PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Süper Lig Hiçbir Zaman Temiz Olmayacak''

ÖmerFarukYılmaz
18.08.2008, 17:57
Bu haftaki Aksiyon dergisinden,Eski Futbol Federasyonu disiplin kurulu üyesi Remzi Kazmaz röportajından alıntıdır....

-Futbol federasyonu disiplin kurulu üyesi idiniz.Neden istifa ettiniz?

2,5 yılı aşkın disiplin kurulu as başkanlığı yaptım.Herşeyde olduğu gibi futbolunda çivisinin çıktığını gördüm.

-Çivisi çıktı derken ne gördüğünüzü bilmiyoruz.

Şimdi disiplin kurulu o hafta oynanan Türkiye süper ligi'ndeki tüm maçlarla ilgili değerlendirme yapar.Futbolcularla,teknik adamlarla, yöneticelerle ilgili.En basitini söyleyeyim size.Aziz yıldırım fenerbahçe klübü başkanıdır.Bende fenerbahçeliyim, ama herzaman taraftarlığımı bırakırım dışarıda,öyle girerim toplantıya..Londraya gidip geldiğim sıralarda 4 hafta fenerbahöe başkanının ceza almadığını gördüm ve disiplin kurulunda bir konuşma yaptım.Dedim neden verilmiyor.Herkes koltuk sevdalısı olduğu için Aziz yıldırm'a karşı ceza verme konusunda korkuyorlar.Dedim bu hukuk bu insanada işleyecek.Yani kimsenin bu konuda farkı olmayacak.Nitekim Aziz yıldırım'la ilgili yönetimde çatlaklık başladı ve federasyon'un dışındaki yöneticilerin başta olduğu lobiler sürekli olarak bizi rahatsız etti.Galatasaray,fenerbahçe,beşiktaş gibi klüplere verilen cezalar konusunda telefonlar susmak bilmiyordu.

-Kimden geliyordu bunlar?

Klüp başkanlarından,yüneticilerden,dışarıda gazeticilerden,köşe yazarlarından.Herkes birbirini bağlıyor.Federasyonla benim ilişkilerim iyi diyen veya ilişkisi olan lobiler..Ama ne hikmettir ben 2,5 yıl görev yaptım,bir Allahın kulu da bana telefon etse.Niye etmedi bilmiyorum.Kıskandım.Bana da gelsin bu telefonlar dedim.Gelmeyince istifa ettim..

-Büyük takımlardan biri diyelim ki 3 maç ceza alıyor,itirazlar geliyor takımlardan ve bir hafta sonra kurul toplanıp cezayı 1 maça düşürüyor.Kastınız böyle bir şey mi?

Evet onlar.Bizim verdiğimiz cezalar Tahkim'de iniyor.Gerek disiplin kurulu yöneticileri arasında gerek federasyon yönetiminin disiplin kuruluna müdaheleleri,bunlar oluyor.Bunların adına arkadaşlık,işte dostluk,ahbaplık diyorlar..Futbolun tamamen çivisi çıkmış..

-Peki geçen yıla veya ondan önceki sezona baktığınızda vicdanınızla başbaşa kaldığınızda ''şaibesiz,temiz bir lig oldu'' diyebilirmisiniz?

Kesinlikle öyle bir şey diyemem.Çünkü Süper lig hiçbir zaman temiz olmayacak.İhale peşinde koşan müteahhit yöneticiler ve klüp başkanları bu ülkede sporu yönetmeye devam ettiği sürece şaibe her zaman devam edicektir.Ofsaytın tacın ne oldupunu bilmeyen birçok yönetim tanıdım.Bunlar niye oraya gelmişlerdi biliyormusun?Hepsi ihale peşinde koşan başbakanın adamları idi.Toptan moptan haberleri yoktu.Hemde bunlar süperligde oluyor.İkinci lig üçüncü lig bitmiş..Şimdi bu tip adamların olduğu, bu adamlara klüp teslim edildiği müddetçe,onun yöneticisi de ahlaki olmaz.Spor önce ahlakla başlar...

SDanışmaz
18.08.2008, 18:03
Çıkarcılık işin işine girdi mi hiç birşey doğru düzgün olmaz..

İhale peşinde koşan müteahhit yöneticiler ve klüp başkanları bu ülkede sporu yönetmeye devam ettiği sürece şaibe her zaman devam edicektir.Ofsaytın tacın ne oldupunu bilmeyen birçok yönetim tanıdım.Bunlar niye oraya gelmişlerdi biliyormusun?Hepsi ihale peşinde koşan başbakanın adamları idi.Toptan moptan haberleri yoktu.Hemde bunlar süperligde oluyor.

