PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Aurelio Real Betis'te

Atakan
10.07.2008, 10:08
MEHMET AURELIO, NUEVO JUGADOR DEL REAL BETIS A EXPENSAS DEL RECONOCIMIENTO MÉDICO http://www.realbetisbalompie.es/img/noticias/1215623819.jpgTal y como acaba de hacer oficial Radio Betis en su programa 'La hora de la verdad' Mehmet Aurelio llega mañana para pasar el reconocimiento médico. Una vez que éste se produzca, si el reconocimiento es satisfactorio se firmará y se convertirá en el primer fichaje del Real Betis Balompié SAD de cara a la próxima temporada 2008-2009.
A las 12:30 horas llegará al aeropuerto de Sevilla donde no hará manifestaciones.
La web del Real Betis ya lo ha querido vestir de verdiblanco.

Hehe Orayada Bedava Gitti....

ilhan
10.07.2008, 10:14
Fotoşop olaylarıyla giydirmişler formayı =)

Fenerbahçe kulübü İMKB'ye Aurelio'nun 1 yıllık opsiyonunu kullandıklarını bildirmişti bildiğim kadarıyla. Aurelio ve menejerinin 1 hafta süre içerisinde itiraz etme hakkı vardı ve kullanmadılar. Bunlar sağda solda spor programlarında duyduğum okuduğum şeyler. Sanırım Fifa'lık olacaklar. Ee beter olsunlar :)

Cengiz Çubukcu
10.07.2008, 10:24
İnşallah başarısız olur, milli takımı basamak olarak kullandı....

Mert67
10.07.2008, 10:26
Bu çok iyi oldu.Orta sahada Selçuk,Maldonado,Emre 3 oynasa bir Aurelio etmezler.:)

Atakan
10.07.2008, 10:48
BU aber Real Betisin resmi websitesinden aldım beyler

ilhan
10.07.2008, 10:53
Tamam işte kendi web sitelerinde fotoşopla giydirmişler formayı :) Yoksa belli oluyor yani bilinçli olarak giyilmediği ve poz verilmediği ;)

ApoCaN28
10.07.2008, 10:54
ezikbahçe 5 tane guiza edicek topçuyu tutamadı:D:D:D:D:D:D

Mayls
10.07.2008, 10:58
Aliskanliklarini sürdürüyor.

Hüseyin İlkin
10.07.2008, 11:00
Betis'liler Fotomaç'tan bilgi almıştır,oyunculara forma giydirme konusunda :D

"Uzun süredir sonuçlanmasını bekliyorduk ve beklenen oldu,Aurelio Betis ile anlaştı,bugünde imza atması bekleniyor Betis kulübünden yapılan açıklamaya göre.Aurelio kendi için,istekleri doğrultusunda doğru iş yaptı.
İyi bir kontrata imza atacak,çocuklarının eğitimi daha iyi olacak ve diğer Avrupa liglerine nazaran uyum sorunu yaşamayacak,İspanya gidebileceği en uygun liglerin başında geliyordu Mehmet için.Şimdi çok mutludurlar,eşide,çocuklarıda.

Ama Fenerbahçe için mutludur kelimesini kullanamayacağım,orta sahada iki kişilik çalışan adamlarını kaybettiler,hem de yabancı statüsünde yer kaplamaması çok büyük bir avantajdı ancak ellerinde artık Aurelio diye biri olmayacak,peki onun yerini Maldonado-Selçuk-Deniz doldurabilir mi,zannetmiyorum.Aurelio görünmez işleri çok akıllı yapan birisiydi,illa ki onun sıkıntısını yaşayacaktır Fenerbahçe ve o bahsettiğim üçlü bunu dolduracak düzeyde değiller.
Emre içinde en büyük sıkıntı istikrar olacak,bir maç oynayıp beş maç yatmak sanırım Fenerbahçe'ye ve Emre'ye bir şey kazandırmaz.İnter'de,Newcastle'da bol bol dinlendi,buna alışıp burada da dinlenmeye geçebilir Emre.Sanırım bunada en fazla Galatasaray'lılar sevinir.

Sonuç Marco "Mehmet" Aurelio için iyi,Fenerbahçe için çok kötü bir gelişmedir Aurelio'nun Betis ile anlaşması."

