PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gönüllü takımlar iyilikte yarışıyor

Tayyip Bosnalı
04.08.2008, 17:34
http://www.denizfeneri.org.tr/icerikfoto/gonullutakimi.jpg

İyilik yapmakta yarışmayı en az eğlenmek ve gezmek kadar çekici buluyorsan, seni bekliyoruz.

Arkadaşlarımla birlikte harika işler çıkarabilirim diyorsan, hem faydalı olabilir, hem aktif sorumluluk üstlenebilirim diyorsan, iyilik yapmakta yarışmayı en az eğlenmek ve gezmek kadar çekici buluyorsan, seni bekliyoruz. Ramazan ayı bu kez daha farklı bir o kadar da manevi haz duyacağın bir dönem olacak senin için.

Takımınla birlikte muhtaç insanlara Deniz Feneri Derneği aracılığı ile ulaşacak, sen de onlarla birlikte “yardım etmenin” hazzına, hem de Ramazan ayı içerisinde ulaşacaksın.

Yardım etmenin farklı boyutunu arkadaşlarınla beraber yaşayacak, hem eğlenceli hem doyumsuz hale getirecek belki unutulmaz arkadaşlıklar edineceksin. Çünkü takımlar arası bir yarış seni bekliyor olacak!

Bu yarış diğer maddi kazançlı yarışmalardan biraz farklı olacak. Çünkü iyilikte yarışmanın güzelliğini diğerlerinden farklı ve doyumsuz kılacak bu yarışı.
Yarışma sonunda seni güzel bir de iyilik ödülü bekliyor.

Takımımı kurabilirim, diyorsan hazırsın demektir.
Her takım ismini kendisi oluşturacak.
Takımlarımız 5’er kişilik olarak kurulacak.
1 kişi takım lideri olacak yani takımlar kendi liderlerini belirleyecekler. Her takımın isimli “Gönüllü Takımı” forması olacak.

Seni Bekleyen Projeler
İftara 5 Kala ve İftariyelik Dağıtım
(İftar vaktinde evine yetişemeyen, yolda kalanlara iftariyelik dağıtılması)
Broşür Dağıtımı
Afiş Asılması
Kumbara Dağıtımı
Hastane Sahuru (Belirlenen hastanelerde sahur vakti sahur yemeği dağıtılması)
Kumanya Bağışı (Çevrenizde kişilere, esnaflara kumanya bağışı için yönlendirme yapılması)

Ramazanda Seni Bekleyen Etkinlikler
Ramazan Ağabey ile İftar Yemeği
Ramazan Sonunda Bowling Turnuvası
İyilik Ödülü Töreni

İrtibat için
Sümeyye Esenyel
sumeyye.esenyel@denizfeneri.org.tr
0212 414 60 91
Rafet Kayretli
rafet.kayretli@denizfeneri.org.tr
0212 414 60 16

Tayyip Bosnalı
04.08.2008, 17:47
istanbulda olupta vakti durumu şartları uygun olanlar

günahlarına kefaret yolları arayanlar kaçırmasın bence arkadaşlar

a d bacan
04.08.2008, 17:51
tam olarak anlayamadım konuyu biraz daha açarmısın kardeşim

Tayyip Bosnalı
04.08.2008, 17:58
Denizfenerinin normalde gönüllüleri vardır abicim. yanlış bilmiyorsam en son 30 000 civarındaydı.
Deniz feneri kaynakları muhtaç insanlara daha fazla ulaştırabilmek için genelde mümkün oldugunca az birey çalıştırmaya gayret ediyor
ülkemizdeki fakirlerin durumu malum malesef çok fakirimiz var. normalde denizfeneri 3 4 saatlik kurumsal eğitimini vermeden kimseyi
gönüllü yapmaz ama ramazanda muhtaç ailelere daha hızlı ve daha çok aileye ulaşabilmek için olay yarışma formatına dökülmüş
ki daha fazla katılım sağlansın . daha fazla muhtaç aileye ulaşılsın

Kafanızda hangi sorular oluştu daha açık yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim belki