PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Miroslaw Szymkowiak

Sayfa : [1] 2 3 4

ilhan
10.08.2008, 23:09
Merhaba arkadaşlar,

Nereden esti de bu başlık açıldı soruları olabilir. Futbolcular kategorisinde "Miroslaw Szymkowiak" başlığının ( kapanmış olan başlık ) 70-80 sayfasını okuyorum 1 saattir. Ancak böyle bir başlıkla can sıkıntımı ve boş vaktimi geçirebilirdim.

Şimdiye kadar nostalji kategorisinde başlık açıldıysa başlığım kapatılabilir ama ben göremedim. Nasıl açılmamış şaşırdım zaten :)

Trabzonspor tarihinin gelmiş geçmiş en iyi yabancı orta saha futbolcularından bir tanesi. Futbolu malum sebeplerden ötürü bıraktı. Belki bizim teknik ekibinde suçu vardı bunda ama bir futbolcu futbolu bırakacak kadar önemli bir karar alıyorsa altında kimbilir neler vardır. Pek kurcalamak istemiyorum.

Sadri Şener ve ekibi 41. yıl kutlamarına özel davetli olarak çağırıyor Szymek'i aradaki kırgınlıklar geçsin diye.

Sizler nasıl bilirdiniz Szymek'i? Ne ifade ederdi?

Ben daha uzun yazacaktım ama daha başlığın ilk mesajı göze çok gelmesin diye yarıda bırakıyorum :)

ÖzGür Ayar
10.08.2008, 23:14
Szymek. Oyunculuğundaki kalitenin yanı sıra çok efendi ve cana yakın bir isim. Havaalanında her karşılaşmada taraftarla sıcak ilişkiler kuran biriydi. Biz Türkçe o kendi dilinde konuşur ve yinede anlaşırdık :)
İlhanında dediği gibi futbolu bırakmasında illaki başka nedenlerde vardır ama kendisini küstürüp TRabzondan kaçıranlar utansın.

Murat GENEL
10.08.2008, 23:15
Ah ulan ah şu takımda ne iş yapardın be..Seni Seviyoruz Szymek..

Kazım Uzunboy
10.08.2008, 23:18
En sevdiğim yabancı oyuncu diyebilirdim.

Oyunu olsun,kendisi olsun kesinlikle 10 numara.

Yönetim onu çağırmakla büyük bir güzellik yapıyor.

Tebrik etmek gerek..

Mustafa Kara
10.08.2008, 23:18
İyi olur. Sadri başkan duygusal biri ben bunu anladım ya da çok ince düşünceli birisi. Tebrikler başkan. Ve Szymkowiak kaçıranlar utansın diyorum.

alper*
10.08.2008, 23:20
Sizler nasıl bilirdiniz Szymek'i? Ne ifade ederdi?

FUTBOLCU desek yeterli sanırım :cool:
Szymek çok yetenekli bir oyuncuydu.
Bize futbolu bıraktıktan sonra bile hizmet edebilecek kapasitede biriydi.

Berat
10.08.2008, 23:20
Niezwyciezony SZYMEK!!!

ilhan
10.08.2008, 23:22
http://img179.imageshack.us/img179/2546/simek018rh.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/3662/simek027vy.jpg

http://img295.imageshack.us/img295/3203/simek039bj.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/4593/simek041rd.jpg

Yine o başlıktaki fotoğraflardan. Kaya abi eklemiş o zamanlar başlığa.

Mustafa Kara
10.08.2008, 23:27
Çok iyi futbolcuydu yazık ettiler yazık. İnsallah ondaki Trabzon sevdası bitmez bize yardımlarını devam ettirir. Oyuncu vs vs.

ilhan
10.08.2008, 23:29
Mağlup olduğumuz maçları geçtim berabere kaldığımız maçlardan sonra bile ağlayabilecek bir karakteri vardı.

Serdær
10.08.2008, 23:30
http://img139.imageshack.us/img139/9677/szymek61zp7.jpg

http://img57.echo.cx/img57/3751/030405mac80dl5ts.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/1/3366/z3366641Z.jpg

http://www.ntvspor.net/Images/14946.jpg

Sencer Bulut
10.08.2008, 23:36
Arkadslar szymek club brugge macına bi 10 dkda olsa oynasa ne güzel olur....

Mustafa Kara
10.08.2008, 23:39
Hazırlık maçı bence olmaz. Jubile yapmadıysa yapılabilir ama ? Eğer hala futbol oynamıyorsa bilgim yok bu konuda bir anket oluşturup yönetimden ricada bulunabiliriz. Tabi oyuncununda fikri önemli.

Sencer Bulut
10.08.2008, 23:41
neden olmasın adı üstünde hazırlık macı sadri babaya sölesek biseyler yaparmı acaba...

Osman Yavuz
11.08.2008, 00:16
Gitme olayını içime sindiremediğim için kendisini kişisel olarak sevmem ama gerçekten mükemmel bir orta sahaydı.Onu bile düzgün kullanamadı Ziya.Yazık oldu gerçekten gitmesi.Ancak söylediğim gibi kendisini pek sevmem.

enmavi61
11.08.2008, 00:17
bu takımda 10 numara ihtiyacını karşılayacak adamdı...ziya doğanın futbol mantelitesinde ona yer yoktu tıpkı stepanov gibii yazık olduu ....

poetricus
11.08.2008, 00:48
Bence nostalji başlığı uygun değil.
"Mantalite Kurbanları" diye bir başlık açıp Szymkowiak'ı oraya taşıyalım.

Cihad Varlı
11.08.2008, 00:59
Ya nasıl gitti bu yıldızlar aklım almıyor..
Neler geldi neler geçti elimizden..
Ziyaya gelenler Ersun'a gelseydi of off.
Teşekkürler Szymek..
Bu arada ziyanın yediği yıldızlar:

Fatih Tekke
Szymek
Marcelinho
Fabiano Eller
Stepanov

TSezgin61
11.08.2008, 01:11
Teşekkürler Szymek..

Fatih Tekke
Szymek
Marcelinho
Fabiano Eller
Stepanov

fatih tekke ne alaka???

Cihad Varlı
11.08.2008, 01:14
fatih tekke ne alaka???
Fatihi gittiğinde hiç dinlemedin galiba ?
Bana hiç bişey sormadan verdiler dedi..
O dönemde t.direktör ziya doğandı..
Herhalde onayı çıktıda gönderdiler..

Selimag
11.08.2008, 07:31
Bence nostalji başlığı uygun değil.
"Mantalite Kurbanları" diye bir başlık açıp Szymkowiak'ı oraya taşıyalım.

:)) "Mantalite kurbanları" cok guzel oldu :))

Bence oynasa gene cikar oynar, yasi hala cok yasli degil. Kesinlikle ben onun kadar hizli adapte olabilen bir oyuncu gormemistim. Geldikten iki-uc mac sonra sanki kirk yillik oyuncumuz gibi oynamaya baslamisti. :D

Geldigi donem o yillarda yapilan en iyi transferlerden biriydi Türkiye'de bence. Bugun Polonya'nin veya o ayarda bir ulkenin 10 numarasini alabilsek daha ne isteriz. Acilisa davet edilmesine cok sevindim bu arada. Gelir mi bilmiyorum ama tribunde bile olsa aramizda gormek isteyecegim, gidisine zamaninda cok uzuldugum bir oyuncu.

TSKara61
11.08.2008, 07:50
cio_henry hatalisin Fatih Tekke Trabzonspor'dan ayrilmak istedigini cok onceden belirtmisti zaten. Zorlan oyunucuyu bi takima gonderemezsin zaten. Fatih gitmek istemeseydi kontrat imzalamazdi ve kimse de bise yapamazdi. Bu arada Fatih'in transfer oldugu donem teknik direktor Lazaroni'ydi. Fabiano Eller'in de Ziya Dogan'lan alakasi olmadigini da soyleyebilirim.

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2008, 09:01
http://bi.gazeta.pl/im/1/3366/z3366641Z.jpg
Gülüşüne kurban...Öyle özledikki...

"Mantalite Kurbanları"

:alkış: O mantiletinin aldığı en büyük canlardan biri...

Mantalitenin canı cehenneme...

Dursun Kaplan
11.08.2008, 09:14
http://www.superspor.com/images/1/29/7538_B_Szmykowiak005.jpg

Özellikle İstanbul'da Gs'ye attığı gol ile onu daha da çok sevmiştim..

Şüphesiz hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var onun.. Özledik be.. :)

TSercaN
11.08.2008, 09:23
Szymek benim icin cok ozel bir futbolcuydu.. hirsiyla mucadeleciligiyle.. oynadigi futbol ve attigi gollerle benim icin gercekten cok onemli bir futbolcuydu.. cok seviyordum onu.. ve onu ziya dogan doneminde boyle mutsuz gorunce gercekten cok uzuluyordum..

cunku eski szymek gitmis yerine baska birisi gelmisti...

Süleyman50
11.08.2008, 10:00
Trabzonspora gelmiş en önemli futbolculardan biriydi şu takımda olsaydı ne işyapardı be, ziyanın mantalitesi adama futbolu bıraktırdı yazık............

ilhan
11.08.2008, 10:00
Fatih, Szymek, Yattara, Gökdeniz..

Manşetlerden hiç düşmüyorlardı. Mahşerin 4 atlısı diye anılıyordu. Bana göre Türkiye'nin en iyi hücum hattıydı. Sonra ne olduysa oldu. Fatih bir dönem sakatlandı, Szymek'in ayağı kırıldı, Gökdeniz'in malum olayı derken alabora olmaya başlamıştık.

Ayağı kırıldıktan sonra kendini toparlar gibi oldu. Ama gerek hoca değişiklikleri gerekse izlediğimiz yanlış transfer politikaları derken Szymek'te öyle bir düşüş yaşadıkki bir daha toparlayamadı. Ama ölüsü sahada oynardı.

O'nu hep " Üzerimden geçen topları izlemekten boynum ağrıyor. Hocaya gidip önlibero oynamak istediğimi söyleyeceğim. " ( yanlış hatırlamıyorsam ) bu sözleriyle hatırlayacağım. :)

Ben mağlubiyetler sonrası ağlayan futbolcular gördüm. Ama berabere kaldığımız maçların sonunda ağlayan futbolcuyu pek görmedim hatta hiç görmedim. Hırs, güç, zeka bir insana ancak bu kadar yakışırdı.

Koray
11.08.2008, 10:08
Onun gibisini biraz zor buluruz...
İlk maçına Sebatspor karşısında sonradan oyuna girerek çıkmıştı,bende maçtaydım maç Akçaabataydı berabere bitmişti...

İlk geldiğinde herkes kapalı kutu olarak bakıyodu ama Sebatspor karşısında o kısa sürede iyi futbolcu olduğunun sinyallerini vermişti bile...
Sonraları sahada neler yaptıkları ortada zaten...

Seni futboldan soğutanların yatacak yeri yok Symek...

bilalharputoglu
11.08.2008, 10:17
Gerçekten ateşleyiciydi.. Yazık oldu:(

ilhan
11.08.2008, 10:23
Sakatlıktan çıktığı gibi ölü toprağı atılmış orta sahayı hareketlendirmiş Rizespor maçında 2 asist yapmıştı.

Beraberlik ve mağlubiyet sonraları şu yüz ifadesi hiç aklımdan silinmez ;

http://img520.imageshack.us/img520/3539/szymeksy9.jpg

ve turuncu forma bir insana en çok bu kadar yakışabilir.

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2008, 10:55
7 numarayı hakeden sayılı şahsiyetlerden...

Hasan Ayvenli
11.08.2008, 11:24
böylesine sevilen bir adam böyle bir şekilde ayrılmamalıydı kulüpten. ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
yönetimimizin kendisini çağırmış olması çok güzel bir davranış.

61viya
11.08.2008, 11:38
İlhan,bunun adı nedir bilmiyorum,belki yavaş yavaş herkeste boy gösteren özlemdir,aynı saatlerde ben de hemen hepsini okudum o başlıkta yazanların...Sonra bir de Milan başlığını...

