PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008/2009 Sezonu Şampiyonluk Şansımız...

Sayfa : [1] 2 3

hüseyin toraman
28.06.2008, 23:58
yeni transferlerle şansımız yüksek gibi gözüksede bu sene bence zor ama bu kadro elde tutulursa seneyede eksik yerelere transferlerle birlikte şansımızın daha çok olacağını düşünüyorum

haaaa bide TFF farkı var onuda göz ardı etmeyelim bence

Kalkinmali
29.06.2008, 00:04
biraz zor.. ama yinede neden olmasin? :)

Allah'im insallah bizim yuzume guler :(

Barış Mayda
29.06.2008, 00:04
bu transferlerle en iyi 2 ci oluruz diye düşünüyorum

Uzunoğlu
29.06.2008, 00:06
iyi futbol oynayacağız ve şampiyonluk şansımız yüksek değil. Benim için 2. olmak ile 5. olmak önemli değil ben oynanan futbola bakarım

ARAF
29.06.2008, 00:09
ohoooo siz umutsuz oldukça hiç şampiyon olamayız biraz pozitif enerji beyler

eren_61
29.06.2008, 00:11
şu takıma o kadar para harcandı.biraz daha paraya kıyıp aimarı alalım yürüyerek şampiyon olur bence.haydi başkanım yap bi güzellik daha

Çağatay Özmen
29.06.2008, 00:12
bence bu sene şampiyon olacağız

fındıkoğlu
29.06.2008, 00:12
aımar veya recobayı bekliyoruz başkan;)

TSezgin61
29.06.2008, 00:13
bu sene kas göz arasi sampiyon olmamiz sart...

ister güzel futbol ister gümbürtüye bir sampiyonluk olsun... ama bu sene olmasi lazim...

bu sene olasi bir 2.lik yada 3.lükte, basari sezen bazi büyüklerimiz! bazi saygi deger! insanlarimiz, bunu engellemek isteyecektir...

neden? cünkü bu basari onlarin basarisi degil sadri baskanin basarisi olacak, buna izin vermezler. simdiden basladilar zaten yavas yavas. pusuda bekliyorlar.

o yüzden diyorum, bu sene sampiyon olursak, yine oluruz.... ama kilpayi kacirirsak, birdahaki sene sampiyon olacagini bildikleri icin bunu engellemeye calisacaklar....

Özkan
29.06.2008, 00:16
O zayıf kadrosuyla Sşvasspor az kalsın şampiyon oluyordu. Biz bu yıl neden olmayalım?

Cafer Bulur
29.06.2008, 00:18
sampiyonluk sansimiz var ama cok yüksek degil.
simdilik bir sey söylemek icin cok erken.
bazi mevkiilere takviye gerektigi ortada.kimse 20 transfer yapildi daha ne bekliyorsunuz demesin.
oturmus kadrolari olan rakiplerimize karsilik daha da güclenmeliyiz.
benim sahsi görüsüm sampiyonluk sansimizin yabanci oyuncularimizín gösterecegi performansa bagli olacagi yönünde.
zira zaten kaliteli olan yerli oyuncularimiza yabanci oyuncularimiz da eslik edebilirse bu isi sonuna kadar götürecegimize inaniyorum.

Murat Keçeci
29.06.2008, 00:20
ligde 4 takım olduğuna göre %25%25%25%25 saha dışı faktorlerıde hesaba katarsak bizim şansımız %22%26%26%26

unique
29.06.2008, 00:31
Bir sol açık, iyi bir orta saha oyuncusu ve alternatif bir forvet alırsak şansımız yüksek bence.

macka61
29.06.2008, 00:33
Bir sol açık, iyi bir orta saha oyuncusu ve alternatif bir forvet alırsak şansımız yüksek bence.

sana aynen katılıyorum renkdaşım

robinhood61
29.06.2008, 00:35
şampiyon olma şansımız elbette var. ama ben diğer arkadaşların dediği gibi iyi futbol istiyorum.
gerisi kısmet

Mr.No
29.06.2008, 00:35
Bize bir tane mac cevirebilecek adam lazim. Malumunuz bazi maclari ne yaparsaniz yapin yine sadece böyle adamlar sayesinde kazanabiliyorsunuz. O yüzden 2. oluruz diyorum.

The_Storm
29.06.2008, 00:49
Bu kadar iyi transferler sonucunda kurulan, böylesi geniş ve alternatifli bir kadroya rağmen, "rakiplerimizin kadrosu oturmuş", "şampiyonluk şansımız yok", "ikincilik iyi sonuç" gibi sözler, ya futboldan anlamamaktan ya da rakiplerimizi hiç tanımamaktan kaynaklanıyor. İstanbul takımlarına karşı yeterli mücadele gücü ortaya koyan her takım kazanır, yıldızı olmasa bile.

Elimizdeki kadro iyi hazırlanır ve yönetilirse ligi dümdüz edecektir.

İnanmayanlar, olumsuz fikirlerini kendilerine saklasınlar çünkü çok utanacaklar.

HerYerde
29.06.2008, 00:50
şampiyon olabileceğimizi aslına bakarsanız pek düşünmüyorum çünkü dile kolay 20 transfer yaptık.üstelik şampiyonluk sadece iyi bi takım kurmakla olmuyor.camia içinde birlik beraberlik şart kaldı ki bizim milletimiz çok canlı üstelik kimse alınmasın biraz düşüncesizz.ligin ilk maçı diyelimki berabere kaldık ya da yenildik hemen bi kargaşa çıkar yok 20 transfer olur mu yok zaten ersun hocayla olamzdı bu işte zatengibi.unutmayalım lig uzun bi maraton bunun için takımımıza her zaman destek olalım fenerbahçe 11 puna geriden gelip şampiyon olduu unutmayalım bir de trübünde artı sadece tezahurat yapalım çekirdek çitlemeyelim ve mümkünse bilete para verelim!

HerYerde
29.06.2008, 00:51
gelecek sezon şampiyonu yine 4 büyüklerin kendi arasında oynayacağı maçlar belirler

Muhammed
29.06.2008, 01:18
Bencede gider 10 tane anadolu takımı yeneriz 11. hafta olur fenerbahçeyle oynarız işte o mac bizim kaderimizi belirler. Ki zaten bu kadroyla anadolu takımlarını ters düz ederiz. Birçoğu süperligi iyi bilen oyuncular ve gerekli önemi verecek oyuncular.

matalar
29.06.2008, 01:24
oyunu yönetecek futbolcu eksiğimiz var(örnek fatih tekke ünal karaman). onun için şampiyonluk zor. bide toplama takım hiç birarada oynamamış. uyum sorunu falan mutlaka olur. biraz karamsarız ama geçen sene sivası görünce fikrimiz değişiyor......

Şuayip Aydın
29.06.2008, 01:34
bence bu sene şampiyon olacağız

Adem Erdoğan
29.06.2008, 01:35
Ya tam çıkacaz ya tam batacaz.

Emo91
29.06.2008, 01:36
sansimiz söyle var:

-diger takimlara hic göz bile atmicagiz, yane sadece kendi futbolumuza bakicagiz

- takima cok fazla baski kurmicagiz

- takim basarisiz oldumu yönetimi veya teknik direktörü kovmicagiz, bu bence cok önemli
isterse ersun yanal takimi orta siralarda tutsun, takimi komple yeniledik, adama 3 sene zaman vermeliyiz!!!

- her maca gidip, destegimizle rakibin cigerine baski yapmaliyiz!

- finansyal acidan takima destek cikmaliyiz

- cooook sabirli olmaliyiz

m@rdi
29.06.2008, 01:39
20 transfer yapılmış.

Bu kadar fazla oyuncunun birbirini tanıması,birbirine alışması, belli bir düzenin kurulması uzun zaman alacaktır.

