PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OF/Ağaçseven (Samri) liler Buraya

Selami Gürpınar
04.08.2008, 10:49
Arkadaşlar BMN de OF Ağaçsevenli Arkadaşlarımızın Çokluğu nedeniyle ve istekler nedeniyle bu başlığı açmış bulunmaktayım :)

Selami Gürpınar
04.08.2008, 10:58
Ne Güzeldir Bizim Köyümüz

Uzakta bir köy var adına Samri derler,
Varınca gider gamlar kederler,
Huzur verir insana sevgi, şefkatler,
Ne güzeldir bizim köyümüz.
Akar durur kalabudamuz deresi,
İnsana hoş geliyor derenin sesi,
Kahvede demlenir çayın alâsı,
Merkeze gelip namazı kılarsın camide,
Ne hoş oluyor bakar durursun çevreye,
Sanki meşale yanıyor güzelim minareye,
Çıkarsın sırt mahalleye ferah gelir içine,
Rüzgar eser durur doyamazsın güzel sesine,
Gittikçe yukarı çıkarsın iskemi dağının tepesine,
Dereden girdim yola, mağuzeye verdim mola,
Dostlar arkadaşlar hoş geldiniz, işleriniz hayır ola,
Nice hafızlar, hocalar yetişti birde Muhammed molla,

Selami Gürpınar
04.08.2008, 10:59
İlk kuruluş yeri şimdiki merkez camii yanı olan ve o zaman "zena" mahallesi denilen yerdir. Köye ilk olarak Bekir ve Ali adında iki kardeşin yerleştiği söylenmektedir.Of Nüfusu Müdürlüğünden alınan bilgi ve belgelere göre köyün kuruluş tarihi 400-450 yıl öncesine dayanmaktadır.Köydeki akrabalar üç ana merkezde toplanır;1,Bekirali, 2,İskenderiye, 3,Tulumşi.
Bekiraliler;
Kuremerler(Kuruömer),Şahinler,Kibarlar,Memiler,Del imollalar,Sakaltaşlar,
Topallar,Meşlular,Mercanlar ve Yılmazlar.
İskenderiyeler;
Balıkçıoğlulları,Teverler,Kureşler,Kurişler,(Hacıo smanoğulları),Bayraklılar.(Eminaliler).
Tulumşiler;
Beyazıtlar,Melesler,Altukalar,(Altıokka),Çelikler,
Karamahmutlar.Ayrıca Bağımsız aileler de vardır,onlarda ;Kozlar,Maraşlar,Tiryakiler,
Haydarlar,Ustahüseyinoğluları.

Bugün bu akrabalar çeşitli soy adlarla anılsalar bile bir birleriyle
bağları yukarıdaki gibidir.Soyadı çeşitliliği bakımından belki de Ağaçseven ofta tektir.Köyde Altmışın
üzerinde soyadı vardır;
"Azemoğlu,Akbulut,Balıkçıoğlu,Balıkçı,Balkanoğlu,
Baydar,Bayraklı,Bayrakal,Beyazit,Burnaz
,Cincioğlu,Cinoğlu,Cin,Çabuk,Çinili,Çelik,ErsoyGün gör,
Gürpınar,Hatipoğlu,Haydar,Haydaroğlu,Işık,
Kaya,Karaca,Karamahmutoğlu,Keskin,Kibaroğlu,Koç,
Kozoğlu,Koz,Kazoğlu,Kulakoğlu,Kulak,Kureş,
Kuriş,Kuru,Kutru,Maraş,Memioğlu,Mercan,Okur,
Özdemir,Özsoy,Öztürk,Sakaltaş,Sevil,Şahin,
Tekautoğlu,Temeloğlu,Tever,Tombul,Topuz
,Ustaoğlu,Uzunca,Üzümcü,Üzümlü,Yazıcı,Yıldırım,yıl dız,
Yılmaz ve yurtseven soyadları ağaçseven köyümüzde vardır.

