Sayfa 477 Toplam 490 Sayfadan BirinciBirinci ... 377 427 467 475 476 477 478 479 487 ... SonuncuSonuncu
Toplam 12233 adet sonuctan sayfa basi 11,901 ile 11,925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Football Manager

slmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı Ahmet Kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fm 2015 i de 5 liraya almıştım ama bi türlü yapamamıştım. sürekli hata vermişti
    5 tl'ye oyun mu olur, fm 15 steam'da hala 80 tl
    Mustafa Yumlu.

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı slmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 tl'ye oyun mu olur, fm 15 steam'da hala 80 tl
    2013 yılına kadar fm yi öyle oynadık

ondan sonra ne yaptıysalar artık 5 liraya aldıklarım olmadı bi türlü, bende daha oynamadım.

80 lira oyun için çok para
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

Nereden
    Ordu

2013 yılına kadar fm yi öyle oynadık

ondan sonra ne yaptıysalar artık 5 liraya aldıklarım olmadı bi türlü, bende daha oynamadım.

80 lira oyun için çok para
    5 tlye alınan orijinal değildir onda bir sıkıntı vardır Şu an steam'da 100 tl ama voidu'da 85 tl. Bence de fazla, oyunu oynayan biriyle ortak alabilirsiniz. Ben öyle yaptım şahsen 2 kişi aldık adam başı 42,5'e geldi
    Mustafa Yumlu.

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

5 tlye alınan orijinal değildir onda bir sıkıntı vardır Şu an steam'da 100 tl ama voidu'da 85 tl. Bence de fazla, oyunu oynayan biriyle ortak alabilirsiniz. Ben öyle yaptım şahsen 2 kişi aldık adam başı 42,5'e geldi
    zaten orjinal değil 5 liralık cd
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

Nereden
    Ordu

zaten orjinal değil 5 liralık cd
    He şimdi anladım Yıllardır cd işini bıraktığımız için Cd artık gereksiz, torrent var artık biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız da öm'den iletişime geçin yardımcı olayım.
    Mustafa Yumlu.

Nereden
    Ordu

Her sene torrenti beklerdim ama bu sene baştan kulüp oluşturma modu beni cezbetti. İlk defa satın aldım, tabi bi arkadaşla ortak aldık ucuza gelmiş oldu

İngiltere 6. ligde "Ottomans Sayyad" takımımı kurdum. Stadımın ismi "Ertuğrul Bey". 2 tane oyuncu oluşturma hakkı veriyor ancak bir strateji hatası yaptım. Oyuncu özelliklerini epey abarttım ama bulunduğumuz ligde en fazla 1 senelik sözleşme yapıldığı için oyuncuyu bedelsiz kaptıracağım. Güya sene sonu 20-30'a satıp takımı baştan kuracaktım Bir gün Premier Lig'e çıkacağız elbet
    İlk sene playofflar sonucunda 5. lige çıkmış bulunmaktayım ancak oyuna ara verdim kpss çalışmalarını sekteye uğrattığı için...
    Mustafa Yumlu.

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oyuna başladık dakika 1 Şenol Güneş Yumlu'yu istedi.
    Başlarım böyle gerçekçiliğe.

yatmaztara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah bu askerliğin belasını versin...
    Başıboş sokak itleri toplanıyor...

Nereden
    Ordu

Voidu'da 65'e düşmüş heralde orijinal almak isteyenler kaçırmasın.
    Mustafa Yumlu.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı #10 Fietra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Football Manager dendiğinden bazı insanların aklına gelen bir isim olarak farklı bir başarımı anlatmak istiyorum.
    Bazı insanların ek$i sozlukte "ender gelişen osasuna atakları" konusunu okuduktan sonra gaza gelip Football Manager'da Osasuna'yı şampiyonluk yapma hevesleri bilindiği kadarıyla hep hüzünle bitmiştir.Ancak bir adam vardı canı sıkılan Osasuna'yı aldı sıkıntı bitti.Nev'i şahsıma münhasır özellikler ile Osasuna'yı La Liga'da 2.sezon sonunda şampiyon yaptım FM 2006'da.Mutluyum,gururluyum.
    Alıntı Muhalif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi halt yedin Osman! sırf şu Osasuna sevdan yüzünden Osasuna'nın bize çıktığına inanıyorum.. bak bak bir de şampiyon yapmış adamları! İleride Suna adlı biriyle evlenirsin sen Allah bilir. sırf Osman-Suna olsun Osasuna'ya yakın olsun diye
    Osasuna'yı şampiyon yapman için de tebrik edeyim bari
    Ilk sayfaya bakayim dedim, bunlari hortlatasim geldi Osman-Suna Osasuna mükemmel yaaa