2009'da şampiyonluk beklemek haksızlık olur bence.

lazooo28
29.06.2008, 01:41
bence daha önemlisi sampiyonlar ligine gitmemiz..bize daha cok arti kazandiracaktir mesela 1. para 2. tanitim acisindanda cok iyi olur bizim icin birde gruplari gecersek ..ahhhh ahhh :)

Baggio
29.06.2008, 02:04
Trabzonspor,yöneticiler ve Ersun Yanal cok iyi isler yapti. Bu sene sampiyon olmamiz mucize olur,ve bunlarin bilincesinde oldugunu düsüniyorum,bizimkiler. Ersun Hoca ne düsünmüstür gecen sene???? ("Ya bu takimda hic kimse Futbolu bilmiyor. Bana Genc,yetenekli ve birseyler ögrenmek isteyen Futbolcular lazim. Bunlarin yanina bir kactane tecrübeli isimler katib,iskeleyi kurmak") söylemistir. Eger Asi tutarsa bu takim 2 sene sonra hep ilk 2'ye oynar. Ama bu sene cok zor......Kalite acisindan degil,oturmus Kadro olayindan. Cünkü alismis futbolcularla oynamak daha avantajli.

seyyah61
29.06.2008, 02:13
Kadromuz her ne kadar baslarda zorlanacaksa da, uyum sorunu atlatildiktan sonra diger sampiyonluga oynayan takimlara karsi avantajimiz ortaya cikacaktir ki bu da bu sezon Avrupa'da olmamamizdir. Bu olumsuzlugu lehimize cevirebilirsek sampiyonluk sansimiz hic azimsanmayacak kadar cok.

Sencer Bulut
29.06.2008, 02:17
bu sene sadece iyi futbol gelecek sene kesinlikle sampiyonluk bekliyorum...

martinpetrov
29.06.2008, 02:22
Uyum deniyorda basketbolla ilgelenenler bilir.Nbade Celtics geçen senenin en kötü takımıydı.Takıma birçok yeni oyuncu alındı bu sene şampiyon oldu adamlar.Buna benzer bir örneğide bu sene biz gösterebiliriz.Tabi basketbolla futbol aynı şey değil ama neticede ikiside takım sporu.

şahinler61
29.06.2008, 03:23
20 tane topçu aldık evet ama hepsi kamp döneminden önce daha 2 ay falan var alışırlar birbirlerine

Tanju
29.06.2008, 03:24
hakemleri de yenmemiz lazım neden olmasın!

ilhan
29.06.2008, 03:27
İnanmak başarmanın yarısıdır. Camia olarak inanırsak başarabiliriz!

İlk 3 benim için başarıdır. Kadronun yeni olması bakımından insiyatif kullanıyorum. :) Şampiyonlar ligi hiç fena olmaz hani.

Tanju
29.06.2008, 03:28
güzel futbol oynayalım yeter artık

Emirhan Makul
29.06.2008, 03:29
bakın bu lafımı çalmayın ben buldum :D acı ama gerçek

"Süper Ligde Şampiyon Olmak Koşu Bandında Hoptek Oynamaya Benzer Koşu Bandı Hızlıdır ve Ondan hızlı olmak senin elindedir ancak ne kadar hızlı oynarsan oyna gideceğin yönü o belirler..!"

Bu işin adaleti yok yani adam gibide top oynasak engeller çıkacak bir kere en büyük engel medya medya medya ondan sonra hakem federasyon gelir biz şampiyon olacaksak bu hepsini yenip şampiyon olacağız.

Kemence_61
29.06.2008, 03:31
bakın bu lafımı çalmayın ben buldum :D acı ama gerçek

"Süper Ligde Şampiyon Olmak Koşu Bandında Hoptek Oynamaya Benzer Koşu Bandı Hızlıdır ve Ondan hızlı olmak senin elindedir ancak ne kadar hızlı oynarsan oyna gideceğin yönü o belirler..!"

Bu işin adaleti yok yani adam gibide top oynasak engeller çıkacak bir kere en büyük engel medya medya medya ondan sonra hakem federasyon gelir biz şampiyon olacaksak bu hepsini yenip şampiyon olacağız.

:alkış::alkış::alkış:
aynen katılıyorum medya ve hakemleri yenmemiz lazım.

Hüseyin Çümen
29.06.2008, 04:11
şuan için hücum bölgesinde eksiklerimiz var gibi geliyor bana mesela forvet te alternatif yok orta saha ya bi oyun kurucu yada bir sol açık gerekmekte en azından birisi

ama tabi aldığımız genç yetenekler ve gurbetçiler var onların ne durumda olduunu bilmediim için bilemiycem ama ben busene zaten şampiyonluk beklentisi içerisinde deilim olursakta çok şaşırmam ersun yanal var başımızda :)

kalavara
29.06.2008, 04:25
alternatifli ya da daha iyi bir hücum bölgesi yaratırsak şansımızın en az istanbul takımları kadar olacağını düşünüyorum. ama bu sene için şampiyonlar ligine gitmek benim için yeter de artar bile..

Egemen Yılmaz
29.06.2008, 04:33
Süper Ligde Şampiyon Olmak Koşu Bandında Hoptek Oynamaya Benzer

ççççççççç süper ya

İleli
29.06.2008, 04:59
futbol cocuk oyuncagi degildir kadro iyi takim olabilirsek neden olmasin, hersey oyunculara bagli takim olursalar olur..

leavemealone
29.06.2008, 05:23
Ben busene sampiyonluga inaniyorum ..
Fb o dedeyle hic birsey yapamaz anca feneriumda aragones imzali baston satar .
Gs de sadece yerli topcularla yine sansla sampion olabilecegini sanmiyorum .
Bjk zaten batmis birsey demeye gerek yok ... Yani busene bizim topcular bir birine cabuk isinirsa bu yil kesin sampiyon oluruz diyorum ben .

Samet Berber
29.06.2008, 09:58
Bu yıl şampiyon olacağımıza inanıyorum ama olamazsakta zerre kadar üzülmem çünkü kadronun bozulmadığı takdirde 2-3 yıl içinde şampiyonluk getireceğini biliyorum.

LazAnisT
29.06.2008, 10:01
İstanbul taımlarının yaptıkları bomba transferler ve antrenörleri okudukça neden olmasın diyorum.

Hasan61
29.06.2008, 10:03
niye olmasın kadromuz yeterli düzeyde
ama 2. olup şamp. ligine gitmek yeni kurulmuş bir takım için başarıdır

gugula
29.06.2008, 10:08
Bu sene şampiyon olmalıyız artık. Transferlerimiz bunu elde edebilecek güçte. En kötü 2. - 3. oluruz bundan kimse süphe duymasın.

AKSOY_61
29.06.2008, 10:12
Kadro tamamen yeniden kuruldu.Oturması uzun sürebilir.Uzun sürmese bile o ara kaybediceğimiz puanlar şampiyonluk
adına büyük kayıp olacaktır.Yani ben bu sene şampiyonluk beklemiyorum.
Ama belli de olmaz tabi

Ayhan Çolak
29.06.2008, 10:19
forvet hattında sıkıntı yaşanacaktır. neden bir santrafor daha almıyorlar anlamak mümkün değil. ersun hoca tek forvetle oynayıp üç ofansif orta saha mı kurmaya çalışıyor acaba? en iyi derecemiz şampiyonlar ligi olur diyorum.

Bahadır Şimşek
29.06.2008, 12:47
Bence sezon başında kolay bir fikstürle başlayıp, 3-4 maç üstüste kazanırsak takım havaya girer.
Havaya giren bir takımda uyum sorunu falan da olmaz, yeter ki sezona iyi başlayalım.
Dediğim gibi, 3-4 maçlık bir galibiyet serisi ile başlarsak kimse tutamaz bizi.

ayrıca bu sezon derbi maçlarında da genel olarak bizim kaznacağımızı düşünüyorum.

Kara Mert61
29.06.2008, 12:50
kadronun oturması uzun zmaan alabilir..o yüzden bu sene ilk 3 bizim için başarıdır..oturmuş bi kadroyla seneye şampiyon olabliriz..

cengizbdn32
29.06.2008, 12:57
futbolcu ve teknik heyetin performanslarıma bağlı bence. aldığımız oyuncular kalitesi ortada. formda olurlarsa ve kalırlarsa 1. veya 2. oluruz! inşallahda şampiyon oluruz. öteki takımlardanda birtek fb zorlar bizi..

