PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şevval Sam'dan Muhteşem "Karadeniz" Albümü

LazAnisT
14.07.2008, 14:21
http://image.data.kalan.com/AlbumCover/Size3/cdk4244.jpg (http://www.kalan.com/scripts/album/dispalbum.asp?id=4244) http://www.kalan.com/images/spacer.gif

İlk solo albümü “Sek” ve Up, Bustle & Out grubuyla yaptığı “İstanbul’s Secrets” albümü Kalan Müzik tarafından yayınlanan Şevval Sam’ın ikinci solo albümü “Karadeniz” yine Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Daha evvel, Kazım Koyuncu ile dizi müziklerinde seslendirdiği Karadeniz türküleri oldukça sevilen Şevval Sam’ın uzun bir süredir beklenen “Karadeniz” albümü, en sevilen Karadeniz türkülerinden oluşuyor. Albümde Kemal Sahir Gürel, Fuat Saka, Sunay Özgür, Cengiz Onural, Aytekin Ataş gibi usta düzenlemecilerin yorumları Şevval Sam’a eşlik ediyor...

http://www.kalan.com/scripts/album/dispalbum.asp?id=4244

a f s
14.07.2008, 14:24
Şevval'in üniversiteden benim sınıf arkadaşım olduğunu biliyor muydunuz?
Bakarsınız bir BMN organizasyonunda aramızda olur.

Marmara Ün. Güzel Sanatlar Fak. Grafik Ana Sanat Dalı

LazAnisT
14.07.2008, 14:27
Şevval'in üniversiteden benim sınıf arkadaşım olduğunu biliyor muydunuz?
Bakarsınız bir BMN organizasyonunda aramızda olur.

Marmara Ün. Güzel Sanatlar Fak. Grafik Ana Sanat DalıValla öğrenmiş olduk inşallah böyle birşey olabilir.

Arkadaşlar bu albümü bugün aldım.Hakikaten mükemmel olmuş tam arşivlik dediğimiz türden bir albüm ..Tavsiye ederim..

Kaya
14.07.2008, 14:40
Karadenizli olmayan bir sanatçıdan Karadeniz üzerine bir albüm çalışmasının yapılmasını duymak çok hoş. Açıkçası bunun başka bir örneğini ben pek hatırlamıyorum zira varsa da eminim çok enderdir. Bu bakımdan Türkiye'de bu tip albümler pek çok kez yapılmasına rağmen Karadeniz üzerine benim duyduğum ilk albümdür.

Şevval Sam'ı kutlamak gerek...

Ben de iş çıkışı bu akşam temin edeceğim.

Misina
14.07.2008, 14:48
Güzel bir albüm olmuş.Tebrikler.

Mayls
14.07.2008, 14:49
Duygusal Karadeniz parcalarini cok seviyorum. Bir de Sevval Sam diyorsunuz. Bu albüm kacmaz :)

TSelif
14.07.2008, 14:52
Dinliyordum zaten. Mutlaka daha güzel olmuştur albümü geliştirmiştir kendini ...:)

Dursun Kaplan
14.07.2008, 14:55
ÖzeLLikLe Potpori parçası çok güzeL oLmuş..

ŞevvaL Sam'ı tebrik ediyorum..:alkış:

Bugüne kadar Karadeniz diziLerinde de boy gösterdi.. ÖzeLLik Kazım Koyuncu ağabeyimizin de oynadığı " GüLbeyaz " dizinde gönLümüzü feth etti diyebiLirim.. :)

sümela61
14.07.2008, 17:40
5 Temmuz Cumartesi günü aldım albümü... her gün dinliyorum... gayet güzel olmuş...

İskender
14.07.2008, 18:15
Şirkette paylaşımda gördüm hemen kaydettim...
bir haftadır sürekli dinliyorum, çok güzel bir çalışma olmuş...

Sadullah KAPICIOĞLU
14.07.2008, 18:20
dinliyorum. çok hoş. gerçekten.

