PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Büyük Değerimizi mi Kaybediyoruz?

Sayfa : [1] 2

Emre7
18.08.2008, 01:54
Trabzonspor, Trabzonla birleşiktir. Trabzonspor olmadan Trabzon bir hiçtir. Bize en azından bana böyle öğretildi. Ama günümüzde öyle bir zamana geldik ki, artık Trabzonun da büyümesiyle şehir içinde çeşitli sesler çıkmaya başladı. Forum da bir konu vardı (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6318) bu konuda ki gibi çocuklarımıza bu değerleri taşımayı beceremiyormuyuz bilmem ama artık şehir içinde faklı takımların formalarını görebiliyoruz. Bu size ne kadar "olabilir" gelsede bence bu olmamalı, bizim taşıdığımız heyecanın, hasret duyduğumuz duyguların Çocuklarımıza aktarmamız (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6318) gibi Trabzonsporuda sadece bir kent takımı (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8809) gibi görmeden (http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9T 0w4cmpWa2Rwb2M%3D&b=31) bunu yaymalıyız...

Napoli
18.08.2008, 02:29
Ben Trabzonda Fenerbahçe bjk ve gs forması hiç gormedim....

Napoli
18.08.2008, 02:30
Varsa Eğer Tehlike demektir ama sanmıyorum

Kadir Baycan
18.08.2008, 02:42
ben gördüm ama sanırım uni öğrencileri filan giyiyodur.ama her ne olursa olsun buna izin verilmemelidir.en büyük özelliklerimizden birini kaybetmemeliyiz

akin0834
18.08.2008, 03:47
biz bize yeteriz renkdaş..için rahat olsun..olimpiyatta gele seyirci kanıttır..

seyyah61
18.08.2008, 07:16
Bugün Gs kupayı aldıktan sonra korna çalarak birkaç araba şehrin merkezine doğru gittiler.
Umarım abimin dediği gibi düğündür sadece.

zeyberoğlu
18.08.2008, 07:30
Onlar üniversitede okuyan birkaç tane gs li çiptir.
Ama toplum içine sirayet etmeleride engellenmeli bu duruma karşı Trabzonspor taraftarı uyanık olmalıdır.
Ayrıca bu başlık çok tartışmalara gebe milletin birbirinin kalbini kırmasına sebeb olacak gibi her türlü manipülasyona açık.onun için kapatılmalı !

magicyattara
18.08.2008, 10:03
Bugün Gs kupayı aldıktan sonra korna çalarak birkaç araba şehrin merkezine doğru gittiler.
Umarım abimin dediği gibi düğündür sadece.

O dediğin burda olmaz olamaz,geçiniz.%100 düğündür.

zeyberoğlu
18.08.2008, 10:14
O dediğin burda olmaz olamaz,geçiniz.%100 düğündür.
Odediğin burda olmaz mı ,bence olmuştu
Emrah Eren Baliçe gol hediye ettiği 1-0 lık maçtan sonra ,benim gördüğüm 3 araç tanjant tan inip değirmendereye doğru gs bayrakları ile korna çalarak bağırıyorlardı,muhtemelen üniversite öğrencisidirler.

Dogan
18.08.2008, 11:21
Ancak arabada yapabilirler onu. Sokakta yürüyemezler. Bunlar gibi gençleri Bahçecik'te, Erdoğdu'da, Kuran Kursu'nda, Faroz'da yaya görmek isteriz. :) Az forması sırtından alınıp yırtılan görmedim ben. Dersanede Gsli arkadaş vardı. Formanın üstüne belli olmasın diye siyah kazak giyerdi. Sonra dersanede çıkarırdı. Sınıfa da hoca gelince dersten atardı uşağı :) Çok sene alır bu işler Trabzonda.

omer61
18.08.2008, 11:44
2yıl önce trabzonda görmüştüm ben de bir kız galatasaray formasıyla dolaşıyordu, yüzünde de "haha böyle giyerler formayı işte" ifadesi vardı ya da ben öyle görmek istedim.

otuken55
18.08.2008, 14:41
ben samsundayım ama habunları bi dövseniz ne sevinirim:D

melan61
18.08.2008, 14:51
merak etmeyin ktü açılsın hergün bir ikitane patlatıyoruz zaten

zeyberoğlu
18.08.2008, 14:59
merak etmeyin ktü açılsın hergün bir ikitane patlatıyoruz zaten

Bence yanlış bir davranışta bulunursunuz.
Yapılması gereken Trabzonsporu tutmayan ktü öğrencilerini psikolojik ikna yöntemleri ile Trabzonspor taraftarı yapmaktır.
Bu olay onlara sosyal açıdan sahip çıkılması ,Trabzonsporun misyonunun iyice aşılanması yani bir nevi okudukları asgari 2 azami 7 yıl boyunca asimile olmaları sağlanarak taraftar kitlesini genişletmekten ibarettir.

Mert Marabaoğlu
18.08.2008, 14:59
giyen Ömer çip'lerin formalarını Spreyle Bordo MAvi yapalım :D

Mollasalihoğlu
18.08.2008, 15:16
2yıl önce trabzonda görmüştüm ben de bir kız galatasaray formasıyla dolaşıyordu, yüzünde de "haha böyle giyerler formayı işte" ifadesi vardı ya da ben öyle görmek istedim.

boyu uzamış mı :)

otuken55
18.08.2008, 15:23
Bence yanlış bir davranışta bulunursunuz.
Yapılması gereken Trabzonsporu tutmayan ktü öğrencilerini psikolojik ikna yöntemleri ile Trabzonspor taraftarı yapmaktır.
Bu olay onlara sosyal açıdan sahip çıkılması ,Trabzonsporun misyonunun iyice aşılanması yani bir nevi okudukları asgari 2 azami 7 yıl boyunca asimile olmaları sağlanarak taraftar kitlesini genişletmekten ibarettir.
sen nekadar takımından vazgeçmezsen onların%90ıda öyledir trabzonda gs forması giyen adam tkım değiştirir mi:D
ama bi kaçı dayak yerse en azından geçlere kötü örnek olmaz

Koray
18.08.2008, 15:25
Ben bazı dışardan gelen kız öğrencilerden gördüm bu forma giyme muvzusunu sadece...
Onlara dediğim tek laf "Bu formaları giyiyosunuz ama sizi gören küfrediyor çok mu hoşunuza gidiyor ? "

Sizde deneyin işe yarıyor :)

tlotwat
18.08.2008, 15:35
daha dün bir tane 6s li gördüm uzunsokakta artis artis yürüyodu hava yapıyor gibiydi ben trabzonda böyle 6s formasıyla gezerim diye artık trabzonun yapısı değişiyo önceden trabzonsporluların oranı %99 ise şimdi oran %85-80 lere inmiştir belki ama emin olun trabzonlu olupta ezikleri tutanların çoğu kızlardan oluşuyodur

Uzunoğlu
18.08.2008, 15:36
Abartmanın anlamı yok

İnsanları döve döve Trabzonsporlu yapacak halimiz yok

Takımda başarı olmazsa çocuklar medyanın etkisiyle elbette tutacak diğer takımları

Kendinizin Trabzonsporlu olmalarıyla onların Trabzonsporlu olmaları farklı bir durum

İsteyen istediğini istediği yerde giysin bize ne bizi Trabzonsporlular ilgilendirir

Manu61
18.08.2008, 15:39
isteyen istedigi formayı istedigi yerde giyer...zaten trabzon da yasayıp istanbul takımını tutan birisini dövmeye degmez...

Uzunoğlu
18.08.2008, 15:42
isteyen istedigi formayı istedigi yerde giyer...zaten trabzon da yasayıp istanbul takımını tutan birisini dövmeye degmez...

Emrah durumu dramatize etmeye gerek yok

Başarı geldikçe o insanlarda Trabzonsporu tutacaklardır

Babasının görevi sebebiyle şehir dışında yaşıyordu teyzemin çocukları

Hepsi başka başka takımları tutuyordu

Trabzona gelip yerleştikten sonra şehirdeki havayı görünce hepsi Trabzonsporlu oldu

no_name
18.08.2008, 15:43
Valla eziklerin herhangi bir formasının Trabzonda birisinin üzerinde görmeyi sanki bana küfür edilmiş gibi algılıyorum o taraftarların amacıda bir bakıma bizleri tahrik etmek, Trabzonun Anadolunun diğer kentlerinden farklı olduğunu onlara bir şekile hissettirmeliyiz ki böyle elini kolunu sallayarak dolaşmasınlar...

ELA ELA LEOSE
18.08.2008, 15:51
yabancı formaları görmememiz için trabzonun şampiyon olması lazım insanların o eski trabzon aşkını yaşaması lazım
artık ilkokullarda yapılan araştırmalın sonuçlarında bile %14 civarında fenerbahçe çıktı
esas yönetim ve şehrin bu konu üstüne düşmesi lazım
ben orda trabzonspor hariç hiçbir forma görmek istemiyorum buna milli takımda dahil benim milli takımımda trabzonspor

no_name
18.08.2008, 15:56
Organize olup linç girişiminde bulunalım

3-5 kişiyi katledersek giymezler o zaman

Bizde farklı olduğumuzu ispat ederiz

Benim ifade etmek istediğim daha çok psikolojik olarak onlarla mücadele etmek ve taraftarı oldukları takımlarının formalarını giymelerinin önüne geçmek umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Manu61
18.08.2008, 15:58
Organize olup linç girişiminde bulunalım

3-5 kişiyi katledersek giymezler o zaman

Bizde farklı olduğumuzu ispat ederiz
ççççççççç hic gülecegim yoktu abi..allah da seni güldürsün...:D

Uzunoğlu
18.08.2008, 16:00
Benim ifade etmek istediğim daha çok psikolojik olarak onlarla mücadele etmek ve taraftarı oldukları takımlarının formalarını giymelerinin önüne geçmek umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Psikolojik olarak nasıl mücadele edeceğiz biraz daha açıklarmısın

Bu formaları giyenlerin karşısına geçip hep gülecekmiyiz :)

Yoksa boykot edip selamı sabahı mı keseceğiz:)

Manu61
18.08.2008, 16:06
Psikolojik olarak nasıl mücadele edeceğiz biraz daha açıklarmısın

Bu formaları giyenlerin karşısına geçip hep gülecekmiyiz :)

Yoksa boykot edip selamı sabahı mı keseceğiz:)
ççççççççç abi formdasın bugün..:D

Uzunoğlu
18.08.2008, 16:08
ççççççççç abi formdasın bugün..:D

Söyleyene değil söyletene bak demişler :)

Bu problemin karşısına geçmenin tek çaresi var o da sportif başarı. Başka bir alternatifi yok.

Kubilay ŞAHİN
18.08.2008, 16:18
bu sene başından gecen bi olayı anlatayım...
bu sene köye gittiğimde vakfıkebirde bi dane uşak vardı ne zaman insem vakfıkebire hep üzerinde gs forması vardı gördükce sinir oluyodum ula bir değil 2 değil gittim aldım yeni formayı inadına uşağın yanından geciyodum (uşak dediğim 17 18 yaşlarında) yanında gecerkende ikide bir sinirli sinirli bakıyodum bi gün gecerken bi bağardım buna lan aynı şehrin insanı değilmiyiz niye giyiyon filan yanımdada bizim pisikopatlar :D bizimkilerde buna bağardı uşak bi korktu bi daha göremedim formayı üzerinde ben giddikten sonra giydimi giymedimi orasını bilemem ama pisikolojik baskı bu olabilir...:D:D:D:D

KUTADGU
18.08.2008, 16:20

Bu problemin karşısına geçmenin tek çaresi var o da sportif başarı. Başka bir alternatifi yok.

Bir sürü alternatif var kanımca.

Sadece tek kriter sportif başarıyı gösterecek olursak,
Anadolu takımları seyircilerini de gayet haklı görmek zorundayız.

O zaman bu işi burada bırakıp gidelim.

Bu işi Kayserililer, Sivaslılar biliyor kardeşim.

Ne kadar sportif başarı, o kadar köfte.
Yanlış anlayış.

ELA ELA LEOSE
18.08.2008, 16:22
heşeyden önce artık havaalanına karşılamaya gidiyorlar bence yabancı takımlar geldiğinde onların taraftarına karşılama yaptırılmamalı trabzonda

hewit
18.08.2008, 16:41
Trabzonspor taraftarının azlık çokluğunun tartışılıp çözümler aranmasının gerekliliği sorgulanması gereken bir konu, benim ve hepimizin 6 yaşındaki kardeşlerimiz Fenerbahçe'nin her maçını kazanıp Trabzonspor'un kaybettiğini görürse bunların çok çok iyimser olursak %65-70 i Fenerbahçeyi tutar. Taraftar sayısının değişimi öncelikle sportif başarıya endekslidir. Ayrıca Trabzon'da dolaşan rakip takım taraftarlarının halinin ne olacağına dair fikir yürütmeler şiddet eğilimi olan ve içinden enerji taşan bir grup gencimizi gereksiz yere tahrik edebilir. Bu arkadaşlar belki buralarda yazılanlardan belki büyüklerinden gördüklerinden feyz alarak rakip takım formasını giyeni döverler, kalan enerjileriyle tribünden sahaya girerler, şişe,çakmak atarlar vs. Böyle bir kısır döngü içinde kendimiz eder kendimiz buluruz.

Eğer birilerini Trabzonsporlu yapmak gerekiyorsa ve şehirde başka renk görülmesi istenmiyorsa insanlara nazik davranıp telkinlere başvurulmalıdır. "Trabzonsporlu olacaksın lan!" dediğimiz 6 yaşındaki kardeşlerimizinde iyimser olarak %95 Fenerbahçeli olacaktır. Ayrıca 6 yaşımdaki aklımla İstanbul'da Trabzonspor'u tutmamın tek sebebi çevredekilerin sürekli başka takımı tutmam yönünde diretmeleridir.

yusufyilmaz
18.08.2008, 16:42
herkes heri istediği takımı tutabilir.ama trabzonda helede insanların hassas olduğu futbol konusunda başka bir takımın formasını giyip sokağa çıkmak bana gore dogru değildir.o baska takımın formasını giyen kız ilk yarım saatte güneş görmemiş cümleler ile mutlaka karşılamıştır.madem okadar cesaretli trabzonda macın olduğu bi gün giysinde dolassın ozaman göreyim ben onu.

her şehrin kendine gore bir futbol anlayışı var ama trabzonda bu başka bir boyutta.istanbulda forma giyip dolaşabilirsinveya ankarada veya izmirde ama trabzonda dolaşamazsın.

ama git gide kankaybettiğimiz konusunda hem fikirim.artık trabzonlu ailelerin cocukları trabzonsporu tutmuyor maalesef.sampiyonluk sart ,medyatik olmak şart,bilgili olmak şart.

kandil gunu mac organizasyonu yapiyorsun
kumes kadar bir konteynerde forma satiyorsun
korsan forma ve satısına izin veriyorsun
forma alacak taraftara forma yok diyorsun
41.yılı anımsatacak bir organizasyon album dısında sıfır
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

ergin cesit
18.08.2008, 18:05
aslın da bizim bu gibi durumlara tahammülümüz yok.izmirde yaşadığımızdan mıdır bilmem ama ts forması giyen birni görsem hemen tanışma eğiliminde oluyoruz.bana görede trabzonda başka bir forma veya kaşkol ile gezen birini uyarmak gerek.biz biraz daha sakin olabiliriz ama trabzon da yaşayan insanlar buna kesinlikle tahammül edemez.

H.A.Y
18.08.2008, 18:14
erzurumdayken alt kattaki komuşumuz da trabzonluydu..ufak bir çocukları vardı..sorardım nerelisin diye,fenerbahçeliyim derdi..peki hangi takımı tutuyorsun derdim ona da fenerbahçe derdi..:rolleyes::eek:

aslına bakarsak yeni neslin trabzonsporluluğu için en geç 2 sene içinde şampiyonluk şart oldu bence..yoksa ana-babalara çok iş düşecek:)

ELA ELA LEOSE
18.08.2008, 18:15
TRABZON= TRABZONSPOR olay bu kadar basit orda sedece bordo ve mavi olmalı başka bi renk tahammül yok o kadar işte

Mustafa Hazıroğlu
18.08.2008, 18:18
Trabzon'da başka takımın formasını mı giycekler yok yaa.. ohaa derimm.. öle bişe olursa dalarımm.. vururum onu :@

Mustafa Hazıroğlu
18.08.2008, 18:20
Çocuğunu Trabzon sporlu yapamıyosan.. hay senin Trabzon sporluluğuna yani..

otuken55
18.08.2008, 18:21
ula şaka yaptıktı vurun dövün diye
ama aşağılar gibi bakmak fena olmayabilir:D

zeyberoğlu
18.08.2008, 18:22
Trabzon'da başka takımın formasını mı giycekler yok yaa.. ohaa derimm.. öle bişe olursa dalarımm.. vururum onu :@
Bu topikte 18 yaşından küçükler yazamıyor .Git uyu

Manu61
18.08.2008, 18:25
ufaklık sakin ol..:) dalarım vururum filan yakısmaz bize....burası özgür bir ülke istedigi insan istedigi yerde istedigi takımın formasını giyebilir..

