PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimse Sorumlusu Hesap Versin!..

Atalay
02.09.2008, 23:29
Evet arkadaşlar ligler başladı iki hafta oldu...

Bizler çölde su arıyan bedeviler gibi forma arıyor bulamıyoruz...

Tüm Türkiyedeki alışveriş merkezlerindeki spor giyim mağazalarında rakibimiz olan takımların boy boy ebad ebad formaları satılırken bizim formaların izi bile bulunamıyor..

Nike firmasının mağazalarında tüm dünya takımlarının formaları satılırken bizim formalardan eser yok..

Resmi site üzerinden internetten hala forma satışlarımız başlamadı...

Bu resmen Taraftara eziyet kulübe ise trilyonlarca lira zarar demek..

Kimdir bu işin planlamacısı kimdir bu işin sorumlusu hesap versin derhal istifa etsin...

Saygılarımla..

ashok
02.09.2008, 23:31
dostum ben bugün 2 tane aldım yeni formalarımızdan

Gökhan Öz
02.09.2008, 23:31
Başkan formaların çok satıldığını üretici firma da bu sorunu çözmek için uğraştığını söylemişti sanırım.Sorun formalara fazla ilgi olması yani.

Remzi
02.09.2008, 23:33
Bence bunun sorumlusu Nike'dir. Yeterli sayıda Forma yapmadılar ve çok zaman alıyor formaları göndermeleri..Yavaş çalışıyorlar.. Ya da Bizi ciddiye almıyorlar...
Trabzon'da bile forma yok..Forma olsa bizimkiler satmak istemez mi?...

NuDGeRR
02.09.2008, 23:35
acıkcası sordugum butun nike magazaları formaların nike magazalarında satılmayacagını belirtiyo. ben bir tane alabildim onuda TRABZONdaki TSCLUBtan temin ettim

Mehmet Fatih Yavuz
02.09.2008, 23:36
pek kalmadı benim bildiğim.:D

yeni siparişle gitmek lazım nike a.

beklenenden çok daha fazla ilgi olunca afalladılar.:D

Volkan Taş
02.09.2008, 23:37
daha çok L beden ve üstü kalmış Trabzonda..

Ahmet Faruk
02.09.2008, 23:40
Bizim OrqHun Cevahir AVMde YKMye sormuş "İnter varda bizim ki niye yok" diye.
Görevli "Biz de satmayı istiyoruz ama Trabzonspor müsade etmiyor" diye cevap vermiş.

İlginç bir durumla karşı karşıyayız :s

Atalay
02.09.2008, 23:43
acıkcası sordugum butun nike magazaları formaların nike magazalarında satılmayacagını belirtiyo. ben bir tane alabildim onuda TRABZONdaki TSCLUBtan temin ettim

Güzel kardeşim sen Trabzona gittin buldun millet forma almak için ya Trabzona gidecek yada istanbula gidecek zaten ordada ya ebad yok ya istedigin forma yok...

Antalyadaki,koçaelindeki,Ankardaki,izmirdeki taraftar forma alabilmek için 1500 kilometre yolmu yapacak..

Bu Nike magazalarında forma satılmayacaksa ne diye sponsor oldular bize...

Yeni verilen sipariş rakamı 5000 bin adetmiş..Böyle komedi olurmu..Bunlar bu kulübü bu takımı ne zannediyorlar..hazır bu çıkış ve talep yakalanmışken böyle bir pazarlama hatası yapılırmı...

Ben bu işin sorumlusunu arıyorum çıksın açıklama yapsın..

semih YETİM
02.09.2008, 23:45
ya çok iyi organize olamadılar çünkü nike lan anlaşma biraz geç olmuş o yüzden çubuklu formayı bile yetiştirememişler ikinnci yarı çıkacak...bu seneye mahsuz bi aksaklık bence...

ARAF
02.09.2008, 23:48
ben izmirdeki nike ye sordum kulubünüz gönderirse bize satacaz dedi dağıtım kulüpten yapılıyor gibi bişeyler söyledi

Mustafa Önal
02.09.2008, 23:55
gökhan abi çok haklısın ama amatör takım dan daha kötü yönetilen bir kulübü devralmak kolay değil. nereye el atsan çürük.

birde yönetimde bu lisanlı ürünler ve pazarlamadna sorumlu yönetici kim hiç bilgimiz yok bunun açık seçik belli olması lazım. hatta gerekirse bu konuda uzamn kişiler kulüb bünyesine katılmalı.
bu işler düzgün yapılsaydı şuan TS CLUB markamız çok gözde bir marka haline gelebilirdi. yönetimin bir an evvel lisanslı ürün konusuna el atması lazım. pazarlama konusu şuanda dünyadaki en önemli sektörlerden birisi. bu konu asla ihmal edilmemeli.

Nytre
02.09.2008, 23:57
nike trabzonda celtic`in formasi ve montlari var ama trabzonsporun formalari yok.

nike takimimiza gostermelik 5-10bin forma yapti kayiplara karisti!

Great White
02.09.2008, 23:59
Şu forma satışı muhabbeti hakikaten de çetrefil bir hal almaya başladı..

Brugge maçı için Olimpiyat Stadyumu' na geleceği açıklanan TS Club Tırını da ben koca stadı tavaf etmiş olmama rağmen görememiştim..

Daha sonra bir de baktık ki 55 derece sıcaklıkta küçücük bir odada işportacı misali formalarımız yerlerde satılıyor. Hem de arızalı olduğu söylenen bir post cihazı ile:)

Bir Fenerbahçe forması neredeyse semt bakkalından bile rahatça tedarik edilebiliyorken bizim formalarımızı kaçak mal getirir gibi bulabiliyoruz..

Gerçekten de kulübümüz bu konuda çok daha ciddi ve profesyonel hamlelerde bulunmalı artık..

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2008, 00:01
yavaş yavaş soner emmi bi dur.:D
nurinin hasarını tedavii zaman alıyor.

ama hesap sormak iyidir.
tedaviyi hızlandırır.
biz eksikleri gördükçe söyleyelim ki gözden kaçan birşey olmasın.

DeAgLeMaNyAq
03.09.2008, 00:09
Ahmet Ağaoğlu dünkü radyo programında bu konuya değinmişti. Kendisi Nike Türkiye Genel Müdürü Zafer Parlar ile görüşmüş. Söylediğine göre yakın zamanda Nike mağazalarında Trabzonspor formaları da satılacakmış...

husky61
03.09.2008, 00:17
ArkadaŞlar Ben BugÜn KadikÖyde Bİr MaĞazaya Sordum Ve AldiĞim Cvb Şu Formalarin Yapiminda Bİr Hata OlmuŞ Ve Yenİden Basimlari BaŞlamiŞ Bu Nekadar DoĞru Bİlemem Saticidan DuyduĞum Laf Bu

pReN@_61
03.09.2008, 00:21
bir çözüm bulunsun artık...

Zafer BİLGİN
03.09.2008, 00:23
bu konuya vakıf olduğum için bazı şeyler yazmak istiyorum

trabzonsporun nike ile anlaşması ilk etapta 50.000 adet forma üzerineydi.bu rakam yılbaşına kadar olan rakam idi.yılbaşına doğru çıkacak çubuklu formalarla beraber sene sonuna kadar 200.000 adet forma alacağız nike ten.

ilk etaptaki 50.000 formanında 12.000 tanesi teslim edildi.bunların yaklaşık olarak 1000 adeti futbol takımımıza.geri kalanlarıda satılmak üzere.vede üzülsekmi sevinsekmi 11.000 adet forma çok kısa bir zamanda satıldı.vede satılan bu formaların yaklaşık %95 i trabzonda satıldı.diğer illerdeki ts clup ve mağazalara yeteri kadar yetiştiremediler.vede en çok tercih edilen formalardan biri olan aston villa formasındanda aston villa klübü 40.000 adet çekince trabzonspora verilecek mal kalmadı gibi bir şey.onun için eylülün 15 ine kadar ürün sıkıntısı yaşanacak.fakat eylülün 15 inden sonra ürün sıkıntısı olmayacak gibi bir şey.

nike mağazalarında ürünümüz satılacakmı diye soracak olursanız nike mağazalarının belli büyüklükte olan mağazalarında satılacak.her nike mağazasında satılmayacak.

yani olayı migros gibi düşünün.M veya MM migroslarda satılmayacak.sadece MMM migroslarda satılacak diyebilirim

husky61
03.09.2008, 00:23
Ya bence sesimizin duyulması lazım nebilim bişeler yapmak lazım bütün takımlar aldı formarlını ehryerde görüoz formaları giyio herkes biz bakıoz hayret yaa

Samet Türkmen
03.09.2008, 00:26
Formalara ilgi olacağı daha sezon başlamadan belliydi. 10 bin veya 12 bin bu rakamlar komik geliyor bana. Türkiye'nin hiç olmazsa büyük şehirlerindeki belli başlı mağazalara formalar gönderilmeliydi.

Zafer BİLGİN
03.09.2008, 00:30
arkadaşlar birde şu var.ts clup yetkililerini bizde pek gaza getiremiyoruz.

şöyle bir örnek vereyim.olimpiyattaki maçta 1200 forma getirldi.bunun 700 adeti satıldı.500 tanesini trabzona geri götürdüler.eminim oradaki korsancılar daha fazla forma satmıştır.

bunlarıda göz önünde bulundurursak ts clup yetkililerinden ne kadar mal istemeye hakkımız var diye düşünmüyor değilim

Emo91
03.09.2008, 00:37
bu basligi acdigin icin seni kutluyorum kardesim.

artik ts clubdan online almak istiyorum formami, ayrica tüm nike magzalarinda bulunmali bizim formamiz.
hic bir yerde yok, bu nasil is.

Great White
03.09.2008, 00:40

şöyle bir örnek vereyim.olimpiyattaki maçta 1200 forma getirldi.bunun 700 adeti satıldı.500 tanesini trabzona geri götürdüler.eminim oradaki korsancılar daha fazla forma satmıştır.

Benim gördüğüm kadarıyla ben de dahil bir çok kişi fellik fellik TS tırını aradı durdu oralarda..

Dışarıda görevli olan polisler ve diğer görevliler de dahil olmak üzere hiçkimse bizlere TS tırının stadyuma gelmediğini ve stadın içerisinde forma satışının olduğunu söyleyemedi her nedense..

Bunun üzerine bir çok kişi de üzerindeki gömlek ya da tişörtler ile maçı izlemek yerine mecburen fırsatçı işportacıların ağlarına düştüler ne yazık ki..

Ben forma almaktan ümidi kesip stadyuma giriş yaptıktan sonra son bir kez kaset satan kızlardan birisine sorduğumda o söyledi bana şu odada forma satılıyor diye..

Yani düzgün bir organizasyon olsaydı o gün çok daha fazla forma satılırdı eminim..

Atalay
03.09.2008, 00:46

bunlarıda göz önünde bulundurursak ts clup yetkililerinden ne kadar mal istemeye hakkımız var diye düşünmüyor değilim

Degerli kardeşim bende olimpiyattaki maçta forma almak istedim hem kendime hemde çoçuguma kendime beyaz formadan alacaktım m beden giyiyorum xxl kalmış çoçugumada forma bulamadım almaya...

Zaten ordaki organizasyonun kötülügünü burda yazmaya kalksam sayfalar yetmez...

Mesela en son Ankaradaki maçtan önce ve sonra forma satılmadı böyle saçmalık olurmu..

Sen orda forma satma ürün satma korsanlara dur deme sonrada git topu kabahati taraftara at..

İlk önce biz igneyi kendimize batıralım sonra çuvaldızı batırmaya tonla adam buluruz...

Cafer Bulur
03.09.2008, 00:47
su forma satma isinde bir türlü profesyonellesemedik.
bu alanda oldukca geri kaldigimizi düsünüyorum.
yönetimin bu sorunlara bir an önce el atmasini umuyorum ve bekliyorum.
bu alanda yapilmasi ve yapilmamasi gereken yiginla is var!
yoksa taraftarimiz sikinti cekmeye devam edecektir.