Cengiz Çubukcu
14.07.2008, 18:23
Ben de böyle bir albüm çıkarılmış olmasına çok sevindim en kısa sürede edinmeye çalışacağım...

pReN@_61
14.07.2008, 18:29
Tebrikler..Güzel albüm...

seyyah61
14.07.2008, 19:15
Karadenizli olmayan bir sanatçıdan Karadeniz üzerine bir albüm çalışmasının yapılmasını duymak çok hoş. Açıkçası bunun başka bir örneğini ben pek hatırlamıyorum zira varsa da eminim çok enderdir. Bu bakımdan Türkiye'de bu tip albümler pek çok kez yapılmasına rağmen Karadeniz üzerine benim duyduğum ilk albümdür.

Şevval Sam'ı kutlamak gerek...

Ben de iş çıkışı bu akşam temin edeceğim.
Yanlis hatirlamiyorsam eski Besiktasli ve Karadenizli futbolcu Metin Tekin ile evli idi. Karadeniz müzigine ilgisi o yüzden olabilir. Karadenizli olmayip sivemizi dogru düzgün kullanan nadir kisilerden oldugu icin ve yaptigi kaliteli albümlerinden dolayi kendisini takdir ediyorum. Albümünü Türkiye'ye geldigimde edinmeye calisacagim.

macka61
14.07.2008, 20:28
karadenizli olsun olmasın ben Şevval Samı beğeniyorum ilk önce hanım efendi birisi vede çok iyi bir oyuncu süper baba dizisinde oynamışdı gülbeyaz da harikaydı zaten

DNA-TS
14.07.2008, 20:42
bende alacağım bu hafta sonuna kadar...

ilhan
14.07.2008, 20:49
Radyoda Şevval Sam'ın bu albümüyle ilgili yaptığım yayına pek ilgi yoktu :) Şahsen pek tarzım olmasa da albümü çok beğenmiştim. Albümde Gelevera Deresi dışında tüm şarkılar harika yorumlanmış. Alışmışız Kazım abiden duymaya pek beğenmemiştim Gelevera Deresi'ni.

UmutBaykan
14.07.2008, 20:54
Bütün şarkıları güzel ama en güzeli Detliyium Kederliyum..

MetiN08
16.07.2008, 22:52
arkadaslar albüm süper herkese tavsiye !!!!!

61viya
16.07.2008, 23:05
Beklediğim bir albümdü,çok sevindim çıkmış olmasına.

Hasan Ayvenli
16.07.2008, 23:58
güzel düzenlemeler yapılmış
çayelinden öteye de özellikle

zafer6161
17.07.2008, 00:29
bütün şarkılarını dinledim,gerçekten çok güzel album yapmış,inşalla bol satış yapar

61viya
17.07.2008, 17:06
Albümün kapağı,açtığım zaman gördüğüm ilk foto,sayfalardaki fotoğraflar beni kendimden geçirdi zaten...Ses hakkında yoruma zaten gerek yok! Çok güzel bir albümümüz daha oldu sayende Şevval! Yüreğine sağlık!

EMine_61
17.07.2008, 17:23
bütün şarkıları dinledim süper en çok sevduğum AHMEDUM bayıldım buna yaa:(
lazanist özellikle almamı ısrar ediy :D

OnurKul
17.07.2008, 18:03
Çok beğenmedim arkadaşlar ne yazık ki... Öyle bir hevesle aldım albümü ama beklentilerimi karşılamadı. Çay elinden öteye isimli türkümüzde müthiş bir düet yapmışlar :)

Hasan Ayvenli
17.07.2008, 18:14
bütün şarkıları dinledim süper en çok sevduğum AHMEDUM bayıldım buna yaa:(
lazanist özellikle almamı ısrar ediy :D

ahmedum'u birol topaloğlundan dinlemek çok daha güzel bence

Fatih BALTA
17.07.2008, 18:24
BEncede Birol Topaloğlu daha güzel söylemiş.Ama bu durum ŞEvval Sam ın çok güzel bir albüme imza attığı gerçeğini değiştirmez.Daha önce başka albümlerde söylenmiş bir çok şarkıya bu albümünde yer vermiş Şevval Sam.Bence çok güzel bir albüm hazırlamış ve çok güzel seslendirmiş şarkıları.İnşallah devamı gelir,tek albümle kalmaz.