Örnek Nuri Albayrak..

Dursun Kaplan
18.08.2008, 18:05
Bu .... Aziz(E) heryerde,her pisliğin içinde..

Bu şekil haksız kazancı benimsemiş bir adam ? bu.. Elbet yine yıkarız biz sizin dünyanızı...

Kazım Uzunboy
18.08.2008, 18:08
Bu .... Aziz(E) heryerde,her pisliğin içinde..

Bu şekil haksız kazancı benimsemiş bir adam ? bu.. Elbet yine yıkarız biz sizin dünyanızı...

Burda önemli olan Aziz Yıldırım değil bence.
Yani ona tepkinin bir anlamı yok.
O zaten tanıtmış kendini ama asıl tanıyamadıklarımızı çıkartmalı ortaya :rolleyes:

Recep Alkan
18.08.2008, 18:09
zaten temız olmasını beklemıyordum kı. cunku teız oldugu gun bız sampıyınuz. kımse ıstemıyor kı bızım sampıyonlugumuzu

Dursun Kaplan
18.08.2008, 18:11
Burda önemli olan Aziz Yıldırım değil bence.
Yani ona tepkinin bir anlamı yok.
O zaten tanıtmış kendini ama asıl tanıyamadıklarımızı çıkartmalı ortaya :rolleyes:

Herşeyin başında bu adam çıkarsa,tepkim ona olur.. :)

ÖmerFarukYılmaz
18.08.2008, 18:15
Çıkarcılık işin işine girdi mi hiç birşey doğru düzgün olmaz..

Örnek Nuri Albayrak..

Seninde aklına aynı isim gelmiş:rolleyes:

Kazım Uzunboy
18.08.2008, 18:17
Herşeyin başında bu adam çıkarsa,tepkim ona olur.. :)

Konuyu dağıtmaya gerek yok tabi ama benim yazıdan anladığım başka şeylerdi kusura bakma. :):rolleyes:

futbalski60
18.08.2008, 18:22
Türkiye'de lobisi güçlü olan 4 takım var yani 4 büyükler.Ligin temiz olabilmesi için bu takımların ilk başta kendilerine çeki düzen vermesi lazım.

ilhan
18.08.2008, 18:49
Bu ligi bir Anadolu takımının şampiyonluğu paklar. Her zaman bunu bilir bunu söylerim. Bu devrimi yapacak tek takımda Trabzonspor'dur. Bu ligi temizleyecek tek takım Trabzonspor'dur. İşte o zaman herkes aklını başına alacaktır.

Ozan
18.08.2008, 18:59
Türkiye'de lobisi güçlü olan 4 takım var yani 4 büyükler.Ligin temiz olabilmesi için bu takımların ilk başta kendilerine çeki düzen vermesi lazım.

Bizim lobimizin güçlü olduğunu hiç düşünmüyorum . Öyle olsaydı geçen sene Sivas maçından sonra alınan karar öyle olmazdı . Daha birsürü örnekleri var . En yakını da Fenerbahçe ile oynanan son maçtan sonra yoktan yere seyircisiz oynama cezası verildi . Şimdi kurallarda değişiklik olursa kurtaracağız paçayı . Yoksa itirazımızı kabul etmemişlerdi en başta .

futbalski60
18.08.2008, 19:02
Bizim lobimizin güçlü olduğunu hiç düşünmüyorum . Öyle olsaydı geçen sene Sivas maçından sonra alınan karar öyle olmazdı . Daha birsürü örnekleri var . En yakını da Fenerbahçe ile oynanan son maçtan sonra yoktan yere seyircisiz oynama cezası verildi . Şimdi kurallarda değişiklik olursa kurtaracağız paçayı . Yoksa itirazımızı kabul etmemişlerdi en başta .
O dönemki başkanın sorunu.Trabzon şehrinde 7 tane profesyonel takım var.Bu da federasyon seçimlerinde Trabzonspor'un ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor;)

Emre Bekar
29.10.2008, 10:28
'F.Bahçe'nin şampiyonlukları illegal'
Hacıosmanoğlu "Bu görüntü kimseyi aldatmasın, Aziz Yıldırım F.Bahçe'nin başında olduğu sürece bir şey değişmez" dedi.
29 Ekim 2008 Çarşamba, 10:08
http://www.htspor.com/2008/10/29/resim/105462.jpg

Geçtiğimiz sezon “son 4 haftaya 9 puan önde girmezsek, bizi şampiyon yapmazlar” diyerek Fenerbahçe’nin son 4 haftanın birinde karşılaşacağı takımdan biri olan Trabzonspor’un, o dönemdeki Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sert sözlerine hedef olan Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’un “iletişimdeki hatalarımızı tamir edeceğiz” şeklindeki çıkışı, kamuoyunda tartışılmaya başladı. Radyospor’da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programına katılan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu “Bu görüntü kimseyi aldatmasın, Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin başında olduğu sürece bir şey değişmez.” dedi.

