PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABD Başkonsolosluğuna Saldırı ! (3 Polisimiz Şehit Oldu)

Külünkoğlu
09.07.2008, 11:45
Amerikan Başkonsolosluğu yakınında polise silahlı saldırı

DHA

Amerikan Başkonsolosluğu yakınında polise silahlı saldırıda bulunuldu. İlk bilgilere göre saldırıda 6 kişi yaralandı. Silahlı saldırının hedefinin ABD Konsolosluğu önünde bekleyen polisler olduğu bildiriliyor.
Telsiz anonslarından saldırıyı beyaz renkli Kongo marka otomobilde bulunan 3 kişinin gerçekleştirdiği yönünde bilgiler geçiyor. Silahlı saldırıya polislerin karşılık verdiği ve kısa süreli bir çatışma yaşandığı bildiriliyor.
Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, aracın bulunması için anonslar yapılıyor. Olay yerine çok sayıda da ambulans gönderildi.

http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/090720081146225238612_2.jpg

Olayın ardından konsolosluk etrafında ve tüm İstanbul’da polis alarma geçti. Gerek havadan gerekse karadan Emniyet güçleri İstanbul’un dört bir yanında Doblo marka aracı arıyor.

NTV canlı yayınına katılan görgü tanığı 4 kişi Doblo marka araçla konsolosluk önüne geldi. Araçtan inen şahıslar tabancalarla polis kulübesine saldırdı. Polislerin de karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. çatışmada 4 terörist öldürüldü. Şuan kulübe önünde 4 ceset var. 4 poliste yaralandı.

Mayls
09.07.2008, 11:47
Allah Polisimize güc versin.

Ölen müslümanlara ve sehit olan polislere Allah'tan rahmet, yakinlara sabir diliyorum.

ilhan
09.07.2008, 11:47
İstinye'deki ABD konsolosluğu önünde polise silahlı saldırı düzenlendi.. Reno Kango marka aracın içinden çıkan kişiler polise kurşun yağdırdı.

İlk gelen bilgilere göre 3 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı iddia ediliyor. Görgü tanıkları olay yerinde cesetlerin yattığını söylüyor.

Emniyet beyaz renkli aracı havadan takip için helikopterleri görev yapıyor. Havadan ve karadan beyaz kangonun bulunması için geniş çaplı operasyon başlattı.

( İnternethaber )

Mayls
09.07.2008, 11:48
1 Polis sehit, 1 Polis agir yarali
CNN Türk

Nurbanu
09.07.2008, 11:50
ALLAH onları ıslah eylesin ne diyelim. ölen şehitlerimiz de nur içinde yatsın inşaallah... :(

Dursun Kaplan
09.07.2008, 11:51
Sanırım yine Türkiye karışıcak.. :S

Yazık çok yazık...

Cengiz Çubukcu
09.07.2008, 11:52
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, nasıl bir ortama çekilmeye çalışılıyoruz çok iyi görmek lazım...

ilhan
09.07.2008, 11:54
Kim bu şerefsizler? Hedefleri neydi?

1 polis 3 saldırgan öldürülmüş TGRT'nin haberine göre. Güvenlik görevlisi de varmış aralarında. ( TGRT'de öyle dediler. )

Burçak
09.07.2008, 11:55
neler oluyo ya. Amerikan konsolosluğuna mı saldırı Polise mi?
haberde konsolosluk yazıyo.

Özge
09.07.2008, 11:55
Televizyon izliyordum kanallara bakarken bu saldırıyı gördüm bir şey yazmıyordu kendi kendime burası ABD Konsolosluğu değil mi dedim zaten sonra altta da yazdılar.2 polis şehit olmuş.Allah rahmet eylesin:(

Mayls
09.07.2008, 11:56
NTV'ye göre saldiri direk polislere.
Ama neden ABD Konsoloslugunun önünde acaba? Bunun bir tesadüf oldugunu düsünmüyorum.

TSelif
09.07.2008, 11:57
Sanırım 2 polisimiz şehit oldu haberlerde dinledim :(
ALLAH rahmet etsin .

ilhan
09.07.2008, 11:58
Ağır silahlar kullanılmış.

Şerefsizler! Yatacak yeriniz olmasın! Gün yüzü görmeyin! Vatansız, haysiyetsiz köpekler!

---

Şehitlerimizin ruhu şâd olsun.. Allah rahmet eylesin..
Vatan sağolsun..

Özge
09.07.2008, 12:02
3'e çıktı :(Anadolu ajansına göre 3 polis şehit olmuş.

Mayls
09.07.2008, 12:02
3 Polis Sehit oldu.
(AA)

Dursun Kaplan
09.07.2008, 12:03
2 poLis bir de şöfor vefat etmiş..

ŞehitLerimizin mekanı cennet oLsun..

