PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taklit Ürünlerle Mücadele Başladı

Akif Gür
27.08.2008, 19:07
Taklit ürünlerle mücadele başladı
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/tslogo.jpgKulübümüz lisanslı ürünlerini taklit ederek piyasaya sürmeye çalışan şahıslara yönelik bir dizi tedbirler aldı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Buna göre yapılan incelemeler sonucunda taklit ürün üreten, pazarlayan ve işportada satan herkes hakkında adli işlem başlatılacak. Bu doğrultuda kulüp avukatlarına yetki verilirken, taraftarlarımızdan da taklit ürünlere itibar etmemeleri çağrısında bulunuldu. Ayrıca özellikle maç günleri stadyum çevresinde taklit satış gerçekleştirenler konusunda gerek Maliye Bakanlığı gerekse de Belediye nezdinde girişimlere başlatılmış olup bu kişilerle kesinlikle tavizsiz mücadele edilmesi yönünde karar alındı.
27.08.2008 16:44:00

izde korsan ürün satan yerleri şikayet edelim

Berk
27.08.2008, 19:13
Hiçbir zaman Trabzonspor'umuzun korsan ürününü almadım, üstüne biraz daha katıp lisanslı ürünler aldım hep.Bu mücadelenin çoktan başlaması gerekiyordu biraz geç oldu ancak yinede farkedilip önlem alınmaya başlanması sevindirici bir haber.Stadın çevresi korsan ürün kaynıyor, ilk önce oraya el atılması gerek..

Atalay
27.08.2008, 19:21
Yani bu işe günaydın derler....

Hele maç günü tüm Trabzonun her yerinde ilçelerinde stadyum etrafında sahte ürün satılırken..

Daha bu savaşı Trabzonda veremezken tüm Türkiyede ÖZELLİKLE istanbulda nasıl vereceksin..

Onun için Trabzonda bir tane sahte ürün satılmamalı stadyum önünde işporta olmamalı özellikle valilik ve belediye sert önlemler almalı..

Sonrada sıra istanbula gelmeli istanbuldada bir çok Korsan ürün var..şahsen ben şikayet edecegim ama Trabzondaki uygulamayı görmem lazım...Yoksa sen burda mücadele et stadını dibinde tezgahta sahte çakma ürün satsınlar..

Çok geç kalmış bir uygulama inşallah artık aklımız başımıza gelir...

ilhan
27.08.2008, 19:22
Gökhan Abi,

Sen de var abi bir keramet. Geç veya erken neyi dillendiriyorsan kulübün o konuda bir çalışması çıkıyor. Seneye tribünler mavi olursa senden bilirim. :)

Mayls
27.08.2008, 19:26
Yanlış hatırlamıyorsam Atay Aktuğ döneminde ihbar hattı falan kurulmuştu. Albayrak gelince stadın çevresinde standlar kurulmaya başlandı ve hiç bir yönetici takmadı bunu.

Umarım bu konuda başarılı olur yönetimimiz. Bu arada Trabzonspor logosu olmayan, bordo mavi formalar da korsana giriyor mu, yoksa onları toplattıramıyor mu yönetim?

Cafer Bulur
27.08.2008, 19:29
taraftar da kendi adina taklit ürün almama mücadelesine baslamalidir.
benim de yakinen tanidigim iyi trabzonsporlular var.
ucuz diye taklit ürünleri tercih ediyorlar.
bu bir an önce son bulmalidir,taraftar basari ve maddi güc istiyorsa kulübün sadece lisansli ürününü almalidir.

Sadullah KAPICIOĞLU
27.08.2008, 19:33
Sayın abilerim... Ben bunun önüne geçilebileceğini zannetmiyorum. Ama minumuma indirilir inşaallah. Bu geç adımlardan dolayı yinede yönetimimizi bir kez daha tebrik ediyorum.

