PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Sen Eksiktin! Deivid Türk Vatandaşı Olmak İstiyor

Harun-61
19.07.2008, 23:41
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid, "Türk vatandaşı olmak ve Türk Milli Takımı'nda oynamak benim için onur ve gurur verici olaydır" dedi.

Fenerbahçe'nin hazırlıklarını sürdürdüğü Avusturya kampında Fenerbahçe TV'ye açıklamalarda bulunan Deivid, Türk vatandaşı olmak ve Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini söyledi. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Hırvatistan-Türkiye maçında televizyon yorumcusu olarak bulunduğunu belirten Deivid, Türkiye'nin başarılarıyla çok hem duygulandığını hem de gururlandığını söyledi. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) talepte bulunması durumunda Türk vatandaşı olmak
istediğini ifade ederek, "Ay-yıldızlı formayı giyerek Türk Milli Takımı'nda oynamayı çok istiyorum. Türk vatandaşı olmak için bir sürü bürokratik engeller var. Ancak bu engeller istenildiği taktirde çözümlenemeyecek konular değil. Mehmet Aurelio'yu bu konuda takdir ediyorum. Hem Türk vatandaşlığına hem de milli takımda forma giydi, şampiyonada çok iyi mücadele etti. kendisiyle gurur duyuyorum. Türk Milli Takımı'na çağrılmam durumunda kesinlikle takıma pozitif etki yapacağıma yürekten inanıyorum. Türk vatandaşı olmak ve Türk Milli Takımı'nda oynamak benim için onur ve gurur verici olaydır."

netgazete

.

Kazım Uzunboy
19.07.2008, 23:44
Kesinlikle milli takıma girmeleri yasaklanmalı..

Türk statüsüne istedikleri kadar girsinler ama milli takımda olmalarına kesinlikle karşıyım !

Bu oyuncunun yeriden Yattara olsa dahi karşıyım !

Dursun Kaplan
19.07.2008, 23:47
AureLio TÜRK oLduda ne oLdu..? MiLLi takıma girdi de ne oLdu..?

MiLLi duygu oLmadan miLLi takımda oynanmaz bence..

Kadir
19.07.2008, 23:50
Umarım böyle bir namussuzluk yaşanmaz. TC vatandaşlığı hakkını kazanırsa almasına tek kelime etmem ama Milli Takım'da 2. bir Brezilya'lı yı hazmedem. Kendi ülkelerinde milli olma şansı %0 olan adamlar Türk Milli takımında oynamak için bin takla atıyor .

Kazım Uzunboy
19.07.2008, 23:51

Adam gayet güzel futbol oynadı milli takımda orasına lafım yok ama istemiyorum oynayacaksa onun bin beteri türk oynasın yenilelim

Dursun Kaplan
19.07.2008, 23:56
Adam gayet güzel futbol oynadı milli takımda orasına lafım yok ama istemiyorum oynayacaksa onun bin beteri türk oynasın yenilelim

İyi oynamasına lafım yok Kazım..

İstikLaL Marşı'mız söyLenmeLi.. GururLa söyLenmeLi,haykıraral söyLenmeLi.. Mıymıy değiL...

Kazım Uzunboy
19.07.2008, 23:58
..MiLLi takıma girdi de ne oLdu..?..

Adam gayet güzel futbol oynadı..

Ben o soruna cvp vermek istemiştim.

H.A.Y
19.07.2008, 23:59
size 2010 milli kadroyu sayayım

1.petkoviç
2.song
3.sivok
4.lugano
5.edu
6.alex
7.deivid
8.aurelio
9.vederson
10.nobre
11.balili

biz de kurtulalım onlar da.. :)

Faruk BERBER
20.07.2008, 00:04
İyice abartılmaya başlandı bu olay !!!

Gökhan Cebecioğlu
20.07.2008, 00:10
işine gelen Türk oluyo

Onur Civelek61
20.07.2008, 00:17
kaç sene oynadı sanki Türk olcak.Türk olmak kolay mı bu kadar...Beklesin 3 sene daha...

Hüseyin İlkin
20.07.2008, 00:32
İki gol attı Şampiyonlar Liginde,tamam oldu bittiye getirilir şimdi.Daha güne kadar Fb'de oynamasına zor gözüyle bakılan adam bu değilmiydi,sırf yabancı kontenjanında yer kaplamasın diye yapılan işleri hayretle izliyorum.

Selman
20.07.2008, 00:34
Oh oh maşallah.

Bize destek vermemek için bir sebep daha.Terim kasıntısı kaçırmaz bu fırsatı benden söylemesi.