Hasan Ayvenli
17.07.2008, 18:26
BEncede Birol Topaloğlu daha güzel söylemiş.Ama bu durum ŞEvval Sam ın çok güzel bir albüme imza attığı gerçeğini değiştirmez.Daha önce başka albümlerde söylenmiş bir çok şarkıya bu albümünde yer vermiş Şevval Sam.Bence çok güzel bir albüm hazırlamış ve çok güzel seslendirmiş şarkıları.İnşallah devamı gelir,tek albümle kalmaz.

tabi ki. albümün kötü olduğunu söylemedim zaten. düzenlemeleri de güzel yapmışlar. çoğu karadenizli sanatçının albümünden kaliteli bir albüm olmuş..

peDAlİza
17.07.2008, 18:35
güzel bir albüm olmuş

macka61
24.07.2008, 20:59
albümü bugün aldım çok güzel olmuş gerçekten ağzına sağlık Şevval Sam

melâl
24.07.2008, 21:04
yok böyle bir albüm..
çıktığı günden beri her daim dinlemekteyim :)

gerçekten potpori şarkısını çok beğendim
bi de çay elinin sonlarına doğru ir düeti var :)

kemençe sesi gibi sesi var gerçekten şevval ablamızın :) maşallah diyelim

devamını bekliyoruz :)

Bahattin Aydın
24.07.2008, 21:05
ben bu albümü 1 hafta önce aldım ve gerçektende çok güzel..albümün kapağında Kazım Abi'yi anmasıda ayrı bir güzellik katmış

Berk
24.07.2008, 21:45
Sevdiğim bi sanatçı, albümü en kısa zamanda edinicem..

OLCAY ÇAKIR
07.08.2008, 23:33
Şimdi BMN radyo-Kaya saolsun dinleme fırsatı verdide farkında oldum.

Harika yorumlamış.

Helede özbe öz karadenizli olup şivemizi katledenlere ders verir nitelikte okumuş türküleri.

Harika olmuş,helal olsun.
Hani derler ya;çalışılmış.

Evet çalışmış kadın ve başarmış.

Mutlaka arşivimizde olmalı.

Hasan Ayvenli
07.08.2008, 23:36
yalnız gülbeyaz dizisi zamanında şivesi bu kadar iyi olsaydı çok daha güzel olurdu. :)

OLCAY ÇAKIR
07.08.2008, 23:40
Aynı fikirdeyim.
Ama albüme iyi çalışmış belliki.
Profesyonellik bu.
yalnız gülbeyaz dizisi zamanında şivesi bu kadar iyi olsaydı çok daha güzel olurdu. :)

ezgi cubukcu
08.08.2008, 11:10
Ben de böyle bir albüm çıkarılmış olmasına çok sevindim en kısa sürede edinmeye çalışacağım...

Biz aldık bir adet Nedim'in arabasında duruyo ilk bindiğinde dinleme şansın olur...

Şevval Sam'in yorumu bu albümde oldukça farklı, şiveyi oturtmuş iyice ama direk Helesa'nın etkisinde kalmış Aysenur Kolivar gibi söylemeye çalışmış (dinleyiniz çayeli türküsü) fena da olmamış hani :cool: ama şarkı seçimlerini hiç başarılı bulmadım 10 üzerinden 6 paunlık bir albüm bence...bir de orjinal albüm aldığım için biliyorum ;) karadeniz otoyolunu yapanlara gönderme yapmayi da ihmal etmemistir!

dilekts61
08.08.2008, 11:20
çok güzel bir albüm olmuş...ellerine sağlık..