Ahmet Kuru
27.08.2008, 19:43
Gittiğim her maçta sahte ürünlere rasladım...
Muhtemelende bundan sonrada raslayacağım,her ne kadar müdahale etseler bile..
Acı ama gerçek!

bordoylamavi
27.08.2008, 20:53
8 9 yıl öncesine kadar lisanaslı ürün diye birşey yoktu. yaşı büyük arkadaşlar bilir satılan herşey sahteydi. ben mümkün mertebe bişi satın almadım. ama tabi o zamanlar atkı bayrak vb şeyler satılıyordu. ama şimdi işler değişti. bedava verseler kullanmam açıkçası lisanssız ürünü. bir kere çok kalitesiz ve çirkin oluyor zaten. sağda solda görüyorum lisanssız ürün. ama asıl sorun stadların çevresinde maç günü satılanlar. 19 mayısta bildiğim kadarıyla stad dış giriş kapısından giremiyorlar. ama en dışarıda peynir ekmek gibi satılıyor. önce taraftar almayacak sonra da kulüp kendi denetleyip yakalyıp zabıtaya teslim edecek. yoksa beklersek böyle devam eder

Uluhan
27.08.2008, 20:57
Onemli olan gecte olsa baslamis olmasi..Sirada altyapi var ama bakalim o ne zamana kismet

Misina
27.08.2008, 21:01
Herkes korsancıları ihbar etsin.

Mertcan
27.08.2008, 21:03
anca.. demek sadr başkan olmasaydı...:S:S:S:S:S biz ne mal klüp olurduk ya

Atalay
27.08.2008, 23:22
Yönetim her alanda ataga kalktı hadi hayırlısı...

Hüseyin Çümen
27.08.2008, 23:32
çok güzel bir çalışma
yanlız bu olayı bitirmek tamamen taraftar ın bilinçli olmasıyla biter yoksa zor

OLCAY ÇAKIR
27.08.2008, 23:35
Brugge maçında bol miktarda çakma vardı.

3 saat trafiğe takıldığım için çok fazlasını görme şansım oldu.

Gökhan Ünal-9 yazan bir turuncu forma hatırlıyorum.
Giyen nasılda ihtişamlı yürüyordu.

Utanmaymisun diyesim geldi,sonra da bulaşma dedim.

Bunlardan tonlarca vardı stadda,etrafta.

Alma,aldırtma diyorum.

Hem yakışmıyorda,koca adamlarda sahte formalar,göbekli falan.

Emre7
27.08.2008, 23:59
başarılı bir uygulama daha...
stadın etrafından başlasınlar.. orda bu işi rahat rahat yapan çok ..

Akif Gür
28.08.2008, 08:59

Alma,aldırtma diyorum.

o turuncu formalar tribünde satılıyordu bide

Cengiz Çubukcu
28.08.2008, 10:19
Bu iş çok zor olacak ama olacak, bizlere çok büyük bir iş düşüyor...çevremizdeki insanlara lisanslı ürün alma işinin önemini anlatmalıyız...yönetime de bir kere daha bu konuya parmak bastığı için teşekkürler...

Gürkan
28.08.2008, 10:32
işin içine ekonmoik nedenler girdimi herşey değişiyor. arada 10 kat fiyat farkı varken bu mücadele zor olur. her kesim düşünülüp uygun fiyatlı ürünler çıkarılmalı. herkes bir formaya 50-60-70 veremez.

gerçi stadın içinde foırma satılıyordu o adamı stadta yakalayamayacanda nerede yakalayacan klüp binasının içinde mi. sanki el altından satılıyor o formalar. çık pazara dolaş küçük spor mağzalarını adam vitrine koymuş. her takımın çakma formasını.

Cenk Zihni
28.08.2008, 10:39
Sorun fiyat farkıysa ki görünen evet fiyat farkı,
nacizane önerim bu kişilerin forma dışında daha ekonomik,hem maçta hem dışarıda giyebilecekleri lisanslı ürünleri tercih etmeleri.

İstanbul takımlarının taraftarların ellerinden geldiğince herhangi bir lisanslı ürünü almaya calısırken,bizlerin sahte forma satın olması gercekten üzücü.

LazAnisT
28.08.2008, 10:42
Atay Aktuğ zamanında bu işte bayağı bir ilerleme kaydedilmişti.Fakat Yine aynı zamanda Polis ve Avukatlarla beraber ürünlerine el koyulan bir çakmacının bizzat o dönemin yöneticilerinden biri tarafından kollanıp ürünlerinin geri iade edildiğinide biliyorum.

İnşallah bu sefer başarılı olurlar ama Trabzonda biraz zor gibi gözüküyor..

ARAGORN01
28.08.2008, 10:43
Mücadele kararını alkışlıyorum ancak bu mücadelenin etkili olabilmesi için internet kanalından satışın bir an önce aktif hale getirilmesi, belli merkezlerde satış merkezleri kurulması gerekli. Aksi takdirde millet heyecanla ilk bulduğu formayı bir an önce üstüne geçirebilmek için illegal yollara başvuruyor. Ayrıca gelir düzeyi düşük kişiler için eski sezon formalarının da ( puma vs.) resmi olarak daha ucuz fiyatla satışının devam etmesi gerekiyor.