Yazmayacağım ama artık,yazdığım zaman kontrolümü kaybedeceğim başlıklara :) Sağol başlığı açtığın için.

Tek sorum,rüyalarıma giren Şimek'in gelişi nerey olacak biliyor musunuz? Açılışa gelecek biliyorum ama ayın 19'u deniyor ve sanki o tarihte Trabzon'da olacak takımımız?

ilhan
11.08.2008, 11:41
Begüm,

Szymek başlığındaki yazıların bir futbolcuya değil bir sevgiliye yazılmış gibi :) Okuyunca " Ulan bu adamı benden daha çok sevenlerde varmış. " dedim ne yalan söylüyeyim.

Trabzon'daki açılışa davet edildiğini biliyorum. İnşallah gelir yahu :) Hatta paf takıma felan yardımcı antrenör olsun, kulüp bünyesinde hizmet etsin.

Harun-61
11.08.2008, 11:44
Trabzonspor'da forma giyen en iyi 5 yabanci futbolcudan birtanesidir herhalde Szymek...

gidisi pek hos olmasada tüm taraftarin gönlünde taht kurmustu.

Ali Sami Yen'de sol ayagi ile 20 metreden attigi gol hala hatirimda :)

sevgiler szymek...

61viya
11.08.2008, 11:44
Biliyor musun İlhan,sanırım onu görmeye gideceğim :)) Zaten gitmek istiyordum ama ekonomik durumum berbat :) Şimdi Şimek için ayırdığım parayı arkama alarak ve bütün ezik rolleri oynayarak,babama yaptığım duygusal baskı devam ediyor.. :D

Ben de fark ettim,yazılarımdaki durumu ama,hiçbir şey değişmemiş be hala İlhan :))

ilhan
11.08.2008, 11:46
Ali Sami Yen'de sol ayagi ile 20 metreden attigi gol hala hatirimda :)

Mondragon'un da hatırındaymış abi :) Gece rüyalarına giriyormuş. :D

@ Begüm,

Valla helal olsun sana. Kıskandım bak :p

61viya
11.08.2008, 11:50
http://www.superspor.com/images/1/29/7538_B_Szmykowiak005.jpg

Özellikle İstanbul'da Gs'ye attığı gol ile onu daha da çok sevmiştim..

Şüphesiz hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var onun.. Özledik be.. :)

:) Papa ölmüştü o gün,ve elleri havadaydı golden sonra :)

Bir de,sakatlandığında,sedyeyle dışarı çıkartılırken,kafasını kaldırıp,oyunu izleyişi aklımda...

Bir de...Neyse :))

Erbay
11.08.2008, 12:01
Vallahi ne diyeyim bilmiyorum.Ben de iki gündür durmadan eski görüntüleri izliyorum.Fatih,Gökdeniz,Yattara,Szymek falan...Hepsi büyük futbolcuymuş gerçekten.Szymkowiak gerçekten harika futbolcuydu."Ben klasik 10 numara değilim." diyordu.Çünkü oyunun her iki tarafını çok iyi şekilde oynayabilen ender orta saha oyuncularından biriydi.Mükemmel arapaslarının yanında defans da yapıyordu."Ben Hüseyin'le beraber orta sahadaki açıklıkları kapatıyorum" diyordu.Daha ne olsun! Eminim Ali Sami Yen'deki golünde direkten gelen o ses hâlâ herkesin kulaklarında.Geçen gün baktım Facebook'ta fan grubu yok,hemen kurdum.:D
Özledik be...

Dursun Kaplan
11.08.2008, 12:05
:) Papa ölmüştü o gün,ve elleri havadaydı golden sonra :)

Bir de,sakatlandığında,sedyeyle dışarı çıkartılırken,kafasını kaldırıp,oyunu izleyişi aklımda...

Bir de...Neyse :))

Bir de , bir de devam et.. :)

ilhan
11.08.2008, 12:09
Herhangi bir takıma transfer olacak söylentileri üzerine adı " Karaktersiz "e çıkmıştı. Hatta " Defol, bir daha gelme ", " satılmış adam ", " sattın bizi " gibi bence haksız ama kimine göre haklı serzenişler vardı. Eğer başka bir takıma gitseydi belki bu söylenenleri sonuna kadar hakkederdi. Ama adam futbolu bıraktı. Jübileyle felan değil.

Gidişi belki yanlıştı ama çok yıpranmıştı. Bana göre sonuna kadar haklıdır. Geç bile kalmıştı gitmekte. ;)

Zamanın en önemli röportajlarından bir tanesidir. Kalınlaştırdığım alana dikkat :)

(Trabzonsporun tarihindeki en yürekten oynayan orta saha oyuncusu)

Szymkowiak ın geçmişteki açıklamaları keşke sana istediğin ortamı yaratacak zihniyette yöneticilere sahip olabilseydik.Ne yazık ki sokağa atacak beş paramız yok deyip milyon dolarları görmeyen amotör yönetimlerin tutsağı olduk.
16.03.2006 - 11:08:00 |

Trabzonspor'un Polonyalı futbolcusu Miroslaw Szymkowiak, transfer söylentilerinden, Trabzonspor' un şampiyonluk şansına kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.
Szymkowiak, sezon başında büyük problemler karşılaştıklarını, Fatih, Hüseyin, Gökdeniz gibi oyuncuların çeşitli nedenlerle takımdan uzak kalmasının oyunlarını büyük ölçüde etkilediğini belirterek, "Benim de sakatlığım vardı. Bazı maçlarda A takımda oynaması gereken 6 - 7 kişi oynamadı. Takım kadrosunda da bazı problemler vardı. Şu anda sakatımız yok. En iyi kadromuzu sahaya sürme şansına sahibiz. Bu nedenle oyunumuz da, sonuçlar da iyileşti. Gökdeniz' in dönüşü tabii ki takıma büyük katkı sağlayacak. Galatasaray maçında zaten bu görüldü. Benim oyunumu rahatlatıp rahatlatmayacağına gelince, bunu bekleyip göreceğiz. Çünkü birlikte oynamayalı neredeyse bir yıl oldu. Aynı performansı gösterip gösteremeyeceğimizi şu anda bilmiyorum" dedi. Szymkowiak, forma giyen her futbolcunun kendini yüzde 100 sahaya koyması gerektiğini de vurgulayarak, "Herkes bu şekilde oynarsa, tüm arkadaşlarının işini kolaylaştırır. Ben kendimi yüzde 100 sahaya koymaya çalışıyorum. Takımın içinde eğer birkaç oyuncu bile mücadele yönünden eksik kalırsa takım kötü gözükür" diye konuştu.

SABRİ AYAĞIMI KIRMAK İÇİN VURDU
Ligin 5. haftasında oynanan Gaziantepspor maçının son dakikasında sol ayak bileğinde kırık meydana gelen ve yaklaşık 2.5 ay sahalardan uzak kalan Szymkowiak, sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlattığını vurgulayarak, "Ama en büyük rahatsızlığım rakiplerimin sakatlığımı biliyor ve bunu kullanıyor olması. Faullerin yüzde 90' ı sakatlık geçirdiğim ayağıma yapılıyor. Ben psikolojik olarak rahatım ancak rakiplerimin beni yeniden sakatlamak için büyük çabası var. Son Galatasaray maçında da Sabri' nin bana yaptığı faul, ayağımı kırmak içindi. Doğrusu o faulden çok korktum. Bilerek ayağımı kırmak istedi" diye konuştu.

PERFORMANSIM DÜŞMEDİ
Szymkowiak, performansının düştüğü eleştirilerine katılmadığını da ifade ederek, "30 yaşına giriyorum. Bugüne kadar hocanın ve benim kendi kendime yaptığım eleştirilerimin haricindeki hiçbir eleştiriyi dikkate almadım. Geçen sene geldiğimde sürpriz oyuncuydum ve futbol hayatımda yapmadığım bir şekilde yarım sezonda 9 gol attım. Daha önce bir sezonda iki golden fazla atmamıştım. Yeniydim, iyi bir kadromuz vardı. Bu sene sakatlıklar, büyük problemler oldu. Bu sene artık bize karşı oynayan takımlar da beni oynatmıyorlar. Her maçta yanımda bir oyuncu görüyorum. Benim uzun pasları verebileceğim adamları da kapatıyorlar. Artık benim oyun stilimi biliyorlar ve bu sezon oynamak daha zor. Bütün maçlarda görüyorsunuz takımın en iyi oyuncusu benim üstümde. Gazeteciler çok görsel şeylere ilgi gösteriyorlar. Ben oyunun yüzde 70 - 80' inde zorluk çekiyorum, kapatılıyorum. Ama atılan gollerin bazıları benim ara paslarımla atılmış goller. Gol atmam veya gösterişli oynamam değil, benim için önemli olan takıma verdiğim gol katkısı. Son 11 haftada çok sıkı maçlar yaptık, boşluklarda da milli takıma gittik. Bu kadar maçı oynayan oyuncuların performans düşüklüğü bence gündeme gelmemeli. Sadece 3 - 4 adamın iyi oynamasıyla birşey yapılamaz. Takım iyi oynadığında sen de boş kalırsın, ileri gidersin, geri gelirsin, pas yaparsın" dedi.
Szymkowiak, şu anda takımın sıralamadaki yerine bakarak iyi oynadığını söylemenin mümkün olmadığını ifade ederek, "Son haftalarda iyi sonuçlar alıyor olabiliriz. Ama son iki sezonu ikinci bitiren bir takımın şu anda ligde bulunduğu sıralama itibarıyla çok başarılı olduğu söylenemez. Devre arasında gelen adamlarla takım daha iyi oldu tabii ki. Ama sezon sonuna ve sezon sonunda sıralamadaki yerimize bakmamız lazım" diye konuştu.

BENDEN BAŞKA HERKES TRANSFERİMİ KONUŞUYOR
Szymkowiak, son dönemlerde özellikle Lazio ve Juventus' a transfer olacağı yönündeki iddiaları da değerlendirirken, "Benden başka herkes duyuyor bu transfer haberlerini. Herkes beni bir yerlere tranfser ediyor. Babam ve annem bile, 'Şu takıma transfer oluyormuşsun' diye telefon açıyorlar. Onlar Polonya gazetelerinden okuyor, siz de buradaki gazetelerden böyle haberleri veriyorsunuz. Ben oranın gazetelerini görmüyorum, buradakileri de okumuyor. Bana gelecek olan ilk teklifi size söyleyeceğim. Ama şunu söyleyebilirim ki, beni büyük ihtimalle sadece Celtic ister. Ben buraya geldiğimde Zurawski' yi çağırdım, o da beni çağırır tabii ki oraya. Ama böyle futbolcuların birbirini çağırması ile olacak bir şey değil bu. Hatta menacerlerin görüşmesiyle de olacak bir şey değil. Eğer iki kulüp başkanı oturur ve tranfseri konuşursa o zaman ciddi bir olay olarak değerlendiririm ben durumu" dedi.

JUVENTUS İÇİN DİZ BİLE ÇÖKERİM
Szymkowiak, her futbolcunun hayalinde Avrupa' nın ünlü kulüplerine transfer olmanın yattığını da vurgulayarak, "Türkiye' de gidin sorun futbolculara, hangi oyuncu yarın Juventus onu almak için gelirse, 'hayır ben gitmiyorum' diyebilir. Böyle bir oyuncu ismi veremezsiniz bana. Eğer Juventus gelip, 'Seni almak istiyoruz' derse, gitmek için Başkan' ın önünde gerekirse diz çökerim. Futbol kariyerimin sonuna geldim ve böyle büyük bir kulüpte oynamak çocukluktan bu yana en büyük hayalim. Büyük bir kulübe, dünya kulübüne gitmek istemeyen bir oyuncu olduğuna inanmıyorum" dedi.

