PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Habertürk'e Uyarı Maili!

UZLU
29.07.2008, 14:58
Arkadaşlar geçen hafta içinde adı geçen kanalın akşam haberlerini takiben spor haberleri kuşağında takımımız, yönetimimiz ve yönetimimizin yaptığı transfer çalışmalarını "Konyaspor ile ilgili" ve transfer sayısının çokluğunun ele alındığı bir haberde küçümseyici bir tutumla değerlendiren, yönetimi "TARAFTARA KENDİNİ KABUL ETTİRMEK VE TANITMAK AMACI İLE" çok ve gereksiz transferler yapan acemi bir oluşum gibi gösteren bir haber yapıldı. Bu kanalın takımımız ile ilgili küçümseyici tavrı spor haberlerini yeni sunmaya başlayan genç arkadaşla birlikte rahatsız edici boyutlara ulaştı. Haberlerin metinlerini kimin yazdığını da bilmediğimden adı geçen kanala web sayfası üzerinden ve bize ulaşın kısmından aşağıdaki mesajı attım, iyi de ettim, aynı haberi gören varsa veya bundan sonra bu kanalı takip ederken spor haberlerinde benzer bir seviyesizliğe tanık olursanız sizlerinde tepkime katılacağınızı umuyorum. Şimdilik gayet seviyeli şekilde uyardım, sizlerde medyadaki bu tür kasıtlı terbiyesizlikleri takip edip paylaşırsanız sevinirim,

Gönderdiğim mesaj metni aşağıdadır, yetkili arkadaşlar konu başlığını beğenmez ise değiştirebil rveya kaldırabilirler ama bu tür tavırlarla habercilik!!! yaptığını sanan kurumlara karşı lütfen seviyeli şekilde uyarıcı olalım, selamlar ve saygılar...

"Değerli Habertürk Tv yetkilileri. Evimizde ülkemizden ve dünyadan haber almak adına tercih ettiğimiz ve güvendiğimiz az sayıdaki Tv kanalından birisiniz. Ancak son günlerde haber kuşağında "spor" haberlerini yeni yeni sunmaya başlayan ve yaşı sanırım 30 lara yakın genç kardeşim ve ona bu haberlerin metnini hazırlayan şahısla ilgili "tarafsızlık ve gerçekleri kavrayabilme yetisi" noktalarında ciddi sıkıntılar yaşamaktayım. Ben bir Trabzonspor taraftarıyım, takımımızla ilgili haber yapılırken kullanılan üslup genellikle Türkiye futbol tarihini bilmeyen bir uslupla ve bu üslup camiamızı küçük düşürücü veya bu spor dalında hiç ama hiç önemi olmayan bir camiaymışız imajı doğuracak kelimelerin özellikle kullanıldığı haberler!! olarak sunuluyor, sözgelimi; 6 adet şampiyonluğu bulunan ve bunları bileğinin hakkı ile alan camiamızın transfer politikası "yönetimimizin taraftara kendini kabul ettirebilmesi ve kendini tanıtması" amacı ile yapılmış amatör bir çalışma gibi ve aşağılaycı bir üslupla sunulmakta, haberi yapan arkadaşımız genç ise okuyup bilgi sahibi olmadan ve mevcut yönetimin bu kulüpte 15 sene önce de görev yaptığını ve 96 da şampiyonluğu kaçıran kadronun alt yapısını hazırladığını bilmeden böyle abuk sabuk haber metni hazırlaması anlamlı olabilir ama bu haberi ligde hiç bir zaman iddiası olamayacak takımların haberini verirken aynı cümled konu hakkındaki bu kanısını desteklemek amacı ile söylemesi tek kelime ile cehalettir, cehalet değilsede kendi kişisel taraftarlık duygularının esiri olarak bir başka büyüğü, göğsündeki yıldızın bedelini alın teri ile ödemiş, o tek yıldızda hiç şaibesi olmayan bir büyüğü karalayarak egolarını tatmin etme çabasıdır. Bu haberleri hazırlayan arkadaş ya habercilik adına objektif olmayı becerebilsin veya sizler tarafından "hakkettmediği her halinden belli olan bu haber kuşağını hazırlamasın" ya da yazdığı metni hazırlamadan önce oturup Türk Futbol tarihini bir kez daha okusun, görme özürlü değilse ne demek istediğimi orada bulacaktır, anlama özürlü ise bu tür bir insanı kanalınızda çalıştırıp sorumluluk vermenin faturası da sadece size aittir. Son kez söylüyorum ki; bizim camia olarak kimseye ispat edeceğimiz bir büyüklük-küçüklük derdimiz yok, ülkemiz futbol tarihi zaten bunu yazıyor ama ligde rekabetin 4 ayağından biri olan takımı küçümseyici cümleler ile anmak siz dahil hiç bir kurum ve kişinin "haddi değil". Beğenmiyorsnız camiamızı haberlerinize konu yapmayn ama haber yapacaksanız da kullandığınız cümleleri özenle seçin veya seçecek olan tarafsız birilerine yetki ve sorumluluk verin. Camiamızla ilgili bu tür küçümseyici, yanlı ve cehalet kokan haber sunumlarınızın devam etmesi durumunda mensubu bulunduğum taraftar organizasyonunun ve bunun ardından tüm camiamızın sizlerin bu tavrı konusunda demokratik ve tepkisel hak ile harekete geçmesini sağlamak için elimden geleni yapacağımı şimdiden size garanti edebilirim. Gerekli uyarıyı konu ile ilgili şahsa ileteceğinizi umuyor ve size şimdilik iyi çalışmalar diliyorum, saygılarımla, Yrd.Doç.Dr.Erdoğan UZLU "

