PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 Sezonundan Ne Bekliyoruz?

CAFER ÖZER
30.06.2008, 09:32
2008-2009 Sezonundan ne bekliyoruz.
Artık sezonu bu gün açacağımıza Göre Bu sezon beklenmtilerimiz nedir.
Trabzonspor bu sezon ne yapar,Diğer takımların Şansı nedir.
Bu kadar Transfer yeterlimi.?
Şampiyonluk şansımız varmı.?
Bana göre
Trabzonspor Bu sezon Çok iyi bir kadro Kurdu.Ersun Hoca ile sezona devam etmesi olumlu bir davranıştı.
Transferlerin sezon başlamadan bitirilmesi,Uzun bir zamandan beridir.Belkide Tarihimizde ilk defa Transferler sezon başlamadan bitirildi.Sezon başlamadan Transferlerin bitirilmesi,hazırlık kampında Tüm oyuncuların beraber olması Trabzonspor için olumlu yönler.
Transferler artık bittiğine göre Transferleri değil artık yeni sezonda neler yaparız,Şansımız nedir.Bunları tartışmanın vakti geldi diye düşünüyorum.
Trabzonspor Kaleci Sorunu Yeni kalecimiz iyi çıkarsa Çözülmüş gözüküyor.Kaleyi bence sağlama aldık.yedek kalecilerimiz kaliteli Trabzonsporda Kale sağlam.
Defansta Çok iyi bir defans kurduk.Giray-Egemen-Song tan birisi Sağbek oynatılırsa,Cale de iyi çıkarsa Trabzonspor defansı Efsanelei Yıllardaki gibi sağlam bir defans olacak.
Orta saha gördüğüm kadarı İle Sol kanat hariç tamamdır.Colmanı bilmiyoruz,Eğer Simkowıak gibi çıkarsa Orta saha sağlam olacak.
Forvet Gökhan-Umut çok can yakacak,Onların sakatlığında Geçleri monte ettikmi.
Bu kadro uyum sorununu aştımı,Ben Bu sezon bile umutluyum.Ama yeni bir takım kurduk,bu takım 2,3 sene sabredilirse 10 seneye damgasını vuracak bir takım olur.
Ben bu takımdan 2,3 sene içerisinde Umutluyum.
Bu sezonda Şampiyonluk için neden olmasın diyorum.
Rakiplerimizi elimize aldığımızda

- F.BAHÇE:Daha hoca sorununu çözmemiş,Yeni çözmüş,Gs.ın yaptığı gibi DEDE yi getirmiş,
Daha önce Zicoya göre Kadro Kurmuş,Brezilya ağırlıklı akdro kurmuş FB,yeni getireceği Dedenin tutumunun ne olduğu Bilinmeyen kapalı kutu haline gelmiştir.
Aryıca benim Tahminin FB de,Emre ,Alex kapışması yaşanacak,iki cambaz aynı ipte oynamayacak gibi gözüküyor.Sezon başlamış FB de hala Transfer belli değil.
Avrupa Kupalarında Mücadele edecek olmalarıda Bizim için bir avantaj.
FB bana göre Şu an Zicoyu gönderip,Dede yi getirerek,Kendini ateşe atmıştır.-

- G.SARAY:G.sarayda da Fb ye benzer sorunlar var.Sezon başladı henüz Transferleri Yok.Getirdikleri Hoca Hazır kadro ile ne yapacak tam bir muaama,Şampiyonlar ligi ve Türkiye ligini kaldrıcak kapasitede bir takımları yok.Daha sezon başlamadan Lincoln ile yaşanan sorunlar var.
G.SARAY parasızlıktan tarnsfer yapabilecekmi o da belli değil.Geçen sezon defansın belkemiği Songu da bize kaptırmış,G.SARAY ın işi bu sezon Çok zor.

-BJK:İstanbul takımları içinde Durumu en iyi olan BJK,aynı kadro muhafaza edildi.Aynı teknik direktör ile devam,Yeni alınan Transferlerde iyi çıkarsa BJK nın durumu daha iyi gözüküyor.
-SİVAS:Geçen sezon bir hava yakaladı bu sezon İntertoto o havasını kaybettirecek.
İntertotoya katılıpta sezonu iyi bitiren takım yok.
-KAYSERİ:Kayseri bu sezon aynı çizgide gider.Ligi gene ilk 5 te bitirir.
Bu sezon eğer Uyum sorunu yaşamaz isek Çok başarılı olabiliriz.
Ama ne olursa olsun Avrupa Kupalarına katılabileceğimizi tahmin ediyorum.
Haydi hayırlısı,
Teknik yorumlarınızı,ve Trabzonsporumuzun ne yapabileceği hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Halil Atalay
30.06.2008, 09:43
evt geldik zurnanın zır dediği yere bu sene trabzonspor ne yapacak dediğin gibi abi eğer allah yartımcımız olur şansımız yerinde giderse takım uyum sorunu aşarsa bu takımı kimse turduramaz kaldıki takıma yapılan tranferler çok güzel gibi gözüküyor ben özlellik colman ve kaleci konusunda hayal kırıklığı yaşamayacağımızı düşünüyorum çünkü adamın birisi senegal takımında hayatı adamış yıllarca futbol oynamış diğer kişi ise arjantinli bugüne katar hiç kötü futbolcu çıkmadı ve bizim ilk arjantinli futbolcumuz işin kısaca tanımını yaparsak uyum sorunu yaşamayan trabzonspor kimse turduramaz ha aksilik oldu ozaman en kötü ihtimal avrupa kupalarına katılırız

surmeneli_keles
30.06.2008, 09:50
bu sene benım beklentımm sampıyonnlukkk aama bu yıl olmazsa sonrakı yıll sampıyonlukk kesınnn
bu yıl en kötü avrupa kupalarına gıderızzz....ama bu transferlerın hakkı sampıonluk tek sorun futbolcuların bırbırıne uyum saglaması sorunuu onun dısında hersey guzel gıdıo sımdılıkkk

Kasım BEKTAŞ
30.06.2008, 09:54
ben her sene bu takımdan şampiyonluktan başka bir şey beklemem

ki bu sene İllaki ŞAMPİYONLUK beklerim...

belki de hayatta tek gerçekçi olmadığım konu Trabzonspor'dur...

7 geliyor 7 ya le le ya le le

Murat Keçeci
30.06.2008, 10:01
sadece iyi futbol bekliyorum

Hekimoğlu
30.06.2008, 10:09
bu sene iskelet kadronun oluşmasını bekliyorum.seneye bu kadroya yapılacak 2-3 iyileştirme ile artık tek hedef şampiyon olmak.

MeNdaKkaDukKa
30.06.2008, 10:15
2008-2009 bizim yılımız olmasını dilerim...
Herkes bence elinden geleni yapıyor yönetim elinden geleni yaptı,taraftar yapıyor, ersun hoca çalışıyor, muhalefet durmuyor :) yani herkesin iyisinle kötüsünle bir çalışması var...

Gerçekten çok iyi bir kadro kuruldu yapılan okadar iyi transferlerle beraber çok iyi bir ivme kazandı yani okadar değişik bir hava yakaladıki takımımız bundan sonra gelecek olan hiçbir futbolcuyu yadırgayamayız, yadırganmayız...

Benim şahsi beklentim bu sene Şampıyonluk başka birşey bunu dindiremez bu özlemi bitiremez hep bekledik bekliyoruz ama bu sene Allahın izniyle olacaktır dualar taktirlerle beraber bu iş olacak gibime geliyor yeterki moral bozmayalım yeterki içimize başkalarını sokmayalım içimize girip karıştırılmayalım...

Diğer kubupleride yabana atmayalım onlarla mücadelemizi amansızca verelim ve bu sene özlemle beklenen o kupayı Trabzona getirelim...

Bu sezon son duymak istediğim şey ;
Ve kupa yine Anadoluya gidiyor Trabzona gidiyor...

ilteriş
30.06.2008, 10:25
Türkiye Kupası.
Şampiyonluğa oynayan bir takım.
Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan bir takım.
Şampiyon olursada güzel olur.Olmazsada ilerki sene şampiyon oluruz.Unutmamak lazım ki yirmi küsür yeni oyuncu transfer ettik.bunların uyum süreci var.

UğuR
30.06.2008, 10:29
NBA de senelerden beri şampiyon olamayan Boston geçtiğimiz sezon şampiyon oldu,İspanya 24 sene sonra Avrupa şampiyonu oldu.Bu akıma bizde kendimizi kaptırırsak güzel olur.Bu güzelliğin adı da şampiyonluk olur.Trabzonspor büyüktür her sene şampiyonluğa oynar.Bu sene şampiyonluk gelmezse bile ilk üçe kesin gireriz İnşallah.

Egemen
30.06.2008, 10:35
bu sene şampiyonluk beklemiyorum.. ama ilk 2.lik bile bu takım için başarı olacaktır.. nedeni ise 0 dan kurulan bir kadro olmamız.. uyum sorununu aşarsak devre arasında ve gelecek sezon öncesi nokta transferlerle seneye şampiyonluk için konuşabiliriz.. ama bu sene avrupada oynayan takımlarımız eğer başarılı olup ilerlerlerse bu bizi bir adım öne çıkarır.. yani şampiyon olmak için diğer takımların avrupada ilerlemesi de önemli.. 3 kulvarda yarışmaları avantajımız olacaktır.. olası başarısızlık durumunda ise takıma, hocaya ve yönetime de sahip çıkılmalı, desteklenmelidir.. istikrar diyoruz yıllardır.. istikrarı bu güzel işleri yapanlar için isteyelim.. başarı gelmeyince illaki asmaya kesmeye başlayanlar olacaktır.. biz onlardan olmayalım..

Dursun Kaplan
30.06.2008, 10:36
Bu sene en azından ŞampiyonLar Ligi bekLiyorum..

Önümüzde ki 2-3 yıL içinde de inşaLLah şampiyonLuk...

TS61_NL
30.06.2008, 10:43
Bu futbolcu kadrosu ile hedefin, her sene oldugu gibi, hatta diger senelerden daha cok elbette ki sampiyonluk olmali. Bu kadrodan, baskanimizdan ve E. Yanalda cok sey bekliyor ve bekliyoruz kanimca. Bu arada Ispanya 24 sene sonra degil tam 44 sene sonra (1964 senesinde dune kadar tek sampiyonluklarini kazanmsilardi) 2. kez Avrupa Sampiyonu oldu. Kisacasi bizim sampiyon olmamiz icten bile degil :) SAMPIYON TRABZONSPOR.....

