PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyuyan Devi Sponsorlarla Uyandırmak

Tekke
27.08.2008, 14:41
Arkadaşlar, rakiplerimizin Kewell-Baros-R.Carlos-Guiza gibi dünyada kendini ıspatlamış adamları karşısına, HERSEYE ragmen Colman-Cale gibi adamlarla kafa tutmak istemesi (ve geçmişte bunu ziyadesiyle başarılı yapmıştır), takdire şayandır. Fakat, zamanla bu takdir edilme ,yerini eleştiriye ve 4 büyük yok, eskidendi o başarılar şimdi olamaz yorumlarına bırakıyor yerini. İşte bu noktada bir patlama için lazım olan herşeyi yaptı yönetim, bu sene istikrarlı bir lig ve seneye bomba transfer(Riquelme gibi, tartışılmayacak biri)olursa, sanırım TURKIYE ÇOK SEY KAZANIR...

Trabzon, 50 milyon $ pazarlığında

Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da stadına ismini vermesi dahil Türk Telekom ile yürüttüğü pazarlıkta sona yaklaştı. Trabzonspor 5 yıl karşılığında 50 milyon dolar talep ediyor.

Kenan BAŞARAN / REFERANS GAZETESİ

Türk Telekom ile Trabzonspor arasında süren reklam görüşmelerinde sona geliniyor. Cuma gününe kadar sonuçlanması beklenen görüşmelerde Trabzonspor, stat ismi ve forma reklamı karşılığı Türk Telekom'dan 50 milyon dolar istiyor.

Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da stadına Türk Telekom ismini vermek için pazarlık masasına oturdu. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Türk Telekom yetkilileri arasında görüşmeler sürüyor. Görüşmeler sonunda Türk Telekom'un Galatasaray ile yaptığı anlaşmanın bir benzerini Trabzonspor ile yapması bekleniyor.

Hüseyin Avni Aker Stadı'na Türk Telekom adının eklenmesi, forma göğüs reklamı ile stat içindeki reklam alanlarını kapsayacak anlaşma çerçevesinde Trabzonspor, Türk Telekom'dan 50 milyon dolar talep ediyor. Anlaşmanın süresinin ise 5 yıl olması bekleniyor. Telekom yönetimi ise görüşmeler konusunda bu aşamada herhangi bir açıklama yapmıyor.

Sadri Şener ile atağa geçti

Türk Telekom, Galatasaray'ın Seyrantepe'de yeni yapılacak stadına 10 yıl süreyle ismini verme karşılığında yaklaşık 100 milyon dolar ödemek üzere anlaşmıştı. Türk Telekom, benzer anlaşmaları Fenerbahçe ve Beşiktaş ile de yapmak için masaya oturacak.

Türk Telekom'un Galatasaray ile yaptığı anlaşma reklam içerikli olduğu için bedeli gider olarak gösterip vergiden düşebiliyor. Sponsorluk anlaşmalarında ise bedelin yarısı gider olarak gösterilebiliyor.

Trabzonspor'un Türk Telekom iştiraklerinden Avea ile olan göğüs reklamı sözleşmesi bu sezon sonunda sona erecek. Trabzonspor, Avea ile yıllık 1.5 milyon dolara anlaşma sağlamıştı. Sadri Şener'in yeniden Trabzonspor başkanlığına gelmesiyle, özellikle kulübün gelirlerini artırmak için yeniden atağa geçen kulüp, yeni sezona forma sponsorunu da değiştirerek girdi. Trabzonspor yeni sezona Nike formalarıyla başlarken, bunun karşılığında Nike mağazaları da satacakları Trabzonspor ürünlerini bordo/mavili kulüp üzerinden satın alacak.

Baskette Ülker ile işbirliği

Trabzonspor, yeni sezon öncesi Ramsey ile de giyim sponosorluğu anlaşması yaptı. Toplam 13 sponsoru bulunan Trabzonspor'un bu alandaki geliri 5 milyon YTL civarında.

Bu yıl futbol takımında büyük bir revizyon yapan Trabzonspor, 25 yıl sonra yeniden şampiyon olmak için yola çıktı. Lige Ankaraspor galibiyetiyle başlayan Trabzonspor, taraftarına da büyük umut veriyor. Trabzonspor, bu sezon 15 bin adet kombine satarak rekor kırarken, yaklaşık 7 milyon YTL'lik bir gelir sağladı.

Futbol ile özdeşleşen Trabzonspor, basketbolda da atağa kalkmak için geçen günlerde Ülker Grubu'na ait olan Alpellaspor ile birleşme kararı aldı. Halen ikinci ligde mücadele eden Trabzonspor Basketbol Takımı'nın hedefi birinci lige yükselerek şampiyonluğa oynamak.

Trabzonspor'un sponsorları
Avea
Ülker
Nike
Doğuş Otomotiv
Ramsey
İstikbal
Alpet
Yurtiçi Kargo
Medical Park
Marshall
Türkiye Finans
Bimeks
Anadolu Sigorta

Atalay
27.08.2008, 14:48
Sayın başkandan ricamız bu kadar sponsor varken bir çoguda sırada beklerken lütfen şu scorbort ve ışıklandırma iyileştirmesi işinide birilerine versin....

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2008, 14:48
özellikle ışıklandırma..
çok önemli..

ÖmerFarukYılmaz
27.08.2008, 14:49
Başkanım işini bilir;)

Yıldız sözü var zaten,Az sabredelim daa.

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2008, 14:51
İdeal bir scorboard yaklaşık 400.000 Euro, ışıklandırma maliyetide göz önüne alınmalı.
Fakat 2 sene içerisinde yeni stad yapılacaksa şu an için bu duruma katlanmak zorundayız gibi...

demiradam57
27.08.2008, 14:53
Arkadaşım tamda ben bu konuda başlık açmayı düşünüyordum.Bütün taraftarlarımız bu konuda hassasiyet göstererek sponsorlarımızla ticari faaliyetlerde bulunsunlar.Ve her alışverişlerinde Trabzonspor sponsoru olduğunuz için sizi tercih ettim desinler.saygılarımla.

Avea
Ülker
Nike
Doğuş Otomotiv
Ramsey
İstikbal
Alpet
Yurtiçi Kargo
Medical Park
Marshall
Türkiye Finans
Bimeks
Anadolu Sigorta

Unutma...Unutturma...

brutalize
27.08.2008, 14:55
yeni stad yapılacak diye skorboard almamazlık yapmayalım nedir yani stad yapıldıgında tasırız onu oraya :)

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2008, 14:59
yeni stad yapılacak diye skorboard almamazlık yapmayalım nedir yani stad yapıldıgında tasırız onu oraya :)

Gönül ister tabii alınsın...
Ama zannetmiyorum böyle bir şey olacağını.
Keza ışıklandırmayı söküp götürecek halleri yok yeni stad'a... :D
Skor tabelası içinse 400.000 euro ver tak getir sök götür tak yapmazlar sanırım.
Ha yeni stad'a afilli bir şey yaparlar bu günlerin acısını çıkartırız.

