PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Üzerine Koymak' ve 'Şampiyon Olmak'

Semih
26.08.2008, 14:24
Belki de tarihimiz boyunca yakayamadığımız bir atmosferin ortasına düştük.
Çoğumuz oldukça heyecanlı, takımımızdan çok şey bekliyor.
Kimimiz sağduyulu yaklaşıyor, 'bu sene değil sonraki sene, hatta belki ondan sonraki...' diyor.

İnanıyorum ki,
İçinde bulunduğumuz atmosfer, bu sinerji; bizi hedefe ulaştıracak kadar güçlüdür.

Ve fakat,
Eğer ki hedefe ulaşamazsak yapılacak şey oldukça basittir, üzerine koymak.
Takım oluşturmak kolay şey değil. Tüm gedikleri bir sezonda kapatmak her yiğidin harcı değil.

Başkanımız, sağolsun, bir transfer sezonunda bir kaç yıllık bir operasyon denedi ve üstesinden geldi.
Yine de görüyoruz ki bazı mevkilerimiz aksamakta. Henüz 'olamadık'.

Olası başarısızlıklarda, uzun yada kısa vadeli olsun, umutsuzluğa kapılmamamız gerektiğini sebepleriyle ve örnekleriyle ortaya koymak için açıyorum bu başlığı.

Geçmişimize bir göz atalım;

1986-1987 sezonu kadromuz,

Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Hamdi ARSLAN, Kemal SERDAR, Selami GÜVEN, Hasan VEZİR, Şenol USTAÖMER, Hasan ŞENGÜN, Bahattin GÜNEŞ, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Alper BOĞUŞLU, Lemi ÇELİK, Cemal, Serda BALİ, Güngör ŞAHİNKAYA, B. Hamdi

1987-1988 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Turgay SEMERCİOĞLU, Bahattin GÜNEŞ, Kemal SERDAR, B. Hamdi, Bülent, Hamdi ARSLAN, Lemi ÇELİK,Hami MANDIRALI, Erdoğan YOLMAZ, İskender GÜNEN, İbrahim, Aykut CANİK, Serdar BALİ, Hasan VEZİR, İhsan DERELİOĞLU, Hasan ŞENGÜN, Şenol USTAÖMER, Murat ŞİMŞEK, Alper BOĞUŞLU, Taner, Soner BOZ

1988-1989 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Soner BOZ, Müfit İKİZOĞLU, Levent ZORLUER, Hasan VEZİR, Murat ŞİMŞEK, Hasan ŞENGÜN, Turgut UÇAR, Erdoğan YOLMAZ, Aykut CANİK, İsmail GÖKÇER, Lemi ÇELİK, Mitar LUKİÇ, B. Hamdi ZIVALIOĞLU, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Mirza HADZİÇ

Teknik direktör; Şenol Güneş

1989-1990 sezonu kadromuz,

Jean-Marie PFAFF, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Erhan, Miodrag YESİÇ, Turgut UÇAR, B. Hamdi ZIVALOĞLU, Lemi ÇELİK, Hamdi ARSLAN, Levent ZORLUER, Soner BOZ, İskender GÜNEN, Hasan VEZİR, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Hasan ŞENGÜN, Aykut CANİK, Suat ŞATIR, Murat ŞİMŞEK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Reha KAPSAL

1990-1991 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Mehmet SOYKÖK, Kemal SERDAR, Turgut UÇAR, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Orhan ÇIKRIKÇI, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Sinan, Levent ZORLUER, Şeyhmuz SUNA, Abdullah ERCAN, Cukiç, İvanoviç, Ahmet KORKMAZ, Kamil USTAÖMER, Rıfat KARAHAN, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1991-1992 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Lars OLSEN, Mehmet SOYKÖK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Şeyhmuz SUNA, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Jacek CYZİO, Orhan ÇIKRIKÇI, Turgut UÇAR, Mahir, Erkan SÖZERİ, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Abdullah ERCAN, Ümit, Tarık, Ferruh, A. Nail, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1992-1993 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Jacek CYZİO, Ogün TEMİZKANOĞLU, Şeyhmuz SUNA,Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Turgut UÇAR, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, İsmail GÖKÇEK, Yuri SHELEPNİTSKY, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Yakup CAN, Soner TOLUNGÜÇ, Soner BOZ, Süleyman Cem USTA, Oktay DERELİOĞLU, İsmail DEMİRCİ

Antrenör; Şenol Güneş

1993-1994 sezonu kadromuz,

Nihat TÜMKAYA, Victor GRİŞKO, Cengiz ATTİLA, Ogün TEMİZKANOĞLU, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Abdullah ERCAN, Yuri SHELEPNİTSKY, Orhan KAYNAK, Tolunay KAFKAS, Soner BOZ, Lemi ÇELİK, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Osman ÖZKÖYLÜ, Mehmet ALARÇIN, Sergej GUSİEV, Ünal KARAMAN, Haluk KULAÇOĞLU, Mehmet İŞMAN, Ender TIRAŞ, Saffet AKYÜZ, Semavi UZUN, Ramazan SİLİN, Şota-Arçil ARVELADZE

Teknik Direktör; Şenol Güneş

1994-1995 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Ramazan SİLİN, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Kemal SERDAR, Osman ÖZKÖYLÜ, Semavi UZUN, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan KAYNAK, Orhan ÇIKRIKÇI, Ender TIRAŞ, Mehmet ALARÇIN, Zafer HIZARCI, Mehmet İŞMAN, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Katchorov, Beradze, Şota-Arçil ARVELADZE

1995-1996

Metin MERT, Metin AKTAŞ, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Mehmet İPEK, İskender EROĞLU, Osman ÖZKÖYLÜ, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan ÇIKRIKÇI, Zafer HIZARCI, Erhan KOÇ, Akın SAĞLAM, Hasan ÖZER, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Şota-Arçil ARVELADZe

Tüm bunlara ek olarak Sadri ŞENER kimi dönem başkan yardımcısı kimi dönemse başkan olarak o malum yıla kadar bu ekibe katkıda bulunmuştur.

Söylemeye çalıştığım şu ki;

Bir transfer sezonunda bir kaç yıllık mesafe almış olsak da,
Hala almamız gereken çok mesafe var.

Herşeye rağmen, büründüğümüz bu hava ve ligin gidişatı sonucu etkileyebilir, etkileyecektir.

Sadece sabredelim, ve olası başarısızlıkta aklımızdan geçen ilk şey yakıp yıkmak değil 'üzerine koymak' olsun.

7'ye ulaşmak dileğiyle...

Erdal
26.08.2008, 14:25
Bence çok önemli bir konu. Tebrik ediyorum.

Hekimoğlu
26.08.2008, 15:27
Güzel bir konu 19 yaşında bu olgunluk tebrik edilmeli.Evet üzerine koymak bizim 1996 senesinden sonra da yapmamız gereken şey idi büyük bir travmaydı ama bunu atlatıp bittik mahvoldukları bırakıp o kadroyu daha da güçlendirseydik şampiyon olmuştuk.ya da Atay Aktuğ yönetimi üst üste ikinci olmuş Türkiye kupalarını kazanmış takımın üstüne koyup güçlendirebilseydi yine şampiyon olmuştuk.Şampiyonluğa çok yaklaştığımız senelerin sonunda hatalarımız bizi senelerce geriye götürüyor tekrar toparlaması da zor oluyor.Bu sene şampiyon olmamız zor ama başarılı olacağımıza eminim önemli olan bundan sonraki sezon üzerine koymak ve şampiyon olmak.