Mesut AKYILDIZ
18.08.2008, 18:26
Ben çoluk çoçuk dışında İstanbul takımlarının forması giyen kimseyi görmedim ama eğer görürsemde mutlaka bir iki kelam ederim suratına karşı...

otuken55
18.08.2008, 18:27
Ben çoluk çoçuk dışında İstanbul takımlarının forması giyen kimseyi görmedim ama eğer görürsemde mutlaka bir iki kelam ederim suratına karşı...
heh budur işte en fazla bu kadar galeyana gelmeye gerek yok

ARAF
18.08.2008, 18:31
demekki kadıköy de trabzon formasıyla gezeresem beni dövme hakları var fb lilerin
üni öğrencisinin kendi formasını giyme hakkı vardır sadece sözle uyarı yapmak gerekir nazikçe ki adamın başına bişey gelmesini engellemek tir bize yakışan
asıl önemlisi trabzon lu birinin başka takımı tutması kötüdür o zaman diğer anadolu şehirlerinden farkımız kalmaz

Ahmet Aksoy
18.08.2008, 18:40

buna katılıyorum.çünkü etrafımdaki trabzonluların çoğu dönüyo yavaş yavaş büyük abim ts liydi fb li şuan bi tanesi gs li ablamda gs li tek ben ts liyim.en son bunlara eklenen 2 kuzenim var biri gs li oldu biriside bjk li.

EMiRHAN61
18.08.2008, 18:45
Birkaç örneğini gördüğümden söylüyorum :

8eşiktaş bir Delgado alıyor , birkaç Trabzonlu kız anında 8eşiktaşlı.

Bir Arda Turan meşhur oluyor , birkaç Trabzonlu kız anında 6assaraylı

Bence en büyük sebebi spor kültürü değil , kişilik kaybına uğrayan bir şehire dönüyoruz. Manevi değerlerini kaybeden insan , bunu hayatının her yanında yansıtır. Bir futbolcu için takım değiştiren kızlarımız var. Biraz düşünüp sorgulamak gerekir bu durumun esas kaynağını.

Emre7
18.08.2008, 18:45
ben konuyu açış amacım ile sizin geliş noktanız oldukça farklı ben çokta olmasa gezen bir insanım...
bazı ilçelerede gittim ...
gerek merkezde gerek ilçelerde bu formaları gördüm...
ben onların dövülmesi veya kelam edilmesini istemem...
çünkü benim kelamımdan sonra kesin tartışma çıkacaktır. o adam o formayı giymişse kavgaya niyeti vardır ... ondan konuşmam onunla....
üsteki arkadaşta bahsetti komşusunun oğlu ile ilgili bir olayı anlattı...
benim anlatmak istediğim de bu, bir kayseri bir sivas takımına benzetilmek istiyoruz..
ilk mesajda da bir video ekledim videoyu izleyin (http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9T 0w4cmpWa2Rwb2M%3D&b=31)....
bu olay anlattığımla ters görünsede aslında oldukça paraleldir.

zeyberoğlu
18.08.2008, 18:51
Ama toplum içine sirayet etmeleride engellenmeli bu duruma karşı Trabzonspor taraftarı uyanık olmalıdır.
Ayrıca bu başlık çok tartışmalara gebe milletin birbirinin kalbini kırmasına sebeb olacak gibi her türlü manipülasyona açık.onun için kapatılmalı !
--------------------------------------------------------------------

Koray
18.08.2008, 18:52
Emre Kayan boşuna endişelenme senin o dediğin dünya da en son Trabzon'da olur...

hknsngr
18.08.2008, 19:04
Üzerindeki forma yüzünden adam döven Trabzonlu mu? Bunlar olsa olsa İstanbul holiganlarından özenmiş, özünü ve Trabzonlu kimliğini yitirmiş şahsiyetlerdir. Trabzonlu'nun Allah ve insan sevgisi her şeyden önce gelir... Tanımasam yutturacaksınız...

macka61
18.08.2008, 19:27
hiç bir zaman kaybetmeyiz meraklanmayın

Uzunoğlu
18.08.2008, 19:50
Bir sürü alternatif var kanımca.

Sadece tek kriter sportif başarıyı gösterecek olursak,
Anadolu takımları seyircilerini de gayet haklı görmek zorundayız.

O zaman bu işi burada bırakıp gidelim.

Bu işi Kayserililer, Sivaslılar biliyor kardeşim.

Ne kadar sportif başarı, o kadar köfte.
Yanlış anlayış.

Sportif başarı değilse bu başka takımlara yönelmenin sebebi başka nedir

Medyadır deme, başarı olsa bu lehimize çevrilir

Kayseri , sivas (olamazlar ama) şampiyon olsunlar o zaman onlarında taraftarı bilinçlenmeye başlarlar.

Hotaman
18.08.2008, 20:37
Yapmayın...
İnsanlar evlatlarını Trabzon'a okumaya gönderiyor... Elbette Gs, Fb, Bjk taraftarı olacaktır. Bir maçtan sonra Trabzon meydanında bayrak açıp kutlama yapmıyorlarya...
Çok güzel bir rengimiz var, tüm Türkiye'nin içten içe sempati duyduğu muhafazakar taraftarımız var ama bunu şiddetle özdeşleştirirsek muhafazakar değil zorbalar oluruz...
Bütün şehri her sezon açılışında bordo maviye boyuyor muyuz?
Geçen yıl şampiyon olan Galatasaray'ın bir yerde bayrağını gördünüz mü?
Birde dövmekten bahsettiğiniz insanlar; genelde sadece okumak için Trabzon da bulunan birilerinin çocuklarılar... Onlar bizlere emanetler ve biz ciddi bir neden olmadan onlara ders vermemeliyiz...

61viya
18.08.2008, 20:43
İnsan düşünmeden edemiyor.Mersin İdman Yurdu taraftarları Trabzonspor taraftarları gibi olsa ve ben Mersin'de okuyan bir Trabzonsporlu olsam, Trabzonspor şampiyon olduğunda formamla dışarı çıkıp çıldıramazsam nasıl hissederdim kendimi acaba? Çok sinirbozucu bir şey olsa gerek.Demokratik değil bir defa,adil değil...

Diğer taraftan,Mersin İdman Yurdu taraftarları Trabzonspor taraftarları gibi olsa,koyu bir Trabzonspor taraftarı olarak bu şehri yazmayı göze alsaydım,bu şehirde bulaşılamayacak ilk konuya bulaşmama durumunu da göze alırdım herhalde.Bu durumda da,Trabzonspor şampiyon olduğunda kudururdum çıkıp sevinemediğim için ve bu yine adil gelmezdi bana.Ama en azından bu ihtimali göze alarak gelmiş biri olarak daha az acı çekerdim galiba.

Demem o ki: Trabzon'da başka takım formalarını giyen birilerinin -en hafif şekilde- sözlü uyarıyla muhattab olması elbette demokratik değil.O da,o insanın hakkı çünkü.Ama o insan Trabzon'daysa,bunun bedelinin bu olduğunu da biliyordur.Çünkü Trabzon insanı,sonradan böyle olmamıştır.Bazıları gibi,5 galibiyetle diğer formaları giyen arkadaşlara sözlü sataşmada bulunmamıştır.Çünkü Trabzon'da insanlar "Aslında Gsliyim ama Sivassporluyuz da tabi..." gibi aptal bir cümle kurmaz.Çünkü Trabzon'da aslında fbli olduğunu bildiğiniz biri sizin takımınız Trabzon'a yenildiğinde,sırf Trabzon memleketinin takımı diye "Nasıl yendik ama sizi?" demez.Çünkü o adamın memleketinin takımı zaten uğruna canını vereceği takımdır. Dolayısıyla,bu şehre gelen insanlar,neye bulaşmaması gerektiğini bilen insanlardır.Öyle olmaları gerekir en azından,değilse -en hafif şekliyle- sözlü uyarılmaktan kurtulamazlar.Ama bu uyarma şekli haddini aşarsa da kusura bakmayın ama gidilen her şehirde Trabzonspor düşmanlarının sayısı da artar.Karşıdakinin insan olduğunu unutmayın.

Trabzon'un çocuğu olup da,diğer formaları giyenler konusuna girmiyorum bile :) Asabım bozuluyor :)

Ve son söz: Mersin İdman Yurdu taraftarı Trabzonspor taraftarları gibi olsa ve ben Mersin'de okuyan bir Trabzonsporlu olsam,şampiyonluk gecesinde bulunacağım şehir zaten Mersin olmaz :D Trabzon'da çıldırma anında olurum muhtemelen :D

OYılmaz
18.08.2008, 20:53
Hadi Trabzonda İst ezik formalı gezenleri geçtim çoğu Trabzonlu olmayan öğrenciler peki Trabzonlu olupta gs,fb,bjkyi tutanlara ne diyeceksiniz dayak atmak istiyorsanız bunlar tam dayaklık alın size kavga dönüş şahidim Trabzonlu olupta gs yi tutan üstüne üstlük gs formasının arkasına 61 yazdıran tanıdığım var ?

Süleyman Eruyar
18.08.2008, 21:26
Yapmayın...
İnsanlar evlatlarını Trabzon'a okumaya gönderiyor... Elbette Gs, Fb, Bjk taraftarı olacaktır. Bir maçtan sonra Trabzon meydanında bayrak açıp kutlama yapmıyorlarya...
Çok güzel bir rengimiz var, tüm Türkiye'nin içten içe sempati duyduğu muhafazakar taraftarımız var ama bunu şiddetle özdeşleştirirsek muhafazakar değil zorbalar oluruz...
Birde dövmekten bahsettiğiniz insanlar; genelde sadece okumak için Trabzon da bulunan birilerinin çocuklarılar... Onlar bizlere emanetler ve biz ciddi bir neden olmadan onlara ders vermemeliyiz...

en güzel cevap.. bazı şeyleri abartıyoruz sanırım....

Emrullah
18.08.2008, 21:29
Bırak forma giymeyi, hiç bir Trabzonlu başka bir takımı tu-ta-maz. Buna hakkı yok. Sadece ve sadece bir şekilde bu mümkün olabilir. Kütüğünü Trabzon'dan aldırır ve hiç bir platformda ve sohbette Trabzonlu olduğunu bildirmezse olabilir. Trabzonspor'u tutmayan bir Trabzonlu defolsun gitsin. Kanıbozuklara ihtiyacımız yok.

Şiddet olayına gelince, bize yakışmaz. Bu insanlar(Trabzonlu olupta Trabzonspor'u tutmayanlar) aşşağalık insanlar zaten, şiddete, dayağa gerek yok. İstanbul takımlarının yalakalığını yapacak bir Trabzonlu suratına tükürmeye bile değmez.

Emrullah
18.08.2008, 21:32
Trabzonlu olmayıpta şehrimizde İstanbul takımlarının sempatizanı olacak insanlar olacaktır. Bu onların en doğal hakkıdır. Bizim böyle bir şeyi sorgulamaya hakkımız yok. Kesinlikle şiddet uygulanmamalı. Ama sevinçlerini abartırlarsa, formalarla gezerlerse güzel bir dille ikaz edilmeli.

mirac sarıtaş
18.08.2008, 21:38
Arkadaslar aramızda yabancı takımların formalarını görmeyenler olabilir ben yabancı takımlar diyorum onların adını anıp reklam yapmak istemiyorum siz hangi takımları kastettiğimi sizler anlamıssınızdır.
Bir ay önce hava limanında sarı lacivert formaylka dolasan birini gördüm inanın şok oldum uzun zamandır sadece tatile gelip gittigim için ilk kez gördüm böle bişey .
Kabullenmesi, zor ama malisef ve üzülerek söylüyorum ki başka formalar artık küçük şirin kentimize girdi ve trabzonsporumuza zarar vermeye basladı.
Herkesten ricam cocyuklarımıza trabzonsporumuzu iyi anlatalım bizler için ne ifade ettiğini mutlaka anlasınlar
Unutmayinki agaç yaş iken egilir.:bmn1:

Gökçebey
18.08.2008, 21:42
Trabzonlu olup da başka takımları tutan hemşerilemizin bu yanlışlıkları Trabzonspor öncesine dayanıyor. Mazeretleri de o zaman Trabzonspor yoktu oluyor. Hak geldi batıl zail oldu birçok hemşerimiz doğru yolu bulup imana geldi(espridir) fakat küçük bir kısım da alışkanlık olsa gerek eski takımını desteklemeye devam etti.

Kızların başka takımları tutmalarını tamamen özentilik olarak görüyorum. Onlara göre Trabzonspor bıçkın delikanlıların ve halkın takımı. Kendileri prenses ya kendilerine ezik takımları layık görüyorlar.

Çocuklara gelince. Bilinçli ebeveynler artık çocuklarına daha fazla Trabzonsporluluk bilincini yerleştiriyor. 10 gün önce sokakta bir çocuk ve bir baba gördüm. İkisinin üzerindende yeni formalardan vardı. O gün 4 5 çocuk daha görmüştüm Trabzonspor formalı. 2 tanesi korsan formaydı ama ona da şükür.

Ben Trabzon'da 3 ezik takımın 3 formasını görmüştüm. gayseli ve kargasporlu olanlar uzun sokakta geziyordu. feybe formalıyı bir halı saha maçı öncesinde gördük. Formasını üzerimizdeki TS formasıyla değiştirmeyi teklif ettik(ki onun formasını parçalamak için :D) kabul etmedi biz de birşey söylemedik.

Recep Alkan
18.08.2008, 21:43
bende trabzonluların ozlerını kaybetmeyecklerı dusuncesındeyım. ama bunun ıcın en onemlı gereken sey oncelıkle tkımımızın basarısıdır. cunku basarısızlık sapmalara yol acabılır. ozellıkle sımdılerde gerıden gelen nesılde bu gorulebılır. cunku hıcbır cocuk 26 yıldır sampıyon olamamıs bır takımı tutmak ıstemez. basarı gelırse bence baglılık kaybolmaz.cunku artık cogu gecn yada cocuklarımız eskı trabznlu ve trabzonsporlu ozlerını tasımıyor. cunku hersey basarıya endekslı olmus.

Murat GENEL
18.08.2008, 21:47
KTÜ'ye dışardan gelen gençlerimiz var tabi olacaktırda..Zaten ben bir kaç kez rastladım meydanda bu formaları giyenlere..2 arkadaşa sordum.2side ögrenci oldugunu söyledi..Saygı duyarım..Ama birşeyde ekledim..eger sen bunu bizim sizden biriyle maçımız oldugu gün giyiyosan ve merkezde geziyosan niyetin bellidir..her zaman bu kadar yumuşak olmam..

Recep Alkan
18.08.2008, 21:50
KTÜ'ye dışardan gelen gençlerimiz var tabi olacaktırda..Zaten ben bir kaç kez rastladım meydanda bu formaları giyenlere..2 arkadaşa sordum.2side ögrenci oldugunu söyledi..Saygı duyarım..Ama birşeyde ekledim..eger sen bunu bizim sizden biriyle maçımız oldugu gün giyiyosan ve merkezde geziyosan niyetin bellidir..her zaman bu kadar yumuşak olmam..

o kadar!!!

ben bunu balıkesırde bıle yapıyorum. ordakı kardeslerım hıc tavız vermesın.!!!

Emre Emiroğlu
18.08.2008, 21:56
bugün ben meydanda fenerbahce forması giyen bir BAS ÖRTÜLÜ bir bayan gördüm. baktım... baktımmmmmm. ve dayanamadım. kendisine " simdi ben bu formayı üzerindeyken yırtsammm önünü kapatmak için baş örtünü mü kullanırsın ? " dedim. kendisi " anlayamadım dedi sinirli bir şekilde " bende burası TRABZON diyip yoluma devam ettim. hayatımda en cok sinirlendiğim anlardan biriydi.

Mesut AKYILDIZ
18.08.2008, 22:00
bugün ben meydanda fenerbahce forması giyen bir BAS ÖRTÜLÜ bir bayan gördüm. baktım... baktımmmmmm. ve dayanamadım. kendisine " simdi ben bu formayı üzerindeyken yırtsammm önünü kapatmak için baş örtünü mü kullanırsın ? " dedim. kendisi " anlayamadım dedi sinirli bir şekilde " bende burası TRABZON diyip yoluma devam ettim. hayatımda en cok sinirlendiğim anlardan biriydi.

Allahtan bayanmış demek erkek olsa kafa göz girecektin. Ama tahrik etmek makasadıyla giymişte olabilir nasıl olsa bayanım bana birşey yapamazlar diye...

Recep Alkan
18.08.2008, 22:01
nıye bayanların nee ozelliği var. kardesım en guzelını yapmıssın. helal olsun valla. kımsenın ozellıgı yoktur. o ermmenı formalarını gıyen herkes bu tavır ıle karsılasmalı.

Ufuk Bayraktar61
18.08.2008, 22:19
geçen sene ki Trabzonspor - fenerbahçe maçından sonra meydana geldiğimde gördüğüm görüntüyü ve o görüntü sonrasında yaşadıklarımı hayatım boyunca unutamam..bahsettiğim o görüntü, bir gslın , orjinal gs formasıyla, eski thy karşısında , omuzlarda ki o sevinç gösterileriiii..bir TRABZONSPORLU olarak o görüntüyü görünce orda bulunan millete söylene söylene meydandan ayrıldım hemde bayaa bi yüksek sesla ama hiç bir TRABZONSPOR taraftarı beni duymamış olacak ki o gslının sevinç gösterileri orda dewam etti..orda ki gslının sevinci Trabzon feneri yendi diyemi yoksa gs şampiyon oldu diyemi...ordaa ona izin veren Trabzonspor taraftarına ne diiim...o gün orda o sevinçe katılamamamak beni nasıl üzdü nasıl sinir etti anlayamazınız

iso_4939
18.08.2008, 22:47
yav kardesim yok oyle bır sey degısık forma fılan ben hergun sehır merkezındeyım gıyınen bıle olursa oda cocuk yastakı kücükler...onlarıda dovemeyız ya...ıcınız rahat olsun bura trabzon kardesım..baska bır yerle karıstırmayın iyi aksamlar

iso_4939
18.08.2008, 22:51
valla bır ara bende meydan da bır kızın üstünde fb forması gördum ama kız gıydıgıne pişman oldu herhalde yaklasık 100 kısı ıclerınde bende varım laf atmayan kalmadı en son kosarak kactıgını görmustum....

omer61
18.08.2008, 23:19
giyen Ömer çip'lerin formalarını Spreyle Bordo MAvi yapalım :D

ömer çip derken tam olarak ne demek istedin?? :D

TSezgin61
18.08.2008, 23:28
bunun adillikle, hürlükle hicbir alakasi yok... Trabzonda sen baska takimin formasini giyiniyorsan, niyetin tahrik etmek "bak ben giyerim, nolacak" demektir...

