Sonuç: Sizce oynanýlan futbol mu önemli yoksa alýnan üç puan mý?

Katýlýmcý sayýsý
296. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol önemli...

48 16.22%
  • Sonuç önemli...

248 83.78%
Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 333 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galibiyet Güzel Þey Ama Ya Futbol? (Ankete sen de katýl)

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Exclamation Galibiyet Güzel Þey Ama Ya Futbol? (Ankete sen de katýl)

Öncelikle bu konunun Yattara'nýn transferiyle pek ilgisi olmadýðýný bilmenizi isterim. Fakat 5 maçta izlediðimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ? Her geçen hafta takým biraz daha iyi mi oynuyor ? Ýki orta daha fazla mý kesiyor ? Daha çok mu gol pozisyonuna giriyor ? Pas yüzdesi mi artýyor ? Yoksa takýmdaki sýkýntýlar daha mý bir belirginleþiyor ?

Bu birbiriyle iliþkili baþlýklarý bu konu altýnda toplayarak renkdaþlarýmýn düþüncelerini görmek istedim. Kýsaca konu ile ilgili þahsi düþüncelerim ise;

Bu yýl dikkatimi çeken bir nokta var ki, Trabzonspor maçlarý genel itibariyle ilgili haftanýn en zevksiz maçlarý arasýnda yer alýyor. Saðlam bir defans ve kýsmen mücadele dýþýnda Trabzonspor'u sahada görmek pek mümkün olmuyor. Peki sorun, uyum süreci mi ? "Kötü oynuyoruz ama kazanmasýný biliyoruz, büyük takým olmanýn özelliklerinden biri de budur" mu diyoruz ? Peki büyük takýmlarýn her maç kötü oynamadýðýný da biliyoruzdur umarým ?!

Þahþi fikrimdir. Önümüzde olasý üç yol var.

1) Kötü oynamaya devam etsek bile kazanmaya da devam ederiz. ( Ki devamlýlýk olmasý elbette olumlu, ancak böyle birþey olmasý mucize olur )

2) Takým kimilerince fazlasýyla yaþanmaya devam eden uyum sürecini yavaþ yavaþ aþar ve gittikçe futbolun olumlu yönlerini sahaya yansýtarak kazanmaya devam ederiz. ( Keþke, ama bu konuda hiç umudum yok )

3) Kötü futbol, önümüzdeki maçlarda puan kayýplarýna sebebiyet verir. Hedeften gittikçe uzaklaþan Trabzonspor'un sabýrsýz taraftarý suçlu arar. Takýmdaki oyuncularýn zaten yüksek olmayan formu daha da düþer. Uyum süreci, iþkence sürecine dönüþür. Trabzonspor artýk futboluyla deðil, sorunlarýyla konuþulmaya baþlanýr. Takým da sezonu en iyi ihtimalle 4. bitirir. (Ki bu olanlara raðmen 4. bitirmekte de elbette baþarý olur )

Hepsi þahþi düþüncelerimdir. Katýlan olur, katýlmayan olur. Önemli olan olasý olumsuz sonuçlara geçmiþ yýllardan ziyade, olumsuz tepki göstermek yerine ; takýma destek olabilecek miyiz ? Kendinizde veya camiada o ýþýðý görüyor musunuz ?
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

trapesus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

felaket tellalý mýsýn güzell kardeþim gece gece!!!
    Ýnsan sevdiðini býrakmaz... FATÝH AKIN

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Kliþe laflarý kenara býrakýnýz lütfen. Felaket olacak demiyorum, ya olursa ; geçtiðimiz yýllardan ziyade gerçek birer taraftar olmaya hazýr mýyýz diye soruyorum. Anladýðým kadarýyla öyle birþey olursa sizin olasý tavrýnýzý kýsmen de olsa anladým. Bu da soruma bir cevap oldu þüphesiz.
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

Selami Gürpýnar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Haydaaaaaaa kardeþ yapmayýn böle yaa.. kapanmasý gerekir kesinlikle bence ..
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birliði 1999

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Takým kimse kýzmasýn ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanýyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandýk..

trapesus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ben de senin olasý tavrýný anladým. Ýki kötü sonuçta ben demiþtim diyeceksin, cehennemin kapýlarý açýlacak.