Szymkowiak, Türkiye' de üç takımın zengin olduğunu, bunlardan birinin diğerlerine göre çok daha zengin olduğunu ifade ederek, "Zengin kulüp büyük kadro kurar, istediği oyuncuyu getirir. Şampiyonluğu kulüp değil, süper futbolcular alır. İyi oyuncular alırsanız, şampiyon da olursunuz. Kayseri takımı bize bu sene ders verdi. Orta oyuncularla lider takımların içine girdi. Bu olur. Biz de iki yıl ikinci olduk. Ama şampiyon olmak farklı bir şey. Başkan devre arasındaki açıklamalarında iyi oyuncular alacağımızı söyledi. Yaz dönemi gelsin bakacağız. İyi oyuncular alırsak bizim de şampiyonuk şansımız tabii ki olur" diye konuştu.
Szymkowiak, aldığı ücret konusunda bir rahatsızlığı olmadığını da ifade ederek, "Profesyonel futbolda attığın imzayı bilerek atarsın. Hiç kimse başkasının aldığı parayı bilmemelidir. Bu çok gizli olmalıdır. İmzayı atmışsan oynamalısın. Bir futbolcu patlama yaptıysa, Başkan' la oturur artırma konusunu konuşur. Ama 'o çok alıyor ben niye almıyorum' demek olmaz. Çünkü imza atarken düşünüyorsun, karar veriyorsun öyle atıyorsun" dedi.

Trabzon'da fazla arkadaşı olmadığın ve bu nedenle canının sıkıldığını da vurgulayan Szymkowiak, "Polonya'da da içine kapalı bir insandım. Evde oturuyordum, çok az sokağa çıkardım. Burda çıkman zaten mümkün değil. Halkın büyük ilgisi var. Dikkat merkezinde olduğum için çıkmak istemiyorum. Fazla gittiğim bir yer yok. Arkadaşlarımın olmaması, tek olmam sıkıcı geliyor bana" ifadelerini kullandı.

Szymkowiak son olarak, Celtic'de oynayan Zurawski' nin performansını çok başarılı bulduğunu ifade ederek, "Oynuyor, gol atıyor, attırıyor. Bir maçta 4 gol attı geçenlerde. O adamlar gelseydi zamanında şimdi zirvede olacağımıza inanıyorum. Eğer beni dinleseydiler ve o adamlar alınsaydı şimdi çok farklı yerlerde, zirvede olacaktık. Bundan öyle eminim ki, onlar gelseydi ve başarılı olamasaydık sağ kolumu bile verirdim" ifadesini kullandı.

Selman
11.08.2008, 12:15
Bir de , bir de devam et.. :)

Ben biliyorum devamını da benden de "neyse":)

Poetricus Hocama katılıyorum.Mantalite kurbanı oldu adam."Ben nasıl eski Szymek olayım ki top defanstan ileriye şişiriliyor kafamın üstünden geçişlerini izliyorum sadece" demişti ayrıldıktan sonra.Seviyorduk onu sevmeye de devam edeceğiz.

SpOtLesS
11.08.2008, 12:26
ahh ahhh gitti guzelim oyuncu :(

61viya
11.08.2008, 12:40
Ben biliyorum devamını da benden de "neyse":)

.

SelmaaaaaaaaaaaaaaaaN :D

Mayls
11.08.2008, 12:41
Hatırladıklarım arasında en istikrarlı, en azimli, en hırslı yabancı oyuncumuzdu bana göre.

Mantalitenin kurbanı oldu. Bire Fenerbahçe maçıydı, Szymek döndü dedim.ç Maçı kaybetmemize rağmen o maçın yıldızıydı. Ama o maç sanırım son maçı olmuştu. Harika performansına rağmen ilerleyen haftalarda yine yedeğe çekmişti ZD O'nu.

Sencer Bulut
11.08.2008, 13:14
Fatih, Szymek, Yattara, Gökdeniz..

Manşetlerden hiç düşmüyorlardı. Mahşerin 4 atlısı diye anılıyordu. Bana göre Türkiye'nin en iyi hücum hattıydı. Sonra ne olduysa oldu.
Mahserin 4 atlsından kac tane kaldı:(Yattaranın ronaldinho ile kıyaslandıgı günleri biliyorum...Bu 4 lünün üzerine hücüm hattı tanımazdım....Szymek o altın yelesini kaldırınca günes gibi parlıyordu....neyse yaranızı daha fazla desmiyeyim gelecege umutla bakmamız lazım....

ilhan
11.08.2008, 13:17
Sadece sertlikle durdurmaya çalışılan en kilit futbolcularımızdandı. Ayağının kırıldığı pozisyonda faul bile çalınmamıştı.

TANZER09
11.08.2008, 13:17
Dönmesini çok isterdim,,,, Bence en verimli döneminde ayrıldı, ayrılış sebepleri de kapalı kutu....
YÖNETİMİN ONU açılaşa çağırmasıda ALKIŞLIK,,,
önceki yönetim boşu boşuna yedi sezonlarımızı,,
EN GÜZEL SEZON, EN İYİ YÖNETİMLE İNŞALLAH,

TANZER09
11.08.2008, 13:18
Dönmesini çok isterdim,,,, Bence en verimli döneminde ayrıldı, ayrılış sebepleri de kapalı kutu....
YÖNETİMİN ONU açılaşa çağırmasıda ALKIŞLIK,,,
önceki yönetim boşu boşuna yedi sezonlarımızı,,
EN GÜZEL SEZON, EN İYİ YÖNETİMLE İNŞALLAH,:rolleyes:

Mehmet Fırat
12.08.2008, 11:27
Futbolu amatör gibi oynayan profesyonel bir oyuncuydu Szymek. Yürek, azim, cesaret, hırs ...

Eskiden pek işe yaramadığını düşünürdüm. :o Ne de olsa golleri Fatih-Gökdeniz atar, estetik hareketleri Yattara yapardı. Ama eksikliğini o gidince anladım. Şimdi eski gollere bakıyorum da çok güzel paslar çıkartıyormuş yahu. :)

Onun futbola Trabzonspor'da küsmesi bizim için her açıdan çok kötü oldu. İnşallah sezon açılışına gelir de bu taraftarın onu ne kadar sevdiğini anlar. :)

Ayrıca;

7 numarayı hakeden sayılı şahsiyetlerden...

Birtan Karaman
12.08.2008, 11:52
İnsanlah Yeni Szymek Imiz Colman Olacak Ama Szymekin Yeride Ayri Bizde Ya:(

Ahmet Faruk
12.08.2008, 13:45
Futbolu basit oynuyordu Szymek...
Onun için çabuk uyum sağlamıştı takıma ve biz de oyununu anlayabiliyorduk...

Ayaklarıyla aklını beraber çalıştırıyordu...
Tam Ersun Yanal adamıydı ama, nasip değilmiş....

Semih
12.08.2008, 14:36
ahmet..kendini epey geliştirmişsin kardeşim.

ömer üründül dinler gibi hissettim:)

ugurTS1989
12.08.2008, 16:31
adamın ne hayalerı vardı beee futbolu bıraktıktan sonra kucuk cocuklar ıcın futbol hocalıgı felan yaıcam dıyodu
ha bıde bunun kacmasının zıya doganla uzaktan yakından alakası yok yonetımle arasındakı sorun masına zam ıstemeler trabzon sehrınden uzaklasmak ııstemeler felan daha varda uzatmak ıstemıyorummmmmmmmmm

SDanışmaz
12.08.2008, 18:25
Szymek şuanki kadromuzda olmasını o kadar çok isterdim ki.. Türkiyeye gelmiş en iyi ofansif orta saha oyuncularından biri..

Yönetimden rica edip Szymek'e jübile yaptıralım..

TSKara61
12.08.2008, 21:53
Ilk geldiginde bu adam kim nerden cikti demistim. Sonra hafta ustune hafta gollerini dizmeye baslayinca ne kadar buyuk bir futbolcu oldugunu anlamistim. Bir de Fatih Tekke'nin Rustu'ye attigi o uzaktan golde top saclarini siyirip girmisti ya, o an hala aklimda. Ahhh.Seni cok ama cok ozluyorum......................................... ..

Ümit Tekşan
13.08.2008, 11:59
Ben o kadarda büyük futbolcu olduğu'na inanmadım yani, Miroslaw Szymkowiakkaliteli topçu değildi. Tabi bu benim kendi görüşürüm belki zaman zaman katkısı olmustur ama hani gitmesi de o kadar vah vah diyecek bir sorun değildi.

İnsallah colman ondan daha iyi çıkar...

bmnserdar_61
13.08.2008, 15:14
kim ne derse desin szymek çok büyük futbolcuydu hakkını vermek lazım gitmesinin tek sebebi ziya dogan dı

Halil Atalay
13.08.2008, 15:36
ula habu ziya doğan trabzonspor a çok iii ler etmiştir adamı yolda görsem bir iki lafım var ona eğer kaltıra bilirse fazla değil yanı

İskender YILMAZ
13.08.2008, 15:46
büyük futbolcuydu :) Szymek, Yattara, Gökdeniz, Tekke.. efsane 4 lü.... :)

ilhan
13.08.2008, 16:08
Eğer o talihsiz sakatlığı yaşamasa 2006 Dünya kupasında tüm dünya görecekti büyük topçu mu değil mi diye. Şimdi ortasaha alırken Szymek gibi adam arıyoruz diyorsak büyük topçudur Szymek :) Çünkü O'nun gibisini arıyoruz.

Colman inşallah Szymek'ten daha iyi olur. Ama Szymek çıktığı ilk maçta 40 yıllık Trabzonsporlu gibi oynamıştı.

erik
13.08.2008, 16:12
Colman Şimekin yarısı kadar bile olsa ben çok sevineceğim.Bazı arkadaşlarımız anlaşılan Şimekin nasıl büyük bir topçu olduğunu anlayamamış.

ugurTS1989
13.08.2008, 16:14
geldıgı ılk zaman trabzonda kayserı macına gıtmıstık tum yerel gasteler szymek resımlerıyle doluydu gercı o zaman tanımıyoduk ve yorum yapmıyoduk o macta da oynamamıstı sadece sahada ısınma hareketlerı yapmıstı vay beeeeee

Mollasalihoğlu
13.08.2008, 16:17
adamın ne hayalerı vardı beee futbolu bıraktıktan sonra kucuk cocuklar ıcın futbol hocalıgı felan yaıcam dıyodu
ha bıde bunun kacmasının zıya doganla uzaktan yakından alakası yok yonetımle arasındakı sorun masına zam ıstemeler trabzon sehrınden uzaklasmak ııstemeler felan daha varda uzatmak ıstemıyorummmmmmmmmm

bilmediğin,bilmediğim,bilmediğimiz şeyler var..szymek zam falan demiyodu kaça imza attıysam ona oynarım ben profosyonelim diyodu..

Tayfun
13.08.2008, 16:23
Yönetim'in Szymek'i "Brugge" maçına çağırması iyi oldu...Ayrıca Gs'ye attığı gol hala aklımda :)

İskender YILMAZ
13.08.2008, 16:25
Yönetim'in Szymek'i "Brugge" maçına çağırması iyi oldu...Ayrıca Gs'ye attığı gol hala aklımda :)

yok kardeşim, Szymek'i maça çağırmadılar, 17 Ağustos'taki 41. Yıl Etkinliklerine çağırdılar.. :)

Tayfun
13.08.2008, 16:29
yok kardeşim, Szymek'i maça çağırmadılar, 17 Ağustos'taki 41. Yıl Etkinliklerine çağırdılar.. :)

Ben niye "Brugge" maçına gelecek diye biliyorum :N ..../ Sağol kardeşim yanlış bilgi artık oldu doğru bilgi :)

ugurTS1989
13.08.2008, 18:36
bilmediğin,bilmediğim,bilmediğimiz şeyler var..szymek zam falan demiyodu kaça imza attıysam ona oynarım ben profosyonelim diyodu..
ya kardesım zıya dogan bı programda acıkladı yalanmı solıcek koskoca adam yaaaaa hem sen szymekın roportajını nerde dınledın ben onun sadece bı tane roportajını bılıyorum ondada bole bısey yoktu zaten fazla konusan bı adamda degıldı

erik
13.08.2008, 19:00
Şİmek inşallah etkinliklerimize gelir.Onu çok seviyorum.

ilhan
13.08.2008, 19:23
ya kardesım zıya dogan bı programda acıkladı yalanmı solıcek koskoca adam yaaaaa

Ben Ziya Doğan'ın " Bir konuşursam " lafından başka bir şey dediğini hatırlamıyorum.
" Konuşursam " diye başlayıp sonra susan bir adam. Szymek'e inanırım Ziya Doğan'a inanmam. :) :p

Manu61
13.08.2008, 19:25
Ben Ziya Doğan'ın " Bir konuşursam " lafından başka bir şey dediğini hatırlamıyorum.
" Konuşursam " diye başlayıp sonra susan bir adam. Szymek'e inanırım Ziya Doğan'a inanmam. :) :p
bide bana su kadar para verin sizi sampiyon yapim lafı vardır meshur...