Klubün resmi sitesinden internetten satış başladığı gün 2 adet forma, 1 adet bebek forması, cd ve piyango bileti almayı taahhüt ediyorum.

tunganyan
28.08.2008, 10:51
Çok komik bi olayla da karşılaştım eminim siz de görmüşsünüzdür stadın önündeki dükkanlarda bordomavinette tasarlanan yatay bordo beyaz çizgili formalar vardı :D:D Nikeden önce bizimkiler basmış yuhh dedim bu kadar mı olur?? Kml cnz adlı kardeşimzdi galiba

RepLay
28.08.2008, 11:01
Olimpiyattaki maçta çoğu kişide çubuklu Nike forması vardı barcelona formasına ts amblemi koymuşlar. Bu çakma formayıda bir çok kişi giyiyordu

omer61
28.08.2008, 12:52
Bazı korsan formalar var ki komedi yaa, takımın amblemini koymuyorlar ceza olmasın diye sanırım, forma bordo-mavi ortaya avea yazıyor bir de türk bayrağı var. :D

ÖmerFarukYılmaz
28.08.2008, 13:11
Beyler bu korsan işinde lisans'la kanunla halledilecek iş değil...

Lacoste gibi bir firma bile geçemedi önüne,keza Adidas, Diesel...

Büyük firmalar artık isim hakkını kullanmasına izin veriyor,ama kendisiyle aynı kumaşı kullandırtmıyor ve kendileri satıyor:)Haberiniz olsun..

Klüp bence ya çakma tarzında formalar yapıp satacak...

Yada korsanını kendisi satacak...

Erdal DİLEK
28.08.2008, 20:43
başlığa orjinal ürünleri ulaşabileceğimiz adreste konulabilir, öneri sadece

Semih
28.08.2008, 20:46
Korsan ürün meselesi çözümü zor problemlerden.
Yok edemeyiz, fakat azaltma çabalarını alkışlıyorum.

bordoylamavi
28.08.2008, 22:36
pumaların ucuzlaması bunas yapılan en iyi adımdır. binlerce forma satıldı geçmiş formalar ucuza satılarak bu iş çözülür

W_O_L_D_A
28.08.2008, 22:42
arkadaşlar TrabzonSpor taraftarının cogu bu konuda hassas lisanssız ürün alanları uyarmak ve bilinçlendirmek lazım

kudu_61
29.08.2008, 01:22

Alma,aldırtma diyorum.

o turuncu formalar sahtemiydi aşağı tribünlerde 6 kişi yanyana oturuyorlardı bende ya kayserililer yada deli gökhancılar dedim demek sahte ucuz diye aldılar
tsclup-kappa-puma formalarım var şimdilik nike düşünmüyorum formaya benzemiyorlar bence nike bu işi çok da ciddiye almamış tsclup ta çeşit istiyorum ne istersem bulmak istiyorum tunceli de pazarda trabzospor tül perdesi gördüm metrelerce aldım adamın elinde hiç kalmadı adam memnun oldu abi haftalardır elimdeydi kimse almıyordu dedi ben hepsini aldım demek istediğim ben tsclup ta da tül perde bulmak istiyorum ürün azlığı var mağazamızda ama her zaman korsana hayır tsclupta bulamadıysanız olabilir

murat
29.08.2008, 01:27
Yonetimi tebrik ediyorum, ama bu konuda tum Turkiye sinifta kaliyor malesef. Taklit urun almak icin avrupadan Turkiyeye tatile gelenler bile var. Cok meshuruz bu konuda.

Gercek taraftar taklit urun almaz. TS Clubda her butceye uygun urun mevcut.

SDanışmaz
29.08.2008, 01:43
Forza lisanslı ürün..!

Ümit Tekşan
29.08.2008, 11:52
Arkadaşlar bu taklit savaşına en güzel cevabı bence biz taraftarlar veririrz. Nasılmı çok kolay kimse taklit üründen almasıN.

SayıN, Sadri ŞENER başkanımız bize bu transferleri yapıp yüzümüzü güldürmedimi artık başımız dik yürümüyormuyuz ? Başkana burdan binlerce kez teşekkürler.