Trabzonda baska takim formasi kimse giyip gezemez! isterse ögrenci olsun. anne-babalar onlari hassas Trabzon insanini tahrik etsin diye göndermiyor oralara, okusun adam! olsun diye gönderiyor. efendi gibi gidip gelir, kendi halinde olur. üniversite okuyan biri heralde nerde nasil davranacagini bilir. Trabzonun nasil bir sehir oldugunuda bilir. okadar gerizekaliysa biraksin okumasin. Trabzonsporun can damaridir o sehir. ezikleri ezen tek takimin sehrinde sen öyle dolanamazsin. haaa dolanirsin, ama sonra kuyrugunu ezdilermi bagirip aglamayacaksin!!!

blacksea35
18.08.2008, 23:34
Trabzonda başka takımların ve özellikle İstanbul takımlarının formalarını giymelerine asla izin vermeyiniz.Ancak bunu yaparken medeni bir şekilde Trabzonluya yakışır bir şekilde anlatarak yapın.Asla kabadayılığa ve kaba güce yeltenmeyin. Bu Trabzon şehrine ve Trabzonluya yakışmaz. BU ÖZELLİĞİMİZİ ASLA KAYBETMEMELİYİZ.

Erdal DİLEK
18.08.2008, 23:39
evet başka tkımları tutanlar var ama benim gözlemlediğim futboldan anlayıpta ya da ilgili olup başka takımı tutan yok gibi, hani sorunca bir takım adı söyleeme lütfunda bulunan, takımın tüm maclarını değil tüm türkiyenin takip ettiği macın sonucunu bile(seyreden bile demiyorum) takımın kadrosunda sadec yıldız olarak duyulanları bielenler başka takımı tutuyor. onlar da varsın tutsun, cahil dostun olacağına(futbol için) akıllı düşmanın olsun demişler. .

sonkez61
19.08.2008, 00:03
Hadİ DiŞardan Ünİversİte Okumaya GelmİŞ Adama Olabİlİr Dİyelİm. Yalniz Bu TopraĞin Öz ÇocuĞu Olupta Zayİ OlmuŞ GenÇlİĞe Ne Dİyeceksİnİz Benİm En Çok Ona İÇİm Ezİlİyor. Adama Soruyorsun Nerelİsİn Tarbzonlu Hangİ Takimi Tutuyorsun .......... ArkadaŞlar Trabzonspor Sevdasi Şampİyonluklarla ÖlÇÜlmez. Bu BaŞka BİŞey Tarİf Edİlemez Bİ Durum. İŞte Yenİ Nesİl Bunu Hİssetmelİ. İnsan ÖĞrenerek Hİssedemez. Trabzonspor Sevgİsİnİ Hİsstmeye BaŞladiĞimda Şampİyonluklar Aldipindan Haberİm Yoktu. Bu AŞki Sadece YoĞun Bİ Şekİlde Hİssettİm. ÖĞrenmedİm.

Canİlker
19.08.2008, 00:04
arkadaşlar size bir olay anlatayım. bundan 3-4 sene önce BJK maçını izlemek için arkadaşımla formalarımızı giyindik avni akere doğru yol almaya başladık. neresi olduğunun önemi yok bir grup taraftar karşı yoldan (üstlerinde TS formaları vardı) bize doğru BEŞİKTAŞ-BEŞİKTAŞ diye tezahürat etmeye başladı. ben bi anlam veremedim. muhtemelen alkollüydüler ve bizi tahrik etmeye çalışıyorlardı. amaçları kavga çıkartıp bizi dövmekti. biz hiç bulaşmadan yolumuza devam ettik.

yani demek istediğim butür taraftarlar bile var. bunu yapan insanlar GS taraftarını omzuna alıp sevinç gösteriside yapar. adamda kafa yokki, amaç yokki, trabzonsporluluğun anlamını bilmiyorki. nerede tepki verilir, nerede takdir edilir haberi yokki. her yerde olduğu gibi bizdede butür taraftar var, yapacak birşey yok.

kofol
19.08.2008, 00:05
İsteyen istediği takımın formasını giyebilmeli istediği yerde ister şampiyonluk macından sonra rakip takımın sahasında , ister başka bir yerde. Futbolun rekabetin güzelliği burada değil mi, oyun adil olduğu sürece bütün bunlar mübahtır. Kazandığımız mac sonrası , ben rakip takımı tutan arkadaşımın damarına basamayacaksam ne anladım o işten , aynı şekilde o da benim damarıma basacak.

Bu tahammulsuzluk nedendir. Futbol ne kadar değer versekte eninde sonunda bir oyun , trabzonda fener forması giyiyor diye dövdüğünüz bir insan yarın bir gün siperde yanı başınızda durabilir.
Zihinlerimize yeterince nefret pompalınıyor , birde bu güzelim oyuna bari bulaşmasın , zaten bulaşmış en azından biz kendimizi bundan arındıralım.

demiahme
19.08.2008, 00:14
Yapmayın...

cok hassas bir konu ve cok guzel bir cevap baska soze gerek yok bencede.

ferdiT
19.08.2008, 00:15
valla yorumları falan biraz okudum uzuldum hakkaten eger oyle gezebiliyorlarsa trabzonda.ama ben arkadaslara gidince sormustum bu sene formayla gezen oluyo mu diye yok baba gezemıyolar arada bır cok nadır kız gıyıyomus hatta birisini meydanda kotu dovmusler dıye duydum.bizim en buyuk ozellıklerımızden bırıdır bu kımse bızım sehrımızde baska formayla gezemez kac kısı kac araba olursa olsun!!!!!!!

yavuss
19.08.2008, 00:20
Valla şunu biliyorum TÜRKİYEDE bu konuda tekiz kendi takımını bu kadar seven ve sahip cıkab bir halk topluluğu yoktur..Heryerde Trabzonspor formamızı giyeriz atkımızı takarız BİZE HERYER TRABZON DİYE bağrırıs avamızın yettiği kadar amaaaaa;bunu kmse gelipte bizim şehrimizde yapmaya cesaret edemez bunu böle bilsinler.....

şahinler61
19.08.2008, 00:25
ben şu ana kadar meydanda uzunsokakta erdoğduda pelitliede ataparkta boztepede ....böyle ezik formalı birini görmedim inşallah görmem

Napoli
19.08.2008, 00:28
boyle birsey yok ben ömrüm boyunca gidp gelirim hiç gormedim,hee ama Kocaelispor ve göztepe formalı gormsutum :)

ferdiT
19.08.2008, 00:31
bende gordugumu hatırlamıyorum gordugunu soyleyenler de zaten trabzonsporlu degıl:D

ÖmerFarukYılmaz
19.08.2008, 00:34
İnşallah görmezsiniz:)

Yoksa o zavallı sadece takımının formasını giymiş insanın baya bir hırpalanmış olduğunu düşünmek bile istemiyorum...

Zaten bizim üstümüze yeteri kadar geliyorlar...Öle bir olayda neler olacagını tahmın edersınız artık..

Bu arada ben kadıkoydede,mecidiyekoydede formamı gıyıp fırtına gibi dolaşabiliyorsam,sizi orda öyle bir tepki vermemeniz sebebidir ama eden bulur:)

daredevilts
19.08.2008, 00:40
yuh ya böyle geri anlayışlı bir konu görcceğimi sanmazdım bu forumda... ben ankarada yada izmirde gururla ts formasını giyiyorsam elbette trabzonda da bir başka takımın taraftarı formayı giycek... eğer çocuklarımızın gençlerimizin ts li olmasını istiyorsak başarı elde etmemiz lazım kupalar almamız şampiyonluklar yaşamamız lazım....2000 yılında gs uefa kupasını alınca tüm gençler gs li oldu vede öyle kaldılar... benim zamanımda top oynarken şut cekerken abdullahlar hamiler derdik şimdi ise lincolnlar alexler söyleniyor...bunu bu hale getiren bizim başarısızlıklarımızdır... herkes istediği yerde istediği formayı giysin... artık teknoloji var internet var televizyon var biz formayı giydirmesek sanki adamlara ts yi tutacak gençlerimiz....bırakın artık büyüyün...

Olimpiyat stadında 25 bin kişi varmış bugün açıklandı nasıl oluyorda 40 bin den bahsediyorsunuz bide trabzona 50 bin kişilik stad diyosunuz bırakın at gözlüğü takmayı gerçeklere bakın... daha taraftarımızı eğitemedik geçen seneden akıllanmadılar sahaya giriyorlar... yada lig başlamadan takımın içine ediyorlar...

daredevilts
19.08.2008, 00:42
ben şu ana kadar meydanda uzunsokakta erdoğduda pelitliede ataparkta boztepede ....böyle ezik formalı birini görmedim inşallah görmem

ben gördüm... hatta 96 yılında şampiyonluğu kaybettiğimiz maç sonrasında amcamın kızı ayasofya da fener bağrağı sallandır balkondan... ve kendisi fb formasıyla dolaşır uzun sokak da kunduracılarda yada başka mekanlarda...

servet nuh
19.08.2008, 00:45
trabzonda 16000 civarı üniversite öğrencisi var.bunlar haliyle yüzde 95 i 3 takımdan birine gönül vermiş.bizide Allah c.c. trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya getirmeseydi.çok büyük ihtimalle bizde fb bjk yada gs li olurduk.buna diyecek bişeyi olan yoktur sanırım

ama trabzon gibi 26 resmi kupası olan,şampiyonluk yaşamış tek şehir takımının öz evladı kalkıp bu takımlardan birine gönül vermişse bu o kişinin lülüklüğünü gösteririr.bir trabzonlu futbolla ilgilenmiyebilir,hiçbir takım tutmayabilir ama bir takımın taraftarı ise bu takımın adı trabzonspordan başkası olamaz,olmuşsa eğer o kişi trabzonsporun tüm kupalarını ayağının altına almış,aşağılık kompleksli biridir.
diğer bir mevzu ise,nasılki ramazanda oruç tutmayanlar topluma olan saygısından oruçluların yanında yemek yememeye özen gösterir,aynen öyle de bu şehre gelen öğrencilere bu şehrin insanlarının takımlarına olan tutkusu ve bu şehirde başka formalarla dolaşmanın,şehrin sakinlerine hakaret olarak algılanılacağından bahsetmelidirler.
geçen yıl bjk ile akşam maçımızın olduğu gün gencin biri uzunsokata bj forması ile dolaşıyordu.yemin ediyorum biri bana sövseydi bu kadar zoruma gitmezdi heralde.....dışımı sıkıp geçtim.....ama birgün dişimi sıkarken,dişim kırılırsa olacaklardan sorumlu olmıyacağım...

ferdiT
19.08.2008, 00:45
yuh ya böyle geri anlayışlı bir konu görcceğimi sanmazdım bu forumda... ben ankarada yada izmirde gururla ts formasını giyiyorsam elbette trabzonda da bir başka takımın taraftarı formayı giycek... eğer çocuklarımızın gençlerimizin ts li olmasını istiyorsak başarı elde etmemiz lazım kupalar almamız şampiyonluklar yaşamamız lazım....2000 yılında gs uefa kupasını alınca tüm gençler gs li oldu vede öyle kaldılar... benim zamanımda top oynarken şut cekerken abdullahlar hamiler derdik şimdi ise lincolnlar alexler söyleniyor...bunu bu hale getiren bizim başarısızlıklarımızdır... herkes istediği yerde istediği formayı giysin... artık teknoloji var internet var televizyon var biz formayı giydirmesek sanki adamlara ts yi tutacak gençlerimiz....bırakın artık büyüyün...

Olimpiyat stadında 25 bin kişi varmış bugün açıklandı nasıl oluyorda 40 bin den bahsediyorsunuz bide trabzona 50 bin kişilik stad diyosunuz bırakın at gözlüğü takmayı gerçeklere bakın... daha taraftarımızı eğitemedik geçen seneden akıllanmadılar sahaya giriyorlar... yada lig başlamadan takımın içine ediyorlar...
dogu tribunu+batının bir kismi+ cok az da kale arkası nasıl oluyorda 25000 kisi ediyor

mk.esen35
19.08.2008, 00:46
trabzonlu değilim ama trabzonda 5 sene kaldım.fb formalı değil ama gs ve bjk formalı cok gördüm trabzonda.çoğu

mk.esen35
19.08.2008, 00:48
çoğu üniversiteliydi ama yinede kıl olduydum heriflere

ferdiT
19.08.2008, 00:48
trabzonda 16000 civarı üniversite öğrencisi var.bunlar haliyle yüzde 95 i 3 takımdan birine gönül vermiş.bizide Allah c.c. trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya getirmeseydi.çok büyük ihtimalle bizde fb bjk yada gs li olurduk.buna diyecek bişeyi olan yoktur sanırım

ama trabzon gibi 26 resmi kupası olan,şampiyonluk yaşamış tek şehir takımının öz evladı kalkıp bu takımlardan birine gönül vermişse bu o kişinin lülüklüğünü gösteririr.bir trabzonlu futbolla ilgilenmiyebilir,hiçbir takım tutmayabilir ama bir takımın taraftarı ise bu takımın adı trabzonspordan başkası olamaz,olmuşsa eğer o kişi trabzonsporun tüm kupalarını ayağının altına almış,aşağılık kompleksli biridir.
diğer bir mevzu ise,nasılki ramazanda oruç tutmayanlar topluma olan saygısından oruçluların yanında yemek yememeye özen gösterir,aynen öyle de bu şehre gelen öğrencilere bu şehrin insanlarının takımlarına olan tutkusu ve bu şehirde başka formalarla dolaşmanın,şehrin sakinlerine hakaret olarak algılanılacağından bahsetmelidirler.
geçen yıl bjk ile akşam maçımızın olduğu gün gencin biri uzunsokata bj forması ile dolaşıyordu.yemin ediyorum biri bana sövseydi bu kadar zoruma gitmezdi heralde.....dışımı sıkıp geçtim.....ama birgün dişimi sıkarken,dişim kırılırsa olacaklardan sorumlu olmıyacağım...
insallah bir gun bende oyle trabzon da ezik takım formalı birini gorurum abi gerisi malum...

daredevilts
19.08.2008, 00:51

peki sen istanbul da yada ankarada bu formayı giymiyecenmi? bırakın bu eski çağlarda kalmış düşünceleri...

servet nuh
19.08.2008, 00:51

nasıl böyle düşünürsün sen ya....o zaman fenerium bjk store felan açalım trabzonda.hemşerim orada dur...burası trabzon...trabzonlunun trabzospora bakışı hiçbir şehirle kıyaslnamaz....yaptığın kıyası kabul etmiyorum.bizim ayrı bir özelliğimiz vardır.trabzonsporun büyüklüğüde bizim bu özelliğimizden neşet etmiştir.sevgilimiz olan trabzonsporun ili trabzonda kimse başka formalarla dolaşamaz.dolaşırsa bizde bir sivas bir antep bir kayseri oluruz.ayrıca trabzon sokaklarında fener formasıyla rahatça herkes dolaşabilir diyen birinin ts taraftarlığınıda tartışırım ben

daredevilts
19.08.2008, 00:52
insallah bir gun bende oyle trabzon da ezik takım formalı birini gorurum abi gerisi malum...

ne yapacan dövecenmi?

ferdiT
19.08.2008, 00:53
ne yapacan dövecenmi?
ilk basta amacını sorarım neyi ispatlamaya calıstıgını sonra bilmiyorum...

daredevilts
19.08.2008, 00:54
nasıl böyle düşünürsün sen ya....o zaman fenerium bjk store felan açalım trabzonda.hemşerim orada dur...burası trabzon...trabzonlunun trabzospora bakışı hiçbir şehirle kıyaslnamaz....yaptığın kıyası kabul etmiyorum.bizim ayrı bir özelliğimiz vardır.trabzonsporun büyüklüğüde bizim bu özelliğimizden neşet etmiştir.sevgilimiz olan trabzonsporun ili trabzonda kimse başka formalarla dolaşamaz.dolaşırsa bizde bir sivas bir antep bir kayseri oluruz.ayrıca trabzon sokaklarında fener formasıyla rahatça herkes dolaşabilir diyen birinin ts taraftarlığınıda tartışırım ben

ya sen kendi takımıa güvenmiyorsun demek oluyor bu... demekki başka formalı birileri bu şehirde forma giyse başkalarını etkiliyeceğini düşünüyorsun... ya bırakın artık büyüyün geliştirin kendinizi... ben kadıköy bagdat caddesinde 4 gün bu formamı gururla giydim bi allahın kulu bana ters bi laf etmedi... saygıyı öğrenin artık...

servet nuh
19.08.2008, 00:54
peki sen istanbul da yada ankarada bu formayı giymiyecenmi? bırakın bu eski çağlarda kalmış düşünceleri...
biz her zaman trabzonspor karteli yıkan tek takımdır,anadoldan şampiyon olan te takımdır.hiçbir şehirde olmadığı kadar burada insanlar takımını destekler.sivasa antepe gidin herkes iki takım tutar ama biz öyle değiliz.ayrıca eski çağ düşüncesi felan di
ye beni yaftalama sana öyle bir yafta vururum altından kalkamazsın

daredevilts
19.08.2008, 00:56
ilk basta amacını sorarım neyi ispatlamaya calıstıgını sonra bilmiyorum...