İdris Toksoy
30.06.2008, 10:48
güzel futbol ve başarı

Murat Acar
30.06.2008, 10:49
t böyle bir başlığa ihtiyacımız vardı kanısındayım.Bende kendimce fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
ben defansta yada defansın sağında sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum elimizdeki defans fotbolcularından herghangi birisi o mevkiyi çok rahat doldurur...
Ortasahada sol kanat için sorun var görüşünede katılmıyorum Çünki Barış Memiş bu kulvarda her an görev alabilecek bir futbolcu.O olmasa bile Yattarayı oraya çekip Serkanıda sağ kanatta oynatabiliriz.Yada serkan defansın sağındada oynayabilşir ama defansta okadar futbolcu varken serkanı en verimli olabileceği sağ açığa alıp sol kanadada Yattarayı taşımak bence akıllıca bir fikir tabi yeni transferlerden bu mevkilerde oynayabilecek ilk 11 i zorlayabilecek gençler çıkarsa ozaman daha farklı olur.yeni transferleri görmediğimiz için bu şekilde bir yorum yazdım...Kale ve forvette zaten oynayacaklar belli..Bu yıl benim şahsi beklentim ŞAMPİYONLUK ...BUunu başaracağımızı düşünüyorum ama olmazsada sorun değil bu yıl olmazsa seneyede oluruz ama Ben Bu takıma güveniyorum

Samet Yildirim
30.06.2008, 10:51
Güzel futbol-baskili futbol...
Sampiyonlar Ligi...
2.sene Sampiyonluk

ama bu sene olabilirsek hayir demem:D

Atalay
30.06.2008, 10:52
Bu sene yarışmacı bir takım ...

Uyum sorununu çözen ideal bir kadro oluşumunu yakalayacak bir ekip...

Önümüzdeki seneye bol bol yatırım....

Seneye kesin şampiyonluk......!!

Nytre
30.06.2008, 10:53
bu konu cok derin :) bir haftaya kadar bin mesaji bulur herhalde.

zeki gursoy
30.06.2008, 10:54
arkadaşlar, bu kadro trabzonsporun kurabileceği en iyi kadrodur, özellikle geçmiş bir kaç yılın tranvalarından sonra...
alınabilecek bütün topçular alındı, hoca herkesin kabul ettiği ısıran bir tip, başkan inanmış takım agüvenmiş bi "herif"...
üç eziklerin durumu iç açıcı değilken ve bizde kurabileceğimiz en ideal kadroyu kurmuşken hedef bence şampiyonluk...bunun lamı cimi yok..
bunu başkanda biliyo, hocada biliyo, bizde biliyoruz..
ama sadece baskı unsuru olmasın diye dile getirilmiyo...
yoksa seneyede bir kaç transfer bırakılırdı...
bu sene çatır çatır oynayıp şampiyonluk bekliyoruz, ama olmadı canları sağolsun nasılsa bu kadro yapısıyla çok az oynayıp en az 7-8 yıla damga vuracak , süper lige ambargo koyacak takım oluştu...
güveniyoruz ...
tek hedef şampiyonluk...
bize bu hissi verdiler bi kez, daha düşüğünü gelde düşün..

Dursun Kaplan
30.06.2008, 10:57
arkadaşlar, bu kadro trabzonsporun kurabileceği en iyi kadrodur, özellikle geçmiş bir kaç yılın tranvalarından sonra...
alınabilecek bütün topçular alındı, hoca herkesin kabul ettiği ısıran bir tip, başkan inanmış takım agüvenmiş bi "herif"...
üç esiklerin durumu iç açıcı değilken ve bizde kurabileceğimiz en ideal kadroyu kurmuşken hedef bence şampiyonluk...bunun lamı cimi yok..
bunu başkanda biliyo, hocada biliyo, bizde biliyoruz..
ama sadece baskı unsuru olmasın diye dile getirilmiyo...
yoksa seneyede bir kaç transfer bırakılırdı...
nu sene çatır çatır oynayıp şampiyonluk bekliyoruz, ama olmadı canları sağolsun nasılsa bu kadro yapısıyla çok az oynayıp en az 7-8 yıla damga vuracak , süper lige ambargo koyacak takım oluştu...
güveniyoruz ...

KatıLıyorum Zeki abi..

3 ezikLerin durumu böyLeyken biz yapacağımızı yaptık.. Şu hazırLık dönemini iyi geçirip Lige hazır girersek,iLk haftadan Ligin tozunu attırırız...

Samet Berber
30.06.2008, 10:57
İlk olarak TFF dan adaletli olmasını bekliyorum , Trabzonsporumuzundan da iyi ve sonuca giden futbol bekliyorum .

Tolpaş61
30.06.2008, 11:00
bol alternatifli bir kadro olduğunu düşünüyorum.şayet uyum sorununu çabuk atlatıp sahaya takım oyununu yansıtabilirlerse şampiyonluk hiçte uzak değil.defansın geçen sezona oranla en az elli misli güçlü olduğunu düşünüyorum.buda gereksiz gol yeme sayımızı en aza indirecektir.yattara ile sorunlar yaşamazsak taşıyacağı toplarla mutlaka bir galibiyet golü atarız.
sonuçta bu yıl takım oyununu yerleştirebilirsek önümüzdeki sezonlarda seri şampiyonluklar yaşayabiliriz.

İskender YILMAZ
30.06.2008, 11:05
2003 - 2004, 2004 - 2005 sezonlarındaki yenilsekte keyif veren futbolu bekliyorum.. Ligi ilk 3 içinde bitirmekte çok iyi olur. Ve mutlaka Türkiye Kupası.. Bu sezon için bu ama sonraki sene hatta seneler mutlaka şampiyonluk.. tabii kadronun mutlak korunması ve alternatiflerin daha iyi olması şartıyla.. mesela selçuk'un alternatifi hüseyin değilde marco senna olursa.. :)

Ayşe Aygün
30.06.2008, 11:16
Sahada mücadele eden oyuncular, kazanıp kazanmamaları önemli değil. Sadece gerektiğ gibi oynamalarını bunun sonucunda gerekli hedefe ulaşmalarını.İlk üç içinde en az ligi bitirmeleri ve bir kupa almaları.

Harun-61
30.06.2008, 11:31
diger taraftar sitelerinin forumlarini okuduktan sonra bizim takimdan büyük basari bekliyorum :)

Flas Takim olarak hep bizi dile getiriyorlar.

insa. muafak oluruz .

kudu_61
30.06.2008, 11:36
şampiyonlar ligi olsun da ne olursa olsun biraz para da biz kazanalım

.....
30.06.2008, 11:39
Beni tatmin edecek bir oyun oynanya yetmez ttabi :)
Sonra savaşan canını dişine takıp TS için oynarlarsa tamamdır

Ö.Hamsi
30.06.2008, 11:46
oluşturulan takıma baktığımız zaman şu abda türkiyenin en bomba kadrosu.Gerçekten çok iyi isimler var.İyi bir kamp dönemindern sonra lige iyi bir başlangıç yaparsak peşi gelir diye düşünüyorum.Taraftarın desteği çok önemli,olası bir tökezlemnin peşine hemen tepki olmamaı destek sonuna kadar destek olmalı.bu yeni oluşumumuz çok iyi gelecek trabzonspora,bu sene iyi bir başarı mutlaka gelecektir ama daha önemlisi devamı yani sonraki yıılardada sürmesi.
Başarı geldikçe parada gelecektir para geldikçede başarı.Önümüzdeki sezon trabzonsporun yılı olacak

emre1inci
30.06.2008, 11:50
ilk 2 den aşağısı başarısızlık olur

Ö.Hamsi
30.06.2008, 11:57
ilk 2 den aşağısı başarısızlık olur
neden başarısızlık olsun,Eski günlerde olduğu gibi ligi fazla puan farkı olmadan ilk 4 içinde bitirsek bile bence başarıdır.bence şampiyonluğun en büyük adayı biziz

ilhan
30.06.2008, 12:01
Sahada ezilen değil ezen bir Trabzonspor görmek istiyorum. Başarıyı böyle getireceğiz. Eze eze...

Ahmet Faruk
30.06.2008, 12:13
Şampiyonluk beklemiyorum...
Şöyle bize zevk verecek bir oyun bekliyorum.
"Seneye bu iş olacak" dedirtmelerini bekliyorum

alper*
30.06.2008, 12:14
bütün kupaları almayı bekliyorum :)

Cem Balcı
30.06.2008, 12:16
bu sene artık özlenen şampiyonluk gelsin.

ve de avrupada başarı...

Birtan Karaman
30.06.2008, 12:18
bencede ilk 2 den assagısı basarısızlık olur once fair-play ardın sampıyonluk ıstıyorum.

SERDAR-61
30.06.2008, 12:20
2008-2009 Sezonundan Ne bekliyoruz?

cevap: Herkezin Beklediğini;)

CAFER ÖZER
30.06.2008, 16:27
Bu kadroda Uyum sorunu aşılırsa,Galiba HAKEMLERİDE YENECEK BİR TAKIM Geliyor.
Daha önce Hakemleride Yenecek Bir takım kuracağız denmişti.
İşte Bu kadro Onun benzeri bir şey olacak,
95-96 kadrosunun temelleride 2,3 yılda atılmıştı.

Vkgz
30.06.2008, 16:33
şampiyonluk... bu kadroyla bu kadar vasat kalitedeki bir ligde neden olmasın.

demiahme
30.06.2008, 16:43
60-70 arasi puan alir gibi. bu da bizi ilk 3 e sokar bence. yaninda iyi futbol gelirse bana yeter bu senelik:)
bu yonetim anlayisi ile 3 sene yonetilirsek 75 puani yakalariz, sampiyonluk ise sans, hakem, sakatlik gibi detaylara kalir

MahmutHSO
30.06.2008, 16:53
Şampiyonluk bekliyorum ben.

