PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dörde Kadar Sayamayanlar...

TheCrow
27.02.2005, 08:52
Yapilan arastirmalara göre,çok eski zamanlarda insanlar sadece 3'e kadar olan sayilari bilirlermis.Yani 1,2,3 ve 3'ten sonrasina "çok" derlermis...Bes kisiden bahsetmek isteyen bir kisi "Üç kisi ve yanlarinda iki kisi daha" diye bes kisiyi belirtirmis...
Ne kadar ilginçtir ki,günümüzde dahi ancak üçe kadar sayabilen pek muhterem insanlar bulunabilmektedir...Söyle ki:

Türkiye Birinci Futbol Ligi tarihi boyunca kaç takim sampiyon olmustur?Dört...Kaç takimin formasinda yildiz vardir?Dört...Kaç takim hiç küme düsmemistir?Dört...Kaç takim hemen hemen her sezon basinda sampiyonluk adayi olarak görülmektedir?Dört...Kaç takim Türkiye'nin her sehrinde taraftara sahiptir,kaç takim hangi deplasmana giderse gitsin taraftar desteginden mahrum kalmaz?Dört(Aslinda "bir" ama hadi tek bir deplasmani-o "bir"in sahasini-istisna sayalim da diger üçüne kiyak geçelim)...Cumhurbaskanligi Kupasi,Türkiye Kupasi agirlikli olarak kaç takimin müzesinde bulunmaktadir?Dört...

Bütün bu bilgiler isiginda bakalim:
Türkiye Futbol Federasyonu sifreli kanaldan kaç maçin yayinina izin veriyor?Üç!..Peki bu kanal kaç takimin maçini her hafta yayinliyor?Üç!..
Devletin televizyon kanalinin spor programindaki sunucu zamaninin yüzdedoksanini kaç takima ayiriyor?Üç!..Ayni Devlet televizyonunun ikinci kanalindaki spor programinda eski kaptanlarin yorumcu olarak katildigi programda kaç takimin eski kaptani var?Üç..
"TRT vermiyor ki bu sahane takimin maçlarini biz de yorum yapalim,olmaz ki canim böyle çok ayip ediyor TRT..." diyerek yorumcularinin sözde kendilerini akladiklari NTV'nin radyosu kaç takimin maçini canli veriyor?Üç!..Ha,zaten kendilerini aklayanlar kaç takimin temsilcisi?Üç...
CNN Türk adli kanalda Pazartesi geceleri yapilan programda,adindan da belli olacagi üzere (ileri üçlü) kaç takimin yorumcusu var?Üç...
Bazi kesimler tarafindan ombudsman sifati yakistirilan sayin Reha Muhtar'in ATV'deki "Tribün" adli programinda bulunan tribün adedi kaç?Üç!..

Daha aklimiza gelmeyen,gelse de hepsini yazamayacagimiz nice "Üçlü" programlar mevcut...
Bütün bu saygideger medya mensuplarinin meslegine saygili,isini layikiyla yapmaya çalisan,ne olursa olsun dürüstlük ilkesinden ödün vermeyen insanlar oldugunu,Federasyon yetkililerinin de yayin ihalesini yaparken asla kötü niyetli olmadiklarini,herkese esit mesafede durmaya özen gösterdiklerini göz önüne aldigimizda,ki aksini düsünmek bile istemiyoruz,ortaya su sonuç çikiyor:
Bu kisiler en fazla üçe kadar saymayi biliyorlar...Ama,halbuki magara adami bile bu soruna bir çözüm bulmuslardi,"üç tane,yaninda bir tane daha" diyerek dörde ulasabiliyorlardi.

Bunlar,onu bile beceremiyorlar...

emrebey
27.02.2005, 09:10
çok güzel yazmissin ama bu bahsettiklerin insanlar için geçerli o yüzden yorma fazla kendini onlar anliyamaz

Mollasalihoğlu
27.02.2005, 11:22
bu yaziya bi üçlü çekilir smileys/smiley36.gif

bunlara yapilabilecek tek sey verilebilecek tek cevap sampiyonluk.

İsmail Çavuşoğlu
27.02.2005, 11:29
YAZIN ÇOK GÜZEL OLMUS ELLERINE SAGLIK BUSENE SONUNDA GÖRECEGIZ 4'E KADAR SAYAMAYANLARI ALDIGIM BIR HABERE GÖRE BU MAHLUKLAR MATEMATIK KURSLARINA GIDIYORLARMIS SAYI SAYMAYI ÖGRENMEK IÇIN BU SENE SONUNDA ÇOK IHTIYAÇLARI OLCAKMIS 4 RAKAMINA AMA KAFALARI BASARSA TABIKI ONLARDA O KOT KAFA OLDUKTAN SONRA BEN YINE ANLAYACAKLARINI ZANNETMIYORUM..

l-m
27.02.2005, 11:37
Kaan abi yine her zamanki gibi döktürmüssün...

