PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Athletic Bilbao Formasına Reklâm Aldı

Özkan
04.08.2008, 03:05
Sonunda bu da oldu ve 110 yıllık çınar, en önemli geleneklerinden birisini târîhin tozlu sayfalarına atarak formasına reklâm aldı. Bask Bölgesi'nin en önemli petrol şirketlerinden olan Petronor, yıllık 2 milyon Euro gibi La Liga standartlarında komik bir para karşılığında Bask millî takımının formasına reklâm verdi.

http://bp3.blogger.com/_J1xM0arkJPo/SI-HbIf6E2I/AAAAAAAAH2g/L93fAdSSIag/s1600/Capture_3.jpg

Bu resimde de terbiyesiz herifler utanmadan poz vermiş. Fernando García Macua adındaki başkan olacak tıynetsiz herif gitmezse Bilbao'ya yabancı, hattâ İspanyol futbolcular gelecek, belki de ismi de "Real Bilbao" olacak.

http://bp2.blogger.com/_J1xM0arkJPo/SI-Ha8lG1hI/AAAAAAAAH2Y/XJu7DY1V_qg/s1600/Capture_2.jpg

Bu saatten sonra tıpkı Barcelona gibi Bilbao da sıradan bir İspanyol takımıdır.

Cem Akyüz
04.08.2008, 03:07
haberi okumuştum başka sitelerde yakıştıramadım Bilbao ya Bask insanı bunu iyi karşılamayacaktır

Kadir
04.08.2008, 03:35
Bölücü Bilbao gibi Türkiye'de bir takım olsa tam olay olur.

Berk
04.08.2008, 08:29
Formasına reklam alan sıradan bir takım mı oluyor.Barcelona reklamdan para girmiyor kasasına 'unicef'in hayrına yapılıyor..;)

Bilbao'nun ise 2 milyon € gibi çok basit bi rakama geleneğini satması çok aptalca ve ilginç..

seyyah61
04.08.2008, 08:38
Bence cok abartiyorlar. Hadi reklam almama neyse anlasilir ama Bask bölgesi disinda oyuncu oynatmamlari bana sacma geliyor. Biraz da irkcilik oluyor bu. Tam öz evlatci bunlar. :D

Vkgz
04.08.2008, 10:13
alabilir ne varki bunda

Sacit
04.08.2008, 11:52
Sonunda bu da oldu ve 110 yıllık çınar, en önemli geleneklerinden birisini târîhin tozlu sayfalarına atarak formasına reklâm aldı. Bask Bölgesi'nin en önemli petrol şirketlerinden olan Petronor, yıllık 2 milyon Euro gibi La Liga standartlarında komik bir para karşılığında Bask millî takımının formasına reklâm verdi.

http://bp3.blogger.com/_J1xM0arkJPo/SI-HbIf6E2I/AAAAAAAAH2g/L93fAdSSIag/s1600/Capture_3.jpg

Bu resimde de terbiyesiz herifler utanmadan poz vermiş. Fernando García Macua adındaki başkan olacak tıynetsiz herif gitmezse Bilbao'ya yabancı, hattâ İspanyol futbolcular gelecek, belki de ismi de "Real Bilbao" olacak.

Bu saatten sonra tıpkı Barcelona gibi Bilbao da sıradan bir İspanyol takımıdır.

ne demek sıradan bir takımdır.. Barça, dünya daki bütün çocuklarının sesidir, aldığı göğüs reklamından da anlaman lazım.. bunu hiç bir zaman gözardı etme, iyi düşün de yorum yap..

Selman
04.08.2008, 12:32
Barca formasına aldığı reklamdan para kazanmıyor ki.Bilbao ile karşılaştıramazsınız bile.Unicef reklamı taşıyor bildiğiniz gibi, kurumun amacını yazmamıza gerek yok sanırım.Olur da bir gün aldığı reklamdan para kazanırsa o zaman eşdeğer tutabiliriz diğer takımlarla.

TSezgin61
04.08.2008, 13:24
barcelonanin hangi sebeble gelenegini bozdugu bile basli basina nekadar büyük bir kulüp oldugunun bir göstergesidir...

ama atl. bilbaonun 2 milyon € gibi bir rakama gelenegini bozmasi sacmalik...

Özkan
04.08.2008, 16:30
Barcelona'nın taraftârını forma reklâmı fikrine alıştırmaya çalışltığını görmemek saflık olur.

