PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korkma, Söyle: "Şampiyon Trabzon!"

Kaya
07.09.2008, 02:08
Korkma, söyle: Şampiyon Trabzon!

“Sezon öncesi takımı baskı altına almayalım”, “Taraftarı beklenti içine sokmayalım”, “Sonra büyük hüsran yaşarız”, “Önce bir yapılanalım da”… Nereye kadar?

Eğer yeni bir sezon başlıyorsa, herkes bilir ki her zaman için 4 şampiyonluk adayı vardır. Bakar spor kamuoyu kurulan kadrolara, hazırlıklara ve yeni bir şey bulmuş gibi verir kararını: “4 büyükten biri şampiyon olur!”

Başka şampiyon çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama bilinen bir gerçek vardır ki, 4 büyük her zaman için şampiyonluk adayıdır. Hatta içlerinden biri 24 senedir bu zafere hasret kalmış olsa da.

Kısa süre öncesine kadar bu 4 büyüğün dördü de sezona şampiyon olacağız diyerek başlardı. Son yıllarda ikisi artık şampiyonluk dışında hedefler de dillendirmeye başladı: “Şampiyon olamasak bile, Şampiyonlar Ligi’ni hedefliyoruz”.

Ne zaman ki, şampiyonluk İstanbul Basını’nın etkisiyle 2 takımın tekeline indirgendi, o günden beridir diğer iki büyük artık ikinciliği de hedef görmeye başladı.

Futbolun gerçekleri vardır, doğru.

23 oyuncuyla yeni bir kadro kurmuşsanız, kadronun oturmasını beklemek gibi bir krediniz olur.

Tabi bir de başka bakış açısı mümkün: “23 oyuncuyla yepyeni bir kadroyu evcilik oynamak için kurmadık!”. Elbette “şampiyonluk”tan bahsedecek ve onu hedefleyeceğiz.

Trabzonspor’un şampiyonluk kupasına hasret geçirdiği 24 seneyi gözlerinizin önünden geçirin bir. Bu 24 senede 2,5 defa şampiyonluk mücadelesini ligin son haftalarına kadar taşıyabildik. 2 defa kendi üstün gücümüzden, bir defa da Beşiktaş’ın önlenemez düşüşünden, toplam 2,5 defa sadece.

Bu yarışı 2,5 defa değil de 15 defa verebilseydik, bugün belki de “7”yi değil, 12’yi hedefliyor olacaktık.

1996 Mayıs’ında hayatımın en büyük hüzünlerinden birini yaşayan ben, korkmuyorum ve söylüyorum: “Bu sene şampiyon olacağız!”

Olamazsak canımız sağolsun; ama bu bugünün konusu değil.

Hakemler, federasyon, İstanbul Takımları bizi şampiyon yapmazlarmış! Onlardan icazet bekleyen oldu mu? Bunlar gözünüzü korkutuyorsa, Şamil Ekinci Müzesi’nin muhteviyatını inkâr etmiş olmuyor musunuz?

Bakın bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Siz bırakın, onlar korksun yahu.

Baskı da olacak; ama “7. Baskı”…

Tunga Liman
bordomavi.net

http://www.bordomavi.net/images/ts/yazar/539t_liman.jpg

http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=1314

İskender YILMAZ
07.09.2008, 02:11
:alkış: :alkış: Budur.. :) Eline, emeğine sağlık..

Şampiyon olacağız..

Kazım Uzunboy
07.09.2008, 02:12
Elbet Şampiyon Olacağız!

İsmail Alkan
07.09.2008, 02:18
Hedefimzi tabiiki şampiyonluk,
Amma velakin olamasakta çok fazla önemi yok,bu seneki bu birliktelik,kenetlenme şampiyonluk kadar güzel ve özlenen tabloydu,
Şampiyonluk ise tacı olur,neden olmasınki :)

KUTADGU
07.09.2008, 02:19
Trabzonspor 2 Ağustos 1967'den beri şampiyonluğa oynar.

Büyüklük ruhumuzda var.

Başaracağımıza inancımız sonsuz.

Daha yüksek sesle.

7'rmeyeceğiz.

alper*
Ne zaman ki, şampiyonluk İstanbul Basını’nın etkisiyle 2 takımın tekeline indirgendi, o günden beridir diğer iki büyük artık ikinciliği de hedef görmeye başladı.

diğer ikisi biz ve beşiktaş,değil mi ?

Furkan Dündar
ya illaki en mantıklısını baskan dedı hedef ilk 3 ama sampıonluk olursa kupayı verecek deılız ınsallah da olacagız ama futbolcuara sampıyon olamazsanız bu sızın sonunuzdur psıkolojısını asılamamaya calısmak en onemlısı yok her yerde her zaman sampıyon trabzon:D

Erdal
..."Olmazsak canımız sağolsun..." bu kısmı çok önemli. Hatta canımız sağolsun değil. Olmazsak bir sonraki adımda yapılanları yıkıp yeniden demek yerine eksikleri tesbit ve tamamlama yöntemi....

Hakanbostan
07.09.2008, 02:20
bizim korkumuz diğer eziklerin veya basının veya dier etkenlerin bizi engellemesi değildir.. bizim korkumuz bu kadar yeni genç hırslı ve Başarılı bir kadroya nazar değmesidir... yoksa hepimiz içimizden Şampiyonluk gelecek bu sene diye inanıyoruz... Ama bunu haykırmaya gerek yok sene sonuna geldiimizde sevinç çığlıkları atıp türkiyeyi ayağa kaldıralım şimdilik takımımızın iyi yolda devam etmesini seyredelim... Allahım nazardan saklasın

Mehmet Fatih Yavuz
erdal abiyi getirmeyin gazaaaa.::D
yapma bunu yapma bunu.:D

Emirhan Makul
Ne Korkacam Şampiyon Trabzon.!

alper*
07.09.2008, 02:21
erdal abi imzana bayıldım :D

Erkan
07.09.2008, 02:21
Insallah, gun gectikce daha da fazla inaniyorum.. Artik hayal degil..

