PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lig Başlarken...

samway
21.08.2008, 23:34
evet arkadaşlar lig başlamak üzere ve ben bundan 3 ay öncesine dönmek istedim ozamanlar belkide herkes de soru işaretleri vardı ama bu 3 ayda okadar çok şey sığdırdık ki bazen nefesimiz yetmedi bazen de zamanımız...

evet lig başlıyor bu 3 aydır akılda kalan en guzel transfer veya en güzel anımız neydi trabzonsporumuzla ilgili ?

ben basketbol takımı ve stad olayına ınanılmıcak sevındım ama en guzelı kombınelerın satılması

bır de işteyken hergun heyecanla actıgım spor sayfalarında trabzonspor bır bomba daha patlattı haberının arkasındakı heyecanlı bekleyişler...

ve lig başlıyor çok özledik şimdi söz sizin bu 3 aydaki heyecanlar neydi hüsranlar ???

Arslan61
22.08.2008, 00:33
hic sorma kardes, valla benimde icim icime sigmiyor. Allah yonetimimizden ve baskandan razi olsun...Gercekten sozunun adamiymis..helal olsun onlara

cok heycanliyim, pazar gununu zor bekliyorum valla...insallah lige iyi baslicaz

thejackalts
22.08.2008, 00:43
valla ben ayıramayacağım sanki bu yönetim 6 senede yapılacak şeyleri 6 ayda yaptı. havamız arttı ya. takımımız var artık

Sencer Bulut
22.08.2008, 00:48
Allah cok sükür Gercekten birseyler yapmayı isteyen hedefi olan bi yönetimimiz var aylar öncesinde kimlerin satılacagını konsurken hatta trabzonu büyüklügünü gectim anadolu takımalrı arasında haberleri bile verilmezken su anda iddalı basımızı yere egdirmeyecek bir takımımız var...Sadri baba sen cok yasa Allah gönlüne göre versin.....

Semih
22.08.2008, 07:22
ben kendime geldim. o heyecanlı havayı attım üzerimden.

artık yeni ataklar bekliyorum, yoksa soğuyacağım yönetimden:D

Ahmet Faruk
22.08.2008, 08:40
Haziranın ortalarında bir gün yatıyordum. Telefon çaldı, baktım semih arıyor. Dedim bu uşak kolayına aramaz beni :D Açtım telefonu "Ahmet Gökhan Ünalı aldık" dedi. Bi heyacan sarmıştı o zaman beni, tüylerim diken diken olmuştu. Çünkü daha önce haberlerde ciddi olarak duymamıştık. Benim için en güzel anlardan birisiydi o an

Semih
22.08.2008, 08:55
duygularını paylaşıyorum ahmet:D

İsmail Çavuşoğlu
22.08.2008, 09:15
o aralar yürüyüşüm değişti :) Trabzonsporlu olarak iş yerinde, gittiğim kahvede daha bir gururla ve gür sesle konuşuyordum.hiç kimse cevap veremezdi.bazıları diyordu ya gökhanıda almışsınız,girayıda almışsınız,song u almışsınız yok şunu yok bunu almışsınız diye.kızdırmayın bizi sizin takımıda alırız derdim gururla.bu yönetim bize unuttuğumuz değerleri yeniden yaşattı ALLAH hepsinden razı olsun.şimdi sıra geldi saha sonuçlarına onlarda iyi olursa değmeyin keyfimize..

Ümit Tekşan
22.08.2008, 09:24
Allah Razı olsun Başkanımız Sadri ŞENER ve ekibinden. Bize inanılmaz sevinç yaşattıLar. Helal olsun yönetimimize. Bizde taraftar olarak her zaman yanlarında olduğumuz gibi yine yanlarında olacağız.

Baskanımız Sadri ŞENER ve ekibi TRABZON spor'un küllenmiş taraftarını yeniden Alev aldırdı. Yapılan transferler, olsun basket takımımız , yeni formalar , marşlar vs. vs. hepsi heyecan verici hepsi süper....

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene...

Ne Mutlu TRABZONSPOR'luyum Diyene

The Legend
22.08.2008, 09:27
Gökhan Ünalı aldığımızda çok heyecanlanmıştım. Çünkü transfer beklenmedik bir anda gerçekleşmişti. hüsran olarak formaların sadeliğini diyebilirim. ayrıca yıldız bir 10 numara alınmasını da çok beklemiştim oda olmadı ama yönetimimizin canı sağolsun. camiaya bu havayı tekrar kazandıran herkese teşekkürler.