DeAgLeMaNyAq
30.06.2008, 17:23
Fırtına gibi esen, şampiyonluğa oynayan bir takım olalım da gerisi önemli değil...

yns_emre61
30.06.2008, 17:33
transferlerden önemlisi camia ayaga kalktı olacak bişeyler..

Ahmet Kuru
30.06.2008, 17:35
Bu sene benim beklediğim tek şey..Özlenen Trabzonspor u izlemek...Her maç sonunda evime futbol zevki izlemiş olarak dönmek istiyorum...Sadece bu...Gerisi zaten gelecektir...

Bıyıkoğlu
30.06.2008, 17:39
Geçen sezonlarda diğer takımların karşılaşmaktan çekinmedikleri bir Trabzonspor vardı ne yazıkki.
İnşaallah bu sezon rakiplarini korkudan titretecek, sahayı rakibine dar edecek ve gururla seyredilecek bir takım izleriz. Vakti geldi artık..

yağız61
30.06.2008, 17:51
şampiyonluk

Cüneyt Canlıca
30.06.2008, 17:59
Göze hoş gelen,hucum futbolu oynayan,korkusuz haddini bilmeden deli gibi saldıran bir takım bekliyorum..

Orhan_Gazi
30.06.2008, 19:04
ben en azindan UEFA kupasina katilma hakki bekliyorum; tabi Sampiyonlar Ligi hatte sampiyonlukta olabilir :)

Emirhan Makul
30.06.2008, 19:35
Başarılı Tırmalayan Kendi Sahasında Maç Kaybetmeyen Anadolu Klüplerine Puan Kaptırmayan maçdan öncede maçdan sonrada düzgün oyun ve düzgün fairplay'a uygun haraketler sergileyen kimseye bulaşmayıp kendi oyunun oynayan kendi puanını kendi alan yönetimiyle koca bir dağ gibi duran sözünün eri olan herhangi bir protokolde yumruğunu masaya vurdumu ses getirecek bir trabzon istiyorum

Unutmayalım Trabzonspor Bizlerden Ne İstiyor.?

Bilinçsizce delicesinde " Şampiyonluk.... Şampiyonluk.... Şampiyonluk...."
Deyip gözü o kupadan başka birşey görmeyen taraftar olarak istemiyor bizi Trabzon
Sahaya Atlayan veya Atlatılan Taraftar Olarak istemiyor bizi Trabzon
Yenilgiden Sonra Aynı Eskisi Gibi Hem Rakibi Hem Takımımızı Alkışlayan Taraftar istiyor Trabzon
Klübüne Sahip çıkan kendini küçük görmeyen inanan sabırlı olan klübüne " Kombine Bilet,Forma,Dergi...vb. gibi malzemerle destek olan taraftar istiyor Trabzon
Hiçbirşey olmazsa ona gönülden aşık olan aşkıyla mantığını birleştirip stadda evlerinde boğaz patlatan onla ağlayıp onla gülen taraftar istiyor trabzon

Biz Bilinçliyiz arkadaşlar biz akıllıyız biz aşığız arkadaşlar biz Trabzonluyuz Biz Trabzonsporluyuz.

akdin
30.06.2008, 19:51
Birlik, beraberlik,huzur bekliyorum....İyi futbol,saygınlık bekliyorum......Çatlak seslerin sustuğu,kişisel çıkarların önemli olmadığı bir ortam bekliyorum........

Kubilay ŞAHİN
30.06.2008, 20:43
cok şey beklemiyorum sadece huzurlu bir futbol ve türkiye kupası en azından (lig 2 liğide olabilir)

Kazım Uzunboy
30.06.2008, 20:45
Güzel bir futbol,azimli ve savaşçı futbol bekliyorum..

Şampiyonluk için bildim bileli bekliyoruz,biraz daha bekleyebiliriz..

Berk
30.06.2008, 20:46
Türkiye Kupası Finali (en az)
Şampiyonlar Ligi bileti
Kaliteli, düzenli ve sistemli futbol
Ve son olarak futbol şansının yanımızda olması

mensure 61
30.06.2008, 20:46
Çok heyecanlıyım çokk şey bekliyorum...

Adil ÖZGÜR
01.07.2008, 00:28
Bana göre 2008-09 da olabilecek TRABZONSPOR ihtimalleri;

1- Eğer Avrupa kupalarına gidilmezse Ersun YANAL kendi suyunu ısıtır,

2- Bu durumda muhalif düşünce ve teoriler ayyuka çıkar, zaten şimdiden çat-pat patlıryorlar,

3- Kaleci sorunumuz hayatta olamaz, kalemiz Ortahisar kalesi gibi maşallah,

4- Şampiyonluk için orta sahamıza en az bir Song kadar tecrubeli ağabeyi alınması gerekirdi,

5- Bu yıl YATTARA'nın doğum günüdür, Eren'i çok merak ediyorum, Gökhan ÜNAL'ı veya Umut'u keserse şaşırmam,

SONUÇ; İlk üç gayet başarılı, ŞAMPİYONLUK mucize olmaz diyorum.

Kadir
01.07.2008, 00:29
Türkiye Kupası'nı kesinlikle kazanmalıyız.Ligde zirvede olmalıyız.

cahana
01.07.2008, 07:38
herşeyden evvel yönetim istanbul takımları ve federasyon karşısında dimdik durabilmeli
bu takım bir daha nuri albayrak gibi ezik bir dönem yaşamamalı
kadronun yeniden yapılanması sebebiyle bu sene direk şampiyonluk biraz uzak
fakat gençleştirme aşısının tutması halinde eskiden olduğu gibi göze hoş gelen bir futbol izleyeceğimiz ve de bunu skora yansıtacağımız kesin
bu takıma yakışmayan erdinç hasan celalettin jabi ayman gibi oyuncuların gönderilmesi de büyük isabet oldu, dibindeki adama pas veremeyecek kadar aciz topçularla biryerlere varmamız mümkün değildi zaten
bu sene özellikle selçuk'un lige damgasını vuracağını düşünüyorum ki bence selçuk bu yılın en büyük transferidir

ÖmerFarukYılmaz
01.07.2008, 08:30
Bu sene 2.cilik....

Ondan sonraki seneler ardarda şampiyonluklar...

Jester
01.07.2008, 09:33
Kadronun şu hali ile(Zafer Yelen dahil) üçüncülük.

Bir tane orta saha, bir tane de forvete, skora direkt katkı yapacak(gol / asist) iki doğru transferle şampiyonlar ligi vizesi.

kocaman61
01.07.2008, 23:56
bu kadrodan en kötü şampiyonlar ligi bekliyorum

sametaydin
02.07.2008, 00:36
türkiye kupası bekliyorum. Ama ligde ne yapar bilemem 5. ci de olursak şaşırmam, şampiyon da olsak şaşırmam.

Osman Yavuz
02.07.2008, 00:42
Kadronun şu hali ile(Zafer Yelen dahil) üçüncülük.

Bir tane orta saha, bir tane de forvete, skora direkt katkı yapacak(gol / asist) iki doğru transferle şampiyonlar ligi vizesi.
Ya bu kadar umutsuzluğa niye kapılıyorsunuz anlamıyorum.Bu kadro 3. olacak ama geçen seneki dökük galatasaray kadrosu şampiyon olacak.Galatasaray'ın geçen seneki takımına göre bu takım 2-3 gömlek üstü bir kadroya sahip.Bu kadar karamsar olmaya gerek yok.

mrt_tpc61
02.07.2008, 00:43
...Şampiyonluk bekliyorum....

Tahir
02.07.2008, 00:44
adam gibi futbol her maç öncesi bu maçı kazanırız havasına bizi sokacak futbol

GTWorld
02.07.2008, 00:55
- ben her sezon Trabzonspora güvendim kibi bu sezonda ayri bir güven var... yeni yönetim olsum tüm transferleri iyi biuluyorum bu sezon belki sapiyon olmayiz ama bu sezon büyük isler yapacama gönülnden inaniyorum...

macka61
02.07.2008, 01:39
iyi şeyler bekiyorum en az bir türkiye kupası ve süper kupa bekliyorum

Emre Emiroğlu
02.07.2008, 06:52
göze hosgelen futboldan başka hiççbirşey beklemiyor ve istemiyorum. ama şampiyonluk olursa istemem yan cebime koy :) şampiyonluk zor. ama geçen seneki kadroyla o rezil futbolla 6. bitirebiliyorsak bu ligi şampiyon olsakda şaşırmam. ilk 3 e girmemiz bu sene bizim için başarıdır diye düşünüyorum. ama olmasına en cok ihtimal verdiğim şey Türkiye kupasını 8. kez kazanmamızdır.

ApoCaN28
02.07.2008, 12:26
Ben Şampiyonlar Ligine KAtılır olmazsa bile Türkiye Kupasunu aluruz gibime geliyor...

yns_emre61
02.07.2008, 12:29
trabzonsporun trabzonspor oldugu hatırlansın derbileri kazanalım ilk 3'e girelim en azından

Murat'
02.07.2008, 12:33
Sahada yılmayan savaşan bir takım istiyorum....Bu sene açıkçası takımdan şampiyonluk beklemiyorum...

61hikmet61
02.07.2008, 12:51
maç bittikten sonra, yenilmiş bile olsak gurur duyulacak ve geleceğe umutla baktıracak bir takım bekliyorum.
bu sene ben de şampiyonluk beklemiyorum ama sivasın o dandik kadroyla yakaladığı havanın beşte birini bile bu camia yakalarsa, şampiyon olması için hiçbir engel kalmaz, bu da böyle biline...

İskender
02.07.2008, 12:53
Uyum sorunu çabucak halleden ve her maçına galibiyet için çıkan bir takım...

tüm maçların öncesinde favori olsunlar yeter bu şekilde kaçıncı bitirisek razıyım...

afsbahar
02.07.2008, 13:18
1. Şampiyonluk,
2. İyi Futbol,
3. Hırs ve Mücadele,
4. Eziklere karşı üstünlük,
5. LigTV'nin peşimizden koşmasını.