gudoz81
29.07.2008, 15:18
kardeşim döşenmişsin yazıyı okumaktan keyif duydum bileğine yüreğine sağlık.

Şenol Altunsoy
29.07.2008, 15:23
Eliniz yüreğinize sağlık gerçekten böyle yapmak lazım en küçük olumsuzluğun atlanmadan üstüne gidilmesi lazım

otuken55
29.07.2008, 15:31
hocam eline diline sağlık

bkandil
29.07.2008, 15:39
hocam elinize kolunuza sağlık. ne idüğü belirsiz, konusunda çömez denilebilecek insanları belli yerlere getrip yorumcu, yazar vs. sıfatı vererek çalıştıran medyaya en güzel tepkiyi vermişsiniz.

Kemal Musaoğlu
29.07.2008, 15:40
elinize sağlık çok güzel bir eleştiri olmuş.

AyKaN
29.07.2008, 15:49
Malum cinayetten sonra Analiz adı altında isimsiz olarak 'Ordu Trabzon'a müdahele etsin' başlıklı yazıyı sitelerininin baş köşesine koyanlardan başka birşey beklememek lazım.

Bir de olaya şöyle bakıyorum, en azından kıvırmıyorlar, firki neyse zikri de o.

UZLU
29.07.2008, 15:53
benim tek sıkıntım, insanların istanbul dükalığına yaranmak için basında yer edindikleri andan itibaren yaptıkları iğrençliklerin, konunun muhattaplarının dikkatinden kaçmadığını bilmelerini sağlamak, yoksa iyice aymazlaşıp azıtıyorlar ve buna tahammül edemiyorum, sporun ahlakı saha içinde olduğu kadar telafuz edildiği her ortamda olmalı, yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler...

canafar61
29.07.2008, 16:12
sayın hocam ağzına yüreğine eline sağlık valla çok iyi etmişsin bu geçmişten bi haber yaşayan günlük takım değiştiren zihniyetin tohumları olan bu şahıslara verilebilecek en iyi cevabı vermişsin helal olsun sana
hocam onların anlamadığı daha doğrusu zoruna giden şen nedir biliyomusun
hemen söyleyeyim bir takım 25 sene şampiyonluk görmemesine rağmen hala daha bu kadar fanatik ve tutukulu bi taraftara nasıl sahip olur bunu anlayamıyorlar ve daha doğrusu anlayamıyorlar
anlayamazlarda zaten bizim için trabzonsporun ne demek olduğu onlar anlamasın hocam biz sonsuza dek trabzonsporu yüceltmeye and içmedik mi bırak cahiller anlamasın oda bizim ayrıcalığımız olsun