Tolpaş61
22.08.2008, 09:28
iyi sezon geçirmeyi umut ediyorum.kazasız belasız bir sezon olur inşalllah.sakatlık ve ceza sorunu yaşamayız umarım.

Emirhan Ömeroğlu
22.08.2008, 09:43
herkes bi şey anlatmış... kötü dönemlerinde bırakın tsden konuşmayı hiç ilgimi çekmiyodu diyebilirim.. diceksiniz nasıl TS lisin öle değil o kadar bozuluyodum ki ağlıcak gibi oluyodum.. Her transferde bütün aileye btün çevreme ilk haberleri been ulaştırdım sevinçle :) artık sabredip şampiyon olma vakti... 7 için herşey hazır!

a d bacan
22.08.2008, 09:45
sadece heyecanla bekliyorum her türlü sonuca kendimi alıştırıyorum
nede olsa yeni bir takımız
iddiada edemiyorum
bunu üzerimden atmak biraz zaman alacak...
çok acılar çektik çoook.

_KaaN_
22.08.2008, 09:52
.sakatlık ve ceza sorunu yaşamayız umarım.

bunlarla çok uğraştık...artık temiz bir iş yapalım...taraftarımız sahaya birşeyler atacağına üzerine forma giysin...istanbul takımlarından örnek verecem şimdi olmayacak....aslında forması olmayanları stada almamaları lazım....bu düşüncemi eleştirenler olabilir ama örnek almalıyız...

omondoles
22.08.2008, 10:13
Allah razı olsun başkanımız ve yönetimimizden.. Geçen yıl pazar günleri zehir idi bana ... bu sene inşaallah pazar günlerini iple çekeceğim :)

Reha
22.08.2008, 12:19
ve lig başlıyor çok özledik şimdi söz sizin bu 3 aydaki heyecanlar neydi hüsranlar ???

3 Ay önce de tokatlayıdum seni yine tokatlarım Ayhan!

yns_emre61
22.08.2008, 12:39
rüya gibi..

halil ibo
22.08.2008, 12:42
Yerle yeksan edilmiş,matruşka gibi muhalif üretmiş bir camiayı,ayağa kaldıran ve birlikteliği sağlayan sayın başkanımıza ve onun nezdinde yönetim kuruluna teşekkür etmek boynumuzun borcudur.
Hoş ne kadar teşekkür etsekte azdır ya işte o yüzden kombine alarak,olimpiyatı doldurarak bizde üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz.
Bundan sonra sorunlu değil sorumlu,kendi futbolcusuna değil rakibine ateşli taraftar olarak, Avni Aker'de cehennemi yaşatmak için kolları sıvayalım.
Futbolcularımızda kendilerine güvenerek yeteneklerini ve güçlerini sonuna kadar kullanarak başarılı olmamız için hocanın yönetiminde gerekeni yapsınlar.
Tüm rakiplerimizde başarımıza şapka çıkarmayı ihmal etmesinler bu arada...:)
He bu arada 3 ay önce bunları hayal etmek çoooooooooook çok zordu.

Zafer BİLGİN
22.08.2008, 12:48
özellikle trabzondaki kardeşlerimden ricam şudur;

gerekirse takım 5 yiyecek alkışlayın

gerekirse takım 5 hafta arka arkaya mağlup olacak alkışlayın

gerekirse futbolcular çok büyük hatalar yapacak alkışlayın

gerekirse ersun yanal olmadık kadrolar çıkaracak alkışlayın

her halükarda destek verin adım gibi eminim önümüzdeki sene şampiyonuz.yeterki bu seneki bu güzel oluşumu bozmayın.

Barış BAKIRTAŞ
22.08.2008, 12:54
Kuzenim arıyor ve son dakikaka Trabzonspor Gökhan Ünal ile anlaştı diyor. Gökhan Ünay gibi istanbul takımlarının peşinde olduğu bir oyuncuyu sessiz sakin alıyor olmamız çok sevindirmişti beni. Yapılan transferler sonucunda alamadığınız bir oyuncu varsa söyleyin bizim yönetime iletiyim hemen alsın diye rahat rahat her ortamda hareket etmemde benim için tarifi olmayan bir duyguydu :)