Mustafa K. Demirbaş
07.09.2008, 02:24
Şampiyon Trabzon um ne istersen iste benden bunu söyleyeceğimiz güne çok az kaldı

Mehmet Fatih Yavuz
07.09.2008, 02:24
nuri albayrak dönemine kadar, özkan sümer devri de dahil olmak üzere en kötü olduğumuz vakitlerde dahi korkmamışım bunu heryerde bağırmışım.
başımda sadri şener ve harika bir yönetim, teknik ekibin başında felsefesi şehrin futbol kültürü ile birebir uyan bir hoca varken mi çekineceğim.

bu sene olmazsa seneye, olmazsa sonraki sene.
tepeye oynayacağımız garanti.
bu ekip bozulmadığı sürece hiçbir kuşkum yok bizi şampiyonluğa ulaştıracağından...

bu ihtimal ilk seneden başlar.
artarak devam eder.

allah hepsine kolaylık versin.

TSezgin61
07.09.2008, 02:26
yau nolur bu sene olsak sanki:) ama olsun yinede sabir:(

AYYILDIZ
07.09.2008, 02:26
Hedefimiz şampiyonluk ama sabır lazım seneye en güçlü aday biziz bu sene biraz zor.

Tunga
07.09.2008, 02:29
Erdal görüyorsun ya, insanlar "korkmuyorum" dese de bu kelimeyle hiç de barışık değil.

Ol-a-mamak başka bir konu. Ol-a-mayınca yapılacaklar da. Ne yazık ki, ol-a-mayınca olanı da yıkmak adetimiz baki.

İnadım inat, bu kelimeyle barışacağız. "Cıs" değil bu meret :)

Erkan
07.09.2008, 02:34
Tunga abi beni havaya soktun actim baslik kitlendi:D.... ama olacagizz!!!! Seneye/ seneye de nedir ya??? Seneye de oluruz! Ama 7 bu sene gelecek,...

Lumcera
07.09.2008, 02:37
İnşallah şampiyon oluruz.

Erdal
07.09.2008, 02:39
erdal abiyi getirmeyin gazaaaa.::D
yapma bunu yapma bunu.:D

Vallahi Fatih geliyoruz yavaş yavaş:)

Alper sağol imza benim değil "baba erenler"in :) Sahi biz bir ramazan fırkaları başlığımı açsak aşağıda:)

İslam Sezer
07.09.2008, 02:44
Vallahi duygularıma tercüman olan bir yazı,yazanın ellerine sağlık.
Biz şampiyonluğu korkmadan hedefleyelim,zaten başaramazsak 2.,
bilemedin 3.oluruz.Ancak, neden başaramayacağımızı baştan kabul edelim ki.
Kadro yeniymiş,olsun eski olanı da gördük.
Bir de baskı olmasın diye şamiyonluğun ş'sinden bile bahsetmemek kime
ne kazandırmış ona bakalım.
1-eskişehir.
yıllarca stresten kaçmak için kaçamak sözler söylemiş.şampiyon olacağı senelerde ikincilikle yetinmiş boşu boşuna.isyan edeceğine kabullenmiş.çeşke korkmadan şampiyon olacağım deseydi ve engelleri çiğneseydi ama olmadı.yine de diğerlerine göre en masumuydu o,cesaretliydi aslında ve asil bir takımdı es-es.
onların yapamadığını ilk biz yaptık,çünkü korkmadan şampiyon olacağız lami cimi yok dedik.
2-kocaeli.
sen ligin ilk yarısını lider kapa ama kaçamak sözler söyle.takım heyecandan 2.sezon düşüşe geçti,bjk den 4 gol yedi istanbulda sonra şampiyonluk sözlerini sadece rüyalarında söylemekten bile vazgeçtiler.
3-vestel manisa.
vestel manisa lige fırtına gibi girdi ama hep düşüşe geçecekleri yönünde sözlerle karşılaştı.onlarsa buna karşı çıkmadı,kabullendi.şehir stres olmasın derken mahalle maçları havasında 2 sezon sonra ligden düştü.
4-sivas.
en son örnektir korkaklığa sivas.kahpece girdikleri sezonda inanılmaz bir çıkış yakaladılar ancak başta teknik direktörleri ve başkanları olmak üzere asla korkmadan şampiyon olacağız diyemediler.
gözleri hep abileri aziz yıldırımın bakışlarındaydı.aman onu gücendirmeyelim derken sivasta tüm bizans takımlarına boyun eğdiler ve taraftarları bunu sivasta büyük bir mutlulukla kutladı.korkaklığın ecele faydası olmadığını uefa kupasına bile katılamayarak acı bir şekilde öğrendiler.inter totoda balonları patlayınca uefa resmi sitesine manşet oldular.aferin onlara...
.
bize gelince tüm bunları bize ders olsun diye yazmadım çünkü bu takımlar bizim ayarımız değil.gençlerbirliği,antep,kayseri,bursa gibi takımlar korkmadan sezona şampiyon olacağız diyerek giremezler.Böyle bir enerji ruhlarında yok çünkü.
Trabzonspor ise değil 24,240 sene şampiyon olamasa yine de bjk gibi 2.olmayı dahi baştan kabullenmemeli ve tüm cesaretiyle futbolcusundan taraftarına şampiyon olacağız demelidir.Sadece demek yetmek inanmalıdır ki başarsın.Ya stres olurda baskı olurda başaramassak.
Cevap en kötü 2.oluruz ve seneye olacağız deriz.
Daha en baştan şampiyon olamayacağımızı kabul etmek bize bir fayda sağlamaz.
.
Takıma baskı kurmayalım =Doğru
Yenilgilerde esip gürlemeyelim,takıma zaman verelim,çünkü kadro yeni,futbolcular genç=Doğru
.
Bu kadroyla ikinci olursak sevinelim=Sezon sonunda olabilir.
Bu kadroyla ikinci olursak sevinelim=Sezonun başında HAYIR.

krdnz
07.09.2008, 02:46
7-8 mağlubiyet almadan hiç şampiyonluk ümidimi yitirmemiş biri olarak bu sene 102 puanla şampiyonluk istiyorum...

