PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolu Son Dakika Haberleri

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

Hüseyin İlkin
07.06.2009, 14:22
yensende yenilsende programında seneye tsyide izlicez sanırım

Olması gereken de oydu. Programın bugün birazını izledim, ama o kısımlarda bir şey demediler. Ne dediler ki sonradan?

uğur BULUT
07.06.2009, 22:15
Beşiktaşa giden her topçu doğuştan Beşiktaş'lı anlamadım bu işi gitti.:)
bu işler böyle düşünsenize Paraspor diye bir takım olsa futbolcu transfer olduğunda ben doğuştan parayı severim o yüzden bu kulubü tercih ediyorum :)

KERİM
08.06.2009, 00:48
Mehmet Topuz; Beşiktaşın teklifinden önce Doğuştan galatasaraylım dediği bazı GS yöneticileri tarafından iddaa edilirken daha sonra bjk ve fb den teklif gelince Doğuştan bjklıyım ordan başka yerde oynamam demesi üzerine RIDVAN DİLMen 1 hafta öncesine kadar Topuzun kendisiyle olan görüşmede 'Ben fenerbahçede oynamak istiyorum' dediği öne sürüldü.

Rıdvan dilmemin konuşması= http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=79497

Ne kadar 3 yüzlü bu adam la :D

Emirhan Makul
08.06.2009, 14:43
Demedi demeyin Bu Mehmet topuz ya Kayseride kalır yada futbolu bırakır bu iş çıkmaza girdi.

Orhan Aydın
08.06.2009, 15:56
Demedi demeyin Bu Mehmet topuz ya Kayseride kalır yada futbolu bırakır bu iş çıkmaza girdi.

valla o adamın yerinde olmayı kimse istemezdi.kolay değil 70 milyona rezil olmak ama o tip insanların sayısı az olmadığı için sorun teşkil etmiyor;)

TSezgin61
08.06.2009, 16:10
nedense fenere antipatim bejeke ve cincona karsilik baya azaldi...

bejeke ve cincondan daha cok nefret ediyorum.

azize akilli isler yapiyor, hele bu mehmet topuz olayinda tüpcüyü iyice sikistirdi:D

Samet Berber
08.06.2009, 16:12
Bence Mehmet Topuz ya Kayseri'ye geri döner ya da Fener'e gider .

Emirhan Makul
08.06.2009, 17:15
Annesi babası bile basın açıklaması yaptı ya daha ne olsun :D

Muhammet*
08.06.2009, 17:19
TRANSFERDE İMZA AŞAMASINA GELİNDİ!..
Tümer Metin’in de formasını giydiği Yunanistan birinci ligi ekiplerinden Larissa, Galatasaraylı Ümit Karan ile sözleşme imzalıyor.

Larissa Kulübü’nün başkanı Kostas Piladakis, geride kalan hafta içerisinde özel işleri dolayısıyla ziyaret ettiği İstanbul’da Ümit Karan’ın transferini de bitirme noktasına geldi. Galatasaray’da bu sezon beklentilere karşılık veremeyen ve adeta istenmeyen adam haline gelen Karan’ın da bu transfere sıcak baktığı biliniyor.

Ümit Karan'ın takımdan gönderilmesi için sarı-kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Frank Rijkaard’ın da onayını alan Galatasaray Yönetimi, Larissa kulübüyle el sıkıştı.

Ümit Karan’ın Yunan ekibinden senelik 500 bin Euro alacağı ve resmi sözleşmenin önümüzdeki günlerde imzalanacağı öğrenildi. Larissa’nın, Galatasaray’a ödeyeceği bonservis bedeliyse gizli tutuluyor.

MARATON.COM.TR ÖZEL

Hüseyin İlkin
08.06.2009, 18:50
GENÇ SAVUNMACI FENERBAHÇE'DEN AYRILDI!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/79560_1_090608183348.jpg

Sivasspor, Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Yasin Çakmak'ı renklerine bağladı.

LİG TV'nin haberine göre Fenerbahçe'nin savunmasında çoğu zaman forma şansı bulamayan Yasin Çakmak, gelecek sezon Sivasspor formasıyla sahalarda olacak.

Yasin, Fenerbahçe'ye Rizespor'dan transfer edilmiş ancak transferinden bu yana ilk 11'de kendine şans bulamamıştı.

Maraton

Özkan
08.06.2009, 19:11
Anladığım kadarı ile Topuz ve Kayserispor ortak hareket edip İstanbul takımlarını yolma derdindeler. Buna rağmen dün akşamki komik tartışmada tek takdir edilesi cümle Süleyman Hurma'dan geldi. Sinan'a "Sen de Manisa ile anlaşmışsın. Orada futbolcularını tuttukları takıma yollarsın." diyerek güzle bir ayar verdi.

Emirhan Makul
08.06.2009, 19:13
Yasin sivasda iş yapar Bakın sivas mehmet nasıda alırsa seneye yine çok güçlü olurlar aldıkları adamlar işe yaramaz ama bir araya gelindi mi oynuyor adamlar.

Mehmet Fırat
08.06.2009, 19:16
Yasin sivasda iş yapar Bakın sivas mehmet nasıda alırsa seneye yine çok güçlü olurlar aldıkları adamlar işe yaramaz ama bir araya gelindi mi oynuyor adamlar.

Sivas'ın sırrı da bu zaten.

11 tane işe yaramaz bir araya gelince iyi oynuyor.

Harun-61
09.06.2009, 00:50
Fenerbahçe, Sivasspor'un savunma oyuncusu Fábio Alves da Silva Bilica ve Gaziantepspor'un savunma oyuncusu Bekir İrtegün ile sözleşme imzalarken, Selçuk Şahin'le de sözleşmesini uzattı.

Emre ÖZTÜRK
09.06.2009, 00:52

sanırım oda hocadan kaynaklanıyor.Bülent uygun bu işi iyi biliyor

28TS61
09.06.2009, 01:57
...Buyrun, ben tartışmaya ayrı bir boyut daha getireyim.. Mehmet Topuz, bir sohbetimizde bizzat bana, “Galatasaraylıyım ağabey. İnşallah bir gün Cim-Bom forması giyeceğim” demişti. Ama daha sonra Gökhan Ünal ile görüştüğünde de “Bu Trabzonspor’a hayranım” dediğini de biliyorum..

http://www.internetspor.com/topuz-hangi-takimli--writer483.html

tam ismi gibiymis bu topuz :)

Cem Balcı
09.06.2009, 02:26

al benden de okadar :rolleyes:

Cem Akyüz
09.06.2009, 02:30

Ey gidi bizdede Ayman Keçeli Celaleddin falan vardı ama gene iyi oynamıyorlardı:D

Cem Balcı
09.06.2009, 02:37
adaş;ama 11 in içinde bi kaç işe yarayan vardı yahu (:

Cem Akyüz
09.06.2009, 02:40
adaş;ama 11 in içinde bi kaç işe yarayan vardı yahu (:

Haklısın adaş:)Şu adamların bizim tarihimizde isimleri yazıyor ya ona yanarım

krdnz
09.06.2009, 08:05
Anladığım kadarı ile Topuz ve Kayserispor ortak hareket edip İstanbul takımlarını yolma derdindeler. Buna rağmen dün akşamki komik tartışmada tek takdir edilesi cümle Süleyman Hurma'dan geldi. Sinan'a "Sen de Manisa ile anlaşmışsın. Orada futbolcularını tuttukları takıma yollarsın." diyerek güzle bir ayar verdi.

Bende bu Sinan niye kapakla geziyor diyodum.:)

Helal olsun Hurmaya..

Mesut
09.06.2009, 09:29
GENÇ SAVUNMACI FENERBAHÇE'DEN AYRILDI!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/79560_1_090608183348.jpg

Sivasspor, Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Yasin Çakmak'ı renklerine bağladı.

LİG TV'nin haberine göre Fenerbahçe'nin savunmasında çoğu zaman forma şansı bulamayan Yasin Çakmak, gelecek sezon Sivasspor formasıyla sahalarda olacak.

Yasin, Fenerbahçe'ye Rizespor'dan transfer edilmiş ancak transferinden bu yana ilk 11'de kendine şans bulamamıştı.

Maraton

ula senı rizedeyken çok begenırdım bize transfer olmanı çok istemıştım zamanında başarılar

Muhammet*
09.06.2009, 12:12
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_w4_TanerGulleri006.jpg

Taner Gülleri İBB'de

Attığı 18 golle sezonun flaş isimlerinden biri olan Kocaelispor'un golcü ismi Taner Gülleri, yeni takımını seçti. Yeşil siyahlı ekibin küme düşmesinin ardından birçok takımın transfer listesine giren Taner, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teklifini kabul etti. Yeni takımıyla 2 yıllık bir anlaşma yapan Taner, resmi sözleşmeyi yarın(Çarşamba) imzalayacak.

Muhammet*
09.06.2009, 12:15
Bursaspor’da bir kez daha Yazıcı dönemi

Bursaspor’da İbrahim Yazıcı, 1011 üyenin oy kullandığı genel kurulda 619 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Turkcell Süper Lig takımlarından Bursaspor’da başkanlığa yeniden İbrahim Yazıcı seçildi.
Bursaspor, 46. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Başkanlık için 3 adayın yarıştığı kongrede, başkan İbrahim Yazıcı, en fazla oyu alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Toplam 1011 kişinin oy kullandığı seçimde İbrahim Yazıcı 619 oy alırken, adaylardan Osman Çelik’e 240, Limi Keskin ise 147 oy çıktı.

Özgür Öztürk
09.06.2009, 17:00
............

Harun-61
10.06.2009, 12:15
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında tarihi bir kapışmaya neden olan Mehmet Topuz´un transferinde flaş gelişme...

Yıldız oyuncu, İstanbul´a gelen menajeri aracılığıyla bonservisini elinde bulunduran Sarı-Lacivertli kulübe imzayı attı.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş ile anlaştı, bonservisini Fenerbahçe aldı, ortalık karıştı. Günlerdir transfer gündeminin zirvesinde yer alan Mehmet Topuz’da yine flaş bir gelişme var.

Fenerbahçe’nin bonservisini almasının ardından, “Kesinlikle Fenerbahçe’ye gitmem. Ben Beşiktaşlıyım” gibi açıklamalar yapan genç yıldız, Siyah-Beyazlı yönetimin bonservis sorununu bir türlü çözememesi üzerine bunalıma girdi.

Bir yıl boşta kalmak, ya da Kayserispor’a geri dönme ihtimalini göze alamayan Topuz, menajeri Hakan Şirin aracılığıyla Fenerbahçe’ye imzayı attı.

Mehmet Topuz’un yakın çevresine, “O sert açıklamaları Beşiktaş Yönetimi’nin isteği üzerine yaptım. Beni çok zor durumda bıraktılar” diye dert yandığı öğrenildi.

Fenerbahçe Yönetimi’nin Topuz’a imza attırmasına rağmen bu işi bir süre daha saklayıp, resmi açıklama için ortalığın yatışmasını bekleyeceği ifade edildi.

Bu arada Mehmet Topuz ve menajerlerinin bugün bir basın toplantısı düzenleyecekleri belirtildi.

.

Harun-61
10.06.2009, 12:18
Kayserispor Kulübü'ne yapılması planlanan yeni tesislerin proje çalışmalarının bitirildiği bildirildi.

Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, yaptığı açıklamada, yeni tesislerin proje ve maket çalışmalarının tamamlandığını belirterek, şunları söyledi:
“Kayserispor'a yeni bir tesis kazandırmak için çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Başkan Recep Mamur'un birinci önceliği bu tesislerin bitirilmesi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin de rızasıyla şimdiki tesislerimizin yanına, yeni bir yer tesbiti yapıldı. Yeni yerimizin temeli çok kısa bir sürede atılacak ve rekor bir sürede de bitirilecek.”

Mevcut tesislerin paf takımına devredileceğini belirten Hurma, “Bu mevcut tesislerimizi de paf takımına bırakmayı düşünüyoruz. Bütün bunları becerebildiğimizde şu demek olacak, Kayserispor artık yıkılmız bir kale olacaktır. Çünkü biz 14, 15 ve 16 yaşlardaki gençleri transfer etmekte çok ciddi sıkıntı yaşıyorduk. Bundan sonra Kayseri ve civar illerden de yetenekli gençleri kulübümüze kazandıracağız. Kayserideki okullardan birisiyle anlaşma yapıp bu arkadaşları topluca o okulda eğitime devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Recep Mamur'da yeni tesisler için en az 4 milyon TL harcama yapılmasının planlandığını söyledi.

Cem Balcı
10.06.2009, 12:41
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında tarihi bir kapışmaya neden olan Mehmet Topuz´un transferinde flaş gelişme

Yıldız oyuncu, İstanbul´a gelen menajeri aracılığıyla bonservisini elinde bulunduran Sarı-Lacivertli kulübe imzayı attı.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş ile anlaştı, bonservisini Fenerbahçe aldı, ortalık karıştı. Günlerdir transfer gündeminin zirvesinde yer alan Mehmet Topuz’da yine flaş bir gelişme var.

Fenerbahçe’nin bonservisini almasının ardından, “Kesinlikle Fenerbahçe’ye gitmem. Ben Beşiktaşlıyım” gibi açıklamalar yapan genç yıldız, Siyah-Beyazlı yönetimin bonservis sorununu bir türlü çözememesi üzerine bunalıma girdi.

Bir yıl boşta kalmak, ya da Kayserispor’a geri dönme ihtimalini göze alamayan Topuz, menajeri Hakan Şirin aracılığıyla Fenerbahçe’ye imzayı attı.

Mehmet Topuz’un yakın çevresine, “O sert açıklamaları Beşiktaş Yönetimi’nin isteği üzerine yaptım. Beni çok zor durumda bıraktılar” diye dert yandığı öğrenildi.

Fenerbahçe Yönetimi’nin Topuz’a imza attırmasına rağmen bu işi bir süre daha saklayıp, resmi açıklama için ortalığın yatışmasını bekleyeceği ifade edildi.

Cem Balcı
10.06.2009, 12:42
Ankaragücü’nde 11 futbolcu ile bir teknik direktör alacakları ile Futbol Federasyonu’na başvurdu.

ANKARAGÜCÜ’nde ekonomik kıskaç gün geçtikçe daralıyor. Başkent ekibinde 11 futbolcu ile bir Teknik Direktör alacakları ile Futbol Federasyonu’na başvurdu.

Yönetimin Cengiz Topel Yıldırım’a devredilmesinden sonra önce piyasa alacaklıları kapıya dayandı, bunun ardından sıraya şimdi de futbolcular girdi. Yabancı oyuncular, Bouzid, De Nigris ve Jaba, biten sezona ilişkin alacakları için geçtiğimiz hafta içinde federasyona başvurdu. Sözleşmesi biten yerli futbolculardan Mehmet Yılmaz, İlkem Özkaynak, Elyasa Süme, Barbaros Bahadır Barut, İbrahim Ege, Metin Akan, Hasan Üçüncü ve Ufukhan Bayraktar’ın yanı sıra sarı lacivertli kulübün eski teknik direktörü Hakan Kutlu da alacaklarına ilişkin resmi başvuruyu yaptı.

Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Ankaragücü’ne konuyla ilgili yazı gönderirken, sarı lacivertli kulüp 15 gün içerisinde federasyona cevap vermek zorunda. Ankaragücü ile sözleşmesi biten diğer futbolcuların da alacaklarını tahsil edememe durumunda federasyona başvuracakları bildirildi.

İbrahim Ege’nin cezası iptal

Bu arada Ankaragücü Kulübü’nün sakatlandıktan sonra İstanbul’da tedavi gördüğü dönemde kendisine ulaşamadığı için 150 bin TL

ceza kestiği İbrahim Ege’nin cezası, Futbol Federasyonu tarafından reddedildi. İbrahim Ege, kulüpten geçmiş sezona ilişkin alacağı olan 450 bin TL’nin takipçisi olduğunu

belirterek, "Kulüp Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, bir ay öncesine kadar telefonlarıma çıkıyordu. Şimdi ise çıkmıyor.

Benim kulüple bir yıl daha sözleşmem var. Bana birçok kulüpten teklif geliyor. Bu durumda yasal haklarımı kullanacağım" dedi.

Cem Balcı
10.06.2009, 13:16
Gülleri'yi Belediye kaptı
İstanbul BŞB birçok kulübün transfer listesinde olan Kocaelispor'un golcüsü Taner Gülleri'yi renklerine kattı. Kulüpten yapılan açıklamada Taner Gülleri ile anlaşmaya varıldığı ve bugün sözleşme imzalanacağı belirtildi. Taner, geçen sezon yeşil-silahlı formayla 18 gol atıp, gol
kralı olan Galatasaraylı Baros'un (20) ardından ikinci sırayı almıştı.

Antalya başlıyor
Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, bu hafta iç transferi tamamlayacaklarını belirterek, "Sözleşmesi biten Mustafa Özkan ve Kanber Aslan ile yollarımız ayrıldı. Sözleşmesi devam eden Abdullah, Volkan, Burak ve Fatih'i de gönderiyoruz" dedi.

Kulbilge, Gençler'de
Gençlerbirliği, ilk transferini yaptı ve kaleci Serdar Kulbilge ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladı. Basın sözcüsü Muammer Akyüz, Gençlerbirliği olarak, geçen sezonu beklemedikleri bir yerde bitirdiklerini belirterek, ''Kulübü sevenleri üzdük. Bu sezon işleri daha sıkı tutacağız" dedi. Serdar Kulbilge ise başarı sözü verdi.

Es-Es maestro arıyor
Eskişehirspor transferde mutlaka orta sahaya lider bir oyuncu almak istiyor. Bu konuda yöneticiler titiz bir çalışma yaparken, teknik patron Rıza Çalımbay'ın, Antalyasporlu Ali Zitouni için nabız yokladığı öğrenildi. Kırmızı-siyahlılar aynı takımdan kaleci Ömet Çatkıç'ı da listesine aldı. Yurt dışında da oyuncu aranıyor.

Altın, Denizli'de
Denizlispor yönetimi, görevden ayrılan Mesut Bakkal'ın yerine teknik direktörlüğe Erhan Altın'ı getirdi. Ligin 2. yarısında Kocaelispor'un başına geçen Altın ile her konuda anlaşıldığı ve 52 yaşındaki teknik adamın yardımcısının ise Erol Usta olacağı belirtildi.

fotomaç

Muhammet*
10.06.2009, 13:40
Aurelio dönmek istiyor

İspanya'da mutsuz olan Mehmet Aurelio, Türkiye'ye dönmek istiyor. Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun Fenerbahçe ile temasa geçtiği ancak sarı-lacivertli kulübün transfere temkinli yaklaştığı öğrenildi.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/090609-aurelio-haber.widec.jpg

NTV Spor
Güncelleme: 15:43 TSİ 09 Haziran. 2009 Salı
İSTANBUL - Sezon başında İspanya'nın Real Betis kulübüne olaylı bir sekilde transfer olan Mehmet Aurelio, Türkiye'ye dönmeye hazırlanıyor. Milli futbolcunun ilk tercihi Fenerbahçe.

