PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsim Önerileri...

Colakoglu
08.09.2008, 02:20
durup dururken aklima geldi burda bi baslik acayim dedim,1 tane Kizim var 15 aylik,avatarimda resmi 2 aylikken cekilmis, Ocak ayinda 2. kez baba oluyorum erkek cocugu bekliyoruz isim bulmak zor oldugu icin isim önerilerinizi bekliyorum.

Kaya
08.09.2008, 02:21
Şimdiden tebrik ederim. :)

Uzun ve mutlu bir ömrü olur inşallah...

Tuğba ÖZTÜRK
08.09.2008, 02:22
tebrikler allah analı babalı büyütsün inşaAllah

umut olabiilirmi ?

Kaya
08.09.2008, 02:23
Ek; erkek çocuk için "SELİM" ismini çok severim...

Colakoglu
08.09.2008, 02:23
Tesekkürler ve uzunca bi aminnn, bi anne baba bundan fazla ne isteyebilirki zaten.

Great White
08.09.2008, 02:24
Tebrikler renkdaş:)

Berk ya da Kaan diyeyim ben bari..

AYAN61
08.09.2008, 02:26
Abi ben de FATİH, CİHAN, KAĞAN isimlerini çok beğenirim seç al birini. Benim daha evlenmeme çok var :D

Kaya
08.09.2008, 02:28
Selim; anlamlarını da paylaşalım... :)

1. Kusuru, noksanı olmayan, sağlam, doğru.
2. Tehlikesiz, zararsız.
3. Temiz, samimi.

lazooo28
08.09.2008, 02:29
Allah anali babali büyütsün renktas ben de "Efe" diyorum :)

Gökhan Öz
08.09.2008, 02:29
Egemen olabilir bence. Allah analı babalı büyütsün, kardeşinin ismiyle de uyumlu olan bir isim olabilir.

Koray
08.09.2008, 02:30
Allah analı babalı büyütsün...
Kürşad ve Alperen isimleri çok güzel bence :)

Colakoglu
08.09.2008, 02:31
Selim; anlamlarını da paylaşalım... :)

1. Kusuru, noksanı olmayan, sağlam, doğru.
2. Tehlikesiz, zararsız.
3. Temiz, samimi.

Selim ismini bende cok begeniyorum fakat amcamin oglunun ismi selim :) isin zorluguda burda bi isim begeniyorum ya ailede oluyo yada hanim begenmiyo.

Mustafa K. Demirbaş
08.09.2008, 02:31
Allah anali babali büyütsün ,Tolgahan diyorum bende

Tuğba ÖZTÜRK
08.09.2008, 02:32
biz de erkek kardeşime isim bulmakta zorlanmıştık tek oğlan olunca :D

ama babamla düşündük taşındık en sonunda

Alperen buğrahan koymaya karar verdik soy ismimiz de öztürk baya bir isim soy isim oldu yani :D

Kaya
08.09.2008, 02:34
Selim ismini bende cok begeniyorum fakat amcamin oglunun ismi selim :) isin zorluguda burda bi isim begeniyorum ya ailede oluyo yada hanim begenmiyo.

:) Tesadüf işte... E o halde; yeni önerimiz "METE" ya da "METEHAN" olsun... :)

Adem Erdoğan
08.09.2008, 02:34
Mehmet Akif ismini çok severim.İlerde uşağum olursa koyacam.:rolleyes:

AYAN61
08.09.2008, 02:35
abi ben inatla söylüyorum FATİH, CİHAN, KAĞAN isimlerinden birini seç. Bu 3 isim de insanı coşturan isimler. Liderlik vasfı olur belki uşağun. Belki başkanımız olur ilerde. Abi yatırımını şimdiden yap :)

Tuğba ÖZTÜRK
08.09.2008, 02:36
kardeşimin ismi olabilirr :D alperen buğrahan yada umut :)

Colakoglu
08.09.2008, 02:38
:) Tesadüf işte... E o halde; yeni önerimiz "METE" ya da "METEHAN" olsun... :)

güzel isimler yaziyorum yarin sorarim :D

Colakoglu
08.09.2008, 02:39
kardeşimin ismi olabilirr :D alperen buğrahan yada umut :)