İşte Hacıosmanoğlu’nun sözleri:

Ali Koç herhalde o maçta alkolü fazla kaçırmıştı. Alkolü fazla kaçırdığınızda, gözlerinizden o şekilde dumanlar çıkar. O zamanlar şaşırmıştı sosyal ve ekonomik açıdan bu kadar gelişmiş olan bir insanın bu kelimelerle konuşması ilginçti. “Şampiyon olamayız” demedi “Şampiyon yapmazlar” dedi ve Trabzonspor’u illegalitenin içerisine soktu. Hırsız herkesi kendisi gibi sanar, Trabzonspor hiçbir zaman hırsızlık yapmadı. Ama bu hırsızlık yapan camianın, hırsızlık yapıp nasıl Trabzonspor’un şampiyonluklarını çaldıklarını, herkes biliyor. O zaman, Fenerbahçeli yöneticilerin, zan altında bıraktığı camialardan özür dilemeleri gerekirdi, adamlık bunu gerektirir.

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Asbaşkanları Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu’nun, bir basın toplantısıyla “iletişimde yeni bir sayfa açıyoruz” demelerini değerlendirirken, Koç’un yanı sıra, sarı lacivertli kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ı hedef aldı:

Aziz Yıldırım kobay kullanıyor

Aziz Yıldırım’ın Türk Furtbolu’nun içinde olduğu sürece, bu olumlu mesajların hepsinin, günü kurtarma adına olduğunu düşünüyorum. Türk Futbolu’na neler verdiği, hangi çirkinlikleri kattığı ortada. Fenerbahçe, gururla takip ettiğimiz Avrupa maçlarındaki başarısızlıklarından, ligdeki başarısızlıklarından sonra, tribünlerden “istifa” sesleri yükselmeye başladıktan sonra, adam yerine koymadığınız basın mensuplarından destek istiyor…Bu manevraları kime sorarsanız sorun, alıştığımız ayak oyunlarından, başarısızlıklardan sonra tepkilerin yönünü değiştirecek yeni bir stratejiden başka bir şey değildir. Bu stratejide Aziz Yıldırım arka planda durup, kobay olarak çıkaracağı arkadaşları var.Yine de bu sözlerime rağmen, temennim bu açıklamaların samimi olmasıdır.

Fenerbahçe’nin şampiyonlukları illegal!

Şampiyonlukları devamlı illegal yollardan kazanan bir kurumun yöneticisi, camianızı ağır sözlerle zan altında bırakıyor… O zamanlarda, onlara daha büyük hakaretler etmem gerekirdi, az ettim. Aziz Yıldırım’ı başkan yaptıran Şevket Yılmaz, benim çok yakın akrabam, Fenerbahçe camiasında daha bir çok akraba ve yakınım var…Ben Fenerbahçe Stadı’nın şeref tiribününe gittiğimde, oradaki yöneticiler daha yalnız kalır benden..

Derbi yaklaşınca…

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Kulüpler Birliği Başkanı olarak “maçlardan sonra hakemler hakkında konuşmalım” sözlerine karşın, Şekip Mosturoğlu’nun Bursaspor maçının ardından sarf ettiği sözleri hatırlatan Hacıosmanoğlu “derbi yaklaşıyor, hakemler hakkında konuşan camialar hangi camialar? Zemin hazırlamak lazım, o maça çıkacak hakemi baskı altına almak lazım” diyerek, Galatasaray Başkanı Adnan Polat’a da gönderme yaptı. Genç idareci sözlerini şöyle sürdürdü:

Şekip Mosturoğlu’na soru!