Burak
22.08.2008, 13:05
Haziran'da sınavımın tekrarı umudu ıle Kıbrıs'ta kalmıstım, oglen sıraları uyuyup kalktıktan sonra msn ı actım, Berk Akçay, "la oğlum Gökhan'ı aldık" dedi, allah allah dedim alay mı edıyor bu, aksam aksam eglenecek bırını arıyor herhalde :D bmn ye bır baktım baslık acılmıs :) Ama alınmasına en cok sevındıgım futbolcu Song oldu

lazzz61
22.08.2008, 14:36
colmann egemen selcukkk ınan gokhan unal song, yattaranın hala bızde olmasına ve yenı bir basketbol takımımızın olması benı cok sevındırdıı

Ahmet Kuru
22.08.2008, 14:40
3 ay öncesine kadar sezon öncesi böyle heyecanlı olacağım,liglerin başlamasını sabırsızlıkla bekleyeceğim aklıma gelmezdi...
İlk defa bu derecede umutluyum gelecekten...
Biz yönetimi ve futbolcuları,onlarda bizi cümle aleme utandırmaz inşallah...

Muhammed KOÇ
22.08.2008, 14:45
heyecanlıyız herkesten çok sabırsızız ama inş. gene taraftarlar sahaya girmez. ne olursa olsun bize yakışanı yapmalıyız..

Tayfun
22.08.2008, 14:58
Şu geçen zaman zarfı içersinde "Sadri Başkan & Ekibi" ayakta alkışlanacak işlere imza attı ;

Açıkçası ben transfer dönemi olsun başka şeyler olsun pek umutlu değildim ama gelin görün ki Yönetim yaptıkları icraatlarla bizi öyle bir havaya soktu ki ligin yeni bitmesine rağmen çoğu kişi sabırsızlıkla ligin başlamasını bekliyordu.. :)... Beni heyecanlandıran transferlerin başında ise "Gökhan Ünal" geliyor inşallah bendeki - bizdeki bu heyacanın devam etmesini sağlar...

Sonuç itibariyle "Sadri Başkan & Ekibi" Alkışlanmyı Hakediyor :alkış:.... Teşekkürler "Yönetim"

Dursun Kaplan
22.08.2008, 15:10
Daha önce bu kadar heyecanla beklememiştim ligi.. :) Bu sene çok farklı olucak..

Adam gibi yönetim,adam gidi kadro ve biz taraftarlarıyla Trabzonspor'umuz inşallah başarılı sonuçlar elde edecektir.. Biz buna inanıyoruz ve güveniyoyuz..

Muhammed KOÇ
22.08.2008, 15:11
ntv yi gezerken bir haberrrrrrr !! :D

Spor yazarlarından 5 soruda Süper Lig tahmini

Yeni sezonda Trabzonspor ve Ersun Yanal lige damgasını vuracak. Yıldız adayları arasında G.Saray’dan Kewell ve Aydın, Trabzon’dan Selçuk İnan ve Yattara, F.Bahçe’den Semih ve Güiza var. Kayserispor sürpriz yapabilir, Denizlispor ise ligden düşebilir.

Ayrıntılar >>> http://www.ntvmsnbc.com/news/456968.asp

muratd61
22.08.2008, 15:38
gerçekten herşey mükemmeldi allah yönetimden razı olsun.ancak bu dönemdeki en büyük hayal kıırklığım kaleci sorununun çözülememesi oldu.halen daha slyva ya kendin hallet sorununu deniliyor sanki kalemizdeki tolga zengin pantermiş gibi.aslında yönetim kayseri den ayrılan ivankov u alacaktı hemen..neyse artık herşeyin hayırlısı inşallah kaleci yüzünden bir sezon daha heba olmaz..ben yinede yönetimimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...:)

Küçükalioğlu
22.08.2008, 15:50
Ben transferlerden veya stad işinden çok şu sürekli gelir elde edeceğimiz projeler için teşekkür ederim yönetim kurulumuza. Özellikle enerji işine inşallah daha çok yatırım yaparlar neticesinde Sadri başkanda bir gün gidecek ama Trabzonspor her daim olacak.