Fenerbahçe'den olaylı bir sekilde ayrılan Mehmet Aurelio, kulübü Real Betis'in küme İ düsmesi sonrasında Türkiye'ye dönmek istiyor. Yıldız futbolcunun hem ikinci ligde forma giymek istememesi hem de İspanya'da yaşadığı ailevi sorunlar nedeniyle yeniden Türkiye'de bir takımda oynamak için girisimlere başladı.

Milli futbolcunun menajeri, İstanbul'a gelerek başta Fenerbahçe olmak üzere bazı kulüplerle ön temas kurma çalışmalarına başladı. Aurelio'nun menajeri hafta başında Real Betis kulübü başkanı ile görüsüp, milli futbolcunun ayrılam kararını kulübüne resmen bildirecek.

Cem Balcı
10.06.2009, 13:44
iyi bir grafik çizdi,neden tekrar geri dönmek istesin ki?

Muhammet*
10.06.2009, 16:04
İspanya ikinci liginde oynamak istemiyor herhalde...

Muhammet*
10.06.2009, 16:05
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/79723_1_090610155105.jpg
ÖZBEKİSTAN'DAN TEKLİF VAR!..
Trabzonspor'a transferi gerçekleşmeyen Samet Aybaba'ya, Özbekistan'ın Pakhtakor Kulübü'nden transfer teklifi geldiği bildirildi.

Menajer Ayhan Yeşilbaş, yaptığı açıklamada, Özbek kulübünün bir süredir Aybaba ile ilgilendiğini ve transfer önerisinde bulunduğunu söyledi.

İki taraf arasında prensipte bir anlaşma sağlandığını kaydeden Yeşilbaş, ''Ancak Samet hoca ile 25 Haziran'da Taşkent'e gideceğiz. Orayı, takımı, tesisleri görecek. Uygun bulması halinde de Aybaba, Pakhtakor Kulübü ile sözleşme imzalayacak'' dedi.

Yeşilbaş, Özbek kulübünün Asya Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ettiğini de kaydetti.

Kadir
10.06.2009, 16:09

Bir La Liga takımı bulamıyor mu kendine :)

Muhammet*
10.06.2009, 16:57
Sakatlıgı da var,fb sakat oyuncuları transfer etmekten çekinmez.Ör:josico

Hüseyin İlkin
10.06.2009, 21:11
Mehmet Topuz için Fenerbahçe ;

9 Milyon Euro + Gökhan Emreceksin verecek.

Kaynak : LigTV

Yok artık Lebron James.

Muhammet*
11.06.2009, 17:04
Bjk'a ret!

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş Kulübü'nün 1 maç seyircisiz oynama cezasına yaptığı itirazı reddetti. Böylece, Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Kartal, yeni sezonda sahasındaki ilk resmi müsabakayı seyircisiz oynayacak.

Kurul, siyah-beyazlı takımın Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile yaptığı maçta yaşanan saha olayları nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen 10 bin lira para cezasının yanı sıra, taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratları nedeniyle verilen 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezasının oybirliğiyle onanmasına karar verdi.

Böylece, Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Beşiktaş, yeni sezonda sahasındaki ilk resmi müsabakayı seyircisiz oynayacak.

Diğer yandan, Gençlerbirliği Kulübü'nün futbolcusu Mehmet Polat'a verilen 2 maçlık ceza da kurul tarafından onandı.

alan
11.06.2009, 23:13
Bilica ile ilgili haberleri okuyan var mı bilmiyorum burayada eklemek işime gelmiyor açıkcası. İşin daha ilginç bir tarafına dikkat çekmek istiyorum. O haberi aylardır araştırıp,doğruluğu için göbeğini çatlatan arkadaşı yakından tanıyorum. Kendisi bir Trabzonspor taraftar sitesinde sürekli yazıyor. Hadi hepsini geride bıraktık arkadaşın emeğinin üzerine konmaya çalışan şeref yoksunu ulusal basınına lanet olsun ..

Samet Berber
13.06.2009, 00:52
Son dakika :Aziz Yıldırım , Mehmet Topuz'u İstanbul'a getirdi sözleşme imzalamak için .

Ntvspor .

albatros
13.06.2009, 01:05
Son dakika :Aziz Yıldırım , Mehmet Topuz'u İstanbul'a getirdi sözleşme imzalamak için .

Ntvspor .

her olaya güzel tarafından bakacaksın
oh oldu tüpçüye

Cem Balcı
13.06.2009, 01:10

o grafikden sonra ikinci ligde kalmaz ;)

Erkan
13.06.2009, 02:24
50 milyon verseler fenerde oynamam..:D ben dogustan besiktasliyim... Neoldi rengin soldi..:D

28TS61
13.06.2009, 02:26
medyanin cifte standarti burda bir kez daha belli oldu.

gece yarisi yayinlarini kesin son dakika haberi olarak, havaalanina canli baglanip aziz ve topuzun arabaya binip gitmelerine kadar gosterdiler.

ts de hareketli birsey olunca ornegin alanzinho transferi nedense canli verilmiyor

Mustafa Calik
13.06.2009, 02:26
7.5 milyon € + Gökhan Emreciksin :eek:

ve Mehmet Topuz 2.3 milyon € kazanacak.

Bunlar harbiden kafayi yemis yahu.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=57677

Hüdai Pervaneli
13.06.2009, 02:32
medyanin cifte standarti burda bir kez daha belli oldu.

gece yarisi yayinlarini kesin son dakika haberi olarak, havaalanina canli baglanip aziz ve topuzun arabaya binip gitmelerine kadar gosterdiler.

ts de hareketli birsey olunca ornegin alanzinho transferi nedense canli verilmiyor

Tam Iki yuzlu Bunlar

Erkan
oha ya gercekten oha.. Mehmet Topuz o parayi edecek adammi ya...:D

Mehmet Fırat
Bu adam İnönü'de nasıl oynayacak acaba? :)

28TS61
13.06.2009, 02:33
yarin dogustan fb liyim der artik :D

Mustafa Calik
13.06.2009, 02:36
BEŞİKTAŞ'A 2. ŞOK!

Mehmet Topuz'u 1 hafta süren çabalara rağmen Fenerbahçe'ye kaptıran Beşiktaş'a 2. şok da Nihat Kahveci'den geldi !.. Beşiktaş Yönetimi, Villarreal ile her konuda anlaşma sağlamasına rağmen, Nihat'tan olumsuz cevap alınca bu transfer de suya düştü !..

Mehmet Topuz'dan umudunu kesen Beşiktaş Yönetimi, rotayı hemen eski futbolcuları Nihat'a çevirmiş ve bu transferle şov yapmak istemişti.

İspanya'ya giden Başkan Yıldırım Demirören, Villarreal ile masaya oturdu ve uzun süren görüşmelerin ardından taraflar 5,5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardı. İspanyol kulübüy ile anlaşarak büyük sevinç yaşayan Beşiktaş yönetiminin sevinci Nihat'tan gelen cevapla son buldu.

Milli futbolcu kendisini arayarak "Kulübün ile anlaştık, bize gel" diyen Başkan Yıldırım Demirören'e "Teşekkür ederim ama ben İspanya'da kalmak istiyorum. Futbol hayatımı burada sürdüreceğim." diye cevap verdi.

Bu cevap üzerine Mehmet Topuz'un ardından Nihat Kahveci tranfseri de suya düşmüş oldu.

Erkan
13.06.2009, 02:37
yarin dogustan fb liyim der artik :D
Ona benzer bir hamlesi olacak bakalim ne yapacak:D

Hüdai Pervaneli
13.06.2009, 02:38
BJk bu sene Avrupada yine 8Yer

Erkan
13.06.2009, 02:59
BJk bu sene Avrupada yine 8Yer

Bence 7 yerler 9 yerler ama 8 yemezler :rolleyes:

fincher
13.06.2009, 03:13
50 milyon dolar verseler fenere gitmem,gerekirse 1 sene futbol oynamam,doğuştan beşiktaşlıyım...

Bu sözlerin üstüne 3 yıllık imza atmış fenere,bir adamın bittiği andır bu...

Gözümde Fatih Tekke bir kat daha değerlendi...

Paksoy
13.06.2009, 03:18
bjk den bi cacık olmaz .şampiyon olmuş cl direk gidiyor tonla para ordan geliyor. 35000 stad var adamlar fınk i alıyor :D:d

Erkan
13.06.2009, 03:19
50 milyon dolar verseler fenere gitmem,gerekirse 1 sene futbol oynamam,doğuştan beşiktaşlıyım...

Hayir burda tek kendine etmis olmuyor, bunu fenerliler nasil sindirecek simdi?:o

Paksoy
13.06.2009, 03:23
Hayir burda tek kendine etmis olmuyor, bunu fenerliler nasil sindirecek simdi?:o

onlar farklı trabzonsporu tutmayan sindirebilir ancak

Hüdai Pervaneli
13.06.2009, 03:36

Iste Bu dogustan Ezik

.....
13.06.2009, 07:22
La bunlarda hadi seref yok adamlık yok , vicdan da mı yok Allah aşkına

o kadar konuşursun ve sözlerinin hepsini yutup fb ye gidersin, yuh senin kalıbına topuz yuhhh

Nihal Ayvaz
13.06.2009, 10:57
Topuzu iyiki biz almamışız.Böyle futbolcu lazım değildi bize,her gün farklı konuşuyor.
Hem fenere yakışır.;)

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs113.snc1/4683_94370141691_661811691_1885824_6516762_n.jpg

Dursun Kaplan
13.06.2009, 11:01
Altı çizilen kelime tüm feybe camiası için geçerli sanırım. :cool:

lizarazu
13.06.2009, 11:09
Cipteki Mehmet Topuz'un yanında oturan adamı tanıdınızmı?
Kayserispor'dan Trabzonspor'a oradanda Erciyesspora transfer olmuştu.

Kadir
13.06.2009, 11:14
Cipteki Mehmet Topuz'un yanında oturan adamı tanıdınızmı?
Kayserispor'dan Trabzonspor'a oradanda Erciyesspora transfer olmuştu.

Erdinç Yavuz ?

lizarazu
13.06.2009, 11:25
Hakkı Daş, Aziz Yıldırım Hakkı'yı ikna ettiyse Topuz tamam abi demiştir. :D

Kadir
13.06.2009, 11:28
Hakkı Daş, Aziz Yıldırım Hakkı'yı ikna ettiyse Topuz tamam abi demiştir. :D

Tutturamadık desene :)

Hüseyin İlkin
13.06.2009, 12:15
Mehmet Topuz, doğuştan Beşiktaş'lıydın hani... :D Muhauhauhauhau.

Beşiktaş'ın şampiyonluğu unutuldu, kutlayamadılar bile doğru dürüst. :)

macka61
13.06.2009, 12:23
amma meşgul etti spor camiasını o kadar meşgul edecek bir futbolcuda değil bence bjkye gitmesi onun için en iyi olanıydı fenerin yerlileerini biliyoruz ne hale geldiğini

Onur Civelek61
13.06.2009, 12:35
8jk topuz diye bağırmaktan yırttı :D
ama fb liler bağırıcak:D

ÜNAL
13.06.2009, 12:38
Bejeke şoke oluyor her gün ççç

Cem Balcı
13.06.2009, 15:00
Antalya´da önceki akşam Demirören´e, “Hakkını helal et Başkan” deyip Kayseri´ye dönen Mehmet Topuz, Fenerbahçe´yle sözleşme imzaladı. Transfere son noktayı koyan isim, 22.05 uçağıyla Kayseri´ye uçan Aziz Yıldırım oldu.

FANATİK yazdı, Mehmet Topuz resmi imzayı attı... Daha önce Beşiktaş’tan başka takıma gitmeyeceğini açıklayan yıldız oyuncu, dün Kayserispor’la masaya oturdu. Kayserispor Başkanı Mamur’la yaptığı ilk toplantıdan sonuç alamayan Mehmet Topuz, ikinci görüşmede, şu ifadeyi kullandı: Siz ne derseniz, oraya giderim Başkanım. Hakkınızı helal edin...

9 milyon Euro ve Gökhan Emreciksin verilecek
İşte bu sözlerin ardından transferdeki bütün anlaşmazlık çözüldü. Hemen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a haber verildi ve Başkan dün 22.05 uçağıyla Kayseri’ye uçtu. Yıldırım’la yüzyüze bir görüşme yapan Mehmet Topuz, kendisini Sarı-Lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imzasını attı. Fenerbahçe’nin bu transfer için Kayserispor’a 9 milyon Euro bonservis bedeli ve Ankaragücü’nden 1 milyon Euro’ya alınan Gökhan Emreciksin’i vereceği, Topuz’a da yıllık 1.7 milyon Euro ödeneceği öğrenildi. Yıldız oyuncunun dün gece Başkan Aziz Yıldırım’la İstanbul’a geldiği öğrenildi.

Hakan Can-Yalçın Türk

Cem Balcı
13.06.2009, 15:01
hadi hayırlı olsun.

albatros
13.06.2009, 15:09
bu mehmet topuz olayı o kadar güzel oldu ki...
önce fenerle beşiktaş birbirine girdi rezil oldular.beşiktaş adamı elinden kaçırdı diye beceriksiz oldu.fener 'beşiktaşlıyım' diyen adamı aldı diye yüzsüz oldu.
bu halde bu moraldeki topuz fener'e ne kadar fayda sağlar o da ayrı bi konu.adamı ne fenerliler benimsiyor ne de beşiktaşlılar atılan kazığı unutmuyor.kafa olarak kendini zor toparlar bence topuz.istenilen verim alınamaz.
öte yandan rakamlar doğruysa (9 milyon euro + gökhan emreciksin) fener yılın enayi oscarını bu sene de kimselere kaptırmadı.
oh bee böyle büyük transfere can kurban :)

Emirhan Makul
13.06.2009, 15:27
Bu adam İnönü'de nasıl oynayacak acaba? :)

Tümer Metin nasıl oynadıysa öyle hatta daha da rahat.

macka61
13.06.2009, 16:01
yuh yani 9 milyon euro çok fazla verilmiş birde oyuncu helal olsun kayseriye nede olsa kayserili zekası bizede gökhanı 6 milyon euroya sattılar iyi paralandılar stadlarınıda yaptılar geleceğin zirveye oynayacak takımı bence iyi hoca ve kadro takviyesi ile

Mehmet Fırat
13.06.2009, 16:26
Tümer Metin nasıl oynadıysa öyle hatta daha da rahat.

Bence o ayrı Emirhan. Sonuçta Tümer BJK'nindi, FB'ye gitti.

Ama Topuz iki takımında değilken, BJK forması giydi. Sonra gitti FB'ye imza attı.

İnönü'de iyi oynayabilir ama rahat oynayacağını düşünmüyorum.

Hüseyin İlkin
13.06.2009, 17:15
FbTv'de imza töreninin tekrarını izliyordumda az önce, ne kadarda mutluydu milyon dolarları verseler Fener'de oynamam diyen Mehmet Topuz.. :)

Özge
13.06.2009, 17:19
Fb-Bjk maçını şimdiden merak eder oldum:D

28TS61
13.06.2009, 17:29
dogustan bjk lilik bu olmasi gerek :D

Hasan61
13.06.2009, 18:30
TOPuzLARA hayırsız olsun

sessizkral_1
13.06.2009, 18:40
bjk 2-3 tane yıldız alması lazım yoksa şampiyonlar liginde harcarlar

Paksoy
13.06.2009, 18:46
bombaya bakın fistanbuldki imza töreninde topuz a bir gün herkez fb li olacak şapkasını giydirceklermiş

Muhammed KOÇ
13.06.2009, 19:06
fener ligimizin real madridi resmen :D ama parayla saadet olmaz :)

Hayriye Ayan
13.06.2009, 20:08
fener ne etti etti memete imzayı attırdı ama o uşaktan yarar gelirmi acaba
beşiktaşta ettiğini buldu
eeee etme bulma dünyası

Manu61
13.06.2009, 20:51
Bu para neymiş böyle ya !! İnsan içine nasıl çıkacak bu TOP'uz merak ediyorum..

Emirhan Makul
13.06.2009, 21:07
Şu adamın Soyismini 1 Tekil şahısta çekimleyin ya hakediyor artık.

Fatih BALTA
13.06.2009, 21:22
9 milyon euro ve Gökhan Emreciksin.Ayrıca Mehmet Topuz a da yılda 1.7 milyon euro.
Allah akıl fikir versin Aziz Yıldırım'a.Alınabilecek yerli oyuncular arasından en iyilerinden birini aldılar ama verilen para haddinden fazla.

Emirhan Makul
13.06.2009, 21:23
9 milyon euro ve Gökhan Emreciksin.Ayrıca Mehmet Topuz a da yılda 1.7 milyon euro.
Allah akıl fikir versin Aziz Yıldırım'a.Alınabilecek yerli oyuncular arasından en iyilerinden birini aldılar ama verilen para haddinden fazla.

Özeride aldılar etti 2 dahada adam gibi adam kalmadı zaten adam derken futbolcu kalitesi olarak.

bordox
13.06.2009, 22:29
M.Topuz iyi yerlilerden birisi ama ortada dönen rakamları hak edecek ne yaptı anlamadım.Bjk başkanıda bu işlerin nasıl olması gerektiğini anlamıştır umarım,anlaşması olan futbolcuyu ayartmanın sonunda böyle kepaze olmak var.
Fb başkanını kimse sevmez ama adam işini kuralına göre oynadı ve kazandı.

Burak_52
14.06.2009, 16:24
Hasan Şaş bıraktı mı?