Ozan Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hazır taktik verebilecek var mı?

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Telefondan giriyorum link atamamda fm-base.co.uk sitesine gir taktik bölümünde efsane bir taktik var onu kullan yorum sayısı diğerlerine fark atmış ordan anlarsın taktiği.devastator gibi bi ismi vardı öyle hatırlıyorum

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

IHO ile ne güzel anlaşıyoduk yeni başkan gelir gelmez kovdu beni olacak iş değil
    Hedef Türkiye Kupası zaten kardeşim

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Fm 2016 aldim yukleyemiyorum yardımcı olabilecek varmi

Nereden
    İstanbul

Alıntı yatmaztara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah bu askerliğin belasını versin...
    Kaldı 71.. Sabret takma kafaya..

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

4/3/3 deneyin başarıyı yakalayın fazla tüyo vermiyorum
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Leicester'in 4-4-2'sinden ilham alarak 4-4-2 ile oynayayım dedim bizim takımda orta saha bolluğu olduğundan vazgeçtim. Zaten toplamda üç forvet olunca lig, kupa, avrupa derken rotasyon şansı olmuyor çift forvette. 4-4-1-1 deneyeyim diye düşündüm ama 4-1-4-1'e karar kıldım. fb taktiği uyguluyorum. Solda Constant, Sağda Cavanda her maç on numara oynuyorlar. Savunmanın ortasında Aykut-Douglas ikilisini oynatıyorum ama rakibin forvet çok hızlı ise Douglas-Yumlu değişikliği yapıyorum. Douglas oyunda gerçektekinden daha hızlı olsa da yine de kağnı gibi. Savunmayı öne çıkartınca araya atılan toplarda işi Onur'a bırakıyorum.

Orta sahada görünmez kahraman Mbia. Çapa gibi kullanıyorum. Sen ileri çıkma geride sağlam kal reis dedim tamam dedi. Önlerinde Okay-Mehmet ikilisi var. Mehmet vazgeçilmez oyuncum. Okay'ı Aytaç'la değişmeli oynatıyorum ama Okay topu sağa sola daha iyi dağıtıyor sanki. Solda Erkan, sağda Sefa oynuyor. Orta saha kalabalık olsun diye ÇKO oynatıyorum bunları gerçekteki gibi çizgide kaybolmuyorlar.

En ilerde Cardozo - Ndoye arasında tam bir savaş var. Değişmeli oynatıyorum daha o benden çok oynadı diye sızlanan olmadı. Cardozo oyunda da çok efendi adam. 80'de sokuyorum 85'de atıyor, attırıyor.