Mayls
09.07.2008, 12:05
3 Terörist de öldürülmüs.

Dursun Kaplan
09.07.2008, 12:08
OyunLar oynanmaya devam ediyor.. BiriLeri dikkati şimdi buraya çekmeye çaLışıyor..

Dünde poLis karakoLuna roket atarLa saLdırdı bu köpekLer.. BiriLeri dur desin diyeceğim ama.. O biriLeri yoLa devam ediyor anLaşıLan...

OYılmaz
09.07.2008, 12:12
Derin devlet ya da El-Kaide

Allah cezanızı versin

Şehitlerimize Allah rahmet eylesin..

Mayls
09.07.2008, 12:13
IHA'ya göre 2 polis sehit.
6 yarali var, bunlardan 4'ü trafik polisi ve ikisi agir yarali

MehmetGÜRSOY61
09.07.2008, 12:16
allah cezanızı versin şehitlerimize allah rahmet eylesin

Kadir
09.07.2008, 12:23
Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Teröristler sürekli yaptıklarını yapıyorlar vatansızlar .

İsmail Çavuşoğlu
09.07.2008, 12:28
ALLAH belanızı versin.tez zamanda yakalanıp asılırsınız inşallah.Ölen şehitlerimize ALLAH dan rahmet diliyorum..

LazAnisT
09.07.2008, 12:31
VALİ GÜLER: "3 POLİS ŞEHİT OLDU""3 SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ"

09.07.2008 12:24http://www.haberturk.com/2008/07/09/kuturesim/SADSSAD4D4SDSOJFMDSFDF.jpgVali Güler açıkladı: "3 polis şehit oldu, 3 saldırgan öldürüldü

TSelif
09.07.2008, 12:42
Vay be nerelere kadar gelebiliyorlar artık !!!!!!

Fatih BALTA
09.07.2008, 12:43
Bir günde kötü bir şey lmadan güne başlıyamıyacakmıyız.
Bu olayın sorumlularının Allah belasını versin.
Şehitlerimizin ailelerine Allah sabır versin.

Faik Yılmaz
09.07.2008, 12:44
daha ölü sayıları netleşmedi....

bir üç şehidimiz olduğu haberi doğru galiba.......

kritik günler yaşadığımız bu günlerde birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor mesele bu

Hüseyin İlkin
09.07.2008, 12:44
Şehitlerimizin ruhu şâd olsun.Allah rahmet eylesin.

Yazık vallahi çok yazık.

Faik Yılmaz
09.07.2008, 12:45
İstanbul Valisi Muammer Güler, ABD İstanbul Başkonsolosluğu vize giriş kapısındaki polis noktasına yapılan saldırıda, biri koruma görevlisi, 2'si trafik polisi 3 emniyet mensubunun şehit olduğunu, 3 saldırganın da ölü ele geçirildiğini bildirdi.
Ölen polislerden ikisinin isminin Erdal Öztaç ve Mehmet Saçaklıoğlu olduğu öğrenildi. Saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı İstinye Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden trafik polislerinin 2 hafta önce göreve başladığı öğrenildi. Saldırıda yaralanan 1 polis memuru ile Trafik Vakf şoförünün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
ABD Büyükelçiliği Basın Müsteşarı Kathy Schallow, saldırganların kimler olduğu ve saldırının hedefinin polis mi yoksa konsolosluk mu olduğunu söylemek için henüz erken olduğunu söyledi.

halil ibo
09.07.2008, 12:45
''LANETLEMEK'' hafif kalıyor bu tip eylemleri...

Vkgz
09.07.2008, 12:47
koskoca ülkede polise güpegündüz silahlı saldırı oluyor, nasıl iş bu.

ÖmerFarukYılmaz
09.07.2008, 12:49
Ergenekon'un işi olmasın sakın:S

Ahmet Kuru
09.07.2008, 12:53
Şehirde eşkiyalık da yapıyorlar Artık!
Şehitlerimize Allah tan Rahmet diliyorum...Başımız Sağolsun...

ÖmerFarukYılmaz
09.07.2008, 12:57
Ülkenin nerelere çekilmeye çalışıldığı çok iyi görmek lazım...

Büyük bir krizin habercisi bunlar...

İktidar,Muhalefet,Ergenekon,Derin Devlet,Günlükler....

Cevap kısa zamanda geldi...Resmen ayağınızı denk alın deniliyor,Fakat sırf bu yüzden benim masum 3 tane polisim öldü...Lanet Olsun Bunlara....

Allahım sen ülkemi zararlı insanların şerrinden koru yarabbi...