Galatasaray'da sözleşmesi sona eren ve futbolu bıraktığı iddia edilen Hasan Şaş'ın menajeri Mehmet Soykök, futbolcunun karar verme aşamasında olduğunu söyledi..

http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png14 Haziran 2009 , 14:36
http://www.ajansspor.com/resim/hasansas01.jpg
Mehmet Soykök, ailesinin yanında dinlenen Hasan Şaş'ın henüz futbolda geleceğiyle ilgili kararını vermediğini ifade ederek, ''Hasan Şaş'ın kendi ağzından hiçbir şekilde açıklama yapılmadı. Basına, transferi ve futbol geleceğiyle ilgili yansıyan haberler tamamen yorumdan ibaret'' dedi.
hasansasHasan Şaş'a yurt içinden ve yurt dışından teklifler bulunduğunu aktaran Soykök, ''Tabii ki 12 yılın ardından Galatasaray'a veda etmek onun için kolay değil. Futbol hayatına yurt dışında mı, yoksa yurt içinde mi devam edecek, ya da futbolu bırakacak mı sorularının cevabı yakında netleşir. Bunu bir basın toplantısıyla da ilan ederiz'' diye konuştu. hasansashasansasHasan Şaş'ın, Milli Takım'ın 2002 Dünya Kupası, Galatasaray'ın UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupa başarılarında, elde edilen bir çok şampiyonlukta emek sahibi bir isim olduğuna da vurgu yapan Soykök, son dönemde hak etmediği eleştirilere maruz bırakılarak günah keçisi haline getirildiğini kaydederken, ''Orada sorgulanması gereken kişi kesinlikle Hasan Şaş değildir. Kendi ülkemizden çıkan çocuklara, ne yazık ki yabancı futbolculara verilen değerin yüzde 1'i dahi verilmiyor. Onurlandırılarak gönderilmeliydi'' ifadelerini kullandı.
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090614/hasan_sas_birakti_mi.html?kf_1
vaybe 2002 nin yıldızı birçok kulüp istedi adamı gs de çürüdü

cobts28
14.06.2009, 16:42
FbTv'de imza töreninin tekrarını izliyordumda az önce, ne kadarda mutluydu milyon dolarları verseler Fener'de oynamam diyen Mehmet Topuz.. :)
okadar parayı sanada verseler sende doguştan fenerliyim dersin..

Mehmet Fırat
14.06.2009, 16:52
Topuz, BJK formalı fotoğrafı için fotomontaj dedi. :D

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=195968&page=1

Burak_52
14.06.2009, 16:53
Topuz, BJK formalı fotoğrafı için fotomontaj dedi. :D

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=195968&page=1
nasıl biri bu topuz bi öyle bi böyle

cobts28
14.06.2009, 16:57
Özeride aldılar etti 2 dahada adam gibi adam kalmadı zaten adam derken futbolcu kalitesi olarak.
200 milyon dolarlık bütçeleri var bunun bi kısmı yatırım bi kısmı giderlere borçlara derken nerden baksan 60 70 milyon dolarlık bütçeleri var..

blacksilva
15.06.2009, 10:26
bjk luis saha yi mi aldi?

Emre ÖZTÜRK
15.06.2009, 10:32
bjk luis saha yi mi aldi?

galiba almak üzere.. alırlarsa çok kötü olur sağlam bir saha türkiye ligini siler süpürür.Çok yetenekli bir oyuncu saha.. eskiden beri çok severim saha yı umarım Bjk ya gelmez ama şampiyonlar ligi için gelebilir gibime geliyor

Dursun Kaplan
15.06.2009, 10:35
Paranın satın alamayacağı topuz yokmuş demek ki. :)

Mustafa
15.06.2009, 10:47
Paranın satın alamayacağı topuz yokmuş demek ki. :)

Gerekirse 6 yıl futbol oynamaz genede bjk ye gider o :rolleyes::cool::D:p

Nihal Ayvaz
15.06.2009, 11:58
LİG TV'de şuan Topuz'un imza töreni var.Komedi izlemek isteyen açsın :D

Topuz aptallaştı bakıyor öyle :D

Nihal Ayvaz
15.06.2009, 12:14
Mehmet Topuz ortada durur.Arkadan yöneticiler armasını öpmesini söyler.
Topuz öper ve taraftar tezahürat yapar.Kafasında da herkes bir gün fenerli olacak şapkası.:)

Zorla transfer böyle oluyor heralde.

28TS61
15.06.2009, 14:08
bu topuz tam ismi gibiymis hakketten :)
50 milyon verseler giymem demesine ragmen fb formasini doya doya öptü ezik :D

Özge
15.06.2009, 14:11
Çok sahtekar bu adam ya:)

Erkan
15.06.2009, 14:32
Herkes bir gun fenerli olacakmis..:DHerkes Top'uz dogmuyor...:rolleyes:

Orhan Aydın
15.06.2009, 14:49
adamlık çok uzaklarda kalmış be topuz

Emirhan Makul
15.06.2009, 18:05
Çarşamba günü Resmi Olarak Fenerbahçe Özer Hurmacıyla Anlaşacak !

Mayls
15.06.2009, 18:24
Ulan delikanlı sanırdım Mehmet Topuz'u...
Düştü gözümden... :)

"Doğuştan Beşiktaşlı'yım" diyen birisinin Fenerbahçe'de kadroya girebileceğini de düşünmüyorum :D

Hüseyin İlkin
15.06.2009, 21:26
Fener Özer'i almış (http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=80122). :(

FANATIK61
15.06.2009, 21:37
Aziz Yildirimi tebrik ederim takir rakir calisiyor yönetimi bizimde garibim Baskanim Sadri Sener yanliz basina kosusturuyor :(

Yinede en büyük Baskan bizim Baskan ;)

ilhan
15.06.2009, 21:42
Adamlar transferlerini kendi operatörlerinden duyuruyor. Bugün Ali Koç'u dinledim. Mehmet Topuz transferinden sonra "Hiçbir basın kuruluşunun transfer sözlerine itibar etmeyin, Fenercell'i takip edin." dedi. Yönetimde istikrarı sağlamanın faydalarını yaşıyorlar. İnşallah bizde de Sadri baba çok uzun yıllar kulübün başında olur.

pReN@_61
15.06.2009, 22:33
Vay topuz vaay...50 milyon verseler gitmem he :)

Sefaenes
15.06.2009, 22:47
FB karektersiz oyunculari toplamaya basladi deki BJK den baska forma giymen diyen dekide ufak ken Trabzon icin pardon lemisporcu oyuncu. Neyse insallah bundan sonra Topuz ve Hurma ismi bizim forumlarda gecmez. Bize Tekke gibi oyuncular lazim

28TS61
15.06.2009, 23:56
özerin fb ye gitmesine sevindim.
aciklamarinda ts mizi yedek teker olarak gördügü acikca belli oluyordu.
fb, gs ve bjk olmazsa zaten trabzon alir beni gibi tavirlari vardi özerin ve leminin.
benim icin lemide özerde trabzonspor icin bitmistir.
söze gelince ts liyiz derler heryerde ama isin icine para girdimi dönerler.
eger ts yi gercekten sevseydiniz para icin fb yada x bir takima gitmez hatta lemi götürmezdi

Hüdai Pervaneli
16.06.2009, 00:11
Paranin Götü kör olsun ne kadarda para gözler mis

FANATIK61
16.06.2009, 00:23
Devir para devri usaklar Futbol carkinda 100 Milyar Euro dönüyor Trabzonspor, Fener, BJK önemli degil artik futbolcular icin önemli olan sadece para ;)

Sizin ve benim gibilerde daha cok bekler durur su bu gelsin diye...

Koray
16.06.2009, 17:18
Hayırsız olsun...

ilhan
17.06.2009, 10:05
Geçen sene bizim yaptığımızı bu sene Fenerbahçe yapıyor. Yurtiçinde ne kadar kaliteli adam varsa topluyorlar.

28TS61
17.06.2009, 13:53
Hakan resmen Kayseri'de

Kayserispor, Gençlerbirliği'nden Hakan Aslantaş ile 3 yıllığına mukavele imzaladı.
Genel menajer Süleyman Hurma, Kadir Has Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce ön anlaşma yaptıkları Hakan Aslantaş ile 3 yıllığına anlaştıklarını söyledi. Hurma, ''Gençlerbirliği'nde başarılı bir sezon geçiren Hakan Aslantaş'ı hocamız Tolunay Kafkas da çok istiyordu. Çok iyi bir iş yaptık. Hakan Aslantaş'ın Kayserispor'da çok başarılı olacağına inanıyorum. Kendisini milli takımda da görmeyi arzu ediyoruz'' dedi.

Hurma, transfer görüşmelerinin devam ettiğini de belirterek, ''Kayserispor'a oynadığı futbolla uyum sağlayabilecek 2 yabancı futbolcu transfer edeceğiz. Oyuncumuz Olembe'nin anlaşmasını iptal edebilmek için görüşmelerimiz sürüyor. Kayserispor yeni sezonda daha güçlü bir kadro kuracak'' diye konuştu.

Kayserispor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Hakan Aslantaş ise Kayserispor'a gelmekten mutlu olduğunu söyledi. Aslantaş, ''Transferimde emeği geçen, anlayış gösteren herkese teşekkür ediyorum. Kayserispor büyük bir camia. Burada başarılı olmak istiyorum'' dedi.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=57802

Travelair
22.06.2009, 21:44
İŞTE ALMAN HOCANIN GÖZDESİ GENÇ GURBETÇİLER!..

http://www.maraton.com.tr/img/print.gifHaberi yazdırın (http://www.maraton.com.tr/print_news.php?news_id=80587&archieve=) 21 Haziran 2009 23:21

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/80587_1_090621232127.jpg

Hürriyet'in haberine göre Christoph Daum ile resmi sözleşme imzalamak için Luis Aragones ile ilgili problemi çözmeyi bekleyen Fenerbahçe'de bir yandan da transfer çalışmaları sürüyor.

Başkan Aziz Yıldırım'ın "Transferi 15 Haziran'a kadar bitireceğiz" sözüne rağmen yabancı oyuncu transferinde henüz sonuç alamayan sarı-lacivertli kulüpbe teknik direktör Daum'un yönetime gurbetçi oyunculardan oluşan bir liste verdiği öğrenildi.

Daum'un tavsiye ettiği bu isimlerin yönetim tarafından da araştırılacağı ve aralarından iyi bulunan gençlerin kadroya katılacağı ifade edildi.

- İŞTE ALMAN HOCANIN GÖZDESİ GENÇ GURBETÇİLER -

1 - Taner Yalçın

Kulübü: FC Köln (Almanya)

Doğum tarihi: 18.02.1990

Mevkisi: Forvet

2 - Emre Öztürk

Kulübü: Sandhausen (Almanya)

Doğum tarihi: 01.04.1986

3 - Alper Akçam

Kulübü: Kaiserslautern (Almanya)

Doğum tarihi: 01.09.1987

4 - Ömer Toprak

Kulübü: Freiburg (Almanya)

Doğum tarihi: 21.07.1989

Mevkisi: Defans

5 - Cenk Güvenç

Kulübü: Offenbach (Almanya)

Doğum tarihi: 29.12.1991

6 - Tufan Tosunoğlu

Kulübü: Offenbach (Almanya)

Doğum tarihi: 22.07.1988

Mevkisi: Orta saha

7 - Deniz Yılmaz

Kulübü: Bayern Münih (Almanya)

Doğum tarihi: 26.02.1988

8 - Sefa Yılmaz

Kulübü: Wolfsburg (Almanya)

Doğum tarihi: 1990

9 - Deniz Ayrancı

Kulübü: İsveç ligi

10 - Ergün Berisha

Kulübü: Udinese (İtalya)

Doğum tarihi: 24.06.1988

İtalyan ekibi Udinese, Ergün Berisha'yı 1.5 milyon euro karşılığında transfer etti.

maraton.com.tr

İsmail Çavuşoğlu
23.06.2009, 10:45
Akşam ntvspor Ersen Martinin Gaziantep ile anlaştığını söylemişti.doğrumuki bu haber?

oguzhann
23.06.2009, 11:23
Akşam ntvspor Ersen Martinin Gaziantep ile anlaştığını söylemişti.doğrumuki bu haber?
2 yıllık imzalıyor,ufak pürüzler kalmış bugün bitirecekler galiba.

Serdær
23.06.2009, 11:44
Bursaspor Gökdeniz ve Hasan Kabze ile prensipte anlaşılmıştır.

Kaynak : TRT

Berat
23.06.2009, 11:59
Bursaspor Gökdeniz ve Hasan Kabze ile prensipte anlaşılmıştır.

Kaynak : TRT

Nasıl yani??

Serdær
23.06.2009, 12:00
http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2009/06/23/fft20_mf293486.Jpeg

Onyewu Fener'de (Sabah)

İngiliz spor kanalı Sky Sports, Fenerbahçe'nin Fulham, Wolves ve Birmingham'ın da istediği 27 yaşındaki Nijerya asıllı ABD'li defans oyuncusu Oguchi Onyewu ile anlaştığını iddia etti Diego Lugano'nun sözleşmesinin bitmesi, Edu'nun da sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalacak olması sonrası, Fenerbahçe'de savunmanın göbeği değişiyor. Sarı-lacivertlilerin, Sivassporlu Bilica'dan sonra ABD Milli Takımı oyuncusu Oguchi Onyewu ile de anlaştığı iddia edildi. İngiliz spor kanalı Sky Sports, 27 yaşındaki Nijerya asıllı oyuncunun sarı-lacivertlilerle 3 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu.

Muhammet*
23.06.2009, 12:01
TRT de fotosporlaştı.

Serdær
23.06.2009, 12:01
http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2009/06/23/fft20_mf293482.Jpeg

BOBO'NUN YERİNE ALMEIDA (FOTOMAÇ)

Beşiktaş, Bobo'ya talip olan Werder Bremen'den bu futbolcuya karşılık Almeida'yı istedi. Alman kulübü düşünmek için süre talep etti.

Serdær
23.06.2009, 12:02
http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2009/06/23/fft20_mf293480.Jpeg

CİM BOM KRALINI ALIYOR (FOTOMAÇ)

Galatasaray yeni sezon öncesinde süper bir ismi kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılılar, geçtiğimiz sezon Almanya şampiyonu Wolfsburg forması altında 28 gol atan Grafite'yi transfer edebilmek için düğmeye bastı. Futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel'in Brezilyalı oyuncuya teklif yaptığı ve ilk görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi.

TÜRK TELEKOM'UN HEDİYESİ (FOTOSPOR)

Florya'da büyük Galatasaray taraftarının müthiş desteğiyle sezonu açan Rijkaard’a güzel haberi Üstünel verdi... “Transfer Canavarı” yönetici, Almanya’da Grafite’nin menajeriyle anlaştı!.. Brezilyalı Gol Kralı’nın kulübü Wolsburg’la da bugün bonservis pazarlığı var! Maliyetin bir bölümünü, yeni stadın sponsoru olan Telekom’un üstleneceği iddiası, kulislere damga vurdu!

Serdær
23.06.2009, 12:04
http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2009/06/23/fft20_mf293474.Jpeg

MAXİ MASADA (FOTOSPOR)

Güney Amerika basını Fenerbahçe’nin, 12 milyon euro’ya satış listesine konulan tangocu için yarın A.Madird ile pazarlığa oturacağını iddia etti.

Serdær
23.06.2009, 12:06
http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/2009/06/23/fft20_mf293472.Jpeg

PANZER YOLDA (FOTOSPOR)

Beşiktaş, defans için aradığı ismi buldu. Real Madrid tarafından satış listesine konulan tecrübeli stoper Metzelder, menajeri tarafından Kartal’a teklif edildi.

Serdær
24.06.2009, 16:14
http://img.fenerbahce.com/img/3/2009/ozer23.jpg

Özer ŞOKU !

4 yıllık sözleşmeye imza (http://www.fenerbahce.com/imza/) attığı gün ‘basit bir operasyon geçireceği' açıklanan Özer Hurmacı'nın ayağına vida takıldı.

4 yıllık sözleşmeye imza (http://www.fenerbahce.com/imza/) attığı gün ‘basit bir operasyon geçireceği´ açıklanan Özer Hurmacı´nın ayağına vida takıldı. Genç oyuncunun sahalara dönüşü 3 ayı bulacak.

Sarı-Lacivertliler'de Özer Hurmacı şoku yaşanıyor. 4 yıllık sözleşmeye imza (http://www.fenerbahce.com/imza/) attığı günün akşamında ‘basit bir operasyon' geçireceği açıklanan başarılı oyuncunun ayağına vida takıldığı ortaya çıktı.

Özer Hurmacı'nın durumunun, Galatasaraylı Servet Çetin'inkine benzer olduğu ve sahalara dönmesinin 3 ayı bulabileceği belirtildi. Görüşüne başvurduğumuz Ümit Milli (http://www.fenerbahce.com/milli/) Takım Doktoru Asım Baykan, “Ameliyatı ben yapmadım. Ancak sol ayak tarak kemiği kırılmış ve bir operasyon yapılmıştı.

Büyük olasılıkla kırık kaynamadığı için vida takıldı. Vida takılan yerin iyileşmesi, kaynaması ve ardından vidanın sökülmesi yaklaşık 2 ayı alır. Bundan sonra hemen fizik tedaviye başlanır. Çok iyi bir rehabilitasyon süresi sonrası tekrar sahalara sorunsuz olarak dönebilir. Ancak kırık çok hassas noktada. Futbolcunun rehabilitasyon süresini çok iyi çalışarak geçirmesi ve bölgeyi güçlendirmesi gerekir” ifadesini kullandı.

Çok maç kaçıracakBu durumda Özer Hurmacı'nın sezon açılışında yer alması, sezon öncesi Beşiktaş'la yapılacak Süper Kupa finalinde oynaması ve Avrupa Ligi ön eleme maçlarında da forma (http://www.fenerbahce.com/forma/) giymesinin zor olduğu ifade edildi.

Kaynak : Fenerbahce.com

Mustafa Calik
24.06.2009, 16:33
G.Antep Ersen'den vazgeçti

Gaziantepspor, Ersen Martin transferinden vazgeçti.

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, yaptığı açıklamada, daha önce prensipte anlaştıkları Ersen Martin'in transferinin gerçekleşmediğini belirtti.

Kızıl, İspanya'nın Recreativo Huelva takımında forma giyen Ersen Martin ile daha önce anlaştıklarını, ancak bazı nedenlerden ötürü bundan vazgeçtiklerini ifade ederek, ''Ersen Martin'in futbolculuğu ile ilgili söyleyecek bir sözümüz yok. Ama bu transfer gerçekleşmedi. Bu karar her iki taraf için de hayırlı olsun. Futbolcu kardeşimize başarılar diliyoruz'' dedi.

Kırmızı-siyahlıların Ersen Martin transferinden vazgeçtikten sonra yeniden yurtdışına yöneldikleri, çok kaliteli bir santrforla pazarlıkların devam ettiği, ufak pürüzlerin kaldığı öğrenildi.

Muhammet*
24.06.2009, 17:40
Yazık oldu...

Mustafa Calik
24.06.2009, 19:10
Özer Hurmaci 3 ay sahalardan uzak kalacak. Ankaraspor da yanlis ameliyat etmisler onu.

Muhammet*
24.06.2009, 19:54
Yazık oldu...
............

Miraç Atalay Çiftçi
24.06.2009, 19:56
Fener bunu bilerek almıştır. Sonuçta çok önemli değil 3 ay olmaması. Sonrasında fırtına gibi dönebilir. Zira kaliteli oyuncu Özer. Daum'un fizik tedavi bilgisi ve ekibide iyi, korkmuyorlardır velasıl.