Bilbao'nun aldığı reklâm ya da oynattığı futbolcular beni ilgilendirmiyor. Bölücü tavırlarını falan desteklemiyorum. Tek derdim geleneklerin bu kadar kolay harcanması. Espanyol, ismini Katalanca yazınca da aynı şekilde sinirlenmiştim.

Uğurtan
09.08.2008, 05:55
Barcelona'yı da şu mevzuya soktunuz ya söyleyecek söz bulamıyorum.. :) Barcelona'nın milyonlarca doları elinin tersiyle ittiği yılıda hatırlıyorum.. Bugün Barcelona deseki göğüs reklamı alıyorum dünyadaki bütün futbol kulüplerindeki göğüs reklamı ücretlerinden çok daha büyük meblağa verir.. Ama para için bu geleneği bozucağını hiç ama hiç sanmıyorum..

Bilbao2ya gelirsek demekki değerleri onların bu kadar basitmiş.. Onlarda global dünyaya ayak uydurmuşlar.. Yalnız komik bir rakama gerçekten ilginçmiş..

Barça'ya laf yok Selman müdehale et lütfen :p

immortal_TS
09.08.2008, 09:28
ne demek sıradan bir takımdır.. Barça, dünya daki bütün çocuklarının sesidir, aldığı göğüs reklamından da anlaman lazım.. bunu hiç bir zaman gözardı etme, iyi düşün de yorum yap..

Chelseda gençlerin sesidir sacit :D:D

immortal_TS
09.08.2008, 09:30
Barca formasına aldığı reklamdan para kazanmıyor ki.Bilbao ile karşılaştıramazsınız bile.Unicef reklamı taşıyor bildiğiniz gibi, kurumun amacını yazmamıza gerek yok sanırım.Olur da bir gün aldığı reklamdan para kazanırsa o zaman eşdeğer tutabiliriz diğer takımlarla.

Barçayı diğer takımlardan ayıran tek özelliği unicef reklamı taşıması, yoksa sende biliyosun sıradan bir takım olduğunu :D

LazAnisT
09.08.2008, 09:35
Bilbao başkanı Trabzonspor maçının olduğu gün bizimkilere ''siz istanbul takımlarına karşı direniyorsunuz biz tüm ispanyaya karşı direniyoruz'' gibisinden çok hoş şeyler söylemişti.O zamanki başkanla şimdiki başkanları aynı kişimi bilmiyorum ama araştırılsın aldıkları bu reklamında siyasi bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum..

pReN@_61
09.08.2008, 10:33
"yıllık 2 milyon Euro gibi La Liga standartlarında komik bir para karşılığında "

ilginç.

:)

Berat
09.08.2008, 11:24
"Kahrolsun endüstriyel futbol" diyorum,başka da birşey demiyorum..

Sacit
09.08.2008, 11:26

genç ya da yetişkin her ne ise :cool:
çelsi çok gerilerde bu işler için :D

Barça hakkında hiç kimse bilmeden yorum yapamaz.. ;)

Kaya
09.08.2008, 11:39
Bölücü ve ırkçı Athletic Bilbao kendine uygun bir reklam almıştır... :)

Vkgz
09.08.2008, 12:16

chelsea zengin abilerin brujuvanın sesi.

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2009, 20:13
barcelona ya kimse bu konud alaf atmasın onlar hayır işi için aldılar o reklamı...

6Şafak Aydın1
11.02.2009, 18:21
bilbao hakkinda yorum yapmiyacagim, yapamamda zaten ne olup bitiyor sadece haberlerden, yazilardan okuyoruz.

bir yazida bilbaonun sadce bilbaolu oyunculardan kurulu takim prensiplerini 1980li yillarda hayata gecirmesinden halbuki klüp cok daha eskilere dayandigindan söz edilirdi.

Vkgz
11.02.2009, 20:25
almaması saçmaydı zaten.

Mollasalihoğlu
11.02.2009, 21:36
devrim yine kendi evlatlarını yiyor :D

OYılmaz
13.02.2009, 14:28
Ne alakası var diyeceksiniz ama Athletic Bilbao ve Karşıyaka kardeş takımlar :)

Serdær
13.02.2009, 15:11

Kayseri Erciyes ile İnter'in olduğu gibi :)

28TS61
13.02.2009, 15:26
Formasına reklam alan sıradan bir takım mı oluyor.Barcelona reklamdan para girmiyor kasasına 'unicef'in hayrına yapılıyor..;)

Bilbao'nun ise 2 milyon € gibi çok basit bi rakama geleneğini satması çok aptalca ve ilginç..

biz 2 milyon yok diye oyuncu alamiyoruz, bunlarida unutmayalim, 2 milyon o kadarda basit degil bence

Mayls
13.02.2009, 15:26
2 milyon gerçekten komik bir rakam. İnsan iki milyona davasını satar mı :) Sevmiyorum Athletic'i. Kaya abinin de dediği gibi, bölücü ve ırkçı.