Gürkan
09.07.2008, 13:03
ABD li polisler korumalı bolgye saklanırken bızım polislerimiz catısmaya giriyor. korunan yer neresi abd konsoloslugu.

ayrıca bır gorgu tanıgı ntv de kacan arabanın gri ford focus dedi.once karsıdakı yımacıda durmuslar. sonra once arabadan sonra dısarı cıkarak polsı noktasına saldırmıslar. 3 saldırgan arabandan ınıp catısırken 4. kaçmıs .

sehıt polıslerımızden bırı galıba 2 saldırganı oldurmus.

Şehıtlerımıze Allah rahmet eylesın. yaralılara acıl sıfalar dılıyorum. inşallah bu olyaıda abuk subuk yerlere cekmeden aydınlatırlar. yıne bırılerının ekmegıne yag surmezler ınsallah. polislerimiz bazılarının cıkarları ıcın sehıt olmamıs olsun.

Külünkoğlu
09.07.2008, 13:05
Şehit polislerden ikisi 15 gün önce polis olmuş. Allah rahmet eylesin..

Gürkan
09.07.2008, 13:06
boyle onemlı noktalara 15 gunluk polis neden gorevlendırılır.

OYılmaz
Büyük ihtimal El-Kaide saldırganın üzerinden Suriye kimliği çıkmış ..

Gamze
Milletimizin başı sağolsun, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. :(

Mustafa K. Demirbaş
09.07.2008, 13:08
Allah rahmet eylesin başımız sağolsun

Gürkan
09.07.2008, 13:09
abd liler karsılık vermek, polise destek olmak yerine içeri kaçıyor. bununda hesabı sorulur ınsallah.

ilhan
09.07.2008, 13:11
Vurulup yere düşen polisimizin üzerine ateş etmeye devam etmişler. Bu nasıl bir insanlıktır. Bu nasıl şerefsizliktir! Bu nasıl gözü dönmüşlüktür.

Gürkan
09.07.2008, 13:14
görgü tanıgının anlattıgına gore, vurulan polisimiz bir saldırganı kafasından olmak üzere 2 saldırganı vurmus.

ÖmerFarukYılmaz
09.07.2008, 13:23
Yalnız her ne kadar içeri kaçsalarda,ABD'den birisi ölseydi....

Tam karışırdı buralar..

Bence bu iş ne PKK ne El-Kaide...

Ya ABD ya Ergenekon....

ilhan
09.07.2008, 13:26
1 SALDIRGAN KAÇTI

Çıkan çatışmada 3 polis şehit olurken 3 saldırgan öldürüldü. Bir saldırgan kaçtı. Olay yerinde çok sayıda pompalı tüfek ve tabanca bulundu. Saldırganların ikisinin Türk uyruklu olduğu açıkklandı.

( internethaber )

Rıza ÇOLAK
09.07.2008, 13:38
Şehit olan meslektaşlarıma Allah(C.C.)tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

Ve şerefsizler, kahpeler, kalleşler, vatan hainleri, teröristler size sesleniyorum....
BİZİ BÖYLE BİTİREMEYECEKSİNİZ.SİZ BÖYLE YAPTIKÇA BİZ KENETLENECEĞİZ.VE ENİNDE SONUNDA SİZİ ALT EDECEĞİZ....

EyüpKILIÇ61
09.07.2008, 13:39
Milletimizin başı sağolsun, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum...:(

Birisi rusmuş sanırım.Türk asıllı olanlar afganizastana giriş çıkış yapmış olduğu biliniyormuş.

OLCAY ÇAKIR
09.07.2008, 14:35
Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum...

Olan,görevinde 15 günlük evlatlarımıza ve ailelerine oldu.
Yürekler yandı.

Kadir
09.07.2008, 14:44
Daha net olarak var olduğu kantılanmayan Ergenekon örgütüne bu saldırıyı yıkmak biraz garip.
İbda c olduğu söyleniyor ama kesin değil.
Bence bu iş pkk işi olamaz cünkü pkk denen hainler sürüsü bindiği dalı kesmez abd büyük elçiliğine saldırı yapmaz.
İbda c veya başka bir aşırı dinci bir örgüt olabilir bana göre. bakın istersek konsolosluğada böyle saldırırız diyorlar . Bekleyip görmek lazım kimin yaptığını .
Sonuç olarak olan polislere oldu sabah kalkıp işe giden polisler akşam evlerine dönemeyecekler.
Ayrıca Türkiye'de istihbarat ekipleri ne yapar ne eder merak konusu .
Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

Mehmet Fırat
09.07.2008, 14:48
Allah rahmet eylesin.

Allah, ülkemizi karıştırmak isteyen kirli ellere fırsat vermesin...

Erbay
09.07.2008, 15:16
Allah rahmet eylesin.Çok üzücü ve çok sinir bozucu bir olay.

macka61
09.07.2008, 15:37
polislerimize Allah rahmet eylsin mekanları cennet olsun diyorum milletimizinde başı sağ olsun

Harun-61
09.07.2008, 15:38
off offf !!!

seref yoksunu pislikler yine ülkemizi karistirmak istiyorlar.

