PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Çılgınlığı - Bütçemiz...Kadro Derinliği mi?

Ali Özcan
29.06.2008, 13:13
Arkadaşlar oldukça renkli bir transfer dönemini geride bırakmak üzereyiz...Tarihimizde belki de ilk defa sezon başı hazırlık kampına transferi tamamlamış olarak gideceğiz...Sanırım Zafer Yelen var şu anda transferi düşünülen bunun dışında şu ana kadar :

Resmen 20 Transfer Yaptık; (BU LİSTE TRANSFER BAŞLIĞINDA 61Emirhan61 NİCKLİ ARKADAŞIMIZIN MSJINDAN ALINMIŞTIR)

1-)Hrvoje Cale – defans - (Dinamo Zagrep)
2-)Remzi Giray Kaçar – defans - (Gençlerbirliği OFTAŞ)
3-)Ceyhun Gülselam – defans - (Unterhaching)
4-)Gustavo Colman – orta saha - (Germinal Beerschot)
5-)Selçuk İnan – orta saha - (V.Manisaspor)
6-)Egemen Korkmaz – defans - (Bursaspor)
7-)İsmail Özeren – defans - (Ç.Dardenelspor)
8-)Buğra Erdoğan – defans - (Ç.Dardanelspor)
9-)Yakup Bugun – kaleci - (Altınordu)
10-)Sami Büyüktopaç – sol bek – (NEC Nijmegen)
11-)Gökhan Ünal – forvet - (Kayserispor)
12-)Necdet Kaba – orta saha (Akçabat Sebatspor)
13-)Zafer Aydoğdu – defans - (Akçaabat Sebatspor)
14-)Mustafa Yumlu – defans - (Arsinspor)
15-)Selçuk Yıldırım – orta saha - (Arsinspor)
16-)Abdülaziz Solmaz – orta saha - (Pazarspor)
17-)Eren Görür – forvet - (Pazarspor)
18-)Rigobert Song - defans - (Galatasaray)
19-)Fatih Altundağ-Orta saha sol kanat-(Hamburg)
20-)Tony Sylva-Kaleci-(Lille)

Bu oyuncuların tamamına ortalama 1 milyon dolar maaş ödeyeceğimizi düşünürsek toplam 20 milyon Dolar sadece maaş ücreti ödedik...Artı bu oyuncuların önemli bir kısmına da yüklü bonservis bedelleri ödedik...

Bu oyuncular dışında takımda geçen yıl da bulunan ve bu yıl da şu ana kadar herhangi başka bir takımla anlaşmadığı için gelecek yıl da kadromuzda bulunması muhtemel :

1 - Tolga Zengin
2 - Recep Onur Kıvrak
3 - Jefferson Galvao
4 - Tayfun Cora
5 - Serkan Balcı
6 - Hüseyin Çimşir
7 - Ferhat Çökmüş
8 - İbrahima Yattara
9 - Umut Bulut
10 - Barış Memiş
11 - Ergin Keleş
12 - Adnan Güngör
13 - Hasan Üçüncü *
14 - Erdinç Yavuz*
15 - Daouda Jabi*
16 - Cem Demir*

* İşaretli olanlar satılması düşünüldüğü halde satılamayarak kadroda kalması ve maaş ödenmeye devam edilmesi muhtemel oyunculardır...

Toplam 16 oyuncumuz daha var...Böylece toplamda 36 oyuncuya ulaşmış durumdayız...Bu oyunculara da ortalama yılda 1 milyon dolar ödeyeceğimizi düşünürsek toplamda 16 milyon dolarda bu eder ki yeni gelenlerin maaşlarıyla birlikte toplam 36 milyon dolar sadece oyuncularımızın 1 yıllık maaşı eder...Bu da eşittir 44 milyon YTL...Buna yeni transferlere verilen ya da verilecek olan bonservis bedelleri dahil değildir...

Şimdi kadro derinliği derken bence çok ciddi ekonomik ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz...36 oyuncunun hangilerinin A takımda kalacağı, hangilerinin Pilot takıma gönderileceği, hangilerinin kadro dışı kalacağı büyük bir sorun gibi durmakta...Şöyle ki siz Almanya Hamburg tan getirdiğiniz Fatih e, Unteraching ten gelen Ceyhun a, Hollanda Nec ten gelen Sami ye, ve ya Rostock tan gelmesi Muhtemel Zafere hadi sen Değirmendere de piş gel diyemezsiniz...Adam der ki ben Almanya da Hollanda da pişiyordum ne güzel...Küstürürsünüz...Sonra Türkiye den gelen İsmail, Buğra, Eren ve Abdülaziz gibi oyuncuların da çok yetenekli oldukları söyleniyor...Bu oyuncuların oynayabilmesi için de bazı yıldız ya da Trabzon menşeli oyuncuların kadrodan kesilmesi gerekebilecektir...Bu da kolay kolay gerçekleşmeyeceği için bu oyuncular her ne kadar sivrilse de forma şansları bulmaları hemen hemen imkansız...Mesela Eren ya da Abdülaziz ne kadar sivrilse de Gökhan ya da Umut u yedeğe çekemez...Bunu herkes bilir...Ya da Hüseyin varken aynı mevkide oynayacak olan Ceyhun, Derin Trabzon la ne kadar baş edebilir...Baksanıza yerlinin yerlilerinden Hasan Üçüncüyü yılda sadece1 ya da 2 kez tekmeye kafa soktuğu (!!!) için gönderemiyoruz takımdan...Bir sorun da kalede mevcut...Sylva nın alınmasıyla Onur a 18 dışı göründü gibi çünkü Tolga yı değil 18 in, 11 in dışına bile gönderemezsiniz kolay kolay (Derin Trabzon devreye girer haaa!!!)...Onur a da yazık olmak üzere...Transferler hepimizi çok sevindirip, yeniden heyecan kazandırırken bunları gözden kaçırmak çok yanlış olur...Bu kadar transfer hem bütçemizi zorlayacak hem de şişkinliğe neden olacak...Bu durumda derin kadro her ne kadar bir teknik direktör için avantaj gibi görünse de, Ersun Yanal ın başına iş açacaktır, beklentileri arttıracaktır...Oyuncu seçimleri Ersun Hocamızın başını (Allah muhafaza - Türkiye nin en iyi hocasıdır bence) yakabilir...Bir kaç kötü sonuçta şuandaki transferlerin şokunu yaşayan Derin Muhalefet harekete geçebilir...

Hiç kimse bunu bir eleştiri yazısı olarak algılamasın...Kombinesini almış, formasını sipariş etmiş, tayinin sırf Trabzonsporu izleyebilmek için Rizeye istemiş bir arkadaşınız olarak açıyorum bu başlığı...Transferler herkes kadar beni de umutlandırdı ve havaya soktu ama dün kadroya şöyle bir baktım ve "Halimiz nice olur?" diye sordum kendime...Şimdi bu konuyu kendime değil de diğer forumdaşlara sorayım dedim...Ne yaparız da çözeriz bu sorunları...Pilot takım da çözüm olmayacak gibi görünüyor...Çünkü bu adamlardan hiçbiri pilot takıma gitmek istemez...İşin mali boyutuda cabası...Gökdeniz, Stepanoz, Fatih Tekke, Eller, Marcelinho gibi yıldız oyuncularımızı çok çabuk elden çıkarabilirken, vasat olan ya da vasatın az üstündeki oyuncularımıza alıcı bulamıyoruz ve neredeyse yatarak ya da yılda 1-2 kez tekmeye kafa sokarak sırtımızda kamburun alasını oluşturuyorlar...

ÇÖZÜM ŞART...

machi_61
29.06.2008, 13:15
Alternatifi bol olan kadrolar her zaman kazanmaya mahkumdur. Böyle mahkumiyeti de Allah takımıma versin :D

İskender YILMAZ
29.06.2008, 13:18
ortalama 1 milyon dolar olmaz heralde, transferlerin 9 - 10 tanesi genç oyuncular..

oguzkoc
29.06.2008, 13:22
çok güzel ve okunması gereken bir yazı. ve yazının kaleci onurla ilgili olan kısmı en doğru yeri. kaleci transferi çok yanlış oldu. en başından beri istemiyordum bir kaleci ve onur gibi bir yeteneği resmen harcayacağız...

logitech
29.06.2008, 13:24
konu düşünebilir tartışılabilir ama başlık son derece seviyesiz !

Berk Eren
29.06.2008, 13:31
transfer yapılmaz niye yapılmıyor,yönetim istifa!!
transferler yapılır ki bu kadroya bu kadar degısım sarttır ve alınan oyuncular hepsı yerınde transferlerdır(bana gore) bu seferde cok oldu bu nedır!!
ne istedigimizi bilmiyoruz bence tam olarak..

para konusuna gelınce maaşlar o kadar tutmaz,cok fazla olmus,ayrıca bu kulubun baskanı,asbaskanı,yonetım kurulu bunları degerlendırıp,inceleye inceleye butceyı denklestırıyordur..

kadro derınlıgıne gelınce;36 kişi tabıkı olamaz,bunlardan gıdecekler olacaktır,bır kısmı da pilot takıma gıdecektır,ersun hoca da bu ısın piridir,neyın nasıl olacagını bılır ve çözüm bulur..

matalar
29.06.2008, 13:31
:alkış:tam böyle bir başlık açmayı düşünüyordum.
bende aynı görüşteyim. çok fazla para harcadığımızı düşünüyorum ki daha bundan bir kaç ay önce albayraktan yüklü bir borç kaldığı gerekçesiyle ağlıyorduk.

ama öteki taraftan bakıldığına artık böyle birşey yapılması lazımdı. çünkü artık yeni nesilde trabzonspor taraftarı çıkmıyor.mevcut taraftar heycanını kaybetmiş. bu transfer sezonu gerçekten uyuyan bir devi uyandırmıştır. atalarımız ne demiş:
TATLI TATLI YEMENİN ACI ACI BİR OSURMASI VARDIR.

trabzonspor için hayırlısı olur inşallah..

DKaraduman
29.06.2008, 13:33
zaten yeni alınanların 7-8 tanesi değirmendereye kiralık verilecek adamlar, aslında öyle fazla bi çokluk yok bence..

Murat Keçeci
29.06.2008, 13:34
ilhan cavcav gibi küçük olsun benim olsun olacana böyle borca girmeyi tercih ederim büyük kuluplerin büyük borçları olur adı büyük çünkü tsnın arkasında bu taraftar oldukça hiçbir borç bizi tehdit edemez

matalar
29.06.2008, 13:35
çok güzel ve okunması gereken bir yazı. ve yazının kaleci onurla ilgili olan kısmı en doğru yeri. kaleci transferi çok yanlış oldu. en başından beri istemiyordum bir kaleci ve onur gibi bir yeteneği resmen harcayacağız...
onurun millete nasıl bu kadar güven sağladığını da anlamış değilim.:confused:

Kadir
29.06.2008, 13:37
Takıma direk olarak katkı yapabilecek 9 oyuncu aldık(Cale , Giray , Egemen , Song , Sylva , Selçuk , Colman , Gökhan ,Ceyhun) diğer gençler ise gelecek için yatırım. Yani transfer çılgınlığı falan değil . Geçen yıl sefilleri oynayan bir takımı tekrar ayağa kaldırmak için bu kadar transfer şart.

Murat Acar
29.06.2008, 13:46
Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bizim elimizdeki kadro ortalama 25 kişilik bir kadro olacak.Yani o 25 Kişilik kadro her an ilk 11 de oynayacak şekilde kendisini hazır tutacak şekilde antrenmanlarını yapacak.Buradaki uyumu ve özgüveni onlara sağlama işide zaten Ersun Hocanın işi.Ki ben bu konuda Ersun hocaya çok güveniyorum.Senin yazdığın 36 kişilik listeden kafadan 10 kişiyi zaten kadro dışına itebiliriz.Geriye kalanları ise zaten kadromuzda yeri olabilecek her an 11 i zorlayabilecek oyuncular.Ayrıca şuna inanmıyorum yılda 2 defa tekmeye kafa attı diye gönderilemeyen futbolcu sözü bana çok abes geliyor.Her ne kadar hizmet etmiş olsalarda artık Şampiyonluğa oynayacak bir takımda oynayabilecek kapasitesi olmayan yerlinin yerlisi derin devletin en derin adamıda olsa bu takımda kendisine yer bulamayacaktır buna ne Sadri Başkan ve yönetimi nede Ersun Hoca müsade etmez kanısındayım...Ama görünen köyde kılavuz istemez bedavadan bankamatik memuru gibi maaş alacaklarını düşünüyorlarsa ki öyle görünüyor taraftarlar olarak bize görev düşüyor böyleleri en yerlide olsa sahiplenilmemelidir diye düşünüyorum.Birde kaleci sorunu gündeme gelmiş bence Tecrübeli ve kaliteli bir kalecinin alınması gerekliydi defansta oynayan futbolcu arkasındaki kaleciden güven duyuyorsa çok daha verimli olur...
Bu manada kaliteli olan formunda olan ilk 11 e girer ve bunda derin Trabzon denilen öngörünün etkisi olmaz kanısındayım...Çünki hiçbir kimse bindiği dalı kesmek istemez..
Onur gibi bir kaleciyide kaybedeceğimizi düşünmüyorum kendi kalitesine güvendiği sürece ve her geçen gün kendini geliştirdiği sürece ummadığı bir anda ilk 11 in değişmezi olarakda karşımıza çıkabilir kanaatindeyim....

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim.bu takım taraftarları en kötü zamanında bile Ersun Hocaya Ve Sadri başkana güvenmişlerdir...Birkaç kötü sonuçta hemen ayaklanma çıkacağını düşünmüyorum...Yapılan transferlerin yarısı aşı tutsa bile bu takımın önünde duracak takım tanımıyorum ben açıkçası...
Son olarak Başlık biraz nahoş olmuş keşke daha uygun bir başlık olsaydı

Ahmet Kuru
29.06.2008, 13:58
yapılan transferlerden sonra kadroda bir şişkinlik olduğu doğru
Lakin Tranferlerde çok genç oyuncumuz var bunlara verilen transfer ücretleri ve futbolcuya verilen yıllık ücret uçuk rakamlar değildir gibime geliyor...
Transfer kaynağı konusundada Yönetim bir yerde gömü bulduğu kesin...
Ya Yöneticilerin her biri klübe belirli miktarda para verdi yada Sayın Bakanımız Faruk Özak Klübü Bir şekilde paraya boğdu...Bunun başka bir izahı yok...
Bundan sonra yapılması gereken şey Klübün aylık yada yıllık gelirlerinin yükseltilmesinde...Klübü başarılı yapacağız diye borç batağına sürüklemeyeceklerinden eminim...(Bu transferleri yapanlar elbet onlarıda düşünmüştür)
Trabzonspor klübü diğer istanbul takımlarına oranla geliri az olan klüp,bu gelirin Bir kısmının da artmasında söz taraftara düşüyor...Lisanslı ürünler+maçlara ilgi(bedava biletçilik değil tabikide)+Kombine+İmkanı olanlar üye olarakdan bunları sıralayabiliriz...Ama tabikide bunlar karşılamaya yetmeyecektir...Yönetim yeni maddi kaynaklar sağlamak zorundadır...

yns_emre61
29.06.2008, 13:59
başkan yapıyorsa vardır bir bildigi ;) ve bu 36 oyuncunun en az 16 tanesi genç ve cogu pilot takımagidicek abartmaya gerek yok ve bir sürü oyuncu gönderildi gönderilmeyede devam ediyor..

Onur Civelek61
29.06.2008, 14:04
Hep diyorduk kadro baştan aşşa değişmeli her mağlubiyet sonrası bu takımı at çöpe 1-2 adam dursun gerisini yollayın 2.lige demiyormuyduk...Başkanda farkındaydı dedi ben 40 metreden gol yiyen kaleci istemiyorum(Tolga,Konya maçında).Gitti kaleci aldı.Gol atamıyoruz dedik Gökhan Ünal'ı aldı.Defans berbat dedik aldı.Aldıda aldı.Eee daha ne istiyoruz.Bu kadar karışılmaz yönetimin işine.Para varki veriyorlar.Bizede siz ödeyin demiyorlarki bu kadar tartışıyoruz.Ne ödediysek ödedik 20 milyon-50milyon önemli değil.Herşey Trabzonspor için...

Emre B.
29.06.2008, 14:17
Bu taraftara ne yapsan suç.Bize Nuri Albayrak lazım.Geçen sene çift forvet oynamaya kalksak forvetimiz yoktu, orta saha ön liberolardan geçilmilyodu, defans defans yapmayı bilmiyodu, kalecimiz her mesafeden gol yiyiyodu.
Tecrübeli bir kaleciye çok ihtiyacımız vardı.Onur'u sırf Fener maçına göre değerlendirmeyin.Belediye maçında da çok kötü hatalar yapmıştı.
Ersun Yanal'ın hak edene formayı vereceğini düşünüyorum.Bana göre bu sene Hüseyin fazla kadro yüzü göremez.
Gençleri bilmiyorum ama onların dışında ki tüm yerlilerimiz çok iyi.Bütçeyi de yönetim ayarlamıştır.Hesapsız adım atıcaklarını sanmıyorum.

Hami_41
29.06.2008, 14:25
bu kadar transferle süper lige giren bir takım daha varmıydı bu kadar derinlemesine bir revizyon ne zaman görüldü

Reha
29.06.2008, 14:46
Arkadaş endişesinde haklı,henüz elden çıkarılmayan ve bir işe yaramıyacağı kesin olan Adnan,Ergin,Ferhat,Serkan,Tayfun gibi adamlar var.Tolga gibi Hüseyin gibi Derin Trabzon destekli oyuncular var.Arada kaynamasına korktuğum Barış ve Umutsuz UMUT var daha sırada...Hüseyin artık bu takımın 11 de oynayamaz.Bu takımın 11 de geçen seneden yalnızca Yattara oynar yedekte Barış bekler ...Bu gün gibi aşikarken arkadaşımın endişelenmesini farklı boyutlara çekmek beni burda da DERİN TRABZON varlığının hortladığı korkusuna itiyor!

Gerçekten özellikle yaşı küçük kardeşlerimin bu başlığa verdiği cevaplar beni daha çok endişelendiriyor...HAYIRLISI BAKALIM!!!

ARAF
29.06.2008, 15:02
7-)Sami Büyüktopaç – sol bek – (NEC Nijmegen)
8-)Gökhan Ünal – forvet - (Kayserispor)
9-)Rigobert Song - defans - (Galatasaray)
10-)Fatih Altundağ-Orta saha sol kanat-(Hamburg)
11-)Tony Sylva-Kaleci-(Lille)
12 - Tolga Zengin
13 - Recep Onur Kıvrak
14 - Tayfun Cora
15 - Serkan Balcı
16 - Hüseyin Çimşir
17 - Ferhat Çökmüş
18 - İbrahima Yattara
19 - Umut Bulut
20 - Barış Memiş
21 - Ergin Keleş
22 - Adnan Güngör
23 - Hasan Üçüncü *
hatta buraya 2-3 genç daha ilave edilecektir. diğerleri pilot takıma gitmeye birşey diğeceğini zannetmiyorum ve öyle söylediğin gibi 1 milyon adam başı hayatta düşmez en fazla 500bin dir 26-27 kişilik bir kadroda fazla değildir bence

aaahmet61
29.06.2008, 15:08
bu yönetim bilgi bakımından albayrak yönetimine bin basar.fazla kaliteli futbolcu rekabet getirir.küsen küssün.onuda kendileri düşünsün.adamın futbol hayatını biz düşünecek değiliz.yönetimi alkışlamak lazım.satılamayan futbolculara gelince bunlar 2. ligde bile oynayamazlar.kanıt trabzonsporun son 2 sezondaki durumu.az kalsın lig düşüyorduk.

POYRAZ
29.06.2008, 15:14
Yönetim bir kac kiytirik transferle transfer sezonunu kapatmis olsaydi bu sefer bu baslik, "Neden transfer yapmadik" seklinde olacakti. Cok transfer yapilinca yine endiseli sekilde baslik aciliyor. Iste ben bunu söylüyorum. Trabzonspor'a gelen yönetimler ne yaparlarsa yapsinlar mutlaka bir kulp bulunur.
Kadronuz ne kadar zengin olursa o kadar iyidir. Biz, oyunculari sakatlandiktan sonra yerine oynatacak adam bulamadigi icin cok sikintilar ceken bir kulübüz. Birakin kadromuz zengin olsun. Her mevkide en az iki oyuncumuz olsun. Bu rekabeti arttirir, verimi arttirir. Hoca bunlarin iclerinden en iyilerini secip sahaya sürecektir. Bana kadrosu cok genis oldugu icin SIKINTI ceken hangi takimi gösterebilirsiniz? 20 Milyon Euroymus. Birakin 30 olsun. Bu kadar parayi veren adam cebine güveniyor ki aliyor. Para harcamadigimiz icin oyuncularimiz sakatlaninca yerlerine adam koyamadik. Yukarisi biyik asagisi sakal. Ne yaparsan yap mutlaka elestiri gelir.

Abdullah Altıntaş
29.06.2008, 15:17
Yeni aldığımız oyunculardan 5 veye 6 tanesi pilot takıma gönderilecektir.Eldeki mevcutlardan da 5 veye 6 tanesi şu anda olmasa bile gerede veye almanya kampından sonra takımdan ayrılacaktır.Sonuçta elimizde 24 civarı oyuncu kalacaktır.Bütün sezon için ideal bir sayıdır.Derin Trabzona Ersun Yanal boyun eğecekse bu işi şimdiden bıraksın zaten,bu kadar destek varken kendisine Hüseyini de Tayfunu da gerekirse kadroya almaz.Kim iyiyse o oynayacaktır,naz yapanada kapı gösterilecektir.Aksi durum takımı zaten bitirir.

