PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pandomim sanatçısı turistlere eşek şakası...!

OLCAY ÇAKIR
02.09.2008, 19:40
http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2008/09/02/fft17_mf97246.Jpeg

OTOSTOP yaparak ülke ülke, şehir şehir dolaşan 3 pandomim sanatçısı turist, Trabzon’da, üzerlerine sarılı gazete kağıtlarıyla sanatlarını icra ederken, yanmaktan son anda kurtuldu. Sokaktaki gösteriyi izleyenlerden birkaç kişi, sanatçıların üzerinden düşen kağıtları yakıp daha sonra ellerindeki çakmakla taciz etti. Polisin müdahalesi üzerine tacizciler kaçtı.
Trabzon’a otostop yaparak gelen biri Polonyalı, biri İspanyol diğeri de İsrailli 3 turist, dün akşam kentin en işlek caddelerinden Uzunsokak’ta pandomim gösterisi sergilemeye başladı. Çok sayıda Trabzonlu'nun da merakla izlediği surrealist sanatçılar, vücutlarına sardıkları gazetelerle gösterilerini sunarken, izleyenler arasında yer alan birkaç kişi, önce yere düşen gazete parçalarını ateşe verdi, sonra da ellerindeki çakmakları, üzerleri gazete kağıdı ile kaplı oyun sahneleyen sanatçılara uzatarak korkuttu. Gelişmelerden endişe eden birkaç kişinin haber verdiği polisler olay yerine gelince sanatçıları taciz edenler kaçtı. Polonyalı Maciey Meru Adamczevski, İspanyol Elisa Becando ve İsrailli Sivan Yanik’i karakola getiren polis, ifadelerini aldıktan ve şikayetçi olmadıklarını öğrendikten sonra bıraktı.
Dünyayı otostop yaparak gezdiklerini ve gittikleri şehirlerde sanatlarını sergilediklerini belirten Polonyalı sürrealist sanatçı 28 yaşındaki Maciey Meru Adamczevski şunları söyledi:
“İstanbul’dan otostopla Trabzon’a geldik. Bütün dünyayı otostopla geziyoruz. Dün akşamda Trabzonlular'a sokakta bir gösteri yaptık. Bu sırada üzerimize sardığımız gazete parcalarından yere düşünler oldu. Bazı kişiler gazeteleri yaktı. Bir ara vücudumuza sarılı gazetelelere de çakmak uzattılar. Korktuk. Şaka yaptıklarını, bu şekilde gösterimize katıldıklarını düşünüyoruz. Daha sonra polisler geldi ve emniyete gittik. Çay ikram ettiler. Çok ilgilendiler.”

Gökhan Öz
02.09.2008, 19:45
Ne kadar cahil insan var ülkemizde...

Ali Can
02.09.2008, 19:45
orada ben olacaktım bu turiste şaka yapanı döverdim...
böyle salak insan olamaz ya
ne zararı var sana gidip ateşle korkutuyorsun..

ÖzGür Ayar
02.09.2008, 19:53
Gerçekten eşşek şakası yuh diyorum sadece. Bunun yanında İnsanlarda ne cesaret var otostop yapa yapa ülke ülke geziyorlar. Bir yerde deli cesareti gösteriyorlar. İlginç yani.

Misina
02.09.2008, 20:41
Gülelim mi ağlayalım mı bilemiyorum :D

DNA-TS
02.09.2008, 21:02
neden trabzonda????ne kadar aksi sacma bi iş varsa hep bizim orda oluyor...anlayan beri gelsin

Zafer BİLGİN
02.09.2008, 21:26
allahım ne desem bilemiyorumki

OLCAY ÇAKIR
02.09.2008, 21:37
Eşek şakası mı?
Başlık hafif kalmış.
Gazetede aynen bu şekildeydi haber.

Bence adam öldürmeye teşebbüs.Adam yakmaya hatta.

Ve benim adına toz kondurmadığım güzel Memleketimde.

Ya yansaydılar?