Allah yardimcimiz olsun, sogukkanli olmak gerekiyor !!!

Sehitlerimize Allah rahmet eylesin.
Ailelerine sabir versin,
AMIN

Mustafa K. Demirbaş
09.07.2008, 15:52
İstinye'de bulunan Amerikan Konsolosluğu binası önünde bir araçtan polis noktasına açılan ateş sonucu şehit olan 3 polis memurundan Nedim Çalık'ın Rize merkeze bağlı Çaykent beldesinden olduğu belirtildi.

İstinye'de bulunan Amerikan Konsolosluğu binası önünde bir araçtan polis noktasına açılan ateş açıldı. Saldırganlar araçtan inerek çatışmaya devam etti.
Hazırlıksız yakalanan polislerden 3'ü kendilerini koruyamadan yaralandı. Çatışma toplam 8 dakika sürdü. Polislerden biri teröristlere ateş açtı.

Güler: 3 polis şehit oldu, saldırganlar öldürüldü

İstanbul Valisi Muammer Güler saldırganlarını olay yerinde öldürüldüğünü sayılarını 3 olduğunu söyledi. Güler, saldırıda 3 polis memurunu şehit olduğunu belirtti. Vali Güler, bir yaralı polis memurunun ve bir görevlinin de tedavisinin devam ettiğini söyledi.

haber61.net

TS-Tiryaki
09.07.2008, 15:54
Sehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Vatan sagolsun.

pReN@_61
09.07.2008, 17:18
Allah rahmet eylesin şehitlerimize...

Vatan sağolsun.

seyyah61
09.07.2008, 17:29
Sehitlerimize Allah rahmet eylesin, ailelerine ve yakinlarina sabir versin.

ÖmerFarukYılmaz
09.07.2008, 17:35
Yazdığım mesajın silinmesinin vardır bir sebebi ama birde bilgilendirseniz....

Mayls
09.07.2008, 17:42
Aklima türlü türlü senaryolar geliyor.

PKK'nin isi olabilir. Ne zamandir sesleri cikmiyordu. Kuzey Irak'ta ABD bunlari satti, mesaj vermek icin konsolosluk önünde bu saldiriyi gerceklestirmis olabilirler. Ama aklima takilan nokta su; 2-3 yildir israrla polise kursun sikmaktan kacinan PKK simdi neden polise saldirsin. Ne degisti?

El Kaide'nin isi olabilir. Onlardaki ABD düsmanligi malum. Son dönemlerde polisimizin basarili operasyonlarindan sonra Türkiye'ye kin beslemeleri hayretle karsilanacak bir durum degil.

Ergenekon da olabilir. Yada bütün is bu "ceteye" yikilabilir. Malum, sürekli bir seylerle suclaniyorlar, biz daha ne ayak olduklarini anlayamadik.

Umarim yakin zamanda cözülür bu olay. Anladigim kadariyla teröristlerin 4'ü de TC vatandasiymis.

sümela61
09.07.2008, 17:43
Allah rahmet eylesin...

uzun süredir İstanbul'da huzuru bozmaya yönelik bir olay olmuyor diye düşünürken, insan müsveddeleri yine huzuru kaçırmaya yönelik bir olay gerçekleştirdiler... Allah, bu ülke ve dünya üzerinde ne kadar kötü insan varsa; hepsinin planlarını boşa çıkarsın inşallah...

bu arada kim ne derse desin, ben Türk Polisi'nin çok zor şartlar altında, canları ceplerinde dolaştıklarını düşünüyorum ve polisimizi gerçekten çok seviyorum... içlerindeki kötü örneklerin, zaten her meslek grubunda olduğunu da biliyorum... biz yatağımızda rahatça uyuyorsak, bunu asker ve polisimize borçluyuz... onlara ne kadar minnetkar olsak azdır diye düşünüyorum...

şehit olan polislerimizin yakınlarına sabırlar diliyorum...

Can basten
09.07.2008, 17:43
Yazdığım mesajın silinmesinin vardır bir sebebi ama birde bilgilendirseniz....

Açıkça siyasete kayan bir mesaj olması, yargıya intikal etmiş bir meselede haklı/haksız değerlendirmesi yapması ve böylesi bir başlığın yani bir şehit başlığının Kurtlar Vadisivari senaryoların seslendirileceği yer olmamasından dolayı silinmiş olabilir mi acaba?

ÖmerFarukYılmaz
09.07.2008, 17:49
Açıkça siyasete kayan bir mesaj olması, yargıya intikal etmiş bir meselede haklı/haksız değerlendirmesi yapması ve böylesi bir başlığın yani bir şehit başlığının Kurtlar Vadisivari senaryoların seslendirileceği yer olmamasından dolayı silinmiş olabilir mi acaba?