Cafer KILIÇSOY
03.09.2008, 01:18
Gökhan Abim, hassasiyetini anlıyorum, bende hoşnut değilim bundan. Ama az biraz daha sabırlı olalım ne olur:) Emin ol kulüp de nıke de hoşnut değildir bu olanlardan. Nıke ile yapılan anlaşma yeni sayılır. Tasarımı basımı dikimi belirli bir zaman alıyor. Sadece önümüzdeki kısa bir süre daha sıkıntı çekeceğiz. Ondan sonra herşey rayına oturacak emin ol:)

selimatal
03.09.2008, 01:42
Arkadaşlar bu konuda yönetimin suçu yok. Ya dünya devi Nike ile anlaşacaklardı, ya da 2. sınıf bir markayla. TS a yakışanı tercih ettiler ama daha anlaşırken Nike talebi zamanında karşılayamayacağını belirtti.

Olaya iyi tarafından bakın. Eylül sonu gibi TS Clublar malzemeye boğulacak. Ama daha önemlisi ligin 2. yarısında çubuklu formalarımıza kavuşacağız. Üstelik Nike firmasını çubuklu forma yapmaya ikna eden dünyanın 2. takımı olacağız. Şu anda sadece İtalya'nın İnter takımına yapıyorlar.http://www.eresim.gen.tr/out.php/i44363_maglia200809145.jpg[/URL][/IMG]

selimatal
03.09.2008, 01:45
Ben yine de şu formayı istiyorum. Yapılana kadar da isteyecem:)http://www.eresim.gen.tr/out.php/i44367_MuhtesemForma.jpg[/URL][/IMG]

macka61
03.09.2008, 01:48
Gökhan abi çok önemli konuya parmak bastı bu ayıp Başkanın ve yönetimindir taratarları ne sanıyolar 20 bin forma ne demek 3 ayda biter adam gibi pazarlasadılar ben trabzonda bulamadım istanbulda olimpiyattaki maçta beden yok bi forma alamadık nike mağazaların hepsinde satılmalı

Great White
03.09.2008, 01:48
Ben yine de şu formayı istiyorum. Yapılana kadar da isteyecem:)

Hocam zevk senin; bir şey diyemem tabii ki ama ben senin avatarındaki formayı ancak gece yatarken giyerim:p

O da benim zevksizliğim olsun; kızmaca yok;)

macka61
03.09.2008, 01:49
Gökhan abi BMN den kulüple irtibata geçecek yüz yüze olursa daha iyi ya da telefon konuşucak bir yöneticimiz var mı derdimizi anlatsın kulübe para kazandırmak istiyoruz sanki onlar istemiyor

My
03.09.2008, 02:15
Fellik fellik forma arıyoruz ama nafile. Gökhan'ın dediği gibi zaman geçiyor. Millet gaza gelmiş forma diye her yere saldırırken forma bulabilenler altın bulmuş gibi seviniyor, bulamayanlar buruk buruk bakıyor :) En azından neler oluyor bir açıklama bekliyoruz.

Hüseyin Çümen
03.09.2008, 02:24
ne günlere geldik milli takıma giden oyuncularımız yüzünde kalecisiz çalışıyoruz can atıyoruz almak için ama forma bulamıyoruz
Allahım şampiyonluk nasip eyle bu takıma :)

leavemealone
03.09.2008, 03:35
Ben kulube bu nike mağazalarinda forma satisi ile ilgili bir email atmistim ve aldigim cevap söyleydi ..

--------------------------
tsclub@trabzonspor.org.tr

Merhaba,

İlginiz için teşekkür ederiz.

Şimdilik alınan karara göre sadece TS Club mağazalarında ve www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabzonspor.com.tr/) adresinde satışa sunulacak. Nike mağazalarında olabilmesi için bu mağazaların Trabzonspor ürürünü talep etmesine bağlı.

Saygılarımızla

Yani her nike magazasinda satilacak diye birsey yok .. öyle bir anlasma yapmamislar demekki . Buda bana pek dogru gelmiyor aslinda yapilmaliydi ve türkiyedeki her nike magazasinda bizim formalarimiz satisa sunulmaliydi ...

Böyle her magazanin talep etmesine kalirsak isimiz zor ...

leavemealone
03.09.2008, 03:41
Bide herkes baska birsey diyor durum cok karisik .
Yönetimimiz bu duruma bir an önce el atmali .

Cafer KILIÇSOY
03.09.2008, 06:51
Arkadaşlar yapmayın. Herşeyin kolayına kaçıp suçu başkana ve yönetime atmayın lütfen. Ne suçu var başkanın söylermisiniz? Dünya devi bir firmayla anlaşmasımıydı sıçu? Yukarıda da belirttim. Bu durumdan bizler olmadığımız gibi yönetimde hatta nıke'de hoşnut değildir. Ama ürünlerin üretimi belirli bir zaman alıyor. Anlaşma geç yapıldı. Son bir aylık bir süreç var önümüzde. İnanın bundan sonra böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Biraz daha sabır ha, ne dersiniz?:)

hakanhan
03.09.2008, 07:18
hayatimda duydugum en sacma sapan sey formalar ts clubda satilacak denilmesi. heryerde ts club mi var sanki tövbe tövbe insani zorla gunaha sokacaklar.. hangi mantik hangi kafa bu formalarin nike magazasinda satilmasina izin vermiyor bunu anlamak mumkun degil. nike magazasi her ilde mevcut.. eger yonetim boyle karar almissa ki inanmak bile istemiyorum bunun mantikli aciklamasi asla ve asla yok.. adidas magazasinda fenerbahce galatasaray formasini gormeyeniniz varmi. ne kadar adidas magazasi gordumse formalari mevcut.. tovbe ya ne kadar sacma sapan sey varsa bizi buluyor..

ÖmerFarukYılmaz
03.09.2008, 08:43
Herşey bir anda mükemmel olucak diye bir kaide yok....

Sabredelim...Oda düzelecek...

Faik Yılmaz
03.09.2008, 08:53
Maalesef klübümüz pazarlama konusunda çok geri kalmış.....

Bırakınız nikeları eski pumanın eşofmanlarından alırken bile bir sürü zorluk çektim. Eşofmanın bir büyük bedenini alacağım yok hiç bir yerde bugün gelecek yarın gelecek derken iş tartışma boyutuna girdi. En son yalan söyleyip getirtmek zorunda kalmıştım.

Demem odurki pazarlama işlerinden sınıfta kaldık. Başka bir klüp olsa 5000 tane lazımda 15000 tane bastırırdı hemen. Formalar pek beğenilmemesine rağmen bu kadar ilgi olması sevindirici. Ama bu ilgiyi nakite çevirememekte kimse kusura bakmasın beceriksizlik oluyor biraz.

Burhan61
03.09.2008, 09:28
Trabzon'a gittiğimde stad,klüp binası, forum avm gezmediğim yer kalmadı bir tane bile M beden forma bulamamıştım. Ya uzun kollu ya da büyük bedenler vardı. Klüp binasında eski fotoğrafçımız İsmail beye durumu sordum. Beklenenin çok üzerinde bir talep geldiğini ve Nike'ın talebi karşılayamadığını hatta gövde bordo kollar mavi olan formanın artık gelmeyeceğini söylemişti.

Bir yandan formalara talebin fazla olmasına sevinirken, bir yandan yeterli arz olmaması canımı sıkmıştı.

Sorunun bir kaynağı da sanırım Nike formaların diğerlerine göre oldukça büyük olması. Bu yüzden sadece S ve M beden formalar satılmış.

Emirhan Ömeroğlu
03.09.2008, 09:31
Ben kulube bu nike mağazalarinda forma satisi ile ilgili bir email atmistim ve aldigim cevap söyleydi ..

tsclub@trabzonspor.org.tr

Merhaba,

İlginiz için teşekkür ederiz.

Şimdilik alınan karara göre sadece TS Club mağazalarında ve www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabzonspor.com.tr/) adresinde satışa sunulacak. Nike mağazalarında olabilmesi için bu mağazaların Trabzonspor ürürünü talep etmesine bağlı.

Saygılarımızla

Yani her nike magazasinda satilacak diye birsey yok .. öyle bir anlasma yapmamislar demekki . Buda bana pek dogru gelmiyor aslinda yapilmaliydi ve türkiyedeki her nike magazasinda bizim formalarimiz satisa sunulmaliydi ...

Böyle her magazanin talep etmesine kalirsak isimiz zor ...

nıke mağazalarında bu yüzden satılmıyor demek ki üzüldüm şimdi.. zamanla düzelir inş. ama nıke mağazalarında formamızın satılması demek daha çok yerde satılması anlamına gelir... hayırlısı

Ertan OKUMUŞ
03.09.2008, 09:39
Bende İzmire geldiğinde tırdan almak için 2 saatten fazla zamanımı harcamıştım,İzmirde bir mağazaya gittiğimde nerdeyse tüm ünlü takımların hemde çeşit çeşit formaları varken bizimkinin olmaması çok üzücü ve düşündürücü,bu eleştirim tüm zamanlardaki yöneticilere aslında,kazanılan başarı,sempati hiç ticari bir kazanç haline dönüştürülemiyor ne yazıkki...ve taraftar herzaman yönetimin 1-2 adım önünde projeleriyle,beklentileriyle,talepleriyle..kimse bana herşey henüz yeni vs.vs şeyler söylemesin Trabzonspor bence bu konularda pekçok takımın gerisinde
Haa birde sakın kimse "aman olayı abartmayalım,yönetim henüz yeni,zamanla olur"falan demesin bazı şeyleri aslında abartmak gerekirki kalıcı çözümler bulunsun

:bmn3:

Atalay
03.09.2008, 10:30
Arkadaşlar yapmayın. Herşeyin kolayına kaçıp suçu başkana ve yönetime atmayın lütfen. Ne suçu var başkanın söylermisiniz? Dünya devi bir firmayla anlaşmasımıydı sıçu? Yukarıda da belirttim. Bu durumdan bizler olmadığımız gibi yönetimde hatta nıke'de hoşnut değildir. Ama ürünlerin üretimi belirli bir zaman alıyor. Anlaşma geç yapıldı. Son bir aylık bir süreç var önümüzde. İnanın bundan sonra böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Biraz daha sabır ha, ne dersiniz?:)

Cafer kardeşim şu sabır kelimesini zaten her platformda hep beraber dillendiriyoruz...

Ama yapmayın ticari bir ürünün sabrı olurmu.. abartmayalım yani buna resmen amatörlük iş bilmezlik derler başkada bir şey demezler...

Ligler başlayalı iki hafta olmuş bu hafta milli takım maç arası var ve hala millet formalar piyasaya süreli 1.5 ay olmuş forma bulamıyor..

Türkiyenin her yerindeki nike magazalarında forma yok en önemlisi hala internet üzerinden satış başlamamış şahsen ben istedigim beyaz formayı hala alamadım..bunu ben bulamıyorsam millet nasıl bulacak.. taraftar formaları zaten karaborsa..önümüzdeki hafta bjk maçı var Türkiyenin her yerinden bu maça ben dahil binlerce kişi maça gelecek nasıl forma bulacagızda alacagız ögrendigimize göre Trabzondaki ts clublarda ya beden yok ya forma yok....

Ya Trabzon dışındaki Taraftarımız nasıl ürün alacak dumanlamı sipariş verecek yada forma almak için 1500 kilometre yolmu yapacak..

koca stadyumu 3 ayda baştan başa yeniliyende bu yönetimimiz demekki burda bu konuda birisinin yanlışı var..

Bizde bu amatörlügü bu kulübe reva gören sorumluyu arıyoruz o sorumlu çıksın açıklama yapsın....

biz burda profesyonellik kurumsallık diye yırtınırken.

Bazı çalışanların bunu yapmaya hakları yok...

Saygılarımla..

LazAnisT
03.09.2008, 10:35
Sorun Nike'de değil.Nike bildiğim kadarıyla bu yıl Trabzonspor'a forma yapmayacaktı.Puma'da olduğu gibi taraftar baskısı ve yönetimin baskısıyla buyıl bu formaları çıkarttılar.Onun için bu tip problemlerin olması gayet doğal.

İskender Çakmak
03.09.2008, 10:36
ben hep bu zmanı bekliyordum yaa maaşım yattı hesabıma üzerime düşen görevi yapacağım ve forma alacağım ama söylenene göre kocaelide forma yok istanbul'a da gidemem ne yapacağım bilmiyorum

Faik Yılmaz
03.09.2008, 10:39
Adam gibi forma tasarımı yapıp 20 bin -30 bin adetini piyasaya sürememenin mazereti olamaz....

bütün aksiliklerde hep biz neden sabırlı olacazki. bakın millet maçta çekmediği eziyet kalmadı kombine alanlar aynı yere satılan biletlilerle kavga etti. sonra makinelerden geçmedi tekrar o kalabalıkta geri dönüp bilet almak zorunda kaldılar. bizim suçuuz ne her zaman cefa çekmek zorundamıyız...

birileri görevini doğru yapsın pazarlamacılar adam gibi çalışsın. Bilet işini kim organize ediyorsada Bjk maçına kadar işleri hallletsin. Ya birbirimizi yemekten diğer takımlara fırsat kalmıyor.