Atalay
27.08.2008, 15:00

Arkadaşlar zaten biz almayacagız sponsor firma alacak zaten alınan scorbortta dedigin gibi yeni stada taşınır...

Miraç kardeşim ısrarla gerek yok diyor..

Bence gerek var şu andaki scorbord ikinci lig stadlarında bile yok..

Bize yakışmıyor...

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2008, 15:02
Abi gerek yok demiyorum, gönül ister diyorum
Hatta maçta bu konuyu Ugurtan ile konustuk. Maliyetler hakkında da o bilgi verdi zaten.
Ama 400.000 euro'luk bir makineyi verecek güzel bir sponsor çıksa hayır mı diyeceğiz, balıklama atlarım yeminle :D

Kadir
27.08.2008, 15:03
Şu anki scorboardın yerine 37 ekran koysak daha güzel durur :)

Tolpaş61
27.08.2008, 15:50
gayet mantıklı ve etkileyici bir uygulama.

demiradam57
27.08.2008, 16:39
Arkadaşlar neden taktınız skorborda okadar önemli olan yenmemiz ben sonucu kağıdada yazarım

Emirhan Ömeroğlu
27.08.2008, 16:56
Şu anki scorboardın yerine 37 ekran koysak daha güzel durur :)

:alkış: haklısın ama bencede 400,000 euro külbün cebinde çıkıcaksa alınmasın sponsor olursa başım üstüne

Ahmet Faruk
27.08.2008, 17:00
Birazda biz uyandırık sponsporları ( Herşeyi kendimizden biliceğim illa)

Yani bu takıma sponsor olmak demek şu anda çok büyük kazanç demek...
Metro 100bin ytl gibi söylenmesi ayıp bir katkı yaptı, herkes Metrocu oldu...

Böyle bir taraftar topluluğunun desteklediği takıma sponsor olunmaz mı...

İskender YILMAZ
27.08.2008, 17:46
hepsi bir yana, bir yıldız getirsinler Trabzonspor'uma.. :) Tekke'mizi getirsinler..

Sadullah KAPICIOĞLU
27.08.2008, 17:55
Tekke gelse! ahh ulan ahh.

Recep Alkan
27.08.2008, 18:25
sadri baba türk telekomdan 5 yıllıgına forma reklamı ve stad ısmı ıcın 50 mılyon dolar ıstemıs. helal olsun be. gs ye de zaten 10 yıllıgına 100 mılyon dolar vermısler. yanı aynı hesaba gelıyor.

Recep Alkan
27.08.2008, 18:27
bu adamlar bıze 5 yıllıgına 50 degıl de 30 versınler fatıh tekkeyı gerı getırsınler kalan para ıle.

İskender YILMAZ
27.08.2008, 18:40
vallaha harika olur aslında.. stad ismi zoruma gider ama Trabzonspor'umun menfaati için çok iyi olur.. Stat + forma = 50 milyon dolar.. çok iyi para..

canna52
27.08.2008, 19:39
inşallah şu formalardaki avea reklamından kurtuluruz yaa...

OKANIZM
27.08.2008, 19:42
şu skorbord yerine bi tane büyük plazma veya home theater alsalar olmazmı.400 bin euroya gorek yok.bi tane büyük home theater işimizi fazlasıyla görür.

bordoylamavi
27.08.2008, 20:56
sadri şenere güvenin. hepsini planlıyordur mutlaka.

Misina
27.08.2008, 20:58
Fb nin 1 kuruş harcamadan stad yaptığını düşünürsek sponsorların ne kadar önemli olduğunu anlarız

Vkgz
27.08.2008, 21:40
Türk Telekom, Avni Aker'e de talip
Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da stadına ismini vermesi dahil Türk Telekom ile yürüttüğü pazarlıkta sona yaklaştı. Trabzonspor 5 yıl karşılığında 50 milyon dolar talep ediyor.

Türk Telekom ile Trabzonspor arasında süren reklam görüşmelerinde sona geliniyor. Cuma gününe kadar sonuçlanması beklenen görüşmelerde Trabzonspor, stat ismi ve forma reklamı karşılığı Türk Telekom'dan 50 milyon dolar istiyor.

Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da stadına Türk Telekom ismini vermek için pazarlık masasına oturdu. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Türk Telekom yetkilileri arasında görüşmeler sürüyor. Görüşmeler sonunda Türk Telekom'un Galatasaray ile yaptığı anlaşmanın bir benzerini Trabzonspor ile yapması bekleniyor.

Hüseyin Avni Aker Stadı'na Türk Telekom adının eklenmesi, forma göğüs reklamı ile stat içindeki reklam alanlarını kapsayacak anlaşma çerçevesinde Trabzonspor, Türk Telekom'dan 50 milyon dolar talep ediyor. Anlaşmanın süresinin ise 5 yıl olması bekleniyor. Telekom yönetimi ise görüşmeler konusunda bu aşamada herhangi bir açıklama yapmıyor.

Sadri Şener ile atağa geçti

Türk Telekom, Galatasaray'ın Seyrantepe'de yeni yapılacak stadına 10 yıl süreyle ismini verme karşılığında yaklaşık 100 milyon dolar ödemek üzere anlaşmıştı. Türk Telekom, benzer anlaşmaları Fenerbahçe ve Beşiktaş ile de yapmak için masaya oturacak.

Türk Telekom'un Galatasaray ile yaptığı anlaşma 'reklam' içerikli olduğu için bedeli gider olarak gösterip vergiden düşebiliyor. Sponsorluk anlaşmalarında ise bedelin yarısı gider olarak gösterilebiliyor.

Trabzonspor'un Türk Telekom iştIraklerinden Avea ile olan göğüs reklamı sözleşmesi bu sezon sonunda sona erecek. Trabzonspor, Avea ile yıllık 1.5 milyon dolara anlaşma sağlamıştı. Sadri Şener'in yeniden Trabzonspor başkanlığına gelmesiyle, özellikle kulübün gelirlerini artırmak için yeniden atağa geçen kulüp, yeni sezona forma sponsorunu da değiştirerek girdi. Trabzonspor yeni sezona Nike formalarıyla başlarken, bunun karşılığında Nike mağazaları da satacakları Trabzonspor ürünlerini bordo/mavili kulüp üzerinden satın alacak.

Baskette Ülker ile işbirliği

Trabzonspor, yeni sezon öncesi Ramsey ile de giyim sponosorluğu anlaşması yaptı. Toplam 13 sponsoru bulunan Trabzonspor'un bu alandaki geliri 5 milyon YTL civarında.