Kadroyu olabildiğince geniş tuttum. Kiralık tekliflerinin çoğunu reddettim. Vizyon gereği sadece lig sadece kupa sadece avrupa falan demeden tüm kulvarlarda yarışcaz. Fatih Atik kadroda düşünün Sadece Musa Nizam'ı ve Serdar'ı kiraladım. Musa'nın olduğu yerde yedekte İshak ve Alper var. Musaya sıra gelmez diye gönderdim. Serdar da şuan bizim takımda oynayacak seviyede değil pişsin bişeyler olursa kalır diye Eskişehir'e yolladım. orda iyi oynuyor sezon sonu alıcısı çıkar herhalde. Orta sahada Özer, Marin, Yusuf, Soner, Atik rotasyonda kullanıyorum. Savunmada da Medjani, Salih, vs var geniş kadroyu en iyi şekilde kullanıyorum. Bosi lig başlar başlamaz 3 ay sakatlandı. Geçen yıllardan tecrübeli olduğumdan oyuna başlar başlamaz fizyo yığdım takıma en iyilerini buldum getirdim. Kondisyonerler taş gibi. Ama sakatlığa meyilli oyuncularda işe yaramıyor maalesef. Marin sezon başı 4 hafta sakatlandı. Önemli topçu diye üstüne titredim. Atlattıktan sonra 2 hafta hafif hafif oynattım genç takımla 45 dakika falan oynadı. Tam iyileşti antrenmanda sırt gerilmesinden 4 hafta daha yok. Sırt gerilmesi ne ya. Bide çifte fıtıktan sakatlandı. Adamın ayağa kayıp bağ kopma falan olsa anlarım. Sözleşmeyi fesih edebilirim bilmiyorum nasıl bi ücreti var gerçi.

Sonuç olarak tavsiyelerim:
    • 4-1-4-1 bizim takım için çok iyi taktik. Haydaa hücum deyip savumayı bırakmıyor. Dengeli baya.
    • Constant, Cavanda ikilisini hücum oynatın efsane yardırıyorlar.
    • Marin'e güvenmeyin sürekli sakatlanıyor.
    • Oyunun başında ilk işiniz Onur'la sözleşme yenilemek olsun. Takımda ciddi personel eksiği var. Torpillilerin gözünün yaşına bakmayın gönderin. Boşta çok iyi adamlar var. Scout eksiği de fazlasıyla var. Farklı bölgelerden 3-5 alabildiğiniz kadar adam alın. Personele giden paraya acımayın ama pazarlık etmeyi de unutmayın malum kulüp zor durumda.
    • Avrupa maçları ile sezon bizim için erken başlıyor. Takımın taktiğe uyum sağlaması için bol hazırlık maçı yapın. Ben lig başlamandan 8-10 maç yaptım. Erkenden ustalaştılar taktikte. Tavsiyem güçsüz takımlarla yapın ki moral artsın.

Constant'ı devre arası veya en kötü lig sonunda PL'e iyi fiyata yollarım. Yerine adam aramaya başladım şimdiden. Tavsiye bekliyorum. River'dan sözleşmesi bitecek Vangioni'yi kaçırdım. Benden önce kapmışlar yastayım.

Sefa'ya da bournemouth göz dikti sanırım. Gerçi almasalar da bi kanat adamı lazım. Ucuzundan birini arıyorum. Orta sahaya yardım edecek tarzda biri lazım.

Tavsiyeleri bekliyorum.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Steam'den 25 tl'ye alıp oynamaya başladım.

2 aydır oynuyorum. İlk sezonumda kovulmanın eşiğine kadar gelip yönetimden 1 aylık bir süre talep ettim ve takımı lig sonunda 4. yaptım. Sonraki sezon 3. oldum. Sonra da 3 sezon üst üste şampiyon oldum. Bu 3 sezonun son 2 sezonu açık ara odu.

CL'den elenip avrupa ligine devam ettiğim 3 . sezonumda avrupa ligi şampiyonu oldum. Devamında avrupa süper kupası, türkiye kupası türkiye süper kupası vs. İlk sezon transfer yapmak oldukça zor ama kadro kalitesi fena olmadığı için başarısız olmuyorsun ve zamanla oyuncu satışlarıyla da ekonomik durumu çok kolay düzeltebiliyorsun.

John Arango, Cengiz Ünder, Hirving Lozano ucuza alıp çok çok yüksek fiyatlara sattığım oyuncular. 52m €, 36m € gibi yüksek rakamlar. Hatta Lozano'yu 1 sonraki sezon City'den tekrar geri satın alarak tuhaf bir ticaret de yaptım. Muhtemelen yine çok iyi bir paraya satarım başka bir takıma.