Ulu Önder Atatürk “sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim” demiş “yöneticiler ahlaksız olabilir” demiş mi? 2003-2004 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu kaybetti… Cem Papila için “Şekip Mosturoğlu’nun sınıf arkadaşı” diyorlar… Üç hafta önce Gaziantep’te Trabzonspor’u yendirdi, üç hafta sonra da başka hakem yokmuş gibi, 20000 Trabzonlu’nun yürüdüğü Cem Papila faciası çıktı ortaya… Sormak lazım o zaman, Cem Papilayla ne gibi bir ilişkiniz vardı da federasyonda görev aldığınız dönemde, 3 hafta arayla Trabzonspor’un maçlarını yönetiyor? Geçmişte böyle sabıkalarınız olunca, hakikaten samimi olsanız da insanlar size şüpheyle bakar, bu normal.

http://www.htspor.com/spor-haber/105...ı_illegal.aspx

GERONIMO35
29.10.2008, 11:40
ezikliğin boyutlarına bakarmısınız bütün ligi satsan fenerin parası etmiyor yılLardır ama adAmlar ancak hile ile hurda ile şike ile şampiyon olabiliyorlar
Bileğinin hakkıyla eze eze tertemiz şampiyon TRABZONSPOR

Mustafa Önder
29.10.2008, 11:53
Bu ligi bir Anadolu takımının şampiyonluğu paklar. Her zaman bunu bilir bunu söylerim. Bu devrimi yapacak tek takımda Trabzonspor'dur. Bu ligi temizleyecek tek takım Trabzonspor'dur. İşte o zaman herkes aklını başına alacaktır.

İmza.........

wolf_TS61
29.10.2008, 12:41
İbrahim Hacıosmanoğlu’na helal olsun.Adamı böyle sustururlar şekip.

muratt
29.10.2008, 12:51
Bu yil da basladi cirkeflikleri.. Elle gol atmalar, hakemlerin kirmizi kartlari gostermeye korkmalari felan.. Bir de hem hakli hem guclu, cikip aciklama yapiyorlar hakemlerle ilgili felan..

Onlar gibi aglayalim demiyorum ama, yonetimden cikip "Hakkimizi yedirmeyiz, akilli olun.." demesini bekliyorum.. Bu ligde istedikleri gibi at kosturamayacaklarini gorsunler..

Recep Alkan
29.10.2008, 13:15

sunu ıstanbul- trabzonspor=3 yapsak nasıl olur kardeısm.

Yavuz Hasan
29.10.2008, 13:20
O dönemki başkanın sorunu.Trabzon şehrinde 7 tane profesyonel takım var.Bu da federasyon seçimlerinde Trabzonspor'un ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor;)
ewt başkanlık seçimlernde etkiliyz hatta h.u da bizm desteğimzle başkan oldu peki bize faydası oldumu

Sen_Teksin_61
29.10.2008, 14:59
Örnek Nuri Albayrak.. :alkış:

Federasyonda görev yapmış olan ilgili yönetici, "başbakan" ve "ihale" kelimeleini kullanınca benim de aklıma ilk gelen isim oldu. Bir de futbol terimlerinden anlamayan yönetimler (yöneticiler) tanıdım deyince "Albayrak" örneğe tam uydu.

cempolat61
29.10.2008, 16:28
'F.Bahçe'nin şampiyonlukları illegal'
Hacıosmanoğlu "Bu görüntü kimseyi aldatmasın, Aziz Yıldırım F.Bahçe'nin başında olduğu sürece bir şey değişmez" dedi.
29 Ekim 2008 Çarşamba, 10:08
http://www.htspor.com/2008/10/29/resim/105462.jpg

Geçtiğimiz sezon “son 4 haftaya 9 puan önde girmezsek, bizi şampiyon yapmazlar” diyerek Fenerbahçe’nin son 4 haftanın birinde karşılaşacağı takımdan biri olan Trabzonspor’un, o dönemdeki Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sert sözlerine hedef olan Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’un “iletişimdeki hatalarımızı tamir edeceğiz” şeklindeki çıkışı, kamuoyunda tartışılmaya başladı. Radyospor’da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programına katılan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu “Bu görüntü kimseyi aldatmasın, Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin başında olduğu sürece bir şey değişmez.” dedi.

İşte Hacıosmanoğlu’nun sözleri:

Ali Koç herhalde o maçta alkolü fazla kaçırmıştı. Alkolü fazla kaçırdığınızda, gözlerinizden o şekilde dumanlar çıkar. O zamanlar şaşırmıştı sosyal ve ekonomik açıdan bu kadar gelişmiş olan bir insanın bu kelimelerle konuşması ilginçti. “Şampiyon olamayız” demedi “Şampiyon yapmazlar” dedi ve Trabzonspor’u illegalitenin içerisine soktu. Hırsız herkesi kendisi gibi sanar, Trabzonspor hiçbir zaman hırsızlık yapmadı. Ama bu hırsızlık yapan camianın, hırsızlık yapıp nasıl Trabzonspor’un şampiyonluklarını çaldıklarını, herkes biliyor. O zaman, Fenerbahçeli yöneticilerin, zan altında bıraktığı camialardan özür dilemeleri gerekirdi, adamlık bunu gerektirir.