Hotaman
26.08.2008, 16:14
Semih kardeşim teşekkür ederim sana...
Aynı düşüncelere sahibim, biz bir ateş yaptık ama bunun büyük bir yangına dönüşmesi zaman alacaktır bu dünemlerde üzerine düşmeliyiz. Bu sene ilk üçe kesin gireriz diye düşünüyorum ilk iki de yüksek ihtimal ve tabii şampiyonlukta ama olaki olmadı olaki bu takım 5. oldu yinede sağduyuyu elden bırakmamalıyız. Takımı yönetenleri, hocayı, futbolcuları sev ya da sevme ama yinede destek ol taraftarın işi kayıtsız şartsız destektir.

Zafer BİLGİN
26.08.2008, 16:16
trabzonspor için gerçek bir aydın geliyor galiba.bu yaşa bu araştırma ve konular.

tebrikler:alkış:

ÖmerFarukYılmaz
26.08.2008, 16:18
Üzerine koymadıktan sonra,bu harcanan paranın hiç bir manası kalmaz...

Taraftar en çok bu 3 sene sinirlerine hakim olup yönetime güvenecek..

Bir kaç maçta asıp kesmeyecek..

Burak
26.08.2008, 16:19
Aynı yaş grubundayız Semih, bir gün şampiyonluk görmemiz dileğiyle :)

Reha
26.08.2008, 17:15
Bir işi ya tam yapıcan ya da yapmıyacaksın...Bu takımın çift forvetine top taşıyacak oyun kurucun nerede? Hala hoca ön liberolarım yetersiz diyor hadi Hüseyini anladım? O zaman Ceyhun niye alındı? Bakmayın Ankara maçına; kafası çalışan herkes Ankaragücü maçının ne kadar zor olacağının farkında..
Elbette yönetim çok iyi hamleler yaptı,elbette Nuri sendromundan sonra bize ilaç gibi geldi,ama bazı eksiklikleri görememek ilerde yine bizi üzecektir..Ben zaten 25 senedir üzülüyorum,ama sözüm siz gençlere;bu olgunluğunuz Trabzonspor'un her halini görseydiniz aynı şekilde olmayacaktı.
Bu tecrübeyle sabittir!
Israr ediyor ve yineliyorum; bir 10 numara ve bir sol açık almazsanız,sezon sonu yeriniz 4.ten öteye geçmeyecektir!

Sadullah KAPICIOĞLU
26.08.2008, 17:24
Kardeşim ellerine sağlık harikasın... Söylenecek söz yok. imzamı attım.

Coloradoydu
26.08.2008, 17:27
Evet, bu başlığı açmakla gerçekten iyi ettiniz.

Transfer sayfasında da benzer şeyler söylemiştim. Gerçekten iyi transferler yapıldı ve önemli aşamalar kaydedildi. Ancak güçlü bir "şampiyonluk" beklentisine girerek eski hatalarımızı tekrarlamamalıyız.

Takımımızı sürekli onure etmeli, futbolcuların arkasında olmalıyız. Yeri geldiğinde eksiklerimizi dillendirmeli ve üzerine katılması gerektiğini ifade etmeliyiz.

Muhammed
26.08.2008, 17:29
Bu doğru ancak demek değildir ki bir takımın şampiyon olması için cok uzun süre gerekir. Gercekten işini bilen iyi oyuncular alarak kadroyu eksiksiz tutarsanız bu süre en fazla 2 yıl olur. 1. yıl alışma süresi olur. Bu yıl olumsuz olmamıza gerek yok çünkü bana göre futbolda en önemli ayrıntı olan takım savunmasını yapıyoruz ve defans oyuncularımız cok iyi. Bu nedenle kötü oynadığımız bircok macı yinede kazanıcaz. Mesela bu hafta ankaragücünü de yenicez öyle zor felan geçmicek. Ancak alışma süresi tabiki gerekli. Kadromuzu korursak gelecek sene cok iyi işler başarabiliriz.

Anıl Caner
26.08.2008, 18:08
tebrik ederim Semih kardeşim. Her şey oldu bitti sıra futbolcu ve teknik heyette diyebilecek seviyede olmadığımız gayet açık.Bir yola başladık, hep beraber bir şeyler yapacağız.Daha çok eksiğimiz var, çok.

Ahmet Kuru
26.08.2008, 18:13
Gerçekten çok güzel bir araştırma...
Tebrikler....
Her sene üzerimize birşeyler katarak yine gazete başlıklarını bundan 25 yıl öncesine çevirebiliriz...
25 yıl önce gazete başlığını hatırlatayım...

"Vazonuzu balkona koymayın,Trabzonspor Kupa sanarda alır"
O senesi bütün kupaları almıştık...olan birşeyi bir daha yapabiliriz...Bu bizim elimizde..İlk önce inanmalıyız sonra gerekeni yapmalıyız...
İnandık....
Şimdi sıra gerekeni yapmakta...

ÇAĞDAŞ AYDIN
26.08.2008, 18:45
Bir işi ya tam yapıcan ya da yapmıyacaksın...Bu takımın çift forvetine top taşıyacak oyun kurucun nerede? Hala hoca ön liberolarım yetersiz diyor hadi Hüseyini anladım? O zaman Ceyhun niye alındı? Bakmayın Ankara maçına; kafası çalışan herkes Ankaragücü maçının ne kadar zor olacağının farkında..
Elbette yönetim çok iyi hamleler yaptı,elbette Nuri sendromundan sonra bize ilaç gibi geldi,ama bazı eksiklikleri görememek ilerde yine bizi üzecektir..Ben zaten 25 senedir üzülüyorum,ama sözüm siz gençlere;bu olgunluğunuz Trabzonspor'un her halini görseydiniz aynı şekilde olmayacaktı.
Bu tecrübeyle sabittir!
Israr ediyor ve yineliyorum; bir 10 numara ve bir sol açık almazsanız,sezon sonu yeriniz 4.ten öteye geçmeyecektir!
zaten bu sene amaç şampiyon olmak değilki. bu sene hedef avrupa kupalarına gitmek. Şampiyonluk hedefi seneye koyulacak. ilk 11 inde 6 tane yeni futbolcusu olan bir takım ın şampiyon olması mucizedir.

Semih kardeşimi kutluyorum. Yaşından beklenmeyecek bir olgunlukla yazmış.

ugurTS1989
26.08.2008, 19:21
arkadasım yazın cok guzel tebrıkler ama su soyısmıne aklım takıldı nurı albayrakla bı akrabalık sozkonusu mu?:cool:

Ahmet Faruk
26.08.2008, 19:23
arkadasım yazın cok guzel tebrıkler ama su soyısmıne aklım takıldı nurı albayrakla bı akrabalık sozkonusu mu?:cool:

Yok yok.
Yani benim bildiğim yok öyle birşey.
Benden gizlediyse utancından bilmem artık :D

Erdal
26.08.2008, 23:39
Bu başlık arkalarda kalmamalı. Gneç arkadaşların bu olgun hali çok ümit verici...