Bu yıl futbol takımında büyük bir revizyon yapan Trabzonspor, 25 yıl sonra yeniden şampiyon olmak için yola çıktı. Lige Ankaraspor galibiyetiyle başlayan Trabzonspor, taraftarına da büyük umut veriyor. Trabzonspor, bu sezon 15 bin adet kombine satarak rekor kırarken, yaklaşık 7 milyon YTL'lik bir gelir sağladı.

futbol ile özdeşleşen Trabzonspor, basketbolda da atağa kalkmak için geçen günlerde Ülker Grubu'na ait olan Alpellaspor ile birleşme kararı aldı. Halen ikinci ligde mücadele eden Trabzonspor basketbol Takımı'nın hedefi birinci lige yükselerek şampiyonluğa oynamak.

Avea

Ülker

Nike

Doğuş Otomotiv

Ramsey

İstikbal

Alpet

Yurtiçi Kargo

Medical Park

Marshall

Türkiye finans

Bimeks

Anadolu Sigorta Referans

Kaynak: Ekonews

Akif Gür
27.08.2008, 21:46
ben istemiyorum avni aker ismini parayla değişmeyelim bence 10 yılda olsa

Vkgz
27.08.2008, 21:46
bence hiçbir mahsur yok değişmesinde.

alper*
27.08.2008, 21:48
ğs ile aynı isim olmasın da ...

mustafaction
27.08.2008, 21:49
hüseyin avni aker türk telekom stadı olsun biraz sacma oldu ama iyi para 50 mılyon dolar:)

Yılmaz
27.08.2008, 21:50
duygusallığı bırakıp profesyonel yaklaşmaya çalışıyorum ,
ama birde stadımızın ismi ve marka değeri artması bakımından istemiyorum
ama 5 yıl da 50 milyon dolar da az para değil ! ?

Akif Gür
27.08.2008, 21:51
duygusallığı bırakıp profesyonel yaklaşmaya çalışıyorum ,
ama birde stadımızın ismi ve marka değeri artması bakımından istemiyorum
ama 5 yıl da 50 milyon dolar da az para değil ! ?

gayseye 100 veriyolar bizede en az 100 vermeleri gereki ki istemiyorumda böle bi anlaşmayı

matalar
27.08.2008, 21:52
başlık vardı zaten.

Gökhan Cebecioğlu
27.08.2008, 21:53
gayseye 100 veriyolar bizede en az 100 vermeleri gereki ki istemiyorumda böle bi anlaşmayı
Gs'ye 10 yıl için veriyolar o parayı bize 5 yıl için böyle düşünürsen bir 24 sene daha beklersin şampiyonluk için.

Akif Gür
27.08.2008, 21:54
Gs'ye 10 yıl için veriyolar o parayı bize 5 yıl için böyle düşünürsen bir 24 sene daha beklersin şampiyonluk için.

niye 24 sene bekliyim şampiyon olduğumuz senelerde paramı vardı

Kasım Hilal
27.08.2008, 21:55
Göğüs reklamı tamam..
Stadın çevresindeki tüm reklamlar da isterse Türk Telekom'un olsun..
Ama stadın ismi değişmesin mümkünse..
Ha 50 milyon Dolar..
Çok lazım ise o da değişsin..
Ama eklemem lazım..
Türk Telekom reklama harcadığı paranın üçte birini araştırma ve geliştirmeye harcasa reklama ihtiyaç duymaz ya neyse..

Gökhan Cebecioğlu
27.08.2008, 21:56
niye 24 sene bekliyim şampiyon olduğumuz senelerde paramı vardı
O eskidendi artık sponsorlar futbolda önemli.Bayern Münih bile stadının ismini sponsorlara devretti bu işler paraya bakıyor doğruya doğru.

Yılmaz
bence son derece yanlış bi yaklaşım olmuş ,
bu şekilde kıyaslama yapmak bize zarar vermekten başka bişey yapmaz
rakiplerimizden önce kendimizle yarışmalıyız bence

Mayls
Açıkçası ben bir sorun göremiyorum.
Zaten Akyazı Stadının adı Avni Aker olmayacaktır. Bir ara Şamil Ekinci olacak dendi ama Şamil Ekinci adı müzeye verildi. Stada bir şahıs ismi verilmesi konusuna pek sıcak bakmıyorum şahsen. Stad başlığında da belirtmiştim bunu. Daha orjinal bir şey bulunmalı.

Şu da var ki 50 milyon küçümsenecek bir rakam değil. Bence böyle bir teklifi varsa TT'un mutlaka kabul edilmeli. 5 yıl sonra istediğimiz adı verebiliriz nasılsa stada. Şu anda kulübün kısa vaadede gelir getirici projelere ihtiyacı var ve sanırım hiç bir proje bu kadar çok para getirmez.

Semih58
27.08.2008, 22:01
Maddiyat tek ölçü olsa ezikler her sene şampiyon olurdu.

AKSOY_61
27.08.2008, 22:03
50 milyon süper bir rakam hem de 5 yıl gibi kısa bir süreliğine

AKSOY_61
27.08.2008, 22:04

her sene onlar şampiyon oluyorlar zaten

Serdar A
27.08.2008, 22:05

Yani 5 sene sonra Trabzon'un bu günden daha geride olacağını mı öngörüyoruz ?

Trabzon marka değeri olarak 2008 senesinde dibe vurmuştur . Böyle bir dönemde dahi senelik 10milyon dolar geliri olacak anlaşmayı yapabiliyorsak bu çok büyük bir başarıdır .

Galatasaray klübünün geliride senelik 10 milyon dolar ve Trabzonspor ile aynı düzeydedir . Hedefleri olan iki klübün ana sponsordan yıllık gelirleri aynı ise avantajlı olan kısa kontrata sahip olandır.

Yılmaz
27.08.2008, 22:05
öyle değilmi zaten ?
bizden başka 3 takımla mücadele eden varmı ki ?
çok tezat olmuş yazın semih :)

(maddiyatın tek ölçü olduğunu da savunmuyorum-çürütemiyorumda-)

futbalski60
27.08.2008, 22:11
Bu teklifi iyi düşünüp öyle karar vermeliyiz.Eğer bu teklifi kabul edip şampiyonlar ligine katılırsak zarar ederiz çünkü o zaman daha çok para veren bir firma çıkar bunun tersi de olabilir kötü sonuçlar alırsak bu sefer karlı bir anlaşma yapmış oluruz.

aaahmet61
27.08.2008, 22:11
arkadaşlar hem yıldız transfer istiyorsunuz hemde stadın değişmesine karşısınız.stadın adı önemli değil.tek birşey önemli oda trabzonspor.o değişmeyeceğine göre.

uyum61
27.08.2008, 22:13
duygusal olmayalim, bu isler dunyada boyle yuruyor

fed-ex arena
american airlines arena
allianz arena

gibi futbol dahil bircok farkli spor dali icin kullanilan ornek var iken biz niye karsi cikalim. profesyonellik ve kurumsallik bu yoldan gecer. eninde sonunda alisacagiz.

Napoli
27.08.2008, 22:14
süper bir anlaşma yürü be başkanım...Kulup boyle yonetilir,kuru kuru sadece ismi vardı Kulubumuzun

15 milyon bir kitelesi olan kurumun boyle anlaşmalar yapması çok doğal hiç bir sorun yok..