Dikkatimi çeken sey ise bu 3 saplantisi bulunan insanlarin Türkiye Milli Takimi Dünya 3.sü oldugunda burun kivirmalari, teknik direktörün Trabzon'lu olmasinin etkisi olmadigina(!) göre, ya ne istediklerini bilmiyorlar ya da ne yaptiklarinin farkinda degiller?

of-lee
27.02.2005, 12:33
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Oğuz
27.02.2005, 14:40
Üç Üç Üç Üç...

Onlarin üç tanesi, bizim kendi içimizdeki "üç"lüye yetisemiyor..; Fatih-Gökdeniz-Yattara..

O üçünün parasi, bizim "üç"lüyü almaya yetmiyor..!

Madem üç rakkamina sempatileri var, bizim "üç"lü onlara yeter.!

Mollasalihoğlu
27.02.2005, 14:42
üç'ün bir'ini alsalar kina yakarlar ama zor!!

Sacit
27.02.2005, 16:14
adamlar robot oldu icin normaldir.cunku baskalari tarafin dan yontilmeleri bunu gosteriyo.bir it gibi.smileys/smiley36.gif

denizci61
27.02.2005, 16:45
"Körler sagirlar birbirini agirlar" Bunlar devekusu misali baslarini kuma gömmüsler..."Günes balçikla sivanmaz" Atasözleri ne güzelde anlatiyor bu zavallilarin durumunu...

canavar
27.02.2005, 16:48
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley18.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley9.gifsmileys/smiley11.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley29.gif

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Bu Sinirim O kendini bilmezlere

Guests
27.02.2005, 18:48
"protesto maili" olarak, bundan sonrabu yaziyi da kullanabiliriz... smileys/smiley32.gif

mahir_kuzey
27.02.2005, 19:34
aslinda kaça kadar saydiklarinin hiç bir önemi yok. zaten biiiirrrr dendiginde biz variz aslinda. bir tarafta varolus sebebi karapara aklamak ve pasaport çikarmak gibi karanlik islerden olusan üç lü. diger tarafta genetik olarak spora vede futbola yatkin bir sehrin onurlu bir takimi. sahsen ben 4 büyük söylemindende hazzetmiyorum. oüç ne idügü belirsiz takimla bir arada anilmak hiç hosuma gitmiyor. onlar kendine ne derse desin biz o üç kiz kardesten çok ama çok farkliyiz. tek büyük var o da trabzonspor. yapmamiz gereken tek is bütün dolaplarin farkina vararak takimimiza sonuna kadar sahip çikmak ve sezon sonunda sampiyon olmak.

böyle onurdan ve sereften yoksun birdönemde trabzonsporumun sampiyon olmasi her zamankinden daha anlamli olacak.

haydi koçlarim yüzümüzü kara çikartmayin...Edited by: mahir_kuzey

emrebey
27.02.2005, 19:49
insan kiligina bürünmüs it bunlarsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

ahmetsalih
27.02.2005, 21:54
büyük olmak bence ligde bulunan öteki takimlardan kupa , kadro , mazi ,taraftar... bakimindan fazlasi olanlara denir sizce bizim kupalarimiz , kadromuz ,mazimiz ve en önemlisi taraftarlarimiz bunu hak etmiyolarmi?

bence onlardan fazla ediyolar ama ....

sanatik
28.02.2005, 03:58
Bravo sana TheCrow

cok güzel acikladin durumu.

Yaziyi okur okumaz her trabzonsporlunun bu durum cözülene 3 yerine 4 olmasi icin Protestoya devam etmesi gerekir.

TRT protestosu bir ilk olarak örnek sayilir ve bunlara 4 üncü rakami ögretene kadar hep birlikde hareket ederek hakketigimizi istemeliliyiz.

BMN yöneticileri ne güzel bir slogan üretmisler --> Hep birlikde - Sonuna kadar !!

@ mahir_kuzey

düsüncelerine katiliyorum.

onlarla anilmak istemiyoruz ama ayni ligde oynuyoruz yillardan beri ve haksizlik varsa ortada bunu kaldirmak gerekir. Tabiki bu haksizlik sampiyonlugumuz ilan ettikden sonra belli bir dönem yokolacakdir ( yinede gereken degeri vermiyeceklerinden eminim simdiden - zamaninda oldugu gibi ). Aksini düsünmek istemiyorum ama düsünürsek yine eski tas eski haman devam edilecekdir. Her sezon bizi böyle sinir etmeye kimsenin hakki yokdur.