Erdal DİLEK
27.08.2008, 00:20
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

Semih
27.08.2008, 11:06
Teşekkür ederim, bu kadar ilgi görmesini beklemiyordum konunun:)

ilhan
27.08.2008, 11:42
Dün ilk fırsatta okumadım. Yazı gözüme çok geldi ve birazda yoğun olduğum için yarın sabah okurum diye geçiştirdim. Şimdi okudum ve sonuna kadar hak veriyorum.

İnsanoğlu "yapıcılık ve yıkıcılık" sendromlarında nasıl bir psikolojide olduğunu sonradan daha rahat anlayabiliyor. Olay anında verilen tepki ile daha sonradan düşünüp "keşke şöyle yapsaymışım" durumları gibi.

Bu takım her maçı kazanamaz, kazanır sorun burada değil. Sorun bizlerin olaylara yaklaşımında ve her sonuçta takıma, kulübe, yönetime destek olmakta. Bu takım bu sene şampiyon olur veya olamaz ama seneye 2-3 takviye ile şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır.

Sadri Şener'i hep büyüklerimden dinlemiştim. Öve öve bitiremezlerdi ve şimdi onları çok iyi anlıyorum. Arasıra maç muhabbetimiz olan İstanbul takımı taraftarlarının "Sizin başkan bizde olacak." serzenişlerinden acayip haz alıyorum.

Başarıların üst üste koyulduğu güzel günler görmek dileğiyle.

Ekleme;

Yazının hakkını teslim etmeyi unutmuşum. Tebrik ederim Semih.

İskender YILMAZ
27.08.2008, 11:49
açıkcası bende ilk baktığımda uzun geldi, okumadım.. :) ama tespit ve bilinç harika, tebrik ederim..

Hüseyin Bağdat
27.08.2008, 11:53
Teşekkürler ve tebrikler kardeşim.Çok güzel yazı yazmışsın. Onca sene bekledik bir iki yıl daha bekleyelim.En azından bu sene gerçekten büyük çaba harcayan yönetime desteğimizi esirgemeyelim. Bu sene eksikler yok mu? Tabiki var ama sıfırdan dört dörtlük bir takım oluşturmakta kolay değil. Bu seneki eksiklikleri hoşgörelim...

eyinc
27.08.2008, 12:21
öncelikle açılan başlıktan ve yazılan yazıdan dolayı tebrik ediyorum.

ben kendi adıma söyleyeyim foruma üye olduğum günden bu yana başarının sabır olduğunu heryerde söylemeye çalıştım. ama uzun yıllar şampiyonluk hayaliyle yanan taraftarlarımızın herkesin dikkatini çeken sabırsızlığı ne yazıkki devam etmekte. klüp yönetmenin sadece transfer yapmak olmadığını akılcı ve uzun yıllar başarı getirecek sistemler oluşturmak olduğunu öğrenmeliyiz. kalitesinden şüphe etmediğimiz çok sayıda genç oyuncunun takıma kazandırılmış olması yöneticilerimizin bu konudaki başarısını göstermektedir. bu yıl takım iskeleti oluşturulacak ve gelecek yıllarda itibaren üzerine eklenerek sürekli başarıların kazanılacağı kadrolar oluşturulacaktır. daha uyum sürecini atlatamamış oyuncularımızın olduğu aşikarken hemen onların gönderilip yerine yenilerinin getirilmesini düşünmekse tam anlamıyla futbol cahilliğidir. çoğu genç oyunculardan oluşan bu kadronun bu yıl en çok ihtiyaç dudyuğu şey bana kalırsa sabırlı taraftar desteğidir. ne dersiniz biz bu desteği verebilecekmiyiz ?????

Gökhan Uzun
27.08.2008, 12:27
vay be semih başkan olucam diye boşuna demiyormuş şimdiden taraftarın desteğini aldı
olm bak asbaşkan benim ona göre:D:D
yazı gerçekten güzel tebrikler

İHTİLALL
27.08.2008, 12:35
Tebrikler.
O zaman şimdiden gelecek yılın kombineleri,formaları için finansman üretmeli.
Bu sürece daha çok gencin katılmasına ve inandırılmasına çalışmalıyız diyorum.
SKORA BAKMADAN SÜREKLİ DESTEK!

semih YETİM
28.08.2008, 01:24
Kardeşim tebrik ederim hakikaten Trabzonspor'un ve taraftarımızın en büyük sorunlarından birini dile getirdin.belki de Kardeniz insanının özelliğidir bilinmez ama sabredememişizdir çoğu zaman bu tür konularda.Yaptığımız çalışmaların meyvesini hemen almak istemişizdir.yeni bi oluşum içindeyiz bu sene.Yıllardır üstümüze birikmiş toz yığınlarını sağolsun başkanımız ve yönetimde bulunan büyüklerimiz yoğun ve titiz çalışmalarıyla silkelediler.Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarına yürekten inanıyorum.belki lig şampiyonluğu bu sene gelmeyecek ne kadar iyi bi kadromuz olsa da uyum sorunumuz var,zaman zaman belli bölgeler oyundan aksayabiliyor.ama ben 18 yaşındayım ve yıllardır Trabzonsporun atmosferini içinden bir kişi olarak takip ediyorum bu seneki gibi ilk defa oldum.statta boş koltuk yok,stadın belki de yarıdan fazlası kombineli,tahriklere,huzur bozanlara karşı galyana gelmemeye çalışan,takımına sonuna kadar inanıp destek veren bir taraftar...Kısacası yıllardır beklenen takım,camia ve taraftarın birbirine kenetlenmesi yavaş yavaş oluyor gibi.Sadece zamana ve tabiki sabıra ihtiyacımız var 12.kişi olarak takımımıza ve camiamıza elimizden gelen desteği vermeye çalışmalıyız.şampiyonluğa aç ve hırslı bir camia olarak zafere ulaşmamız bu gidişle çok yakın.tekrar tebrikler böyle bir konuya değindiğin için.

Sadık Bıyık
28.08.2008, 11:45
tek hedef şampiyonluk olmamalı; biz yıllardır her sezona şampiyonluğu tek hedefimiz olarak belirlediğimiz için (uzun zamandır gelmeyen şampiyonluk klübü iyice strese itti) genel manada klüp değerlerinin yükselmesi anlamında pek faydalı işler yapamadık. birkere en başından biz taraftar olarak bu işte malesef itici rol oynayamadık. bir klüp bana göre prestijiyle büyür. klübün prestiji ne kadar artarsa başarılarda okadar yakındır. saha dışında biz taraftar, yönetim, teknik kadro bize düşeni sağlayabilirsek saha içindeki başarı er veya geç gelecektir ve bu başarı kalıcı olacaktır. en önemliside bu zaten. istikrarlı bir büyüme sağlayabilirsek ( her alanda) ancak o zaman üzerine koyabiliriz.

bir örnek 61 dakika şovumuzdan sonra futbolcuların nasıl diri bir oyun sergilediklerini hepimiz gördük. bu bize bir ipucu. bir gemide olduğumuzu düşünürsek. ya herzaman destek olarak hep beraber azgın denizlerde cesurca yol alırız, yada geçmişteki gibi başarıya endeksli bir destekle en ufak bir gel gitin sarsıntı yaptığı bir gemi oluruz.

zafercalikoglu
28.08.2008, 16:00
evet çok güzel yazmış arkadaş,yüreğüine sağlık,bu şampiyonluk yolu tıpkı karedeniz yolu gibi keskin virajlı ve engebeli,kayıtsı destek ve güven gerekli hepimize takımııza seyircimize,

Mustafa AYDIN
28.08.2008, 23:59
Sadece sabredelim, ve olası başarısızlıkta aklımızdan geçen ilk şey yakıp yıkmak değil 'üzerine koymak' olsun.