Reha
29.06.2008, 15:19
Yönetim bir kac kiytirik transferle transfer sezonunu kapatmis olsaydi bu sefer bu baslik, "Neden transfer yapmadik" seklinde olacakti. Cok transfer yapilinca yine endiseli sekilde baslik aciliyor. Iste ben bunu söylüyorum. Trabzonspor'a gelen yönetimler ne yaparlarsa yapsinlar mutlaka bir kulp bulunur.
Kadronuz ne kadar zengin olursa o kadar iyidir. Biz, oyunculari sakatlandiktan sonra yerine oynatacak adam bulamadigi icin cok sikintilar ceken bir kulübüz. Birakin kadromuz zengin olsun. Her mevkide en az iki oyuncumuz olsun. Bu rekabeti arttirir, verimi arttirir. Hoca bunlarin iclerinden en iyilerini secip sahaya sürecektir. Bana kadrosu cok genis oldugu icin SIKINTI ceken hangi takimi gösterebilirsiniz? 20 Milyon Euroymus. Birakin 30 olsun. Bu kadar parayi veren adam cebine güveniyor ki aliyor. Para harcamadigimiz icin oyuncularimiz sakatlaninca yerlerine adam koyamadik. Yukarisi biyik asagisi sakal. Ne yaparsan yap mutlaka elestiri gelir.

Gerçekten ne denmek istediğini anlamaman hayret verici...

POYRAZ
29.06.2008, 15:24
Senin de hayrete düsmen gercekten hayret verici.

Ali Özcan
29.06.2008, 15:28

ben de hayretle karşılıyorum anlaşılamamayı ya da ısrarla yanlış anlaşılmayı...:(

İskender YILMAZ
29.06.2008, 15:31

aslında doğru.. :)

POYRAZ
29.06.2008, 15:37
ben de hayretle karşılıyorum anlaşılamamayı ya da ısrarla yanlış anlaşılmayı...:(
Hayretle karsilama renkdas. Sen kendi düsünceni belirtmissin, ben de kendi düsüncemi.

Kadahor
29.06.2008, 15:40
giden bir kac kisinin disinda herkez kaldi ersun yanal ne yapacak bu kadar futbolcuyu
kemal bilginin bir yazisinda belirtdigi gibi,
ersun hocanin basi yanacak basi , bu kadar futbolcu ile yazik olcak yazik ersun hoca sen en iyisi ya futbolcularin yarisini gonder yada kendin cek git yoksa kendi kendini yakmis olacaksin, imza kemal bilgin.

Emre B.
29.06.2008, 15:41
Bu ortamda bile olumsuz düşünmeyi başarıyosunuzya:alkış:.Transfer yapılmaz yönetim istifa, transfer yapılır çok transfer yapıldı Ersun gitsin.

b_m_61
Ne ortalama 1 milyon doları takımda yıldız oyuncular dışında o parayı alan yok.Aldığımız gençlerin bir kısmı da ara takıma gidecek bunu da unutmayın.

machi_61
giden bir kac kisinin disinda herkez kaldi ersun yanal ne yapacak bu kadar futbolcuyu
kemal bilginin bir yazisinda belirtdigi gibi,
ersun hocanin basi yanacak basi , bu kadar futbolcu ile yazik olcak yazik ersun hoca sen en iyisi ya futbolcularin yarisini gonder yada kendin cek git yoksa kendi kendini yakmis olacaksin, imza kemal bilgin.

Ya sen bu foruma takımı karalamak küçük düşürmek için mi üye oldun???

Ali Özcan
29.06.2008, 15:49
Arkadaşlar lütfen konuyu yanlış yere çıkmayın...Bütçemizi ve kadro fazlalığını tartışalım...İllaki negatif düşünmeye gerek yok...Olası problemleri yazdım ben...Nasıl çözülür üzerinde durabiliriz...

Ali Özcan
29.06.2008, 15:50
Bu ortamda bile olumsuz düşünmeyi başarıyosunuzya:alkış:.Transfer yapılmaz yönetim istifa, transfer yapılır çok transfer yapıldı Ersun gitsin.

Ersun Yanal gin demedik ki...Bunu da nerden çıkardınız ? Ersun Hocaya sonuna kadar destek...

ilhan
29.06.2008, 15:52
Daha futbolcuların bir çoğu gönderilmeden , pilot takıma gönderilecek genç futbolcular kararlaştırılmadan kadro bolluğunu konuşmaya gerek yok bence. ( Kusura bakmayın. )

Kamp dönemine giriyoruz. Tabi ki bol kadro olacak. Hoca kimleri pilot takıma göndereceğine, kimleri kiralık vereceğine karar vermedi henüz.

Beklemekte fayda var. :)

krdnz
29.06.2008, 15:55
Son iki sezonda taraftarını kahretmiş olan bir kadronun değiştirilmesine transfer çılgınlığı demek yönetimin verdiği emeğe saygısızlıktır.

Baggio
29.06.2008, 15:57
Bence yönetim ve Ersun Hoca en dogrusunu yaptilar. Ben Bu takimi gecen sezon seyrettigimde,kendi kendime diyordum'ki,ben Baskan olsam,hepsini satarim (Yattara,Umut,Baris,Tayfun,Serkan haric) 20 yeni topcu,genc ve birazda pismis futbolcu alirim. Bunlar 4-5 seneni Transferleri,bunu hic unutmiyalim. Bütceye bakarsak 36milyon Dollar diye bir ücret söz konusu degildir. ama biz seneye pek fazla transfer beklemeyelim.

okg_53
bu transferleri her sene yapmıyacağız tabiki.1 sene dişimizi sıkıp iskelet kadroyu oluşturuyoruz.
arta kalan adamlarıda yönetim göndermesi rahatlıkla başarır rahat olun.elimizdeki adamların hepsinin talibi var ama bilerek fiyatları düşsün diye bekliyor anadolu takımları...
herşey güzel olacak...

Ali Özcan
Son iki sezonda taraftarını kahretmiş olan bir kadronun değiştirilmesine transfer çılgınlığı demek yönetimin verdiği emeğe saygısızlıktır.

Yok öyle bir saygısızlığımız...Yazıyı okumadan direk başlığı okuyup buraya gelip yorum yapmayalım arkadaşlar...

toksoy61
29.06.2008, 16:06
Resmen 20 Transfer Yaptık; (BU LİSTE TRANSFER BAŞLIĞINDA 61Emirhan61 NİCKLİ ARKADAŞIMIZIN MSJINDAN ALINMIŞTIR)

1 - Tolga Zengin
2 - Recep Onur Kıvrak
3 - Jefferson Galvao
4 - Tayfun Cora
5 - Serkan Balcı
6 - Hüseyin Çimşir
7 - Ferhat Çökmüş
8 - İbrahima Yattara
9 - Umut Bulut
10 - Barış Memiş
11 - Ergin Keleş
12 - Adnan Güngör
13 - Hasan Üçüncü *
14 - Erdinç Yavuz*
15 - Daouda Jabi*
16 - Cem Demir*

* İşaretli olanlar satılması düşünüldüğü halde satılamayarak kadroda kalması ve maaş ödenmeye devam edilmesi muhtemel oyunculardır...

ÇÖZÜM ŞART...

Hasan üçüncü, erdinç yavuz, jabi, cem demir, jefferson bunlar satılacak. eninde sonunda bunlar satılır. hiç olmazsa cüz-i bir maliyetle satılır ama satılır. bunlar 5 kişi. sonra alınan yaklaşık 7-8 gençte pilot takıma gidecek. yani 36-(5+7)=24 kişi kalır. buda normaldir zaten...

maaş konusunda ise en fazla para song a verildi. sonra gökhan önala. gökhanda yaklaşık 1.250 bin euro alacak. colman mesela 550 bin euro alacak. yani kişi başı 1 milyon euro değil. hele hele gençler bu paranın çeyreğini bile almıyordur. başkanın dediği gibi sadece bonservislerine iyi para verdik maaşları normal dedi.

bu para nerden geliyor diye sorarsanız benim bildiğim havaalanındaki yerler satılacak burada bayağı para gelecek diye biliyorum...

Ali Özcan
29.06.2008, 16:11
Hasan üçüncü, erdinç yavuz, jabi, cem demir, jefferson bunlar satılacak. eninde sonunda bunlar satılır. hiç olmazsa cüz-i bir maliyetle satılır ama satılır. bunlar 5 kişi. sonra alınan yaklaşık 7-8 gençte pilot takıma gidecek. yani 36-(5+7)=24 kişi kalır. buda normaldir zaten...

maaş konusunda ise en fazla para song a verildi. sonra gökhan önala. gökhanda yaklaşık 1.250 bin euro alacak. colman mesela 550 bin euro alacak. yani kişi başı 1 milyon euro değil. hele hele gençler bu paranın çeyreğini bile almıyordur. başkanın dediği gibi sadece bonservislerine iyi para verdik maaşları normal dedi.

bu para nerden geliyor diye sorarsanız benim bildiğim havaalanındaki yerler satılacak burada bayağı para gelecek diye biliyorum...

1 milyon Euro demedim zaten 1 milyon dolar dedimki Hasan Üçüncü bile yıllık 850 bin ytl net para alıyor...Bu para normal yani...

wolf_TS61
29.06.2008, 16:14
1.Yakup Bugun – kaleci - (Altınordu)
2.Necdet Kaba – orta saha (Akçabat Sebatspor)
3.Zafer Aydoğdu – defans - (Akçaabat Sebatspor)
4.Mustafa Yumlu – defans - (Arsinspor)
5.Selçuk Yıldırım – orta saha - (Arsinspor)
6.Abdülaziz Solmaz – orta saha - (Pazarspor)
7.Eren Görür – forvet - (Pazarspor)
bu oyuncular pilot takıma yollasak

8. Jefferson Galvao*
9. Hasan Üçüncü *
10. Erdinç Yavuz*
11. Daouda Jabi*
12. Cem Demir*
bunlarıda sezon başlayana kadar yollasak geriye zaten 24 kişilik bir kadro kalıyor.
bence tek sorun yollanması gereken oyuncuları nasıl yollayacağımız.

birde üstte yazdığım gençlerden iyi performans gösterenler olursa adnan yada ferhat gibi oyuncular yollanabilir.
maaş konusunda da 1 milyon dolar çok yüksek bir ortalama.kesinlikle o kadar yüksek olacağına inanmıyorum.

Yeşil
29.06.2008, 16:19
"Para bulup kimi/nasıl alacağım?" ı düşünmektense "Para bulup topçularımın parasını nasıl ödeceyeceğim?" i düşünmeyi tercih ederim. Kaldı ki dediğiniz gibi adam başı yıllık 1 milyon dolar olsa bile yılda 24 milyon dolar Trabzonspor gibi reklam geliri ve potansiyeli olan bir takım için çok da büyük bir miktar değildir.

Kaya
29.06.2008, 16:20
Başlıkta kullanılan ifadelere dikkat edelim...

macka61
29.06.2008, 16:22
Sadri başkan ve yönetim düşünmüştür bu işleri gökdenizin parası opette 2 milyon dolar peşin 5 milyon dolar alınacak aveadan gelecek sezon alınacak para şimdi alındı keza dijitürk içinde öyle kombineydi filan para olmaza bu futbolcuları alamazsın demek ki para var almışız

wolf_TS61
29.06.2008, 16:29
Kaleciler
1-Tony Sylva
2-Tolga Zengin
3-Recep Onur Kıvrak
Defanslar
4-Remzi Giray Kaçar
5-Ceyhun Gülselam
6-Egemen Korkmaz
7-İsmail Özeren
8-Buğra Erdoğan
9-Sami Büyüktopaç
10-Rigobert Song
11-Tayfun Cora
Ortasahalar
12-Gustavo Colman
13-Selçuk İnan
14-Fatih Altundağ
15-Serkan Balcı
16-Hüseyin Çimşir
17-Ferhat Çökmüş
18-İbrahima Yattara
19-Barış Memiş
20-Adnan Güngör
Forvetler
21-Gökhan Ünal
22-Umut Bulut
23-Ergin Keleş

bence kadro büyük ihitimal böyle olur.gayette iyi bir kadro bence
(not:Bazı oyuncular diğer mevkilerde oynayabilir)

Cengiz
29.06.2008, 16:32
şampiyonluğa oynayan bi takım kurmak için yaptığın harcamalara kısıtlama getiremezsin , geçen sezona başlarken ziya doğa'a kaçtransferli bi kadro verildi , 2. serkan ve jabi . sonrada şampiyonluk hedef dendi sonuç ortada

iyi takım,şampiyonluğa onayan takım iyi futbolculardan oluşur iyi futbolcularda 3 kuruşa alınmaz , bu yük ne olursa olsun trabzon bunun altından kalkar

Erdal
29.06.2008, 16:36
Biraz aceleye gelmiş bir başlık olmuş bence. Transfer sezonu henüz bitmedi. Üstelik bir çok takım transfere yeni başlayacak. Elimizde kaldığını düşündüğünüz oyuncuların çoğunun hiç değilse kiralık olarak gönderileceğini düşünüyorum. Hüseyin ve derin Trabzon cümlesini çok ezber çok basmakalıp bulduğumu belirtmek isterim, Bu derin Trabzon meselesi giderek bir şehir efsanesine dönüştü.

maskeli61
29.06.2008, 16:50
nasıl adam başı 1 milyon ya :) böyle bi hesap olurmu ?? gençler 300 500 milyona top oynıcaklar ya 1 milyon dolar nerde.... bu gençlerin alacagı maaşlar nerde...

Muhammed
29.06.2008, 16:55
Ersun yanalın neden bası yansın. Oyuncularda kimin oynayıp oynamayacağını biliyor. Gidin antu forumlarında bile trabzonun bu sezon ki 11 ini yazıyorlar. Bu arada almanyadan gelenler zaten alt liglerden rezerv takımlardan geldiler dolayısıyla değirmendereye asla hayır diyemezler. Zaten o takımında trabzonspor olduğunu iyi şekilde anlatırlar ve de yedek kalacağına bazı oyuncular gider 2. lig b kategorisinde şov yaparlar.

Ali Özcan
29.06.2008, 16:59
Hüseyin - Ceyhun olayına bi bak...ya da Tolga - Onur...Hangi oyuncular oynamalı, hangileri oynar...

Erdal
29.06.2008, 17:06
Hüseyin - Ceyhun olayına bi bak...ya da Tolga - Onur...Hangi oyuncular oynamalı, hangileri oynar...

Kimin oynaması gerekiyorsa o oynar....Yahu siz Trabzonspor u ne sanıyorsunuz Allahaşkına....Madem öyle Ferhatın,Aymanın Hasan üçüncüden daha fazla forma bulmasına "derin Trabzon" un güçsüzlüğü mü sebep oldu...:))) Arkadaşlar kulübün genel politikaları ile ilgili zaman zaman fikir beyan edip zaman zaman da aktif sorumluluk alan İdmanocağından kalma bir yapı vardır doğru....Ama kadro ya karışmazlar insaf edin yahu

Ali Özcan
29.06.2008, 17:09
Kimin oynaması gerekiyorsa o oynar....Yahu siz Trabzonspor u ne sanıyorsunuz Allahaşkına....Madem öyle Ferhatın,Aymanın Hasan üçüncüden daha fazla forma bulmasına "derin Trabzon" un güçsüzlüğü mü sebep oldu...:))) Arkadaşlar kulübün genel politikaları ile ilgili zaman zaman fikir beyan edip zaman zaman da aktif sorumluluk alan İdmanocağından kalma bir yapı vardır doğru....Ama kadro ya karışmazlar insaf edin yahu

Erdal abi insaf...Hasan'ın kadroda yer bulması bile mucize...Tabiki Ayman la Ferhat oynayacak...Arada kalite farkı çok bariz...Ceyhun ve Onur lehine fark olduğu gibi...

Erdal
29.06.2008, 17:13
Erdal abi insaf...Hasan'ın kadroda yer bulması bile mucize...Tabiki Ayman la Ferhat oynayacak...Arada kalite farkı çok bariz...Ceyhun ve Onur lehine fark olduğu gibi...

İyi ya Alicim hakeden oynamış demekki bundan sonrada öyle olacak rahat olun :)))

Ali Özcan
29.06.2008, 17:17
İyi ya Alicim hakeden oynamış demekki bundan sonrada öyle olacak rahat olun :)))

inşallah Hasan a gücü yettiği gibi Ceyhun ve Onur gibi gençlerimizin de önünü kestirmeyecek gücü bulur hocamız...Hüseyin ve Tolga Hasan a göre daha enseli oyuncular...

Erdal
29.06.2008, 17:22
inşallah Hasan a gücü yettiği gibi Ceyhun ve Onur gibi gençlerimizin de önünü kestirmeyecek gücü bulur hocamız...Hüseyin ve Tolga Hasan a göre daha enseli oyuncular...

:))) Yok öyle bir şey...Yahu Hüseyin bu takımın kaptanı,üstelik Trabzonspor lu üstelik de geleceğini düşünecek kadar akıllı....Adam boş mukaveleye imza attı sonrada satabilirsiniz dedi..Ensesi kalın ise "kendi işini kendi yaptığındandır" Yerli oyuncularımızın futbol kalitesi tartışılır ancak söz konusu Trabzonspor olunca en fazla zaaf gösteren bile kendini afettirip trilyonlar kazandırıp giti

Adem Köse
29.06.2008, 17:24
Birçok oyuncu tabi ki gönderilecektir,bende bu oyuncuların talibi kesinlikle olduğunu düşünüyorum.Sonuçta bu kadro TSL de 6. oldu.Oyuncular ligte kümeye oynayan her takımda rahatlıkla oynayabilir.Kadro genişliği tabi ki olmalı her mevkinin bir tane yedeği olmalı özellikle de defans bölgesinin çok daha fazla olmalı,ben sadece tony sylva için gereksizdi diye bir düşüncedeyim o kadar.İnşallah bu konuda da yanılırım.

ccd6167
29.06.2008, 17:30
ferhat bu takımda ılk 25 de bıle olmaz adam 2 seneden beri takımda ama ben bı katkısını görmedım.slyva tolga onur cale song egemen gıray tayfun serkan colman selcuk ceyhun barıs yattara umut gökhan bugra abdulazız su anda takımda buluncak banko adamlar gıbı duruyor.
bu takımda huseyıne ferhata adnana hasana yer yok.bunların aldıgı para yılda 5 trılyon eder.ben bu adamlara bu kadr para verecegıme giderım 4 tane gencı 300 mılyardan oynatırım daha ii.

Ali Özcan
29.06.2008, 17:35
ferhat bu takımda ılk 25 de bıle olmaz adam 2 seneden beri takımda ama ben bı katkısını görmedım.slyva tolga onur cale song egemen gıray tayfun serkan colman selcuk ceyhun barıs yattara umut gökhan bugra abdulazız su anda takımda buluncak banko adamlar gıbı duruyor.
bu takımda huseyıne ferhata adnana hasana yer yok.bunların aldıgı para yılda 5 trılyon eder.ben bu adamlara bu kadr para verecegıme giderım 4 tane gencı 300 mılyardan oynatırım daha ii.

anlatmak istediğim yer bu işte...bu adamlar Trabzonspor da oynayamaz bu yıl ama gerek uzun süreli bağlayıcı mukaveleleri gerekse Hasan ve Hüseyin Trabzonlu oldukları için işin içine duygusallık giriyor ve satamıyoruz bu adamları...Sonuçta bir yılda Trabzonspor un 5 trilyonuna oluyor olan...

Cafer Bulur
29.06.2008, 17:37
yapilan transferleri bir cilginlik olarak görmüyorum.
bu transferler yapilmasi zorunlu olan yeniden yapilanmanin bir parcasi idi.
transfer bütcesi bitaz asilmis olabilir.ama gerekli olan basariyi yakalarsak bunun bir sorun olacagini düsünmüyorum.
artik bu kadronun üstüne gelecek yillari insa etmemiz gerekiyor.
kadro derinligi ve genisligi acisindan bu transferlerin cok faydasi olacak.
rekabet basariyi da beraberinde getirecektir.

Erdal DİLEK
29.06.2008, 17:48

sadece 8 yanesi 1 milyon üzerinde diğerleri gen. ve bu paralara anlaşılan yıl üzerinden..