Adem Erdoğan
07.09.2008, 02:47
http://www.youtube.com/watch?v=sogKUx_q7ig

:atki::tsatkı:

Rahman Gümüş
07.09.2008, 02:48
Bu sene olcaz inşallah.Valla ilk defa bu kadar inandım:)

Öztürk Adem
07.09.2008, 02:52
yanı artık cekınmeye gerek yok dımdık ayakta bır takımımız varartık solemek daha da kolay
Sampıyon Trabzonspor

HAYRETTİN
07.09.2008, 02:59
Su istanbul basını sampiyonluk adaylarını nasıl ikiye indirdi merak ediyorum artık coğu rendaşda bu takıntı haline gelmiş bu tamamen maddiyatla ilgili adamların aldığı bir futbolcuya biz takım kuruyoruz istanbul basınımı karşılıyor bu parayı anlamış diyilim

Mustafa Önder
07.09.2008, 03:05
Ben her daim Trabzonspor'u şampiyonluk adayı olarak gördüm. Çünkü biz onurlu, direnen ve kendinden emin bir takımız. Çıkışlar İnişler olur. Ancak her maça galibiyet düşüncesiyle çıkan bir takım her zaman şampiyonluk mücadelesinin içinde olur.

Bu sezon o kadar rahat söyleyebiliyorum ki şampiyon biziz diye. Demek ki çok şeyler değişti. Uzun lafın kısası Bu sene Şampiyonuz...

İsmail Çavuşoğlu
07.09.2008, 03:15
Biz en kötü dönemlerimizde bile şampiyon olamayız demedik.haşimdimi demiyecez.
ŞAMPİYOOOON TRABZONSPOR ULAA VARMI ÖTESİ..

hakanhan
07.09.2008, 06:43
sampiyon biz olacagiz demekde biraz medyumluk olur.. sampiyon olmak icin kadro yetmez hatta ronaldinho messi kaka eto buffon cannavaro da olsa elinizde yetmez. kadro sadece baslangicidir. önce yönetim, beklenen bir yönetim bizde varmi suan evet var..(taraftar memnun) (+) sonra teknik kadro.. beklenen bir teknik kadro bizde varmi suan evet var.. (taraftar memnun) (+) futbolcu kadrosu. bizde varmi suan yuzde 80 lerde (taraftar memnun) (+) medya, heran kotu bir sonuc olsada akbaba misali bekleyen kalemsörler..(taraftar memnun degil) (-) taraftar.. taraftar olabildigince destek mi takimina evet destek. kötü bir sonuc alininca catlak ses cikar mi evet cikar (-) iyi bir taraftar profilimi hayir.. sakatlik, performans, sans faktoru, (-) (+) kotu oynanan bir mactada galip gelebilme varmi suan lig yeni basladi ilerde olursa (+) olmazsa(-) bunlarin hepsi arti olmasi lazim bir tanesi eksi olursa olmaz..

hayal gormeyelim 2 macla sezon bitidik bazilarina gore.. ayaklar yere saglam basmali butun camia olarak yok Allah muhafaza tökezleriz.. sezon sonunda sampiyon olurmuyuz medyum degilim bilemem kesin oluruz diyende işkembeden atar.. kimse ilerisini goremez. bi sezon istanbulda besiktas acilis maciyla basladik besiktasi yendik sonraki 2 haftayida kazandik hami performansiyla harikalar yaratiyordu kolu kırıldı o sezon perisanlari oynamisdik.. ama su var teknik direktörümüzün dedigi gibi ŞAMPİYONLUK SÜRECİ BASLAMİSDİR..

sevgi vede saygilarimla..

Hotaman
07.09.2008, 10:59
Elbet olacağız. Bu kelimeden korktuğumuz vakit bittiğimiz vakittir!

ilhan
07.09.2008, 11:03
Biz bu takımı "adaletsiz arenada vermiş olduğu onurlu ve şerefli mücadele" için sevdik. Trabzonspor varolduğu sürece şampiyonluk her zaman 4 takım arasında gidip gelecektir. 25 yıl mı olmuş? Ee bu sene şampiyon oluruz. Var mı ötesi?

İddia ediyorum şampiyon olursak arkası kesilmeyecek. 2 ya da 3 ya da daha fazla art arda şampiyonluklar gelecektir.

Yazının hakkını teslim edelim. Harika bir yazı olmuş Tunga abi.:alkış:

Şampiyon olacağız!

Furkan Dündar
07.09.2008, 11:04
Trabzonspor 2 Ağustos 1967'den beri şampiyonluğa oynar.

Büyüklük ruhumuzda var.

Başaracağımıza inancımız sonsuz.

Daha yüksek sesle.

7'rmeyeceğiz.

Altına ımzamı attım :alkış:

İskender Çakmak
07.09.2008, 11:08
bu sene inanç en üst seviyede takımda taraftarda yönetimde... herkes inanmış durumda ve bu inancın sonu çok güzel

Onur Civelek61
07.09.2008, 11:13
Geçen sene sivas o takımla şampiyonluğa oynadı.Bu sene biz bu takımla hayli hayli şampiyonluğa oynarız.Rakiplerimiz gücüne güç katamadı.Ama biz çok güçlendik.Onların kadroları oturmuş olduğu için onlara daha çok şans veriliyor.Biz iyi bi hazırlık dönemi geçirdik.2 maçtada bu kadar yeni olmaya rağmen 2 güzel galibiyet aldık.Şampiyonluk hep dilimizde.Olamasak da canımız sağolsun.Ama sezon sonu bağıra bağıra söyleyeceğim.
ŞAMPİYON TRABZON!!!...

Travelair
07.09.2008, 12:27
Trabzonsporlu'ya yakışacak bir yazı. Tebrikler Tunga Liman :alkış:

magicyattara
07.09.2008, 12:32
Demekki duyumlar boş değilmiş.;)

ph=61
07.09.2008, 12:53
İnşallah ..

logitech
07.09.2008, 12:54
..."Olmazsak canımız sağolsun..." bu kısmı çok önemli. Hatta canımız sağolsun değil. Olmazsak bir sonraki adımda yapılanları yıkıp yeniden demek yerine eksikleri tesbit ve tamamlama yöntemi....
evet çok doğru. sürekli üzerine koyarsak şampiyon olunuyor.yap boz yaparak hiç bir şey olmadığını gördük yıllardır.

ÖmerFarukYılmaz
07.09.2008, 12:54
http://www.youtube.com/watch?v=sogKUx_q7ig

:atki::tsatkı:

We are the champions...