Berk
29.06.2008, 12:57
2.lik garanti 1.lik nişallah bu sene çok umutluyum ama tek korkum hakemler

İskender YILMAZ
29.06.2008, 12:58
3 tane vasatı aşmış, gerçekten iyi oyuncu alırsak, bir sol açık, bir ofansif orta saha ( 10 numara da denilebilir ), bir de alternatif forvet, lig başlamadan şampiyonluğun en büyük favorisi biz olmuş oluruz.. ilk 5-6 haftayı da iyi geçersek o kadroyla ( 5 haftada 12 puan olabilir ) büyük ihtimal şampiyonuz diyebiliriz.. tabi büyük şanssızlıklar olmazsa ilerleyen zamanlarda.. sezonu kapan sakatlık, hakem, takım içi kargaşa vs. gibi.. inşallah şampiyon oluruz, ne kadar mükemmel olur yahu..

machi_61
29.06.2008, 13:00
Bence Allahın izniyle en kötü 2. yiz bu sene. :D

Onur Civelek61
29.06.2008, 13:04
Ah ah Trabzon'um şampiyon olsada Türkiye kutlama görse:) Şampiyonluk şansımız en az İstanbul takımları kadar var.Fb,Gs bir adım önde diyebilirim.Bjk yı saymıyorum şuan çok kısmetli takım.İyi bir kadroları yok bence.

Bize gelince 20 yeni oyuncu.20side birbirinden değerli.Bu oyunculardan 7-8 belkide daha fazlası ilk 11 de oynıcak gibi görünüyor.Kamp dönemi iyi geçer sakatlıklarla boğuşmaz ve Ersun hoca oyuncuları iyi motive ederse şampiyonluk görülebilir.Ama bu sene şampiyon olamazsak niye olamadık demeyiz.ilk 3 bence başarıdır şuan...

Atakan
29.06.2008, 13:05
http://www.metacafe.com/watch/1368359/

2008-2009 Sezonu
"Efsanenin Geri Dönüşü"
olarak hatırlanacak

Serhat
29.06.2008, 13:07
Futbolda Şampiyonluğun 3 Önemli Etkeni vardir...
Bunlar :
1. Ruh
2. Kalite
3. Şans ...

2cisi Tartişilmaz... Transferlerin hepsi birbirinden kaliteli...

3cüsü Bu Büyük taraftarin duasi ve kenetlenmesiyle gelecektir mutlaka...

1ciside (ve Bence en önemlilerinden) Teknik heyetin ve Futbolcularin işi .. Ruhlarini ortaya koyarsalar Şampiyonlugun geleceğinden şüpem yok.. Daha çok taze bi örnek var GS'nin şampiyonluğu gibi Önemli olan takim aşisinin ve ruhunun bir kimliğe bürünmesidir....

Allah yar ve yardimcilari olsun ... Bize Bu Mutlulugu yasatacaklar insallah ... Şampiyon olacağız ve hasret Dinecektir Allah'in izniyle...

ARAF
29.06.2008, 16:11
başkan bizi hakemlere ezdirmezse şampiyon oluruz neden olmasın
olmasak ta canları sağolsun yeterki güzel futbol oynasınlar
nasıl hollanda şampiyon olamadı ama beğenildi

h@msi61
29.06.2008, 17:21
Bu kadar buyuk beklenti beni korkutuyor acikcasi...

crazyman_61
29.06.2008, 17:23
bu kadar yeni oyuncuyla iyi iş çıkarmak biraz zaman alabilir hayırlısı olsun

ccd6167
29.06.2008, 17:33
devre arsına kadar yarış ıcınde olupta devre arasında nokta transfer yaparsak eksık yerlere bence hiç de zor değil.

Oğuzhan Fidan
29.06.2008, 17:36
transferler trabzonu tekrar korkulu bi deplasman haline getireceği kesin hatta atmosfer yakalanırsa avni akerde hiç puan kaybetmeyiz.. 2.cilik ve şampiyonluk şansımız oldukca yüksek yeterki yüreğini koyarak oynasınlar !

hakanhan
29.06.2008, 17:41
sampiyonun kim olacagini kimse kestiremez.. sampiyonlugun en buyuk adaylarindan bir tanesi trabzonsporum..

Cafer Bulur
29.06.2008, 17:43
yeni sezonda en büyük hedefimiz sampiyonlar ligi olmali.
bu kadar transferlerle saglanacak bir 2.lik basari sayilmalidir.
eger hedefimiz sampiyonlar ligi ve zirve olarak belirlersek takimin üzerinde olusabilecek sampiyonluk baskisini da biraz olsun azaltabiliriz.

Gökhan ÖZDEMİR
29.06.2008, 17:49
bence umudumuzu kesmiyelim ama çokta havalanmyalım.belli olmaz bu işler.ama ben inaıyorum seizde inanın.

Uluhan
29.06.2008, 17:51
- Bir Sol acik transferiyle yada yapilan transferlerden birinin iyi bi sekilde o bolgeyi doldurmasi
- Umut ve Gokhan ikilisininin herhangi bir sekilde sakatlanmamasi ve Eren Gorurun oldukca iyi cikmasi

Bence yukarida ki durumlar olusursa, oldukca yuksek..

The Legend
29.06.2008, 18:12
şampiyonluk çok zor yarıştan kopmayalım yeter

alper*
29.06.2008, 18:27
ben bu sene şampiyonuz diyorum.

Berk
29.06.2008, 18:31
Yahu toptan çakmayan bjk bile ligi şampiyonun 3 puan gerisinde bitiriyor biz ligin başında havayı yakalarsak rahat ilk 2

Emiroğlu
29.06.2008, 18:38
yeni sezonda en büyük hedefimiz sampiyonlar ligi olmali.
bu kadar transferlerle saglanacak bir 2.lik basari sayilmalidir.
eger hedefimiz sampiyonlar ligi ve zirve olarak belirlersek takimin üzerinde olusabilecek sampiyonluk baskisini da biraz olsun azaltabiliriz.

Kesinlikle katılmak ile beraber yine de şampiyonluk şansımız hiçte az değil bence.
Lakin 3 sülük rakiplerime baktığımda bir sürü yorumlar getirebiliyorum.

febe de Emre ile Alex kesinlikle anlaşamayacaklar.Bir takımda 2 çıban başı olmaz.Ayrıca ikiside sol ayak.Ayrıca ve ayrıca şimdiden 10 numara tartışmaları başladı bile.Ayrıca ve ayrıca ve ayrıca Emre zannetmiyorum ki sakatlıklardan tekrardan kurtulsun.Ha , artık birde Aragonez problemi var.Futbolcular ile ne kadar güzel (!) geçinebildiği aşikar ! Bknz David Villa , Torres...

Gayse de de yeni hoca telaşı var.Lincoln problemi hat safhada...En büyük rakibimiz olduğunu düşünüyorum...

Bejeke ye gelince.Çok sallamıyorum , şansta vermiyorum...

Şampiyonluk yolunda , kendi takımımızdaki olası uyumsuzluk - yerel basın - etkilerini bir saniyeliğine dışarı bırakırsam , en büyük engel ANADOLU KULÜPLERİNİN 3 İSTANULDAN ALAMAYACAĞI PUANLAR olduğunu düşünüyorum...

Bu yüzden , kayseri olsun , Sivas olsun , adam akıllı transferler yapmaları ve dişli takım olmaları , bizim sıyrılmamız için daha güzel bir ortam hazırlayacaktır..

Yine en önemli etkenlerden bir tanesi , ara döneme , zirveden kopmamak olarak girmek , olduğunu düşünüyorum.

Şunu da eklemeden edemeyeceğim....Sağolsun yönetim ki , yukarıda ki öngörülerim gerçekleşmez ise , ligi 3 . bitirirsek , yıllar sonra diyebileceğim , Canınız Sağolsun , diye...

okg_53
29.06.2008, 18:40
Allahın izni ile büyük ihtimalle ilk 3,sonraki sene şampiyonluk diye düşünüyorum.