ya gece gece güleceğim yoktu ya... ii al eline bi silah vurursun amacını öğrendikden sonra... hatta avni akere rakip takımlar cıkıyor ya onlara da sor amaçlarını sonra ispatlıyamaslar sa döversin onlarıda...:D

servet nuh
19.08.2008, 00:57
ya sen kendi takımıa güvenmiyorsun demek oluyor bu... demekki başka formalı birileri bu şehirde forma giyse başkalarını etkiliyeceğini düşünüyorsun... ya bırakın artık büyüyün geliştirin kendinizi... ben kadıköy bagdat caddesinde 4 gün bu formamı gururla giydim bi allahın kulu bana ters bi laf etmedi... saygıyı öğrenin artık...
istanbul türkiyenin bütün illerinden insanların yaşadığı ortak bi şehirdir.istanbulla trabzonu aynı kefeye koyma..ayrıca kendinizi geliştirin felan noluyo ne biçim laflar bunlar .nedir kariyerin len senin armut.hadi okuduğun okulları ve bildiğin dilleri yaz bakalım.hangimiziki basıyo

daredevilts
19.08.2008, 00:57
biz her zaman trabzonspor karteli yıkan tek takımdır,anadoldan şampiyon olan te takımdır.hiçbir şehirde olmadığı kadar burada insanlar takımını destekler.sivasa antepe gidin herkes iki takım tutar ama biz öyle değiliz.ayrıca eski çağ düşüncesi felan di
ye beni yaftalama sana öyle bir yafta vururum altından kalkamazsın

tipik konuşmayı bilmeyen direk sıkışınca tehdit moduna geçen taraftar tipi... devam edin böyle olmaya siz...

mk.esen35
19.08.2008, 00:58
servet kardeşime katılıyorum

ferdiT
19.08.2008, 00:58
bize kimse birsey diyemez tabikide BİZE HER YER TRABZON.bizim farkımızda orda zaten ben fener macı oldugu gun stattan cıkıp ts formasıyla dısarda durabiliyorum ama aynısını onlar yapamaz!!!biz uskudar kadıkoy avrupa yakası farmetmez heryerde gıyerız bu formayı

ferdiT
19.08.2008, 00:59
ya gece gece güleceğim yoktu ya... ii al eline bi silah vurursun amacını öğrendikden sonra... hatta avni akere rakip takımlar cıkıyor ya onlara da sor amaçlarını sonra ispatlıyamaslar sa döversin onlarıda...:D
sana sormayacagım kesin

servet nuh
trabzonum sokaklarında kimse bize caka satar gibi,3 ezik takımın formasıyla gezemez.burası trabzon.karıştırma lan başka yerle....

daredevilts
istanbul türkiyenin bütün illerinden insanların yaşadığı ortak bi şehirdir.istanbulla trabzonu aynı kefeye koyma..ayrıca kendinizi geliştirin felan noluyo ne biçim laflar bunlar .nedir kariyerin len senin armut.hadi okuduğun okulları ve bildiğin dilleri yaz bakalım.hangimiziki basıyo

adamlık ünv okumakla dil bilmekle olsaydı oooooo çarşı o zaman adamlıkdan geçilmezdi... düşünçelerinizi değiştirin ya... trabzon da ünv yi kaldıralım o zaman senin düşüncene göre yada sadece ts li olanlar okusun...

TSezgin61

Trabzonda ankara, gencler, eskisehir, urfa, adana, antep formalari giyenlere saygim sonsuz...

ama diger 3 ezik formalarini kimse giyemez... Trabzona geldiklerinde nereye geldiklerinin farkinda olsunlar. "ulan Trabzona geldik formayi cikaralim" dedikleri an ben amacima ulasmisimdir. illa dövmek gerekmiyor yani...

yeterki nereye geldiklerini, nasil davranmalari gerektigini bilsinler...

Trabzon denince akla Trabzonspor geliyorsa, Trabzonsporun mekaninda ezik formasinla dolasamazsin

daredevilts
19.08.2008, 01:01
sana sormayacagım kesin

ya kardeşim az yukarda yazdım benim amcamın kızımın arabasının arkasında fb kaşkolu durur... fb formasıyla gezer uzunsokak da ve bi sürü arkadaşı vardır ts li fb li bjk li gs li ... ve onlarda formalı gezer uzunsokakda siz nasıl görmüyorsunuz bunu anlamıyom...

TSezgin61
19.08.2008, 01:02
adamlık ünv okumakla dil bilmekle olsaydı oooooo çarşı o zaman adamlıkdan geçilmezdi... düşünçelerinizi değiştirin ya... trabzon da ünv yi kaldıralım o zaman senin düşüncene göre yada sadece ts li olanlar okusun...

ben okullarda forma zorunlulugu, yada "bir taraftar nasil bagirir" gibi bir ders bilmiyorum...

mecbur olsalar anlarim. ama bile bile giyiyorsalar art niyet vardir, bile bile bagiriyorsalar art niyet vaardir.

mk.esen35
19.08.2008, 01:03
daredevilts sen bu çağdaş kafayla fb macı günü kadıkoyde ts formasıyla dolaş emi.

daredevilts
19.08.2008, 01:04
trabzonum sokaklarında kimse bize caka satar gibi,3 ezik takımın formasıyla gezemez.burası trabzon.karıştırma lan başka yerle....

haklısın ne diyim... 24 senenin vermiş olduğu bi eziklik hepimizde var dimi? bu ezikliğide anca böyle yok edebiliriz sende haklısın ne diyim... adamlar tesisleşmiş avrupa da kupalar almış üst üste şampiyonluklar yaşamışlar... benim öğrencilerim diyorki ne diye ts li olcacağız hocam... bi 24 sene daha şampiyonluk beklemek içinmi... fb forması giyen öğrencimi döveyimmi şimdi? yada notumu kırayım?

TSezgin61
daredevilts sen bu çağdaş kafayla fb macı günü kadıkoyde ts formasıyla dolaş emi.

rankdas yanlis önrek verdin. fb macinda kadiköyde cincon formasiyla dolas diyecektin heralde

ferdiT
ya kardeşim az yukarda yazdım benim amcamın kızımın arabasının arkasında fb kaşkolu durur... fb formasıyla gezer uzunsokak da ve bi sürü arkadaşı vardır ts li fb li bjk li gs li ... ve onlarda formalı gezer uzunsokakda siz nasıl görmüyorsunuz bunu anlamıyom...
ben trabzonda yasamıyorum ama 15 sene kaldım sureklı de gıderım gormedım senın amcanın kızınınn arabasını uzun sok esnafıda bu konuda duyarlıdır!!!!

mk.esen35
19.08.2008, 01:06
rankdas yanlis önrek verdin. fb macinda kadiköyde cincon formasiyla dolas diyecektin heralde
yok aslında karşıyakada göztepe formasıyla dolaş dicektim pardon

daredevilts
19.08.2008, 01:06

maç günüyle ilgili bişey demedim farkındaysa normal zamanda normal günde konumuz maçla ilgili değil...

daredevilts
19.08.2008, 01:07
ben trabzonda yasamıyorum ama 15 sene kaldım sureklı de gıderım gormedım senın amcanın kızınınn arabasını uzun sok esnafıda bu konuda duyarlıdır!!!!

duyarlı olduğu için mi adidas da fb forması satılır?

TSezgin61
19.08.2008, 01:07
haklısın ne diyim... 24 senenin vermiş olduğu bi eziklik hepimizde var dimi? bu ezikliğide anca böyle yok edebiliriz sende haklısın ne diyim... adamlar tesisleşmiş avrupa da kupalar almış üst üste şampiyonluklar yaşamışlar... benim öğrencilerim diyorki ne diye ts li olcacağız hocam... bi 24 sene daha şampiyonluk beklemek içinmi... fb forması giyen öğrencimi döveyimmi şimdi? yada notumu kırayım?

cocuklara analtilir, "bak oglum, biz Trabzonluyuz (öyleyse), bize baska takim tutmak yakisirmi. bizden baskasi sahip cikmaz. bu takim senin benim takimi. ama fb bizim degil, baskalarinin. kendi takimimizi yukarlara cikarmak varken niye baskalarini sevindirip, bizim takimi üzelim, anamizi babamizi üzelim"...olamazmi

daredevilts
19.08.2008, 01:08
sen çocuğuna anlatırsın tsezgin... herşey öyle kolay olsa... 24 senenin vermiş olduğu gerçeği nasıl saklıyacam....

servet nuh
19.08.2008, 01:09
ben istanbula gittiğimde,beni hiç tanımayanlar dahi trabzonlu olduğumu öğrenince,ya sizin takım napacak felan gibisinden soru soruyolar....burada seni düşündüren bişey var mı ????
adam benim hangi takımı tuttuğum sorma ihtiyacı bile hissetmiyor....!!!!
niçin acaba ????
bu türkiyede başka hangi şehre ait bi özelliktir.....
vede biz trabzonluyuz,trabzonspor bizim aşkımızdır.şehrimizde fenerım bjk store tarzında mağazalar yoktur.....bu bizim özelliğimizdir....şehrimizde tek tük olsa da dışarıdan gelen yabancılar fgb forması giymezler.....
bu bizim çağdışı olduğumuzdan değil,özelliklerimizdendir.
senin akrabalarından fenerli felan var diye işi legalize etmeye çalışma.
trabzon bvellidri,trabzonsporlu bellidir

O K A D A R

ferdiT
19.08.2008, 01:09
amma buyutuyorsunuz bu kadıkoyu ya biz gecen sene 4 kisi maca gittik cikista biraz bekledik cıktık sonra ts li oldugumuz heryerimizden belli kadıkoyun ortasından yuruduk cunku oyle bize satasacak bi taraftar grubu yok hepsi aile yada arkadas grubuydu.hatta arabayı aldıktan sonra ezikbahcenin otobusune rastladık yanına geldık arabayla camı acıp ts atkısını onlara gosterdım

mk.esen35
19.08.2008, 01:11
maç günüyle ilgili bişey demedim farkındaysa normal zamanda normal günde konumuz maçla ilgili değil...
maç günü çağdaş olunmuyormu.o zaman hersey serdestyani.

daredevilts
yaa servet eminim ki sende birçok defa gördün fb yada gs formalı kişi sokaklarda vede görmeye devam edeceksin tepkin sadece içinde olcak başka bişey değil... kanunda trabzonda sadece ts forması giyilir diye bişey yok...

servet nuh
:alkış::alkış::alkış::alkış:
maç günü çağdaş olunmuyormu.o zaman hersey serdestyani.

daredevilts
19.08.2008, 01:12
ben istanbula gittiğimde,beni hiç tanımayanlar dahi trabzonlu olduğumu öğrenince,ya sizin takım napacak felan gibisinden soru soruyolar....burada seni düşündüren bişey var mı ????
adam benim hangi takımı tuttuğum sorma ihtiyacı bile hissetmiyor....!!!!
niçin acaba ????
bu türkiyede başka hangi şehre ait bi özelliktir.....
vede biz trabzonluyuz,trabzonspor bizim aşkımızdır.şehrimizde fenerım bjk store tarzında mağazalar yoktur.....bu bizim özelliğimizdir....şehrimizde tek tük olsa da dışarıdan gelen yabancılar fgb forması giymezler.....
bu bizim çağdışı olduğumuzdan değil,özelliklerimizdendir.
senin akrabalarından fenerli felan var diye işi legalize etmeye çalışma.
trabzon bvellidri,trabzonsporlu bellidir

O K A D A R

almanyadan gelen gurbetçilerin çocukları genelde fb li yada gs li dir... şimdi çocuk dolaşıyor sokakda cevirip döveyimmi? yada yol ortasında konferansmı vereyim ona?

ferdiT
19.08.2008, 01:12
duyarlı olduğu için mi adidas da fb forması satılır?
adı ustunde ADİDAS ben sana uzun sok esnafı diyorum sen bana adidas diyorsun

TSezgin61
19.08.2008, 01:14
yaa servet eminim ki sende birçok defa gördün fb yada gs formalı kişi sokaklarda vede görmeye devam edeceksin tepkin sadece içinde olcak başka bişey değil... kanunda trabzonda sadece ts forması giyilir diye bişey yok...

ozaman servet nuhun degindigi fener magazalari, cincon magazalari acilsin... madem cagdas olmamiz lazim...

buda normalmi??

daredevilts
19.08.2008, 01:14
:alkış::alkış::alkış::alkış:

her takımın laf anlamayan, piskopat bi taraftar kitlesi vardır... sağda solda dolaşan içki içen beleş yaşayan hayatdan amaçları olmayan bir kitledir bu ts de vardır fb dede gs dede... maçın vermiş olduğu psikolojik ruh durumu farklıdır helede yenilgi almışsa takımın sataşmaya yer ararsın etrafda...

daredevilts
19.08.2008, 01:15
ozaman servet nuhun degindigi fener magazalari, cincon magazalari acilsin... madem cagdas olmamiz lazim...

buda normalmi??

açılmazki çünkü fb nin de gs nin de formaları adidas mağazalarında satılır... potansiyel alıcı azdır ticareti para getirmez...

servet nuh
19.08.2008, 01:16
gördüm ama o kadar nadir gördümkiii....o gördüklerimde eminim trabzonun hassasiyetlerini iyi bilmeyenlerdi.birine hatta izah ettim.ayıptır dedim.sokakta yürün insanların yüzde 95 i ts li sen aralarında onlara hakaret eder gibi dolaşma...daha da giymedi....
ayrıca ikide bir ben kadiköyde geziyom ben istanbuola geziyom laflarını bırakın
1-)istanbul türkiye mozağidir.heryerlinin ortak mekanıdır
2-) istanbulunda şehre ait tek bir tane futbol takımı olsaydı ve tüm şehir ona tutkulu olsaydı,o kadarda rahat gezilemezdi başka forma ile orada
kıyas yaparken her yönüyle kıyas yapalım

daredevilts
19.08.2008, 01:17
gördüm ama o kadar nadir gördümkiii....o gördüklerimde eminim trabzonun hassasiyetlerini iyi bilmeyenlerdi.birine hatta izah ettim.ayıptır dedim.

peki sana dese sana ne seni ilgilendirmez...

ferdiT
19.08.2008, 01:19
gördüm ama o kadar nadir gördümkiii....o gördüklerimde eminim trabzonun hassasiyetlerini iyi bilmeyenlerdi.birine hatta izah ettim.ayıptır dedim.sokakta yürün insanların yüzde 95 i ts li sen aralarında onlara hakaret eder gibi dolaşma...daha da giymedi....
ayrıca ikide bir ben kadiköyde geziyom ben istanbuola geziyom laflarını bırakın
1-)istanbul türkiye mozağidir.heryerlinin ortak mekanıdır
2-) istanbulunda şehre ait tek bir tane futbol takımı olsaydı ve tüm şehir ona tutkulu olsaydı,o kadarda rahat gezilemezdi başka forma ile orada
kıyas yaparken her yönüyle kıyas yapalım
geziyoruz derken onların ilinde rahatca dolasıyoruz demek istemedik istanbul tabikide bircok ilden kulturden insanlardan olusan ortak bir sehir

servet nuh
19.08.2008, 01:21
lafı çok uzattık sonuç şu
sen trabzonumuzda heryerin bordomavi renklerle olmasından ziyade sokaklarda bolca fbgsbjk formalı insanların gezmesinden haz alan ts taraftarısın....
bense bunu asla ve asla hazmedeyen bir ts taraftarıyım....

şunu unutrma...birisinin gözlerini bağlasan ve trabzonda açsan.burası neredir diye sorsan hemen bilir.derki burası trabzon.çünki heryer bordomavi....
bu özelliğimizi kaybettiğimiz gün bittiğimiz gündür

mk.esen35
19.08.2008, 01:22
daredevilts bence sen TRABZONSPORun ne demek olduğunu anlamamışın.sana göre TRABZONSPOR bi topu 3 direğin arasından geçirmeye çalısan bi takım.bize göre her zaman her yerde istanbula isyan

ferdiT
19.08.2008, 01:23
lafı çok uzattık sonuç şu
sen trabzonumuzda heryerin bordomavi renklerle olmasından ziyade sokaklarda bolca fbgsbjk formalı insanların gezmesinden haz alan ts taraftarısın....
bense bunu asla ve asla hazmedeyen bir ts taraftarıyım....

şunu unutrma...birisinin gözlerini bağlasan ve trabzonda açsan.burası neredir diye sorsan hemen bilir.derki burası trabzon.çünki heryer bordomavi....
bu özelliğimizi kaybettiğimiz gün bittiğimiz gündür
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

daredevilts
bende şunu diyom... trabzonspor eğer başarısız sonuçlar almaya devam ederse 10 sene sonra öz trabzon doğumlu çocuklar başka takımlı olcak işte o an bizim bittiğimiz andır... sokaklarımızda başka formaların gezdiği zaman değil...

Kasım BEKTAŞ
Trabzonsporun türkiyedeki diğer takımlardan en büyük ve tek farkı

olduğu şehirde başka takım taraftarının olmaması

bu konuda taviz vermek Trabzonsporun sonunu hazırlamaktır.

Trabzonspor kötü zamanlar geçiriyor diye insanlar Trabzonsporu desteklemekten vazgeçecekse zaten onlar Trabzonsporlu değildir.