Cafer Bulur
07.09.2008, 13:00
tunga abi güzel bir yazi kaleme almis,eline agzina saglik.
bu sezon hedefimiz kesinlikle sampiyonluktur bunun lami cimi yoktur.
yaristigimiz takimlar bir barcelona,real madrid veya milan olmadigina göre bizim sampiyonluk sansimiz en az onlar kadar vardir.
bu sezon ben de iddialiyim ve diyorum ki;BU SEZON INSALLAH SAMPIYON OLACAGIZ!

Hasan Ayvenli
07.09.2008, 13:02
7.yi alalım 2. devrimi gerçekleştirmiş olacağız ve fırtına 70'lerdeki gibi yine esecek. durduramayacaklar!!!

Tolga Han
07.09.2008, 13:05
açılın ezikler şampiyon geliyooo...

Ahmet Karadeniz
07.09.2008, 13:06
şampiyon trabzon 7'dilenitoruz

TolgaTopçu61
07.09.2008, 13:42
korkumuz yok: SAMPIYON TRABZONSPOR

Mustafa Önal
07.09.2008, 13:54
benim anlamadığım ve anlatamadığım konu insanlarımız hala 12 yıl öncesinde oraya takıldık kaldık. geçmişe ne kadarda takılıp kalan bir yapımız . bu genlerimizde ni var ne anlamış değilim.
en büyük rakibimizi en son şampiyonluğumu aynı şartlarda kendi sahalarında yenerek şampiyon olduk. adamlar bırak 15 i 10 u 5 yıl geçmeden aynı mutluluğu yaşadı.
son haftada şampiyonluk kaptıran takım var bu ülkede hemde rakibini iki maçta yenerek. bu ülkede bunlar oluyorsa biz neden olamayalım.
en büyük yanlışımız geçmişe takılıp kalamak . geçmiş inkar edilemez ama çokta takılınca yutuyor bizi.

tunga abi yazınız çok güzel. artık bu kültürü kazanmalıyız. takım oynamasa bile taraftar şampiyonluğa oynuyor olmalı. taraftar olarak beynimiz dilimiz şampiyonluğu teleffuz edebilmeli.

Varlıbaş61
07.09.2008, 13:57
Bordo Mavi Şampiyon Trabzon!

61viya
07.09.2008, 14:03
Tam da bu başlık galiba yeri dün geceki rüyamı anlatmanın...

23 yaşındayım ve bu yaşıma kadar şampiyonluğumuza tanıklı etmedim,malumunuz.Ne gerçekte ne rüyalarımda...Ancak dün gece öyle bir şey gördüm ki rüyamda,rüyamda dahi ne yapacağımı bilemedim ben.Daha önce gelmemişti ki hiç başıma,nasıl bilebilirdim ne yapmam gerektiğini...

Avni Aker'deyim,ligin son haftası...Sanırım berabere giden bir maç,herkes dua vaziyetini almış...Sonra Yattara'nın golü geliyor,biz galibiz....24 yıllık hasrete son veren düdük geliyor hemen arkasından.Yalnız o kadar ifadesizim gibi.Çıkgınlar gibi bağırmak,deliler gibi ağlamak istiyorum,onca yıllık hasreti gözyaşlarıma yüklemek...Olmuyor...O kadar yabancıyım ki bu duyguya,nasıl sevinmem nasıl bağırmam gerektiğini bilmiyorum...Sonra biz gidiyoruz staddan...Olayın tek komik kısmı gerçekleşiyor: Yattara beni arıyordu neden kupa törenini beklemedim diye :D Neyse anlatmak istediğim şey şu ki: Benim durumumda olan insanlar yani,doğduğu andan beri o anı göremeeyen insanlar,o gün geldiğinde çılgınlar gibi eğleneceğimizi söyleriz.Ama bence,biz o an geldiğinde ekranların başında donmuş vaziyette bulacağız kendimizi...Ne yapmamız gerektiğini bilmeden,ağlayamadan,içimizden çığlıklar atarak,gözyaşlarımızı içimize akıtarak...

Rüyamı "Hayrolsun" diye anlattım Özge'ye bu sabah...

Tunga abimin dediği gibi,o günün geleceğine en yürekten inanarak...O tablonun gerçek olacağını güvenle söyleyerek...Ancak şahsım adına bu sene için kesin konuşmamaya çalışarak:) Elde değil,tebirli yaklaşıyorum...

Bu sezonun son maçının evimizde oynanacak olması da,ayrı bir tesadüf tabi:) Hayrolsun!

Engin Koltuk
07.09.2008, 14:11
Şampiyonluğa inanmak bence önemli. Hatırlamamız gereken önemli bir nokta da, diğer 3 rakibimizin de bu şampiyonluğu istemesi. Bu yüzden şampiyonluk potasından uzaklaşmadan ligin sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacak bir takıma sahip olmak çok önemli.

Eğer böyle bir takıma sahip olursak zaten bu sene veya seneye muhakkak şampiyon oluruz. Yeter ki yukarılardan uzakta kalmayalım. Bu aşamada B.taş maçı bu sene için önem taşıyor. Bu maçı alarak gücümüzü İstanbul takımlarına göstereceğiz.Ve bu maç sonunda Şampiyon Trabzon diyebileceğiz diye düşünüyorum.

Adil ÖZGÜR
07.09.2008, 14:15
Güzel bir yazı, ifadeler gayet net.
Yaşasın Bordomavi net.

Cem Zırıh
07.09.2008, 14:17
kim diyebilirki bu sene bizden baskasi sampiyon olacak diye SAMPIYON TRABZONSPOR

Taner Uykuçeken
07.09.2008, 14:39
Ben de nicedir bunu düşünüyordum. 'şampiyonuklafını şimdiden edersek takım strese girer' en başta bizin yöneticilerimiz söylüyor bu lafı ya kadeşim ne stresi bu takımı daha fazla hırslandırması, motive etmesi lazım, böyle büyük hedefler koyup onlardan başarı istemek onları cesaretlendirmek gerek diğer şampiyonluğa oynayan takımlar niye strese girmiyorda bizimkiler giriyor söyleyin kardeşim şu lafi'Hedefimiz şampiyonluk ve bu sene en büyük favori biziz' bu rakiplerede göz dağı verir hemin olun...