TSunami
29.06.2008, 17:49
bundan 4-5 sene önce şampiyonluk kılpayı kaçtıktan sonra bu takımı 1-2 kaliteli oyuncu ile takviye edersek hem şampiyonlar ligine daha rahat girer sırf katılımdan 10 milyon alır hem oyuncuların piyasasını yükseltiriz hem de şampiyonluğu kaçıran takımın üstündeki endişe ümitsizlik dağılır dedik. o dönemdeki yönetim önce şampiyonlar ligine girelim gelen parayla oyuncu alırız dediler. mevcut oyunculara piyasa değerlerinin çok üzerinde iyileştirme yaparak takımı büyük yükün altına soktular.
ne ŞL'ye girebildik, ne yeni takım kurabildik, ne eski takım havasını koruyabildik. elimizdeki oyuncuların yüksek maaşları bile sürekli sorun oldu.
sonra iki yıldız almayla (ki o arada 3-4 tane sattık) takım olacağız sandık. hep sattık yerine ne iyisini koyduk ne parayı gördük. boç artmaya devam etti.
bu yönetimin şu ana kadarki transfer politikası bence gayet iyi. ilk doğru karar oyuncu maaşlarının düzenlenmesi (ki beğenmediğimiz adamlara 1 trilyonun üzerinde para veriyorduk), ikincisi heyecanını yitirmiş, yeteneği olmayan, çok ücret alan bazı oyuncularla yolların ayrılması. bu iki konu hem bize 1-2 transferi bedavaya getirir hem takım disiplinini sağlar.
aldıkları oyuncular ise eğer teknik heyet tarafından tespit edilmişse izlenerek alınmışsa (kimisinin kalitesini zaten biliyoruz) çok iyi oyuncular olduğuna inanıyorum.
pek çoğu zaten ilerisi düşünülerek alınmış oyuncular. ilk 11 yada 18 hatta 25 kişilik kado içinde olmayabilir. zaten pilot takım hamlesi ile aynı dönemde olması bunu gösteriyor.
tavan fiyat 1milyon100bin olduğu yerde ortalama 1milyon gibi bir ücretten söz edilemez.

geçenlerde başkan yardımcısının açıklaması vardı. ya genç yeteneklerle yola devam edecektik yada borçlanarak büyüyecektik biz ikincisini seçtik dedi.
iyi de yaptılar. zira birinci yolla ancak yayın hakkından gelen parayla idare eder(o da tartışılmaya başlamıştı) yılda arttırabildiğin 1-2 milyonla borcunu 25 yıllık bir dönemde kapatabilirdin. ne bu kadar kombine ne forma satardın.
zaten biz de kulübümüzün mali başarısıyla değil sportif başarısıyla ilgileniyoruz. sportif başarı da çok kolaylıkla mali başarıya dönüştürülebilir.
yıllardır oyuncu almadan 50 milyon dolar borç yaptık, 20 oyuncu alarak yapmışız ne olur. tadını çıkaralım, destek verelim.
kilit nokta, bu oyuncuların titizlikle alınmış olması temennisi ve bundan sonra yönetim-teknik heyet-taraftar işbirliğiyle takım haline gelebilmesi. o zaman elinde her biri 3'er 5'er milyondan 25 oyuncun olur. takım olamazsa ne olur: 50 milyon daha borç olur. o halde destek, sabır bizden, çalışmak oyuncular ve hocadan, koordine yönetimden.
mali durumumuzun geçen yıllardakinden daha kötü olduğunu yada olacağını sanmıyorum
---
başarı isteniyorsa sezon boyu geniş bir kadro lazım. fireler illaki olacaktır. takım iyi giderse zaten oynayıp oynamama gibi bir sorun olmaz. çok çalışan hakeden oynasın. geniş kadro kurduk kalabalık değil bence. ilk11 aşağı yukarı belli. ilk 11i zorlayan oyunculara ihtiyaç var ve alındılar. kimseye gelirken ilk11 garantisi verildiğinni sanmıyorum. aynı mevkiide çok fazla şişme olduğunu düşünmüyorum. hatta hala bir iki takviyeye acil ihtiyaç var

zahido
29.06.2008, 17:58
Kaleci transferi yapilmaz herkes ayaga kalkar okadar futbolcu transfer ettik bi kaleci almadik butun transferlere cope gitti deriz.. Kaleci alinir, yahu akil var mantik var onur varken kaleci mi alinir deriz.. Size bisey soyliyim mi bize iyice bi dayak lazim baska bise degil..

Kaldi ki 20 oyuncunun yarisi genc oyuncular.. Ortalama 1 milyon dolardan bahsetmek biraz abarti olmus.. Senin hesabina gore senelik 20 milyon benim hesabima gore yaklasik 10 milyon dolar cikar kasadan.. Yari yariya fark var yanii.. Onun disinda mevcut oyuncularin bonservisi gokdenizin transfer ucreti + opetten gelen para + nike ile sponsorluk anlasmasi gibi yerlerden karsilanmis durumda.. Sene icindeki futbolcu alacaklarida tahminen naklen yayin gelirleriyle odenir.. Ayrica yonetiminde pek cok kaynak yaratma calismasi var bunlarida dusunursek bence okadarda karamsar bi tablo goremiyorum ben ortada..

zurjcas
29.06.2008, 18:45
ali hocama katılıyorum ama elbette çok çok karamsar bir tablo diyemeyiz.elimizden çıkaracağımız oyuncularla(en azından 3oyuncuyu çıkaracağımızı düşünüyorum) geçen seneye göre oyunculara verilen parada 5milyon euro civarında bir artış olabilir diye tahmin ediyorum. kombine ve ürün satışlarında olacak artışla bu açığı da minimum seviyelere çekebileceğimizi düşünüyorum.
ancak şurası gerçek ki; genç oyuncuları alırken, yönetim onlara 1.ligde oynayamayabileceklerinden bahsetmemişse ve onlar Trabzonspor'da oynamayı beklerken,pilot takımı hiç hesaba katmazken kendilerini Trabzon Karadenizspor'da bulurlarsa bu önemli bir sorun olabilir.ama bence yönetim bu transferleri gerçekleştirirken bu sorunu hesaba katmıştır ve oyuncularla özel olarak bu konuyu görüşmüştür,görüşmemişse de eğer akıllarında bir çözüm yolu vardır.sonuçta sadri başkan ve ekibi ilk defa bir futbol kulübü yönetmiyorlar.

Serdar A
29.06.2008, 18:48
Hüseyin'in bir yıl daha bu takımda kalabileceğini düşünüyorum .

Ferhat ise Ersun hocanın sağ taraftaki rotasyonda düşündüğü isimlerden biri olabilir . Hele bir kamp başlasın , bir kaç hazırlık maçı oynayalım , üzerine daha sağlıklı konuşma imkanımız olur .

Takımdan acilen gönderilmesi gereken daha öncelikli futbolcular var .

Cafer Bulur
29.06.2008, 18:52
Hüseyin'in bir yıl daha bu takımda kalabileceğini düşünüyorum .

Ferhat ise Ersun hocanın sağ taraftaki rotasyonda düşündüğü isimlerden biri olabilir . Hele bir kamp başlasın , bir kaç hazırlık maçı oynayalım , üzerine daha sağlıklı konuşma imkanımız olur .

Takımdan acilen gönderilmesi gereken daha öncelikli futbolcular var .
hasan ücüncü,erdinc,jabi,jefferson gibi.
ergin in bile bu takimda forma sansi bulacagini zannetmiyorum.
kiralanmasinda kendisi ve bizim icin fayda vardir.

Ali Özcan
29.06.2008, 18:54
Kaleci transferi yapilmaz herkes ayaga kalkar okadar futbolcu transfer ettik bi kaleci almadik butun transferlere cope gitti deriz.. Kaleci alinir, yahu akil var mantik var onur varken kaleci mi alinir deriz.. Size bisey soyliyim mi bize iyice bi dayak lazim baska bise degil..

Kaldi ki 20 oyuncunun yarisi genc oyuncular.. Ortalama 1 milyon dolardan bahsetmek biraz abarti olmus.. Senin hesabina gore senelik 20 milyon benim hesabima gore yaklasik 10 milyon dolar cikar kasadan.. Yari yariya fark var yanii.. Onun disinda mevcut oyuncularin bonservisi gokdenizin transfer ucreti + opetten gelen para + nike ile sponsorluk anlasmasi gibi yerlerden karsilanmis durumda.. Sene icindeki futbolcu alacaklarida tahminen naklen yayin gelirleriyle odenir.. Ayrica yonetiminde pek cok kaynak yaratma calismasi var bunlarida dusunursek bence okadarda karamsar bi tablo goremiyorum ben ortada..

Şimdi 600 Euro = 1 milyon Dolar eder yaklaşık...Trabzonspor da bu para ve üzerine oynayan,hatta bazıları bunun iki katına oynuyor, en az 15-16 tane futbolcu oldu şu anda...Ayrıca bazı oyuncularımızın bonservisine de yüklü paralar verdik...Bahsedilen rakamlar Gökhan için 5 milyon E , Cale için 2.2 milyon E, Selçuk için 2 mil E, Giray için 1.5 mil Dolar, Colman için 1,5 mil Euro, Sylva için 400 bin E vb...Bu bonservisleri oyuncu maaşlarıyla alt alta koyup toplarsanız rakamların Trabzonspor tarihinde eşinin benzerinin görülmediğini anlayabilirsiniz...Çok para harcadık ve üstüne eldeki bazı işimize yaramayan oyunculardan da kurtulamadık...İşin açığı kadro şişti...Bunu kabul etmek çok zor değil...Başarı gelmezse, muhalefet bunu kullanacaktır malesef...Keşke olmasa ama Trabzonspor camiasının ne kadar sabırsız olduğunu da biliyoruz başarı konusunda...Özlem çok büyük çünkü...Derin kadro avantaj da olabilir, tersine dönüp dezavantaj da olabilir...Saha sonuçlarının çok iyi olması gerekiyor ligin başlarında...Ancak bu şekilde rüzgarı arkamıza alabiliriz...

Burak_52
29.06.2008, 19:00
Hep diyorduk kadro baştan aşşa değişmeli her mağlubiyet sonrası bu takımı at çöpe 1-2 adam dursun gerisini yollayın 2.lige demiyormuyduk...Başkanda farkındaydı dedi ben 40 metreden gol yiyen kaleci istemiyorum(Tolga,Konya maçında).Gitti kaleci aldı.Gol atamıyoruz dedik Gökhan Ünal'ı aldı.Defans berbat dedik aldı.Aldıda aldı.Eee daha ne istiyoruz.Bu kadar karışılmaz yönetimin işine.Para varki veriyorlar.Bizede siz ödeyin demiyorlarki bu kadar tartışıyoruz.Ne ödediysek ödedik 20 milyon-50milyon önemli değil.Herşey Trabzonspor için...
aynen katılyorum

Ali Özcan
29.06.2008, 19:00
ali hocama katılıyorum ama elbette çok çok karamsar bir tablo diyemeyiz.elimizden çıkaracağımız oyuncularla(en azından 3oyuncuyu çıkaracağımızı düşünüyorum) geçen seneye göre oyunculara verilen parada 5milyon euro civarında bir artış olabilir diye tahmin ediyorum. kombine ve ürün satışlarında olacak artışla bu açığı da minimum seviyelere çekebileceğimizi düşünüyorum.
ancak şurası gerçek ki; genç oyuncuları alırken, yönetim onlara 1.ligde oynayamayabileceklerinden bahsetmemişse ve onlar Trabzonspor'da oynamayı beklerken,pilot takımı hiç hesaba katmazken kendilerini Trabzon Karadenizspor'da bulurlarsa bu önemli bir sorun olabilir.ama bence yönetim bu transferleri gerçekleştirirken bu sorunu hesaba katmıştır ve oyuncularla özel olarak bu konuyu görüşmüştür,görüşmemişse de eğer akıllarında bir çözüm yolu vardır.sonuçta sadri başkan ve ekibi ilk defa bir futbol kulübü yönetmiyorlar.

Bir çok noktada sana katılıyorum...Ama bu gençlerden 4-5 tanesi sivrilir ve formayı zorlarsa eldeki as futbolcularla aralarında seçim yapma konusunda sıkıntı olabilir...İsmail ve Buğra yı şahsen araştırdım...İsmail mükemmel bir sol bek...Ama o kadar para verilen Cale yi kesemeyecektir...Camia ayağa kalkar...Buğra da süper bir sağ açık...Müthiş gole dönük...Ama Yattara varken ne kadar oynayabilir sizce...Herkes defansın sağına koymuş ama Buğra nın defansif özelliği yok...Gole dönük bir sağ kanat oyuncusu...Çok fazla giriyor gol bölgelerine...Ne demeye çalıştığım kamp başlayınca daha iyi anlaşılır...

Öncelikle Hasan ve Hüseyine teşekkür etmenin zamanı geldi bence...

el_conquistador
29.06.2008, 19:11
Arkadaşlar oldukça renkli bir transfer dönemini geride bırakmak üzereyiz...Tarihimizde belki de ilk defa sezon başı hazırlık kampına transferi tamamlamış olarak gideceğiz...Sanırım Zafer Yelen var şu anda transferi düşünülen bunun dışında şu ana kadar :

Bu oyuncuların tamamına ortalama 1 milyon dolar maaş ödeyeceğimizi düşünürsek toplam 20 milyon Dolar sadece maaş ücreti ödedik...Artı bu oyuncuların önemli bir kısmına da yüklü bonservis bedelleri ödedik...

Bu oyuncular dışında takımda geçen yıl da bulunan ve bu yıl da şu ana kadar herhangi başka bir takımla anlaşmadığı için gelecek yıl da kadromuzda bulunması muhtemel :

1 - Tolga Zengin
2 - Recep Onur Kıvrak
3 - Jefferson Galvao
4 - Tayfun Cora
5 - Serkan Balcı
6 - Hüseyin Çimşir
7 - Ferhat Çökmüş
8 - İbrahima Yattara
9 - Umut Bulut
10 - Barış Memiş
11 - Ergin Keleş
12 - Adnan Güngör
13 - Hasan Üçüncü *
14 - Erdinç Yavuz*
15 - Daouda Jabi*
16 - Cem Demir*

Toplam 16 oyuncumuz daha var...Böylece toplamda 36 oyuncuya ulaşmış durumdayız...Bu oyunculara da ortalama yılda 1 milyon dolar ödeyeceğimizi düşünürsek toplamda 16 milyon dolarda bu eder ki yeni gelenlerin maaşlarıyla birlikte toplam 36 milyon dolar sadece oyuncularımızın 1 yıllık maaşı eder...Bu da eşittir 44 milyon YTL...Buna yeni transferlere verilen ya da verilecek olan bonservis bedelleri dahil değildir...

Şimdi kadro derinliği derken bence çok ciddi ekonomik ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz...36 oyuncunun hangilerinin A takımda kalacağı, hangilerinin Pilot takıma gönderileceği, hangilerinin kadro dışı kalacağı büyük bir sorun gibi durmakta...Şöyle ki siz Almanya Hamburg tan getirdiğiniz Fatih e, Unteraching ten gelen Ceyhun a, Hollanda Nec ten gelen Sami ye, ve ya Rostock tan gelmesi Muhtemel Zafere hadi sen Değirmendere de piş gel diyemezsiniz...Adam der ki ben Almanya da Hollanda da pişiyordum ne güzel...Küstürürsünüz...Sonra Türkiye den gelen İsmail, Buğra, Eren ve Abdülaziz gibi oyuncuların da çok yetenekli oldukları söyleniyor...Bu oyuncuların oynayabilmesi için de bazı yıldız ya da Trabzon menşeli oyuncuların kadrodan kesilmesi gerekebilecektir...Bu da kolay kolay gerçekleşmeyeceği için bu oyuncular her ne kadar sivrilse de forma şansları bulmaları hemen hemen imkansız...Mesela Eren ya da Abdülaziz ne kadar sivrilse de Gökhan ya da Umut u yedeğe çekemez...Bunu herkes bilir...Ya da Hüseyin varken aynı mevkide oynayacak olan Ceyhun, Derin Trabzon la ne kadar baş edebilir...Baksanıza yerlinin yerlilerinden Hasan Üçüncüyü yılda sadece1 ya da 2 kez tekmeye kafa soktuğu (!!!) için gönderemiyoruz takımdan...Bir sorun da kalede mevcut...Sylva nın alınmasıyla Onur a 18 dışı göründü gibi çünkü Tolga yı değil 18 in, 11 in dışına bile gönderemezsiniz kolay kolay (Derin Trabzon devreye girer haaa!!!)...Onur a da yazık olmak üzere...Transferler hepimizi çok sevindirip, yeniden heyecan kazandırırken bunları gözden kaçırmak çok yanlış olur...Bu kadar transfer hem bütçemizi zorlayacak hem de şişkinliğe neden olacak...Bu durumda derin kadro her ne kadar bir teknik direktör için avantaj gibi görünse de, Ersun Yanal ın başına iş açacaktır, beklentileri arttıracaktır...Oyuncu seçimleri Ersun Hocamızın başını (Allah muhafaza - Türkiye nin en iyi hocasıdır bence) yakabilir...Bir kaç kötü sonuçta şuandaki transferlerin şokunu yaşayan Derin Muhalefet harekete geçebilir...

Hiç kimse bunu bir eleştiri yazısı olarak algılamasın...Kombinesini almış, formasını sipariş etmiş, tayinin sırf Trabzonsporu izleyebilmek için Rizeye istemiş bir arkadaşınız olarak açıyorum bu başlığı...Transferler herkes kadar beni de umutlandırdı ve havaya soktu ama dün kadroya şöyle bir baktım ve "Halimiz nice olur?" diye sordum kendime...Şimdi bu konuyu kendime değil de diğer forumdaşlara sorayım dedim...Ne yaparız da çözeriz bu sorunları...Pilot takım da çözüm olmayacak gibi görünüyor...Çünkü bu adamlardan hiçbiri pilot takıma gitmek istemez...İşin mali boyutuda cabası...Gökdeniz, Stepanoz, Fatih Tekke, Eller, Marcelinho gibi yıldız oyuncularımızı çok çabuk elden çıkarabilirken, vasat olan ya da vasatın az üstündeki oyuncularımıza alıcı bulamıyoruz ve neredeyse yatarak ya da yılda 1-2 kez tekmeye kafa sokarak sırtımızda kamburun alasını oluşturuyorlar...

ÇÖZÜM ŞART...

Cem takimdan ayrildi. Onun disinda Jefferson, Erdinc, Jabi ve Hasan kadroda kalmayacak. Hüseyinde büyük olasilikla iyi bir teklif gelirse gönderilicek. Zaten en cok ücret alanlarin basinda geliyor Hüseyin. Baskan dergide bonservisleri nasil finanse edecegini aciklamisti. Birinci ligden gelenlere belki iyi ücret ödeniyor, digerlerinin aldigi yillik ücretler sorun olmaz sanirim. En büyük görev biz taraftarlara düsüyor bundan sonra. Daha kombineleri komple satamadik, forma satisi baslamadi. Asil burda belli olacak sinif atlayip atlayamadigimiz.

Serdar A
29.06.2008, 19:21
Şu bütçe denkliği konusunu bence elimizde sağlıklı veriler olmadan değerlendiriyoruz .

Transfere harcanan para yalnızca Gökdenizden gelen 17 milyon ytl değil ki zaten o paranın bir kısmı ile borç faizide ödendi . Oyuncu satışları ve maaş düzenlemeleri ile geçen yılın bütçesine oranla 10 milyon ytl civarında tasarrufta söz konusu . Yeni forma sponsoruyla yalnız kar anlaşması yapılmadı , aynı zamanda yıllık garanti parada kazandık ( istanbul takımları yıllık 1 yada 1.5 m€ civarı garanti para alıyor ) Kapatılan bazı amatör branşlar ve işten çıkarılan personeller var . Yeniden düzenlenen bir takım sponsorluklar , benzin istasyonu intifa hakkı bedelinde iyileştirme yapılması ve Kartal tesislerinin daha yüksek gelir getirecek şekilde düzenlenmeye çalışılıyor oluşu gibi bir çok konu daha var .

Bütün bunlar bir yana , orta vadede şirketin cirosunu katlayacak yeni yatırım imkanları sağlayacak fırsatlar bizleri bekliyor . Düzenli Şampiyonlar liginde oynayan bir takım oluşturulabilirse her yıl en az 15 m€ civarı ekstra kaynakta söz konusu .

Olaya gayet uzak bir futbolsever dahi yukarıdaki tabloyu çıkarabilir . Trabzonspor hızlı bir büyüme sürecine girmiştir . Sportif yatırımlarında bu büyümeye paralel hareket etmesi gayet doğaldır .

Fanatik28
29.06.2008, 19:27
Alinan 20 oyuncudan sadece en cok ikisi 1 milyon dolardan fazla alacaktir. Onlarda Gökhan ve Song. Zaten elde olan ve haddinden fazla Maas alanlar ayiklanacaklar.
Yani ortalama 400-500 bin dolar gibi bir rakam cikiyor ortaya.
Bonservislere ödenen para 12milyon Euro civari. Bu da ucuk bir rakam degil. Gökdeniz´den gelen parayi cekersek, geriye kalan belli.
Bence hala eksik olan bölge Orta ve Sol-Ic oynayabilen bir yildiz.

omerkucuk
29.06.2008, 19:33
tedirginLik ve endişeLerinizde hakLıLık payınız yok değiL arkadaşLar ancak dikkat ediLesi hususları es geçmek oLmaz
1-douda Jabi(ki bedava alındı bedava verilse de kulubün bir zararı olmaz)
2-Jefferson
3-erdinç yavuz(aldığı ücret düşünülürse bedava gitse biLe kazancLıyız)
4-hasan üçüncü(yorum yapmak biLe istemiyorum)
5-cem demir

bunlar kampa bile çağrılmayacak isimler...

kaldı 29 (ki yönetim kampa 30 kişiLik bir futboLcu kadrosuyLa gidiLeceğini beLirtmişti)

işte her şey bu noktadan sonra başLıyor buğra cale yi kesemez eren gökhan'a kurban ediLir abdülaziz yattara'nın gölgesinde kalır vs vs

bu aLınan arkadaşLarın yeteneklerini ve yapabiLecekLerini hazırLık maçlarında doya doya izleyeceğiz inşaLLah hepsi bekLentiLerin de üzerine çıkarlar

geLeLim sadede; bu genç arkadaşLar kampta ritimlerini buLduLar ve takımdan ayrıLmamaLarının faydaLı oLacağı kanatine varıLdı ne oLacak ??