Oğuzhan Fidan
13.08.2008, 19:35
seviyoruz seni szymek

Mollasalihoğlu
13.08.2008, 22:03
ya kardesım zıya dogan bı programda acıkladı yalanmı solıcek koskoca adam yaaaaa hem sen szymekın roportajını nerde dınledın ben onun sadece bı tane roportajını bılıyorum ondada bole bısey yoktu zaten fazla konusan bı adamda degıldı

koskoca adam diosun da szymek de 5 yaşında çocuk değil hem arkadaşların dediği gibi ziya doğan sadece bi konuşursa şöle böle olur diyo icraat sıfır..ziya doğan'a nuri albayrak kadar güvenmiyorum..

szymek'in juventus vs muhabbetleri çıktığında öyle bir teklif yok olsa başkanın önüne diz çöker beni yolla lütfen diye rica ederim şeklindeki konuşmasında vardı sanırım para muhabbeti ve kaça imza attıysam o diyordu..

sonuç olarak dediğim gibi bilmediğimiz çok şey var bu olayın ardında..

Semih
15.08.2008, 07:49
szymek'in gol attıktan sonra simasında oluşan o 'hırs' ifadesi hiç aklımdan çıkmıyor.

kaliteli bir isimdi vesselam...

otuken55
15.08.2008, 15:01
tam net hatırlamıyorum ama
ziya doğan için stoper oynasam onun takımında daha faydalı alabilirim demişti

ilhan
15.08.2008, 15:13
szymek'in gol attıktan sonra simasında oluşan o 'hırs' ifadesi hiç aklımdan çıkmıyor.

Böyle mi?

http://img385.imageshack.us/img385/8189/imkotk9.jpg

worldmaster
15.08.2008, 16:03
Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın Ziyan....

Muhammed
15.08.2008, 18:43
Szymkowiak bence Türkiye'ye gelerek en faydalı olmus yabancılardan biridir.

61viya
15.08.2008, 20:22
Birisi kesin bir şey söylesin lütfen artık,ona göre yalvaracağım babama.

Emrah abiciğim,b başlığa bekleniyorsunuz :) Kesin geliyor mu sarı fırtına???

Faruk Akhan
17.08.2008, 22:03
Böyle mi?

off ıcım acıdı yaaaa

Orki
19.08.2008, 03:12
ya bu adam bana trabzonda yaşayan arkadaşlarımın trbünlerdeki ve futbolcularlada bağlantıları olan arkadaşlarımın söylediklerine göre bu adam fatih akyelden dolayı huzursuz olmuş ayrılmak istemiş.....ötesini anlatmak istemiorum ücretinde iyileştirme istediği falan hikaye bence ayrıca zuravski olayındada iyice morali bozulmuştu zaten yalnız bi adamdı

bmnserdar_61
19.08.2008, 09:35
szymkowiakın trabzonspor için açtıgı site trabzonspor.pl

onur_alabuga_61
26.08.2008, 13:44
gerçekten hiç unutulmayacak

orhan52
28.08.2008, 14:58
szymekin polonyada futbola tekrar başladığı yönünde zaman zaman haberler ve yorumlar duyuyoruz.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar başladıysa hangi takımda olduğunu yazabilirmi

Mayls
28.08.2008, 15:05
szymekin polonyada futbola tekrar başladığı yönünde zaman zaman haberler ve yorumlar duyuyoruz.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar başladıysa hangi takımda olduğunu yazabilirmi
Benim bildiğim ulusal bir radyoda yorumculuk yapıyordu. Futbol oynasa bile amatör oynuyordur.

efulimyoq61
28.08.2008, 15:31
Şu Takimda Fatİh GÖkdenİz Szymek Olsa Var Yaa Manyak Bİr Kadro Olurdu Ah Ulan Ahhh

Faruk Akhan
28.08.2008, 16:48
off offf offf

şahinler61
28.08.2008, 17:58
keşke trabzonda ayrılışı daha farklı olsaydı

Muhammed
28.08.2008, 19:11
szymkowiakın trabzonspor için açtıgı site trabzonspor.pl

Nerden biliyorsun szymkowiak ın actığını?

kaplanlar29
28.08.2008, 20:40

evet kardes szymkowiak actirdi

matalar
28.08.2008, 21:43
ama gelmedi.herhalde çok kızgın. ama trabzona gelmiş en faydalı yabancılardan birtanesiydi.son zamanlarında bişeylerin yolunda gitmediği belliydi.çok kötü oynuyodu.ve nitekim gitti.

Cagdas Topal
28.08.2008, 22:27
Seviyor bu taraftar seni
Zevkle izliyor sahadaki hareketlerini
Yabancı gibi değil kardeşi gibi
Mutlaka şampiyonluk taraftarın beklediği
Kahin gibi zeki
Ortasahanın belkemiği
Wurgun gibi çöker rakibin benliği
Inatçılığı hırsı herşeyi
Anlatılmaz yaşanır
Kralı belirleyen futbolcuğu,yenilmezliği!...

ile anlattı birileri onu hak vermemek elde degil , keske küskün gitmeseydin :(

CaMoKaEnEs
28.08.2008, 23:12
hep o ziya yüzünden oldu bu

teknik direktör ziya hasta ettin sen bizi yaa

magickiss
28.08.2008, 23:32
szymek su kendı ulkesınde yorumcu olarak tv.programına cıkıyomuş.Kalıtesı tartısılmaz dı.onun Gs attıgı gool hala aklımda....Allah yolunu acık etsin ne diyim...

Mustafa Hazıroğlu
28.08.2008, 23:33
Ya böyle şu Szymek'i görmek için ziyaret falan edelim bi organizasyon yapalım birşeyler yapalım..
Çok özledim Szymek'i yaa.Niye böyle birden futbolu bıraktı anlamışda değilim zaten.. :(

Semih
29.08.2008, 08:34
Böyle mi?

Böyle İlhan.

Sultan-ı Rum
29.08.2008, 12:48
En sevdiğim oyuncuydu. Birde arkadaşı vardı onun. Onuda getirseydik çok süper olurdu.

ugurTS1989
29.08.2008, 14:37
En sevdiğim oyuncuydu. Birde arkadaşı vardı onun. Onuda getirseydik çok süper olurdu.
zravskı dıyosun heralde szymek bıze geldıkten haftalar sonra zravskı gol atma sıkıntısı cekıyomus cok ugrastık almak ıcın ama celtıc kapmıstı sımdı elınden cıkarmak ıcın ugrasıyoooo tutmadı heralde:rolleyes:
szymek hanı 41. yıl etkınlılkerıne gelıcektı nıye gelmedı:cool:

b_m_61
29.08.2008, 16:50
ben polonya liginde bi takımda oynadığını duymuştum

Sultan-ı Rum
29.08.2008, 18:32
zravskı dıyosun heralde szymek bıze geldıkten haftalar sonra zravskı gol atma sıkıntısı cekıyomus cok ugrastık almak ıcın ama celtıc kapmıstı sımdı elınden cıkarmak ıcın ugrasıyoooo tutmadı heralde:rolleyes:
szymek hanı 41. yıl etkınlılkerıne gelıcektı nıye gelmedı:cool:

Evet o. İkisi olunca iyi oynuyorlarmış. O yüzden gittiği takımdada birşey yapamamıştır.

MoMoXa
30.08.2008, 01:08
Gerçekten guzel bir oyuncuydu

Volkan Taş
30.08.2008, 10:49
ya bu adam bana trabzonda yaşayan arkadaşlarımın trbünlerdeki ve futbolcularlada bağlantıları olan arkadaşlarımın söylediklerine göre bu adam fatih akyelden dolayı huzursuz olmuş ayrılmak istemiş.....ötesini anlatmak istemiorum ücretinde iyileştirme istediği falan hikaye bence ayrıca zuravski olayındada iyice morali bozulmuştu zaten yalnız bi adamdı

evet aynı şeyleri bende duydum şok oldum resmen :hırr

bmnserdar_61
30.08.2008, 11:20
UnlesheaD tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1594176#post1594176)

szymek açtırdı trabzonsporun resmi sitesinden haber olarak verildi

Polonya Szymek'le yatıyor, Trabzonspor'la kalkıyorhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/051205szymek.jpgPolonya'daki Trabzonspor sevgisi artarak büyüyor. Geçen sezonun devre arasında orta saha oyuncusu Miroslaw Szymkowiak'ın Wisla Krakow'dan kulübümüze transfer olmasından beri Polonyalılar'ın Trabzonspor'a gösterdiği ilgi yeni bir boyuta ulaştı. Polonya'da Trabzonspor için özel bir site hazırlandı.

Gerek kulübümüzle gerekse de Szymkowiak'la ilgili haberlerin güncel olarak verildiği internet sitesine http://www.trabzonspor.pl (http://www.trabzonspor.pl/) adresinden ulaşılıyor.

Bu arada, Polonyalı taraftarlar kulübe her gün gönderdikleri çok sayıda e-maillerle Trabzonspor'a özel hediyelik eşyalar talep ederek ilgilerini açıkça gösteriyorlar.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/051205polonya.jpg

05.12.2005 11:21:00

http://www.trabzonspor.org.tr/images/black.gif

Faruk Akhan
30.08.2008, 17:04
o actırmıstır adam trabzon asıgıydı

Kalkinmali
30.08.2008, 19:45
fatih akyel'in anasini essekler kovalasin! :mad:

lazkopatsalih61
30.08.2008, 21:38
ben ce symek türkiyeye trabzon sporun getirdigi en kaliteli ortasaha oyuncusuydu o ziya dogan yaktı bizi adamın futbol hayatını bitirdibe inşallah bidaha trabzon şehrine bile ugramaz kelin ilacı olsa kendi kafasına sürermiş

kzmcalik
30.08.2008, 22:23
smek olsa simdi orta sahada

cngz
03.09.2008, 22:47
peki tekrar başlamazmı futbola, sadri başkan halledemezmi acaba,. yeniden dönse takıma

Samet Yildirim
17.09.2008, 19:14
I Love You Szymek !!!! süper futbolcuydu ya...onu bile kacirdilar yaziklar olsun...

ApoCaN28
17.09.2008, 19:27
Özledik seni szymkowiak...

trab61
21.09.2008, 15:57
o actırmıstır adam trabzon asıgıydı

kusura bakma ama trabzon asigi olan adam ne olursa olsun gitmezdi. gercekten mukemmel topcuydu ama gitmeyecekti bu sekilde gitmeyecekti. yoksa super futbolcuydu gercekten hatta bence yattara sota ve szymkowiak geliyor siralama en iyi yabanci oyuncu olarak.

Murat'
21.09.2008, 17:31
şu anda takımın orta sahasında ilk sezon geldiği gibi oynasa takımı gerçekten düşünemiyorum....

Proof
21.09.2008, 23:17
Ey gidi Szymek..
Fatih Akyeli vuramadiydin giderken

Emirhan Makul
22.09.2008, 00:50
kaç yaşında oldu acaba ya birde hiç yeni resmi felan yok mu sandığım kadarıyla ukraynada bir televizyonda spor yorumcusuymuş smek

BALKAN 06
22.09.2008, 09:30
Şota 1
Szymek 2
başka da yabancı tanımıyorum takımıma gelen(en azından şimdilik)

Emirhan Makul
22.09.2008, 13:52
kaç yaşında oldu acaba ya birde hiç yeni resmi felan yok mu sandığım kadarıyla ukraynada bir televizyonda spor yorumcusuymuş smek

ahanda buldum

http://lh5.ggpht.com/_DfhdzSf8lfM/Rz3Wjq69SDI/AAAAAAAAACw/t5_Z2GPAJJU/GIL_4125.JPG

Atakan
22.09.2008, 13:59
ahanda buldum

http://lh5.ggpht.com/_DfhdzSf8lfM/Rz3Wjq69SDI/AAAAAAAAACw/t5_Z2GPAJJU/GIL_4125.JPG

Resim gözükmüyor.