İskender66
02.09.2008, 21:40
Trabzon'un adı çıkmış dokuza, inmez sekize..
Turistler Trabzona neden gelmiş ki acep? Turistlere yapılan ayıp.

KUTADGU
02.09.2008, 21:41
Eşek şakası mı?
Başlık hafif kalmış.
Gazetede aynen bu şekildeydi haber.

Bence adam öldürmeye teşebbüs.Adam yakmaya hatta.

Ve benim adına toz kondurmadığım güzel Memleketimde.

Ya yansaydılar?

Olcay Abi, gerçekten çok haklısın.

Yazık oluyor, verilen emeklere, yapılan açıklamalara, çabalara yazık oluyor.

Her şeyden öte, ortada şaka konusu -ne kadar da saçma ve aptalca- olan şey can.

Yazık, vallahi çok yazık.

Great White
02.09.2008, 23:25
Neyse ki ağızlarından ateş çıkarıp alev yutan göstericilerden değilmişler:)

Yoksa benzin bile dökerlerdi bu denyolar üzerlerine:D

Murat GENEL
02.09.2008, 23:32
Gülelim mi ağlayalım mı bilemiyorum :D

ortada gülünecek birşey yok bu ayılar temizlenmedikçe adam olmaz bizden..

macka61
02.09.2008, 23:44
Hem trabzonumuzu hemde ülkemizi rezil etmişler utanmazlar böyle insanları aramızda barındırmamamk lazım

Ahmet Kuru
03.09.2008, 00:31
Böyle var işte yontulmamış insanlarımız...

Serdær
03.09.2008, 00:39
Dağdan indim şehire misali olmuş.

DKaraduman
03.09.2008, 01:28
Neyse ki ağızlarından ateş çıkarıp alev yutan göstericilerden değilmişler:)

Yoksa benzin bile dökerlerdi bu denyolar üzerlerine:D

+1............

Great White
03.09.2008, 01:46
+1.....

Güzel kardeşim, biz gene de genele yaymayalım olayı:)

Sonuçta koca Trabzon' da olayı gerçekleştiren sivrizekaların sayısı iki üç kişiden ibaretmiş..

Bir iki densiz yüzünden memleketimizin insanını da arada harcamayalım;)

Bir şey değil.. Benim yorumuma artı bir yaptıktan sonra bunu yazınca sana hiddetlenen birisi arada bize de giydirecek; ondan çekiniyorum hesaabı:p

DKaraduman
03.09.2008, 02:00
Güzel kardeşim, biz gene de genele yaymayalım olayı:)

Sonuçta koca Trabzon' da olayı gerçekleştiren sivrizekaların sayısı iki üç kişiden ibaretmiş..

Bir iki densiz yüzünden memleketimizin insanını da arada harcamayalım;)

Bir şey değil.. Benim yorumuma artı bir yaptıktan sonra bunu yazınca sana hiddetlenen birisi arada bize de giydirecek; ondan çekiniyorum hesaabı:p

editleyelim o zaman :)

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2008, 02:14
ula oha be..
oooohaaa..

dağdan inenin bile ateşle ilgili biraz tecrübesi vardır.
anız manız yakmaktan, sobadan şurdan burdan..

ula adam yansa ne yapacaksın?
öyle şaka mı olur?

höst brrrstt çüşşşşşşşşş ..
ne diyeceksin ki buna..
biri şunların gemini tutsun..

ccd6167
03.09.2008, 09:51
orasi trabzon orda hersey olur valla.daha gecen hafta ordaydim hayatimda boyle bi sehir gormedim ben herkes dunyayi dalgaya almis orda.neyse Allahtan fazla bisi olmamis.

OLCAY ÇAKIR
03.09.2008, 09:53
????????????????