Gürkan
02.07.2008, 13:32
bu takım eger buyuk uyum sorunu yasamaz ve erken atlatabilirse, ilk üçü rahatlıkla zorlar. ilk sene için bu yeni takımdan bir bejlentim yok ama diğer takımlarında durumları göz önüne alınırsa, uyum sorunu erken aşan takım bu sene şampiyonluk dahil bir çok şey yapabilir.

lazooo28
02.07.2008, 13:39
Sampiyonlar Ligi

Thedoors
02.07.2008, 14:07
Öncelikle avrupa kupalarına katılmamız şart! Harcanılan paranın ve emeğin,girilen riskin birşeylere değmesi zaruri artık.Fakat olur da şampiyonlar ligi vizesi alınırsa,bu ilk yıl için kaymaklı ekmek kadayıfı olur diyorum ben:).Ki temennim de budur.

cabri
02.07.2008, 14:12
avrupaya gidelim.. üstüne t.kupası yada ligde ilk iki bu sene için kafidir. Şampiyonluk beklentisi futbolcuları strese sokar..bu yıl için takım olalım yeter.

axelman
02.07.2008, 14:19
Gerçekten iyi futbol,
Fb'nin oynanan tüm maçlarda ezilmesi.
Gerisi gelir zaten...

agahozlu
02.07.2008, 14:21
İlk başta güzel bir futbol ve buna paralel olarak ;
Şampiyonlar ligi ve ya Uefa da gruplara kalmak
Fortis Türkiye Kupası
bunlar 2008-2009 sezonu için yeterli.
Şampiyonluk herkes gibi bende isterim ama onu seneye sakladım

lazmanyaq
02.07.2008, 15:40
fenere 3
beşiktaşa 7
gs ye 5
bekliyorumm

Mustafa K. Demirbaş
02.07.2008, 16:02
tabiki şampiyonluk beklıyoruz vede inanıyoruz

Harun_ayar_ts
02.07.2008, 16:47
Güzel bir futbol istiyoruz artık futbolumuzla ögünmek istiyoruz e yani

ŞAMPİYON TRABZONSPOR

Mira_61
02.07.2008, 17:02
Başımız dik gezmemiz için iyi bir Futbol zaten o olursa başarı kaçınılmaz.Uyum sorununu aşarsak şampiyonlukda hayal değil.

Burak_52
03.07.2008, 00:43
başla artık lig başla da izleyelim trabzonsporumuzu şampiyonluk bekliyorum tabi geçen seneki sivastan sonra kesinlikle şampiyonluk onlar okadar puan aldıysa biz rahat alırız inşallah

Kasım Hilal
03.07.2008, 00:50
fenere 3
beşiktaşa 7
gs ye 5
bekliyorumm
Fenere neden acıdınız üstadım..
Ona 11 tane atarız inşallah!

Selimag
03.07.2008, 00:55
3 sene ustuste sampiyonluk ve ucunde de sampiyonlar liginde Trabzonsporumuzu gormek istiyoruz :)

cok mu ? :)

Egemen Yılmaz
03.07.2008, 00:57
bol bol gol keyifli futbol ve rakiplerinin karşısında gerçekten rakip gibi duran bir takım bekliyorum.

ts artvinlee
05.07.2008, 16:16
şampiyonluk olmasa bile uefa turnuvasında iyi sonuçlar ve türkiye kupasını almamızı bekliyorum

İskender YILMAZ
05.07.2008, 16:21
2003 - 2004, 2004 - 2005 sezonlarındaki yenilsekte keyif veren futbolu bekliyorum.. Ligi ilk 3 içinde bitirmekte çok iyi olur. Ve mutlaka Türkiye Kupası.. Bu sezon için bu ama sonraki sene hatta seneler mutlaka şampiyonluk.. tabii kadronun mutlak korunması ve alternatiflerin daha iyi olması şartıyla.. mesela selçuk'un alternatifi hüseyin değilde marco senna olursa.. :)

aslında bu sene şampiyonlukta neden olmasın..? hayır demem valla.. :)

furkan emiroğlu
05.07.2008, 17:24
Herşey. Herşeyde olacaktır.

Adem CAKIR
05.07.2008, 17:28
Bende çoğunluk gibi şampiyonluğun erken olduğu ama hayal olmadığı fikrindeyim.

En önemlisi futbolcuların ağzından şampiyonluk lafları duydukça ve diğer adaylarının durumlarını düşününce,
hızla takım olmayı başarırsak şampiyonluk yakın diyorum...

Zeki Akyol
05.07.2008, 17:33
Bende çoğunluk gibi şampiyonluğun erken olduğu ama hayal olmadığı fikrindeyim.

En önemlisi futbolcuların ağzından şampiyonluk lafları duydukça ve diğer adaylarının durumlarını düşününce,
hızla takım olmayı başarırsak şampiyonluk yakın diyorum...

Aynen bende öle dıyorum bakalım görucez bugun Sivas ın macı var bakalım nasıl yonaycakalr ama ıı akdrola cıkıycaklar galıba :)

Birtan Karaman
05.07.2008, 17:33
buda konu mu yaaaa....! tabiki şampiyonlukk

Cafer Bulur
05.07.2008, 17:52
lafi hic evelemeye gevelemeye gerek yok.
tabiiki sampiyonluk bekliyoruz.bunu inkar edemeyiz.
ha oluruz veya olamayiz o ayri bir konu.
trabzonsporun yegane hedefi 7.sampiyonluk olmalidir.
türkiye kupasi bile fasa fisodur.

Trkz61
05.07.2008, 18:04
Bu sene şampiyonluk istemek yeni kurulmuş bir takımın üzerinde baskı yaratır.Ben 2. olursak sevinirim ama sadece bu sene için.

hakanhan
05.07.2008, 18:08
1 cilik 2 cilik 3 culuk istemek bence cok sacma. kimin kacinci olacagini kimse bilemez. hicbir seyde garanti yoktur.. hele futbolda hic yoktur. oyle olsa bahis sektoru olmaz. iflas eder.. her takim sampiyon olmak ister ama 1 takim sampiyon olur.. en onemlisi son ana kadar sampiyonluk mucadelesi icinde olmayi arzu ediyorum. o heyecani, adrenali yasamak istiyorum. sampiyon oluruz veya olmayiz onu bilemem. onemili olan o mucadelenin icinde olmak son ana kadar.. bu sene icinde otteki seneler icinde..

furkan emiroğlu
05.07.2008, 18:10
Sanki Pro Evolution Soccer 2008 oynuyoruz.Edıt ayarlarından amblemi sağ alta aldık arkadaş bu ne ?

Trkz61
05.07.2008, 18:10
Birde GS ve FB'yi 1 kez yenelim.

Onur Civelek61
05.07.2008, 18:11
Sanki Pro Evolution Soccer 2008 oynuyoruz.Edıt ayarlarından amblemi sağ alta aldık arkadaş bu ne ?

???? her yerde bu msj

EyüpKILIÇ61
05.07.2008, 18:23
Bu sene Şampiyonluk zor gibi ama kafaya oynayacağımız kesin kanaatimce :)

çamlıhemşinli
05.07.2008, 18:50
euro 2008 de türk milli takımı kupayı alamadı ama şampiyonanın en heyecanlı maçlarını oynadı tüm avrupaya bunu kabul ettirdi ve son saniyeye kadar bizi yerimizde oturtmadı....

ne oldu yani euro 2008 de? şampiyon olamadık ama kimse türk milli takımımıza nıye alamadın kupayı demedi çünkü onlar bize yeterince mutluluk yaşatmıştı. bızı uzun zamandır ılk defa boyle heyecanlandırmıştı. ama seneyede yarı fınalde kalırsa ozaman nıye kupayı almayı hedeflemiyoruz kupa için koşmuyoruz denilebilir..

her neyse uzun lafın kısası bu sene trabzonspordan bizi uzun zaman sonra tekrar heyecanlandırmasını istiyorum.(bunu hakeden yönetim taraftar karadeniz ve türkiyeye sahıpız) bu sene güzel futbolla heyecanlanalım takımımız otursun. belkı daha fazla gevşek olursak 2 sezonda sürebılır bu kolay değil 20 futbolcu takımı baştan aşağı değiştirmek. en fazla bu 2 sezon sonunda kım ne bekler bilmem ama ben kesinlikle şampiyonluk beklerim. şampiyonluk kupasının 23 sene sonra karadenizimize gelmesi insanımıza çok görülmemesi gereken bir gerçektir. çünkü bu takım sadece 1 sezon 4. olup 4 büyükten biri olmamıştır(hoş bana göre büyük olmak sadece şampiyonlukla değil taraftarının takımını tutarken popülizmden sıyrılıp başlı başına bir felsefe yapmasını sağlamakla mümkündür) yani bi takım 23 sene şampiyon olmadığı halde taraftarı tarafından hala çılgınca bir destek görüyorsa (ki sadece kendi şehrinde değil tüm türkiye hatta dünyada) o takım işte gerçekten büyük bir takım taraftarıda büyük taraftardır. biz KARADENİZ FİRTUNAMUZA sahip çıkıyoruz çıkanlarıda biliyoruz... (rizeli trabzonsporlular)

Murat TONBUL
07.07.2008, 00:31
lige iyi bir başlangıç.ilk yarı sonunda yarıştan kopmama.derbilerde minimum 12 puan.
istikrarlı galibiyet serileri.sonunda da kaçınılmaz son.tabi ki şampiyonluk.
Allah'ın izniyle bu sene ve önümüzdeki 3-4 sene şampiyonuz.

Vkgz
07.07.2008, 00:35
Lige 9-10 hafta iyi başlangıç
11-13. hafta 2-3 sakatlık
13-14 geniş kadrodan sakatların yerlerinin doldurulması
25. hafta... Oyuncularımıza ve Ersun hocaya transfer teklifleri...
34. hafta şampiyonluk ve şampiyonlar ligi vizesi

Kasım Hilal
07.07.2008, 00:41

Ama olmaz ki..
Bu da beklenmez ki..

Vkgz
07.07.2008, 00:54
Ama olmaz ki..
Bu da beklenmez ki..

ben beklemesemde olacak nasılsa... Ersun Yanal sonuçta bu, bunun için geniş kadro kurdu zaten

Kasım Hilal
07.07.2008, 01:04
Yine de aman diyelim..
Sakatlık olmasın..
(Elin eziğinin topçusu ayağını kırdı, benim içim yine gitti.)
Ersun hoca bir bahane uydurur yine oynatır geridekileri yer yer..