Yapmamız gereken tek şey bu...

Yüreğine sağlık hemşerim.

TSezgin61
29.08.2008, 00:04
hersey üzerine koymak olabilir evet. ama suan öyle bir durumdayizki acil bir sampiyonluk sart... bilmiyorum anlatabildimmi

SDanışmaz
29.08.2008, 01:39
Yazıyı bir çırpıda okudum. Çok güzel yazmışsın, tebrik ederim :)

Bizim sorunumuz yıllardır bu zaten: Sabırsızlık.. İnşallah bu dönemde bunu atlatacağız ve başarı gelecek..

Ahmet Faruk
29.08.2008, 01:48
hersey üzerine koymak olabilir evet. ama suan öyle bir durumdayizki acil bir sampiyonluk sart... bilmiyorum anlatabildimmi

Bak şimdi oldu mu :D

Kasım BEKTAŞ
29.08.2008, 02:05
Taraftardaki hava futbolcuyada yansır maça giden taraftar eğlenmeye çalışacak futbolcuda oynadığı oyundan zevk alacak ve böylece daha güzel futbol oynayabilecek...

Öyle maça giderken eline 2 paket çekirdek alıp bir stres topu gibi maçı izlemeye gidersen bu hava futbolcuya yansır olası yanlış bir hareket sonucu küfür yememek için topu bir an ayağından çıkarmaya çalışır ve böylece takım olarak istediği skoruda elde edemez...

en azından haftada 1,5 saat eğlenelim...

Zafer BİLGİN
01.09.2008, 11:27
dün akşam neredeyse bütün spor programlarını seyrettim.her yorumcu neredeyse aynı yorumları yaptı.

yaptıkları yorumlarla bu başlık çok örtüşüyor.üzerine koyarak geleceğiz.kimse kısa zamanda başarılar bekleyip hayalkırıklığına uğramasın.

Zafer BİLGİN
21.09.2008, 14:56
Trabzonsporumuz için olumsuz yorum yapanları baştaki yazıyı iyice okuyup anlamaya davet ediyorum.Daha sonra aynı yorumları yapacaklarmı acaba.Unutmayalımki bir binanın 5. katı hemen yapılmıyor.

Adil ÖZGÜR
22.09.2008, 01:09
Taraftarımızın ne kadar sabırsız olduğu bu yazının içeriğinde var zaten,

Belliki şampiyonluğa susamışlar, ancak şekil ortada, 19 yaşındaki tespit-teşhis arşivlerin ne kadar kuvvetli olduğu manasını takdir etmek lazım.

İstikamet belli, haydi durmayalım, 6761 diyelim.

Muhammet
22.09.2008, 01:19
Canım kardeşimi, hatta 'gardaşımı' tebrik ediyorum :D:D

Herşeye rağmen, büründüğümüz bu hava ve ligin gidişatı sonucu etkileyebilir, etkileyecektir.

Ve bu cümleler, çok önemli cümleler, çok önemli şeyler.

Böyle düşünebilmek, yani sabredebilmek, üzerine koymak istemek bir özelliktir ve herkeste bulunamaz.

Biz üzerimize düşeni yapmalı, bu nadide özelliği hep beraber göstermeli ve Trabzonspor'umuza her şartta destek olmalı, o'na zarar verecek şeylerden hep beraber uzak durmalıyız.

''Gardaş'ımın'' dediği gibi;

ziyaretci
22.09.2008, 02:00
guzel bir baslik ama keske bizde GS gibi bi sene arda bi sene aydin koysak uzerine hep :(
bu arada ersun hoca ya guveniorum ve sol acik icin simdiden arastirmalara baslamistir ve kafasinda bir iki isim vardir aradonemde takima katmak istedii

TSKara61
22.09.2008, 02:18
Sampiyon olmak istiyosak devre arasinda kadromuza bir kac takviye sart. Onemli olarak direk ilk 11'de oynayabilecek bir sagbek ve bir sol acik, ve orta sahada ofansif alternatiflerimizi artiracak 2-3 oyuncu ornegin Zafer, Ozer, ve bir 10 numara (Tabata, Cernat, vs). Su an takim olarak cok gucluyuz ve zor mac kaybederiz gibi gozukuyor ama ofansif olarak iyi organize olamiyoruz ve yeterince gol pozisyonu uretemiyoruz. Bunun en buyuk sorunuda ofansif oyuncularimizin sayisinin kisitli olmasidir. Ve su an ilk 11deki cogu oyuncunun alternatifi yok ornegin Selcuk, Cale, Colman, ve Yattara. Sampiyon olmak icin bol alternatifli bi kadroya sahip olmak lazim. Su ana kadar calismalar kadromuzu gercek bir takim halina getirdi cunku gecen donemki kadrolarimiz takim bile sayilmazdi ama artik bunu bi seviye ilerletip 'UZERINE KOYUP' sampiyon olacak bir kadro elde etmek lazim.

```````````Cale(Fatih)````````````````````Sol Acik(Baris/Isaac)``````
`````````````````````````````````````````````````` ``````````````
``````Egemen(Giray)``````````````````````````````` ```````````````
``````````````````````Colman(Selcuk)`````````````` ````````````````
Sylva(Tolga)`````````````````````Cernat(Zafer)```` `Gokhan(Isaac/Umut)
``````````````````````Huseyin(Ceyhun)````````````` ````````````````
``````Song(Tayfun)```````````````````````````````` ```````````````
`````````````````````````````````````````````````` ``````````````
``````````Sagbek(Serkan)`````````````````Yattara(O zer)`````````````

Onur, Bugra, Ferhat, Adnan, Ergin, Abdulaziz

Bana abartiyorum veya ac gozluluk yapiyorum diyenler Fenerbahce'nin veya Galatasaray'in kadrolarina bakabilir. Veya Avrupadaki her hangi basarili bir kulupte olabilir. Dusunsenize boyle bir durumda yedek kadromuz bile gecen yilki as kadromuzdan daha iyi olur.

Hekimoğlu
22.09.2008, 09:30
Devre arası "üzerine koymak" işlemine Fatih Tekke ile başlayabiliriz.

İskender
22.09.2008, 09:41
Güzel ve hoş bir başlık,

Forumda bu şekilde açılan başlıklar taraftarın beklentisinin oldunlaşmasına çok önemli katkı yapacaktır...

Hepimizin malumu tez canlı insanlarız, bunu biraz yenebilir başlığın dediği gibi elde edilen sonucu üzerine bir şeyler koyabilmek adına sindirebilirsek bizden karlısı olmaz...

oflubektas
22.09.2008, 10:02
1 Eylül'den düne kadar bu başlığın kayıplarda olması ne kadar "teessüfe matuf" ise başlığı yukarı taşıyan Zafer Bilgin'e de bu yazıyı okumamı sağladığı için teşekkür ediyorum.