Selman
09.08.2008, 21:08
Şevval Sam şu anda Trt1'de Sayısal Gecen'nin konuğu.Trabzon'dan canlı yayın, canlı performans.Kaçırmayın;)

Miraç Atalay Çiftçi
09.08.2008, 22:22
Albüm güzel, ama bu kadar Karadeniz Müziği ile iç içe olup, eziktaş'ı tutmanı yediremedim, Şevval hanım. Forma hediyenide aldın, eh bu saatten sonra doğru yolu bul yani!

ezgi cubukcu
09.08.2008, 22:24
Şevval Sam şu anda Trt1'de Sayısal Gecen'nin konuğu.Trabzon'dan canlı yayın, canlı performans.Kaçırmayın;)

Evet kaçırmadık evde teptik horonumuzu :) Trabzon'da olsam bu geceyi kaçırmazdım ama biraz ilgisiziz galiba haftaiçi bu konuyla ilgili hiçbir başlık görmedim, zapp yaparken de rastlamasak haberimiz olmıyacak :(
Tesekkurler

Mustafa Önal
09.08.2008, 22:39
süper bir prpgram oldu bana göre çok keyifle izleidm. son dakika başlığına yazmıştım umarım haberi olmayanlarda haberdar olup izlemiştir. güzel bir tanıtım oldu TRABZONUMUZ için. VALİMİZİ tekrar tebrik ediyorum TRABZONSPORUMUZA getirdi lafı ve ondan bahsetmeden geçmedi. sonundatki atkı ve forma hediyeleri bence mükemmeldi.

barış ta ne zmaan kanka oldu ceyhun yılmazla

eys_61
10.08.2008, 00:02
Bu akşamki canlı performansın güzelliğinin yanı sıra bölgemizdeki hidroelektrik ve nükleer santral projelerine de değindi Şevval Sam ayrı bir tebriği de hakediyor kanımca,tebrikler.

Albüm için söylenebilecek pek fazla şey yok,kısaca anasının kızı :).

Kaya
10.08.2008, 00:04
Albümü ben de edindim. Özellikle 4-5 parçayı sürekli dinliyorum...

Tek eleştirim; İsmail Hakkı Demircioğlu'nun albümündeki derlemeye hiç dokunmadan seslendirmiş. Çalgılarda farklılık katsaydı iyi olurdu. :)

Genel olarak 100 üzerinden 85-90 arası bir notu hakediyor bu albüm...

Serdær
10.08.2008, 00:09
Dinlemedim,

En kısa zamanda temin edeceğim.

Kendimde eksiklik olarak diye düşünüyorum..

fincher
10.08.2008, 00:34
Bu akşamki canlı performansın güzelliğinin yanı sıra bölgemizdeki hidroelektrik ve nükleer santral projelerine de değindi Şevval Sam ayrı bir tebriği de hakediyor kanımca,tebrikler.

Albüm için söylenebilecek pek fazla şey yok,kısaca anasının kızı :).
O dakka gözümden düştü :)

eys_61
10.08.2008, 00:47
O dakka gözümden düştü :)
Fizik mühendisi gözüyle izlememek gerek be abicim :).

Mustafa AYDIN
10.08.2008, 00:54
Şevval SAM Karadenizi içinde benimsemiş,Karadeniz i yaşamış bir insandır.Ağzına yüreğine sağlık.

seyyah61
10.08.2008, 01:18
Yanlis hatirlamiyorsam eski Besiktasli ve Karadenizli futbolcu Metin Tekin ile evli idi. Karadeniz müzigine ilgisi o yüzden olabilir. Karadenizli olmayip sivemizi dogru düzgün kullanan nadir kisilerden oldugu icin ve yaptigi kaliteli albümlerinden dolayi kendisini takdir ediyorum. Albümünü Türkiye'ye geldigimde edinmeye calisacagim.