Selami Gürpınar
04.08.2008, 11:00
http://www.agacsevenkoyu.com/images/of.JPG

Dünya Haritasındaki Yerimiz :D

Selami Gürpınar
04.08.2008, 11:04
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_3.jpg

http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_02092007337.jpg
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_02092007338.jpg
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_02092007340.jpg
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_07092006143.jpg
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_selo2.jpg
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_samri1.JPG
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_samri2.JPG
http://agacsevenkoyu.com/components/com_datsogallery/sub_wm.php?src=/home/agacseve/public_html/components/com_datsogallery/img_pictures/med_samri3.JPG

Selami Gürpınar
04.08.2008, 11:45
Ağaçsevenli bnm bildiğim üyeler

Onur Kul +3
Lato95
Selami Gürpınar
CrazyOflu6161
Samrili61
61Oktay
Soner_61

:) şu an hepsi aklıma gelmio

eminbayram
04.08.2008, 11:48
selami kardeş ağaçseven ne tarafta kalıyordu.bende ofluyuom ama ağaçseven köyünü biiyorum.ben taşhanpazarlıyım belki bilirsinn..

Selami Gürpınar
04.08.2008, 11:51
ağaçseven keler köyünü bilirsin belki OFLU ismail falan sarallar onun hemen bitişik köy güneyceyle sınırız yani son köy :)

eminbayram
04.08.2008, 11:54
şimdi anladımm..rize ile sınırsınız yanii.:)

Selami Gürpınar
04.08.2008, 11:58
aramıza bi dere var rizeyle :)

Selami Gürpınar
04.08.2008, 15:24
COĞRAFİ YAPISI:

Karadeniz sahil yolunun, Trabzon ili, Of ilçesi ile Rize ili İyidere ilçesi arasında, İyidere'nin denize döküldüğü sahilden İkizdere, İspir ve Erzurum'a giden dere boyu asfalt yolunu takip ederek sahilden 17 km içeride, köylü tarafından inşa edilmiş olan Samri köprüsü ile köye bağlantısı sağlanmaktadır. Trabzon'a 80 km, Rize'ye 40 km, Of'a 26 km, İkizdere'ye ise 10 km'dir. Denizden yüksekliği ; yaklaşık olarak 380 m'dir. yaylalarının yüksekliği 2400 m'dir. kuzeyinde Başköy ve Keler, doğusunda Kalkandere'nin köyleri (Kayabaşı, hurmalık), güneyinde Güneyce(Varda), ile sınırlıdır. Son inşa edilen binalarla hane sayısı 600'ün üzerindedir.Samri nüfusuna kayıtlı olanların sayısı 8136 kişidir.

İDARİ YAPISI VE HİZMETLER

Samri köyü 4 mahalle olarak bir muhtarlıkta idare edilmektedir.(köyümüzün şu anki muhtarı sn: Dursun ÇABUK) genellikle köyün ihtiyacı olan hizmetleri köylü olarak kendileri yapmaktadır. Bunlara örnek olarak (1959-1960) da , köye giriş köprüsünün inşa edilmesi, iki tane ilkokul(lojmanları ile birlikte), 6 katlı postane binası , sağlık ocağı binası, misafirhane, yaklaşık 46 km uzunluğundaki yayla yolunu dozer satın alınmak suretiyle açılması (1976), köy içerisinde 8 km yolların betonlanması, 4 adet çayalım evi vb. bütün bunlar tamamen Samrililerin kendi imkanları ile yapılmıştır. Samri Köylülerinin kendi imkanları ile yapmış olduğu bu yatırımların bu günkü değeri yaklaşık 15 milyon dolar değerindedir.

İSTİKLAL HARBİNDE ŞEHİT OLANLAR

Samri'den istiklal harbine katılmış çok sayıda zat vardır. Bunlardan çoğu geri dönmemiş, şehit olmuşlardır. Araştırmalarımızda isimlerini tespit edebildiğimiz istiklal harbi şehitleri şunlardır:Hızır Şahin, Osman Tonbul, Yusuf ve Hızır Kuru, Ahmet Beyazıt, Ahmet Topuz, Nuri İbrahim ve Mustafa Ersoy, Cemal, Mustafa, Nuri İbrahim ve Muhammed Karaca, Ahmet Baydar, Muhsin Haydar, Muhammed Çolakoğlu, Muhammed, Ahmet Kibaroğlu , Dursun Ali Çabuk, Ahmet Okur bunlar tespit edebildiklerimizdir. Ancak çalışmalarımız devam etmektedir

OnurKul
05.08.2008, 10:06
Selami bu başlığı dört gözle bekliyorduk :) ağaçsevenli olmayanlarda gelsin sinerji olur :D

Tabii başlığın açılma sebebi 10 kişinin olduğu maç izleme organizasyonunda 6 kişinin ağaçsevenli olmasıdır :D

Selami Gürpınar
05.08.2008, 10:11
Abi herkezi buraya çağırırsak sonra eminim biz herkezi bizim köylü yaparız ççç

Tolpaş61
05.08.2008, 10:12
yahu selami sayfaya ambargo koymuşsun vallahi.hay senin köyüne ben.anladık ağaçsevenlisin.şaka bir yana çok iyi yapmışsın kardeş.böylece hiç tanımadığım köylülerine ulaşabilirsin.
ben ğumurganliyum.gilima köyünden.