Bu forumu futbolcular da takip ediyor, yakýn gelecekteki düþüþe hazýr mýyýz diye baþlýk açarsan adam "noluyo ya, ne düþüþü?" demez mi? Ona bir güven mi aþýlýyor bu cimle.

Amaaaan...
    Ýnsan sevdiðini býrakmaz... FATÝH AKIN

Selami Gürpýnar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Alýntý Murat Dinç Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Takým kimse kýzmasýn ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanýyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandýk..
    Takýmýn yarýsý daha hiç lig maçýnda oynamayan oyuncularla henüz tam olarak hazýr olmayan futbolculardan kuruluydu bugün yapmayýn gözünü seviim ne kadar karamsarsýnýz ya böle yaparak farketmedeen köstek oluosunuz emin olun .. azz kendinize gelin Trabzonlu yada Trabzonsporlu olduðunuzun farkýna varýn etmeyin eylemeyin arkadaþlar ..
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birliði 1999

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hemen baþladýnýz sizde sabýr denen þey yok mu

Sencer Bulut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

ya 2 gündür bu foruma girince stres baslýyo bende bi yattaryla ugras bi bu can sýkýcý yorumlarý oku hersey güzel baslamýsken neden böyle oldu anlamýyorum anlamakta istemiyorum...

bordo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

ben bu baþlýðýn hayýrlý yerlere yapýcý olmaya gideceðini sanmýyorum
    Konu bordo61 tarafýndan (25.09.2008 Saat 01:36 ) deðiþtirilmiþtir.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

sabretmek lazým..

iþin özeti budur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ligde güzel futbol oynayan bir ekip yok bizim takýmda kazanma hýrsý,mücadelesi var bu sevindirici iyi futbol için Ersun Hoca'ya sabýr göstermeliyiz hemen olmaz.

agasaro - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Takým çok iyi oynamýyor ama kötü de oynamýyor. Sadece bizim çok alýþýk olduðumuz ani çýkýþlar yapan, maç boyunca hücum oynayan takým olma hüviyetinden uzaklaþtý o kadar. Bu kadro yapýsýyla oynanan oyun bence doðru. Tek itirazým çift forvette ýsrar edilmesi. Orta sahada takýma daha fazla katký yapacak oyuncularý sahada bulundurmak yerine maç boyunca doðru dürüst beslenemeyen çift forveti sahada tutmak bence yanlýþ. Forvetlerimiz topu saklayýp ilerde tutabilen oyuncular deðil. Ersun hocadan daha iyi biliyor deðilim elbet ama bence bu takým için öenmli bir problem. Muhtemelen Ersun hocayla sohbet etsek ve bu sistemi önersem bana "saçmalama" demeyecektir. Baþka birþey yapmaya çalýþyor ama ne olduðunu henüz anlamýþ deðilim. Takým ilerleyen haftalarda daha iyi oynayacaktýr. Bir de her maçýn motivasyonu farklýdýr. Ligin ilk haftalarýnda Denizli ya da Karabük maçlarýna futbolcularý isteseniz de üst düzeyde motive edemezsiniz. Ýki hafta sonra Galatasaray maçýnda çok daha üst düzey bir oyun oynayacaðýmýzý düþünüyorum.
    Trabzon aþkýmýz çukurda biriken yaðmur suyu deðil ki güneþte kurusun; deniz misali buharlaþýp yaðmur misali akar Aðasar vadisinden tekrar aþaðý, olur kocaman kara bir deniz...

temel_yilmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

2 oyuncu aldýkya hemen þampiyonlar ligi kupasýný alalým biride gitti küme düþelim bu türkiyedeki taraftar düþüncesini bir yana býrakalým bu trabzonspor taraftarýný gördükten sonra o ingiltere 3. liginde full seyirciyle oynayan takýmlarý görüyorum onlarýn taraftarlarý sabýrtaþý herhalde maalesef baþarý kriterimiz sadece o teneke parçasýndan ibaret o tenek parçasý herþeyin üstünde

Enes Berfin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

Alýntý [KAPLAN] Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fakat 5 maçta izlediðimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ?
    Bir tek bu cümleyi okudum diger yazdiklarini hic okuma geregi duymadimda o yüzden.