İslam Sezer
22.09.2008, 14:20
burda biz onu saygıyla anıyoruz ama onun yaptığı resmen bize saygısızlıktı.insan bir eyvallah demez mi ya giderken.yok ona kızgın yok buna kızgınmış.onu seven taraftarın suçu ne.adam son sene topa vuramıyordu,ayakta duramıyordu ama yinede bir tek olumsuz eleştiri yoktu ona karşı.neden?çünkü kredisi çok yüksekti.fakat bu selamsız sabahsız kaçar gibi gidişi ziyayı fatih akyeli şunu bunu değil bizi küçük düşürdü,üzdü.hala özleyenlere şaşırıyorum.önce gelsin bir özür dilesin.bakın şota da gitmek istedi,hatta huzursuzl çıkardı ama sınırı aşmadı.hala sevgi ve saygıyla anılıyor.şimekte şota gibi hırslıydı ama malesef onun çeyreği kadar adam değilmiş.

ugurTS1989
22.09.2008, 18:48
http://www.zelow.pl/news/data/upimages/sr2.jpg;)
http://bi.gazeta.pl/im/0/2934/z2934070Z.jpg:)

coolank
23.09.2008, 03:58
Çok iyi oyuncu idi çokkkkkk.....Bir o bir Şota Arçil unutulmaz

Selimag
23.09.2008, 04:15
76 dogumlu diye okudum, yani hala 32 yasinda...3 ay antreman yapsa 3 sene daha oynar :ppp

bu arada sezon acilisina davet etmislerdi, ne oldu ? geldi mi hic Trabzona? ben kacirdim da bir ara haberleri de...

ve evet Fatih Akyel'i vurmadan gitmesi yakışmadı delikanlı duruşuna... :)

BALKAN 06
23.09.2008, 08:42
ben birde ekonomik durumunu merak ediyorum
aniden koptu futboldan inşallah ufak tefek yatırım-birikim yapmıştır
bize gelmeden önce ne gibi transferler gördü,bizden ne kadar aldı bilmiyorum
çok sevdiğim için inşallah çok parası vardır diyorum:)

TSKara61
24.09.2008, 13:38
Sota Arcil Syzmkowiak ve Stepanov gerisi yalan

(tamam bide herseye ragmen Yattara :D)

Şuayip Aydın
24.09.2008, 13:50
Özledik seni szymkowiak...Syzmkowiak ve Stepanov gerisi yalan

Tolpaş61
24.09.2008, 13:51
bu başlığa ne gerek vardı anlamıyorum.ondada şu anda yattarada yaşadığımız problemi yaşadık.oda artık trabzonsporda oynamak istemiyordu.geldi oynadı parasını aldı gitti.bizim onu sevdiğimizin onda biri kadar bizi düşünmedi.şu geçmiş oyunculara bağlılık saplantılarından kurtulalım artık.bence bu başlık kapatılmalı!!!

goeki_61
25.09.2008, 22:04
adam süper futbolcuydu ahhh simdi olsa....
http://s6.directupload.net/images/080925/8l9nkru2.jpg (http://www.directupload.net)
http://s8.directupload.net/images/080925/a3hfpq87.jpg (http://www.directupload.net)
http://s4.directupload.net/images/080925/83r28utp.jpg (http://www.directupload.net)

Emirhan Makul
26.09.2008, 01:27
sana spikerlik çok yakışıyor dedem gibi olmuş ama yaşlanmış baya

enmavi61
26.09.2008, 07:11
çok karizma adam yav

maçkali616161
26.09.2008, 15:51
ya arkadaslar bu adamın bizden gitmesinde ne etkli oldu birden verin tasolarımı gidicem diyecek adam değildi

Soner
28.09.2008, 04:40
ya arkadaslar bu adamın bizden gitmesinde ne etkli oldu birden verin tasolarımı gidicem diyecek adam değildi

valla benim duydugum bir iki sey var ama buraya yazilmaz, su bir gercek kulup icerisinde yapilan bazi seyler bu oyuncuyu bizden uzaklastirdi ki bunda da hakliydi. o gercekten trabzonspora katkisi olmus iyi futbolculardan biriydi. forum tutsa hala oynar gibime geliyor

MURAT29
28.09.2008, 11:34
futbolu bilmeyen adamların elinde harcandı ya gitmesinde başka sebepler var

Varlıbaş61
28.09.2008, 17:25
bunun gibi adam bir daha gelir mi trabzon'a bee
aslanım benim!!
colman biraz daha güçlense 2. miroslaw olur...

Kazım Uzunboy
28.09.2008, 17:29
Colman bir süre sonra Miroslaw'ı hep unutturacak bize. :)

.....
28.09.2008, 18:29
Ahhh Ahh Trabzonda ki en sevdiğim futbolculardan birisiydin.

Kişilik olarak yattara ile kıyaslaman bile yapılamaz.

İnşallah bir gün geri gelirsin.

zafer6161
29.09.2008, 00:29

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_163_Szymkowiak003.jpg

http://www.ntvspor.net/Images/8508.jpg

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/22/son/resim/sonspo07.jpg

İsmail Çavuşoğlu
29.09.2008, 00:33
vay be resimlerini gördüm duygulandım yine.süper bir futbolcuydu bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diliyorum..

Sefa Murat Dokuz
06.10.2008, 19:53
Colman bir süre sonra Miroslaw'ı hep unutturacak bize. :)
Valla Colman şimdilik Szymek in tırnağı olamaz ama potansiyele sahip gibi duruyor

DNA-TS
06.10.2008, 19:58
şu resimleri gördüm vahlanmaya başladım ..böyle adamları bulmak kolay iş değil...ama kaybetmek cok kolay..birden şehirden kactı gitti..umarım gitmesinin nedeni olarak söylenilenler doğru değildir...

john_61
06.10.2008, 20:05
Bu adamı futbola küstürenlere yazıklar olsun. Gül gibi adamdı, takım için çok önemliydi. Yazık ettiler ona.

İddia ediyorum, şuan takımda olsa ilk onbirin değişmez adamı olurdu. Ve ersun hocanın gözbebeği...

İhtimalin olsa da dönsen...

szymek_17
06.10.2008, 20:41
ziya yüzünden herif futbolu bıraktı Allah ziyayı top eder inşllh...

Şuayip Aydın
06.10.2008, 21:17

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_163_Szymkowiak003.jpg

http://www.ntvspor.net/Images/8508.jpg

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/22/son/resim/sonspo07.jpg
yaaa zafer abı yapma be yha derinden derin vuruyon abi yha

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 22:03
off çok kötüü oldum yaaa :( ne yapıoo szymkowiak acabaaa ahh ziya ahh :@

woollss
06.10.2008, 23:29
yaa 41.yıl etkinlikleri için gelecektiii geldimi?????

Lumcera
07.10.2008, 00:33
Seni ilk ve son G.antep maçında izlemiştim.3-2 yenilmiştik.Ama sen taraftarlara gelip yinede alkışlatmıştın takımı.
Senin gibi efendi,hırslı,takımı icin herşey yapan futbolcu zor bulunur.Seni seviyoruz şimek :)

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 01:12
nasıl kaçar hep o yönetim we ziya yüzünden gül gibi adamı kaçırdılarrr bravo onlara olan olmuş birkere

Sefa Murat Dokuz
07.10.2008, 01:13
bu adamı bilirim bir maçta oturmuş kenarda nerdeyse ağlayacaktı..onu öyle görmüştüm sevgim 10 kat artmıştı...

Furkan Dündar
07.10.2008, 01:31
super bı futbolcu ıdı saha dısı nedenler herzaman oldugu gıbı trabzonsporun menfaatlerının onune gectı...

ilhan
07.10.2008, 09:12
Burası Nostalji kategorisi ve içeriği Trabzonspor'a hizmet etmiş futbolcuların başlıklarıyla dolu. Szymek'ten bunlardan bir tanesidir. Bana göre Trabzonspor'a gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolculardan bir tanesi başkasına göre değil. Ama iyi ama kötü hizmet etmiş ve takımın uğrunda ayak bileğini kırmış bir adam. Gidişi doğrudur veya yanlıştır. Szymek'e yakışmıştır veya yakışmamıştır. Bunlar çok tartışıldı.

Trabzonspor'a verdiklerini bütün forum bir araya gelsek anca hesaplarız. Ayrıca bu adam kulübü veya takımı satmadı. Herhangi bir takıma gitmedi. Futbolu bıraktı. Bu yöneticilik yaptığınız bir yerde yaşadığınız bazı sorunlar nedeniyle istifa edip bir daha çalışmama kararı almak gibi bir şey.

Bu adamın ekmek kapısı futboldu. Futbolu bıraktı.:rolleyes:

Özledik ve seviyoruz seni Şimek.

MoMoXa
07.10.2008, 10:29
Evet Yorumlar gerçekten guzeldi bi insan iyi olunca demekki herkez tarafından iyiliği gozukuyor Umarım Trabzonspor taraftarının seneler geçmesine rağmen bu sevgiyi biliyordur

Sencer
07.10.2008, 12:15
resmi internet sitesi varmı
birşeyler yazalım şuna yaaa

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 13:23
resmi internet sitesi warmı
birşeyler yazalım şuna yaaa

ewet varmı yaaa :(

szmek_26
07.10.2008, 16:32
mağlup olduğumuz bir maç sonrası ağlayabilecek kadar trabzonsporu seven ve trabzonsporlu olan

ThePunisher
07.10.2008, 17:03
Farkındamısınz Takımdan Hüseyini Kesen ilk oyuncuydu Ve ondan kat kay iyidi fatihi aralara kacırmaları Pasları Sutları. Bence Klas Bir Futbolcu . Ama Şimdi futbolcu Değil

BDiler61
12.10.2008, 23:35
seni hic unutmayacagiz szymkowiak

Hasan Nasrallah
13.10.2008, 15:00
ali samiyen kapalıda misafir takım kafesinde 3 sene önce nefesimizi tutmuş macı ızlerken
top sarı saçlı USTA ya geldi döndü vurdu 25 metreden çaktı golünü
i love you şimek

cempolat61
13.10.2008, 15:14
valla benim duydugum bir iki sey var ama buraya yazilmaz, su bir gercek kulup icerisinde yapilan bazi seyler bu oyuncuyu bizden uzaklastirdi ki bunda da hakliydi. o gercekten trabzonspora katkisi olmus iyi futbolculardan biriydi. forum tutsa hala oynar gibime geliyor

fatih akyelle ikisi aynı zaman diliminde hiç kadroda oldular mı...

Hasan Nasrallah
13.10.2008, 15:28
benim bildigim ailevi problem yengeyi rahatsız etmiş adi bir yönetici sadece duyum ama benimki
ondan dolayıysa gezmeye bile gelmez zaten

Ali Tunahan Güllü
13.10.2008, 20:48
syzmek çok iyiydi:(

mechanic
14.10.2008, 00:04
Coleman'ın yerine Szymkowiak'ın oynadığını düşünüyorum da . Maestro gibi yönetirdi takımı.

Hüdai Pervaneli
14.10.2008, 00:22
simek bu takimda olsaydi harikalar takimiz olurdu

Kalbimizdesin:D

Öztürk Adem
14.10.2008, 00:42
Nedved gıbı 1adamı kaybettık sadece :)

Hasan Çelik
16.10.2008, 17:38
symkoviak müthiş bir futbolcuydu,ortasahada oyunu onun kadar iyi okuyan başka oyuncu yoktu TÜRKİYE de hem asist yapıyordu hem gol atıyordu ayağında top tuutyordu kaleye güzel şutlar çekiyordu.trabzonspor tarihinin en iyi yabancılarından birisidir symkoviak bu futbolcuyu futbola küstürenler utansın ve yazıklar olsun o kişilere.

