Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce Ne?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart Sizce Ne?

Bir erkek düşünün 27 senedir tamamen felçli bir hanımı olan
    O kadar sene tek bir çocukla hanımının her türlü ihtiyacını gideren
    Bundan bıkmayan yinede onu hayatta tutabilmek için kendi hayatından ödün veren
    Maddi durumu iyi olmadığı halde isyan etmeden ki sürekli hastane kontrolleri doktor ilaç tedavi masraflarını bir şekilde karşılayan...

Düşünelim eve gittiği zaman hanımından beklentileri olan insanları.neler beklerler eve gittiğinde bilir ki onu bekleyen sıcak bir karşılama,güzel muhabbet,yenecek yemek,beraber gidilecek bir sinema,gezi vs bazı şeyleri hizmet olarak söylemiyorum sonuçta herşeyini paylaşabileceği bir insan olduğunu bilerekten evine gider.

Bu vatandaş evine gittiğinde onu karşılayan insandan bırakın sarılmayı muhabbet etmeyi tamamen felçli olduğundan ufak bir tebessüm bile göremiyor...

O günden beri düşünüyorum bunları,günümüzde insanların çok basit zorluklarda bile arkasını dönüp uğraşmamak için kaçtıkları o kadar çok şey varken bu adama 27 senedir bunları yaptıran ne olabilir?
    Hanımına duyduğu sevgimi ?
    İçindeki insanlıkmı ?
    Vefa borcumu ...?

Biz yapabilirmiyiz? Ne olabilir ve bunu yapacak gücü kendinde nasıl bulur,nedir dayandığı güç?
    Sizce ?

Not : Bir hafta önce bu vatandaşın hikayesini öğrendim,yapılan bir iyilik sonrası bana anlatıldı

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hanımına duyduğu sevgi ve İçindeki insanlık herkes yapamaz sabır ister acıma duygusu ister ben insanın hanımının hayat arkadaşının olmasının nasıl bir duygu olduğunu bilmediğim için yaparım veya yapamam diyemem ama bunu herkes yapamaz helal olsun.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kısaca Gerçek Sevgi helal olsun O abimize.

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Sevgiden ne başka olabilir ki.. Keşke herkesin içinde bu kadar büyük sevgi olsa..
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sevgi,bağımlılık,ve aşk
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Nurbanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı

bence hem sevgidir hem de insanlık. şöyle düşünelim aynı durumla erkek olsaydı kadın yine eşini iyileştirebilmek için elinden geleni yapacaktı çünkü bu insanlar bir sevgi yumağı oluşturmuşlar...
    ben aşk olduğuna da inanmıyorum ve sana katılıyorum serkan abi. günümüzde öyle çiftler var ki evlendikten belkide bir kaç ay sonra hemen ayrılmaya kalkıyorlar ya da eşlerinde herhangi bir sağlık problemi varsa yeniden evlenme gereği duyuyorlar. eğer onların yaptıkları aşk evliliği ise neyleyim ben böyle aşkı ve böyle hayatı...
    Unut gitsin Hayat şimdi bi başka güzel

ANS 61 DNMSZ

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cool

Böyle bir olay gerçekten yaşanmış mıdır yoksa bir köy efsanesi midir bilemem ama son derece etkileyici olduğunu kabul etmek gerek..

Böylesine büyük fedakarlıklar isteyen bir yaşantıya ulaşabilmek için büyük bir aşk ile eşine kayıtsız şartsız ve de karşılıksız sımsıkı bağlı olabilmen gerekir..

Aşk kendi içerisinde sevgiyi de, merhameti de, sadakati de, saygıyı da, şehveti de aynı anda barındıran saf bir duygudur..

Tabii ki aşkı sadece yatak odası duvarları arasında sıkışıp kalmış içgüdüsel bir dürtü olarak görenler bunu
    anlayamayabilirler
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ALLAH razı olsun abimizden.