Muhammed KOÇ
27.08.2008, 22:14
hiçbir mahsur görmüyorum.maddii açıdan bu kadar z orluklarda bu kadro oluşturuldu. yöneticilerin para istemesini doğal karşılamak lazım..

Özkan
27.08.2008, 22:16
Dünyâ bunun örnekleriyle dolu. Stadın adı değişiyor ama taraftâr eski adı kullanıyor. Bildiğim kadarıyla UEFA da kendi sponsoru olmayan firmaların isimlerinin stadlara verilmesini tanımıyor ve UEFA karşılaşmalarında stadın eski adı kullanılıyor. UEFA kabûl etmeyecek, biz kabûl etmeyeceğiz ama adamlar bize para verecek. Fenâ anlaşma değil.

Napoli
27.08.2008, 22:17

fed-ex arena
american airlines arena
allianz arena

gibi futbol dahil bircok farkli spor dali icin kullanilan ornek var iken biz niye karsi cikalim. profesyonellik ve kurumsallik bu yoldan gecer. eninde sonunda alisacagiz.

Arsenal stadyumu bile arapların adı verildi ötesimi var 120 yılık Highbury gitti yerine arap Emirate geldi

Anıl Caner
27.08.2008, 22:17
Fiyat çok güzel her şey çok güzel de stadın isminin Gs'ninkiyle aynı olması kötü.

kotasız 4906mbps adsl stadyumu

4 gb kotalı 1024 + modem stadyumu falan olsun bizimkinin ismi.

Kaan
27.08.2008, 22:18
Stad adı değişmesi söz konusu olmasa gözüm kapalı kabul ederim... :D

only ts
27.08.2008, 22:23
artık devir böyle napalım kulubumuz bu ısten karlı cıkacagı ıcın benım ıcınde ısmının degısmesınde bır sakınca yok..

Kasım Hilal
27.08.2008, 22:26

Ben de..
Ama galiba isim değişikliği de olacak gibi anlaşılırsa.
O halde mecbur açık gözlü olacağız...

AKSOY_61
27.08.2008, 22:26

o zaman niye sponsor olsunlar?:D

bu arada bu parayla yeni stadın aşağı yukarı %80 nini yapabiliyoruz sanırım.
belki de daha fazlasını ben maliyeti yüksek tuttum.

bu parayla 40 bin kişilik 10 numara bi stad yapılabilir.
tabi devlet yapmassa

OKANIZM
27.08.2008, 22:28
keske türk telekom bize stad yapsada o şekilde sponsor olsa

Murat GENEL
27.08.2008, 22:30
varsın değişsin biz yine AvniAker deriz..:)

şaka bir yana bencede bir mahsur bu konuda..hatta tribünler konusunda da sponsor bulunabilir..feybe yapıyor bunu kale arkası yerine migros tribünü mesela..diceksinki sende herşeyi sattın .. bu iş böyle arkadaş..Koskoca Arsenal'in stadının adı Emirates ..Noldu Arsenal bişeymi kaybetii..?

Egemen Yılmaz
27.08.2008, 22:32
bence mahsuru yok. günümüzde dünya parayla dönüyor ve bizim de buna öyle ya da böyle ayak uydurmamız lazım. yoksa hala eski başarılarımızla kendimizi avutmaya devam ederiz. acı ama gerçek...

Kaan
27.08.2008, 22:33
o zaman niye sponsor olsunlar?:D

bu arada bu parayla yeni stadın aşağı yukarı %80 nini yapabiliyoruz sanırım.
belki de daha fazlasını ben maliyeti yüksek tuttum.

bu parayla 40 bin kişilik 10 numara bi stad yapılabilir.
tabi devlet yapmassa

Avea

Ülker

Nike

Doğuş Otomotiv

Ramsey

İstikbal

Alpet

Yurtiçi Kargo

Medical Park

Marshall

Türkiye finans

Bimeks

Anadolu Sigorta Referans

Bu sponsorların hepsinin adını bir yerlerde kullanıyor muyuz..? :rolleyes:

Samet Yildirim
27.08.2008, 22:38
müthis bi anlasma olur...

only ts
27.08.2008, 22:40

Avea

Ülker

Nike

Doğuş Otomotiv

Ramsey

İstikbal

Alpet

Yurtiçi Kargo

Medical Park

Marshall

Türkiye finans

Bimeks

Anadolu Sigorta Referans

evet cogunu kullanıyoruz stattaki reklam tabelalarına bakarsan görebilirsin ;)

10-61
27.08.2008, 22:41
:):):)Yahu gs ye 10 yılda veriyorlar 100 lirayı.Bize de 5 yılda 50 lira.sene başına iki takım da 10 lira alıyor,daha ne;)Kaldı ki çok iyi bi anlaşma,bi de bedava modem veriyorlarsa anlaşalım gitsin:)

AKSOY_61
27.08.2008, 22:41

Avea

Ülker

Nike

Doğuş Otomotiv

Ramsey

İstikbal

Alpet

Yurtiçi Kargo

Medical Park

Marshall

Türkiye finans

Bimeks

Anadolu Sigorta Referans

o sponsorların hangisi 50 milyon dolar veriyor?

Ahmet Faruk
27.08.2008, 22:43
Üyelere bedava modem ya da indirim...
Böyle şeyleri üyelerimize sağlayabilsek çok iyi olur, sınıf atlarız...

Kaan
27.08.2008, 22:43
evet cogunu kullanıyoruz stattaki reklam tabelalarına bakarsan görebilirsin ;)

:)

Ve benim demek istediğim reklam panolarında değil... :) ;)

E. Cumur61
27.08.2008, 22:45
stadin ismini kisaltip yazsinlar telekomun reklami gibi olabilir haatt stadyumu

şahinler61
27.08.2008, 22:47
benim anlamadığım türk telekom yeni stad mı yapacak yoksa avni akere mi t.telekom adı verliecek.şayet böyle düşünürsek yine olmuyo çünkü 3 yıl sonra akyazıya geçmeyecek miyiz??kafam karıştı

AYYILDIZ
27.08.2008, 22:47
Türk Telekom 5 yılda 50 milyon dolar vereceğine Akyazı Projesini yapsın 10 yıl sponsor olsun hem Avniakerde kalmış olur.

hüseyin1975
27.08.2008, 22:49
Zamanimizda bu artik gayet dogal bir durum haline geldi.

Bayern München, Schalke vs. gibi Kuklüplerde bu Yöntemle cok Para kazaniyor.
Bizimde büyük Kulüp olarak bu yolu secmemiz dogaldir.

TolgaTopçu61
27.08.2008, 22:51
külübümüz para kazanacaksa,isim degistirebilir bence

AKSOY_61
27.08.2008, 22:56
beyler yeni stadı zaten devlet yapmıyor muydu?
eğer devletin yapacağı stadı istemeyip telekomun yapmasını istersek bu para sadece stada gider.

