PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pekin Olimpiyatlari 8-24 Ağustos 2008 - Türkiye'mizin performansı...

Sayfa : 1 [2]

İskender YILMAZ
21.08.2008, 13:28
Azize süperdi yaa, son 2 maçını izledim, gerçekten helal olsun.. :) çok iyi konsantre oluyor ve her konuda zamanlaması çok iyi.. bu arada elenen erkek judocu Servet de rakibinden çok üstün bi sporcu bence, yazık oldu..

saat 15'i bekliyorum.. :)

İskender YILMAZ
21.08.2008, 13:55
arkadaşlar bide bişey soracağım, bu Futbol takımıyla olimpiyatlara katılmanın kriteri nedir, şartı nedir? bizim milli takımımız neden katılmıyor? biz Nijerya'dan, Belçika'dan vs kötü takım mıyız yada onlar bizim yapamadığımız neyi yaptı..?

nuri45
21.08.2008, 14:57
servet taze gül peru luyu yendi ve bronz madalya kazandi.

nuri45
21.08.2008, 14:58
az sonra azize koreliyle final müsabakasina cikacak

nuri45
21.08.2008, 14:58
arkadaşlar bide bişey soracağım, bu Futbol takımıyla olimpiyatlara katılmanın kriteri nedir, şartı nedir? bizim milli takımımız neden katılmıyor? biz Nijerya'dan, Belçika'dan vs kötü takım mıyız yada onlar bizim yapamadığımız neyi yaptı..?

avrupa elemelerinde basarili olamadik.

nuri45
21.08.2008, 15:09
son anda yenildi azize yazik oldu. gümüsde kaldi

İskender YILMAZ
21.08.2008, 15:12
:N tühh yaa, son anda kaybetti Azize.. yazık oldu.. ama bütün maç hiç hamle yapmadı nerdeyse.. olsun, gümüş madalyada iyidir.. bi bronzda Servet'ten geldi.. 1 gümüş 1 bronz, Allah bereket versin..

Berk
21.08.2008, 15:27
Malesef Azize son saniyelerde verdiği puanla kaçırdı altını, üzüldüm.Ama gümüş madalyada güzel, bidahaki olimpiyatlara inşallah altın getirir..

Mert67
21.08.2008, 16:35
1 Altın 3 Gümüş 2 Bronz oldu.

Manu61
21.08.2008, 18:03
olimpiyata katılan futbol milli takımları ümit milli ve genc milli takımlarının yıl icinde gösterdigi basarıya göre belli oluyor...yani biz türkiye olarak dünya kupasını ve avrupa kupasını alsak bile genc takımlarımız basarılı olamassa olimpiyata katılamıyoruz..

Manu61
21.08.2008, 18:05
tekvandodan 2 altın olmazsa 1 altın 1 gümüs bekliyorum bahri ve azize tanrıkulu bahri tanrıkulu atina2004 de finalde ABD li rakibine yenilmisti ama maca cıktıgında kolu sakattı yenilecegi belliydi yinede az bir farka kaybetmisti kardesi azize 2004 ü evde izlemis abisinin finalini..simdi oda cok iyi ve tekvandoda cok iddalıyız..
olimpiyatların basladıgı gün....tekvandodan beklentilerim....ve su ana kadar tuttu...güresden ve halterden birsey bekleyemiyorum artık....tekvandoda alttan gelen yeni genclerimiz önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracak...ahanda buraya yazıom :D:D

macka61
21.08.2008, 19:41
azize ve serveti tebrik ediyorum

İskender YILMAZ
21.08.2008, 20:04
azize ve serveti tebrik ediyorum

Servet ' e yazık oldu gerçekten, yenildiği rakibinden çok daha iyi, en azından gümüşü çok rahat alabilecek kapasitede bi sporcu, çok üzüldüm ben.. hayırlısı, artık bi dahakine inşallah..

macka61
22.08.2008, 11:54
bahri ve sibel ilk turu geçememiş yakup da br adı

SDanışmaz
22.08.2008, 15:58
Elvan bizi yine çok iyi şekilde temsil etti.. 5 bin metrede 2. olarak gümüş madalya aldı :) Kendisini tebrik ediyorum :)

Mustafa Önal
22.08.2008, 16:09
bir gümüş daha aldık hayırlı olsun. tebrikler elvan

Özge
22.08.2008, 16:27
Tebrikler Elvan:)

TolgaTopçu61
22.08.2008, 17:07
tebrikler elvan'a

Hasan61
22.08.2008, 17:12
tebrikler elvan....

