PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolunun En Büyük Sorunu; Hocalar!

ilhan
13.08.2008, 19:41
Merhaba Arkadaşlar,

Ülke futbolunun en büyük sorunlarından bir tanesi bana göre hocalarımız. Sezon içerisinde sayısız kulüp çalıştıran, değiştiren hocalardan bahsediyorum. İsim vermeye gerek yok aklınıza hemen gelecektir.

Şimdi sorun kulüplerin mi yoksa hocaların mı?

İlk 10 hafta içerisinde kaç tane takım fire verir acaba? En az 2-3 takımın hoca değişikliğine gideceğini düşünüyorum. Umarım yanılırım ve bu sene takımlar hoca değişikliği yapmazlar.

ÖzGür Ayar
13.08.2008, 19:44
Daha henüz lig başlamadan Antalyaspor, Hikmet Karamanı gönderdi. Bu senede diğer takımlarda farklı olucağını sanmıyorum.

TolgaTopçu61
13.08.2008, 19:44
bence sorun külüplerde cok sabirsizlar hemen gönderiyorlar hocalarini,biraz sabirlan daha basarili olabilirler

futbalski60
13.08.2008, 19:45
İstikrar yok,alt yapı yok,profesyonellik yok.Kulüblerin başına tüccar zihniyetli kişiler gelirse bu sıkıntı devam eder.

Koray
13.08.2008, 19:50
Sakıp Özberk gitti,Yılmaz Vural geldi,Yılmaz Vural kovuldu Erdoğan Arıca geldi vs. vs.
Sıktı artık...

ÖzGür Ayar
13.08.2008, 19:51
bence sorun külüplerde cok sabirsizlar hemen gönderiyorlar hocalarini,biraz sabirlan daha basarili olabilirler

Bence sorun her iki taraftada. Ama ayrı ayrı.
Mesala biz ziyadoğan gibi bir isme çok fazla sabır gösterdik. İlk günden kovulmalıydı.
Gençlerbiriği ise Ersun Yanal gibi bir ismin ilk günden istifa etmesine sebep oldu.

ilhan
13.08.2008, 19:51
Bu kervana Bülent Korkmaz'ı da ekleyeceğiz sanırım.

Şu an boşta olanlar kimler?

Koray
13.08.2008, 19:56
Yüce futbol bilgesi Ziya Doğan var nasıl unutursun :D

ilhan
13.08.2008, 19:59
pohaohoahoaohaohoa :D:D

O hatayı sadece Malatyaspor yapar. ççç

Cengiz Çubukcu
13.08.2008, 20:02
Antalya çok doğru bir hareket yaptı, yol yakınken döndüler ama bizim maça kadar bekleselerdi de öyle gönderselerdi bari :D

Berk
13.08.2008, 20:05
Bu kervana Bülent Korkmaz'ı da ekleyeceğiz sanırım.

Şu an boşta olanlar kimler?

Bulabildiklerim:

Bülent Korkmaz
Yılmaz Vural
Ziya Doğan
Ünal Karaman

ilhan
13.08.2008, 20:06
Güvenç Kurtar'da takım çalıştırmıyor bildiğim kadarıyla.

ÖmerFarukYılmaz
13.08.2008, 20:09
İçimden bir ses Ziya bu sene bir takım çalıştıracak diyor...

Allah korusun birde yenilirsek:D

Adam gibi adam Ziya doğan ççç

Berk
13.08.2008, 20:18
Güvenç Kurtar'da takım çalıştırmıyor bildiğim kadarıyla.

Evet Kurtar'da boştaymış şuan en son Denizlispor'u çalıştırmış o da bildiğimiz gibi..

Şuan boştakiler:

Bülent Korkmaz
Yılmaz Vural
Ziya Doğan
Ünal Karaman
Güvenç Kurtar

Cafer Bulur
13.08.2008, 21:09
türk futbolunun artik asagi yukari ayni takimlarda sirayet eden teknik adam sirkülasyonunu asmalari lazim.
ama bunu yapmalari icinde profesyonellesmeleri lazim.bu olmadigi sürece kiyimlar devam edecektir.
bence gitmeye en yakin aday denizlinin hocasi ali yalcin.
as oyuncularini gönderdikleri gibi yerlerine dogru dürüst oyuncu almadilar.
basarisiz sonuclar gelince suclu da belli olacak:hoca!

alper*
13.08.2008, 21:17
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/8/7_225888_gokayB.jpg

Yeni sezon öncesi ilk fire Antalya'dan geldi. Kırmızı-Beyazlı takım teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırdı.
13.8.2008

Turkcell Süper Lig’in yeni takımı Antalyaspor, anlaşmazlıklar sonucunda teknik direktör Hikmet Karaman ile ilişiğini kesti. Antalyaspor Yönetim Kurulu, bu akşam toplanarak teknik direktör konusunu masaya yatıracak. Süper ligde kalıcı olmak isteyen Antalyaspor yönetiminin takımın başına yabancı, muhtemelen de Alman bir teknik direktör getirmek üzere görüşmeler yaptığı öğrenildi.

başlığın açılma zamanıyla tam uyuşmuş :)

Kazım Uzunboy
13.08.2008, 21:46
Bende bu haberi eklemek için girmiştim aslında.

İlhan'ı tebrik ediyorum.Zamanlaması süper. :)

ilhan
13.08.2008, 21:47
Hikmet Karaman haberleri ortalıkta dönmeye başlayınca açtım başlığı arkadaşlar :)

Ahmet Faruk
13.08.2008, 21:57
Kulupler sabırsız, hocalar artist...
Ateşle barut gibi oluyorlar zamanla.

Daha sezon başlamadan hoca niye gönderilir anlamam ki...

ccd6167
13.08.2008, 22:12
turkiyede calisilacak hocalr belli.unal karaman tolunay aykut kocaman ersun hocamiz senol hocamiz gelecekte insallah hami abdullah avci gerisi fasa fiso..hocayim diye gecinip ilk 5 gormemis hocalr digerleri.

mehmet83
14.08.2008, 01:23
Su an bosta olan hocalar, aynen akbaba gibi bekliyorlar. Bazi takimlar kotu gitsede biz gelsek diye. Benim en buyuk korkum Unal'inda bu kategoriye katilmasi. Insallah gittigi yerde kalici olur. Eger olamiyorsada biraz kenara cekilip beklemesini bilmeli. Unal Hocamada bu yakisir.

Kadir
14.08.2008, 01:30
Bir Sadi Tekelioğlu vardı ne oldu o büyük hocaya ? Bizi neredeyse küme düşürecekdi .

Uğurtan
14.08.2008, 19:29
Ülkemizde takım çalıştırıcılarına yaklaşım tarzı çok popülist.. Ne kadar reklamınız varsa bir şekilde o kadar iş bulabiliyorsunuz..

Medya'da onlarca kulüpten kovularak bile yer bulsanız iş bulmanız daha olasıdır.. İsminiz tanınıyor çünkü spor camiasında.. :)

Türkiye'de bence yeterlilik arz eden çok nadir T.Direktör var..

Çok kesin konuşuyorumki 2 elin parmaklarını geçmez bu sayı.. Bu sene de ilk yarı sonuna kadar kimlerin görevinden ayrılacağını 3 aşağı 5 yukarı tahmin ediyorum..

ilhan
14.08.2008, 20:56
Hocalık yapmayan ligtvde maç yorumluyor yine ekranlarda oluyor. Ligtvde olmasa ulusal kanallarda spor programlarında teknik, taktik olayları konuşuyor. Daha çok sevimsizleşiyorlar.

Mayls
15.08.2008, 14:42
Bana göre şu an hoca diyebileceğimiz üç kişi var Türkiye'de.
Ersun Yanal, Ertuğrul Sağlam ve Tolunay Kafkas.

Ünal Karaman'ı dahi yeterli görmüyorum şu anda.

Bence en büyük suç kulüplerde. Küme düşürmediği takım kalmayan bir Yılmaz Vural bugün hala aranan bir adamsa durum çok vahim.

unique
15.08.2008, 15:21
Bana göre şu an hoca diyebileceğimiz üç kişi var Türkiye'de.
Ersun Yanal, Ertuğrul Sağlam ve Tolunay Kafkas.

Ünal Karaman'ı dahi yeterli görmüyorum şu anda.

Bence en büyük suç kulüplerde. Küme düşürmediği takım kalmayan bir Yılmaz Vural bugün hala aranan bir adamsa durum çok vahim.

Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve ne kadar eleştirsek de Fatih Terim; bunları unutmuşsun.

canna52
15.08.2008, 21:06
tek suçlu var oda yönetimlerdir
altyapı üstyapı istikrar hiçbirşey yok
hocayı getirenlerde onlar kovanda

Gökhan Öz
18.09.2008, 12:20
Konyaspor da Raşit Çetiner ile yollarını ayırdı bakalım kimi getirecekler yerine.