Yukarda da belirttigim gibi Bjk'li eski futbolcu ile evli oldugu icin Bjk'yi tutmasi normal bir sey.
Tabi dogru yolu bulmasi hepimizin dilegi.
Ama Karadenizli olup da Istanbul takimlarini desteklerin sayisi da azimsanmayacak kadar cok oldugu icin buna da sükür diyelim.

Albüm güzel, ama bu kadar Karadeniz Müziği ile iç içe olup, eziktaş'ı tutmanı yediremedim, Şevval hanım. Forma hediyenide aldın, eh bu saatten sonra doğru yolu bul yani!

Albüme gelince.
Bence cok güzel bir albüm olmus.
Ellerine saglik demek gerek.
Siveyi cok güzel oturtmus arkadaslarin dedigi gibi.
Türkü secimleri de fena degil.
Isini hakkiyla yapmis, tebrik etmek gerek.

Onur
10.08.2008, 08:51
Çok güzel bir albüm olmuş. Aralıksız 3-4 saat dinlememe rağmen hiç bir sıkılma belirtisi göstermedim. "Ahmedum" şarkısı bir başka...

Hasan Ayvenli
10.08.2008, 12:27
Tek eleştirim; İsmail Hakkı Demircioğlu'nun albümündeki derlemeye hiç dokunmadan seslendirmiş. Çalgılarda farklılık katsaydı iyi olurdu. :)

evet müziği tamamen aynı. "oy benum sevduceğum"

Gökçebey
11.08.2008, 15:19
Şevval Sam kendi gibi, güzeller güzeli bir albüm yapmış. Sesinin yumuşaklığı Karadenizin sert rüzgarıyla karışmış gibi geliyor kulaklara. Hafiften deniz tadı kalıyor şarkıyı mırıldanan dudaklarda. Taze demlenmiş çayın yanında kuymağa banılan mısır ekmeği gibi leziz şarkılar.

Teşekkürler güzel insan :)

Mehmet_Mercanlı
11.08.2008, 17:07
Albumü şimdi alma firsatı buldum gercekten süper ... uzun zamandır aradığım karadeniz müzikleri harıka bir sesle yorumlanmış ve orjineline dokunulmamış...

tüm karadeniz müziği sevenlerin edinmesi gereken bir calışma

Burçak
12.08.2008, 09:19
Şevval Samı daha önce dinlememiştim. tv pek izlemediğim için kimdir diye hakkında bilgim bile yoktu desem yeridir.
Ama geçen cumartesi akşamı Sibel Canın Trabzonda yaptığı bi program vardı hani.
Yavuz Selim statından canlı yayında Sayısal Gece Trabzonda idi. TRT1 verdi. Şevval Samı ilkdefa orda ciddi şekilde dinledim ve Hayran kaldım. Sahnesi Yorumu Harikaydı. Enkısa zamanda albümü almak istiyorum.

agahozlu
12.08.2008, 09:23
Albüm beklediğimden güzel çıktı.İmkanı olan herkesin albümü almasını tavsiye ederim. Özellikle " Trabzon" adlı parçayı beğendim

LazAnisT
12.08.2008, 09:26
Arabanın Cd'si arıza yaptı.Yeni aldığım CD'ler İlknur Yakupoğlu,Şevval SAM ve fuat saka'NIN CD'leri içinde kaldı.Az önce servisten aradılar garanti kapsamında olduğu için içini açamıyorlar cihazı yurtdışına yolluyorlar.Hiç birine doyamadan hepsini gurbete yolladım:o

LazAnisT
12.08.2008, 10:01
http://img176.imageshack.us/img176/4682/sevvalacpressphotoshireyt3.jpg

Murat Aydın
12.08.2008, 10:03
albüm çok güzel olmuş bende dinledim tavsiye ederim

Bekir
12.08.2008, 10:07
off diyorum baska bişi demiyorum yuzu kadar album de muhtesem olmuş yok boylke bi şey

AtalaY_BuğrA
12.08.2008, 10:20
Albümün tamamını dinlemedim ama dinlediğim bi kaç şarkı oldukca güzeldi. Temin etmeye çalışacağım en kısa zamanda.

