PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımımızın Deplasman Masraflarının Kulüp Dışı Kaynaklardan Karşılanması Doğru mu?

tigin
01.09.2008, 18:30
Resmi sitemizi kontrol ederken 2 haberle karşılaştım. Ankaragücü deplasmanında A takımın ve Paf takımın seyahat konaklama vb. masraflarını karşılayan 2 kişiye teşekkür ediliyor.
Bahsi geçen kişilere bende teşekkür ediyorum.

Konuya gelirsek,
Profesyonelleşmesini ve kalıcı, sağlıklı gelirlerle yönetilmesini arzu ettiğim Trabzonspor'un deplasman masraflarının büyük ihtimalle Trabzon'lu işadamı olduklarını tahmin ettiğim kişilerce karşılanması ne kadar doğrudur. Acaba Trabzonspor'un parası yokmu? Eğer yok ise Trabzonspor için fedakarlık yapan bu insanlarla daha profesyonelce çalışılamazmı? (Sponsorluk gibi) Yıllardır Karadenizli, Trabzon'lu iş adamlarının Trabzonspor'a sahip çıkmamasından yakınan birisi olarak bu işlerin daha profesyonelce yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Çok gereksiz bir düşüncede olabilir benimki. Fazla profesyonel düşünüyorumdur belkide. "Ne güzel adamlar maddi katkıda bulunmuş işte, daha ne istiyorsun" denilebilir.

Bilemiyorum. Siz ne dersiniz?

tahsin61
01.09.2008, 18:33
Tesekkür ediyorum masraflari üstelenlere ama bence daha hayirli bir is icin paralarini degerlendirebilirler...Acikcasi sasirdim, bilmiyorum benim fikrime kimler katilir ama ben böyle düsünüyorum bence kulüp kendisi karslamasi gerekiyor

Emre Emiroğlu
01.09.2008, 18:33
bunda garipsenecek birşey yok bencce. konaklama masraflarımızı karşılayacak kadarr paramız tabiki vardır. en kötü, en sıkışık dönemlerimizde bile vardı. ve bunun adı hiçbir zaman yapılmadı. masrafların başkası tarafından karşılanması bence yapılmış bir jestten başka birşey değildir. başkası masraflarımızı ödedi diye camia olarak ezilmişte olmayız. fazla üstüne düşülecek bir konu değil bence

Hüseyin Çümen
01.09.2008, 20:38
iş adamları klübe biraz olsun katkımız olsun diye bu şekilde istekte bulunmuşlar ve takımda bunu değerlendiriyor

dayanışma adına güzel hareketler
takımımızın buna tabiki ihtiyacı yok amaverdiği msj bence güzel

EmrahYalçınalp
01.09.2008, 20:39
Bence, anahtar kelimeler "geçiş dönemi"...
Adamlar sinekten yağ çıkartıyorlar, anlayışlı olmak lazım.

Ozan
01.09.2008, 20:42
Bence kulübümüzün son yıllardaki maddi durumuna bakarsak yönetimimiz iyi bir politika izliyor bu konuda diyebilirim . En azından kulübün ekonomisi güzel bir duruma gelinceye kadar bu şekilde gitmesi uygundur . Her ne kadar amatörce olsa da ...

Cafer Bulur
01.09.2008, 20:45
bence tuhaf karsilanmasi gereken bir durum ortada yok.
masraflari karsilayan isadamlarina tesekkür etmek lazim.
sürekli farkli kisiler masraflari üstlendigi icin sponsorluk anlasmalari cazip gelmeyebilir onlara.
ben bu durumun zaten gecici bir durum olduguna inaniyorum.
kendi ayaklari üstünde durabilen bir kulüp oldugumuzda bu tip seylere ihtiyacimiz kalmayacaktir.
yine de maddi manevi verilen her türlü destege saygi duymak lazim.