İdris Toksoy
18.09.2008, 12:23
Bence sorun hocalardan ziyade,hocalara uzun vadede tahammül edemeyen yönetimlerdedir.

alper*
18.09.2008, 12:32
Konyaspor da Raşit Çetiner ile yollarını ayırdı bakalım kimi getirecekler yerine.
ziya doğan :)
inşallah.

ilhan
18.09.2008, 12:36
Kocaelispor-Galatasaray maçı var. Kocaeli kaybederse tüm maçları kaybeden Engin'i yollarlar diye düşünüyorum. Galatasaray kaybederse Skibbe gidebilir. Bu maç teknik direktör istifasına gebe olacak gibi gözüküyor.

macka61
18.09.2008, 12:57
çok yanlış bir karar konyanınki 3 haftada hocamı değişilir yönetimlerde bence sorun var hocalarda değil

Emirhan Makul
18.09.2008, 13:13
Raşit çetinerin yerine inşallah Ziya Doğan gelir.

ilhan
18.09.2008, 13:15
Yahu mübarek ayda böyle dua mı edilir Emirhan? :)

Emirhan Makul
18.09.2008, 13:23
Yahu mübarek ayda böyle dua mı edilir Emirhan? :)

Abi gelsin şu adamın takımına karşı bir oynayalım hem bak aklıma ne geldi ziyanın celosuda konyada değil mi :D:D:D tamam ya ziya doğan kesin konyada

Misina
18.09.2008, 15:03

konya ile 2004 te bize gelmeden önce anlaşmıştı fakat 20 gün çalışıp yönetimle papaz olunca hiç maç yapmadan ayrılmıştı.

Cengiz Çubukcu
18.09.2008, 15:08
çok yanlış bir karar konyanınki 3 haftada hocamı değişilir yönetimlerde bence sorun var hocalarda değil

çok haklısın , bu gonyadan da bir halt olmaz ...sanki Raşit Çetiner'in yerine süperman gelecek !!!

Cafer Bulur
18.09.2008, 21:32
simdilik gelmesin.
6.hafta konya ile oynuyoruz,hem de deplasmanda.
bizi kilitlemek icin herseyi yapar,gerekirse forvetsiz sahaya cikar o..

krdnz
18.09.2008, 23:33
Sorun milletimizin kafa yapısında..

Her başarısız durumdan sonra bir suçlu ararız..

Futbolda bu suçlu ilk hakem olur sonra teknik direkrör...

Hakeme saldır,hocayı gönder,yapış koltuğa:p

Emirhan Makul
19.09.2008, 00:27
Ya Türk futbolunun geri gitmesinde Katkısı olan hocalar belli;

Ziya Doğan,Yılmaz Vural,Hikmet Karaman eksik varsa söyleyin ?

lazooo28
19.09.2008, 02:47
Ya Türk futbolunun geri gitmesinde Katkısı olan hocalar belli;

Ziya Doğan,Yılmaz Vural,Hikmet Karaman eksik varsa söyleyin ?

erdogan arica,mesut bakkal..anadoluda calistirmadiklari takim kalmadi bunlarinda :rolleyes:

Emirhan Makul
19.09.2008, 10:51
Listeyi Şöyle yapalım o zaman

1-)Ziya Doğan
2-)Yılmaz Vural
3-)Hikmet Karaman
4-)Erdogan Arica

futbalski60
21.09.2008, 14:19
Konyaspor en son Giray Bulak'la görüşüyordu var mı acaba bir gelişme?

Erdem Keser
21.09.2008, 20:26
Yerli antrenörler arasında vizyon sahibi ve ilkeli 3 tane hoca var;Ersun Yanal , Mustafa Denizli ve her ne kadar beğenmesemde Fatih Terim. Ne tesadüftür ki bunlardan Mustafa Denizli ve Fatih Terim ise kulüp takımı çalıştırmıyor.
Şuan için gerçekten büyük bir teknik direktör sıkıntısı çekiyoruz ülke olarak.Bunda elbette ki kulüplerinde çok büyük hataları ve tercih yanlışlıkları oluyor.Sorun nasıl çözülür,istikrar nasıl sağlanır bilmiyorum ama sistem böyle devam ettiği sürece Giray Bulakları,Hikmet Karamanları daha çok izleyeceğiz gibi görünüyor.

Emirhan Makul
22.09.2008, 00:48
teknik direktör diyoruz ama bunun içinde Türk futbolunun geriye gitmesinde futbolcularında payı var öyle futbolcu var ki 20 kez transfer olmuş ne olduğu belli değil hemen örnek verelim murat hacıoğlu veysel daha çok örneği var

Erdem Keser
24.09.2008, 13:50
Yerli antrenörler arasında vizyon sahibi ve ilkeli 3 tane hoca var;Ersun Yanal , Mustafa Denizli ve her ne kadar beğenmesemde Fatih Terim. Ne tesadüftür ki bunlardan Mustafa Denizli ve Fatih Terim ise kulüp takımı çalıştırmıyor.
Şuan için gerçekten büyük bir teknik direktör sıkıntısı çekiyoruz ülke olarak.Bunda elbette ki kulüplerinde çok büyük hataları ve tercih yanlışlıkları oluyor.Sorun nasıl çözülür,istikrar nasıl sağlanır bilmiyorum ama sistem böyle devam ettiği sürece Giray Bulakları,Hikmet Karamanları daha çok izleyeceğiz gibi görünüyor.
Bulak imzayı attı
Konyaspor yeni Teknik Direktörü Giray Bulak ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine katılan Konyaspor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu ve Teknik Direktör Giray Bulak, takımın başarısı için çalışacaklarını söyledi.

Süper Lig'in üçüncü haftasında oynanan Denizlispor karşılaşmasının ardından Teknik Direktör Raşit Çetiner ile yollarını ayıran Konyaspor, dün gece saatlerinde anlaşma sağladığı Giray Bulak ile resmi sözleşmeyi imzaladı. 1 yıllığına yeşil-beyazlı kulübün Teknik Direktörlüğü'ne getirilen Giray Bulak, "Daha önce çalıştığım yere tekrar gelmekten ben de mutluluk duyuyorum. İnşallah taraftarla, yönetimimizle, sizlerle hep beraber Konyasporumuzun daha başarılı olması için çalışacağız. Hem yönetimimize, hem oyuncularımıza başarılar diliyorum. Taraftarımıza yanımızda olmalarını beklediğimi söylemek istiyorum. Hiç bir endişemiz, kaygımız, kompleksimiz ve geriye bakışımız yok. Raşit hocaya da ,özellikle iyi bir ekip yarattığı için teşekkür ediyorum. Herkese başarılar diliyorum" dedi.

Kulüp Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu, yaptığı konuşmada Giray Bulak ile yola devam etmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Kuntoğlu, "Bugün Konya'mızın Süper Lig'deki temsilcisi Konyasporumuzun yeni yönetimle başlayan ve yaklaşık 4 aydır sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde geçen hafta Raşit Çetiner ile bir yol ayrımına gitmiştik. Yeni dönemi, yeni transferlerimizle daha güçlü, ileriye dönek ve daha başarılı bir şekilde değerlendirerek yolumuza devam etmek için Giray Bulak hocamızla anlaştık. Yaptığımız görüşmelerde, kendisi de daha önce Konya'da bulunduğu için teklifimize sıcak baktı. Konyaspor'a her zaman hizmet edebileceğini söyledi. Görüşmelerde netice itibariyle olumlu sonuçlandı. Yönetim olarak hocamla birlikte bundan sonra önümüzdeki günlerde Konyaspor'umuzun beklediği başarılara ulaşacağına inanıyoruz. Giray Bulak hocamıza Konyasporumuza hoşgeldin diyorum" dedi.

Takım kadrosunda yaşanan değişikliklerin sıkıntı olabileceğini belirten Bulak, bu sıkıntının aşılması için de gerekeni yapacağını söyledi. Bulak, "Geçen yıl 15 oyuncu gitti ve bir o kadar da yeni oyuncu geldi. Böyle durumlarda ister istemez bir uyum ve uyumsuzluk sorunu yaşanır. Sıkıntımız bu olacaktır. Ama 2 aylık bir süre geride kaldı ve sıkıntının aşılmasında bunun da katkısı olacaktır. Ben bireysel olarak 2 badirenin atlatılmış olmasını bu uyum sorununa bağlayabilirim. Çok oyuncunun gitmesi ve gelmesi bu süreci uzatabilir. Ama bu sürecin de aşılması ve Konyaspor'un en iyi yerlere gelebilmesi için hep birlikte çalışacağız" dedi.

Teknik Direktör Giray bulak'ın yardımcılarını haftasonuna kadar belirleyeceği bildirildi.

24.09.2008
Kaynak : DHA

:):)

futbalski60
25.09.2008, 15:54
Kocaelispor'da teknik direktör Engin İpekoğlu görevinden ayrıldı

Kadir
25.09.2008, 16:22
Kocaelispor'da teknik direktör Engin İpekoğlu görevinden ayrıldı

Beklenen oldu :)

Harun-61
25.09.2008, 16:24
sira Riza Calimbay'da :)

.

futbalski60
25.09.2008, 16:33
Şaka maka Ziya Doğan yavaş yavaş ligimize geliyor efsane geri dönebilir:)Evet şuan sıra Rıza Çalımbay ya da Hakan Kutlu'da önceliğim Hakan Kutlu :)

Kadir
25.09.2008, 16:37
Yılmaz Vural göreve diyorum tekrar tekrar . Sensiz bu lig sıkıcı hocam :)

Emirhan Makul
25.09.2008, 17:08
Ziya doğanın adı kocaeli sporla geçiyor flört ediyorlarmış.

alper*
25.09.2008, 17:10

yattara'nın ayrılmasından sonra olabilecek en güzel şeylerden biri :)

futbalski60
25.09.2008, 17:20
Bence Ziya toparlar Kocaeli'yi bunu ciddi ciddi söylüyorum.Açıkta doğru düzgün hoca kalmadı Ziya'yı alabilirler bence.

Erbay
25.09.2008, 17:20
Engin İpekoğlu'nun gideceği öyle belliydi ki... Bu hocalar aralarında anlaşmışlar galiba "rotasyon taktiği"ni kullanıyorlar.

