PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman: "Bu Şehri Ölene Kadar Terk Etmeyeceğim..."

vaslat
27.08.2008, 18:52
Serdar Bali bu günlerde tutturmuş öz evlat diyor başka bişey demiyor.Evet onlar başımızın tacı peki Ünal gibi Trabzonspora herşeyini vermiş futbolcularımız üvey evlat mı?İşte Ünalın söyledikleri

Konya Et Balık Kurumu'nda çalışan memur bir babanın oğlu olarak açmış gözlerini dünyaya. Doğuştan yetenekli olduğunu fark etmeden, sokak arası futbolcularının son 'büyük' temsilcilerinden biri olacağını hiç aklına getirmeden top kovalamış 13 yaşına kadar.
Evin en küçüğü olmasa belki de futbolcu olmayacaktı, zira bir ramazan akşamı iftar sofrasının pidesini almak için fırına onu göndermeyecekler ve o pide kuyruğunda arkadaşının "Oğlum et balık genç takım kuruyor, yarın seçmeler var gidelim mi?" davetini almayacaktı. Memur baba zaten oğlunun okuyup adam olması konusunda ısrarlı ve kararlıdır, top da neymiş. Ertesi gün seçmelere gider ve hemen fark edilir. Sonra Konya İdman Yurdu, ardından Gaziantep ve Malatya günleri.
Malatyaspor'da oynarken sakatlanır ve bir hafta Malatya Devlet Hastanesi'nde yatar Ünal. Doktorlar iyi beslenmesini ve her sabah taze süt içmesini önerirler. Ünal'ın daha önce hiç tanımadığı bir Malatyalı köylü kadın, ineğini hastane bahçesine kadar getirip sütünü sağarak taze taze Ünal'a içirir! Bu 'insanlık' hali Ünal'ı Anadolu insanına 'bağlayan' en büyük işaretlerden biri olacaktır.
Malatyaspor'da oynarken Milli Takım'ın da en popüler oyuncusu olarak sivrilen Ünal'a ülkenin 'tabii senatörler düzeninin sahipleri' talip olmakta gecikmez. Ama sert kayaya çarptıklarını anlamaları çok zaman almaz. "Parayla her şeyi satın alabileceklerini zanneden insanlardan hiç hazzetmedim, etmem" der ve karakteriyle örtüşen tek takım olarak gördüğü Trabzonspor'a imza atar. Aşağıda bu imzanın da öyküsünü okuyacaksınız.
Geçen sezon başlamadan Ankara'daki bir turnuvanın ardından katılımcı 6 takımı sormuş ve hocamdan fikir almıştım. Karaman, izlediği 6 takım içinde en çok OFTAŞ'ı beğendiğini, Rize'nin işinin zor olduğunu söylemişti. O gün içimden gülmüştüm, başka gülenler de olmuştur ihtimal. Bu nedenle bu yıla dair "Denizli ve Hacettepe'nin işleri zor" uyarısının dikkate alınmasında adı geçenler açısından yarar olduğunu söyleyelim ve söyleşiye geçelim.
Hocam sondan başlayalım, lig ne olur?
Çok büyük aksilik olmazsa ilk 4 belli. Yönetim şekilleri ve bazı tercihler sıralamayı belirler. En hazır gözüken Galatasaray. Milan Baros bence Nonda'ya çok gol attırır.
Trabzon'la başlamadan, sağda solda sizin aslında Trabzonsporlu olmadığınız söyleniyor, bu sizi rahatsız ediyor mu?
Türkiye'nin en gözde oyuncusuyken Trabzonspor'u seçen ve o şehirde 9 yıl yaşayan, her sezon İstanbul takımlarının transfer etmek için akıl almaz yollar denemesine rağmen Trabzon'dan ayrılmayan birine söylenecek söz mü bu sizce? Zaman zaman sorunlar yaşadım, ayrılmak istediğim de oldu Trabzon'dan, ama her seferinde bir şey beni Trabzon'da tuttu. Trabzonsporluluk daha nasıl olur? Maddi ve manevi her tür baskıya rağmen bu şehirde kalmak Trabzosnporluluk değilse, başka ne diyebilirim ki?
Trabzon nasıl takım kurdu sizce?
Bir iki değişiklikle ligin en güçlü takımı olabilirler.Yıllar sonra ilk defa çok doğru bir hamle yapılıp doğru isimlerin takıma kazandırıldığını düşünüyorum ve geleceği parlak görüyorum. Selçuk, Caner, Nuri Şahin, Ceyhun Gülselam ve adı şu an aklıma gelmeyen pek çok 'değeri' daha kariyerlerinin başında önermeme rağmen almadı Trabzon, geç ve çok paralarla da olsa yine de Selçuk ve Ceyhun gibi oyuncuların çok doğru seçimler olduğuna inanıyorum.
Trabzonspor şampiyon adayı olabilir mi?
Ersun hoca çok doğru bir takım çıkardı bana göre. Bazı kritik maçlarda Ceyhun'u da Hüseyin'in yanına çekerse Trabzon takımı gol yemez ve Yatara-Gökhan-Isaac ve Umut dörtlüsünden yapacağı seçimle mutlaka golü de bulur. Sağ kenar biraz aksıyor gibi görünüyor ama Tayfun gibi bir alternatifi de var hocanın. Ben Trabzon'dan çok umutluyum
Eskiye dönersek, Türkiye'nin en flaş oyuncusu iken sizi Trabzon'a sürükleyen hangi duyguydu? Para olmadığını söylemenize gerek yok, bu biliniyor.
Karakter olarak zoru başarmayı seven bir yapım var. Yel değirmenleriyle savaşan Don Kişot'a hep sempatiyle baktım ve kendimde hep bir parça buldum O'ndan. Hayatımın hiçbir döneminde işin kolayına kaçmadım. Tabi Trabzon'a karşı Anadoluluktan beslenen bir sempatim de vardı. Sayın Mehmet Ali Yılmaz başta olmak üzere, 4 büyük kulübümüzün yönetimi de benimle özel olarak ilgileniyordu. Ama dediğim gibi beni Trabzon'a sürükleyen görüştüğüm kişilerin karakterleri ya da sundukları şartlar değil; kendi karakterimde var olan 'zoru başarma' duygusu ve duruşudur. Ben Anadolu insanında saklı olan güzelliklere aşığım. Zaman zaman sorunlar yaşasam da, Trabzonsporlu Ünal olmaktan ve o şehirde yaşamaktan dolayı en küçük pişmanlığım olmamıştır. Daha 10 gün önce gizli gizli Trabzon'a gidip eski dostlarla buluşup balık yedik ve eğlendik. Hayat; dostlarla paylaşılan zaman ise ve ben İzmir'den Trabzon'a 'uçuyorsam' bir balık keyfi için, başka söze , gerçekten, gerek var mı? Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi? Bir şehre duyulan aidiyetin referansı nüfus cüzdanıysa, kabul ben bazıları kadar Trabzonlu değilim. Ama yaşadığı ve yaptıkları ortada olan Ünal Karaman'ın kente duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin haddi değildir. Bir anımı anlatmak isterim şimdi; Trabzon'daki 5. yılımın sonunda, dedikodulardan da bunalmış bir halde şehirden ayrılmaya karar vermiş bir ruh hali içindeydim, kafamda bitirmişim yani. Akçaabat'ta Nihat Usta'nın orada köfte yemişiz..
Güzel miydi hocam?
Kötü soru sordun. Neyse kalktık gidiyoruz tam, 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu geldi yapıştı bacaklarıma. "Ünal abi sakın bizi bırakıp gitme" diye ağlıyor sızlıyor. Ertesi sabah uçağa binip gideceğim ve bir daha dönmeyecektim güya, o sevimli kız bana el sallayarak dedesiyle içeri doğru giderken, ben yakındaki bir telefon kulübesinden kulübü arayıp "sözleşmeyi hazırlayın imza atacağım" dedim ve yine Trabzon'da kaldım. O an anlamıştım ki, bu şehirde beni tutan, beni çeken bir şey var ve ben bu şehri ölene dek terk edemeyeceğim..
İstanbul takımlarına iyi direnmişsin hocam.
Bu karakterle ve yaratılışla ilgili bir şey. İstanbul takımlarını idare edenler bana para=güç le değil de, insani başka şeylerle gelselerdi belki İstanbul'da da top oynardım. Ama onlar benim karakterim hakkında fikir sahibi olmak yerine her seferinde önüme daha fazla para koymayı yeğlediler, e haliyle olmadı tabi. Hatta bir seferinde rahmetli Ekrem Dürüst benim av merakımı bildiği için 357 Magnum tabanca ve Yivli av tüfeğiyle beni "kandırmaya" çalışmış ama ben yine Trabzon'u seçmiştim. (Hoca bunları anlatırken gökyüzünde dans eden bulutlara kilitliyor bakışlarını ve belli belirsiz "demek ben trabzonsporlu değilim diyorlar ha" cümlesi dökülüyor yerlere,
darmadağın..)
Ümit Millilerde çok başarılıydınız, sonra kötü bir Konya deneyi yaşadınız?
Konyaspor zor durumdaydı ve bu koşullarda yapılan teklifi reddetmek çok şık olmayacaktı. Memleketim zor durumdayken seyirci kalamazdım ve elimi taşın altına koydum. Takım benim kurduğum bir takım değildi, bir iki takviye yapmamıza ve iyi bir başlangıca rağmen sonra anlaşılmaz bir düşüş yaşadık. Forvette yaşadığımız sıkıntı ve Neca'nın gitmek istemesi planlarımızı bozdu açıkçası. Bunu kimseyi suçlamak için söylemiyorum, bilakis Konya halkı ve yönetimine bir kez daha teşekkür ederim aracılığınızla. Bazı "kilit" oyuncularımızdan da beklenen verimi alamayınca bırakmaya karar verdik. Bu da bir deneyimdi benim için, gerekli dersleri çıkardığımı söyleyebilirim
Fenerbahçe? Beşiktaş?
Aragones kendi oyun kurgusunu kurmak istiyor ve bu son derece doğaldır. Ama eldeki oyuncu kadrosunun hocanın kurgusuyla örtüşmesi gerekir. Marco'nun boşluğunun doldurulması ve Güiza'nın yanına çok iyi bir forvet alınması Fenerbahçe'nin olmazsa olmazları bana göre. Güiza tek forvet oynayacak tipte değil, ama iyi bir partnerle birçok maçta hat trick yapabilecek beceriye sahip. BJK'nın 2-0 dan 3-2'lik galibiyeti çok abartmaması gerek. Delgado'nun klası tek başına bir takımı sürüklemeye yetmez. Takım olarak daha fazlasını yapabilecek kapasiteye sahipler ve bu kapasiteyi işler hale getirmek de Ertuğrul Sağlam'ın görevi.
Diğer takımlar?
Tv görüntüleri çok belirleyici olmaz ve yanıltabilir. Ama Denizli ve Hacettepe'nin işleri zor gibi. Gaziantep'i ve 2-0 kaybetmesine rağmen Ankara'nın oyun kurgusunu beğendim.
Hedef?
Elbette kısa ve uzun vadeli planlarım var. Ama nihai hedefim Atatürk'ün işaret ettiği şekilde sporcular yetiştiren bir futbol enstitüsü kurmak. Başarılı sporcuları yetiştirirken, diğer yandan da okuyan, araştıran, kendini sürekli yenileyen ve aşmaya çalışan sporcu fotoğrafına da de katkı yapmak istiyorum.
Son söz?
Ünal Karaman şunu kanıtlamıştır: Güç, her insanı satın alamaz!
Teşekkür ederim sayın Karaman!