şayet stadı devlet yapıp telekomdan gelen 50 milyon dolar da direk bizim yönetimin kullanımına sunulursa daha karlı çıkarız.
bu para, para getiren enerji gibi sektörlerde kullanılabilir.veya istanbul gibi yerlerde tesislerde kurarız

İskender66
27.08.2008, 22:58
Başkanın ilk geldiği zamanlar Gökdenizi satmasından dolayı kızgındım ama geçen zaman içinde çok güzel işler yaptı ve yapıyor. Trabzonspora sürekli mali kaynak bulması çok önemli birşey. Şu zamanda herşey maddiyata bakıyor. Avrupanın sayılı kulüpleri bile bu tür anlaşma yapmak için can atarken bizim ayağımıza gelen bu fırsatı tepmemeliyiz. Başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Artıları eksilerini geçmeye başladı.

Zafer BİLGİN
27.08.2008, 23:03
arkadaşlar gerçekçi olun.yok parayı versin stadın ismi değişmesin gibi anlamsız şeyleri yazmayın.

bu haber son zamanlarda duyduğum en güzel haber.

başkanımızın her zaman bahsettiği olay gerçekleşmeye başladı bile.yani marka değerimizin yükselmesi.

umarım en kısa zamanda anlaşma olur.

Cafer Bulur
27.08.2008, 23:08
trabzonspor icin hayirlisi neyse o olsun.
yapilan ve yapilmaya calisilan yeni sponsorluk anlasmalari kulübümüzün marka degerinin ne kadar arttiginin bir belgesidir.
yönetim borclanarak büyümek istiyoruz dedi ve dogru olan yolu da secti.
artik bundan sonra sportif basari de gelirse degmeyin keyfimize...

TURHAN
27.08.2008, 23:10
Aynı haber iki ayrı başlıkta....Birleştirildi...

c_reis_61
27.08.2008, 23:17

fed-ex arena
american airlines arena
allianz arena

geçen sene faaliyete geçen emirates'i de ekleyelim ve bu anlaşmayı en kısa zamanda kabul edelim ;)

Erdal
27.08.2008, 23:18
Kulağa hoş geliyor...İnşallah inşallah

Atalay
27.08.2008, 23:20
Elin ingilizi stadına arap ismi koyarken gocunmuyor...

Biz türk şirketinin hemde türkle başlayan şirketinin ismini koyarken yadırgıyoruz.. hoş bu şirket zannedersem lübnanlı hariri ailesinin eline geçti ama neyse..

Bence hiç bir mahsuru yok..

Yönetimi kutluyorum...

Hüseyin Çümen
27.08.2008, 23:22
inşallah olur böyle birşey
Avni aker isminin değişmesine karşı olanları anlıyamıyorum açıklasalar bile

Vkgz
28.08.2008, 00:17
bence mevcut konunun başlıgı olaı iyi anlatmıyor.

serdaracıl
28.08.2008, 00:41
Avea
Ülker
Nike
Doğuş Otomotiv
Ramsey
İstikbal
Alpet
Yurtiçi Kargo
Medical Park
Marshall
Türkiye Finans
Bimeks
Anadolu Sigorta[/quote]

Sponsorlar arasında Trabzonlu (!) iş adamlarınca kurulan bazı firmaları da görmek isterdik. Allah aşkına ulusoy, YURTİÇİ KARGO'DAN, RAMSEY'den daha mı küçük. Artık Ulusoy'un tek bir otobüsüne bile binmem.

temel_yilmaz
28.08.2008, 01:11
bence bu türk telekom tamamen öngörüdür gelecek sezonlardaki yada ihalesi ne zaman yapılacak bilmiyorum ama yayın haklarını satın alıcak ona oynuyor gibi gözüküyor tamamen öngörüdür

Harun-61
28.08.2008, 01:23
Sayın başkandan ricamız bu kadar sponsor varken bir çoguda sırada beklerken lütfen şu scorbort ve ışıklandırma iyileştirmesi işinide birilerine versin....

2 sene dahi kullanacaksak yinede almamiz gerekir.

400 bin avro Trabzonspor icin nedirki ? bi hasan ücüncünün senelik kazandigi para degilmi :)

saka bir yani, atalay abinin sürekli dile getirdigi bu olayi yönetim cözmeli.
3 sene sonra güzel bir parayada satariz !

.

Mollasalihoğlu
28.08.2008, 02:52
eminim avni aker yaşasaydı çabuk alın hau parayı derdi :)

CaMoKaEnEs
28.08.2008, 03:13
valla bende pek istiyorum sayılmaz stadımızın isminin değişmesi hoşuma gitmez..

zisinoli
28.08.2008, 03:26
50 trilyon para sayacaklar bize ve biz stadımızın ismini bir kaç yıllığına değiştirmeyeceğiz öyle mi ?
Bu kafayla 25 yıl daha bekleriz ama benim pek zamanım kalmadı arkadaşlar. Ömrümün ilk yarısı bitti ikinci yarıyı da hasret çekerek bitremem hiç kusura bakmayın.
Ben gidip parayı alıyorum ve tartışmaları bitiriyorum :)

Semih
28.08.2008, 07:07
Bir Avni Aker aşığı olsam da, ismi değiştirilemez değildir.

Değiştirin ula:)

Faruk Akhan
28.08.2008, 12:04
abiler yaa bı yıldız almak lazım her ne kadar ısabetlı transferler yapsakta bı yıldız gelemesı lazım quaresma-rıquelme gıbı yıldızlar alsak ıyı olur

TSezgin61
28.08.2008, 12:07
eee 5 yillik imza atilirsa, avni akerin ismi degisirse, ozaman 3 yil sonra yeni stada gectigimizde nolacak????

Semih
28.08.2008, 12:11
@TSezgin61

Avni Aker'in ismini değiştirmiyoruz, onlar düşünsün:)

Faruk Akhan
28.08.2008, 12:30
arks. degısmelı emınım avnı akerde yasasa oda aynı seyı soler cok muthıs bı gelır

TSezgin61
28.08.2008, 12:40
semih kardes zaten bende istemem degismesini ama ayak uydurmazsak cok sene sampiyonluk bekleriz:)

Semih
28.08.2008, 12:44
@ TSezgin61

Yanlış anlaşıldım.

Biz yeni stada geçtiğimizde Avni Aker'in ismi yine onların söylediği gibi kalacak.
Yani anlaşma ne ise öyle.
Yeni stada geçmiş olmamız bizim sorunumuz değil:)

Tabii benimki bir ütopya:)

LazAnisT
28.08.2008, 13:22
İsimlere takılıp kalmayın arkadaşlar:)

ÖmerFarukYılmaz
28.08.2008, 13:28
Beyler süper olucak canınızı sıkmayın...Stadın ismi değişebilir önemli;)

Bu kadar abartmaya gerek yok..