Hasan61
25.09.2008, 17:53
yakında a.gücü'de hakan kutluyu gönderip bilmem kaçıcı kez hikmet karaman' başa getirir

ilhan
25.09.2008, 17:59
Kocaelispor'un sene başı transfer stratejisinin yanlış olduğunu söylemiştim. Her ne kadar Avrupa'dan iyi transferler yapsalar da iç transferde kalece Serdar dışında takıma çok fazla tecrübesini verecek futbolcu almadılar.

Kocaelispor'u severim ve ligde hep olmasını isterim. Bu sene ilk 10'da yer bulursalar öpüp başlarına koysunlar. İstanbul takımlarına cehennem olan İsmet Paşa'yı istiyorum. 1-0 öndeyken 4-1 kaybeden Kocaelispor'u kim ne yapsın?

Derken gelelim hoca konusuna. Vizyonu ve misyonu geniş olan kaç tane Türk hoca var? Türkiye'ye gelen futbolcular başarılı olup Avrupa'da takımlarda oynamak istiyor. Peki kaç tane Türk hoca takımıyla başarılı olup Avrupa'da bir takımın başına geçmek istiyor?

Şu Ziya Doğan hiçbir takımı çalıştırmasın. :) Çalıştırdığı takımlara eski adamlarını almayı sever. Eğer bir takıma giderse devre arasında Hasan, Jabi ve Erdinç'e takım bulunmuş demektir. :p

Gökhan Öz
25.09.2008, 19:50
Bu liste uzar gider bence.

macka61
25.09.2008, 22:24
daha lig yeni başladı hocalar hemen gönderildi çok yanlış Türk futbolu böyle mi kalkınacak

Emirhan Makul
26.09.2008, 01:24
Bence Ziya toparlar Kocaeli'yi bunu ciddi ciddi söylüyorum.Açıkta doğru düzgün hoca kalmadı Ziya'yı alabilirler bence.

evet şöyle defansa doğru bir toparlanma olur bencede :D

alper*
26.09.2008, 01:28
ziya doğan'ın bizden geri çağırdıklarıyla bir çift krampon alsak takıma kar sayarım ben.
:)

Remzi
27.09.2008, 15:38
Yılmaz Vural geri döndü!
Engin İpekoğlu'nun görevine son verilmesinden sonra teknik direktör arayışlarını sürdüren Kocaelispor, Güvenç Kurtar'dan yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçti ve bir diğer aday Yılmaz Vural'la kesin anlaşmaya vardı.

Turkcell Süper Lig'e istediği gibi başlayamayan ve kupada Manisaspor'a 4-1 yenilerek elenen Kocaelispor'da görevine son verilen Engin İpekoğlu'nun yerine Yılmaz Vural'ın getirildiği bildirildi. Takımın eski teknik direktörlerinden Güvenç Kurtar'la görüşen ve prensipte anlaşan Kocaelispor yönetiminin başarılı teknik adamın 1 milyon 300 bin YTL gibi yüksek bir rakamda ısrar etmesi üzerine bu isimden vazgeçildiği öğrenildi. Kocaelispor başkanı Serhan Gürkan'ın yeni teknik patronu Yılmaz Vural'la 2 yıllığına anlaşmaya vardığı ifade edilirken tecrübeli teknik adamın Pazartesi günü resmi sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Kocaeli 2.lige geri dönmeye kararlı..:)

alper*
27.09.2008, 16:03
ziya doğan'ın olmamasına üzüldüm.

Kadir
27.09.2008, 16:09
Kocaelispor'dan Allah razı olsun =) (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1658165&postcount=51)

Harun-61
28.09.2008, 02:03
Yilmaz Vural :D :D :D

siz ikinci lig'de oynamaya mahkumsunuz !!!

.

ilhan
31.10.2008, 09:35
Bu girdaba Mehmet Özdilek'de girecek sanıyorum.

Terzioğlu
31.10.2008, 17:35
Sorun hocalardan cok her maglubiyet sonrasi onlardan destegini ceken yönetimlerde..

Emirhan Makul
02.11.2008, 14:54
Osman Özdemir bıraktı!

Turkcell Süper Lig'de son olarak Konyaspor'a sahasında 2-1 mağlup olan Hacettepe'de ayrılık yaşandı! Başkent ekibinin başarılı teknik direktörü Osman Özdemir'in görevinden ayrıldığını "Başarısızlık nedeniyle değil, kulübe katkı sağlayacağını düşündüğüm için ayrılıyorum" sözleriyle açıkladı!

Osman Özdemir, Hacettepe Kulübü Başkanı Turgay Kalemci ile kulübün Emek'teki binasında düzenlediği ortak basın toplantısında, Lig A'dan bu yana Hacettepe'de başarılı bir performans ortaya koyduklarını belirterek, ''Ancak yaşanan başarısızlıklar, takımla aramızda oluşan tıkanıklığın aşılabilmesi için beni görevi bırakma noktasına getirdi'' dedi.

Hacettepe Kulübü ile edindiği prestiji devam ettirmek için görevden ayrıldığını kaydeden Özdemir, ''İstifa kelimesini özellikle kullanmıyorum. Görevi bırakmak bir süredir aklımdaydı, fakat uygun zamanı bekliyordum. Başarısızlık nedeniyle değil, kulübe katkı sağlayacağını düşündüğüm için ayrılıyorum'' diye konuştu.

Başkan Kalemci ise yaptığı açıklamada, teknik direktör Özdemir'in, Hacettepe'nin özelliklerine uygun olarak gelişmeye açık bir teknik direktör olduğunu ve görev aldığı sürece de kulübe bu yönde katkı sağladığını belirterek, şunları söyledi:
''Osman Özdemir'in en önemli özelliği gelişmeye açık olması. Görev aldığı dönem boyunca da bu özelliği ile kulübün özelliği uyum içinde oldu. Hocamızın dün bir özelliğini daha öğrendim. Takımın gelişimine zarar vermemek için görevi bıraktı. Katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.''

Başkan Kalemci, yeni teknik direktörün isminin henüz belli olmadığını, ancak en kısa sürede takımın karakterine uygun bir teknik direktör ile anlaşacaklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan, Hacettepespor'da teknik direktör Osman Özdemir dönemi 58 maç sürdü.

Osman Özdemir, başkent temsilcisinin başında 58 maça çıktı. Osman Özdemir, 58 maçta 20 galibiyet, 14 beraberlik ve 24 mağlubiyet aldı.

Bu maçlarda Hacettepespor 59 gol atarken, kalesinde 61 gol gördü. Metin Diyadin'in görevinden ayrılmasının ardından 2006-2007 sezonunda Bank Asya 1. Lig'de mücedele eden o zamanki ismiyle Gençlerbirliği Oftaşspor'un başına 28. haftadan itibaren geçen Osman Özdemir, 7 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak, takımının şampiyon olarak Süper Lig'e çıkmasını sağladı. Osman Özdemir'in talebeleri bu 7 maçta 9 gol atıp, 7 gol yedi.

2007-2008 sezonunda Osman Özdemir ve futbolcuların büyük bir bölümü ilk defa Süper Lig heyecanı yaşadı. Kamuoyunun büyük bir kesimine göre 'asansör takım' olması beklenen Hacettepespor, genç ve deneyimsiz kadrosuna rağmen gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı. Süper Lig'de ilk sezonunda Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş gibi kulüpleri yenen Fenerbahçe ile berabere kalan Hacettepespor, sezonu 40 puanla 11. sırada tamamladı.

Başkent temsilcisi, aynı sezonda Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek final oynama başarısını da gösterdi. Hacettepespor ile ilk defa Süper Lig deneyimi yaşayan Osman Özdemir, 2007-2008 sezonunda takımıyla 41 maça çıktı. Bu maçlarda 14 galibiyet ve 11 beraberlik alan Hacettepespor, sahadan 16 kez mağlubiyetle ayrıldı. Hacettepespor, bu maçlarda 43 gol attı ve 40 gol yedi.

2008-2009 sezonuna ise bir önceki sezonun üzerinde başarılar yaşamak hedefiyle başlayan Hacettepespor, sezona iyi bir başlangıç yapamadı. Fortis Türkiye Kupası eleme maçında Malatyaspor'a elenen Hacettepespor, 9 haftası geride kalan ligde de 8 puanda kaldı. Bu sezon, toplam 10 maç yapan Hacettepespor, 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı. Başkent temsilcisi bu maçlarda 7 gol attı ve 14 gol yedi. Alınan bu tablo üzerine teknik direktör Osman Özdemir, takıma daha fazla zarar vermemek için görevi bıraktığını açıkladı.

TolgaTopçu61
02.11.2008, 17:26
Denizli'nin Teknik Direktör'ü Ali Yalcin da istifa etti

Emirhan Makul
02.11.2008, 17:46
Hadi Ziya.

macka61
02.11.2008, 18:16
kaçıncı hoca gidişi bu sene acaba ben sayamadım

ilhan
02.11.2008, 20:15
Hacettepe ve Denizlispor'un hocalarının bırakmalarına üzüldüm. Gerçekten çok kaliteli insanlardı bana göre. Özellikle Osman hoca.. İyi hoca olmayabilirler ama çok iyi insanlardı.

alper*
02.11.2008, 20:30
Hadi Ziya.
bu hengamede ziya hoca iş bulamazsa çok üzülürüm.

Emirhan Makul
03.11.2008, 16:27
bu hengamede ziya hoca iş bulamazsa çok üzülürüm.

Ya adam piskopat ya Bizi Yada Malatyayı Çalıştıyor al işte denizliyi tam sana göre takım forvet yok orta saha yok alayı defans.