Ertan OKUMUŞ
22.08.2008, 15:54
Trabzondaki kardeşlerim;
En büyük görev size düşüyor,bizler takımın antrenmanını seyredemezken sizler onlarla neredeyse hergün görüşüyorsunuz noolur bunun kıymetini bilin sevginiz zarar vermesin bu takıma inanın bence dünyanın en şanslı insanlarısınız bu takımla bu kadar içiçe olabildiğiniz için...
Saha sonuçları her ne olursa olsun takımımıza desteğinizi esirgemeyin,hocamızada yönetimimizede unutmayınki en küçük bir başarısızlıkta bizanslılardan önce "içimizdeki irlandalılar" ortaya çıkacaklar,demediklerini bırakmayacaklar
Hocamız gecen seneki kadroya bile oynattığı futbol ile takdirimizi kazanmadımı?? madem hocamızdan-yönetimimizden eminiz sabredelim kesinlikle başarı gelecek
Herkes yanındakinden sorumlu olsun,sahaya birşey atmayalım-attırmayalım-atlamayalım namerdlere fırsat vermeyelim

:bmn3:

Arslan61
22.08.2008, 16:30
Trabzondaki kardeşlerim;
En büyük görev size düşüyor,bizler takımın antrenmanını seyredemezken sizler onlarla neredeyse hergün görüşüyorsunuz noolur bunun kıymetini bilin sevginiz zarar vermesin bu takıma inanın bence dünyanın en şanslı insanlarısınız bu takımla bu kadar içiçe olabildiğiniz için...
Saha sonuçları her ne olursa olsun takımımıza desteğinizi esirgemeyin,hocamızada yönetimimizede unutmayınki en küçük bir başarısızlıkta bizanslılardan önce "içimizdeki irlandalılar" ortaya çıkacaklar,demediklerini bırakmayacaklar
Hocamız gecen seneki kadroya bile oynattığı futbol ile takdirimizi kazanmadımı?? madem hocamızdan-yönetimimizden eminiz sabredelim kesinlikle başarı gelecek
Herkes yanındakinden sorumlu olsun,sahaya birşey atmayalım-attırmayalım-atlamayalım namerdlere fırsat vermeyelim

:bmn3:

Sana yurekten katiliyorum abicim. Bak ben Hollandadayim, ama inanin keske Trabzonda olabilsemde olumune destek verebilsem stadyumda takimima...Pazar gunu tribunler dolsun!!!!!!Bos yer kalmasin!!!Bende Ligtv karsisinda sizden ve futbolcularimizdan zevk alayim!!!!

:alkış::alkış::alkış::alkış:

ÖmerFarukYılmaz
22.08.2008, 16:48
Ben buraya yazıyorum....

Eğer ilk 3 hafta yenilmezsek,7 hafta yenilmeyiz..

7 hafta yenilmezsek İlk yarıyı yenilgisiz kapatırız..Ben bunu hissediyorum...

Herşey yapıldı tek bir şey hariç,Oda bu gemiye rüzgar üflemek lazımki kendilerine güvenleri gelsin...

Eğer ilk 3 hafta yenilmezsek ben bu seneyi ilk 2 içinde bitireceğimiz hissediyorum...

Ama oyuncular bir gelibiyetin tadına alışsın bakalım...

artvinli_mert
22.08.2008, 17:25
burda lig bitiminden bu yana kadar olan her şey nerde ise belirtilmiş daha bir kaç ay önce trapzon spor ne olacak derken şimdi 7 diyoruz başka bir şey demiyoruz işde heyacan bu artık şampiyonluğa inanmış bir tarafdar en heyecanlısı bu bir yazı gördüm yukarda 5 maç kaybetsekde desdekleyin diyen arkadaşa katılıyorum desdek olalım arada çatlak sesler çıkacak çıksın susturalım hep desdek hep desdek
fırtına bu sene çok sert esecek dikkat edin çok sert

lazzz61
22.08.2008, 18:18
bi de mahmut aaksuuu .. bu adamı tebrık etmek lazımm

Erdal DİLEK
22.08.2008, 18:34
sabır sabır sabır, yenilmekte var yenmekte, herşey zamanla oturur, kadro iyi, ama genc. tabi ki eleştri olacak ama yapıcı olması temennimiz, zaten ,stanbul medyası yeterince takımın üstüne gidecek özellikle ersun yanal ın, o onda onlar yanlarında bizi isteyecekler, biz yanlarında olursak gerisi kolay,

Allah yardımcımız olsun. . . .

Cafer Bulur
22.08.2008, 18:50
yönetimimiz sagolsunlar 3 ay boyunca cogunda mutlu oldugumuz icraatlara imza atti.
trabzonspor tarihinde transferleri ilk kampa yetistiren yegane yönetim oldular.
kendilerine ne kadar tesekkür etsek azdir.
artik bundan sonrasi hoca,futbolcu ve taraftara kaldi.
bunlar da görevlerini layikiyla yaparlarsa basarili olmamamiz icin bir neden göremiyorum.
yeni sezon trabzonspora hayirlar ve sampiyonluk getirmesi temennisinde bulunmak istiyorum.
insallah hersey gönlümüzce olur.