Terzioğlu
07.07.2008, 01:30
Keyif veren, kaliteli futbol ve bir dahaki sezon icin Avrupa kupalarina katilim hakki. Ondan sonraki sene ise gelsin sampiyonluk.

Osman Yavuz
07.07.2008, 01:36
İlk önce buradaki herkesin istediği gibi kaliteli, keyif veren bir futbol olsun yeter.Sadece biz takımımızdan zevk almayalım, izleyen herkes bu takıma hayran kalsın.Daha sonra da tabiki şampiyonlar ligi hedefli ama şampiyonluğunda en büyük favorisi olmasını beklediğimiz bir takım.Ağzımızı yüreğimize getirmeyecek bir defans kurgusu, pas yapabilen bir orta saha ve golcü santraforların yılı olsun bu sene.:)

POYRAZ
07.07.2008, 11:00
Bu sezondan ne bekliyoruz? Güzel bir soru. Bu sezondan, kulübümüzün kapisina bekci bile olamayacak insanlarin, bizi kendi oturduklari bodrum katlara cekmeye calistiklari icin agizlarinin ortasina koca bir tokat vurulmasini istiyorum. Bu sezon degilse seneye mutlaka sampiyonluk istiyorum.

Sadık Bıyık
07.07.2008, 11:20
benim bu seneki beklentim aslında biraz daha farklı noktalarda. sahada güzel futbol oynamak, rakipleri ezmek güzel galibiyetler alıp sezon sonu hasrete son vermek. bunlar güzel şeyler ve hepimizin beklentisi. ama bunların oluşması ve desteklenmesi için bundan daha önemli bir olay var bence ki o da saha dışında başarı. klüp yönetimleri saha dışında ne kadar güçlü tutarlı dengeli hareket edebilirlerse, o klüp saha içersinde o kadar avantajlıdır. herşeyden önce kazanılmış veya hak edilmiş olanların kaybedilmemesi için, saha dışında güçlü bir yönetimimiz olması lazım. lobisi kobisi güçlü bir yönetim. her sene hakem hatalrından bahsederiz; kaybettiğimiz puanlar çalınan haklarımız. bu her sene başımıza gelen bir vakıadır. birde savunma geliştirilmiş; efendim hakemde insandır hata yapabilir, avrupadaki hakemlerde hata yapmıyormu. iyi ama hata hep bir tarafın aleyhine bir tarafın lehine olcak kadar tesadüfi olurrmu hiç.
sadece maç için değil diğer tüm alanlardada trabzonun hakkını koruyacak kollayacak bir yönetimimiz olması gerekiyor.
ben sadri başkan ve ekibinde bu gücü görüyorum. çünkü camia bu sene çok kenetlendi.

UğuR
07.07.2008, 12:48
Keyif veren kaliteli futbol istiyorum.Devamlı saldıran Trabzonspor izlemek istiyorum.Gol atınca 10 kişi defans yapan bbir zihniyet istemiyorum.En iyi savunma hücumdur diyen bir zihniyet görmek istiyorum.

ApoCaN28
07.07.2008, 12:50
ben eziklerle yapıcağımız tüm maçlarıda kazanmamızı istiyorum...
ve tabikide iyi futbol güzel oyun

ille de 7
07.07.2008, 14:14
Kimse alınmasın sözüm meclisden dışarı:
1. Geçen sezon 5-1 kazandığımız Ç.Rize maçı dahil ne zaman defans ya da kale şov yapacak ta gol yiyeceğiz sıkıntısı yaşamadan maç izlemek,
2. Avni Aker'de değil gol korner bile atamadan giden Anadolu takımları,
3. BJK-Liverpool maçındaki gibi 90 dakikalık seyirci çoşkusu,
4. Ne olursa olsun, sahaya müdahale etmeyen taraftar,
5. Mağlup ta olsa, Trabzon'da, A Milli Takımın Avrupa Kupasından dönüşü gibi karşılama,
6. Yattara şov.

Çetin Can
07.07.2008, 14:23
bütün tribünlerden aynı anda aynı tezahüratın yapıldığı bir trabzonspor seyircisi istiyorum....

kudu_61
07.07.2008, 14:25
mücadeleci ve iyi futbol oynayan
yenik durumdayken gülen değil üzülen
sürekli kazanmayı düşünen

bize yakışır çok koşan bir takım

baştürk
07.07.2008, 14:37
gs taraftarlarının trabzonda adam gibi -- bjk taraftarlarının linç edilmesini istiyorum ( istanbuldaki hem gs hem bjk macına gelenler iyi derecede neden bahsettiğimi bilmesi lazım ) bilmeyipte merak edenler olursa detaylı sekılde neden böyle yazdıgım anlatılır.

master yoda
07.07.2008, 17:49
bence yüzdeli ihtimal böyle
gs:30
fb:25
bjk:25
TS:19
kayseri:1

eminbayram
07.07.2008, 17:53
gs taraftarlarının trabzonda adam gibi -- bjk taraftarlarının linç edilmesini istiyorum ( istanbuldaki hem gs hem bjk macına gelenler iyi derecede neden bahsettiğimi bilmesi lazım ) bilmeyipte merak edenler olursa detaylı sekılde neden böyle yazdıgım anlatılır.

İstanbuldaki tüm maçlara giden biri olarak az çok tahmin ediyorum..ama bilmeyenler içinde açıklama yap istersen..bide linç derken nsl bi uygulama beklersin mrk ediyorum..

eminbayram
07.07.2008, 17:55
yıllar sonra kadıköyde görkemli bir galibiyet..

Trkz61
07.07.2008, 17:56
bence yüzdeli ihtimal böyle
gs:30
fb:25
bjk:25
TS:19
kayseri:1

Diğer oranlara katılıyorum ama Trabzonspor'u BJK'nin yerine yazıyorum ben.

master yoda
07.07.2008, 17:59
anlamadım ben gs taraftarları adam gibi mi linç edilsin:D

brutalize
07.07.2008, 18:46
Bu transferleri elimizdekileri iyi futbolcuları cıkarmadıgımız zaman yaptıgımızda ancak o zama nsampiyon oluruz

TS-Tiryaki
07.07.2008, 19:12
güzel futbol, türkiye kupasi ve en az sampiyonlar ligi

Cafer Bulur
07.07.2008, 19:23
sampiyonluk haricinde özellikle anadolu takimlarina karsi ezici bir üstünlük saglayan trabzonspor bekliyorum.
4.büyüklügünü ayaklar altina aldirmayacak derecede futbol ve sonuclar bekliyorum.
takir takir bir futbol oynayan ve yediginin her zaman daha fazlasina atmaya müsait bir takim bekliyorum.
istanbul takimlarina ecel terleri döktüren bir takim bekliyorum.
yeni sezonda stada cekirdek cignemek icin degil takimi ateslemeye gelen bir taráftrar toplulugu bekliyorum.
hocamizdan atilan her golün cosku icinde yasanmasini ve yasatilmasini bekliyorum.
yönetimimizden haksizliklara karsi sesini cikartmasini ve trabzonsporun haklarini sonuna kadar korumasini bekliyorum.
netice itibari ile sampiyon olmak icin sartlari sonuna kadar zorlayan bir camia bekliyorum.
haksizlik yapmak pahasina da olsa sampiyon olan bir trabzonspor bekliyorum.
istanbul takimlarinin simdiye kadar kazandiklari sampiyonluklarin hepsi helal degildi.
ama kimse seneler sonra bunu sormuyor.
bilmem anlatabildim mi...

Tayfun
08.07.2008, 08:46
Lige 9-10 hafta iyi başlangıç
13-14 geniş kadrodan sakatların yerlerinin doldurulması
25. hafta... Oyuncularımıza ve Ersun hocaya transfer teklifleri...
34. hafta şampiyonluk ve şampiyonlar ligi vizesi

İyi bir özet :)

LazAnisT
08.07.2008, 09:11
Sezon sonunda 7-8 kişilik bir iskelet kadro oluşturabilirsek bence büyük başarı olur.Şampiyonlar ligi vizesi içinse söyleyecek kelime bulamam:)

CAFER ÖZER
08.07.2008, 09:11
ilk 10 haftayı az kayıplarla atlatırsak,Şampiyonlukta söz sahibi olabiliriz.
10 hafta geçtikten sonra zaten takımda uyum sorunu diye bir şey kalmaz,Her şey yerli yerine Oturmuş olur.
2 Sezon şampiyonluk beklemiyorum,Ama Diğer rakiplere bakıncada neden olmasın diyorum.
FB daha doğru dürüst Transfer yapmadı,Hocası her an saha ortasında Yığılıp kalacak türden bir dede.
GS gidenlerin yerini dolduramadı,Hocası yeni,Hala transfer yok ortada,Sorunlu Lincoln var.
BJK zaten ne yaptığını kendide bilmiyor,Sezon başlamadan birbirlerinin gözünü şişirmeye başladılar,Sezon başlayınca Tribün kavgaları,Yönetim istifa,Demirören Sinanıda al git sloganları ile ligi bitirirler.
Bütün bunlar göz önüne alındığında Beklemediğimiz şampiyonluk neden olmasın diyorum.

CAFER ÖZER
23.07.2008, 14:46
1-Trabzonspor-Ankaraspor 3
2- MKE Ankaragücü - Trabzonspor 3
3- Trabzonspor - Beşiktaş 3
4-Denizlispor - Trabzonspor 3
5-Trabzonspor - Antalyaspor 3
6-Konyaspor- Trabzonspor 3
7-Galatasaray - Trabzonspor 1
8-Trabzonspor - Gaziantepspor 3
9-İ.B.Belediyespor - Trabzonspor 3
10-Trabzonspor- -Hacettepe 3
11-Gençlerbirliği- Trabzonspor 3
12-Trabzonspor- Sivasspor 3
13-Kayserispor- -Trabzonspor 1
14-Trabzonspor- Kocaelispor 3
15-Bursaspor - Trabzonspor 3
16-Trabzonspor -Eskişehirspor 3
17-Fenerbahçe- Trabzonspor 1
OLMAK üzere ben ilkyarı toplam 45 puan bekliyorum.

no_name
23.07.2008, 15:22
Ersun hocam şu cümleyi kulanmış:Şunun garantisini verebilirim, biz iyi futbol oynayacağız. bende inşallah diyorum ve iyi bir futbol bekliyorum gerisi gelir zaten....