Hadi Ziya Hadi bee....

macka61
03.11.2008, 23:27
gençlerbirliğinde mesut bakkalda istifa etti hacettepede erdoğan arıcayla prensipte anlaşmış

Harun-61
04.11.2008, 00:41
Sezonun başlamasına çok kısa bir süre kala sürpriz bir kararla Hikmet Karaman ile yollarını ayıran Antalyaspor, 2008-2009 sezonuna Çek Joseph Jarabinsky ile başladı. Jarabinsky de 8. haftaki Hacettepe beraberliği sonrası görevinden alınırken, kulüp yönetimi Mehmet Özdilek ile anlaştı.

Konyaspor, sezona Raşit Çetiner ile start verirken, 3. hafta sonunda görevden alınan Çetiner’in yerine, 5. hafta öncesi Giray Bulak iş başına getirildi.

Kocaelispor 4. hafta sonunda Engin İpekoğlu ile yollarını ayırırken, takım, 6. hafta öncesi Yılmaz Vural’a emanet edildi.

Beşiktaş’ta 6. hafta sonunda Ertuğrul Sağlam görevini bırakırken, siyah-beyazlılar 7. haftadan itibaren yoluna Mustafa Denizli ile devam ediyor.

Ankaragücü’nde 7. hafta sonunda Hakan Kutlu’nun yerine Ünal Karaman göreve getirildi.

Ligin 9. haftasında ise Hacettepe’de Osman Özdemir, Denizlispor’da da Ali Yalçın, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Ligde son olarak Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Mesut Bakkal, istifa eden teknik adamlar arasına katıldı. Böylece ligde 18 kulüpten 8’i geride kalan 9 haftada teknik direktör değişikliği gerçekleştirmiş oldu.

.

wien_ts
04.11.2008, 10:21
En son haberlere gore samet aybaba bursayi birakmis ve buyuk ihtimalle genclerbirligi ile anlasacakmis,bu arada bursada guvenc kurtarla anlasmis..Ise bak ya ne kolay onu birak bunu al,olmadi onu da birak baska takimi al..

Harun-61
04.11.2008, 10:28
En son haberlere gore samet aybaba bursayi birakmis ve buyuk ihtimalle genclerbirligi ile anlasacakmis,bu arada bursada guvenc kurtarla anlasmis..Ise bak ya ne kolay onu birak bunu al,olmadi onu da birak baska takimi al..

Bursa son haftalarda calkantida. yinede bir nebze istikrar yok anadolu takimlarinda. sabir et biraz, Samet hoca genc bir kadro kurmus, ama yok 3 yenilgi aldinmi istifa etmelisin :rolleyes:

ilhan
05.11.2008, 12:13
Hoca sirkülasyonları başladı. :)

Misina
05.11.2008, 16:36
Bursadan ayrılan Samet aybaba bir kaç gün geçmeden daha önceki yılllarda kovulduğu Gençlerbirliğiyle sözleşme imzaladı.

Ligimizin nöbetçi hocalarından Güvenç kurtar bursa ile anlaştı.

Bir diğer Nöbetçi hocamız Erdoğan Arıcada hacettepe ile anlaştı.

Bursa ve Gençlerbirliğini neyse de Hacettepe gibi amacı futbolcu yetiştirme olan bir kulüp erdoğan arıca ile nasıl anlaştı anlayabilmiş değilim.

Cavcavda alzaymır başladı sanırım ne yaptığını bilmiyor heralde.

Erbay
05.11.2008, 17:01
Son gelişmeleri okuyunca midem bulandı. Bu ne Allah aşkına? Ne prensipleri var ne de hedefleri var bu hocaların.

ilhan
05.11.2008, 21:09
Son gelişmeleri okuyunca midem bulandı. Bu ne Allah aşkına? Ne prensipleri var ne de hedefleri var bu hocaların.

:alkış::alkış::alkış:

Konuyu açtığım günden beri beklediğim yorum.;)

ÖmerFarukYılmaz
05.11.2008, 21:30
Ben sene başında klüplerimizden çok daha istikrarlı bir yönetim beklerken,Olanlara bakın...

Kocaelinden Engin ayrılmaz derken,Çok iyi giden Bursa'dan Samet Aybaba ayrılıyor..

Mesut bakkal istifa ediyor...

Ve aynı döngü dönmeye başlıyor...

Erdoğan Arıca,Yılmaz Vural,Samet Aybaba,Güvenç Kurtar,Giray Bulak,Hikmet Karaman,Bülent Korkmaz...

Yazık diyorum...Bir klüple özdeşleşin be kardeşim...

Bu arada hocanın hedefi bile olsa, Takımların artık alışagelmiş KIYIM politikaları bitmek bilmiyor...

İstikrar anlayışının bütün takımlarımızca benimsenmesi dileklerimle...

Harun-61
29.12.2008, 17:51
Yilmaz Vural Kocealispor'u birakmis.

Bursaspor ile anlasacagi söyleniyor :) :)

bunlar adam olmaz !!!

.

Erbay
29.12.2008, 18:24
Kocaelispor'un işi çok zor,maddi sıkıntıları da varmış. Yılmaz Vural'ın kaçıncı takım bırakışı bu sayamıyorum artık.

ApoCaN28
29.12.2008, 18:32
Bizim ligimizde uzun vadeli hoca ne yazıkki yok denecek kadar az değil yok...

Emirhan Makul
29.12.2008, 19:05
Yılmaz vural senin sempatikliğini seviyoruz Bursaya gel Bursayı küme düşür Kralsın.

Harun-61
08.01.2009, 10:32
Kaan dobrayi'da bu listeye alabiliriz :)

.

kamyonetçi
18.01.2009, 22:14
Ben hocalardan çok yöneticilerin ve yönetim modellerinin problem olduğunu düşünüyorum.
Bir hocayı getirip iki ay sonra yollamak yönetimlerin çıkardığı problemdir.Getirirken hiç bir kriteri gözönünde bulundurmadan hatır gönül ilişkileri ile sözleşme yap,sonrada aa bu adam işi bilmiyormuş de.Peki kardeşim niye getirdin o zaman niye araştırmadın.Hangi veriler ışığında bu adamı getirdin,ondan beklentin ne,sistemin ne,altyapın nasıl,üst yapın ne durumda,mali tablo nasıl,oyuncu kadron ne durumda,hangi profesyonellerle çalışıyorsun,transferi kim yapıyor,sonuç olaarak hedefin ne?
Bu sorular uzadıkça uzar ama gelin görünki Türkiyede belli bir sistem dahilinde hoca transferi yapılmıyor.Getirelim belki şapkadan tavşan çıkartır diyorlar,çıkmayınca kovuyorlar.
Hocalar yeterlimi derseniz,böyle başa böyle tarak diyelim.Adamlara uzun vadeli bir çalışma sunulmuyorki neyin başarısı olsun.Bizdeki başarılar günlük değerlendirmelerden ibaret.
Başarı sağlayabilmek için,sistemin bütün parçalarının uyumlu çalışmasını sağlamak gerek.Hoca sistemin sadece bir ayağıdır ve en önemli ayağı değildir.
Eğer ortada başarısızlık varsa, bu öncelikle sistemi doğru çalıştıramayan yönetimin hatasıdır.Dolayısıylada o yönetimi oraya getiren delegelerin yani taraftarın hatasıdır.
Bence böyle.

6Şafak Aydın1
19.01.2009, 07:34
klüp kendi kendini tasiyamayinca yönetim diledigini getirir gönderir...

Remzi
05.02.2009, 14:54
Ümit Kayıhan gitti !..

Denizlispor'da Ümit Kayıhan ile yollar ayrıldı. Türkcel Süper Lig'de 15 puanla 15. sırada yeralan Denizlispor, geçtiğimiz hafta sonu sahasında oynadığı karşılaşmada Galatasaray'a 2-0 yenilmişti. Denizlispor Başkanı Ali İpek, Galatasaray yenilgisi üzerine takımını tanımakta zorluk çektiğini belirtmiş ve "Böyle bir Denizlispor istemiyorum" demişti.
Denizlispor yönetim kurulu, Ümit Kayıhan ile sözleşmeyi feshetme kararı aldı. 4 galibiyet, 11 beraberlik, 3 mağlubiyet alarak düşme potasının hemen üstünde yer alan Denizlispor'da teknik direktör Ümit Kayıhan'ın görevine son verildi. Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Ankaraspor'la evinde 2-2 berabere kalan ve deplasmanda 2-1 yenilerek elenen Denizlispor yönetimi, teknik direktör arayışlarına başladı.

Emirhan Makul
05.02.2009, 15:01
Hadi ziya doğan gel denizlinin başına hadi ya ! :(

Kazım Uzunboy
05.02.2009, 15:04
Yabancı bir teknik adam getirecek Denizlispor.

İçimden öyle geçiyor. :D

Dursun Kaplan
05.02.2009, 15:05
Biz nerdeyse 3-4 ayda bir hoca değiştiriyoruz.

Manchester United bu işi bilmiyor. :cool:

Harun-61
05.02.2009, 15:09
Hadi ziya doğan gel denizlinin başına hadi ya ! :(

%95 Hikmet Karaman :)

28TS61
05.02.2009, 15:50
cark hep ayni dönüyor, hic yeni antrenörler yetismiyor bunlar gibileri yuzunden.

ben kulüp baskani olsam bunlardan birini zaten almam, cunki hic bir basarisiy yok, sende 3-4 takim degistiren antrenör. antrenör degildir

Mesut
05.02.2009, 16:00
bence ümit kayıhan hikmet karaman,güvenç kurtar.yılmaz vural bir devir bitdi gitdikleri hiçbir takımda tutunamıyorlar yenı nesil daha iyi bülent uygun tolunaf kafkas abdullah (ibbnin t.direktörü)ertugrul sağlam yenı nesille daha iyiye doğru gidecegini umuyorum türk antrörlerini

Hüseyin İlkin
05.02.2009, 18:50
Türk futbolunun bitmeyen sorunu , hocalar , hocalar , hoca anlayışı ...