Burak_52
29.06.2008, 19:20
arkadaşlar ne 2 liği kafaya oynamalıyız diye düşünmemeiz lazım
sivas bile o kadroyla şampiyonluğa oynadıysa bizde bu taraftar bu kenetlenme olursa şampiyonluk hayal değil

Kasım Hilal
29.06.2008, 19:52
Ben bu yıl takımdan sadece takım olabilmesini istiyorum. Hemen şampiyon olması en azından benim için büyük bir olasılık gibi görünmüyor. Top oynayalım, rakiplerimize kiminle oynadıklarımızı sezdirelim yeter. Ha şampiyon olduğumuzu görürsem şaşırmam da. Zira kurulan kadronun kalitesi şüphe götürmüyor..
Neyse. Tahminim 3. 2. ya da 4. bitireceğimiz üzere.. Yüksek ihtimal verdiğimi başa yazdım..

Murat Acar
29.06.2008, 20:16
Geçen yıl o şartlarda gese şampiyon olduğuna göre bizim bu yıl olmamamız için bir sebep göremiyorum.Baktımda çok kişi karamsar şampiyonluk için Hiç hoşuma gitmedi açıkçası..
İNANMAK KAZANMANIN YARISIDIR BİZ İNANDIK HAYDİ TEK VÜCUT OLALIM 7 DE 7 YAPALIM

Osman Yavuz
29.06.2008, 20:24
Bu seneki şampiyonluk şansımızı gs ve bjk'den fazla görüyorum.Özellikle beşiktaş'ın bu sene çok gerilerde kalacağını düşünüyorum.Galatasaray sistem takımıdır.Ne yapacağı belli olmaz.Yarıştan kopmazlar.Fenerbahçe gs ve bizim aramızda geçer şampiyonluk yarışı.Fenerbahçe ve bizi 1 adım önde görüyorum açıkçası.

Onur Civelek61
29.06.2008, 21:24
Yahu toptan çakmayan bjk bile ligi şampiyonun 3 puan gerisinde bitiriyor biz ligin başında havayı yakalarsak rahat ilk 2

Ama o bjk o kadar kısmetli bi takımki senelerdir.Kör,topal oynuyorlar,taraftarı arkalarına alıyorlar.Ligi ilk 3 de bitiriyorlar...

Kasım Hilal
29.06.2008, 21:27
Bu seneki şampiyonluk şansımızı gs ve bjk'den fazla görüyorum.Özellikle beşiktaş'ın bu sene çok gerilerde kalacağını düşünüyorum.Galatasaray sistem takımıdır.Ne yapacağı belli olmaz.Yarıştan kopmazlar.Fenerbahçe gs ve bizim aramızda geçer şampiyonluk yarışı.Fenerbahçe ve bizi 1 adım önde görüyorum açıkçası.

Baki'den kurtuldu Beşiktaş..
Sağ kanatta sorunları zaten yoktu..
Solda da adam aldılar ve Üzülmez'i de kestiler..
Galatasaray çok bocalar ama Beşiktaş bu sene dikkat edilmesi gereken bir takım bence..
Bobo satılırsa ve yerini doldurmazlarsa o zaman onların da şansı çok azalır tabi..
Onun dışında bayağı iyiler..

Travelair
29.06.2008, 21:29
Takım olarak kolej havası yakalamamız, hakemlerin ve sakatlıkların çok yolumuza çıkmaması durumunda şampiyonluk şansımızı yüksek görüyorum. 2 ukala teknik direktör değiştirdi, diğer ukala ise yönetim sorunları yaşıyor

hüseyin1975
29.06.2008, 21:42
Gecen Sezona bakarak biraz daha fazla:p

Kondak
29.06.2008, 22:15
Kesin biziz yaa 100%65 biziz:D:D:p

mensure 61
29.06.2008, 23:00
Allahım inşallah

ApoCaN28
29.06.2008, 23:00
Uyum süreci iyi giderse bizim şansımız bayağı bi yüksek olabilir...

Tunç Tosun
29.06.2008, 23:16
http://www.metacafe.com/watch/1368359/

2008-2009 Sezonu
"Efsanenin Geri Dönüşü"
olarak hatırlanacak
Bu müthişmiş ya.

Hamdi Karamahmutoğlu
29.06.2008, 23:47
Guzel bir sezon olacak.
Formanin hakki verilsin yeter, sampiyonluk elbet gelir.

Serdær
29.06.2008, 23:50
Şampiyonluk şansımız % vurursak.

%15'dir.

Hasan Ayvenli
29.06.2008, 23:54
aurelio'nun bizden fenere gittiği sezon fener yeni yapılanmayla şampiyon olmuştu. gs geçen sene aynı şekilde.
olabiliriz de işler yolunda giderse. ama beklemiyorum bu sene. yine de yabancıların performansına da bağlı tabi. kapalı kutu olarak gördüklerimiz özellikle

hüseyin toraman
30.06.2008, 00:04
Şampiyonluk şansımız % vurursak.

%15'dir.

ligde TRABZONSPOR-bitli japon köpeği-gay spor-fitnefesat bahçe haricindeki takımların şampiyonluk şansı bile % 15 dir sen olmama şansımız diyecektin galiba yanlış yazdın sanırsam

Onur
30.06.2008, 00:12
Şampiyon olursak sürpriz olur. Çünkü 15-20 yeni futbolcuyla bunu ilk sezonda başarmak tam anlamıyla sürpriz...

Serdær
30.06.2008, 00:23
ligde TRABZONSPOR-bitli japon köpeği-gay spor-fitnefesat bahçe haricindeki takımların şampiyonluk şansı bile % 15 dir sen olmama şansımız diyecektin galiba yanlış yazdın sanırsam

Yok yok doğru yazdım hocam,

Şampiyonluk şansımız iyimser bakarsak %15 dir.

Hüseyin İlkin
30.06.2008, 02:10
%61 :D

Bizim takımı,rakip takımları görmeden demek zor şuan için.Ama ben umutluyum,hem de çok.

Hüseyin Çümen
30.06.2008, 02:20
ben %10 diyorum

el_conquistador
30.06.2008, 02:20
Şampiyon olursak sürpriz olur. Çünkü 15-20 yeni futbolcuyla bunu ilk sezonda başarmak tam anlamıyla sürpriz...

Arkadasim hakli. Takim bir kendini bulmasi zaten cok zaman alacak. Önemli olan zaten takim oyunumuz nasil olacak? Eger as oyuncular sakatlanirsa, yeríni doldurabilecekmi? Takima kim liderlik yapacak (Hüseyin o konuda ne yazikki Fatih'in yerini dolduramadi, birde Gökdenizi kaybettik gecen sezon)? Camiamiz (yani taraftar, yönetim, basin) ne kadar sabirli olacak, ne kadar destek olacak?

Gördügünüz gibi soru isaretleri cok. Ama gercekten kaliteli oyuncularimiz var, ve cok cok iyi bir hocamiz var. Yönetim taraftarlari memnun edebilmek icin cok sey yapiyor. Biz onlarin degerlerini biliriz insallah ve takim kötü gitsede destek veririz. Sampiyonluk hemen zor ama basariya ac ve genc bir takim ile cikacagiz sezona. Ersun hocanin dedigi gibi ilk önce hedefimiz Avrupa Kupasi ve takim oturduktan sonra ilerki sezonlarda zirveye oynariz insallah.

Kasım BEKTAŞ
30.06.2008, 09:49
eğer aşı tutarsa büyük ihtimalle şampiyonuz...
önce bir işe inanacaksın sonra başlayacaksın...
önce biz inanalım ki futbolcular inansın...

7 geliyor 7 ya le le ya le le

surmeneli_keles
30.06.2008, 09:54
herkesın bıkere sampıyonluga ınanması gerekıooo ınanmayanlar arkadaslarr varr buyuzden soyluyorum
ben sampıoynluga ınanıyorum her sene parolamız sampıyonluk olmustur kımı sene cok yaklastık kımı sene cok uzakta bıtırdıkk ama yıllarda bıle ınanmıstıkk bu yıl nıyee ınanmayalımmm
biz yanı tarafta futbolcular ve yonetımm şampıyonluga ınanırsa bu iş olurrr

UğuR
30.06.2008, 09:58
Sezon öncesi transferde doğru işler yaptık.Takımda uyum sağlanabilirse ve iyi bir sezon öncesi hazırlıklja şampiyonluğa oynarız.Fikstürün de çok önemi var.İyi başlarsak havayı yakalarsak neden olmasın.

Dursun Kaplan
30.06.2008, 10:27
Geçen seneLere göre yüksek bir şansımız oLduğu kesin..