Yasin Altuntas
23.07.2008, 16:28

Hocam hic Mac kaybetmeyizmi diyorsun ??

İskender YILMAZ
23.07.2008, 16:32

hocam çok bekliyorsun bence.. :) 2. yarı desen hadi neyse ama ilk yarı için çok bence, yeni bir takımız biz.. ama inşallah dediğin gibi olur..

Trkz61
23.07.2008, 16:35

Barça gelse Real gelse bu puanları alamaz.

no_name
23.07.2008, 16:43

Hocam biz dediğin bu puanları alalım söz 2. yarı butun deplesmanlara gidicem...

Emo91
24.07.2008, 00:09
beklentim cok kisa ve öz......SAMPIYONLUK VE AVRUPA!!!!

Can basten
24.07.2008, 00:50
hocam çok bekliyorsun bence.. :) 2. yarı desen hadi neyse ama ilk yarı için çok bence, yeni bir takımız biz.. ama inşallah dediğin gibi olur..

Evet yeni bir takım olduğumuz doğru ama Ersun Yanal'ın takımları, yeni de olsalar, genelde birinci yarıda fırtına gibi eserler.

Trabzonspor'un kadro zenginliği, taraftar desteği ve yönetim başarısı yani kısaca büyüklük faktörü hesaba katıldığında ikinci yarıda da esmeye devam edeceğiz inşallah. :)

cyberentalpi
24.07.2008, 01:24

Cok ucmayalım. Ben bu sene takımın ilerledikce performans saglayacagini dusunuyorum. Hatta ilk haftalar Bjk ye bile yenilsek sasirmam. Ayarlı gidip 10.cu haftada form tutmussak bir seyler olur. Bu sene toparlanma surecimiz. Cl ye gidelim yeter.

İskender YILMAZ
24.07.2008, 01:27
iLk 3 ( ki benim için 2 adet orji forma demek :) )

+

Türkiye Kupası..

Özkan
24.07.2008, 01:34
Yıllardır Ersun Hoca'nın çalıştırdığı takımları izledik. İlk 10 maçta puan kaybı olmaz, daha sonra 1-2 maç teklemenin ardından takım kendini bulur. 30. hafta gibi de formdan düşer. Trabzonspor'un Ersun Yanal'ın çalıştırdığı diğer takımlara olan üstünlüğü geniş ve kaliteli kadrosu, deplasmanlara da giden sâdık taraftârı ve ekonomik gücüdür. Ahmed Hassan dışında kaliteli futbolcusu olmayan Gençlerbirliği 3. olduysa biz de şampiyon olabiliriz.

Samet Yildirim
24.07.2008, 01:36
Yıllardır Ersun Hoca'nın çalıştırdığı takımları izledik. İlk 10 maçta puan kaybı olmaz, daha sonra 1-2 maç teklemenin ardından takım kendini bulur. 30. hafta gibi de formdan düşer. Trabzonspor'un Ersun Yanal'ın çalıştırdığı diğer takımlara olan üstünlüğü geniş ve kaliteli kadrosu, deplasmanlara da giden sâdık taraftârı ve ekonomik gücüdür. Ahmed Hassan dışında kaliteli futbolcusu olmayan Gençlerbirliği 3. olduysa biz de şampiyon olabiliriz.

ERSUN HOCADAN bugünkü basin toplantidan güzel bi cevab bu konuda:)

"Asılsız yorumlar yapılıyor"
Yanal bir gazetecinin “Geçmiş dönemde çalıştırdığınız takımlarda lige iyi başlamanıza rağmen ilerleyen zaman içerisinde bir düşüşün yaşandığı yorumları yapılıyor” sorusu üzerine, “Bunlar altı dolu olmayan bir takım haberler ve beyanatlar. Ama durum böyle değil. Ben Gençlerbirliği’nde son anda finali kaçırdım. Ankaragücü takımıyla ligi 4. sırada bitirdik. Denizlispor’la birlikte ligin zirvesine kadar çıktık. Anadolu’da şampiyonlukları kovalamak zordur. Belli bir motivasyonu yakaladıktan sonra takımınız paylaşılmaya başlanır. Hele de kadronuz darsa 34 haftalık maratonda düşüş yaşarsınız. Biz Ankaragücü’ndeyken lige 7 mağlubiyetle başladık. Sonra ligi 4. sırada bitirmemizin yanında en çok gol atan takım olduk. O zaman da sonradan açıldık. Manisaspor’da Vestel sponsorluğu bırakacağını söyledi. Borbiconi ve Rafael’in ayağı kırıldı. Caner satıldı. Zelenka ve Johanna kadro dışı kaldı. Meduna sağlık problemi yaşadı. Bir anda 8-9 oyuncu kadrodan eksildi. Lige yeni çıkmış bir takım o kadar dayanabildi” diye konuştu.

Emirhan Makul
24.07.2008, 02:36
En Kötü Günümüz Böyle Olsun İstiyorum..!
http://i.radikal.com.tr/644x385/2008/05/14/fft5_mf3698.Jpeg

macka61
24.07.2008, 02:40
inşallah Cafer abinin temennisi olucak

Cemil Çiçekli
24.07.2008, 02:45
ersun hocanın dedigi dogru.. kalitesiz kadrolarla ust sıraları kovaladı ama simdi istedigi gibi bir kadro kurdu kendi agzıyla %90nını kurdu.. sadece eksik gordugu oyun kurucu.. ben transfere karsı olanlardan degilim.. buyuk takımlar her zmn gelecege yatırım yaparak ilerleyen zmnlar icin futbolcu alr.. oyun kurucu bunun icine dahil degil ama.. oyun kurucu eger taktik acısından onemli ise alınmalı.. sampiyonluk icin erken davranmamak lazım ama her taraftar gibi bnmde icimden gecen sampiyonluk olamazsak ilk 3e girersek bu da basarıdır.. ben besiktastan iyi oldugumuzu düsünüyorum.. bugun ku hazırlık maclarını izlediyseniz eger gese'de herhangi bir numara olmadıgını gorursunuz.. febe ise daha hazır gorundu gozumde.. ama unutmamak gerekir hazırlık macları olcu olmaz.. ben sampiyonlugun Trabzonspor fb ve gs arasında gececegini dusunuyorum.. besiktas ise g.antep ve kayseri ile yarısır..

KeLLoO
24.07.2008, 03:13
En Kötü Günümüz Böyle Olsun İstiyorum..!
http://i.radikal.com.tr/644x385/2008/05/14/fft5_mf3698.Jpeg

senin dilegin gerceklesmis sayilir zaten

alper*
24.07.2008, 03:18
emirhan katılmıyorum sana,en kötü günümüz böyle olmalı.
http://img140.imageshack.us/img140/7983/fft5mf3698fa5.jpg

:p

Murat Cömert
24.07.2008, 03:18
Eze Eze Şampiyonluk beklıyorum..

Bilâl ÇOBAN
24.07.2008, 04:03
Barça gelse Real gelse bu puanları alamaz.

işte bu yüzden Trabzonspor'luyuz...

Kaan
24.07.2008, 04:04
İlk 2 bekliyorum... :)

fetvaci
24.07.2008, 04:19
Geçtıgımız senelerdekı gıbı her trabzonspor macı sonrası uzuntuyle moral bozukluguyla sokaga cıkmak degıl de gururla ıste benım takımım dıyebılecegım bı sezon beklıorm,
arkadaslar arasında takımı yenıldıgı ıcın dalga gecılen degılde yendıgı takımın taraftarıyla dalga gecen yenılse dahı takımını savunması ıcın takımdan guzel oyun gormus bırı olmayı bekliyorum,
bır hafta mac oynanırken daha ıkıncı yarının sonları gelmeden dıger haftanın macının gelmesını sabırsızlıkla bekleyen bırı olmayı bekliyorum,
takımından son derece keyıf alan bırı olarak gerekırse maclara gıtmek ıcın gunlerce parasını harcamadan bırıktırıp takımına destek olmaya gıden bır taraftar olmayı bekliyorum.
Kısacası ben herşeyiyle TRABZONSPOR'a yakışan bır sezon beklıyorum...

tosun29
24.07.2008, 05:29
evet arkadaslar bu sene ne yapip edip iyi biyerlere gelmemiz gerekiyo... hatta ve hatta sampiyon olmamiz gerekiyo ve artik sampiyonlar liginde boy göstermemiz lazim... cok gec bile kaldik... hadi kaplanlar....
ayrica bu fikstür cekiminde fenere karsi kendi evimizde ligin son macini kazanip sampiyonlugumuzu kutlayacagimizdan dolayida cok sévincliyim

hakanhan
24.07.2008, 06:08
ben taraftarlarin biraz daha ayaklarinin saglam basmasini diliyorum uctunuz arkadaslar 35 puani opup basiniza koyun.. super lig degilde sanki amator takimlarla oynayacaz. hayalcilik pesinden kosmayin. takim yeni dahabir nevi toplama takim. sonra incir agacina asmayin kendinizi sampiyonluk son macta fenerbahceye yenilirsek. futbol 3 neticeli bir sonuc. vurursun girmez adam 1 kere vurur girer. bu ne aymazlikdir bu ne polyanacilikdir anlamadim 3-5 transferle sampiyon olduk hemi kimin ne olacagi nbasil bir uyum sorunu yasayacagi belli degil.. hemen 45 puanlar her maca 3 puan yazmalar.. futbolu bilmesek dogru sanacagim kimsede akli selim bir adam durun yahu noluyor demiyor.. tavma yasarsiniz travma..

Recep Alkan
24.07.2008, 08:04
bu sorulmaz zaten. tabıkı sampıyonluk.

Mustafa OK
24.07.2008, 08:16
2. lik ve türküye kupası...