Denizlispor , Ümit Kayıhan 'ı başa getirerek hata etmişti zaten .

Geçmiş olsun ...

Muhalif
05.02.2009, 19:57
Ümit Kayıhan'ı bir daha takımının başına getirecek enayi kulüp çıkar mı bilmem de giderayak gönderdiği Abraham ve özellikle Kratochvil'i Denizlispor çok arar. Kratochvil gibisini değil Denizli Türkiyede'ki pek çok takım da bulamaz ayrıca.

Artık talep olmamalı bu tip teknik adamlara, genç hocalara şans verilsin, kaşarlar yetti artık.

TAHSİN 61
05.02.2009, 21:25
Klupler sabırsız Klupler sabırlı olcak önce 2B de Bank Asya'da hocalar çok komık rakamlara çalışıyorlar.. Bende bu mesleğe başlamak üzereyim..

Muhammet
05.02.2009, 21:29
Bunlar yaratıcı insanlar da ayrıca. Her defasında farklı farklı sebepler uydurabiliyorlar.

10 yılda yaşanacak şanssızlıkları 10 maçta yaşamışmış.

Alibeyoglu
05.02.2009, 21:54
türk futbolunun en büyük sorunu yanli istanbul basini ve görevlerini yerine gedirmekde zorlanan duygusal makam sahibi insanlardir mesela tff,mhk gibi

Terzioğlu
06.02.2009, 00:23
Tam aptal bu kulüpler.

28TS61
06.02.2009, 01:52
Horoz Bakkal'a teslim!

Ümit Kayıhan ile yollarını ayıran Denizlispor, Mesut Bakkal ile anlaştı !.. Ligtv.com.tr'nin edindiği bilgiye göre yeşil siyahlı kulübün Başkanı Ali İpek, tecrübeli çalıştırıcı ile her konuda anlaştı ve Bakkal gece saatlerinde Denizli'ye gitti. Mesut Bakkal ile Denizlispor'un gün içinde sözleşme imzalaması bekleniyor.

(Ligtv.com.tr)

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=52263

Fatih BALTA
06.02.2009, 07:03
Yılmaz Vural,Hikmet Karaman,Güvenç Kurtar,Ümit Kayıhan,
Samet Aybaba,Giray Bulak,Erdoğan Arıca,Sakıp Özberk,Hüseyin Kalpar....ilk aklıma gelenleri.
Artık açın Türk futbolunun önünü.Yıllardır sizin gibilerin sistemi olmayan takımlarını izlemekten bıktık.
Amacınız cebinizi doldurmaksa Allah gözünüzü doyursun ben kendimi bildim bileli bu bu işi yapıyorsunuz.
Sizin kadar size kucak açan klüp başkanlarınıda Allah bildiği gibi yapsın.Aynı adamı 10. kez takımın başına getirirken neler düşünüyorlar acaba.Yada bu jenerasyonun kurduğu düzeni bozmak çok mu zor.Neden bu işin okulunu okumuş, vizyon sahibi,konuşmasını bilen yeni teknik direktör adaylarını denemekten korkuyorlar.Küme düşürme rekoru kırmış hocalar,sistemi olmayan takımlar,korkak yöneticiler,aman bize yeterki haber yapacak malzeme çıksın diyen gazeteci müsvetteleri Türkcell Süper Ligi,Dallas dizisine çevirdiniz, kimin eli kimin cebinde belli değil.

Harun-61
06.02.2009, 09:27
Horoz Bakkal'a teslim!

Ümit Kayıhan ile yollarını ayıran Denizlispor, Mesut Bakkal ile anlaştı !.. Ligtv.com.tr'nin edindiği bilgiye göre yeşil siyahlı kulübün Başkanı Ali İpek, tecrübeli çalıştırıcı ile her konuda anlaştı ve Bakkal gece saatlerinde Denizli'ye gitti. Mesut Bakkal ile Denizlispor'un gün içinde sözleşme imzalaması bekleniyor.

(Ligtv.com.tr)

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=52263

Mesut Hoca inandigim bir TD'dü.
maalesef oda Anadolu kulüplerinde gezmeye basladi.

Cengiz Çubukcu
06.02.2009, 09:37
bence en büyük sorun kulüp yönetimlerinde , artık hocaların değil yönetimlerin defolup gitme vaktidir...sene başından beri 2 kez hoca gönderen Denizlispor yönetimi suçu hocada arayacağına kendine baksa ve istifa etse yerine de adam gibi bir yönetim gelse keşke....
onların yerine kendimi koyuyorum, sene başında istikbal vaadeden bir hocayla işe başlıyorlar takım fena gitmiyor ama 2-3 maç kötü skorla kaybedince hocada ısrar edeceklerine işin kolayını seçip bundan 15 sene öncesinde kalan ümit kayıhanla anlaşıyorlar. işte yönetimlerin anlayamadığı bu günümüz futbolu çok değişti, eski hocalar artık çağa ayak uyduramıyorlar....

Ali İhsan
06.02.2009, 10:29
Anadolu'da gezen hocaların neden gezdikleri gayet apaçık ortada. Gidiyorlar transfer döneminde bir güzel transferleri yapıp komisyonlarını alıyorlar, zaten başkan ve yöneticilerle danışıklı dövüş yaptıklarından bir kaç hafta sonra karşılıklı anlaşma adı altında ayrılıyorlar. Bu hocalar kendi aralarında da anlaşmalı sanırım, hiç birbirlerini eleştirmiyorlar, o gidiyor o geliyor herkes ekmekten faydalanıyor. Oysa bir Denizlispor'un başında 5 sene bir hoca kalsa, Gaziantep, Bursa hoca istikrarı yapsa bu kadar hoca nasıl faydalanacak?

Bence federasyonun derhal bu duruma el koyması gerekiyor. Hocaların yılda iki takım çalıştırma hakkı varmış, klüplerinde hoca değiştirmeleri zorlaştırılmalı ve her önüne gelenin hoca olması engellenmeli.

Ya bu arada hoca hoca diyoruz, hadi eğitmen anlamında kullandık diyelim, ne eğitiyorlar ki bunlar. Hoca demek bile caiz değildir bunlara. Bu gezginler arasında bir Samet Aybaba'yı beğenirim ama O da ya çok prensipli olduğundan ya da aynı çıkar dalgalarıyla sürekli takım değiştiriyor. Ama en azından gittiği yerde genç oyunculara sahip çıkarak birşeyler yapıyor, diğerlerinin gittikleri yere en ufak bir faydası bile olmuyor.

Ayrıca Denizlispor neden sene başında göreve getirdiği ve takıma çatır çatır top oynatan yerlinin yerlisi hocasını gönderdi? Yıllarca bu takıma oyuncu yetiştiren Denizli Belediyespor'u çalıştıran Ali Yalçın bu takımın her şeyini bilirken ve mütevazi kadrosuyla iyi giderken illa gitmesi mi gerekirdi?

Antalyaspor neden Jarabinsky gibi hayatını Türkiye'de geçirdiği bir kaç ayda kazandığı paralarla kazanan gereksiz bir insana takımını teslim eder?

Hacettepespor'u mütevazi kadrosunu maksimize ederek ve 3.lig bütçeleriyle yöneten ve kişilik olarak da çok sağlam gözüken bir Osman Özdemir neden gönderilip artist Erdoğan Arıca getirilir? Bu adam değil miydi Ersun Yanal'ın mirası Gençlerbirliği'ni dağıtan.

Muhammet
06.02.2009, 10:31
Bizim bir hocamız vardı lisede.

Şöyle bir sözü var.

"Bunu ..... yapmaz, bunu ..... yapmaz. Bunu Türk yapar, biz yaparız".

Mert Marabaoğlu
06.02.2009, 17:56
Yine Ziya Doğan gelmedi ya bu adam ne zaman hocalık yapacak korkuyorum valla billa korkuyorum bizi bekliyo ziyaya bak ya !

Fatih BALTA
07.02.2009, 03:36
Ziya Doğan'ı teknik direktör olarak
beğenmesemde ortalıkta dönüp dolaşan meslektaşlarının çoğundan daha
ilkeli ve her işe atlamayan bir profil çizerek bence alkışı haketti.

Celal Bayraktar
07.02.2009, 11:28
slm çok haklısın be brader

Celal Bayraktar
07.02.2009, 11:28
kazım koyuncu ahhhhhhhh

Celal Bayraktar
07.02.2009, 11:31
sen ne doru sölüyon be kardeşş

Emirhan Makul
02.03.2009, 17:27
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ns_ErdoganArica04.jpg

Arıca istifa etti !..

Ve Hacettepe teknik direktörü Erdoğan Arıca istifa etti. Tecrübeli teknik adam üst üste alınan başarısız sonuçların ardından Başkent temsilcisinden istifa etme kararı aldı.

ligtv.com.tr

Hüseyin İlkin
02.03.2009, 17:30
Süper Lig'de umarım bundan sonra Arıca'yı görmeyiz .
Türk Futbolu için kesinlikle çok büyük bir kazanç olur .

Emirhan Makul
02.03.2009, 17:32
Haydi Ziya Doğan Bu Sefer Olacak !

Dursun Kaplan
02.03.2009, 18:04
Fazla söze gerek yok. Alıştık artık. :)

Hüdai Pervaneli
02.03.2009, 18:10
Eger Hacetepe icin Söylediysen Külüp aciklama yapmis Yardimci antrönörlerle ligi bitireceklermis

Murat Erdem
02.03.2009, 18:50
Ne zaman federasyon bir teknik direktör bir yılda iki takımdan fazla kulübü çalıştıramaz maddesini koyar. O zaman bu sorun biter.