OYılmaz
13.02.2009, 15:32

Bir Bask diyarı: Karşıyaka

"Türkiye ikinci liginde oynayan Karşıyaka'nın taraftarları, takımlarını Bask bayraklarıyla (İkurrina) destekliyor."

BILBAO - İspanya'daki Bask bölgesinin takımı Athletic Bilbao'nun aylık dergisi 'Athletic Club'ın aralık sayısında 'Türkiye'de Bask bayrakları' başlığıyla Karşıyaka'yla ilgili üç sayfalık bir habere yer verildi. Nedeni ise Bilbao kulübünün Bask diyarı dışında, diyasporadaki tek temsilcisinin Karşıyaka olması!
Sekiz yıl önce sıkı bir Karşıyaka taraftarı Volkan Derya Özsökmen, çalışmak için Bilbao kentine gidiyor ve Athletic Bilbao maçlarını takip ederken San Mames Stadı'nın tribünlerinde gözüne çarpan kırmızı-yeşil-beyaz renklerdeki Bask özerk bölgesinin bayrağı 'İkurrina'yı görünce bu bayrağı İzmir'e, Kaf Kaf tribünlerine taşıyor. Karşıyaka'nın Türk futbolundaki önemi şu cümlelerle belirtiliyor: "Bilbao'dan 3 bin 500 kilometre uzakta, Ege Denizi'nin kıyısındaki İzmir'in takımı. 1912'de kuruldu ve ülkenin en köklü beşinci futbol takımı unvanına sahip. Şampiyonluğa erişemedi fakat daima Türk futbolunun en büyük takımlarından biri oldu.
Karşıyaka gibi geçmişi arıyor
1980'de ezeli rakipleri Göztepe'yle oynadıkları karşılaşmayı izleyen 80 bin kişi, bir ikinci lig maçını izleyen en kalabalık seyirci grubu olarak futbol tarihine geçti. Litvanyalı kaleci Stauce ve Yusuf Fofana gibi oyuncuları kadrolarında barındırdılar. Şimdi, yedi yıl önce veda ettikleri birinci lige geri dönmek için mücadele ediyorlar ve geri döndükleri gün Karşıyaka caddelerinde Bask bayraklarıyla şampiyonluk turu atacaklar."
Haberde, Karşıyaka bayrağındaki kırmızının Yunan işgaline karşı Türklüğü, yeşilin ise İslamı temsil ettiği belirtiliyor. Aynı renkleri taşıyan Bask bayrağında ise kırmızı fon Bask halkını, yeşil şerit çarmıha gerilmiş Aziz Andres'i, ortadaki beyaz bant ise Katolikliği simgeliyor. 1898'de kurulan ve İspanya birinci liginde Barcelona ve Madrid'le birlikte küme düşmeyen üç takımdan biri olan Athletic şu sıralar tıpkı 'kardeşi' Kaf Kaf gibi parlak günlere dönmek için çabalıyor. Sadece Bask kökenli oyuncularla sahaya çıkma geleneğini koruyarak mabedi 'La Catedral'i yeniden şenlendirmek istiyor.

http://img.frmtr.com/customavatars/avatar132751_14.gif

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2d/Flag_of_the_Basque_Country.svg/250px-Flag_of_the_Basque_Country.svg.png

2006 tarihinden bir haber

Muhammet
13.02.2009, 16:26
Az paraya almışlar ama normal bu da sanırım.

asil suskun
13.02.2009, 16:35
sahsi görüsümdür sponsorlar formaya ayri bir güzellik katiyor

Hüseyin İlkin
13.02.2009, 16:41
http://i0902.hizliresim.com/2009/2/13/1923.jpg

İşte sponsorlu bir resim .

Hiç eklenmemiş ekliyim dedim :)

Harun-61
13.02.2009, 16:51
sagolasin Hüseyin....

Hasan61
13.02.2009, 17:01
bilbao benim için sıradan bir ispanyol takımı olmuştur.....