Selami Gürpınar
05.08.2008, 10:15
napalım abi nereye gitsem nerde bi organizasyon yapsak bi gidiom ki gelen kişilerin yarısı bizim köylü :D bu arada memnun oldum abi sizin köyü daha önce duymamıştım artık öğrendim :)

OnurKul
05.08.2008, 10:25
başlık güzel oldu güzel... özellikle ankara'da ağaçsevenli çok...

Ayrıca fahri hemşerilik almak isteyenler kimlik bilgilerini yazsınlar biz bir ara kendi aramızda görüşüp kararı resmi gazetede açıklyacağız :D

Selami Gürpınar
05.08.2008, 10:42
evet abi bu arada fahri hemşerilik yapmak isteynler adli sicil kaydı nufüs cüzdanı sureti almayı unutmasınlar ççç

Yine Bu Arada :D:D

--------------------------------------------------------------------------------

05.08.2008 Salı günü Saat 20:00 ' da Hep Birlikte Trabzonspor-Wolfsburg (Almanya) Maçını İzlemeye Gidiyoruz !!!

Gelecek Arkadaşlar isimlerini BMN Ankara Sayfasında Yazzdırsınlar

OLCAY ÇAKIR
05.08.2008, 11:00
Fahri hemşehriniz olabilirmiyim?

Ne güzel isimdir o öyle..

OnurKul
05.08.2008, 11:07
Adıyla yek olmuş bir yer AĞAÇSEVEN :)

Selami Gürpınar
05.08.2008, 11:10
:alkış::alkış::alkış::alkış:

OnurKul
05.08.2008, 11:12
Yalnız görüntüleri nedense ekleyemedik.. .bir ara göründü sonra gitti, html kodlarda sorun mu var?

Selami Gürpınar
05.08.2008, 11:13
abi datsogallery den kaynaklanan bişe joomla nın kıllıklarından bi tanesi daha :D:D

OnurKul
05.08.2008, 11:16
abi datsogallery den kaynaklanan bişe joomla nın kıllıklarından bi tanesi daha :D:D

Olm bu joomla başa bela mı yaaa ! :D neyse, joomlanın eline düştük bir kere :)

Selami Gürpınar
05.08.2008, 11:20
valla belaa abi çok günaha girdim bunun yüzünden :D

OnurKul
05.08.2008, 11:34

Abi seni fahri AĞAÇSEVENli ilan ettik... :):):)

Selami Gürpınar
05.08.2008, 15:12
İlçe Ekonomisi
Of ekonomisinin tarihçesine baktığımızda, Miletliler Trabzon ve civarına geldiklerinde civardaki yerli toplulukları yok etmemiş, onlarla ticari ilişkilere girerek ellerinde bulunan hammaddeleri ucuz bir şekilde almışlardır. Buna karşılık onlarda olmayan ve deniz aşırı getirdikleri malları onlara satarak büyük karlar yapmışlardır.

http://www.oflular.com/images/ofres05.jpg

Trabzon Rum İmparatorluğu döneminde Of önemli bir ticaret merkezi idi. İlçe ekonomisi tarıma ve işlenmiş çay sanayiine bağlıdır. Tarımda ise tek çeşit ürün gelişmiştir. Küçük esnaf ve sanatkarların faaliyetleri ancak kendilerine yetmektedir. Çay-Kur ve özel çay fabrikaları önemli sayılabilecek istihdam imkanı sağlamıştır. Arazi yapısının uygun olmaması, engebeli olması, iklimin elverişli olmaması ile modern aletlerle tarım yapılamamakta, fazla ürün elde edilememektedir.

