Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Mustafa" Filmi Gösterimde

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart "Mustafa" Filmi Gösterimde

"Mustafa" 29 Ekim'de Gösterime Giriyor

Ölümünün 70. yıldönümünde Atatürk'ü Türk seyircisine farklı bir bakış açısıyla sunmaya hazırlanan "Mustafa" isimli film 29 Ekimde gösterime girecek. Yönetmenliğini Can Dündar'ın üstlendiği film; seyirciyi, özellikle de yeni nesli büyük önder Atatürk'ü yeniden keşfe davet ediyor...

15 sene boyunca Atatürk belgeselleri yapan, "Sarı Zeybek"le seyirciyi Ata'nın insani yüzüyle tanıştıran gazeteci/yazar Can Dündar, O'nun bütün hayatını sinema diline dökmek için yönetmen koltuğuna oturdu. Bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk üzerine yapılan belgesellerin Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı olması ve resmbir dilde tutsak kaldığı düşüncesiyle hazırlanan "Mustafa"nın, sinema alanındaki büyük bir eksikliği tamamlaması amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda film, Atatürk'ün Selanik'ten Dolmabahçe'ye kadar hayatını mercek altına aldığı gibi O'nu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatıyor.

HER BELGE İNCELENDİ

Film için Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı. Atatürk'ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, hatıralarını yazdığı not defterlerine, yakınlarına yolladığı çok özel mektuplarına, günlüğüne, el yazmalarına ulaşıldı.

"Mustafa"nın çekim ekibi Atatürk'ün ayak bastığı Selanik'ten Manastır'a, Şam'dan Berlin'e, Sofya'dan Karlsbad'a kadar her coğrafyaya giderek, doğduğu odadan, öldüğü odaya dek her mekana girerek O'nun hayatını yerinde görüntüledi. Atatürk'e dair yazılmış kitaplar, yerli yabancı basın, diplomatik yazışmalar geniş ve deneyimli bir kadro tarafından tarandı. O'ndan kalan eşyalar, O'nu anlatan anılar, çalıştığı karargâhlar, yaşadığı evler, geride bıraktığı belgeler, sevdiği müzikler, söylediği sözler titizlikle derlendi. Bütün bu çalışmaların sonucunda ortaya sahici, objektif ve sıcak bir hayat hikâyesi çıktı.

Müzikleri Goran Bregovic tarafından bestelenen filmde, yeni kuşağın okulda öğrendiği klasik bilgilerden ve eski siyah beyaz görüntülerden sıkılmış oldukları varsayımıyla, samimi bir dil ve modern animasyon teknikleri kullanıldı.

Warner Bros'un dağıtımını gerçekleştirdiği "Mustafa", 29 Ekimde Türk sinema seyircisiyle buluşacak.

http://www.analiztv.com/news_detail.php?id=2746

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kesinlikle gideceğim daha öncede bir kaç yerde haberi görmüştüm ama vizyona gireceği tarihi bilmiyordum.Bilgi için teşekkürler Süleyman Abi
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bu aralar farklı Mustafa Kemal'i göstermek moda oldu. izleyelim bakalım hangi" Mustafa" .

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Film hakkında bilgiler ve fragman resmi sitesinde..

http://www.mustafa.com.tr/

~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Film mi çekildi, belgesel mi?

Atatürk filmlerini (belgesellerini) pek sevmem doğrusu. Atatürk'ün de senin benim gibi bir insan olduğunu, O'nun da kusursuz olmadığını kabul ettiğimizde çok daha güzel filmler çekilebilir.

Yine de Can Dündar'ın Sarı Zeybek'ini düşünürsem, Mustafa'dan umutluyum, Sarı Zeybek gerçekten kaliteli ve özenle hazırlanmış bir yapımdı.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kesinlikle kaçırmayacağım.

Alıntı Süleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Yönetmenliğini Can Dündar'ın üstlendiği film...

Film galiba..
    Yaşamak Direnmektir!

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Evet ama film için bir çok görüntü arşivi kullanıldığı yazıyor. Film çekmek için bence arşivden ziyade tarihe ihtiyaç var
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kaliteli bir Can Dündar Yapımı...Sabırsızlıkla bekliyorum
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gitmeyi düşünüyorum...
    teκ κardeş dгogнeda uпiтed

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Belgesel tadında bir film olacak sanıyorum. Görüşlerimi film hakkında açılan sitede yazdım. Can Dündar'a güveniyorum ve bir çok söyleşisine katıldım. Çektikleri bu filmin hakkını vereceklerine inanıyorum.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yönetmenin Can Dündar olması filmin kaliteli olacağının göstergesi.Kesinlikle izleyeceğim bir film..
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Can dündar'ı beğenmem aslına bakılırsa... fakat işin içinde Mustafa Kemal Atatürk var ise izlenilesi bir film olacağı kesin. umarım can dündar'ın kafasındaki Atatürk'ten çok, gerçek Atatürk'ü izleyebiliriz filmde...
    “Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, onun yaşamağı yanmağındadır."

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Helal olsun Can Dündar'a.
    Sarı Zeybek'in üzerinde bir çalışmadır sanırım.