Tolpaş61
03.09.2008, 10:47
vay be trabzonspor taraftarı lisanslı ürün için bu kadar hevesli olacak.üç beş yıl önce söyleseler inanmazdım.bende geçenlerde metrocity nıke mağazasına sordum.ne zaman tranzonspor ürünleri gelecek diye.tezgahtar bayan sadece şu cevabı verebildi."trabzonspor ürünlerini çok soran oldu"
yalnız ne zaman satılacağından haberi olan yok.

LANGARA
03.09.2008, 11:22
maalesef arkadaşlar bu pazarlama işini bir türlü beceremiyoruz.haziran ayında internet mağazasından forma sipariş ettim.15 gün üzerine geldi yoğunluk vardır canları sağolsun dedim ama formayı açıp baktığımda benim sipariş ettiğim forma değildi ve bedeni de epey büyüktü ayrıca arkasına isim falan yazılmış değildi.uzun uğraşlar sonucu ulaşabildim yetkililere formanızı siz bize yollayın biz düzeltip gönderelim dediler.formaya zaten geç ulaştım yine sabırla sağlık olsun o zaman 10 lirayı hesabıma geri yatırırsınız artık dedim.bunun mümkün olamayacağını söylediler(internetten alışveriş yapılan bir çok sitede bu imkan varken).o zaman başka bir ürün yollayın 10 liralık dedim tamam dediler.eylül ayına geldik halen daha gönderecekler.tabiki 10 lirada değilim ben.ancak güven sarsılıyor böylece..

a f s
03.09.2008, 11:27
Gökhan doğru bir konuya parmak basmış.
BMN'nin tavrı her meselede olduğu gibi bu forma konusunda çözüme bir katkıda bulunmak.

Yeri gelmişken Serkanlı forma haberini kim yapmış onu da merak etmiyor değilim.

Formalar konusunda daha çıkmadan bir sürü yazı yazdık çizdik. Ben başka hiçbir forumda ve platformda bu kadar bilgi ve düşüncenin paylaşıldığını görmedim, duymadım.

Birikmiş sorunların bir anda çözülmesini beklemiyoruz, fakat çözüm konusundaki niyet ve çabayı görmek istememiz en doğal hakkımız.

İnternet satış sitemizin arayüzü çok kötü ve hala internet üzerinden satış yapılamıyor. İnternet sitesini yenileyebilirsiniz, yazılımı yeniden yaptırabilirsiniz, fakat sonuçta o sistemi işler hale getirecek nitelikte personeliniz yoksa o sistemin işlememesi gayet doğal.

http://www.komikaze.net/dunyadan/karikaturler/4690363_dunyadan47201.jpg
Yönetim kurulu dediğimiz insanların sayısı ve görevleri belli, fakat ben Trabzonspor'dan maaş alıp işi bu tür işler olan insanların neler yaptığını neler yapmadığını bilmiyorum. Genel anlamda kurumsal bir sistemin olmayışı bu tür sorunları doğuruyor.

Nike ile anlaşmamıza sevinmemin nedeni tam da bu konu idi. Bizim bu konulardaki eksikliğimizi dünya markası olan Nike birikimleri ile çözer diye bekliyorum. Trabzonspor'un bu konuda büyük bir potansiyeli var. Emin olun forma ve ürünler için bu kadar sabırsızlananlar kadar henüz olayın farkında olmayan fakat gördüğü anda satın almak isteyecek gizli bir kitle daha var. Ürünler ve başarılarımız artıkça bu gizil kitle kendisini gösterecektir eminim.

Bu konuya taraftarın gösterdiği ilginin karşılığı bu olmamalı. Ürünlerin ithal olması, gümrük işlemleri, üretilmesi, Trabzon'da logoların basılması ambalajlanması zaman alıyor olabilir. Bizim hiç bilmediğimiz sorunlar da olabilir. Fakat taraftarın yüreğine su serpecek bir haber ve açıklama yapmak zor olmasa gerek.

Kadir Aydın
03.09.2008, 11:31
Sorun bizim kulüp ile nike mağazaları arasındaki forma başına kulübe ödenecek kar payında... Kulüp diğerlerine göre biraz fazla talep etmiş. Bilmiyorum ama bilinçli de yapılmış olabilir bütün gelir kulübün kasasına girsin diye.

Akif Gür
03.09.2008, 11:32
haznedar daki ts clup mağazasında satılıyormu şuanda forma

Emir BAYRAK
03.09.2008, 11:49
benım anlamadıgım dunyadakı 2. takım olacağız muhabbetı...

daha önce barcelona da nıke'a cubuklu forma yaptırıyordu?

inprise
03.09.2008, 11:50
Evet bu forma tasarımı ve satışında sorun olduğu aşikar fakat bu konuda yönetime biraz zaman tanımak lazım. İş bilmez başkan ve yönetimlerle mahalle külübü seviyesine indirilmiş kulübü yeniden ayağa kaldırmak kolay değil.Bence yönetim bu sorunun farkında çözüm yakında gelecektir.

a f s
03.09.2008, 12:02
benım anlamadıgım dunyadakı 2. takım olacağız muhabbetı...

daha önce barcelona da nıke'a cubuklu forma yaptırıyordu?

Nike yıllardır dünya kulüplerine çubuklu formalar üretiyor. Hazır kolleksiyonlarında da çubuklu modeller mevcut. Haber fotomaçta çıkmıştı. Ve bilgi eksiklikleri cümle düşüklükleri ile doluydu. Bir anda efsaneye dönüştü.

Dünya üzerinde renkleri bizim renklerimiz olan sponsoru Nike ve çubuklu forma giyen başka bir takım yok, Nike'ın hazır kolleksiyonlarında da bizim reklerimizde çubuklu forma yok. Dolayısıyla üretimi yapılan çubuklu forma tamamen bize özel yapılıyor. Bahsi geçen inter forması da özel yapılıyor olabilir. İnter gibi denilince haberin anlamı değişiyor bir anda, habercilik işte.

Aston Villa modeli diye bilinen gövdesi bordo kolları mavi formamızın Aston Villa ile benzerlik dışında bir ilgisi de yok. Aston Villa'nın ne geçen seneki ne de bu seneki modeli bizim şu anda giydiğimiz modelden değil. Bu model ve rengi dünya üzerinde giyen başka takım olmadığı için bu modelde farkında olmadan Trabzonspor'a özel olmuş oldu.

Bu seneki aksaklıkları göz önüne alarak seneye daha hazırlıklı olacağımız kesin. Nike'ın zaman istemesinin nedeni de buydu. Dünya üzerinde binlerce ürün ve takıma ürün yetiştiren bir sisteme sonradan dahil olunca bu tür aksaklıklar olması bir açıdan normal. Çünkü bizim dışımızda çok daha önce anlaşmaları imzalanmış, kolleksiyonları seçilmiş üretim planlamaları yapılmış kulüpler var sırada.

Armalarımızın nakış olması, sponsor logolarının ürünlerde daha zarif kullanılması, sırt numaralarının fontalarının daha modern ve bize özel olmasını istemek bizim en tabii hakkımız. Ve yapılabilecek şeyler.

Bu sayfaların ve fikirlerimizin dikkatle izlendiğini ve dikkate alındığını çok net biliyorum.

Aktif beklemedeyiz.

Şahinoğlu
03.09.2008, 12:05
haznedar daki ts clup mağazasında satılıyormu şuanda forma

Satılıyor istediğin bedeni bulabilirmisin bilmem ama gidip bakmanda yarar var.

CaMoKaEnEs
03.09.2008, 12:09
bende gittim nikeye dedim ne iş nie satmıorsunuz dediler hergün aynı soruyu soruolar
dedim sorarlar tabi yan tarafta adidas var fb ve gs nin formaları var ama biz nikeye sponsoruz ama bizim yok
nedenini sordum sipariş verdik beklioruz diip geçiştiriolar
bunun sorumlusu kimse gercekten düzeltilsin

Akif Gür
03.09.2008, 12:16
Satılıyor istediğin bedeni bulabilirmisin bilmem ama gidip bakmanda yarar var.

saol abi:D:D:D

CaMoKaEnEs
03.09.2008, 12:18
bende haznedarda oturuorum var istediğin forma ama bende tam olarak bilmmiorum istediğin her beden varmı die

karatasof
03.09.2008, 12:42
Nedense bu forma işi biraz hafife alınmış gibi,gerek yönetim gerekse imalatçı firma tarafından.Belkide bizler firmanın ismi ile fazla beklentiye girdik ki ben öyle oldum.Yapılan formaları gerek dizayn gerekse renk açısından pek iç açıcı bulmadım.İnşaallah yazılanlar doğrudur ancak ben bu sene bu formalara ilave olarak yeni dizayn forma ( özellikle çubuklu ) yapılacağına inanmıyorum.Yani 2008-2009 formaları bunlar.Ve bunlara razı olmamız isteniyor..

OYılmaz
03.09.2008, 12:55
Ts Clup internet sitesindede yok formalar bjk maçını yeni nike formayla izlemeyi hayal ediyorum acil acillll !

Harun-61
03.09.2008, 12:59
bu yönetime gelecek yil icin ders olmali.

örnek vereyim Bundesliga kulüpleri yeni sezon formalarini daha sezon bitmeden tanitiyorlar. hatda lig'in son macinda
yeni sezon'un formasini giyniyorlar.

Schalke'nin bir calisani repörtajda dile getirmisti, yaklasik 12 ay boyunca formalarin nasil olacagini tartismislar, arastirmislar ve neticede 2-3 ayri forma'yi taraftara sunmuslar. düsünün yani, 12 ay boyunca adamlar ekip kurup gayret etmisler.

.

.....
03.09.2008, 13:08
Kastamonuda ki nike mağazasına gidiyorum(migrosta ki)

-Trabzonspor forması geldi mi ?
*2 hafta içinde gelecek.

2 hafta sonra

-Trabzonspor forması geldi mi?
*3 büyükler ile anlaşmamız var Trabzonspor forması hiç gelmeyecek!!!!

Halen daha deliriyorum.Sinirden ne dediğimi bilmiyorum o an!!!!!!!

Cengiz Çubukcu
03.09.2008, 13:18
Bu konunun affedilir bir yanı yok, Almanyadan akrabalar forma forma diye başımızın etini yediler ama henüz onlara hiçbirşey gönderemedik...biz de alamadık , ne zaman geleceğini de bilemiyoruz...:(

zeyberoğlu
03.09.2008, 13:57
Bu forma hikayesi fb nin başına gelemezdi bence ,şayet gelseydi adamlar uzaydan forma getirirlerdi.Bunun sebebi ciddiye alınmayışımız olabilir mi.
Çünkü formalar ilk çıktığı zaman millet formalar için neden çubuklu yok sorusu yöneltmişlerdi ,buna mukabil forumda birden çok NİKE hakkı savunucusu ortaya çıkmıştı.
Düzelecek yeni çubuklu formalarda gelecek dediler millete,millet beğenmediği formayıda bulamıyor.

a f s
03.09.2008, 14:01
"Taraftarlarımızın formayla izleme alışkanlığını kazanmaları kulübümüze destek olacağı gibi sahadaki oyuncularımıza da tribünlerden, biz de sizlerle birlikte oynuyoruz mesajını vermek olarak algılanacaktır." Ersun Yanal . . .

Forma bulabilirsek seve seve...

Kadir Aydın
03.09.2008, 14:03
Kastamonuda ki nike mağazasına gidiyorum(migrosta ki)

-Trabzonspor forması geldi mi ?
*2 hafta içinde gelecek.

2 hafta sonra

-Trabzonspor forması geldi mi?
*3 büyükler ile anlaşmamız var Trabzonspor forması hiç gelmeyecek!!!!

Halen daha deliriyorum.Sinirden ne dediğimi bilmiyorum o an!!!!!!!

Allah Allah neden böyle bir anlaşma olsun ki?