CAFER ÖZER
24.07.2008, 12:05
Arkadaşlar bu sadece beklenti,Hatta her takım çıkacağı Tüm maçlara 3 puan parolası ile Çıkar,
Bakın aslında ben bu takımdan 2 sene Şampiyonluk beklemiyorum.3.Hafta BJK yenilsek bile normal karşılarım.Bu takım gelecek Yıllara damga vuracak şekilde Kuruldu.Gönül elbette Şampiyonluk ister,Bu sezon takım ligi 4.de bitirse,Avrupa Kupalarına katılsa gene başarıdır.Yeni kurlmuş bir takım,
Ama Bu takım Uyum sorunu yaşamaz ise Beklentiler daha büyük olabilir.
Altında yazıyor zaten beklenti.
asgari Ücret alan birisi Bile Yüksek Maaş alma beklentisi içerisindedir.Ama asgari ücrete talim eder.
Bizde Şu an Yüksek beklentiler içerisine Bu sezonluk girmeyelim,Ama olursada neden olmasın deriz.
Ziya Doğanla bile En zor dönemlerde Galibiyet beklemedikmi.
Bende Beklentimi yazdım.

H.A.Y
24.07.2008, 17:48
trabzonspor taraftarı ne zamandan beri şampiyonluktan başka bir şey bekliyor

Recep Alkan
24.07.2008, 17:55
valla bu formaları gordukten sonra bır beklentım kalmadı.

bahadır2561
24.07.2008, 18:14
formalar mı gol atacak arkadasım :S
tamam bende begenmedim ama bağlantı yanlış olmus

Recep Alkan
24.07.2008, 18:15
yanı hıcbırsey guzel gıtmıyor. ılk kez bu kadar transfer, stad, para falan neyse ıste ama yıne bıryerden patladık. o da formalar.

beklentı coookkkk

yns_emre61
24.07.2008, 18:16
abartmayın forma işini

Recep Alkan
24.07.2008, 18:17
formalar mı gol atacak arkadasım :S
tamam bende begenmedim ama bağlantı yanlış olmus

kardesım ıllakı formalar gol atmayacak ama hersey kuru kuruya ftbol ıle olmuyor. sen sezona show yaparak basladın. trıbunler cossn herkes forma ıle gelsın dedın. sonuc kocaman sıfırrrrrrrrrr.

beklentım bu bakımdan yok.

yns_emre61
24.07.2008, 18:17
sakin ol 1-2 saat sonra geçer =)

bahadır2561
24.07.2008, 18:21
kardesım ıllakı formalar gol atmayacak ama hersey kuru kuruya ftbol ıle olmuyor. sen sezona show yaparak basladın. trıbunler cossn herkes forma ıle gelsın dedın. sonuc kocaman sıfırrrrrrrrrr.

beklentım bu bakımdan yok.

o bakımdan beklentinin olmaması gayet doğal...
cünkü formalar göründügü kadarıyla tekrar söylüyorum göründügü kadarıyla berbat..

Mesut AKYILDIZ
24.07.2008, 18:23
Ne formaların istediğimiz gibi olmayışı nede başka bir sey bu sezon iyi futbol oynayacagımız gerçeğini DEĞİŞTİREMEZ....

CEMEFKER
10.08.2008, 23:27
Şampiyonluğa oynayan bir takımda her şeyden önce istikrar başta gelir, her ne kadar istemesem, sevmesem de geçen sezonun Sivasspor’un bunun en bariz örneği.Futbolu basit oynayacaksın, şova fazla kaçmayacaksın, takım defansını ortaya koyacaksın, her maça aynı şekilde haftayı geçirerek hazırlanacaksın, özel hayatına dikkat edeceksin, gerekirse kısıtlayacaksın, bir makine düzeni haline gelmen gerekir. Evet Şampiyonluk hedeflerin arasında varsa tüm bir sezonu bu şekilde geçirmeyi futbolcular, teknik heyet , yönetim kafalarına koymuş iseler başarı gelir bana göre.

Kendimden bir örnek vereyim:Ben şu an Açıköğretim 3. Sınıf öğrencisiyim. En başta daha 1. sınıfta , yolun başında “Yaaaa! gündüz iş, akşam ders çalışıp bu okulu nasıl bitireceğim” diye karamsarlığı kapıldım. Kitabın başına oturuyorum, tık yok, kafam karışık, yolu bulamıyorum. Bu böyle olmayacak dedim. Madem ki onca para verdim, bu dersleri vereceğim dedim. Bir plan yaptım.
-Pazartesi günü saat:19:00-20:00 arası - Genel Matematik,
“ saat: 21:00-22:00 arası - İktisat,
-Salı günü saat: ….. “ ……………….. vs şeklinde.( Günde en az 2 saat ders 4 ay boyunca , yaş da 32’i bu arada.)

Pazartesi günü işten geldim , tabi ki kafamda iş ile ilgili bir türlü sorun, ancak saat: 19:00’yi gösterdiğinde yukarda anlattığım planın A-4 ebadında bir çıktısını çalışma masamın üstüne yapıştırmıştım, kağıt gözüme ilişti, kendi kendime “saat: 19:00 ile 20:00 arası Matematik ile randevun var oğlum! “ dedim, kendimden, nefsimden taviz vermedim. Ders saatleri arasında televizyon izlemedim, bilgisayarda sörf yapmadım, arkadaşlar ile buluşup felekten bir gün çalmadım. Plana harfiyen uydum. Planın başarıya ulaşmasında bana göre en önemli gördüğüm kıstas da sıkıldığım anda hiç düşünmeden kalemi kağıdı bıraktım, başka bir şey ile uğraştım. Sonuç olarak 3’de 3 yaptım. (Bazılarına göre basit gelebilir ancak ben içinde bulunduğum bana göre zor bir durumdan yakalamış olduğum başarıyı anlatmak istedim.Hangi konuda, hangi iş alanında olursa olsun gerekli olan şahsen tecrübe ettiğim başarıya giden yoldaki plan, motivasyon, özverinin yeri.)

Profesyonellikten bahsedenler yukardaki anlatmak istediğimden bir anlam çıkarır herhalde.

Başlığın özünden başlayarak buralara kadar geldiğim takımın başarılı olması için bana göre yapılması gerekenler ile ilgili sözlerime devam edip noktalamak istiyorum.Takımın/futbolcuların inanması gerekir, her transfer döneminde söylenen “ Ben profesyonel bir futbolcuyum, istediğim takımda oynarım , ancak gönlümde eski takımımın yeri başka” demecindeki ağzın anlatmak istediği profesyonelliğin hakkını veren futbolcular görmek istiyoruz sahada , özel hayatlarında, dışarıda. Teknik heyetin, yönetimin başta inanması gerekir, bir plan çerçevesinde ve o plandan taviz vermeden hedefe ilerlemesi gerekir.( Şu transfer dönemi yönetimin planlı bir şekilde ilerlediğinin en büyük kanıtı bana göre.) Artık top bana göre başta futbolcularda ve onların başındaki Hoca’da büyük oranda.Evet bu durum takım ve teknik heyet üzerinde baskı oluşturacaksa…….. Ne demek, Elbette. Trabzonspor gibi bir camiada olduklarının, beklentilerin ne olduğunun farkındadır bu çatı altındaki herkes sanıyorum.

Artık bu yeni oluşum ile birlikte bir şeyler bekliyoruz, yönetimden, hoca’dan, yeni katılanlar ile birlikte heyecan gelen takımdan, futbolculardan.

Yeni süreç ile birlikte transfer döneminde önemli işler yapılmıştır………. Avni Aker’deki yenilikler; sahadaki takımın desteklenmesi , 12. adamın varlığının daha iyi hissedilmesi için atılan olumlu adımlardır……Ayrıca bunun bir sonraki adımı Akyazı Projesi…………Bu sezon ile başlayan yeni süreçte sahada bir bütün, dayanışma içerisinde olan, takım görmek istiyorum, her maça aynı ciddiyetle hazırlanan , mücadele eden istikrarlı sonuçlarla bunu kanıtlayan bir takım görmek istiyoruz, 08-09 sezonunu da avans verdiğimizi düşünürsek, önümüzdeki sezon ve sonrası dönemler için kimsenin bir mazerete olmayacak. Bu arada başkanın da dediği gibi bu sezon bir şampiyonluk gelirse hayır demeyiz.

Şu anki takım için söylenecek fazla/başkaca da bir şey yok , zamana ihtiyaç var, yönetim de zaten hedefi baştan büyük koymak istemiyor, akılcı davranıyor. Biz taraflar da kendimizi bu sezona bu şekilde hazırlamamız lazım. Yani Üniversite Sınavına, Açıköğretim’e aday/hazırlanan öğrencinin alt yapısı oluşturuluyor, önümüzdeki dönem okuldan mezun olmuş olarak sınava iddialı bir şekilde girerek , finali kazanacak inşallah.

ELA ELA LEOSE
10.08.2008, 23:37
tabiki şampiyonluk her sene olduğu gibi ama bu sende zor gozukuyor

CEMEFKER
11.08.2008, 20:09
Şampiyonluğa oynayan bir takımda her şeyden önce istikrar başta gelir, her ne kadar istemesem, sevmesem de geçen sezonun Sivasspor’un bunun en bariz örneği.Futbolu basit oynayacaksın, şova fazla kaçmayacaksın, takım defansını ortaya koyacaksın, her maça aynı şekilde haftayı geçirerek hazırlanacaksın, özel hayatına dikkat edeceksin, gerekirse kısıtlayacaksın, bir makine düzeni haline gelmen gerekir. Evet Şampiyonluk hedeflerin arasında varsa tüm bir sezonu bu şekilde geçirmeyi futbolcular, teknik heyet , yönetim kafalarına koymuş iseler başarı gelir bana göre.

Kendimden bir örnek vereyim:Ben şu an Açıköğretim 3. Sınıf öğrencisiyim. En başta daha 1. sınıfta , yolun başında “Yaaaa! gündüz iş, akşam ders çalışıp bu okulu nasıl bitireceğim” diye karamsarlığı kapıldım. Kitabın başına oturuyorum, tık yok, kafam karışık, yolu bulamıyorum. Bu böyle olmayacak dedim. Madem ki onca para verdim, bu dersleri vereceğim dedim. Bir plan yaptım.
-Salı günü saat: ….. “ ……………….. vs şeklinde.( Günde en az 2 saat ders 4 ay boyunca , yaş da 32’i bu arada.)