Alihan Ertürk
22.08.2008, 20:57
şampiyonn TRABZONSPOR !!!

Vkgz
22.08.2008, 23:09
Efsane Canlanıyor!
Turkcell Süper Lig’de yeni sezon öncesinde şampiyonluk iddiasını sürdüren takımları değerlendirmeye Trabzonspor ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz sezonun ortasında takımın başına Ersun Yanal’ı getirerek önemli bir revizyona giden Trabzonspor, özelikle sezon başında yaptığı flaş transferlerle adından bolca söz ettirdi. En büyük merak konusu istediği futbolcuları takıma aldıran Ersun Yanal’ın, Trabzonspor’a şampiyonluk sevinci yaşatıp yaşatmayacağı. Kurulan kadro bunun mümkün olduğunu gösteriyor. Nitekim taraftarın kamp döneminhdeki müthiş ilgisi, tüm Trabzonspor camiasının bu sezon için gelecek şampiyonluğa gerçekten inandığını gösteriyor. İşte tüm bu gelişmeleri Sporx editörü Yasin Tunç sizler için değerlendirdi. İşte Yasin TUNÇ’un kaleminden yeni sezonda Trabzonspor…

KARADENİZ FIRTINASI YENİDEN ESİYOR

Karadeniz Fırtınası, 2008-2009 sezonuna tam 17 transfer bombasıyla giriyor. Tarihinin en iddialı kadrolarından birini kuran Trabzonspor eski parlak günlerine dönmek için tüm imkanlarını seferber etti. Bakalım bordo-mavililer önümüzdeki sezon, Ersun Yanal önderliğinde Trabzon’a kupa getirmeyi başarabilecek mi?

Geçtiğimiz sezona çok da iyi bir giriş yapamayan Karadeniz ekibi, Sivasspor maçında yaşadığı olumsuzluklarla ilk haftadan 3-0 yenik ilan edilmişti. İlk yarıda oynadığı 18 maçtan 6 galibiyet çıkartabilen Trabzonspor lige erken havlu attığının sinyalini veriyordu. Özellikle deplasman maçlarında kaybedilen puanlar uzun lig maratonunda derinden yaralamıştı bordo-mavilileri.

YENİ TRANSFERLER YENİ HEYECANLAR

Trabzonspor Sadri Şener başkanlığında geçmişe sünger çekerek, iddialı bir bütçeyle yeni takımını oluşturmaya başladı. Galatasaray’ın Kamerunlu yıldızı Rigobert Song’u, Kayserispor’un gözde forveti Gökhan Ünal’ı, Bursaspor’un kaptanı Egemen Korkmaz’ı, Manisaspor’un genç yeteneği Selçuk İnan’ı, Gençlerbirliği’nin yırtıcı oyuncusu Promise Isaac’i ve Fransa Ligue 1 takımı Lille’in başarılı file bekçisi Tony Silva’yı renklerine bağlamayı başaran Trabzonspor, ligde fırtınalar estirecek gibi gözüküyor.

KALE EMİN ELLERDE

Brezilya’dan büyük umutlarla transfer edilen Jefferson’un bir türlü kalede güven verememesi, genç file bekçisi Tolga Zengin’in de tecrübesizliği, Trabzonspor’un zor gol attıkları bir sezonda kolay goller yemelerine sebep oldu. 2008-2009 sezonunda her mevkide revizyona giden bordo-mavililer kaleyi Fransa’nın Lille takımının tecrübeli file bekçisi Tony Sylva’ya emanet etti. Senegalli oyuncunun Fransa Ligi’nde gösterdiği performans ortada. Yıllarca Fransa Ligi’nde kaleyi korumak kolay değil. Önümüzdeki sezon Trabzonspor’un nokta transferlerinden bir tanesi olduğunu ispatlamak zorunda; çünkü Karadeniz ekibinde bu sene hayaller çok büyük.