Her birinin sponsoru farklı farklı, nasıl karışabilecekler nike mağazalarına?

Samet Türkmen
03.09.2008, 14:27
Devre arasını bekleyelim diyorum ama daha 12 hafta var.Milli maçlarıda sayarsak süre uzuyor. Yenileri bırakın koca Bursa'da eskileri bile bulamıyorum. Hiçbir zamanda bulamadım.

OFLU
03.09.2008, 15:17
Ben tüm formalardan almıştım.. bordo ve maviyi isteyen 2 arkadaşa hediye edince şimdi bende formasız kaldım... Keşke yenilerini almadan vermeseydim diye içimden geçiriyorum.. Ama olsun nasipse turuncu formayla bjk macında yerimizi alacaz :)

Misina
03.09.2008, 15:58
Dünya devi olan bi marka nasıl oluyorda forma yetiştiremiyor anlamış değilim.

Muhammed KOÇ
03.09.2008, 16:09
korkarım daha mağazalarla irtibata bile geçilmemiş.hangi mağazaya girdiysem bilmiyorum bize bir bilgi gelmedi diyorlar..

a f s
03.09.2008, 16:15
Dünya devi olan bi marka nasıl oluyorda forma yetiştiremiyor anlamış değilim.

Dünya devi markalar bu işi profesyonelce ve olması gerektiği gibi yapıyor aslında. Nike ve Adidas gibi büyük markalar bizim gibi sponsor oldukları takımlara forma hazırlamak için bir sene öncesinden hazırlık yapıyorlar.
Her sene, o senenin modasına göre şekillenen, yenilenen kolleksiyonlar ve tasarımlar çıkış tarihinden çok önce uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkıyor. Kulüplerle olan görüşmeler, tasarımlar, örnek üretimler, taraftar beklentileri, üretim, dağıtım, pazarlama, reklam gibi görünmeyen birçok yüzü var işin.

Üretim işi ve ticaret yapanlar bilir büyük kapasiteli üretim işlerinde üretim bandına hemen giremezsiniz.
Hele bizim gibi özel renkler söz konusu ise üretim zamanı ve maliyeti etkileniyor ister istemez.

Biz, dünyada binlerce parçadan oluşan kolleksiyon ve ürünler üreten, yüzlerce spor kulübü ile sözleşmeleri bulunan, anlaşmaları bizden çok daha önce yapılmış bizden daha kurumsal kurumlara hizmet veren bir sistemin içine son dakikada dahil olduk. Üstelik adamlar tam anlamıyla size hizmet verebilmemiz için bize bir yıl verin dediler baştan.

Trabzonspor taraftarının profilinin beklentilerinin doğru değerlendirilmediği kanaati oluşuyor hepimizde.
Ama bu sorunumuzun kaynağı Nike mı, Trabzonspor kulübü mü, TS Club mı? İmzalanan sözleşmenin şartları mı? Bilgi sahibi değiliz. Ama merak ediyoruz.

a f s
03.09.2008, 16:42
Sorun bizim kulüp ile nike mağazaları arasındaki forma başına kulübe ödenecek kar payında... Kulüp diğerlerine göre biraz fazla talep etmiş. Bilmiyorum ama bilinçli de yapılmış olabilir bütün gelir kulübün kasasına girsin diye.

Sorun şu ki; kasaya birşey giremiyor.

İnternette dahil satış işini organize edemiyorsan, bu işi becerebilecek bir firmaya ihale edersin, o senin yerine yapar. Kârdan biraz feragat edersin, öte yandan sürümden daha çok kazanırsın, markan ve ürünlerin senin ulaşamadığın birçok yere çok daha az maliyete ve daha hızlı şekilde ulaşır ve herkes kazanır, müşterin memnun olur.
Yanılıyor muyum?

Atalay
03.09.2008, 16:46
Ben şuna takıldım esasen Telefon açtım kulübe yetkili arkadaş diyorki elimizdeki formalar tükendi 5000(yazı ile yazayım beş bin) adet yeni sipariş geçtik diyor....eleman...

Yahu ayıptır günahtır koskoca kulüp nike firmasına 5000 edet forma siparişi geçiyor...

Kardeşim şu nike firmasının türkiye genelinde binlerce magazası var birer adet yollasan bu rakam yetmez...

Demekki bu adamlar bu formaları sadece trabzonda birde haznedardaki kırtasiyecide satmayı düşünüyorlar...

Mantıkta mahmutpaşa mantıgı...

Yuh diyorum sorumlu kişinin kim oldugunu merak ediyorum..

Emir BAYRAK
03.09.2008, 18:04
Nike yıllardır dünya kulüplerine çubuklu formalar üretiyor. Hazır kolleksiyonlarında da çubuklu modeller mevcut. Haber fotomaçta çıkmıştı. Ve bilgi eksiklikleri cümle düşüklükleri ile doluydu. Bir anda efsaneye dönüştü.

Dünya üzerinde renkleri bizim renklerimiz olan sponsoru Nike ve çubuklu forma giyen başka bir takım yok, Nike'ın hazır kolleksiyonlarında da bizim reklerimizde çubuklu forma yok. Dolayısıyla üretimi yapılan çubuklu forma tamamen bize özel yapılıyor. Bahsi geçen inter forması da özel yapılıyor olabilir. İnter gibi denilince haberin anlamı değişiyor bir anda, habercilik işte.

Aston Villa modeli diye bilinen gövdesi bordo kolları mavi formamızın Aston Villa ile benzerlik dışında bir ilgisi de yok. Aston Villa'nın ne geçen seneki ne de bu seneki modeli bizim şu anda giydiğimiz modelden değil. Bu model ve rengi dünya üzerinde giyen başka takım olmadığı için bu modelde farkında olmadan Trabzonspor'a özel olmuş oldu.

Bu seneki aksaklıkları göz önüne alarak seneye daha hazırlıklı olacağımız kesin. Nike'ın zaman istemesinin nedeni de buydu. Dünya üzerinde binlerce ürün ve takıma ürün yetiştiren bir sisteme sonradan dahil olunca bu tür aksaklıklar olması bir açıdan normal. Çünkü bizim dışımızda çok daha önce anlaşmaları imzalanmış, kolleksiyonları seçilmiş üretim planlamaları yapılmış kulüpler var sırada.

Armalarımızın nakış olması, sponsor logolarının ürünlerde daha zarif kullanılması, sırt numaralarının fontalarının daha modern ve bize özel olmasını istemek bizim en tabii hakkımız. Ve yapılabilecek şeyler.

Bu sayfaların ve fikirlerimizin dikkatle izlendiğini ve dikkate alındığını çok net biliyorum.

Aktif beklemedeyiz.

Çok güzel anlatmışsın abi, ellerin dert görmesin.

Taner Gündoğdu
03.09.2008, 18:13

olimpiyat stadında forma geri gittide bize niye forma yok dediler????

a f s
03.09.2008, 18:25
Olimpiyat Stadında resmi lisanslı ürünle korsanı yanyana satılabiliyorsa, birçok taraftar formaların satıldığını bile görememiş, almak isteyenler kalmadı diye geri döndürülmüşse bunun sorumlusu taraftar değildir.

Onbinlerce taraftarın bir arada bulunduğu bir ortamda forma satışını o şekilde yapılması, bu potansiyelin değerlendirilememesi ve korsana izin verilmesi beni çok üzdü, fakat bu işin sorumlusu profesyonellerimizin o kadar dert ettiği konusunda şüphelerim var.

a f s
05.09.2008, 11:08
Ben şuna takıldım esasen Telefon açtım kulübe yetkili arkadaş diyorki elimizdeki formalar tükendi 5000(yazı ile yazayım beş bin) adet yeni sipariş geçtik diyor....eleman...

Yahu ayıptır günahtır koskoca kulüp nike firmasına 5000 edet forma siparişi geçiyor...

Kardeşim şu nike firmasının türkiye genelinde binlerce magazası var birer adet yollasan bu rakam yetmez...

Demekki bu adamlar bu formaları sadece trabzonda birde haznedardaki kırtasiyecide satmayı düşünüyorlar...

5.000 forma siparişi vermenin nedeni 'Trabzonspor'u Trabzon sınırları içinde görme psikolojisi' ile alakalı olabilir mi?

sersende
05.09.2008, 11:36
bırakın nike almayı ondan vazgeçtim. site üzerinden puma almak istiyorum o da yok.
satın al bölümünü kaldırmışlar.
gerçekten bu kadar çok beklemiş olmaktan dolayı çok sıkıldım.

LANGARA
05.09.2008, 12:41
sitede çok yakında başlayacaktır diyor.çok yakında ama hangi zaman.demek ki daha belli değil satışın ne zaman olacağı.

Murat Hızal
05.09.2008, 12:50
Dün Kadıköy'de bir dükkanda çok güzel çizgili bir çakma nike gördüm.Üstünde amblem bile vardı:)İtiraf edeyim ki bir an orjinal sanarak afalladım.

Yollasınlar artık formaları İstanbul'a yoksa gidip alıcam o formayı:)

Ozan
05.09.2008, 13:36

Yanlış hatırlamıyorsam sene başında 100.000 forma satma hedefimiz var demişti yetkilinin birisi . Şimdi bu saçma sipariş rakamını duyunca ister istemez insanın sinirleri bozuluyor . Olacak iş değil yani doğru olamaz bu rakam . Forma bulamayan bu kadar insan varken bu 5000 formayı nereye dağıtmayı düşünüyorlar anlamış değilim . Bekleyip göreceğiz . Umarım uzun kollu forma konusunda da Trabzon dışındaki şehirler sıkıntı çekmez ilerleyen günlerde . Bende uzun kollu forma bekleyenlerdenim ama bu anlayış devam ederse , uzun kollu formalardan bulabileceğimizi sanmıyorum .

Ömer Aydın
05.09.2008, 14:11
Formalarini olmamasi bizi büyük zarar urattirdi ve ugratacakdir.

Misal vereyim: Trabzonda su an Gurbetciler tatilini yapiyor/yaptilar ve forma almaya gittiler (Tipki, Annem benim icin bakmaya gittigi gibi, Tam 3 kere!) ve sürekli forma yok, internetden alabilirsiniz denildi...

Bunu misal 10.000 Gurbetciye dersen (ki, bu sayi kesinlikle abartili degil...) forma basi 70 ytlden, yüzde 50si kar eder tami tamina 350.000 YTL..Sadece Trabzondaki 10.000den hesapladigimiz zaman tabiiki, ve bu 10.000 kisi kesinlikle hepsi Netden almayacak Formayi...Kimsenin güveni, ötekinin Kredi karti yokdur...1.000 kisi aldi desek tami tamina 315.000 YTL zarara ugramis oluyoruz...Bakiniz...Sadece 10.000 kisi ve 50% profit margini ile hesapladigimiz zaman bu cikiyor...cok ilginc ve üzücü bence...ben sahsen üzüldüm, formami alamadigim icin degil, onu netden de alirim, TRABZONSPORUMUZUN zarara ugradigi icin üzüldüm...

Isvecden selamlar ile

Murat Acar
05.09.2008, 14:57
Bu konudaki serzenişlerimi 2 ayrı başlıkta iki ayrı mesajla bildirmiş gerekli serzenişlerde bulunmuştum ama başlık açmak onusunda tereddüt ettiğim için başlık açmamıştım..Bende gerçeten sorumlu herkimse gereğini yapsın ...Ama nıke magazalarında satılacağını duymuştum ben?
İşte o satırlarım................