Yetiştirilmeye elverişli başlıca ürün olan çaya dayalı sanayi gelişmiştir. Elde edilen diğer tarım ürünlerinden fındık da çok fazla olmamakla birlikte halkın geçim kaynağını oluşturur. Son zamanlarda, devlet desteğiyle birlikte, çaya alternatif ürün olarak kivi yetiştiriciliği ve ticareti yapılmaktadır. Kivi üretimi bölgede hızla yayılmaktadır. Bölgede, çaydan sonra başlıca geçim kaynağı olması hedeflenmektedir. Bunların dışında üretilen tarım ürünleri ticaret amaçlı değil tüketim amaçlıdır. Fazla olmamakla birlikte, ilçede Perşembe günleri kurulan pazarda, mısır ve mısırdan elde edilen ürünler, kara lahana, fasulye gibi yöre halkının yetiştirmiş olduğu bazı tarım ürünleri satışa sunulmaktadır.

İlçenin diğer bir geçim kaynağı hayvancılıktır. Özellikle büyükbaş hayvancılığı geçim kaynakları arasında yer alır. Büyükbaş hayvanlardan elde edilen süt ve süt ürünleri, gerek ilçe içi pazarda, gerekse ilçe dışı pazarlarda yer bulmaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde yaylalarda hayvan yetiştiricileri tarafından bu ürünler elde edilmekte ya da modern teknikle, mandıralarda süt işlenmekte ve ürünleri elde edilmektedir. Küçükbaş hayvancılıkta genelde hayvanın yününden ve etinden faydalanılmaktadır. Kümes hayvancılığı fazla gelişmemiştir. Kümes hayvancılığı yetiştirilmesi olmasına rağmen büyük çiftlikler yoktur. İhtiyaç genelde dışarıdan gelen ürünlerle karşılanır.

Yörede, bütün Karadeniz'de olduğu gibi, balıkçılık da önemli geçim kaynakları arasındadır. Karadeniz'in sunmuş olduğu zenginliklerden yararlanılmaktadır. Balık üretimi genelde iç pazarda tüketilmektedir. Yörenin diğer bir geçim kaynağı olan arıcılık: Karadeniz'in zengin bitki örtüsü sayesinde yörede arıcılık da gelişmiş ve önemli ekonomik gelir arasında yer almaktadır. Arılardan genelde bal, polen ve arı sütü alınmaktadır. İlçede arıcılıktan elde edilen bal miktarı yıllık, yaklaşık değer olarak, 72 ton civarındadır. Arıcılığın yoğun yapıldığı yerler; Dumlusu, Yazlık, Ballıca, Yemişalan, Uğurlu, Bölümlü, Fındıkoba köyleridir. Yörede bulunan maden yatakları da ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır. İlçeden 12 km. uzaklıkta bulunan, Dumlusu mevkiindeki, bakır-çinko yatağı bugün işletilmektedir. İkinci maden ise Gürpınar Beldesi'ndeki bakır-çinko kurşun yatağıdır.

İlçede 109 işyerinin faaliyet gösterdiği Sanayi Sitesi, pek çok kişiye iş imkanı sağlayan devlete ve özel sektörlere ait pek çok çay fabrikası ve bir tane yem fabrikası bulunmaktadır. İlçe, birçok ilçenin merkezi konumundadır. İlçe, dışarıya başta çay olmak üzere, fındık, süt ve ürünleri, bal ve diğer arı ürünleri satmaktadır. Bunun yanı sıra, dışarıdan bir çok ürün satın almaktadır.

Murat GENEL
05.08.2008, 15:19
Köy değil mübarek il :D

Bu arada köyün ismi 1 Numara..

Selami Gürpınar
05.08.2008, 15:25
http://agacsevenkoyu.com/images/off.jpg.png

http://agacsevenkoyu.com/images//samri16.jpg

http://agacsevenkoyu.com/images//samri5.jpg

http://agacsevenkoyu.com/images//samri15.jpg

http://agacsevenkoyu.com/images//samri14.jpg

http://agacsevenkoyu.com/images//samri17.jpg

Selami Gürpınar
05.08.2008, 15:25
Köy değil mübarek il :D

Bu arada köyün ismi 1 Numara..

valla artık nerelisin diince ağaçseven dicem :D

werder bremen maçına organizasyon yaptık kızılayda izlemeye gittik 15 kişi falandık 6 sı bizim köylü ççç

OLCAY ÇAKIR
05.08.2008, 15:51
Memleketin yağmuru bol olur.
Çocukluğumuzun kışları neysede,yazlarıda gün güneş görmeden geçip giderdi.