Blogumda yazdığım yazı,Marco konusu açılmışken burada da paylaşayım.

Rıza ÇOLAK
10.07.2008, 11:01
Trabzonspor u nasıl satışa getirdiyse aynısını Fener e yaptı.:D:D:DÇok .......bi adammış....

Fatih BALTA
10.07.2008, 11:10
Fenerbahçe için çok önemli bir oyuncuydu Aurelio.İnşallah Fenerbahçe onun yerini dolduramaz.
Benim esas merak ettiğim Aurelio nun bundan sonra milli takıma bakış açısı değişecek mi?

28TS61
10.07.2008, 11:19
merak ediyorum eziklerden bize ne, nicin burda ezik haberi yapiliyor

http://befeoglu.files.wordpress.com/2007/08/kilit.jpg

Atakan
10.07.2008, 11:21
Burda Ezik haberi yapılmıyorki Mehmet Aurelio Türk Milli takımında oynuyor ve artık avrupada türkiyeyi temsil edecek onun konusunu kilitliceksen o zaman diğerlerinide kitle

alper*
10.07.2008, 11:24
mehmet aurelio bir daha milli takımda oynamaz artık :)

Misina
10.07.2008, 11:29
İyiki gitti.İmrederen izlediğim bir oyuncuydu.

Fatih BALTA
10.07.2008, 11:35
Menajer Bayram Tutumlu, Aurelio’yu F.Bahçe’den koparan olayı Vatan Gazetesi'nden Ferudun Niğdelioğlu'na anlattı
Sarı-lacivertli kulüpte herkes Aurelio’nun niye gittiğini merak ediyor.. Aurelio’nun menajeri Bayram Tutumlu çok çarpıcı açıklamalar yaptı..

‘AH O SOYUNMA ODASI ZİYARETLERİ!’
“AURELIO Türkiye’de mutluydu. Ancak başkan Aziz Yıldırım’ın despot tavırları sabrını taşırmıştı.. Yıldırım, sürekli soyunma odasına girip kötü geçen maçların ardından futbolcuları fırçalıyordu.. Hele bir olay var ki, Aurelio’nun aklından çıkmıyor.. 2-0 kaybedilen Bursa maçından sonra başkan yine soyunma odasına girip ’Böyle devam ederseniz sizi pırasa gibi doğrarım, ayağınızı denk alın’ şeklinde çok sert bir uyarı yapmış.. Aurelio, her fırça sırasında soyunma odasında başını öne eğmekten bıktı, usandı.. Bana sürekli dert yanıyordu.. Ama yine de profesyonelliğinin gereği olarak sesini çıkarmıyordu..”

ZICO KAÇIYORDU
“YILDIRIM, bu fırçaların takımı motive ettiğini sanıyor ama etkisi tam tersine oluyor.. Hatta Aurelio bu seanslardan Zico’nun da bıktığını ve başkan gelir girmez kendi odasına kaçtığını, fırçayı da oyuncuların yediğini anlatıyordu..
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&Kategori=spor&ArticleID=891874&Date=10.07.2008

ÖmerFarukYılmaz
10.07.2008, 11:38
Ya şaka makada bu adama sadece biz bonservis bedeli ödedik he:D:D

Trkz61
10.07.2008, 11:44
Bu Azize böyle devam ederse FB'nin elinde iyi futbolcu kalmayacak.

Cem Balcı
11.07.2008, 01:53
fb ye de geçmiş olsun...

Tayfun
13.07.2008, 18:13
fb ye de geçmiş olsun...

Hemde ne geçmiş olsun öyle böyle değil bayağı bi geçmiş olsun... :D

Adem Erdoğan
13.07.2008, 18:22
Ya şaka makada bu adama sadece biz bonservis bedeli ödedik he:D:D

Hee ödedik.1 kasa hamsi.:D
Şaka bir yana
Trabzona ilk geldiği gün hedefim İspanyada oynamak demişti.Hedefine ulaştı.
Özkan Sümere en azından bir teşekkür etmeli.