Fatih BALTA
02.03.2009, 20:23
Valla Emirhan Ziya Doğan kapasite konusunda ortalıkta klüp klüp dolaşan hocalardan aşşağı kalmaz ama en azından şunu gördüm ki onlardan daha prensipli bir adammış.Her gel diyene gitmiyor az da olsa seçici davranıyor bu konuda.

Misina
02.03.2009, 20:58
Geçen Yıl Rizesporu küme düşüren bir adam Süper Lig seviyesindeki bir kulübe hoca olarak getiriliyorsa Türk Futbolunun en büyük sorunu Hocalar değil günü kurtarmaya çalışan yönetimlerdir.

Kadir
02.03.2009, 21:04
Ergün ve Kemalettin'le takılacakmış Hacettepe .
Bence en iyisini yaparlar fazla masrafa gerek yok . Zaten düştüler .

Harun-61
02.03.2009, 22:47
Turkcell Süper Lig takımlarından Hacettepe’de, teknik direktör Erdoğan Arıca görevini bıraktı.
Ligde küme düşmeme mücadelesi veren ve hafta sonu Ankaragücü’ne 1-0 yenilen mor-beyazlılarda, teknik direktör Erdoğan Arıca’nın istifasını yönetime sunduğu ve yönetimin de kabul ettiği bildirildi.
Kulüpten edinilen bilgiye göre, Süper Lig’de geride kalan maçlara takımı Ergün Penbe ve Kemalettin Şentürk’ün hazırlayacağı öğrenildi

lazooo28
02.03.2009, 22:50
Süper Lig'de umarım bundan sonra Arıca'yı görmeyiz .
Türk Futbolu için kesinlikle çok büyük bir kazanç olur .

aynen katiliyorum arica gibi bi kac isim daha var

Ceyhun Öncü
07.03.2009, 01:40
Türk futbolunda bu gercekden önemli bir eksik
Hocalar her sene ayni sadece calisdirdiklari Takim baska

Hikmet,Erdogan A,Yilmaz Vural,Giray Bulak ...

bunlar derhal Türk Futbolundan kovulmasi gerekenler

Fatih BALTA
10.03.2009, 15:05
Süper Lig'de 2008-09 sezonunun 23. haftasında Nurullah Sağlam'ın Gaziantep'ten ayrılmasının ardından teknik adam değişikliğine gitmeyen 7 takım kaldı.
Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunun 23. haftası sonunda Nurullah Sağlam'ın Gaziantepspor'dan ayrılmasının ardından teknik adam değişikliğine gitmeyen 7 takım kaldı.

Turkcell Süper Lig'de sezon başından beri Gaziantepspor'da görev yapan Nurullah Sağlam'ın takımdaki görevini bırakmasıyla 11 takım teknik direktörlük değişikliğine gitmiş oldu. Ligde şu ana kadar görev yapan teknik direktörlerden Ertuğrul Sağlam Beşiktaş ve Bursaspor'da, Mesut Bakkal Gençlerbirliği ve Denizlispor'da, Samet Aybaba ise Bursaspor ve Gençlerbirliği'nde görev alarak, iki takımı birden çalıştıran isimler olarak dikkati çekti.
Ankaragücü takımını başında görev yapan Hakan Kutlu da 7. haftadan sonra görevini bırakmış ve 17. haftadan itibaren tekrar Başkent temsilcisinde görev almıştı.

Ligde şu ana kadar Ankaragücü, Bursaspor, Denizlispor, Hacettepe ve Kocaelispor 3, Antalyaspor, Beşiktaş, Galatasaray, Gençlerbirliği ve Konyaspor da 2 farklı teknik adam ile çalıştı.

23. hafta sonunda ligde görev yapan 30 teknik adamın maç başına aldığı puana göre yapılan sıralamada, Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz, aldığı iki galibiyetle en üstte yer alıyor. Genç teknik adamı Sivasspor'un çalıştırıcısı Bülent Uygun ve Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal takip ediyor.

Sezon başından bu yana görevlerini sürdüren Bülent Uygun, Ersun Yanal, Luis Aragones ve Aykut Kocaman ilk 10'da yer alıyor.

Muhammet*
23.03.2009, 21:04
Hakan Kutlu gitti
Hikmet Karaman geldi

Ankaragücü, teknik direktör Hakan Kutlu ile yollarını ayırdı. Turkcell Süper Lig'de 3 hafta art arda alınan yenilgilerin ardından küme düşme potasına giren Ankaragücü, bugün görüştüğü Hakan Kutlu ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Kulüp başkanı Serdar Özersin, yaptığı açıklamada, Hakan Kutlu ile dostça ayrıldıklarını söyledi. Hakan Kutlu'dan boşalan teknik direktörlük için Ankaragücü'nün gündemine gelen ilk isim olan ve dün gece görüşülen Hikmet Karaman ile anlaşma sağlandığı ve tecrübeli teknik adamın yarın Ankara'ya gelerek takımın başına geçeceği öğrenildi.

23.03.2009

Kaynak : AA

Muhammet*
23.03.2009, 21:04
kısır döngü devam ediyor

ilhan
23.03.2009, 21:07
Bu Ankaragücü'nü anlayamıyorum. Yahu bir sezonda bu kadar hoca gel-gitleri olur mu? Acilen bir yasa getirilmeli.

28TS61
24.03.2009, 13:35
Ankaragücü'nde teknik direktör krizi

Ankaragücü'nde, ligde alınan başarısız sonuçların ardından teknik kadroda değişikliğin henüz netleşmemesi kulüpte sıkıntıya yol açtı.

Sarı-lacivertli yönetimin, eski teknik direktörleri Hikmet Karaman ile anlaştıktan sonra mevcut teknik adam Hakan Kutlu'ya henüz bir tebligatta bulunmadığı öğrenildi. Kutlu'nun yönetimden kendisine bir bilgi gelmemesi üzerine bugün yapılacak akşam antrenmanında takımın başında sahaya çıkması bekleniyor.

Bu arada, futbolcuların, personelin ve teknik kadronun alacaklarının ödenmemesi de kulübün bir başka sıkıntısı olarak dikkati çekiyor. Futbolcuların alacaklarının yüzde 25'inin ödendiği belirtilirken, kulüp personelinin 4 aylık, teknik kadronun ise 7 aylık alacağının olması Kocaelispor maçı öncesinde kulüpte huzursuzluğa neden oluyor.

Ankaragücü, bugün akşam yapacağı antrenmanla Kocaelispor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=54384

28TS61
26.03.2009, 17:47
İstanbul'da Laila, Sivas'ta...

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun katıldığı panelde "İstanbul'da Laila var, Sivas'ta ise La ilahe illallah" dedi.

İzmir'de katıldığı panelde, “İstanbul'da Laila var, Sivas'ta ise La ilahe İllallah” diyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kentte gece hayatının olmamasının kırmızı beyazlı ekibin başarısında önemli rol oynadığını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen, “Türk futbolunda Anadolu kulüplerinin yeri” konulu panele katılan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sivas'ta gece hayatının olmamasının kırmızı beyazlı ekibin başarısında önemli rol oynadığını söyledi.
“İstanbul'da Laila var, Sivas'ta ise La ilahe İllallah” diyen Uygun, “Şehirde gece hayatı yok. Futbolcuların alkol satın alabileceği bir kaç büfe var, onlarla da iletişim halindeyim. Herhangi bir oyuncum içki aldığında hemen haberim oluyor. Gerekli uyarıyı hemen yapıyorum” dedi.
Teknik direktörlüğün çok ciddi bir iş olduğunu söyleyen Uygun, “Bana (Asker Bülent) derlerdi. Fatih Terim'in kapısının önünde nöbet tutarak bu günlere geldim. Terim'e çok büyük saygım var. Bir teknik direktör kadrosunu iyi tanımalı, futbolcularla arasındaki diyalog iyi olmalı, disiplini elden bırakmamalı” yorumunda bulundu. İzmir kulüplerinin başarısızlığında gece hayatının rolünün de olabileceğini söyleyen Uygun, “Belki İzmir'e de benim gibi disiplinli bir teknik direktör gelmeli” dedi.
Anadolu kulüplerinin gelişiminde yöneticilerin büyük bir sorun teşkil ettiklerini söyleyen Uygun şunları söyledi:
“Kulüp yöneticileri teknik heyete karışmayı çok severler. Ancak onlar bir biliyorsa, teknik kadro 1001 bilir. Yöneticiler kendi şirketlerini iyi yönetirler. İş futbol takımına gelince, (Parayı ben veriyorum, benim dediğim olacak) felsefesindeler. Sivas'ta 35 bin kişilik stat projesi yakın zamanda gerçekleşecek. ‘Sivasspor Koleji'ni bitirdik. Bundan sonra altyapı tesisleri ve stadıyla Türkiye'nin önde gelen kulüpleri arasında olacağız.”
Sakaryaspor İdari Menajeri Murat Daldık ile Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar'ın da katıldığı panelde öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Uygun, “Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı başarırsanız, Avrupa'da neler yapabilirsiniz?” sorusuna “Bir Türk dünyaya bedeldir” diye yanıt vererek şöyle devam etti:
“Sivasspor 12 milyon dolarlık bir ekip. Şampiyonlar Ligi'nde ise 1 milyar dolarlık ekiplere karşı oynuyorsunuz. Biz onlarla başabaş oynayacağımıza inanıyoruz.”
Inter Toto Kupası'nda Braga'ya elenmelerinin takım adına yapılmış fedekarlık olduğunu söyleyen Uygun, “Braga'yı da eleyebilirdik, ancak nedenleri bende saklı bir fedakarlık yaptık ve elendik” dedi. Panel bitiminde Bülent Uygun'a Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç tarafından teşekkür plaketi verildi.