Elbette güneş olurdu.Ama pek bi nazlı idi.

Şimdi fotoğraflara bakınca;özellikle tanıtım amaçlı çekimler için mutlaka güneşli günler tercih edilmeli muıtlaka.

Eskiden çakal yağmuru meşhurdu:)
Gene yağaymi acep:)

Selami Gürpınar
05.08.2008, 15:54
yağmazmi abi sade o var ççç

melâl
05.08.2008, 18:40
ağaçsevenli olmasam da;www.agacsevenkoyu.com un bir üyesi ve karadenizi internet sitelerinde okuyarak araştırarak öğrenmiş bir aklı evvel olarak; bu sitenin karadenize dair yapılmış sade güzel ve derli toplu ender bilgi kaynaklarından biri olduğunu söyleyebilirim :)

gerçekten ilk dikkatimi çeken şey sadeliği ve dağınık olmayışı oldu..

selami kardeşime çok teşekkür ediyorum :)

orda yöresel kelimeler ve atma türki bölümlerinde epeyce vakit geçirdim :) ve ne kadar keyif aldığımı anlatamam...

başarılarının devamını diliyorum selami ;)

Kazım Uzunboy
05.08.2008, 19:15
aramıza bi dere var rizeyle :)

Selami Trabzon'un sınırlarını sizin köy ve bizim köy çiziyor demek ki :D

Bizimde Giresun'a bir dere var. :D

Ahmet Kuru
05.08.2008, 19:21
Günlerdir bu başlığı ağaç seven çevreci üyeler gibi birşey sandım..
utanıyorum...
ve kendimi şiddetle kınıyorum:)

OnurKul
05.08.2008, 23:11
ağaçsevenli olmasam da; agaçseven.com un bir üyesi ve karadenizi internet sitelerinde okuyarak araştırarak öğrenmiş bir aklı evvel olarak; bu sitenin karadenize dair yapılmış sade güzel ve derli toplu ender bilgi kaynaklarından biri olduğunu söyleyebilirim :)

orda yöresel kelimeler ve atma türki bölümlerinde epeyce vakit geçirdim :) ve ne kadar keyif aldığımı anlatamam...

melal seni ağaçsevenli yapalım... :)

OnurKul
05.08.2008, 23:13
utanıyorum...

Çevreci bir köyüz fotoğraflara baksana :):):) sorun yok kınama kendini

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:19
utanıyorum...

oo bak olmadi şini hiç duymadınmı namını kardeş :D

Çevreci bir köyüz fotoğraflara baksana :):):) sorun yok kınama kendini

:alkış::alkış::alkış:

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:19
ağaçsevenli olmasam da;www.agacsevenkoyu.com un bir üyesi ve karadenizi internet sitelerinde okuyarak araştırarak öğrenmiş bir aklı evvel olarak; bu sitenin karadenize dair yapılmış sade güzel ve derli toplu ender bilgi kaynaklarından biri olduğunu söyleyebilirim :)

tşk.ederim melal o senn güzelliğin :)

Selami Trabzon'un sınırlarını sizin köy ve bizim köy çiziyor demek ki :D

Bizimde Giresun'a bir dere var. :D

kazım bizim özelliklerimiz hep aynı çıkıoo şüphelenmeye başladım :p :D

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:20
melal seni ağaçsevenli yapalım... :)

abi esra yı ağaçsevenli yaptık OF lu oldu ama melal olmuoo nuh dio peygamber demio ççç

Sadullah KAPICIOĞLU
05.08.2008, 23:40
Beyler konu başlığını oflular yapın... Tamamdır... :D

OnurKul
05.08.2008, 23:42
abi esra yı ağaçsevenli yaptık OF lu oldu ama melal olmuoo nuh dio peygamber demio ççç

Daha lokal düşünelim of olarak genellersek işimiz var :D Ağaçsevenli esra ha bu konuya bi tane mesaj yazmadı mı? yazdığı gün ağaçsevenlidir :D

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:46
Beyler konu başlığını oflular yapın... Tamamdır... :D

oldumu kardeş ::D

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:46
Daha lokal düşünelim of olarak genellersek işimiz var :D Ağaçsevenli esra ha bu konuya bi tane mesaj yazmadı mı? yazdığı gün ağaçsevenlidir :D
haklsıın abi yarın esranın buraya yazması lazım :D

OnurKul
05.08.2008, 23:49
haklsıın abi yarın esranın buraya yazması lazım :D

Haaa yazsın verelim fahri hemşeri kartını :)

Selami Gürpınar
05.08.2008, 23:50
ççç.........................