Mehmet Fatih Yavuz
28.08.2008, 13:52
50 trilyon verecekler stadın adı değişecek. sponsporun adı gelecek.
e ne güzel işte.:D
neyini tartışıyoruz?:D

AKSOY_61
28.08.2008, 13:58
50 trilyon verecekler stadın adı değişecek. sponsporun adı gelecek.
e ne güzel işte.:D
neyini tartışıyoruz?:D

Ben de neyi tartıştığımızı anlamadım ya:)
sonuçta bi isim yani;)

Ahmet Faruk
28.08.2008, 13:59
50 Milyon Ytlye ben bile ismimi değiştiririm :D

Yeterki dedikleri yapsınlar...

Artık Turkcell kullanmam :D

toksoy61
28.08.2008, 14:48
50 milyon YTL vereceklerde nazlanıyoruz isim değiştirmede. kötü bir şaka gibi geliyor bana. 50 milyon YTL ye ne yapılmaz ki. yeterki bu para verilsin; hemen hemde hiç düşünmeden kabul edilmesi taraftarıyım.
ama bence bize bu kadar para vermezler. boşuna yoruluyoruz. bize verecekleri para 30 milyon ytl falandır ki ben buna bile razıyım.

Ahmet Kuru
28.08.2008, 14:51
böyle sponsorluklardan gelen ve gelecek paraları gördükce aklıma Trabzon Limanı geliyor.
Aklıma geldikçede nefretim kine dönüşüyor!

ogeday6106
28.08.2008, 15:17
Tekke gelse! ahh ulan ahh.

arkadaşlar tekke trabzonspor 'a gerek sportif ve gerekse maddi anlamda tarihinde hiçbir futbolcunun yapmadıgı kadar büyük bir katkı saglamış ve misyonuda sona ermiştir, kendisi 10 gün sonra 31 yaşına girecektir bu saatten sonra onun zenitte şampiyonlar liginde başarılı bi performans gösterip kariyeri süslemesini reddedip trabzonspora gelmesini istemek bencillikten başka bi şey degildir.trabzonspor yeni tekkeler yetiştirmek zorundadır.
kısacası fatih tekke devri trabzonspor için bitmiştir.kendisi trabzonsporun onu 26 yaşına kadar süründürmesine ragmen bu kulube haddinden fazla iyilik yapmış ve yıllar aradan sonra şampiyonluk lafının trabzonda telaffuz edilmesini saglamıştır bize düşen boztepeye heykelini dikip 3-4 yıl sonra ona ihtişamlı bi jübile yapmaktır.ben fatihin 33-34 yaşında trabzona dönüp yedek beklemesine yada oynayıp gençlerin önünü kapatmasına karşıyım bu onun bizdeki muhteşem geçmişini yaralabilir(örnek:galatasaray ve hakan şükür)

son olarak trabzonspor ve taraftarı takıntılarla ilerleyemez(takılır durur)fatih tekke takıntınızdan vazgeçin şu anda iyi bir forvet hattımız var.

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2008, 22:10
trabzonsporun artık ne kadar değerli olduğunu herkes anlamaya başladı...

Tekke
29.08.2008, 13:24
Alttaki haberden anlaşılacagı üzere, Turk futbolu gelirini her yıl 2 ye katlıyor, Ispnya golkralını alabiliyor. Sıra EFSANEDE!!!

İddaa’yı Türkiye kazandı

İddaa ihalesinde, hasılattan şu anda alınan yüzde 11.3’lük pay oldukça aşağıya çekildi. Mevcut işletmeci İnteltek yüzde 1.4, DYH ise yüzde 2.1’lik teklif verdi. Sonuç üç gün içinde açıklanacak.

MİLLİYET

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın dün bahis oyunu İddaa için düzenlediği ihaleye, ‘Doğan Yayın Holding (DYH)-Snai S.P.A-Lottomatica Videolot S.P.A’ ortak girişim grubu, ‘İnteltek’ ve ‘Lotos-Ladbrokes Betting Gaming Ltd.’ ortak girişimi teklif verdi.

‘Hasılattan pay’ esasıyla yapılan ihalede en düşük teklifi yüzde 1.4 ile İnteltek verirken, ikinci en düşük teklif yüzde 2.1 ile DYH-Snai S.P.A-Lottomatica girişim grubundan geldi. Lotos’un teklifi ise yüzde 3.8’de kaldı.

Komisyon, düzenlenen ihaleyle en düşük iki teklifin alındığını, son incelemelerin ardından üç gün içerisinde sonucun yazılı olarak açıklanacağını bildirdi.

Rekabet kamuya yaradı

Dünkü İddaa ihalesi iki aşamalı olarak yapıldı. İlk teklifler alındığında DYH-Snai S.P.A-Lottomatica girişim grubunun yüzde 6.1’le en düşük teklifi verdiği, Lotos’un yüzde 10, İnteltek’in ise yüzde 11.3 teklif ettiği açıklandı.

Yarım saatlik aradan sonra gelen tekliflerde İnteltek’in yüzde 1.4’le en düşük telifi verdiği duyuruldu. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ihaleyi çok şeffaf bir şekilde gerçekleştirdiklerini, rekabet şartlarının oluştuğunu belirterek, “Çok ciddi bir iştirak sağlandı. Bunu rakamların miktarından görebiliyoruz” dedi.

‘Komşu’da hisseler düştü

İddaa’nın işletim hakkını şu anda elinde bulunduran İnteltek, verdiği teklifin kabul edilmesi halinde 10 yıl süreyle işletme haklarına sahip olmaya devam edecek.

Yeni durumda, futbol dışındaki spor dallarında da bahis oyunu oynatılabilecek. Bu arada yüzde 11.3’ten yüzde 1.4’e inen Inteltek’in Yunanlı ortağı Intralot’un Atina Borsası’ndaki hisseleri ihalenin hemen sonrasında yüzde 7.5 değer kaybetti. 17 Nisan 2004’ten bu yana oynanan İddaa’da bugüne kadar 6.7 milyar YTL hasılat elde edildi. Bunun 1.2 milyar YTL’si vergi, 500 milyon YTL’si kulüplere isim hakkı, 77 milyon YTL’si kurum payları, 98 milyon YTL’si GSGM payı, 3.2 milyar YTL’si ikramiye ve 473 milyon YTL’si bayilerin satış komisyonu olarak dağıtıldı.

Yüzde 11.3’ten 1.4’e düşüş şok yarattı

Şu anda İddaa’da hasılattan yüzde 11.3’lük pay alan İnteltek’in dünkü ihalede yüzde 1.3’lere kadar inmesi büyük tartışma konusu oldu.

Bilindiği gibi, Mart 2007’de, İddaa ihalesinin iptaline kadar, İnteltek hasılattan yüzde 16.3 oranında pay alıyordu. İptalden sonra yeni ihale sürecinde oyunun devam etmesi için İnteltek ile görüşülerek yüzde 11.3 üzerinden sözleşme yapılmıştı.

2007 yılı cirosu 1.9 milyar YTL’yi bulan İddaa’dan, 2008’de 2.3 milyar YTL’lik hasılat bekleniyor.