SENKİ GURURUMUZ OLDUN BAŞIMIZI TUTTUN HEP DİK BİZDE SENİ SONSUZA DEK YAŞATMAYA AND İÇTİK
:sevinç:

İsmail Çavuşoğlu
29.07.2008, 16:19
Çok güzel bir eleştiri yazısı olmuş.tebrikler.bizlerde hocamızı yalnız bırakmayalım maillerimizi gönderelim..

Bülent Bayraktar
29.07.2008, 16:50
kime mail atacağımızı şaşırdık
nedense hiç kimse bizi çekemiyor

Ömer SEVİNÇ
29.07.2008, 16:52
Bu iş artık herkes deli bir ben akıllıyıma dönmeye başladı. Yerel medya tukaka, Lig Tv tukaka, D-Smart tukaka, Habertürk tukaka, Fotomaç tukaka, İstanbul medyası tukaka....

Kavga etmediğimiz herhangi bir unsur kaldı mı ülkede?

TS-FAN
29.07.2008, 16:55
Sizi tebrik ediyorum.Medeni bir şekilde tepkiyi her zaman takdir ederim.
Ben de birçok yayın organına benzer tepkileri defalarca yapmış birisi olarak bu tepkilerin hakkımız olduğu ve medenice yapıldığı sürece de yapılması gerektiği düşüncesindeyim.
Sessiz kalmak kabullenmek veya onaylamak anlamına gelir.
Haksız,yanlış,alaycı,küçük düşürücü,önemsemeyen yazılar ve yorumlar her zaman tepkimizi alacaktır.
Saygılar,tebrikler.

Ali Özcan
29.07.2008, 17:00
Bu iş artık herkes deli bir ben akıllıyıma dönmeye başladı. Yerel medya tukaka, Lig Tv tukaka, D-Smart tukaka, Habertürk tukaka, Fotomaç tukaka, İstanbul medyası tukaka....

katılıyorum...her olumsuz haber için bir yerlere mail atmak ve bununla ilgili konu açmak, kurumlarla kavga etmek lig öncesi gereksiz yere ortamı gerecektir...Sonuçta adı üstünde "yorumcu" bunlar...her aleyhimizde yorum yapana tepki verecekesek, dünyada tepki vermekten başka bir iş yapamayız...Bu d-smart olayı da böyle, lig tv de...Hatta bu 3 başlık birleştirliebilir...Sürekli eleştirmeye başladık...Tabi transfer erken bitince, takım da henüz maç yapmayınca eleştirecek bir şeyler bulmak lazım:rolleyes:

zisinoli
29.07.2008, 17:09
Damarlar aynı akıyor.Teşekkürler hocam..

pReN@_61
29.07.2008, 17:20
çekemeyenler gittikçe çoğalıyor nedense..

Nytre
29.07.2008, 17:20
ellerinize sağlık güzel yazı olmuş. eğer cevap gelirse onu da bu sayfalarda görmek isteriz.

Osman Yavuz
29.07.2008, 17:25
Çok güzel bir mail olmuş.Teşekkürler, elinize sağlık.Kapak olur inşallah bu mail onlara.

OKANIZM
29.07.2008, 17:55
siyasi ve ideoloji peşinde olan kanalların tipik haber yayınları.normal karsılamak lazım....suruktan nem kapmayın ::::)

mensure 61
29.07.2008, 18:12
Yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı...