Emre Emiroğlu
07.09.2008, 16:13
Kim istemezki inanarak şampiyonluktan bahsetmek , kim istemezki şampiyonuz diye bağırmayı..

96 sendromunu abartılı bir şekilde biz yaşamamışız gibi konuşuyoruz.. intihar eden arkadaşlarımız bile olmuştu hepimiz biliyoruz. Takıma güvenmek ayrı , şampiyon olacağını iddia etmek ayrı.. 41 yılda 6 kez şampiyon olmuş bir camianın taraftarı olarak ben şampiyon olmadan ve korkmadan " şampiyonuz , şampiyon trabzon " DİYEMEM !

Trabzonsporlu herkesin TRABZONSPOR sevgisinin klasik bir takım sevgisi olmadığını herkes bilir

Trabzonda yoldan bir genci çevirin ve sorun ;
Ne derdin var diye....

Size Kız arkadaşımla problemlerim var
Ailevi problemlerim var ( hem maddi hem manevi )
Trabzonspor'un durumu diye cevap verecektir..
Bunu denemek isteyenler Suluhan çay oacağına gidip denemde yapabilirler :)

Trabzonspor taraftarının içine bu kadar işlemişken ,
Yeni nesili 1 şampiyonluk bile görermemişken ,
Şampiyonluklara ramak kala Tramva lar yaşamişken ,

Şampiyonluktan bu kadar emin konuşmak bize kötülük olur kanaatindeyim..

Bırakalım yönetimimizin yaptığı bunca atılım içimize heycan olarak kalsın..

Şampiyonluğu iddia etmeyelim.. İSTEYELİM..

Tribünde göstereceğimiz istek ve arzu takımı şampiyonluk HAVASINA , Tribünde Açacağımız Şampiyonluk pankartı takımı Şampiyonluk BASKISINA sokar ..

Bence kesinlikle daha soğuk kanlı olmaıyız..

22 yasımdayım ve bu yaşımda olmama rağmen son maçlarla kılı kılına kaçan 3-4 şampiyonluk maçı gördüm..
Bu yüzden kimi arkadaşımızın ve abimizin yazdığı bu sene şampiyonuz nidaları bana çok komik ve basit geliyor..

İskender66
07.09.2008, 16:14
Tunga abimizin yazısı gerçektende süper. İnsan heyecanlanıyor valla :) Bu sene eze eze şampiyon olup istanbul saltanatını yıkacağız inşallah. Olamasakta canımız sağolsun. En azından bu uğurda mücadele vermiş oluruz. Eksikleri tesbit edip arıza varsa giderip seneye çok daha güçlü bir şekilde mücadelemizi veririz. Şampiyon olacağız sözünden korkmuyoruz. Neden korkalım ki? Trabzonspor her zaman zirveye oynayan ve büyük hedeflerin peşinde koşan idealist bir takımdır.

pReN@_61
07.09.2008, 16:44
Güzel yazı...

İnşallah olacağız !

Murat Acar
07.09.2008, 16:52
Bende 1996 daki hüznü çok iyi yaşayanlardan biri olarak o günden bu zamana kadar hiç bu kadar şampiyon olacağımıza inanmamıştım.Tüm kalbimle bu yıl şampiyon olacağımıza inancım var yazı için gerçekten çok teşekkürler çok güzel bir yazı tüm hissettiklerimize tercüman olmuş yüreğine sağlık..

Mustafa AYDIN
07.09.2008, 23:37
Korkmakmı,inadına daha gür bir sesle haykırıyoruz '7' diye.

Cafer KILIÇSOY
07.09.2008, 23:49
Tunga Abi teşekkür ediyorum.

''İnanmak başarmanın yarısıdır'' der bir atasözü. Yani şampiyon olabilmek için futbolcusundan yönetimine, taraftarından teknik heyetine herkesin inanması lazım. Trabzonspor Türkiyedeki dört büyük kulüpten biridir ve yeri konumu mevkisi ne olursa olsun her sezona şampiyonluk hedefiyle başlar. Zaten Trabzonsporu büyük yapan olgulardan biride budur. Kusura bakmayın ama ''Ya bu sene iyi bir yerde bitirelim, şampiyonluk seneye'' düşüncesi bana göre değil:)

Bu sene şampiyonuz!

matalar
08.09.2008, 00:07
evet şampiyonluk sözünün baskı yarattığı doğru. fakat onu hedef göstermemekte futbolcularda gevşekliğe neden olabilir. örneğin bir maçı kaybettiği zaman ya nasılsa bu sene hedefimiz şampiyonluk değil bu maçın çok da önemi yok diye düşünebilir.
bu sene trabzonun hedefi (her zamankinden daha çok) şampiyonluktur.
çünkü bu hava kolay yakalanmadı.

Ahmet Kuru
08.09.2008, 00:31
Evet... Gerçekte çok güzel bir yazı...
Şampiyon olmamamız için hiç bir sebep yok(masa başı oyunlarını hesaba katmıyorum)
Ayrıca,şampiyonluğu dilimize dolayıp takım baskı altına alındığını söylüyor bütün medya yazarları...
Buna kesinlikle katılmıyorum,Biz 24 yıldır bunun altında ezildik...Demek ki zarar tam tersiymiş...
Artık dillerden düşmeyen cümle "Şampiyon olacağız bu sene"....

Zafer BİLGİN
08.09.2008, 01:38
Şampiyon olacağız demekte sıkıntı yok.Sıkıntı şayet şampiyon olamazsak içimize işleyecek olan karamsarlıkta başlar.

Yani her halükarda destek.

Hüseyin Çümen
08.09.2008, 01:51
taraftar da şampiyonluğa ciddi ciddi inanıyor!
İstanbul da birsürü Trabzon formalı insanlar görüyorum diğer takım formaları bizim kadar çok değil
adım başı Trabzonspor ablemli arabalar da görmek mümkün ve arabalardan kemençenin sesi pek bi gür çıkıyor bu sıralar
Trabzon marşı çalan araba hergün görüyorum

Taraftar inanıyor busene inşallah olacak

Adil ÖZGÜR
08.09.2008, 02:00
Dışarıdan gelenler olayı daha iyi anlıyor,
Trabzon şehri süslenmiş, eski yıllarda yaptıkları gibi.