Emre Bekar
27.08.2008, 18:58
Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi? Bir şehre duyulan aidiyetin referansı nüfus cüzdanıysa, kabul ben bazıları kadar Trabzonlu değilim. Ama yaşadığı ve yaptıkları ortada olan Ünal Karaman'ın kente duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin haddi değildir..

bu sözleri çok şey ifade ediyor sanırım...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

İskender YILMAZ
27.08.2008, 19:02
:) çok sevindim ve duygulandım.. Ünal Karaman hakkında forumda kötü şeyler okuyorum bazen.. ama artık hiçbiri önemli değil benim için..

Muhammed
27.08.2008, 19:02
İlerde takımımıza bir şekilde hizmet vereceğini düşünüyordum ama sadri şenerin böyle bir görev vereceğini zannetmiyorum.

Berk
27.08.2008, 19:04
Ünal'ı çoğu Trabzonsporlu gibi bende çok severim.Kendine yakışır açıklamalarda bulunmuş.Bu arada bu Trabzonsporluluk işini sorgulamaya kimsenin hakkı yok..;)

cemka
27.08.2008, 19:05
Ünal Karaman ile Serdar Bali isimlerini yanyana yazmak bile Ünal Karaman hakarettir... Serdar Bali ismini duydukça vücut kimyam bozuluyor yaa... Gitsin o, Hasan Üçüncü gibi özevlatlarla Trabzonsporu nasıl küçültüp avucumun içine alabilirim hesapları yapsın...
...
Zaten biliyorduk Ünal sen büyüktün ve gözümüzde hep Büyük kalacaksııın...Trabzonspor sevgisi olan bir insan; Ünal Karaman, İskender Gönen, Orhan Çıkrıkçı, Tolunay Kafkas, Osman Özköylü,...vb. futbolcularımızın Trabzonsporluluğundan şüphe duymaz....Bizler size gösterdiğimiz sevgi ve saygı ile Trabzonspor sevdamızı besleyenlerdeniiiz...

sessizkral_1
Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi? Bir şehre duyulan aidiyetin referansı nüfus cüzdanıysa, kabul ben bazıları kadar Trabzonlu değilim. Ama yaşadığı ve yaptıkları ortada olan Ünal Karaman'ın kente duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin haddi değildir. Bir anımı anlatmak isterim şimdi; Trabzon'daki 5. yılımın sonunda, dedikodulardan da bunalmış bir halde şehirden ayrılmaya karar vermiş bir ruh hali içindeydim, kafamda bitirmişim yani. Akçaabat'ta Nihat Usta'nın orada köfte yemişiz..
Güzel miydi hocam?
Kötü soru sordun. Neyse kalktık gidiyoruz tam, 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu geldi yapıştı bacaklarıma. "Ünal abi sakın bizi bırakıp gitme" diye ağlıyor sızlıyor. Ertesi sabah uçağa binip gideceğim ve bir daha dönmeyecektim güya, o sevimli kız bana el sallayarak dedesiyle içeri doğru giderken, ben yakındaki bir telefon kulübesinden kulübü arayıp "sözleşmeyi hazırlayın imza atacağım" dedim ve yine Trabzon'da kaldım. O an anlamıştım ki, bu şehirde beni tutan, beni çeken bir şey var ve ben bu şehri ölene dek terk edemeyeceğim..:alkış: müthişdi bu çok duygulandım herşeyi özetliyor..

Akif Gür
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

otuken55
27.08.2008, 19:07
Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi? Bir şehre duyulan aidiyetin referansı nüfus cüzdanıysa, kabul ben bazıları kadar Trabzonlu değilim. Ama yaşadığı ve yaptıkları ortada olan Ünal Karaman'ın kente duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin haddi değildir..

bu sözleri çok şey ifade ediyor sanırım...

sanırım herşeyi ifade ediyor

İskender YILMAZ
27.08.2008, 19:13
(Hoca bunları anlatırken gökyüzünde dans eden bulutlara kilitliyor bakışlarını ve belli belirsiz "demek ben trabzonsporlu değilim diyorlar ha" cümlesi dökülüyor yerlere, darmadağın..)

ne denilebilirki? :S

SpOtLesS
valla tebriklerrr cok duygulandim okurken

Sadullah KAPICIOĞLU
Tüylerim diken diken oldu okurken. Bağlılık budur... Trabzonun ona verdiği aşkı bambaşkadır Ünal Karaman için. Çoçukluğumdan hatırlarım onu hep. Az da olsa. Unutulmazsın sen... İz bırakanlar unutulmaz.

ilhan
27.08.2008, 19:19
Ünal'ı çok ayrı bulur ve çok severim. Yazıyı okurken kilitlenip kaldım acaba sonunda ne yorumda bulunsam diye. Helal olsun Ünal hoca!

Bulamıyorum daha uzun yazacak kelimeler..

Ahmet Kuru
27.08.2008, 19:21
Duruşuyla nasıl bir kişiliğe sahip olduğu belli zaten...
Ünal hocanın dediği gibi...
Herkes aynaya baksın ondan sonra başkasının Trabzonsporluluğunu tartsın...

bkandil
27.08.2008, 19:38
Öz evlatçılarında ibretle okuması gereken bir röportaj olmuş, oynadığı futbolu kadar karakteri ve insanlığı da çok sağlam olan Ünal Karaman'a teşekkürler.

Not: Bu röportajı yapan kim? Nerede yayınlandı?

Kaya
27.08.2008, 19:38
Ünal Karaman! Hep büyüktün hala da öyle...

ilhan
27.08.2008, 19:42
Yahu başlık kan atışımı hızlandırdı. Sizde de oldumu bilmiyorum ama nabzım arttı. :) Çok büyük adamsın Ünal baba.. Çoook..

Sadullah KAPICIOĞLU
27.08.2008, 19:44
Yahu başlık kan atışımı hızlandırdı. Sizde de oldumu bilmiyorum ama nabzım arttı. :) Çok büyük adamsın Ünal baba.. Çoook..

aynen aynen... benimde.

hamucera
27.08.2008, 19:51
Trabzon'daki 5. yılımın sonunda, dedikodulardan da bunalmış bir halde şehirden ayrılmaya karar vermiş bir ruh hali içindeydim, kafamda bitirmişim yani. Akçaabat'ta Nihat Usta'nın orada köfte yemişiz..
Güzel miydi hocam?
Kötü soru sordun. Neyse kalktık gidiyoruz tam, 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu geldi yapıştı bacaklarıma. "Ünal abi sakın bizi bırakıp gitme" diye ağlıyor sızlıyor. Ertesi sabah uçağa binip gideceğim ve bir daha dönmeyecektim güya, o sevimli kız bana el sallayarak dedesiyle içeri doğru giderken, ben yakındaki bir telefon kulübesinden kulübü arayıp "sözleşmeyi hazırlayın imza atacağım" dedim ve yine Trabzon'da kaldım. O an anlamıştım ki, bu şehirde beni tutan, beni çeken bir şey var ve ben bu şehri ölene dek terk edemeyeceğim..

bütün bu ruh hali içinde diğer futbolcularda olsa, o 5-6 yaşlarındaki kız çocuğu gibi herkes takımı sahiplenebilse, bizi kim tutabilirki

Fatih Ersoy
27.08.2008, 19:53
Büyük adam vesselam..

okg_53
27.08.2008, 19:54
Allah senin gibileri Trabzonspor un başından eksik etmesin

Ahmet Faruk
27.08.2008, 19:59
Şu yazının altına yorum yazmak...

İnsan titriyor önce bir, sonra birdaha titriyor, sonra düşünüyor...

Varlıbaş61
27.08.2008, 20:03
yine o esmer çocuk!!!
bu taraftar seninle gurur duyuyor...

canna52
27.08.2008, 20:03
mükemmel bir röportaj
yapanın eline sağlık

hasan üçüncü kardeşimiz inşallah okumuştur bu yazıyı

azad53
27.08.2008, 20:06
Allah senin gibileri Trabzonspor un başından eksik etmesin

Amin nüfus cüzdanında Trabzon yazmayıp Ünal gibi senelerce bu klübe, şehre hizmet eden kaç futbolcu çıkmıştır, her zaman yanındayız..

Cafer Bulur
27.08.2008, 20:11
ünal karaman i sever ve takdir ederim.
trabzon ve trabzonspor hakkinda yaptigi aciklamalar cok güzel ve hos.
yalniz teknik direktörlük kariyerinde kendisinden beklenen sicramayi henüz yapamadi.

ben kendisini önümüzdeki yillarda trabzonspor teknik direktörü olarak görmek isterdim.
ama bunun gerceklesmesi icin cok daha iyi tecrübeler edinmesi gerekiyor ünal hoca nin.

Tayyip Bosnalı
27.08.2008, 20:13
baştan ayaga karakter kokan bir insan

bu arada o küçük kız çocugu kimse ona çok tşkler umarım mutlu bir hayatı vardır

Erbay
27.08.2008, 20:18
Ünal Karaman'ın yeri hep ayrı olmuştur. Trabzonlu olmayan "Trabzonlu"lardan kendisi.

vaslat
27.08.2008, 20:29
Öz evlatçılarında ibretle okuması gereken bir röportaj olmuş, oynadığı futbolu kadar karakteri ve insanlığı da çok sağlam olan Ünal Karaman'a teşekkürler.

