PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat Edilmesi Gerekenler (Web)

logitech
20.07.2008, 13:15
MSN kullanıcıları dikkat!

Üstelik Rus kaynaklı... Türkiye'de binlerce kişi zarar görecek...

Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı. Msn aracılığıyla gönderilen trojen kabusunuz olmasın!

Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği Genel Başkan Faruk Kekevli internet kullanıcılarını uyardı. Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı.

MSN aracılığı ile gönderilen “bu resim senin mi?
ww.designportal.com/resimleri.php?id=murat???@hotmail.com...."
kesinlikle tıklamayın !
isimli mesaj yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

Faruk Kekevi 'hayalet mesaj'la ilgili şu açıklamayı yaptı; "Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir “keylogger” isimli hayalet program yüklemiş oluyor. Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınız üzerinizden her bir klavyeye dokunuşun hareketleri bu internet dolandırıcılarına geçiyor.

Virüslerden daha tehlikeli bu ‘’trojen’’ler için internet kullanıcılarının daha dikkatli olmasını istiyoruz."

İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor. Bu link yüzünden Türkiye’de binlerce kişinin zarar göreceği belirtiliyor.Bu organizasyon virüslerden daha tehlikeli ve bilgisayardan ancak başka bir program kullanılarak çıkartılabiliyor.

İskender YILMAZ
20.07.2008, 13:25
hıı, teşekkürler..

Nurbanu
20.07.2008, 13:28
abi zaten banka hesabımız yok gelse virüs bulsa ne olur :D

Mert67
20.07.2008, 13:45
http://www.inndir.com/program.php?id=20847
Bu programı herkese tavsiye ederim.Virüs bulaşması imkansız bu program sayesinde.Çünkü bunu kurduğunuzda hafızasına o anki ayarları kaydediyo.Sizin yerinize birileri bilgisayardan bişeyler silse veya virüs bulaştırsa bile eski ayarlara dönebiliyosunuz.
Daha fazla bilgiye linke tıklarsanız ulaşabilirsiniz.

Çağatay_
20.07.2008, 14:14
Genelde internet cafe'lerde kullanılan bir program.İşe yarayabilir.

Şeykan
20.07.2008, 14:19
bilgilere ulaşıldıktan sonra makine 0 lasa ne olur :D sadece virüsden kurtulmuş olursunuz ama istenen bilgiler çoktan gerekli yerlere ulaşmıştır:D ;)

Dursun Kaplan
20.07.2008, 14:20
Her akşam geLiyo iLLet şey ya.. :D

MetiN08
20.07.2008, 14:26
bana bulasti bile :D arkadasin msn nikinlen gelmisti banada o sey bende tikladim bilgisayar dondu bir kac saniye:), sonra msne girdimde hep bir kac dakka sonra bilgisayar donuyordu ve kendi kendine herkese link gönderiyordu ben birsey yapamiyordum, en son format cekdim sorun ortadan kalkdi dikkat edin :)

Şeykan
20.07.2008, 14:27
ben de bu aralar alman mad isimli bi turuva solucan karışımı türedi ki :D köşe kapmaca oynayıp duruyoruz:)

Ahmet Faruk
20.07.2008, 14:42
Bu virüs ne zamandan beri var.
Yeni mi akıllarına gelmiş haber yapmak.

Haber kalmayınca akıllarına geliyo bunlar zaten...

OnurKul
20.07.2008, 15:29
Aylardır sürüyor bu geyik...