Recep Alkan
01.09.2008, 20:59
Tesekkür ediyorum masraflari üstelenlere ama bence daha hayirli bir is icin paralarini degerlendirebilirler...Acikcasi sasirdim, bilmiyorum benim fikrime kimler katilir ama ben böyle düsünüyorum bence kulüp kendisi karslamasi gerekiyor

farkeden hıcbırsey olmayacak kı. adam oraya para vermese kulube vercek. yanı para bır sekılde trabzonsporun masrafları ıcın kullanılacak. yanı degısen bırsey yok. becne guzel. bu zor zamanlarda bırde bu sekıldekı masraflar ıle ugrasılmamıs olur.

Fatih Solmaz
01.09.2008, 21:02
Bence elini taşına altına koyanlar olmalı, onlara da teşekkür edilmeli.kulüpten para çıkmaması masrafların minimuma indirilemesi gayet yerinde.

şahinler61
01.09.2008, 21:19
bence bu bir küçülme değil büyümedir.şimdi artvinhopaspor deplasmana gittiğini düşünün kalkıp da biri masrafları karşılamaz heralde

Nytre
01.09.2008, 21:38
trabzonlu isadamlarimiz bizim anladigimiz dilden trabzonspora katki sagliyorlar kanaatindeyim ama dedigin gibi bu isler sponsorluklarla daha profesyonel anlayista da olabilir. tabi bu arada trabzonsporumuza destekte bulunmak isteyen isadamlarimizda daha farkli sekilde destek olurlar kulube.

Nytre
01.09.2008, 21:43
simdi resmi siteye baktim da o otel segmen yillardan beri trabzonspor kafilesini agirlayan bir oteldir. sayin tigin sen de bilirsin o oteli belkide. ben de orada mac izlemisimdir zamaninda. trabzonlularin gittigi bi mekandir.

Emir BAYRAK
01.09.2008, 22:15
yönetime teşekkür ederim açıkcası. bizim forma dergi paralarımızı sponsorlarla destekleyip gökhan ünallar, colman'lar alınıyor işte.

tebrikler. çalışıyor bizimkiler..

Eskilere dönmek istemiyorum da. Şükürler olsun. Albayrakları gördü bu takım!

Erdal
01.09.2008, 22:16
Bizde bundan sonra Ankara seyahatlerimizde o oteli kullanalım :) Bence şimdilik bu uygulamanın hiç bir sakıncası yok. Olağanüstü hal dönemi :)

Özkan
01.09.2008, 22:50
Orada o işadamının adı yerine şirketinin adı yazsa daha şık olabilirdi.

Great White
01.09.2008, 23:04
Galatasaray gibi kendisini Avrupa Devi olarak lanse eden bir takımın uluorta her türlü platformda taraftarından para dilenen onlarca organizasyonunun yanında çok da gurura yedirilmeyecek bir sorun göremiyorum açıkçası:)

Ama başlığı açan arkadaşımızın çekincelerini ve sponsoruk önerilerini de kayda değer buluyorum..

Günümüzde kulübün neredeyse yarısını başka ülke vatandaşı insanlara satan bir anlayışa sahip Avrupa Devleri bile varken bırakın da birkaç sırtı kalın işadamımız çam sakızı çoban salata misali elini cebine atıversin yahu:p

KemaL_Ts
01.09.2008, 23:36
bence süper bir sey... allah onlardan razi olsun!

BU ARA RAMAZANINIZ MÜBAREK OLSUN!!

Hakanbostan
01.09.2008, 23:44
bencede iş adamlarımızı ve özellikle sadri başkanı tebrik etmek lazım iş adamlarımızla klubü bir bütün haline getirrdiği için.. bence çok müthiş bir uygulama ve bunun profesyonel hale gelmesi gerekiyor... her şehir de bir iş adamı deplasman maçlarına sponsor olması gibi belki çok yüklü bir bağış deil ama yinede klübün bir arada olması için yapılması gereken birşey. ve ya ortak bir havuz oluşturulup bağışlar orada toplanıp böyle ufak ama sürekli olan giderlere harcanabilir... bu zor zamanlarımızda klübe özellikle manevi açıdan büyük katkı olur die düşünüyorum