Sebebini yazdığınız için canı gönülden teşekkür ederim...

Amacım Şehitlerimizin başlığında dizi senaryosundan esinlenerek,Komplo teorileri üretmek değil..

Kendi tahminlerimce sırf bir hiç uğruna,tehdit uğruna 3 polisimizin şehit olmasına kendimce şuçlu tahmini yapmaktı...

Allah bu foruma bir daha şehit başlığı açmayı nasip etmesin...

Allah şehitlerimizin ailelerine sabırlar versin...

Saygılar...

Külünkoğlu
09.07.2008, 17:49
Ajansları pek takip edemedim haberlere şöyle üstün körü bakabildim.
kaçan araba nerde ?
İstanbul gibi her yerde trafiği olan bir yerde bu araba nasıl kaçtı ? terörist bıraktıysa bile boş araba şuan itibarı ile niye hala bulunamadı ?

Mayls
09.07.2008, 17:50
Benim de aklima takildi bu. Isin profesyonel oldugu kesin.

guci 29
09.07.2008, 19:37
Ben de bugün hastanedeyken duydum. Çok fena.. Böyle haberleri duydukça, okudukça inşallah geride bıraktığı küçük çocukları yoktur diye dua ediyorum..

OYılmaz
09.07.2008, 19:49
Saldırıda her filmme konu olan ordan oraya atlayan efsane Amerikalı güvenlikçi elemanlar kaçmış bizim polisimiz çatışmış

Mertcan
09.07.2008, 20:53
güvwnlikçiler kaçmışmı??????????????????

poetricus
09.07.2008, 20:58
Saldırıda her filmme konu olan ordan oraya atlayan efsane Amerikalı güvenlikçi elemanlar kaçmış bizim polisimiz çatışmış

Güvenlikçiler kaçmış mı?
ABD'li güvenlikçilerin konsolosluk dışında herhangi bir olaya müdahale etme hak ve yetkileri yoktur. Konslosluğa ayrılan alan ABD toprağı sayıldığından orada müdahale edebilirler. Uluslararası hukukuk kuralları bütün ülkelerde böyle işler.

ÖzGür Ayar
09.07.2008, 21:00
ABD'liler niye müdahale etmedi?

Türk polisi saldırganlara müdahale ederken Başkonsolosluk binası içinde duran ve olayı gören Amerikalı güvenlik görevlileri kurallar gereği olaya müdahale etmediler. Çünkü uluslararası kurallara göre Amerikalıların bina dışına çıktıkları an Türk topraklarına ayak bastıkları ve orada da müdahale yetkileri bulunmadıkları biliniyor. Bütün dünyada her konsolosluk için bu kural uygulanıyor.

Olay sırasında ABD'li koruma polislerinin müdahalede bulunmayıp kaçtığı iddia etti. Vali Güler, ABD’li koruma görevlilerinin de müdahalede bulunup bulunmadığına yönelik soru üzerine, "Konsolosluk koruma kulübesinde bir polis memuru görevli. Özel güvenlikler binanın üst bölümünde. Koruma kulübesinden geçenler asansörle üst kata alınıyorlar" dedi.

--

Basında kaçan araçla ilgili hala bir haber yok. Hemen hemen yer yerde EDS olmasına rağmen helikopter arama yapmasına rağmen bulunamaması ilginç. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin...

m@rdi
09.07.2008, 21:46
Şehitlerimize Allah rahmet eylesin.
Başımız sağolsun. :(

Nytre
09.07.2008, 22:52
birisi abd konsoloslugunafuzeyle saldirsa onlar cevap vermeyecekler mi?

sehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Turkiyenin bu kadar SUNI gundemle yoguruldugu gunlerde bu olay da bu OYUNUN bir parcasi...

Mayls
09.07.2008, 22:55
ABD ve Dünyayi yöneten diger gücler Türkiye'den korkuyor.
Artik bundan eminim.

Bir ülkede hic mi huzur olmaz, hic bir konu da mi istikrar saglanamaz. Hep kriz, hep terör. Küresel gücler Türkiye'nin gelismesinden cok korkuyor.

Harun-61
10.07.2008, 00:09
ABD ve Dünyayi yöneten diger gücler Türkiye'den korkuyor.
Artik bundan eminim.

Bir ülkede hic mi huzur olmaz, hic bir konu da mi istikrar saglanamaz. Hep kriz, hep terör. Küresel gücler Türkiye'nin gelismesinden cok korkuyor.

ve kötü olan, biz hala gaflet'deyiz !

kenetlenecegimize, birbirimize destek olacagimiza aramizda kin nefret var.