Emirhan Makul
24.06.2009, 20:55
Mustafa denizli batuhana söyleyin takıma geri dönsün sakın satmayın Demiş !

Kadir
24.06.2009, 20:59
Mustafa denizli batuhana söyleyin takıma geri dönsün sakın satmayın Demiş !

Satılmayacaktı zaten . Eskişehirspor kiralamaya çalışıyordu tekrar .

Kampta göreyim sonra karar vereceğim demiş .

Mustafa ÖZDEMİR
24.06.2009, 22:17
bu fener parayı nereye harcayacığını şaşırmış ya...

28TS61
24.06.2009, 22:31
Genç yıldızı Kartal kaptı

Turkcell Süper Lig'i şampiyonlukla kapatan Beşiktaş, ligin genç yıldızlarından birini kadrosuna kattı. Defansın başarılı ismi Gökhan Zan'ı Galatasaray'a kaptıran Siyah beyazlılar, Gaziantepspor'un başarılı sol bek oyuncusu İsmail Köybaşı ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in açıkladığı transfer üç yıllık olacak.

Gaziantepspor'a ödenecek bonservis bedeli konusunda net bir açıklama yapılmazken, Beşiktaş'ın Köybaşı için bir miktar para ve genç bir futbolcuyu Gaziantepspor'a vereceği ifade edildi.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=58054

Mehmet Fırat
24.06.2009, 22:39
İbrahim Üzülmez ne yapar eder, alır o formayı. İsmail'e kaptırmaz. :D

Gökhan KAN
24.06.2009, 22:44
İbrahim Üzülmez ne yapar eder, alır o formayı. İsmail'e kaptırmaz. :D
Peiki İbo bırakınca ne olacak yine forma onun..İbo nun alternatifini hazırlamaya başlayacaklar..

Mustafa
24.06.2009, 23:18
Peiki İbo bırakınca ne olacak yine forma onun..İbo nun alternatifini hazırlamaya başlayacaklar..

İbo bırakır mı :eek: o adam yaklaşık bi 10 yıl daha oynar sanırım :D

Hüseyin İlkin
24.06.2009, 23:21
Beşiktaş iyi bir oyuncuyu kadrosuna kattı.

UğuR
25.06.2009, 11:40
Süper Lig takımları dağılıyor

Turkcell Süper Lig takımlarının yeni sezon hazırlıkları için kamp programları netleşmeye beşledi.
Şampiyon Beşiktaş, önce Barış Kupası için İspanya'ya sonra da Fenerbahçe ile oynayacağı Süper Kupa finali için Almanya'ya gidecek.

SiyahBeyazlılar gibi Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Sivasspor ise Hollanda'daki kamp süresince 4 hazırlık maçı yapacak. UEFA'da mücadele edecek takımlarımızdan, transfer dönemine ''hızlı'' başlayan Fenerbahçe, henüz Aragones ile yollarını ayırıp Daum ile resmi sözleşme imzalamadığı için yurt dışı kamp tarih ve yerini de kesin olarak belirleyemiyor.

Teknik direktörlüğe Rijkaard'ı getiren Galatasaray, ''3 Büyükler'' arasında sezonu en erken açan takım olurken, teknik direktör sorununu Hugo Broos ile çözen Trabzonspor, önce Davraz daha sonra da Hollanda'ya gidecek.

BEŞİKTAŞ
20082009 sezonu şampiyonu Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde 29 Haziran'da Nevzat Demir Tesislerinde başlayacak. Barış Kupası için 23 Temmuz'da İspanya'ya gidecek siyah beyazlılar, turnuva sonrasında 2 Ağustos'ta Fenerbahçe ile oynayacağı Süper Kupa finali için Almanya'ya geçecek.

Finalin ardından Türkiye'ye dönecek Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'deki ilk maçına kadar kendi tesislerinde hazırlıklarına devam edecek.

SİVASSPOR
Turkcell Süper Lig'i geçen sezon Beşiktaş'ın arkasından 2. tamamlayarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için ön eleme oynama hakkı kazanan Sivasspor, hazırlıklarına 22 Haziran'da Sivas'taki kulüp tesislerinde başlayacak. Kırmızıbeyazlılar, 6 Temmuz'a kadar burada çalışmalarını sürdürdükten sonra kamp için Hollanda'ya gidecek.

Hollanda'nın Arnheim kentinde 6 Temmuz19 Temmuz tarihleri arasında kamp yapacak olan Sivasspor, kamp süresi içerisinde Meksika'nın Chivas, Yunanistan'ın Olimpiyakos, Hollanda'nın Heerenween ve PSV Eindhoven takımlarıyla 4 hazırlık maçı yapacak.

FENERBAHÇE
İspanyol teknik adam Aragones ile yollarını ayırıp takımın başına eski teknik direktörleri Daum'u getirmeyi planlayan, ancak Alman teknik adam ile henüz resmi sözleşme imzalamayan Fenerbahçe'de kamp programı da belirsizliğini koruyor. Transfer sezonuna gözde futbolcuları kadrosuna katmaya devam eden sarılacivertliler, 28 ya da 29 Haziran'da kendi tesislerinde ''top başı'' yapacak. Fenerbahçe yurt dışı kampı için Temmuz ayında Almanya ya da Hollanda'ya gitmeyi düşünüyor, ancak teknik direktör belirsizliği nedeniyle bu yurt dışı kampının tarihleri belirlenemedi.

GALATASARAY
Bülent Korkmaz'dan boşalan teknik direktörlük görevine Hollandalı Rijkaard'ı getiren Galatasaray, 3 büyükler arasında sezonu en erken açan takım oldu. Sarıkırmızılılar, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sürdürdükleri çalışmalarınına, Haziran'ın son günlerinden itibaren Almanya'da düzenlenecek yurt dışı kampı ile devam etmesi bekleniyor.

TRABZONSPOR
Teknik direktör sorununu Hugo Broos ile çözen Trabzonspor 1. etap kamp çalışmaları için Isparta'nın Davraz ilçesini seçen Süper Lig ekiplerinden biri oldu. 27 Haziran9 Temmuz tarihleri arasında Davraz'da yeni sezon çalışmalarını gerçekleştirecek bordomavililer, daha sonra 2. etap çalışmaları için Hollanda'ya gidecek.

Trabzonspor, 13-26 Temmuz tarihlerinde Mierlo kentindeki yurt dışı kampın ardından Türkiye'ye dönecek.

BURSASPOR
Bursaspor, yeni sezon için 26 Haziran Cuma günü Özlüce Tesisleri'nde toplanacak. 9 Temmuz Perşembe gününe kadar burada çalışacak yeşilbeyazlılar, 2. etap çalışmaları için 10 Temmuz Cuma günü Avusturya'nın başkenti Viyana'ya 70 kilometre uzaklıktaki Bad Tatzmannsdorf kasabasına gidecek. Bursaspor, buradaki 15 günlük kampın ardından 25 Temmuz Cumartesi günü Bursa'ya dönecek.

ESKİŞEHİRSPOR
29 Haziran'da Eskişehir'de toplanacak Eskişehirspor, 30 Haziran'da Bolu'ya geçerek yurt içi kampına başlayacak. 14 Temmuz'a kadar Bolu'da kalacak kırmızısiyahlılar, 1 gün iznin ardından Almanya'ya hareket edecek. 16-26 Temmuz tarihlerinde Stuttgart kentinde kamp yapacak Eskişehirspor, 30 Temmuz'da Eskişehir'de sezonu açacak.

GAZİANTEPSPOR
Gaziantepspor, ilk etap çalışmalarını 5-13 Temmuz tarihleri arasında Celal Doğan Tesislerinde yapacak. 14 gün sürecek ikinci etap kamp dönemi için 13 Temmuz'da Hollanda'nın Arnheim kabasına gidecek kırmızısiyahlıların, burada 6 hazırlık maçı oynaması bekleniyor. Gaziantepspor'un Hollanda kampı 28 Temmuz'da sona erecek.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Haziran ayının 29'unda İstanbulda toplanacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 30 Haziran'da ilk kamp dönemini Kartepe'de geçirecek. Daha sonra 8 Temmuz'da İstanbul'a dönecek İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular 9 Temmuz'da Hollanda'ya hareket edecek ve 25 Temmuz'a kadar bu ülkede hazırlıklarını tamamlayacak.

DENİZLİSPOR
Denizlispor 26 Haziran'da Denizli'de toplanarak yeni sezonun hazırlıklarına başlayacak. 1 Temmuz'da Davraz'a geçmeyi planlayan yeşilsiyahlılar, yurt dışı kampı için Hollanda ve Avusturya'da yer bakıyor.

KAYSERİSPOR
Kayserispor 26 Haziran'da Kayseri Kadir Has Tesislerinde top başı yarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacak. Sarıkırmızılılar Kayseri'deki çalışmaların ardından 13 Temmuz'da Almanya'nın Aachen kentinde yurt dışı kampına başlayacak. Kayserispor Almanya'daki kampın ardından 28 Haziran'da Türkiye'ye dönecek.

ANKARAGÜCÜ
Başkent temsilcilerinden Ankaragücü, 25 Haziran'da Ankara'da Cemal Aydın Tesislerinde yeni sezon için çalışmalara başlayacak. Yurt dışı kampı için 9 Temmuz'da Avusturya'nın Seefeld şehrine geçecek Ankaragücü, 26 Temmuz'da Ankara'ya dönüş yapacak.

GENÇLERBİRLİĞİ
Geçen sezon son maçta düşmekten kurtulan Gençlerbirliği, yeni dönem hazırlıklarına 25 Haziran'da Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde başlayacak. Teknik direktör sorununu Thomas Doll ile çözen kırmızısiyahlılar, çalışmalarını Doll yönetiminde 10 Temmuz'a kadar Ankara'da sürdürecek. Kırmızısiyahlıları 11 Temmuz'da İsviçre'ye gidecek ve 10 gün boyunca çalışmalarını bu ülkede sürdürecek. Gençlerbirliği 22 Temmuz'da Türkiye'ye dönecek.

ANKARASPOR
25 Haziran Pazartesi günü kulüp tesislerinde toplanarak yeni sezona ''merhaba'' demesi beklenen Ankaraspor, Alman teknik adam Jurgen Röber yönetiminde 12 Temmuz'a kadar Ankara'da çalışmalarını sürdürecek.

Başkent temsilcisi 1226 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığı yurt dışı kampının hangi ülkede olacağı ise belirsizliğini koruyor.

ANTALYASPOR
Antalyaspor 26 Haziran'da tesislerde toplanacak. 28 Haziran'da Kızılcahamam'da kampa girecek Antalyaspor, çalışmalarını 11 Temmuz'a kadar burada sürdürecek.
14 Temmuz'da 2. etap kamp çalışmaları için Almanya'nın Nürnberg kentinde kampa girecek kırmızıbeyazlılar 10 gün sürecek kampın ardından Türkiye'ye dönecek. Antalyaspor 9 Ağustos'ta sezon açılışı yapacak.

MANİSASPOR
Turkcell Süper Lig'in yeni takımı olan Manisaspor 25 Haziran'da top başı yapacak.
25 Haziran'dan 3 Temmuz'a kadar Tarık Almış Spor tesislerinde çalışmalarını sürdürecek Manisaspor, 3 Temmuz'da Davras'a gidecek. 1627 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'da kamp yapacak Manisaspor, daha sonra yurda dönecek.

DİYARBAKIRSPOR
Turkcell Süper Lig'e yükselen yeni takımlardan Diyarbakırspor'da yönetim sorunu devam ediyor. Diyarbakırspor'da Abdurrahman Yakut başkanlığındaki yönetim olağanüstü kongre kararı aldı, ancak 19 Haziran'da çoğunluk sağlanamadığı için kongre 26 Haziran'a ertelendi. Turkcell Süper Lig ekipleri transfer çalışmalarını gerçekleştirip kamp yerlerini belirlerken, Diyarbakırspor'u 3 gün sonra yapılacak kongrede yönetimin seçilmesi halinde bile büyük sıkıntılar bekliyor. Yönetimdeki belirsizlik nedeniyle Diyarbakırspor'da teknik direktör ve oyuncu transferi gerçekleştirilemiyor ve kamp programı da yapılamıyor.

KASIMPAŞASPOR
Sezonu bugün İstanbul'da açacak olan ligin yeni ekiplerinden Kasımpaşaspor, 29 Haziran'da Bolu Koru Otel'de kampa girecek. 9 Temmuz'a kadar Bolu'da çalışmalarını sürdürecek Kasımpaşaspor'un 2. etap kamp çalışmasını ise hangi tarihlerde yapılacağı ve nerede olacağı ise henüz netleşmedi.

Muhammet*
25.06.2009, 16:53
İbrahim üzülmez son nefesine kadar bjk'nin sol bekidir.

oguzhann
25.06.2009, 16:54
radyospor'da bjk'li taraftarın biri nihatla ilgili olarak "...oyuncudan öte,bir ruh SATIN ALDIĞIMIZI düşünüyorum". her şey parayla alınamaz,ruh parayla satın alınamaz.

28TS61
25.06.2009, 18:52
radyospor'da bjk'li taraftarın biri nihatla ilgili olarak "...oyuncudan öte,bir ruh SATIN ALDIĞIMIZI düşünüyorum". her şey parayla alınamaz,ruh parayla satın alınamaz.

villareale ve nihata ne vermisler acaba?
tüp falan mi :D:D:D

28TS61
25.06.2009, 19:29
bunlar tam komedi ya :D

Erdoğan: Gökhan Zan sakatlıklarla boğuşuyor

25 Haziran 2009

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, sürpriz bir şekilde Galatasaray'a transfer olan Gökhan Zan'ın, Beşiktaş için bir kayıp olmayacağını söyleyip, ilginç açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programına katılan Levent Erdoğan, Galatasaray'a giden Gökhan Zan'ın kendileri için bir kayıp olmadığını söyleyerek, "Gökhan Zan Beşiktaş'a hizmet etmiş bir futbolcu. Gidişi abartıldığı gibi bizi rahatsız etmedi. Gökhan Zan'a "tukaka" deme derdinde değilim, sakatlıklarla boğuşan bir futbolcuydu. Beşiktaş'ta kaç maçta forma giydi ki! Galatasaray'a hayırlı olsun, kendisine başarılar dilerim " diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11941637.asp?gid=211

28TS61
26.06.2009, 11:50
en cok taraftar kimde diye bir anket yapmislar akillari sira :D

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11949029.asp?gid=229

Harun-61
26.06.2009, 12:08
en cok taraftar kimde diye bir anket yapmislar akillari sira :D

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11949029.asp?gid=229

:)

http://www.hurriyet.com.tr/_np/0201/8280201.gif

UmitcanKHO
26.06.2009, 14:56
evet katıLıyoRum..

Oruç
26.06.2009, 15:16
En Fazla Taraftar Galatasaray'da

Türkiye'nin 81 ilinde hangi takım taraftarlarının çoğunlukta olduğunu gösteren araştırmaya göre, 5 büyük ilden İstanbul ve Ankara'da en çok taraftarı olan takım Fenerbahçe iken; İzmir, Bursa ve Adana'da ise Galatasaray taraftarı çoğunlukta. Türkiye genelinde ise taraftarların %35'i Galatasaray, %33'ü Fenerbahçe, %20'si de Beşiktaş taraftarı.

51 ilde Galatasaray önde

Trabzon'daki Trabzonspor taraftarı oranının %72 olduğunu ortaya koyan araştırmada, 4 büyük takım dışında araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar ise Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu.
Bilyoner.com'un Türkiye'nin 81 ilinde yaşayan üyeleri arasında yaptığı araştırmaya göre, 51 ilde Galatasaray, 29 ilde Fenerbahçe, 1 ilde ise Trabzonspor taraftarı çoğunlukta.

Fener ikinci sırada

1 milyon kişiyi kapsayan araştırma, Türkiye'nin hangi ilinde hangi takım taraftarının çoğunlukta olduğunu ortaya koyarken, ilginç rakamlara da işaret ediyor. Araştırmaya göre Türkiye genelinde Galatasaray taraftarının oranı %35 iken, Fenerbahçe'de bu oran %33. İki takımı %20'yle Beşiktaş ve %4'le Trabzonspor taraftarı izliyor. Diğer takımların toplam oranı ise %8'e karşılık geliyor.

5 büyük ilden İstanbul ve Ankara'da Fenerbahçe taraftarı çoğunluktayken; İzmir, Bursa ve Adana'da Galatasaray taraftarı sayısının daha fazla olduğu görülüyor:

İstanbul: %36 FB - %34 GS - %21 BJK
Ankara: %34 FB - %33 GS - %22 BJK
İzmir: %37 GS - %32 FB - %18 BJK
Bursa: %34 GS - %28 FB - %20 BJK
Adana: %39 GS - %24 FB - %20 BJK

En yüksek il Trabzon

Araştırmadaki en yüksek yüzde ise Trabzon iline ait. Araştırma verileri, Trabzon'da Trabzonspor taraftarının %72 gibi yüksek bir oranda çoğunlukta olduğunu gösteriyor. Karadeniz Fırtınası'nın ardından %10'la GS ve %7'yle FB geliyor.

81 ilin büyük çoğunluğunda, birincilliğin GS ve FB arasında el değiştirdiği, BJK'nin üçüncü sıradaki yerinin ise birkaç il dışında değişmediği görülüyor. Türkiye genelinde hiçbir ilde “En çok taraftarı olan 1. veya 2. kulüp” unvanını ele geçiremeyen Kara Kartal taraftarının en çok olduğu il ise %25'le Balıkesir.

Diyarbakır taraftarı üçüncü

Bilyoner.com'un araştırması, taraftarların kendi şehirlerinin takımlarına olan ilgisini ortaya koyarak en fanatik illeri de belirledi. 4 büyük takım dışında, araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu. Diyarbakır'da GS ve FB'nin ardından en çok taraftarı olan üçüncü takım %17'yle bu yıl tekrar Turkcell Süper Lig'e yükselen Diyarbakırspor olurken, Eskişehir'de Eskişehirspor %27'yle Galatasaray'ın ardından ikinci sırada yer aldı. Uzun yıllardır Süper Lig hasreti çeken Malatya'da ise Malatyaspor yüzde 23'le GS ve FB'nin ardından en çok taraftarı olan takım olarak dikkat çekti. Sivas da en fanatik illerden biri olarak araştırmadaki yerini aldı. Sivas'taki taraftar dağılımı şöyle şekillendi: %29 FB - %28 GS - %26 Sivasspor.