Not: Bu röportajı yapan kim? Nerede yayınlandı?
Sedat Tunalı-HABERTÜRK

ccd6167
27.08.2008, 20:39
brawo unal abi gerecekten brawo abi.ünal hami şota bunların üçüyle büyüdüm ben zaten.

Cafer KILIÇSOY
27.08.2008, 20:42
Babam bazan söyledir durur ''Ah oğlum Trabzonsporda bir zamanlar Ali Kemal vardı, ah oğlum Trabzonsporda bir zamanlar dozer Cemil vardı'' gibisinden. Bende şansızlıktan yakınırdım keşke onları seyredebilseydim diye.:)

''Ahh ah Trabzonsporda bir zamanlar Ünal Karaman diye biri vardı'' Yoo durun orda . O kadar da şansız değilim. Ünal'ın Trabzonspora transferini, oynadığı futbolu ve daha da önemlisi TRABZONSPORLULUĞUNU çok iyi bilirim. Daha dün gibi hatırlarım TRT Radyo-1 de akşam 7 ana haber sonrası yayına giren spor saatinde ''Trabzonspor diğer büyük takımlarında peşinde olduğu Malatyasporlu Ünal Karaman'ı renklerine kattı'' haberini. Nasılda sevinmiştim.

Ünal'ın Trabzonspora transfer olduğu sene Türkiye'de iki futbolcu Transfer sezonunun başını çeker. Birincisi Malatyasporlu Ünal, ikincisi ise Sarıyerli Mustafa Yücedağ'dır. İlk önceliği Ünal'ı almak olan İstanbul kulüpleri bakarlar ki pabuç pahalı ''bari Yücedağ'ı bitirelim'' derler. Ve Galatasaray kesenin ağzını açar ve M.Yücedağ'ı alır. Bütün olanaklarını Ünalı almak için seferber eden bu kulüpler avucunu yalar ve Ünal Trabzonsporlu olur. Yiğidi öldür ama hakkını ver demiş atalarımız. ALLAH için Ünal'ın alınmasında MAY'ın emeği inkar edilemez.

Ünal dürüst efendi ve oynadığı futbolun hakkını veren bir insan olarak taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış bir kişidir. Ünal oynadığı süre içerisinde Trabzonsporda asla ortasaha sorunu olmamıştır. Tıpkı Abdullah'ın oynadığı zamanlarda Sol Kanat sorunu olmadığı gibi. Tarihimizde gol atamadığımız İngiltere Milli takımına çektiği ve üst direkte patlayan şutunu bir çoğumuz hatırlarız. Ne acıdır ki onun da Milli Takımda serüveni tıpkı Fatih Tekke gibi Fatih Terim yüzünden son bulmuştur. Bir milli maç sonrası bir gazeteci Fatih Terim'e ''Neden Ünal'ı kadroya almadınız'' diye sorar. Fatih Terim aynen şu cevabı verir ''Ünal benim oyun stilime uymuyor. Yürüyerek oynayan bir milli takım düşünseydim Ünal'ı da alırdım'' der. Üç dört ay sonra ne değişti bilinmez yine bir milli maç öncesi Ünal kadroya çağırılır Terim tarafından. Milli Takımın toplanma yeri olan Ankara'ya herkes eşorfmanıyla gelirken Ünal takım elbiseyle gelir ve Milli Takımdan affını ister. Ayrılış o ayrılıştır.

Ünal Trabzonsporludur, Trabzonsporlu Ünal'dır. Bunu bırakın tartışmayı düşünmek bile abestir.

Sonsöz;
Seni seviyoruz Karaoğlan. Bu dünde böyleydi, bugünde böyledir, yarında böyle olacak.

Hasan61
27.08.2008, 20:47
benim için Hami neyse Ünal Karaman'da odur
kalbinde yazan,nüfus kağıdında yazandan daha önemlidir

sismolog61
27.08.2008, 20:58
seni futbolculuğunda çok seviyordum şimdi sana olan sevgim bir okadar daha arttı Karaoğlan inşallah daha iyi yerlere gelebilmen dileğiyle seviyoruz seni yok ötesi

Kasım Hilal
27.08.2008, 21:23
Bir gün bu takımın başında O olacak ve şampiyonluklarımızı (inşallah) onunla da sürdüreceğiz...

Ibo61
27.08.2008, 21:41
Trabzonsporda benim gelmis gecmis en sevdigim futbolcu Ünal Karaman dir.....

FANATIK61
27.08.2008, 21:42
http://img142.imageshack.us/img142/8782/tsob4.png

Trabzonspor'a gelmis gecmis en iyi oyuncularindan birisi. Ona karsi ayri bir sevgi var icimde. Örnek alinacak bir Futbolcu ve Insan ;)

kudu_61
27.08.2008, 21:42
kara boğam benim seni kimse tutamazdı ki bu alemde sen aldın mı topu kimin cesareti vardı o topu senden almaya sen benim bildiğim en iyi Trabzonlulardan birisisin boş ver sen boş konuşanları büyük kaptan hakikaten o forma çok az kimseye bu kadar yakışır seni o zamanlarda çok seviyodum şimdide çok seviyorum ama bir türlü şut çekmeyi öğrenemedin be kaptan kalplerimiz bir birgün gene kavuşuruz

Kasım Hilal
27.08.2008, 21:52
Yahu bıyıklarını neden kesti, bilen var mı?

mustafaction
27.08.2008, 22:01
kardeşim bu yazıyı paylaştığın için çok teşekkür ederim..çok duygulandım okurken sağol varol

Anıl Caner
27.08.2008, 22:11
Yahu bıyıklarını neden kesti, bilen var mı?

Ünal Trabzonspor tarihinin en önemli futbolcularından birisidir bu tartışılmaz. Bir çok trabzon kimlikli oyunculara göre sapına kadar Trabzonludur takımımıza tek zararı senin de sorduğun bıyıkları olmuştur.

Milli takımın başına siyasi bir simgeyle gelinemez, bu sebeple kesti bıyıklarını.

Futbol ile ideolojileri karşılaştırmak ne kadar doğru ancak Ünal'ın bıyıkları ve bıyıkları paralelindeki fikirlerinin Trabzonspor'a verdiği zararları çok dinledim büyüklerimden. Ama ben Ünal'ı oldum olası sevdim.Neticede İngiltere milli takımına karşı ilk golümüzü atmaya en fazla onunla yaklaştık.(bıyıkların gazıyla boş kaleye 300 km hızla şut çekip,direkten dönmüştü ya neyse)

Siyaseti futboluna karıştırmasa Türk futbol tarihinin en büyük yeteneklerinden birisi olacağına da emindim.Ama her şeye rağmen adam gibi adamdır.İyi ki varsın Ünal Karaman.

Ahmet ÇOLAK
27.08.2008, 22:16
okudum ve gerçekten çok duygulandım.. onun hakkında yorum yapanlarda okusun bu dediklerinide az utansınlar..

10-61
27.08.2008, 22:33
Babam bazan söyledir durur ''Ah oğlum Trabzonsporda bir zamanlar Ali Kemal vardı, ah oğlum Trabzonsporda bir zamanlar dozer Cemil vardı'' gibisinden. Bende şansızlıktan yakınırdım keşke onları seyredebilseydim diye.:)

''Ahh ah Trabzonsporda bir zamanlar Ünal Karaman diye biri vardı'' Yoo durun orda . O kadar da şansız değilim. Ünal'ın Trabzonspora transferini, oynadığı futbolu ve daha da önemlisi TRABZONSPORLULUĞUNU çok iyi bilirim. Daha dün gibi hatırlarım TRT Radyo-1 de akşam 7 ana haber sonrası yayına giren spor saatinde ''Trabzonspor diğer büyük takımlarında peşinde olduğu Malatyasporlu Ünal Karaman'ı renklerine kattı'' haberini. Nasılda sevinmiştim.

Ünal'ın Trabzonspora transfer olduğu sene Türkiye'de iki futbolcu Transfer sezonunun başını çeker. Birincisi Malatyasporlu Ünal, ikincisi ise Sarıyerli Mustafa Yücedağ'dır. İlk önceliği Ünal'ı almak olan İstanbul kulüpleri bakarlar ki pabuç pahalı ''bari Yücedağ'ı bitirelim'' derler. Ve Galatasaray kesenin ağzını açar ve M.Yücedağ'ı alır. Bütün olanaklarını Ünalı almak için seferber eden bu kulüpler avucunu yalar ve Ünal Trabzonsporlu olur. Yiğidi öldür ama hakkını ver demiş atalarımız. ALLAH için Ünal'ın alınmasında MAY'ın emeği inkar edilemez.

Ünal dürüst efendi ve oynadığı futbolun hakkını veren bir insan olarak taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış bir kişidir. Ünal oynadığı süre içerisinde Trabzonsporda asla ortasaha sorunu olmamıştır. Milli Tıpkı Abdullah'ın oynadığı zamanlarda Sol Kanat sorunu olmadığı gibi. Tarihimizde gol atamadığımız İngiltere Milli takımına çektiği ve üst direkte patlayan şutunu bir çoğumuz hatırlarız. Ne acıdır ki onun da Milli Takımda serüveni tıpkı Fatih Tekke gibi Fatih Terim yüzünden son bulmuştur. Bir milli maç sonrası bir gazeteci Fatih Terim'e ''Neden Ünal'ı kadroya almadınız'' diye sorar. Fatih Terim aynen şu cevabı verir ''Ünal benim oyun stilime uymuyor. Yürüyerek oynayan bir milli takım düşünseydim Ünal'ı da alırdım'' der. Üç dört ay sonra ne değişti bilinmez yine bir milli maç öncesi Ünal kadroya çağırılır Terim tarafından. Milli Takımın toplanma yeri olan Ankara'ya herkes eşorfmanıyla gelirken Ünal takım elbiseyle gelir ve Takımdan affını ister. Ayrılış o ayrılıştır.

Ünal Trabzonsporludur, Trabzonsporlu Ünal'dır. Bunu bırakın tartışmayı düşünmek bile abestir.

Sonsöz;
Seni seviyoruz Karaoğlan. Bu dünde böyleydi, bugünde böyledir, yarında böyle olacak.

Adam gibi adamdı vesselam.

only ts
27.08.2008, 22:39
üşenmedim hepsını okudum.. gercekten kafalarda soru ısaretı bırakmayan acıklamalar :)

UğuR
27.08.2008, 22:49
Helal olsun Karaboğa ya....
Trabzonsporun tartışmasız efsanelerinden biridir.

hüseyin1975
27.08.2008, 22:53
Sahada Firtina gibi eserdin.
Ah o Avrupa Kupasi Macinda sakatlanmasaydin, acaba daha neler yapabilirdin.