Aile efradi, komsu v.s. arasinda eski sevgi-saygi-hosgörü yok malesef.

uyanalim artik !

W_O_L_D_A
10.07.2008, 00:28
Türkiyenin Gündemi Pamuk İpligine Baglı Gündem Yine Degiştirildi Ve Bunun Faturası Şehip Polislerimize Kesildi...

SDanışmaz
10.07.2008, 01:06
Şehitlerimizin ruhu şâd olsun. Allah rahmet eylesin..

Ülkeyi karıştırmak isteyenler yine iş başına geçti :mad:

mehmet83
10.07.2008, 07:30
Sehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerinede sabir diliyorum. Guzel vatanimi, polisimi, askerimi bi rahat birakmiyolar. Allah yardimcilari olsun.

a d bacan
10.07.2008, 08:35
ALLAH rahmet eylesin

saldırganlarıda kahr eylesin..
diğerlerinede akıl fikir versin yeter artık.

Kamil Çakmak
10.07.2008, 08:55
Allah rahmet eylesin.
Ulaşacakları hiç bir emel yok. Sadece karkaşalık çıkarmak ve canları yakmak.
Allah belalarını versin.

Faik Yılmaz
10.07.2008, 08:56
Şehit polisler Türk.....

diğer ölen 3 kişide Türk.....

saldırıda Abdye yapılmış......

nasıl bir anlayıştır çözemedim.....

Dr Mengele
10.07.2008, 09:41
Şehit polis arkadaşlara Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Emorfo
10.07.2008, 09:52
Şehitlerimize Allah'tan rahmet ailesine ve Türk milletine baş sağlığı dilerim.

Türkiye'deki gündemi değiştirmeye yönelik garip bir saldırı oldu. Ayrıca terör saldırısı böyle acemice yapılmaz. Bu işte başka bir iş var.

omer61
10.07.2008, 13:38
Öncelikle Allah rahmet eylesin.

Türk polisi Amerikalıları korucam diye kendi canından olurken, o çatışmaya dahil olmayan Amerikan korumalarının Allah belasını versin diyorum!!

Nytre
10.07.2008, 14:13
gazetede polıs kulubesının kursun gecırmez oldugu yazıyordu. bu saldırganlar sadece gozdagı vermek ıcın mı oraya saldırdılar yoksa gercekten o polıslerı sehıt etmek ıcın mı bu bır soru.

ıkıncısı o polıslerımızın dısarı cıkıp karsılık vereceklerını tahmın etmedıler ıse catısma cıktı ve sehıt oldu polıslerımız.

beyaz bır araba ıle yapılması ve o arabanın bulunaması ısın pkk ısı olmadıgını gosterıyor ancak karsıdanda 3 kısının olmesı sankı bırılerı polıslerımızın karsılık vereceklerını hesaba katmamıslar sonucu ortaya cıkarıyor.

kımse olmek ıcın oraya gıdıp saldırı yapmazdı. turku turke vurdurup abd"ye acımamızı mı saglayacaklardı?

bu ulkeyı dusunmeyenlerın basında bu ulkenın basındakıler gelıyor.

Ayşe Aygün
10.07.2008, 15:05
Geçen önünden geçereken ilk defa o kadar yakın geçtim.Şöle bir bakıp adamlara bak istanbulun en güzel yerine resmen kale inşa etmişler dedim.Kendilerini korumak için diye düşünce geçti.
Dün bakıyorum elinde tabanca ve uzun namlulu silah olduğu sölenen kişiler konsolosluğa saldıramış.
İşin garip yanı eğer hedef konsoluk olsaydı o ellerindeki silahalar hiç bir şey yapamıyacaklarını kendileride biliyordu.

Havan topu roket atar filan olsa ellerinde neyse. Birde sadece binaya ateş etmek olsaydı niyetleri bunu hiç arabadan inmeden yapabilirlerdi.

Ya çok acemice yapılmış bir saldırı yada Polis sadece hedef alınmış. Yada Kardeş kardeşi birbirine vurdurmak için yapılmış bir şey.Bence ikibilinmeyeli denklem gibi br olay.
Allah ölenlere rahmet ailelerine bassağlığı.Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor.

Berk
10.07.2008, 15:07
..............

omer61
10.07.2008, 15:23
kımse olmek ıcın oraya gıdıp saldırı yapmazdı. turku turke vurdurup abd"ye acımamızı mı saglayacaklardı?

Ölmek için neden saldırı yapmasınlarki? Canlı bombalar ne o zaman?

Harun-61
10.07.2008, 16:43
Şehit polisler Türk.....

diğer ölen 3 kişide Türk.....

saldırıda Abdye yapılmış......

nasıl bir anlayıştır çözemedim.....

isin icinde is var !

birileri yine gündemi degistirdi, Rabbim cezalarini versin !!