TsClub41
14.07.2008, 02:41
İlah-i Adalet tecelli etti.bir zamanlar fener elimizden adı Mehmeti.Ne oldu şimdi Fenerin elinden gitti.Fener şimdi çuvalla gol yer :D Real Betis'li yöneticiler sormuş Formanın arkasındaki isim kısmına Marko mu yazdıralım yoksa Mehmet mi diye.ben türküm adımda Mehmet demiş.Bu uşağı tuttum ben:alkış:

Tolpaş61
14.07.2008, 11:30
fenerbahçe hem kaliteli bir oyuncu kaybetti.hemde türk statüsünde olduğu için yrini doldurmak için elindeki yabançılardan birini çıkarmak ve ona belli bir para ödemek zorunda kaldı gibi.onlara geçmiş olsun.eden bulur.

Emirhan Makul
14.07.2008, 12:33
Fenerin Çöküşü...

Misina
14.07.2008, 15:02
Appiah 1 senediir sakat döneceğine benzemiyor.Aurelloda gitti.Emre yi aldılar fakat emre de sezonu hep sakat sakat geçireceği için önliberoda selçuk maldonada giib iki tane kazma kalıyor.Fb için çok büyük kayıp.

İskender YILMAZ
14.07.2008, 15:31
bizim için sevindirici, aurelio ve fenerlibahçe için üzüntü verici bir olay..

aurelio çok daha iyi takımları hak ediyor ve bence her takımda oynayabilir ..

ben bi senna'yı görüyorum aurelio'dan daha garanti adam..

Samet Berber
14.07.2008, 15:43
Büyük bir kayıp ama Fener yerini doldurur diye düşünüyorum .

pReN@_61
14.07.2008, 18:23
fenerin çöktüğü andır..

Trkz61
14.07.2008, 18:25
Bencede...

Kazım Uzunboy
26.07.2008, 15:07
"Bana saygısızlık yaptılar"