Bizlerde taraftar olarak gerek Lisanslı forma gerek 41.yıl albümü gerekse bütün ts ürünleri ama lisanslı orjinal alıp takımımıza bir nevi katkıda bulunmamız Lazım. O bakımdan Taklitlerle savaşı gene bizler taraftarların vermesi lazımki Kulubümüz kazansın.

Akif Gür
05.09.2008, 15:28
Taklit ürünlerle mücadelede taviz vermeyeceğiz
Kulübümüz taklit ürünlerle yasal mücadeleyi başlattı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/120308surmen1.jpgHukuk İşleri Sorumlumuz Av. Ali Sürmen, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Sürmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kulübümüzün Koyu Bordo – Açık Mavi renkleri ve zemin üzerine maviyle TS harflerinin kullanıldığı amblem, forma, çorap, atkı, şapka vb. türlerinin taklit edilerek özellikle stad çevresinde kurulan izinsiz sergilerde, şehir ve kasabalardaki mağazalarda, pazar yerlerinde satışa sunulduğu tarafımızdan tespit edilmiştir.

Bu durum açıkça Patent Kanunu ve Hükümleri’ne göre suç teşkil etmektedir. Buna göre Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruyla tescil ettirdiğimiz markalara ilişkin amblem, sembol ve renklerle bunların basılı olduğu ticari ürünlerin satışı sadece “TS Club” ünvanı ile işletme hakkını tanıdığımız satış noktalarında gerçekleştirilebilir.

İzinsiz ve yasal olmayan şekilde taklit ürünleri satanlar veya pazarlayanlar hakkında yasal işleme başvurulacağından, bu tür faaliyetler içerisinde olanların mağduriyet yaşamamaları için hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

İzinsiz ticari faaliyetlerde bulunanlar hakkında kendiliğinden işlem yapması gereken kurumlarımızın da bundan böyle konuyu önemsemelerini, taraftarlarımızın da bu tür taklit ürünlere itibar etmemelerini bekliyoruz”

Şuşoğlu
05.09.2008, 15:33
Çok komik bi olayla da karşılaştım eminim siz de görmüşsünüzdür stadın önündeki dükkanlarda bordomavinette tasarlanan yatay bordo beyaz çizgili formalar vardı :D:D Nikeden önce bizimkiler basmış yuhh dedim bu kadar mı olur?? Kml cnz adlı kardeşimzdi galiba

evvet bende gördüm o formaları :):)

Emre B.
05.09.2008, 15:35
Çizgili Nike forması bile gördüm.

Atalay
05.09.2008, 15:38
Taklitle savaş ilk önce Trabzon ve çivar illerden başlanmalı tüm il ve ilçe belediyeleri ile valiler bu işe ehemmiyet versinler bir haftada bu iş bitme noktasına gelir yeterki istesinler...

Sonrada büyük şehirlerdeki hukuk büroları ile anlaşıp ihpar hattına gelen ihparlarla salacaksın üstlerine avukatları adli mercileri...

He dibini kurutabilirmisin Hayır...

Ama stadın dibinde şehrin göbegindede sattırmassın...

UğuR
05.09.2008, 15:45
Korsan ürün meselesi çözümü zor problemlerden.
Yok edemeyiz, fakat azaltma çabalarını alkışlıyorum.

Bilinçli taraftarımız olsa, arz talep dengesi bozulacağından sahte ürün ne üretilir ne de satılır.

Herşeyden önce bilinçli taraftar.:cool:

ÜNAL
05.09.2008, 15:46
Çalışma güzel,umarım sonuca bağlanır..

Misina
05.09.2008, 15:48
Halen Stadın ve ts Clubun 100 metre yakınında satılıyor ama siteden açıklama yapılıp duruluyor tez zamanda icraat bekliyoruz.

a f s
05.09.2008, 15:57
İnsanların taklit ürün alma nedenleri neler olabilir diye düşünelim;
ekonomik nedenler, her yerde bulabilmeleri, Trabzonspor'a ait veya onu çağrıştıran bir ürüne sahip olma isteği.
Bu beklentileri Trabzonspor kulübü bu birikimi ile karşılayamıyor ve bu boşluktan haksız kazanç elde edenlerle gereken mücadeleyi vermiyorsa, bizim gibi lisanslı ürün almak için çırpınan taraftar ne yapsın.