Muhammet*
26.06.2009, 15:24
(http://www.maraton.com.tr/print_news.php?news_id=80931&archieve=) 26 Haziran 2009 15:04
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/80931_1_090626150431.jpg

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonunda sona eren Mustafa Denizli, Beşiktaş Nevzat Demir Tesislerinde 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Paksoy
26.06.2009, 15:32
:)

http://www.hurriyet.com.tr/_np/0201/8280201.gif

bakın orda yıkarda ayrı bir renk var

Sadullah KAPICIOĞLU
26.06.2009, 15:36
ulan bir kere rizeyi nasıl geyse alır. Alayı febeli be.

zafer6161
26.06.2009, 15:47
bjk nın %20 taraftarı varmış ,,,pehh
ve ayrıca gümüşhane,ordu,rize,artvin illerinde TRABZON kesinlikle birincidir,,istanbul medyası değilleri alayı

artı TRABZONDA %99 TRABZONSPOR taraftarı vardır,dier %1 de üniveriste öğrencileridir

Miraç Atalay Çiftçi
26.06.2009, 15:48
bakın orda yıkarda ayrı bir renk var

İzmir'e çok şaşırdım. Göztepe, Altay, Karşıyaka var. Buna rağmen ezikler orayıda işgal etmiş. Daha yazmasınlar sağa sola Göztepe diye, Tam 35 diye, KSK diye, puahahhaha....

Muhammet*
26.06.2009, 17:01
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/80941_1_090626163750.jpg
DİYARBAKIR BAŞKANINI SEÇTİ!..

Diyarbakırspor Kulüp Başkanlığı'na seçilen Çetin Sümer, amaçlarının büyük Diyarbakırspor'u yeniden oluşturarak, önce Türkiye'de başarıyı yakalamak, sonra da Avrupa'da ve dünyada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Diyarbakırspor Olağanüstü kongresi Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. kongrenin açılışında konuşan eski başkan Abdurrahman Yakut, kulübü çok güç şartlarda devraldıklarını ve yönetim olarak Diyarbakırspor'u başarıya ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Muhammet*
26.06.2009, 19:06
TRANSFER ZORA GİRDİ!.

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/80948_1_090626175313.jpg

Marsilya'da kulüp başkanı Pape Diouf'un görevden alınmasından sonra beklemeye alınan Servet Çetin transferi, Bordeaux'da forma giyen Diawavara'nın gündeme gelmesiyle zora girdi.

LigTV'nin haberine göre; Marsilya'nın eski başkanı Diouf, Servet'in bonservis bedeli için Galatasaray'la 8 milyon euro'ya anlaşmış ancak kulübün sahibi ve diğer hissedarları tarafından görevden alındığı için transferi tamamlayamamıştı.

Marsilya'nın, Souleymane Diawara'yı "Servet'e göre daha ucuz, Fransa'da yaşadığı için uyum sorunu olmaz" gerekçeleriyle tercih ettiği belirtildi.

Marsilya'dan gelen bu haber üzerine moralinin bozulduğu bildirilen Servet'in yarın takımla birlikte Hollanda'da kampına gideceği ifade edildi.

Muhammet*
26.06.2009, 19:06
Bu transfer galiba gs'nin elinde patlayacak...

28TS61
26.06.2009, 19:11

insallah :)

oguzhann
26.06.2009, 20:18
bu ve gökhan zan.

Muhammet*
27.06.2009, 11:16
Aslında Gökhan ve servet iyi bir ikili olurlar...:D

Koray
27.06.2009, 18:56
Bu sene Sivas çok iyi transferler yaptı özellikle şu Afrika'lı Omotoyossi...

Geçen sene gese'nin İstanbul'daki Helsinborg maçında gese'yi kevgire çevirmişti tek başına hatta bizimkiler bunu niye görmüyor diye hayıflanmıştık kendi aramızda, gerçi o dönem Albayrak'tı Başkan'ımız galiba :)

Bahadır Şimşek
27.06.2009, 19:43
Bu sene Sivas çok iyi transferler yaptı özellikle şu Afrika'lı Omotoyossi...

Geçen sene gese'nin İstanbul'daki Helsinborg maçında gese'yi kevgire çevirmişti tek başına hatta bizimkiler bunu niye görmüyor diye hayıflanmıştık kendi aramızda, gerçi o dönem Albayrak'tı Başkan'ımız galiba :)

Peki o maçtan başka kaç maçını izlediniz acaba?

İstatistikleri nedir? Mevkisi nedir?

Gökhan KAN
27.06.2009, 19:59
Sivasın Agbetu işi olmamış..

28TS61
27.06.2009, 21:37
Sivasın Agbetu işi olmamış..

kaynakta belirtelim lütfen

Gökhan KAN
27.06.2009, 21:46
kaynakta belirtelim lütfen
Habertürk te duydum...Asıl kulübü Danimarka daki kulübüymüş...Kocaeli kiralık almış sene sonunda satın alma opsiyonu varmış..Sivas ta Danimarkadaki kulüpten almış Agbetuyu..Kocaeli isyan ediyor..Yani 2.Mahmet vakası..

Muhammet*
29.06.2009, 12:49
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_bd_NurullahSaglam08.jpg

Diyar Sağlam'la anlaştı

Diyarbakırspor'da, teknik direktörlük görevine Nurullah Sağlam'ın getirileceği bildirildi.

3 yıl aradan sonra yeniden Süper Lige yükselme başarısı gösteren Diyarbakırspor'da, 3 gün önce yapılan genel kurulun ardından seçilen Çetin Sümer başkanlığındaki yönetimin, teknik direktörün kısa sürede belirlenmesi için başlattığı çalışmalarını bugün sonuçlandıracağı belirtildi. Ankara'da bulunan başkan Çetin Sümer'in teknik direktörler Nurullah Sağlam, Cevat Güler, Suat Kaya, Bülent Korkmaz ve Ziya Doğan ile yaptığı görüşmeler sonucunda Nurullah Sağlam ile anlaştığı ve tarafların akşam saatlerinde anlaşma imzalayacağı kaydedildi.

menşe:www.ligtv.com.tr

Mehmet Fırat
29.06.2009, 12:52
Adaylar arasında en iyisiyle anlaşmışlar.

Muhammet*
29.06.2009, 12:54
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pi_rnydn1.jpg

Eren Horoz oluyor!

Denizlispor, Gençlerbirliği'nden Eren Aydın ile anlaşmaya vardı. Yeşil siyahlı yönetimin, Gençlerbirliği'nde forma giyen 27 yaşındaki futbolcuyla 3 yıllık sözleşme imzalanacağı öğrenildi.

menşe:www.ligtv.com.tr (http://www.ligtv.com.tr/)

Samet Yildirim
29.06.2009, 14:33
Diyarbakirsporda sadece 1 futbolcu var. (transfer lazim gibi:D). Nurullah Saglam hoca oldu.

Ligtv / Diyarbakirspor Baskani

Aragonesle mukavele fehsedilecek 4 milion euro. Ama aragones 2,5 milion eurluk primleride istiyormus.

Ligtv/Futbol Gündemi

oguzhann
29.06.2009, 16:18
antep,renteria'yla ilgileniyormuş(kaynak:sporx).bu oyuncuyu daha önce "eksik bölgelerimiz ve bu bölgeler için öneriler" bölümünde yazmıştım.iyi topçu,antep için iyi transfer olur.

Manu61
29.06.2009, 17:13
Ankaragücü bomba hazırlığında!

Gelecek sezon 100. yılını kutlayacak Ankaragücü, taraftarlarının beklediği transferi gerçekleştiriyor. Başkent ekibi İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City'nin milli futbolcusu Darius Vassell'i transfer etmek için Ankara'ya getiriyor.
Kulüpten alınan bilgiye göre, yarın İstanbul'a gelecek siyahi futbolcu 30 Haziran Çarşamba günü transfer görüşmesi yapmak üzere Ankara'da olacak.

İngiltere milli formasıyla mücadele ettiği 22 maçta 6 golü olan futbolcunun Türkiye'ye karşı da bir golü bulunuyor.

30 Haziran Salı günü Manchster City ile sözleşmesi bitecek olan forvet Darius Vassell ile büyük ölçüde anlaşılacağı ve 100. yılda güçlü kadro kurmak için transferlerin devam edeceği öğrenildi.

İngiliz milli futbolcu Vassell daha önce de Aston Villa forması giymişti.

Koray
29.06.2009, 18:23
Turgay Bahadır Bursa'ya gitmiş, kaynak ajansspor...

İyi transfer bence...

Muhammet*
29.06.2009, 18:35
Dede'nin inadı inat !..

Yeni sezona sıkıntısız bir biçimde girmeyi hedefleyen Fenerbahçe'ye İspanyol teknik adam Luis Aragones'ten kötü bir haber geldi. Sözleşmesinin feshi konusunda tecrübeli teknik adamla anlaşmaya yakın olan Fenerbahçe Aragones'in ilginç bir isteğiyle daha karşı karşıya kalınca fesh işlemi tamamlanmadı.

Lig TV'nin haberine göre Aragones'in gelecek sezon takımın başında kalması halinde takımı şampiyon yapabilme olasılığının olması sebebiyle sözleşmesinde yazan 'şampiyonluk primini' de istediği belirtilirken, tecrübeli teknik adamın bu talebi yönetimi şok etti.

Aragones'in bu isteği sonrasında özellikle Başkan Aziz Yıldırım'ın çok sinirlediği ve Fenerbahçe'nin İspanyol teknik adamla köprüleri atmaya yakın olduğu belirtildi.

www.lig.tv

Koray
29.06.2009, 18:38
Aferim dede, beter ol fener :D

.....
29.06.2009, 19:35
Dede bunları soymadan gitmek yok ona göre :D

Travelair
29.06.2009, 21:24
Saraçoğlu'ndan 'silahlı örgüt' çıktı!

http://img4.mynet.com.tr/spr3/14009_501.jpg

29.06.2009 13:52:59

Gazete Habertürk'te bugün Lube Ayar imzası ile yeralan bir haber büyük ses getirdi. Habere göre, Aykut Kocaman'ın kardeşi de sanıklar arasında.
Sakarya'daki bazı kamu arazilerinin ihalesine fesat karıştırıldığı ihbarı üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Kamu arazilerini yağmalamak için ittifak yapan iki ayrı suç örgütünün, kamu yöneticileriyle işbirliğine girdikleri, ihale şartnamelerini kendi istekleri doğrultusunda hazırlatarak haksız kazanç elde etmeyi planladıkları öne sürülüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Usta'nın baktığı davanın iddianamesi de hazırlandı. Davada sanıklar arasında Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz ve Fenerbahçe'nin yeni Sportif Direktörü Aykut Kocaman'ın kardeşi Erkut Kocaman da yer alıyor.
Habertürk'ten Lube Ayar'ın haberine göre Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı'nın çete faaliyetlerinde kullandığı iddia edilirken Aziz Yılmaz ve Erkut Kocaman'ın da "çıkar amaçlı suç örgütü üyesi olmak" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsinin istenmesi bekleniyor.
ÇETELERİN KARDEŞLİĞİ
Soruşturma sonucunda kamu arazilerini yağmalamak için bir araya gelen iki ayrı suç örgütü olduğu belirtilerek şu tespitler yapıldı: "Sakarya'da Şirinler Çetesi olarak bilinen Özer Şirin ve Volkan Şirin ile eski Sakarya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Keramettin Uçak, ortağı Özgür Balcan, Bedri Ayhan, Şaban Kurtuluş ve adamlarında oluşan organize suç grubu, Ali Kaplan ve adamlarından oluşan bir diğer suç grubu ile aynı çatı altında toplanarak, Sakarya'daki faaliyetlerini birlikte sürdürme kararı almışlardır. Bu amaçla, İTİMAT- .... Gayrimenkul Danışmanlık ve Sakarya Grup misimli şirketler kurmuşlardır. Söz konusu oluşum, Sakarya'daki kamu kurum ve kuruluşlarına ait satışa sunulacak arazilere göz koymuştur. Bunun için kamu yöneticileri ile işbirliğine girmişler ve ihale şartnamelerini haksız bir şekilde ekonomik gelir elde etmeyi planlamışlardır."
ÖRGÜTÜN "SİLAHLI GÜCÜ"
Ali Kaplan liderliğindeki örgütün, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mülayim ve yönetim kurulu üyeleriyle hareket ettiği belirtilirken sanıklara şu suçlamalar yöneltiliyor: "Örgüt, APEK'e ait şehir merkezindeki 200 dönümlük arazi ile Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın uhdesindeki yine şehir merkezindeki Zirai Donatım Fabrikası'na ait araziye yapılacak Kent Park Projesine ilişkin ihaleye müdahale etmeye çalışmıştır. Şirinler Grubu ile tek çatı altında birleşerek güçbirliği yapan Ali Kaplan, yeni örgütün lideridir. Ancak kum ocağı işletmeciliği yapan Musa Genç, örgütü finanse eden arka plandaki liderdir. Ali Kaplan son zamanlarda ekibini daha güçlü kılabilmek için silah taşıma yetkisine sahip emniyet ve ordun mensubu kişileri örgütüne kazandırmıştır. Bu nedenle emekli polis memuru Zekayi Abacı ve Edremit İlçe Jandarma Karakolu'nda görevli Başçavuş Hüseyin Durdu örgüte silahlı güç oluşturmuştur"
VAKIF ÇETEYE MEKAN OLDU
Soruşturmada, Aziz Yılmaz'ın, "çıkar suç örgütü ile ilişki kurarak, örgütün erine mekân temin etmek kaydı ile /erdiği" öne sürüldü: "Yapılan teknik istihhari çalışmalar sonucunda, çete liderleri Ali Kaplan ve Musa Genc'in, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yöneticilik yapmış, halen Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı ve bir gazetenin köşe yazarlığını yapmakta olan ve aynı zamanda Sakaryalı olduğu bilinen Aziz Yılmaz ile geçmişe de dayalı iyi dostluklarının bulunduğu tespit edilmiştir. Yılmaz ve Kaplan, bu soruşturma safhasında yakın ilişkiler içerisinde olduğu gibi bir zamanlar Sakarya'da yapılması planlanan Kent Park projesinde de, kendileri arka planda olmak kaydıyla Aziz Yılmaz üzerinden ihaleye girmeyi planladıkları söz konusudur. Aziz Yılmaz'ın, Ali Kaplan ve Musa Genç ile iyi ilişkiler içinde olması, faaliyetlerinden de haberdar olduğunu göstermekte olduğu gibi, örgütün İstanbul'da gerçekleştirmek istediği birtakım faaliyetler için de özellikle kendisinin bilgisi dahilinde, zaman zaman da katılımıyla, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın altında bulunan Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı'ndaki ofisini kullandırdığı tespit edilmiştir."
İTİRAF GİBİ İFADE
Soruşturma kapsamında savcıya ifade veren Aziz Yılmaz, vakıf merkezini çete faaliyet için kullandırdığı suçlamalarını reddetmedi. Yılmaz, son zamanlarda vakfın diğer üyelerinin rahatsızlık duyması üzerine, çete yöneticilerine babasının Kadıköy Moda'daki işyerini kullandırdığını beyan etti. Savcı, Yılmaz'ın ifadesini, 'itiraf olarak yorumladı ve şöyle dedi 'Yılmaz ifadesinde, Ali Kaplan ve Musa Genc'i uzun zamandır tanıdığını, hatta Genc'in çocukluk arkadaşı ve kapı komşusu olduğunu, ayrıca 'çete lideri' olarak tanınan Şenol Acar ve Alaatti 11 Bayraktar isimli şahısların da dostları olduğunu söylemiştir. Kaplan'ın zaman zaman kendisine Adapazarı'ndaki yatırımlarına girmeyi teklif ettiğini ancak maddi durumu elverişli olmadığı için bu teklifleri kabul etmediğini anlatmıştır, örgüte mekân temin etme konusuyla ilgili olarak ise, Kaplan'ın İstanbul'da takip ettiği işlerinin olduğunu ancak bu şehirde işlerini yapacağı bir mekânlarının olmaması nedeniyle ve aynı zamandıı kendisini kariyerinden de istifade etmek üzere, toplantılarını, görüşmelerini, başkanı olduğu vakfa ait ofisinde gerçekleştirmesine müsaade ettiğini itiraf etmiştir. Ali Kaplan'm, kendisine ait vakıftaki ofisinde şeker fabrikası arazisinin satışıyla ilgili olarak Zeynep Özal, Şenol Acar ve daha birçok kişiyle görüşmele -rini gerçekleştirdiğini, bu görüşmelerin bir kısmında kendisinin de bulunduğunu itiraf etmiştir."

http://spor.mynet.com/haber/saracoglundan-silahli-orgut-cikti/14009

Muhammet*
30.06.2009, 15:08
Fenerbahçede yeni teknik direktör Christoph Daum 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Daum, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde basın önüne çıktı.
www.sporx.com

Muhammet*
30.06.2009, 17:07
Aghahowa ayrılıyor (http://www.ligtv.com.tr/TurkcellSuperlig.aspx?r=1&hid=58237)

Kayserispor, yabancı forvet arayışlarını sürdürürken, forvet oyuncusu Aghahowa ile yollarını ayırma kararı aldı.

Muhammet*
01.07.2009, 14:14
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, TFF Süper Kupa'nın İstanbul'da, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılmasına karar verdi.

devamı (http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=81323)

Harun-61
01.07.2009, 23:42
MHK Başkanı yine Oğuz Sarvan

İstanbul'da toplanan Türkiye Futbol Fenederasyonu Yönetim Kurulu, 12 Haziran 2009 tarihinde yapılan TFF Olağan Genel Kurul'unda son haline getirilen ve akabinde Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nde belirtildiği üzere bazı kurulları yeniden atadı.

Yeni Merkez Hakem Kurulu'nda genel sekreter Osman Avcı, Osman Erdal Fırat ve Adnan Şeker yer almadı. Bu üç ismin yerine Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın ve Hamza Işın komiteye girdi. Yeni kurul Oğuz Sarvan başkanlığında en kısa sürede toplanıp görev dağılımı yapacak.

Bilindiği gibi uzun bir süredir MHK, sürekli masaya yatırılmış Sarvan ile yardımcısı Yüksel Okçuoğlu'nun gideceği haberleri medyada yer almıştı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener'in yönetimi, bu iki ismi yerinde bırakarak, MHK başkanına olan güvenini de kamuoyuna sunmuş oldu.