Alperen Bugrahan Colakoglu :D Cok uzun oldu ama sadece Bugrahan olabilir mesela. Yaziyorum listeye :D

Nihal Ayvaz
08.09.2008, 02:40
allah analı babalı güzel günler göstersin inş..
1-kaan
2-alp
3-okan

İsmail Alkan
08.09.2008, 02:40
Öncelikle ALLAH analı babalı büyütsün,vatanına milletine ve ailesine hayırlı bir evlat olur inşallah.
Madem bize danıştın bende size nacizane benim çok sevdiğim geçmişimizi yansıtan türk isimlerini öneriyorum :) tercih tabiiki siz ailesinindir.

Ayberk..( Güçlü Işığı olan ay )
Batur.... ( Savaşlarda yılmazlığıyla üstünlük kazanan kişi )
Gökalp...( Mavi gözlü yiğit )
Kayıhan ( Güçlü hükümdar)
Toygun ( Genç delikanlı)

Colakoglu
08.09.2008, 02:41
abi ben inatla söylüyorum FATİH, CİHAN, KAĞAN isimlerinden birini seç. Bu 3 isim de insanı coşturan isimler. Liderlik vasfı olur belki uşağun. Belki başkanımız olur ilerde. Abi yatırımını şimdiden yap :)

Olaya yatirim amacli bakmamistim hic haklisin aslinda :D

AYAN61
08.09.2008, 02:41
abi duy bu sesi, bak sen beğenmemiş olabilirsin ama yenge kesin beğenir :D şaka bir yana FATİH, CİHAN, KAĞAN ısrar ediyorum :D

düzenleme: bu sesi duymuşsun :D

Gökhan Öz
08.09.2008, 02:42
Nuri ya da Ziya olmasında ne olursa olsun:D

AYAN61
08.09.2008, 02:43
Nuri ya da Ziya olmasında ne olursa olsun:D

:alkış::alkış::alkış::D:D:D:alkış::alkış::alkış:

alper*
08.09.2008, 03:36
fazla söze gerek yok : Alper.

:cool::D

28TS61
08.09.2008, 06:20
ihsan diyorum bende kendi ismim :)

anlami: İyilik etme, Bağış bağışlama, Verilen bağışlanan şey, Lütuf, iyilik

bu ara ilk cocugun adi ney, ona görede isim olabilir

allah anali babali büyütsün

Sadullah KAPICIOĞLU
08.09.2008, 06:27
Tebrik ederim abicim. Allah analı babalı büyütsün, Vatana millete bayrağa hayırlı bir evlat olsun inşaallah. Ben çift isimden hoşlanıyorum.

Oğuz kaan

Eşref ziya

Aziz mahmut

Mehmet aziz

Ubeyd ahmet

Hasan cemal

Hasan celal

Şenol nuri

Nurallah

sadullah

Abdulbaki

Tekrar tebrikler :)

enmavi61
08.09.2008, 06:49
engin
erhan
ertuğrul...

ÖmerFarukYılmaz
08.09.2008, 08:10
Yiğit Efe Çolakoğlu..

Poyraz..

Enes AYDIN
08.09.2008, 08:19
ahmet..........

m@rdi
08.09.2008, 08:35
Öncelikle hayırlı olsun,Allah evladınızı analı babalı büyütsün. :)

Çocuklara çift isim koymak sünnettir.

Önerim ;Ahmet Yiğit

Ahmet Övülmeye değer/ Beğenilmiş / Allah'a şükreden

Yiğit Cesur,güçlü

ÖmerFarukYılmaz
08.09.2008, 08:37
Öncelikle hayırlı olsun,Allah evladınızı analı babalı büyütsün. :)

Çocuklara çift isim koymak sünnettir.

Önerim ;Ahmet Yiğit

Ahmet Övülmeye değer/ Beğenilmiş / Allah'a şükreden

Yiğit Cesur,güçlü

Şükran;

Poyraz Yiğit daha güzel:)

Olmazsa ''Ali Osman Tarık Çolakoğlu''da olabilir:)

Dursun Kaplan
08.09.2008, 09:15
Allah bağışlasın.. Şimdiden Rabbim analı babalı büyütsün..