Taraftarın resmi ürünler konusundaki beklentileri belli. Dünyanın her tarafında ürün satın almak isteyecek Trabzonspor taraftarı var, onların beklentilerini karşılayacak çoözümler üretilmeli. Ekonomik nedenlerden dolayı taraftarın korsana yönelmesi istenmiyorsa ekonomik modeller ve ürünler çıkarılır.

Tam da TS Club ismi ve rengi taşıyan Taraftar Club markası yıllardır tezgahlarda yerini alıyor. Olimpiyat stadında resmi ürün ve korsanı yanyana satılıyor. Olimpiyatı bırakın Avni Aker'in dibinde bu işin yapıldığını dünya alem biliyor.

Bordomavinet bu konudaki hassasiyetini yıllardır gösteriyor. Resmi ürünlere olan ilgimiz ve hassasiyetimiz herkesin malumu.

Yakalanan ve yasal işlem yapılan korsan ürünler ile ilgili resmi sitede haber bekliyorum. Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok, fakat haksız kazanç, emek hırsızlığı, kul hakkı ve verilmeyen vergiler kanıma dokunuyor.

Ama asıl beklentim geniş bir resmi ürün kolleksiyonu ve formalara internetten veya mağazalardan ulaşabilmek.

Külünkoğlu
05.09.2008, 16:12
Kulübümüz korsan ürünlerle mücadeleyi her platformda yapmalı. Örneğin resmi sitemizde bazen maç fotografları koyuluyor. Resmi dergimizde de keza yakından çekilmiş taraftar fotografları koyuluyor. Bu fotografları seçerken eğer o karenin içersinde lisansız ürün varsa kesinlikle ne resmi sitemize nede resmi dergimize o fotograflar koyulmamalı.

Atalay
05.09.2008, 16:26
Kulübümüz korsan ürünlerle mücadeleyi her platformda yapmalı. Örneğin resmi sitemizde bazen maç fotografları koyuluyor. Resmi dergimizde de keza yakından çekilmiş taraftar fotografları koyuluyor. Bu fotografları seçerken eğer o karenin içersinde lisansız ürün varsa kesinlikle ne resmi sitemize nede resmi dergimize o fotograflar koyulmamalı.

Resmi dergide taraftar köşesi diye bir bölüm var....

Bu bölüme taraftarlar kendi fotoğraflarını veya çoçuklarının yeğenlerinin fotoğraflarını yolluyorlar...

Bizim meşhur dergi yönetimide gidip bunların içinden korsan ürünlerle, formalarla fotoğraf çekilip yollanan taraftar fotolarını yayınlıyorlar..

Şimdi imam ve cemaat olayı hemen aklımıza geliyor...

İlk önce kulüp inanacak sonra herkes...

Beğenmediğimiz aziz yıldırım korsan bir ürün giyen taraftarı gördüğü yerde fırçalıyor adamı yerin dibine sokuyor..

Sevgilerimle..

lazzist
05.09.2008, 18:47
valla beşiktaş macını merakla bekliyorum
stadın önündeki o taklik ürün satan insanlara karşı bir yaptırım olacakmı yoksa bu resmi acıklamalar havadamı kalacak
gerçekten yöneticilerimiz korsan ürüne karşı yapacaklarını bu maçla beraber görecegiz en yakın yerden stadın dibinden bu işe başlamalılar benim bu işe karşı inancımın artması için yönetimin beşiktaş maçına büyük önem vermeli yoksa her yönetim değişiminde böyle açıklamalarla karşılaşıyoruz önemli olan icraat bu klüp için hayat memat meselesi olmalıdır...

UNALOMUR
05.09.2008, 18:56
valla beşiktaş macını merakla bekliyorum
stadın önündeki o taklik ürün satan insanlara karşı bir yaptırım olacakmı yoksa bu resmi acıklamalar havadamı kalacak
gerçekten yöneticilerimiz korsan ürüne karşı yapacaklarını bu maçla beraber görecegiz en yakın yerden stadın dibinden bu işe başlamalılar benim bu işe karşı inancımın artması için yönetimin beşiktaş maçına büyük önem vermeli yoksa her yönetim değişiminde böyle açıklamalarla karşılaşıyoruz önemli olan icraat bu klüp için hayat memat meselesi olmalıdır...

doğru söylüyorsun her yönetimde böyle acıklamalar geliyo ama icraat önemli..... bu yönetime güveniyoruz.. dediyse yapar...