şahinler61
29.07.2008, 18:58
ulan hanginize yetişecez yeter yahttp://img185.imageshack.us/img185/3116/smileyangryorangegy8.png

Cagdas Topal
29.07.2008, 19:51
Abicim seni tebrik ediyorum , cok güzel yazmıssın :alkış:

UZLU
29.07.2008, 20:36
Cevap gelirse buraya yazarım, bazı kardeşlerim "önemsememek gerektiğini" söylemişler, saygı duyarım, bu genç yaşta bu sabrı gösterebilmeleri takdire şayandır benim tarafımdan, yanlız bir genç kardeşimin (belliki hiç nem tutmama özelliğine sahip) görüşü üslup olarak benim yazıma karşılık pek hoş durmamış, espiri yaptığını biliyorum ama kendisinden yaşı kadar büyüklerle fikir paylaşırken biraz daha özenli olması onu tanıyan tüm sevenlerini mutlu eder sanırım!!, yine de tüm katkılarınız için teşekkürler, nihayetinde camia hepimizin ve ben tüm şampiyonluklarda bayrak sallamış Trabzon'lu bir abiniz olarak konuyu bilginize sundum, bende sabır tek bir nem zerresi kadardır : ))) kolay algılar dozunda tepki veririm (ilk etapta elbette yaş ve konumumuza uygun oluyor ama sonrası her Trabzonlu gibi), neyse, şimdilik Kandiliniz de Mübarek olsun deyip konuyu uzatmayayım, sevgi ve muhabbetlerimle...

Ömer SEVİNÇ
29.07.2008, 21:33
Hocam yazdıklarınızla eğer beni kastettiyseniz benim yukarıdaki metinle ilgili bir sıkıntım olmadığını bilin. Tabi ki ben de istiyorum her yerde Trabzonspor adı geçsin, herkes Trabzonspor ismini ağzına alırken birkaç defa düşünsün. Ama her hıyarım var diyene de tuzlukla yetişemeyiz ki. Sürekli bir yerlere tepki vermemiz bana yanlış geliyor. Yoksa özelde size karşı bir lafım yok benim..

Yaş ve konum meselesinde ise üzüldüm biraz. Üslubumda çok büyük bir saygısızlık göremiyorum ben..

UZLU
30.07.2008, 09:22
Belki de yazısından alındığım sen olmadığın için yazında herhangi bir saygısızlık veya eleştirdiğim diğer hususları göremiyorsundur : ))) kısacası senin yazına hiç bir lafım yok, nihayetinde benim gibi herkes fikrini beyan edebilmeli, birbirimize karşı uslubumuzu zaten hep iyi bir seviyede tutuyoruz, bazen ben veya genç arkadaşlar hatalı (bu da göreceli aslında, bana göre incitici ona göre normal kelimeler) üslup benimseyebiliyor ama bu serzenişimiz haricinde kimsenin gönlünü kırma niyetinde değilim, bu başlığı açarken de "siz de yazın vs." talebimin olmadığı yazıdan anlaşılıyor zaten. Ayrıca bu benim kişisel tepkim, saygı sınırları içerisinde kaldığım sürece konunun basındaki muhattapları bana saygı göstermek durumunda, dediğim gibi su 100 C'de kaynıyor olabilir ben ise 61 C'de : ))). Kısacası sana gönül koymadım, argoyu (kendimden bu konuda ciddi derecede şikayetçi olsamda) sık kullanırım ama yeri ve durumuna göre. Bu platformda birbirimizle konuşurken elbette samimiyet söz konusu olabilir, nihayetinde sevdamız aynı ama bu samimiyeti ortaya koymanın göstergesi çizgi dışı "kelimeler veya ata sözleri" kullanmak olmasın : ))) Neyse, uzatmyayım, derdimi anlattım sanırım, olabilir, biz de gençken ne hatalar yaptık, iyiki hoş gören büyüklerimiz varmış diyoruz şimdilerde, herkes kendine iyi baksın, saygılar ve selamlar hepinize....

sessizkral_1
30.07.2008, 09:39
ulan hanginize yetişecez yeter yahttp://img185.imageshack.us/img185/3116/smileyangryorangegy8.png
evt aynen medyanın hepsi yanlı..zaten medyadan memnun olan taraftar yokkki.ezikler bile memnun değil...bizi düşünün artık

Semih
30.07.2008, 09:58
kraldan çok kralcı...ezikten çok ezikçi medya..

Ahmet Faruk
30.07.2008, 10:05
Şu bir gerçek ki, 30 yılda kazandığımız itibarı 2 yılda kaybettik. Ve tekrar aynı seviyeye gelmek en az 5 yılımızı alacaktır, o da çok başarılı olursak....