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Asbaşkanları Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu’nun, bir basın toplantısıyla “iletişimde yeni bir sayfa açıyoruz” demelerini değerlendirirken, Koç’un yanı sıra, sarı lacivertli kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ı hedef aldı:

Aziz Yıldırım kobay kullanıyor

Aziz Yıldırım’ın Türk Furtbolu’nun içinde olduğu sürece, bu olumlu mesajların hepsinin, günü kurtarma adına olduğunu düşünüyorum. Türk Futbolu’na neler verdiği, hangi çirkinlikleri kattığı ortada. Fenerbahçe, gururla takip ettiğimiz Avrupa maçlarındaki başarısızlıklarından, ligdeki başarısızlıklarından sonra, tribünlerden “istifa” sesleri yükselmeye başladıktan sonra, adam yerine koymadığınız basın mensuplarından destek istiyor…Bu manevraları kime sorarsanız sorun, alıştığımız ayak oyunlarından, başarısızlıklardan sonra tepkilerin yönünü değiştirecek yeni bir stratejiden başka bir şey değildir. Bu stratejide Aziz Yıldırım arka planda durup, kobay olarak çıkaracağı arkadaşları var.Yine de bu sözlerime rağmen, temennim bu açıklamaların samimi olmasıdır.

Fenerbahçe’nin şampiyonlukları illegal!

Şampiyonlukları devamlı illegal yollardan kazanan bir kurumun yöneticisi, camianızı ağır sözlerle zan altında bırakıyor… O zamanlarda, onlara daha büyük hakaretler etmem gerekirdi, az ettim. Aziz Yıldırım’ı başkan yaptıran Şevket Yılmaz, benim çok yakın akrabam, Fenerbahçe camiasında daha bir çok akraba ve yakınım var…Ben Fenerbahçe Stadı’nın şeref tiribününe gittiğimde, oradaki yöneticiler daha yalnız kalır benden..

Derbi yaklaşınca…

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Kulüpler Birliği Başkanı olarak “maçlardan sonra hakemler hakkında konuşmalım” sözlerine karşın, Şekip Mosturoğlu’nun Bursaspor maçının ardından sarf ettiği sözleri hatırlatan Hacıosmanoğlu “derbi yaklaşıyor, hakemler hakkında konuşan camialar hangi camialar? Zemin hazırlamak lazım, o maça çıkacak hakemi baskı altına almak lazım” diyerek, Galatasaray Başkanı Adnan Polat’a da gönderme yaptı. Genç idareci sözlerini şöyle sürdürdü:

Şekip Mosturoğlu’na soru!

Ulu Önder Atatürk “sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim” demiş “yöneticiler ahlaksız olabilir” demiş mi? 2003-2004 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu kaybetti… Cem Papila için “Şekip Mosturoğlu’nun sınıf arkadaşı” diyorlar… Üç hafta önce Gaziantep’te Trabzonspor’u yendirdi, üç hafta sonra da başka hakem yokmuş gibi, 20000 Trabzonlu’nun yürüdüğü Cem Papila faciası çıktı ortaya… Sormak lazım o zaman, Cem Papilayla ne gibi bir ilişkiniz vardı da federasyonda görev aldığınız dönemde, 3 hafta arayla Trabzonspor’un maçlarını yönetiyor? Geçmişte böyle sabıkalarınız olunca, hakikaten samimi olsanız da insanlar size şüpheyle bakar, bu normal.

http://www.htspor.com/spor-haber/105...ı_illegal.aspx

tamam arkadaşlarda bu vatandaş hangi sıfatla konuşuyor..sen yöneticiyken gs yalaklığı yapmaktan külübün haklarını savunamamışsın haklıyken ağzını açamamışsın..bugün gündeme gelmek reklamını yapmak için ona buna çamur atıyosun..oh ne güzel..zamanında elinde yetki varken savunsaydın hakkımızı derler adama..

Erdem Koltuk
13.12.2008, 19:42
çok önceden tartışmışız bu konuyu.peki nereye kadar gidecek bu böyle?????????????????????????ne yapmamız gerekiyor?

macka61
13.12.2008, 21:16
ne zaman temiz olduki şimdi olucak 59 dan beri ligimiz kirli

Recep Alkan
13.12.2008, 21:18
o zaman çözüm belli.

biz pislenelim

6Şafak Aydın1
13.12.2008, 22:17
olmaz !

kilit ltf

Çetin
13.12.2008, 22:29
biz bu lig için fazla safız. sanırım işin doğrusu bu. bir bursa bir sivas bile kamuoyu oluşturup hakemlerle işlerini hallederken biz bize karşı aleni şeyleri bile dğeiştiremiyoruz. yanlış anlaşılmasın bizim hakemlere ihtiyacımız yok sadece dürüst olsunlar, kirli olmasınlar bu zor mu? şerefli, namuslu olmak ne kadar zor?