Merakla bekliyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Can Dündarı beğenmiyorum. tarafız olucağını hiç sanmıyorum bilal çoban güzel söylemişsin can dündarın kafasında ki Atatürk'ten çok gerçek Atatürk vardır umarım.
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Misal Can Dündar'ın kafasındaki Atatürk sahnelendi?

Son dönemlerin moda söylemlerinin başında bu ''Hangi Atatürk'' sözü geliyor.

Hangi Atatürk diye sorma gereği duyanlara ''sen hangisini kabul ediyorsan benim içinde o Atatürk'' diyorum.Sen yeterki kabullen.

Not: Sözüm geneledir kardeşim sana değil.Özellikle son cümlem.

Alıntı Emirhan Ömeroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can Dündarı beğenmiyorum. tarafız olucağını hiç sanmıyorum bilal çoban güzel söylemişsin can dündarın kafasında ki Atatürk'ten çok gerçek Atatürk vardır umarım.
    Konu OLCAY ÇAKIR tarafından (19.09.2008 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hangi Atatürk diye sorma gereği duyanlara ''sen hangisini kabul ediyorsan benim içinde o Atatürk'' diyorum.Sen yeterki kabullen.

yanlış anlaşılmak istemem ama herkesinde bildiği gibi bazı insanlar böle büyük insanları istediği gibi kullanabiliyorlar.. bunu hepimiz biliyoruz ben bunu kast ediyordum.. can dündarında nötr olmadığını biliyoruz.. bazı şeylerin kimin yaptıkları önemlidir ben zaten bu konuda tartışıcak değilim siz büyüğümsünüz sadece görüşümü söledim
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cool

Bu belgeselin Atatürk' ün kendisi hakkında Türk Milleti' nin kabul ettiği ulu önder sıfatına darbe vuracak türden bir anlayış ile çekileceğini hiç sanmıyorum..

Ama belki daha kötüsü olabilir..

İşin içinde Warner Bros (ABD) da olduğuna göre "Atatürk' ü 80 yıl boyunca çok yanlış tanımış ve algılamışsınız. Gerçek Atatürk aslında tam anlamıyla bu şekilde bakıyordu hayata. Dünya görüşü işte buydu" kıvamında mesajlar gelebilir bilinçaltlarımıza; şimdiden söyleyeyim..

Ancak umarım objektif ve iyi niyetli bir emeğin ürünü olur bu özel belgesel
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olcay abi, modaya uyanlardanım bende. Hangi Atatürk sorusunu soranlardanım yani.

Misal Türkçede ne kadar Arapça kelime varsa temizleyip yerine yeni kelime uydurulmasını emreden Atatürk mü ?

Yoksa bir süre sonra yanındakine "Türkçe yi bir batağa sapladık çocuk" deyip bu işten kurtulmak için Güneş dil teorisine bel bağlayan Atatürk mü

Kendi adıma Sarı Zeybek çıktığında Kemalizm le en problemli dönemimi yaşıyordum. Ama "insan" Atatürk ün hayat hikayesi beni ağlatmıştı. Hataları ile zaafları ile üstünlükleri ile "İnsan Atatürk " konu edilecekse yeni yapımda ben keyifle seyrederim.

Soner in çekincesine gelince gelmeyelim vzgeçtim
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Can Dündar'ın beğenilmemesini hiç anlamayadım. Kim, neden beğenmez yani .Kesinlikle saygı duyarım beğenmeyenleree ama nedenini ciddi şekilde merak ediyorum.

Filme gelince bence son derece ilgi çekici.Sarı Zeybek gibi tarihi gerçeklerle,Atatürk'ün özel yaşamının kesiştiği bir belgeselden ziyade Atatürk'ün çocukluğunu ve Rumeli'deki Osmanlı kültürünü konu alacağı için ve en önemlisi "film" olduğu için daha keyifli olacağını düşünüyorum.

Merakla bekliyorum.

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dışa bağımlı birisi olduğu için sevmiyor olabilir miyim acaba?

Örneğin;

Geçmişte sovyet, şimdi abd emperyalizminin baş savunucusu...

dileyen sevebilir... ama diğer tarafta, "Kişi Sevdiği İle Beraber" olacağından, sevdiklerimizi bi elekten geçirmemiz gerekir sanıyorum.
    “Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, onun yaşamağı yanmağındadır."

Nereden
    Trabzon

merak etmiyorum dersem doğru olmaz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Film şu an Kanal D'de yayınlanıyor ama biz başlığı unutmuşuz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

İzliyorum Süleymanım

Mustafa Önder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bir iletişimci olarak bu adamın yaptıklarının "belgesel" olarak algınlanmasını BELGESEL SİNEMACILARA hakaret olarak kabül ediyorum. Arkasında mülkiye mezunlarının desteği almış yanar döner kapitalizme sövüp kapitalizmin çarkları arasında sıkışan bir şahsiyet.
    yaşamım buymuş meğer... sufle vermek ve unutulmak. madam! christian bir akşam balkonda sizinle konuşmuştu, hatırlar mısınız? tüm yaşamım bu... ben karanlık bir köşeye çekilmiş gizlenirken, başkaları şöhretin busesini topluyordu. ve son nefesimde şunu söylüyorum. "moliere bir dahiyse, christian da güzeldi..."Cyrano De Bergerac

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)