EMine_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

valla helal olsun adama .... büstü yapılmalı böyle erkeklerin
    bizim de böyle bir akrabamız vardı hanımı yılalrdır felçli yattı ona baktı ve hiç umudunu kaybetmedi ona vefa borcu vardı evet bunu mu ödemek istedi yoksa zamanında onunla ne güzel günler geçirmişti bunun karşılığını mı vermeliydi?
    Kadınlar da bu konuda vefalı olmalıdır.Çünkü belli bi yaştan sonra insan yalnız kalınca....
    "Meteorolojiden Uyarı : KARADENİZ FIRTINASI geliyor tedbirinizi alın..!
    VİRA VİRA KOYDUK YOLA..."

Bu hikayeyi daha etkili kılabilirdim güzel süslenmiş sözlerle yapılanları daha da açarak ama gecenin yarısında basit sade yazdım başlığı açtım.
    Kendim yorum yapmadım bakalım,görmek istediğim
    duyarlılık,yorumlar ve her konuda entel takılıp dalga geçenlerin duyarlılığı ne derece
    Bu arada G.W. bu şehir efsanesi değil gerçek bir yaşam öyküsü
    Konu Şeykan tarafından (17.09.2008 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cool

Alıntı Şeykan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada G.W. bu şehir efsanesi değil gerçek bir yaşam öyküsü
    Senin tabirinle "her konuda entel takılmayı" kendime borç bilmiş bir kişi olarak ben yukarıda köy efsanesi olabilir dedim, şehir efsanesi değil

Zira artık şehirlerde bu türden yoğun ve saf duygular, yerini "tamamen duygusal" dürtülere bıraktı ne yazık ki..

Bir de yazıda herhangi bir kaynak göremeyince ve sen de yazının sonunda bizzat bir hikaye olduğunu belirtince insan ister istemez biraz entelleşiyor demek ki

Buna benzer imrenilesi insanlık dersleri tabii ki mutlaka yaşanmıştır ve hatta yaşanıyordur da..

Ben bu davranışı saf bir aşka bağladım ama belki de sadece "Ben bu kadına bakmaz da bu şekilde başıboş ölüme terk edersem öbür tarafta cayır cayır yanmak da var" korkusundan ve sorumluluğundan da beslenmiş olabilir; bilemem artık

Konu ile çok yakın ilişkisi olduğundan dolayı söz edeyim, daha dün çok değerli bir arkadaşımın önerisi ile Kar ve Kaplan isimli duygusal olarak çok yoğun bir film izledim..

Filmin kalitesi ve konusu bir yana oradaki en önemli nokta sevdiği bir kadın için bir insanın yapabileceği fedakarlıkların sınırının olmadığı üzerine kuruluydu..

Abartmadan söyleyeyim; filmdeki adamın sevdiği kadın için yapmış olduğu fedakarlıkları görseniz yukarıdaki adamcağızı ilgisiz bir koca olarak bile görebilirsiniz
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

Adil ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart Sevgi,

Sevgi;
    Hayat iksidir,
    Güzel ahlak,
    Güzel düşünmek,
    Vefa,
    İtikat,
    Sorumluluk,
    Herkes olabilir
    BİR AĞAÇ BİR CAN, BİR CAN BİR TRABZONSPOR

Teşkkürler G.W. öyle bir tipsin demek istemedim ama ısrarla öyleyim diyorsan hayat senin.Bu başlık tartışalacak bir konuya ait değil,yukarda da dedim sade basit yazdım süsleme sanatı filan yok yazı da film senaryosu ile gerçek hayat arasında kalmadım hiç bir zaman hayatı ve filmleri kıyaslamak mı asla.Trabzona yolun düşerde vakit ayırmaya değer bulursan şahsen vatandaş ile tanıştırım seni...

Ben alacağımı aldım göreceğimi de gördüm.DUYARLILIK

Rica etsem bir yönetici arkadaşdan başlığı kitleyebilirmi ...
    Konu Şeykan tarafından (17.09.2008 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)