Takımımıza ve hocamıza güveniyoruz...

Hadi bakaLım...

ilteriş
30.06.2008, 10:27
%25 şampiyon oluruz.%75 İstanbul takımlarından biri olur.

Tolpaş61
30.06.2008, 11:13
sezona nasıl başladığımız ve futbolcuların sezon sonuna doğru pisikolojik durumları çok önemli.neticede song ve serkan balcı hariç şampiyonluk heyecanı yaşayan yok.yabancı futbolculardan istediğimiz verimi alabilirsek şampiyonluk şansımız çok yüksek.
tolpaş61 derki "içimden birses bu sene olacağız diyor"

Özgür MERCAN
30.06.2008, 11:46
trabzonspor her zaman şampiyon adayıdır bu sende beklerim gelecek senede ondansonraki senede asla umudum sevincim yitirmeden beklerim sonuçda anadolunun en büyüğü biziz yok 4. olur yok 2. olur bunlar hikaye her zaman şampiyonluk içişn oynayan bi takımız

Ö.Hamsi
30.06.2008, 11:54
şampiyonluk şansımızı %10-15 ler gibi gören arkadaşlar, takımın yeni kurulduğunu uyum sorunu yaşayabilecekleri düşünerek diyorlargaliba.

bence trabzonsporun şampiyonluk şansı diğer bütün takımlardan fazla.Tamam gerçekçi olmak lazım belki ama bu adamlar yeni topçu olmadı.Çoğu, milletin peşinde koştuğu adamlar ve uzun bi süre beraber çalışcak kamp yapacaklar,hazırlık maçları yapacaklar.Uyum problemi olcağını hiç sanmıyorum.Süper bi kadro var hep kaliteli oyuncular.Göreceksiniz şampiyonluğun en büyük adayı biziz.
Şansımız en az%50

Cem Balcı
30.06.2008, 12:19
şampiyonluğun bu sene geleceğine inanıyorum.şampiyonluk olmasa bile en kötü ihtimalle 2. olarak ligi bitirebileceğimizi tahmin ediyorum.

yönetim yapacağını yaptı;sıra yanal ve topçularda.

erhank
30.06.2008, 14:09
Hakemler adam gibi mac yönetsin, kesin sampiyonuz.

malik5461
30.06.2008, 14:37
bende bu seneki kadar takımı ve taraftarı şampiyonluk havasına girmiş örmemiştim galiba bu sene hasret bitecek ayrıca daha önceki yıllarda söylenen şampiyonluk stresi muhabbeti bu sene olmaz çünkü dışarıdan yani süper lig dışından baya oyuncumuz var uzun lafın kısası bu yıl işi bitirecez inşallah:dansmuz:

yns_emre61
30.06.2008, 14:46
%5 ............

Mayls
30.06.2008, 15:31
Bence hedefi Sampiyonluk olarak belirlemek biraz yanlis olur. Oldukca genc ve tecrübesiz bir kadromuz var ve "Sampiyon olacagiz" demek gencleri baski altina alacaktir. Bence hedeflerimiz kisa vaadeli olmali. Örnegin ilk 5 macta 13 puan, ondan sonraki 5 macta 12 puan toplamak gibi.

Hedefi Sampiyonluk olarak belirlemezsek sampiyon olabiliriz bence.

Ö.Hamsi
30.06.2008, 18:28
%5 ............
yok %1.....
naptın kardeş

İrfan KUMAŞ
30.06.2008, 18:31
yüzdesi falan yok
bu sene şampiyonuz Allahın izniyle

TSezgin61
30.06.2008, 18:35
her deplasmandan sonra ciceklerle karsilamamiz lazim, yenilsekte yensekte...

her mactan sonraki ilk idmanda moral acisindan taraftarlar coskusu olmasi lazim...

artik futbolcu taraftardan korkmasin, takimla taraftar bir olsun...

MehmetGÜRSOY61
30.06.2008, 20:19
KESİN şampiyonuz ya başka yolu yokk ezip gecicez bu sene :D

Murat TONBUL
30.06.2008, 23:06
bi iki maç puan kaybından sonra desteklemezsek olmaz bu iş.
ama bu takıma sabırla sürekli destek verirsek en kötü 3. oluruz bu sene.
seneye de direk kafaya oynarız.ne olursa olsun tam destek.

hüseyin toraman
30.06.2008, 23:36
her deplasmandan sonra ciceklerle karsilamamiz lazim, yenilsekte yensekte...

her mactan sonraki ilk idmanda moral acisindan taraftarlar coskusu olmasi lazim...

artik futbolcu taraftardan korkmasin, takimla taraftar bir olsun...

bi iki maç puan kaybından sonra desteklemezsek olmaz bu iş.
ama bu takıma sabırla sürekli destek verirsek en kötü 3. oluruz bu sene.
seneye de direk kafaya oynarız.ne olursa olsun tam destek.

hep destek tam destek

aktan61
01.07.2008, 00:34
bu yıl uyum sağlanırsa ilk 3,seneye bir iki takviyeyle şampiyonluk.

Adil ÖZGÜR
01.07.2008, 00:38
İlk 3 gayet mantıklı,
Şampiyonluk mucize değil, neden değil;
Türkiyede oynanan futbol'u bu takımımız iki kere oynar da ondan,
Hakemleri yenebilirsek Şampiyonuz unutmadan,

Çetin
01.07.2008, 00:40
mücadeleci bir takım oalcağımız aşikar. ha şampiyon oluruz olmayız. ama şu kesin olmalı ki bu takıma her koşulda destek vermemiz gerekiyor.

ATSIZ
01.07.2008, 22:25
%33.3............

Fatih Ay
01.07.2008, 23:05
bu sene üçüncü yada dördüncü sırada bitiririz bence...

Ercan DEMİR
01.07.2008, 23:14
Şans diye birşey yok. Bu sene şampiyon olacağız işte o kadar..

Ümit Küçük
01.07.2008, 23:16
3 oyuncuyla sampıyon oluruz iyi bir forvet iyi bir sol acık iyi bir on numara

hüseyin toraman
03.07.2008, 22:34
İlk 3 gayet mantıklı,
Şampiyonluk mucize değil, neden değil;
Türkiyede oynanan futbol'u bu takımımız iki kere oynar da ondan,
Hakemleri yenebilirsek Şampiyonuz unutmadan,

cumapazarlı
03.07.2008, 22:54
bence diğer istanbul takımlarından daha cok şansımız var.cünkü bi yattara gibi mac kurtaracak adamları yok!cünkü gelecek vaadeden vede 2010 dünya kupasına en az 8 futbolcu vereceğiz bu yüzden şampiyonluğun en favorisi biziz.favori olmak elbet şampiyon olmak değildir.fakat başarıya ac süper yeteneklerimiz var.bizi utandırmayacaklarından eminim.

OKANIZM
03.07.2008, 22:56
valla lige iyi bir giriş yapalım kesin şampiyonuz ahanda buraya yazıyorum

lazzz61
03.07.2008, 22:58
bu transferlerle en iyi 2 ci oluruz diye düşünüyorum
1. NIN BIZDEN DAHA İİ OLACAGINI NERDEN BILIYORSUNN

robinhood61
03.07.2008, 22:59
ben de buraya yazıyorum 9.haftaya kadar lider olursak şampiyonuz :)

cumapazarlı
03.07.2008, 22:59
yattaraya 2.kaptanlık ve iyi transfer parası verildi.bu sene tam yattaranın senesi olacak.cünkü orta alan bilhassa defanstan oyuna güzel toplar girecek ve yattara cok asist yapacak.

stormtiger61
03.07.2008, 23:00
Beyler yapmayin etmeyin Allah rizasi icin. 20 tane futbolcu transferi yapti bu takim. Nasil hemen sampiyonluk beklersiniz? Evet 25 seneden beri bekliyoruz fakat bunun suclusu bu futbolcular ve bu yonetim degildir. O yuzden muhtemel bir olumsuzlukta onlari suclamayin. Yapmayin bunu.