Hic unutmadigim Ünal karaman anim ise Wembley stadinda bos Kalenin önünde Topu direge nisanlamasiydi.
Orada Tarih yazacakdi ama nasip olmadi.

İlker Akçay
27.08.2008, 23:01
Ünal abi seni her ne kadar tam anlamıyla hatırlayamasamda sahada olduğun yılları son dönemlerini hayal meyal hatırlıyorum ve o formanın içinde senin gibi bi babayigiti gördün mü gururlanırdım ve her zaman hayranın olmuşumdur ancak bu yazıdan sonra sana olan sevgim ölçülemez seviyeye geldi iyi ki varsın iyiki trabzonsporlu Ünalsın

Zafer BİLGİN
27.08.2008, 23:10
ünal tolunay abdullah vede adını hatırlayamadığım onlarca futbolcumuz

sizler sözde değil özde trabzonluydunuz.

sizler gibi futbolcuların oynadığı bir takımı tutmaktan gerçekten büyük bir onur ve gurur duyuyorum

Kaya
27.08.2008, 23:14
7896760832410555525

Şahinoğlu
27.08.2008, 23:16
Adam gibi adam böyle olunur helal Kara Uşak.

Erdal
27.08.2008, 23:17
Ben bir şey yazmıyorum.Geçen yaz bol bol eski maçları seyrettim. Kendi kendime kızdım o günlerin tadını çıkaramamışız diye...

Kaya
27.08.2008, 23:17
-2585989332767097078

cengizalioğlu
27.08.2008, 23:23
adam gibi adam !

hüseyin1975
27.08.2008, 23:33
-2585989332767097078

Söyle bir Pas atani en son ne zaman gördük.

Of anam offffff

hüseyin1975
27.08.2008, 23:33
-2585989332767097078

Of anam offffff

hüseyin1975
27.08.2008, 23:36
-2585989332767097078

Of anam offffff

Emre7
27.08.2008, 23:41
Ünal hoca inşallah bir gün Trabzonsporun başında başarılara koşacarız ...

TSezgin61
27.08.2008, 23:54
ya bende cok kötü sey duydum, ama bu reportaj son noktayi koydu... kendi adima kötü düsündügüm icin özür dilerim... harbiden yanlis bilmisim... o ihtimali bile düsünmem yanlisti

Mustafa AYDIN
27.08.2008, 23:56
Ben Ünal Karaman ın bir maçta TS seyirsici ile beraber maç izlemesini öneriyorum,eğer sahadaki futbolculardan daha çok alkış almazsa evet Ünal Karaman Trabzonspor lu değildir....

Ünal Karaman bu taraftar seni çok iyi tanıyor,sinek vızıltılarına kulak tıkayalım.

Hasan Ayvenli
27.08.2008, 23:57
yazıyı okuyunca bir an önce gelsin hizmetlerde bulunsun istedim :)

Emre Bekar
28.08.2008, 00:01
o nasıl bir pas öyle..

mustafaction
28.08.2008, 00:02
bursada bır macta hıc unutmam tam bızım trıbunun onunde tac cızgısınden ayak ıcı ıle plase yapmıstı top catala carpıp içeri girmişti gol olmadan stadı yıkan bursalılar aniden sus pus olmuşlardı hiç unutamam o maçı hey gidi ünal seni çok seviyoruz

maskeli61
28.08.2008, 00:03
Adam Gibi Adam Ünal Karaman

Helal Olsun Sana ....

Hsan Üçüncüde Okusun bunları Nasıl Trabzonsporlu Olunur Görsün...

Kara Mert61
28.08.2008, 00:04
adam gibi adam...inşallah bir gün trabzonsporumuza yine hizmet edecektir..

Emre7
28.08.2008, 00:14
Adam Gibi Adam Ünal Karaman

adam gibi adam...i

bu cümleyi öle insanlara kullandıkki hiç bir anlamı yok...

ibilek
28.08.2008, 00:22
Deplasmanda Lyonu yendiğimiz maçta döktürmüştü...Fransız spiker kara adamı durdurun diye bağırıyormuş...hey gidi eski günler heyyyy...

Yıllarca işe yaramaz herifleri adam diye bize yutturmaya kalktılar ya yanarım ona yanarım.

Harun-61
28.08.2008, 01:26
umarim birgün seni Trabzonspor Teknik Direktör'ü olarak görmek nasip olur...

.

Colakoglu
28.08.2008, 02:07
söylicek bisey bulamiyorum ya keske ozamanlar geri gelse yada bircok ünallar yeniden yetisse ama bu cok zor,korkarim ne ünal gibileri ne hami gibileri birdaha gelmeyecek,amaclari ne pahasina olursa olsun avrupaya yada baska klüblere TRABZONSPORA PARA KAZANDIRARAK gitmek degildi onlarin,trabzona asiktilar.

Uluç
28.08.2008, 02:19
Seni zaten seviyordum :) şimdi dahada çok seviyorum :)

Adem Erdoğan
28.08.2008, 02:21
Sahada duruşu bile taraftarı heyecanladırıyordu.
Ama futbol bu Ünal'lar gider, ÜNAL'lar gelir.

Semih
28.08.2008, 06:04
Bir arkadaşımdan Ünal Karaman'ın 'Trabzonspor benim için sadece bir takım' dediğini duymuş üzülmüştüm.
Geçenlerde bu hadiseyi forumda da yazdım, doğru yanlış bilemem sadece duyumlarımı aktarıyorum.

Bu röportajı okuyunca kandırıldığımı düşündüm; kendimden utandım, suçlu hissettim.
trapesus'un yazısını okumasam Ünal Karaman'a özürlerimi iletecektim bu başlık vesilesiyle.

Fakat görüyorum ki durum karışık. Ünal Karaman kariyerinin önünde bir engel olarak duran Trabzonsporluluk yaftasından kurtulmaya mı çalışıyor diye düşünüyorum. Zira kolay değil bu takım yüzünden hakettiklerinden mahrum kalmak.

Yine de bu çelişkili ifadelere üzüldüm. Ünal Karaman kendisi olmalıdır, bir şeye karar vermelidir;

Bizimle misin, değil misin 'esmer çocuk' ?

Cengiz Çubukcu
28.08.2008, 08:26
Yaptıkların ve yapacakların için teşekürler Ünal...Bize mesafeli durduğunu düşünürken bu röportajı okumuş olmak çok büyük bir mutluluk...

Emirhan Ömeroğlu
28.08.2008, 08:32
ben ünalı zaten bizim çoçugumuz olarak görüyorum her zaman öleydi benim için..

Külünkoğlu
28.08.2008, 09:24
trapesus yazdığın mesajda doğruluğu kanıtlanamayacak ithamlar ve rencide edici bölümler olduğu için ilgili mesajın silinmiştir.

Dursun Kaplan
28.08.2008, 09:25
Güzel miydi hocam?

Ünal abiyi neden sevdiğimizi bir kez daha anladım..

Trabzonspor'u ve Trabzonspor'luluğu yürekten anlatmış..

Seni seviyoruz Ünal abi..

Akif Gür
28.08.2008, 09:27
-2585989332767097078

bu nasıl pastır böyle ya...böyle pas atan adam ben hayatımda ünal dan başka görmedim...helal olsun ünal abi

İskender
28.08.2008, 09:32
Bu kadar vefalı bir insana vefa göstermek bizimde boynumuzun borcu...

Bir şekilde ulaşıp teşekkürlerimizi sunmalıyız...

Faks veya email bilgilerini bilen varsa paylaşsın lütfen...

Hekimoğlu
28.08.2008, 09:36
Ünal sizi tersledi diye Trabzonsporluluktan mı çıktı yani.Kızgın ve bunalmış bir insan bu tip diyaloglara girebilir.Ayrıca demagojiden de çok güzel örnekler vermişsiniz.Şimdi girdiğiniz dükkanın şatafatını orda kaç kişi çalıştığını neden anlattığınızı merak ettim.Ünal'ın yanındaki hanımın sakız çiğnemesinin Trabzonsporluluğu ile ilgisi nedir?Araya rahmetli Dozer Cemil'i katıp duygu sömürüsü yapmanın alemi ne. "Ve aslında o renkleri kimsenin bizim kadar sahiplenemeyeceğini anladım " şimdi bu cümleyi bu forumda Trabzonlu olmayan sapına kadar Trabzonsporlulara da diyebilir misiniz?Sizin kişisel sorununuz beni ilgilendirmiyor ben burda "atıp tutmuyorum".Ünal Karaman adam gibi adamdır.

Hüseyin Bağdat
28.08.2008, 09:39
İstanbul eziklerinin bol parasına kanmayan ve Trabzonspor'un başarılarında büyük rol oynayan,büyük topçu. Trabzonlu olmasanda Trabzonspor'u yüreğinde taıman yeterde artar bile. Sen her zaman bizim için değerli olarak kalacaksın...

Trabzonspor'lu olmak için,Trabzon'lu olmak gerekmiyor...

seyyah61
28.08.2008, 09:41
Ünal'in Trabzonsporlulugunu sorgulayanlar önce kendileri Trabzonspor'a ne katmis onu sorgulasin.
Sairin dedigi gibi "Neler yapmadik bu vatan icin?/Kimimiz öldük, kimimiz nutuk söyledik"
Nutuk söylemeye hala da devam edenler var maalesef.
Günes balcikla sivanmaz.
Ünal'in Trabzonspor'a kattiklari ortadadir ve benim icin en az sampiyon kadrodaki futbolcularimiz kadar degerlidir.

trapesus
28.08.2008, 09:54
Peki Hekimoğlu sen nerden biliyorsun Ünal'ın adam gibi adam olduğunu. Bi adamlık gösterisinde mi bulundu sana. Başımdan geçen olayı aynen yazdım. Hatta tekrar okuduğumda o iğrençliği yeteri kadar veremediğimi fark ettim.

Ünal Trabzonspor'u zerre kadar umursamıyor. "Bana ne Trabzon'dan" diyen bir adamın Trabzonsor'u düşünme ihtimali olabilir mi. Ama siz o kafanızdaki Ünal ikonuyla yaşamaya devam edin. Umarım bir gün gerçek Ünal'la tanışırsınız.

Not: Bana özelden Ünal'la ilgili benzer anıları olduğunu yazan arkadaşlar, lütfen bu anılarınızı yazın da şu hiç bir şey bilmeden sallayıp tutan ikoncular sussun.