Mayls
20.07.2008, 00:53
Tövbe tövbe...
Türkce bile konusamayan birisi neden Türk olmak ister ki :rolleyes:
Sanirim kendi ülkesinin milli takimina yükselememesi bunda bir etken...

Uğurtan
20.07.2008, 01:27
Yeter yahu iyice alıştılar.. Bir tanesini hazmedemezken birde Deived beyfendi çıkmış oh Türk futblcusuda milli takım forması hayaliyle yaşasın sadece.. Karşıyım!

ÖzGür Ayar
20.07.2008, 01:45
Aurellio tamamda Deivid ve Nobreden çok daha kaliteli isimler var öncelikli olarak. Böyle bir isteği varsa Deividin kesin fenerbahçenin parmağı vardır. Kendisi sakat, Yabancı sınırlaması var. Fb önünü açmak istiyorda olabilir.

28TS61
20.07.2008, 03:29
Aurellio tamamda Deivid ve Nobreden çok daha kaliteli isimler var öncelikli olarak. Böyle bir isteği varsa Deividin kesin fenerbahçenin parmağı vardır. Kendisi sakat, Yabancı sınırlaması var. Fb önünü açmak istiyorda olabilir.

katiliyorum fb aurelionun boslugunu böyle doldurmaya calismak niyetinde sanirim, yabancilari birini türk yapip, yabanci kontenjani bosaltip yeni bir yabanci almak,
ayrica 5 sene türkiyede yasamiz olmasi lazimki tc vatandasi olmaya hak kazansin, bu sezoon 3uncu senesi olacak deividin, ama turkiyede kanunlar kisiden kisiye degistiyi icin, hemen tc vatandasi yaparlar,

ben karsiyim ve istemiyorum, mili takimda gercek turkler oynamali, istersek 5-0 yada 10-0 yenilelim ama sahada 11 gercek turk olsun

seyyah61
20.07.2008, 06:43

Kendisi Türk olan Kazim milli marsimizi söyleyemezken, Aurelio belki sözlerini tam olarak anlamasa bile icinden gelerek söylüyordu. Ne cabuk unuttunuz, öz be öz Türk oyuncularimiza gönülden oynamadiklari icin kizarken ayni macta Aurelio`yu alkisliyorduk. Demek ki Aurelio`yu digerleriyle karsilastirmamak lazim.

Hasan61
20.07.2008, 08:43
bari bizde colman'ı Türk yapalım
aurelio ile karşılaştırmak çok yanlış onun mevkisinde başka kimse olmadığı için Türk oldu
deivid,nobre,wederson milli takıma Türk olsalar bile giremez

ilhan
20.07.2008, 09:55
Olayı milli takımla bağdaştırmayın arkadaşlar.

Aurelio gitti. Yabancı futbolcu için yer açacaklar. Deivid'i Türk statüsünde oynatırlarsa bir yabancı daha alabilecekler. Milli takım felan bahane.

Mayls
20.07.2008, 10:29
Bir moda var, 5 yilini dolduran "Türk oluyor". Bence cok gereksiz bu. 5 yilini doldurana Türk statüsü verilebilir. Yani Türk liglerinde yabanci kontenjanindan sayilmaz. Zaten kulüplerin asil istedigi de bu. Istemeyen TC'nden kafakagidi almaz, kendi vatandasliginda kalir ama yabanci da sayilmaz Süper Lig'de.

Dip Not: Deivid 5 yilini doldurmadi. Yani Terim "Türk olmasinda fayda var" derse Türk olabilir, bu da beni endiselendiriyor.

macka61
20.07.2008, 11:07
işin ucunda para var ya tabi o kadar millilere prim verince adamda ne yapsın

Emirhan Makul
20.07.2008, 11:48
Hep menfaat için değiştirilen uyruklar Bu kadar basit değil ya Belkide Türkiye'den nefret eden bir insan Rahatlıkla Türk olabiliyor Türklüğün özünü biliyor mu Türkçe Biliyor mu?

Kazım Uzunboy
20.07.2008, 11:49
Ben Türk'üm diyebilmek bu kadar kolay mı oldu ? :o

melâl
20.07.2008, 11:59
Türk milli takımı Yetenekli TÜRK Gençlerinin başarılarıyla adından sözettirmeli...

Türk vatandaşı olmak için gerekçe "Türk milli takımına girmek" olmamalı...