Bu arada Süleyman Abi yanlış hareketler yapma istersen. Yengenin kulağına gider biri söyler falan. :D :D :D

A6 ile bir tur attırırsan belki de söylemez. :)

LazAnisT
12.08.2008, 10:25
Şu kızın Albümünü almayanı Allah affetmez:)

Ati Araba işi kolay yeterki susmasını bil:cool:

Burçak
12.08.2008, 10:48
www.sevvalsam.com.tr (http://www.sevvalsam.com.tr)

bazen bakışları yüz ifadesi bana Jennifer Aniston u hatırlatıyo :)

EmrahYalçınalp
17.09.2008, 10:55
Çok güzel olmuş.

Anıl Caner
17.09.2008, 16:58
Ben hala alamadım. Korsan da dinlemeyeceğime yemin ettim. Çok çok merak ediyorum. Bir iki gün içinde almam lazım.

LazAnisT
17.09.2008, 17:02
Çayelinden öteyede vokal yaptığı ses şarkıya girince aslında Şevval'in sesinin karadeniz müzüği için ne kadar yavan kaldığı anlaşılıyor ama biz onu bu haliylede seviyoruz:)

Tuğba ÖZTÜRK
17.09.2008, 18:22
sultan-sultan makamı adlı şarkısı çok güzel kazım koyuncunun işte gidiyorum adlı parçasının müüziği var çoooooooooooooookkkkkkk güzel

FatmaÇelik
17.09.2008, 23:37
Hayırlı olsun...

Tuğba ÖZTÜRK
17.09.2008, 23:42
albümü şevval samın sitesinden dinledim hemen almak istiyorum harika olmuş :) en kısa sürede inş.
çok güzel olmuş ya karAdenizli değil ama bize çok benzior ve çok da güzel :)

HAYRETTİN
18.09.2008, 00:06
Karadeniz muziğini doğru durus yapan bir elin parmağını gecmez,sevval sam karadenizli olmamasına rağmen guzel album yapmış doğrusu

Kasım Hilal
18.09.2008, 11:39
Yahu ben bir soru saracağım ama çekiniyorum..
Çayelinden Öteye türküsünü bilikte söylediği türkücümüz kimdir bilene var mı?

Tuğba ÖZTÜRK
18.09.2008, 11:45
Albümde Kemal Sahir Gürel, Fuat Saka, Sunay Özgür, Cengiz Onural, Aytekin Ataş gibi usta düzenlemecilerin yorumları Şevval Sam’a eşlik ediyor...

bunlardan biridi herhalde bende bilmiyorum ama bulunur

Faruk Akhan
18.09.2008, 11:50
şevval sam nerelı?

ezgi cubukcu
18.09.2008, 11:52
Yahu ben bir soru saracağım ama çekiniyorum..
ÇAyekinden Öteye türküsünü bilikte söylediği türkücümüz kimdir bilene var mı?

Onay Şahin'dir kendisi :rolleyes:

Tuğba ÖZTÜRK
18.09.2008, 11:55
Şevval Sam

Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 11 Kasım 1973

İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nda okuyan Şevval; liseyi İsov Yapı Meslek Lisesi'nde bitirdi. Üniversite'yi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde okudu. 1994 - 1996 yılları arasında Beşiktaş'ın eski futbolcusu Metin Tekin ile evli kaldı. Aynı zamanda ünlü şarkıcı Leman Sam'ın kızı olan sanatçı; sade yaşamıyla dikkat çekerken, işi dışında kamera karşısında yer almaktan hoşlanmamaktadır. tarık adında bir de oğlu var