Cihan Catli
28.08.2008, 09:56
İnsanların siyasi görüşleri gözlerini okadar karartmış ki, bıyıklarına kurban olduğum ünal karamanın bile TRabzonspor lu olmadığını söylüyorlar.

Kaya
28.08.2008, 09:57
Not: Bana özelden Ünal'la ilgili benzer anıları olduğunu yazan arkadaşlar, lütfen bu anılarınızı yazın da şu hiç bir şey bilmeden sallayıp tutan ikoncular sussun.

Ünal son röportajında ne diyorsa odur bence ya bu bahsettiğiniz arkadaşlar bana da özelden o anıları atarsa sevinirim!..

Trapezus-61
28.08.2008, 09:59
Her zaman sevmiştim yine seviyorum düzgün bir adam herkesin görüşü kendinedir.Zaten bizim kendimize verdiğimiz zarar aşırı sahiplenmeden kaynaklanıyor.TRABZONSPOR bi mahalle takımı değil dünya takımı herkeste tutabilir.

İskender
28.08.2008, 09:59
Niyet okumaya gerek yok, herkezin söylemlerine inanmak gerek...

zafer6161
28.08.2008, 10:16
http://www.hizliresim.com/2008/8/28/841.jpg
bu söz insana çok koyuyor,sanki içinde bir haykırış var kendini şuana kadar kabul ettirememiş gibi:(

http://www.hizliresim.com/2008/8/28/761.bmp

Cenk Zihni
28.08.2008, 10:24
Peki Hekimoğlu sen nerden biliyorsun Ünal'ın adam gibi adam olduğunu. Bi adamlık gösterisinde mi bulundu sana. Başımdan geçen olayı aynen yazdım. Hatta tekrar okuduğumda o iğrençliği yeteri kadar veremediğimi fark ettim.

Ünal Trabzonspor'u zerre kadar umursamıyor. "Bana ne Trabzon'dan" diyen bir adamın Trabzonsor'u düşünme ihtimali olabilir mi. Ama siz o kafanızdaki Ünal ikonuyla yaşamaya devam edin. Umarım bir gün gerçek Ünal'la tanışırsınız.

Kişisel olarak Ünal Karaman'ı sevmeyebilirsin,
ama söz dönüp dolanıp Ünal'ın trabzonsporlu olup olmadıgını sorgulayacak kimsenin olmamasına gelir.
Cunki bunun icin bir mercii yok.Senin gözünde trabzonsporlu degilse,öyledir,kimse de itiraz edemez.
Ama ünal'ın trabzonspor'a katkıları somuttur,tartışılmaz.
ha arkadaşım bu arada 'ikonculuk' nedir cözemedim?

Hekimoğlu
28.08.2008, 10:31
"hiç bir şey bilmeden sallayıp tutan ikoncular sussun." bu laf senin haddine değil.Sorularıma cevap ver peki hekimoğlu deyip geçiştiremezsin.Ünal Karaman ile tesislerde diyaloğum olmuştur çok beyefendi bir insan gözlemim bu taraftara hep sevgi ile yaklaşırdı sen sorunu kendinde ara.

azdiha6161
28.08.2008, 10:38
ünal karaman...

o bıyıkları ile çok eleştiri almıştı.siyasi olarak onu çok yargılayan yazar oldu ama o herzaman dürüst bir futbol sevdalısıydı.o ceza alanında düştüğü zaman hiç bir hakem aldatma olduğunu düşünmeden penaltı verirdi.o abiydi ve herzaman öyle kalacak

Selçuk Çetin
28.08.2008, 10:40
:ok:okişte benim sevdam, kendini sevdiren kent ayrı bir kültür, insancıl bir anlayış, inatçı bir yapı, yaradılanı sevdik yaratanda ötürü diyebilen bir toplum, ünal karaman seni hiç unutmayacağız sol ayağının arkasından sağ ayağınla yaptığın ortalarıda, kaptanlığınıda, abiliğinide, seni hiç başka biri olarak görmedik bizdensin içimizdensin, sana trabzonsporlu değil diyenleri önemseme başını kaldırıp bulutlara bakma bidaha taraftar seni hep ünal kaptan olarak bilecek bildirtecek, karaman ünal değil kahraman ünal diye bilecek biz seni hep sevdik şu taraftara sorsalar teknik direktör kim olsun diye % 90 oyla seni isteyeceklerinden ben eminim, seni milli takımlar büyesinde görünce bizim ünal neler yapmış demeyen trabzonspor taraftarı yoktur varsada değildir zaten, Şunuda unutma Biz sevdikmi adam gibi severiz 3-5 çapulcunun kendine yer bulmaya çalışanların lafına bakma kaptan. :ok

Selçuk Çetin
28.08.2008, 10:57
serdar bali'nin açıklamları daha ilginçmiş demekki kimsenin görüşünü buraya yazmaya zamanı yok yazık bence

vaslat
28.08.2008, 11:01

Biz sana neden inanalım biz seni değil Ünalı tanırız. Biz ünalın kişiliğini beyefendiliğini biliriz.Biz gördüğümüze inanırız.Kaldıki bu ünal neden 9 yıl oynadığı trabzonspora bir tek yanlış bile yapmamıştır.En ufak bir eleştiride bulunmamıştır.Senin anlatığın bir kişilğe sahip olsa Trabzonspor taraftarı zaten onu sevmezdi.Trabzonsporlu taraftarın yüreğinde bir yer edinmişse demekki doğru işer yapmıştır.Bu da en büyük kanıttır bundan daha iyi bir kanıtta olamaz sanırım.

Murat Acar
28.08.2008, 11:07
Güneş Balçıkla sıvanmaz misali Ünal KARAMAN'ı o büyük kaptanı karalamaya çalışmak güneşe yaklaşmaya çalışmak gibi imkansız öte birşeydir onu karalamaya çalıştıkça kendinizi eritirsiniz.Her insan hata yapabilir her insan yanlış yapabilir ama o yanlışları cımbızla çıkarıp yaşamının çoğunda doğruları yapmış birisini karalamaya yok etmeye yaramaz.yani diyeceğim şudurki istisnalar kaideyi bozmaz.Ünal KARAMAN TRABZONSPORA gelmiş adam gibi adam ve kaliteli bir futbolcudur.Boşuna onun ismiyle kendinize yazık etmeyin.Burada herkes TRABZONSPORLU...Amaç eğer başarıysa butür olumsuzlukları gündeme getirip ortamı germek yerine güzellikleri ortaya çıkarmaya çalışalım Ne dersiniz??????

TSezgin61
28.08.2008, 11:31
ya arkadaslar ünali kimse karalamiyor, sadece yasadiklarini anlatiyor ne var bunda...

gerci mesaj silinmis, okumadigim icin fazla yorum yapamam... ama burda normal bir taraftari konusmuyoruz, Trabzonsporun futbolcusunu konusuyoruz, yani ünali karalamak yada göklere cikarmak kimseye birsey getirmez, herkes fikirlerini yasadiklarini söylüyor...

illa burda kötü anilari olani asip kesmemek lazim, iyi anilari olanlarda var.

Murat Acar
28.08.2008, 11:41
ya arkadaslar ünali kimse karalamiyor, sadece yasadiklarini anlatiyor ne var bunda...

gerci mesaj silinmis, okumadigim icin fazla yorum yapamam... ama burda normal bir taraftari konusmuyoruz, Trabzonsporun futbolcusunu konusuyoruz, yani ünali karalamak yada göklere cikarmak kimseye birsey getirmez, herkes fikirlerini yasadiklarini söylüyor...

illa burda kötü anilari olani asip kesmemek lazim, iyi anilari olanlarda var.
KİMSEYİ ASIP KESTİĞİMİZ YOK.Sadece demek istediğim güzel bir ortam yakalanmış güzel bir bütünleşme yaşanmaya başlamış bu tip olumsuzlukları buraslara taşıyarak bölünmüşlüğe ortamı germeye gerek yok o yüzden güzekl olanı yazalım diyorum

Taner Uykuçeken
28.08.2008, 11:48
Ne oluyor ya. Herşey bitti sıra Ünal'ın Trabzonsporluluğunu tartışmayamı geldi, eh bravo yani sırada kim var bundan sonra Hami,Şenol Güneş, yok yok ben daha iyisini buldum Sadri Şener...

Külünkoğlu
28.08.2008, 11:55
Ünal Karaman Trabzonspor'a geleli 1 yada iki sene olmuştu. İstanbulda maçımız vardı yolda alelacele maça yetişmek için Mecidiyeköy'de giderken bağlantı yolunda bir anda takım otobüsünü yanımda gördüm. Deli gibi sesimi duyurmaya çalışıyor bir yandan da el sallıyordum... İki futbolcumuz perdeleri kapattılar.. Bir tek en arkada oturan Ünal bana el salladı. Sonra perdeleri kapatanlara açın gibisinden bir şey söylemiş olmalı ki perdeler açıldı ve kerhen de olsa o futbolcularda bana el salladı.

Faruk Akhan
28.08.2008, 12:06
aabi buyuk adamyaaa

Tolga Sarı
28.08.2008, 12:09
gercekten cok duygulandım....

takımızıza duymuş oldugu o harika duygularında ve bu takıma yaptıgı hizmetlerden dolayı kendisine cok tesekkur ederim....

samet aslan
28.08.2008, 12:12
walla adam gibi adam işte ünal jübile maçı yaptımı trabzonda ben hatırlamıyorumda bilen arkadaşlar varsa

bahadır2561
28.08.2008, 12:13
ünal'ı kişisel olarak sevmeyebilirsiniz ama TRABZONSPORLULUGUNU tartışamazsınız kimsenin haddine değildir...
adam gibi adamdır...

Mahmut Baran
28.08.2008, 12:24
ÜNAL KARAMAN ın adamlığını sorgulayan renktaşlarım en fazla taraftarımız olan şehirlerden biridir Malatya. Benim ve binlerce Malatyalının Trabzonsporlu olmasındaki en büyük etkendir Ünal KARAMAN... İyiki Ünal Trabzonspora geçmişte bizde onunla beraber Trabzonsporlu olmuşuz. Bu olayın farklı bir boyutu.. Ama binlerce insanı peşinden gittiği takıma sürükleyen bir insanın adamlığını sorgulamak ne sizin nede benim haddimedir.Onun zamanındaki transfer dönemlerini dikkate alında insafa gelin.En önce gidipte BOŞ mukaveleye imza atan BÜYÜK KAPTANDIR kendisi. herkes şapkasını önüne koysunda düşünsün lütfen..Ünalın admlığını sorgulamasın.O adamlığını her platformda göstermiştir.

vaslat
28.08.2008, 12:30
http://www.youtube.com/watch?v=9XiJMfce9xg
http://www.youtube.com/watch?v=jo-cVDWzJts
gerçektende mükemmel bir futbolcuydu

Semih
28.08.2008, 12:34
Ünal'ın adamlığını sorgulayan kimse olmadı ki forumda.
Çok çok Trabzonsporlu muydu değil miydi sorusu soruldu.
Ki bu da pek fazla şey ifade etmez.