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/SÜPER-LİG-İstanbul'da-Laila,-Sivas'ta_4_HDetail_88_128897_14.htm

Muhammet
26.03.2009, 18:16
Bu da yeni moda herhalde. Biri sadece Allah büyük der, öbürü bunları der.

Tabi gördüler milletin duygularını sömürmenin ne kadar kolay olduğunu, oradan vuruyorlar şimdi.

Muhammet*
27.04.2009, 22:24
bizde katıldık kervana

Dursun Kaplan
28.04.2009, 16:26
Ne demiş atalarımız ;

" Gülme komşuna gelir başına. "

ilhan
02.09.2009, 04:46
Evet filmimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ligde henüz 4. hafta oynanırken, 3 maç yapmış 1 maçı ertelenmiş Denizlispor hocası Erhan Altın'ı resmen kovdu.

Terzioğlu
02.09.2009, 06:29
Harbiden kafasiz bu Türk takimlarinin yöneticileri.

Sizce yeni antrenörleri kim olur?

Ben Erdogan Arica diyorum :)

OLCAY ÇAKIR
02.09.2009, 11:32
Bu maçların biride FB maçı idi.
Sanırım 3 de 3 bekleniyordu..

Yazık.
Evet filmimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ligde henüz 4. hafta oynanırken, 3 maç yapmış 1 maçı ertelenmiş Denizlispor hocası Erhan Altın'ı resmen kovdu.

ilhan
02.09.2009, 11:36
Harbiden kafasiz bu Türk takimlarinin yöneticileri.

Sizce yeni antrenörleri kim olur?

Ben Erdogan Arica diyorum :)

Nurullah Sağlam ile anlaşmak üzerelermiş. Nurullah Sağlam daha önce Denizlispor'u çalıştırmıştı sanki?

Yahu ben takımların yöneticilerini geçtim, hocalarına takılıyorum. Yahu sonunuz aynı olacak. Gitmeyin abi, getirmek zorunda kalsınlar elin yabancısını versinler bir tazminat akılları başına gelsin.

Miraç Atalay Çiftçi
Valla bizim hocalar işin motivasyon kısmını çözdüklerinde sorunun bittiğini sanıyor. Öyle ki takımına hiçbirşey vermemiş oyuncular var ama gaz'la çalışıyorlar. İşte Umut Bulut, ne kadar gelişti? Yattara, ne kadar gelişti? Bunlar bizimkilerden örnekler dışarıda yüzlerce var böyle.

Tamam sorunun bir kısmı da oyuncular ama teknik adamın görevi hem idare hem koordinasyon hem eğitim...

ilhan
Bu maçların biride FB maçı idi.
Sanırım 3 de 3 bekleniyordu..

Yazık.

Yazık ki ne yazık abi.. Bakalım, bence sırada Kasımpaşa var.

OLCAY ÇAKIR
02.09.2009, 11:42
Bugün az evvel TV de duydum.
Reykard,tam saha dergisine konuşmuş..

Bence bir duvara asılacak güzellikte ve derinlikte sözler etmiş..

ilhan
02.09.2009, 11:46
Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı ''TamSaha'' Dergisi'nde röportajı yayımlanan Hollandalı teknik adam, Türk futbolunu tanımlaması istendiğinde, ''Aslında her şeyden biraz var Türk futbolunda... Ama hiçbir şey tam yok. Bu işi hem zorlaştırıyor hem de komplike hale getiriyor'' dedi.

Türkiye'de daha çok tepkisel bir oyun oynandığını kaydeden Rijkaard, şöyle konuştu:
''Karşı takıma göre taktikler belirleniyor. Kalite, güç aslında üç aşağı beş yukarı aynı. Ama Türkiye'yi farklı kılan şey biraz da şu; işler kötü gittiğinde bir anda oyun mentalitesi kaybolabiliyor. Yürekten oynayan oyuncu sayınız çok. Ama bu bazen aklı devre dışı bırakıyor. Herkes kendi başına maçı çevirmeye kalkıyor. O zaman da bütünlük kayboluyor. Türk futbol kimliğini tanımlasak; kesinlikle yetenek var deriz, ruh var deriz, mücadele var deriz. Ama hepsi bir anda ortaya çıkabiliyor. Bir anda herkesi defansta, sonra bir anda herkesi hücumda görebiliyorsunuz. Bu biraz dağınıklık yaratıyor. Takım oyununda asıl olan dengeli olabilmektir. Ne olursa olsun pozisyon alışınızı, soğukkanlılığınızı kaybetmemeniz gerekiyor. Sanki bu konuda bir eksiklik var gibi. Coşku konusunda hiçbir sıkıntı yok, ama bazen o coşku bozucu bir etki de yaratabiliyor.''

-''ARDA MÜTHİŞ BİR OYUNCU, AMA DAHA İYİ OLABİLİR''-
Rijkaard, Arda'nın müthiş bir oyuncu ve Türkiye'de herkesin ondan bahsetmesinin normal olduğunu ifade ederek, ancak Arda'nın çok daha iyi olabileceğini vurguladı.
''İyi oyuncu olmak aslında güçlü olmak da demektir. Size yönelik ilgiyle, üzerinizdeki baskıyla baş edebilmek demektir'' diyen Hollandalı teknik adam, şöyle devam etti:
''Ne kadar yetenekli olursanız olun, şöhretle baş edemiyorsanız gerisi gelmez. İnsanların Arda'dan bahsetmesinden daha doğal bir şey olamaz. Çünkü o gerçekten müthiş bir oyuncu. Ama daha çok genç ve bence çok daha iyi olabilir. Bunu başarmak için ne kadar övgü alırsa alsın alçak gönüllü olmaya devam etmeli ve çok daha fazla çalışmalı. Bu hayatı normalleştirmenin en iyi yolu budur; arkadaşlarıyla uyumlu olmaya devam etmek, sahada iyi pozisyon almak ve takımın bir parçası olmak...''

Bu oyunu seven herkes gibi kendisinin de yıldız oyuncuları sevdiğini belirten Rijkaard, ''Çünkü oyunda fark yaratanlar onlardır. Bununla ilgili hiçbir problemim olmaz. Futbolda oyuncular arasında eşitlik vardır. Birinin katkısını diğerinin çok üstüne çıkartmak doğru değildir. Eğer takımda herkes yapması gerekeni iyi yaparsa, yıldızlar da daha rahat öne çıkar. Yıldızı takım parlatır. Umarım biz de takım olarak iyi performans gösteririz ve yıldızlarımızı öne çıkarmayı başarırız. İyi futbol göstermek için iyi takım olmanız şart. Herkesin kendine oynadığı bir takım başarısızlığa mahkumdur'' diye görüş bildirdi.

-''SIKICI VE RENKSİZ OYUNLA KAZANANLAR HAFIZALARA YAZILMAZ''-
Hücum futbolu ekolünden geldiğini anlatan Rijkaard, futbolda öncelikli olanın kazanmak olduğunu, ancak taraftarların sadece kazanmayı değil, iyi futbol da görmek istediğini kaydetti.
Rijkaard, ''Taraftarlar, takımlarına bir kimlik atfetmek ister. Sahada gurur duyacakları bir yapı olsun ister. Bu da genelde iyi oynayan takımların başarabileceği bir şeydir. Tabii ki körü körüne bir hücum takımından bahsetmiyorum. Organize bir oyun planından bahsediyorum. Teknik kapasitesi yüksek, uyumlu, organizasyonu sağlam bir takım yaratmak. Tıpkı Ajax, Milan ve Barcelona gibi. Futbol tarihine baktığınızda pek çok kupa kazanmış takım vardır. Ama aralarından sadece iyi futbol oynayanlar akılda kalır. Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır, ama hafızalara yazılmaz. Bu oyunun güzelliğini ortaya çıkarmak gerek. Bu da ancak iyi bir planlamayla olur'' şeklinde konuştu.

-''YENİ ŞEYLER BAŞARMAK İÇİN GELDİM''-
Galatasaray'a gelişinde tesadüfün de payı olduğunu söyleyen Hollandalı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Çünkü beklenenden kolay oldu. Birkaç teklif daha vardı, ama Galatasaray'la görüştüm. Önce anlaştık gibi oldu, sonra olmadı. Sonra birden yeniden orta yolu bulduk. İyi bir teklif sunmuşlardı ve ben de Türkiye'de çalışma tecrübesini görmek istiyordum. Türkiye'de pek çok yabancı teknik adamın çalıştığını biliyordum. Bu zorluk beni cezbetti. Türkiye'de başarılı olmanın kolay olmadığını da biliyordum ve bu rekabetçi ortam beni çekiyordu. Eğer ciddi anlamda bir rekabet yoksa o lig iyi değildir. Türkiye bu açıdan gayet tatmin edici. Motive olmak, yeni bir şeyler başarmak için iyi bir başlangıç yeri.''

-''HEDEF KOYMAK İÇİN ERKEN''-
Rijkaard, Galatasaray için büyük hedefler koymaktan da kaçınarak, daha yolun çok başında, ileriyi konuşmak için erken olduğunu söyledi.