Bu yıl Nıke ' ın sponsor olmasıyla birlikte alacağım forma ve eşofman takımları için hayaller kurup durmaya başlamıştım hem eşime hem kendime memleketim Artvine giderken olmassa dönüşte birer forma ve birerde eşofman takımı almayı istiyordum Bulunduğum ildeki Nıke mağazalarına sorduğumda forma ve eşofman takımları ne zaman gelecek diye kesin bir cevap alamamıştım bu yüzden hem Ts clupten alırım hemde direk takımıma destek olmuş olurum diyede beklemeye karar verdım .Lakin temmuz ayının son haftasına dogru TRABZONA VARDIĞIMDA HENUZ FORMALARIN ÇIKMADIĞINI ÇOK YAKINDA ÇIKACAĞINI SÖYLEDİLER BU YÜZDEN DÖNÜŞTE ALMAYA KARAR VERDİM.Ağustos ayının 15 inde TRABZON FORUM alışveriş merkezine uğradım ama gördümki sadece formalar var ve olanlarda hep büyük beden ve dahada önemlisi futbolcuların isimleri ve numaraları yazılı formalardan yok.Nerden bulabilirim diye sorduğumda beni Merkezdeki Ziraat bankası arkasındaki Ts Clüp mağazasına yönlendirdiler oray gittim zamanım olmamasına ve yolumun uzun olmasına rağmen forma ve eşofmanlarımı almaya kararlıydım.Maalesef ne yazıkki Ts Clüp e vardığımda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım raflarda hala puma'nın ürünleri satılıyor sadece Nıke 'dan 3 çeşit forma oda numarasız ve futbolcu isimleri olmayan formaları görünce Almaktan vazgeçtim.Çünki ne kendi bedenime uygun bir forma bulabildim nede Nıke2dan eşofman takımı bulabıldım sezon açılmak üzere olan böylesine büyük bir klübün Marketin departmanının bu kadar amatörce olması beni üzdü neden Nıke bu işi daha sıkı yapıp zamanında yetiştirmedi anlamış değilim hala Pumanın ürünleri neden o vitrinlerde duruyor onuda anlamış değilim...Büyük takımlar yaptıkları büyük transferleri sattıkları futbolcu isimli formalarla neredeyse karşılıyorlar ama bizde maalesefki bu durum gelişmemiş bir an önce Başkan ve yönetimin Takımımıza Çok fazla gelir getirebilecek Profesyonel marketin departmanını kurmasını ve bir an önce bu konuda gerekli atılımların yapılmasını istiyorum...
bir an öncede formaların bedenlerinin çoğaltılmasını ve dağıtımının yapılmasını arzu ediyorum.
Ben ıspartada yaşayan bir taraftar olarak Artık Ts Clupten alışveriş yapamayacağım ama en azından Nıke mağazalarının tamamına bu ürünlerin yollanmasını istirham ediyorum.
Bu yazım bir nevi eleştiri bir nevi yakınmadır umarım gerekli yerler okur.. Saygıyla .... ACAR...

Zafer BİLGİN
06.09.2008, 01:15
olimpiyat stadında forma geri gittide bize niye forma yok dediler????
Yukarıda yazdılarım TS club un yetkilisi İsmail Varlı nın bana verdiği bilgilerdir.Onun için soruna cevap veremeyeceğim

alper*
06.09.2008, 02:14
ben de bugün bir nike mağazasına gittim ama forma yoktu.

Tunga
06.09.2008, 02:35
Haber: Isaac Trabzon'da.

http://www.haber61.net/images/news/9985.jpg

Forma: Puma ????????

Biz gene iyiyiz, baksanıza futbolcumuza bile bulamayabiliyoruz.

İsmail Çavuşoğlu
06.09.2008, 02:39
Haber: Isaac Trabzon'da.

Forma: Puma ????????

Biz gene iyiyiz, baksanıza futbolcumuza bile bulamayabiliyoruz.
Issac ın forması olmadığındanmı gelmesi bu kadar gecikti diye insanın aklına gelmiyor değil yani..:)

Çağatay_
06.09.2008, 02:40
Ben mesela forma alacam, Zonguldak'ta imkan yok..İstanbul'dan alcam..

Peki Malatyadaki, Gaziantep'deki, Samsun'daki Trabzonsporlu gidip Nike mağazasından formasını alamayacaksa, ne işe yarar bu Nike ?

Mehmet Fatih Yavuz
06.09.2008, 02:40
yok daha neler .:D elde dikerler gene yetiştirirler.:D

Ayaz
06.09.2008, 02:45
beceriksizliklerle dolu bir hizmet satın alma, anlaşma.. Yeni sezondan 2 ay önce tüm bu planlamalar yapılabilir. Şöyleki çok tutan herhangi bir ürünü, malı nasıl ki anında satış yapılan pazara koyarsın o mantık olması lazım. Burada Nike'ın zaafiyeti yanında yönetim eksikliğide görmekteyim.. Nasıl ki bu kadar kötü tasarımlar çıkarıldı.. Aynı mantık.. Istanbulda cevahir,nautilus,maltepe park. Kaç kez sordum.. Yok böyle birşey.. Çıkar çıkmaz koyduracaksın, Sen ürün sağlayıcının mağzasında kendi formanı sattıramıyorsan.. Oturup düşünmelisin.. Hemde günlerce, haftalarca...............................

E. Cumur61
06.09.2008, 02:46
Allah tan sansim varmis Trabzondayken son s beden beyaz formayi ben aldim stadin altindan o gun gercekten sansliydim cunku ayni gun stadin tribunleri cokmustu ve ben sadece 1 dk once altindaydim oranin yarmistik kafayi az kalsin

Ayaz
06.09.2008, 02:53
Ayrıca birkaç yorumda ve söylemde, yöneticelerimiz bu konuda savunuluyor. Evet yaptıkları birçok şey olabilir. Ama gelir anlamında önemli yer tutan bu hususta eleştirilmeyi hak ediyorlar..

Ayaz
06.09.2008, 02:57
sitede çok yakında başlayacaktır diyor.çok yakında ama hangi zaman.demek ki daha belli değil satışın ne zaman olacağı.

S A Ç M A L I K ! ! !

anlaki o kadar doluyum...

Tunga
06.09.2008, 03:01

Arkadaşlar,

Bu fotoğrafın üzerine daha tartışılabilecek birşey var mı?

Emin olun bir yıldızı da bu gelirlerle alırdık, kampanyaya gerek kalmazdı.

İsmail Çavuşoğlu
06.09.2008, 03:07
Dediğiniz gibi tartışılacak hiç bir şey yok.sözün bittiği yer..

Tunga
06.09.2008, 03:14
http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=1308

http://www.bordomavi.net/images/haber/formatalep.jpg

Forma bu-la-mı-yo-ruz !

Taraftarımız sezon başı heyecanıyla forma almak istiyor. Trabzonspor'un görkemli performansını kutlamak, kulübüne destek olmak istiyor. Forma bulabilirse...

Büyük bir iştahla başlanılan sezonda forma krizi yaşanıyor. Başta Trabzon dışında yaşayanlar olmak üzere, taraftarımız yeni sezon formalarına kavuşamadı.

İstanbul, Ankara gibi büyük iller yanında internet sitemizde de satılmayan formalar ciddi bir gelir kaybına da sebep oluyor.

Kulübümüzün korsanla mücadelesini destekliyoruz. Korsan, lisanssız ürün satan ve alanları "ihanet" içinde görüyoruz. Bununla beraber, büyük bir iştahla beklenen formaların bir türlü "yaygın" olarak satışa çıkarılamaması, korsan ürün ticareti yapanların da işine geliyor, kulübümüz kayba uğruyor.

Yeterli miktar ve çeşitlilikteki ürünlerin bir an önce gerek büyük taraftar potansiyelimiz olan illerde, gerekse de internet sitemizde satışa çıkarılmasını bekliyoruz.

Maçlara yeni sezon formalarımız ile gelebilmek için sabırsızlanıyoruz.

HAYRETTİN
06.09.2008, 03:32
Ben cubukluyu bekliyorum ;) devre arası cıkacakmış

Kubilay ŞAHİN
06.09.2008, 03:40
Ben cubukluyu bekliyorum ;) devre arası cıkacakmış

eğer böyle giderse sezon sonuna anca alırız cubukluyu....

ayvaz
06.09.2008, 03:56
Arkadaşlar ben projeyarismasi@trabzonspor.org.tr adresine aklıma gelen süper projeyi yazdım sizinle paylasıyorum;

Sayın büyüklerim;
Formalar taraftara tanıtalı kaç gün oldu sayanız varmı? neden hala bizim sitemizde yeni formalardan sipariş veremiyoruz? Alın size örnekler gs ve fb nin sitelerinde 2008-2009 sezonu formaları tanıtıldığı gün satışa sunuldu. Trabzonspor açiz insanların eline kaldığı için Hala satışlar yapılamamakta. Zararımız nekadar hesalarmısınız? ben size söyleyeyim günde enaz 10 forma satılsa 10x75YTL=750YTL günlük yirmi gün oldu desek forma açıklanalı
20x750 YTL=15000YTL. Yani 15 milyar uçtuuu. buda en azı.
Yahu Nasıl bir zihniyet Allah aşkına, siteyi gördükce çıldırasım geliyo kardeşim. bide siz bu site yöneticilerine,ve sorumlularına,siparişleri alıp,kargoya verenlere falanda para veriyonuz dimi? Benim asgari üçrete tabi edip satad verdiğim bilet parasından demi? Allah Kahretsin. Bundan sorumlu olan herkesten nefret ediyorum. Hele hele Ts Clup lara bıarktığınız kişiliksiz .... dan ve bulunamayan formalardan hiç bahsetmiyorum.
Bu takım site+Ts Clup tan ortalama 100 satsa günlük edermi size 7500 YTL Buda 20 günde edermi 150.000 YTL Alında burdan yakın Bundan sorumlu olanlarda hesap sormaz iseniz İki elim öbür dünyada yakanıdadır. fener aldı gitti başını (maddi olarak) neden diye sorun kendinize. ve artık bir an önce gerekeni yapın.

Sizde tepkinizi dile getirinki yaşadıklarınızı anlatınki çalışmayanlar biraz çalışsınlar
ayrıca; pazarlama@trabzonspor.org.tr , info@trabzonspor.org.tr , tsclub@trabzonspor.org.tr , ihbarhatti@trabzonspor.com.tr e-posta adreslerinede

Sizler nasıl TRABZONSPORLUYUZ diye gecinirsiniz. formalar piyasaya çıkalı 1 ay oldu neredeyse siz hala ne sitede satışa başlayabildiniz nede Ts Clup lara forma bulabildiniz. madem bunu elinize yüzünüze bulaştıracaktınızda neden yeni forma ları bizlere tanıttınız. yazıklar olsun size gidinde yeni sezon formalarını tanıtan diğer takımların satış ve mağazalarına ve sitelerine bakın. Gururunuz varsa bir önce istifa edinde daha fazla insanların günahına girmeyin. Ben 500 YTL ye çalışıcam maça gidip kulüpe para kazandırıcam siz orda benim ve benim gibilerinin verdiği para ile işinizi yapmayacaksınız. YAZIKLAR OLSUN size. sizler yüzünden TRABZONSPOR bugünlere düşmüştür. İNŞALLAH SİZLERİN DE SONUNUZU SAYIN BAŞKANIMIZ GETİRECEKTİR. Sizler bu takıma yakışmıyorsunuz. Taraftarlar forma albilmek için birbiriyle yarışıyo ama ortada alınacak ürün yok.15-20 liralık bir şeye dün razıyız 75 lira vermek ama sizde nerde onu satacak kafa. Sizler en iyisi bir an önce görevinizden istifa edin. Bu kulüpten uzak durun.
Bu arada sakın mailden sonra teşekkür edipte en kısa zamanda size dönülecektir demeyin daha öncede yazdım dönmediniz. Sizde biliyonuz dimi YÜZSÜZSÜNÜZ!!!

yazan yazıyı gönderdim.
Değerli arkadaşlarım sizlerde bir kaç dakikanızı ayırarak tepkini dile getirinki taraftarın ne istediğini bilsinler ve bizlerin sayesinde orda olduklarını anlasınlar ve kulübe hizmet etsinler.

TSezgin61
06.09.2008, 04:02
sayin abim "siz nasil Trabzonsporlusunuz" lafi agir olmus biraz

HAYRETTİN
06.09.2008, 04:05
Anlamadığım orjinal formalar ortada yokken sahte formalara'a savaş acmaları bi cıkarın formalarıda

sahtelerle sonra uğrasırsınız sen cıkaramıyosan birileride yaparda satarda

HAYRETTİN
06.09.2008, 04:13
Ayvaz kardeşemin eleştirileri biraz ağır olmuş bazı sıkıntılar var ama aşılacaktır merak etmeyin zamanla taleble TS

kulubler de coğalacaktır

İslam Sezer
06.09.2008, 04:15
Anlamadığım orjinal formalar ortada yokken sahte formalara'a savaş acmaları bi cıkarın formalarıda sahtelerle sonra uğrasırsınız sen cıkaramıyosan birileride yaparda satarda

doğru söze ne denir,sen isac promise bile nike forma bulamazken nasıl sahtelere savaş açarsın,ortada original forma yok,ben gebzede nasıl orginal nike forması bulabilirim sen resmi sitende satmazsan.tabiki sahte asla almam ama insan üzülüyor bu duruma.inşallah her alanda profesyonel ekiplerle yönetilen bir Trabzonsporu en kısa zamanda görürürüz...

ayvaz
06.09.2008, 04:34
belki dozunu kaçırmış olabilirim lakin aklım ageldikce çıldırıyorum. nasıl büyük kulübüz biz amatörce hatalar yaparak. birde o sinirle unutmuşum hele formamız tıpki aston villadan farksız. geşde delirme. ne biçin sorumluluktur bu

Mehmet Fatih Yavuz
06.09.2008, 04:49
önceki yönetimin hasarlarını temizlemeye çalışıyor yönetim acımasız olmayalım.:D
biraz zaman verelim.

