PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akademi Liginde Trabzonsporumuz Yok...

Kaya
12.08.2008, 01:49
Haber aşağıda arkadaşlar...

Göreceğiniz gibi bölge bakımından Karadeniz yok ve doğal olarak Trabzonsporumuz'da yok.

Sebebi nedir bilemiyorum tabi. O yüzden sağlıklı bir yorum yapmak zor.

Umarım gelecek sezon biz de katılırız...

---

Akademi Ligi'ne katılacak kulüpler belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi, 2008-09 sezonunda başlayacak ve 13-14-15 yaş kategorilerini kapsayacak olan Ulusal Futbol Gelişim Akademisi Ligi'nin kriter denetlemeleri tamamlayarak, bu lige katılacak olan takımlar belirledi. Aşağıda isimleri yazılı olan kulüpler Akademi Ligi'ne kabul edilmiş olup, yıldız işaretli takımlar denetleme kriterlerindeki (çalıştırıcı ve/veya tesis) eksikliklerini giderdikleri takdirde lige katılabileceklerdir.

MARMARA

1- Fenerbahçe SK
2- Galatasaray SK (*)
3- Beşiktaş JK (*)
4- Sakaryaspor (*)
5- Kocaelispor (*)
6- Bursaspor
7- Pendikspor (*)
8- Kartalspor (*)
9- İstanbul Büyükşehir Belediyespor (*)
10- İstanbulspor (*)
11- Sarıyerspor (*)

EGE

1- Altayspor
2- Göztepespor (*)
3- Karşıyakaspor (*)
4- İzmirspor (*)
5- Bucaspor
6- Turgutluspor (*)
7- Akhisarspor (*)
8- Nazillispor (*)
9- Denizlispor (*)
10- Manisaspor (*)

İÇANADOLU

1- Ankaragücü SK (*)
2- Gençlerbirliği SK
3- Hacettepespor
4- Ankaraspor
5- Eskişehirspor (*)
6- Boluspor (*)
7- Etimesgut Şekerspor(*)
8- Türk Telekomspor(*)
9- Konyaspor (*)

ÇUKUROVA

1- Adana Demirspor (*)
2- Gaziantepspor
3- GASKİ SK (*)
4- Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (*)
5- Tarsus İdmanyurduspor (*)
6- Toroslar Belediyespor (*)
7- Adana Gençlerbirliğispor (*)
8- İskenderun Demir Çelikspor (*)
9- Adanaspor (*)

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=228&ftxtID=4661

hakankurt1967
12.08.2008, 03:05
Acaba bir neden belirtilmişmi yoksa bizim alt yapımızı sağlam görüpde buraya takviye yapmak mı istemediler.

(Bürokrasi:()

kemal_efe
12.08.2008, 03:16
bu nedir yavv.karadeniz nasıl olmaz bu proje de???

macka61
12.08.2008, 03:47
sebebi ne acaba

Ahmet Kuru
12.08.2008, 03:56
İlginç...
Futbol ile yatıp futbol ile kalkan,Türk futboluna değerli isimler kazandıran Karadeniz bölgesi listede hiç yok...
Ard niyet aramak istemiyorum ama.....Neyse...

Semih
12.08.2008, 06:00
ben art niyet aramak istiyorum!

fakat arayacak birşey de yok!

ülkemden nefret ediyorum konu spor olduğunda

Kazım Uzunboy
12.08.2008, 07:47
Çok garip gerçekten yau.İç anadolu,çukurova var Karadeniz yok.:confused:

Burçak
12.08.2008, 08:20
valla bakıyorum bakıyorum ama bi anlam veremiyorum bu duruma.
belki bizim düşünemediğimiz bi açıklamaları vardır ve bu açıklamayıda yaparlar!
Toros Belediyespor gibi bir takım bile orda düşünün yani. ben ilk defa duydum adını.
Karadeniz neden yok gerçekten merak ediyorum.
Futbolun beşiği Trabzon, futbol üzerine yatırımları buraya yapacaksın ki o yetenekleri daha kısa zamanda kazanasın.
ama birileri alakasız yerlerden zorla futbolcu yaratmaya çalışıyor.

TSelif
12.08.2008, 08:24
Bütün takımların kadrolarında en az bir Karadenizli ve de çoğu Trabzonlu futbolcu bulursun araştırma yapsan ama gel gör ki bu akademi ligi midir nedir burda yokuz ... ee iyi !!!