Alptuğ
16.10.2008, 20:52
ali samiyen kapalıda misafir takım kafesinde 3 sene önce nefesimizi tutmuş macı ızlerken
top sarı saçlı USTA ya geldi döndü vurdu 25 metreden çaktı golünü
i love you şimek

süper bir goldü....
yeni szymek selçuk olacak inş

Sefa Murat Dokuz
17.10.2008, 19:52
Coleman'ın yerine Szymkowiak'ın oynadığını düşünüyorum da . Maestro gibi yönetirdi takımı.

Szymkowiak Colmandan 10 kat daha iyi bir oyuncuydu aslında bu colmanın kötü olmasından değil Szymkowiak 2005-2006 yıllarında turkiyedeki en iyi orta saha oyuncusuydu. Onun kadar golcü olan çok iyi pas atan ve orta sahaya bu kadar çok yardım eden oyuncu bulmak çok zordur.Geldiği yılı hatırlayın 1.5 milyon dolarlık szymkowiak 20 milyon euroluk anelkadan 10 kat daha fazla verim almııştık diye herkes fbyi yerden yere vurdu. O boyda o kadar kolay kafa golü atabilen birde fatih tekke tanıyorum szymek ile birlikte.Gerçekten arkadaşlarda bahsetmiş bir gs maçı biliriz tomas topu çizgiden çıkardı diye üzülürken bir şut attı mondragon değil 3 tane buffon olsa çıkaramazdı astı topu... Şu an olsaydı Kaptanlık bandıyla sahada görmek için neler vermezdim...
Juventusa gitseydi manyak olurdu belkide ziyan doğana maruz kalmazdı...Ziya Doğana en büyük nefretim burdan doğuyor yoksa başarısızlık ve 7 ön liberoya bir şey demiyorum yine ama Szymkowiak gibi bir oyuncuyu futbola küstürmek ancak ondan beklenirdi...
Bana göre ciddi ciddi birşeyler yapılması laızm klübe toplu mailler atmalıyız Szymkowiak için bir maç düzenlemeliyiz avni akerde...

tugay_98
20.10.2008, 20:14
Teşekkürler Szymek..

Fatih Tekke
Szymek
Marcelinho
Fabiano Eller
Stepanov
daha sonra gökdeniz yattara gitmek üzere:eek:

promise61
28.10.2008, 19:39
birde le young var

.....
28.10.2008, 20:34
Şimek bu kalp hiç seni unutur mu?!....

Trabzona gelmiş geçmiş en iyi yabancısın. lamı cimi yok.. kim ne derse desin seni futboldan soğutanların Allah belasını versin.

inş. bir gün geri gelirsin. ne olursan ol yeter ki geri gellllllll

otuken55
28.10.2008, 20:36
nedved i alamayan bunu alsın demişti birisi:D

Misina
28.10.2008, 20:44
Farkındamısınz Takımdan Hüseyini Kesen ilk oyuncuydu

Hüseyini kesen bi oyuncu olmadı bugüne kadar .Ceza dışında herzaman oynadı sakat bile.

Muhammet*
07.11.2008, 22:55
Szymek seni untmıcaz

EmrahYalçınalp
07.11.2008, 23:01
Szymek 10 üzerinden yetenek açısından 8 ise futbolu bilme açısından 19'du. Ben daha iyi futbolcu gördüm ama daha kafası çalışanı görmedim. Süperdi adam yahu...

shadow61
08.11.2008, 02:16
Gaziantepspor yakmıştı Symek in futbol hayatını. Antep maçında sakatlandı ve bi daha motive olamadı.

orhunnn
08.11.2008, 04:52
cidden çok iyi bir futbolcuydu formasını almak nasip oldu bana onu ayrı seviyorum.trabzsonspora son 10 yıldır gelmiş en iyi orta saha oyuncusuydu.

Samet Berber
08.11.2008, 11:29
Arkadaşlar Szymkowiak'ın gs ye attığı golün videosunu nerden bulabilirim?

augustus
08.11.2008, 18:26
Trabzonspor tarihinin en iyi yabancı oyuncusu olduğunu düşünüyorum.Yararlanamayıp kaybettiğimiz pek çok yabancı futbolcunun en iyisiydi..Kendisini unutmayacağız.

LazAnisT
09.11.2008, 00:38
Bu başlığa her girdiğimde Ziya Doğana küfür ediyorum.

Mustafa Uzuner 61
09.11.2008, 19:35
szykowiak namı diğer szymek senin bu takıma verdiklerinin bu taraftara yaşattıkların hiç unutulmaz gidişinin üzerinden baya zaman geçmesine rağmen hala senin adın anılması senden sonra takımdan gönderilen birçok oyuncunun adı dahi geçmiyorken senin hala bu takımda oynadığın hayal ediliyorsa senin bu takımla ne kadar çok özleştiğin bu takımın taraftarının seni ne kadar çok sevdiği anlaşılıyor inşallah trabzonspor taraftarının seni asla unutmayacağını biliyorsundur
ı love you karadenizin sarışın savaşçısı

i-çing
12.11.2008, 19:27
doğumgünün kutlu olsun sarı fırtına..

trabzonlu_ts61
16.11.2008, 17:56
ey gidi szymkowiak favorimdin off off :S:( SARI ŞİMŞEKK

ultrafanatik61
17.11.2008, 07:48
benim bildigim ailevi problem yengeyi rahatsız etmiş adi bir yönetici sadece duyum ama benimki
ondan dolayıysa gezmeye bile gelmez zaten

ben duydumki fatih akyel yengeyi rahatsiz etmis , yani ciddi bisey olmus fatih akyelin yuzunden futbolu birakmis, zaten fatih akyelde birden piyasadan kayboldu o ara ..

Cafer Bulur
17.11.2008, 21:35
Bu başlığa her girdiğimde Ziya Doğana küfür ediyorum.
Bunu yapmana hic gerek ve lüzüm yok.
Szymkowiakin Trabzondan ayrilmasinin sorumlusu ziya hoca degildi.
Zira kendisi sadece takim degistirseydi ziya dogani sorumlu yapabilirdik.
Kendisi bizden gittikten sonra futbolu biraktigina göre baska sorunlari vardi.

furkankayaoglu
17.11.2008, 22:05
bu adamın ne sorunu olduğunu bilen warmı arkdaslar?

Hüseyin Kurt
18.11.2008, 08:46
szymek....
en çok özlediğim futbolculardan biridir...
hem hırsı hem futbolu...inanılmaz etkilerdi beni...
keşke seni şu formayla bi 90 dakika daha izleme şansım olsaydı...

Uğurtan
18.11.2008, 09:16
Keşke Szmek keşke.. Tekrar dönebilme şansın olsaydı.. Orta sahamızda senin gibi bir zekâ neler değiştirirdi..

Ömer SEVİNÇ
18.11.2008, 13:50
Resimlerine bir daha baktım da Kurt Cobain'e mi benziyormuş ne?

Keşke sonları benzemeseydi.

temel_yilmaz
18.11.2008, 18:45
ne futbolcuydu adam karakterli futbolcuydu

Alptuğ
18.11.2008, 20:18
szymek burda yazdıklarımızdan haberdar olsa bence geri dönerdi

Ümit Tekşan
19.11.2008, 12:59
http://www.spor61.net/images/news/szmek.jpg

szymek Kendi ülkesinde Muhabirliğe baslamıs. Trabzon'dan ayrılmasının nedeni 8 ameliyat geçirmesi ve heriki dizinede platin vida takıldığı için bu ameliyatlar neticesinde futbol hayatın'ın zora girmesi Futbolu bırakmasına neden olmuştur.

Tabi bunun yanı sıra Trabzonda yaşadığı bazı sorunlar'da olmus. Bunları'da konusman pek anlamı yok. Ama dediğim gibi 8 ameliyat geçirmesi ve dizlerine platın takılması , futbol hayatını bıraktırmasına neden olmus.

Yeni hayatında , yeni mesleğinde , szmek'a başarılar. Seni Unutmayacağız

Tolpaş61
19.11.2008, 13:03
bence bu başlık kapatılırsa iyi olur.daha ne kadar ağlayacağız peşinden.geldi,mükemmel oynadı,ve ödül olarakta tarafatarın sevgisini kazandı.yani onun devri çoktan sona ermiş bulunmaktadır.

Misina
19.11.2008, 13:05
Trabzonspor'da oynadığı futbol ve attığı gollerle büyük beğeni toplayan Szymek, 2006 yılında sezonunun ilk yarı sonunda futbolu bıraktığını belirterek geri dönmeyeceğini kulübe bildirmişti.

Trabzonspor'da bu şok gelişme üzerine Futbol Federasyonu'na başvurarak oyuncunun sözleşmesini, kulübün tüm haklarının saklı kalması koşuluyla feshedip Jabi'ye lisans çıkarmıştı.

Szymkowiak ülkesine geri döndükten sonra Polonya basınına verdiği demeçlerinde o dönemdeki Trabzonspor yönetimini ağır şekilde eleştirmişti. Polonyalı spor muhabiri ve arkadaşı olan Tomasz Szuchta vasıtasıyla bizimle paylaştığı bilgilere göre Szymkowiak futbolu %100 olarak bıraktığını ve aldığı tekliflere rağmen asla bir daha futbol oynamak istemediğini de dile getirdi.

Trabzonspor'dan ayrılmasının arkasındaki bazı nedenleri de saymaya başlayan Szymek ; Trabzonspor'daki son 3 ayı boyunca hep sakat olduğunu ve iğneyle oynadığını ancak buna rağmen kimseye yaranamadığını vurguladı.

Takım içindeki birkaç oyuncunun aldığı ücretlerin düzeltilirken kendisinin aldığı parada herhangi bir artışa gidilmemesinin yanı sıra kendisine o dönemki yönetim tarafından verilen bir Polonyalı futbolcu daha transfer edecekleri sözünün tutulmamasının kendisini çok üzdüğünü de söyledi.

Takımın sık sık hoca değiştirdiğini ayrıca Trabzon`da hayatının çok sıkıcı ve basit geçtiğini belirterek kaybedilen maçlar yüzünden adeta bir askeri kampta gibi kendisine muamele yapıldığının altını çizdi.

Trabzon'daki futbol hayatını Polonya ile kıyaslayan Szymek; tüm hayatının, antrenmanlar ve evinin arasında geçtiğini, bir süre çok yalnızlık hissettiği için eşini çağırmak zorunda kaldığını, takımın düşme potasına yaklaşması yüzünden güvenlik sorunu yaşandığını da iddia ederek maç kaybedince bazı taraftarların kendilerine düşmanca davranmaya başladıklarını söyledi.

Bununla beraber 31 yaşında olduğu ve çocuğu olmadığı için evlilik hayatının da bozulduğunu dolayısıyla boşanmanın eşiğine gelerek, psikolojik dengesinin iyice yıprandığını paylaştı.

Futboldan soğumasının tek sebebinin sadece bu yaşadıkları olmadığı ve geçirdiği ağır sakatlık yüzünden hususi yaşamında da çok büyük problemler yaşamaya başladığını açıkladı.

Sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlatamadığını vurgulayarak bir süre eski takımı Widzew Lodz ile idmanlara çıkmayı denediğini ancak yaşadığı sakatlığın futbol oynamasına izin vermediğini söyledi.

Diğer yandan bazı 3. ve 4. lig kulüplerinden gelen teklifleri değerlendirdiği ancak bir türlü eski sağlığına kavuşamadığı için reddettiğini paylaştı.

Szymek iyileşmek için 8 ameliyat geçirdiğini, her iki dizine de 4 tane platin vida takıldığını ayrıca topuklarından birinin de çıktığını yine de sağlık sorunlarının yakasını bırakmadığını açıkladı.

Kasıklarında fıtık görüldüğünü ama titanyum ağ örme yöntemiyle tedavi olduğunu fakat yine bile yürürken kendisini ihtiyar bir adam gibi hissettiğini belirtti.