-adnan güngör
-ferhat çökmüş
-ergin keleş

elden cıkarılır (kaldı ki aramızdan kimsenin buna gıkı cıkmaz sanmıyorum)

ki bu üçüne tsl de anında kulüp bulunabilir

diğer yandan şahsi düşüncem o dur ki

arsinspor dan alınan

mustafa yumlu
selcuk yıldırım

sebattan gelen iki genç

zafer aydoğdu
necdet kaba

gelecek sezonu değirmendere de geçirecekler

kaldık 22 kişi

ücret olayı ise o bahsedilen rakamın yarısıdır

Fatih Yücel
29.06.2008, 19:34
çok güzel yazmışsın da bu işi yapan başkanımız ve teknik heyetimiz bunları mutlaka göz önüne bulundurmuştur ve bu aşamayıda hazırlık maçlarında düzenleyecegini düşünüyorum....

omerkucuk
29.06.2008, 19:37
neticede burası mahalle manavı da değiLdir

rakibin "kovduğu" teknik direktöre 7 milyon avro verebiLecek gücü varken biz haLa eLLerimiz başımızın arasında düşünüyorsak değirmendere yi gerçekten alıp adını rengini değiştirip hayata devam edeLim hem daha az riskLi oLur

diğer bir rakibin 200 küsür milyon avro borç iLe ya şampiyonLuk için 7 milyon avro verip lincoln ü alabiliyor.

lacivertli olanı saymıyorum bile

Serdar A
29.06.2008, 19:39
Dünyada futbol yayın gelirleri en yüksek ülkeler ;

1- İngiltere
2- Fransa
3- İspanya
4- Almanya
5- İtalya
6- Türkiye

Trabzonspor , Türkiyede futbol yayın haklarının satışından en çok gelir elde eden 4 takımdan biri .

omerkucuk
29.06.2008, 19:39
son günlerde fatih terim'i çok görmek zorunda olduğumuzdan mıdır nedir

"küçük olsun benim olsun iktadar ve güç elimin altında olsun istediğimi yapayım" felsefesine yaklaşmışız olmuyor olmuyor.

Mehmet
29.06.2008, 19:54
Daha önceleri benim bir isteğim vardı Trabzonspor için her şey için "sil baştan"
şu anda bu isteğim gerçekleşmiş durumda olduğundan yönetim için negatif eleştiri yapacak durumda değilim. Ligde mücadele edebilmek için 20-25 futblcu a takım kadrosunda faal olması bence normal bunun sakatı kart cezalısı oluyor.. Tüm bunlar göz önünde bulundurulmalu ki geçmişte yaşanan sıkıntılardan ders alınmış olmalı. Ve Trabzonspor kendi bünyesinde oynatamadığı pişmemiş futbolcularını civardaki her takımda direk oynattırabilir. Rizespor, Akçaabat, Giresunspor, Orduspor ve Ofspor gibi ve diğer takımlar ne güne durur. Sadece Kalecilerden Jefersonu fazlalık görüyorum onunda bir çaresini bulurlar elbet.

Murat Acar
29.06.2008, 19:55
anlatmak istediğim yer bu işte...bu adamlar Trabzonspor da oynayamaz bu yıl ama gerek uzun süreli bağlayıcı mukaveleleri gerekse Hasan ve Hüseyin Trabzonlu oldukları için işin içine duygusallık giriyor ve satamıyoruz bu adamları...Sonuçta bir yılda Trabzonspor un 5 trilyonuna oluyor olan...

Arkadaşlar ben Trabzonlu değilim ama yiğidi öldürün hakkını verind erim hasan için söylediklerin ebier nebze olsun katılırım Yani hasana gelen teklifleri beğenmemiş rahatım yerimde sözleşmem devam ediyor nasıl olsa diyerek takıma zarar verircesine oturduğu yerden maaşımı alırım havasına bürünmüş ama hüseyin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim hüseyin bu takımda boş mukaveleyede imzaatmış isterseniz satabilirsiniz beni demiştir.şimdi şöyle bir bakarsak okanların emrelerin geseye zararını görürsek bizim evlatlarımızın içindeki en kötüsü bile onların yanında melek gibi kalıyor ama ben hasanve onun gibilerin bir an önce başka klüplere gidip oynamaları taraftarıyım nasılki Mehmet Yılmaz gitti onlarında bu kadroda yeri olmadiği düşüncesindeyim ama Hüseyin Bu takımda iyi bir yedek olabilir kadro zenginliği açısından kalmasında bir sakınca görmüyorum ama iyi bir teklif gelirse avrupa ve rusyadan ozaman satılmalı diye düşünüyorum.Şunuda kabul edelimki Kimse onları ensesi kalın diye satmamazlık etmiyor sonuçta sözleşmeli futbolcuların Müşteri çıkmazsa yada gitmeyi kabul etmesse elimiz mahkum maaşlarını ödeyeceğiz ama Bizler taraftar olarak onlara gereken nezaketi gösterip ugurola demeliyiz diye düşünüyorum

Kasım Hilal
29.06.2008, 19:59
Ergin Keleş, Adnan Güngör, Hasan Üçüncü, Erdinç Yavuz, Daouda Jabi, Cem Demir ve Jeffferson'un mutlaka başka takım bulmaları lazım.. Elimizde tutmayacağımız oyuncular bence bunlar..
Onun dışında Tolga'nın da mutlaka süper ligdeki bir takıma kiralık gönderilmesi gerekiyor. Böylece hem Tolga'nın hem de Onur'un önünü açmış oluruz (zaten ben baştan karşı idim Sylva'ya ama aldık. Arık kale onun)..
36-8=28
Bence bir kadro ideal olarak 24 kişiden oluşur zaten..
İki üç genci de pilot takıma ya da be bileyim Rize'ye kiraladık mı tamamdır..
Hem yığılma olmaz.
Hem de olası sakatlık (Allah göstermesin) ya da başka bir sebepten ötürü doğabilecek eksikliklerde alternatif bir kadromuz olur..

Ali Özcan
29.06.2008, 20:00
Arkadaşlar ben Trabzonlu değilim ama yiğidi öldürün hakkını verind erim hasan için söylediklerin ebier nebze olsun katılırım Yani hasana gelen teklifleri beğenmemiş rahatım yerimde sözleşmem devam ediyor nasıl olsa diyerek takıma zarar verircesine oturduğu yerden maaşımı alırım havasına bürünmüş ama hüseyin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim hüseyin bu takımda boş mukaveleyede imzaatmış isterseniz satabilirsiniz beni demiştir.şimdi şöyle bir bakarsak okanların emrelerin geseye zararını görürsek bizim evlatlarımızın içindeki en kötüsü bile onların yanında melek gibi kalıyor ama ben hasanve onun gibilerin bir an önce başka klüplere gidip oynamaları taraftarıyım nasılki Mehmet Yılmaz gitti onlarında bu kadroda yeri olmadiği düşüncesindeyim ama Hüseyin Bu takımda iyi bir yedek olabilir kadro zenginliği açısından kalmasında bir sakınca görmüyorum ama iyi bir teklif gelirse avrupa ve rusyadan ozaman satılmalı diye düşünüyorum.Şunuda kabul edelimki Kimse onları ensesi kalın diye satmamazlık etmiyor sonuçta sözleşmeli futbolcuların Müşteri çıkmazsa yada gitmeyi kabul etmesse elimiz mahkum maaşlarını ödeyeceğiz ama Bizler taraftar olarak onlara gereken nezaketi gösterip ugurola demeliyiz diye düşünüyorum

Hüseyin imzayı atıyor da babasının hayrına atmıyor ki...Yılda 1 milyon Ytl ye atıyor en az belki daha fazla...Bu parayı kalırsa alacak, satılırsa da zaten gittiği takımdan alacak...Hüseyin yedekte kalırsa da bunu kabullenebilecek bir oyuncu değil...İyi olmaz bu...Satılmalı...Rusya ya gitsin ya da nereye isterse oraya...Onun gidişinden 2-3 milyon bonservis artı ona bir yılda vereceğimiz 1 milyon paradan toplam 4 milyon karımız olur...Az para değil...Hele de son 2 yılda bu takıma hiçbirşey verememiş bir oyuncudan elde edilecek kardır bu...

Ali Özcan
29.06.2008, 20:01
Ergin Keleş, Adnan Güngör, Hasan Üçüncü, Erdinç Yavuz, Daouda Jabi, Cem Demir ve Jeffferson'un mutlaka başka takım bulmaları lazım.. Elimizde tutmayacağımız oyuncular bence bunlar..
Onun dışında Tolga'nın da mutlaka süper ligdeki bir takıma kiralık gönderilmesi gerekiyor. Böylece hem Tolga'nın hem de Onur'un önünü açmış oluruz (zaten ben baştan karşı idim Sylva'ya ama aldık. Arık kale onun)..
36-8=24
Bence bir kadro ideal olarak 34 kişiden oluşur zaten..
Hem yığılma olmaz.
Hem de olası sakatlık (Allah göstermesin) ya da başka bir sebepten ötürü doğabilecek eksikliklerde alternatif bir kadromuz olur..

36 - 8 = 28 olacak bir de aşağıdaki 34 de 24 olacak sanırım:p

Kasım Hilal
29.06.2008, 20:03
36 - 8 = 28 olacak bir de aşağıdaki 28 de 24 olacak sanırım:p

Ben senin flood mesajından önce düzelttim onu..

Erdal
29.06.2008, 20:06
Hüseyin yedekte kalırsa da bunu kabullenebilecek bir oyuncu değil ?????

Etmeyin çocuklar, kim diyor bunu, neye dayanarak söylüyorsunuz. Birde yanlış bilmiyorsam Hüseyin boş mukaveleye imza attı. Bu şu demek ne verirlerse eyvallah diyecek. Hüseyin yedek te kalsa hatta ilk 18 e bile girmese sorun çıkarmaz tıpkı Hasan gibi..Göreceksiniz Hasan da mesele olmayacak Hüseyinde...

erkankoc
29.06.2008, 20:06
kadro bence normal..gidecekleri dusunursek

Samet Türkmen
29.06.2008, 20:09
Bu kadar oyuncuyu paf takımı için mi alıyorlar?Yoksa kulübe geniş olsun diye mi?

Ali Özcan
29.06.2008, 20:11
İddia ediyorum ki Hüseyin yedek kalır ve Selçuk ile Colman oynayıp bir kaç tanede kötü sonuç alınırsa Cevat Kol ve Albayrak yanlısı muhalefet medya ayağa kalkar...Galeyana getirir seyirciyi...

Kasım Hilal
29.06.2008, 20:11
Hüseyin büyük ihtimal ile yedek kalmayacaktır zaten.
Ve büyük ihtimal ile kaptanlık görevine de devam edecektir bence.
Bir kere bizm kadromuzda takımı sahiplenecek ondan başka adam yok.
Bakın benim tahminime göre kadroda değişikliğe gidilmeyecek mevkilerde Hüseyin, Yattara ve belki de Umut oynayacak. Diğer tüm bölgeler yeni oyuncular ile takviye edilecek. Yattara mükemmel bir oyuncu, büyük bir yıldız ama bir şef değil sahada. Umut da çok çalışkan ve bence yetenekli bir forvet ama o da şeflik yapabilecek fıtrata sahip değil. Onun için Hüseyin'in yerinde başkasının oynayacağını zannetmiyorum. Ama yeni transferler for tutunca Hüseyin'in oyununda belirgin bir gelişme olacağını düşünüyorum.
Bekleyelim ve görelim.

Ali Özcan
29.06.2008, 20:13
Bakın benim tahminime göre kadroda değişikliğe gidilmeyecek mevkilerde Hüseyin, Yattara ve belki de Umut oynayacak. Diğer tüm bölgeler yeni oyuncular ile takviye edilecek. Yattara mükemmel bir oyuncu, büyük bir yıldız ama bir şef değil sahada. Umut da çok çalışkan ve bence yetenekli bir forvet ama o da şeflik yapabilecek fıtrata sahip değil. Onun için Hüseyin'in yerinde başkasının oynayacağını zannetmiyorum. Ama yeni transferler for tutunca Hüseyin'in oyununda belirgin bir gelişme olacağını düşünüyorum.
Bekleyelim ve görelim.

peki Hüseyin Colman ı mı keser yoksa Selçuk u mu sence ? Bana bir kadro yazar mısın ?

Osman Yavuz
29.06.2008, 20:15
Bekleyelim ve görelim.
Hüseyin'den de zaten çok iyi orkestra şefi olur ya.Varsın şefimiz olmasın ama bu takımda Hüseyin de oynamasın.Ersun Yanal'ın oynatmak istediği hızlı futbol.Defans oyuncularını bile hızlı seçti Ersun hoca.Ancak Hüseyin'in bu tempoya ayak uydurması çok zor gözüküyor.Ben Ersun hocanın Hüseyin'i ilk 11'de oynatacağını düşünmüyorum.

Kasım Hilal
29.06.2008, 20:15
peki üseyin Colman ı mı keser yoksa Selçuk u mu sence ? Bana bir kadro yazar mısın ?

Bunun kararını elbette Ersun Yanal verecektir. Ben bilemiyorum. Ama Hüseyin'i keseceğini de sanmıyorum. Belki Colman - Selçuk ikilisinden birini solda deneyebilir..

Ali Özcan
29.06.2008, 20:18
Bunun kararını elbette Ersun Yanal verecektir. Ben bilemiyorum. Ama Hüseyin'i keseceğini de sanmıyorum. Belki Colman - Selçuk ikilisinden birini solda deneyebilir..

Selçuk hayatında solda oynamamış...Colman ın videolarında da hep orta sahanın ortasında oyun kurucu gibi ya da ön libero gibi oynuyor...Kabul edelim ki Hüseyin ve Hasan a bu yeni oluşumda yer yok...Bu arada ben Hüseyin in satılmasını transferlerle birazcık sarsılmış olduğunu düşündüğüm bütçemiz için istiyorum...

Erdal
29.06.2008, 20:19
İddia ediyorum ki Hüseyin yedek kalır ve Selçuk ile Colman oynayıp bir kaç tanede kötü sonuç alınırsa Cevat Kol ve Albayrak yanlısı muhalefet medya ayağa kalkar...Galeyana getirir seyirciyi...

Albayrak yanlısı medya diye bir şey yok. Trabzon kamuoyu dediğimiz şey de bu forumdan farklı değil. Mesela nasıl ki Nuri bey seçilirken bütün Trabzon heyecanlanmıştı aynı heyecan bu forumda da vardı. Şu anda da hem forumda yönetimin doğru işler yaptığı ve sabır gerektiği kanaati hakim..Cevat Kol kimin ciddiye aldığını bende merak ediyorum. Üç aşağı beş yukarı bizim forumun havası ne ise Trabzon kamuoyununki de o dur dolayısıyla endişlenmeyin.

Colman mı Selçuk mu Hüseyin mi oynar soruna cevap vermek için erken ....:)) bence 4-1-2 -2 1 oynarız ve ilk"1" Hüseyin olur ::))) Ne Albayrak yanlısı,ne Cevat kol yanlısı nede derin Trabzondanım ...:))

Ali Özcan
29.06.2008, 20:26
Albayrak yanlısı medya diye bir şey yok. Trabzon kamuoyu dediğimiz şey de bu forumdan farklı değil. Mesela nasıl ki Nuri bey seçilirken bütün Trabzon heyecanlanmıştı aynı heyecan bu forumda da vardı. Şu anda da hem forumda yönetimin doğru işler yaptığı ve sabır gerektiği kanaati hakim..Cevat Kol kimin ciddiye aldığını bende merak ediyorum. Üç aşağı beş yukarı bizim forumun havası ne ise Trabzon kamuoyununki de o dur dolayısıyla endişlenmeyin.

Colman mı Selçuk mu Hüseyin mi oynar soruna cevap vermek için erken ....:)) bence 4-1-2 -2 1 oynarız ve ilk"1" Hüseyin olur ::))) Ne Albayrak yanlısı,ne Cevat kol yanlısı nede derin Trabzondanım ...:))

Erdal Abi o zaman:

.........................................Sylva.... ......................................

Serkan..............Song........................Gi ray....................Cale

.................................Hüseyin.......... ...............................

.............Colman..........................Selçu k...........................

Yattara........................................... ......................Barış(???)

...............................Gökhan Ünal.....................................

diyorsun sen...

Evet derin Trabzon un ilk kurbanı UmutBulut oldu sayın seyirciler:D:D:D Bu arada 3 ön libero ha...Ziya Doğannnnn :D:D:D

Uğur Gündüz
29.06.2008, 20:28
MAY tesislerinin 110.000.000YTL değere DHMİ'ye devredileceği konuşuluyor.

2011 yılına kadar kullanacağımız tesislerin bedeli için gelecek seneki bütçeye ödenek koydurtmak için çalışmalar başladı. Böylece 2011 yılına kadar modern bir tesis için start vermiş olacağız. Yeni tesislerin 30.000.000.-YTL'ye malolacağı tahminiyle elimizde 70-80 milyon YTL bir para kalacak.

Esas seneye bizden korksunlar.

Erdal
29.06.2008, 20:39
Erdal Abi o zaman:

.........................................Sylva.... ......................................

Serkan..............Song........................Gi ray....................Cale

.................................Hüseyin.......... ...............................

.............Colman..........................Selçu k...........................

Yattara........................................... ......................Barış(???)

...............................Gökhan Ünal.....................................

diyorsun sen...

Evet derin Trabzon un ilk kurbanı UmutBulut oldu sayın seyirciler:D:D:D Bu arada 3 ön libero ha...Ziya Doğannnnn :D:D:D

Derby hatta biz dahil 8 takımın çok dişli olacağı öngörüm çıkarsa bu takımlarla maçlarımızda bu düzeni bekliyorum...Hüseyin satılırsa orada Ceyhun düşünülebilir. Solda da Barış ın yerine mutlaka biri alınacaktır...Nisbeten az atak yiyeceğimiz maçlarda iki ön liberoya dönülüp forvet çiflenir diye bekliyorum. Ve Umut u çok sevsemde bu ikinci forvetin de Umut dışında biri oacağını bekliyorum....

Başlığa dönecek olursak iktidardaki kadro ve onları destekleyenlerin Trabzonspor un her kuruşunun hesabını yaptıklarından hiç şüphem yok. Hatta geçmişte bu "pintilik"leri eleştiri mevzuu olmuştur...Müsterih olunuz efendim bu kadro kendisinden sonra gelecek yönetime borçsuz bir Trabzonspor devreder...Sonrası ? Geçmişten ders alıp almadığıma bağlı sırada çok Mustafa Günaydın ,M.Ali Yılmaz, Nuri Albayrak var. Yanlarında da futboldan çok anlayan "danışmanları....

cngz
29.06.2008, 20:54
acaba bu kadar transfer yapılmasaydıda fazla borca girmeseydik. nurinin yönetimi gibimi yönetilseydik. lig başladıktan daha 10-15 hafta sonra şu lig bitsede yenisinemi baksaydık deseydik. lig sonunda yine 5-10 arası biryerlerdemi bitirseydik. takımın maçını izlediğimizde zevksizlikten oyunculara küfürmü etseydik, hay seni büyük trabzonspora alanınbirilerin.....

birilerinin isteği bumudur yani. bırakın tadını çıkarın şu transferlerin, adamlar bişeyler yapmaya çalışıyorlar ne güzel. yıllardır ne ezikbahçenin elinden ne cimcomun elinden futbolcu kapamıyorduk. büyüklüğümüz ortaya çıktı işte. bu kadar şeyin karşılığında tabiki biraz borçlanılacak. bırakın o da olsun.

Ali Özcan
29.06.2008, 21:09
acaba bu kadar transfer yapılmasaydıda fazla borca girmeseydik. nurinin yönetimi gibimi yönetilseydik. lig başladıktan daha 10-15 hafta sonra şu lig bitsede yenisinemi baksaydık deseydik. lig sonunda yine 5-10 arası biryerlerdemi bitirseydik. takımın maçını izlediğimizde zevksizlikten oyunculara küfürmü etseydik, hay seni büyük trabzonspora alanınbirilerin.....

birilerinin isteği bumudur yani. bırakın tadını çıkarın şu transferlerin, adamlar bişeyler yapmaya çalışıyorlar ne güzel. yıllardır ne ezikbahçenin elinden ne cimcomun elinden futbolcu kapamıyorduk. büyüklüğümüz ortaya çıktı işte. bu kadar şeyin karşılığında tabiki biraz borçlanılacak. bırakın o da olsun.

anlatılmak isteneni anlamaktan çok uzaktasın arkadaşım...

Ümit Küçük
29.06.2008, 21:14
istere 500 trilyon borcumuz olsun sampiyon olalım o zaman zaten ekstra kazanc gelir
bırakalım gelecegi kurtarma laflarını önce günü kurtaralım gelecegede daha iyi bakarız gün kurtarmakda sampiyonlukdan gecer sampiyonlukda paradan gecer paran varsa iyi kadro kurarsın iyi hocan olur sampiyon olursun
gelecegi kurtaralım derken bugünü maf etmeyelim

Travelair
29.06.2008, 21:17
Bir kere ortalama 1 milyon dolar ücret çok abartı olmuş. Eski yönetim olsaydı haklı olabilirdiniz ama bu yönetim bunu yapmaz. Futbolcuların çoğu bu paranın yarısını bile almıyorlardır. Bu paralar da garanti+maç başı+performans vs olarak bölünüp de verilecek

Fazla futbolcularımızdan bir şekilde kurtulacağız. Kalan futbolcuları Ersun hoca antreman spesiyalinden geçirecek, beğenmediği olursa onu da ara takımımız değerlendirir. Ara takıma göndereceğimiz futbolcuların kesinlikle PAF takımı oyuncuları olmasından yanayım

Antremanda artık rekabet olacak, kaliteli oyuncular birbirlerinden ve teknik heyetten birşeyler öğrenip futbollarına katma savaşı yapacaklar. Defanslar forvetten forvetler defanstan... Bu ortamda huzursuzluk çıkaran kendi kaybeder

Hüseyin'in bu sene kalmasının abilik vasfına rağmen lüks olacağını düşünüyorum. Takım paniğe girdiğinde takımı sakinleştirecek abi vasıflı oyuncu ilk önce sahada olmalı. Ve en azından topu saklayabilmeli, oyunu soğutabilmeli ki takım arkadaşları da ona inanabilsin. Bu konuda ortasahada tecrübeli bir oyunkurucu çok iyi olurdu. Olmazsa Song da kaleci Tony ve Yattara ile birlikte takım arkadaşları için devreye girecektir diye düşünüyorum.

