PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dozer Cemil'e vefa...

Semih
20.08.2008, 14:02
Kulübümüzün efsane oyuncularından, merhum kaptan Cemil Usta’nın adı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin en eski antrenman sahasına verildi.

Tesislerde düzenlenen törene Başkanımız Sadri Şener, Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Belediye Başkanımız Volkan Canalioğlu, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, eski başkanlarımızdan Özkan Sümer, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Karadenizspor Başkanı Fikret Yavuz, Cemil Usta’nın takım arkadaşları ve ailesi katıldı.

Başkanımız Sadri Şener burada yaptığı konuşmada “Dozer Cemil”in hem sahadaki üstün mücadele gücü hem de saha dışındaki örnek kişiliğiyle Trabzonspor’un unutulmazları arasında yer alan son derece önemli bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

Şener şöyle konuştu;

“Futbol sonrası yaşamında da kaptanlığındaki gibi sorumluluk taşıyan anlayışından bir an olsun taviz vermemişti. Trabzonspor’un hayatta olan olmayan tüm değerlerine gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine inanan bir anlayışın sahibi olarak, isterdik ki bugünkü törende Kaptan Cemil de bizimle birlikte bu anı yaşasaydı. Her şeye rağmen Trabzonspor camiasının O’na olan vefa borcunu yerine getirdiğimize inanıyor, kendisine bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Cemil Usta’nın takım arkadaşı Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Serdar Bali ise böyle bir organizasyondan dolayı yönetim kurulumuza teşekkür ederek, “Ama hizmet edenleri yaşarken de onurlandırmak gerekir” diye konuştu.

Eski Başkanımız Özkan Sümer ise böyle bir harekete çok ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Trabzonspor bu değerlerle büyüklüğe ulaştı. Bu süreç içerisinde bazı değerlerimizi ihmal ettik. Bu eksiği yönetim kurulumuz fark etti. Çok değerli bir oyuncunun ismi ölümsüzleştirildi. Gerçekten çok etkilendim. Çok duygulandım” diye konuştu.

Tören sonrası Cemil Usta’nın fotoğrafı Başkanımız Sadri Şener tarafından çocuklarına armağan edildi.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/200808cemil5.jpg

Tolpaş61
20.08.2008, 14:06
keşke bu vefa hayattayken gösterilseydi.hayatının son yılları futbolculuğu gibi pek parlak geçmedi.bir efsane olan dozer cemil'e kulüp olarak sahip çıkamadık....

Sadullah KAPICIOĞLU
20.08.2008, 14:28
keşke bu vefa hayattayken gösterilseydi.hayatının son yılları futbolculuğu gibi pek parlak geçmedi.bir efsane olan dozer cemil'e kulüp olarak sahip çıkamadık....

genelde böyledir.. Hayattayken kıymet bilmezler... Nankör dünya. Sistem bu! bunlara inanmıyorum fazla samimi bulmuyorum.

A.Hilal Çakıroğlu
20.08.2008, 14:39
Bu ince davranış için yönetimimizi tebrik ediyorum.:alkış:

Şenol Altunsoy
20.08.2008, 14:49
Çok güzellikler gördük seninle çok mutlu ettin bizi saolasın Dozer Cemil nur içinde yat

Mustafa Önal
20.08.2008, 14:50
TEBRİKLER yönetimimize çok çok daha önce yapılması gerekenleri yeni yapıyoruz. olayın insani yanlarının hatırlanması son derece mutluluk verici.

nuri45
20.08.2008, 14:57
cok gec kalmis bir vefa örnegi. Yinede yönetimi bu davranisindan ötürü kutluyorum.

Ahmet Kuru
20.08.2008, 15:42
gerçekten çok geç kalınmış bir durum...
Cebinde 5 YTL ile fevat eden Futbolmuz Dozer Cemil miydi?

ilhan
20.08.2008, 16:12
Nur içerisinde yat Dozer Cemil.. Seni unutmayacak bu camia..

Yönetim kurulumuzu bu güzel jestinden ve hareketinden dolayı tebrik ediyorum.

UğuR
20.08.2008, 16:36
Bu vesile ile Büyük Kaptanımızı tekrar Rahmetle anıyoruz.

Ümit Tekşan
20.08.2008, 16:49
TEBRİKLER yönetimimize çok çok daha önce yapılması gerekenleri yeni yapıyoruz. Tekrardan tesekkürle yönetime..

Gürkan
20.08.2008, 16:53
Geçte olsa klübümüzüm bir değerinin adının yaşatılacak olması güzel. gönül ister ki daha hayattayken bunu onlara yaşatabilmek. inşallah bu bir başlangıç olur.

coolank
20.08.2008, 16:57
Yönetim iyi bir yönetim oldugunu her şekilde gösteriyor ... Eger yanlış hatırlamadıysam Liverpool maçındaki penaltıyı atan kaptan değil miydi ?

POYRAZ
20.08.2008, 18:14
Afferim yönetime.

Recep Alkan
20.08.2008, 18:15
bu da bırseydır. unutmamak guzeldır.

Cafer Bulur
20.08.2008, 18:18
cok gec kalmis bir vefa örnegi. Yinede yönetimi bu davranisindan ötürü kutluyorum.
aynen öyle.ama nedense degerlerimizin kiymetini vefat ettikten sonra anlayabiliyoruz.
yine de yönetimi bu davranisindan dolayi tebrik etmek lazim.
düsünsenize bu takima yillarini vermis olan hami mandirali icin bir jübile maci bile yapilmadi.
hami yede gereken vefa gösterilmeli ve gec de olsa jübile maci olmasada adina birseyler yapilmalidir.

Cengiz Çubukcu
20.08.2008, 18:28
Yönetimi gerçekten tebrik etmek lazım, bizlere de değerlerimizi unutmamak ve unutturmamak düşüyor..

osmanboz61
20.08.2008, 19:24
ALLAH tan dilerim nur icinde yatasin mekanin cennet olsun insALLAH sayin baskanim SADRI SENER beyi ve yönetim kurulunu bu vefali davranisindan dolayi tebrik ediyorum. BÜYÜK TRABZONSPOR

Nytre
20.08.2008, 19:33
Allah mekanini cennet eyles'n.

Semih58
20.08.2008, 20:16
Allah rahmet eylesin.

macka61
20.08.2008, 20:27
yönetimi tebrik ediyorum müzeye Şamil ekincinin adının verilmesi şimdide Dozer Cemilin adının idman sahasına verilmesi

My
20.08.2008, 23:11
gerçekten çok geç kalınmış bir durum...
Cebinde 5 YTL ile fevat eden Futbolmuz Dozer Cemil miydi?Evet, maalesef Dozer Cemil'di.

Yönetimimize sonsuz teşekkürler. Şu ana kadar yaptıkları en iyi işlerden birisi. Cemil'lere, Hüseyin'lere, Ali Kemal'lere çok şey borçluyuz. İllaki vefatlarını beklemeyelim.

kalavara
21.08.2008, 03:33
dayım trabzonspor maçları için evden kaçarmış trabzona gelip maça gidermiş (gümüşhaneden). işte o günleri anlatırken bana demişti ki: dozer cemile fb den teklif gelir ve cemil'in inanılmaz cevabı: ben trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir takımda başka kaptan'ın altında futbol oynayamam...günümüz futbolcuları geldi de aklıma!!!