Mustafa Ayazoğlu
13.12.2008, 22:30
Takım iyi değil kabul ama bu hakemlerde şefefsiz..

Erdem Koltuk
13.12.2008, 22:30
olmaz !

kilit ltf

sen kilit sorumlusumusun forumda??heryere kilit isteyip duruyosun.anlamadım??

Mustafa Ayazoğlu
13.12.2008, 22:34
Konu gayet güzel klit milit olmasın lütfen.. Hakemler sinyali çaktı..

3 büyükler, Trabzonspor a zirveyi kaptırsa bile biz göreviizi yaparız Konu gayet net.. Asıl bundan sonra dikkat !

6Şafak Aydın1
13.12.2008, 22:41
sen kilit sorumlusumusun forumda??heryere kilit isteyip duruyosun.anlamadım??

evet canım kilidin sorumlusuyum.

Erdem Koltuk
13.12.2008, 22:44
evet canım kilidin sorumlusuyum.

kilitle canikom ozaman hadi

Emirhan Makul
13.12.2008, 22:50
Futbola Siyaset Girdikçe Bu Pislikler Hep Olacak.

6Şafak Aydın1
13.12.2008, 22:54
bu tür konulari taraftar ve camıa olarak aştık, yinede tekrar tekrar cigneyelim isterseniz enine boyuna, hatta her hafta bu konularla ilgilenelim mac falan yapmayada gerek yok. Hakem, Federasyon, Devlet, Mantalite, Ekonomik Kriz o şu bu...

Erdem Koltuk
13.12.2008, 22:57
bu tür konulari taraftar ve camıa olarak aştık, yinede tekrar tekrar cigneyelim isterseniz enine boyuna, hatta her hafta bu konularla ilgilenelim mac falan yapmayada gerek yok. Hakem, Federasyon, Devlet, Mantalite, Ekonomik Kriz o şu bu...

Almanya'da biraz uzak kaldın heralde sen.Bunları konuşmalıyız.hatta icraat zamanı.maçlarımızda hakkımız yeniyor.bu kadar basit.90. dakikada ofsayttan gol yiyoruz.napalım susalım mı?

Oğuzhan Fidan
13.12.2008, 23:13
çatır çatır hakkımız yeniyor 1 metre 8 cm ofsayt var adam o çizginin tam üzerinde net görüyor devam ettiriyo daha ne yapsın ersun hoca futbolcu. umutun cmlerini gören yan hakemler gözzünüzü daha iyi açın ! saha dışı etkenler çok çok daha önemli arkadaş gitti 3 puan yazık. sivası poh pohlayanlar trabzonun başarısını istemeyen insanlar 2 + 2 =4

FURDUNA
13.12.2008, 23:17
Büyük takimlar el altindan masada çok maç kazaniyorlar bütün spor admlari yalanliyor ama ben kendi gözümle gördüm istanbul da çokmaç gittim ben yaşim ufak ama şerefsiz istanbullular

FURDUNA
13.12.2008, 23:18
Bakin trabzonspor bu senede şampiyon olamiyacak yapmiyacaklar sessiz sedasiz geliyo 3 büyükler alttan hakemmler ufaktan başladi puanlari istanbula vermeye

Özgür Öztürk
13.12.2008, 23:21
o zaman çözüm belli.

biz pislenelim

Onlar gibi illegal yollarlarla şampiyon olmaktansa şahsen ben 100 yıl şampiyonluğu beklerim.

Recep Alkan
14.12.2008, 01:53
Onlar gibi illegal yollarlarla şampiyon olmaktansa şahsen ben 100 yıl şampiyonluğu beklerim.

türk filmi gibi olacak belki ama. biz bundan kaybediyoruz. herşeyin temizini istiyoruz. madem bekleriz. (şahsına alma) o zaman şikayette etmemeliyiz. yok lig pis, hakemler şerefsiz falan filan.