Mustafa Önal
22.08.2008, 17:23
jamaika ve hüseyin bolt yine uçtu 4x100bayrakta dünya rekoru kırdılar yine bolt uçtu yine

Cengiz Çubukcu
22.08.2008, 17:31
jamaika ve hüseyin bolt yine uçtu 4x100bayrakta dünya rekoru kırdılar yine bolt uçtu yine

bundan sonra uzakdoğuda yapılan ne tür bir spor organizasyonu olursa olsun izin alacağım, adam koşmuyor uçuyor ve biz bu heyecanı yaşayamıyoruz :)

Berk
22.08.2008, 18:20
Elvan yine bizi gururlandırdı, tebrikler Elvan..

4x400'de ise Jamaika, Bolt ve Powell farkı vardı.Bolt'u izlemek bana büyük zevk veriyor, böyle bir koşucu ve insan olamaz kesinlikle.Bir adımı 2 metre 61 cm müthiş koşuyor.Helal olsun adama..

Erbay
22.08.2008, 18:27
Elvan süpersin.Türk Bayrağı bulamadı yarış sonunda.Kimse yok muydu anlamadım?

Kazım Uzunboy
22.08.2008, 18:51
Biraz önce haberlerde izledim.
Türk bayrağı yokmuş..

ilhan
22.08.2008, 19:17
Türk bayrağının olmaması skandaldır. En banko madalya kazanacak sporcumuz Elvan iken nasıl orada bayrak olmaz.

Bu arada 4x100 yarışı için şunu diyorum. Ya Usain Bolt insan değil ya da ben. Eğer ben insansam o insan değil, o insansa ben bir meleğim.

Manu61
22.08.2008, 19:26
yok artık usain bolt :D:D bu jamaikalılar neden bu kadar hızlı ya :D havasındanmıdır suyundanmıdır :D

Berk
22.08.2008, 19:49
yok artık usain bolt :D:D bu jamaikalılar neden bu kadar hızlı ya :D havasındanmıdır suyundanmıdır :D

Genlerinde olduğu bilimsel olarak kanıtlandı..:rolleyes:

OYılmaz
22.08.2008, 21:42
Jamaikalılar nedenmi hızlı çünkü bizim gibi atlezime önem vermemezlik yapmıyorlar küçük yaşlardan itibaren kumsalda antreman yaptırıyorlar kumun üstünde koşmak çok zordur atletler antremanlarının çoğunu kumsalda yapıyormuş ve en önemlisi atletizme önem veriyorlar..

Brezilyada Futbol
Jamaikada Atletizm

İ. C. Ertem
22.08.2008, 21:52
hırslarının kurbanı olmuyorlar. adamlar emekleriyle beceriyor bu işi. bizimkilere ver dopingi koşsun hobaa bi de bakmışız birinci zaten Türkiyede doğup doping kullanmayıpda altın gümüş alan çok nadir isim var. Halil naim elvan bunlar parayla satın alındı bulgaristandan...

Erdal
22.08.2008, 22:34
Gelinen noktada Türk sporunun çok ciddi bir özeleştiri yapması şarttır. Bana göre Gençlik ve spor genel müdürü ( her ne kadar hemşehrimiz de olsa) istifa etmelidir. Türkiye artık başarısız insanların buna kılıf aramak yerine hiç değilse başarsız olduklarını kabul etme erdemini göstedikleri bir ülke olmayı haketmedimi??

Vkgz
23.08.2008, 00:42
hava çok etkili jamaikada yıl boyu 20-29 derece arası

h@msi61
23.08.2008, 00:52
Jamaikalılar nedenmi hızlı çünkü bizim gibi atlezime önem vermemezlik yapmıyorlar küçük yaşlardan itibaren kumsalda antreman yaptırıyorlar kumun üstünde koşmak çok zordur atletler antremanlarının çoğunu kumsalda yapıyormuş ve en önemlisi atletizme önem veriyorlar..

Brezilyada Futbol
Jamaikada Atletizm

Bugune kadar bir beyazin kostugu en iyi 100 metre derecesi 10 saniye net. Atletizme onem vermedigimiz kesin ama Jameikalilar kadar iyi sprinterimizin olmamasina yapacak birsey yok zaten....

Adem Erdoğan
23.08.2008, 02:22
Çin kurnazlığını hacker yakaladı
Olimpiyatlarda altın madalya kazanan Çinli jimnastikçi He Kexin'in gerçek yaşı ile ilgili tartışmalara son noktayı bir hacker koydu. İşte resmi delil niteliğindeki o belgeler!