Erdal DİLEK
12.08.2008, 08:30
ya karadeniz bölgesinde vardı da gerekli görmemişlerdir. trabzonspor ismi var ya...

Burçak
12.08.2008, 08:31
demek istediğini anlamadım ben:)

Erdal DİLEK
12.08.2008, 08:34
ya bunların zoruna gidiyor trabzonspor demek, onlar en cok fb bjk gs demek mutlku ediyor. . .

Emirhan Ömeroğlu
12.08.2008, 08:35
şöle düşündüm şimdi karadenizde en azından trabzonda herşey futbol her bölgenin futbol takımı var her bölgenin içinde ilçelerin futbol takımları var alt yapıları var belki o yüzden gerek duyulmadı :S ama bilmiyorum sadece bi düşünce ama çok ilginç

Burçak
12.08.2008, 08:39
Marmarada çokmu lazımdı ozaman, gese febe bejeke Akademi ligine:)

Emirhan Ömeroğlu
12.08.2008, 08:41
Marmarada çokmu lazımdı ozaman, gese febe bejeke Akademi ligine:)

evet haklısın lazım değil :D ama bi an öle düşündüm sadece bilemicem

Berk
12.08.2008, 09:44
Her alanda bize yapılan terbiyesizlikler dizboyu, hergün yeni bir haberle kaşılaşıyoruz.Türk futbolunun en önemli isimlerini yetiştiren bölge olan Karadeniz'in listede olmaması büyük ayıp..

Tolpaş61
12.08.2008, 10:38
ben bu işten hiçbirşey anlamadım.birde yıldız koymuşlar.tesislerini yeterli hale getiremeyenler katılamaz diye.nerdeyse tamamında yıldız var bu takımların.karadeniz bölgesinin neden olmadığı araştırılmalı.pek bilgimiz olmadığından dolayı yorum yapamıyorum.

Faruk Akhan
12.08.2008, 10:40
ilginç futbollun besıgı yok .Korktular herhalde bızım cocuklar hepsıne fark atmasından

TSercaN
12.08.2008, 10:48
Karadenizin olmamayisinin nedenini ben size aciklayayim kendi capimda...

bunlar simdi seylerin onde gideni olduklari icin cogu zaman boyle pislik yapmaya calisan insanlardir...

bunlar bu sene heryerde karsimiza cikacaktir.. heleki Trabzonspor basarili olsun ve zirveye konsun ilk haftalar siz ondan sonra seyredin sinema filmini...

ben art niyet ariyorum bunda.. neden aramiyacam ki?

Etimesgut Şekerspor iskenderun, gaski maski falan filan.. hepsi orda...

bunlar kim ya ?

art niyet aramiyacamda ne ariyacam arkadaslar? yaziktir ya.. simdi kesin soyle sallarlar..

4 gruptan olusmasi lazimdi ve o yuzden karadenizi secmedik.. seneye karadenizi sececegiz.. falan filan..

ne bilim ya.. yuh diyorum yaziklar olsun diyorum.. Allah sizi bildigi gibi yapsin diyorum

ccd6167
12.08.2008, 10:55
karadenizi uzak mi goruyorlar kendilerine anlamadimki.niye bizden bu kadar tirsiyorlar gercekten anlamak zor ama su varki biz lobimizi tam olarak kullanamiyoruz.turkiyenin cogu karadenizli mecliste 65 tane trabzon kokenli milletvekili var biz lobimizi kullanamiyoruz nedense

ilhan
12.08.2008, 11:02
Türkiye'nin Brezilya'sının olmadığı bir Akademi ligi :)

Karadeniz demek futbolun beşiği demek. Arkasına Karadeniz'i alan çocukların hayata çalım atmaları demek. Bu gerçek birileri rahatsız etmiş onlarda Karadeniz'i hiç göz önüne almamış.

Art niyet aramak istemiyorum. Zaten belli art niyet var.

Güzel bir güne başladığımı düşünüyorum. Bu haber keyfimi kaçırmadı desem yalan olur.

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..

Haydi bakalım..

_KaaN_
12.08.2008, 11:02
buraların fazla gelişmemesi olabilir ama oda saçmalık....asıl futbol burdan çıkıyor....

Emre7
12.08.2008, 12:08
fedarasyon şarşıdın dimi gene....
yaz aylarında güneşte fazla mı kaldın...
gelinde futbol nerde nasıl oynanır göstersin size Trabzon gençleri ....
bunca takım var 1. 2. 3. ligte ...
yönetim şaşırdın genee....