POYRAZ
14.12.2008, 01:55
Dünyanin en igrenc ligi olan ligimiz hic bir zaman temiz olmayacak.

jurietti
14.12.2008, 02:01
[QUOTE=Oğuzhan Fidan;1807993]çatır çatır hakkımız yeniyor 1 metre 8 cm ofsayt var adam o çizginin tam üzerinde net görüyor devam ettiriyo daha ne yapsın ersun hoca futbolcu. umutun cmlerini gören yan hakemler gözzünüzü daha iyi açın ! saha dışı etkenler çok çok daha önemli arkadaş gitti 3 puan yazık. sivası poh pohlayanlar trabzonun başarısını istemeyen insanlar 2 + 2 =4[/QUOT

kayserı macınıda say bıze verılen gol sayesınde 1 0 son dakkalara gırmemız saglandı cunku beles penaltı verılcegı kayserıye garantıydı son dakalatda bı beles penaltı hadı cıkar cıkarabılırsen sonra sesımızı cıkarmayalım hakkımız yenmedı bakın bızede cızgıyı gecmemesıne ragmen gol verdıler demememız ıcın yapılmıstır o turlu oyunlar donuyo yonetım el atmalı

jefferson61sefa
14.12.2008, 02:02
Hakem maçı takip etmiyor arkadaşlar başka bişey olamaz çünkü sercan pozisyon öncesi zaten açık ofsayttan geriye doğru geliyor hakem sercan'ın önceden nerde olduğunu bilse ofsaytı çalar ama maçı doğru düzgün takip bile etmiyor ki sercan'ın nerde olduğunu bilmiyor.

CEMEFKER
14.12.2008, 11:24
Türkiye'deki özerk futbol yapısının en büyük eksi tarafı ve geldiği son nokta, yapacak birşey yok, müdahale edemiyorsun, ki devlet bünyesi içinde olsa ne olurdu ki ............ Türkiye'de olur böyle şeyler deyip geçelim, oyunu biraz da kurallarına göre oynamak lazım değil mi.

LazAnisT
14.12.2008, 11:50
Aslında bu konunun başlığında herşey yazılı . Aziz Yıldırım,Adnan Polat ve birazda Yıldırım Demirören Türk futbolundan elini eteklerini çekmediği sürece Türkiyede futbol hiç bir zaman temiz olmayacaktır..

TSezgin61
14.12.2008, 12:03
eskiden herzaman ezikbahcenin böyle islerin icinde oldugunu bilirdim... ilk defa bu sene bukadar masum göründüler gözüme...

olay tamamen bu "iddaa" oyunundan kaynaklanan bir durum. nede olsa adam kalkip niye parayi 1.35 verilen Trabzonspora yatirsin. kalkar der "oglum bak ben 5.09 verilen bursaya yatirdim, anladin sen galiba" diyip isi özetler... bu kadar basit...

alin teri bukadar basit olmamali... sampiyonluklari hakki olmayanlar aliyor. yazik gercektende

demirel
14.12.2008, 12:24
böyle maclar oldukca futboldan soğuyorum,kimse kusura bakmasın ama benim bu seneki umutlarım 3 haftada silindi gitti, bize yedirmicekler

toksoy61
14.12.2008, 12:56
Eğer İStanbul takımları her zaman kayrılıyor, her zaman kollanıyor buna rağmen Anadolu takımları özelliklede şampiyonluğa oynayan Anadolu takımlarının yolu her zaman "hakem müsvetteleri" tarafından engelleniyor ise kimse kusura bakmasın bunun arkasında "devletin" kendisi vardır. Burda suçlu devlettir. Göz göre göre vatandaşlarının arasında adaletsizlik yaparsan suç sendedir. Devlet istesin bu pislikler ortaya çıkar. Hakemlerin nasıl seçildiği, federasyonun nasıl oluşturulduğu, kulüplerden parayla yorum yapan yazarlar, medya hepsi araştırılsın.

şunu söylüyorum bu ligte hiçbir anadolu takımı şampiyon olamaz, olamayacaktırda. trabzon boşu boşuna ligte oynamasın nasıl olsa şampiyon olamayacaktır. eskiden diğer takımlara karşı aşırı güçlü olduğumuzdan hakemleride yenerek şampiyon olduk o ayrı.
barcelonanın oyuncularına trabzon formasını giydir bu ligte şampiyon yapmazlar. o yüzden eğer böyle katledilmeye devam edileceksek trabzon kendini fesh etsin. ismini of yapsın, maçka yapsın, sebat yapsın. yeter artık. koyun gibi istanbul takımlarını destekleyen anadolu insanının tepki vereceği yok zaten. onların öyle bir derdi yok. burda tepki verecek olan tek il trabzondur. bizde kendimizi fesh edelim Türkiye rahat etsin. çünkü ben şampiyon olmayacağına inandığım bir takımı desteklemek istemiyorum. her sene FB, GS, BJK nın şaibeli şampiyonluklarını görmek istemiyorum.