Sağlıklı bir yapı kuruluyor ve bu sağlıklı yapıyı bozmaya kalkışanlara karşı kamuoyu oluşturmamız elzemdir

seyyah61
29.06.2008, 21:34

1 - Tolga Zengin
2 - Recep Onur Kıvrak
3 - Jefferson Galvao
4 - Tayfun Cora
5 - Serkan Balcı
6 - Hüseyin Çimşir
7 - Ferhat Çökmüş
8 - İbrahima Yattara
9 - Umut Bulut
10 - Barış Memiş
11 - Ergin Keleş
12 - Adnan Güngör
13 - Hasan Üçüncü *
14 - Erdinç Yavuz*
15 - Daouda Jabi*
16 - Cem Demir*

Aldigimiz oyunculardan: Yakub Bugun bir sene daha takiminda kiralik oynuycak. Nejdet Kaba, Zafer Aydogdu, Selcuk Yildirim, Mustafa Yumlu Degirmendere'ye gidecek. Bu oyunculara aylik 100bin dolardan fazla verildigini hic zannetmiyorum. Yani 500 bin dolar ediyor 5 futbolcunun maasi. Abdülaziz ile Eren Görür A takimda oynar ayrica aldigimiz gurbetcilerin hepsi de A takimda oynayacaktir. Yani A Takim icin toplam 15 oyuncu aldik demektir.
Ayrica ortalama 1 milyon dolar maas cok abarti olmus. Tavan maas 1.250 bin euro, o da Yattara'ya. Song 800 bin euro, Cale 800 bin euro, Giray 1 milyon dolar, Egemen de ona yakin alacak. Gurbetcilerin ortalama 500 bin dolardir ücretleri. Yani söyle kaba bir hesap yaparsak : Sylva, Song, Selcuk, Gökhan, Egemen, Colman, Cale ve Giray ortalama 1 milyon dolar alacaklar senelik. Bu da 8 milyon dolar eder. 3 gurbetci aldik onlarin ücreti de yillik 1.5 milyon dolar, eder 9.5 milyon dolar. Kalan 9 genc oyuncunun da 200bin dolar ortalama olsa o da 1.8 milyon dolar eder. Yani söyle bir hesaplarsak, alinacak oyuncularin yillik masrafi en fazla 12 milyon dolar eder.
Gecen sezondan kalan kalecilerden en az birinin "Jefferson" gidecegi kesin gibi. Ayrica Hasan Ücüncü, Erdinc, Jabi ve Cem gitmek zorundalar. Kalirsalar futbol hayatlarini söndürürler. Artik bu takimda yedek bile olamazlar. Tahminim Hüseyin de satilabilir ve Hüseyinden 3 milyon euroya yakin bir gelir elde ederiz.
Baskan'in daha önce yaptigi bir konusmada, bu sezon ekstra olarak 10 milyon dolara yakin gelirimiz olacak. Ayrica yapilan transferlerin de büyük bir bölümünü Trabzonlu is adamlari karsiladi. Kalan kisim da Gökdeniz'den elde edilen para ile alindi. Yani bu sezon bonservise hic para ödemedik. Eldeki oyuncularla beraber de 20 milyon dolarlik senelik ücret cikiyor ortaya ki, Trabzonspor bu parayi stad, kombine ve lisansli ürünlerden rahat karsilar.
Halihazirda bir 30 milyon dolarlik borcumuz var, bu borc nasil kapatilacak diye soracak olursaniz, ben de "Hep beraber el ele verelim ve takimi bu sezon en kötü ihtimalle sampiyonlar ligine tasiyalim, ordan gelen para ile bu borc cok rahat kapanir" derim.

cngz
29.06.2008, 21:38
anlatılmak isteneni anlamaktan çok uzaktasın arkadaşım...

sende aynı şekilde benim anlatmak istediğimi anlamaktan çok uzaktasın. başlığa göre yazmadım, bikaç arkadaşın yorumu vardı çok fazla para verdik filan

Adil ÖZGÜR
29.06.2008, 21:53

1 - Tolga Zengin
2 - Recep Onur Kıvrak
3 - Jefferson Galvao
4 - Tayfun Cora
5 - Serkan Balcı
6 - Hüseyin Çimşir
7 - Ferhat Çökmüş
8 - İbrahima Yattara
9 - Umut Bulut
10 - Barış Memiş
11 - Ergin Keleş
12 - Adnan Güngör
13 - Hasan Üçüncü *
14 - Erdinç Yavuz*
15 - Daouda Jabi*
16 - Cem Demir*

ÇÖZÜM ŞART...
Şahsi düşüncem, bu kadar geniş kapsamlı transferde Değirmendereye gidecek futbolcular transfer edilenler değil, Trabzonsporun geçen yıldan kalan futbolcularıdır. Zira bu durum normal bir olay değildir, çok kapsamlı düşünülmüş, bütün neticeleri incelenmiş tek kişi ile alınmamış, bir kurul tarafından yapılan ISLAHATTIR. Nedeni bana göre şöyle olabilir, eski takımdan Tolga ve Onur kaleci olarak kalır, Umut,Tayfun, Ferhat, İbrahim Yattara, Barış Memiş Belki Hüseyin takımda kalır veya buna bir iki kişi eklenir, geri kalanların hepsini Değirmendereye gönderilir, Yeni alınanlardan birkaçtane fire verilirse takım 23-25 kişi arasında kalır ve bu durum mantığıma uygun geliyor. Bu arada kiralık gidecekler vardır, bunun ara transfer dönemi vardır. Herhalde bütün ihtimalleri düşünmüşlerdir, kişisel yorumum mantıklı transferler yapılmıştır. Hesaplarını olumlu buluyorum, ne dersiniz.

EmrahYalçınalp
29.06.2008, 22:29
Bu kadar transferin aynı zamanda ciddi bir zorluk getireceği kaçınılmaz. Ancak yapılması gereken yapıldı, önemli olan kısım bu. Yangını söndürmek gerekirken su maliyeti yapmak çok anlamlı olmazdı. Ya bırakacaktık herşey kül olacaktı, ya da paraya kıyıp söndürecektik.

Geçen yıl yazdığım en az 10 mesajda "bu kadroda "normal" Trabzonspor'da oynayabilecek 2-3 tane oyuncu var" diye yazmışımdır. Sanırım böyle düşünen yöneticiler ve teknik ekip "öyleyse gerekeni yapalım" demişler. Yani, kısaca; Evet, çok para harcadık, yarın biz topçuları ilk kez bir arada gördüğümüzde onlar da birbirlerini ilk kez görmüş olacaklar ve bu ciddi bir sorun. Ancak Celalettin'le Erdinç birbirlerini 3 yıl gördüler de ne oldu?

Olması gereken olmuştur. Sancıları, sorunları çözülür.

Ali Özcan
29.06.2008, 22:38
Bu kadar transferin aynı zamanda ciddi bir zorluk getireceği kaçınılmaz. Ancak yapılması gereken yapıldı, önemli olan kısım bu. Yangını söndürmek gerekirken su maliyeti yapmak çok anlamlı olmazdı. Ya bırakacaktık herşey kül olacaktı, ya da paraya kıyıp söndürecektik.

Geçen yıl yazdığım en az 10 mesajda "bu kadroda "normal" Trabzonspor'da oynayabilecek 2-3 tane oyuncu var" diye yazmışımdır. Sanırım böyle düşünen yöneticiler ve teknik ekip "öyleyse gerekeni yapalım" demişler. Yani, kısaca; Evet, çok para harcadık, yarın biz topçuları ilk kez bir arada gördüğümüzde onlar da birbirlerini ilk kez görmüş olacaklar ve bu ciddi bir sorun. Ancak Celalettin'le Erdinç birbirlerini 3 yıl gördüler de ne oldu?

Güzel örnekler vererek çok güzel bir yorum yapmışsın Emrah...Gönderilmesi gerekenler gönderilebilirse mali açık azalacaktır...

ApoCaN28
29.06.2008, 22:40
Aldığımız 13 futbolcu a takımda kalır gerisi zaten açıklandı pilot takım için diye
Geçen seneden olan futbolcular felan derken kadro taş çatlasa 25 de olur kanaatindeyim...
Adil Özgür abimizin düşüncelerinede katılıyorum...

Cafer KILIÇSOY
30.06.2008, 00:31

Emrah arkadaşım yine birşey bırakmamış bize.:alkış:

Deprem sonrasında bazı artcı şokların yaşanması kaçınılmazdır. Sorun tabiki olacaktır, ama atlatılacaktır

Bayundur Han
30.06.2008, 01:41
1 milyon dolar cok abartili olmus. En cok parayi sanirim Song aliyor oda 1,2 milyon dolar. Gerisi o kadar almiyor. Cale ve Colmanin bile 600 bini gecmedigini dusunuyorum.

Onur harcanacak falan diyorsunuz. Ama Onurun yasi henuz 19. Sylva ona 1 yilda belki bir cok sey katacak. Belki o 1 yilda 5 yillik tercube edinecek. Daha cok genc. Bu sekilde pismesi bence en dogrusu. Tolgadan ogrenecegi birsey yok cunki. Tolganin gonderilmesinden yanayim. Onda oyle cok kabiliyet goremiyorum.

Adem Erdoğan
30.06.2008, 01:54
Artik top Ersun Hocada.Malzeme var geriye kalan ortaya iyi bir urun cikartmak.

54Sinan61
30.06.2008, 02:00
1 milyon dolar cok abartili olmus. En cok parayi sanirim Song aliyor oda 1,2 milyon dolar. Gerisi o kadar almiyor. Cale ve Colmanin bile 600 bini gecmedigini dusunuyorum.

Onur harcanacak falan diyorsunuz. Ama Onurun yasi henuz 19. Sylva ona 1 yilda belki bir cok sey katacak. Belki o 1 yilda 5 yillik tercube edinecek. Daha cok genc. Bu sekilde pismesi bence en dogrusu. Tolgadan ogrenecegi birsey yok cunki. Tolganin gonderilmesinden yanayim. Onda oyle cok kabiliyet goremiyorum.

Cok dogru yazmisin, ben Tolga ve gecmisdeki Kalecilerimizden Metin aktas arasinda paralleler görüyorum. Sirf trabzonlu diye takimda tutmak yanis olur. Bence hic gelistirmiyor kendisini, iki ayani da cok kötü kulaniyor. Yan toplarda zayif, ve oyunu hic okuyamiyor. Üstlik Kalecilerde olmasi gereken lider görümünü vermiyor. Tolga bencede gitmeli. Kiralansin en kötü ihtimal, madem kaliteli baska yerde göstersin ve bize güven verecek sekilde geri dönsün.

Kalkinmali
30.06.2008, 02:02
cok masraf yapdik usaklar sanki yaa :(

İleli
30.06.2008, 02:04
cok masraf yapdik usaklar sanki yaa :(

son 2 sezonu dusun bence gayet iyi oldu..

54Sinan61
30.06.2008, 02:07
son 2 sezonu dusun bence gayet iyi oldu..

Iyi yaptikta, ben sunu düsünüyorum. Bu oyuncularin aylik ücretlerini nasil ödücez? Hangi parayla? Bende sevindim bukadar trasfere, ama biri bana hesaplasin nasil olcak bu is?

Çağatay_
30.06.2008, 02:08
Bu taraftara ne yapsan suç.Bize Nuri Albayrak lazım.Geçen sene çift forvet oynamaya kalksak forvetimiz yoktu, orta saha ön liberolardan geçilmilyodu, defans defans yapmayı bilmiyodu, kalecimiz her mesafeden gol yiyiyodu.
Tecrübeli bir kaleciye çok ihtiyacımız vardı.Onur'u sırf Fener maçına göre değerlendirmeyin.Belediye maçında da çok kötü hatalar yapmıştı.
Ersun Yanal'ın hak edene formayı vereceğini düşünüyorum.Bana göre bu sene Hüseyin fazla kadro yüzü göremez.
Gençleri bilmiyorum ama onların dışında ki tüm yerlilerimiz çok iyi.Bütçeyi de yönetim ayarlamıştır.Hesapsız adım atıcaklarını sanmıyorum.

Ayrıca genç adamlar Değirmendereye gideceklerdir.Hiç de birşey diyemezler.

Evladım sen Trabzonspor'un topçusu musun ?

Evet

Paranı alıyor musun ?

Evet

O zaman geç Değirmendereye hadi evladım.Piş de gel.Sadri Başkan şakasına mı dedi 1. ligde 2 takımımız olacak diye?

engts61
30.06.2008, 02:09
Allah Allah yahu,yok çok para harcanmış yok gereksiz transferler yapılmış falan,yahu tamaman bitmiş bir takım yeniden oluşturulmaya çalışılıyor.Bu kadar transfer yapılmasına rağmen takımda hala eksikler var.Gökhan Ünal 5 hafta sakatlansa forvetin kim?Varmı alternatifi,takım maç esnasında zora girse varmı Alex tarzı takımı bir iki hareketiyle toparlayacak bir 10 numaran,peki varmı iyi bir sol açığın..Yani arkadaşlar sanki adamlar Trabzonsporun parasını kumara yatırmışlar kaybedecekler ve sonunda da parayı siz ödeyeceksiniz.Büyük takımsan para harcayacaksın arkadaş,para harcanmasaydı kombine satılırmıydı,lig başlasın diye beklenirmiydi yahu senelerce bu takım göğüs reklamı bile alamadığı dönem oldu.Başarı gelirse para da gelir,başarı da öyle Onurla,Keçeliyle,Erdinçle gelmez.Onur dedim de aklıma geldi yeni kaleciye karşı çıkan bazı arkadaşlar var,ya arkadaşlar bu Onuru ne zaman nerede seyrettiniz de o kadar iyi kaleci olduğunu anladınız.Şampiyonluğa oynayacak takımın kalecisi iyi olmalı arkadaşlar öyle tesadüflere bırakılacak bir mevki değildir kale yapmayın.....

İleli
30.06.2008, 02:10
Iyi yaptikta, ben sunu düsünüyorum. Bu oyuncularin aylik ücretlerini nasil ödücez? Hangi parayla? Bende sevindim bukadar trasfere, ama biri bana hesaplasin nasil olcak bu is?

bukadar transferi yaparken odenecek olan maaslarinin hesabinida yapmislardir insallah, biryerlere guveniyorlarki verecekler maaslarini..

54Sinan61
30.06.2008, 02:16
bukadar transferi yaparken odenecek olan maaslarinin hesabinida yapmislardir insallah, biryerlere guveniyorlarki verecekler maaslarini..

Bende öyle düsündüm, ama aklima hic bir kaynak gelmedi. Borc cekeriz artik :)

engts61
30.06.2008, 02:16
Ne ilginç bir taraftar kitlesiyiz ya, süper transferler yapılmış,taraftarın içine yıllar sonra bir ümit serpilmiş,maaşları nasıl ödiyeceğiz diye tartışıyor Trabzonspor taraftarı.Hakikatten ilginç.....

54Sinan61
30.06.2008, 02:18
Ne ilginç bir taraftar kitlesiyiz ya, süper transferler yapılmış,taraftarın içine yıllar sonra bir ümit serpilmiş,maaşları nasıl ödiyeceğiz diye tartışıyor Trabzonspor taraftarı.Hakikatten ilginç.....

Tartismiyoruz kardes, sadece bilgi almak icin yazdim. Sonucta aklimi kurculuyor.
Belki birisi saglikli bilgi verebilir diye yazdim.

engts61
30.06.2008, 02:22
Tartismiyoruz kardes, sadece bilgi almak icin yazdim. Sonucta aklimi kurculuyor.
Belki birisi saglikli bilgi verebilir diye yazdim.
Ya sen olayın tadını yaşamaya bak,mutlaka bir bildikleri vardır,onların işi de bu,bize düşen kombine alarak,maçlara giderek,ürün satın alarak onlara destek olmak,zaten başarı gelirse para da gelir.Ama dediğim gibi başarı için yatırım şart,yatırımı yaptılar şimdi sıra bizde,futbolcularda ve hocada değilmi arkadaşım...

Hüseyin Çümen
30.06.2008, 02:27
bence bunu tartışmak gereksiz benim düşüncem bu
Trabzonspor marka değerini kaybetme tehlikesi altındaydı ve yaotığımız transferler bile Trabzonsporumuzun nasıl bir marka olduunu ortaa çıkardı tekrardan bu kadroyla bide maçlara çıktığımızda zaten verdiğimiz para fazlasıyla geri döner bize o yüzden bu hesaplar peşinden koşmak emeğe saygısızlık oluyor

54Sinan61
30.06.2008, 02:29
Ya sen olayın tadını yaşamaya bak,mutlaka bir bildikleri vardır,onların işi de bu,bize düşen kombine alarak,maçlara giderek,ürün satın alarak onlara destek olmak,zaten başarı gelirse para da gelir.Ama dediğim gibi başarı için yatırım şart,yatırımı yaptılar şimdi sıra bizde,futbolcularda ve hocada değilmi arkadaşım...

Tabii dedin gibi bize de is düsüyor, dogru diyorsun. Yatirdik bütün paralari bu takima, insallah hersey yoluna girer.

GolaMTuRi
30.06.2008, 03:02
Bazi arkadaslara sasiyorum.
Burasi bir ticarethane degil,bir spor klubu.Klubun ana hedefi borcsuz olmak degil faaliyet gosterdigi alanlarda basarili olmak.Ozellikle son 10 senedir klubun pek fazla borcu yoktu,peki ne gibi bir basari elde ettik?Hicbirsey.

Bu seneye gelirsek, yapilan transferler son derece gerekliydi,gecen seneki kadromuz ilk 10'a oynayacak bir kadroydu.Yattarayi cikartirsak,o kadro ligin son haftalarina kadar dusme tehlikesi yasardi.Bu su goturmez bir gercek.
Siradanlasmistik, basit,hicbir hedefi olmayan anadolu takimi haline gelmistik.Yonetimimizin(eski) vizyonundan tutunda herseyimiz kuculmustu.Trabzonspor bir batakligin icine sapplanmisti ve giderek kan kaybediyordu.Bu da herkesin gordugu bir gercekti.

Yeni yonetim daha dogrusu Sadri Sener ne yapti?Ilk once camiada birligi saglamaya calisti sonra yaptigi transferlerle biz hala buyuk takimiz imaji verdi.Bugun giray,egemen,gokhan,selcuk,song gibi futbolcular istanbul ucuzlerinin isteyebilecegi adamlar.Bir nevi onlarin elinden bu adamlari aldik.Ben son 10 senedir becerikli olup,hizli davranip istanbul takimlarindan kaptigimiz bir futbolcu hatirlamiyorum.

Artik ismimiz tartisilir hale gelmisti ve bu yonetimin yaptigi icraatlar kesinlikle luks degil aksine ihtiyacti.
Kendimizi kandirmayalim,gecmisteki basarilar onemli ama artik gelecek var, eski sampiyonluklarimizin miladi doldu,bugun ne yaptigin onemli.Gecmis seneler gibi hani biz gecmiste sampiyon olduk bizde buyuk takimiz diye kendimizi savunmaktan kurtulduk,Trabzonspor artik Trabzonspor gibi yonetilmeye basladi.
Bu yolda buyuk takimsan borcada girersin ve emin olun yaptigimizin transferle bunun mukafatini kat be kat alacagiz.Bakin gs'a adamlar borc batagindayken nonda,lincoln gibi futbolculari getirdiler.Buyuk takimsan buyuk transferler yapacaksin.
Ve bu sene cok onemli,ben acikcasi sampiyonluk beklemiyorum ama bu ekip destek gordugu takdirde eski sasali gunlerimize donecegimize cani gonulden inaniyorum.

akin0834
30.06.2008, 03:29
ben diyodum geçen senenin kadrosundan bi yattara kalsın gerisi gitsin yeni kadro oluşturulsun..az bile oldu:)bu takıma gerekiyodu hakikaten böle bi revizyon ve yeni transfler..artık sabır...chealse ye abramoviç geldiğinde 20 tane oyuncu almışlardı..sabrettiler ve kazandılar...rubin kazan bu sezon flsş transfler yaptı..onlarda baya oyuncu aldı..adamlar en iyi başlangıcını yaptı..şimdi sıra bizde...hadyi trabzonspurum..salla ligi...

kalavara
30.06.2008, 03:37
kardeş kaygılarında haklı olabilirsin, hele ki uefa kriterleri artık bir demokles kılıcıyken, yalnız rakamlarda biraz abartı var gibi. çünkü alınan oyuncular içinde sadece selçuk, gökhan, song ve belki de kaleci için 1 milyon ytl veriliyordur. elimizdeki oyuncularla bu rakam toplamda 15 milyon ytl civarıdır. neyse çok ayrıntı olması ama şunu söyleyim yönetim hedefi 2 yıl sonrası için denk bütçe, eğer gerçekleştiremezlerse nedenlerini sorarız ve tepkimizi belli ederiz. ama eğer bu kadro ile ikinci olup şamp. ligine gidersek mali gücümüz ve reklam değerimiz artar bunu da unutmayalım. ha bu arada bir büyük klüp için 20 milyon ytl yılllık(ki çoğu taksitlidir) oyuncu ücreti fazla değildir. normaldir...

Selimag
30.06.2008, 03:45
fazlasi zarar azi karar :)

korkum iki ay sonra kadro 26 veya benzeri bir rakama indiginde yani, kim gitmeli kim kalmali noktasina geldigimizde bu forumlar da dahil buyuk bir firtina kopacagi kulubumuzde

bakalim hayirlisi...