Yürümesinin mucize olduğunu söyleyen Szymek, çektiği ağrılar sonucu yediği ağrı kesici iğnelerin kendisine zarar verdiğini ve bu yüzden topa vuracak kuvveti olmadığını, yatalak kalma riski bulunduğunu ve bundan sonra asla normal bir insan gibi yürüyemeyeceğini samimi bir şekilde söyledi.

Tüm bu yaşadıkları için futbolu sorumlu tutan Szymek, eşinin desteğinin arkasında hissettiği için hayatına azimle devam edeceğini belirtiyor.

Ona ne kadar minnettar olduğunu göstermek için eşinin adına 2 büyük spor, güzellik ve fitness merkezi de hizmette...
Legnica şehrinde bulunan spor merkezlerinin adına Agnieszka (eşinin ismi) Szymkowiak Fitness Klub adını vermeyi de ihmal etmemiş.

Bu arada Szymek, futbol hayatının tamamen bittiğini açıkladıktan sonra herkes onun antrenörlük yapacağını düşünürken başka bir kulvarı seçti. Sağlık problemlerinden kurtulamadığı için artık gazeteci olarak Polonya'da hayatına devam edeceğini açıkladı.

Polonya'da yayın yapan ve Polonya liginin yayın haklarını elinde bulunduran ünlü Fransız televizyonu Canal+ Szymek'i bünyesine kattı. Onun ülkedeki şöhreti ve saygınlığından yararlanmak isteyerek muhabir görevine atadılar. Szymek artık sıkı bir futbol muhabiri, tanınmış ve sevilen biri olması sayesinde röportaj teklifleri reddedilmiyor. Ülke çapında büyük bir futbolcu olarak anılmasından ötürü de yaptığı taktik analizleri ve kattığı yorumlar izleyiciler tarafından büyük beğeniyle takip ediliyor.

Canal+ ona oldukça güveniyor ve tüm uluslar arası organizasyonlara yolluyor. Son olarak Szymek Pekin Olimpiyatları için Çin'e gitti ve Polonya milli takımlarını takip etti. O artık bir medya mensubu...

Haber: Koray Düşova / Ajansspor.com

Bu Açıklamanın ardından hala Ziya Doğan a yüklenen var mı?

Oğuzhan Fidan
19.11.2008, 13:53
miroslaw unutulcak futbolcu değil başlık kapatılmaz. müthiş şutları nasıl unutabiliriz !

Birtan Karaman
19.11.2008, 14:20
http://www.medyatrabzon.com/pic.php?id=21596
O Şimdi Gazeteci.
19 Kasım 2008 12:47
Trabzonspor taraftarlarının çok sevdiği, uğruna taraftar forumları ve facebook'ta takıma dönmesi için organizasyonlar başlattığı Miroslaw Szymkowiak'ın Trabzon'u terk edip kayıplara karıştığı günden beri ne yaptığı merak ediliyordu. İşte yeni mesleği ve Trabzon'a olan isyanları ile Szymek..

Trabzonspor'da oynadığı futbol ve attığı gollerle büyük beğeni toplayan Szymek, 2006 yılında sezonunun ilk yarı sonunda futbolu bıraktığını belirterek geri dönmeyeceğini kulübe bildirmişti.

Trabzonspor'da bu şok gelişme üzerine Futbol Federasyonu'na başvurarak oyuncunun sözleşmesini, kulübün tüm haklarının saklı kalması koşuluyla feshedip Jabi'ye lisans çıkarmıştı.

Szymkowiak ülkesine geri döndükten sonra Polonya basınına verdiği demeçlerinde o dönemdeki Trabzonspor yönetimini ağır şekilde eleştirmişti. Polonyalı spor muhabiri ve arkadaşı olan Tomasz Szuchta vasıtasıyla bizimle paylaştığı bilgilere göre Szymkowiak futbolu %100 olarak bıraktığını ve aldığı tekliflere rağmen asla bir daha futbol oynamak istemediğini de dile getirdi.
http://www.medyatrabzon.com/b2b/UYEISLEM/resimgetir.php?id=21598
Trabzonspor'dan ayrılmasının arkasındaki bazı nedenleri de saymaya başlayan Szymek ; Trabzonspor'daki son 3 ayı boyunca hep sakat olduğunu ve iğneyle oynadığını ancak buna rağmen kimseye yaranamadığını vurguladı.

Takım içindeki birkaç oyuncunun aldığı ücretlerin düzeltilirken kendisinin aldığı parada herhangi bir artışa gidilmemesinin yanı sıra kendisine o dönemki yönetim tarafından verilen bir Polonyalı futbolcu daha transfer edecekleri sözünün tutulmamasının kendisini çok üzdüğünü de söyledi.

Takımın sık sık hoca değiştirdiğini ayrıca Trabzon`da hayatının çok sıkıcı ve basit geçtiğini belirterek kaybedilen maçlar yüzünden adeta bir askeri kampta gibi kendisine muamele yapıldığının altını çizdi.

Trabzon'daki futbol hayatını Polonya ile kıyaslayan Szymek; tüm hayatının, antrenmanlar ve evinin arasında geçtiğini, bir süre çok yalnızlık hissettiği için eşini çağırmak zorunda kaldığını, takımın düşme potasına yaklaşması yüzünden güvenlik sorunu yaşandığını da iddia ederek maç kaybedince bazı taraftarların kendilerine düşmanca davranmaya başladıklarını söyledi.

Bununla beraber 31 yaşında olduğu ve çocuğu olmadığı için evlilik hayatının da bozulduğunu dolayısıyla boşanmanın eşiğine gelerek, psikolojik dengesinin iyice yıprandığını paylaştı.

Futboldan soğumasının tek sebebinin sadece bu yaşadıkları olmadığı ve geçirdiği ağır sakatlık yüzünden hususi yaşamında da çok büyük problemler yaşamaya başladığını açıkladı.

Sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlatamadığını vurgulayarak bir süre eski takımı Widzew Lodz ile idmanlara çıkmayı denediğini ancak yaşadığı sakatlığın futbol oynamasına izin vermediğini söyledi.
http://www.medyatrabzon.com/b2b/UYEISLEM/resimgetir.php?id=21597
Diğer yandan bazı 3. ve 4. lig kulüplerinden gelen teklifleri değerlendirdiği ancak bir türlü eski sağlığına kavuşamadığı için reddettiğini paylaştı.

Szymek iyileşmek için 8 ameliyat geçirdiğini, her iki dizine de 4 tane platin vida takıldığını ayrıca topuklarından birinin de çıktığını yine de sağlık sorunlarının yakasını bırakmadığını açıkladı.
Kasıklarında fıtık görüldüğünü ama titanyum ağ örme yöntemiyle tedavi olduğunu fakat yine bile yürürken kendisini ihtiyar bir adam gibi hissettiğini belirtti.
Yürümesinin mucize olduğunu söyleyen Szymek, çektiği ağrılar sonucu yediği ağrı kesici iğnelerin kendisine zarar verdiğini ve bu yüzden topa vuracak kuvveti olmadığını, yatalak kalma riski bulunduğunu ve bundan sonra asla normal bir insan gibi yürüyemeyeceğini samimi bir şekilde söyledi.
Tüm bu yaşadıkları için futbolu sorumlu tutan Szymek, eşinin desteğinin arkasında hissettiği için hayatına azimle devam edeceğini belirtiyor.
Ona ne kadar minnettar olduğunu göstermek için eşinin adına 2 büyük spor, güzellik ve fitness merkezi de hizmette...
Legnica şehrinde bulunan spor merkezlerinin adına Agnieszka (eşinin ismi) Szymkowiak Fitness Klub adını vermeyi de ihmal etmemiş.
Bu arada Szymek, futbol hayatının tamamen bittiğini açıkladıktan sonra herkes onun antrenörlük yapacağını düşünürken başka bir kulvarı seçti. Sağlık problemlerinden kurtulamadığı için artık gazeteci olarak Polonya'da hayatına devam edeceğini açıkladı.
Polonya'da yayın yapan ve Polonya liginin yayın haklarını elinde bulunduran ünlü Fransız televizyonu Canal+ Szymek'i bünyesine kattı. Onun ülkedeki şöhreti ve saygınlığından yararlanmak isteyerek muhabir görevine atadılar. Szymek artık sıkı bir futbol muhabiri, tanınmış ve sevilen biri olması sayesinde röportaj teklifleri reddedilmiyor. Ülke çapında büyük bir futbolcu olarak anılmasından ötürü de yaptığı taktik analizleri ve kattığı yorumlar izleyiciler tarafından büyük beğeniyle takip ediliyor.
Canal+ ona oldukça güveniyor ve tüm uluslar arası organizasyonlara yolluyor. Son olarak Szymek Pekin Olimpiyatları için Çin'e gitti ve Polonya milli takımlarını takip etti. O artık bir medya mensubu...

Kazım Uzunboy
19.11.2008, 14:27
Eğer ki futbol hayatını bitirecek sakatlığı doğruysa en iyisin yapmış.

Yeni hayatında başarılar dilerim.

ugurTS1989
20.11.2008, 15:59
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166616784A2A9.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/1.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166637A93677A.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/10.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166A078AAA67A.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/8.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166949DA06962.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/5.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166A0889A7F68.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/4.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/626A5F62625F636161695162626B66666B6166837E6AA573.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1153/2.html#galeri)

Muhammet
20.11.2008, 17:47
Sen de nostalji başlığında yerini aldın ya.

:o

Mustafa Önal
20.11.2008, 17:54
ah şimek ah seni bu hale getirenler utansın.

inşallah en kısa zamanda ülkemize yolun düşer seni tekrar görmek muhteşem olurdu. samimiyetin , yüregini ortaya koyuşunla bizim için unutulmazlar arasında yerini çoktan aldın.
basın hayatında başarılar

Misina
20.11.2008, 17:57
ah şimek ah seni bu hale getirenler utansın.

inşallah en kısa zamanda ülkemize yolun düşer seni tekrar görmek muhteşem olurdu. samimiyetin , yüregini ortaya koyuşunla bizim için unutulmazlar arasında yerini çoktan aldın.
basın hayatında başarılar

szmek i bu hale getiren bizlerin aşırı baskısı yaşadığı sakatlıklar ve şehrimizin sosyal boşluğu

eMR3
20.11.2008, 19:19
Bence tartışılmaz Shota ile beraber Trabzon gelmiş geçmiş en iyi yabancısı...

POYRAZ
20.11.2008, 22:45
Ne oyuncuydu ya. Galatasaray'i Istanbul'da perisan eden golü hala aklimda.

Mustafa Önal
21.11.2008, 13:24
ayağı kırıldığı zaman isatnbulu tam olarak bilmeme rağmen gidip onu hastanede ziyaret etmiştim. yarı ingilizce yarı türkçe muhabbet ettmiştik.

siz şimek i çok seviyorsunuz ama ayağını göstererek o sizin için bişey yapamıyor demişti. fotoğraf çekebilirmiyim dediğimde masör izin vermedi. ama szymek dedi çekebilirsein.
bende izini alınca telefonu masöre telefonu verdim ve o gün beraber fortomuzu çekmişti. o günden sonra bir daha onu yüz yüze görmek nasip olmadı.

Muhammet
21.11.2008, 13:56
szmek i bu hale getiren bizlerin aşırı baskısı yaşadığı sakatlıklar ve şehrimizin sosyal boşluğu

Onu bu hale getiren sebepleri tek tek anlatmış röportajda.

Şöyle bir bakınca, pek de birşey yapamazmışız zaten diyorum ben.

Süleyman50
21.11.2008, 13:58
şu kadroda fatih tekkeyle ikisi olsa ne güzel olurdu.........

Fatih KIRAN
21.11.2008, 15:17
O artık CANAL+ spor mubabiri...

.....
05.02.2009, 11:54
Ahhh Szymkowiak seni ne kadar özledik bir bilsen, Bu takımda sen olsan ne olurdu beee

oguzhann
05.02.2009, 12:14
kaliteli topçuydu uşak yazık etti kendine oynardı daha.