Kubilay ŞAHİN
03.07.2008, 23:04
ben ilk sezondan şampiyonluk beklemem ama gelirsede hayır deme fakat bunun oturması için zaman + başarı gerekli (başarı derken en azından bi uefa veya türkiye kupası)... ama Allah sonumuzu hayır etsin inşllah sezonu hayırlı bi şekilde tamamlarız.... ben bu tff ve hakemlerden yana sıkıntım var bu huzur onlar vaya başka faktörler bozabilir...

cumapazarlı
03.07.2008, 23:04
yav sivasspor bile toplama takım yaptı ilk senesinde kendi evinde istanbul takımlarından ikisini yense şampiyon oluyordu.hala bazı arkadaşlar yok cok transfer yapıldı futbolcuları baskı altına almayalım filan gibi acıklamlar yapıyor.yav beyler bu futbolcular cocuk değil.hepsi birer profesyonel.hemen hemen hepsi trilyonlar alıyor.bedavaya aldığımız bir topcu varmı allah aşkına.futbolcuyu baskı altına alacaksınki hangi takımda oynadığının vede hedefinin birde taraftarın beklentilerinin farkında olacak.cimbom 7 tane direk genc oyuncu takviyesi yaptı şampiyon oldu.biz cok daha iyilerini aldık şampiyonluktan bahsedelim biraz.yok ben takımımı ilk 4 içine yakıştırıyorum diyernler varsa saygı duyarım ancak saygııı!

afsbahar
03.07.2008, 23:05
Ben buyıl şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.

OKANIZM
03.07.2008, 23:06
ilk 6 hafta cok öenmli ordaki havayı bir tutturalım ondan sonra buldozer gibi biceriz 3 genc istanbul kızlarını

mrt_tpc61
03.07.2008, 23:06
Şampiyonluk şansımız %50 :(,inş haksız çıkarım da %100 olur:)

cumapazarlı
03.07.2008, 23:08
hayatımda şansa hiç inanmadım inanmamda.beceri varsa bide kısmetin olursun şampiyon.

omondoles
03.07.2008, 23:50
Ben buyıl şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.

abi z kordinatını vermedin :))))) ... olurda senin adrese gelmek istersek nasıl bulacaz :D:D:D:D

28TS61
04.07.2008, 02:34
arkadaslar kendimizi lütfen bu sene sampiyon olcaz diye havalara sokmayalim, bu sene hedef takimi duzgun bir sekilde rayina oturtmak ve ilerki seneler icin iskelet kurmak,

sampiyon olcaz diye yola cikarsak ve sampiyon olamayinca bu kadro ile olamiyorsak hangi kadro ile sampiyon olcaz diye kendimizi üzer dururuz. bence bu sene ilk 3 garanti diyorum, tabiki sampiyonluk olursa büyük bi sürpriz ve basari yakalamis oluruz

tekrar diyorum lutfen kendimizi sampiyonluk havalarina sokmayalim

BORDOMAVİ52
04.07.2008, 09:11
Allah izin verirse tabikide şampiyonluk ama taraftar olarak takımın daima arkasında olmamız gerekiyor...

Tayfun
04.07.2008, 09:13
%65 diyorum :)

tisan61
04.07.2008, 09:46
istedinmi yok yoktur
yeterki isteyelim

Murat Acar
04.07.2008, 11:01
arkadaslar kendimizi lütfen bu sene sampiyon olcaz diye havalara sokmayalim, bu sene hedef takimi duzgun bir sekilde rayina oturtmak ve ilerki seneler icin iskelet kurmak,

sampiyon olcaz diye yola cikarsak ve sampiyon olamayinca bu kadro ile olamiyorsak hangi kadro ile sampiyon olcaz diye kendimizi üzer dururuz. bence bu sene ilk 3 garanti diyorum, tabiki sampiyonluk olursa büyük bi sürpriz ve basari yakalamis oluruz

tekrar diyorum lutfen kendimizi sampiyonluk havalarina sokmayalim

İnanmak başarmanın yarısıdır.Biz bu takımın şampiyon olacağına inanıyoruz ve inanmayanlarıda inanmaya davet ediyoruz.ha bu demek değildirki bu takım şampiyon olmazsa bizler desteğimizi esirgeyeceğiz.Biz her halükarda takımına sahip çıkan en zor dönemlerde bile bu takıma destek veren taraftarlar olmalıyız.Şampiyon olmalıyız olmak içinde tepeden tırnağa her zorlukla savaşmalıyız Herşeyden önce biz kendimize inanmalıyız...BAŞARACAĞIZ BUNA İNANIN YETER...

61karadenizli61
04.07.2008, 11:26
eğer yeni alınan oyuncular birbirine uyum sağlarsa bence bu sene şampiyon biziz

Keleşoğlu
04.07.2008, 11:33
biraz bu takıma sabır 3 sene ersun yanala sabır yönetime destek sampiyonluk gelecektir

Halil Atalay
04.07.2008, 11:34
bana kalırsa %70 gibi kalan %30 kayıp ise T.F.F dur ne yapacağı belli değil ş.....lerin

Adem CAKIR
04.07.2008, 11:42
Bu sene sonuna kadar yarışın içinde olacağımızı ümit ediyorum.
Bu yıl şampiyon olurmuyuz? Hiç hayal gibi durmuyor ancak yinede olamazsak üzülmem.

Bu takım 3 sene içinde istikrarlı bir şekilde banko şampiyonluğa yürür.
Rakibinide hakeminide dize getirecek bir hüvviyete bürünür hiç merak etmeyin.
Yeterki bu yönetim anlayışı devam etsin...

M.S.SOFU
04.07.2008, 13:55
%95 bence. geri kalan %5 lik kısımda hakemlerin hata yapma payları işte. arada şike şaibe karışırsa filan .yoksa hakkımıza kalsa %100 yanlış anlaşılma olmasın :D.

Ali İhsan
04.07.2008, 14:29
Şampiyonluk için gereken şartlar bellidir, camiada ve takımda şampiyonluk havasının oluşması, kadroda iyi giden işleri bozacak olayların olmaması ve şampiyonluk yoluna giden camianın önüne koyulacak muhtemel takozlara dayanıklı olması.

Şampiyonluk havası oluştu buna eminim hepimiz hemfikiriz.

Kadroda bu dakikadan sonra oyuncu kaybı olmaz diye umuyorum, uzun süreli ciddi sakatlıklardan Allah korusun diyorum. Ayrıca huzur bozucu oyuncu transferi de olmaz inşallah.

Son kısımda ise bizim 1996,2004,2005 yıllarında önüne geçemediğimiz bir sorun var. Aslında bu madde ilk maddeyle çok ilişkili ama benim hatırladığım 96 yılında çok ciddi bir şampiyonluk havası oluşmuştu. Bu konuda önceye nazaran biraz rahatım çünkü başımızda işinin ehli bir başkan ve yönetim var.

Haydin uşaklar, rasgele!

Ahmet Kuru
04.07.2008, 14:35
Şampiyonluk her sezon olduğunu gibi bu sene de istiyoruz,ama olamadığımızda şaşırmam...
Benim ümidim bu takımdan 2009-2010 ve sonrasındaki yıllarda... Bu kadroya her yıl düzenli bir iki takviye ile çok şeyler yapacağımıza ve uzun yıllar lige ambargo koyacağımızdan eminim... Yeter ki şimdiki birlik ve beraberlik olsun..

MeNdaKkaDukKa
04.07.2008, 14:38
Gönül isterki sezonu mutlu bir sonla bitirmek özlenen Şampıyonluğun gelmesi bunu inanın en az sizin kadar istiyorum...
Umut etmekten dua etmekten başka çaremiz yok İnşallah olacak busene bu hasret bitsin ama zor önemli olanda zoru başarmak değilmidir...