Akif Gür
05.09.2008, 21:01
ben bir yeri şikayet edicem ama bu şikayeti nereye edicem???mail yada tel nosu varmı

Mehmet Fatih Yavuz
05.09.2008, 21:25
kulübe mail at istersen.
telefon numaraları falan resmi sitede var zaten.

krdnz
05.09.2008, 21:29
Alım gücü düşük olanlar için değişik fiyat ve ürün seçenekleri sunulursa taklit ürünlere ilgi azalır.

LazAnisT
09.09.2008, 11:38
Bu hafta Beşiktaş maçında stat önünü çok merak ediyorum.Bakalım taklit ürünle mücadele gerçekten başladımı.

Burçak
09.09.2008, 11:47
Taklit ürün ile mücadele sandığınız gibi değil.
eğer üründe logo yoksa , yada bir atkıda Trabzonspor yazmıyorsa kimse birşey yapamaz.
Taklit ürünlere dikkat edin Formalarda sadece sponsor reklamları oluyor genelde. Ts amblemini kimse kullanmıyor.
kullandığı an enselenme ihtimalleri olduğunu biliyorlar..

Recep Alkan
09.09.2008, 12:03
ya ıyıde eger bır adam ts amblemı bıle olmayan bır urun alıyorsa daha denecek bırsey kalmamıstır demektır. yanı bu tamamen dusmusluk demektı.

Kaya
09.09.2008, 12:05
Taklit ürünle başa çıkmanın en büyük oyuncusu taraftarımızdır. Orj. forma almaya özen gösterdiği an bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

Recep Alkan
09.09.2008, 12:12
valla ne kadar orjınal alınırsa alınsın ben gıttıgım butun maclarda stad kenarlarında bayrak flama atkı forma vb gıbı urunlerı satan onlarca esnaf goruyorum. maddı durumu ıyı olmayan taraftarımızın da bu ıster ısteez ılgısını cekıyor. cunku trabzonspor taraftarı sosyoekonomık olarak bıraz dusuk sevıyede. bu da ıster ıstemez korsana ıtıyor herkesı.

ınsanlar herkesın forma ıle gıttıgı maca kendılerıde forma ıle gıtmek ıstıyor. gucu olmadıgı ıcınde korsana yonelıyor. yanı bunu bıtırmek bıraz zor gıbı duruyor. sokaklarda korsan cd satanları bayagı azalttılar ama ne oldu. bu sefer hereks ınternetten yaydı. yolunu bulan burdan da buldu. belkı forma ısı ınternet uzerınden yapılamayabılır ama burası turkıye mutlaka bunun da bır yolu bulunur.

Burçak
09.09.2008, 12:14
farklı birşey söylemiyoruz bizde:)

ama öyle insanlar varki 85 lira formaya veremiyor .
renkleri bordo mavi diyip alıyor 10 15 liraya

Recep Alkan
09.09.2008, 12:20
farklı birşey söylemiyoruz bizde:)

ama öyle insanlar varki 85 lira formaya veremiyor .
renkleri bordo mavi diyip alıyor 10 15 liraya

dıkkat edersen bende aynı seyı soyledım yukarıda :D :D :D

o zaman bunun onune gecmek bıraz zorlasıyor. belkı yonetım taraftar forma fıyatlarını bıraz daha kırıp herkesın alabılecegı fıyata cekebılır.

Atalay
09.09.2008, 13:43
Bu hafta beşiktaş maçı öncesi sonrası bakacaz gözlemleyecegiz bakalım taklit ürünlerle mücadele başlamışmı başlamamışmı...

Görecegiz izleyecegiz takipçisi olacagız...

Burçak
09.09.2008, 13:47
Taklit ürünle mücadele var Gökhan abi. ben şahit oldum çok defa. hatta alıp emniyete götürdüklerine bile şahit olmuştum.
ama statın çevresinde şuanda satılan o formalar atkılar için hiç bişey yapamıyorlar. çünkü üzerinde Ts logosu yok. adamlar istedkleri şekilde satıyorlar.

Öztürk Adem
09.09.2008, 14:00
pıyasada taklıtlerı daha yemı sezon formalara cıkar cıkmaz yapıldı ben de karsıyım alınmasın

Atalay
09.09.2008, 14:02
Taklit ürünle mücadele var Gökhan abi. ben şahit oldum çok defa. hatta alıp emniyete götürdüklerine bile şahit olmuştum.
ama statın çevresinde şuanda satılan o formalar atkılar için hiç bişey yapamıyorlar. çünkü üzerinde Ts logosu yok. adamlar istedkleri şekilde satıyorlar.