Benim iç sezim bana şöyle hükmediyor; İlk yarı sonuna kadar eksikliklerimiz tamamıyla tespit edilir, ara transfer eksik yerlere nokta olarak yapılır, SENE SONU ŞAMPİYON, hayal değildir.

Tunga
08.09.2008, 02:01

Benim iç sezim bana şöyle hükmediyor; İlk yarı sonuna kadar eksikliklerimiz tamamıyla tespit edilir, ara transfer eksik yerlere nokta olarak yapılır, SENE SONU ŞAMPİYON, hayal değildir.

Allah söyletiyor, ne güzel konuşuyorsunuz :)

Mehmet Fatih Yavuz
08.09.2008, 02:09

içerden bakınca farketmek zorlaşıyor ama bu sene içerdekiler bile farkı farkedebiliyor abi.
diline sağlık sonuna kadar katılıyorum.

skorlar ne yönde giderse gitsin biz desteğimizi devam ettirir, ikinci yarıya da gereken takviye olur da tamamlarsak şampiyonluk ufukta görünüyor.

Adil ÖZGÜR
08.09.2008, 02:09
Allah söyletiyor, ne güzel konuşuyorsunuz :)

Hayal değil, olabilecek gerçekleri düşünüyorum. Gençlik yıllarımdaki şampiyonluk havası ile bu yıldaki hava aynı. Buna inanın, Aksal YAVUZ bir köşe yazısında aynı konuyu daha tedaylı işledi. Şehirdeki hava değişik, İstanbul gazetecileri bile tedirgin,

Ali ŞEN fazla transfer ŞAMPİYONLUK getirir tezini bağıra bağıra işliyor,
İstanbuldaki büyük kulüpler bu bağırmaya dudağını dişliyor.

İsmail Alkan
08.09.2008, 02:21
Adil kardeşim döktürmeye devam ediyor :)
Devam hocam,saygılar :)

eren_61
08.09.2008, 02:56
çok güzel yazılmış bir yazı.bu sene birlik olalım(takımla, taraftarla, yönetimle, eski futbolcularla) şampiyonluk bizimdir.bazıları elbette önümüzü kesmeye çalışıcak bunlara alıştık artık hatta bunu içimizden yapanlar da mevcut ki bunları da biliyoruz ama birliktelik sayesinde bu nifak tohumlarını aramıza lamadan bu sene ŞAMPİYON olacağız

Kasım BEKTAŞ
08.09.2008, 05:19
açıkcası ben korkuyorum :)

Trabzonspor şampiyon olduğunda memleketin halini düşünmek bile istemiyorum :D :)

Cenk Zihni
08.09.2008, 06:14
Neyse anlatmak istediğim şey şu ki: Benim durumumda olan insanlar yani,doğduğu andan beri o anı göremeeyen insanlar,o gün geldiğinde çılgınlar gibi eğleneceğimizi söyleriz.Ama bence,biz o an geldiğinde ekranların başında donmuş vaziyette bulacağız kendimizi...Ne yapmamız gerektiğini bilmeden,ağlayamadan,içimizden çığlıklar atarak,gözyaşlarımızı içimize akıtarak...

Agzına saglık.

adem73
08.09.2008, 06:33
gordon milne alti sene kaldi bjk nin basinda 3 ikincilik ardindan 3 sampiyonluk.sabir sabir diyorum.bu kadro bozulmadan devam etsin er gec 3 yil icinde sampiyon olacak.ersun hoca uzun yillar kalmali bence ne olursa olsun.

Emirhan Ömeroğlu
08.09.2008, 09:04
çok harika.. güvenimiz ve inancımız tam

halil ibo
08.09.2008, 09:13
Yıllar sonra iyi bir kadro kuruldu.
Başarılı bir teknik adam,çalışkan bir yönetim ve inanan taraftar topluluğu.
Netice : ŞAM_Pİ_YON_LUK.
Başkada birşey beklediğimiz yok.

a f s
08.09.2008, 10:49
Tunga üstad kalemine yüreğine sağlık. :alkış:

Yine kalbimize dokundun, hislerimize tercüman oldun.

Ersun Hoca kusura bakmasın ama şampiyonluk sürecini sen başlattın.

LazAnisT
08.09.2008, 11:23
Ah Tunga Ah sadaece iki Transfer daha yapsaydık diyeceğim geliyor

ismail tüfekçi
08.09.2008, 11:48
bizler ist. den konbineleri neden aldık başkan bizler inandık sizde inanın şampiyonluk verilmez söke söke alınır 7.7.7.7.7.7.7 geliyor yediiiiiiiiii yeterki masa başına dikkat edelim

sessizkral_1
08.09.2008, 12:36
oooooooo oooooooo şampiyon trabzonum ooooo ooooooooooo şampiyon trabzonum.....

Recep Alkan
08.09.2008, 22:03
şampıyon trabzonun ne ıstersen ıste benden
ıstersen donatayım dort bır yanı bayraklarla
ıstersen eglenelım davullarla zurnalarla
lalalalalalaalalalalallaalallalaal

Trabz0nsp0r
08.09.2008, 22:34
Tam da bu başlık galiba yeri dün geceki rüyamı anlatmanın...

23 yaşındayım ve bu yaşıma kadar şampiyonluğumuza tanıklı etmedim,malumunuz.Ne gerçekte ne rüyalarımda...Ancak dün gece öyle bir şey gördüm ki rüyamda,rüyamda dahi ne yapacağımı bilemedim ben.Daha önce gelmemişti ki hiç başıma,nasıl bilebilirdim ne yapmam gerektiğini...

Avni Aker'deyim,ligin son haftası...Sanırım berabere giden bir maç,herkes dua vaziyetini almış...Sonra Yattara'nın golü geliyor,biz galibiz....24 yıllık hasrete son veren düdük geliyor hemen arkasından.Yalnız o kadar ifadesizim gibi.Çıkgınlar gibi bağırmak,deliler gibi ağlamak istiyorum,onca yıllık hasreti gözyaşlarıma yüklemek...Olmuyor...O kadar yabancıyım ki bu duyguya,nasıl sevinmem nasıl bağırmam gerektiğini bilmiyorum...Sonra biz gidiyoruz staddan...Olayın tek komik kısmı gerçekleşiyor: Yattara beni arıyordu neden kupa törenini beklemedim diye :D Neyse anlatmak istediğim şey şu ki: Benim durumumda olan insanlar yani,doğduğu andan beri o anı göremeeyen insanlar,o gün geldiğinde çılgınlar gibi eğleneceğimizi söyleriz.Ama bence,biz o an geldiğinde ekranların başında donmuş vaziyette bulacağız kendimizi...Ne yapmamız gerektiğini bilmeden,ağlayamadan,içimizden çığlıklar atarak,gözyaşlarımızı içimize akıtarak...