Külünkoğlu
03.09.2008, 10:03
Trabzon turistik bir şehir midir ? o gazete kağıtlarının üstünde ne yazıyordu ? pandomimcilerin gerçek amacı neydi ? Cadı mıydı bunlar ? cadı iseler Engizisyon'dan çıkan karara rağmen yakılmalarına neden mani olundu ? bunlar hep cevabını bekleyen sorular. Merak ve hayret içindeyim. :)

ilhan
03.09.2008, 10:07
Bir kere o nasıl bir gösteridir? Her tarafı gazete kağıtlarıyla sarılı insanların gösterisi :) Neyse bunlar bir yana 3-5 kendini bilmezin yaptığı bu eşekliği tüm Trabzon'a kimse mâl edemez arkadaşlar.

LazAnisT
03.09.2008, 10:28
Bir kere o nasıl bir gösteridir? Her tarafı gazete kağıtlarıyla sarılı insanların gösterisi :) Neyse bunlar bir yana 3-5 kendini bilmezin yaptığı bu eşekliği tüm Trabzon'a kimse mâl edemez arkadaşlar.O haber Ulusal basında yer alıyorsa , işyerindeki ve etrafındaki arkadaşların ''bu şehir nasıl bir şehir tüm arızalar sizdenmi çıkıyo''r diyorsa bu olay Tüm Trabzona malolmuştur bile:)

OLCAY ÇAKIR
03.09.2008, 10:30
Evet bize yaşattıkları şey tamıtamına budur.

Ve,

Yine utanmak bize düşüyor...Maalesef.
O haber Ulusal basında yer alıyorsa , işyerindeki ve etrafındaki arkadaşların ''bu şehir nasıl bir şehir tüm arızalar sizdenmi çıkıyo''r diyorsa bu olay Tüm Trabzona malolmuştur bile:)

ilhan
03.09.2008, 10:31
Biz bile bu olayları tüm Trabzon'a mâl edeceksek onlar da en ufak olayları mâl ediyorlar zaten Süleyman abi. Trabzon'u yerdirmek için adamların eline malzeme veriyor vatandaşlar.

fetih aydın
03.09.2008, 11:35
Biz bile bu olayları tüm Trabzon'a mâl edeceksek onlar da en ufak olayları mâl ediyorlar zaten Süleyman abi. Trabzon'u yerdirmek için adamların eline malzeme veriyor vatandaşlar.
Abi sorunda orda mal edicek olaylar vermiyeceksin ellerine.Daha doğrusu verdirmiyeceksin.Orda baktın öle yapıyorlar sende onlara aynısını yapıcaksın.

DNA-TS
03.09.2008, 13:12
benim korkum bu fotoğraf eğer NTV deki ''O'' an programına düşerse işte ozaman cümle aleme rezil olmuş olacağız....şimdiliksadece gazetelerde yayınlanmıştı bu haber

HAYRETTİN
03.09.2008, 17:00
Trabzonda pandomin sanatını icra etmeye kalkarsan:D olacağı bu yane bazı arkadaşlar kendilerini fazla kaptırmışlar iki tane velet makara yapmış kacmışlar zaten üstunuze almayın ;)

ilhan
03.09.2008, 17:04
Abi sorunda orda mal edicek olaylar vermiyeceksin ellerine. Daha doğrusu verdirmiyeceksin.Orda baktın öle yapıyorlar sende onlara aynısını yapıcaksın.

İşte bunun çözüme kavuşması gerekiyor. Ben de oraya parmak basmak istemiştim.

Travelair
03.09.2008, 17:10
Adı üstünde: Eşek şakası

Çok sayıda Trabzonlu'nun da merakla izlediği surrealist sanatçılar, vücutlarına sardıkları gazetelerle gösterilerini sunarken, izleyenler arasında yer alan birkaç eşek, önce yere düşen gazete parçalarını ateşe verdi, sonra da ellerindeki çakmakları, üzerleri gazete kağıdı ile kaplı oyun sahneleyen sanatçılara uzatarak korkuttu. Gelişmelerden endişe eden birkaç kişinin haber verdiği polisler olay yerine gelince sanatçıları taciz edenler eşekler kaçtı