İsim önerisi için benim görüşüm " Bedir " olmasından yana.. :)

Mübarek isimleri koymaktan yanayım.. :)

ÖmerFarukYılmaz
08.09.2008, 09:24
Allah bağışlasın.. Şimdiden Rabbim analı babalı büyütsün..

İsim önerisi için benim görüşüm " Bedir " olmasından yana.. :)

Mübarek isimleri koymaktan yanayım.. :)

Mübarek isimlerden favorim...

Musab

Dursun Kaplan
08.09.2008, 09:30
Mübarek isimlerden favorim...

Musab

Allah nasip ederse inşallah bu ismi koyarsın kardeşim.. ;)

Harun-61
08.09.2008, 09:52
Talha

.

ezgi cubukcu
08.09.2008, 10:04
Cengiz abi bak burdan hazır öneriler geliyorken sen de kopya çekebilirsin bence :)
Benim önerimse Kemal...

Süleyman50
08.09.2008, 10:11
furkan-ömer faruk.........

ilhan
08.09.2008, 10:30
Mustafa Kemal,
Doğukan,
Doğu,

İleride bir ihtimal evlenir ve baba olursam koyacağım isim bunlardan birisi olur.

a f s
08.09.2008, 10:48
http://sunum.bordobank.com/misafir/files/bordomavi/afsbanner2.png

Bu başlık benim gibi başkalarının da işine yarayacak.

Avatardaki oğlum Abdullah Ferkan'ın Ekim ayı sonunda erkek kardeşi olacak, biz de isim arıyoruz.

İleride kız ve erkek bebekler için alfabetik BMN isim listesi yaparız.

Ben de merak ile bekliyorum.

Yeğenimin ismini önerebilirim: Behram

Kaya
08.09.2008, 10:51
Mustafa Kemal,
Doğukan,
Doğu,

İleride bir ihtimal evlenir ve baba olursam koyacağım isim bunlardan birisi olur.

İnşallah İlhan... Güzel ve anlamlı isimler...

:)

LazAnisT
08.09.2008, 10:52
DENİZ olsun

Cengiz Çubukcu
08.09.2008, 10:53
Cengiz abi bak burdan hazır öneriler geliyorken sen de kopya çekebilirsin bence :)
Benim önerimse Kemal...

şşttt Ezgi çaktırma...kopya demeyelim biz ona esinlenme diyelim :)

A.Hilal Çakıroğlu
08.09.2008, 11:00
Allah analı babalı büyütsün:)

Kayra
Anlam: Büyük bir kimseden gelen iyilik, ihsan.

Allah'ın lutfu

Gürkan
08.09.2008, 11:00
başlıkta uzun süre duranların bekledikleri var demektir. Hepsine Hayırlı olsun. :)

Berberoğlu
08.09.2008, 11:02
Valla ne yalan söyleyeyim, ben de nasibleniyorum başlıktan...:D

Nasibse bizim de Ekim ayı ortalarında ilk çocuğumuz doğacak..
Doktorlar erkek olacak diyor.. Kız olsa ismi hazırdı da erkek ismi konusunda biraz hazırlıksız yakalandık..

Şu an için aklımızda Ömer Selim ismi var...

Değişik nedenlerle bizim veremediğimiz isimlerden birkaçını öneri olarak sayayım burda.

Mehmet Eren
Ali
Ahmet
Batuhan
Yiğit
Burak

OKANIZM
08.09.2008, 11:06
yattara olsun bence :)

şaka bi yana
benim oğlum olsursa gökdeniz
kızım olursada güldeniz koyacam isimleri allah nasip ederse

Kaya
08.09.2008, 11:07
Kız ismi: ŞÜHEDA
Erkek ismi: SELİM, METE, METEHAN

:)

Allah minik bebeklerimize sağlıklı ve uzun ömürler versin.

Emirhan Makul
08.09.2008, 11:13
Allah Analı Babalı Büyütsün Benim Önerim "Beykan"

maxim
08.09.2008, 11:18
Yeni,değişik anlamlı bir çok isim mevcut.