Titiz bir araştırmanın ürünü olduğu kadar meramını bu kadar basit ve net bir şekilde anlatan kardeşimizi tebrik ediyor, bir süre bu bölümde tartışıldıktan sonra sayın site yöneticilerimizin bu yazıyı "BMN Yazı Kurulu" 'na taşımalarını -nacizane bir öneri olarak -takdirlerinize sunuyorum.

Külünkoğlu
22.09.2008, 10:51
Semih'e teşekkürler başlık için.

Hiç şüphesiz birlikte oynamak birlikte oynamaya alışmak çok önemli hele de bu oyun futbol olunca...
Başarı için birşeye daha alışmak gerekir "kazanmaya alışmak" bir kaç maç üst üstte kazandığınızda "nerde takılacağız acaba ?" diye sormamak gerekir.

Geçmiş yıllarda kadro yapısında kırılma anlarında bir türlü istediğimiz takviyeleri yöneticilerimiz sağolsunlar, armudun sapı üzümün çöpü, birazda "sinekten yağ çıkarırım" diyerek yapmadılar/yapamadılar.

1997 yılında da şampiyon olabilirdik, 9 puan gerisinde olduğumuz ilk yarının liderine 10 puan fark attığımız 2002 - 2003 sezonunda da... şampiyonlar liginde de oynayabilirdi,k "şampiyonlar ligine katılalım ondan sonra transfer yaparız" demeseydik eğer.. Bu seneler hep kadronun üzerine koyulmaması neticesinde pisi pisine giden seneler. Nakış nakış işlenmeli bu kadro sabırla ve güvenle. İnşallah hepimizin beklediği gibi olur.

Külünkoğlu
25.09.2008, 16:30
Bir gündem 3 günde bu kadar değişir.
Hemen aklımıza gidenler geliyor, yanlız birşeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Gidenlerin hepsi aynı takımda oynayacak futbolcular son zamanlarda fahiş para verdiğimiz aldığımız Gökhan Ünal var. Onun haricinde giden futbolcuların bize maliyetleri yaptıkları işe göre çok ama çok düşüktü. O oyuncuların aynı takımda oynadığını düşünebiliyormusunuz ? Üzerine koyamadığımızın resmi aşağıdaki futbolcu listesinde...

İyi paraydı şuydu buydu hepsi bir yana ama insanın içi acıyor be kardeşim içi..

Fatih Tekke
Gökdeniz Karadeniz
Milan Stepanov
Szymkowiak
Marcelinho
Yattara

ilhan
25.09.2008, 16:32
Sadece şu futbolcuların satışlarından gelen parayla bir kulüp kurulabilirdi. :)

Erdal
25.09.2008, 16:36
Sadece şu futbolcuların satışlarından gelen parayla bir kulüp kurulabilirdi. :)

Aşağı yukarı yapılan da o zaten be İlhan :)

ilhan
25.09.2008, 16:39
Erdal abi,

Hayli hayli kadro kurulur. Ama ben koca bir camia kurulabilir demek istedim. Şu parayla takım kur federasyona başvur amatör kümeden başla yani. :)

Erdal
25.09.2008, 16:55
Erdal abi,

Hayli hayli kadro kurulur. Ama ben koca bir camia kurulabilir demek istedim. Şu parayla takım kur federasyona başvur amatör kümeden başla yani. :)

Sadece kadro değil be İlhanım kaç lira borç vardı? Kaç a düştü...:) Bizim borç o kadar yüksekti ki bir çok hevesli adaylığa cesaret edemedi :)

bahadır2561
25.09.2008, 18:02
üzerine koyarken üzerinden almamaya dikkat etsek daha iyi olacak...

ispiroğlu
25.09.2008, 18:24
üzerine koyarken üzerinden almamaya dikkat etsek daha iyi olacak...

bazen daha uzaga atlayabilmek icin, bir adim geri atmak gerekebilir.

bahadır2561
25.09.2008, 18:28
zaman gösterir onu
ben su anki duruma göre söyledim

FatmaÇelik
25.09.2008, 21:45
Bu sene şampiyon olabilme ihtimalmiz bence çok yüksek ama daha yeni bir takımız bu nedenle yönetime baskı yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Takıma biraz zaman tanımalıyız.Çünkü taraftar baskısı bu takımı yıpratır...

Külünkoğlu
26.09.2008, 09:07
Gayet tabi gerekebilir amma velakin bu adımlar birden fazla olursa ???
"Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Milan Stepanov, Szymkowiak, Marcelinho,Yattara"
İnanç kalır mı ?

Hami Mandıralı "Trabzon Beşiktaş maçı sonrası yazarlar Yattara yok bu maçın nesini yorumlayalım" demişti. İşte öyle bir adam oyunda olduğu sürece ve oyuna sonradan girdiğinde heyecanlandıran ümit bağlayacağımız hiç kimse kalmadı. Para para da o da bir yere kadar. Her futbolcu para ister her isteyene de kapı gösterilmez. Yattaranın olmayışı takım üzerinde nasıl psikolojik etkenler oluşturacağını hep beraber göreceğiz. Bence son derece zamansız gerçekleşen bu hadise yüzünden, ki sezon başında olsa bugün tepki veren çoğu kişi tepki vermeyebilirdi. En azından oyuncu alma şansınız olabilirdi. şimdi o şansınız da yok artık.

"Yattara olsaydı"larla ligin ilk yarısı bitireceğiz.

Ve üzerine koyamadığımız gibi üzerinden almış olacağız..

halil ibo
26.09.2008, 09:37
Elimizdeki kaliteli futbolcu sayısı,geçen sezondakilerden fazla olduğu için,bundan sonra futbolcularımızın vereceği onur mücadelesini izleyebiliriz,hatta izlemeliyiz.Çünkü yapılan yorumlar onlara hakaret niteliğinde,transfer dedikoduları çıktığı andan itibaren.Devre arasındada gerekli takviyeler yapılırsa inşallah irtifa kaybetmeden yolumuza devam ederiz.
Burada en büyük yük hocanın omuzlarında olacaktır.Yattara'sız hücum taktiklerini uygulamaya koyacaktır.Belkide bunu Yattara'nın karakteri itibarı ile daha önce düşünmeliydi.

bahadır2561
26.09.2008, 12:14
"Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Milan Stepanov, Szymkowiak, Marcelinho,Yattara"
İnanç kalır mı ?

Hami Mandıralı "Trabzon Beşiktaş maçı sonrası yazarlar Yattara yok bu maçın nesini yorumlayalım" demişti. İşte öyle bir adam oyunda olduğu sürece ve oyuna sonradan girdiğinde heyecanlandıran ümit bağlayacağımız hiç kimse kalmadı. Para para da o da bir yere kadar. Her futbolcu para ister her isteyene de kapı gösterilmez. Yattaranın olmayışı takım üzerinde nasıl psikolojik etkenler oluşturacağını hep beraber göreceğiz. Bence son derece zamansız gerçekleşen bu hadise yüzünden, ki sezon başında olsa bugün tepki veren çoğu kişi tepki vermeyebilirdi. En azından oyuncu alma şansınız olabilirdi. şimdi o şansınız da yok artık.

yönetici abimiz gayet güzel açıklamış

ispiroğlu
26.09.2008, 12:43
İnanç kalır mı ?