Çünkü Trabzonsporlu demek haksızlığa karşı çıkmak demektir, Trabzonsporlu demek zalimin zulmüne sessiz kalmamak demektir, Trabzonsporlu demek adalet için savaşmak demektir.

Eğer Trabzonsporun bu misyonunu kavrayamamışsa bir insan zaten o Trabzonsporlu değildir.
O gider tabelada kim önde olursa onun peşinden koşar.

Trabzonda hiç bir şekilde başka takım taraftarı görmek istemiyoruz. Üniversitedeki öğrencilerinde başka takım tuttuklarını kendilerinden başka kimsenin bilmemesi gerekir.

Lütfen herkes takımına sahip çıksın.

daredevilts
19.08.2008, 01:24
daredevilts bence sen TRABZONSPORun ne demek olduğunu anlamamışın.sana göre TRABZONSPOR bi topu 3 direğin arasından geçirmeye çalısan bi takım.bize göre her zaman her yerde istanbula isyan

tamam sen isyan etmeye devam et sonra 10 maç sonra başarısızlık gelince isyanından sahaya atla koltuk sök yak kır isyanını belli et...

Kasım BEKTAŞ
19.08.2008, 01:24
Trabzonsporun türkiyedeki diğer takımlardan en büyük ve tek farkı

olduğu şehirde başka takım taraftarının olmaması

bu konuda taviz vermek Trabzonsporun sonunu hazırlamaktır.

Trabzonspor kötü zamanlar geçiriyor diye insanlar Trabzonsporu desteklemekten vazgeçecekse zaten onlar Trabzonsporlu değildir.

Çünkü Trabzonsporlu demek haksızlığa karşı çıkmak demektir, Trabzonsporlu demek zalimin zulmüne sessiz kalmamak demektir, Trabzonsporlu demek adalet için savaşmak demektir.

Eğer Trabzonsporun bu misyonunu kavrayamamışsa bir insan zaten o Trabzonsporlu değildir.
O gider tabelada kim önde olursa onun peşinden koşar.

Trabzonda hiç bir şekilde başka takım taraftarı görmek istemiyoruz. Üniversitedeki öğrencilerinde başka takım tuttuklarını kendilerinden başka kimsenin bilmemesi gerekir.

Lütfen herkes kimliğine (nufüs kağıdı değil :) ) sahip çıksın.

ferdiT
19.08.2008, 01:26
bende şunu diyom... trabzonspor eğer başarısız sonuçlar almaya devam ederse 10 sene sonra öz trabzon doğumlu çocuklar başka takımlı olcak işte o an bizim bittiğimiz andır... sokaklarımızda başka formaların gezdiği zaman değil...
10 yıl oncede aynı lafları soyleyen bircok kısı vardı emınım ama bakıyorum da hicte oyle degıl merak etme allah izin verirde o zaman cocugum olursa o da bizim gibi olacak merak etme!!!

mk.esen35
19.08.2008, 01:27
tamam sen isyan etmeye devam et sonra 10 maç sonra başarısızlık gelince isyanından sahaya atla koltuk sök yak kır isyanını belli et...
merak etme busehir 25 sene sampiyonluk gormedi 125 sene daha görmese bordo mavi.

daredevilts
19.08.2008, 01:31
10 yıl oncede aynı lafları soyleyen bircok kısı vardı emınım ama bakıyorum da hicte oyle degıl merak etme allah izin verirde o zaman cocugum olursa o da bizim gibi olacak merak etme!!!

valla maxi ben öğrenci potansiyeline bakarım... gerçekleri bana rakamlar söylüyor...

u$acuk
19.08.2008, 01:35

Arkadaşım , burada herkes en az sen kadar ben kadar trabzonsporlu. Öyle cümleler kurmuşsun ki sanki konuyu kilitlemek için elinden geleni yapıyorsun.. ama yanlış yoldasın.Bir kere konuya bakış açın çok yanlış.
öncelikle Trabzonu ve trabzonsporu diğer il ve takımlarla karıştırıyorsun. Yok istanbul'da giyiyor, trabzonda neden giymesin? yok üniversitelinin hakkı, yok adidas neden satıyor....??
Trabzonun hamuruyla , trabzonun değer yargılarıyla, trabzonun diğer tüm güçlere kafa tutuşuyla , trabzonun radikalliliği ile yakından uzaktan alakalı olacak bir örnek daha bulunmamaktadır.O sebeptendir ki, heryerde 2*2 = 4 ise bu bizim oralarda 5te olabilir,3 te olabilir.
Şu halde birkaç gerçek var: Trabzon'da trabzon haricinde forma giyilmemeli.(elimde olsa, satılmasına da izin vermem ama.. )
Bir diğer gerçek: Senin de söylediğin gibi, Trabzonun başarılı günlerine vakit kaybetmeden dönmesi lazım..
Ama en önemli gerçek: sonuncu da olsak, küme de düşsek bu takımın ,trabzonun ve bölgenin tek alyansı olduğunu düşünüp; rengine-formasına tek bir pas değdirmemeliyiz.
Buna izin Vermeyelim!!!

cagdas_61
Trabzonda tek bir kere fenerbahce forması giyen bir cocuk gördüm , kendi kendime demiştim keske bu formayı giyen cocuk degil de benim yaslarımda biri olsaydı , rastgelmez ki bize eglence cıksın bize de . Üni ögrencisiymiş yemişim ögrenciyi , aklını alırım onun ...

ferdiT
valla maxi ben öğrenci potansiyeline bakarım... gerçekleri bana rakamlar söylüyor...
maxi degil maxix.bırak bu rakam yalanlarını bu sehır kac sene gecerse gecsın degısmez!

Gökhan Öz
19.08.2008, 01:37
Ben Trabzonda Fenerbahçe bjk ve gs forması hiç gormedim....
Söğütlüye gel istmediğin kadar gösteriyim sana.

daredevilts
19.08.2008, 01:37
Trabzonda tek bir kere fenerbahce forması giyen bir cocuk gördüm , kendi kendime demiştim keske bu formayı giyen cocuk degil de benim yaslarımda biri olsaydı , rastgelmez ki bize eglence cıksın bize de . Üni ögrencisiymiş yemişim ögrenciyi , aklını alırım onun ...

alırsın sonrada karakolda alırsın soluğu... ee 20 yaşında kız giyiyor diyelim... ne yapacan pnu dövecenmi yoksa tecavğz mğ edecen?

cagdas_61
19.08.2008, 01:38
alırsın sonrada karakolda alırsın soluğu...

seni ilgilendirir mi ? karakolda olacak benim , sorun da benim sorunum olacak , sen dert etme sen cocuklarını istanbul askıyla büyüt ;)

daredevilts
19.08.2008, 01:39
maxi degil maxix.bırak bu rakam yalanlarını bu sehır kac sene gecerse gecsın degısmez!

değişir maxix cim değişir... zaman neleri değiştiriyor... bu takım 10 sene daha başarısız olsun altdan yetişen nesil de ts sayısı azalcak emin olki...

cagdas_61
19.08.2008, 01:41
değişir maxix cim değişir... zaman neleri değiştiriyor... bu takım 10 sene daha başarısız olsun altdan yetişen nesil de ts sayısı azalcak emin olki...

emin ol bunu ben dogmadan önce de diyen olmustur dert etme , sen sadece cocuklarını istanbul sevdasıyla büyüt

mk.esen35
19.08.2008, 01:42
valla adam haklı değişim kendinde başlamış bile.beni inandırdı doğrusu!!!!!

ferdiT
19.08.2008, 01:42
zaman ancak sizin gibi zayıf inancsiz(ts ye olan) insanları degıstırır...

daredevilts
19.08.2008, 01:46
valla adam haklı değişim kendinde başlamış bile.beni inandırdı doğrusu!!!!!

valla ben değişmedim ama değişen genç nufusu görüyorum... benim ts liğimde sizler kadar iidir...

cagdas_61
19.08.2008, 01:47
valla ben değişmedim ama değişen genç nufusu görüyorum... benim ts liğimde sizler kadar iidir...

o gencleri trabzon sokaklarında görmek isteriz ;)

daredevilts
19.08.2008, 01:48
zaman ancak sizin gibi zayıf inancsiz(ts ye olan) insanları degıstırır...

peki sana bi soru beni aydınlat bakalım...

28 tane öğrencin var orta sona gidiyorlar... bunların 16 si erkek 12 si kız... kızlardan ts yi tutan sadece 4 kişi erkeklerden 8 kişi... yani sınıfda 16 kişi ts yi tutmuyor... beden derslerinde bjk fb yada gs forması giyiyorlar... bunlardan 14 ü trabzonlu yani babaları anneleri trabzonlu... bu çocukları ts li yap nasıl becebilirsin?

Kadahor
19.08.2008, 01:51
Biz Trabzonsporluyuz amaaa nedense yabanci takimlarin formalarini gule oynuya giyiyoruz!!! ben Trabzonsporluysam ne Bizans takimlarini tanirim nede Yabanci takimlari lagaruyla garguruyla isim yok Kardes....

gecen sene tatilde meydan parkinda ufak bir erkek cocugu babasinin elini tutuyor ve bu cocuk nedense fb formasi ile geziniyordu.. iyice bakdim ve turist omerin oglu dedim herif karadenizi gezmeye gelmis ama bu utanmaz herif orta cocuguna bir Trabzon'zonlunun saldirmasini bekliyor ondan sonra buyurun size HABER.. bu kisiyi ozel bir koseye alacaksin ve anadan dogma kuzelce islatacaksin.. bazi kisiler bazi seyleri gormemezlikde inatcilik ediyorlar masallah...

bir arkadasimizin yorumlarini okuyorumda allah bizi bu arkadasin anlatdigi taraftarlardan korusun diyorum ilk bas eziklerin formasni giyecegim Trabzona geldim ve orda yasiyorum diye Trabzonsporlu olacagim Donekler bize lazim degil Onlar gene o ezikler formalariyla isterlerse meydanda isterlerse farozda gezsinler beni ilgilendirmez ben serefimden hic bir sey kaybetmedim kaybetmemde.

daredevilts
19.08.2008, 01:54
Trabzona geldim ve orda yasiyorum diye Trabzonsporlu olacagim Donekler bize lazim degil Onlar gene o ezikler formalariyla isterlerse meydanda isterlerse farozda gezsinler beni ilgilendirmez ben serefimden hic bir sey kaybetmedim kaybetmemde.

ya işte anlatmak istediğim olay...:alkış::alkış: beni anlayan biri sağol yaa

ferdiT
19.08.2008, 01:54

28 tane öğrencin var orta sona gidiyorlar... bunların 16 si erkek 12 si kız... kızlardan ts yi tutan sadece 4 kişi erkeklerden 8 kişi... yani sınıfda 16 kişi ts yi tutmuyor... beden derslerinde bjk fb yada gs forması giyiyorlar... bunlardan 14 ü trabzonlu yani babaları anneleri trabzonlu... bu çocukları ts li yap nasıl becebilirsin?
bence onlartın boyle olmasının sebebi aile buyukleri cocugu sen kucukken yetıstırmezsen cocuk hep gordugunu yapar uygular.ama eminim bircogu biraz buyuyunce ts nin ne oldugunu idrak edecektir ve trabzonsporlu olacaktır.

daredevilts
19.08.2008, 01:59
bence onlartın boyle olmasının sebebi aile buyukleri cocugu sen kucukken yetıstırmezsen cocuk hep gordugunu yapar uygular.ama eminim bircogu biraz buyuyunce ts nin ne oldugunu idrak edecektir ve trabzonsporlu olacaktır.

ya bi tanesinin babasını iyi tanırım 70 yılından beri ts lidir adam sıkı bi taraftardır... bazen takılırım ona çocuğun gs li oldu diye de adam o kadar sinirlenirki anlatamam ne yapayım der bizim takımda başarı yok çocuklarda başarıyı görüne başka takımda seviniyorlar ve onları tutuyor der...

favory_61
19.08.2008, 02:02
Biz BİZE HER YER TRABZON diye boşuna söylemiyoruz bizim diğer takımlardan farkımız bize deplasman olmaması takımımızın hiçbir yerde yalnız kalmamasıdır.Ancak üç istanbul eziklerinin yalnız kadığı bir deplasman var o da Trabzon'dur.Umarım bu jenerasyon değişmez değişeceğinide sanmıyorum. Trabzonda başka takımların formalarını giyen her kim olursa olsun uyarılmalıdır.!!! Ben şahsen görmedim görsemde uyarmaktan çekinmem laftan anlamayanda sopayı haketmiş demektir.

daredevilts
19.08.2008, 02:04
Biz BİZE HER YER TRABZON diye boşuna söylemiyoruz bizim diğer takımlardan farkımız bize deplasman olmaması takımımızın hiçbir yerde yalnız kalmamasıdır.Ancak üç istanbul eziklerinin yalnız kadığı bir deplasman var o da Trabzon'dur.Umarım bu jenerasyon değişmez değişeceğinide sanmıyorum. Trabzonda başka takımların formalarını giyen her kim olursa olsun uyarılmalıdır.!!! Ben şahsen görmedim görsemde uyarmaktan çekinmem laftan anlamayanda sopayı haketmiş demektir.

on sene önce avni aker cehennemi derken şimdi sıradan bir takım stadı gibi olduk... bunu kim inkar etcek bekliyorum?

cagdas_61
19.08.2008, 02:05
on sene önce avni aker cehennemi derken şimdi sıradan bir takım stadı gibi olduk... bunu kim inkar etcek bekliyorum?

Ben inkar ederim , sen 10 sene öncesine baya taktın bir olay mı oldu unutamadıgın o yılda ?

daredevilts
19.08.2008, 02:06
yok yaşım senden 10 yaş büyük ondandır...

Uğurtan
19.08.2008, 02:08
Hiçkimse inkar etmesin.. Yada olmamış gibi davranmasın.. Zoruma gidiyor ama EVET artık bu şehirde farklı formalılar "rahatça" gezebiliyorlar..!

Ben tepkimi koymaya çalışıyorum ancak bireysel tepkiyle olmaz.. Şehir uyuşmuş hâlde artık nedense..
Daha bugün Forum Alışveriş merkezinde bck formalı bir adam gördüm.. Rahatsız edici bakış bile yok üzerinde.. Uzunsokakta Gs formalı defalarca gördüm.. Hergün 100 lerce gencin yaşıtımızın dolaştığı sokakta kimseler rahatsızlık bile vermiyor..

Şimdi biraz durup düşünme zamanı yok saymayın artık var bu o-lu-yor..

cagdas_61
19.08.2008, 02:09

Benimkisi sadece bir merak 10 sene önce su yoktu , 10 sene bu vardı gibisinden söyleyip duruyorsun . 10 sene önce ne yaptılar sana , hala etkisinden kurtulamamıssın .

Kasım BEKTAŞ
19.08.2008, 02:09
ya bi tanesinin babasını iyi tanırım 70 yılından beri ts lidir adam sıkı bi taraftardır... bazen takılırım ona çocuğun gs li oldu diye de adam o kadar sinirlenirki anlatamam ne yapayım der bizim takımda başarı yok çocuklarda başarıyı görüne başka takımda seviniyorlar ve onları tutuyor der...

benim için bir adam Trabzonlu olup başka takımı destekliyorsa VATAN HAİNİNDEN DAHA ADİDİR....

ferdiT
19.08.2008, 02:10
ya sen istedigin ezikligi duyguyu hisset biz bize yeteriz!!!

daredevilts
19.08.2008, 02:10
Hiçkimse inkar etmesin.. Yada olmamış gibi davranmasın.. Zoruma gidiyor ama EVET artık bu şehirde farklı formalılar "rahatça" gezebiliyorlar..!

Ben tepkimi koymaya çalışıyorum ancak bireysel tepkiyle olmaz.. Şehir uyuşmuş hâlde artık nedense..
Daha bugün Forum Alışveriş merkezinde bck formalı bir adam gördüm.. Rahatsız edici bakış bile yok üzerinde.. Uzunsokakta Gs formalı defalarca gördüm.. Hergün 100 lerce gencin yaşıtımızın dolaştığı sokakta kimseler rahatsızlık bile vermiyor..

Şimdi biraz durup düşünme zamanı yok saymayın artık var bu o-lu-yor..

teşekkürler beni anladığın için...

cagdas_61
19.08.2008, 02:11
teşekkürler beni anladığın için...

10 sene sonra seni anlamak isterdim ama senin gibi çürükleri ayıklarız zaten ;)

daredevilts
19.08.2008, 02:12
Benimkisi sadece bir merak 10 sene önce su yoktu , 10 sene bu vardı gibisinden söyleyip duruyorsun . 10 sene önce ne yaptılar sana , hala etkisinden kurtulamamıssın .

ben 1991 yılında bursayı 5-1 yendiğimiz kupa macında stad da olan biriyim... yada 95 de gs yi 4-1 yendiğimiz mac da... o yıllarda stadımız bir an bile susmasdı kimse oturmazdi yerinde tezarühatlar yeri göğü inletirdi... 10 sene öncenin etkisinden kurtulamadım haklısın... 83 dakikida aykut golü atınca ne hissettiğimi hala hatırlarım...

ferdiT
19.08.2008, 02:15
ben 1991 yılında bursayı 5-1 yendiğimiz kupa macında stad da olan biriyim... yada 95 de gs yi 4-1 yendiğimiz mac da... o yıllarda stadımız bir an bile susmasdı kimse oturmazdi yerinde tezarühatlar yeri göğü inletirdi... 10 sene öncenin etkisinden kurtulamadım haklısın... 83 dakikida aykut golü atınca ne hissettiğimi hala hatırlarım...
iste bitmis icindeki o tutku senin teslim olmussun istanbul eziklerine

favory_61
19.08.2008, 02:16
Trabzon'da heryer bordo-mavi olmalıdır.Başka renk olmamalıdır.Herkes bu konuya hassasiyet gösterse o kişiler elini kolunu sallaya sallaya gezemez Trabzon sokaklarında

daredevilts
19.08.2008, 02:18
10 sene sonra seni anlamak isterdim ama senin gibi çürükleri ayıklarız zaten ;)

ben kendimi çürük saymıyom ama senin bilgi dağarcığın konuşulcak kadar değilmiş bunu anladım... sen kendi yaşıtlarınla anlaşmaya çalış... sen doğduğunda biz bu formayı sokaklarda terletiyorduk ufaklık...

ferdiT
19.08.2008, 02:18
kusura bakmasınlar ama trabzondaki kisilerin bu konuya hassas yaklasması gerekir

Uğurtan
19.08.2008, 02:19
Burada herkes haddini bilsin.. Kimse kimseye "çürük" yada benzeri şeyleri söyleyemez.. Bu şehirde Trabzonspor dışında bir takımı destekleyenlerden nefret eder, tiksinirim.. Ancak sorun onları döndürmek değil, dönek istemiyorum..!