Buna göre TFF'nın atadığı kurullar ve üyeleri şöyle:

MERKEZ HAKEM KURULU:

Başkan: Oğuz Sarvan

Üyeler: Yüksel Okçuoğlu, Turgay Güdü, Ünsal Çimen, Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın, Dr. Zihni Aksoy, Hamza Işın, Galip Bitigen

TEMSİLCİLER KURULU

Başkan: Kemal Dinçer

Üyler: Dr.Fatih Tanfer, Altan Kutucu, Musa Soykarcı, Şükrü Var, Adnan Müftüoğlu, Hasan Üsküplü

Yedek üyeler: Gökhan Berker, Adem Vural, Şener Aydın, Hakkı Özgenel, İbrahim Yuşan, Fahrettin Selçuk,

TAHKİM KURULU

Başkan: Av.Adnan Türkkan

Üyler: Tanju Güvendiren, Prof.Dr. Yener Ünver, Doç. Dr. Suat Sarı, Av. Deniz Tolga Aytöre, Av. Mehmet Doğan, Av. Mehmet Yaya

Yedek üyeler: Av. Namık Kemal Marmara, Prof. Dr. Ersan Şen, Av. Halil Tomruk, Doç. Dr. Özlem Yenerer Çakmut, Av. Ömer Demir, Av. Kubilay Marangoz

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU

Başkan: Av. Mehmet Reşat Bostan

Üyler: Av. Temel Kaplan, Doç. Dr. Bekir Mahmut Kaşıkçı, Av. Mustafa Urgancı, Av. Argun Kerestecioğlu, Av. Ahmet Deniz Arı, Av. Sinan Gürsoy

Yedek üyeler: Doç. Dr. Mahmut Koca, Av. Alp Tunga Çelebi, Av. Celalettin Sayın, Av. Sinan Aydın, Av. Cumhur Samsa, Av. Erkan Semiz

UÇK

Başkan: Hukukçu Sait Yalazay

AFDK

Başkan: Av. Tacar Çağlar, Av. Egemen Magat, Av. Ş.Yener Civelek, Av. Nail Karaaslan, Maksut Mete, Abdullah Albunar, Murat Kandazoğlu

Yedek üyeler: Av. İsmail Metin, Av. Dilek Gürsan, Av. Öztürk Yazıcı

Harun-61
03.07.2009, 00:38
Bir dönem Galatasaray forması da giyen eski Rumen milli futbolcu Gheorghe Popescu, 3-4 gün önce hakkında çıkan "ajan" iddialarını kabul etti.

1997-2001 yılları arasında Galatasaray formasıyla UEFA Kupası başta olmak üzere, pek çok başarıya imza atan Gheorghe Popescu, 3-4 gün önce hakkında çıkan ve daha önce kabul etmediği "ajan" iddialarını, Evenimentul Zilei gazetesine verdiği demeçte kabul ettiğini söyledi.
Popescu, Universitatea Craiova takımında forma giydiği dönemde takım arkadaşları ve diğer yetkililer hakkında 4 defa bilgilendirme amacıyla üstlerine rapor verdiğini açıkladı. Eski milli futbolcu, yazdığı bilgilendirme notlarında arkadaşlarından övgüyle bahsettiğini de sözlerine ekledi.
41 yaşındaki eski futbolcu 1985 yılında Nikolay Çavuşesku döneminde "Ulusal çıkarları koruma" belgesine sadık kaldığını belirtmek için imza attığını kaydetti. Popescu, bu işleri, Komünist rejimin iktidarda olduğu dönemde yaptığını vurgulayarak, kendisini savundu.
Romanya Milli Takımı'nın formasını giydiği 115 maçta 16 gol kaydeden Popescu'nun, ajan olduğu iddialarını geçen pazartesi günü Adevarul gazetesi öne sürmüştü.

Harun-61
03.07.2009, 00:40
Batista Mersin İdman Yurdu'nda!

Galatasaray'da Batista ismiyle tanınan, ardından Türk vatandaşlığına geçen Mertol Karatay Mersin İdmanyurdu'na imza attı !.. Bank Asya'nın yeni ekibi, iç transferde Erdal ve Levent, dış transferde ise Güngör ile de sözleşme imzaladı. Mertol yurtdışında olduğu için imzayı menajeri attı.

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, kulüp binasında düzenlenen imza töreninde, hedeflerinin Turkcell Süper Lig'e çıkmak olduğunu belirterek, transfer çalışmalarını da bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi. İç transferin yüzde 90'ını tamamladıklarını ifade eden Kahramanlı, dış transferde de çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

BATISTA İMZAYA GELEMEDİ

Konuşmaların ardından iç transferde kaleci Levent ile Erdal, dış transferde ise Malatyaspor'dan Güngör, kendilerini 2 yıllığına kırmızı lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Bir dönem Galatasaray forması da giyen ve Konyaspor'da oynarken Mertol Karatay adıyla Türk vatandaşlığına geçen ve geçen sezon Kasımpaşa'da oynayan Brezilyalı Batista'nın sözleşmesini ise kendisi yurt dışında olduğu için avukatı Cumhur Batı imzaladı.

Tayfun
03.07.2009, 12:08
En iyi takımlar açıklandı..

Dünyanın en iyi futbol takımları sıralaması açıklandı! Listede önde olan Galatasaray ilk 50 sıra içinde yükseldi! Fenerbahçe ile Beşiktaş ise ufak bir gerileme yaşadı. Sivasspor, Bursaspor ve Trabzonspor ise 200'lü sıralarda yer buldu.. İşte dünyanın en iyi futbol takımları listesi..

(http://www.ajansspor.com/yazdir.aspx?id=173688)

http://www.ajansspor.com/resim/2008_4buyukler.jpg

(http://www.ajansspor.com/futbol/takim/Besiktas)

Dünyanın en iyi futbol takımları sıralamasında Galatasaray 47. sıraya yükselirken, Fenerbahçe 53, Beşiktaş ise 61. sıraya geriledi.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS), 1 Temmuz 2008 ile 29 Haziran 2009 tarihleri arasındaki maçları baz alarak yaptığı aylık değerlendirmede Galatasaray, 155,5 puanla bir basamak yükselerek 47. sırada yer aldı ve Türk takımları içinde en iyi dereceyi elinde bulundurdu.

Geçen aya oranla 1 basamak gerileyen Fenerbahçe, 151,5 puanla 53. sırada yer alırken, Beşiktaş da yine 1 sıra düşerek, 143 puanla 61. oldu.

Değerlendirmede ilk 100 içinde başka Türk takımı yer almadı. Sivasspor, 82.5 puanla 207, Bursaspor 71 puanla 281, Trabzonspor ise 69 puanla 295. sırada yer aldı.

-BARCELONA VE MANCHESTER UNITED ZİRVEDE-
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde son finali oynayan İspanya'nın FC Barcelona takımı ile İngiltere'nin Manchester United ekibi değerlendirmede zirveyi paylaştı.

İki takım da 315'er puanla zirvede yer alırken, İngiliz ekibi Chelsea ise üçüncü sıradaki yerini korudu.

Bu arada, ilk 5 içindeki takımların 3'ünü İngiliz ekiplerinin oluşturması dikkati çekti.

-İLK 10-
IFFHS'nin yaptığı değerlendirmede ilk 10'da yer alan takımlar şöyle:

Sıra Takım Ülke Puan
1. Barcelona İspanya 315
Manchester United İngiltere 315
3. Chelsea İngiltere 276
4. Estudiantes Arjantin 256
5. Liverpool İngiltere 248
6. Arsenal İngiltere 247
7. Shakhtar Donetsk Ukrayna 245,5
8. Dinamo Kiev Ukrayna 234,5
9. Hamburg Almanya 228
10. Gremio Brezilya 223

Alihan Ertürk
03.07.2009, 12:12
TSL yeni sezon kura çekimi 7 Temmuz'da! (http://www.onlinefootballmanager.co.uk/newsfeedclick.asp?goto=http%3A%2F%2Fwww%2Eajansspo r%2Ecom%2Ffutbol%2Fsuperlig%2Fh%2F20090703%2Ftsl%5 Fyeni%5Fsezon%5Fkura%5Fcekimi%5F7%5Ftemmuzda%2Ehtm l%3Fref%3Drss&feed=5)

Turkcell Süper Lig 2009-2010 sezonu fikstürü, 7 Temmuz Salı günü İstanbul'da çekilecek. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 18 kulübün temsilcisinin katılacağı kura çekimi, Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde saat 11.00'de başlayacak.

Turkcell Süper Lig'de yeni sezon 9 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak ve 16 Mayıs 2010'da oynanacak maçlarla tamamlanacak.

ajansspor

Kazım Uzunboy
03.07.2009, 12:43
34. hafta : Trabzonspor - Fenerbahçe :cool:

:rolleyes: :rolleyes:

Alihan Ertürk
03.07.2009, 12:53
34. hafta : Trabzonspor - Fenerbahçe :cool:

:rolleyes: :rolleyes:

İki sezondur aynı şey oluyor.

Bu sefer TRABZONSPOR-Sivasspor olsun 34. hafta maçı .:cool:

:D

Tayfun
03.07.2009, 14:13
Beşiktaş, 24 Temmuz'da başlayacak Barış Kupası'ndaki ilk maçını 25 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30'da Lyon'la yapacak.

İspanya'da düzenlenecek Barış Kupası 2009'a katılacak olan Beşiktaş Futbol Takımı'nın grubunda oynayacağı maçların programı netleşti.
Turnuva 24 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında İspanya'nın Madrid, Sevilla, Malaga, Jerez ve Huelva kentlerinde oynanacak.
Fransa'nın Olympique Lyon ve Portekiz'in Porto takımlarıyla birlikte D Grubu'nda yer alan siyah-beyazlılar, gruptaki ilk maçında 25 Temmuz Cumartesi günü TSİ 21.30'da Olympique Lyon ile Huelva'daki Colombino Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

NTV Spor

Muhammet*
03.07.2009, 14:33
İlk maç İstanbul'da bjk ile olsun...:)

ilhan
05.07.2009, 12:03
Sabri taraftara ayakkabı fırlattı

Galatasaray'ın, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Hollanda'nın Tegelen kasabasında bu akşamki antrenmanı sonrası futbolculardan Sabri ile bir gurbetçi taraftar arasında arbede yaşandı.

Sarı-kırımızılı ekibin kaldığı otelin önünde kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen bir gurbetçi taraftarın, Sabri'nin olumsuz yanıtı üzerine hakaret ettiği, bunun üzerine Sabri'nin de ayakkabılarını gurbetçiye fırlattığı öğrenildi. Yaşanan kargaşayı, araya giren diğer gurbetçiler ve Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in fazla büyümeden önlediği bildirildi.

--------

Eyy gidi milli takımda Fatih Terim'in prensi ey..

NeoTs
05.07.2009, 12:13
Ya bu takımların sıralamasını nasıl hesaplıyolar bi anlamadım gitti.

Kadir
05.07.2009, 12:45
O taraftar ayakkabıyı hak etmiş .

Sarbi gibi bir kabiliyet düşmanından imza isteyene ayakkabı müstahaktır :)

Ali Can
05.07.2009, 14:03
bu sabri akıllanmayacak bugün yarın gidici biraz daha dikkatli olmalı

Muhammet*
05.07.2009, 14:52
Sabri sezonu resmi olarak açmış...

Hüseyin İlkin
05.07.2009, 15:09
O taraftar ayakkabıyı hak etmiş .

Sarbi gibi bir kabiliyet düşmanından imza isteyene ayakkabı müstahaktır :)

Bende böyle düşünüyorum. :)

Muhammet*
07.07.2009, 17:05
İLK İSTİFA GELDİ!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/81784_1_090707162845.jpg

Diyarbakırspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, görevinden ayrıldı.

Sağlam, yaptığı açıklamada, bir süre önce Diyarbakırspor ile anlaştığını ve 27 Haziran 2009 tarihinde Diyarbakırspor yönetim kurulu ile ilk görüşmeyi yaptığını, oluşturulması gereken şartları kendilerine ilettiğini belirtti.

Yönetim kurulunun kendisini 29 Haziran 2009 tarihinde kendisini arayarak, bu şartları kabul ettiğini anlatan Sağlam, şöyle devam etti:

''Diyarbakırspor ile karşılıklı bir prensip anlaşmasına vardık. Çok sayıda yerli ve yabancı oyuncu (geçen seneki oyuncularımız dahil) ile yönetim kurulu ve sportif direktörümüz sayın Mehmet Budakın ile birlikte prensip anlaşmasına vardık. Ancak oyunculara taahhüt ettiğimiz sürede sorumluluklarımızı yerine getiremedik ve oyunculardan bazıları, özellikle yabancılar haklı olarak anlaşmaları bozdular. Uzayan bu süreçte, kampı 2 defa olmak üzere, 1'er gün ileri ertelemek zorunda kaldım. Taktir edersiniz ki; bütün takımların sezonu açtığı anda bizim hala ekonomik sorunların üstesinden gelmekle zaman kaybetmemiz en büyük sıkıntımızdı. Kısacası, bana vaat edilen şartlarla yaratılan olanakların birbiriyle çok tezat olması, Diyarbakırspor'da arzu ettiğim başarıyı yakalama arzumu ve inancımı sarstı. Bu şartlar altında çok taktir ettiğim Diyarbakır halkının gözünde ve gönlünde uzun yıllar sonra Diyarbakır'a gelip başarısız olan teknik adam olarak anılmak istememem, bu kararı almama neden oldu. Bu süre zarfı içerisinde, sayın başkan Çetin Sümer ve yönetim kurulunun iyi niyetinden asla şüphe etmedim. Gerçekten bu zorlukların üstesinden gelmek için tüm olanaklarını seferber etme uğraşlarını yürekten taktir ettim. Ama onların da bu kısa dönem içerisinde gösterdiği çaba, bu sorunların üstesinden gelinmesine olanak sağlamadı. Tüm Diyarbakır halkından özür diliyor ve aflarına sığınıyorum.''

www.maraton.com.tr/

Koray
07.07.2009, 17:15
Kayseri Troisi'yi almış, süper bi transfer yaptı Kayseri...

Topuz'un parasını çar-çur etmiyorlar anlaşılan Gökhan'ın parasında olduğu gibi...

Vkgz
07.07.2009, 17:23
diyarbakır 20 puan toplarsa başarıdır bu sezon

Emirhan Makul
07.07.2009, 17:57
Kayseri Troisi'yi almış, süper bi transfer yaptı Kayseri...

Topuz'un parasını çar-çur etmiyorlar anlaşılan Gökhan'ın parasında olduğu gibi...

Muhteşem bir Transfer o kadar diyeyim yani.

Hüseyin İlkin
07.07.2009, 20:24
Kayseri Troisi'yi almış

İyi transfer.

Ücret hakkında bilgi var mı?

krdnz
07.07.2009, 20:56
Ferrari İstanbul'a indi!

Beşiktaş'ın Gökhan Zan'ın yerine renklerine kattığı yeni transferi Matteo Ferrari İstanbul'a geldi! Genoa ile problemleri aşarak transferi bitiren Başkan Yıldırım Demirören ve yönetici Şeref Yalçın'la birlikte İstanbul'a gelen İtalyan oyuncunun 4 yılık sözleşmeyi imzalayacağı belirtiliyor..

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090707/ferrari_istanbula_indi.html?ref=flas

Jetaime
07.07.2009, 21:04
Kayseri gerçekten Troisiyi aldıysa hakikaten bombayı patlatmış ama Cavcav kolay kolay vermez o adamı , verdiyse bile topuzdan kazandıklarının en az yarısını almıştır Kayseriden :) belkdei daha fazlasını..

Alihan Ertürk
07.07.2009, 22:38
Gökhan Zan,Ferrari'den çok daha iyi bir oyuncu.O kadar parayı sokağa atıyorlar resmen.

8JK çok transfer yapıyor ama boş transfer yapıyor. ( Nihat dışında )

Harun-61
08.07.2009, 00:20
Kayseri Troisi'yi kaçırdı mı?

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un, Gençlerbirliği'nin Avustralyalı futbolcusu James Troisi'yi kaçırdığı iddia edildi.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Gençlerbirliği ve Kayserispor kulüpleri arasında filmleri aratmayacak bir olay yaşanıyor.

Gençlerbirliği'nin 1 hafta önce kampa katılması gereken ancak katılmayan ve kendisinden haber alınamayan Avustralyalı futbolcusu James Troisi'nin 3 gündür Kayseri'de alıkonulduğu öne sürüldü. Kayserisporlu yöneticilerin Troisi'yi arayarak "Sen Kayseri'ye gel. Biz senin Gençlerbirliği ile olan bonservisini halledeceğiz" dediği iddia edildi. Troisi'nin de bunun üzerine Pazar günü Kayseri'ye geldiği ifade edildi.

Troisi'den haber alamayan Gençlerbirliği yönetimi ise, genç yıldızın 3 gündür Kayseri'de bulunduğundan bugün haberdar oldu. Gençlerbirliği yöneticileri, bu duruma büyük tepki gösterdi. Başkent temsilcisinin yetkilileri, "Troisi'nin Gençlerbirliği ile 2011 yılına kadar sözleşmesi var. Kayserispor'un yaptığı bu olay hiçbir etik davranışa uymuyor. Genç futbolcunun aklını çeldiler. Bu konuyla ilgili gerekli işlemleri yapacağız. Kayserispor'un bu davranışını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" dediler.
Kayserispor son olarak Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında gerilime neden olan Mehmet Topuz transferinde de adından sıkça söz ettirmişti.

Kaynak: iha

Burak_52
08.07.2009, 00:29
kayseri troisiyi alırsa çok iyi iş yapar kanatlarda troisi ve gökhan emreciksin
defans zaten sağlam birde bitirici bir forvet alırlarsa çok iyi takım olurlar bana göre

Vkgz
08.07.2009, 00:48
troisinin sözleşesinde velli bi ücrete serbest kalma maddesi varmıs

Murat GENEL
08.07.2009, 02:39
fanatik yarın ''5 büyük''lerin fikstürünü veriyormuş..vay be büyük olmak bu kadar kolay demek..Sivasa bak hele..

lazrail8989
08.07.2009, 02:49
fanatik yarın ''5 büyük''lerin fikstürünü veriyormuş..vay be büyük olmak bu kadar kolay demek..Sivasa bak hele..
adamların müzesinde kupadan geçilmiyor YILLARDIR Türkiye ve avrupa başarıları onları 5. büyük yapmıştır:rolleyes: insanlar gerçekten saçmalıyor

İskender YILMAZ
08.07.2009, 10:21
Gökhan Zan,Ferrari'den çok daha iyi bir oyuncu.O kadar parayı sokağa atıyorlar resmen.

8JK çok transfer yapıyor ama boş transfer yapıyor. ( Nihat dışında )

Nihat da dahil, hatta en başta Nihat .. :) İyi böyle iyi, dokunmayın alsınlar .. :)

Şampiyonlar Ligi'nde Barça'lı, Bayern'li, Celtic'li bi gruba düşmeleri dileğiyle .. :)

Paksoy
08.07.2009, 10:23
Nihat da dahil, hatta en başta Nihat .. :) İyi böyle iyi, dokunmayın alsınlar .. :)

Şampiyonlar Ligi'nde Barça'lı, Bayern'li, Celtic'li bi gruba düşmeleri dileğiyle .. :)

liverpool düşsün yeter

Serdær
08.07.2009, 10:49
BJK ,

Sivok Zapo ikilisine tam tamına 8,5 Milyon Euro ödedi.