:p

Mardinli Davut
30.06.2008, 07:06
Az bile transfer yapıldı .
Durmak yok yola devam.
Birde şu takımın içindeki kalan 4 dinozor dan kurtulursak çok güzel olacak

Faik Yılmaz
30.06.2008, 08:31
Alınan 20 isimden 11 tanesi ilk 11 de oynayacak oyuncular....

diğerleri genç uşaklar ve asla 1 milyon dolar verileceğini zannetmiyorum......

gidenlerde göz önünde tutulursa kadromuzdaki takviyeler az bile sayılır.. çünkü her kademede eksiğimiz vardı...

Mardinli Davut
30.06.2008, 08:41
Aklıma durup dururken ONURSAL BAŞKANIMIZ MEHMET ALİ YILMAZ ın her mağlubiyetten sonra bir transfer yapması vardı eski zamanlarda.Birden irkildim sabah sabah soda içtim midemin bulantısı geçti

Hekimoğlu
30.06.2008, 08:48
herkes maliyet hesabı çıkarmış konuyu izah etmiş.ilk mesajdaki 36 milyon dolar tutarı gülünç.ama aslında konuyu açan arkadaşın amacı Trabzon kökenli oyuncuların ne kadar gereksiz olduğunu ve torpille oynadıklarını söylemek,bunları göndermezsek bütçemiz şöyle olur böyle olur teranesi ,bunun için uydurulmuş bir başlık.yönetimin tasarruf tedbirleri ile işe başlamasından hiç bahsedilmemiş.zaten kadronun 24-25 kişi olacağıda belli.amaç gönderilecekler arasında hüseyin'de olsun tolga'da olsun.konuyu açan arkadaşı samimi bulmadım.

Mardinli Davut
30.06.2008, 08:54
herkes maliyet hesabı çıkarmış konuyu izah etmiş.ilk mesajdaki 36 milyon dolar tutarı gülünç.ama aslında konuyu açan arkadaşın amacı Trabzon kökenli oyuncuların ne kadar gereksiz olduğunu ve torpille oynadıklarını söylemek,bunları göndermezsek bütçemiz şöyle olur böyle olur teranesi ,bunun için uydurulmuş bir başlık.yönetimin tasarruf tedbirleri ile işe başlamasından hiç bahsedilmemiş.zaten kadronun 24-25 kişi olacağıda belli.amaç gönderilecekler arasında hüseyin'de olsun tolga'da olsun.konuyu açan arkadaşı samimi bulmadım.
Trabzonspor da torpilli veya kızkaçıranlı topçu olduğunu bizim Mardinde köydeki sağır ihtiyarlar bile münazara ederken bu başlığın (lafın tamamı bilmem kime söylenir) amacını anlayamaman çok tuhaf

Hekimoğlu
30.06.2008, 08:57
Trabzonspor da torpilli veya kızkaçıranlı topçu olduğunu bizim Mardinde köydeki sağır ihtiyarlar bile münazara ederken bu başlığın (lafın tamamı bilmem kime söylenir) amacını anlayamaman çok tuhaf
ben başlığın amacını anladığımı söylüyorum zaten.sende beni anla.

Dursun Kaplan
30.06.2008, 09:05
Bu sene boş beLeş tabir ediLen hiç bir transfer yapmadık bana göre.. Hepsi yerinde adam akıLLı transferLer.. En önemLisi de teknik direktörün isteğine göre yapıLmış transferLer..

BaşarıLı oLacağız inanıyorum...

arifemre
30.06.2008, 09:07
evet hakkaten takım battı, fazla transfer oldu.
çünkü biz daha iyi biliriz, ersun yanaldan daha iyi hocayız hepimiz bu kadro şişkinliğini o hesaba katmamıştır biz düşünürüz,
çünkü sadri şener ne anlar idarecilikten? kendisi kaç yıllık (!) spor adamı ki? maaşları, bonservisleri alt alta yazıp toplamamıştır heralde.
zaten bence uzay mekiklerinin burun kısmını da çok sivri yapıyorlar, biraz daha yuvarlak hatlı yapsalar daha aerodinamik olur, nasa ne anlar? ben bilirim.
----------------
sadri şener çok değil bir ya da iki hafta önce "giderken borçsuz kulüp bırakacağız" dedi. bu başlık da başlığın ilk mesajı da içeriğinde aslında şunu barındırıyor bence "ben ne ersun yanalın hocalığına, ne de sadri başkanın yöneticiliğine güvenmiyorum"
iki şahıs ve yönetimdeki birçok isim (tamamını bilmiyorum) dallarında rüştünü fazlası ile ıspatlamış kişiler. hatta yönetimin dışından bu kadar destek alabilen bir yönetim de hatırlamıyorum. lütfen gelmesini ya da gitmesini istediğimiz kişileri tartışalım ama uzay mekiğininin dizaynı bize düşmez arkadaşlar.
soru "kulübü batırdılar ne olacak bu kulübün hali?" değil, "bu kadar transferin kaynağı nedir?" olmalı. çünkü ikinci sorunun cevabı var...

ÖmerFarukYılmaz
30.06.2008, 09:11
Hepsi çok iyi transfer...

Devamınıda bekliyorum...

Dünyada hangi klübün borcu yokki...

Murat Acar
30.06.2008, 09:16
Bende bu başlığı açan arkadaşla hemfikir değilim özelliklede Tolga ve Hüseyin konusunda her ne kadar şampiyonluğa oynayacak bir takım için yeterli seviyede bulmasamda bu iki futbolcuyu uzun lig maratonunda lazım olacak futbolculardır diye düşünüyorum..Bu başlığı açan arkadaşında art niyetli olmadığını ama kanımca bunca yıldır hiç transfer yapmamış yada son dakika transferlerine alışmış olma olasılığından kaynaklanmış olabilir bu korkuda..Şahsen ben yapılan transferlerin çok gerekli olduğunu düşünen ve onlara verilen meblağlarında abartılı olmadığını Sadri Başkanında Bu işin piri olduğunu düşünüyorum.Ayrıca Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin devrinden gelecek yıl 130.000.000[ ytl geleceği bunun bir kısmınında bu yıl ödenmesi için çalışma yapıldığı duyumlarınıda almıştım.YENİ YAPILACAK TESİSLERİN MALİYETİNİNDE AŞAĞI YUKARI 40.000.000 YTL OLACAĞI DÜŞÜNÜLÜYORMUŞ...Bilmem anlatabildimmi kaynak sorununu...;)
Asıl bu yıl yapılan transferlerin yarısının tutması ve gelecek yıl ki yapılacak nokta transferlerle istediğimiz TRABZONSPORU göreceğimiz kanısındayım.Lütfen bulanık suda balık avlamaya çalışıp Şu güzel ortamı bulandırmaya çalışmayın diyorum köstek olmayın DESTEK OLUN.

Mardinli Davut
30.06.2008, 09:30
Bende bu başlığı açan arkadaşla hemfikir değilim özelliklede Tolga ve Hüseyin konusunda her ne kadar şampiyonluğa oynayacak bir takım için yeterli seviyede bulmasamda bu iki futbolcuyu uzun lig maratonunda lazım olacak futbolculardır diye düşünüyorum..Bu başlığı açan arkadaşında art niyetli olmadığını ama kanımca bunca yıldır hiç transfer yapmamış yada son dakika transferlerine alışmış olma olasılığından kaynaklanmış olabilir bu korkuda..Şahsen ben yapılan transferlerin çok gerekli olduğunu düşünen ve onlara verilen meblağlarında abartılı olmadığını Sadri Başkanında Bu işin piri olduğunu düşünüyorum.Ayrıca Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin devrinden gelecek yıl 130.000.000[ ytl geleceği bunun bir kısmınında bu yıl ödenmesi için çalışma yapıldığı duyumlarınıda almıştım.YENİ YAPILACAK TESİSLERİN MALİYETİNİNDE AŞAĞI YUKARI 40.000.000 YTL OLACAĞI DÜŞÜNÜLÜYORMUŞ...Bilmem anlatabildimmi kaynak sorununu...;)
Asıl bu yıl yapılan transferlerin yarısının tutması ve gelecek yıl ki yapılacak nokta transferlerle istediğimiz TRABZONSPORU göreceğimiz kanısındayım.Lütfen bulanık suda balık avlamaya çalışıp Şu güzel ortamı bulandırmaya çalışmayın diyorum köstek olmayın DESTEK OLUN.
Güzel ortam derken neyi kastettiğiniz pek anlaşılmıyor.Ligin 10. haftasındayızda 30 puanımız mı var ,en yakın rakibimiz 19 puandamı

Halil Atalay
30.06.2008, 09:31
bence bu konuda ersun hocaya güvenmeliyiz

Ali Birinci
30.06.2008, 09:33
Arifemre Arkadaşım Güzel örnek vermiş... Arkadaşlar herkez işi bilene bırakmalı... Muallakda kalacak cumleler kullanılmalalı..

halil ibo
30.06.2008, 09:56
Peki ne yapılsaydı 2-3 transferle geçiştirilip yine kahır mektubumu yazsaydık yeni sezonda.Yani Jeff.,Jun,Ahmet Şahin gibi transferler mi yapılsaydı ?
Bir önceki yönetimin bütçesi ibra edilmemişken,mali yönden yeni yönetim kendi kalesine gol atar mı ? Elbette düşünüp taşınmışlardır.Transfer sonrası icraatlarıda kulübün gelirlerini artırıcı çalışmalardır.
Futbolcu kalitesine hiç değinmiyorum.Fakat ben futbolcu olsam pilot takıma gönderilirsem tek hedefim en kısa zamanda o kutsal formayı kapmak için azimle çalışmak olurdu.Küsmek neymiş ! Bu takım ve taraftarı küsenlerden çok çekti.Küsecek olanlar uzak dursun...

Kasım BEKTAŞ
30.06.2008, 10:07
Güzel ortam derken neyi kastettiğiniz pek anlaşılmıyor.Ligin 10. haftasındayızda 30 puanımız mı var ,en yakın rakibimiz 19 puandamı

işte bu dediğinin olması için böyle transferlerin olması lazım

Murat Acar
30.06.2008, 10:35

Sevgili mardinli güzel ortam derken şunu kastettim uzun yıllardır ilkkez gerekli transferler yapıldı hemde hazırlık kampı başlamadan tüm transferler bitirildi ve futbolcular kamp öncesi kafası rahat şekilde illkez bir sezona başlayacaklar.Ve dahada önemlisi Yönetiminden Teknik heyetine Taraftarına kadar tek vucut olmuş bir camia var karşımızda ufak tefek parazitleri saymassak sorunsuz bir sezon öncesi hazırlık kampına gideceğiz buda beni umutlandırıyor 7 ci şampiyonluk için .....

ilteriş
30.06.2008, 10:41
Abi bu transferler şarttı.Ayrıca boş transfer yapılmadı.Şimdi dönüşüm zamanı.

Tolpaş61
30.06.2008, 11:07
transfer yapılırken bütce konuşulmasın lütfen.şampiyonluk 100 milyon dolar borcu dahi görmememizi sağlar.
parayı sıkıntı yapmayın uşaklar rahat olun.
paradan önemli şeyler var hayatta.mesela şampiyonluk olabilir.

Ali Özcan
30.06.2008, 11:08

Ben de bu mesajı samimi bulmuyorum...Kalacaklar arasında Tolga da olsun Hasan da Hüseyin de amacıyla yazılmış bir mesaj...Elin Gökhan ı 1.250 bin Euro alırken Hasan ım Tolgam Hüseyin im 1 milyon YTL alsa nolur amacı güdüyor o zaman senin mesajın...Hasan - Hüseyin - Tolga gitsin tabi...Ne verdiler ki bu takıma...Bu benim fikrim...Sorsaydın söylerdim...Ama başlığın amacını buna indirgemen çok yanlış...Hiç samimi değilsin hiç...Öyle eleştiriye böyle cevap...

kudu_61
30.06.2008, 11:08
olması gereken buydu köklü bir değişiklik şarttı
gençler hariç alınan 9 futbolcu çok da abartılı değil malesef geçmiş yönetimlerin beceriksiz transfer politikaları yüzünden bu sene biraz abartılı oldu Trabzon bbatmaz kimse merak etmesin

Hekimoğlu
30.06.2008, 11:46
Ben de bu mesajı samimi bulmuyorum...Kalacaklar arasında Tolga da olsun Hasan da Hüseyin de amacıyla yazılmış bir mesaj...Elin Gökhan ı 1.250 bin Euro alırken Hasan ım Tolgam Hüseyin im 1 milyon YTL alsa nolur amacı güdüyor o zaman senin mesajın...Hasan - Hüseyin - Tolga gitsin tabi...Ne verdiler ki bu takıma...Bu benim fikrim...Sorsaydın söylerdim...Ama başlığın amacını buna indirgemen çok yanlış...Hiç samimi değilsin hiç...Öyle eleştiriye böyle cevap...benim saydığın futbolcular ile ilgili görüşlerim kendi başlıklarında mevcut ve olumsuz yöndedir.transfer çılgınlığı ve bütçe aşıldı tarzında yorumlarının ardından bu futbolcuları örnek gösterip gönderilmelerini söylemen samimi olmadığını düşündürüyor bana.

Ali Özcan
30.06.2008, 11:51
benim saydığın futbolcular ile ilgili görüşlerim kendi başlıklarında mevcut ve olumsuz yöndedir.transfer çılgınlığı ve bütçe aşıldı tarzında yorumlarının ardından bu futbolcuları örnek gösterip gönderilmelerini söylemen samimi olmadığını düşündürüyor bana.

Aynı yönde düşünmemize rağmen, sizin benim samimi olmadığını düşünmemenizin iki sebebi olabilir ...

1 - siz de samimi değilsiniz...
2 - laf olsun torba dolsun diye konuşuyorsunuz (eleştirmek için eleştiriyorsunuz)

Uzunoğlu
30.06.2008, 11:54
bu takım seçilmiş 3-5 kişiye yükünü tutsunlar diye kurulmadı. Senelerce sömürdüler takımı. Gideck olan gidecek. Bende onlar gibi trabzonsporluyum üstelik trabzonluyum amakimse bana 5 kuruş vermiyor farkımız ne :)

yapılan hesaba gelinnce. biraz abartılı buluyorum ortalaması 1 milyon olmaz kesinlikle.

Hekimoğlu
30.06.2008, 11:57
üyeler transfer çılgınlığı ile ve bütçe ile ilgili o kadar yazı yazmış ama sen bunlarla değil hüseyin,hasan ile ilgilenmişsin.başlık farklı amaç farklı o yüzden samimi bulmadım seni.

Ali Özcan
30.06.2008, 11:58
bu takım seçilmiş 3-5 kişiye yükünü tutsunlar diye kurulmadı. Senelerce sömürdüler takımı. Gideck olan gidecek. Bende onlar gibi trabzonsporluyum üstelik trabzonluyum amakimse bana 5 kuruş vermiyor farkımız ne :)

yapılan hesaba gelinnce. biraz abartılı buluyorum ortalaması 1 milyon olmaz kesinlikle.

Teşekkürler Engin kardeşim...Hesap abartılı olabilir ama içine bonservisleri katınca inan aşıyor o meblayı...

Kasım Hilal
30.06.2008, 11:58
Öncelikle arkadaşlar biraz sakin olalım ve ortamı mümkün olduğu kadar sükûn tutalım..

bu takım seçilmiş 3-5 kişiye yükünü tutsunlar diye kurulmadı. Senelerce sömürdüler takımı. Gideck olan gidecek. Bende onlar gibi trabzonsporluyum üstelik trabzonluyum amakimse bana 5 kuruş vermiyor farkımız ne

Bu çok ağır bir itham ve hatta haksızlık. Yarı cürüm.
Ne Hasan ne Hüseyin ne de Tolga bu takımı sömürmemiştir. Belki yönetimden pek çok kişi bunu yapmıştır (misal M.Ali Yılmaz) ama futbolcular böyle bir şey yapmamıştır.

Ali Özcan
30.06.2008, 11:59
üyeler transfer çılgınlığı ile ve bütçe ile ilgili o kadar yazı yazmış ama sen bunlarla değil hüseyin,hasan ile ilgilenmişsin.başlık farklı amaç farklı o yüzden samimi bulmadım seni.

Hasan a Hüseyine verilen paralar da o bütçenin bir parçasıdır diye olabilir mi sence ?

Neyse uzatmayacağım...Kimin samimi olmadığı belli bence...

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:00
Teşekkürler Engin kardeşim...Hesap abartılı olabilir ama içine bonservisleri katınca inan aşıyor o meblayı...

bonservisleri düşünecek olursak haklısın. Ben maaş maliyetini düşünerek söyledim.

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:02
Öncelikle arkadaşlar biraz sakin olalım ve ortamı mümkün olduğu kadar sükûn tutalım..

Bu çok ağır bir itham ve hatta haksızlık. Yarı cürüm.
Ne Hasan ne Hüseyin ne de Tolga bu takımı sömürmemiştir. Belki yönetimden pek çok kişi bunu yapmıştır (misal M.Ali Yılmaz) ama futbolcular böyle bir şey yapmamıştır.

yılda yarım yamalak 3 maç oynayıp, maç başına 200-250 milyar para kazanan hasan üçüncünün bu durumunu bana mantıken izah ederseniz yazdığımı özür dileyerek silerim...

Hekimoğlu
30.06.2008, 12:08
Hasan a Hüseyine verilen paralar da o bütçenin bir parçasıdır diye olabilir mi sence ?

Neyse uzatmayacağım...Kimin samimi olmadığı belli bence...siz yönetimi transfer çılgınlığı ile ve bütçeyi aşmakla suçluyor musunuz??

Cengiz
30.06.2008, 12:09
yılda yarım yamalak 3 maç oynayıp, maç başına 200-250 milyar para kazanan hasan üçüncünün bu durumunu bana mantıken izah ederseniz yazdığımı özür dileyerek silerim...

ne yaptın sende ya , adam tekmeye kafa sokuyo az biLe aLdığı ;)

Mardinli Davut
30.06.2008, 12:10
<<Hasan,Hüseyin ve Tolga için kimse fazla para alıyor diyemez .Onlar gerçek Trabzonsporlu ve Trabzonsporun parasını yabancılara yedirtmiyorlar .

emre1inci
30.06.2008, 12:10
arkadaşlar artık tek takım olmadığımızı da unutmayalım,gençlerin bazıları 2. takıma gidecek.

UğuR
30.06.2008, 12:11

Bu Hasan Üçüncü nün suçu değildir.Bu paraları (ki bu para miktarı doğru ise ) bu futbolculara verenlerin yani eski yönetimlerin suçudur.Şimdiki yönetim de bu konuya el atmıştır.Öz evlat üvey evlat muhabbetine girmeden takımın her bireyine destek vermek biz taraftarın görevidir.Gün destek zamanıdır...:cool:

Cem Balcı
artık yönetim yapacağını yaptı.

sıra yanalda...

Uzunoğlu
ne yaptın sende ya , adam tekmeye kafa sokuyo az biLe aLdığı ;)

topa becerip vuramıyor tekmeye gidiyor kafası :)

Kasım Hilal
30.06.2008, 12:13

Öncelikle Hasan üçüncünün yarım yamalak oyndığını kabul etmiyorum. Kısıtlı bir teknik ile ama %100 yüreği ile oynuyor. Ona yarım yamalak denilmez bence. Gel gelelim takımda kalmasına. Bu yıla kadar Hasan'ın bu takımdan gitmesini isteyen ne bir yönetici ismi duydum ben ne de teknik direktör. Dolayısı ile istenmiştir ki kalmıştır. Hal böyle iken alıp başını gitse mi idi?
Hüseyin'e gelince. Pek çok kez söyledim ve yine tekrarlıyorum. Hüseyin bizim son dönemdeki en büyük yıldızlarımız Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz milli takım kadrosuna giremediği dönemlerde bile ilk onbirde görev almıştır. Bu forum ne kadar aksini iddia ederse etsin kalitesi tartışılmaz.

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:13
Bu Hasan Üçüncü nün suçu değildir.Bu paraları (ki bu para miktarı doğru ise ) bu futbolculara verenlerin yani eski yönetimlerin suçudur.Şimdiki yönetim de bu konuya el atmıştır.Öz evlat üvey evlat muhabbetine girmeden takımın her bireyine destek vermek biz taraftarın görevidir.Gün destek zamanıdır...:cool:

hasan üçüncü kalmakta diretiyorsa ben art niyet ararım burada. Kendinden sonra gelnler as takıma geçip oynadılar hasan aynı hasan. Yeteneğin bu kadarsa git başka yerde oyna. Silah zoruyla bu takımda tutmadılar onu...

Kasım Hilal
30.06.2008, 12:17
hasan üçüncü kalmakta diretiyorsa ben art niyet ararım burada. Kendinden sonra gelnler as takıma geçip oynadılar hasan aynı hasan. Yeteneğin bu kadarsa git başka yerde oyna. Silah zoruyla bu takımda tutmadılar onu...

Bakın yorumlarınız ziyadesi ile Hasan'ın futbolunu eleştirmektek çok onun beceriksizliğini açığa çıkarmak üzere. Böyle bir iddiada bulunabilmek için otorite olmak lazım.
Art niyetli olduğunu ise ıspat edemezseniz iftira etmiş olursunuz. Onun için dikkatli olun.