Sadece forma giymemelerini sağlayacak toplumsal baskıyı canlandırmalıyız.. Hepsinde aynı şey olmalı; "Burası Trabzon, burada başka forma giyilemez..!" bunu yeniden yaptığımızda içim rahat eder huzur bulurum..

daredevilts
19.08.2008, 02:19
iste bitmis icindeki o tutku senin teslim olmussun istanbul eziklerine

eziklere teslim olmadım ama o ezik dediğimiz takımlar 24 seneden beri bizim üstümüzdeler... ve gelişen yeni nesil trabzonluluğa bakmıyor popülerizme bakıyor bunuda artık anlayın ya...

cagdas_61
19.08.2008, 02:20

İlk defa ben bu kadar umutlu gördüm kendimi , istanbulda oturmama ragmen ilk kez kombinemi alım ilk kez sezon baslamadan 4 forma aldım kendimi hiç bukadar hevesli görmemiştim . Gecmiş yıllarda kendime cok sormustum neden trabzonspor ' u destkliyorum insan basarısını görmedigi takıma neden bu kadar baglı kalır , zamanla dedim yeter futbol beni cok üzdü bırakıyorum evet ondan sonra hiç macları izlememeye basladım ama kahretsin tv kanalları skorları söyledikce benim o renklere olan baglılıgım daha da arttı , simdi ben 10 sene önce hiçbirsey hissetmiyordum şimdi asıgım bu renklere , senin inancın gitmiş ben ise yeni yeni parlıyorum bordo mavinin önünde ;)

ferdiT
19.08.2008, 02:22
eziklere teslim olmadım ama o ezik dediğimiz takımlar 24 seneden beri bizim üstümüzdeler... ve gelişen yeni nesil trabzonluluğa bakmıyor popülerizme bakıyor bunuda artık anlayın ya...
son sozum gorecez o ezikleri su onumuzdeki birkac sene icinde bakalım trabzon kimmis neler yapabiliyormus.TEK BUYUK TRABZONSPOR!!!

Uğurtan
19.08.2008, 02:23
Çağdaş@
Öncelikle "Trabzonspor" yazmayı öğren.. Yorumlarını sonra almaya başlarız.. ;)

daredevilts
19.08.2008, 02:24
benim inancımın gittiğine nereden cıkardın merak ettiim... ama cümleleri dikkatli okuman lazım...

daredevilts
19.08.2008, 02:26
neyse herkese iyi geceler... sürci lisan ettiysem af ola... şunu unutmadım ben 61 > 34 hayırlı geceler...

cagdas_61
19.08.2008, 02:26
Çağdaş@

Saol uyardıgın için önemli bir ayrıntı bu ;)

favory_61
19.08.2008, 02:27
Sadece forma giymemelerini sağlayacak toplumsal baskıyı canlandırmalıyız.. Hepsinde aynı şey olmalı; "Burası Trabzon, burada başka forma giyilemez..!" bunu yeniden yaptığımızda içim rahat eder huzur bulurum..
aynen öyle Trabzondaki arkadaşlardan bu hassasiyeti göstermelerini bekliyorum."Burası Trabzon, burada başka forma giyilemez..!" o kadar

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 02:53
işte buyrun

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 03:06
yav kardesim yok oyle bır sey degısık forma fılan ben hergun sehır merkezındeyım gıyınen bıle olursa oda cocuk yastakı kücükler...onlarıda dovemeyız ya...ıcınız rahat olsun bura trabzon kardesım..baska bır yerle karıstırmayın iyi aksamlar

boyle birsey yok ben ömrüm boyunca gidp gelirim hiç gormedim,hee ama Kocaelispor ve göztepe formalı gormsutum :)

bende gordugumu hatırlamıyorum gordugunu soyleyenler de zaten trabzonsporlu degıl:D

http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc04730uq2.jpg

geçen seneki fener maçı sonrası

mehmet83
19.08.2008, 03:16
Valla ben de Trabzona topu topu 6-7 defa gittim. 40-45 yaslarinda Gs formali birini gormustum Trabzon'da. Ama bu yuzden gidip adami dovemezsin. Fakat uygun bi sekilde uyarilsa iyi olur dusuncesindeyim. Ben Trabzonlu degilim ve Trabzon'nun bu ozelligi cok hosuma gidiyor. Trabzonlu olupta baska takimi tutan cok nadirdir ve bu ozelligin kaybolmasi gercekten cok aci olur. Ben Giresun'da 3 sulugun formasini giyenleri gorunce icim burkulurken, ayni seyin Trabzon'da olmasi beni kahreder.

LAZTOLGA
19.08.2008, 03:19
Trabzonda baska forma giyilmez satilmaz
isimiz popülerizme kaldiysa dinimizi de deyistirelim ne popülerse onu yapalim

empty61
19.08.2008, 12:37
Başka forma giyene dalmak,vurmak,dağıtmak,bağırıp çağırmak bana da abartı geliyor ama ne bilim uzun sokakta,meydanda,kunduracılarda öyle havalı havalı farklı forma giyenlerin formasına bordo veya mavi veya ikisi birlikte sprey sıkılabilir..Hem muzipçe hem de kaba kuvvet olmayan hem de amacına ulaşacağını düşündüğüm bi yöntem :D

Koray
19.08.2008, 12:46
geçen sene ki Trabzonspor - fenerbahçe maçından sonra meydana geldiğimde gördüğüm görüntüyü ve o görüntü sonrasında yaşadıklarımı hayatım boyunca unutamam..bahsettiğim o görüntü, bir gslın , orjinal gs formasıyla, eski thy karşısında , omuzlarda ki o sevinç gösterileriiii..bir TRABZONSPORLU olarak o görüntüyü görünce orda bulunan millete söylene söylene meydandan ayrıldım hemde bayaa bi yüksek sesla ama hiç bir TRABZONSPOR taraftarı beni duymamış olacak ki o gslının sevinç gösterileri orda dewam etti..orda ki gslının sevinci Trabzon feneri yendi diyemi yoksa gs şampiyon oldu diyemi...ordaa ona izin veren Trabzonspor taraftarına ne diiim...o gün orda o sevinçe katılamamamak beni nasıl üzdü nasıl sinir etti anlayamazınız

Yalanın daniskası...
Bende o maç sonrası meydandaydım ama öyle bişeye rastlamadım ?!
Buraya yazdıklarınıza az dikkat edin millette gerçek sanacak...

Koray
19.08.2008, 12:54
http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc04730uq2.jpg

geçen seneki fener maçı sonrası

Burası meydan mı ??
Bu foto da var bi gariplik...

Hekimoğlu
19.08.2008, 13:02
peki ne öneriyorsunuz o vatandaş için linç mi edelim ,tahminim Trabzonlu değil.

Mustafa K. Demirbaş
19.08.2008, 13:02
bu işte bişe var ama ne bende staddan çıkıp meydana geldim boyle bişey goremedım eczane tamamda yan tarafındakı yerı çözemiyorum

Tolpaş61
19.08.2008, 13:03
trabzonda başka takım forması giyilmesi hoş değil tabi.yalnız trabzonlu anne ve babalar kendi çocuklarına bu formaları giydiriyorsa o zaman sorun var demektir.çokda kötü bir durum.şampiyonluk şart artık şart.

magicyattara
19.08.2008, 13:09

Benim bi yeğenim var.
Küçüklüğünde bjk hastasıydı,ortaokul,lise döneminde harbiden hastasıydı bjknin.
Ne olduysa üniversiteye gittikten sonra oldu.
Trabzonspor formalarıyla döndü çocuk,inanmazsınız deplasmanlara bile gidiyodu öğrenci haliyle

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 13:11
yalan mı konuşacam..o gece benim ne sinirle eve geldiğimi bilmezsiniz..kimse bana burda yalancı diye cevap yazamaz..her şey ortada..resimin neresi garip..adam dolmuşada gitmiyo resme bakın omuzlarda video çekio resimçekio ne çekiosa.ama dediğim gibi bana burda yalnca damgası vuramazsın az seviyeli konuş..

Muhammet Kurt
19.08.2008, 13:11
peki ne öneriyorsunuz o vatandaş için linç mi edelim ,tahminim üniversiteye gitmek için dolmuş bekliyor Trabzonlu değil.

Onu bunu bilmem, Trabzonun kentinin hassas oldugu noktalar vardir, bunlardan biri de Trabzonspordur. Canindan cok sever!!!

Burasi Trabzon, her ezik taraftari bilir bu hassasiyetimizi, yine de burada o formalara giymekte israr ediyorlarsa bu demektir ki ULAN ALIN ISTE KASILA KASILA GIYINIYORUM NE YAPACAKSINIZ demektir!!! Gidip de yandaslarina da kasila kasila anlatiyordur!!! Bu is bir PKK linin Trabzonda apo posteri ve bayragi acmaga benzer, bu is Trabzonda turk bayragi yakmaya benzer. Bunlar tahrik icin yapilan hareketlerdir!

Ne olursa olsun buna musade vermemek lazim, icabinde sert uyarilarla, goz korkutmayla bunlari vazgecirmek lazim!! Yoksa bizim kentimizin diger anadolu kentlerden farki kalmiyacaktir, bu olaylarida tolere eden renktaslarimiz icinde bir kac lafim var. Evet maalesef nerde eski taraftarimiz. Sizde mi alistiniz, sizde mi normal karsilamaya basladiniz. Eger oyleyse vah halimize EFSANA gercekten BITMIS derim!!!!

AYYILDIZ
19.08.2008, 13:14
Trabzondan bu sabah geldim şehirde hava mükemmel sokaklar süslenmiş çoğu kişi Trabzonspor formasıyla geziyor başka takımların adı yok kış mevsiminde tek tük olması normal sonuçta üniversitede 50 bin kişi var.

Koray
19.08.2008, 13:17
yalan mı konuşacam..o gece benim ne sinirle eve geldiğimi bilmezsiniz..kimse bana burda yalancı diye cevap yazamaz..her şey ortada..resimin neresi garip..adam dolmuşada gitmiyo resme bakın omuzlarda video çekio resimçekio ne çekiosa.ama dediğim gibi bana burda yalnca damgası vuramazsın az seviyeli konuş..

Yahu biz maç çıkışı arkadaşlarla direk meydana geçtik sırf bu geselilerin biz febeyi yendik diye sevinç anımızdan yararlanıp bayrak falan açmasın diye ve gittiğimde hiç böyle bişey görmedim...

Bu siteden Uzunoğlu ve Ömer Topal şahittir onlarla beraberdik...

Meydan dağılanana kadar da ordaydık Uzunoğlu hariç...

Bu işte başka bi iş var asla febe maçı sonrası çekilen bi fotoğraf değil...

Hekimoğlu
19.08.2008, 13:17
Bu formaları görmek hoşumuza gitmiyor ama zaten tek tük abartmaya gerek yok forma giyenlere pkk'lı muamelesi de yapamayız.

gerenimo
19.08.2008, 13:18
Çağdaş@
........ ....

oflubektas
19.08.2008, 13:34
Bu memlekette demokrasi var tabi. Üç sülüklerin taraftarı Trabzon sokaklarında formalarıyla dolaşmalı, şampiyon olduklarında Trabzon'da şehir turu atabilmelidir. Ancak Trabzon'da Trabzonspor'a küfür edilirse gayet medeni bir şekilde "kardeşim neden böyle yapıyorsun?" denmelidir. Karşı taraf "yaparım lan, sana ne!" dediği zaman ise sakin olunmalı,en yakın polis karakoluna haber verilmelidir. Hatta Avni Aker'de Trabzon-fener maçı olduğunda Trabzon'daki gs'liler, Trabzon-galatasaray maçı olduğunda ise Trabzon'daki fb'liler kendi forma ve bayraklarıyla Trabzon tribünlerinde arz-ı endam etmelidir. Taraftarımız ne kadar medeni olursa başarı da o kadar çabuk gelecektir. İstanbul medyasının istediği ve özlediği üzere Trabzon'un Türkiye'nin tek deplasman şehri olma özelliği derhal ortadan kaldırılmalıdır.
Endüstriyel futbol ilkeleri ve "internet taraftarlığı" bunu gerektirir.

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 13:35
kardeşim bende gördüm diyorum..teyzemin oğlu yanımdaydı..şahidimdir..ayriyetten sana fotonun orjinalini gönderim isteren çekildiği tarih saat üstünde yazıyor..dediğim gibi ben bu değerimizi üniversitede de hep dile getirirm erkekseniz gidip gezin diye uzun sokakta..ben kendim yalan konuşmuş oldum arkadaşlarıma karşı o gs formalı kişiyi orda görünce ..ayriyetten kpss sınavı günü yada ales sınavı günü meydana geldiğimizde arkdaşlarla beraber trabzon belediyesinin önünde bi gslı sakallı makallı bi kişi..biizm akçabatlı çılgınlardan burhanetin die arkadaş var..gidip onla konuştu ne iş diye..anlattı bak benim kadar herkes sana burda böle davranmaz sakın uzun sokağa girme git çıkart o formayı diye..uşak üniversite öğrencisi çıktı.3 adım karşıya geçti ordan gelen bi grup az daha uşaa dövecediler..bak bunlarda oluyo..ama işte o akşam orda bunlar olmadı...ben orda millete bağıra bağıra geçtim..aferin helal olsun diye..ben kendi başıma gidip orda bişe yapamazdım..o kadar cesaretli o kadar yırtık birisi değilim ama..sakin birisiyim..ama işte onu orda görünce ateş beynime fırladı..düşün ben orda fener galibiyetini kutlayamadım..sevincini yaşayamadım..Bi TRABZONSPORLU için bu ne demek bilirsin herhalde

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 13:38
Bu memlekette demokrasi var tabi. Üç sülüklerin taraftarı Trabzon sokaklarında formalarıyla dolaşmalı, şampiyon olduklarında Trabzon'da şehir turu atabilmelidir. Ancak Trabzon'da Trabzonspor'a küfür edilirse gayet medeni bir şekilde "kardeşim neden böyle yapıyorsun?" denmelidir. Karşı taraf "yaparım lan, sana ne!" dediği zaman ise sakin olunmalı,en yakın polis karakoluna haber verilmelidir. Hatta Avni Aker'de Trabzon-fener maçı olduğunda Trabzon'daki gs'liler, Trabzon-galatasaray maçı olduğunda ise Trabzon'daki fb'liler kendi forma ve bayraklarıyla Trabzon tribünlerinde arz-ı endam etmelidir. Taraftarımız ne kadar medeni olursa başarı da o kadar çabuk gelecektir. İstanbul medyasının istediği ve özlediği üzere Trabzon'un Türkiye'nin tek deplasman şehri olma özelliği derhal ortadan kaldırılmalıdır.
dolaşamaz kardeşim..yıllardan beri süre gelen bi olay bu...Trabzonda başka bi formalı adam gezemezzz...bunu herkes biliyo..giyenlerde ben Trabzonda o formayı giydim diye giynerler..hava tamak için kendi memleketini gittiğinde bakın ben bunu yaptım demek için..

Erdal
19.08.2008, 13:38
Ben böyle bir sıkınıtının olduğunu düşünmüyorum. Tam da bu gün M Demirkol yazmış Trabzonspor sadece spor kulübü değil,başka bir şey diye. Sahiden başka bir şey. Sahiden hiç değilse Türkiye için çok orjinal. Hiç bir Trabzonspor lunun bu takımı tutması hasbelkader değildir mesela. O sebeple bırakın isteyen istediği takımı tutsun. Ben önümüzdeki süreçte yeniden Trabzon dışından Trabzonspor lu sayısının artacağını düşünüyorum.Ve bunu çok önemsiyorum...

Muhammed
19.08.2008, 13:46
Önemli olan forma giyilip giyilmemesi değil trabzonlu olanlar baska takımları tutmaması. Su anda mersindede herkes 3 eziğin taraftarı ancak sokakta hiç formalı insan görmüyorum. Geçenlerde antu forumlarında dolasıyordum birazcık gülmek için orda birisi bizim takıma lazio lar dedi. Alttan alıntı yaparak birisi dedi ki takıma laf et ama trabzona laf etme bu forumda ne kadar trabzonlu oldugundan haberin yok mu dedi. Adeta yıkıldım bunu okuyunca. Bir oyun forumunun spor bölümünde gökhan ünalın transfer olmasının konusu vardı. Altta birisi yazmıstı ki beşiktaşlı olmama rağmen memlektimin böyle transferler yapması beni sevindiriyor. Resmen rezalet seyler bunlar. Ben karadenizli bile değilim mersinliyim ama fanatik trabzonsporluyum. Ben kücükken basarıdan eser yoktu abim dolayısıyla en az 10 yasından beri her macı izlerim. yani 200-2001 sezonundan itibaren gibi birşey. Trabzonspor coğu zaman kötüydü galatasarayı arkadaslarım vardı ve galatasaraya hep yenilirdik gercekten zoruma giderdi. Bence başarıya endeksli değil ts li olmak. Bu arada dikkatimi ceken birsey var ki trabzonlu olmayan trabzonsporlular bu takıma trabzonlulardan bile daha cok sahip cıkıyor gibi mersinde tek tük böyle insanlar görüyorum kayıtsız şartsız seven karadenizli olmadıkları halde.