Pazartesi günü işten geldim , tabi ki kafamda iş ile ilgili bir türlü sorun, ancak saat: 19:00’yi gösterdiğinde yukarda anlattığım planın A-4 ebadında bir çıktısını çalışma masamın üstüne yapıştırmıştım, kağıt gözüme ilişti, kendi kendime “saat: 19:00 ile 20:00 arası Matematik ile randevun var oğlum! “ dedim, kendimden, nefsimden taviz vermedim. Ders saatleri arasında televizyon izlemedim, bilgisayarda sörf yapmadım, arkadaşlar ile buluşup felekten bir gün çalmadım. Plana harfiyen uydum. Planın başarıya ulaşmasında bana göre en önemli gördüğüm kıstas da sıkıldığım anda hiç düşünmeden kalemi kağıdı bıraktım, başka bir şey ile uğraştım. Sonuç olarak 3’de 3 yaptım. (Bazılarına göre basit gelebilir ancak ben içinde bulunduğum bana göre zor bir durumdan yakalamış olduğum başarıyı anlatmak istedim.Hangi konuda, hangi iş alanında olursa olsun gerekli olan şahsen tecrübe ettiğim başarıya giden yoldaki plan, motivasyon, özverinin yeri.)

Profesyonellikten bahsedenler yukardaki anlatmak istediğimden bir anlam çıkarır herhalde.

Başlığın özünden başlayarak buralara kadar geldiğim takımın başarılı olması için bana göre yapılması gerekenler ile ilgili sözlerime devam edip noktalamak istiyorum.Takımın/futbolcuların inanması gerekir, her transfer döneminde söylenen “ Ben profesyonel bir futbolcuyum, istediğim takımda oynarım , ancak gönlümde eski takımımın yeri başka” demecindeki ağzın anlatmak istediği profesyonelliğin hakkını veren futbolcular görmek istiyoruz sahada , özel hayatlarında, dışarıda. Teknik heyetin, yönetimin başta inanması gerekir, bir plan çerçevesinde ve o plandan taviz vermeden hedefe ilerlemesi gerekir.( Şu transfer dönemi yönetimin planlı bir şekilde ilerlediğinin en büyük kanıtı bana göre.) Artık top bana göre başta futbolcularda ve onların başındaki Hoca’da büyük oranda.Evet bu durum takım ve teknik heyet üzerinde baskı oluşturacaksa…….. Ne demek, Elbette. Trabzonspor gibi bir camiada olduklarının, beklentilerin ne olduğunun farkındadır bu çatı altındaki herkes sanıyorum.

Artık bu yeni oluşum ile birlikte bir şeyler bekliyoruz, yönetimden, hoca’dan, yeni katılanlar ile birlikte heyecan gelen takımdan, futbolculardan.

Yeni süreç ile birlikte transfer döneminde önemli işler yapılmıştır………. Avni Aker’deki yenilikler; sahadaki takımın desteklenmesi , 12. adamın varlığının daha iyi hissedilmesi için atılan olumlu adımlardır……Ayrıca bunun bir sonraki adımı Akyazı Projesi…………Bu sezon ile başlayan yeni süreçte sahada bir bütün, dayanışma içerisinde olan, takım görmek istiyorum, her maça aynı ciddiyetle hazırlanan , mücadele eden istikrarlı sonuçlarla bunu kanıtlayan bir takım görmek istiyoruz, 08-09 sezonunu da avans verdiğimizi düşünürsek, önümüzdeki sezon ve sonrası dönemler için kimsenin bir mazerete olmayacak. Bu arada başkanın da dediği gibi bu sezon bir şampiyonluk gelirse hayır demeyiz.

Şu anki takım için söylenecek fazla/başkaca da bir şey yok , zamana ihtiyaç var, yönetim de zaten hedefi baştan büyük koymak istemiyor, akılcı davranıyor. Biz taraflar da kendimizi bu sezona bu şekilde hazırlamamız lazım. Yani Üniversite Sınavına, Açıköğretim’e aday/hazırlanan öğrencinin alt yapısı oluşturuluyor, önümüzdeki dönem okuldan mezun olmuş olarak sınava iddialı bir şekilde girerek , finali kazanacak inşallah.

http://www.fotomac.com.tr/i/y/1372.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/buton_yazara_email.gif (http://www.fotomac.com.tr/yaz1372-50140-107.html#)http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/yazararsivifotomac.gif (http://www.fotomac.com.tr/arsiv/ars,yaz,1372,501,1.html) http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif http://www.fotomac.com.tr/i/y/yb/baslik_1372.gif Yanal çözmeli

Geçen sezon Trabzonspor'un kötü gidişatındaki sebepleri düşününce aklıma ilk gelen "İstikrarsızlık" oldu. Almanya'daki 6 hazırlık maçına bakınca yine istikrarsızlığın sürdüğünü görüp "Takım değişti, bazı kurallar değişmedi" diye öfkeyle haykırıyor insan. Elbette hazırlık maçları ölçü değil ama futbolun da olmazsa olmazları bir takımda mutlaka gözlemleyebilmeliyiz. Başarı için en önemli şey istikrar. Burada takımın istikrarından bahsetmiyorum. Çünkü bu ekip sil baştan oldu. Takımın istikrarının oluşması için elbette zamana ihtiyaç var. Burada futbolcuların istikrarı! Takımı oluşturan futbolcular tek tek istikrarı yakalayamazsa Trabzonspor'un başarı grafiğinin yukarıya doğru çıkması da mümkün olamaz. Bremen maçındaki futbol ve alınan skor ayakta alkışlandı. Sonrası malum, müthiş bir düşüş! Ve kaybedilen iki maç! Düşünün, Yattara için Alman meslektaşlarımız "Bu nasıl Trabzon'da oynuyor? Avrupa keşfedememiş mi?" derken, son maçta aynı Gineliyi ne biz tanıyabildik ne onlar! Çıkış yapan Gökhan ve Umut'un etkisiz futbolu herkesi şaşırttı. İdeal 11'e rağmen savunmadaki hatalar inanılmazdı. Takımın yıldız oyuncularının hepsi de birden yorgunluğun girdabında yok olması çok düşündürücü. Demek ki ortada büyük bir sorun var. Bunu çözecek kişi de elbette Yanal hoca!

(Bugünkü Fotomaç'dan)

Anlatmak istediğim bu. Bu konuda benim gibi düşünen biri, bir yazar.Tanımam,etmem.

İstikrar, Profesyonel bir anlayış gerekli Profesyonelliği başta işi olmak üzere hayatının en alanına işlemiş kişilerle yola çıkılırsa bu dönem değil , her sezon için umutlu olunur.

Ahmet Faruk
11.08.2008, 20:15
Taraftarımızdan yeni kendimizden, Trabzonsporun dinamiğinden, sağ duyu ve sabır bekliyorum...

"Daha ne kadar sabredeceğiz" cümlesini bu sene duymak istemiyorum..
Takımdan top oynamalarını bekliyorum. Kim ne derse desin, onlar oyunlarını Trabzonspora yakışacak şekilde oynasınlar...

İskender YILMAZ
11.08.2008, 20:16
ilk 3 + Türkiye Kupası.. :)

Mustafa Hazıroğlu
11.08.2008, 23:49
1-) 3 büyükleri yenmek
2-) En kötü üçüncülük
3-)Türkiye Kupası

sessizkral_1
12.08.2008, 00:58

süpersin.alkışlıyorum azmını ve inancını......

kudu_61
12.08.2008, 01:23
başarı bekliyorum
saha da eki efsanenin hırsını görmek istiyorum
yenilince başını kaldıramayan futbolcu görmek istiyorum
yenildiğimizde trabzona hakim bir tepeden baktığımda şehrin ağladığını görmek istiyorum
kupa istiyoru
avrupa istiyorum
rakiplerin korktuğunu görmek istiyorum....

Estragon
12.08.2008, 01:26
Güzel futbol.

Emre Bekar
12.08.2008, 01:27
şampiyonlar ligine katılabilmeyi bekliyorum

Kasım BEKTAŞ
12.08.2008, 01:31
Şampİyonluktan BaŞka Bİr Şey İstemİyorum

Salih Edip
12.08.2008, 01:51
1) Avnİ Akerde 3 BÜyÜtÜlmÜŞlerİ Yenmek Ve HİÇ MaÇ Vermemek

2) TÜrkİye Kupasi

3) İlk 3

4) Faİr-play

5) İyİ Skorun Yaninda İyİ De Futbol Beklİyorum

Hayirlisi...

CaMoKaEnEs
12.08.2008, 01:51
7-Galatasaray - Trabzonspor 3
13-Kayserispor- -Trabzonspor 3
17-Fenerbahçe- Trabzonspor 3

bende 51 puan bekliorum ilk yarıda :D

kalavara
12.08.2008, 01:52
isteğim elbette şampiyonluk ama bunun hemen olamayacağının farkındayım. o nedenle sahada ezilip büzülmeyen, yenildiği maçlarda dahi rakip futbolcuya "of bu neymiş ya, yorgunluktan geberiyorum" dedirtecek, trabzondaki maça gelen çerezlerin yenmek için geldik değil elimizden geleni yapacağız demeleridir. bu senelik bunlar benim için yeterlidir. sonarki beklentilerim büyük oranda yönetimle ilgilidir ve gelecek sezona dairdir. biline...

smertkan
12.08.2008, 14:57
Futbol oynayan takım görmek istiyorum.

ilhan
30.08.2008, 14:35
Sahada ezilen değil ezen bir Trabzonspor görmek istiyorum. Başarıyı böyle getireceğiz. Eze eze...

İlk iki hafta sonunda beklentilerimin yavaş yavaş gerçekleştiğini görüyorum. Bunu bir sezona yaydığımızda herşey daha güzel olacak.

brutalize
30.08.2008, 14:54
avni akerde mac kaybetmeyelim bu yıl ve ilk 3 e girelim şampiypnluk konusunda Sadri Sener gibi düsünüyorum

şampiyon olursak ta kupayı geri verecek diiliz :)

erhanmelikoglu
30.08.2008, 14:57
artık bu sene kesinlikle şampiyon olmamız gerekir

brutalize
30.08.2008, 15:02
unutmadan Turkiye Kupası müzemizi özledi

Atakan
30.08.2008, 15:19
Bu yıl 2. olup Türkiye Kupası'nı alsak yeter bence.Büyük bir başarı olur.

Erdal DİLEK
30.08.2008, 20:10
şampiyonlar ligi istiyorum. . .