Mustafa AYDIN
02.09.2008, 00:09
Herkes imkanları doğrultusunda Trabzonspor'a birşeyler vermek istiyor,bunda garipsenecek bir durum yok,hepsine teşekkür etmek lazım.

astatin
02.09.2008, 00:30
Burada önemli olan verilen mesajtır,nasıl ki taraftarlarımız kombine vb. şekilde takıma destek oluyorsa dışarıdaki iş adamlarımızda deplasman masraflarının ödeyerek her zaman yanındayız, biz biriz ve beraberiz mesajı vermektedirler.Yoksa Trabzonspor gibi bir kulüp 3-5 kuruşluk deplasman masrafını veremeyecek bir takım değil,inşallah bundan sonrada takımımız her gittiği yerde bu tür jestlerle karşılaşır.

extremer
02.09.2008, 00:46
yapılsa da bunun resmi sitenin ana sayfasında maç-maç ayrıntı ayrıntı şu masrafları şu kişi bu maçın şu konaklamasını şu kişi karşıladı şeklinde reklamının yapılması doğru değil

sene sonunda hepsine birer plaket yapılır ortak bir yazıyla adları açıklanır. ama bu biraz küçültücü bi davranış bence

Salih Yazıcı
02.09.2008, 01:09
web sitemiz hata yapmıştır çünkü adamlara teşşekür ederken adamların soyadı yazıcıoğlu değil yazıcı dır bunu bile doğru yazılmamıştır bence haber ya kaldırılsın yada düzeltilsin

burhan_akgun
02.09.2008, 01:21
insanlar sadece takımlarana hizmet etmek istiyor kulupte bunu yapıyor trabzona hizmet eden herkese sonsuz teşekkürler

ensar6161
02.09.2008, 02:48
olağanüstü hal filan diyen arkadaşlar olmuş ama hiç anlam veremedim...her zaman olabilecek çok güzel bir olay bu...keşke benmde o kadar param olsa mesela antep masraflarını ben karşılasam...

macka61
02.09.2008, 02:51
ne kadar masraf tutuyor onu bilmek lazım yönetim gerekli görüyorki böyle davranıyor

erkankoc
02.09.2008, 07:02
keske durumum olsada bende kiyak gecsem boyle:)) hic garipsenecek bi durum degil

Erdal DİLEK
02.09.2008, 08:20
doğru. . . .

Uluhan
02.09.2008, 09:28
Kulubumuz kurumsallasma calismalarini tamamladigi ve duzenli bagimsiz gelirler gelmeye basladigi zaman
bu uygulama terk edilebilir. Yalniz su anda cok ciddi bir borcu kapatmak durumunda oldugumuz icin, bu sekilde masraflarin en aza indirgenmeye calisilmasi da gayet dogaldir.

Bunlara ilaveten, bahsi gecen karsilanan masraflardan kasit otel konaklama yemek ve ulasim giderlerinden ucret alinmamasidir. Cunku genelde bu insanlar otel sahibi isadamlari oluyor genelde.

Burak
02.09.2008, 09:50
keske durumum olsada bende kiyak gecsem boyle:)) hic garipsenecek bi durum degil

Sabancı ben olsam varya, en az 2 dunya starı getırırım her sene Trabzonspor'a :D ımkanım olsa bır lırasını bıle tereddut etmeden verırım bende karsılıksız.Anormal bır olay degıl bence de

halil ibo
02.09.2008, 09:57
Şimdi siz durumu iyi bir işadamı olsanız ve başkana bu haftaki deplasman masrafları benden derseniz,kötü mü olur ?
Başka bir soru: Çok sevdiğiniz kulübünüzden size böyle bir teklif geliyor ne cevap verirsiniz ?
Burada bence önemli olan samimiyet ve iyi niyettir.İhtiras,hırs ve reklam kokmuyorsa kurumsallaşma gerçekleşene kadar sakıncası yok.