Ertan OKUMUŞ
30.07.2008, 10:49

hepsine yeteriz sen merak etme :bmn3:

Bulut61-34
30.07.2008, 10:50

Hepsine...

Hiçbirini es geçmeden hepsine..

Büyük potansiyeli olan, büyük bir camiayız hepsine yeteriz.

Hepimiz ayrı ayrı hepsine yetişemeyiz ama birine ben, birene sen, birine o yetişecektir muhakkak.

Bulut61-34
30.07.2008, 10:51
hepsine yeteriz sen merak etme :bmn3:

Pişti olmuşuz nerdeyse. :)

A.İLELİ61
30.07.2008, 11:30
Uzlu hocam ağzına, yüreğine sağlık...Allah razı olsun senden ve senin gibilerden...

Bu 'her yoruma, her eleştiriye mailmi atacağız, tepkimi göstereceğiz' diyen arkadaşlar...İyi niyetlisiniz ama biraz dikkat..TRABZONSPOR, istanbul efendilerini alaşağı ettiği günden beri hiçbir basın-medya kuruluşu ve spor adamı! müsveddeleri tarafından övülmemiş, takdire değer görülmemiş ve yorum yaparken tarafsız olamamışlardır..
Tamam eleştiriye açık olalım ama hangilerine...!! Bu ülkede yeni bir atılım yapmış, Fatihin İstanbulu fethi gibi, bir devri kapayıp, yeni bir sayfa açmış olan TRABZONSPORUMUZU eleştirmekten ziyade aşağılayan, küçük düşüren ve milletin gözünde sıradan ve küçük bir takım izlenimi yaratmaya çalışan kişilere karşımı...!! ki belki de TRABZONSPOR taraftarı olmayı, o renklere gönül vermeyi içinden geçiren yeni neslin gözünde bu haberler nasıl bir etki yaratır bi düşünelim...

Amaç TRABZONSPORU tarafsız ve objektif olarak eleştirmekse amenna ammaa amaç TRABZONSPORUMUZDAN bir parça koparmaya çalışmaksa; buna ne onların gücü yeter ne de biz müsaade ederiz..

bakigokhan
30.07.2008, 12:33

Bir gün Anadolu'da köyün birine bir Derviş gelmiş. Köylüye, belirli bir tarihte bir yağmur yağacağını o gün kimsenin su içmemesini söylemiş. Çünkü o yağmur suyu içme suyuna karıştığında o sudan içenlerin hepsi delirecekmiş. O gün gelmiş ama köydeki herkes dervişin dediğini unutmuş. Bir kişi hariç. Tabi olan olmuş herkes delirmiş. Sadece dervişin dediklerini hatırlayan dedlirmemiş. O na da köylüler deli demişler.

Bu da buna benzer birilerinin senin doğrularını parayla satınalmasına izin vermediğin sürece sana deli derler. Şimdi Trabzon da kendi doğrularını savunduğu için. Ekonomik gücünü milletinin kanına değiştirmiş adamların kazandığı sosyal statüyü kabul etmediğimiz sürece sana da bana da deli derler. Eyvallah onlar normalse ben zaten anormalliği kabul ederim.

Pardon Uzlu hocam tebrikler. Eline koluna sağlık da nacizane görüşüm biraz imalı olmuş gibi:) Hani daha direkt söylemek lazım bu gibilere yoksa anlamıyorlar:) Bunu yapma... oraya git... buradan dön gibi:) sonuçta herkesin ortalama zeka seviyesine sahip olması mümkün değil eksik akıllılar ancak böyle yönetilir:)

M.S.SOFU
30.07.2008, 12:38
Bir gün Anadolu'da köyün birine bir Derviş gelmiş. Köylüye, belirli bir tarihte bir yağmur yağacağını o gün kimsenin su içmemesini söylemiş. Çünkü o yağmur suyu içme suyuna karıştığında o sudan içenlerin hepsi delirecekmiş. O gün gelmiş ama köydeki herkes dervişin dediğini unutmuş. Bir kişi hariç. Tabi olan olmuş herkes delirmiş. Sadece dervişin dediklerini hatırlayan dedlirmemiş. O na da köylüler deli demişler.