İhale yapılmasaydı mevcut işletmeci yüzde 11.3’lük payla yıllık ortalama 200 milyon YTL gelir elde edecekti.

Bu da önümüzdeki 10 yıl içerisinde yaklaşık 2 milyar YTL’nin, pazardaki büyüme potansiyeli dikkate alındığında ise, en azından 3 milyar YTL’lik bir rakamın İnteltek yerine, Hazine’ye ve Türk sporuna aktarılacağını ortaya koydu.

Mustafa OK
29.08.2008, 14:26
herkes karamsar bir ankette bu konuya açsa yönetici arkadaşlar nasıl olur acaba...

bence konu trabzonsporumuz menfaati ise değiştirilmeli isim..

isimler ve kişiler önemli değil önemli olan TRABZONSPOR....

Tekke
29.08.2008, 14:54
Arkadaşlar karamsar olacak bişey yok, bakın az bir gayretle ilgi Trabzonspor üzerine tekrar geldi, bir ara gögüs reklamımızı alan çıkmıyordu, bu yönetimin yaptığı en iyi şey tekrar heyecanı alevlendirmek oldu. SONG-SELCUK ve GÖKHAN UNAL transferleri hiç yabana atılamayacak transferler, tek eksiğimiz DELGADO-ALEX-LINCOLN TARZINDA bir oyun kurucu. Ulke futbolu çok basit aslında, geri ikilin oyun kurucun ve forvetin iyiyse, bizde şampiyonluk çok basit. Kalanlara HERHANGI YERLILERI doldur(or: geride iyi Ogun-Osman, ortada Unal, forvette Şota ile silkelemedik mi ülkeyi). Yabancısız bile yaptık biz bunu, ama artık makas açıldı, DELGADO-ALEX-LINCOLN bizde olsa, inanın şampiyonluk kaçınılmaz olur.,

Selamlar...

İskender YILMAZ
29.08.2008, 15:00
Arkadaşlar karamsar olacak bişey yok, bakın az bir gayretle ilgi Trabzonspor üzerine tekrar geldi, bir ara gögüs reklamımızı alan çıkmıyordu, bu yönetimin yaptığı en iyi şey tekrar heyecanı alevlendirmek oldu. SONG-SELCUK ve GÖKHAN UNAL transferleri hiç yabana atılamayacak transferler, tek eksiğimiz DELGADO-ALEX-LINCOLN TARZINDA bir oyun kurucu. Ulke futbolu çok basit aslında, geri ikilin oyun kurucun ve forvetin iyiyse, bizde şampiyonluk çok basit. Kalanlara HERHANGI YERLILERI doldur(or: geride iyi Ogun-Osman, ortada Unal, forvette Şota ile silkelemedik mi ülkeyi). Yabancısız bile yaptık biz bunu, ama artık makas açıldı, DELGADO-ALEX-LINCOLN bizde olsa, inanın şampiyonluk kaçınılmaz olur.,

Selamlar...

Alex - Lincoln değilde Delgado olsa gerçekten harika olurdu, ofansif anlamda hiçbi eksiğimiz kalmazdı, zaten defansımız malum, harika.. Türkiye' de Yattara ' dan sonra en beğendiğim ve yine yattara'dan sonra en klas adam..

seyyah61
29.08.2008, 15:19
Karsi cikan arkadaslari anlamakta güclük cekiyorum.
Gs senelik 10 Milyon dolar aldi.
7 Milyonuyla Baros'u aldi.
Bizim de kadromuza dünyaca ünlü bir yildiz gelse Riquelme gibi fena mi olur.

Adem Erdoğan
29.08.2008, 15:23
Bu paraların transfer yerine geleceğe yönelik yatırımlarda kullanılmasından yanayım.

Travelair
29.08.2008, 20:13
Alttaki haberden anlaşılacagı üzere, Turk futbolu gelirini her yıl 2 ye katlıyor, Ispnya golkralını alabiliyor. Sıra EFSANEDE!!!

İddaa’yı Türkiye kazandı

İddaa ihalesinde, hasılattan şu anda alınan yüzde 11.3’lük pay oldukça aşağıya çekildi. Mevcut işletmeci İnteltek yüzde 1.4, DYH ise yüzde 2.1’lik teklif verdi. Sonuç üç gün içinde açıklanacak.

MİLLİYET

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın dün bahis oyunu İddaa için düzenlediği ihaleye, ‘Doğan Yayın Holding (DYH)-Snai S.P.A-Lottomatica Videolot S.P.A’ ortak girişim grubu, ‘İnteltek’ ve ‘Lotos-Ladbrokes Betting Gaming Ltd.’ ortak girişimi teklif verdi.

‘Hasılattan pay’ esasıyla yapılan ihalede en düşük teklifi yüzde 1.4 ile İnteltek verirken, ikinci en düşük teklif yüzde 2.1 ile DYH-Snai S.P.A-Lottomatica girişim grubundan geldi. Lotos’un teklifi ise yüzde 3.8’de kaldı.

Komisyon, düzenlenen ihaleyle en düşük iki teklifin alındığını, son incelemelerin ardından üç gün içerisinde sonucun yazılı olarak açıklanacağını bildirdi.

Rekabet kamuya yaradı

Dünkü İddaa ihalesi iki aşamalı olarak yapıldı. İlk teklifler alındığında DYH-Snai S.P.A-Lottomatica girişim grubunun yüzde 6.1’le en düşük teklifi verdiği, Lotos’un yüzde 10, İnteltek’in ise yüzde 11.3 teklif ettiği açıklandı.

Yarım saatlik aradan sonra gelen tekliflerde İnteltek’in yüzde 1.4’le en düşük telifi verdiği duyuruldu. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ihaleyi çok şeffaf bir şekilde gerçekleştirdiklerini, rekabet şartlarının oluştuğunu belirterek, “Çok ciddi bir iştirak sağlandı. Bunu rakamların miktarından görebiliyoruz” dedi.

‘Komşu’da hisseler düştü

İddaa’nın işletim hakkını şu anda elinde bulunduran İnteltek, verdiği teklifin kabul edilmesi halinde 10 yıl süreyle işletme haklarına sahip olmaya devam edecek.

Yeni durumda, futbol dışındaki spor dallarında da bahis oyunu oynatılabilecek. Bu arada yüzde 11.3’ten yüzde 1.4’e inen Inteltek’in Yunanlı ortağı Intralot’un Atina Borsası’ndaki hisseleri ihalenin hemen sonrasında yüzde 7.5 değer kaybetti. 17 Nisan 2004’ten bu yana oynanan İddaa’da bugüne kadar 6.7 milyar YTL hasılat elde edildi. Bunun 1.2 milyar YTL’si vergi, 500 milyon YTL’si kulüplere isim hakkı, 77 milyon YTL’si kurum payları, 98 milyon YTL’si GSGM payı, 3.2 milyar YTL’si ikramiye ve 473 milyon YTL’si bayilerin satış komisyonu olarak dağıtıldı.