Selami Gürpınar
06.08.2008, 10:36
OF'lunun Hali Başka OF'lu doymaz Aşka Hele Bide Karadenizli Sevdiği Varsa OF'lu Doymaz Aşka :p

LazAnisT
06.08.2008, 10:46
Başlıkta sadece iki orjinal ağaçsevenli var.Bu ayıbı biran önce temizleyin ve sayınızı arttırın bence:)

Selami Gürpınar
06.08.2008, 10:51
Abi aslında sayımız çok fazla :) bi organizasyon yapioruz yarısı bizim köylü oluo ama tabi girip bişey yazan yok :D

OnurKul
06.08.2008, 16:40

buyrun kimlik kartınız :)

http://img301.imageshack.us/img301/3592/agacsevenkw6.jpg

Selami Gürpınar
06.08.2008, 16:55
ççççççççççççççççç abi koptum ya valla artık fahri hemşerilik kartımızda oldu ii ii köye bayaa adam çekecez gibi :D

OnurKul
06.08.2008, 17:04
ççççççççççççççççç abi koptum ya valla artık fahri hemşerilik kartımızda oldu ii ii köye bayaa adam çekecez gibi :D

köyün girişine barkod sistemi koyacağum :) bu kartı okutanlar girebilecek :D köyün yaylalarından ve çay bahçelerinden bu kart sahipleri ücretsiz yararlanıp köy kahvesinde %5 indirimli çay içebilecekler... Bitmedi !

Bu kart sayesinde camilerde istedikleri zaman ibadet edebilecekler ! ! ! :D :alkış:

Selami Gürpınar
06.08.2008, 17:08
köyün girişine barkod sistemi koyacağum :) bu kartı okutanlar girebilecek :D köyün yaylalarından ve çay bahçelerinden bu kart sahipleri ücretsiz yararlanıp köy kahvesinde %5 indirimli çay içebilecekler... Bitmedi !

Bu kart sayesinde camilerde istedikleri zaman ibadet edebilecekler ! ! ! :D :alkış:

çççççç abi bizim köyde bunlar olsun kesin bizimkiler kırar bunu bilion hepsi deli ççç

LazAnisT
06.08.2008, 17:11
Selami sırf sizi yanlız bırakmamak ve şevkinizin kırılmaması için bu başlığa yazıyorum haberin olsun:o

OnurKul
06.08.2008, 17:15

Madem öyle hemşerilik verelim :) çekilişsiz kurasız :D

Selami Gürpınar
06.08.2008, 17:16
abi 1 haftaya kadar diceksin selami bu başlığı çok seviyorum ve hiç çıkmak istemiyorum :D

Sadullah KAPICIOĞLU
06.08.2008, 18:11
oldumu kardeş ::D

olmadı sadece oflular kastetmiştim.. Neyse.

Bende sadullah Kapıcıoğlu... OFluyum elhamdulillah:D Halt köyüm. Yeni adı söğütlü.. Eskipazardan hayrata doğru.

OLCAY ÇAKIR
06.08.2008, 21:17
Onur duydum.
İlkmiyim?
İlkim.
Kısmet olursa ilk fırsatta Ağaçsevendeyim.

OnurKul
06.08.2008, 23:32
Onur duydum.
İlk miyim?
İlkim.
Kısmet olursa ilk fırsatta Ağaçsevendeyim.

Umarız :) ve teşekkür ederiz :)

selami yolu tarif etsene olm , gelmek isteyen çok olur :)

Selami Gürpınar
06.08.2008, 23:59
hemen ediim uçağa binip trabzon da iniyoruz ağaçseven nerde die sorun kime sorsanız söyler :)

SiNo
07.08.2008, 10:06
ula :D zamanında biz böyle başlık açınca LM hemen çullanmıştı bana kilitlemişti :D

Selami Gürpınar
07.08.2008, 16:12
ula :D zamanında biz böyle başlık açınca LM hemen çullanmıştı bana kilitlemişti :D

ama şimdi şöle bişe var biz burda byük bi çoğunluğuz Ağaçseven liler olarak onn için kapanmaz :)