O formaların hepsinin üstünde avea reklamı var o noktadan saldırsın kulüp...

Burçak
09.09.2008, 14:05
Avea üzerinden sadece Avea saldırabilir. Trabzonspor kulübünü sadece Logo bağlıyor ne yazıkki:)
Avea yada diğer sponsorların bu durumdan şikayetçi olduklarını hiç sanmam. hatta memnunlardır bile. reklamın iyisi kötüsü olmaz misali her tarafta görünüyorlar.

+1AhmeT
09.09.2008, 14:16
Avea üzerinden sadece Avea saldırabilir. Trabzonspor kulübünü sadece Logo bağlıyor ne yazıkki:)
Avea yada diğer sponsorların bu durumdan şikayetçi olduklarını hiç sanmam. hatta memnunlardır bile. reklamın iyisi kötüsü olmaz misali her tarafta görünüyorlar.

onlar şikayetçi olmayabilir ama ben şikayetçiyim bırak avatarımın yakasını :mad:

hamucera
09.09.2008, 21:35
trabzonspor bordo mavi renklerin patentinidea aldı. yani aynı anda forma atkı vs. de kullanılamaz. oradan da saldırabilir

tisan61
09.09.2008, 22:38
ya bu işte bu kadar yazıp çızmeye gerek yok
biz taklit ürün almayacağız o kadar
bi forma 19 ytl artık taklıt ürün alan varsada yazıklar olsun hatta yuh olsun
parası yetmeyipte taklit alacak olan varsa beni arasın ben farkı ödeyeceğim

seyyah61
10.09.2008, 04:26
eğer üründe logo yoksa , yada bir atkıda Trabzonspor yazmıyorsa kimse birşey yapamaz.
Taklit ürünlere dikkat edin Formalarda sadece sponsor reklamları oluyor genelde. Ts amblemini kimse kullanmıyor.

Benim bildigim renginden forma dizaynina kadar her konuda kulübün patenti var formalarda.
Yani amblem olmasa bile kulüp bu formalari toplattirabilir.

valla ne kadar orjınal alınırsa alınsın ben gıttıgım butun maclarda stad kenarlarında bayrak flama atkı forma vb gıbı urunlerı satan onlarca esnaf goruyorum. maddı durumu ıyı olmayan taraftarımızın da bu ıster ısteez ılgısını cekıyor. cunku trabzonspor taraftarı sosyoekonomık olarak bıraz dusuk sevıyede. bu da ıster ıstemez korsana ıtıyor herkesı.

ınsanlar herkesın forma ıle gıttıgı maca kendılerıde forma ıle gıtmek ıstıyor. gucu olmadıgı ıcınde korsana yonelıyor. yanı bunu bıtırmek bıraz zor gıbı duruyor. sokaklarda korsan cd satanları bayagı azalttılar ama ne oldu. bu sefer hereks ınternetten yaydı. yolunu bulan burdan da buldu. belkı forma ısı ınternet uzerınden yapılamayabılır ama burası turkıye mutlaka bunun da bır yolu bulunur.

Puma formalar 15 milyon.
Bunu da mi alamiyorlar?
Onu alamayan kisi maca hic gelemez zaten kalearkasi en az 15 milyon.
Iki sigara parasi.
Ekonomik degil de baska acidan bakmak gerekiyor bu olaya.
Malesef taraftarimizin büyük bir bölümü gereksiz olarak bakiyor orijinal forma alma isine.
Isportaci tarafimiz oldugundan hepimizin, gidip daha ucuz olani varken niye pahalisindan alayim ki diye düsünüyorlar.

Nytre
14.09.2008, 12:10
saat 11.20 gibi stadin onunden gectim ama her mac oncesi tezgah kurup trabzonspor urunleri ve bayraklari satan kisiler ortalikta yoktu.
iki sebebi olabilir bunun

ya mac gec oldugu icin daha gec bir saatte gelecekler

ya da bu uyari onlara ders oldu.

Anıl Caner
14.09.2008, 12:17
saat 11.20 gibi stadin onunden gectim ama her mac oncesi tezgah kurup trabzonspor urunleri ve bayraklari satan kisiler ortalikta yoktu.
iki sebebi olabilir bunun

ya mac gec oldugu icin daha gec bir saatte gelecekler

ya da bu uyari onlara ders oldu.

bence maç geç olduğu için daha geç bir saatte gelecekler. :)

korsanın varoluşunu tezgahtarları değil o formaya para verecek zihniyeti kaldırarak engelleyebiliriz.

logitech
14.09.2008, 12:26
maçımız 21:45 de bu yüzden olabilir.gelirler onlar gelirler:mad::hıh

Mustafa Mahmutoğlu
14.09.2008, 12:33
bu mücadelenin başarılı sonuçlanması lazım.. kuLübümüze Tam Destek!