Rüyamı "Hayrolsun" diye anlattım Özge'ye bu sabah...

Tunga abimin dediği gibi,o günün geleceğine en yürekten inanarak...O tablonun gerçek olacağını güvenle söyleyerek...Ancak şahsım adına bu sene için kesin konuşmamaya çalışarak:) Elde değil,tebirli yaklaşıyorum...

Bu sezonun son maçının evimizde oynanacak olması da,ayrı bir tesadüf tabi:) Hayrolsun!
dediklerinde aynen katılyorum..dedinya donup kalacagız diye aynen oyle olacak belki 24 senenin acısı 1 damla gozyasıyla cıkacak belkı ıcımıze 1000lerce yas akacak ama o gun geldıgınde Herkes Sampiyon Trabzonspor diye bagıracak

ApoCaN28
08.09.2008, 22:42
dediklerinde aynen katılyorum..dedinya donup kalacagız diye aynen oyle olacak belki 24 senenin acısı 1 damla gozyasıyla cıkacak belkı ıcımıze 1000lerce yas akacak ama o gun geldıgınde Herkes Sampiyon Trabzonspor diye bagıracak

Hem Bizler Donacağız Ama Diğer Takım Taraftarları Hepsi Şaşıracak Ts Şampiyonluğunu İstanbul Saltanatına Yeniden Başkoyuşunu Herkes Görecek...
Şampiyon Trabzonspor yazıları Tüm Gazete Manşetlerinde Olucak...
Hepsi Olucak Rabbimin Yardımı Bizim İnancımız Futbolcularımızın Yüreğiyle...

Cafer Bulur
08.09.2008, 22:53
ben su sampiyonlugu istanbul disina cikarmazlar,cikarttirmazlar lafina uyuz oluyorum.
dinamiklerini birlestirmis,takimi oturmus bir Trabzonsporun her zaman sampiyonluk yarisinin icinde olacagina ve hatta sampiyon olacagina inaniyorum.
yeterki biz birlik olalim,kenetlenelim ve taraftar olarak görevimizi yerine getirelim .
bu görevimizin basinda da takima her zaman ve her yerde destek vermek geliyor.
istanbul hayranlarina inat;SAMPIYON TRABZONSPOR.bu kadar basit.

ApoCaN28
08.09.2008, 22:55
ben su sampiyonlugu istanbul disina cikarmazlar,cikarttirmazlar lafina uyuz oluyorum.
dinamiklerini birlestirmis,takimi oturmus bir Trabzonsporun her zaman sampiyonluk yarisinin icinde olacagina ve hatta sampiyon olacagina inaniyorum.
yeterki biz birlik olalim,kenetlenelim ve taraftar olarak görevimizi yerine getirelim .
yüzde 10000000000000000000000000000000000000000000000000 000000 arık neyse bu bu kadar katılıyorum...

Birlik ve Destek Gerisi Futbolculara Kalmış...

matalar
08.09.2008, 23:28
şampiyonluk maçına inşallah trabzon a gelirim. feneri yenip kupayı alırız. ama kutlama tekirdağda çekilmez.trabzonda sabahlara kadar uyumadan 24 yılın acısını çıkarmak var.

ph=61
09.09.2008, 00:51
Konuyu dagıtmak ıstemıyorum ama ıcımden geldi,Bordooo :)

ssmuratss
09.09.2008, 00:53
ben şampiyonluğu başarmak için düşündüğüm şeylerin ilk adımı olarak görüyorum.. arkasından şampiyonlar ligi geliyor tüm dünyada tanınmış bir futbol takımımız olmasını istiyorum bunun içinde şampiyonluk ilk adım ama şampiyonluktan sonrası neyse basamakları birer birer çıkmak iyidir..

ph=61
09.09.2008, 00:55
Bende bi kere de olsa Salı veya Çarşamba geceleri 21.45 te Star Tv yi açıp Trabzonsporumun macını ızlemek ıstıyorum :=(

matalar
09.09.2008, 01:00
Bende bi kere de olsa Salı veya Çarşamba geceleri 21.45 te Star Tv yi açıp Trabzonsporumun macını ızlemek ıstıyorum :=(
ama bjk gibi olacaksa kalsın :-))

ph=61
09.09.2008, 01:10
ama bjk gibi olacaksa kalsın :-))

Bjk ı bırak Fener gibi sıfır ceksekte bi kere yaa bi kere :)

ilhan
09.09.2008, 01:11

Çocukluğumdan beri en büyük hayalimdir.

ph=61
09.09.2008, 01:21
Requiem For a Dream,bizimkisi..

leventturksoy
09.09.2008, 01:31
arkadaslar bjk macın da

kaplan goll goll goll yuksek
kaplan goll gol goll daha yuksek
kaplan goll gol goll cok daha yuksek
kaplan goll gol goll en yuksek

desibele bak bee

bu tezavrat mutis takımı havaya sokar kısa ve sık soylendigi icin
mütis bir desibel cıkıyor bunu forma yayalım maca giden arkadaslar
sizlerden bekliyorum

Hüseyin Çümen
09.09.2008, 03:00
bejeke nin tezahüratı ama o kartal gol gol gol
bence en azından bu maç yapmamalıyız

Öztürk Adem
09.09.2008, 05:04
En cok ben bu baslıgı sevdım yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Recep Alkan
09.09.2008, 12:27

dedıklerıne sonuna kadar katılıyorum fakat sana 2-3 sene oncesını hatırlatırım. ıstanbulda hakkımız yenen fener macı. ne oldu 30.000 kısı yurudu buır hakem yuzunde. sampıyonluk bızım mı oldu? o yuzdn ne kadar uyuz olsak da bırseyler gercekten boyle !!!