Pekin Olimpiyatları'nda asimetrik paralel jimnastik müsabakalarında altın madalya alan Çinli jimnastikçi He Kexin'in yasal yaş sınırının altında olduğu iddiaları büyük tartışmalara sebep olmuştu. Resmi olarak 1992 doğumlu görünen ve 16 yaş sınırında bulunan He Kexin'in gerçek yaşını, Stryde Hax kod adlı bir hacker ortaya çıkardı.

Deliller Baidu'nun Önbelleğinde

Gerçek adı Mike Walker olan hacker, Google aramalarında resmi kayıtların silindiğini fark edince, Çin'in ünlü arama motoru Baidu'nun ön belleğine ulaşarak He Kexin'in 1994 doğumlu olduğunu ortaya çıkardı. Üstelik bu sayfalar, General Sports Administration of Sport of China tarafından yayınladığı için resmi belge niteliği taşıyor. Bakalım He Kexin ile ilgili yapılan soruşturmalarda bu delillerin etkisi ne yönde olacak.
23 Ağustos 2008, Cumartesi

Düşünüyorum acaba bu Çin Seddi gerçekmi diye.:rolleyes:

enmavi61
23.08.2008, 06:10
bu olimpiyatlarda jamaika ya helal olsunn bahreynli altınn alan bayana helal olsunn phelpe bile helal olsun bizde madalya alan mücadele eden kardeşlerimize helal olsunn...inş daha çok spora önem verilir de madalya sayılarımız artar...spor ülkenin sağlığını gösterir...bizim sağlığımız pek iii değil anlaşılann...

Cengiz Çubukcu
23.08.2008, 07:56
Elvan kadar taş düşsün!

23.8.2008

Tamam, Türkiye bir çok konuda çağın gerisinde kalmış bir ülkedir. Siyasette, ekonomide, eğitimde, bilim ve teknolojide, demokraside, insan haklarında uygar dünyanın bir hayli uzağında olabiliriz. Ancak bize özgü bir hasletimiz var ki, bu konuda tüm dünyaya ders verebilecek bir ülkeyiz. Bu konu, ırkçılıktır. Biz belki insana acı veren tüm kötülüklere az ya da çok sahip olduk. Ama asla ırkçı, faşist, kafatasçı olmadık. İnsan hakları konusunda mangalda kül bırakmayan, ileri demokrasileriyle övünen çağdaş ülkelerde bile ezilen, horlanan, dışlanan Afrika kökenli insanların dünyada en rahat gezdiği ülkelerden biridir Türkiye.
Gelgelelim, son zamanlarda Elvan Abeylegesse üzerinden ırkçı, faşizan eleştiriler, yorumlar yükselmeye başladı. Elvan'ın başarısını içine sindiremeyenlerin toplumda bir hayli fazla olduğu şeklinde ön yargılı görüşler pompalanmaya devam ediliyor. Bu konuda kamuoyu yaratılmaya çalışılıyor. Ve ne yazık ki, bu koroya katılanlar arasında toplumda sevilen, sayılan akil adamlarımız da yer alabiliyor. Bu, son derece tehlikeli bir tırmanıştır. 14 yaşından beri ülemizde olan ve Türkiye adına ilklere imza atan, bizim geleneklerimizi benimseyen, tarihimizi özümseyen Elvan'a bundan daha fazla haksızlık yapılabilir mi? Bugüne kadar hangi sporcu olimpiyat stadında Türk bayrağı ile tur atmıştır?
Beyler, başarısız bulduğunuz spor teşkilatına vurmak istiyorsanız, lütfen bunu Elvan üzerinden yapmayın. Bütün değerleri erozyona uğratılan ülkemizin, sahip olduğu en nadide değerlerden birini daha yitirmesine vesile olmayın. Bizi, içten çürütmeyin. Yoksa tarih sizi affetmez.

Hamit Turhan hturhan@fanatik.com.tr

Vkgz
23.08.2008, 14:07
Elvan'a olan desteğimiz sonsuz ama yazarın dediği gibi bir ırkçılığın ülkemizde oldugunu söyleyemeyeceğim. Olay içimizin buruk kalmasıdır .Elvan birinci oldugunda Süreyya'ya duyduğumuz sevincinin yarısını bile hissedemememizdir yüreğimizde. Buda oldukça doğaldır. İçimden saece tebrik etmek geliyor ne yapayım, tarihsel hiçbir bağı olmayan bir milletten bir sporcuyu getirip al işte halkım bu Türk ve bayrağımızı dalgalandıracak diyenlerin hiçmi suçu yoktur. Dalgalandırdığı için teşekkür ederiz ama sevinç nağraları atmak içimizden gelmiyor. Türkiye Fransa mantalitesinde bir ülke değil. Halkların tarihsel boyuttaki felsefelerini iyi inceleseydi anlardı yazarımız. Mehmet Atalay hata yapmaktadır. Bunu söyleyende ırkçı değil gerçekçi olmaktadır. Kimse Türklerin Avrupalılar kadar bile ırkçı olduğunu söyleyemez.