Ama "Mehmet Fatih" ismi çok kalite görünüyor hep gözüme..

no NAME
08.09.2008, 11:42
henüz 1 aylık olan oğluma verdiğim ismi yazacağım, ABDÜLKERİM SALTUK BUĞRAHAN . nette araştırdım su anda 2 si yokmuş bu ismin. ne dersin adaş olsunlarmı :)
SELAM VE HÜRMETLE

Cengiz Çubukcu
08.09.2008, 12:28
2008 senesi çok bereketli geçiyor vesselam...Ailemiz giderek büyüyor :)

Nurbanu
08.09.2008, 12:56
ben de ABDULLAH diyorum. sadece bir öneri ama bence iyi düşünmeniz lazım.

Fatih Ersoy
08.09.2008, 13:00
Allah analı babalı büyütsün inşallah..

Teklifim Ensar ;)

ApoCaN28
08.09.2008, 13:03
TALHA diyorum güzel bir isim...
Allah analı babalı büyütsün..

Atakan
08.09.2008, 13:11
Allah analı babalı büyütsün.

Benim önerim ise İbrahim, Osman, Okan ve Koray.

Nurbanu
08.09.2008, 13:15
isim çok değerli bişey onun için dünyada ve ahirette en faydalı isimleri kullanalım..

Yeni doğan çocuğa kısa bir süre içinde güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir. Çocuğa konulan isim hem bu dünyada hem de ahirette geçerlidir. Rasulullah (sav) sadece çocukların değil, büyük insanların ismiyle dahi ilgilenmiştir. Kötü bulduğu bazı isimleri değiştirme yoluna gitmiştir. Yine konulması gereken güzel isimler hakkında bilgiler vermiş, zaman zaman bizzat kendileri çocuklara isimler vermiştir.

Rasulullah (sav) güzel isim koymanın önemini şöyle açıklıyor: "Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız. Öyleyse isimlerinizi güzel yapın." (1)

Bu çağırma işlemini Allah'ın görevlendirdiği bir melek Allahın izniyle yapacaktır. Hiç kimse kıyamet günü Allah (c.c.)'ın hoşlanmayacağı isimle O'nun karşısına çıkmak istemez. Öyleyse kötü olan isimlerin çocuklara verilmemesi gerekir.

Rasulullah (sav)'ın isim konusundaki hassasiyetini daha iyi anlamak için şu hadis-i şerifi de görmek lazım. Yahya bin Said (r.a.) anlatıyor: Hz. Peygamber (sav) bol sütlü bir deve hakkında: "Bunu kim sağacak?" diye sordu. Bir adam ayağa kalkmıştı ki, Rasulullah (sav) adama: "İsmin ne?" diye sordu. Adam: "Mürre (acı)" diyince ona "Otur" dedi. Hz. Peygamber (sav) tekrar: "Bunu kim sağacak?" diye sordu. Bir başkası ayağa kalktı, ben sağacağım diyecekti. Hz. Peygamber (sav) ona da: "İsmin ne?" diye sordu. Adam: "Harb" diyince, ona da: "Otur" dedi. Rasulullah (sav): "Bu deveyi bize kim sağacak?" diye sormaya devam etti. Bir adam daha kalktı. Ona da ismini sordu. O da "Ya'iş" (yaşıyor) cevabını alınca ona "Sen sağ" dedi.(2)

Allahü Azimüsşan'ın has isimleri kullara isim olarak verilmez. Ancak sıfatları isim olarak verilebilir. Mesela; Kerim, Halim, Kadir, gibi kelimeleri insanlara isim olarak vermek caizdir. Ancak bu isimlerin başına bir (Abd) kelimesi ilave ederek söylemek ise pek güzel bir dikkattir. Zira (Abd) kelimesini ilave ederek söylediğiniz takdirde Kerim'i Abdülkerim olarak söylersiniz. Bu takdirde Kerim'in kulu demiş olacağınızdan mana pek güzel bir şekil alır.

Nitekim Aziz isminin başına da bir (Abd) kelimesi ilave ederek söylediğinizde azizin kulu manasına Abdülaziz demiş olursunuz. Mecburi olmasa da güzel bir hassasiyet olur.