DEFANSTA TECRÜBELİ SONG

Trabzonspor’dan Erdinç, Oumar, Kürşat, Tolga, Çağdaş gibi defansif yönü kuvvetli oyuncular geldi geçti. Büyük umutlarla transfer edildiler, ama savunmada bir türlü istenilen performansı gösteremediler. Yıllardır bordo-mavili takımın sıkıntısını oluşturdu bu defans bloğu. Bir türlü defansı toplayacak bir futbolcu bulunamadı. Brezilyalı Fabiano Eller gibi, Sırp Milan Stepanov gibi kaliteli isimler de Trabzonspor’da oynadılar ama bir türlü dikiş tutturamadılar. Stepanov Porto’ya, Eller’de Atletico Madrid gibi büyük kulüplere transfer olmuşken, neden Trabzonspor istenilen verimi alamadı bu futbolculardan.

Başkan
Sadri Şener artık bu karmaşaya son vermeyi kafasına iyice yerleştirmiş ki, Galatasaray’dan Rigobert Song’u defansın göbeğine transfer etti. Bordo-mavililer hırslı, mücadeleci ve takım oyununu seven Kamerunlu yıldızı kadrosuna katmasının faydasını sezon içerisinde görecek. Song’u gittiği kulüplerin taraftarlarının çok sevmesinin elbette birden fazla sebebi var ve tecrübeli futbolcu bir seyircinin takımından beklentisini çok iyi biliyor. Ben onu Trabzonspor’un en başarılı transferlerinden biri olarak nitelendiriyorum.

ERSUN YANAL RİSK SEVİYOR

Genç teknik direktör gittiği takımlarda her zaman göze hoş, ofansif oyunu daha fazla düşünen ve sürekli gol arayan bir ekip yaratmaya çalıştı. Genelde inişli-çıkışlı bir grafiğe sahip olan Yanal’ın önümüzdeki sene Trabzonspor’da işi daha da zor. Bu kadar transferin karşılığını bekleyen büyük bir Trabzonspor camiası var. Takımını çok ofansif oynatması bazı maçlarda Yanal’ın başına büyük dert açıyordu. Song ile yumuşak karnı olan defansını daha güçlü bir hale getirdi. Muhtemelen Egemen ile defanstaki kilit ikiliyi oluşturacak Kamerunlu oyuncu bakalım göstereceği performansla Yanal’ın yüzünü güldürebilecek mi? Trabzonspor takım olarak tam oturmadığı için sezon başı eksiklikleri göze çarpabilir ve hoşgörülebilir. Fakat bu sezon için Ersun Yanal’ın elinde daha güçlü ve genişlemiş bir kadro olduğu da unutulmamalı. Yanal’ın kafasındaki sistem ve elinde bulundurduğu alternatifli kadro Trabzonspor’u yıllardır özlemini çektiği şampiyonluğa ulaştırabilir.

HÜSEYİN ÇİMŞİR ÇOK AĞIR

Kaptan Hüseyin Çimşir bildik bileli ağır bir futbolcu. Savunma yönünden bir problem oluşturmasa da ofansif bir takım hüviyetinde oynayan Trabzonspor için büyük bir sıkıntı oluşturuyor.

Hüseyin klasik bir biçimde savunma önünden ayrılmıyor. Böyle olunca takım hızlı olarak karşı alana geçemiyor. Trabzonspor, Hüseyin’i stopere alıp, orta alana iki yönlü oynayacak bir futbolcu eklerlerse daha güçlü olur. Ki Egemen Korkmaz ve Selçuk İnan bu bölgeye alternatif olarak sunulabilecek oyuncular. Ama Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte ve özellikle kaptan Hüseyin’in oynadığı mevkide başka bir oyuncunun şans bulması oldukça zor gözüküyor.

BARIŞ, GİRAY VE ADNAN FORMAYI ZORLUYOR

Trabzonspor'da genç futbolcular ise Yanal'ın gözüne girebilmek için ellerinden geleni yapıyor. Bordo - mavili takımda bu futbolcuların dışında Barış, Giray ve Adnan performanslarıyla formaya yakın isimler olarak gösteriliyor. Bu arada milli takıma giden sekiz futbolcunun yokluğunda tekrar takıma dahil edilen 5 genç futbolcu Yakup, Sami, İsmail, Buğra ve Eren'in durumundaki belirsizlik sürüyor. Ersun Yanal’ın bu futbolculardan nasıl yararlanacağı ise tam bir merak konusu oluşturuyor.