‘Akıl ve Trabzon kazandı’
Yattara’nın gidişi Trabzon’daki soru işaretlerini çoğalttı. Fatih Tekke ile başlayan ve Gökdeniz’le devam eden süreçte son durumla konu farkla bir boyuta geldi. Trabzonspor’un isimsiz yabancıların gelip yıldızlaştığı bir sıçrama tahtası olduğunu düşünenler olabilir. Ama ben 3 yıldız oyuncunun gidişinde kulübün menfaatleri açısından sadece Fatih Tekke’ye karşı olduğumu söyleyebilirim. Gökdeniz şike dosyası nedeniyle yıpranışı takıma zarar veriyordu. Yattara’nın göze hoş gelen çalımları, hareketleri vardı ama katkısına gelince takıma verdiği çok şey yoktu. Kısaca bu sezon ‘takım olma’ yolunda yenilenen Trabzonspor için Yattara bir kayıp değil. Duygular değil akıl kazanmıştır. Üstelik daha 28 yaşında ve önü açık bir oyuncu kendine hedef olarak Katar’ı belirliyorsa zaten söyleyecek çok şey de yoktur.
TUNÇ KAYACI/FANATİK Gazetesi Yazarı

alti cizili cümlelere büyük ölcüde, kalin olarak belirttigim cümleye ise tamamiyla katiliyorum.

ayrica:

Elimizdeki kaliteli futbolcu sayısı,geçen sezondakilerden fazla olduğu için,bundan sonra futbolcularımızın vereceği onur mücadelesini izleyebiliriz,hatta izlemeliyiz.Çünkü yapılan yorumlar onlara hakaret niteliğinde,transfer dedikoduları çıktığı andan itibaren.[...]

hakaret kelimesi belki agir olabilir, ama burda geri kalan 20 küsür oyuncuyu sanki bu takima layik degilmisler ve bu oyuncular yattarasiz bir hicmis gibi lanse edilmesi yanlis diye düsünüyorum. diger basliklarda da yazmistim. takimi yine elestirebiliriz. ama 2 hafta önce nasil elestiriyorsak, yine aynen o sekilde elestirmemiz gerek. barisin gelismesi gerektiginden, egoist futbol tarzini birakmasi gerektiginden, ersun yanalin neden diger genc oyunculara sans vermediginden vs vs herkes kendi eksik gördügü noktalari belirtebilir. ama tek bir futbolcunun satilmasi sonrasi, trabzonspor takiminin büyüklügünü sorgulamak, sampiyonluk ümidinin sifirlandigini iddia etmek agirdir. yattara trabzonspor icin bir geri adim olabilir. ama bu tek bir geri adimla alinan hizin yönetim tarafindan nasil 20 küsür ileri adima dönüstürebilecegini gecen transfer döneminde gördük. "bugün kimi aldik acaba" gibi bir cümle kurdurabiliyordu bu yönetim o günlerde bize
örnek:
tek geri adim: gökdeniz
ileri adimlar: gökhan, selcuk, colman, cale vs. vs. vs.

simdiki durum:
tek geri adim: yattara
ileri adimlar: gökdeniz den gelen paradan daha yüksek bir miktar a satildi yattara. borclar, gecen transfer döneminkinden daha az. takimin iskeleti az cok belli oldu. simdi elde olan daha büyük imkanlarla, var olan, gecen döneme kiyasla, daha az boslugu bu yönetim nasil dolurur, varin siz düsünün.

[ edit:
fatih tekke, stepanov, szymkowiak, marcelinho vs olayina girmedim, zira bu geri adim, sadri sener yönetiminin geri adimi degildir. sadri senerin tek geri adimi gökdenizdi ve bu geri adimin daha ileriye atlamak icin oldugunu kanitladi.]

"yattara kopma noktasinda" basligindan:

sampiyonluk süreci baslamistir, ve yattaranin bu takimdan gitmesi, bu süreci birakin bitirmeyi, yavaslatmaz bile.

bu takima güvenmiz de tamdir, destegimiz de

saygilarimla

magicyattara
26.09.2008, 23:23
Üzerine koymak konusunda Yattara elinden geleni yaptı.
Yaklaşık 10.5 milyon euro=19 milyon ytl koydu üzerine.
Şampiyon olmak konusunda fikrim yok.

M.S.SOFU
27.09.2008, 01:11
Üzerine koymak konusunda Yattara elinden geleni yaptı.
Yaklaşık 10.5 milyon euro=19 milyon ytl koydu üzerine.
Şampiyon olmak konusunda fikrim yok.
walla onu bunu bilmemde yattara hakkatten fena koymuş :D

Coloradoydu
27.09.2008, 04:54
Futbol tutkusunun dünyanın hemen her yerine yayılmasıyla birlikte, artık kulüpler bu tutkuyu tatmin edebilmek ya da bundan faydalanmak adına futbolculara büyük paralar vermeye başladılar.

Rusya, Kore, Katar, Ukrayna, BAE, vb. ülkelerin sunduğu rakamlar futbolcuların reddedemeyeceği büyüklükte oluyor. Şayet bu futbolculara aynını veya ona yakın olan bir meblağı ödeyemiyorsanız futbolcunun kaçması kaçınılmaz oluyor.

Bu şartlar altında da kadro istikrarı yakalamak pek mümkün görünmüyor. Yani siz üstüne katıyorsunuz ama bi o kadarı da elinizden kayıp gidiyor... Dönüp bakınca "Fatih, Gökdeniz, Yattara, Szymek, Marcelinho olsaydı ne iyi olurdu" diyemeden edemiyor insan.

Peki bunun önüne geçmek nasıl mümkün olabilir? Bunun akla en kestirme gelen ama pratikte de bir o kadar zor olan cevabı şu: "Maddi imkanlarınızı yukarılara çekmelisiniz". Kombine kampanyası, çekiliş, telekomla antlaşma, enerji işine girme, sponsor gelirlerini artırma adımlarını buna yönelik yapılabilecek en iyi icraatlar olarak gösterebiliriz. Ama bu iş kısa vadede olmuyor. Neticelerini oldukça uzun vadede verebilir.

Bunun dışında altyapıya önem vermek de iyi bir çözüm yolu olacaktır. Zira altyapıdan çıkan oyuncuların takımdan ayrılma eğilimleri yabancılara göre daha az. Ancak altyapıya gerekli önemi verdiğimizi söyleyemem. Tesis, eğitim ve diğer imkanlar yönünden Avrupa standartlarında bir "futbol okulu" açmak bu işteki en önemli adım olacaktır. Esasen böyle bir organizasyonu var Trabzonspor'un ama oldukça maliyetli ve gereken önem de verilmiyor. Oysa, nasılki insanın karakteri büyük ölçüde 0-7 yaş arasında şekil alıyorsa, futbolcuların futbol manaliteleri de taa en başından şekil alır. Buna en güzel örnek, sürekli "bireysel oynama" diyerek eleştirdiğimiz ve o şekilde de jübilesini yapan futbolcuları verebiliriz.