Selami Gürpınar
08.08.2008, 11:09
http://agacsevenkoyu.com/images/of.JPG

http://agacsevenkoyu.com/images/off.jpg.png

Fatih Ersoy
08.08.2008, 18:08
S.a

Ağaçsevenli gençlik. Beklenen başlık sonunda açılmış. Hayırlı uğurlu olsun ;)

Selami Gürpınar
08.08.2008, 18:14
h.g toprak Ağaçsevenliler yavaş yavaş toplanıoo Kimse bilmio ne kadar kalabalık olduğumuzu :)

OnurKul
08.08.2008, 20:39
Yaz sezonu bitiyor ağaçsevenliler yavaş yavaş toplanıyor :)

Fatih Ersoy
08.08.2008, 20:44
Yarın BMN ankara halı saha maçı büyük bir çekişmeye sahne olacak zira bordo takımda ve mavi takımda 2 şer tane samrili olacak ;)

MehmetGÜRSOY61
08.08.2008, 20:48
bende sürmene fan club acıcam :D:D:D

OnurKul
08.08.2008, 20:59
ula mehmet ne kıskanç adamsın :D

61OKTAY
10.08.2008, 16:47
yeni gördüm benide yazın listeye
oktay kulak

Fatih Ersoy
10.08.2008, 20:12
Eyyy gidi burda cafe ankaradan çok adam var :D

Selami Gürpınar
10.08.2008, 21:42
yeni gördüm benide yazın listeye
oktay kulak

abicim hoşgeldin hemen listyeye ekliyorum :D bildiğin arakdaşlar varsa çağırın abi :)

Selami Gürpınar
10.08.2008, 21:43
Eyyy gidi burda cafe ankaradan çok adam var :D

:):)...........

OnurKul
10.08.2008, 23:22
Zaman gelcek bmn ankara yönetiminde ağaçsevenli olacak ! zaman gelecek FİFA ve TFF bmn ankara halısaha maçlarında sınırsız ağaçsevenli oynatma hakkı tanıyacak !

İsRa
14.08.2008, 23:24
gecikmeli de olsa sonunda gelebildim :D başlık hayırlı uğurlu olsun :)

eveet artık ilk iletimi de attığıma göre ağaçsevenli oldum mu :D fahri hemşerilik kartımı da ısrarla istiyorum :hıh :D

bu arada selaminin dediği esra benim :p

Fatih Ersoy
14.08.2008, 23:35

eveet artık ilk iletimi de attığıma göre ağaçsevenli oldum mu :D fahri hemşerilik kartımı da ısrarla istiyorum :hıh :D

Fahri hemşerilerimiz artmaya başladı :)

Aramıza hoşgeldin esra..

İsRa
14.08.2008, 23:39
hoşbulduk lato :)

gerçi benim fahri hemşeriliğim eskimek üzere ama nys :D :p

Fatih Ersoy
14.08.2008, 23:41
Yakında onlarca kişi başvuracak fahri hemşerilik için :)

Selami Gürpınar
15.08.2008, 00:16
gecikmeli de olsa sonunda gelebildim başlık hayırlı uğurlu olsun :)

eveet artık ilk iletimi de attığıma göre ağaçsevenli oldum mu :D fahri hemşerilik kartımı da ısrarla istiyorum :hıh

bu arada selaminin dediği esra benim

esracan hoşgeldin sana hemşerilik kartına gerek yok da ne kartı sen has OF / AĞAÇSEVEN lisin da :D

hoşbulduk lato :)

gerçi benim fahri hemşeriliğim eskimek üzere ama nys :D :p

eskidi bile ççç

Yakında onlarca kişi başvuracak fahri hemşerilik için :)

aslında çok gelen varda toprak biliosun herkezi yapmıoruz herkez olamaz belli kişşiler ;)

İsRa
15.08.2008, 17:29
saolasın toprakım :D :)

Selami Gürpınar
19.08.2008, 12:30
Nerelerdesin esra :( gel da artık topraklarına :)

Selami Gürpınar
20.08.2008, 17:32
http://agacsevenkoyu.com/images/samri14.jpg
http://agacsevenkoyu.com/images/samri15.jpg
http://agacsevenkoyu.com/images/samri16.jpg

Selami Gürpınar
23.08.2008, 00:57
ey gidi memleketim geleceğum saa az kaldi aaaaaaaaaaaaaaaaaz 10 güne kalmaz Allahın izniyle geleceğum bekle beni samri ...