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:18
Öncelikle Hasan üçüncünün yarım yamalak oyndığını kabul etmiyorum. Kısıtlı bir teknik ile ama %100 yüreği ile oynuyor. Ona yarım yamalak denilmez bence. Gel gelelim takımda kalmasına. Bu yıla kadar Hasan'ın bu takımdan gitmesini isteyen ne bir yönetici ismi duydum ben ne de teknik direktör. Dolayısı ile istenmiştir ki kalmıştır. Hal böyle iken alıp başını gitse mi idi?
Hüseyin'e gelince. Pek çok kez söyledim ve yine tekrarlıyorum. Hüseyin bizim son dönemdi ki en büyük yıldızlarımız Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz milli takım kadrosuna giremediği dönemlerde bile ilk onbirde görev almıştır. Bu forum ne kadar aksini iddia ederse etsin kalitesi tartışılmaz.

Hasanın yüreği maç başına 200-250 milyar ediyorsa cidden ben onu baş tacı yaparım :)

Trabzonsporda nasıl trabzonlu futbolcu göndereceksin hemen kazan kaldırıyor birileri...

Hüseyin karakterli , efendi bir adam ama oynadığı futbolun karşılığı aldığı ücret değil bana göre. Bu konuda hüseyinin suçu var mı? Elbette hayır. Suç tamamen Atay Aktuğ yönetiminindir.

Hüseyini bu yıl göreceğiz. Ya dediğiniz gibi kalitesini ortaya koyacak(ki ben inanmıyorum)

ya da

çok kötü anılan bir futbolcumuz olarak tarihteki yerini alacak...

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:19
Bakın yorumlarınız ziyadesi ile Hasan'ın futbolunu eleştirmektek çok onun beceriksizliğini açığa çıkarmak üzere. Böyle bir iddiada bulunabilmek için otorite olmak lazım.
Art niyetli olduğunu ise ıspat edemezseniz iftira etmiş olursunuz. Onun için dikkatli olun.

ben mantığımla konuşuyorum. iftira atıyorsam eğer türk mahkemeleri orada. Söyleyin hasan üçüncüye versin mahkemeye.

Birtan Karaman
30.06.2008, 12:20
bence yeter bu kadar alterbatıflı genc dınamık bı kadromuz oldu artık...!

UğuR
30.06.2008, 12:22
Evet doğru söylüyorsun silah zoruyla tutmadılar.Parasını vererek tuttular.Öyle veya böyle tuttular.Alan razıydı veren razıydı.Şu anki yönetim razı değil,rakamını azaltacağız dediler O da olmaz dedi Paf agöndeririz dediler.Yani gerekli müdahele yapıldı.
Benim anlatmak istediğim öz üvey işini boşverip bizim yani taraftarın alınan kararlara saygı duyup destek vermemiz gerektiğidir.Elbetteki belirli zamandan sonra eleştirilmesi gerekenleri eleştireceğiz.Örnek olaRAk yeni tüzük taslağında büyük hatalar var bunu eleştiriyoruz.Ama desteğimizi de veriyoruz.:rolleyes:

Cengiz
30.06.2008, 12:25

şimdi istenmiyor bakaLım gidecekmi?

Uzunoğlu
30.06.2008, 12:26
Evet doğru söylüyorsun silah zoruyla tutmadılar.Parasını vererek tuttular.Öyle veya böyle tuttular.Alan razıydı veren razıydı.Şu anki yönetim razı değil,rakamını azaltacağız dediler O da olmaz dedi Paf agöndeririz dediler.Yani gerekli müdahele yapıldı.
Benim anlatmak istediğim öz üvey işini boşverip bizim yani taraftarın alınan kararlara saygı duyup destek vermemiz gerektiğidir.Elbetteki belirli zamandan sonra eleştirilmesi gerekenleri eleştireceğiz.Örnek olaRAk yeni tüzük taslağında büyük hatalar var bunu eleştiriyoruz.Ama desteğimizi de veriyoruz.:rolleyes:

yanlış anlaşıldım galiba

yönetime muhalif falan değilim

hasanın tavrını yadırgıyorum

zorla takımda kalmaya çalışmak ona ne kazandıracak

Reha
30.06.2008, 12:27
ben mantığımla konuşuyorum. iftira atıyorsam eğer türk mahkemeleri orada. Söyleyin hasan üçüncüye versin mahkemeye.

Beni de versin beni de , beni de!!!!

Cengiz
30.06.2008, 12:29
Beni de versin beni de , beni de!!!!

benide ;)

Kasım Hilal
30.06.2008, 12:32
eleştiri
isim 1 . Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla inceleme işi, tenkit:
"Fırkacılık, karşıya sövüp saymadan çamur atmadan çok önce hatta karşıyı eleştiriden önce, kendi ilke ve amaçlarını, uygulama yöntemlerini anlatmak olmalıydı."- T. Buğra. 2 . edebiyat Bir edebiyat veya sanat eserini her yönüyle değerlendirerek anlaşılmasını sağlamak amacıyla yazılan yazı türü, tenkit, kritik. 3 . felsefe Özellikle bilginin temellerini ve doğruluk durumunu inceleme, sınama, yargılama:
"Zengin seçenekleri dinlerken siz de muhayyilenizi, eleştiri bilincinizi bilemiş olurdunuz."- H. Taner.

TDK'dan alıntı..

Metin Ural
30.06.2008, 12:35
Hüseyin'e gelince. Pek çok kez söyledim ve yine tekrarlıyorum. Hüseyin bizim son dönemdeki en büyük yıldızlarımız Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz milli takım kadrosuna giremediği dönemlerde bile ilk onbirde görev almıştır. Bu forum ne kadar aksini iddia ederse etsin kalitesi tartışılmaz.

bir oyuncunun kalitesi tartışılmaz demek için otorite olmak lazım.

Kasım Hilal
30.06.2008, 12:37
bir oyuncunun kalitesi tartışılmaz demek için otorite olmak lazım.

Eski oyuncumuz Milan Stephanov'un röpörtajında vardı. Hüseyin'i hatırlarsanız Zidane'a benzeten o idi. Sanırım otorite konusunda ikimizi de aşar Step.

Metin Ural
30.06.2008, 12:46
Eski oyuncumuz Milan Stephanov'un röpörtajında vardı. Hüseyin'i hatırlarsanız Zidane'a benzeten o idi. Sanırım otorite konusunda ikimizi de aşar Step.

bu söylemin duygusal olduğunu düşünüyorum. ne şartlarda ve nasıl bir tavırla söylendiği de çok önemli.

Kasım Hilal
30.06.2008, 23:40
Alttaki yazı da Ersun Yanal'dan.
Haber61 kaynaklı..

. Hüseyin'i göndermek gündemimizde yok. Kaptanı biz hiç tartışmadık, tartıştığını gördük.
Gökdeniz Fatih bu takımda değer olarak çıkmıştır, değerlerimiz kolay kolay harcamamalıyız"

Mehmet_Mercanlı
30.06.2008, 23:50
mahmut aksu

tabiki biraz borclandık ama bu hava ile bu borclar cok kolay kapanır merak etmeyın ...

Emre Emiroğlu
30.06.2008, 23:53

Kalitemi ? çok komik. hüseyinin o dönemde milli takıma girmesinin tek sebebi o mevkide birinin olmamasıdır. zaten bu yüzden aurello türk vatandaşlığına geçirilmiştir. hüseyin söz konusu olduğunda kaliteden söz edilemez ! Hasan istediği kadar tekmeye kafa soksun %100 yüreğiyle oynasın. bu adam futbolcu değil yüreğiyle oynaması hiçbirşeyi değiştirmez. benide trabzonspor kadrosuna alsın bende topun önüne kendimi atarım bende kafamı uzatırım bende yüreğimle oynarım ve tabi bende 800-900 milyar para alırım. ben hasana suc bulmuyorum hasanın takımda kalmasını isteyen yönetici taraftar derin trabzon nederseniz diyin bunu diyen mantaliteye kızıyorum.bir futbolcuya sırf trabzonlu diye yok yere bu kadar para akıtılmaz ya. hasanın tabiki sucu yok hoca alırsa oyuna oynamaya calısıyor mücadele ediyor. bir futbolcu (!) düşünün.kendini geliştirme söz konusu bile değil fakat mazisi nedeli ile 2. 3. kaptan maçlarda 80 lerden sonra yada zorunlu olarak sakatlıklarda top oynayıp yılda 1 trilyona yakın para alıyor. ben bir Trabzonsporlu olarak hasanın aldığı parayı kendime yediremiyorum!

Ali Özcan
01.07.2008, 00:02
Kalitemi ? çok komik. hüseyinin o dönemde milli takıma girmesinin tek sebebi o mevkide birinin olmamasıdır. zaten bu yüzden aurello türk vatandaşlığına geçirilmiştir. hüseyin söz konusu olduğunda kaliteden söz edilemez ! Hasan istediği kadar tekmeye kafa soksun %100 yüreğiyle oynasın. bu adam futbolcu değil yüreğiyle oynaması hiçbirşeyi değiştirmez. benide trabzonspor kadrosuna alsın bende topun önüne kendimi atarım bende kafamı uzatırım bende yüreğimle oynarım ve tabi bende 800-900 milyar para alırım. ben hasana suc bulmuyorum hasanın takımda kalmasını isteyen yönetici taraftar derin trabzon nederseniz diyin bunu diyen mantaliteye kızıyorum.bir futbolcuya sırf trabzonlu diye yok yere bu kadar para akıtılmaz ya. hasanın tabiki sucu yok hoca alırsa oyuna oynamaya calısıyor mücadele ediyor. bir futbolcu (!) düşünün.kendini geliştirme söz konusu bile değil fakat mazisi nedeli ile 2. 3. kaptan maçlarda 80 lerden sonra yada zorunlu olarak sakatlıklarda top oynayıp yılda 1 trilyona yakın para alıyor. ben bir Trabzonsporlu olarak hasanın aldığı parayı kendime yediremiyorum!

SADECE VE SADECE :alkış::alkış::alkış:

Kasım Hilal
01.07.2008, 00:11
Ne görmek istiyorsanız onu görüyorsunuz. Hasan ya da Hüseyin'den ne bekleyip ne bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Ama önemli olan bu isimlerden hocanın ne beklediği ve karşılığında ne aldığıdır. Hasan büyük bir ihtimal ile bu yıl takımdan ayrılacaktır zaten. Ve büyük bir ihtimal ile süper ligde (siz yakıştırmasanız da) başka bir takımda oynayacaktır. O zaman seyreder ve yorumumuzu yaparız (ya da artık bizim oyuncumuz olmadığı için yorum yapmaktan vazgeçeriz). Hüseyin ise ayrı bir konu bence. Onun kalitesini anlayabilmek için biraz daha derinden incelemek lazım futbolu. Stil olarak zamanın Viera'sından hemen hemen hiçbir eksiği yok. Ama ille de "neden geri pas" yapıyor diye yükleniyoruz adama. Dün İspanya-Almanya öaçını seyredenler görmüştir sanırım. İspanya'nın önliberosu Senna paslarının nerede ise yüzde yetmişini ya geriye ya da sağ ve sol kanada doğru yaptı. Çünkü oynadığı bölgeden ileri pas atması o kadar kolay değildi. Sadece bir kere ileri doğru planlı bir atağa iştirak etti ki orda da kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ama unutmayın, arkasında onun bıkaktığı boşluğu dolduracak olan bir Iniesta ve üstüne bir de Xavi vardı.. Hüseyin ise maazallah ileri iki adım atsa geride ortalığı toplayacak kimse kalmaz. Hüseyin'e bu kadar yüklenenler mümkün ise doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başındaki Hüseyin'in oynadığı maçlara da bir baksınlar. Ortalamanın üzerinde bir kadroda ileri çıkışlarda ne kadar etkili olduğunu görsünler. Hatta 2002-2003 sezonunda Gençlere karşı oynanan maçta (ki Türkiye Kupasını almıştık, Mehmet Yılmaz da 9 gol ile Türkiye Kupası'nın gol kralı olmuştu) hızlı oyuna da ne kadar iyi adapte olduğunu görebilirdiniz. Ya da istemeyen görmesin.

Emiroğlu
01.07.2008, 00:17
Hüseyinin kalitesini anlayabilmek için BİRAZ değil , baya - ki bence yaklaşık 6371 km (Çekirdeğe denk gelir) - derine inmek , ayrıca yaklaşık 1000 yıl da zamanda yolculuk yapmak lazım...

Sadece ve sadece , KOMİK !

Emiroğlu
01.07.2008, 00:20
bu söylemin duygusal olduğunu düşünüyorum. ne şartlarda ve nasıl bir tavırla söylendiği de çok önemli.

Hemen yetişeyim ,

Ne kadar öyle bir söz ettiğini hatılamasam da , Kendisinin dediği , Hüseyin bu takımda olmasa idi , takımı idmana çıkaramazdınız...
Dı...

O günün şartları , o yönetim , o taraftar görüşü , o takım düzeninde doğru idi de.

Abilik , efendilik konusunda zaten Hüseyine laf eden biri olduğunu düşünmüyorum.
Futbolculuk konusuna gelince,bknz yukarıdaki mesajım.

Emre Emiroğlu
01.07.2008, 00:20
Ne görmek istiyorsanız onu görüyorsunuz. Hasan ya da Hüseyin'den ne bekleyip ne bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Ama önemli olan bu isimlerden hocanın ne beklediği ve karşılığında ne aldığıdır. Hasan büyük bir ihtimal ile bu yıl takımdan ayrılacaktır zaten. Ve büyük bir ihtimal ile süper ligde (siz yakıştırmasanız da) başka bir takımda oynayacaktır. O zaman seyreder ve yorumumuzu yaparız (ya da artık bizim oyuncumuz olmadığı için yorum yapmaktan vazgeçeriz). Hüseyin ise ayrı bir konu bence. Onun kalitesini anlayabilmek için biraz daha derinden incelemek lazım futbolu. Stil olarak zamanın Viera'sından hemen hemen hiçbir eksiği yok. Ama ille de "neden geri pas" yapıyor diye yükleniyoruz adama. Dün İspanya-Almanya öaçını seyredenler görmüştir sanırım. İspanya'nın önliberosu Senna paslarının nerede ise yüzde yetmişini ya geriye ya da sağ ve sol kanada doğru yaptı. Çünkü oynadığı bölgeden ileri pas atması o kadar kolay değildi. Sadece bir kere ileri doğru planlı bir atağa iştirak etti ki orda da kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ama unutmayın, arkasında onun bıkaktığı boşluğu dolduracak olan bir Iniesta ve üstüne bir de Xavi vardı.. Hüseyin ise maazallah ileri iki adım atsa geride ortalığı toplayacak kimse kalmaz. Hüseyin'e bu kadar yüklenenler mümkün ise doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başındaki Hüseyin'in oynadığı maçlara da bir baksınlar. Ortalamanın üzerinde bir kadroda ileri çıkışlarda ne kadar etkili olduğunu görsünler. Hatta 2002-2003 sezonunda Gençlere karşı oynanan maçta (ki Türkiye Kupasını almıştık, Mehmet Yılmaz da 9 gol ile Türkiye Kupası'nın gol kralı olmuştu) hızlı oyuna da ne kadar iyi adapte olduğunu görebilirdiniz. Ya da istemeyen görmesin.
hasan ve hüseyinden hiçbirşey beklemiyorum hiçbirşeyde ummuyorum. yani 2 side beklentilerimi karşılıyor. bunların arasına tolgayıda katabiliriz.böyle adamlarada lulübümüzün bırakın bu kadar para vermesini barındırmasına bile razı gelemiyorum. bizden gitsinlerde ister süperlig ister başka lig sonuc itibariyle isabet olur.
zamanın vierası hüseyin.. bunu nerde söylesek bize gülerler.vieradaki teknik , hava hakimiyeti profosyonellik hüseyinde ne arıyor allah aşkına ? viera yan top yaptığı kadar dikine pas yapanda bir YILDIZ.
Sennadan bahsetmişsiniz sennanın dün kaç gol pozisyonunda olduğunu kaç şut çektiğini ne kadar hızlı olduğunuda analiz ettinizmi acaba ? bizim hangi gol pozisyonumuzda hüseyin var ? o koca boyuna rağmen kariyerinin trabzonspor bölmünde ORTASAHA olarak acaba kaç gol atmıştır hüseyin ? ayrıca bahsettiğiniz yıllarda hüseyin takımımızı en çok yavaşlatan adam olmustur daima.
YA BİZ FARKLI ADAMLARDAN BAHSEDİYORUZ YADA SİZ FAZLA TRABZONLU GÖZÜYLE BAKIYORSUNUZ.

Egemen Yılmaz
01.07.2008, 00:38
zamanın vierası hüseyin.. bunu nerde söylesek bize gülerler.vieradaki teknik , hava hakimiyeti profosyonellik hüseyinde ne arıyor allah aşkına ? viera yan top yaptığı kadar dikine pas yapanda bir YILDIZ.

Hüseyin' in profesyonellik adına nasıl bir eksiği var acaba merak ediyorum...

Uzunoğlu
01.07.2008, 00:45
Hüseyin ise ayrı bir konu bence. Onun kalitesini anlayabilmek için biraz daha derinden incelemek lazım futbolu. Stil olarak zamanın Viera'sından hemen hemen hiçbir eksiği yok.

Bu yazılanlara ne desem

Hüseyindeki kaliteyi bir maç tüm tribündekileri dolaşarak soralım bakalım ne cevap alacağız :)

Viera=Hüseyin diyebilmek için bazı şeylerden bihaber olmak lazım.

Acaba ben senelerce Hüseyin diye bir başkasını mı izledim. Yazık olmuş benim senelerime. Tuttuğum takımda viera gibi oynayabilen birisi varmş ve ben izleyememişim :)

Emiroğlu
01.07.2008, 02:02
Hüseyin' in profesyonellik adına nasıl bir eksiği var acaba merak ediyorum...

Kesinlikle haklısın , en soz sözleşme imzaladığında , "biz profesyonel futbolcularız" lafını ağzından aşağı indirmemişti...

O "profesyonellik" bize her yıl 2 Trilyona patlıyor !

Metin Ural
01.07.2008, 10:38

stil olarak vieira'dan eksiği olmaması onu kaliteli kılmaz. bu stili nasıl uyguladığı onu kaliteli kılar.

MDanışmaz
01.07.2008, 12:53
Hüseyin her ne kadar çok kaliteli bir futbolcu olmasada Trabzonspor'un iki senedir kaptanıdır.Kaptanları da böyle bir kalemde silip atamazsınız.Ben takımda kalcağını düşünüyorum yalnız Hasan takımdan kesinlikle gönderilmeli çünkü Trabzonspor'a hiçbir katkısı yok...

cyberentalpi
02.07.2008, 00:40
Yapma kardes yapma. Ne hasan ne huseyin. Tamam efendiler yurekliler felan filan da biz huseyinle arkadas olmuyoruz ki. Huseyin senede 2 trilyon kadar alıyor. Ben vierra filan seyretmiyorum. Futbolda para veriyorsan karsiligini alacaksin. Huseyinin de hasaninda Trabzonlu olmasinin disinda bir artisi yok
Huseyin in yapmasi gereken varken talipleri gitmeli idi. ama sanirim 2 tirilyon veren cikmiyor

mrt_tpc61
02.07.2008, 00:46
Evet ya gerçekten de öyle.Hüseyin ve Hasan ın ne katkısı var TS'ye?

Uzunoğlu
02.07.2008, 00:47

olur mu onlar bizim öz evlatlarımız :)

Mustafa Uzuner 61
02.07.2008, 00:54
valla bu sene ki transferlerle son birkaç senedir kaybettiğimiz heyecanı daha sezon başlamadan tüm taraftarlarca fazlasıyla hissettik bu çok önemliydi yapılan transferler camiayı tekrardan birleştirdi bu oluşan sinerjiyle borçlar daha çabuk ödenir bir iki kaliteli transferle şampiyonluğa ulaşılabiir tabi sabır gösterilirse birkaç olası kötü sonuçtan sonra yapılması olası birkaç eleştiri bu sinerjiyi bozmamalı ve hedeflenen ve çok özlenen şampiyonluğa ulaşılmalı artık (ben artık şampiyonluk görmek istiyorum:))

hodlu
02.07.2008, 17:21
Bırakın bu işleri borçsuz bir kulüp olup elalemi stadta Trabzon kümeye diye bağırttırmak dahamı iyi...

Kasım Hilal
02.07.2008, 17:36
Yapma kardes yapma. Ne hasan ne huseyin. Tamam efendiler yurekliler felan filan da biz huseyinle arkadas olmuyoruz ki. Huseyin senede 2 trilyon kadar alıyor. Ben vierra filan seyretmiyorum. Futbolda para veriyorsan karsiligini alacaksin. Huseyinin de hasaninda Trabzonlu olmasinin disinda bir artisi yok
Huseyin in yapmasi gereken varken talipleri gitmeli idi. ama sanirim 2 tirilyon veren cikmiyor

Ağabeyim ben de onu diyorum. Hüseyin'in bir numaralı meziyeti oyunu bence,Trabzonluluğu değil. O ekstra özelliği...

lazzist
02.07.2008, 17:41
ben de trabzonlu futbolcularun takımda olması taraftarıyım ançak hüseyile olmu bu takımda ancak yedek bekler belki kadro derinligi için faydalı olabilir okadar

Ahmet Kuru
02.07.2008, 17:47
Herşey çok güzel başladı,Sezona süper bir moral ve motivasyonla giriyoruz...
Ersun Hocanın istediği bütün oyuncular alınmış...
ama en büyük sorun olan Hüseyin bu takımdan gitmemiş...
Nasıl gitmez arkadaş ya...heyyy yönetim eğer Hüseyin i bu takımdan göndermezseniz yapmış olduğunuz bütün transferler boşa gidecek he..
Töbe töbe....Biraz el İnsaf ya....
Her dakika Hüseyini tartışır hale geldik.. Bari yeni sezon başlamadan eleştirmeye başlamasak..Yeni sezonda bir görsek ordan sonra yerin dibine soksak...olmaz mı???