Gordon Schindelfd'e 3,5 Milyon Euro ödedi.

Diarra'ya 1,250 Milyon Euro ödedi.

Daha neler neler.

Buradan anlaşılacağı üzere BJK Transfer yapma konusunda çok kötü.

Ferrari'ye gelirsek ,

5 Milyon Euro ayrıca eşine Number One sunucu yapmak için para vermeye değer mi ?

Kesinlikle ''Hayır''..

Kalburüstü bir futbolcu..

Bunun dışında Antep'teki İsmail 6,5 Milyon Euro verdiler.

Tabata için 8,5 Milyon Euro önerdiler.

Açıkçası battıkça batıyor BJK haberleri yok..

Muhammet*
08.07.2009, 11:25
Bjk'nin her zamanki hali...

Muhammet*
08.07.2009, 11:58
Diyarbakırspor Ziya Doğan ile anlaştı

Nurullah Sağlam’ın görevinden istifa etmesinin ardından Diyarbakırspor yönetimi teknik direktörlüğe Ziya Doğan’ı getirdi.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/ziya-dogan1.widec.jpg
NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 11:50 TSİ 08 Temmuz. 2009 Çarşamba

DİYARBAKIR – Turkcell Süper Lig’in yeni takımlarından Diyarbakırspor, teknik direktörlüğe Ziya Doğan’ı getirdi.
Daha önceden Nurullah Sağlam’la anlaşan ancak Sağlam’ın istifa etmesinin ardından teknik direktör arayışlarını sürdüren Diyarbakırspor, Ziya Doğan’la her konuda anlaştı.

Özge
08.07.2009, 12:46
Vayy demek Ziya Diyarbakır ile anlaştı:D:D

Orhan Aydın
08.07.2009, 12:49
diyarbakırsporun sonu pek hayır değil gibi gözüküyor:)

Emirhan Makul
08.07.2009, 12:53
Vay be işte yıllardır beklediğim haber ama takım kötü be ziya hoca para yok pul yok sıkıntı daha iyi takımlardan teklif geldi neden kabul etmedin acaip bir adam olduğun tescillendi.

Ne güzel takımlar var neden diyarbakır.

Özge
08.07.2009, 12:57
Hüseyin Bursaspor'da:)Ohh be bu sene Hüseyinsiz bir sezon bizi bekliyor:)

Muhammet*
08.07.2009, 12:58
Hayırlı olsun HÜseyin için...

Harun-61
08.07.2009, 13:01
gecmis olsun Diyarbakir :)

Ali Tunahan Güllü
08.07.2009, 14:27
diyarbakar adına çok üzgünüm:D

kaptanımızada herşey için teşekkürler hayırlı olsun...

Muhammet*
08.07.2009, 14:32
Ziya hoca,Diyarbakır'a fazla bile...

TS-FAN
09.07.2009, 03:08
İşte Tabata gerçeği!

“Beşiktaş Tabata’yı istiyor. Ben onun gibi Antep’le özdeşleşmiş bir futbolcuyu satmak istemiyorum. Ayrıca Bekir’i satmadık. F.Bahçe bizden çaldı.”

BUĞRA ACAR - VATAN

ÖNCEKİ gecenin en önemli transfer spekülasyonu Delgado’nun sakatlanması nedeniyle 10 numara arayan Beşiktaş’ın, G.Antep’in Brezilyalı yıldızı Tabata ile anlaştığına dair fısıltı haberleriydi.. Spor medyası fısıltının üstüne balıklama atladı, “Tabata Beşiktaş’ta” haberleri gazeteleri süsledi..

VATAN Spor, bu transferi en yetkili ağız G.Antep Başkanı İbrahim Kızıl’a sordu.. İşte Kızıl’la yaptığımız tele röportaj:

Sayın Kızıl, Tabata’yı Beşiktaş’a verdiniz mi?

Hayır, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil..

Sayın Demirören ile pazartesi günü biraraya gelip prensip anlaşmasına vardığınız söyleniyor..

Şu duruma açıklık getirelim.. Yıldırım Bey benim canım kardeşim, çok yakın bir aile dostum.. Pazar evindeydim, pazartesi günü 14.00’e kadar da birlikteydik.. Zaten ben ne zaman İstanbul’da olsam, hiç ayrılmayız.. O kadar birbirimize yakınız.. Ama şunu herkes bilsin, kardeşlik başka, G.Antep’in menfaatleri başka..

Beşiktaş, sizden Tabata’yı resmen istedi mi?

Evet istediler.. Ama ben şu anda kimseyi vermeyi düşünmüyorum.. Tabata’yı göndermem için 3 şart var.. Önce hakettiği transfer rakamını bulacak, sonra en az onun kadar değerli bir futbolcuyu G.Antep’e alacağız, sonra da futbolcu kabul edecek.. Şu aşamada 3 şarttan hiçbiri gerçekleşmedi. Büyük konuşmak istemiyorum ama Tabata gibi Antep’le özdeşleşmiş bir ismi satmak istemiyorum..

Daha önce İsmail’i Beşiktaş aldı, Bekir’i ise F.Bahçe..

Şunu düzeltelim.. F.Bahçe Bekir’i bizden almadı, çaldı.. Bekir 8 yaşından beri elimizde büyümüş, ailesi Antepli olan, burada yaşayan bir futbolcu.. Galiba geçen sezonun devre arasında kendisiyle bir protokol yapmış F.Bahçe.. Bekir bu yüzden bize ihanet etti, kendisini affetmiyorum.. Transferin son gününde bile gece yarısı beni aradı, “Başkanım, ben kesinlikle F.Bahçe’ye gitmiyorum.. Trabzon olabilir” dedi.. Kendisine “Trabzon benim rakibim.. Gelecek sezon onları geçmeyi hedefliyorum.. Oraya da gitme.. Ayrıca F.Bahçe ile bir durum söz konusu ise onların vereceği parayı ben sana ödeyeceğim.. Bizi ezdirme.. Bu ihaneti yapma” karşılığını verdim.. “Asla başkanım” dedi.. Bu görüşmenin ses kaydı var bende.. Bakın, F.Bahçe Türkiye’nin en büyük kulübü ve camiası.. Çok değerli, saygı duyduğum yöneticileri var.. Ama kulübü yöneten birkaç kişi küçük işlerle uğraşıyor.. Büyük nasıl olunur? Biraz mütevazı olacaksın, attığın her adım sana yakışacak.. Ama Bekir konusunda bize ayıp ettiler.. Bekir’in yalanını hiç affetmeyeceğim..

Peki Tabata Beşiktaş’a gider mi?

Beşiktaş istiyor.. Ama ne olur Yıldırım Bey’le her görüşmemizden farklı bir anlam çıkmasın.. Ben satmak istemiyorum.. Yine de ne olacağı da belli olmaz.. Bekleyip görelim..
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .........
1.Bize "kesinlikle satmayacağım" diyen Kızıl şimdi bekleyip görelim diyor.Neden?Çünkü becekeyi rakip görmüyor.Ona erişemez çünkü.Ezik..
2.Kızıl kendisine hedef olarak Trabzonspor'u geçmeyi seçmiş..Hedef buysa sonucu bekleyip görelim.
3."Trabzonspor'u geçmeliyim" diyen Kızıl neden İstanbul takımlarını hedef olarak görmüyor.Cevap şu olabilir:Ezilmişlik...
4.Kızıl'a göre Türkiye'nin en büyük camiası kendisine kazık atan febe.Neden?Burdan da bir ezilmişlik kokusu aldım..

_SeRKaN_
09.07.2009, 12:18

Her sene bir takım büyüklük ünvanı alsa 10-15 seneye kadar ligimizde küçük kavramı kalmaz...:)

Oktay AKKUŞ
10.07.2009, 22:02
Tabata kampa katıldı!

Yeni sezon hazırlıklarını tesislerinde sürdüren Gaziantepspor'da futbolcular, laktat testinden geçerken, tüm futbolcuların yanısıra dün gece Gaziantep'e gelen Brezilyalı futbolcu Tabata da teste katıldı. Celal Doğan Tesisleri'nde teknik direktör Jose Couceiro yönetiminde çalışmalarını sürdüren Gaziantepsporlu futbolcular, laktat testinden geçti. Yaklaşık 3 saat süren teste futbolcular beşerli gruplar halinde katıldı. Kulüp doktoru Yusuf Bozfırat öncülüğünde yapılan teste, tüm futbolcuların yanısıra dün gece Gaziantep'e gelen Brezilyalı futbolcu Tabata da katıldı.
Bu arada Celal Doğan Tesisleri'ne gelen bir grup taraftar, teknik direktör Jose Coucerio ve futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Kırmızı-siyahlı taraftarlar, teknik heyet ve futbolculara çiçek sunup, baklava ikramında bulundular.
TABATA, KAMPA KATILDI
Bu arada Gaziantepspor'un Brezilyalı futbolcusu Rodrigo Tabata, kırmızı-siyahlı takımın kampına katıldı. Tabata, antrenman sonrası transferiyle ilgili açıklama yapmazken, şu anda Gaziantepspor'un futbolcusu olduğunu ve burada mutlu olduğunu söyledi.
Gaziantepspor'u ve taraftarı çok sevdiğini belirten Tabata, ''Ben daha önce başkanıma burada mutlu olduğumu söyledim. Aklımda transfer yok, şu anda Gaziantepspor'un futbolcusuyum ve burada oynamak istiyorum. Gitmeyi düşünmüyorum. Gaziantepspor'u ve taraftarı çok seviyorum. Yeni sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum'' diye konuştu.

Muhammet*
14.07.2009, 12:57
HAKEMLERİN GİYSİ SPONSORU DİADORA!..

Futbol Federasyonu'na bağlı klasman ve üst klasman hakemlerin, yeni sezonda Diadora marka kıyafetlerle görev yapacağı bildirildi.

Federasyon ile anlaşma yapan İtalyan spor giyim markası Diadora, 2009-2010 sezonunda Turkcell Süper Lig, Bank Asya 1. Lig ile 2. ve 3. Lig'de görev yapacak klasman ve üst klasman hakemlerin giyim sponsorluğunu üstlendi.

İtalya Futbol 1. Ligi Seri A hakemlerinin de 5 yıldır giyim sponsorluğunu yürüten Diadora'dan yapılan açıklamada, bu sezon Türk ve İtalyan hakemlerin aynı kıyafet kreasyonunu kullanacağı belirtildi. Hakemler için sarı, kırmızı ve siyah renkli kıyafetler hazırlandığı dile getirilen açıklamada, toplam 600 hakemi kapsayan anlaşmanın bir yıl geçerli olduğu kaydedildi.

www.maraton.com.tr

macka61
14.07.2009, 19:27
kötü olmuş italyan hakemlerin formaları çok iğrençti ve futbolcu formasıyla ayırt etmeniz çok zor oluyor

Muhammet*
15.07.2009, 14:05
"EURO 2016'ya aday olacağız"

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Esas hedefimiz olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olacağız'' dedi. Bakan Özak, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları ile ilgili düzenlenecek toplantıya katılmak üzere geldiği Erzurum'da Vali Sami Bulut'u makamında ziyaret etti.

Özak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uluslararası organizasyonlarda son derece büyük işlere imza attığını söyledi.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın İstanbul, Ankara ve Kayseri'de düzenleneceğini hatırlatan Özak, bu şampiyonanın son derece büyük bir organizasyon olacağını ifade etti.

Özak, Türkiye'de düzenlenecek diğer büyük organizasyonların da Dünya Golf Şampiyonası, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ve Trabzon'daki Gençlik Festivali olduğunu kaydetti.

Erzurum'da da 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları hazırlıklarının devam ettiğini dile getiren Özak, şunları söyledi:
''Bu hazırlıkları bir an önce tamamlamamız gerekiyor. 2010'un sonuna doğru hatta gelecek yılın ekim ve kasım aylarında 2011 Kış Oyunları için yapılmakta olan tesisleri bitirmemiz lazım. Çünkü FISU'ya öyle söz verdik. Ödenek sorunumuz yok.
Bizim esas hedefimiz olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olacağız. Bu şampiyona olimpiyatlardan sonra en büyük organizasyon. Gerek gayri safi milli hasılaya katkısı gerek istihdama katkısı, gerek turizme ve tanıtıma katkısı olarak olimpiyatlardan sonraki büyük organizasyon. Bu organizasyonla ilgili İstanbul'da hazırlık düzenleme kurulu toplantısı yapacağız.''

-''2020 OLİMPİYATLARINA DA ADAY OLACAĞIZ''-

Bakan Özak, ayrıca 2020 Olimpiyatları'na da aday olmak için hazırlık yaptıklarını bildirdi.
Türkiye'nin söz konusu tarihe kadar olimpiyatlara gerek insan kalitesi gerek altyapı, lobi ve finansman olarak hazır olacağını vurgulayan Özak, ''Türkiye'nin bunu da başaracağına inanıyorum. Fakat bütün bunların olabilmesi için Trabzon'da Gençlik Festivali'ni, Erzurum'da 2011'i, Dünya Basketbol Şampiyonası'nı çok başarılı bir şekilde organize etmemiz gerekiyor. Bu konuda medyanın da desteğine ihtiyacımız var'' diye konuştu.
Vali Bulut, ziyaret anısına Bakan Özak'a Oltu taşı tespih hediye etti.

15.07.2009

Kaynak : AA

Muhammet*
15.07.2009, 15:00
19 Mayıs Stadı ''Doğal'' oldu!

Turkcell Süper Lig'de geçen sezon 3 takımı barındıran ve büyük eleştirilere neden olan Ankara 19 Mayıs Stadı'nın suni çim olan zemini, doğal hale dönüştürüldü.

Devamı... (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090715/19_mayis_stadi_dogal_oldu.html?kf_2)

Emirhan Makul
15.07.2009, 15:02
"Quaresma oley"
Beşiktaşlı taraftarlar, Quaresma'nın transfer edilmesini istedi.
15/07/09 14:21

2008-2009 sezonunu Fortis Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Lig şampiyonluğuyla tamamlayan Beşiktaş'ta kutlamalar devam ediyor.
Siyah-beyazlı camia, taraftar grubu Çarşı'nın, Turkcell Kuruçeşme Arena'da düzenlediği kutlama gecesinde bir araya geldi. Geceye Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Mustafa Denizli ve futbolcular, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile siyah-beyazlı camiadan çok sayıda davetli katıldı.
Kutlamaya katılan yaklaşık 3 bin siyah-beyazlı taraftar, yaptıkları tezahürat ve söyledikleri marşlarla coştu. Konserlerle renklenen gecede, havai fişek gösterisi de yapıldı.
Bu arada, taraftarlar, geçen yıl hayatını kaybeden Beşiktaşlı spor yazarı Kazım Kanat, şarkıcı Barış Akarsu ile 'Optik Başkan' lakaplı taraftar Mehmet Işıklar'ı da andı.
-ŞARKICIYA ''FENERBAHÇELİ'' TEPKİSİ-
Bu arada, siyah-beyazlı taraftarlar, Fenerbahçeli olduğunu iddia ettikleri şarkıcı Şebnem Bal'a tepki gösterdi.
Şarkı söyleyen Şebnem Bal'a, ''Fenerbahçeli istemiyoruz'' diyen ve podyumdan inmesini isteyen taraftarlar, Fenerbahçeli olmadığını ifade etmesine karşın şarkıcıya yabancı madde attılar ve podyuma çıkmak istediler. Bunun üzerine Bal, şarkısını tamamlayamadan sahneden indi.
-TARAFTARLARDAN QUARESMA İSTEĞİ-
Öte yandan, Beşiktaşlı taraftarlar, yönetimden, Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma'nın transfer edilmesini istedi.
Başkan Yıldırım Demirören'in konuşma yaptığı sırada, taraftarlar uzun süre ''Ricardo Quaresma oley'' diye tezahüratta bulunarak, isteklerini dile getirdi.

A.A.

Her zaman diyorum İstanbul taraftarı çok vahşi ve medeniyetsiz bir toplum elektrikli tel çekmek lazım bunların statlarına çok vahşiler zaten bunlar tribünde adamda öldürdüler polisede saldırdılar çok seviyesiz ve bilgisiz insanlar.

28TS61
16.07.2009, 13:46
Rakibimiz Ukrayna

2010 Dünya Kupası'na katılma mücadelesi veren A Milli Futbol TakımıMIZ, 12 Ağustos Çarşamba günü deplasmanda Ukrayna ile özel maç yapacak. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, başkent Kiev'deki Dinamo (Valeri Lobanovskiy) Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 21.00'de başlayacak

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=58786

Muhammet*
16.07.2009, 18:40
Kuralar çekiliyor

Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu kuraları yarın İsviçre'de çekilecek.

Nyon kentindeki kura çekiminde, Türk takımlarından Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi 3. eleme turundaki, Fenerbahçe ile 2. eleme turunu geçmesi halinde Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turundaki rakipleri belli olacak.

Kura çekimi Şampiyonlar Ligi için TSİ 13.00'te, UEFA Avrupa Ligi için de TSİ 14.30'da başlayacak.

Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu ilk maçları 28-29 Temmuz, rövanşları 4-5 Ağustos tarihlerinde, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu ilk maçları 30 Temmuz, rövanşları ise 6 Ağustos'ta yapılacak.

lig tv

Kazım Uzunboy
16.07.2009, 19:03
Kura sonuçlarını merakla bekliyoruz. :)

Oktay AKKUŞ
16.07.2009, 19:34
Tobol 1 Gs 0 :D:D:

Harun-61
16.07.2009, 19:45
19 Mayıs Stadı 25 günde doğal çimle kaplandı

Turkcell Süper Lig'de geçen sezon 3 takımı barındıran ve büyük eleştirilere neden olan Ankara 19 Mayıs Stadı'nın suni çim olan zemini, doğal hale dönüştürüldü.
Konuyla ilgili olarak Gençlerbirliği Kulübü Yöneticisi Serdal Ulusoy, ligin bitimiyle birlikte çalışmalara başladıklarını anlatarak, "30-40 kişilik ekiple gece-gündüz aralıksız çalışarak, stadı lige hazır hale getirdik" dedi.
Ulusoy, statta çim serme işleminin tamamlandığını, ancak bakımının sürdüğünü belirterek, "25 gün gibi kısa bir sürede işi bitirdik. Stattaki işlem, 4 Haziran'da başladı, 29 Haziran'da doğal çimin döşenmesi tamamlandı. Döşenen çimin bakımı ise devam ediyor. Çalışmalarda, hem Ankaragücü, hem de Gençlerbirliği kulüpleri sorumluluklarını yerine getirdi. Ayrıca sponsor desteği de sağlanarak, maliyet düşürüldü. TFF'nin zeminin yapımına maddi anlamda bir katkısı olmadı. Sökülen suni çimler tesislerimizde bekletiliyor" diye konuştu.
19 Mayıs Stadı'ndaki zemin yenileme çalışmalarının maliyeti konusunda açıklama yapmayan Serdal Ulusoy, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ankara'dan bir şirkete yaptırdık. 1 Ağustos'taki TSYD final maçında stadımız hazır duruma gelecek. Kullandığımız tüm malzeme Türkiye'den getirildi. Eğer malzemeyi yurtdışından getirmiş olsaydık, stat lige yetişmeyecekti. İnandığımız Türk mühendislerin ürünlerini kullandık. Yıpranmanın çok olduğu taç çizgilerinde ise suni çim bırakıldı. Bu ayrıntı yan hakemlerin de işini kolaylaştırıyor. Çünkü zeminin bu bölümünde yıpranma çok daha fazla oluyor. Böyle bir yapımla bu yıpranmayı en aza indirip, hakemlere yardımcı olduk diye düşünüyorum. Ayrıca stadın trafosu, jeneratörü ve enerji bölümü bakımdan geçirildi."
Serdal Ulusoy, birkaç sezondur kötü bir performans sergileyen ve bunun nedenlerinden biri olarak zemini gösteren Ankara takımlarının bu mazeretinin ortadan kalktığını söyledi.
Kendisinin bir yönetici olarak artık böyle mazereti kabul etmediğini vurgulayan Ulusoy, "Futbolcu ve teknik adam açısından sentetik saha mazeretini artık duymamamız gerektiğine inanıyorum. Ankara takımlarının hedefi hiçbir zaman düşmemek olmamıştır. Bu sezon başkent ekipleri hak ettikleri yerlerde olmalılar diye düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Hüseyin İlkin
17.07.2009, 03:03
http://www.sporx.com/futbol/superlig/160213/?ref=AKM3

Kayseri'li Eren sakatlanmış, 3-4 ay yok. Geçmiş olsun.. Geçen senenin parlayan yıldızlarından biriydi...

Harun-61
18.07.2009, 00:00
Ermenistan maçı Bursa'da

A Milli Takımımız, 2010 Dünya Kupası eleme grubundaki son maçında Ermenistan ile Bursa Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek.

14 Ekim 2009 Çarşamba günü oynanacak maçın başlama saati ve bilet fiyatları daha sonra açıklanacak.

Orhan Aydın
18.07.2009, 09:42
niye bursada ula avni akerde olsaydı:)

Muhammet*
18.07.2009, 15:26
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_vh_OrhanSengurbuz001.jpg

Acımız tarif edilemez...

Bazı haberler vardır ki; biz gazeteciler için kaleme alması bile çok zordur... Kelimeler ortaya çıkmaz, duyguların ifadesi imkansızlaşır...

Bu an da onlardan biri ne yazık ki...

Siz sporseverler için Türk spor televizyonculuğunun en saygın spikerlerinden; bizler içinse Orhan Abimiz olan Orhan Şengürbüz zamansız, aniden aramızdan ayrıldı.

Orhan Şengürbüz, akşam saatlerinde geçirdiği ani beyin kanaması sonrası tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.

Kanser tedavisi görmekte olan eşi Neslihan Şengürbüz'ü hastanede ziyaret etmek üzere oğluyla beraber evden ayrılan Orhan Şengürbüz aniden fenalaştı ve ne yazık ki hayata gözlerini yumdu...

Dediğimiz gibi, söylenebilecek çok şey var ama ifade etmesi çok zor...

1958 İstanbul doğumlu olan TSYD üyesi Orhan Şengürbüz, yaklaşık 12 yıldır Show TV ve Lig TV'de görev yapıyordu.

Meslek hayatı boyunca ilkelerinden ve saygınlığından en ufak şekilde sapmayan; onlarca talebe yetiştiren ve Türk spor basınında %100 hak ettiği çok saygın bir yer kazanan Orhan Abimiz hem yakınlarının, hem dinleyenlerinin ve izleyenlerinin, hem de meslekdaşlarının kalbinde yaşayacak.

Orhan Şengürbüz'ün cenazesi yarın (19 Temmuz Pazar) öğle namazının ardından Altunizade İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınacak cenaze namasının ardından defnedilecek.

Ligtv.com.tr olarak Orhan Abimize Tanrı'dan rahmet; ailesine, yakınlarına, izleyecilerine, Show TV'deki mesai arkadaşlarına ve tüm Türk spor basınına başsağlığı dileriz.

Travelair
20.07.2009, 10:34
BEŞİKTAŞ'IN BORCU NE KADAR?
19 Temmuz 2009 14:44

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82681_1_090719144445.jpg

Beşiktaş, iflas erteleme talebinde bulunmamak için özvarlık tespiti istedi.

40 milyon TL ödenmiş sermayesinin, % 86.4'ünü kaybeden ve 208 milyon TL borcu olan Beşiktaş, ' iflas erteleme talebinde bulunmamak için özvarlık tespiti istedi.

HABERTÜRK'ün haberine göre, futbolcuların deftere kayıtlı 51 milyon Tl'lik değeri ile 154 milyon Tl'lik piyasa değeri arasındaki fark, Kartal'ı iflas erteleme başvurusundan kurtardı. Yasaya göre sermayesi'nin 3'te 2'sini (%66.67) kaybeden şirketler iflas erteleme talebinde bulunmak zorunda. Sermayelerinin yasal sınırdan fazlasını kaybeden Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş., TTK'nın 324. maddesi gereği iflas erteleme talebinden kurtulmak için mahkemeye başvurarak 'özvarlık tespiti' talep etti.

İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuran yönetim, sözleşmeli futbolcularının ilk alış maliyeti ile şuanki piyasa değeri arasınadki büyük fark bulunduğunu belirtti, isim hakkı, reklam, sponsorluk, stat gelirleri gibi kalmelerin piyasa değerine göre tespitini istedi.

-207 MİLYON TL BORÇ-

Mahkeme de bilirkişiye yolladı. Bilirkişi, Beşiktaş'ın 1 Haziran 2008-28 Şubat 2009 bilançosunu inceleyip 40 milyon TL ödenmiş sermayesi bulunan Beşiktaş'ın, sermaye yedeği ve kar yedeği ile birlikte öz sermayesinin toplam 41 milyon 92 bin 143 TL olduğunu belirledi. Geçmiş ve seon muhasebe yılı toplam zararının 38 milyon 139 bin TL olduğunu belirten bilirkişi, "Ödenmiş sermayeden zarar çıkınca, şirketin varlığı 2 milyon 952 bin TL. Değer esasına göre asıl sermayesinin %86.45'ni kaybeden şirket, yasal sınır olan 3'te 2'lik dilimi aşarak, iflas ya da iflas ertelemeyi düzenleyen TTk 324 kapsamına girmiştir" raporu verdi. 132 milyon TL'si kısa vadeli olmak üzere kulübün borcunun 206 milyon 804 bin TL olduğunu belirleyen bilirkişi, A takımdaki 33 oyuncu ile kiralananların kayıtlarının 51 milyon olduğuna dikkat çekti. Takımın piyasa değerinin 154 milyon 807 bin TL olduğu yönünde rapor tutan bilirkişi, gelirlerin 208 milyon TL olduğunu belirleyip "Beşiktaş'ın futbolcular ve kulüp gelirleri ile toplam piyasa değeri 319 milyon TL'dir. Piyasa değeri esasına göre şirket, iflas veya iflas ertelemeyi düzenleyen madde kapsamında değildir" dedi.

Kartal, 9 yabancıya 22.2 milyon euro ve 10.7 milyon dolar bonservis ödemiş. Takımın en pahalısı 7 milyon 750 bin dolarla Delgado.

maraton.com.tr

Oktay AKKUŞ
20.07.2009, 12:22
BEŞİKTAŞ'IN BORCU NE KADAR?
19 Temmuz 2009 14:44

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/82681_1_090719144445.jpg

Beşiktaş, iflas erteleme talebinde bulunmamak için özvarlık tespiti istedi.

40 milyon TL ödenmiş sermayesinin, % 86.4'ünü kaybeden ve 208 milyon TL borcu olan Beşiktaş, ' iflas erteleme talebinde bulunmamak için özvarlık tespiti istedi.

HABERTÜRK'ün haberine göre, futbolcuların deftere kayıtlı 51 milyon Tl'lik değeri ile 154 milyon Tl'lik piyasa değeri arasındaki fark, Kartal'ı iflas erteleme başvurusundan kurtardı. Yasaya göre sermayesi'nin 3'te 2'sini (%66.67) kaybeden şirketler iflas erteleme talebinde bulunmak zorunda. Sermayelerinin yasal sınırdan fazlasını kaybeden Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş., TTK'nın 324. maddesi gereği iflas erteleme talebinden kurtulmak için mahkemeye başvurarak 'özvarlık tespiti' talep etti.

İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuran yönetim, sözleşmeli futbolcularının ilk alış maliyeti ile şuanki piyasa değeri arasınadki büyük fark bulunduğunu belirtti, isim hakkı, reklam, sponsorluk, stat gelirleri gibi kalmelerin piyasa değerine göre tespitini istedi.

-207 MİLYON TL BORÇ-

Mahkeme de bilirkişiye yolladı. Bilirkişi, Beşiktaş'ın 1 Haziran 2008-28 Şubat 2009 bilançosunu inceleyip 40 milyon TL ödenmiş sermayesi bulunan Beşiktaş'ın, sermaye yedeği ve kar yedeği ile birlikte öz sermayesinin toplam 41 milyon 92 bin 143 TL olduğunu belirledi. Geçmiş ve seon muhasebe yılı toplam zararının 38 milyon 139 bin TL olduğunu belirten bilirkişi, "Ödenmiş sermayeden zarar çıkınca, şirketin varlığı 2 milyon 952 bin TL. Değer esasına göre asıl sermayesinin %86.45'ni kaybeden şirket, yasal sınır olan 3'te 2'lik dilimi aşarak, iflas ya da iflas ertelemeyi düzenleyen TTk 324 kapsamına girmiştir" raporu verdi. 132 milyon TL'si kısa vadeli olmak üzere kulübün borcunun 206 milyon 804 bin TL olduğunu belirleyen bilirkişi, A takımdaki 33 oyuncu ile kiralananların kayıtlarının 51 milyon olduğuna dikkat çekti. Takımın piyasa değerinin 154 milyon 807 bin TL olduğu yönünde rapor tutan bilirkişi, gelirlerin 208 milyon TL olduğunu belirleyip "Beşiktaş'ın futbolcular ve kulüp gelirleri ile toplam piyasa değeri 319 milyon TL'dir. Piyasa değeri esasına göre şirket, iflas veya iflas ertelemeyi düzenleyen madde kapsamında değildir" dedi.

Kartal, 9 yabancıya 22.2 milyon euro ve 10.7 milyon dolar bonservis ödemiş. Takımın en pahalısı 7 milyon 750 bin dolarla Delgado.

maraton.com.tr

Hooop. Fısss. Tüpçü Gaz Kaçırıyo.

Biz 80m tl Borc ile Nerdeyse Bunların Yanında Borcumuz Sayılmaz.
Alın Alın Hadi Quearesmaya 14m € daha Verin de Kapak Patlasın

Oktay AKKUŞ
20.07.2009, 13:42
Semih şoku!

Nürnberg ile oynanan hazırlık maçının son çeyreğinde sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kalan Semih, bugünkü alışmaya kendisini iyi hissettiği için çıkmıştı. Ancak golcü futbolcu antrenmanın yarısında ağrıları artınca çalışmayı yarıda bırakmak zorunda kaldı. Semih'in sol arka adalesinde sorun olduğu bildirildi.

20.07.2009
Kaynak : DH

28TS61
23.07.2009, 16:56
Fener'in artık yaylası var!

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Topuk Yaylası, kamp tesisleri yapımı için Düzce Valiliği tarafından Fenerbahçe Kulübü'ne devredildi.

Fenerbahçe Düzce Valiliği ile Fenerbahçe Kulübü arasında imzalanan protokolle 1300 rakımlı Topuk Yaylası, 25 yıllığına sarı-lacivertli kulübe devredildi.

Düzce Valiliği'nde düzenlenen imza törenine AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Düzce Vali Vekili Osman Demir, Fenerbahçe Kulübü İdari İşler Koordinatörü Serkan Acar, Düzce Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selahattin Kudu, Topuk Yaylası civarındaki köy muhtarları katıldı.

Vali Vekili Osman Demir, törende yaptığı konuşmada, "Bu tesisin yapılması ve hizmete girmesi Düzce iline çok şey kazandıracaktır" diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da, Düzce için tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirterek, "Topuk Yaylası'nda yapılacak olan bu tesisin Düzce'ye ve Fenerbahçe Kulübü'ne hayırlı olmasını diliyorum. Spor turizmi açısından çok önemli bir projeye imza attık. Bu tesis hem bölgede sporun gelişmesine hem de ilimizin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlayacak" dedi.

Fenerbahçe Kulübü İdari İşler koordinatörü Serkan Acar ise, "Bu kamp ve sosyal tesisler çok güzel olacak. Buraya 90 odalı tamamen ahşap bir otel ve doğayı kirletmeyecek bir tesis yapacağız. Ayrıca 2 futbol sahası ve oyun parkları da bu tesis kapsamında yer alacak. Bundan sonra kamp çalışmalarımızı burada yapacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Topuk Yaylası'nın Fenerbahçe Kulübü'ne devir protokolü imzalandı.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonD...2009&b=Fenerin artik yaylasi var

reklam olsun diye verin istanbul takimlarina

Hüdai Pervaneli
23.07.2009, 16:58
Fener Artik kendi Yayla Cup i ni Kendi duzenleyebilcek

28TS61
23.07.2009, 17:04
Fener Artik kendi Yayla Cup i ni Kendi duzenleyebilcek

:D:D:alkış:

Travelair
23.07.2009, 18:44
Yayla kampları işine ilk önce Trabzonspor girişti (Düzköy Yaylası). feybe uyanık kulüp tabi, bunu görünce hemen gittiler bir yerden yayla edindiler :)

Emirhan Makul
23.07.2009, 18:56
Çok eski haber ama yeni yapıldıysa bile eski haber anlaşma çok önce yapıldı ama bizden hemen sonra yapıldı gerçi biz fenerbahçe kadar ciddimiyiz sanki biz başladık mı çalışmalara ?

Nihal Ayvaz
23.07.2009, 19:17
Aziz Yıldırım'ın memleketinden ne beklersin.

Ellerinden gelse Düzce'nin heryerini alacaklar da, neyseki karadenizli sayısı çok engel olunabiliyor bazı şeylere.

karatasof
23.07.2009, 19:31
Fener'in artık yaylası var!

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Topuk Yaylası, kamp tesisleri yapımı için Düzce Valiliği tarafından Fenerbahçe Kulübü'ne devredildi.

Fenerbahçe Düzce Valiliği ile Fenerbahçe Kulübü arasında imzalanan protokolle 1300 rakımlı Topuk Yaylası, 25 yıllığına sarı-lacivertli kulübe devredildi.

Düzce Valiliği'nde düzenlenen imza törenine AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Düzce Vali Vekili Osman Demir, Fenerbahçe Kulübü İdari İşler Koordinatörü Serkan Acar, Düzce Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selahattin Kudu, Topuk Yaylası civarındaki köy muhtarları katıldı.

Vali Vekili Osman Demir, törende yaptığı konuşmada, "Bu tesisin yapılması ve hizmete girmesi Düzce iline çok şey kazandıracaktır" diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da, Düzce için tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirterek, "Topuk Yaylası'nda yapılacak olan bu tesisin Düzce'ye ve Fenerbahçe Kulübü'ne hayırlı olmasını diliyorum. Spor turizmi açısından çok önemli bir projeye imza attık. Bu tesis hem bölgede sporun gelişmesine hem de ilimizin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlayacak" dedi.

Fenerbahçe Kulübü İdari İşler koordinatörü Serkan Acar ise, "Bu kamp ve sosyal tesisler çok güzel olacak. Buraya 90 odalı tamamen ahşap bir otel ve doğayı kirletmeyecek bir tesis yapacağız. Ayrıca 2 futbol sahası ve oyun parkları da bu tesis kapsamında yer alacak. Bundan sonra kamp çalışmalarımızı burada yapacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Topuk Yaylası'nın Fenerbahçe Kulübü'ne devir protokolü imzalandı.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonD...2009&b=Fenerin artik yaylasi var

reklam olsun diye verin istanbul takimlarina

İşte biz bu sebeplerden ötürü Valiliklerin Bilet satın almasına karşıyız.Senin valin 6000 kombine alır,esnaf ve zanaatkar odalarına met'a zori satar,sevinirsin.Elinoğlu Kaynaşlı'da Yaylayı 25 yıllığına FB'e peşkeş çeker yutkunur durursun.
Ohh ne ala memleket!!!
Ye babam yeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!
Sayın Kastamonu ve Bolu Valileri!!!
Sizlere sesleniyorum.
Güzide kulüplerimiz bjk ve gs alınmasın!
Sizler de bir an evvel iliniz sınırları içindeki bilimum vatan topraklarını bu kulüplerimize kiralayınız!!!!!!!
Korkmanıza çekinmenize gerek yok!!!!
Eminim bu sayede çok daha hızla yükselir Ankara ve İstanbul Valiliği yolunda önemli mesafeler kat edersiniz!!!!!!!!!!!!!!

Nihal Ayvaz
23.07.2009, 19:37
İşte biz bu sebeplerden ötürü Valiliklerin Bilet satın almasına karşıyız.Senin valin 6000 kombine alır,esnaf ve zanaatkar odalarına met'a zori satar,sevinirsin.Elinoğlu Kaynaşlı'da Yaylayı 25 yıllığına FB'e peşkeş çeker yutkunur durursun.
Ohh ne ala memleket!!!
Ye babam yeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!

Aziz Yıldırım Düzce'de büyüdü,okudu.Memleketi sayılır.
Düzcespor'a yardım etmesi karşılığında istediği herşeyi alabilir.
Düzcespor her yönden kötü durumda,o yüzden kimse hayır istemeyiz diyemez.Örnekleri mevcuttur geçmiş senelerde.

Oruç
23.07.2009, 20:15
Bursaspor Kartal'dan Zapo'yu aldı gibi

Bursaspor'un, Beşiktaş'ın gelecek sezon için kadrosunda düşünmediği Çek futbolcu Tomas Zapotocny ile büyük ölçüde anlaştığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın alınması için rapor verdiği Zapotocny'nin kiralık olarak transferi konusunda harekete geçen Bursaspor yönetimi, siyah beyazlı kulüple ve Çek futbolcuyla prensip anlaşmasına vardı.

Zapotocny'nin, gelecek hafta başında Bursa'ya gelerek kendisini 1 yıllığına yeşil beyazlı kulübe bağlayacak sözleşmeyi imzalayacağı öğrenildi.

Kaynak: AA