Evet ben umutluyum, Trabzonspor bundan sonraki yillarda hep basarili olacaktir bu sezon icinde gecerli, ne bicim sabirsiz insanlar var burda, ne oluyor bu millete anlamadim.
    Konu Enes Berfin tarafýndan (25.09.2008 Saat 03:19 ) deðiþtirilmiþtir.
    Sensizlik ölüm kadar acý varlýgýn yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li caným kadar degerlisin Trabzonum.

sarýyerli_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ii oynadýðýmýz seneler gördük biþi olmadý.. kötü oynayalým saðlam defans yapalým ama maç kazanalým güveniyorum takýmýma ilk yarýyý az kayýpla atlatýp 2.yarý yattara giderse ondan geelen parayý deðerlendirirsek kanatlara 10 numara mevkine bu sene biLe olabilir ama hayýrlýsý diyelim..

önemli olan seneye oluþcak takýmýmýz yne de
    Þenol Güneþ'e TAM DESTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Öztürk Adem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Ben bu Yattaranýn takýmdan ayrýlmasýnýn takýmýn ustunde daha buyuk býr býrlesme olacagýný dusunuyorum sorumluluklarý cok daha arttý bu takým Yattarasýz da oynar artýk dedýrtecek gucte
    Rejime el koyamadýgýmýz anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYÝN ÇOCUKLARI)

ÝSTANBUL AREL ÜNÝVERSÝTESÝ

Erdal DÝLEK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

bir gram önemi yok, 3 puan olsun 5 metre ofsayt olsun. . .
    BÝZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo MavÝ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Sen_Teksin_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40

Baþlýðý açan arkadaþýmýz gayet medeni þekilde görüþlerini dile getirmiþtir. Ben düþüncelerine genel olarak katýlýyorum. Trabzonsporumuzun iyi futbol sergileyemediði bir hakikat. Ancak takýmýn gelecek için umut vadetmediði muamma bir konu. Çünkü kadromuz henüz oturmadý diye düþünüyorum. Futbolcular gerçek form düzeylerine ulaþtýktan sonra takýmýn geleceði hakkýnda daha saðlýklý yorumlar yapýlabilir. Yattara'nýn (son haberlere göre Katar kulübüne gidememiþ) ve formda bir Barýþ'ýn Isaac'ýn Gökhan Ünal ve Umut Bulut ile oluþturacaklarý uyumlu hücum hattý meydana gelirse Trabzonsporumuzun sezon baþýndan beri oynadýðý berbat futbolu aþacaðýmýz kanaatindeyim. Berbat futbol diyorum çünkü sadece defans yapmayý becerebiliyoruz. Orta sahada ve hücum hattýnda gole yönelik organizasyonlar yok denecek kadar az ve uyumsuzluk hat safhada...

Bu aþamada söylenilebilecek en olumlu cümle "bu takýma ve Ersun hocaya en azýndan sezonun ilk yarýsýna kadar sabýr gösterilmelidir" cümlesidir diye düþünüyorum. Daha önce de deðindiðim gibi Ersun hoca Trabzonsporumuzun en önemli problemi olan defansý problemsiz hale getirmiþ durumda. Sanýrým þimdi benzer bir çözümlemeyi orta saha ve forvet için de hayata geçirmeye çalýþýyor.