Bu da buna benzer birilerinin senin doğrularını parayla satınalmasına izin vermediğin sürece sana deli derler. Şimdi Trabzon da kendi doğrularını savunduğu için. Ekonomik gücünü milletinin kanına değiştirmiş adamların kazandığı sosyal statüyü kabul etmediğimiz sürece sana da bana da deli derler. Eyvallah onlar normalse ben zaten anormalliği kabul ederim.

Pardon Uzlu hocam tebrikler. Eline koluna sağlık da nacizane görüşüm biraz imalı olmuş gibi:) Hani daha direkt söylemek lazım bu gibilere yoksa anlamıyorlar:) Bunu yapma... oraya git... buradan dön gibi:) sonuçta herkesin ortalama zeka seviyesine sahip olması mümkün değil eksik akıllılar ancak böyle yönetilir:)
bravo ya.gerçekten takdir ettim sizi.toplum ve piyasanın genel durumuna doğru yapılan çok güzel ve aynı zamanda doğru bir analiz.bravo...:alkış:

canafar61
30.07.2008, 14:44
uşaklar biz onalrın hepsine yetriz merak etmeyin onların derdi daha öncede söyledim genede söylüyorum bir takım 25 sene şampiyonluk görmeyecek ama ne tarftarının fanatikliği eksilecek nede tutkulu sevdası ve desteği hiç eksilmeyecek bunu anlamıyorlar dahası zorlarına gidiyor çekemiyorlar
bu sebeble diyorum ki trabzonspor dünya futbol arenasında her zaman farklı bir takımdır başarısıyla ve önemlisi tutkulu taraftarı ile bu böyle geldi böyle gidecek varsın ezikler ve arkasında medya yalakaları anlamasın
:atki::tsatkı::atki:

''You will never walk alone ( ASLA YANLIZ YÜRÜMEYECEKSİN )

cabri
30.07.2008, 15:17
Habertürk kanalını hiç izlemem.. Artı gönderilen tepki maillerinin okunduğu ve dikkate alındığı konusunda ciddi kaygılarım var. Ülke futbolunu 3 takımdan ibaret gören bu zihniyet düzelmez yormayın kendinizi. ;)

Mevlana; ''Cehalet insanı çirkinleştirir. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım vardır. Lakin, lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye'' derken bunları kastetmiş işte.. :)

liveralı
30.07.2008, 15:18
hocam elinize sağlık çok güzel olmuş

M.S.SOFU
30.07.2008, 15:28
:mad::mad::mad:AKILLI OL habertürk KENDİNİ AKILLANDIRTMAK ZORUNDA BIRAKMA.YAPTIKLARIN İSMİNDEKİ İFADELERE SIĞMIYORSA YAPMA GEREKİRSE YAPTIRTMAYIZ:mad::mad::mad:

canafar61
31.07.2008, 03:54
bunlarda kanalız diye yayın yapıyorlar işte:mad:

Selçuk Çetin
31.07.2008, 14:38
kuklalar yazık bu kanalla yazık eskiden izlediğim bir kanaldı sattılar kendilerini doğan grubuna yalan oldular bunların habertürk yazan ismini kesinlikle değiştirmeleri lazım anormal oranda yanlı taraflı ve bir okadarda yalaklık kokan haberler yapmaktalar hepsine cevap vermektense en güzel cevabı takımımıza daha çok sahiplenerek yapacağımızdan hiç endişem yok o nedenle it ürür kervan yürür atasözü bu duruma çok uygun bence / bunların izlenme oranları nek yahu çoluk çocuk seyredecek bunların bizden parça koparma şansları yok bırakın onu yaklaşma şansları bile yok böle planlar kurabilecek zekaları olsa trabzon taraftarını nasıl kendimize bağlar izlenme oranımız nasıl artırırız diye düşünürler MESAJ ALINIR UMARIM