Semih
23.03.2009, 21:48
Belki de tarihimiz boyunca yakayamadığımız bir atmosferin ortasına düştük.
Çoğumuz oldukça heyecanlı, takımımızdan çok şey bekliyor.
Kimimiz sağduyulu yaklaşıyor, 'bu sene değil sonraki sene, hatta belki ondan sonraki...' diyor.

İnanıyorum ki,
İçinde bulunduğumuz atmosfer, bu sinerji; bizi hedefe ulaştıracak kadar güçlüdür.

Ve fakat,
Eğer ki hedefe ulaşamazsak yapılacak şey oldukça basittir, üzerine koymak.
Takım oluşturmak kolay şey değil. Tüm gedikleri bir sezonda kapatmak her yiğidin harcı değil.

Başkanımız, sağolsun, bir transfer sezonunda bir kaç yıllık bir operasyon denedi ve üstesinden geldi.
Yine de görüyoruz ki bazı mevkilerimiz aksamakta. Henüz 'olamadık'.

Olası başarısızlıklarda, uzun yada kısa vadeli olsun, umutsuzluğa kapılmamamız gerektiğini sebepleriyle ve örnekleriyle ortaya koymak için açıyorum bu başlığı.

Geçmişimize bir göz atalım;

1986-1987 sezonu kadromuz,

Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Hamdi ARSLAN, Kemal SERDAR, Selami GÜVEN, Hasan VEZİR, Şenol USTAÖMER, Hasan ŞENGÜN, Bahattin GÜNEŞ, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Alper BOĞUŞLU, Lemi ÇELİK, Cemal, Serda BALİ, Güngör ŞAHİNKAYA, B. Hamdi

1987-1988 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Turgay SEMERCİOĞLU, Bahattin GÜNEŞ, Kemal SERDAR, B. Hamdi, Bülent, Hamdi ARSLAN, Lemi ÇELİK,Hami MANDIRALI, Erdoğan YOLMAZ, İskender GÜNEN, İbrahim, Aykut CANİK, Serdar BALİ, Hasan VEZİR, İhsan DERELİOĞLU, Hasan ŞENGÜN, Şenol USTAÖMER, Murat ŞİMŞEK, Alper BOĞUŞLU, Taner, Soner BOZ

1988-1989 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Soner BOZ, Müfit İKİZOĞLU, Levent ZORLUER, Hasan VEZİR, Murat ŞİMŞEK, Hasan ŞENGÜN, Turgut UÇAR, Erdoğan YOLMAZ, Aykut CANİK, İsmail GÖKÇER, Lemi ÇELİK, Mitar LUKİÇ, B. Hamdi ZIVALIOĞLU, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Mirza HADZİÇ

1989-1990 sezonu kadromuz,

Jean-Marie PFAFF, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Erhan, Miodrag YESİÇ, Turgut UÇAR, B. Hamdi ZIVALOĞLU, Lemi ÇELİK, Hamdi ARSLAN, Levent ZORLUER, Soner BOZ, İskender GÜNEN, Hasan VEZİR, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Hasan ŞENGÜN, Aykut CANİK, Suat ŞATIR, Murat ŞİMŞEK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Reha KAPSAL

1990-1991 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Mehmet SOYKÖK, Kemal SERDAR, Turgut UÇAR, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Orhan ÇIKRIKÇI, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Sinan, Levent ZORLUER, Şeyhmuz SUNA, Abdullah ERCAN, Cukiç, İvanoviç, Ahmet KORKMAZ, Kamil USTAÖMER, Rıfat KARAHAN, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1991-1992 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Lars OLSEN, Mehmet SOYKÖK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Şeyhmuz SUNA, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Jacek CYZİO, Orhan ÇIKRIKÇI, Turgut UÇAR, Mahir, Erkan SÖZERİ, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Abdullah ERCAN, Ümit, Tarık, Ferruh, A. Nail, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1992-1993 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Jacek CYZİO, Ogün TEMİZKANOĞLU, Şeyhmuz SUNA,Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Turgut UÇAR, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, İsmail GÖKÇEK, Yuri SHELEPNİTSKY, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Yakup CAN, Soner TOLUNGÜÇ, Soner BOZ, Süleyman Cem USTA, Oktay DERELİOĞLU, İsmail DEMİRCİ

Antrenör; Şenol Güneş

1993-1994 sezonu kadromuz,

Nihat TÜMKAYA, Victor GRİŞKO, Cengiz ATTİLA, Ogün TEMİZKANOĞLU, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Abdullah ERCAN, Yuri SHELEPNİTSKY, Orhan KAYNAK, Tolunay KAFKAS, Soner BOZ, Lemi ÇELİK, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Osman ÖZKÖYLÜ, Mehmet ALARÇIN, Sergej GUSİEV, Ünal KARAMAN, Haluk KULAÇOĞLU, Mehmet İŞMAN, Ender TIRAŞ, Saffet AKYÜZ, Semavi UZUN, Ramazan SİLİN, Şota-Arçil ARVELADZE

Teknik Direktör; Şenol Güneş

1994-1995 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Ramazan SİLİN, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Kemal SERDAR, Osman ÖZKÖYLÜ, Semavi UZUN, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan KAYNAK, Orhan ÇIKRIKÇI, Ender TIRAŞ, Mehmet ALARÇIN, Zafer HIZARCI, Mehmet İŞMAN, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Katchorov, Beradze, Şota-Arçil ARVELADZE

1995-1996

Metin MERT, Metin AKTAŞ, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Mehmet İPEK, İskender EROĞLU, Osman ÖZKÖYLÜ, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan ÇIKRIKÇI, Zafer HIZARCI, Erhan KOÇ, Akın SAĞLAM, Hasan ÖZER, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Şota-Arçil ARVELADZe

Tüm bunlara ek olarak Sadri ŞENER kimi dönem başkan yardımcısı kimi dönemse başkan olarak o malum yıla kadar bu ekibe katkıda bulunmuştur.

Bugün gerçekten tartışılması gereken bir mesele haline geldi...

Takımın ve hocanın misyonunu tamamladığını düşünenler, üşenmeyip bir okusun lütfen...

magicyattara
09.04.2009, 22:33
Acaba seneye kaç kişi kalır bu takımdan?

Eğer şampiyonluğa oynayacaksak...

Muhammet
09.04.2009, 22:40
Yeni forvetlerin gelmesi gerektiği kesin.

Ahmet Faruk
16.07.2009, 21:54
Evet, üzerine ne kadar koyabildik yavaş yavaş muhasebesini yapmaya başlayabiliriz.

msukas
16.07.2009, 22:14
Yav Biraz sabır... Sabır.... Şu ligde şampiyon olamak zor değil... İşte bütün mesele doğru adımlar atıp zamanı gelince semeresini almak. her sene yapbozla bu iş olmaz. Trabzon kısa vade orta vade ve uzun vade hedefler koymalı kendine eğer bunlar yapılırsa inanıyorumki 3-4 sene sonra Trabzonspor bu lige amborgo koyar. ondan sonraki çorap söküğü gibi gelir. Herşey para değil Trabzon parayla transfer edip şampiyon olamaz. olsa istanbul takımları olur Trabzonspor altyapıyı Türkiyeyi çok iyi tarayıp güçlü hale getirmesi lazım ve hersene en az alyapıdan 3 futbolcu a takıma kazandırılması lazım. daha ilkokul çağından gelecek vaad eden futbolcuları alıp bütün masraflarını karşılayıp gerekirse kolej kurup burda eğitimini yapıp hemde yetişmesini sağlamalıdır. bu şekilde ancak başarılı oluruz

Semih
20.05.2010, 02:30
Şu "üzerine koymak" meselesine eğilmenin vakti gelmedi mi?