Sinan Ayaz
04.07.2008, 14:40
arkadaslar daha yeni yapılanma içinde takım siz ilk sezondan şampiyonluk beklerseniz devamlı biz daha çok bekleriz şampiyonlugu bu takıma 2-3 yıl sabretmemiz şart ondan sonra rekorlar gelebilir tabi bunda bizim sabrımızın çok buyuk önemi var

Adem Köse
04.07.2008, 14:41
Biz bu sene şampiyon oluruz,şampiyonlar ligine gider orda başarılı olamayız.Sonra ki sene yine şampiyon oluruz o sene şampiyonlar liginde eh işte biryerlere geliriz.Daha sonra ki sene yine şampiyon oluruz finallere kadar gider başarılı oluruz.Daha bir sonra ki sene yine şampiyon oluruz bu sefer şampiyonlar liginde final oynarız.Artık daha sonradan takımı yeniler en baştan yeniden devam.:D

mensure 61
04.07.2008, 15:02
% 60 diyorum ama inşallah % 100 olur :D

ts artvinlee
05.07.2008, 16:02
bence ilk 3'e gireriz

bordolumavi61
05.07.2008, 16:07
3. luge kesin gözüyle bakıyorum lig uzun maraton oldugu için şampiyonluk hakkında net bir düşüncem yok ama inşalalh şampiyon oluruz

master yoda
05.07.2008, 17:15
Ligde tek başımıza oynamayacagımız için rakipleri konuşalım diyorum
Sivası saymıyorum bile onlarınki saman aleviydi
Kayseri-Beşiktaş-Galatasaray-Fenerbahçe sizce hangisi en güçlü rakibimiz?

Berk
05.07.2008, 17:18

GS ve FB en güçlüleri..;)

yns_emre61
05.07.2008, 17:19
edit..........

kocaman61
05.07.2008, 18:11
kayseri ve sivası rakip olarakmı görüyosunuz onların havaları geçen seneydi fb ve gs ile kafa kafaya gideriz

Trkz61
05.07.2008, 18:13

Bence GS'nin kadrosu FB ve diğerlerine göre daha kuvvetli oldu.2 yıldız transferi daha yapacaklarmış.Bu sene bizim rakipler GS ve FB zaten.Bunlardan birini geçersek sezonu iyi bitirmiş oluruz bence.

hakanhan
05.07.2008, 18:21
turkiye liginde 18 takim var kendini saymazsan 17.. 100 /17= 5.8 simdiye kadar 4 sampiyon takim cikmisdir 5.8*4=23.2 trabzonun sansi 23.2 dur.. :D

omondoles
05.07.2008, 18:42
Bu sene bende takımdan şampiyonluk beklemiyorum, en azından hayal kırıklığına uğramamak için böyle düşünüyorum ama geçen yıl sivası görünce istemeden neden olmasın diyorum :)

yns_emre61
05.07.2008, 18:43
kaybolan itibarımızı kazanmak için ilk 2 sıra içinde olmamız gerekir

master yoda
05.07.2008, 18:51
Bence önemli olan ne kadar iyi oldugumuz değil rakiplerimizden iyi olmamız.Sizce hangi rakibimiz bizim ilerimizde yada gerimizdi

tsmetu
05.07.2008, 19:23
Kafaya oynayalım yeter.

yaranozlu
05.07.2008, 19:28
kafaya oynarız kesin bence, GS,FB ve Bjk de hakemlerle ayakta kalırlar, 4 lü mücadelede moralini bozmayan, sabırlı olan kazanır. Kayseri ilk 6ya giremez sanırım, Sivassa muhtemelen küme düşer, şuan son derece zayıf bi takımla 1-1 berabere, hayatınızda görebileceğiniz en zayıf takıma karşı bile pek bişe yapamıyorlar. Ama biz bu Sivası iki maçta da 5lememiz gerekir. Bence derbi maçları da çok önemli olacak bu sene, o maçlarda en çok puan toplayan bence şampiyon olur. 6da 6 yapsak ne güzel olur :)

AKSOY_61
05.07.2008, 19:28

Aslına bakarsak fb nin kadrosu bu ligi güle oynaya şampiyon bitirir.
Ama ya t.d leri avanak çıkıyor yada futbolcular kendini bırakıyor.

Gs ise kadrosu fb kadar şahane olmasa da yüreğiyle oynuyor.

Bjk bi türlü dikiş tutturamıyor.Yönetimden kaynaklanan sorunları her zaman baş gösteriyor

Bu sezonda gelecek sezonda rakiplerimiz her zaman 3 istanbul takımı olur.Ne kadar fazla sorunları olursa olsun bi şekilde şampiyonluğa oynarlar

Cafer Bulur
05.07.2008, 19:42

Bjk bi türlü dikiş tutturamıyor.Yönetimden kaynaklanan sorunları her zaman baş gösteriyor

Bu sezonda gelecek sezonda rakiplerimiz her zaman 3 istanbul takımı olur.Ne kadar fazla sorunları olursa olsun bi şekilde şampiyonluğa oynarlar
zaten bu 3 rakibimizden ikisini gecip sampiyonlar ligi derecesi elde edersek basari sayiliriz.
daha fazlasina ise hayir diyemem!

Burak
05.07.2008, 20:29
Bızden baska adaymı var : )

Can basten
05.07.2008, 20:57
Rakibimiz her zaman olduğu gibi yine Fenerbahçe olur derim. Onları geçersek, ki bence geçeceğiz, şampiyonluk bizimdir. :tsmeşale:

Gökhan ÖZDEMİR
05.07.2008, 20:58
şuanki kadro bjk den iyi bence şampiyonluk şansımınız bilmem ama uefa yada şampiyonlar ligine gideceğimzie inanıyorum

oguzkoc
05.07.2008, 22:41
Rakibimiz her zaman olduğu gibi yine Fenerbahçe olur derim. Onları geçersek, ki bence geçeceğiz, şampiyonluk bizimdir. :tsmeşale:

aurelio yerini dolduramazsalar fb değil şampiyonluk 3. bile olamayacaktır... tek rakibimiz gs olacak...

Trkz61
05.07.2008, 23:14

Yahu bırak Allah aşkına FB'nin kadrosumu şahane?

AKSOY_61
05.07.2008, 23:18
Yahu bırak Allah aşkına FB'nin kadrosumu şahane?

Evet bizim lig standartına göre çok iyi kadroları var.
kötü kadroya sahip olduklarını söylemessin inşallah:)

Trkz61
05.07.2008, 23:21
Evet bizim lig standartına göre çok iyi kadroları var.

Bence yok.Hele Aurelio gittikten sonra hayatta yok.GS'nin daha iyi kadrosu var.Biz eğer 3-4 tane kaliteli yabancı alırsak seneye bu ligin en büyük şampiyonluk adayı oluruz.

İskender YILMAZ
06.07.2008, 01:24
herşeyi hesapladım ve bu kadroyla ve diğer faktörlerle şansımız %22.2348.. aksini iddaa eden buyursun kanıtlasın.. :)

İskender YILMAZ
06.07.2008, 01:33

gayseri bişeyler yapar eder ve bi şekilde ilk 5 ' e girer bence yine bu sene.. en kötü ilk 6.. fenerin ve gaysenin kadrosu gerçekten bayağı bi iyi ve oturmuş birer kadro.. fenerdeki topçular kaç senedir birbirleriyle oynuyor, gayse de öyle sayılır.. jimnastiksipor hücum hattı olarak türkiye'nin en güçlüsü ama geçen sezondan kalan bariz bir savunma sorunu vardı, hem takım halinde hem bireysel olarak.. onu da 3 tane gevur aldılar, heralde çözecektir onlar.. bide tuna ' yı aldılar.. ve önlerindeki cisse de çok önemli ve yararlı bir oyuncu bence.. sağda serdar özkan, solda tello, forvet arkası delgado, ilerde bobo holosko çok iyi bir hücum hattı.. tello pek üst düzey bi adam değil ama geçen sezonun ilk yarısındaki gibi oynarsa çok yararlı olur.. açıkcası bence 3 ezik rakibimizin kadrosuda şuan itibariyle bizden iyi ve oturmuş.. çünkü en azından 1 yıl birbiriyle oynamış futbolculardan oluşacak takımlarının iskeleti.. ama biz sıfırdan bi takım kurduk.. ama iyi başlarsak, iyi bi düzen oturtursak, bi aksilik olmazsa, uyum sorununu olabildiğince çabuk aşabilirsek, biraz şansımızda olursa ve 3 eziklerle yapacağımız maçlardan en az bi 9 puan toplayabilirsek şampiyonluk neden olmasın..? bu saydıklarım çok fazla mı bilmiyorum ama umutlu olmak için yeterince sebebimiz var.. hayde trabzonspor'um..