Ömer Yüce
02.09.2008, 10:00
Yani iş adamları sonuçta ufak detaylarda yardımda bulunuyor. Bu trabzon için ufak onlar için büyük bi kattkı olabilir. Ama manevi açıdan düşünürsek büyük bir katkı bence. Yapılan bu tip yardımlar bana göre sponsorluğa gidecek kadar büyütlmemeli. Son derece güzel ve büyüklüğümüzün ispatı olan bu yardımların devamlılığı hem takımın ne kadar sevildiği hemde arkalarında ne kadar büyük bir desteğin olduğunun farkında olduğu düşünlmesi açısından güzel bir yadımlaşma...

ApoCaN28
02.09.2008, 12:28
Anormal deil bencede ayrıca dediğimiz gibi hep destek tam DESTEK dimi ama:D

Faik Yılmaz
02.09.2008, 12:30
Valla bence hiç bir sakıncası yok.... Eğer başarı istiyorsak zenginlerimiz ceplerindeki akrepleri öldürecek bir şekilde klübe destek olacaklar.... Biz nasıl elimizden geleni yapıyorsak onlarda yapıcaklar. Güzel uygulama güzel hatta emrivaki ile yaptırmalı mesela Sayın Özak güzel beceriyor bu tip işleri

Kasım Hilal
02.09.2008, 12:35
Dış kaynaklardan kaynaklanması iyi ama hakikaten, bu isimler neden sponsor olmuyor?
Hem reklamları da olmuş olur...

Ayşe Aygün
02.09.2008, 12:38
Aslında bu tip şeyleri maçlık sponsor olarak düşünebiliriz.Çünkü bazı kurumların ve işletmelerin öyle uzun süre sponsor olacak maddi imkanları olmayabilir ve kendilerince bu yolla kısa süreli sponsor olabilirler.Bu da bence öyle bir şey. Ama burda verilen isim sponsor değilde,Masrafları karşıladı olunca biraz tuaf duruyor herhalde.

zafercalikoglu
02.09.2008, 14:04
doğru su zaten bu

LazAnisT
02.09.2008, 14:18
Şimdi benim maddi imkanım var .Trabzonspor İstanbula geliyor ve kulübe masraflarını karşılamak istediğimi iletiyorum.Onlarda kabul ediyor.

Şahsım adına çok mutlu olurum.Memleketimin takımına ufakta olsa yardımda bulunmuş olmanın verdiği mutluluğun bende tarifi olmaz.

Bu masrafları karşılayan arkadaşda bu şekilde düşünüyorsa bunda hiç bir sorun yok.Ama ileriye yatırımsa orası biraz tartışılabilir.

Serdær
02.09.2008, 14:20
Şöyle bir söz vardır;

Zafere giden her yol mübahtır.

KUTADGU
02.09.2008, 14:47
Trabzonsporluluk duygusu gereği yapılan hareketler diye düşünüyorum.

Ne yalan söyleyeyim mutlu da oluyorum.

Umuyorum ki, ben çok saf düşünmüyorumdur, bazıları reklam yapma derdinde değildir.

Kurumsallaşma tamamlanana kadar, tüm dinamikleri taşın altına almak lazım.

M.S.SOFU
02.09.2008, 14:53
Valla çok iyi yapmış masrafları karşılayançbenim de param olsa bende karşılarım.

İskender YILMAZ
02.09.2008, 16:08
"Ne güzel adamlar maddi katkıda bulunmuş işte, daha ne istiyorsun" denilebilir.

Aynen böyle düşünüyorum valla.. :)

kemal_efe
03.09.2008, 02:52
kötü bişey değil,bunda herhangi bir olumsuzluk görmüyorum.

.....
03.09.2008, 11:59
Bunun neresinde sorun var ben onu anlamıyorum.

Ohh ne güzel takımımıza katkı.

Benimde param olsada bende yardım edebilsem :)