Dursun Kaplan
05.02.2009, 12:15
Sende çok güzel paslar veriyodun. O zaman her pası değerlendiren forvetlerimiz vardı. Şimdide Colman var,forvetlerimizde alışsa onun varlığına tadından yenmez. :)

Dursun Kaplan
07.02.2009, 11:00
http://img12.imageshack.us/img12/1565/011205gidis25ts.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/3385/171106szymek4jj9.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/5/3395/z3395985X.jpg

http://www.etypy.net/news_img/94_350.jpg

erik
07.02.2009, 11:11
Hey gidi günler hey.

Hamza Yilmaz
07.02.2009, 12:31
Keske bu takimda sende olsaydin yaaa. Cok erken biraktin futbolu szymek...

.....
07.02.2009, 12:52
Futbolu bırakmasaydın simdi takımımızdaki yerini alırdın be szmek. Gerçekten senin yerin ayrı...

TAHSİN 61
07.02.2009, 15:14
Gs ye attığı golü unutamıyorum sanırım sene 2004 olması gerek....

EMiRHAN61
07.02.2009, 16:54
İnşallah tez zamanda uydudan yayın yapan bir Trabzonspor Televizyonu kurulur , ve inşallah Şota ile Szymkowiak bu kanalda yorumcularımız olur :D

Harun Karadeniz
07.02.2009, 18:01
ahh be sen şimdi bu takımda olcaktın varya off ya

Ali Tunahan Güllü
07.02.2009, 20:48
şimdi bu takımda olucaktı ahhh Z.D ahhh....

.....
07.02.2009, 23:57
En azından bir kere olsun Trabzona gelseydi,getirilseydi....

Levent Ersoy
08.02.2009, 00:37
arkasında vahlandığım nadir futbolculardan teşke şimdi takımda olsaydı

İlker ToSun
09.02.2009, 15:04
çok büyük oyuncuydun, seni bu takımdan gönderenler utansın. bu kadroda olacaktın ki ne güzel yürürdük şampiyonluğa.

Emirhan Makul
09.02.2009, 18:56
Resmini gördükçe tüylerim diken diken oluyor böyle bir adam görmedim ben hiç unutmayacağım çok seviyordum kendisini çok :(

ilhan
09.02.2009, 19:18
Emirhan avatarı değişeyim o zaman. :)

Emirhan Makul
09.02.2009, 20:50
Emirhan avatarı değişeyim o zaman. :)

Yok ya zaten ender Smek avatarı var belkide tek sen kaldın unutulmasın hatta daha şekilli olanlarından koy :D

Murat Erdem
05.03.2009, 20:50
kendisi belki bir ibrahima yattara kadar duygu yoğunluğu ve çeşitliliği yaşatamadı taraftarlara. çeşitlilik dedim çünkü szymek sadece iyi anılarla anıldı. kariyerinin en güzel günlerini yaşarken sakatlık aldı götürdü onu bordo-mavili formadan. kötü performansını görmedik o yüzden, hep yükselirken bir anda düştü. tribünlerde taraftarın yaşadığı heyecanın aynısını o da sahada yaşardı, bunu da belli ederdi. trabzon'a binlerce kilometre uzakta bir şehrin, ülkenin evladıydı ancak futboldaki son durağı olan bu yörenin kültürüne çok uygun bir yapısı vardı, belki de ondan sevildi bu kadar.

bu taraftar nasıl uzunca bir süre şota deyip şota işittiyse, onun kadar olmasa da szymek için de hissedecktir bu düşüncelerini. futbola dönmesi imkansız artık. zaten onu bizden sonra başka takım formasıyla da görmek üzerdi büyük ihtimalle.

eğer trabzonsporluluğun kitabı yazılacaksa, "aşk" ile ilgili kısmın baş karakterlerinden biri de kendisi olacaktır.

szymek, ola ki denk gelir de haberin olursa bu satırlardan bil ki, o 7 numara bi şota'ya çok yakıştı bi de sana

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 20:52
Özledik be Szymek seni :o

Murat Erdem
05.03.2009, 20:52
trabzon seyircilerinin gözüne girebilmek için rıdvan gibi iğne ile oynayıp aynı kaderi paylaşan türkiye liginde oynamış en yetenekli oyunculardan. kendisi ailevi ve trabzon yönetiminin yaşattığı sıkıntıların futbolu bırakmasındaki tek sebep olmadığını açıklamış, onu korkutanın aslında bir daha yürüyememek olduğunu belirtmiştir.

sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlatamadığını vurgulayarak bir süre eski takımı widzew lodz ile idmanlara çıkmayı denediğini ancak yaşadığı sakatlığın futbol oynamasına izin vermediğini söyledi.

diğer yandan bazı 3. ve 4. lig kulüplerinden gelen teklifleri değerlendirdiği ancak bir türlü eski sağlığına kavuşamadığı için reddettiğini paylaştı.

szymek iyileşmek için 8 ameliyat geçirdiğini, her iki dizine de 4 tane platin vida takıldığını ayrıca topuklarından birinin de çıktığını yine de sağlık sorunlarının yakasını bırakmadığını açıkladı.

kasıklarında fıtık görüldüğünü ama titanyum ağ örme yöntemiyle tedavi olduğunu fakat yine bile yürürken kendisini ihtiyar bir adam gibi hissettiğini belirtti.

yürümesinin mucize olduğunu söyleyen szymek, çektiği ağrılar sonucu yediği ağrı kesici iğnelerin kendisine zarar verdiğini ve bu yüzden topa vuracak kuvveti olmadığını, yatalak kalma riski bulunduğunu ve bundan sonra asla normal bir insan gibi yürüyemeyeceğini samimi bir şekilde söyledi.

Sefa Murat Dokuz
05.03.2009, 23:24
Şampiyon olursak gelmesini çok isterim...

Muhammet
05.03.2009, 23:27
Çok iyi oynadığımız bir ankaraspor maçında 0-2 olan skoru 2-2 yapmıştık ama 3-2 olmayınca Szymek'in sinirden ağladığı gibi birşey duymuştum.

ilhan
05.03.2009, 23:34
Berabere kaldığımız bir maç sonrası soyunma odası koridorunun girişinde ağladığı doğrudur. Fotoğrafı da vardı ama bulamadım. Arşivimde de bir o fotoğrafı yok zaten.

erik
06.03.2009, 06:58
Şimek hakikaten mükemmel bir insan ve mükemmel bir futbolcuydu.Onu bu taraftar unutmayacak.O bu taraftar için sinirden tabelalrı tekmeledi,ağladı.

Murat Erdem
06.03.2009, 12:00
Sayın BMN ahalisi, yukardaki iki yazı EKŞİ SÖZLÜK'ten alıntıdır.

Her gittiği, bulunduğu ortamda Bordo Mavi aşkı ile takımı hakkında bilgiye ulaşma arzusu olan biri için, bu bilgilere ulaşmak çok basitdir.

ilhan
06.03.2009, 12:05
Murat abi ne fırçası yahu :) Ben senin kalemindendir diye ayrıca sevmiştim o yazıyı. Dediğim gibi o soyunma koridorunun girişinde ağladığı fotoğraf arşivimde yok. Eğer sizlerde varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Szymek'in odamdaki posteri hâlen duruyor ve hiçbir zaman indirmeyeceğim. İndirsem bile saklayacağım.

Murat Erdem
06.03.2009, 12:10
Yazının sahibi Recep Çaltepe kardeşimizmiş. Bahtsız bedevi olduk iyimi.

ilhan
06.03.2009, 12:46
Yok abi, Recep abi de yapmaz. :D O da çok sever Szymek'i :)

Harun-61
06.03.2009, 12:49
ahhh mentalite uzmani Ziya ahhh !

.

theo
06.03.2009, 15:36
04-05 Sezonundaki gollerini ve asistlerini gmrünce ziyayı daha da çok anıyorum!!!

Öztürk Adem
06.03.2009, 15:38
Adı agzımıdan dusmeyen ender futbolcularımızdan bırısı oldu :D

RaİSTLİN610
09.03.2009, 13:48
tam da bize simdi lazım olacak adamdı seviyoruz seni...

tuncay1984
09.03.2009, 13:52
yok yahu adam hic kosmuyoda colman bundan iyi

Sinan Ayaz
09.03.2009, 13:55
szmek tek kelimeyle süperdi bidaha ole adam gelmez

Tolunay Abdioğlu
09.03.2009, 20:27
---- Yattara ----- Colmann ---- Szywek ----- Alanzinho =)

----------- Özer Hurmacı -------- Fatih Tekke -----

ceserdar
10.03.2009, 18:50
Çok yetenekli bir futbolcuydu. Hatta baya baya iyi bir futbolcuydu. Bu kadar yetenekli bir futbolcunun neden bize gelene kadar Almanya gibi, İtalya gibi liglerden takımların ilgisini çekmediğini anlayabilmiş değilim.

Orhan Aydın
10.03.2009, 18:54
cincona attığı gol hala hafızalarda bize yakışan bi adamdı .GİDİŞİNDE FATİH AKYEL LE İBRAHİM EGENİN Bİ SARKINTILIK MEVZUSUNUN ETKİLİ OLDUĞUNU FELAN DUYMUŞTUM AMA TAM OLARAK BİLMİORUM

RaİSTLİN610
11.03.2009, 15:22
colman su an onun kadar iyi değil ama bu ondan iyi olamayacağı anlamına gelmez colman rakıbın ustune tek basına gıdemıyor gıtsede nadır ama symek oyle değildi

ApoCaN28
11.03.2009, 15:29
Şu Takımda En Sevdiğim yabancıydın..

Fatih Ersoy
11.03.2009, 17:57
Ziyan oldu güzelim topçu...

Daha böylesi zor gelir..

Kaan
11.03.2009, 19:05

Futbol koşmak mıdır ? :)

61_ts
11.03.2009, 21:22
baksaniza bizim usak yine futbola baslamis....... :):eek:
http://s11.directupload.net/images/090311/ytt2n2gc.jpg (http://www.directupload.net)
http://s10.directupload.net/images/090311/srksln9q.jpg (http://www.directupload.net)
http://s10b.directupload.net/images/090311/29idt7dp.jpg (http://www.directupload.net)
http://s11b.directupload.net/images/090311/tzr6uypn.jpg (http://www.directupload.net)
http://s11b.directupload.net/images/090311/ryobruja.jpg (http://www.directupload.net)

iso_4939
11.03.2009, 22:08
vayyyy anasına nerde oynuyor be .....

Emirhan Makul
12.03.2009, 18:09
Yine 7 giymiş ya of Smek Of Seni Gördükçe Hüzünleniyorum.

ApoCaN28
12.03.2009, 18:20
Birinin jübilesi felandır yahu...

61_ts
12.03.2009, 19:50
Yine 7 giymiş ya of Smek Of Seni Gördükçe Hüzünleniyorum.

yok be Szymek herzaman oldugu gibi 2 giymis.......

Atakan
10.04.2009, 21:04
Trabzonspor'a Szymkowiak müjdesi!

FIFA İhtilaf Çözüm Komitesi (DRC), Trabzonspor´un eski futbolcusu Polonyalı Miroslow Szymkowiak´ın bordo mavili kulübe 733 bin 200 Avro ödemesini kararlaştırdı.
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/4/18_250297_Miroslavv4233.jpg
Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, DRC’nin Szymkowiak ile ilgili kulübün tazminat talebini kısmi olarak kabul ettiği belirtildi. Açıklamada, Szymkowiak’ın, bu kararın tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde bordo-mavili kulübe 733 bin 200 Avro ödemesini uygun gördüğü ifade edildi.

Komite, Trabzonspor’un "Polonya kulübü LKS Mazur Karczew’in, Szymkowiak’ın bordo-mavili kulübe ödemek zorunda olduğu tazminattan müştereken ve müteselsilen sorumluluğu" yönündeki talebini ise reddetti.

Polonyalı oyuncu, 2006-2007 sezonunda kulüpten habersiz olarak ülkesine dönmüş ve kulübe mektup göndererek futbolu bıraktığını bildirmişti. Ancak futbolcunun sözleşmesinin sürmesi nedeniyle Trabzonspor Kulübü, Szmykowiak için FIFA’ya 1 milyon 200 bin Avroluk dava açmıştı.