Rasulullah(sav)'ın açıklamalarına göre en güzel isim olarak adlandırılanlardan bazıları şunlardır: Erkek ismi olarak, Abdullah, Abdurrahman, Muhammed, Peygamberlerin isimleri, Hasan, Hüseyin ve diğer İslam büyüklerinin isimleri tavsiye edilen isimlerdir. Kız isimleri olarak da, Aişe (Ayşe), Fatıma, Zeyneb, Hatice, Cemile, Zehra ... gibi isimler güzeldir.

[size=19]Mahşerde her çocuk, konan ismiyle çağrılacaktır. Şayet çocuğun ismi kötü manaya gelen gayrimüslim ismi ise, mahşer halkı önünde isminden dolayı utanan çocuk,

'Allah beni doğuştan Müslüman olarak dünyaya gönderdi, sen neden bana kötü manaya gelen ismi koydun?' diye isim koyandan davacı olacaktır. İsmin manasının böylesine ehemmiyetinden dolayıdır ki, Peygamber'imiz kötü manaya gelen yabancı isimleri iyi manaya gelen Müslüman isimleriyle değiştirme örnekleri vermiştir. Mesela (Uzza putun kulu) manasına gelen (abdu'l-uzza)'yı, Allah'ın kulu manasına gelen (Abdullah) ile değiştirmiştir. Ateş parçası manasına gelen (cemre)'yi de güzel kız manasına gelen (cemileyle) ile, Harp ismini de Hasan'la düzeltmiştir. Demek ki, Müslüman isminden maksat, mananın kötü olmamasıdır.

Bununla beraber bazen isimlerde mana açık da olmayabiliyor. (Aleyna) gibi. Son zamanlarda çok rastladığımız bu (Aleyna)'nın ne manaya geldiğini pek bilemiyoruz. Çünkü, Kur'an'da geçen (aleyna) isim değildir. Sadece yer aldığı cümlenin içinde (üzerimize) manasına gelmektedir:

- (Vema aleyna) bizim üzerimize, (illel'belağ) tebliğden başka bir görev yoktur, manasına gelebilen (bizim üzerimize)'yi, cümle içindeki yerinden çekip birine isim olarak verdiğinizde, ne manaya geldiğini anlamak zorlaşmaktadır. Belki de Yasin'deki bu (aleyna)'yı isim olarak seçenler, (bu çocuk bizim üzerimize Allah'ın bir ihsanıdır) demek istemekteler.

Bir de kızlarımıza verilen Kezban ismi vardır ki, zannederim yanlış anlaşılan isimlerden biri de budur. Kezban'ı hep yalancı manasına anlayanlar, Kur'an'daki (tükezziban) ile karıştırmışlardır. Çoğu kimseler Farsçadaki (ev hanımı) manasına gelen (Kedban)'dan alınma Kezban'ı, Arapçadaki 'yalanlayan' manasına gelen tükezziban'dan alınma sanarak bu isimden hep ürkmüşlerdir.

Bununla baraber iyi bir anlamı olmasına rağmen yanlış anlaşılacak isimler koymamaya dikkat etmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle kız çocukları için, Büşra, Beyza, Selma, Esma, Ahsen, Rabia, Saliha, Salime, Adile.. gibi kolay seslendirilen, yanlış yazma ve yanlış söyleme ihtimali olmayan tek isimler tercih edilebilir.

Sözün özü: Ebeveynler yavrularına karşı ilk görevlerini yerine getirirken, gayrimüslim kimliğini çağrıştıran yabancı isim koymaktan kaçınmalı ki, mahşerde koydukları isimlerle çağrılan çocuklarının şikayetine muhatap olmasınlar. Bu konuda elbette bizim gibi düşünmeyenler de olabilir: "Tercih size aittir, kim neye layıksa onu bulur." demekten başka sözümüz olamaz onlara da. Müddessir Sûresi'ndeki ayetin ikazı hepimiz için geçerlidir.

www.isimlerinanlami.net (http://www.isimlerinanlami.net) sitesin den alınmıştır.

Colakoglu
08.09.2008, 13:16
ben de ABDULLAH diyorum. sadece bir öneri ama bence iyi düşünmeniz lazım.

Öncelikle herkese cok tesekkür ediyorum,bir isim bulacagiz sonunda bunun farkindayim :)

@Nurbanu_ts_61 / abdullah isimini bende cok severim ama babam benim ismimi abdullah koymus bile :)

Colakoglu
08.09.2008, 13:20
Allah analı babalı büyütsün:)

Kayra
Anlam: Büyük bir kimseden gelen iyilik, ihsan.