Buradaki en büyük problem þu: Trabzonsporumuzun defansýna yönelik olarak yapýlan transferler hemen hemen yeterli iken, orta sahaya, özelliklede kanatlara ve hücuma yönelik transferlerin yeterli olmayýþýdýr. Ersun hoca bu problemi çift forvet ve Isaac düþüncesiyle aþmaya çalýþýyor ama iþi gerekten zor. Dediðim gibi bu bölgelerde transfer eksiði var. Eðer Yattara'nýn da gitmesi kesinleþirse Ersun hocanýn takýmýn hücumdaki problemlerini nasýl gidereceðini kamuoyunun takdirine býrakýyorum...
    Konu Sen_Teksin_61 tarafýndan (25.09.2008 Saat 07:03 ) deðiþtirilmiþtir.

Hüseyin Kurt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

devre arasýna kadar iyi gidelimde isterse çok kötü oynasýnlar umrumda deðil...iyi oynadýðýmýz zamanlar sadece "gönüllerin þampiyonu" olduk...
    Ýngiltere'de ay yýldýzlý bir takým var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Güzel Amblemli Ýngiliz Takýmý http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalým yeter ki kazanalým...
    Ben gönüllerin þampiyonu olmaktan býktým...
    Artýk gerçek þampiyonluk istiyorum...
    Lig Tv'de diðer maçlarýn beleþ izlendiði tek þehir. Trabzon!

Hüseyin Kurt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý KorayHan61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalým yeter ki kazanalým...
    Ben gönüllerin þampiyonu olmaktan býktým...
    Artýk gerçek þampiyonluk istiyorum...
    aynen koray..
    bu yüzden denizli maçýna çok sevinmiþtim.kötü oynamamýza raðmen yarým pozisyonla maçý aldýk.büyük takým olmak bu bence.kötü oynasanda yeniyorsun...
    o kadar sene iyi oynadýk "gönüllerin þampiyonu" olduk.bu bize ne kattý...
    hiçbir þey...
    gerçek þampiyonluk zamaný artýk.yattaraya takýlmamak lazým artýk.antalya ve konya maçýný kazanalým,kimse yattarayý takmaz kafaya..bu 2 maç çok önemli.
    Ýngiltere'de ay yýldýzlý bir takým var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Güzel Amblemli Ýngiliz Takýmý http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Hiç ayrýntýya girmeye gerek yok, bu takým kontraatak yapamýyor. Tek sýkýntým bu. Yaklaþýk 20 senedir bu takýmý takip ederim, 14. olduðumuz sezonda bile kontraatak yapma konusunda belirgin bir sýkýntýmýz yoktu. Kontraatak Trabzonspor'un vazgeçilmez kimliði, Karadeniz'in birdenbire büyüyüp sahilde patlayan dalgasýdýr. Bu nedenle topu kendi yarýalanýnda sürdükten sonra orta sahada tavuk gibi geri "hapalayan" futbolcu görmek istemiyorum. Ancak savunmamýza laf yok. Eðer kontralarý iyi yapmaya baþlarsak bizden kuvvetli görünen fb ve gs maçlarýnda az geriye yaslanýp bitiririz iþlerini.
    Colman'da Denizli maçýnda hatýrý sayýlýr düzelme gördüm ama geldiðinden beri oyununu bir arpa boyu ilerletmeyen Selçuk 'a 7. haftadaki gs maçýnýn sonuna kadar sabretmek, oyununu bu zamana kadar düzelmezse yedeðe çekmek gerekiyor.
    Konu oflubektas tarafýndan (25.09.2008 Saat 09:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Tamam iyi oynamýyoruz. Ofansýf anlamda kötüyüz. Ama her zaman söylediðimiz, uyumsuzluk sorununu gözardý etmeyelim lütfen. Selçuk orta sahada, Gökhan forvette istediðimiz- beklediðimiz gibi oynamaya baþlarsa takým daha iyi olacaktýr. Ben daha iyi olacaðýmýza inanýyorum. Lütfen yýkýcý olmayalým. Sonuçta þu an yenilgisiz ve en az gol yiyerek ikinci durumdayýz...
    Konu Hüseyin Baðdat tarafýndan (25.09.2008 Saat 09:32 ) deðiþtirilmiþtir.

Engenius - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    48

tarih galipleri yazar
    KAZIM YAÞIYOR, KAVGA DEVAM EDÝYOR...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)