AMIN

Fatih
10.07.2008, 19:48
20 sene el bebek gül bebek bak büyüt soysuzun biri gelsin hayatına son versin...

Allah acılı analarımıza sabır versin şehitlermizin ruhu şad olsun

EmrahYalçınalp
10.07.2008, 20:11
Ne mutlu şehitlere ki bizden "Allah rahmet eylesin" dememizi beklemek gibi bir kaygıları yok. Rahat uyusunlar... Allah kalanlara sabır versin.

Olayla ilgili söylenebilecek çok fazla şey var ama başlığa saygısızlık etmenin anlamı yok.

Trkz61
10.07.2008, 20:20
Amerikalıların başında biz bekliyoruz.Adamlar korkaklıklarından Bin ladin köpeğini bile yakalayamıyorlar.

Nytre
11.07.2008, 11:23
gazetelerımızde "kahramanlara veda" baslıkları atılırken hangı abd gazetesı bu olay hakkında dıse gelır bır haber yapmıs acaba? ıkı abd gazetesıne baktım ıkısınde de bu olayla ılgılı bır habere rastlamadım.

EMine_61
11.07.2008, 11:27
allah rahmet eylesin gencecik polislerimiz şehit oldu :(

ilhan
11.07.2008, 23:48
http://www.internethaber.com/images/news/66870.jpg
Meğer o şehit değilmiş!
11 Temmuz 2008 Cuma 20:25
Bundan daha büyük ayıp olamaz. Günlerdir o kahramanları anlattık, övdük. Meğer onlar şehit değillermiş. Nasıl mı?

İNTERNETHABER- Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nu 3 gün önce kaybettik. 21 yaşında ABD konsosolosluğu önünde teröristlere karşı kahramanca çarpışıp şehit düştü.

Biz onu şehit olarak bildik, bağrımıza bastık. Resmi törenler yapıldı, onbirlerce insan arkasında saf tuttu cenazesinde. Ama çıldırtan devlet bürokrasisi onu şehit saymadı malesef..

İnanılması güç ama gerçek. Yasalara göre şehit değil..Yani Saçmalıoğlu ailesi, devletin şehit ailelerine tanıdığı haklardan yararlanamayacak. Kan parası ve maaş alamayacak.

İnanılmaz rezaleti Kanal D Haber ortaya çıkardı. Mevzuata göre Saçmalıoğlu, polis adayıymış... Polis olması için 1 yılını doldurması ve hiç bir suça karışmaması gerekiyor.

Oysa saldırının olduğu gün daha 14 günlük polisti. Onu şehit saymayan yasalar, 14 günlük polisi sokaklara salıp ölümle her an baş başa kalmasında sakınca görmedi.

Bu rezalet Saçmalıoğlu'nun ölümü kadar acı verici. Ölüm haberiyle sarsılan ailesi, rezil mevzuatla bir kez daha yıkılacak.

Kamuoyu bu skandalın bir an önce ortadan kaldırılmasını bekliyor. Şehidin ruhunu ve geride bıraktığı ailesini daha fazla incitmeye kimsenin hakkı yok.
İnternethaber olarak kamuoyu adına yetkililerden bu ayıbın temizlenmesi çağrısını yapıyoruz..

Kaynak : İnternethaber

-----

:( :( :(

Mayls
11.07.2008, 23:49
4 Terörist yakalanmis. Sanirim böyle bir haber gördüm ama emin degilim.

Nytre
12.07.2008, 09:45
YARALI OLAN VE MERMISI BITTIGI ICIN KONSOLOSLUGA GIRMEYE CALISMASINA RAGMEN KALLES ABDLILERIN KAPIYI UZERINE KAPATTIGI POLISIMIZ KONSOLOSUN KENDISINI ZIYARET TALEBINI VE GONDERDIGI CICEKLERI GERI CEVIRMIS

kaynak-sozcu gazetesı

EmrahYalçınalp
13.07.2008, 18:22
http://www.internethaber.com/images/news/66870.jpg
Meğer o şehit değilmiş!
11 Temmuz 2008 Cuma 20:25
Bundan daha büyük ayıp olamaz. Günlerdir o kahramanları anlattık, övdük. Meğer onlar şehit değillermiş. Nasıl mı?

İNTERNETHABER- Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nu 3 gün önce kaybettik. 21 yaşında ABD konsosolosluğu önünde teröristlere karşı kahramanca çarpışıp şehit düştü.

Biz onu şehit olarak bildik, bağrımıza bastık. Resmi törenler yapıldı, onbirlerce insan arkasında saf tuttu cenazesinde. Ama çıldırtan devlet bürokrasisi onu şehit saymadı malesef..

İnanılması güç ama gerçek. Yasalara göre şehit değil..Yani Saçmalıoğlu ailesi, devletin şehit ailelerine tanıdığı haklardan yararlanamayacak. Kan parası ve maaş alamayacak.