OnurKul
23.08.2008, 02:11

http://img128.imageshack.us/img128/6960/kimiklihc7.jpg

Hayırlı uğurlu olsun... darısı diğer kardeşleirmizin başına :)

İsRa
23.08.2008, 14:51
saaolasın onur :)

geldim toprakım :D

Selami Gürpınar
23.08.2008, 15:08
H.g toprakım :) kartında hazır artık havanı atabilrsin herkeze ççç

İsRa
23.08.2008, 15:41
tabi atarım :D

Selami Gürpınar
25.08.2008, 17:58
Yeni bir üyemiz daha var ki oda ağaçsevenliymiş yeni öğreniyorum Soner_61

Ahmet Ertürk
25.08.2008, 23:03
Selami kanka baya varmış ağaçsevenli bmn de :) bilmiyodum bak :)

Selami Gürpınar
25.08.2008, 23:06
kanka biz dünyanın her tarafında varız ççç sende bilmiomuş gibi kötü akörende bile vardı la daha ne olsun .. :):)

Ömer SEVİNÇ
27.08.2008, 00:14
Bu başlık 3-4 kişinin konuştuğu çet kanalı olmuş:S

Selami Gürpınar
27.08.2008, 00:20
aslında bir çok kişi var ama bilmio bu başlığı :)

OnurKul
27.08.2008, 04:20
Bu başlık 3-4 kişinin konuştuğu çet kanalı olmuş:S

su akar yolunu bulur. ağaçsevenli arkadaşlarımız vardır. kendilerini zaman zaman bu başlıkta göstermektedirler. Ters bir durum varsa yöneticilere bildirebilirsin.

SiNo
27.08.2008, 15:48
ZINGG:d

http://img211.imageshack.us/img211/2948/part1jt5.jpg

Selami Gürpınar
27.08.2008, 20:02
ççç gülüorum sana çekemiomusunnuz yoksa .. :D

SiNo
27.08.2008, 21:12
çekemiyor değil selo zamanında böyle konuları kapattılar şimdide kapansın;)

Fatih Ersoy
27.08.2008, 21:18

Konu ile ilgili açıklama BMN-Danışma bölümünde yapılmıştır. ;)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168&page=36

Selami Gürpınar
27.08.2008, 21:31

kardeşimn bencec sen bu konuları takip etmemişsin lato nun verdiği link te kaya abinin yazısını okumanı isterim ;)

SiNo
28.08.2008, 01:47
ben o yazıyı okudum daha önceden ileride kitlenirse böyle konular demedi demeyin ;)

OnurKul
28.08.2008, 01:53
ben o yazıyı okudum daha önceden ileride kitlenirse böyle konular demedi demeyin ;)

burda kimse köylüsünü aramıyor bu forumda ağaçsevenli insanlar var farkındaysan onlarda yazıyor ayrıca bir hoşluk güzellik düşündük fahri hemşerilik diye bişey yaptık, köyümüzü seven bundan faydalanabiliyor :):)

şaka bir yana konu kapatılırsa oturup ağlamayız ama kına yakanlarıda görmek istemeyiz :)

sen bırak bu başlığı, biz demedi demeyiz ;)

Ömer SEVİNÇ
28.08.2008, 12:23
Birbirini seven, konuşmak isteyen, güzel bir ortam oluşturmak isteyen her 3-4 kişi başlık açacaksa işimiz var. Gidin msn'den konuşun istediğiniz kadar. Bordomavi.net'in amacı bu değil. Yönetimsel bir boşluk var bence bu konuda..

OLCAY ÇAKIR
28.08.2008, 12:30
Bilakis çok sempatik bir başlık.
Bende fahri hemşehrileriyim.

Fotoğraflar müthiş.

Kime ne zararı var o kısmı anlamadım.?

TURHAN
28.08.2008, 13:57
Yönetici arkadaşlarımız ile yapmış olduğumuz istişarede bu tip konuların kapatılmasına karar verdik.

Her ne kadar başlık masumane duygularla açılmış olsada Karadeniz'in köyleri saymak ile bitmez.Her biri fahri hemşehrilik için bir başlık açsa forumun halini düşünemiyorum.

Hemşehrileri ile yakınlaşmak isteyen üyeler için zaten gerekli başlıklar mevcut