Allah'ın lutfu

Bayadir Kayra ismi benimde aklimda cok hosuma gidiyo,Cift isim olarak koyuldugunda bütün isimlerlende uyum sagliyo.

Nurbanu
08.09.2008, 13:29
babanız en üzel seçimlerden birini yapmış. sıra sizde o zaman :)

Colakoglu
08.09.2008, 13:32
favori ismimi acikliyayim sende fikrini söyle ozaman, KEREM ALI COLAKOGLU

Colakoglu
08.09.2008, 13:33
henüz 1 aylık olan oğluma verdiğim ismi yazacağım, ABDÜLKERİM SALTUK BUĞRAHAN . nette araştırdım su anda 2 si yokmuş bu ismin. ne dersin adaş olsunlarmı :)
SELAM VE HÜRMETLE

Önerin icin cok saol dostum,fakat ismi baya uzun oluyo ozaman ABDÜLKERIM SALTUK BUGRAHAN COLAKOGLU :D

Nurbanu
08.09.2008, 13:38

:alkış::alkış::alkış:
çok güzel bence :)

kerem; cömertlik, soyluluk ve büyüklük anlamına geliyor.

Mehdi
08.09.2008, 13:39
Mehdi desem çokmu bencilce olur:)(Seviyorum adımı n'apayım)

Allah hayırlısıyla kucağınıza versin ve analı babalı büyütsün kardeşim.;)

Colakoglu
08.09.2008, 13:40

Aminn saglikli uzun ömür,bi anne baba bundan fazla baska hicbisey isteyemez zaten.Saol

Nurbanu
08.09.2008, 13:44

mehdi abi önceden sadece il temsilcisiydin. yönetici olunca böyle oluyor herhalde :D:D:D ççç
bak ben nurbanu koysunlar diiyor muyum ? :D

Mesut AKYILDIZ
08.09.2008, 13:51
Öncelikle Allah analı babalı büyütsün inşallah ülkesine milletine hayırlı bir evlat olur.

İsim konusuna gelince aman abi öyle uzun isimler koymayın çünkü okurken bu isimleri her sınavda cevap kağıdına kodlamak çok zor oluyor biraz da çoçuk açısından bakın derim olaya.

Favori ismim ise Fatih...

Hüseyin Kurt
08.09.2008, 14:40

kerem ali yerine eren ali desen daha güzel durur bence.
mert ve eren favori isimlerim.

Hüseyin Kurt
08.09.2008, 14:41
yada ahmet kerem
gayet güzel.

Fatih Efe
08.09.2008, 14:53
benim önerim Mus'ab.
Peygamber efendimize(s.a.v) en çok benzyen sahabe.
hayat hikayesini okuyun bence

Nurbanu
08.09.2008, 15:14
benim önerim Mus'ab.
Peygamber efendimize(s.a.v) en çok benzyen sahabe.
hayat hikayesini okuyun bence

Mus'ab bin Umeyr :) ben de ısrarla tavsiye ediyorum okumayanlar okumalı ...

Serdær
08.09.2008, 15:16
Erkek için Arda veya Serdar ismi.

Murat GENEL
08.09.2008, 15:22
Oğuz Kağan Favorimdir..:)

Kasım Hilal
08.09.2008, 15:51
Önecelikle söylemeliyim ki çocuğunuz eğer erkek ise ismi Hilal olmasın...
Çocuk olduğu yaşlarda arkadaşları bir kız ismi taşıdığı için dalga geçer..
Sonra büyür. İş icabı biri kendisine bir şey gönderir; postacı, kurye ya da her ne ise artık işyerine gelip "Hilal hanım.." diye lafa başlar... Ortalık toz duman olur.. Sonra belki üniversiteye gider. Kayır formuna ismini doğru bir şekilde yazıp kodlar ama görevli memur bir erkeğin isminin Hilal olamayacağını düşünerek onu Halil olarak değiştirir. Öğrenci kimliğinde ismi Kasım Halil Erdoğan diye yazar (benim ismimi benden iyi biliyor sanki), o da resmi yerlerde nüfus cüzdanı ile uyuşmadığı için geçersiz sayılır..