Öyle veya değil, görevini en iyi şekilde yaptı bu takımda.
Trabzonsporlu olarak bilmek isterim onu, değilse de gocunmam.

Herşey için teşekkürü borç bilirim.

eyinc
28.08.2008, 12:36
ÜNAL KARAMAN ın adamlığını sorgulayan renktaşlarım en fazla taraftarımız olan şehirlerden biridir Malatya. Benim ve binlerce Malatyalının Trabzonsporlu olmasındaki en büyük etkendir Ünal KARAMAN... İyiki Ünal Trabzonspora geçmişte bizde onunla beraber Trabzonsporlu olmuşuz. Bu olayın farklı bir boyutu.. Ama binlerce insanı peşinden gittiği takıma sürükleyen bir insanın adamlığını sorgulamak ne sizin nede benim haddimedir.Onun zamanındaki transfer dönemlerini dikkate alında insafa gelin.En önce gidipte BOŞ mukaveleye imza atan BÜYÜK KAPTANDIR kendisi. herkes şapkasını önüne koysunda düşünsün lütfen..Ünalın admlığını sorgulamasın.O adamlığını her platformda göstermiştir.

kardeşim tamda benim yazacaklarımı yazmısın. bir malatyalı olarak trabzonsporu tutmamın nedeni Ünalın Trabzona gelmesiydi. futbol tarihimizde gerek başarılarıyla ve gerekse kişiliğiyle her dönem futbolculara örnek gösterilecek birini tartışmak için önce onun Trabzona ve Türk futboluna kattıklarından daha fazlasını katmanız gerekiyor.

Nytre
28.08.2008, 12:45
""" Hayat; dostlarla paylaşılan zaman ise ve ben İzmir'den Trabzon'a 'uçuyorsam' bir balık keyfi için, başka söze , gerçekten, gerek var mı? """"

Evet sadece nüfus cüzdanından ibaret değildir nereye bağlı olduğun.

hamdi_61
28.08.2008, 12:55
"Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi?"

yorum yapmaya bile gerek yok.kimse Ünal'ı tartışamaz

TSercaN
28.08.2008, 12:57
Ben Unal abiyi cok seviyorum! onun oynadigi maclari hatirliyorum az cok.. Kara Boga lakapli Unal Karaman!!

O benim icin tam anlamiyla bir Kahraman!!!

Senin adamligini tartisanin adamligindan suphe ederim!

keles76
28.08.2008, 13:00
serdar bali takimi herne sebeple olursa olsun birakmistir gokdeniz birakmistir fatih tekke birkamistir ogun birakmistir ama unal birakmamistir saygiyi ve sevgiyi hakkediyor ve tabiki vefayi (ali kemali saymiyorum cunku onun durum daha farkli)

Harun Karadeniz
28.08.2008, 13:22
ben ünalı çok severim ama konya trabzon maçından sonra çok sinir olmaya başladım yarım saat çağardık yanımızı bile gelmedi onu bırak kaldırıp bi elbile sallamadı:S:S:S

Erdal
28.08.2008, 13:53

Özel mesajların "özel" kalması taraftarıyım. Ama madem kamuya açtınız size yazdığımı yazayım. Demiştimki; Yazdıklarınızın doğru olduğıuna inanıyorum. Yakın zaman önce ( çok yakın) Benim de sohbet etme imkanım olmuş Ünal ın futbola Trabzon eksenli bakmadığı intibaı edindiğimi söylemiştim. Sonrada sizden mesajınızı buna rağmen silmenizi rica etmiştim. Demiştim ki bütün bunlara rağmen Ünal Karaman bizim hamasi tarihimizin önemli bir taşıdır. Ünal ın öyle bilinmesinin ne Trabzonspor a ne Ünal a hiç bir zararı yoktur. Tam tersine faydası vardır. Futbolcu olarak da insan olarakda standart üstüdür Ünal. Trabzonsporluluğu konusunda sizin ve benim izlenimlerimizi değil onun kamuya açık ifadelerini baz almak zorundayız. Zira aksi halde buradaki bir çok arkadaş da farzı muhal bizlerin Trabzonspor lu olmadığını düşünebilir. Son olarak öze mesajımı üstelik bana yanıt bile vermeden afişe etmeniz ( isim vermeden de olsa) en az Ünal ın yaptığı hareket kadar şık olmamıştır...

İskender Çakmak
28.08.2008, 14:06
söze gerek yok:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Süleyman50
28.08.2008, 14:15
ünal, o bir efsaneydi fazla söze gerek yok bence.............

Taner Gündoğdu
28.08.2008, 14:31
demekki nufus kağıdında yazan değil yürekte yazan önemli :)

işte biz bu yüzden Trabzon'un takımı değiliz artık, Türkiyenin takımıyız

Erdal
28.08.2008, 14:34
demekki nufus kağıdında yazan değil yürekte yazan önemli :)

işte biz bu yüzden Trabzon'un takımı değiliz artık, Türkiyenin takımıyız

Taner biraz daha geniş düşünelim. Azerbaycanda futbol sevgisi her gün artıyor. Türkiye ligi takip ediliyor. Yakın zamanda lig maçları orda verilir. Orda da taraftarımız olmalı. Gürcistan keza öyle Ortadoğu hatta Yunanistan :)

Taner Gündoğdu
28.08.2008, 15:00
Taner biraz daha geniş düşünelim. Azerbaycanda futbol sevgisi her gün artıyor. Türkiye ligi takip ediliyor. Yakın zamanda lig maçları orda verilir. Orda da taraftarımız olmalı. Gürcistan keza öyle Ortadoğu hatta Yunanistan :)

Erdal Abi,
demekki Trabzonspor'u Trabzon şehrine hapsetmeyi düşünenlerinde problemi "geniş düşenememekmiş" :) böyle başlıyor demek bu işler. haklısın bu sevgi bu aşk sınırlarımız dahilinde kalamaz, kalmamalı...

Bulut61-34
28.08.2008, 16:36
"Serdar Bali bu günlerde tutturmuş öz evlat diyor başka bişey demiyor.Evet onlar başımızın tacı peki Ünal gibi Trabzonspora herşeyini vermiş futbolcularımız üvey evlat mı?İşte Ünalın söyledikleri"

Şimdi bu yorumla bu yazı ne alaka. Serdar Bali'nin Ünal'ı Ersun Yanal'a göre daha çok sevdiğine inanıyorum ben. Şuan Trabzonsporun başında Ersun Yanal yerine Ünal'ı görmeyi tercih edeceğini düşünüyorum. Tabi bu benim görüşüm ama aksini söyleyenlerin Serdar Bali'nin açıklamalarından tamamen farklı yönde anlamlar çıkardığını düşünüyorum. Kişilerin ne dediğini tam anlamadan yanlış kanaatler elde ediliyor gibi.
Örneğin "özevlatçılık" diye bir şey tutturmuşsunuz ve bunun karşısınıda Ünal'ın bu röportajını koymuşsunuz. Belki sizin sşnıflandırmanıza göre özevlatçı olan ben ilerde birgün takımın başında Hami değilde Ünal'ı görmek isterim.
Bu röportajı okuyanların neden Serdar Bali ve Hasan Üçüncü isimlerini burda geçirdiklerini anlamıyorum doğrusu.
Ben Ünal'ı bu röportajdan sonra tanımış ve sevmiş değilim.

28TS61
28.08.2008, 18:02
helal olsin ünala:alkış:

yağız61
28.08.2008, 18:08
Onu Her Zaman Nsevdİm

OZDEN61
28.08.2008, 18:18
Topragın trabzon olmayabilir ama bu toprak seni kabul ediyor.
insallah bu yazılanları trabzonu sadece maddi amaclı tercih edip bir hayrını gormediklerimizde okur.

garlangufa61
28.08.2008, 18:48
:alkış:

Eskiye dönersek, Türkiye'nin en flaş oyuncusu iken sizi Trabzon'a sürükleyen hangi duyguydu? Para olmadığını söylemenize gerek yok, bu biliniyor.
Karakter olarak zoru başarmayı seven bir yapım var. Yel değirmenleriyle savaşan Don Kişot'a hep sempatiyle baktım ve kendimde hep bir parça buldum O'ndan. Hayatımın hiçbir döneminde işin kolayına kaçmadım. Tabi Trabzon'a karşı Anadoluluktan beslenen bir sempatim de vardı. Sayın Mehmet Ali Yılmaz başta olmak üzere, 4 büyük kulübümüzün yönetimi de benimle özel olarak ilgileniyordu. Ama dediğim gibi beni Trabzon'a sürükleyen görüştüğüm kişilerin karakterleri ya da sundukları şartlar değil; kendi karakterimde var olan 'zoru başarma' duygusu ve duruşudur. Ben Anadolu insanında saklı olan güzelliklere aşığım. Zaman zaman sorunlar yaşasam da, Trabzonsporlu Ünal olmaktan ve o şehirde yaşamaktan dolayı en küçük pişmanlığım olmamıştır. Daha 10 gün önce gizli gizli Trabzon'a gidip eski dostlarla buluşup balık yedik ve eğlendik. Hayat; dostlarla paylaşılan zaman ise ve ben İzmir'den Trabzon'a 'uçuyorsam' bir balık keyfi için, başka söze , gerçekten, gerek var mı? Benim Trabzonsporluluğumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklarıyla benimkini tartma cesareti gösterebilir mi? Bir şehre duyulan aidiyetin referansı nüfus cüzdanıysa, kabul ben bazıları kadar Trabzonlu değilim. Ama yaşadığı ve yaptıkları ortada olan Ünal Karaman'ın kente duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin haddi değildir. Bir anımı anlatmak isterim şimdi; Trabzon'daki 5. yılımın sonunda, dedikodulardan da bunalmış bir halde şehirden ayrılmaya karar vermiş bir ruh hali içindeydim, kafamda bitirmişim yani. Akçaabat'ta Nihat Usta'nın orada köfte yemişiz..
Güzel miydi hocam?