61hami61
12.08.2008, 12:17
ya Allaha havale edıyorum ben....

lazmanyaq
12.08.2008, 12:26
akademi liginde yokuz ama olimpiyatlarda varız boksta 51 kiloda yarışan sporcumuz havlu attı ve havlu trabzonspor havlusu :):):):)

Hotaman
12.08.2008, 14:03
Bizim kimseye ihtiyarcımız yok!
Hiç unutmam gençlerde bir turnuva düzenlenmişti ve şampiyan Fransa'ya gidecekti finalde Galatasaray'ı 5-0 yendik ama Fransa'ya onlar gitti!
Pek şaşırmadım açıkçası her zamanki halleri...

amour_61
12.08.2008, 14:11
:mad: bu nu anlamıcak ne var ayrımcılık yapmak istemiyordum ama beni meçbur bıraktılar galiba futbolu Türkiyede bir tek Trabzonlular biliyor bunu anlatmak için böyle bir proje gerçekleştirdiler böylece o gruplardan çıkacak takımlar bizim takımlarla oynuyabilecek duruma gelicekler.TFF konu futbol oldumu sürekli Trabzon ve Trabzonspor camiasını ezmeye çalışmıştır gerçekler karıştırıldığında Türkiyede bir Trabzon başarısı gerçeği yatmaktadır bunu sindiremiyor ezikler.

Nytre
12.08.2008, 14:45
TÜrkİye Futbol Federasyonu DoĞu-gÜneydoĞu Ve Karadenİz BÖlgesİnİ Es GeÇmİŞ ...

Trabzonspor Zaten Futbol Fabrİkasi Ama Yİne De Bu Lİgte Olmasi Lazim.

Oğuzhan Fidan
12.08.2008, 14:51
bu ülkede her zaman trabzonspor gibi dinamikleri çok sağlam ve köklü olan kulübü görmezden gelmek , sırf trabzonspor katılacak diye karadenizi komple silmek birilerinin trabzonspor'un geçmişte ve gelecekte göstereceği başarıları görmezden gelmesi adet oldu ! biz bu t,ip oyunlara alıştık sayınn (SÖZDE) FUTBOL FEDERASYONU ben bu ülkedeki trabzonspor antipatisini anlamıyorum bizim 17 rakibimiz yok trabzon hariç tüm ülke takımları rakibimiz !!!!!!! ellerinden gelse bi celsede çekip alıcaklar aşağı ama güçleri yetmez yetemez ancak bu tip oyunlarla egolarını tatmin ediyorlar ! ŞAMPİYON OLMANIN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR BİLE ! PARAYSA PARA BORÇSA BORÇ YILDIZ TRANSFER ORTASAHAYA ŞART !

Vkgz
12.08.2008, 15:04
Yönetim nasıl tepki koymamış ilginç.

macka61
12.08.2008, 15:23
ona bakarsanız gs ve bjkyide almamışlar Kaya abinin koyduğu habere göre eksiklikleri giderdiklerinde alıcaklarmış

magicyattara
12.08.2008, 15:24
Bi yanlışlık olmasın.

okg_53
12.08.2008, 15:55
bence bu kupayi direk bizim uşaklar alacağı için.bizim direk şampiyon yaptılar. 2. yi belirlemeye çalışıyorlardır...

fındıkoğlu
12.08.2008, 21:04
Vardır illaki bir mantıklı sebepleri diye umuyorum yakında bir açıklama olabilir konuyla alakalı....
Bekleyip görelim...:cool:

Mustafa Hazıroğlu
12.08.2008, 21:07
Eğer 8jk de oynarsamm ki oynucam herhalde bu akademi liginde olurum ben :D

hknsngr
12.08.2008, 21:17
Arkadaşlar yukarda Allah var; kimsenin günahını almayalım...

"Futbol akademileri kulüpler için TFF'nin belirlediği normlarda gerekli eğitimleri vererek, 3 yıl içinde Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. lig kulüplerinin tümünde kurulacaktır.
...
2009 - 2010 sezonunda 13 - 14 -15 yaş grubu akademi liglerinin tüm Türkiye genelinde yapılması öngörülmektedir."

Devamı ve daha fazlası için: http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=735

W_O_L_D_A
12.08.2008, 22:41
Karadenizden hiç bir takım yok sadece TRABZONSPOR degil heralde federasyonun bi bildigi vardır