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/LiveImages/YeniFotoAnaliz/Sarı%20Fırtına/11.jpg

ezgi cubukcu
18.09.2008, 12:09
şevval sam nerelı?
Hakkarili'dir kendisi :rolleyes:

Kasım Hilal
18.09.2008, 12:17
Albümün tanımından yola çıkarak ben de öyle düşündüm ama değil..
Aytekin Ataş Bu Dünya Bir Pencere'yi söylerken eşlik eden isim olmalı. Onun sesini Fırtına dizisinden de biliyorum.
Fuat Saka'yı zaten biliyoruz.
Kemal Sahir Gürel kaval çalıyor..
Sunay Özgür ise reklam müzikeri yapan bir isim.
Cengiz Onural da yanlış bilmiyo isem Karadenizli bile değil..
Bu isimler düzenlemeleri yapmış..
Eşlik eden başka biri..

ezgi cubukcu
18.09.2008, 12:35
Albümün tanımından yola çıkarak ben de öyle düşündüm ama değil..
Aytekin Ataş Bu Dünya Bir Pencere'yi söylerken eşlik eden isim olmalı. Onun sesini Fırtına dizisinden de biliyorum.
Fuat Saka'yı zaten biliyoruz.
Kemal Sahir Gürel kaval çalıyor..
Sunay Özgür ise reklam müzikeri yapan bir isim.
Cengiz Onural da yanlış bilmiyo isem Karadenizli bile değil..
Bu isimler düzenlemeleri yapmış..
Eşlik eden başka biri..

Bir önceki sayfada yazmıştım ben oysa ki kim olduğunu :)
Hatta düet yapmakla kalmamış aynı şarkıya kemençesiyle de eşlik ederek albümün en başarılı çalışmasına imza atmıştır:alkış:

Kasım Hilal
18.09.2008, 12:39
Üstadım Allah razı olsun..
Ben mesajım gittikten sonra sizinkini ögrdüm.
Biraz uzun yazdığım için hatta araya üç-beş mesaj bile girmiş..
Çok teşekkür ederim!

Cengiz Çubukcu
18.09.2008, 17:08
Şevval Sam

Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 11 Kasım 1973

İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nda okuyan Şevval; liseyi İsov Yapı Meslek Lisesi'nde bitirdi. Üniversite'yi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde okudu. 1994 - 1996 yılları arasında Beşiktaş'ın eski futbolcusu Metin Tekin ile evli kaldı. Aynı zamanda ünlü şarkıcı Leman Sam'ın kızı olan sanatçı; sade yaşamıyla dikkat çekerken, işi dışında kamera karşısında yer almaktan hoşlanmamaktadır. tarık adında bir de oğlu var

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/LiveImages/YeniFotoAnaliz/Sarı%20Fırtına/11.jpg

Şevval Samla Metin Tekin'in evlilik hikayesi çok komiktir, zamanında Metin Tekin ünlü bir futbolcuyken Şevval Sam liseye gidiyormuş ve bir gün Metinle röportaj yapmışlar..Şevval Sam o zaman kafaya koymuş ben bu metinle evleneceğim diye :)

seyyah61
18.09.2008, 18:05

ALbümü begendigimi daha önce belirtmistim.
Evet haklisiniz bu konu beni de rahatsiz etti.
Sadece Oy Benum Sevdicegum degil,
Gelevera Deresi, Ben Seni Sevdugumi ve suan aklima gelmeyen bir cok parcayi orijinal haliyle seslendirmis.
Bence güzel olmamis.
Zaten daha önce seslendirdigi bir parcayi aynen albüme koymaktan ziyade biraz renklendirseydiler, tadindan yenmezdi.
Bu türküleri bize tekrar defalarca dinletirdi o zaman.