Türk vaktandaşlığı da bu kadar kolay elde edilmemeli

nerde kaldı Biz çılgın Türkler sözü...

ne anlamı kaldı çılgınlığın...Türk vatandaşlığına geçen yabancı oyuncuların golleriyle(!) zirvede olan bir milli takımdan bahsediliyorsa...

pReN@_61
20.07.2008, 12:32
Yahu bu işin iyice suyunu çıkaracaklar..

master yoda
20.07.2008, 14:03
Ben Türk'üm diyebilmek bu kadar kolay mı oldu ? :o
sen özel bi sınava mı tabi tutuldun?
Gerçekten istiyosa olabilir.Atatürk'ün Türk tanımını bi okuyun bence

ANSANERİ
20.07.2008, 14:25
Türk vatandaşı olmanın ruhunu kendisine ve çevresine yaşatabilecekse olsun derim ben.

Burak_52
20.07.2008, 14:37
aurelio nun milli takıma alınmasına baştan beri karşıyım
böyle olacağı belliydi bugun aurelio yarın devid öbür gün başkası
yazıklar olsun fatih terim

Trkz61
20.07.2008, 14:39
Türk futbolunun FB'den kurtulması lazım.

Kaya
20.07.2008, 16:54
Brezilya Milli Takımı'nda oynayamayacağını anlayanlar kapağı resmen Türk Milli Takımı'na atmaya çalışıyor.
Aurelio, David ve hatta Yattara gibi iyi oyuncular mevcut takımımızda olmasada ben de istemiyorum bu tip uygulamalar.
Bu şekilde devam edilirse kısa zaman sonra zenci sayısı Türkleri geçecektir.
Yabancı sayısının arttırılmasının Türk futbolunu gerileteceğini iddaa edenler nasıl oluyorda bu duruma müsade ediyorlar hayret.

Mayls
20.07.2008, 17:27
sen özel bi sınava mı tabi tutuldun?
Gerçekten istiyosa olabilir.Atatürk'ün Türk tanımını bi okuyun bence
"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkina Türk milleti denir." (K. Atatürk)

Deivid'in atalarinin Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdugunu sanmiyorum.

Vkgz
20.07.2008, 19:00
insan ağzına almak istemiyor ama milli takımı tutmanın bir manası kalmayacak boyle giderse. Türk ten başka oyuncu istemiyoruz milli takımımızda

Tayfun
20.07.2008, 19:00
Türk vatandaşı olsa ne olur Türk gibi hissetmedikten sonra....

Fatih BALTA
21.07.2008, 15:02
İyice suyunu çıkardılar bu işin.Deivid ayrıca o kadar yetenekli bir oyuncu değil.
Onada hak veriyorum nasılsa Brezilya A2 milli takımında bile oynayamayacak oluşu ve önündeki örneklere bakınca kariyeri açısından Türkiye bulunmaz nimet.Colin,Marco, oynuyorsa ben neden oynamayayım diyordur kendince.Ama bu duruma birisi dur demeli artık.Karma milli takım izlemek istemeyen büyük bir çoğunluk olduğu kanısındayım.

28TS61
21.07.2008, 15:10
madem türk vatandasi olmak istiyor, türkce sözlü ve yazili sinavina girsin, basarirsa alsin tc nüfusunu

Oruç
22.07.2008, 15:27
Azize baktı takımı 11 yabancıyla sahaya çıkaramayacak oyuncuların hepsini Türk vatandaşlığına geçiriyo. Vay uyanık(!) vay..

Egemen
22.07.2008, 15:59
deivide karşıyım.. aurelioya olduğum gibi..

istersek gruptan çıkamayalım ama Türklerle çıkamayalım..

28TS61
22.07.2008, 16:00
eger aurelio bizde oynar olsaydi alsa milli takima alinmazdi
alinsa bile herkes karsi gelirdi

alper*
22.07.2008, 16:19
milli takım aşkı pasaporta sığar mı :p

Trkz61
22.07.2008, 16:36
Bizde seneye bütün yabancılarımızı Türk yapalım.Çokta güzel olur o zaman.

İsmail Çavuşoğlu
22.07.2008, 16:44
böyle bir rezillik olamaz ya kim bunlar aurelio,kazım,deivid bu işin iyice suyu çıktı.aurelio yu zaten istemiyordum birde bu çıktı.zaten terimin olduğu milli takımı kabullenemiyorum bunları asla kabul etmem.

Tolpaş61
22.07.2008, 17:14
milli olma ihtimalleri zayıf.fatih terimde bu olaya bana göre pek sıcak bakmıyor."hüseyin "gibi bir futbolcunun alternatifi olmayınca mecburen marcoya yöneldiler.nobre çağrıldımı veya wederson?

Cem Balcı
25.07.2008, 15:54
şimdi terim bu herifide sokar milli takıma.

Hasan61
25.07.2008, 15:58
milli takımına giremeyen Türk oluyor ne biçim iştir bu

Cem Balcı
25.07.2008, 16:00
yok yok bu iş böyle olmaz...

biz önce terimden kurtulmalıyız...