Oyun çok kolay olmaya ve beni sıkmaya başladı. Transfer borsası çok hareketli ve sıklıkla mantıksız işler oluyor. Adamlar 50 milyon € verdiği bir adamı oynatmayıp satılık listesine koyabiliyor. Çok çok kaliteli oyuncuları rahatlıkla 2-3 sezon kiralayabiliyorsunuz. Genç ve iyi oyunculara fiyat isterken 100 küsür milyon € çekebiliyorlar.

İlk sezonlarım çekişmeli geçtiği için zevkle oynuyordum ama artık ligde diğer takımlarla fark çok açıldı CL şampiyonluğu hedefi koymak istiyorum ama o da çok zor olur. Başka takıma gideyim diyorum Arsenal görüşme talep ediyor ama sonrasında iş mülakata dönüyor resmen, ben kendimi onlara beğendirmek zorunda oluyorum. Zaten sen çağırdın beni ben niye sana kendimi beğendiriyorum?

Amacım bu sezonu bitirip başka bir takıma geçiş yapmak bakalım nasıl olacak.

Taktiğim 4-1-2-2-1 ve çok çok başarılı.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

West Ham'ı aldım. İşler hiç iyi gitmiyor. 2 tane genç yetenek buldum birini S.Lizbon diğerini Tottenham aldı. Beyfendiler tenezzül edip gelmediler. Zaten birine teklif yapıyorsun aklınıza gelen bütün kulüplerde senin teklifin ardından teklif yapıyorlar. Antrenman işini çözemedim hâlâ. Sakatlanıyorlar, aşırı antrenman yükünden şikayet ediyorlar falan. Normale çevirdim Bournemouth'a 2-0 önde olduğum maçtan 6-2 maç verdim. Bir sonraki hafta 3-0 önde olduğum maçtan 7-3 mağlup ayrıldım. Keza Chelsea maçım var dillere destan. Dk 89 2-0 öndeyim. 3-2 yenildim.

Avrupa Ligi'ne baya iyi başladım. İlk maçı 10-0 sonrakini 6-0 diğerlerini 5-0 4-1 kazandım. Sonra AIK Solna geldi İlk maçın ilk yarısı 3-0 önde bitti.İkinci yarı adamlar 3-2 yaptı. Diğer maçta 89'a kadar 1-0 önde götürdüm, 2-1 yenildim.

Hayır Trabzonspor'u almış olsam anlarım. Oyunu o kadar gerçekçi yapmışlar ki makine Trabzonspor'lu olduğunu anlayıp oyunda da mutluluğu haram kılıyor sağolsunlar. Bir de sakın ha sakın Eder Balanta'yı almayın. Gitti paracıklarım.
    9 # Osvaldo'

Nereden
    İstanbul

Şu ana kadar 5 sezon bitirdim ve 6. sezonumdayım. İlk menajerlik deneyimimde her zaman ki gibi alttan gelmeyi istedim ve 1461 ile serüvene başladım.İlk sezonumda ligden düşmemem istenirken lig 3.sü ile aramda 5 play-off ile aramda yalnızca 2 puan vardı. Tabi prensip gereği ilk senemde tüm takımlar ile 1 yıllığına anlaştığım için sözleşmem bitti ve bu sırada Sheffield Wednesday'den teklif aldım.

Mütevazi kulübümüz orta sıralarda bitirmemizi isterken, takımım lig 2. sini yendiiği maçın ertesinde lig sonuncusuna yenilerek 3. sırada kaldı . Ama tabi ki yılmadık ve play-offlar ile Epl'ye adım atarken ben de ayın menajeri oluyordum. Tabi cimriliğimden mütevellit Epl'ye çıkarken yalnızca 9 milyon € cuk harcamamla (5M €'su Enes Ünal'a) 18-14. sıralar arasında mekik dokuduk. Takımında son zamanlarda iyice dibi görmesiyle artık kan değişiminin vakti geldiğini düşündüm ve devre arası transfer döneminin başında istifamı verdim.

Elbette soluğu parasızlıkla ve başarısızlıkla boğuşan sevgilimde aldım. Geldiğimde takımdaki en önemli 3 oyuncu (Onur da dahil ve tabi ki MBia) ya sözleşmelerinin çeyreğini veremedim ve hepsi sene sonu uçtu gitti. Tabi bana en çok koyan Christiansen 22M € bir değere ulaşmışken elimden bedelsiz kayıp gitmesiydi. Takımı 14. aldığımda 5-6. bitirmeyi hedefliyordum. Olmadı tabi ki 10.luğa razı olduk.