AKSOY_61
14.09.2008, 12:37
yav ts cluplarda 20 liraya forma varken neden dandik taklit ürün alınır benim kafam almıyor.

Mustafa Mahmutoğlu
14.09.2008, 12:43

haklısın ama işte burda mücadele bizlere yani TARAFTARA düşüyor..

Samet Metin
14.09.2008, 12:48
taklit ürünle mücadele edebilmek için önce orjinal, lisanslı ürünlerin ulaşılabilir olması lazımdır. sezon başlamış 3. hafta olmuş hala yeni sezon formalarını edinebilmek trabzonda veya istanbulda yaşamayanlar için çok zor iken neyle nasıl mücadele edeceksin?:mad: ben ne olursa olsun lisanslı olmayan bi ürün almam ama alacak insanlar çoktur. yeni sezon başlamış,takımdan beklenti büyük, taraftar yıllar sonra heyecanlanıyor ama ortada lisanslı ürün yok e tabi korsancı zihniyetin bunu farketmesi çok zaman almadı doğal olarak. internetten lisanslı ürün satışı bile hala başlamadı. trabzonspora hiç yakışmıyor. çok yazık...

antagonist
11.12.2008, 19:51
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/688-7O7V3Z0G.jpg

Bu fotoğrafı resmi siteden aldım. Futbolcuların bugün Tonya Beledeyesi'ne yaptığı ziyarette çekildi bu fotoğraf.

Fubolcuların arkasındaki "taklit ürün" giyen kişi sanırım Tonya Belediye Başkanı. Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Mustafa K. Demirbaş
11.12.2008, 19:55
evet bende yanılmıyorsam Tonya belediye başkanı ve giydiği forma taklit

_SeRKaN_
11.12.2008, 20:14
Adam apar topar geçirdi sırtına bir forma ne yapsın...:)

Remzi
11.12.2008, 20:17
Evet o fotoğraftaki Tonya belediye başkanı. Taklit formayı giyiyosun bari bu senenin taklit formasını giy be adam:D

ÜNAL
11.12.2008, 20:20
Ts Club o kadar indirim yaptı Puma formalarda.Sahteleri bile daha pahalı :D

Erkan
11.12.2008, 20:24
Bizim oyuncular bari bi forma hediye etseydiler:rolleyes:

6Şafak Aydın1
11.12.2008, 21:45
ömür biter is bitmez :D

alpozan61
11.12.2008, 22:09
belki de sahte formayı bizim futbolcular hediye etmiştir :D

Ufuk Bayraktar61
11.12.2008, 22:18
bende bu konuyu yazmaya gelmiştim ama millet çoktan yazmış :D..bu kadar rezillik olur mu yaaaa,ayıptır.hemde belediye başkanı hiç mi paran yok be adam orjinal forma almaya :D.

Murat'
12.12.2008, 12:20
Böyle bir mücadelenin olduğuna ben inanmıyorum açıkçası...Bunun en belirgin örneğinimaçlarda yaşıyoruz..Stadyum önünde korsan formalar satılıyor...Ama formalarda amblem olmadığı için bişey yapamıyorlar herhalde..

Uğurtan
12.12.2008, 16:24
Eskisine nazaran şimdi yok bile denebilir stad önlerinde tek tük rastlanabiliyor.. Ama tabii hala yeterli değil bu mücadele.. Birkaç kişiyi içeri tıkmak lazım.. Ağır cezalar tahsil etmek lazım..

Ufuk Bayraktar61
12.12.2008, 17:19
bence üstünde orjinal forma olmayan taraftar stada alınmasın..şimdiden iş geçti..ama bi daha ki sene için kombine alanlara bu baştan söylenmeli,

Fatih Kuloğlu
13.12.2008, 11:45
Bence bunun yolu lisanslı ürünlerin fiyatını biraz daha uygun hale getirip daha iyi reklam ve tanıtımdan geçiyor.Şuan Trabzn dışındaki şehirlerde yaşayan çoğu Trabzonsporlunun Tsclup ın varlığından bile haberi yoktur belki.