Hekimoğlu
19.08.2008, 13:49
Demagoji yapma senede bir memlekete gelip bir tane ezik formalı adam görüp başlık açmayın ve açanların gazına gelip böyle saçmalamayın.

zeyberoğlu
19.08.2008, 13:56

Başlığa benim yazdığım ilk ,başlığında 6. mesajı.
Bazı şeyleri görmek için sihirli küreye ihtiyaç yok zannederim

oflubektas
19.08.2008, 13:57
Demagoji yapma senede bir memlekete gelip bir tane ezik formalı adam görüp başlık açmayın ve açanların gazına gelip böyle saçmalamayın.

Önce üslubuna dikkat edeceksin, emir kipiyle konuşmayacaksın. Tartışmasını öğrenecek, sonra da tartışıcaksın. Senede bir memlekete gittiğim doğru.Onun dışında yazdığın her kelimeyi yüzüme de rahat rahat söyleyebilirsen hiç mesele yok. Devam et!

Hekimoğlu
19.08.2008, 14:01
Önce üslubuna dikkat edeceksin, emir kipiyle konuşmayacaksın. Tartışmasını öğrenecek, sonra da tartışıcaksın. Senede bir memlekete gittiğim doğru.Onun dışında yazdığın her kelimeyi yüzüme de rahat rahat söyleyebilirsen hiç mesele yok. Devam et!tartışmasını bayağı bir beceren taraftar profili,emir kipini de hiç sevmez ,ayrıca da herif.

daredevilts
19.08.2008, 18:54
peki yıl 1993 gs man.united ı elediği zaman trabzonda atılan silahın merminin sayısı bilinmez yada 200 de uefa kupası alınınca meydan da tur atanlar... arabaların çoğu 61 plaka di... ne yapacaz bunları atacazmı?

Erdal
19.08.2008, 18:59
peki yıl 1993 gs man.united ı elediği zaman trabzonda atılan silahın merminin sayısı bilinmez yada 200 de uefa kupası alınınca meydan da tur atanlar... arabaların çoğu 61 plaka di... ne yapacaz bunları atacazmı?

Alakasız bir örnek olmuş hocam. Yabancı takım maçlarını karıştırmayalım. Söylenildiği gibi ortada ciddiye alınacak bir durum yoktur.

servet nuh
19.08.2008, 19:11
resmen trabzondada fener gs formalarıyla insanların gezmesini temenni edenler var burada.siz gerçekten trabzonspor taraftarımısınız ???trabzonda yürüyen gezen fenerlisi gs li bj lisi şunu iyi bilecek.burası trabzon....burası şampiyon olmuş tek şehir takımının kalesi....burası istanbul hegomonyasını yıkmış tek takımın yuvası.....burası takımlarına aşk derecesinde tutkulu insanlarla dolu.....burada biz başka formalarla gezersek bu insanların duygularına hakaret ederiz.ya bisürü üniversite öğrencisi tanıyorum bu gerçeği anlamış.ama nedense bizim bazı sözümona ts taraftarımız istiyoki trabzon sokakları 3 ezikin formalarını giymiş eziklerle dolsun taşsın.elbette giyeni dövecek halimiz yok ama gözlerimizle döveriz adamı....trabzonun fabrikası,sanayisi,kendini anlatım biçimi,yaşamı olmuş trabzonspor ve bu şehrin futbol kültürü ile türkiyede başka şehrin futbol kültürünü kimse kıyas yapmasın.biz istanbulda ts formalşarıyla geziyoz noolmuş geyiğinide bırakın.istanbul türkiyenin her tarafından gelen insanların oluşturduğu bir metropol.........yani hani gezenlere hakaret etmiyelim,darp etmiyelim felan diyenler olsa anlıycam da ...ne demek yani fb gs bj formalarıya herkes trabzonda dolaşmalı ??? yani bunu temenni etmek trabzonsporun özelliklerini kavrayamanın en bariz göstergesi....yok arkadaş yok..ben uzun sokakta fb gs bj formalarıyla dolaşan insanları görmeye tahammül edemem....buna vurdumduymazlıkla bakılırsa bikaç senede trabzonda bordomaviden çok başka renkler hakim olacaktır ki...işte o gün efsanenin çöktüğğü gün olur.buna hoşgörüyle bakanın ts taraftarlığından şüphe ederim....o kadar

Ufuk Bayraktar61
19.08.2008, 19:13
resmen trabzondada fener gs formalarıyla insanların gezmesini temenni edenler var burada.siz gerçekten trabzonspor taraftarımısınız ???trabzonda yürüyen gezen fenerlisi gs li bj lisi şunu iyi bilecek.burası trabzon....burası şampiyon olmuş tek şehir takımının kalesi....burası istanbul hegomonyasını yıkmış tek takımın yuvası.....burası takımlarına aşk derecesinde tutkulu insanlarla dolu.....burada biz başka formalarla gezersek bu insanların duygularına hakaret ederiz.ya bisürü üniversite öğrencisi tanıyorum bu gerçeği anlamış.ama nedense bizim bazı sözümona ts taraftarımız istiyoki trabzon sokakları 3 ezikin formalarını giymiş eziklerle dolsun taşsın.elbette giyeni dövecek halimiz yok ama gözlerimizle döveriz adamı....trabzonun fabrikası,sanayisi,kendini anlatım biçimi,yaşamı olmuş trabzonspor ve bu şehrin futbol kültürü ile türkiyede başka şehrin futbol kültürünü kimse kıyas yapmasın.biz istanbulda ts formalşarıyla geziyoz noolmuş geyiğinide bırakın.istanbul türkiyenin her tarafından gelen insanların oluşturduğu bir metropol.........yani hani gezenlere hakaret etmiyelim,darp etmiyelim felan diyenler olsa anlıycam da ...ne demek yani fb gs bj formalarıya herkes trabzonda dolaşmalı ??? yani bunu temenni etmek trabzonsporun özelliklerini kavrayamanın en bariz göstergesi....yok arkadaş yok..ben uzun sokakta fb gs bj formalarıyla dolaşan insanları görmeye tahammül edemem....buna vurdumduymazlıkla bakılırsa bikaç senede trabzonda bordomaviden çok başka renkler hakim olacaktır ki...işte o gün efsanenin çöktüğğü gün olur.buna hoşgörüyle bakanın ts taraftarlığından şüphe ederim....o kadar
altına imzamı atarım

servet nuh
19.08.2008, 19:16
Önemli olan forma giyilip giyilmemesi değil trabzonlu olanlar baska takımları tutmaması. Su anda mersindede herkes 3 eziğin taraftarı ancak sokakta hiç formalı insan görmüyorum. Geçenlerde antu forumlarında dolasıyordum birazcık gülmek için orda birisi bizim takıma lazio lar dedi. Alttan alıntı yaparak birisi dedi ki takıma laf et ama trabzona laf etme bu forumda ne kadar trabzonlu oldugundan haberin yok mu dedi. Adeta yıkıldım bunu okuyunca. Bir oyun forumunun spor bölümünde gökhan ünalın transfer olmasının konusu vardı. Altta birisi yazmıstı ki beşiktaşlı olmama rağmen memlektimin böyle transferler yapması beni sevindiriyor. Resmen rezalet seyler bunlar. Ben karadenizli bile değilim mersinliyim ama fanatik trabzonsporluyum. Ben kücükken basarıdan eser yoktu abim dolayısıyla en az 10 yasından beri her macı izlerim. yani 200-2001 sezonundan itibaren gibi birşey. Trabzonspor coğu zaman kötüydü galatasarayı arkadaslarım vardı ve galatasaraya hep yenilirdik gercekten zoruma giderdi. Bence başarıya endeksli değil ts li olmak. Bu arada dikkatimi ceken birsey var ki trabzonlu olmayan trabzonsporlular bu takıma trabzonlulardan bile daha cok sahip cıkıyor gibi mersinde tek tük böyle insanlar görüyorum kayıtsız şartsız seven karadenizli olmadıkları halde.
hakikaten bende trabzonlu olupta şu 3 holding takımlarına gönül verenlerden tiksiniyorum.26 resmi kupası olan 6 kez şampiyon olmuş,dokuz kez şampiyonluğu direkten dönmüş bir takıma sahip memleketli ol ve git en önemli rakiplerimize tarafatar ol...yüz kere yuh bin kere yuh....fenerliler tribünde trabzonun çipleri dönsün şaşkına diye bağırırken benin trabzonlu fener taraftarı hemşerim olacak zatta bu tezahürata katılıyor mu yada o sırada kulaklarınımı kapatıyo diye açıkcası çok merak ediyorum

Erdal
19.08.2008, 19:26
Servet Hocam ne bu öfke? Hayırdır? Ne yapmalıyız? Göz le dövmek ne demek? Ben çok sık memlekete gitmiyorum. Senede 4-5 kez falan. Hiçbirinde öyle bir şeye rastlamadım. Rastlayanlarında istisnadan ibaret olduğunu düşünüyorum. Çok sık seyahat ederim. Mesela bu gün Sakaryadan Ankaraya geldim. Yolda namaz molası verdim. Yeni formam üzerimde idi. Hiç kimse de (Ankara Ulus ta kızılay da bile) beni dövecek gibi bakmadı. Hatta tam tersine güleryüzlü idi herkes. Tercihime saygı duyulmasını nasıl istiyorsam tercihlere saygı duymalıyım. Dediğim gibi sık seyahat ederim. Türkiyenin hemen her iline gittim. Hemen her yolculukta otele gidene kadar Trabzonspor forması olur üzerimde. Şimdi ben bu rahatlığı yaşarken Trabzon da başka takım forması giyenlere kan kusturun nasıl derim. Revayı hakmıdır bu? Ayrıca emin olun Trabzonspor luluğumu da asla tartıştırmam. Size bile.....

trab61
19.08.2008, 19:28
ben cocugum dogar dogmaz anne baba dedikten sonra trabzonsporu ogrettim. bence anne babayada bagli. egitmek ogretmek lazim. eskileri yenileri ve trabzonsporun buyuklugunu gostermek lazim hele bu devirde cok kolay. bir suru videolar var. ama eger bunlari yapmazsan tabiiki cocuk okuldan etkilenir arkadaslarindanda etkilenebilir ozaman trabzonsporu tutmayabilir. tabiiki bu trabzonun disinda yasayanlar icin gecerlidir. ben mesela yurt disinda yasiyorum oglumun bitanesi 9 yasinda ama fanatik trabzonspolu oteki oglumda 3 yasinda o daha fanatik deyebilirim. yattara diyor baska bisey demiyor. bide bilgisayarima windows trabzonspor edition yaptim ondanda etkileniyor. tabiiki basarida cok onemli cocuk hic sampiyonluk gormsse basari gormesse oda etkilenir ama kesinlikle brakmayacaksin cocugunu.

servet nuh
19.08.2008, 19:31
Servet Hocam ne bu öfke? Hayırdır? Ne yapmalıyız? Göz le dövmek ne demek? Ben çok sık memlekete gitmiyorum. Senede 4-5 kez falan. Hiçbirinde öyle bir şeye rastlamadım. Rastlayanlarında istisnadan ibaret olduğunu düşünüyorum. Çok sık seyahat ederim. Mesela bu gün Sakaryadan Ankaraya geldim. Yolda namaz molası verdim. Yeni formam üzerimde idi. Hiç kimse de (Ankara Ulus ta kızılay da bile) beni dövecek gibi bakmadı. Hatta tam tersine güleryüzlü idi herkes. Tercihime saygı duyulmasını nasıl istiyorsam tercihlere saygı duymalıyım. Dediğim gibi sık seyahat ederim. Türkiyenin hemen her iline gittim. Hemen her yolculukta otele gidene kadar Trabzonspor forması olur üzerimde. Şimdi ben bu rahatlığı yaşarken Trabzon da başka takım forması giyenlere kan kusturun nasıl derim. Revayı hakmıdır bu? Ayrıca emin olun Trabzonspor luluğumu da asla tartıştırmam. Size bile.....

Erdal
19.08.2008, 19:33
Trabzon luların hatta rize,bayburt gümüşhane,ordu giresun artvin lilerin bile Trabzonspor u tutmamaları bizi üzer. Bunu sorgularım. Onlardan çok bizim problemimizdir ama yinede sorgularım . Ama bu ayrı bir şeydir. Trabzon da başka takım forması giyeni gözlerimizle dövelim demek ayrı bir şeydir. Hepimiz biliyoruz ki biz sadece gözümüzle adam dövemeyiz. İstemeden de olsa ellerimizi ve ayaklarımızı kullanırız. Hatta kafamızı bile... Öyle oluncada memleket çapında antipatik bir takım oluyoruz. Bu seferde bambaşka bir tartışma konusu başlıyor. 30 sene evvel bizi alkışlyan Anadolu kulüpleri geçtiğimiz yıllarda neden bize düşman oldular?

servet nuh
19.08.2008, 19:36
yıl 2015 trabzona geldin....bi bakıyonki fener formalımı dersin gs limi dersin bjk formalarımı dersin gırla gidiyor !!!! geldiğin yer istanbulmu yoksa o şanlı trabzonsporun şehri trabzonmu ???zor ayırt eder durumdasın.istermisin böyle olmasını ????trabzonda bordomaviden çok sarılacivert rengin hakim olmasını istermisin ???lütfen cevap ver
16000 üniversite öğrencisi var bu şehirde !!! bunuda dikkate al
geçen yıl bjk ile akşam maçımızın olduğu gün gencin biri uzunsokata bj forması ile dolaşıyordu.yemin ediyorum biri bana sövseydi bu kadar zoruma gitmezdi heralde.....dışımı sıkıp geçtim.....ama birgün dişimi sıkarken,dişim kırılırsa olacaklardan sorumlu olmıyacağım... __________________

Erdal
19.08.2008, 19:41

Vallahi hocam ben düşünüyorum. Böyle düşündüğüm için de imanımdan şüphe falan etmedim. Trabzonspor un sadece bir futbol takımı olmayıp sosyolojik bir vakıa olduğunu ve bu anlamda Eskişehirspor la birlikte Türkiyede istisna olduğunu kabul ederim. Hatta ısrarla savunurum. Ama hangi gerekçe ile olursa olsun başka takım forması giyiyor diye bir insanı taciz etmek her şeyden evvel Trabzonlulara yakışmamalı... Mesele hz mevlananın fil hikayesine döndü. Trabzonspor koca bir fil ve her birimiz için ayrı anlamlara geliyor. O yüzden her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz. asgari müşterekler ölçüsünde aynı yerdeyiz. Allahtan elinizde mühür yok yoksa size kalsa muhtemelen bana da Trabzonspor forması giymeyi yasaklayacaksınız :))

Erdal
19.08.2008, 19:44
Servet hocam 2015 yılında o kötü tablonun ortaya çıkmamasının yolu forma giyenleri cezalandırmak değil bizim formamızı güyenleri onore etmektir. Bunun yolu bellidir. Ve o "süreç başlamıştır" rahat olun....

servet nuh
19.08.2008, 19:45
***bana trabzonda 3 eziğin formasını giyen birinin gezmesi ,sevgilimin başka birinin kolunda gitmesi kadar ağır geliyor.hazmedemiyorum...
***görüyorumki bazı ts taraftarları ise uzun sokakta her türlü forma ile gençlerin arzı endam etmesini istiyor...

şuraya yazıyom....
eğer birgün bu şehirde fenerliler gs liler bjk lılar elini kolunu sallaya sallaya formalarıyla gezecek olsun.....işte o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmıycaktır.hatta öz çocuklarınız bile artık evinize başka formalarla gelecektir....
bunu göremiycek kadar ferasetten uzak olmıyalım.biz trabzonsporuz.bizi hiçbir takım ve şehirle kıyaslamayın.

crazyman_61
19.08.2008, 19:45
Trabzon trabzondan başka takımı tutabilrsin ama belli etmeden :D

servet nuh
19.08.2008, 19:50
sayın erdal bey ve türevleri bu iş sadece formayla da bitmez.erdoğduda yeşiltepede fatihte balkonlarda koca koca feber yada gs bayrakları yada çarşafları asılacaktır.bunu da mı hoş karşılarsınız????? cevap lütfen
arabalarıyla üniversiteliler fener bayrağı sallıya sallıya maraş caddesinden geçecekler buda iyi mi ?????

Erdal
19.08.2008, 19:59
sayın erdal bey ve türevleri bu iş sadece formayla da bitmez.erdoğduda yeşiltepede fatihte balkonlarda koca koca feber yada gs bayrakları yada çarşafları asılacaktır.bunu da mı hoş karşılarsınız????? cevap lütfen
arabalarıyla üniversiteliler fener bayrağı sallıya sallıya maraş caddesinden geçecekler buda iyi mi ?????

Erdal bey kısmını anladım da türevleri nedir? Yapmayın hocam her insan bir dünyadır. Ve asla iki insan aynı olmaz. Misal bu meselede sizinle farklı düşünüyoruz. Trabzonspor la alakalı başka bir meselede sizinle aynı bir diğer arkadaşla farkıl düşünebiliriz. düşünebilirim. Görünen o ki sizinle aynı dili konuşmuyorz ama yinede düşündüklerim anlatmaya çalışayım.