İnanılmaz rezaleti Kanal D Haber ortaya çıkardı. Mevzuata göre Saçmalıoğlu, polis adayıymış... Polis olması için 1 yılını doldurması ve hiç bir suça karışmaması gerekiyor.

Oysa saldırının olduğu gün daha 14 günlük polisti. Onu şehit saymayan yasalar, 14 günlük polisi sokaklara salıp ölümle her an baş başa kalmasında sakınca görmedi.

Bu rezalet Saçmalıoğlu'nun ölümü kadar acı verici. Ölüm haberiyle sarsılan ailesi, rezil mevzuatla bir kez daha yıkılacak.

Kamuoyu bu skandalın bir an önce ortadan kaldırılmasını bekliyor. Şehidin ruhunu ve geride bıraktığı ailesini daha fazla incitmeye kimsenin hakkı yok.
İnternethaber olarak kamuoyu adına yetkililerden bu ayıbın temizlenmesi çağrısını yapıyoruz..

Kaynak : İnternethaber

-----

:( :( :(

http://www.atv.com.tr/i/1cpx.gifhttp://www.sabah.com.tr/2008/07/13/im/B9D91237A032734C97FF0B5Ay.jpg Emniyet'ten "şehit parası" açıklaması
Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğuna yönelik saldırıda şehit olan polislerin "şehit sayılmayacağı" yönündeki iddialara ilişkin bir açıklama yaptı. Emniyet açıklamasında şunlar ifa edildi:

"9 temmuz 2008 tarihinde ABD konsolosluğuna yapılan saldırı neticesi şehit olan memurlarımızın şehit sayılmadığı, şehit parası haklarından yararlanamayacağı ve buna benzer başlıklarla verilen yanlış haberlerin düzeltilmesi ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Tüm şehitlerimizin kanuni mirasçılarına, 2330 sayılı Nakdi Tazminat Kanunu ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununa istinaden şehit sayıldıklarından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından her türlü yasal tazminatları ödenecek ve şehitlerimizin kanuni mirasçılarına maaş bağlanacaktır."

ilhan
13.07.2008, 18:49
Hiç olmazsa sevindirici bir haber Emrah Abi. Teşekkürler paylaştığın için :)

Külünkoğlu
21.07.2008, 17:35
- Y O R U M S UZ -

ABD’NİN İstanbul Başkonsolosluğu’na teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen Rizeli polis memuru Nedim Çalık’ın ailesi, Vakit Gazetesi’nin hazırladığı oğullarının fotoğrafının da yer aldığı bulmacada anahtar kelimenin ’Gavurlar için değer miydi’ olarak çıkmasına tepki gösterdi. Aile, “Karadeniz çocuğu dışarıda savaş olurken içeride mi duracaktı?” diyerek tepki gösterdi.

‘Bulmacayı hazırlayanları asmalı’

Babaanne Emine Çalık da torununun ’Karadeniz çocuğu’olduğunu belirterek, “Dışarıda savaş olur da benim torunum içeride durmazdı. Allah şehitlerin ailelerine sabırlar versin. Benim yavrum 10.30’da oraya gitti. Bu iş başına geldi. Teröristler onları mı bekliyordu bilmiyorum. Bir şey söyleyemiyorum. Karadeniz çocuğu dışarıda savaş olurken içeride mi duracaktı? Durur mu, durmaz. O bulmacayı hazırlayanları inek gibi çekip bacaklarından atsınlar aşağıya, anneleri de seyretsin” diye konuştu.

‘İki teröristi oğlum vurmuş’

Bu arada anne Şefaat Çalık, İstanbul ve Rize Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin kendilerine iki teröristi oğlunun öldürdüğünü bildirdiklerini söyledi. Anne Çalık, “Daha önce iki teröristi diğer polis memurunun öldürdüğü söylenmişti. Ancak polis yetkilileri bize silahların balistik incelemesi sonucu iki teröristi oğlumun öldürdüğünü söyledi. Bu benim için gurur oldu” dedi.

OLCAY ÇAKIR
21.07.2008, 17:52
Yorumsuz.
...

Kadir
21.07.2008, 18:17
Bu vakİT denen paçavraya ne kadar sövsek az gelir .

Manu61
21.07.2008, 18:20
söylenecek birsey yok

Misina
21.07.2008, 18:41
Bir Vakit klasiği.Daha önce buna benzer şeyler yapmışlardı.

macka61
21.07.2008, 18:52
bence vakit gazetesinin yasaklanması lazm o gazete gazetecilik yapmıyor ideolojisini yaymaya çalışıyor

Trkz61
21.07.2008, 18:52
Vakit gazetesi kadar pislik bir oluşum yoktur Türkiye'de.