Mehmet
09.09.2008, 13:46
Ne akla hizmettir Trabzonspor bir daha Şampiyon olamaz diyebilmek?

Ben bu tür derdi olan ard niyetli konuşanlara aynen attaki şu cümleleri söylüyorum.

Bu Trabzonspor nasıl şampiyon olduysa yine öyle Şampiyon ve şampiyonluklar yaşayacak yaşatacak, çünkü bu Trabzonsporun kültüründe mayasında var..
ve lamı cimi yok yeni yönetim yeni hoca yeni kadro hepsi güzel hepsi bana güven ve umut veriyor ve gerçekten şampiyonluk ve şampiyonluklar çok yakın.

iso_4939
09.09.2008, 14:02
allahın izniyle bu sene insallah sampiyon olacağız....

ZAMAN BİR YANILSAMADIR...

Onur Civelek61
09.09.2008, 14:09
Bi şampiyon olsak gerisi gelcek üst üste 3-4 sene inşallah :)

okg_53
09.09.2008, 14:11
Konuyu dagıtmak ıstemıyorum ama ıcımden geldi,Bordooo :)
maviiiiiiiii.........

Hünkar
09.09.2008, 15:23
maviiiiiiiii.........
şampiyonnnnnnnnn

Murat Acar
09.09.2008, 15:39
şampiyonnnnnnnnn

T R A B Z O N NNNNNNN

Tolga Sarı
09.09.2008, 16:43
hic korkmadık hep söledik Şampiyon Trabzon!

aktan61
09.09.2008, 17:32
arkadaslar bjk macın da

kaplan goll goll goll yuksek
kaplan goll gol goll daha yuksek
kaplan goll gol goll cok daha yuksek
kaplan goll gol goll en yuksek

desibele bak bee

bu tezavrat mutis takımı havaya sokar kısa ve sık soylendigi icin
mütis bir desibel cıkıyor bunu forma yayalım maca giden arkadaslar
sizlerden bekliyorum
kaplan yerine TRABZON desek daha güzel olmaz mı.
Kaplana karşıyım biz KARADENİZ FIRTINASI'yız.

Emo91
09.09.2008, 18:21
SAMPIYON TRABZON! bu takimi kimse durduramaz, bir oyuncumuz formda olmasa öbürü olur. takim cok iyi. bence en az fenerbahce kadar güclüyüz. takim destegi de görüyor bu sene, herkezi desebiliriz vallah

Akif Gür
09.09.2008, 18:27
kaplan yerine TRABZON desek daha güzel olmaz mı.
Kaplana karşıyım biz KARADENİZ FIRTINASI'yız.

o zaman fırtına gol gol gol deriz:D

yağız61
09.09.2008, 23:43
Evet saklamanın,kendini tutmanın hiçbir anlamı yok. Bu yola başkoyduk, artık saklamıyoruz, haykırıyoruz:ŞAMPİYON TRABZONSPORUM...OLEEEYYY.

M.S.SOFU
10.09.2008, 02:31
şampiyon.... -gerisini söylemeye gerek yok bu sene açık ve net :D-

agasaro
10.09.2008, 10:16
Şampiyonluk hedefi bu taraftar için 35 yıldır geri dönülemez, kendisinden taviz verilemez temel hedeftir. Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz derseniz sadece Kayseri ve Sivas kadar ilgi alaka görürsünüz bu medyadan.

Çetin
10.09.2008, 12:14
korkunun sebebi şampiyonluk parolasının bizi motive değil demotive ettiğinden olsa gerek küçüldüğümüzden değil böyle bakmak da farklı bir bakış açısı olur

Yavuz Hasan
10.09.2008, 13:05
şampiyonluk iddiası gereksiz yere takımı baskı altına alır ve yıpratır

Çağatay_
10.09.2008, 13:11
Rüyamda gördüm Beşiktaş'ı yeniyoruz.

Ayrıca sezon başında rüyamda görmüştüm şampiyon oluyoruz.

Ben öyle pek rüya gören birisi değilim demek ki bişeyler var.

Haklısın Tunga abi, bu sefer galiba 7. baskı için matbaalar hazır :)

Nigdeli
10.09.2008, 13:18
korkmak rakiplerden değil rakiplerle yarışta tamam itirazsız ŞAMPİYON denir ama baksanıza şimdiden camia içinde çatlaklar başladı.tek rakibi kendisi olan camianın mevla yardımcısı olsun inşallah.

Tunga
10.09.2008, 13:57
Şampiyonluklar yaşadığımız dönemde olan hizipler yanında, bugünkü durum bembeyaz kalır, emin olun.

İş göstermelik birlik, beraberliklerde değil, iş şampiyon olacağına, bu gücün kendinde olduğuna inanabilmekte.

Başarının olduğu her yerde, olmaması imkansız çekememezlikler muhakkak olacaktır.

Aynı zamanda dirayetli ve akl-ı selim muhalefet de olmalıdır. Bunlar "şampiyon olacağız" demeye engel değil.

34 maçlık periyotta, futbolcuları hafta içi Ay'a, ya da Mars'a göndremeyeceğimize göre, baskıyı da yok sayamayız.

Şampiyon olunacaksa, tesadüfen değil, bu baskılara rağmen olunacaktır.

15 senedir şampiyonluk hedefini ortaya koyamadık. Çok iyi kadromuz varken de, çok yetersiz kadrolarımız varken de.

Takım camiaya heyecan verir, doğrudur. Ama camia takıma heyecan veremez mi?

"Bekliyordum ama böylesi bir atmosferi beklemiyordum" - Selçuk İnan (Avni Aker'deki ilk maç sonrası)

"İlk 5 dakika ayaklarım titredi; daha sonra seyircimizin de desteğiyle öyle bir güç geldi ki" - Gökhan Ünal (Avni Aker'deki ilk maç sonrası)

"Kampa BMN'liler gelmeden önce pek bir varlık gösteremeyen Cale, seyirciyi bulunca coştu. Kampın en iyi gününü yaşadı" - Trabzonspor Muhabirleri (Gerede Kampı)

Biz isteyeceğiz; ama isterken imkansızı değil, şampiyonluğu isteyeceğiz.

Enes Ünal Kaya
10.09.2008, 14:06
Şampiyon Olmamız Engellenemez ... !