Yüzde 11.3’ten 1.4’e düşüş şok yarattı

Şu anda İddaa’da hasılattan yüzde 11.3’lük pay alan İnteltek’in dünkü ihalede yüzde 1.3’lere kadar inmesi büyük tartışma konusu oldu.

Bilindiği gibi, Mart 2007’de, İddaa ihalesinin iptaline kadar, İnteltek hasılattan yüzde 16.3 oranında pay alıyordu. İptalden sonra yeni ihale sürecinde oyunun devam etmesi için İnteltek ile görüşülerek yüzde 11.3 üzerinden sözleşme yapılmıştı.

2007 yılı cirosu 1.9 milyar YTL’yi bulan İddaa’dan, 2008’de 2.3 milyar YTL’lik hasılat bekleniyor.

İhale yapılmasaydı mevcut işletmeci yüzde 11.3’lük payla yıllık ortalama 200 milyon YTL gelir elde edecekti.

Bu da önümüzdeki 10 yıl içerisinde yaklaşık 2 milyar YTL’nin, pazardaki büyüme potansiyeli dikkate alındığında ise, en azından 3 milyar YTL’lik bir rakamın İnteltek yerine, Hazine’ye ve Türk sporuna aktarılacağını ortaya koydu.

İddaa'yı Türkiye mi kazandı? İki ucu pis değnek. Inteltek oranı düşük kazanmış da ne olmuş? Kendi elimizle Yunan savunma sanayini besleyeceğiz eskiden olduğu gibi

Pro-TS
30.08.2008, 14:49
arkadaşlar tekke trabzonspor 'a gerek sportif ve gerekse maddi anlamda tarihinde hiçbir futbolcunun yapmadıgı kadar büyük bir katkı saglamış ve misyonuda sona ermiştir, kendisi 10 gün sonra 31 yaşına girecektir bu saatten sonra onun zenitte şampiyonlar liginde başarılı bi performans gösterip kariyeri süslemesini reddedip trabzonspora gelmesini istemek bencillikten başka bi şey degildir.trabzonspor yeni tekkeler yetiştirmek zorundadır.
kısacası fatih tekke devri trabzonspor için bitmiştir.kendisi trabzonsporun onu 26 yaşına kadar süründürmesine ragmen bu kulube haddinden fazla iyilik yapmış ve yıllar aradan sonra şampiyonluk lafının trabzonda telaffuz edilmesini saglamıştır bize düşen boztepeye heykelini dikip 3-4 yıl sonra ona ihtişamlı bi jübile yapmaktır.ben fatihin 33-34 yaşında trabzona dönüp yedek beklemesine yada oynayıp gençlerin önünü kapatmasına karşıyım bu onun bizdeki muhteşem geçmişini yaralabilir(örnek:galatasaray ve hakan şükür)

son olarak trabzonspor ve taraftarı takıntılarla ilerleyemez(takılır durur)fatih tekke takıntınızdan vazgeçin şu anda iyi bir forvet hattımız var.

çok güzel olayı özetledin teşekkürler...

Pro-TS
30.08.2008, 14:50
50 milyon dolarlık gelire karşı çıkanlar ı anlamıyorum

brutalize
30.08.2008, 14:56
iyi bi anlasma gibi gozukuyor fakat iki stad ismide aynı olacak degil bence ekleme olacaktır

ornegin Turk Telekom Huseyin Avni Aker Stadı gibi

Faruk Akhan
31.08.2008, 11:48
iyi bi anlasma gibi gozukuyor fakat iki stad ismide aynı olacak degil bence ekleme olacaktır

ornegin Turk Telekom Huseyin Avni Aker Stadı gibi
bencede hemde parası da ıyı o parayla ts tv kurulur yenı ts clublar acılır dunyaca unlu yıldız alınır daha ne olsun

Mehmet_Mercanlı
31.08.2008, 12:00
arkadaşlar sağlam bir kaynaktan aldığım haber telekomla kesin olarak anlaşılmış...

Türk telekom Hüseyin Avniaker stadı

cok yakında acıklarlar

ağasarlı
01.09.2008, 12:27
inşallah olur ama şu ana kadar bi açıklamanın olmamaıs düşündürücü...

cyberentalpi
02.09.2008, 01:52
Turk Telekom Arena kulaga hos geliyor. Hele 50 milyon YTL ile daha bi hos

Tekke
02.09.2008, 12:59
Ben herseyi anladım da, Turk telekom 4 büyükle de anlaşırsa stad isimleri ne olacak:

Türk Telekom Arena (bizim)

Türk Telekom Kuş Yuvası

Türk Telekom Kedigözü

Türk Telekom civciv yumurtası

??? Bu mudur: )

Zafer BİLGİN
02.09.2008, 13:06
arkadaşlar kaynak veremeyeceğim ama eski futbolcularımızdan birinin ağzıyla konuşuyorum.

telekomla olan görüşmeler sonuçlandı.büyük ihtimalle önümğzdeki hafta kamuoyuna açıklanacak.şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Ümit Tekşan
02.09.2008, 13:35
Hayırlısı olsun diyelim biz elimizden geleni yapıyoruz. Yönetimde elinden geleni yapıyor. Artık gerisi de yeni katılacak sponsorlara düşüyor..Ayrıca Sadri başkan işini bilir...

TS-Tiryaki
02.09.2008, 17:04
arkadaşlar kaynak veremeyeceğim ama eski futbolcularımızdan birinin ağzıyla konuşuyorum.

telekomla olan görüşmeler sonuçlandı.büyük ihtimalle önümğzdeki hafta kamuoyuna açıklanacak.şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Abi haberlerde ciktigi gibi 5 Yilligina 50 Milyon Dolarami anlasildi yoksa rakamlar degistimi?:)

Öztürk Adem
02.09.2008, 17:36
Ya baskanım sen neler yapıosun bole ya bu kadarı da pes dogrusu azız de kım yanında artık helal sana basakanımm benım Daha ne yapabılırsın dusunuyorum da aklıma gelmıo baskanım :=)

Harun_ayar_ts
02.09.2008, 20:05
o sponsorların pek faydası oldumu suana kadar bize:rolleyes:

Zafer BİLGİN
02.09.2008, 21:15
Abi haberlerde ciktigi gibi 5 Yilligina 50 Milyon Dolarami anlasildi yoksa rakamlar degistimi?:)
rakam konusunu tam olarak bilemiyorum.sadece anlaşıldığını biliyorum

S@K@RON_61
02.09.2008, 21:21
Bu sene Allahın İzni ile bir şampiyon olalım...SEneye görün siz ne sponsorlar gelecek bizim takıma...

TS-Tiryaki
02.09.2008, 21:46
rakam konusunu tam olarak bilemiyorum.sadece anlaşıldığını biliyorum

Tesekkür ederim:)

Tekke
03.09.2008, 12:49
50 mio dolar deli para yahu, alırsın Riquelmeyi oturursun.