Recep Alkan
06.09.2008, 05:21
Başkan formaların çok satıldığını üretici firma da bu sorunu çözmek için uğraştığını söylemişti sanırım.Sorun formalara fazla ilgi olması yani.

dostum taraftarın formalara fazla ılgı gostermesı bır sorun olamaz hocbır zman. bu sorun olarak gorulurse bence asıl sorun budur. zaten bılınıyordu bu formalara bu kadar yogun talebın olacagı. ama yıne de onlemler alınmadı. bence aksıyoruz bu konuda bırazcık.

Ufuk Bayraktar61
06.09.2008, 10:05
inşallah futbolcularımıza forma yetiştirirler..yoksa maçlara xxl formalarla çıkmak zorunda kalırsak vay halimize :D

CAFER ÖZER
06.09.2008, 10:09
ISAAC Trabzona geliyor elinde Geçen sezonu forması
Yönetim Forma Konusunda Sınıfta kalmıştır.
Sezon başı Formalar Satılmalı idi,
Sezon ortası Sezon başı kadar Forma satılmaz,
Ya Bu sezon Puma da kalacaklardı.Glecek Sezon için NIKE olacaktı.
Yada Formaları adam gibi sezona yetiştireceklerdi.
Ama malesefe Transfer ettiğin oyuncu bile Elinde Puma Forması ile geliyor.
http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=39761

hodlu
06.09.2008, 10:11
Kocaelin'dede forma yok arkadaşlar.Bu konu gerçekten rezilliğe dönüşmeye başladı.Bu konuda ne yönetim nede nıke açıklama yapmıyor burası dahada vahim...

Emre GÜRDAL
06.09.2008, 10:52
dun ts clup taydım tek turuncu forma var oda xxl hepsı ben boole bıse gormedım
ayıptır gercekten

İskender Çakmak
06.09.2008, 11:05
Bizim OrqHun Cevahir AVMde YKMye sormuş "İnter varda bizim ki niye yok" diye.
Görevli "Biz de satmayı istiyoruz ama Trabzonspor müsade etmiyor" diye cevap vermiş.

İlginç bir durumla karşı karşıyayız :s
bence bu nike şubelerinden dolayı bende izmitteki nike şubesine sordum hafta sonu bekliyoruz dedi bugünde gidip soracağım yani izmitte satılıpta istanbulda satılmıyorsa bu mağazadan dolayıdır

terzili61
06.09.2008, 11:15
Merhaba,

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Düşüncelerinizde haklısınız. Bu konudaki eleştirilerinize saygı duyuyoruz.

Bu yoğun talebin yaşandığı ortamda ihtiyaca cevap verememek bizi de oldukça üzüyor.

Sorunun tamamı Nike firması ile yapılan anlaşma da biraz geç kalınmasından kaynaklanıyor. Nike yetkilileri bu sorunun Eylül ayının sonunda ortadan kalkacağını söylüyorlar. Şu an sanal mağaza da ürünlerin olmamasının nedeni elimizde turuncu forma dışında başka forma olmamasıdır.

Yeni oluşturulmaya çalışılan Ts Club yönetimi ile Önümüzdeki yıl tün ürünlerimizle Türkiye ve dünya genelinde tüm Trabzonsporlu ve Trabzonspor’a sempati duyan insanlara en iyisini ulaştırmaya çalışacağız

Sizler yani Trabzon ili dışında olup Trabzonspor’a gönül verip Trabzonsporu destekleyenler olmamış olduğunu düşünürsek TS Club mağazaları kapatılırdı. Çünkü yapılan satışın %99 u dışarıdan gelen taraftarların sayesinde oluyor. Trabzon’daki bulunan Satış mağazalarımızdaki formaları da dışarıdan gelen taraftarımız satın alıyor. Sizin desteğinize rağmen, bizim sizin isteklerinize şimdilik cevap veremediğimiz doğrudur.

Asla sizler için kim olursanız olun bilerek ve isteyerek yalan konuşulmaz. Sadece yapılan işler birbirine bağlı olarak geliştiği için Nike firmasından alınan bilgi doğrultusunda size bilgi aktarılıyor.
Bütün uğraşlarımız yeni yönetimle en ücra köşedeki Trabzonspor’a gönül vermiş kişiye en iyisini ve en kalitesini ulaştırmak. Bu noktada size sabırlı olun demek şansımız yok. Çünkü çok geç kaldığımızı biliyoruz.

Saygılarımızla

www.trabzonspor.com.tr adresınden gonderılen maıl arkdaslar 1 hafta oldu bu maılı alalı sorunu cozceklerını soluorlar bakalım neler olcak bundan 1 ay oncede bı maıl gondermıslerdı o zmn da sorun cozulcek denılmıstı

61viya
06.09.2008, 11:18
Nike'dan geçtim,herhangi birTS ürününe razı olur olduk :S

Mesut AKYILDIZ
06.09.2008, 11:25
Trabzonda forma bakmadığım Tsclub kalmadı herhalde bjk maçına yeni bir puma forma alarak gitmek zorunda kalıcam eğer söz verdikleri gibi zamanında yetiştirirlersede Nike çubuklu alırım 1 tanede....

Furkan Dündar
06.09.2008, 12:11
Nike Bu kadar ilgi olacagını düşünmemiş demekki bundan sonra akıllanır :)

Ertan 51
06.09.2008, 12:34
belki dozunu kaçırmış olabilirim lakin aklım ageldikce çıldırıyorum. nasıl büyük kulübüz biz amatörce hatalar yaparak. birde o sinirle unutmuşum hele formamız tıpki aston villadan farksız. geşde delirme. ne biçin sorumluluktur bu

ayvaz'ım gardaşım
hepimiz rahatsızız forma konusunda,hele hele aston villa tarzını bende hazmedemiyorum
fakat biraz daha hoşgörü lütfen
yönetimin bunca fedakarlığından sonra biraz hata kredilerinin olması gerekiyor ve bizlere biraz daha yapıcı olmak düşüyor

''sizler nasıl Trabzonsporluyum diye geçinirsiniz''gibi cümleleri hak etmiyorlar
sinirle söylediğini düşünüyorum
biraz daha itidal lütfen

terzili61 kardeşimizin mesajına gayet samimi ve ikna edici bir cevap gelmiş kulüpten
biraz daha bekleyelim bakalım.
kırmadan-dökmeden devam edelim derim(tabi hoşgörüne sığınarak)

krdnz
06.09.2008, 15:55
Bence Nike bizi Ankarasporla falan karıştırdı.Yoksa yetecek kadar forma yaparlardı.

Tunga
06.09.2008, 16:22
Merhaba,

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Düşüncelerinizde haklısınız. Bu konudaki eleştirilerinize saygı duyuyoruz.

Bu yoğun talebin yaşandığı ortamda ihtiyaca cevap verememek bizi de oldukça üzüyor.

Sorunun tamamı Nike firması ile yapılan anlaşma da biraz geç kalınmasından kaynaklanıyor. Nike yetkilileri bu sorunun Eylül ayının sonunda ortadan kalkacağını söylüyorlar. Şu an sanal mağaza da ürünlerin olmamasının nedeni elimizde turuncu forma dışında başka forma olmamasıdır.

Yeni oluşturulmaya çalışılan Ts Club yönetimi ile Önümüzdeki yıl tün ürünlerimizle Türkiye ve dünya genelinde tüm Trabzonsporlu ve Trabzonspor’a sempati duyan insanlara en iyisini ulaştırmaya çalışacağız

Sizler yani Trabzon ili dışında olup Trabzonspor’a gönül verip Trabzonsporu destekleyenler olmamış olduğunu düşünürsek TS Club mağazaları kapatılırdı. Çünkü yapılan satışın %99 u dışarıdan gelen taraftarların sayesinde oluyor. Trabzon’daki bulunan Satış mağazalarımızdaki formaları da dışarıdan gelen taraftarımız satın alıyor. Sizin desteğinize rağmen, bizim sizin isteklerinize şimdilik cevap veremediğimiz doğrudur.

Asla sizler için kim olursanız olun bilerek ve isteyerek yalan konuşulmaz. Sadece yapılan işler birbirine bağlı olarak geliştiği için Nike firmasından alınan bilgi doğrultusunda size bilgi aktarılıyor.
Bütün uğraşlarımız yeni yönetimle en ücra köşedeki Trabzonspor’a gönül vermiş kişiye en iyisini ve en kalitesini ulaştırmak. Bu noktada size sabırlı olun demek şansımız yok. Çünkü çok geç kaldığımızı biliyoruz.

Saygılarımızla

www.trabzonspor.com.tr adresınden gonderılen maıl arkdaslar 1 hafta oldu bu maılı alalı sorunu cozceklerını soluorlar bakalım neler olcak bundan 1 ay oncede bı maıl gondermıslerdı o zmn da sorun cozulcek denılmıstı

Bu mesajın üzerine artık söylenecek fazla bir şey kalmıyor. Kulübümüz gayet iyi bir dille ve de hatasını kabul ederek cevaplamış durumu. Bu mesajı kim yazdıysa teşekkürler. Bu mesajın buraya taşınmasına vesile olan üyemize de teşekkürler ayrıca.

Ancak, gerek kombine, gerek TS Club - Forma sıkıntısında görüldüğü üzere, kulüp ardından "kusura bakmayın" dese de bu hatalar göz göre göre oluyor.

Sezon daha başlamadan İstanbul'da, başladıktan hemen sonra Ankara'da bir maç kaçırıldı. Şimdi de sırada Trabzon'da büyük sayılabilecek bir maç var. O maç için yine dışarıdan Trabzon'a gelecek gurbetçilerimiz olacak. Bu sefer de ürün yetişmezse, artık özürler de bir anlam ifade etmemiş olacak. Zira, özrün kıymeti bir daha tekrarlanmaması için özen göstermekten gelmektedir.

Bir de şu var: Bu konudan ben yönetime eksik bulmuyorum. Futbolcu kadrosunu Mayıs Ayı içinde kurup oluşturan, Nike ile sponsorluk anlaşmasını Haziran Ayı içinde yapan yönetime değil, kulübün profesyonellerine kızıyorum.

Herşeyi yöneticiler mi yapacak? Biraz daha enerjik ve interaktif bir profesyonel işleyiş için neyi bekliyorsunuz?

Halil Atalay
06.09.2008, 21:00
evt bu sıkındı kısa zamanda çözülmesi lazım ben formalarımı aldım ama almayan arkadaş için durum zor ben saat saat tsclup göngören mağazasını telefonla ve bizzat giderek formalara ulaşdım

Recep Alkan
06.09.2008, 21:10
bugun balıeksırde bulunan ıkı nıke bayısının ıkısı ıle de konustum arkdaslar. bırısı formaların depolarına geldıgnı en gec carsambaya kadar satısa sunulucagını soyledı. dıgerı ıse aynen sunu soyledı:

- bu sen ts formalrını nıke urettıgı ıcın mecburen satacagız. ama daha talepde bulunmadık. ıstersek gelebılır.

kadın satıcının bu yanıta cevabım aynen su oldu.

eger nıke ıstanbul agalarının formalarını uretseydı bızzat kendınız kosa kosa gıder o formalrı alır gerı gelırdınız. bu kasıt trabzonspora neden? bundan rantınız gelırız ne? pıs ıstanbul usakları.

ben bu kelımelerı sayarken kadın resmen yerın dıbıne gırdı bırsey de dıymedı ve bende cıktım geldım.

jako13
06.09.2008, 23:03
Bende bursa da iki nike bayine (Korupark ve carrefursa alışveriş merkezleri içinde bulunan 2 bayi) formayı zaman zaman soruyorum.Hatta birinde adım telefonumda var geldiğinde haber vereceklerini söylediler.Bu bayii arkadaş kendisinin de trabzonsporlu olduğunu ve formayı beklediğini belirtti.. Malesef bu işte bir aksama oldu ama bu forma meselesi bile bir sinerji işi! Bu sinerjiyi yaratan,takıma olumlu, pozitif hava veren Sadri Baba ve ekibidir.! Formaya talebin bu denli olacağını onlar bile tahmin etmediler.! Elbette iyiniyetlerinden şüphemiz yok..Forma olsa satmak istemezlermi? Taraftar tam havaya girmişken satışlar patlardı! Olan olmuş bekleyeceğiz ve neticesinde kesinlikle formamızı alacağız....! Takımımıza destek olacağız!!!