Biz türkiye liginin en delikanli en yigit takimin taraftariyiz. Biz Trabzonsporluyuz.

Edited by: sanatik

EmrahYalçınalp
28.02.2005, 08:01
Kaan, ironi müthis... Ama katilmadigim tek nokta var, Reha Muhtar. Bence ciddi ciddi üçten sonra saymayi bilmiyor olabilir, o yüzden dalga geçmeyelim, Allah adami tas yapar !

smileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gif

Barış
28.02.2005, 11:58
Ögretecez 4 ü de digerlerini de...

61viya
28.02.2005, 12:00
Kaan, ironi müthis... Ama katilmadigim tek nokta var, Reha Muhtar. Bence ciddi ciddi üçten sonra saymayi bilmiyor olabilir, o yüzden dalga geçmeyelim, Allah adami tas yapar !

smileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif.....

kaan durumu süper açiklamisin...belirtildigi gibi bunu trt ye yollayabiliriz aslinda..süper olur..

konuya gelince,,,siz merak etmeyin..ben gelecegin matematikçisi olarak,herkese ögretecem saymayi.smileys/smiley36.gif...ama aslida biri bilseler yeter..çünkü tek büyük TRABZONSPOR.........

erolizm
28.02.2005, 12:08
çok güzel yazmissin ama bu bahsettiklerin insanlar için geçerli o yüzden yorma fazla kendini onlar anliyamaz

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

Emorfo
28.02.2005, 12:24
O programlari hazirlayan sunan hepsi bizansa köpeklik yapan insanlar. Yani Türk futbolu ve Anadolu takimlari umurlarinda degil. Maç aksamlari bos bos konusur dururlar. O programlarda konuk olanlar sunuculuk yapanlar yapimcilar medya patronlari hepsi Trabzonspor'un büyüklügünün ve taraftar potansiyelinin farkindalar. Amaç Trabzonspor'u dislamak gündeme getirmemek. Sonuçta bunlar Istanbul basini ve sunucu konuk yapimci vb istanbulun köpekleridir. Trabzonlu is adamlari nedense medya sektörüne girmediler eksikligimiz bence bu noktadadir. Bu bakimdan Trabzonspor Tv zorunluluktur. Ya da Trabzon'da kaliteli bir yerek kanal ulusal yanina geçmek zorundadir. Bu Istanbul medyasindan bir sey beklemek hata olur. Aslinda sorun temelde yalnis. Bu gün Federasyon ve yayin kurulus bu ülkede 3 takimin maçlarini yayinliyor diger takimlara ligin figürani olarak görülüyorsa Türk Futbolu'nun ilerlemesi imkansizdir. Bunun nedeni Türk futbolundan sorumlu olan federasyondur. Avrupa'da bütün maçlari yayinlarlar futbolu sevdirmeye çalisirlar, bizim ülkemizde 3 takimdan baska maç izleyemezsin, spor programlarinda adin bile geçmez. Baski rejimi gibi bir sey. Bu yüzden Trabzonspor önemli bu gibi psikolojik engellemelere yok sayilmalara en fazla direnen ve en güçlü kulüp zaten bizi Trabzonspor'a daha çok baglayan bu degil mi. Ölümüne bir mücadele veriyoruz. Var oldugumuzu burda oldugumuzu, asil güçlü olanin biz oldugumuzu duyurmaya çalismiyor muyuz. Esir sehrin insanlari degilmiyiz. Bu mücadelemiz hep sürecek... Sonsuza kadar hep birlikte!

mahir_kuzey
01.03.2005, 09:45
Bizim 3 mü 4 mü yoksa 1 mi tartismasi yaptigimiz bugünlerde çok ilginç bir olay gerçeklesti. Ankaragücünün maç sonrasi ropörtajlarinda yilmaz vural sebegi maçla ilgili görüslerini açikliyor. : önce 4 dedi sonra 3 diye çevirdi lafi bi an bos bulunmus oldu yani, devam etti 3 büyüklerden sonra türkiyenin en köklü kulübü ANKARAGÜCÜ' dür diye. Aglasammi gülsemmi bilemedim. ulan yilmaz vural ben senin............................................. .......... .................................................. ........

tigin
01.03.2005, 11:56
tanimiyorum,duymuyorum ,görmüyorum, izlemiyorum, sevmiyorum, saymiyorum,okumuyorum reha muhtar'ida yilmaz vural'ida digerlerinide.Bizden bahsetmesinler Trabzonsporumuzu konusma serefine erismesinler.onlar kim oluyorda bizi konusacaklar, elestiricekler, övecekler ,yerecekler.Geçmisteki basarilarimizi medyanin ilgisimi kazandirdi bize.hepinizin cani cehenneme düzenin yalakalari.