Sosyolojik gelişmelerin önüne baskı ile set çekme çabaları tarih boyunca olmuş ve hep baskıcıların mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır. Eğer öngördüğünüz kara tablo yu yaşamak istemiyorsanız bunun yolu fb formalı genci dövmek değil TS formalı genci onore etmektir...Farzedelimki öünümüzdeki süreçte Trabzonspor adına değişen bir şey olmadı. Ve biz her anlamda düşüşe devam ettik. Ama Trabzonda gs forması giymeyi deneyenlerin de kafasını gözünü yardık. Ne olacak insanlar korkup Trabzonspor lumu olacak

Hotaman
19.08.2008, 20:43
Erdal bey kısmını anladım da türevleri nedir? Yapmayın hocam her insan bir dünyadır. Ve asla iki insan aynı olmaz. Misal bu meselede sizinle farklı düşünüyoruz. Trabzonspor la alakalı başka bir meselede sizinle aynı bir diğer arkadaşla farkıl düşünebiliriz. düşünebilirim. Görünen o ki sizinle aynı dili konuşmuyorz ama yinede düşündüklerim anlatmaya çalışayım.

Sosyolojik gelişmelerin önüne baskı ile set çekme çabaları tarih boyunca olmuş ve hep baskıcıların mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır. Eğer öngördüğünüz kara tablo yu yaşamak istemiyorsanız bunun yolu fb formalı genci dövmek değil TS formalı genci onore etmektir...Farzedelimki öünümüzdeki süreçte Trabzonspor adına değişen bir şey olmadı. Ve biz her anlamda düşüşe devam ettik. Ama Trabzonda gs forması giymeyi deneyenlerin de kafasını gözünü yardık. Ne olacak insanlar korkup Trabzonspor lumu olacak

Yok ağabey öyle olmayacak. Kendimiz çalıp kendimiz oynayacağız, biz lobi yapamadık, güçlü duramadık, federasyonu, daha önemlisi kamuoyuna yeterli kuvvetimizi göstermedik bu nedenle bizden daha üstün bir kadroya sahip olmadan, daha fazla özveriye sahip değilken sizin başkanlarınız nasıl lobi yapar madem öyle bizde... diye döveceğiz adamları.

Trabzon da 2015 değil sonsuza dek bir İstanbul takımının bayrağı bir balkonda, şehir meydanında asılmaz asılmayacaktır. Buna müsamma göstermeyecek kadar özverili olduğumuza yüzde yüz inanıyorum!

Burada hemen her mesajda birilerinin Trabonspor'luluğunu tartışmak onlara armut, çürük tarzında hitaplarda bulunmak kimsenin önce insan olarak haddine değil önce insan.

Demiyorum ki Trabzon da üç İstanbul takımı taraftarı forma giysin, ama diyelim giydi hadi bizde dövdük ne geçti elimize bir nefretten başka. Lakin durum farklı olur adamların aralarında ki maçtan sonra kutlama yapmak gibi bir cüretsizliğe kalkarlar o zaman gerekli tepki verilir, verilecektir!

Ben Trabzonspor'un lig şampiyonluğunu görmedim, lakin hani derlerya sapına kadar işte. Okulumda doğru dürüst Trabzonspor'lu yokken kaybettiğimiz özellikle kaybettiğimiz derbilerin peşine okuluma formamla gittim. Neden çünkü ben buyum; çünkü sevgim takımım kazansın diye değildir çünkü Trabzonspor'luluk demek onurdur benim için adamlıktır...

Olayın çok geniş boyutları var zaten bizi karalamak için dört gözle bekleyen İstanbul'un sözde ulusal sıfatlı medyası var; bakınız olimpiyatlarda neden Trabzonspor havlusu ile çıkıldı diye dönen haberler var!

Ben görmedim lakin Trabzonspor'un lig şampiyonluklarında tüm anadolunun Trabzonspor'a büyük sempati duyduğunu büyüklerim anlatırlar. Bakınız o hoşgörü halen var ki:

2002 de maça zorlan şerlen yetiştim. Daha önce almış olduğum biletle stada girdim. Ağzı alışkanlığı ev sahibi maraton diyerek biletimi almıştım. Bir baktım etraf sarı lacivert benim üzerimde bordo mavi forma. Oturdum maçımı seyrettim maçı 0-2 kazandık. Emre Toraman güzel bir gol atmıştı o maçta Ankaragücü taraftarı bu sene şampiyon anadoludan diye bağırdı...Yorumsuz...

Recep Alkan
19.08.2008, 20:48

bu konusmayı sadece guleek protesto edıyorum. kusura bakma kardesım ama ancak bu kadar sacmalanabılır. eger amacın tartısmaksa buyur meydan burda. ama bu sadecemılletı gaza getırmektır. baska acıklaması yoktur bunun. kı her yerde tartısma bıraz olsun akıllı ve matıklı seyler konusulursa gerceklesır. bu konusulanlarda ben sahsen mantık goremıyorum. senın bu dedıgını kabullenmek sıvasın veya kayserının 4 buyuklerden bırısı olan trabzonsporun yerını aldıgını kabullenmekten daha zordur. trabzonda ve trabzonspor trıbununde bu sekıl bır dusunce olamaz!!!

SERDAR-61
19.08.2008, 20:52
istanbul takımlarını tutanlar biraz da BİZİM TAKIMLARIMIZI TUTSUN:);):D

Emrullah
19.08.2008, 20:57
Trabzonda hiç kimsenin bordo-mavi renkler haricinde bir renkle dolaşması, alenen tezahürat yapması kabullenemez bir şeydir benim için. Sakın ha bu özelliğimizi kaybetmeyelim. Böyle bir vakayla karşılaştığımızda kesinlikle uyaralım. Herkes haddini bilsin. İnsanımızı kimsenin tahrik etmesine hakkı yok.

Muhammed
19.08.2008, 20:58

Hocam yarıldım ya burda :D:D:D

OYılmaz
19.08.2008, 21:00

Bencede :D

Semih
20.08.2008, 00:36

ççççççççç

çok iyi olmuş..

Kobalas61
20.08.2008, 00:46
Demokrasi Özgürlükler İnsan Haklarının Bittiği An
Trabzon'da 3 İstanbul Takımı Formasıyla Değil Giyinip Gezmek;Pas Pas Yapmak,Halı Yıkamak İçin Bile Kullanılmasına İzin Verilmemeli

daredevilts
20.08.2008, 02:18
yıl 2015 trabzona geldin....bi bakıyonki fener formalımı dersin gs limi dersin bjk formalarımı dersin gırla gidiyor !!!! geldiğin yer istanbulmu yoksa o şanlı trabzonsporun şehri trabzonmu ???zor ayırt eder durumdasın.istermisin böyle olmasını ????trabzonda bordomaviden çok sarılacivert rengin hakim olmasını istermisin ???lütfen cevap ver
16000 üniversite öğrencisi var bu şehirde !!! bunuda dikkate al
geçen yıl bjk ile akşam maçımızın olduğu gün gencin biri uzunsokata bj forması ile dolaşıyordu.yemin ediyorum biri bana sövseydi bu kadar zoruma gitmezdi heralde.....dışımı sıkıp geçtim.....ama birgün dişimi sıkarken,dişim kırılırsa olacaklardan sorumlu olmıyacağım... __________________

ya servet sen cidden bu konuya acaip takmışsın... ramazan da oruç tutana saygı diye bişey olmaz... ben ankarada okudum ramazan sokaklarda insanlar sigara içer dönerini yer... onlar yemek yiyor diye ben oruç tutmuyacakmıyım yada onlar yemek yemiyecekmi???orucun amacı nefsine hakim olmaktır bunun saygıyla alakası yoktur... yıl 2015 Trabzonspor şampiyon olamamış 31 yıldan beri... Trabzonun öz hakiki evlatları tutmaz bu takımı bizden başkaları değil şu anda çözülmeye başladı bu konu... eskiden 100 kişiden 95 i Ts li iken şu anda 100 kişiden 65-70 i Tsli bu şehirde... at gözlüğünü çıkartıp gerçekleri görmek lazım...

freva_Ts
20.08.2008, 02:32
bence ınsanımızın oyle trabzonsporluluktan falan vazgectıgı yok sadece bırazda olsa soguduguna ınanıyorum dıle kolay ben 20 yasındayım hala sampıyonluk gormedım ama hala trabzonsporluyum ama benım yas grubumda trabzonlu olup bu takımdan soguyan bır suru ınsan var.bu bırazda sportıf basarının gelmemesıyle alakalıdır.elbette baska nedenlerde vardır..

Semih
20.08.2008, 07:46
artık trabzonda yaşamadığımdan bu sıkıntılı halden firar eyledim.

61'li renktaşlarımız baksınlar çaresine:)

Varlıbaş61
20.08.2008, 08:27

bu arkadaş ne diyor yaa
eziklik felan
yanlış foruma girdin herhalde
burda eziklik hisseden yok!!!

Gökçebey
20.08.2008, 08:33
Ya Polat ne negatif adamsın arkadaş. Görmeyeyim seni sokakta çok pis dalacam :D

Hekimoğlu
20.08.2008, 08:43
daredevilts nickli üyenin yazıları bana eskiden ioni,ünyeli murat,ünyeli52 vs. nicklerle banlanmış olan vatandaşın olduğunu düşündürüyor ama gelen uyarı mesajı o olmadığı yönünde yazımı düzeltiyorum ama hala da şüpheliyim doğrusu.

Semih
20.08.2008, 08:45
öğrencilerine selamımı söyle hocam.

sana da selam ederim.

Gökçebey
20.08.2008, 08:59
daredevilts kullanıcı isimli kişi benim arkadaşımdır. Daha önce forumdan atılıp atılmadığını bilmiyorum. İlk gördüğüm yerde çok pis dalacak kadar da samimi arkadaşımdır. Dediği gibi öğretmendir. Genelde böyle saçlamazdı(hesabını başkası kullanmıyorsa) konuşurum ben.

daredevilts
20.08.2008, 10:27
bu arkadaş ne diyor yaa
eziklik felan
yanlış foruma girdin herhalde
burda eziklik hisseden yok!!!

ben bunu kendimiz için söylemedim öğrencilerim düşüncelerini ifade ettim... cümlelerimde eksiklik olabilir ben tsliyim diye eziklik hissetmedim şimdiye kadar bundan sonrada hissetmem... ben arkadan yetişen nesil için diyorum... öğrencilerimin yarısı Ts li iken diğer yarısı başka takımlı.... beden dersinde dışarda izlediğim öğrencilerin sırtında fb gs yada bjk forması nı o kadar sık görüyomki...

daredevilts
20.08.2008, 10:32
daredevilts kullanıcı isimli kişi benim arkadaşımdır. Daha önce forumdan atılıp atılmadığını bilmiyorum. İlk gördüğüm yerde çok pis dalacak kadar da samimi arkadaşımdır. Dediği gibi öğretmendir. Genelde böyle saçlamazdı(hesabını başkası kullanmıyorsa) konuşurum ben.

yaw forumdan atılmadım ters bi laf etmedim kimseye niye atılcam ya... demokrasi kuralları içinde fikirlerimizi paylaşmak yasakmı? ben şunu diyom Trabzonda bir başka takımın taraftarı formasını giyebilir bunu engelleyemessin... o kişileri dövemezsin laf atamassın buna hakkın yok diyom... bu formaların uzunsokaklarda meydanlarda artmasını istemiyorsak Ts nin başarılı eski günlerine dönmesi gerekir diyom yoksa 10 sene sonra diğer takımları tutan kişi sayısı artar diyorum... burada anlaşılmayan bişey varmı?

daredevilts
20.08.2008, 10:34
trabzonda başka takım forması giyilmesi hoş değil tabi.yalnız trabzonlu anne ve babalar kendi çocuklarına bu formaları giydiriyorsa o zaman sorun var demektir.çokda kötü bir durum.şampiyonluk şart artık şart.

Tolpaş61 arkadaşım benim ne demek istediği en kısa yoldan söylemiş teşekkürler...

daredevilts
20.08.2008, 10:36
Ya Polat ne negatif adamsın arkadaş. Görmeyeyim seni sokakta çok pis dalacam :D

sen o göbekle beni yakalayana kadar ben moloza inerim :D

oflubektas
20.08.2008, 13:19

bu konusmayı sadece guleek protesto edıyorum. kusura bakma kardesım ama ancak bu kadar sacmalanabılır. eger amacın tartısmaksa buyur meydan burda. ama bu sadecemılletı gaza getırmektır. baska acıklaması yoktur bunun. kı her yerde tartısma bıraz olsun akıllı ve matıklı seyler konusulursa gerceklesır. bu konusulanlarda ben sahsen mantık goremıyorum. senın bu dedıgını kabullenmek sıvasın veya kayserının 4 buyuklerden bırısı olan trabzonsporun yerını aldıgını kabullenmekten daha zordur. trabzonda ve trabzonspor trıbununde bu sekıl bır dusunce olamaz!!!

İzan kardeşim, birazcık izan....

Ben bu yazdıklarıma köküne kadar karşı olduğum için böyle kinayeli yazdım. Hiçbir şeyi kabullendiğim yok. Hatta bu şekilde düşünenlere "endüstriyel futbol savunucusu" ve "internet taraftarı" gibi kondurmalar da yaptım ama farketmemişsin. Metni birazcık dikkatli okursan anlarsın.

Yok kendimi öyle çok üst düzey olarak görmüyorum ama bazı arkadaşların yazılanları dikkatle okumadığı için karşısındakileri "saçmalamakla" suçlamaları hoş değil.

İHTİLALL
20.08.2008, 13:45
Trabzon'da hiçkimse 3 malum paçavra ile gezemez,gezmemelidir,gezememelidir ve kesinlikle gezdirilmemelidir.
Çünkü bu şehir bizim Trabzonspor gibi kutsalımızdır.
Bu düpedüz Trabzon'a meydan okumadır!
Bu tahriktir!
Bu hakaret hatta küfürdür!
Hiçkimse benim resmine bakarken bile gözlerimin buğulandığı şehre hakaret edemez!
Ne demiş büyük üstad:
İlahi ruhumun senden ancak şudur emeli;
Değmesin mabedimin üstüne namahrem eli.
Trabzon'un bekçileri görev sizindir.

Gökçebey
20.08.2008, 13:45
sen o göbekle beni yakalayana kadar ben moloza inerim :D

İkili konuşmak yasak ama, la sen moloza insen ne olur :D

Negatiflik yayma tertibim, bir hava yakalamışız tadını çıkart :cool:

zeyberoğlu
20.08.2008, 13:53
Trabzon'da hiçkimse 3 malum paçavra ile gezemez,gezmemelidir,gezememelidir ve kesinlikle gezdirilmemelidir.
Çünkü bu şehir bizim Trabzonspor gibi kutsalımızdır.
Bu düpedüz Trabzon'a meydan okumadır!
Bu tahriktir!
Bu hakaret hatta küfürdür!
Hiçkimse benim resmine bakarken bile gözlerimin buğulandığı şehre hakaret edemez!
Ne demiş büyük üstad:
İlahi ruhumun senden ancak şudur emeli;
Değmesin mabedimin üstüne namahrem eli.
Trabzon'un bekçileri görev sizindir.

Şimdi bu yazdıklarının arkasında durabiliyorsan ne mutlu sana .
Ama çoğu yazan arkadaşlara güvenip bu tahriklere ,yani formayı sırtına geçirip insanı başka bir boyuta yönlendirenlere gereken şekilde karşılık vermeye kalksan Nasreddin hoca ile Timurlenk arasında geçen fil mevzusu gibi bir durumla karşı karşıya kalırsın ki ,asıl en vahimi o olur.

Emre B.
20.08.2008, 14:15
Bize acil olarak şampiyonluk lazım.

Recep Alkan
20.08.2008, 14:19
İzan kardeşim, birazcık izan....

Ben bu yazdıklarıma köküne kadar karşı olduğum için böyle kinayeli yazdım. Hiçbir şeyi kabullendiğim yok. Hatta bu şekilde düşünenlere "endüstriyel futbol savunucusu" ve "internet taraftarı" gibi kondurmalar da yaptım ama farketmemişsin. Metni birazcık dikkatli okursan anlarsın.

Yok kendimi öyle çok üst düzey olarak görmüyorum ama bazı arkadaşların yazılanları dikkatle okumadığı için karşısındakileri "saçmalamakla" suçlamaları hoş değil.

aslında yazını cok dıkkatlı okudum. hatta dedıgın gıbı kınayelı oldugu bıle aklıma geldı. ama o kadar cıddı yazmıssın kı gercekten cok ınandırıcı olmus. ve daha sornakı yazılarında da bu sacma yazıyı savunur gıbı davranmıssın. o yuzden lutfen kabahatı yazını anlamayanlarda degıl brıaz da kendınde ara.

oflubektas
20.08.2008, 18:49
Bundan sonra kinayeli bir şey yazarsam, belli konularda "tecahülü arif" yöntemiyle bildiklerimi bilmezden gelirsem her cümlemin sonuna aha habundan koyacağım :)

Sonraki yazdıklarımda neyi savunur gibi davrandım, o da ayrı muamma. Adamın biri beni emrindeki askeri zannettiğiden midir nedir "şöyle saçmalamayın, böyle gaza gelmeyin" mealinden emir kipi salvolar yöneltti, ona cevap verdim ve karşı beyanına rağmen sonrasında tartışmayı uzatmadım. Başka ne yazdık ki?