Recep Alkan
06.09.2008, 23:49
valla herkesın ortak dusuncesı sonuna kadar dogrudur. kulubumuz bu sene yaptıgı o kadar ıten sadece forma konusunda sınıfta kalmıstır bencede. ama olsun artık gelınce alacagız ne yapalım.

Murat Cömert
07.09.2008, 00:06
Trabzondada sadece turuncu forma bulabıldım yenılerı 15 eylul gıbı gelecekmıs oyle dedı ılgılenen arkadas..

Recep Alkan
07.09.2008, 01:27
sen yıne turuncu forma bulmussun. bıze daha dokunamk nasıp olmadı :D
o da olur ınsllah

Atalay
07.09.2008, 23:35
Dün akşam Nike magazasına capitole bir ugradım ve satış temsilçisi arkadaşa formamızın neden magazalarında 0lmadıgını sordum...

Adam bize hergün onlarca Trabzonsporlunun forma sordugunu fakat nedense hala formaların magzalarına gelmedigini açıkçası bu konuda ne olup bittigini kendilerininde bilmedigini söyledi...

Arkadaşlar bu iş böyle olmayacak bu konuda BMN den bir gurup gidip bir NİKE magazası önünde basın açıklaması yapıp yönetimi bu konuda duyarlı olmaya çagıralım...

Mustafa K. Demirbaş
07.09.2008, 23:45
az önce forma almak için forum Trabzon alışveriş merkezine gittim nike mağazasında forma yok başka bir spor mağazasında 2-3 tane bordo ve turuncu forma var onlarında sadece xl si var TS club standında ise bordo ve mavinin xl si var Ankaraspor maçına çıktığımız Bordo Mavi formadan almak için gitmiştim mecburen bordo aldım sorduğumda neden diğerleri yok verilen cevap en yaın zamnda gelcek oldu formanın satılacağı en iyi zamnada forma yok nasıl bir işse ben bişe anlamadım

61baron61
07.09.2008, 23:53
IMZA
2 tane sparis verdim stadin ordaki magazamizda kalmamis , orda yoksa hic bir yerde yokmus, istanbulu arattim ordada kalmamis....formalari alamadim sözümü tutamadim ....nolcak bizim halemiz

Atalay
08.09.2008, 14:24
Forma bulabilecekmiyiz bu hafta Trabzonda.....

Bu maçtan öncede hala forma tedariki konusunda sıkıntılar devam ediyorsa bu işin sorumlusu bir ortaya çıksın..

Emir BAYRAK
08.09.2008, 16:02
Forma bulabilecekmiyiz bu hafta Trabzonda.....

Bu maçtan öncede hala forma tedariki konusunda sıkıntılar devam ediyorsa bu işin sorumlusu bir ortaya çıksın..

Atalay sorumluyu yakalarsa kötü yapıcak :)

Recep Alkan
08.09.2008, 16:56
vala ben balıeksırdekı nıke magaza sahıplerı ıle akraba olcagım yakındır. hergun gıdıyorum ve hergun aynı cevabı aılıyorum. henuz gelmedı. bakalım ne kısmet olacak.

hayır bırsey degıl kılo aldım eskı formalar olmuyor. uzerıme gıyebılcegım bır tane bıle formam kalmadı. acılen bulmam lazım bır tane de olsa.

Akif Gür
08.09.2008, 17:19
benim de acilen forma bulmam lazım...kulübü mail yağmurunamı tutsak acaba

a f s
08.09.2008, 17:47
Önümüzdeki hafta forma ile ilgili sorunlarımız çözülüyor.
Hiç değilse bizi dinleyen, bu işin sıkıntısını çeken bir yönetim var. Bize düşen yine sabretmek.
Kurumsallaşamamanın sonucu bunlar. Yönetimin bu konudan ders aldığını ve seneye daha hazırlıklı olacaklarını biliyoruz. Birikmiş o kadar sorunla uğraştılar ki.
İsteklerimizi haklı taleplerimizi dile getirelim fakat ölçüyü kaçırmayalım.
Ramazan ayındayız, sabır.

Engin Koltuk
08.09.2008, 18:23
Bu senelik göz yummalıyız bence bu tarz sorunlara. Önemli olan ders çıkarıp aynı hataları tekrarlamamak. Benim teessüf ettiğim konu, bu taraftarın ne şekilde coşku yaratabileceği ve nasıl hızlı bir şekilde yapılan iyi hareketlere misli ile karşılık verebileceklerinin unutulmuş olması. Sadece bu yüzden bir atalet oluşmuştur diye düşünüyorum.

Atalay
08.09.2008, 18:26
Önümüzdeki hafta forma ile ilgili sorunlarımız çözülüyor.
Hiç değilse bizi dinleyen, bu işin sıkıntısını çeken bir yönetim var. Bize düşen yine sabretmek.
Kurumsallaşamamanın sonucu bunlar. Yönetimin bu konudan ders aldığını ve seneye daha hazırlıklı olacaklarını biliyoruz. Birikmiş o kadar sorunla uğraştılar ki.
İsteklerimizi haklı taleplerimizi dile getirelim fakat ölçüyü kaçırmayalım.
Ramazan ayındayız, sabır.

Sevgili kardeşim Ali fuat bu beşiktaş maçından önçeki haftamı sonraki haftamı...

Çünkü ikisi arasındaki zarar miktari bayagı bir çok....

Ahmet Faruk
08.09.2008, 19:27
Bu kadar tepkiden sonra sorumlunun ortaya çıkmaması normal :D

RepLay
08.09.2008, 20:10
Dün maltepe carrfour da bulunan Nike mağzasına gene gittim. TS formasının gelip gelmediğini sordum.Satıcı bayan ezberinde olan '' Beyfendi formalar gelmedi nezaman geliceğinize bilmiyoruz '' dedi ( ben nezaman geliceğini sormadan. Dedim '' 3 aydır aynı şeyi söylüyorsun '' ne dese beğenirsin '' evet aynı şeyi söylüyorum ve söylemek zorundayım.

Sonra ver elini pendikteki Nike mağzasına ordan aldığım cevap ise formaların 11. ayda geleceği buyurun burdan yakın :)

Misina
08.09.2008, 20:15
Dünya devi markalar bu işi profesyonelce ve olması gerektiği gibi yapıyor aslında. Nike ve Adidas gibi büyük markalar bizim gibi sponsor oldukları takımlara forma hazırlamak için bir sene öncesinden hazırlık yapıyorlar.
Her sene, o senenin modasına göre şekillenen, yenilenen kolleksiyonlar ve tasarımlar çıkış tarihinden çok önce uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkıyor. Kulüplerle olan görüşmeler, tasarımlar, örnek üretimler, taraftar beklentileri, üretim, dağıtım, pazarlama, reklam gibi görünmeyen birçok yüzü var işin.

Üretim işi ve ticaret yapanlar bilir büyük kapasiteli üretim işlerinde üretim bandına hemen giremezsiniz.
Hele bizim gibi özel renkler söz konusu ise üretim zamanı ve maliyeti etkileniyor ister istemez.

Biz, dünyada binlerce parçadan oluşan kolleksiyon ve ürünler üreten, yüzlerce spor kulübü ile sözleşmeleri bulunan, anlaşmaları bizden çok daha önce yapılmış bizden daha kurumsal kurumlara hizmet veren bir sistemin içine son dakikada dahil olduk. Üstelik adamlar tam anlamıyla size hizmet verebilmemiz için bize bir yıl verin dediler baştan.

Trabzonspor taraftarının profilinin beklentilerinin doğru değerlendirilmediği kanaati oluşuyor hepimizde.
Ama bu sorunumuzun kaynağı Nike mı, Trabzonspor kulübü mü, TS Club mı? İmzalanan sözleşmenin şartları mı? Bilgi sahibi değiliz. Ama merak ediyoruz.

afs abi bize formayı kendileri yapıp vermiyor ki sadece t-shirt olarak yolluyor logo ve reklamlarıyla ts club perseneli ilgileniyor.Nike nin fabrikası mı yokta bize forma pardon t-shirt yetiştiremiyor

Kaya
08.09.2008, 21:35
İşin gerçeğini bilemiyorum ama tahminimce Trabzonspor'u tam bilemeyen ve anlayamayan NİKE anlaşmadan sonra gönderdiği forma sayısını kısıtlı tuttu. Tasarımların eski senelere ait olmasına rağmen talebin büyük olması eminim Nike'ı şaşırtmıştır. O yüzden özellikle gelecek sezon için hem daha iyi tasarımlı; hem de miktarı daha fazla olan formalar yola çıkacaKtır diyebiliriz.

jako13
08.09.2008, 21:57
Arkadaşlar iş belli oldu..sabırla bekleyeceğiz...Olan oldu zaten...Büyük Trabzonspor taraftarı 25 senedir şampiyonluk bekliyor bir iki ay da forma için bekler! Yeter ki yürüdüğümüz yolun sonu aydınlık olsun!!!!

Recep Alkan
08.09.2008, 21:58
İşin gerçeğini bilemiyorum ama tahminimce Trabzonspor'u tam bilemeyen ve anlayamayan NİKE anlaşmadan sonra gönderdiği forma sayısını kısıtlı tuttu. Tasarımların eski senelere ait olmasına rağmen talebin büyük olması eminim Nike'ı şaşırtmıştır. O yüzden özellikle gelecek sezon için hem daha iyi tasarımlı; hem de miktarı daha fazla olan formalar yola çıkacaKtır diyebiliriz.

valla artık her konuda seneye demekten bıktık kardesım. bu ne ya. sampıyonluk seneye, guzel forma seneye. artık bıtsın su senelerde tam bır takım ve taraftar olalım. bıkkınlık verdı. ama dogrusunu soylemek gerekırse bu yuzden sevıyorum bıraz da bu takımı ve kulubu. :D

61baron61
08.09.2008, 22:44
ayin 15 inde geliyormus

delfino
08.09.2008, 23:17
ozman maiill yağmurruna tutalımmm resmii siteyii..

Atalay
09.09.2008, 14:37
Yani bu konuda hala resmi bir açıklama yok...

Forma karaborsa dersin bulunmaz hint el kumaşı dikişleride iskenderiyede yapılıyor...

Bu işin sorumlusunun kim ise acil olarak istifa etsin...

Hem bu dünyada hem ahirette elim yakasında olacak...

Bir kulüp bu kadar zarar ettirilirmi..

Millet kör kuruşun hesabını yaparken sms hatları açmayı düşünürken...

ferhaTS87
10.09.2008, 00:20
forma sozu verdık ankarada forma bulamdık sozumuzden vazgecmedık cenaze nedenıyle trabzonda bulunan babam da orda forma bulamadı sımdı sozumuzden vazmı gecelım kulube katkıda bulunmak ıcın bu kadar cefa ceken taraftar yokrur.. yınede sabırla beklıyorum sadrı baba buna da bı cozum bulucaktır

Zafer BİLGİN
10.09.2008, 01:31
bugün itibariyle 6.000 adet forma trabzona gelmiştir.tasnif işleri yarın yapılacak

kaynak-İsmail VARLI-TS CLUB SORUMLUSU

ssmuratss
10.09.2008, 01:38
darısı başımıza ...Trabzon daki arkadaşlar yarın akşama kalmaz artık bir tane forma :D

Emorfo
10.09.2008, 11:13
Her sene aynı nakarat. Bu işi bir türlü beceremiyoruz. Yönetim bir çok konuda başarılı ancak forma olayında diğer yönetimleri dahi arattılar nerdeyse. Artık seneye herşey daha düzenli olur. Artık şu çubuklu formalar da çıksın yahu.