Sene bitimi elimde ne kadar oyuncu varsa satıp yeniden yapılanmaya gitme kararı aldım ve kadroyu bir Championship karması haline dönüştürüp bolca oyuncu kiralayarak son 5 haftasına 3.girdiğim ligde şampiyon oldum. Ardından devam eden sirkülasyon ile 2 şampiyonluk daha 3 süper kupa 1 de ZTK yı kaldırdık. Bunun üstüne 3 kere de Türkiye'de yılın menajeri oldum. Avrupa'da ise işler iyi gitmedi ilk sezon yalnızca 1 paun ile bitirdiğim CL grubunu ertesi sezon 2. bitirdim ama tabi ki kurada her TS'li gibi Real Madrid'i çektim. İlk maçı sürpriz bir şekilde 1-0 alınca taraftar kupayı istedi ancak ikinci maçta 35 şut yediğim maçı 2-0 kaybedip veda ettim. Bu sene ise Bayern-Real-Porto'lu grupta 1 puan fark ile ile üst turu kaçırıp UAL'e razı olduk. Şu an ilk maçı evimde 2-1 kazandığım Tottenham deplasmanına çıkıyorum.

Tabi unutamadığım transferim 1,2M € Shef.Wed. aldığım Seko Fofana'nın 525 B € Reims'e gitmesi ve onu bu devre arası 10,5 milyon € Trabzonspor'a katmam oldu. Diziliş tabi ki çift b2b lu 4-1-2-3.
    Konu Fatih Çelik tarafından (28.03.2016 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

BaşoğLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben askerde olduğum için 2016 yı kaçırdım maalesef. daha güncel olsun diye 17 'yi bekliyorum. FM 2015 oynadım . 4-2-3-1 veya 4-2-2-2 taktiğiyle oynuyorum.. 2004 - ve 2006 total clup managerle merak salmıştım bu menejerliğe favori takımım Glasgow'du . fm 2010 oynamıştım 15 ten önce . trabzonsporla 2052 sezonunu görmüştüm. ilk 5 yıldan sonra transfer dahi yapmıyordum A takıma. alt yapıya aldığım yabancı ve yerli gençleri yetiştirerek oynuyordum. fm 2015'te 2026 yı gördüm . sonra sıkılıp silmiştim. 2017 yi bekliyorum
    Sevdim seni bir kere , başkasını sevemem . Deli diyorlar bana , desinler değişemem !

Nereden
    İstanbul

20 gün sonra oynarız artık

ilyas BAHADIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Canımı çektirdiniz ya, gidip biraz oynayayım
    1 Ocak itibarıyla imkanı olan arkadaşları Trabzonspor kulüp üyeliğine davet ediyorum. World özellikli kredi kartına 8 taksit yapılıyor
    Trabzonsporu karakter yoksunu, haysiyetsizlerden, çıkarcılardan, hırsızlardan korumak, geleceğinde söz sahibi olmak için..

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı BaşoğLu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben askerde olduğum için 2016 yı kaçırdım maalesef. daha güncel olsun diye 17 'yi bekliyorum. FM 2015 oynadım . 4-2-3-1 veya 4-2-2-2 taktiğiyle oynuyorum.. 2004 - ve 2006 total clup managerle merak salmıştım bu menejerliğe favori takımım Glasgow'du . fm 2010 oynamıştım 15 ten önce . trabzonsporla 2052 sezonunu görmüştüm. ilk 5 yıldan sonra transfer dahi yapmıyordum A takıma. alt yapıya aldığım yabancı ve yerli gençleri yetiştirerek oynuyordum. fm 2015'te 2026 yı gördüm . sonra sıkılıp silmiştim. 2017 yi bekliyorum
    Alıntı Alper Beyazay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 gün sonra oynarız artık
    Bitmezzzzzzz.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)