''Fiziksel ve teknik olarak iyi bir takım yaratmak için zaman lazım'' diyen Hollandalı teknik adam, ''Yolun başında bir takım için şimdiden çok büyük hedefler çizmek istemem. Ama şunu da iyi biliyorum, eğer iyi başlarsanız, işler de iyi gider. Her gün üstüne koymalıyız, takım ruhunu yaratmalıyız. Bunu başardıktan sonra gerçekten anlamlı bir şey söyleyebiliriz, ama şimdi değil'' dedi.

Galatasaray'ın kadro yapısıyla ilgili soru üzerine, ne yapmak istediklerini oyuncuların anladığını kaydederek, ''Bu da iyi bir başlangıç demek. Her antrenman sonrası daha güçlü ve daha uyumlu bir kadro olmaya başladığımızı düşünüyorum. Takım algımız da yavaş yavaş oturuyor. Sahada nasıl organize olacağımız yavaş yavaş şekilleniyor. Bu süreci ne kadar çabuk tamamlarsak o kadar az enerji harcarız ve o kadar kolay sonuç alırız. Şu ana dek takımdaki oyun anlayışı ve isteklilikten memnunum'' diye konuştu.

Türkiye'de geçmişte ünlü teknik adamların görevlerine son verilmesiyle ilgili bir soruya ise Rijkaard, ''Böyle korkulara kapılmak benim tarzım değil. Her görev bir deneyimdir. Ben olaylara negatif pencereden bakmam. Yeni bir kültür, yeni bir tecrübe imkanı varken geçmişe takılmam. Biz ekip olarak burada işimizi yapmaya, bir şeyler başarmaya geldik. Hem bu sadece Türkiye'ye özgü bir şey değil ki. Dünyanın her yerinde neredeyse her hafta bir antrenör işinden oluyor. Bu duruma biraz da böyle bakmak lazım'' yanıtını verdi.

-''GENÇ OYUNCULARA A TAKIMLARDA YER VERİLMELİ''-
Rijkaard, Türkiye'de gelecek vaat eden genç oyuncunun çok sayıda olduğunu ve önemli bir potansiyel bulunduğunu belirterek, ''Ama bu oyuncuların Milli Takım'da ve büyük takımlarda daha fazla forma şansı bulmaları gerekiyor'' dedi.

Bunun genç oyuncuların gelişimi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, sözlerini şöyle tamamladı:
''Ben de bu ekolü seviyorum. Çünkü gençler kimliklerini en iyi bu şekilde oturtuyorlar. Benim şansıma Barcelona da böyle bir kulüptü ve orada da gençlere şans vermek imkanımız oldu. Galatasaray'da da durum aynı. Bu yüzden sık sık genç takımla hazırlık maçı oynuyoruz. Özellikle sezon öncesi kampta onlardan çok yararlandık ve pek çoğunu görme fırsatımız oldu. Ama şunu da unutmamak gerek. A takımın teknik direktörü olarak benim asli görevim gençleri takıma kazandırmak değil. Bunu tek başına benim yapmam çok zor, çünkü çok fazla zaman alan bir uğraş bu. Oysa ben A takımla ilgilenmeliyim. İşte bu nedenle bu iş kadro işi. Altyapılarda iyi bir organizasyon, iletişim ve kurumsal yapı kurarsanız, o kaynaktan beslenirsiniz. Ama bunu teknik adamın yapması imkansızdır. Bu ayrı bir uzmanlık alanı, apayrı bir iştir. Nitekim Hollanda'da pek çok gençlik futbol akademisi vardır ve onlar bize raporlama yaparlar. Biz gidip seçmeyiz. Biz sadece yapılmış olanı değerlendirebiliriz.''

bordo-mavii
02.09.2009, 12:47
''Aslında her şeyden biraz var Türk futbolunda... Ama hiçbir şey tam yok''

sanırım Türk futbolunu en iyi tanımlayan cümle,doğru söylemiş adam..

Terzioğlu
02.09.2009, 21:35
Neyseki Nurullah Saglam ile bana göre kaliteli bir hoca getirdiler yerine. Hadi bakalim düzelecekler mi. Kadrolari cok da kötü degil aslinda.

Muhammet*
02.09.2009, 22:04
Sezon açıldı... :)

Fatih BALTA
03.09.2009, 00:30
Evliya Çelebi misali aynı hocalar yıllardır dönüp dolaşıyor.Başladık busene yine aynı hocalar,aynı kafadaki yönetimler.

Cem Akyüz
03.09.2009, 00:33
Neyseki Nurullah Saglam ile bana göre kaliteli bir hoca getirdiler yerine. Hadi bakalim düzelecekler mi. Kadrolari cok da kötü degil aslinda.

Nurullah Hoca takımı düzlüğe çıkaracaktır

ilhan
03.09.2009, 12:09
Nurullah Hoca takımı düzlüğe çıkaracaktır

Zaten her şey düzlüğe çıkarana kadar Cem. :)

Cengiz Çubukcu
03.09.2009, 12:17
Ben Denizlisporun başına Güvenç Kurtarı bekliyordum, ama Nurullah Sağlam En doğrusu olmuş...
tahminim ilerleyen haftalarda önce ankarasporun hocasının, daha sonra Antalyasporun hocası mehmet özdilek'in , kasımpaşanın hocasının gideceğini düşünüyorum..umarım Bross da aynı akıbete uğramaz, Tolunay Hoca için ise sezon sonunu göremez diyorum...

ilhan
03.09.2009, 12:55
Yazık ki ne yazık abi.. Bakalım, bence sırada Kasımpaşa var.

Tahminimde yanılmadım ve Kasımpaşa'da hocasını yolladı.

---------------------------

Durmuş gitti, Vural geldi!

Denizlispor'un ardından Milli Takım arasını fırsat bilip teknik direktörünü değiştiren 2. kulüp Kasımpaşa oldu. Lig Radyo'nun haberine göre bu sezon oynadığı 4 maçı kaybeden Kasımpaşa'da Besim Durmuş ile yollar ayrılırken, tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural takımın başına getirildi.

----

Hoca sirkülasyonu tüm hızıyla sürüyor.

Cengiz Çubukcu
04.09.2009, 10:51
ben de dün belirtmiştim kasımpaşanın hocası da yolda diye, Yılmaz Vuralın ne yapacağını merakla bekliyoruz :)

Misina
08.09.2009, 03:34
ben de dün belirtmiştim kasımpaşanın hocası da yolda diye, Yılmaz Vuralın ne yapacağını merakla bekliyoruz :)

Abi son 3 yılda çalıştığı 3 takım Antalya Manisa Kocaeli düştü.

Paşada da düştü sayılır :D

ilhan
06.10.2009, 16:37
Bülent Uygun'u da listeye alalım.
:)

ilhan
18.10.2009, 15:48
Denizlispor'da Nurullah Sağlam istifa etti diye haberler çıktı.

Devam ediyoruz hoca sirkülasyonuna.

Kazım Uzunboy
18.10.2009, 15:49
Milli takımın hocası yok ya, başladılar istifaya.. :rolleyes: :)

Sinem Yılmaz61
18.10.2009, 16:07
Güle güle Istifasini yapsinlar, istifa edip da neolucak, cok mu sey degisicek sanki....

ilhan
08.11.2009, 16:15
Denizlispor'un hocası Hakan Kutlu olmuş. Yeni gördüm. :) Hakan Kutlu'yu da listeye dahil ettik.

Miraç Atalay Çiftçi
08.11.2009, 18:44
"Benim eski camiam olduğu için önemli bir mesajım var... Trabzonspor’da sakın kimse oyuncuları suçlamasın. Bu takımın gerçeklerini kabul etmek gerekir. Sorun futbolcularda değil.. Takımı daha iyi organize etmenin, daha iyi yönlendirmenin yollarına bakılmalı.. Eğer bu yapılırsa işler daha da düzelecektir..."

Ersun Hoca ne demek istedi sizce?

Hakan Kazdal
08.11.2009, 19:32
Yavaş Yavaş .. Oktay Çevik'de Listeye qiRiyor ..:S

ilhan
08.02.2010, 20:38
Mesut Bakkal istifa etti en son olarak. Başka var mı bu sene kaçırdığımız?

Misina
08.02.2010, 21:53
Bank Asya Liginde Konyaspordan Hünsü Özkara Ayrıldı.

ilhan
25.02.2010, 15:05
Giden: Ziya Doğan
Gelen: Güvenç Kurtar

Gamze
25.02.2010, 15:07
Hami Mandıralı'nın yorumculuk için Lig TV'ye geçişini sağlayan ( zannediyorum ki ) hamle.

ilhan
27.09.2010, 00:42
İlk 6 hafta içerisinde, Hakan Kutlu ve Rıza Çalımbay istifa ettiler.

futbalski60
27.09.2010, 01:40
Rıza Hoca geç bile kaldı aslında ben Eskişehirspor'a fazla bir katkısı olduğunu düşünmüyorum oynattığı oyunu da beğenmiyordum. Hakan Kutlu'yu zaten çözemedik gittiği her takımda başarısız oldu tecrübeye ihtiyacı var o yüzden Bank Asya takımları onun için ideal. Bunun dışında Yılmaz Vural'ın Kasımpaşa'yı bırakıp başka bir takımın başına geçeceğini düşünüyorum bir de Ümit Özat çok bariz hatalar yaptı Ankaragücü'nde onun da koltuğu sallanıyor.

Harun-61
06.09.2011, 16:00
Ankaragücü, teknik direktör Ziya Doğan ile anlaştı.

Mentaliteeeeeeeeeeeee ;)

Harun-61
08.11.2011, 17:45
Karabükspor Korkmaz'a emanet

Yücel İldiz'in görevi bırakmasıyla teknik direktör arayışlarını sürdüren Karabükspor, Bülent Korkmaz'la anlaşmaya vardı.

.