Neyse sadede gelelim...

Benim en çok sevdiğim erkek ismi (kendi ismim istisna) Bekir Sadık. Sıddık Ebubebir'in(ra) isminin Türkçe formu diyebiliriz. Latif de çok hoşuma giden isimlerden.

ensar6161
08.09.2008, 15:54
öncelikle sağlıklı olsun inşallah...vatana millete faydalı anasına babasına hayırlı evlatolsun inşallah...

ismide Borabey olsun...benm çok hoşuma gidiyor

Birtan Karaman
08.09.2008, 16:07
''Birtan''olabilirmi?;):)

Tolpaş61
08.09.2008, 16:48
sağsalim doğsun yeter.isim kolay.bende bu arada fikrimi söyleyeyim.KUZEY

bahadır2561
08.09.2008, 17:06
sağlıklı olsun vatana millete hayırlı evlat olsun..
ismi de Bahadır olsun...

Murat Cömert
08.09.2008, 17:11
Mert olabılır:D Kardeşimin ismi onuda ben koymuştum :)

fetih aydın
08.09.2008, 17:32
sağLıkLı sihatLi oLsun adıda "FETİH" olsun..!! Kurna-ı Kerim de bir surede de geçiyor aynı zamanda.

Armağan Dere
08.09.2008, 17:42
çolakoğlu abi ALLAH analı babalı büyütsün hayırlı bi insan olur inşallah...

isim önerime gelince ben ''Aydeniz'' diyorum...çok mu sosyetik oldu:)

Akif Gür
08.09.2008, 19:17
''Fatih'' olabilir...benim için özel bir isimdir...hem FATİH SULTAN MEHMET hem FATİH SULTAN TEKKE...:D

tahsin61
08.09.2008, 19:28
güzel bi baslik, allah anali babali büyütsün aklimda bir erkek ismi var cok begendigim sanirim sadece soyisim olarak kullaniliyor allah nasip ederse kendi ogluma koymak istiyorum ama senin icinde sami ve taha adini düsündüm

ph=61
08.09.2008, 19:34
Kürşad olabilir yada kendı ismim olan Miraç olabilir :)

Kazım Uzunboy
08.09.2008, 19:53
Şimdiden tebrik ediyorum.Allah analı babalı büyütsün,uzun ömürler versin inşallah.

Anlamını hiç araştırmadım ama dayımın ismi hep hoşuma gitmiştir.

Soydan Murat

Tabii tek isim olarak

Soydan :)

Atakan
08.09.2008, 20:15
Atakan ve Kazım da olabilir.:D

Atakan'ın anlamıları:
-1.Atasının kanını taşıyan, atasının kanından gelen gücü barındıran.
-2. Düşünmeksizin her işe sokulan adam.
-3. İleri atılan.

Kazım'ın anlamı:
1.Öfkesini, hırsını yenebilen (kimse).

Bunlar olabilir.

MetiN08
08.09.2008, 21:50
bende birtane söylim Bedirhan :)

Ahmet Faruk
08.09.2008, 22:21
Ben ilerde erkek çocuğum olursa Faruk, Tarık, Talha isimlerinden birini koymak isterim.

Özellikle Tarık ismi çok hoşuma gidiyor.
Hem anlamını çok seviyorum hem de gemileri yakmış bir komutanın ismi...

vurgun_kiz_61
08.09.2008, 22:32
Bilal ve Selim ismini cok severim...

DNA-TS
08.09.2008, 22:43
Talha...bence cok güzel bi isim ..düşünmeye değer....

ApoCaN28
08.09.2008, 22:45
"Berat " Da Güzel bi isim, belki biraz dini ama güzel yani...