Trabzonspor'un genç futbolcusu Barış Memiş, Almanya kampında gösterdiği performans ile göze batmıştı. Hazırlık maçlarında oyuna sonradan girdiği bölümlerde takımı ateşleyen isimlerden olan genç futbolcu, Ümit Milli Takıma da çağırılınca Yanal'ın yeniden gözüne girmeyi başardı. Sezon öncesi yapılan Gerede kampında iki kez idmana geç kaldığı gerekçesi ile Yanal tarafından sert bir dille azarlanan Barış, disiplinli olursa ilk 11’de kendine yer bulabilir.

YENİ TRANSFERLERİN UYUM SÜRECİ

Bordo-mavililer transfer sezonu açıldığında adeta futbolcu taarruzuna geçti. Beerschot’tan Gustavo Colman, Dinamo Zagreb’den Hrvoje Cale, Nijmegen’den Sami Büyüktopaç, Hamburg’tan Fatih Altundağ, Unterhaching’den Ceyhun Gülselam, Pazarspor’dan Ahmet Erdoğan ve Abdülaziz Solmaz, Altınordu’dan Yakup Bugün gibi adı duyulmamış ama yetenekli futbolcuları kadrosuna dahil etti. Şöyle bir gerçek var ki; yapılan transferler Trabzonspor için papatya falına da dönüşebilir. Yeni katılan oyuncular Trabzonspor gibi büyük bir camianın ağırlığını kaldırabilecekler mi? Ersun Yanal bu oyuncuları takıma monte edebilirse teknik direktörlük adına büyük bir iş başarmış olacak, ama rüzgar ya tersten eserse? Bordo-mavili camianın transferlerden sonra beklentileri o kadar büyüdü ki, dört gözle sezonun başlamasını ve Trabzonspor adına yakışır bir takım izlemek istiyorlar. Genç teknik direktörün bu beklentiler altında ezilmeden Trabzonspor’u korkulacak bir ekip haline getirmesi gerekiyor. Yeni transferler sezon öncesi kamp döneminde uyum sürecini kısmen de olsa atlattılar.

Görünen o ki, yeni oyuncuların tam olarak takıma oturması için biraz daha zamana ihtiyaç var. Ligin ilk haftalarını kayıpsız atlatmak Trabzonspor için çok önemli. Aksi takdirde ilk beş haftada alınacak kötü skorlar rüzgarın terse dönmesine sebep olabilir. Trabzonspor camiasının bu konuda biraz esnek davranması ve takımın uyum sürecini atlatmasına destek vermesi gerekiyor.

ALTERNATİFİ BOL BİR TAKIM OLUŞTU

Trabzonspor’da dev bir kadro oluştu. Artık her mevkinin bir yedeği var. Hatta bazı oyuncuların bir değil iki tane alternatifinin olduğu bir ekip söz konusu. Yapılan takviyeler formanın aslanın ağzında olduğunu gösteriyor. Bundan sonra takım içinde Umut Bulut’un Promise Isaac ve Gökhan Ünal gibi çok ciddi rakipleri bulunuyor. Geniş kadro olması genç oyuncular için şanssızlık olarak nitelendirilebilir, çünkü forma şansı bulamadıkları takdirde Anadolu kulüplerine kiralık olarak yollanacaklar. Yanal’ın elindeki geniş kadroyu nasıl kullanacağını, genç oyuncuları ne kadar değerlendirip değerlendirmeyeceğini, hak edene formayı verip vermeyeceğini sezon içerisinde göreceğiz bakalım.

GOL SIKINITISINA KÖKTEN ÇÖZÜM

Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’in Rusya Ligi’ne transferinden sonra hucüm hattında büyük sıkıntılar yaşayan Trabzonspor, Umut Bulut ve Gineli yıldızı İbrahim Yattara’dan sezon içerisinde bir türlü istediği verimi alamamıştı.

Geçtiğimiz sezon 44 gol atmayı başaran Trabzonspor, 4. büyük olma kimliğinden giderek uzaklaşıyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Gençlerbirliği gibi sınırlı bütçelere sahip takımlarla aynı gol oranına sahip olmaları bordo-mavililerin ligin ilk haftalarında zirveden uzaklaşmasına sebep oldu.

Kayserispor’dan Gökhan Ünal, Gençlerbirliği’nden Promise Isaac ile forvet hattını oldukça sağlamlaştıran Trabzonspor, Umut Bulut ve Yattara’nın da desteğiyle önümüzdeki sezon rakip takımların korkulu rüyası olmaya hazırlanıyor.