Erbay
23.08.2008, 15:49
Elvan'ın dereceye gireceği muhtemeldi. Orada bayrağımızın olması gerekiyordu. Bizim kafileden kimse yok muydu o anda orada? Elvan,"Bilerek mi yapılıyor diye düşündüm" diyor. Eğer kasıtlı yapılıyorsa Elvan'ı Türkiye adına yarıştırmanın bir anlamı yok. Daha önce de bir defa olmuştu bu durum,bayrak bulamamıştı yine. Elvan'a diğer devşirmelerden farklı bakıyorum nedense. Yarışırken heyecanlanabiliyorum. Diğerlerinde pek olmuyor bu.

Vkgz
25.08.2008, 23:19
Çok güzel hatta mükkemmel bir organizasyondu. ÇİN HALK CUMHURİYETİ'NE teşekkür ederiz....

ilhan
26.08.2008, 10:08
Hayatta imkansız denilen şeylerin gerçek olabileceğine şahitlik ettik. Usain Bolt denilen adamın neler yapabileceğini görürken o madalyanın nasıl hakedildiğini, inanmışlığın ne demek olduğunu, sadece 9,69 saniye insanlıktan uzak bir görüntünün ardında hissettik. Phelps denen adamın "Hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtladım." açıklamasıyla insanlara nasıl özgüven verdiğine tanık olduk.

Benim için Pekin olimpiyatları Usain Bolt denen adamla başladı ve bitti. ;)

Kendi penceremizden bakacak olursak hiçte hoşnut değilim. Güreş ve halterde bu kadar kötü olacağımızı tahmin etmiyordum. Aldığımız tek aldın madalyanın güreşten olması beni yanıltmadı. Ama daha iyi şeyler beklerdim.

Elvan'ı hiçbir otorite şans vermezken herkesi yanıltması ayrı bir olaydı. "Koş Elvan, hadi Elvan, Elvann koşşş lütfen" diye attığım naraları hiç unutmayacağım.

Sporun her türlüsünü seviyorum.

Özge
26.08.2008, 18:18
Çok güzel bir organizasyon oldu.Mümkün olduğunca izlemeye çalıştım.Bolt ve Phelps için çok iyi bir organizasyon oldu:)Bolt koşuşunu hiç unutamam heralde.:DPhelps'in de rekorlarını:)

İskender YILMAZ
26.08.2008, 20:48
eminim ki Bolt da 8 dalda yarışsaydı 8 dünya rekoruyla altın madalya alırdı.. :)

Manu61
26.08.2008, 20:50
boltun yaptıkları phelpsin yaptıklarından daha etkileyici...30 yıl sonra 2008 pekin deseler aklıma ilk bolt gelir sonra phelps..

Serdær
27.08.2008, 15:21
Neredeyse tüm gün olimpiyatları izledim.

Organizasyon olarak mükemmeldi.

Düşünüyorumda Türkiye'de olsa acaba üstünden kalkabilirmiyiz ? Zor.

Serdær
29.08.2008, 14:30
Usain Bolt 100 Metre Finali / Dünya ve Olimpiyat Rekoru ..

http://www.akilli.tv/video/220028/Bolt-yine-rekor-kirdi.aspx (http://www.akilli.tv/video/220028/Bolt-yine-rekor-kirdi.aspx)

Usain Bolt 200 Metre Finali / Dünya ve Olimpiyat Rekoru

http://www.akilli.tv/video/222694/Usain-Bolttan-yeni-bir-dunya-rekoru.aspx (http://www.akilli.tv/video/222694/Usain-Bolttan-yeni-bir-dunya-rekoru.aspx)

Yelena İsinbayeva Sırık ile Atlama / Dünya ve Olimpiyat Rekoru..

http://www.akilli.tv/video/221248/Yelena-Isinbayevadan-rekor.aspx (http://www.akilli.tv/video/221248/Yelena-Isinbayevadan-rekor.aspx)