Emirhan Makul
08.09.2008, 23:01
İsim önerimi yaptım ama şöyle bir öneride de bulunmak istiyorum çocuklarınıza hiç bir zaman can nurve gül takılı isimler koymayın nurcan mertcan selvigül beyzanur isim tek olur bu takılı isimler çok var ve ne bileyim çok sıradan duruyor yani çocuğum olsa koymazdım sadece öneri .

omer61
08.09.2008, 23:12
"Göker" olsun, annemler Göker koycakmış ismimi sonra Ömer yapmışlar hep içimde kaldı Göker :D

Emirhan Makul
08.09.2008, 23:15
Beykan,Berk,Emirhan'da Benim Önerilerim

Mert Marabaoğlu
08.09.2008, 23:16
Lazman nasıl :D

tam karadeniz uşağı ismi :D

Hüdai Pervaneli
08.09.2008, 23:17
Mehmet, Ali, Mustafa

Kaan
08.09.2008, 23:18
Egemen , Gökdeniz :p veya Serdar olabilir... :)

Volkan'da fena değil... :rolleyes:

Kaan'da olabilir... :D

SpOtLesS
08.09.2008, 23:30
allah anali babali buyutsun
benim önerim TUĞRA

Erkan
08.09.2008, 23:41
BUĞRA, Erkan :rolleyes:, Kaya, Kaan, Gökdeniz,

Kaan Dilek
09.09.2008, 00:01
Cenabi Allah hayirlisiyla dünyaya gelmesini ve Annali Babali büyümesini nasip etsin insallah..
Benim önere bilecegim isimler..
Favori ismim ve ayni zamanda en cok sevdigim isim:
Muhammed Ali
onun haricinda önere bilecegim isimler:
Metehan ; Büyük Türk-Hun İmparatoru
Oguzhan ;Yiğit han, hakan
Kaan ; Hakan, hükümdar.
Talha ; Talha b. Ubeydullah. İslam dinini kabul eden ilk 10 kişiden biri, cennetle müjdelenmiştir
Akay ; Beyaz ay, ayın tam bir daire olarak dolgun, parlak göründüğü evre. Ak ve ay kelimelerinden birleşik isim
Bünyamin ; Yakub peygamberin en küçük oğlu

Cem Akyüz
09.09.2008, 00:20
Deniz,Ulaş

Alihan Ertürk
10.09.2008, 13:55
ben ise ''GÖKDENiZ'' ve ''Fatih'' ismini severimm...hatta ''STEPANOV'':P :D

Colakoglu
22.09.2008, 01:33
herkese cok tesekkür ediyorum isim önerileri icin,isime büyük ölcüde karar verdik KEREM ALI düsünüyoruz nasil sizce ?

Great White
22.09.2008, 01:39
"Beğenmedik" diyecek halimiz yok artık:p

Güzel isim(ler), hayırlısı olsun:)

Colakoglu
22.09.2008, 01:42
"Beğenmedik" diyecek halimiz yok artık:p

Güzel isim(ler), hayırlısı olsun:)

bütün görüslere acigimdir :) saol

Cem Akyüz
22.09.2008, 01:56
"Ali" ismini özellikle çok severim Kerem Ali güzel olmuş

Anıl Caner
22.09.2008, 07:47
herkese cok tesekkür ediyorum isim önerileri icin,isime büyük ölcüde karar verdik KEREM ALI düsünüyoruz nasil sizce ?

Kerem isimlilerle Çokokerem diye dalga geçildi benim okul hayatım boyunca.Bence isim çok güzel ama bu açıdan da düşünmek lazım.

Kerem Ali ismi uluslararası yazışmalarda da sorun çıkarmayacak güzel bir isim bence.

Cengiz Çubukcu
22.09.2008, 08:40

bizim uşaklar adaş olacak :)

ezgi cubukcu
22.09.2008, 13:54
Bu yılın moda ismi Kerem'dir bunu gözlemliyoruz... KeremCem gibi vatana millete hayırlı evlatlar olurlar inşallah :)

sümela61
22.09.2008, 16:25
çift isimli olmak bana oldum olası çok hoş gelmiştir... çok daha karizmatik geliyor bana... :)

benim oğlum olsaydı ismini Mehmet Akif olarak koyardım... şu an ilk aklıma gelen bu...

yeğenlerimin isimleri de: İlker İbrahim, Eyüp Ebrar ve Ömer Ensar...

ugurTS1989
22.09.2008, 17:52
gokdenizzzzzzzzzzzzzz,fatıh,mehmet,hamı,bence trabzonsporla ozdeslesen ısmler cok guzel oluyooo:)

İskender YILMAZ
22.09.2008, 19:04
Koyancan.. :) Number one.. :D