Fenerbahçe'den para nedeniyle ayrılmadığını ifade eden Aurelio, kulüp içinde bazı çalışanların kendisine saygısızlık yaptığını öne sürdü. Ayrılık kararını çok zor aldığını söyleyen Milli futbolcu, "Fenerbahçe’de kimseye kırgın değilim. Aramızda birkaç olay oldu. Fakat tüm samimiyetimle söylüyorum kimseye kırgın değilim. Yeni bir hayat var önümde. Fenerbahçe’de herkesi çok sevdim. Yeni takımımda da mutlu olacağımı düşünüyorum." dedi.
Aurelio'nun gidişindeki sır perdesi aralandı. Aurelio ve Menejeri Bayram Tutumlu ilk kez konuştu.
Fenerbahçe’den Real Betis takımına giden Mehmet Aurelio ve menejeri Bayram Tutumlu yeni yuvasında Akşam Gazetesi muhabiri Ömer Güvenç’e ilginç açıklamalar yaptı.
MENEJERİNİN AÇIKLAMALARI
Menajer Bayram Tutumlu, Mehmet Aurelio’nun Fenerbahçe’den ayrılmasının perde arkasını anlattı. İlginç değerlendirmeler yapan Tutumlu’nun açıklamaları şöyle:
AURELİO'YU BASİRETSİZLİK KAÇIRDI
Her zaman ‘Fenerbahçe Cumhuriyeti’ diyorlar, Benim Fenerbahçe Cumhuriyeti’nden Marco’yu kaçırmam mümkün mü? Herkes çok iyi biliyor; bilmeli; Marco Fenerbahçe’de kalmak istiyordu. Fenerbahçeliler’in basiretsizliği Marco’yu Fenerbahçe’den kaçırdı. Fenerbahçe tek taraflı sözleşmeyi uzattığında bunun geçerli olmayacağını söyledik. Avukatları biliyordu. Hatta Şekip Mosturoğlu, ‘Yeni kanuna göre geçerli değil’ dedi.
BAŞKAN NE KONUŞTUĞUNU AÇIKLASIN
Aziz Yıldırım, Marco ile konuşmuş; ne konuştuğunu açıklasın. Samet de ordaydı, Volkan Ballı da. Ben de burada büyük başkana lütfen diyorum, o konuşmanın içeriğini açıkla.
MİLLİ TAKIMDAN DÖNÜŞÜNDE ELEŞTİRMEMELİLERDİ
Marco’ya milli takıma elçileri göndermek ayıp. Eğer Marco milli takımda konsantre bir şekilde oynamışsa Marco’nun, Terim’in ve benim etkimle olmuştur.
Milli takım dönüşünde Marco ile tartışacağınıza Marco’ya bir hediye verin, bravo seninle gurur duyuyoruz deyin. Bu işleri Ali Şen yapardı. Uche’nin hanımına Limusin gönderdi İngiltere’de.
AURELİO'YU GALATASARAY DA İSTİYORDU
Adnan Polat bana hâlâ kırgın; sen niye Marco’yu bana getirmedin diye. Marco’yu herkes istiyor. Beşiktaş istiyor. Ben Aziz Yıldırım’a kötü gününde darbeyi vurmuyorum. Kötü gününde darbeyi Juan Figer vuruyor şu an onunla çalışıyorlar.
AURELİO'NUN AÇIKLAMALARI
Türk Milli Takımı’nın da formasını başarıyla giyen Brezilya asıllı futbolcunun gündem yaratacak açıklamaları şöyle:
PARA YÜZÜNDEN GİTMEDİM
Gidişimdeki neden sadece para değil; ben Fenerbahçe’yi paraya değişmem. Ailemi de düşünmem lazım. Sorun inanın ki sadece para değildi. Kulüptekilerin dışında taraftarlar da ailemi sevdi. Ancak ayrılığım söz konusu olunca herkes cephe aldı ve nedenini para olarak yorumladı. Oysa doğru değil bu.
BAZI ÇALIŞANLAR BANA SAYGI GÖSTERMEDİ
Fenerbahçe’de olduğum sürece tüm gücümle faydalı olmaya çalıştım. Olduğumu da sanıyorum. Çünkü Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, formasının önemini kavramıştım. Fenerbahçe’deki tüm oyuncu arkadaşlarımı seviyor, onlar tarafından da seviliyordum. Fakat bazı çalışanlar tarafından saygı görmez oldum. Bu futbol işte; böyle kararlar da almanız gerekebiliyor.
ÇOK PARA TEKLİF ETTİLER
Menajerim Bayram Tutumlu bana teklif geldiğini ilettiğinde düşünmeye başladım. Bayram, benden başka kimseyle konuşmamıştı. Ben de Bayram’a, ‘Bunu hemen duyurma... Kolay değil karar vermek. Çünkü ailemle birlikte Fenerbahçe’de çok mutluyuz’ dedim. Fenerbahçe’de teklif edilen paraya yakın rakam teklif edilseydi kalırdım. Çok az fark için bunu yapmazdım. Kısacası Fenerbahçe beni; ben Fenerbahçe’yi kaybettim.
FATİH TERİM'İ ÇOK SEVİYORUM
En çok sevdiğim Fatih Terim hoca... Samet Aybaba da Trabzonspor’dayken bana kendimi çok iyi hissettirirdi. Daum, Zico... İkisi de mükemmel insanlardı.
TÜRK OLARAK OYNAYACAK
Real Betis’in sportif direktörü Manola Monparlet ise "Aurelio’nun forma numarası kendisinin istediği gibi 15 olacak. Formasında M.Aurelio yazacak. Bizde Türk olarak oynayacak." dedi.
"Transferinde 2 milyon 700 bin euro aldı. Takım ilk 4’e girerse 300 bin euro daha kazanacak. Kral Kupası’nı alırsak Aurelio’ya 400 bin euro daha vereceğiz.
Fenerbahçe’ye saygılıyız. Büyük bir kulüp. Luis de orada çalışıyor. Böyle olsun istemezdik.
Luis’i benim anlatmama gerek yok. Neler yapacağını göreceksiniz. İyi bir hoca Luis çok sinirli, Fenerbahçe’de iyi çalışma ortamı olursa çok iyi işler yapar, kimseyi işine karıştırmaz. Onu rahat bırakırlarsa çok büyük başarılara imza atar. Güiza mükemmel bir futbolcu. Saha içinde de, dışında da çok disiplinlidir. "

milliyet.com.tr/spor

Trkz61
26.07.2008, 15:09
Helal olsun Bayram böyle devam et.Hatta Alex malex ne bulursan götür.:)