Fatih KIRAN
14.12.2008, 12:59
Bu maçtan sonra hem Federasyonun kapısına hemde MHK nın kapısına birer siyah çelenk gönderilmeli.Ve bu iki yönetimide istifaya çağrılmalıdır.(Gerçi yeni gelecek olanda farklı olmayacak ama bi umut işte...)

Oruç
14.12.2008, 12:59
Dünyanin en igrenc ligi olan ligimiz hic bir zaman temiz olmayacak.

Bu cümlenin üzerine ben yazacak bir şey bulamadım. Futboldaki "pislikleri" temizlemek için "toptan temizlik" şart...

magicyattara
14.12.2008, 13:36
"Temizlik" bu ülke için ağır bir kelime.
Sadece futbolda,herkesin gözü önünde zuhur eden bir olayda bu kadar dümen dönüyorsa,bilmediğimiz yerleri siz tahmin edin.
Biz de kirli olalım şampiyon olalım.
Bize kim ne diyebilir ki,elimizde bu kadar cevabımız varken.

Erdinç Barutçu
14.12.2008, 16:00
Bu lig hiçbir zaman temiz olamıcak doğru...1,5 mt ofsatı "ofsayt kokan" diyerek haberlere taşırsanız,BJK -ANKARASPOR maçında yardımcı hakemin gözü önünde rakip takım oyuncusuna aparkat atılırsa ve bunu görmezden gelirseniz...Basın bunların hiçbirinin üzerine gitmezse sadece 3 leşin haberleri yayınlanır ve hakları korunursa daha çoookk avrupa kapılarından döneriz...Olsun arkadaşlar..biz biliyoruz biz hakediyoruz biz her zaman futboldan yanayız takımımız kötü de oynasa iyi de oynasa biz her zamanki duruşumuzu koruruz ve asla bozmayız...Boşverin bize ofsayttan gol atsınlar...Ama onlara asıl cevabı avrupadakiler zaten veriyor.İnançlıyız kararlıyız kim ne derse desin yola devam...

Emirhan Makul
21.12.2008, 23:15
Bakın şimdi bir medya klasiği daha

G.Saray taraftarından esprili tezahürat!
Galatasaraylı taraftarlar, Beşiktaşlı taraftarların yaptıkları tezahüratı seslendirdi.

-GALATASARAYLI TARAFTARLARIN ESPRİLİ TEZAHÜRATI-
Galatasaraylı taraftarlar, maçın 4-2 sonuçlanmasının ardından Beşiktaşlı taraftarların Ankaraspor mağlubiyetinin ardından yaptıkları ''Yıldırım Demirören yeter'' tezahüratını seslendirdi. Bu espriyi, Beşiktaşlı taraftarların da alkışlaması dikkati çekti. Sarı-kırmızılı taraftarlar daha sonra da ''Mustafa Denizli şampiyon yap bizi'' diye bağırdı.
Taraftarlar maçın son dakikalarında da tribünde ''Meksika Dalgası'' yaparak eğlendi.

Muhteşem atmosfer!
2008'in son derbisine ev sahipliği yapan Ali Sami Yen Stadı tamamen doldu.
Galatasaraylı taraftarlar, 2008 yılının son derbi maçına büyük ilgi gösterdi.
Ali Sami Yen Stadı'nı tıklım tıklım dolduran taraftarlar, takımlarını coşkuyla desteklerken bütün futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar maçtan önce hazırladıkları dövizleri kapalı tribünde açarak, ilginç görüntüler oluşturdu.

Şimdi haber bu hahaha ne güzel değil mi atışmışlar maçı kazanmışlar taraftara baksana neler yapmış muhteşem ya çok eğlendik çokk oohoo süper süper

45 dakka boyunca meşale yandı
Ana avrat küfür edildi

Ya boşver onların canını yiyim ben istanbul takımı değil mi döverde severde

He evet istanbul takımları sizin kocanız zaten istanbul medyası koruyun koruyun ayrıca bizim stadımızda yanan 2 meşaleyi hemen göster lig tv ama gs maçı durma noktasına gelsin senin spiklerin desin ki "Tabi gollerden sonra yanan meşaleler görüntüyü bozdu neyse maç devam ediyor"bu işler böyle dimi evet böyle ne yazık ki böyle

Burası Türkiye ve Bu devran böyle gelmiş böyle gider.