Atalay
10.09.2008, 11:44
6OOO bin forma bayagı çok gelmiş... yahu nedir 6000 bin forma bunlar bizle dalgamı geçiyorlar....

Yüzlerce nike magazası var birer seri yollasan zaten forma kalmaz..

Sevgilerimle..

leavemealone
10.09.2008, 13:38
bugün itibariyle 6.000 adet forma trabzona gelmiştir.tasnif işleri yarın yapılacak

kaynak-İsmail VARLI-TS CLUB SORUMLUSU

O sayida bir 0 eksik olmasin ..

6.000 nedirki ya 60.000 olmali o sayi .....

LANGARA
10.09.2008, 14:26
arkadaşlar 2 gün önce mail atmıştım şimdi yanıt geldi:

Merhaba,

İlginize teşekkür ederim.Nike Firması forma vb.ürünleri talebimiz doğrultusunda yeterince verebildiğinde
Nike mağazalarına ürün vereceğiz. Ürünlerimizi Ts club mağazalarından da temin etme imkanınız olabilir, Selamlar

Ziya Yılmaz
Genel Koordinatör
Ticari Ürünler A.Ş

gurkankyildiz
10.09.2008, 17:03
Geçende Trabzon'daki mağazaya gittiğimde sadece bordo ve beyaz formalar kalmıştı onların da bana uygun bedenleri yoktu.Korsan ürüne karşıyız ama insanı zorla korsana yöneltecekler.Bir de çubuklu formanın ne zaman çıkacağını bilen var mı?

Cem Zırıh
10.09.2008, 17:11
vallahi ben istanbulda gunlerce aradim bulamadim sadece Maltepe de zeynep butik diye bir yer var e-5 uzerinde orada satilimi yapiliyor bu kadar ilgi varken formalar hersey bu kadar guzel gidiyorken formalara ulasilamamasi gercekten cok uzucu gittigim magazadada sadece 5 tane kalmisti 1 uzun kollu turuncu bi kisa kollu turuncu 2 bordo ve birde kollari mavi forma vardi yazik gercekten cok yazik

My
10.09.2008, 18:00
6.000 mi ?!? Yuh yani koskoca Trabzonspor kulübüne Nike'tan gelen forma sayısı 6.000 mi şimdi.

100.000 forma satacaaaaz !

Kulakların çınlasın Mehmet Tunç :rolleyes:

Murat'
10.09.2008, 18:07
Bence yönetimin yapmış olduğu yanlış işlerden bir tanesi alel acele nike firması ile anlaşmak olmuştur...Bu sene de Puma ile devam edip bir dahaki sene için nike ile anlaşılmalıydı..

Murat'
10.09.2008, 18:09
http://www.subsidesports.com/uk/images/product/xlarge/OlympiakosHSS0809.jpg

a f s
10.09.2008, 18:15
Puma bizden sonra süper ligde hiçibir takımın sponsoru olmadı ve ürün vermiyor diye biliyorum.
İki taraf içinde prestij ve maddi zararı daha fazla sürdürmenin anlamı yoktu.

Sponsorluk anlaşmaları tek taraflı olan bir olay değil. Yönetim eldeki imkanlarla seçenekler içerisinde en doğru olanı yaptı.
Fakat ürünlerdeki birkaç detay ( armalar, fontlar, kolleksiyonun seçimi ) ve ürün temini konusundaki sıkıntılar epey baş ağrıttı.

Bütün bu olanlardan en az bizim kadar rahatsız olduklarını biliyorum.

Geçmiş yıllara göre ürünlere bakış açımız da değişti, beklentilerimiz de.

Umarım bu beklentileri kalıcı şekilde çözecek bir sistem oturturlar.
Bu konudaki en büyük güvencem bu işi bizden kat kat iyi yapan Nike'ın deneyimi.

Adamlar bu sistemi oturtmak için bir yıl istedi. Ben kendi adıma o süreyi kendilerine verdim ve sabırla bizi şımartacak ürünlerini bekliyorum.

Atalay
10.09.2008, 18:22
6 BİN ADET SİPARİŞ GEÇİLMİŞ....

Ve siparişler gelmiş sizin anlıyacagınız bir hafta sonra yine forma yok...

Koskoca kulübü mahputpaşa mantıgı ile yönetmek bu olsa gerek....

Kardeşim biz eger bu formalarımızı rakiplerimizin forma tedarikçisi firmaların yaptıgı gibi onların türkiye genelindeki satış magazalarında satılmayacaksa niçin NİKE'la antlaştık...

Gidip nike'tan forma alıp Trabzondaki 3 tane magazada forma satmak pazarlama dehası olsa gerek...

Hemde 6 bin adet fuuuuuu....

LazAnisT
10.09.2008, 18:25
Problem ne olursa olsun Pazar günki Beşiktaş maçında forma satılamayacak olması kulüp adına hakikaten acı verici bir durum.

a f s
10.09.2008, 18:29
6.000 formanın armaları büyük ihtimalle yine aynı mantıkla yapıştırma olacaktır.

Armaların dikişli olduğunu görüp, bu konuda yanılmayı o kadar çok istiyorum ki!

Misina
10.09.2008, 19:36
Armaların yapıştırmasıyla Ts Club personeli ilgilenecek.

Dünya devi Nike nin fabrikası mı yok bize forma pardon logosuz t-shirt yetiştiremiyor.

Kubilay ŞAHİN
10.09.2008, 20:01
bugün gölcükteydim bi baktım efsane forma hemde bütün bedenleri var...
hiç bir yerde forma yok bizim gölcükte forma var ağzım acık kaldı valla....

ayvaz
10.09.2008, 22:55
bence bunlar bu işin altında kaldılar. 6000 adet formayı hangi mağazatya dağıtacaksınki. Yönetim bu forma ve lisanslı ürünler konusunda sınıfta kalmıştır.

Burçak
10.09.2008, 23:13
Geçende Trabzon'daki mağazaya gittiğimde sadece bordo ve beyaz formalar kalmıştı onların da bana uygun bedenleri yoktu.Korsan ürüne karşıyız ama insanı zorla korsana yöneltecekler.Bir de çubuklu formanın ne zaman çıkacağını bilen var mı?

belki güleceksiniz ama şu forma işini korsan işi yapanlara versinler şuankinden çok daha profesyonel çalışıp acayip pazarlamasını yaparlar.
TsClup capri si ni taklit edip piyasaya sürmüşlerdi. korsan ama acayip güzeldi. hiçde uyduruk bişi değildi. o şartlarda böyle ürünler yapanların elinde fırsat olsa yapılan formaların bedenleride olur pazarlamasıda.:)

Furkan Dündar
11.09.2008, 02:22
ya gercekten su korsanlardan bırını alıp pazarlama muduru yapalım %3 verelım adama dunya mal sattırır benkı bu tıpsız formaya 75tl verdım gusel olan sort t-shırt mont sweat gıbı seylere de para harcarım trabzon sadece adıyla degıl kreasyonu ıle de satmalı ınsan begenmedıgı seyı 1 alır 2 alır sonrası Allah kerım.....

ensar6161
11.09.2008, 03:30
http://www.sporx.com/test/dortbuyukler

Mustafa ÖZDEMİR
11.09.2008, 10:25
şuraya bak ya nike gibi bir firma forma yetiştiremiyor...

oflubektas
11.09.2008, 12:01
Mevzu transfer olunca bu forumdaki çok kişi uluslararası istihbarat elemanı kesilir ama bu forma işinin aslını astarını anlatacak bir Allah'ın kulu yok mudur? Bu kulübün nike ile yaptığı sözleşmede forma üretimi ve yurt sathında dağıtımının nasıl olacağı, sipariş sistemi ve forma sayısının nasıl belirleneceği, ve sipariş verildikten sonra kaç gün içinde mağazalara ulaşacağı yazılmaz mı acaba? "Afs" rumuzlu yöneticimizin dediği gibi "işi yeni kurduk ağabey,şimdi çok sıkışığım, bu sene bizi idare edin" sistemiyle yürümüyor herhalde bu işler. Yok öyle yürüyorsa bu sözleşmeyi hangi aklıevvel hazırlamış ve altına kim imza atmış diye sormak gerekmiyor mu?

Anlaştığımız firmanın uzakdoğuda günlüğü 1 dolardan çalıştırdığı binlerce işçisi var, Türkiye ve Dünya çapında o kadar fasoncusu var, "global ekonomik sisteme entgre olmuş" ülkelerin gençleri mağazalarını adeta mabet haline getirmiş ama sıra bizim Trabzon'a gelince "yok abi kalmadı" ha !

Sacit
13.09.2008, 11:21
lig başladı, nerdeyse bitecek forma alamadık daha..
her gün TS Club a git gel adamlar şikayetçi olacak benden böyle giderse..
beni gördümüler kaçacak gibi oluyolar!!. yeni ürünler ne zaman gelecek diyoruz, ''bu hafta kesin gelecek diyolar.'' bjk maçına formasız gidersek adımız çıkacak yaa

:confused:

Çağrı Bilici
11.11.2008, 09:42
bu forma işi ne oldu arkadaşlar,nike larda satıma başlandı mı? türkiye de değilim, ondan merak ettim,kusura bakmayın

ozturk
11.11.2008, 09:44
arkadaşlar yakında pendik / kaynarca ya TSCLUP açılıyor bilginize..

Dursun Kaplan
11.11.2008, 09:52
Türkiye'nin başkentinde sadece ufak bir taraftar mağazasında ürün bulabiliyorsak,(ki oda zorla) vay halimize..

Ümit Tekşan
11.11.2008, 10:22
İstanbul Avrupa yakasında oturanlar , Ts clup arıyorsanız Güngören Haznedarda ve İkitelli civarında var. Ben İkitelliden almıstım uzun kollu bordo forma.

afsbahar
11.11.2008, 11:12
valla ben dün aldım kısa kollu, vücudu bordo kollaro mavi.

alper*
11.11.2008, 11:45
Türkiye'nin başkentinde sadece ufak bir taraftar mağazasında ürün bulabiliyorsak,(ki oda zorla) vay halimize..
ben dün bir yerde çakma bordo forma gördüm sevindim =)
bir de taraftar store gibi bir yer var kızılayda o kadar.
başka yok.

Mustafa
11.11.2008, 11:48
ben dün bir yerde çakma bordo forma gördüm sevindim =)
bir de taraftar store gibi bir yer var kızılayda o kadar.
başka yok.

Bende o çakma formaları gördüm üzüldüm

alper*
11.11.2008, 11:53
armamızı yamuk yaptıkları için mi ?

Mustafa
11.11.2008, 11:54
armamızı yamuk yaptıkları için mi ?

Güzel armamızı uyduruk bir formaya izinsiz bastıkları için

alper*
11.11.2008, 11:55
izinli basması gerekenler uyduruk basarsa adamlar ne yapsın.

git bir yüzünü yıka bence.benim söylemek istediğimi anlamamışsın.

Mustafa
11.11.2008, 11:58
İzinli ve uyduruk basılmış formalardan elde edilen gelir klube gidiyor en azından ama izinsiz uyduruk ve kalitesi sıfır olan formalardan elde edilen kar tamamen zarar ettiriyor.Orjinal forma pahalı ve güzel degil sözünü kabul etmiyorum.Orjinal almayacak olan almasın daha iyi.

TSezgin61
11.11.2008, 12:00
bu taraftar eger forma sikintisi cekmeseydi, yani herkes her istediginde istedigi yerden forma bulabilseydi, simdi 100.000 forma olmustu...

ama arkadaslarin dedigi gibi, yönetim bu konuda sinifta kalmistir...

paralarini forma icin biriktirenler bulamadiklari icin hayal kirikligini ugradi.
eeee ondan sonra sen 6000 siparis vermissin kimin umrunda olur... yazik oldu!

uzungöllü
11.11.2008, 14:06
ts club sadece forma satılan yer değil hayatın her kesiminde her yaş grubu için kullanılabilecek ürünleri bulundurmalı... hangi mağazaya gidersem diğer 3 eziklerin çakmağa kadar herşeyi varken neden övündüğüm gurur duyduğum göğsümü gere gere arkasında durduğum TRABZON umun hiçbirşeyi yada elde kalmış ürünleri var sadece... mağaza yetkilisinden aldığım yanıt '' trabzon bu işi beceremiyor, bu konudaki sıkıntıyı giderdiği gün büyük takım olmuş demektir ''