Ersun Yanal’ın atak futboluna ayak uyduracak oyuncularının yanına transfer edilen yetenekli oyuncular da eklenince, teknik direktörün ofansif anlamda elinde kozlar arttı. Ve bu durum Yanal’ın Trabzonspor’u çok daha fazla pozisyona girecek bir takım kimliğine bürünecek.

YATTARA’NIN PERFORMANSI ÇOK ÖNEMLİ

Trabzonspor camiasının sevgilisi İbrahim Yattara önümüzdeki sezon da takımın gözbebeği olacak. Her ne kadar 17 transfer yapılsa da Gineli yıldızın sahada göstereceği performans Trabzonspor’un kaderini belirleyecek. Geçtiğimiz sezon oynamadığı maçlarda bordo-mavililere ağır hasar veren tecrübeli oyuncunun eksikliği takım içinde her zaman hissedilmeye devam edecek. Fenerbahçe’de Alex, Galatasaray’da Arda Turan, Beşiktaş’ta Delgado’nun oynamaması nasıl takımdaki dengeyi bozuyorsa, Yattara da Trabzonspor’un can damarını oluşturuyor.

Rakip takımlar için her zaman çekinilen bir isim olan Gineli futbolcu, oyun disiplininden koptuğu anda takımını 10 kişi bırakma tehlikesiyle karşı karşıya getiriyor. Göze hoş gelen bir oyun sergilese de futbol bir sonuç oyunu. Eğer gol atamazsanız istediğiniz kadar iyi oynasanız da hanenize 3 puanı yazdıramıyorsunuz. Taraftar da göze hoş gelen oyunu galibiyetle taçlandıramadığınız zaman yine tepki verecektir. Bu açıdan İbrahim Yattara takım oyununa yakın bir performans sergilerse Trabzonspor’a daha çok yararı dokunacaktır.

EN BÜYÜK RAKİBİ KENDİ TARAFTARI

Trabzonspor Türkiye’de stadındaki tel örgüleri kaldıran kulüplerin başında geliyor. Hatta geçen sezon başında Sivasspor maçında çektikleri de ortada. Alacağı yüksek cezaları geçelim, küme düşürülmesi dahi gündeme getirildi. Bu sene takım iyi bir futbol sergileyecekmiş gibi gözüküyor, hatta şampiyonluk yolunda da iddialı transferlerle sezona ‘merhaba’ diyecekler.

Bu yeni kurulmuş takım şampiyonluk yoluna girdiği bir dönemde eğer Trabzonspor seyircisi provoke edilirse; işte o zaman rakiplerinin ekmeğine yağ sürülmüş olur. Ve sahada yenilmeyen Trabzonspor masada yenilmeye mahkum olur. Trabzonsporlu seyirciler takımlarını destekledikleri müddetçe sezon boyu problem yaşamazlar. Aksine bu ateşli seyircisiyle Hüseyin Avni Aker Stadı’nı rakiplerine dar ederler. Şunu unutmayalım ki Trabzonspor takımının en büyük “rakibi” yine kendi taraftarı.

Yasin TUNÇ

NuDGeRR
22.08.2008, 23:43
sadri baskan fırtına gibi geldi ve takımın ustundeki ölu topragını attı =) sabahları uyandıgımda acaba bugun hangi yıldızı transfer edecegiz dediğim oluyordu. TSL ye bi beden buyuk bi stadımız oldu =) 2008 model özel yapım bi otobusumuz. 10 numara bi basketbol takımımız. birbirinden tanınmıs sponsorlarımız. ve en önmlisi geri kazanılmıs; kuskunlugu giderilmiş taraftarımız oldu. bu sene ligde fırtına gibi esecegimiz kesin. bu sene şampiyonluk olmazsa olmaz hedef değil. ama neden olmasın....

bilalharputoglu
23.08.2008, 09:46
Şöyle bir anımı paylaşayım;
Geçen gün bi arkadaşımla oturuyorum (gsli) muhabbet ederken 2 arkadaş daha geldi. Olduk 4 kişi 1 trabzonlu ben diğerleri 1-fb 2-gs neyse ben lig başlasada bi alsak havanızı diyerek takılmya başlayınca artık eskisi gibi bana o kadar cevap veremediklerini gözlemledim, ben takılıyorum onlar susuyor ben takılıyorum onlar susuyor o kadar hoşuma gitti ki içimden "SADRİ BAŞKAN BU MUTLULUĞU BANA BÖYLESİNE TATTIRDIN YA ALLAH SENDEN RAZI OLSUN DEDİM"