Çağatay_
20.05.2010, 02:33
Hayır herkes istifa etsin.Bu kadar kötü bir yönetim olamaz.Hepsi iğrenç vs vs ..

Bu tarz yorumlara ne diyeceğiz ?

Semih
20.05.2010, 02:35
Başka başlıklarda zaten tartışıyorsunuz bunu, burada üzerine koyuyoruz diyeceğiz. :)

Çağatay_
20.05.2010, 02:38
Onlar varken üzerine koyamıyoruz bence.

Eleştirmek ile yıkmak arasındaki kalın çizgiyi bile ayırt edemeyen bir taraftar kitlesine sahibiz.

Eleştiri üzerine koymak için çok önemli bir önkoşul.

Semih
20.05.2010, 02:42
Az evvel Abdullah Ercan'ın Oradaydım Belgeseli'ni seyrediyordum.
Trabzonspor'a 1990'da geldiğini okuyunca hatırladım bu başlığı.

Vay be.

Çağatay_
20.05.2010, 02:44
Demek ki şampiyonluk kovalayıp hakedecek kadro 5-6 yılda kurulmuş.

Semih
20.05.2010, 02:53
Hami Mandıralı, Lemi Çelik 86'da gelmiş mesela.
Gerçi Bursa'nın şampiyonluğu bu teoriye balta vurmuyor değil.

Bu teoriyle şampiyonluğa ambargo koyulur ancak. :)

Çağatay_
20.05.2010, 03:14
Çok büyük aptallık yapmazsak bu sene favoriyiz.20 yaşındayım, 96'da izlerdim ama mantık yürütecek yaşta değildim.

2000'li yıllardan itibaren kurduğumuz en iddialı kadro bana göre..Fatih Tekke'li dönemde iyiydik ama biraz tepeden inme gibiydi, şimdi daha planlı programlıyız.

Şeytanın bacağını kıracağız, ve bir kereye mahsus olmayacak.

2011sampiyonuz
20.05.2010, 05:46
Yeni ve iyi bir sag bek ( Serkan sag orta alanda oynamali ) - bir sol bek - bir stoper - bir forvet ( Murat Tosun olabilir. Ne yazik daha bilemiyoruz. )

Seyircinin kayitsiz sartsiz destek vermesi.

Hakemlerle ugrasacak kisilerin olmasi.

Medyayla ugrasacak kisilerin olmasi.

2011 SAMPIYONUZ!!!

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2010, 10:36
ŞAmpiyonluğun veya başarının kadro ile, kalite ile alakası olup olmadığını bu sene bursa göstermiştir. !

Camianız inanıyorsa, takımın üzerine baskı kurmadan, desteğinizi vererek, mustafa keçeliler ile, hüseyin çimşirler ile de şampiyon olabiliyorsunuz!!

35 senedir ligin tepesine oynayan, ama şampiyonlar ligi oynamayan bizim aksimize, görüldüğü gibi şampiyonlar ligine girebiliyorsunuz!

Takımın transfer piyasasından, alış verişiinden çok daha önemlisi, taraftar ve tribünün mantığı, desteği, bütünleşmesi.

Bu olmadığı sürece, messileri de doldursanız takıma farkeden birşey olmayacak!

İstanbul mantığı ile, sadece paranın gücü ile başarılı olamazsınız, çünkü sizdeki paranın çok daha fazlası var istanbul takımlarında!

Bursanın şampiyonluğunun takım kalitesi ile, veyahut para gücü ile hiçbir ilgisi yok.!

Maçların başında, sonunda tribünlerini kontrol edin.

Şampiyonluk maçında, yani son maçta tribünlerin "şampiyonluk için sevmedik" içerikli pankartları..

Kendileri kupa yapıp, siz şampiyon olmazsanız biz size kupa vereceğiz demeleri.

Baskının nasıl alındığının farkında mıyız acaba?

Tribün desteği farkını konuşmuyorum bile!

Yerel basınlar arasındaki farkı konuşmuyorum bile!

Desteği köstek yapanlardan bahsetmiyorum bile!!!!!

Şampiyonluk için takımdan önce, transferden önce halledilmesi gerekenler var.!

Yılgın iseniz, hiç bulaşmayın... !!!

Yılgınlıkla şampiyon olunmaz.!

Sümeyye Şahin
20.05.2010, 11:33
Tarihlere bakmadın okuyordum. :)

Bi an 'Yattara gidiyor mu, daha şimdi okudum haberleri?' :eek:

Yattara mesajlarına kadar tarihe bakma ihtiyacı duymamıştım, yazı gerçekten güncelliğini kaybetmemiş. Her zaman ihtiyaç duyduğumuz cümleleri barındırıyor.

Henüz okusam da, teşekkürler.

Serhat
20.05.2010, 11:42
Mehmet Fatih Yavuz'un yazdıkları çok önemli... Cidden on numara kritikler ve tespitler var...

Teşekkürler... Görüşlerine aynen katılıyorum :)

Ömer Kibar
20.05.2010, 12:41
ŞAmpiyonluğun veya başarının kadro ile, kalite ile alakası olup olmadığını bu sene bursa göstermiştir. !

Camianız inanıyorsa, takımın üzerine baskı kurmadan, desteğinizi vererek, mustafa keçeliler ile, hüseyin çimşirler ile de şampiyon olabiliyorsunuz!!

35 senedir ligin tepesine oynayan, ama şampiyonlar ligi oynamayan bizim aksimize, görüldüğü gibi şampiyonlar ligine girebiliyorsunuz!

Takımın transfer piyasasından, alış verişiinden çok daha önemlisi, taraftar ve tribünün mantığı, desteği, bütünleşmesi.

Bu olmadığı sürece, messileri de doldursanız takıma farkeden birşey olmayacak!

İstanbul mantığı ile, sadece paranın gücü ile başarılı olamazsınız, çünkü sizdeki paranın çok daha fazlası var istanbul takımlarında!

Bursanın şampiyonluğunun takım kalitesi ile, veyahut para gücü ile hiçbir ilgisi yok.!

Maçların başında, sonunda tribünlerini kontrol edin.

Şampiyonluk maçında, yani son maçta tribünlerin "şampiyonluk için sevmedik" içerikli pankartları..

Kendileri kupa yapıp, siz şampiyon olmazsanız biz size kupa vereceğiz demeleri.

Baskının nasıl alındığının farkında mıyız acaba?

Tribün desteği farkını konuşmuyorum bile!

Yerel basınlar arasındaki farkı konuşmuyorum bile!

Desteği köstek yapanlardan bahsetmiyorum bile!!!!!

Şampiyonluk için takımdan önce, transferden önce halledilmesi gerekenler var.!

Yılgın iseniz, hiç bulaşmayın... !!!

Yılgınlıkla şampiyon olunmaz.!

Arkada kalmasın..

Semih
20.05.2010, 12:42
Söylediğim gibi, planlı programlı ilerlemek sadece şampiyonluk getirmez.
Şampiyonluklara ambargo koyar.