Dursun Kaplan
23.10.2008, 15:25
'Karadeniz' albümüyle bütün dikkatleri üzerine çeken ünlü sanatçı ve oyuncu Şevval Sam, çıktığı Karadeniz turnesine Trabzon'da start verdi.

Bu yaz çıkardığı 'Karadeniz' albümüyle bütün dikkatleri üzerine çeken ünlü sanatçı ve oyuncu Şevval Sam, çıktığı Karadeniz turnesine Trabzon'da start verdi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konserde iki saat sahnede kalan güzel şarkıcı SAM rüzgarı değil, Anadolu rüzgarı estirdi.

KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde sahneye çıkan genç ve güzel sanatçı pek bilinmeyen 'İstanbul Secret's' albümündeki kendi eserleriyle başladığı konserini Karadeniz türküleriyle bitirdi. Daha önce annesi Leman Sam'dan dinlediğimiz ve çok beğendiğimiz “ Gül Güzeli” şarkısını bestecisinin ağzından dinleyen Trabzonlular, genç sanatçıyı ayakta alkışladı. Merhum Kazım Koyuncu'nun ısrarları sonucunda Karadeniz türkülerinden oluşan bir albüm yapmayı planladığını söyleyen Şevval Sam, “ Çok sevdiğim arkadaşım Kazım bizleri bir yerlerden dinliyordur. Kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor, rahmet diliyorum” dedi.
http://www.haber61.net/images/news/sevval1.jpg

İstanbul, Ege, Orta Anadolu ezgilerinin yanı sıra Karadeniz türküleriyle dop dolu bir program hazırlayan Şevval Sam, bir ara seyircilerin içine de girip onlarla birlikte türkü söyledi. Son bölümde sahnede hayranlarıyla birlikte horon tepen Sam, “ Bu coşkunuza ve hareketliliğinize hayranım. Hepinizi çok seviyorum” diye konuştu.
http://www.haber61.net/images/news/sevval2.jpg
Sam, Trabzon'da başlattığı Karadeniz gezisini Ordu ve Samsun'da devam ettirecek.

Alihan Ertürk
23.10.2008, 15:27
şevval sam metin tekin ile mi evli ???

tugay_98
23.10.2008, 15:29
Şarkilarini İndİremedİĞİm kÖtÜ oldu

tugay_98
23.10.2008, 15:30
Ama gÜzel sesİ var

tugay_98
23.10.2008, 15:32
ama tsli deiller bir çocuğun üstünde her halde çocuğu bjk forması giyiyor

Cengiz Çubukcu
15.11.2008, 10:16
dün akşam Habertürkte ismini hatırlayamadığım bir bayanın konuğuydu, performansı , orketstrası çok iyiydi..bir kere daha söylemiş olduğu türküleri zevkle dinledim....

tsmetu
15.11.2008, 10:40
Hangi takımlı şevval sam.

Hekimoğlu
15.11.2008, 12:06
Muhteşem bir albüm olmuş.Tebrikler Şevval Sam. :alkış:

macka61
15.11.2008, 19:23
erkan ocaklınında albümü çıkıyor pazartesi kendiside bir şarkı söylüyor volkan konak ismail türüt ve ibrahim can gibi sanatçılarda şarkısını söylüyecek

TaraftaR
16.11.2008, 11:48
"Karadeniz sanatcisi" kisvesi altinda karsimiza cikan Karadenizlilerden cok daha güzel bir albüm cikarmis. Ancak beni pek doyuramadi. Kazim Koyuncu dan kalma bir hatira olarak arkadaslarin cogunun "muhtesem" seklinde yorumlar yaptigini düsünüyorum.

Sanki cogu parcada sesini yanlis kullanmis gibi bir izlenimim var. Potpori de sesi müzikle daha uyumlu gibi. Cayelinden Öteye parcasinin düet kismi cok güzel olmus. O kisimdaki gayde de, cok güzel bir Macka gaydesi. Ne zaman dinlesem cosarim :-)