Acayip duygulandım ve gözümden yaşlar aktı bu satırları okurken.Teşekkürler Ünal baba bana bu duyguları yaşşattığın için.Tekrar Trabzosporlu olduğum için kendimle gurur duydum.Sizin bulunduğunuz kadro resmi olarak şampiyon olamadı belki ama benim gönlümde şampiyondunuz.

:alkış::alkış::alkış:

ismail-dede
28.08.2008, 19:31
bana göre öz evlat budur.....

Erdal DİLEK
28.08.2008, 20:10
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

sayın bali ye . . .

hodlu
28.08.2008, 20:43
Karaboğa sana da bu yakışırdı zaten.Senin ellerinde birde şampiyonluk kupasını kaldırsaydık...

hodlu
28.08.2008, 20:57
Türkiye'nin en gözde oyuncusuyken Trabzonspor'u seçen ve o şehirde 9 yıl yaşayan, her sezon İstanbul takımlarının transfer etmek için akıl almaz yollar denemesine rağmen Trabzon'dan ayrılmayan birine söylenecek söz mü bu sizce? Zaman zaman sorunlar yaşadım, ayrılmak istediğim de oldu Trabzon'dan, ama her seferinde bir şey beni Trabzon'da tuttu. Trabzonsporluluk daha nasıl olur? Maddi ve manevi her tür baskıya rağmen bu şehirde kalmak Trabzosnporluluk değilse, başka ne diyebilirim ki?

ismail tüfekçi
29.08.2008, 10:29
ünal karaman kalekteri yüksek örf ve adet bilen ve trabzonda terbiyesizlik yapan bir futbolcuyu tokatlayan takımda bir abi gibi sevilen dürüst bir insandır

ÖmerFarukYılmaz
29.08.2008, 11:31
Ya ben bu başlıkta herkes aynı fikirde diye tahmin ederken burda bile tartışma çıkıyorsa...

Bence birazda kendimizi tartalım...:)

halil ibo
29.08.2008, 12:20
Artık her şey bir yana Trabzonspor sevgisi ve Trabzonsporluluk bir yana...Bunu anlayalım lütfen ve bizden olan herkese saygıda kusur etmeyelim.
Ünal'ın beyanatı böyle,Abdullah gururla anlatıyor Trabzonsporumuzu,Orhan telefonla bağlantı kurduğu bir spor programında özlemle ve gözyaşlarıyla anlatıyor Trabzonspor'daki günlerini...
İşte büyüklüğümüzü çekemeyenlere ve en küçük başarsızlığımızda büyüklüğümüzü tartışmaya açanlara verilecek en güzel cevap bunlar.

KUTADGU
29.08.2008, 12:22
Ben Trabzonsporlu Ünal'ın hem saha içindeki futbolcu duruşunu hem de saha dışındaki beyefendi duruşunu hatırlıyorum.

Gururlanıyorum da.

Teknik direktörlük kariyerinde de Trabzonsporlu Ünal'a başarılar diliyorum.

İskender
29.08.2008, 12:29
Maksat tartışmak olsun der gibi bir duruşumuz var...

Onca güzel şeyler var yazıda, bunlardan gurur duyacağımıza olayı kişisel meselemiz haline getiriyoruz...

Bir sorun varsa bunu burda dile getirmenin hiçbir yararı yok forum üyelerine...

Nevzat KAĞAN
29.08.2008, 19:18
ÜNAL efsaneydi hep öyle kalacak. (Futbolculuğunu merak edenler Türksat'tan yayın yapan süperspor kanalında hergün verilen Trabzon maçlarını izlesinler.Adamlığını merak edenler yüzüne baksın)

fındıkoğlu
29.08.2008, 23:22
Ünal seni bekliyoruz biliyoruzki futbolcuyken yaşayamadığın şampiyonluğu duygusunu antrenör olduğunda sana mutlaka yaşatıcaktır bu takım.
Seni seviyoruz ve yokluğuna hala alışmış değiliz....:)
:alkış::alkış::alkış:

1461
30.08.2008, 12:12
Önemli olan Trabzonlu olmak değil;Trabzonsporlu olmaktır.Nice Trabzonlu varki İstanbul takımlarını tutuyor.Böylelerini ben Trabzonlu bile kabul etmem.:(

fatih6141
30.08.2008, 14:00
Bir gün gelecek trabzonsporu şampiyon yapacak.Futbolcu iken olmadı ama hocalıkla olacak.Guru duyuyoruz

Emre Bekar
30.08.2008, 14:20
Trabzonspor şampiyon adayı olabilir mi?
Ersun hoca çok doğru bir takım çıkardı bana göre. Bazı kritik maçlarda Ceyhun'u da Hüseyin'in yanına çekerse Trabzon takımı gol yemez ve Yatara-Gökhan-Isaac ve Umut dörtlüsünden yapacağı seçimle mutlaka golü de bulur. !

dün akşamki maçta golü yediğimizde ünalın bu sözü aklıma geldi.

sezonun ilk golünü hüseyinle ceyhun yanyana oynadığında yedik

Mehmet Fatih Yavuz
30.08.2008, 14:22
hüseiynle ceyhun yanyana??
olacak iş değil.
orta saha çok etkisizleşir.

Pro-TS
30.08.2008, 14:36
bi efsaneydi onu gibisi yok valla...
bıyıklarını niye kesmiş acaba çok karizmaydı öyel

magicyattara
30.08.2008, 19:14
Şu konuya bir şey yazacak değildim ama şu mesaja bakarmısınız.
İstanbul yalakası dediğin Serdar Bali öylemi.
Öz evlat muhabbetinede girmeyecektim ama girmekte fayda var.
Şu bizi yıllar sonra hayata döndüren bursa kupa finali;
Beyaz paltosu var üstünde çok seviniyor ona sarılan Ogün üstü çıplak,biri maçta oynamış hemde ölümüne diğeri saha kenarından izlemiş.
Taraftarımızın Ünaldan daha az sevdiği Hami Mandıralı sakat bacağıyla 35 metreden ilk golü atmış o maçta,sekerek oynamış maçı ama oynamış.Birileri gibi sakatım diyip kenarda oturmamış.
Bir çok önemli maçta takımı yalnız bırakan bir Ünal ve o önemli maçlarda sahaya çıkıp varını yoğunu ortaya koyan kendi evlatlarımız.Çok tuhafki sevilen bir Ünal ve sevilmeyen kendi evlatlarımız gerçeği var.
Ogün bu taraftardan dayak yedirilip gönderildi buradan.K.Hamdi ve Soner bursa maçının kahramanlarıydılar.
Hatırlayanınız var mı?İlk dört golü bu dört isim atmıştı.
Ünal Karaman her transfer döneminde,istanbul takımlarıyla görüşüp sonra bize imza attı.
Kendi evlatlarımız gibi boş mukaveleler imzalamadı.Ben takımın yıldızları Haminin,Ogünün transfer pazarlığı yaptığını duymadım.
Yinede bu şehirde Hamidende,Ogündende çok sevildi.
Ünal için benim düşüncem nötrdür.Geldi ve gitti.
Sadece beyaz paltosu kaldı aklımda.

ferhaTS87
31.08.2008, 00:30
bu kalp seni unuturmu

TaraftaR
31.08.2008, 09:48
magicyattara haklidir. Übal genelde mütmin sakatligiyla bilinen bir oyuncuydu. Mac kurtardigi da az olmustur. Ancak onu sevdiren futbolu degil, takimi ve hatta tribünleri tek yürek haline hetirebilme özelligiydi. Liderlik vasfi olan bir futbolcuydu ve bunu tüm camiaya yansitmayi becerebiliyordu.

The Legend
31.08.2008, 10:07
Biz de seni ölene kadar Unutmayacağız.

Çağatay_
31.08.2008, 10:18
Gözlerim doldu okurken !

Biz de seni aynen bu şekilde seviyoruz Ünal Kaptan !

Hiçbir zaman unutamayacağım futbolcular vardır, Ünal da bunlardan birisidir.O formayı layıkıyla taşımış ender insanlardandır..Ünal Karaman Trabzonspor'un karekterini yansıtan örnek bir spor adamıdır..

serkanisp
31.08.2008, 23:42
Ünal Sen Çok BÜyÜk Ama Çok BÜyÜk Bİr Adamsin. Sen Ne Kadar SÜper Bİr Adamsin Ya..

boztepeliyasin
01.09.2008, 18:23
bu şehri bu takımı kendi evlatları bile bırakıp giderken ünal karamandan böle sözler duymak beni gururlandırdı. bu konuşmasını alıp sahte trabzonluların iyice gözüne sokmamız lazım.

Cafer KILIÇSOY
01.09.2008, 18:49
Burada Ünal'ıda tartışıyorsak eğer pes yani.

Hami'nin Ünal'dan az sevildiğini söyleyenin söylediği sadece kendini bağlar. Bu taraftar hiçbir ayrım gözetmeksizin Ünal'ıda Hami'yide Ogün'üde, Abdullah'ıda sevmiştir. Zira toplumda bu futbolcularımızın ismi söylenmeden ''Trabzonsporlu'' kelimesi çıkıyor herkesin ağzından. Tolunay mesela; Kayserisporun teknik direktörüdür. Ama insanlar onugenelde Kayserisporun teknik direktörü olarak değil de Trabzonsporlu Tolunay olarak tanır. 'Trabzonsporlu'' bir ölçüde onların kimliğidir. Hal böyle olunca da kimse kusura bakmasın ama bu insanların Trabzonsporluluğunu sorgulamak kimsenin haddine değildir.

Burada yorum yapan herkes ''Sevginin azlığı çokluğu'' hakkında kendi adına yorum yapsın. ''Ünal sevilmişti, Hami sevilmemişti'' bgibi söylemler yukarıda da belirttiğim gibi sadece söyleyeni bağlar.

Bilâl ÇOBAN
01.09.2008, 18:55
küçüktüm, çok küçüktüm... o kadar küçüktüm ki, tele kritik programı, sapık programı değil, spor magazin programıydı...

Ünal'ın düğününü gösteriyorlardı, pür dikkat izledim. Ünal'ın hanımının duvağına gözüm takıldı... Ve belki 15 sene sonra, nasipse hanımım olacak bayanla evlilik planları yaparken, o duvaktan bahsettim onun da aynı olmasını istedim, şükür kabul etti... belki hatırlayanlar vardır o duvağı :)

Recep Özer
02.09.2008, 13:35
Ünal abi ağlattın beni be. Sen sahada ne sarsılmaz bir orta sahaydın. 3 kişi ile yıkmaya çalışırlar yine de yıkılmazdın. Sen nasıl bir adamdın be Ünal abi. Gözlerimden yaşlar akıyor şimdi. Neden?