Özkan
02.07.2008, 17:57
Hüseyin-Vieira karşılaştırılmasında bence hatâ yapılıyor. İkisi de birbirine denk futbolculardır. İkisi de iyi atak keserler, ikisi de yavaştır, ikisi de teknikten yoksundur, ikisi de ileri oynayamazlar. Bu tip futbolcular tedâvülden kalkıyor. Xavi, Gerard, Lampard, Ballack, Szymkowiak gibi iki yönlü oynayabilen oyuncular daha ön plâna çıkıyor ve bizde de bu işi yapabilecek Selçuk, Ceyhun ve Colman var.

Erdal
02.07.2008, 18:07
Az bile transfer yapıldı .
Durmak yok yola devam.
Birde şu takımın içindeki kalan 4 dinozor dan kurtulursak çok güzel olacak

Biz de sizin gibi nevzuhur,türedi ,tüketici taraftar yapsından kurtulsak....Aynı anlayış 96 da Faruk bey i "pısırıklık" la suçlamıştı...Edepsizlik yapıp şampiyonluğu fb sattı diyenler bile oldu. Helal olsun Ersun hocaya size inat dinazorbaşını müdafa ediyor. Ben de tez zamanda rumuzumu dinazor olarak değiştireceğim.....Kusura bakmayın genç arkadaşlar biz dinazorlar ve dinazor gibi düşüneneler kolay brakmayız bu kulübün yakasını...Engin bu arada kim sömürmüş takımı??

Erdal
02.07.2008, 18:12

Hasan ın gelecekte katkısının olmayacağı düşünülmüş ki kadroda yok. Hüseyin in katkısı olacağı düşünülmüş ki kadroda var. Hasan önemli bir sakatlık yaşadı gençliğinde sonra toparlanamadı. Dolayısıyla geçmişe dönük katkısı varmı tartışılır. Hatta yok deniz. Ama her anlamda çökmüş bir takıma Fatih-Gökdeniz ile beraber iki Türkiye kupası iki lig ikinciliği kazandırmış ve bize "yeniden olabilir"dedirtmiş olanlardan biri olan Hüseyin in ne katkısı var TS ye diyen arkadaşa sorarım senin ne katkın var ??

Uzunoğlu
02.07.2008, 19:47

Biz de sizin gibi nevzuhur,türedi ,tüketici taraftar yapsından kurtulsak....Aynı anlayış 96 da Faruk bey i "pısırıklık" la suçlamıştı...Edepsizlik yapıp şampiyonluğu fb sattı diyenler bile oldu. Helal olsun Ersun hocaya size inat dinazorbaşını müdafa ediyor. Ben de tez zamanda rumuzumu dinazor olarak değiştireceğim.....Kusura bakmayın genç arkadaşlar biz dinazorlar ve dinazor gibi düşüneneler kolay brakmayız bu kulübün yakasını...Engin bu arada kim sömürmüş takımı??

Senede 3 maç oynayıp yıllık ücreti bu maçlara bölündüğünde maç başına aldığı ücret 200-250 milyar gibi uçuk bir rakam olan öz evladımız bu konuda başı çekiyor :)

Hüseyine bu konuda bu kadar acımasız değilim abi :) En azından sahada öyle ya da böyle ter döküyor. Şu eleştiriyi yapabilirim ama hüseyin 2 trilyon üzeri alacak bir oyuncu değil. Bu durumda elbette onun suçu yok. Ona bu parayı veren suçlu. Ayrıca hemen sözleşme imzalaması zorluk çıkartmaması övülüyor. Onun yerinde olsam ömürlük sözleşme imzalarım başka yerde o parayı kazanamaz. Umarım aldığı ücretin karşılığını bu yıl verir. Bende bu sayfalardan hüseyine haksızlık yaptığımı yazar ondan özür dilerim.

SALDIRAY
02.07.2008, 20:25
Trabzonspor kalkamayacağı yükün altına girmez. Ortalama 1 milyon dolar maaş demişsin bence abartıyorsun :) Aldığımız oyuncuların çoğu genç oyucular.Çok çalışan adam formayı kapar,Ersun Hoca'nın felsefesi bu bence.Yoksa neden alsın o kadar genci..

Erdal
02.07.2008, 20:31
Senede 3 maç oynayıp yıllık ücreti bu maçlara bölündüğünde maç başına aldığı ücret 200-250 milyar gibi uçuk bir rakam olan öz evladımız bu konuda başı çekiyor :)

Hüseyine bu konuda bu kadar acımasız değilim abi :) En azından sahada öyle ya da böyle ter döküyor. Şu eleştiriyi yapabilirim ama hüseyin 2 trilyon üzeri alacak bir oyuncu değil. Bu durumda elbette onun suçu yok. Ona bu parayı veren suçlu. Ayrıca hemen sözleşme imzalaması zorluk çıkartmaması övülüyor. Onun yerinde olsam ömürlük sözleşme imzalarım başka yerde o parayı kazanamaz. Umarım aldığı ücretin karşılığını bu yıl verir. Bende bu sayfalardan hüseyine haksızlık yaptığımı yazar ondan özür dilerim.

Yahu Engin Selçuk ne kadar alıyor fb de. Kaç maç oynadı 5 senedir....Futbolda olan şeyler bunlar...Kaldıki yok işte kadroda adam

Bayundur Han
02.07.2008, 20:35
Cok dogru yazmisin, ben Tolga ve gecmisdeki Kalecilerimizden Metin aktas arasinda paralleler görüyorum. Sirf trabzonlu diye takimda tutmak yanis olur. Bence hic gelistirmiyor kendisini, iki ayani da cok kötü kulaniyor. Yan toplarda zayif, ve oyunu hic okuyamiyor. Üstlik Kalecilerde olmasi gereken lider görümünü vermiyor. Tolga bencede gitmeli. Kiralansin en kötü ihtimal, madem kaliteli baska yerde göstersin ve bize güven verecek sekilde geri dönsün.

Aynen oyle. Beraberinde Hasan Ucuncuyude getirse iyi olur. Tolga ne zaman duzelecekte bu kaleye gececek? Ben inanmiyorum. Bir aralar gercekten birseyler olur diyorduk. Sonra o Galatasaray maci. O mactan sonra kendine guvenini kaybetti bence.

Usaklar para tartismasi yapiyor ama birseyi unutuyoruz. Bu takim icin yonetim risk aldi ve belki taraftara cok fazla guvendi. Ama su var futbolda: basari geldigi anda parada gelir. Bu kadronun sampiyonlar ligine katildigini dusunun. Sadece katilmasi 2 milyon dolar para getiriyor. Sonra orada oynayacagi maclar ve oradan gelen stat gelirleri, tv gelirleri ve forma satislari vs. vs. Birazda o yonuyle bakalim. Simdi tamam riske girdik ama basari geldigi anda parada gelir. Ki bu kadronun basarili olacagina inaniyoruz hep beraber. O zaman sorun yok. Birde kadrodaki futbolcular oyle kart futbolcular degil. Olmuyormu? Satariz bir tanesini duzelir olay. Ama her zaman onemli olan basari. Ben buna inaniyorum.

Ha basari gelmezse ne olur? Takim cok zor durumda kalir. Ama bunu yonetimde biliyor. Onun icin risk diyoruz zaten.

Uzunoğlu
02.07.2008, 20:35
Yahu Engin Selçuk ne kadar alıyor fb de. Kaç maç oynadı 5 senedir....Futbolda olan şeyler bunlar...Kaldıki yok işte kadroda adam

fb nin öyle bir lüksü var ama bizim yok

abi hayırdır hasan üçüncüyüde mi savunmaya başladın :)

poetricus
02.07.2008, 20:42
Yeni bir öz evlat kavgası çıkmak üzere galiba.
Cihangirler meydanda ben niye yokum?
Destur!

Erdal
02.07.2008, 20:48
Yeni bir öz evlat kavgası çıkmak üzere galiba.
Cihangirler meydanda ben niye yokum?
Destur!

Bu akşam formumdayım. Yıkamazsınız beni.Serdar Bali den taktik aldım :)))...Hocam şimdi Engin kardeşimiz takmış

Hasan ın aldığı paraya. Parada azmış ben bilmiyordum. Hasan ın yerinde olsam o paraya tekmeye kafa atmazdım ::)

Şaka bir yana takımda iyiler vardı da Hasan ilk 11 e mi girdi....Gerek bunlara Enginim gerek yok :))

Uzunoğlu
02.07.2008, 20:50
Bu akşam formumdayım. Yıkamazsınız beni.Serdar Bali den taktik aldım :)))...Hocam şimdi Engin kardeşimiz takmış

Hasan ın aldığı paraya. Parada azmış ben bilmiyordum. Hasan ın yerinde olsam o paraya tekmeye kafa atmazdım ::)

Şaka bir yana takımda iyiler vardı da Hasan ilk 11 e mi girdi....Gerek bunlara Enginim gerek yok :))

Bu hasanı kimse anlamadı :)

Adam tekmeye kafa atmıyor

Topa kafa atıyor ama bir türlü tutturamıyor :)

Mardinli Davut
02.07.2008, 20:53
. Parada azmış ben bilmiyordum. Hasan ın yerinde olsam o paraya tekmeye kafa atmazdım ::)

:))
İyi akşamlar,para azmış dediniz mesajınızda mesela ne kadar gibi ?

poetricus
02.07.2008, 20:54
Şaka bir yana takımda iyiler vardı da Hasan ilk 11'e mi girdi....Gerek bunlara Enginim gerek yok :))
Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

Abi bir tekmeye kafa atma lafıdır gidiyor be.
Benim hatırladığım hasan daha çok kafaya tekme atardı.
Son dakiakada oyuna girip kart görebilen kaç futbolcumuz var şunun şurasında?

Bu hasanı kimse anlamadı :)

Adam tekmeye kafa atmıyor

Topa kafa atıyor ama bir türlü tutturamıyor :)
Bak bu tespit de güzel.

Erdal
02.07.2008, 21:01
Konu başlığı ne idi :)) yiyeceğiz gene fırçayı...Yaramaz öğrencilere döndüm yahu:)

poetricus
02.07.2008, 21:02
Konu başlığı ne idi?
"Transfer Çılgınlığı - Bütçemiz...Kadro Derinliği mi? "

Travelair
02.07.2008, 21:51
Forumu tenzih ederim ama bu konular öyle karmaşık bir hal alıyor ki bir an Barış Manço'nun hoş bir şarkısı geldi aklıma :) Tekrar forumu tenzih ediyorum :)

Acıh da Bana Vir (1977)

Acıh da bağa vir biraz da oğa vir
Çevir kazı yanmasın aman kız uyanmasın

Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır
Bulguru yağı bulan çorbasın kaynatır
Ya bulamayan gariban omzunu oynatır

Ayağında yok postal başına giyer püskül
Sonradan görmesi meğersem ne müşkül
Ya hiç bir şey bilmemek pilav üstüne keşkül

Ayrana daldır yoğurduna saldır
Selam veğdi gödün mü
Selamı ağmadın mı a...a
Türkünün sonu geldi gari
Haydaaa

Balcının baltası var oduncunun baltası var
Öyle de olur böyle de olur
Avcı vurur turnayı biz çalarız zurnayı

CEMEFKER
02.07.2008, 21:59
TRABZONSPOR 1. TAKIM : ( Bana göre)

1-)Hrvoje Cale – solbek - (Dinamo Zagrep) -750
2-)Remzi Giray Kaçar – defans - (Gençlerbirliği OFTAŞ) -750
3-)Ceyhun Gülselam – defans - (Unterhaching) -750
4-)Gustavo Colman – orta saha - (Germinal Beerschot) -750
5-)Selçuk İnan – orta saha - (V.Manisaspor) -750
6-)Egemen Korkmaz – defans - (Bursaspor) -750
7-)Gökhan Ünal – forvet - (Kayserispor) -1250
8-)Rigobert Song - defans - (Galatasaray) -2000
9-)Tony Sylva-Kaleci-(Lille) -1000
10 - Tolga Zengin -500
11- Recep Onur Kıvrak -500
12 - Tayfun Cora -750
13- Serkan Balcı -1000
14 - Hüseyin Çimşir -1000
15 - Ferhat Çökmüş -500
16 - İbrahima Yatara -1250
17 - Umut Bulut -1250
18 - Barış Memiş -500
19 - Ergin Keleş -500
20 - Adnan Güngör -500
21-)Fatih Altundağ-Orta saha sol kanat-(Hamburg) -250
22-)Sami Büyüktopaç – sol bek – (NEC Nijmegen) -250

REZERV TAKIMI. (Artı eklenecek diğer futbolcular)

1-)İsmail Özeren – defans - (Ç.Dardenelspor) -200
2-)Buğra Erdoğan – defans - (Ç.Dardanelspor -200
3-)Yakup Bugun – kaleci - (Altınordu) -200
4-)Necdet Kaba – orta saha (Akçabat Sebatspor) -200
5-)Zafer Aydoğdu – defans - (Akçaabat Sebatspor) -200
6-)Mustafa Yumlu – defans - (Arsinspor) -200
7-)Selçuk Yıldırım – orta saha - (Arsinspor) -200
8-)Abdülaziz Solmaz – orta saha - (Pazarspor) -200
9-)Eren Görür – forvet - (Pazarspor) -200
10 - Cem Demir* -250

GİDİCİ OLARAK DÜŞÜNÜLENLER:
1 - Hasan Üçüncü *
2 - Erdinç Yavuz*
3 - Daouda Jabi*
4 - Jefferson Galvao

Kabataslak bir hesap yapıldığında takımın toplam yıllık maaş tutarının 20-25,000,000 YTL civarında .Bugüne kadar yapılan transferlerin değeri de 12,000,000 YTL civarında toplam sana etti 35 hadi düz hesap 40 milyon YTL .(Şimdiden söylüyorum hesap makinesi ile ince ince hesaplamadım, kimse boşuna uğraşmasın doğru mu diye, Kaba tabiri ile )

Şimdi yapılan transferlere gelince…………Şöyle bir geçen sezona ve ondan önceki sezonları bakalım. Takımın başta defans olmak üzere kale de dahil mutlaka transfer yapılması gereken mevkileri belli miydi?Yukarıda kırmızı ile işaretli futbolcular takım için olmazsa olmaz, mutlaka alınması gereken mevkilere alınan topçuları mı?............
Kaleci ve defans tamamen değiştirildi, Hüseyin-Ayman ile bu orta saha olmaz deniliyordu, Colman , İstanbul takımlarının kadrolarında görmek istediği Selçuk buraya alındı.Ve genç yetenek Ceyhun ile desteklendi.Bana göre Hüseyinli bir üçleme ile burası tam oturur. Umut yetersiz deniyordu cimbomun uzun zamanlar peşinden koştuğu Gökhan alındı yanına.Bana göre bir sıçrama beklediğim Ergin Keleş bu mevkinin en zorlayacak adamı var elimizde.
Evet şu an için solaçıkta (sağda Yattara’yı dengeleyecek) adam lazım ancak takım içerisinde Barış genç Hamburg’dan alınan Fatih ile burayı kapatabiliriz.Sami’yi solbek alternatifi olarak Hem Fatih’i hem Sami’yi de küstürmemiş oluruz.
Kaleye alınan Tony oynasa oynasa 2-3 sene oynar.Bu süre zarfı içerisinde Onur başta olmak üzere Tolga’da biraz sabretsin artık.Adam bir kere alınmış. Bana göre fiyatı da uygun olduktan sonra isabetli bir transfer tecrübesi ile……Yarın bugün düşünün Tolga veya Onur Allah göstermesin maçlarda yapacakları büyük hatalar ile başta defans olmaz üzere takım üzerindeki meydana getirecekleri etkiyi.Yola koyulduktan sonra da geri dönüşü yok. Beklersin Noel Baba’yı , Faşhing Bayramını , Yılbaşı Tatilini,devre arasını………..

Alınan genç oyuncular da klubün ayrı bir projesidir bana göre. Rezerv takım, A Takımın alt yapısı için pilot takım.PAF Takımı ile çocuk eğlendirmekle olmaz A Takım alt yapısı.

Alınan futbolcular Ersun Hoca’nın uzun süredir takip ettiği oyuncular her şeyden önce genç yetenekler . Genç için risk alınmalıdır bana göre.Ekonomik olarak da fazla bir bedel ödendiğini sanmıyorum.İngiltere’de takımların birçoğunun Rezerv takımları var. Her an A Takıma hazır. Paf takımlarla oynanan futbolun kalitesi, mücadelesi nedir ? Rezerv takımlardaki futbolcular her an hazır adamlar zaten her hafta MAÇ yapıyor.Futbolcu A -Takıma hazır gelecek.Adamı hazırlamak için uğraşmayacaksın 3-4 ay. Ha Paf dışlanmalı , kaldırılmalı mı? Elbet hayır. Ancak Paf, A -Takımın hemen bir altında olmamalı bana göre. Sıralama şöyle olmalı. Alt basamakları dikkate almadan ( Jinyör, minyör , yıldız); PAF TAKIMI, REZERV TAKIM, A- TAKIM.

Risk almaya gelince. Hayatın her alanında risk vardır başarıya ulaşmak istiyorsan. Ayrıca Yönetim de hesabını yapmıştır herhalde . Hacı Bakkal Amca’nın dükkanını işletmiyorlar ………... Ha hesapta bir yanlışlık olur o ayrı bir durum . Zamanında M. Ali Yılmaz’ın yaptığı gibi, Atay Aktuğ Başkanın yaptığı gibi, Nuri Albayrak Başkanın yaptığı gibi

oguzkoc
02.07.2008, 22:47
çok güzel bir yazı, oturdum okudum.. teşekkürler.. fakat listede rezerv takımdan ilk takıma geçecek 2-3 oyuncu var. ayrıca yusuf vs. gibi genç oyuncular sanırsam rezerv takımda oynayacak...

Kasım Hilal
03.07.2008, 01:05
Forumu tenzih ederim ama bu konular öyle karmaşık bir hal alıyor ki bir an Barış Manço'nun hoş bir şarkısı geldi aklıma :) Tekrar forumu tenzih ediyorum :)

Acıh da Bana Vir (1977)

Bulguru yağı bulan çorbasın kaynatır
Ya bulamayan gariban omzunu oynatır

Sonradan görmesi meğersem ne müşkül
Ya hiç bir şey bilmemek pilav üstüne keşkül

Ayrana daldır yoğurduna saldır
Selam veğdi gödün mü
Selamı ağmadın mı a...a
Türkünün sonu geldi gari
Haydaaa

Balcının baltası var oduncunun baltası var
Avcı vurur turnayı biz çalarız zurnayı

Balcının bal tası var..
Bula bula onu buldum işte koca yazıdan..

otuken55
03.07.2008, 01:34

hüseyini vieraya benzetmek futbol katilğidiro bölgede oynayan tüm oyuncular aynıdır(uzun ön liberolar)
sizin benzetmeniz ikisi de gol atıyor diye henry le amatör takım topçusunu benzetmye bnzer

seyyah61
10.07.2008, 06:21
Nerden geliyor bu degirmenin suyu diyenler icin baskan'in yaptigi aciklamayi sonunda bulabildim. Umarim tartismalara bir nokta koyar.

Şener, kulübün iki yıllık alacaklarının tümünü tahsil ettiklerini de ifade ederek, "Trabzonspor'un bir takım reklam girdileri, sponsorluk gelirleri vardı. Bende bir takım girişimlerle bulunarak hem bu senenin, hem de gelecek senenin gelirlerini peşin aldım. Bunlar çok ciddi rakamları oluşturuyor. Bizim yaptığımız transferler iki yıllık transferler. Biz gelecek sezon en fazla iki veya üç oyuncuyu kadroya katmayı düşünüyoruz. Digitürk temliklerini kaldırdık ve buradan da oldukça yüksek bir miktar alacağız. Bizden önceki yönetimin Dijitürk'e koyduğu temlikler bitti. 9 milyon Digitürk'ten, kombineden 5 milyon, sponsorluk gelirlerinden 5 milyon ve 8 milyon 700 bin Euro da Gökdeniz'in satışından gelen geliri ortaya koyarsak toplam 27 milyon Euro ediyor. Bunları hesapladığınızda borcumuz kalmıyor. Geçmişe oranla ekonomik anlamda çok büyük bir yol aldık. Vergiye bir borcumuz vardı onu da taksitlendirdik. Yaptığımız transferlerde futbolcuların paralarının büyük bir bölümünü ödedik. Çünkü Trabzonspor'a gelmenin bir farkı olduğunu hissetsinler" diye konuştu.

Ali Özcan
11.07.2008, 21:35
Nerden geliyor bu degirmenin suyu diyenler icin baskan'in yaptigi aciklamayi sonunda bulabildim. Umarim tartismalara bir nokta koyar.

başkanın bu açıklaması gerçekten rahatlatıcı...transfere çok para verdik...bunu herkes kabul ediyor...gerekmiyor muydu, tabiki gerekiyordu...Yalnız ben yattığım yerden tekmeye kafa uzatmaya devam edeceğim diyen öz evlat kabile lideri Hasan ve kabilenin diğer üyeleri olan Jabi ve geçen sene Sakaryaspordan Süperman olarak transfer edilen Erdinç yavuz kulübümüze yılda 2 milyon YTL ye mal olmaya devam ediyor...

Çözüm...Eğer oynatılmayacaksa Hüseyin dahil...Çözüm...

Doğukan Uçan
25.07.2023, 11:48
Çok transfer trabzonspor'a tarih boyunca hiç bir zaman fayda sağlamadı. Sayısız örneği var bunun. Bütçemiz ölçüsünde kaliteli isimlere yönelmemiz lazım. Yedek kulübemiz de şampiyon olduğumuz sene bile aşırı kötüydü. Bizim için tek çare bütçeye uygun transferler yapıp başarı kovalamaktır.