28TS61
02.09.2008, 13:46
ünalin bi macta sag ayaginin disiyla hamiye attigi o muhtesem uzun pasin görüntüsünü eklicektim ama bulamadim.

öyle bir pas bu zamana kadar halen atilamadi, cok muhtesemdi

28TS61
02.09.2008, 13:51
bu macta ünal 3 gol atmis :)

ts 5 antep 1

http://www.youtube.com/watch?v=jo-cVDWzJts&NR=1

kemal_efe
03.09.2008, 02:46
karaboğa sana selaam olsun.her zaman gönlümüzdesin...

Üzeyir Gönül
03.09.2008, 10:36
Bu takımdan öyle futbolcular gelmiş geçmiştir ki, kimilerinin adını hiç hatırlamayız kimilerini de hiç unutmayız. Ünal da unutulmayacak futbolcular içerisinde Trabzonspor tarihinde yerini almıştır. Ünal döneminde şampiyonluk yaşayamadık ama zaman zaman takım öyle futbol oynuyordu ki onun döneminde oynayan futbolcular da unutulmazlar arasına girdi. Başka takımlara transfer olan Ogün, Abdullah, Tolunay da unutulmadılar ve unutulmayacaklar. Hami'yi, Hamdi'yi, Soner'i, Orhan'ı saymıyorum bile. Yıllar sonra isimleri hatırlandığında hepsi Trabzonsporlu olarak anılacaklar. Çünkü onlar en iyi zamanlarını Trabzonspor'da geçirdiler ve bu takımın unutulmazları arasına girdiler. Bana göre hepsi de Trabzonspor'u çok ama çok seviyordu. Hiç kimse onların sevgisini sorgulayamaz. Şota Trabzonspor'da diğerleri kadar forma giymedi ama herkesin aklında Trabzonsporlu Şota olarak kalmadı mı? Saydığım futbolcular Trabzonspor sevgisini bana göre paraya değişmemişlerdir. Tolunay'ın, Ogün'ün, Abdullah'ın, Ünal'ın son dönemlerinde takımdan ayrılmalarının nedeni her zaman yönetimdir ve üzülerek söylüyorum ki taraftardır. Kendi futbolcusunu döven taraftardan ne bekliyorsunuz ki?! Futbolcu ne yapsın!?
Hiç kimse bu insanların Trabzonspor sevgisini sorgulayamaz. Böyle bir şey yapmaya da gücünüz yetmez. Bir iki tane kendini bilmezin, futboldan ve futbolcudan çok anladığını sananların da söyledikleriyle bu gerçek değişmez.

murseltaskin
03.09.2008, 12:06
dayımın dükkanına ne zaman gitsem duvardaki postere bakarım hep.avrupa fatihi trabzonspor ve karaboğa ünal hala durur o poster

Özer Öztekin
03.09.2008, 12:48
Ünal'ın Trabzonspor'a geldiği günü dün gibi hatırlıyorum; gazeteden öğrenmiştim...Her sabah bayi açılır açılmaz gidip spor gazetesi alıyordum. Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın arkasında SSK'nın önünde bir büfeden gazeteyi alırken bayi ''Trabzon Ünal'ı da aldı, büyük transfer ama yine de şampiyon olamaz'' demişti damarıma basarak...Ünal'ın röportajını okurken gözlerim doldu, o günlere gittim...Ama yine de bazı şeyler en az şampiyonluklar kadar önemli...Teşekkürler karaboğa, iyi ki varsın...

.....
03.09.2008, 12:58
Ünal'ın Trabzonspor'a geldiği günü dün gibi hatırlıyorum; gazeteden öğrenmiştim...Her sabah bayi açılır açılmaz gidip spor gazetesi alıyordum. Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın arkasında SSK'nın önünde bir büfeden gazeteyi alırken bayi ''Trabzon Ünal'ı da aldı, büyük transfer ama yine de şampiyon olamaz'' demişti damarıma basarak...Ünal'ın röportajını okurken gözlerim doldu, o günlere gittim...Ama yine de bazı şeyler en az şampiyonluklar kadar önemli...Teşekkürler karaboğa, iyi ki varsın...

Acaba o yazıları ya da video yu arşivden filan bulamazmıyız ki?

tsmetu
03.09.2008, 22:50
Ünal karaman her zaman başka.Yeri doldurulamaz adamlığıyla.

cabri
04.09.2008, 01:18
95 yada 96 yılıydı tesislere gezmeye gitmiştik üniversiteden arkadaşlarla. Tolunay-k.soner-abdullah-ogün-hami-arçil-şota hemen hepsi ile fotoğraflar çektirdik. antreman öncesi hiçbiri kırmadı bizi. Eskiden bu kadar herkesin elinde telefon vb kamera cihazı olmadığı için çok fazla rahatsızlık vermiyordu taraftar. Tesislerde soyunma odası ile antreman sahası arasında bekleyip bütün futbolcularla görüşmüştük.

Sadece ünal ın ters tavırlarıyla karşılaştık. ıspartalı bir arkadaşım vardı "... bi fotoğraf çektirsek ne olacak ünal abi" diye ısrar ettiği için çocuğa bir bakışı vardı ki hala hatırımda. keyfin bilir deyip HAMİ MANDIRALI abimizin yanına gittiğimizde 40 yıllık ahbabı gibi fotoğraf isteğimize karşılık vermesi o samimiyet ve içtenlik herşeye değerdi. Ne varsa toprağımda var demiştim o gün.

ünal belki birşeye kızmış belki de tipimizi beğenmemişti :) ama o günden sonra kendisi hakkında hiç iyi şeyler söylemek gelmiyor içimden.

Ha futbolcuğuna laf yok.. döneminin yıldızı idi..

Drizzts
04.09.2008, 01:49
Trabzonspor da oynadığın her dönem ağır başlılınla,oynadığın futla Trabzonsporlu olduğunu heryerde ispat ettin.Bazı Trabzonspor'luyum diyen kaptanlık yapmış bazı futbolcuların ne kadar galatasaraya gitmek için can attığınıda biliyoruz.Bu taraftar herşeyi görüyor..İnşallah bir gün Trabzonsporun başınada geçeceksin o zamanda bu taraftar arkanda olucak..

cabri
04.09.2008, 02:00
Trabzonspor da oynadığın her dönem ağır başlılınla,oynadığın futla Trabzonsporlu olduğunu heryerde ispat ettin.Bazı Trabzonspor'luyum diyen kaptanlık yapmış bazı futbolcuların ne kadar galatasaraya gitmek için can attığınıda biliyoruz.Bu taraftar herşeyi görüyor..İnşallah bir gün Trabzonsporun başınada geçeceksin o zamanda bu taraftar arkanda olucak..

Hami Mandıralı ya taş atma.. Hami Trabzon da doğup büyümüş Trabzon dan kazandığını Trabzon a yatıran duygularıyla oynayan taraftara abi kardeş gözüyle bakan bir futbolcudan önce hemşerimizdir.

Hami yi karalamaya çalışman hiç hoşuma gitmedi. Ünal ı göklere çıkarman için Hami yi yerin dibine batırman gerekmiyor.

Drizzts
04.09.2008, 02:19
Hami Mandıralı ya taş atma.. Hami Trabzon da doğup büyümüş Trabzon dan kazandığını Trabzon a yatıran duygularıyla oynayan taraftara abi kardeş gözüyle bakan bir futbolcudan önce hemşerimizdir.

Hami yi karalamaya çalışman hiç hoşuma gitmedi. Ünal ı göklere çıkarman için Hami yi yerin dibine batırman gerekmiyor.
benim fikrime katılman gerekmiyor...ben hami yi oldum olası beğenmedim beğenmicemde..bize birşeyler katmasına lafım yok attığı gollere hepimiz sevindik.ancak ben hami nin galatasarayda oynamak istemesine kızgınım..hami yi trabzon hami yaptı başkası deil.kaçtane hoca yediğinide biliyoruz..ben kimseyi karalamam bilinen şeyi söyledim sadece..kişiliğine kimsenin laf söylemem haddimde değildir.ben futbolcu yaşantısından ve trabzonspora verdiklerinden bassediyorum.. sen tam tersini düşünebilirsin oda senin görüşün saygı duyarım

cabri
04.09.2008, 02:33
Anlatamadım galiba..

Trabzonsor un efsane futbolcusu Hami Mandıralı dan bahsediyoruz.. Bordo-mavi forma ile 200 küsur gol atmış ismi Trabzonspor ile özdeşleşmiş bir futbolcu için ...galatasaray a gitmek için can atıyordu.. derken kimi küçük düşürüyorsun. Hami yi taşlarken başka şeyleri kırıp dökme.

@FLU
04.09.2008, 02:37
o muhteşem futbolun bir yana

ben senin

o duruşuna
o bıyıklarına
o insanlıgına
o adamlıgına ve karakterine de hayrandım kara oğlan

Trabzonspor taraftarı seni hiç bir zaman unutmayacak ...

Erdal
04.09.2008, 02:40

Olaylara zaman ve şartları göz önünde bulundurarak bakmakta fayda var. Hami ye onları söyleten sebepler ne idi bilmek lazım. Hami nin Trabzonspor lu olan rahmetli kardeşi niçin ısrarla abi git burdan dedi diye düşünmek lazım. Hepsi iyi uşaklardı. Güzel insanlardı,güzel atlara binip gittiler. İyisimi bırakalım hafızalarımızda güzellikleri ile yaşasınlar. Hangimizin hayat çizgilerinde yamulma yokki? Bizim beceremediğimiz şeyi başkasından nasıl isteriz?

@FLU
04.09.2008, 02:43
hay agzına saglık erdal abi

Mehmet Fatih Yavuz
04.09.2008, 02:43
maddi-siyasi gücünü kullanarak tribünde kendi seyircisini oluşturan hiçbir topçudan hazzetmedim.

bir futbolcu olarak muhteşemdi.

ama tribünlerde ünalın ayrı ne bileyim haminin ayrı taraftarları olduğu dönemler oldu..

keşke bu tür işlere girmeselerdi..

Erdal
04.09.2008, 03:14
Böyle zamanlarda bazen bir iki üç tıppp deyip susmak lazım. İnanın yarın devam ederseniz ortak bir nokta bulacaksınız. Hadi deneyin

Drizzts
04.09.2008, 03:16
herkese hayırlı sahurlar...