Serhat
06.07.2008, 02:46
Gs ve Fb nin teknik heyeti daha yeni göreve geldi bu büyük bi avantaj bence ...

Fb'nin Futbolcularina bakiyorsunuz hemen hemen takimin iskeleti hep Brezilyali... Bence Ziconun gitmesi onlari tetikleyecek ve büyük ihtimalle deivid alex ve digerleri küseceklerdir...
Alex bi ropörtajda "yenisini görelim Teknik direktörün"gibisinden sitemli konusmustu ;)

Gs ye gelince... Hakan iyi bi abiydi... Büyük ihtimalle Arda'da yolcu ... onlari götüren bi manada yürekli top oynamalariydi... ayrica onlarinda TDleri yeni ve gecici gibide görünüyor...

Bjk'yi saymiyom bile dagilmaya basladi ve bence Ertugrul Saglamin isi degil bu isler.... ;) Hem yaptiklari tranferler hakkinda pek iyi referanslarda yok ... Birisi Söyleydi Sanirim meshur Sivok hakkindaydi... "Onu Hava limaninda vurun böylece güzel bi sezon gecirirsiniz." :D

Gelelim Bize... Hersey ortada... Takim iskeleti güzel ve kaliteli isimlerden olusuyor en azindan yukaridaki eziklere göre daha iyiyiz... Tek eksik sey uyum Sorunu onuda Ersun Yanal halledecektir eminim... ee Taraftarda bütünlesti... Deplasmanlarin en korkulusu görünen suanda kim ? ;) Bence bunca olumlu sey bizim lehimize iken Neden 7 Olmasin ;) Sonuna kadar inaniyorum Allah'in izni ile 2008-2009 Sezonu TRABZONSPOR diye altin harflerle yazip sabaha kadar horon ve kolbasti oynicam istanbulda :D

Onur Civelek61
06.07.2008, 03:11
Fb:Zico'nun gitmesi bana görede olumsuz bi hava yaratır.Aurelio'nun gideceği söyleniyor.Gitse fb büyük bir hamalı(iyi anlamda) kaybeder.Alex biraz daha etkisiz kalır.Maldonadoyla ön libero yürümez...Aragones'in duyduğuma göre sözleşmesinde 4 aylık bi süre zarfında kovulursa 6 milyon euro gibi bi tazminat alıcağı söyleniyor.Kötü giderlerse baştan mecbur devam ederler...

Gs: Arda takımda kalırsa Kewell'da eski günlerine dönerse orta sahaları çok çok iyi olucak.Lincoln'le birlikte gerçi kaç maç oynar 10-15 maç oynar mı paso sakat:) ama en ciddi rakibimiz gs bana göre...

bjk: Kampa kavgayla başladılar defansa yaptıkları takviyeler kapalı kutu...Geçen sezon son dk golleriyle çok güldüler ama bu sezon şans onların yanında olmayacaktır...

Bizim defansı Türkiye'de kimsenin defansına değişmem Serkan,Song,Egemen,Giray,Cale taş gibi bi defans görüntüsünde eklenecek isimlerde var tabi...Orta sahamız hücuma dönük bi oyuncu daha alınırsa o da tamamdır.Forvet ise Umut-Gökhan ikilisi iyi arkadaşlar anlaşırlarda çok gol atarız diyorum.Kalemiz emin ellerde Tony,Tolga,Onur hepsi iyi.Şampiyonluk şansımıza gelince camiadaki heyecanla birlikte 1 adım önde gözüküyoruz ama oynamadan maç kazanılmıyor tabi ilk 3'ü zorlarız.Rakipleri korkuturuz.Bu sene olmasada 3 sene içinde şampiyonuz buna inanıyorum...

Onur Akyüz
06.07.2008, 03:26
febe'nin kadrosu hiçte öyle düşündügünüz gibi mükemmel degil bence,özellikle morelyo giderse ciddi sorun yaşayacaklardır.Aragones aşısının tutacagı da kesin degil hatta bence zor..
beceke 4 büyük arasından en erken havlu atan takım olacak diye düşünüyorum,kadro zaafiyetlerinin dışında müthiş bir idari boşluk-yetersizlik var,taraftarı yönetime çok tepkili,2 hafta başarısız sonuç alırlarsa tepetaklak olurlar..
geyse diğer 2 eziğe nazaran biraz daha sağlam duruyor,skibbe soru işareti sadece..zaten oturmuş kewell'a güçlenmiş bir kadroları var..

bize gelirsek,şuanki hava çok iyi,çok umut verici.futbolcuların uyum sorunu filan yaşayacağını düşünmüyorum..Ligin ilk 5-6 haftasında güzel bir hava yakalarsak sonuna kadar zirveyi kovalayabiliriz bence.Tabi bizim rakip takımlar dışında,hakemler,medya ve federasyonla da mücadele etmemiz gerekiyor çünkü şuanki havadan istanbul ezikleri ve medyası çok tedirgin.Ellerinden geleni yapacaklardır.
Gayseri de yine ilk 5'e oynar,istikrarlı,güzel futbol oynayan bir takım ve zor bir deplasman olur,başkada birşey olmaz.Yeni stadları,iyi bir yönetimi ve iyi bir kadroları var ama TARAFTARI yok..

Düşüncelerimi özetlersem;

Geyse.....1
febe-TRABZONSPORUMUZ....2-3
gayseri-beceke.......4-5

ama inşallah şampiyon oluruz tabi..Allah'ım nooolurrrrrr...:D:D

Kazım Uzunboy
06.07.2008, 08:23
...Rakipleri korkuturuz.Bu sene olmasada 3 sene içinde şampiyonuz buna inanıyorum...

Tam olarak benim düşündüğümde bu :)

Fatih Bayrakdar
06.07.2008, 11:00
Bence en güçlü adayız

Hasan61
06.07.2008, 11:12
gs ve fb ile yarışırız
kayseri ve sivas rakip bile olamaz
8taşta artık box branşına yönelsin

Tayfun
06.07.2008, 11:14
gs ve fb ile yarışırız
kayseri ve sivas rakip bile olamaz
8taşta artık box branşına yönelsin

Haklısın Sivas rakip bile olamaz özellikle akşamki intertoto maçını izledikten sonra belki çok eksikle çıktılar ama berbat futbol sergilediler...

Trkz61
06.07.2008, 11:17
Sivas bu sene ilk 10 a giremez.Belki küme bile düşebilir.O dandik takım karşısında bile üst üste 3 pas yapamadılar.

Kazım Uzunboy
06.07.2008, 11:17
Burada Sivas'ı yorumlamak bile onlar için büyük gurur olmalı..

Berk
06.07.2008, 11:31
Formadaki logomuz aşağıda ve küçük bu sene yine şampiyonluk şansımız az bu formayla şampiyonluk hayal..

TSezgin61
06.07.2008, 11:56
Formadaki logomuz aşağıda ve küçük bu sene yine şampiyonluk şansımız az bu formayla şampiyonluk hayal..

vayy beee:eek: yani hangi takimin formasi güzelse omu oluyor sampiyon...

daha dur ozaman, 4 ayri formamiz var daha, belki onlari sonradan oyuna sokarsak sampiyon olabiliriz...

Erdogan
06.07.2008, 13:44
her yil insallah sene ye oluruz dedigimiz sene olur insallah

surmeneli_keles
06.07.2008, 13:51
bu sene cokk cekısmelerı gecıcekk derbılerı kayıpsız atlatanın sampıyon olcagıı bı sne olcak gıbı gozukuooo.....bu da bız oluruz insallahhh:)

Muhammed KOÇ
06.07.2008, 14:26
şampiyonluk şansımız kesinlikle var.. sayısal oranla ifade etmek istersem %25 derim ..

Trkz61
06.07.2008, 16:05

Saçmalamışsın.

Seda
06.07.2008, 17:09
Yapilan transferlere bakacak olursak ve tabii ki kadro yapisi bozulmazsa üst siralarda etkili bir Trabzonspor görecegimizi saniyorum..

Bekleyip görecegiz ama bence de en güclü adaylarin arasindayiz.. :rolleyes:

7.. 7.. 7.. :tsmeşale:

Ömer SEVİNÇ
06.07.2008, 17:11
Bence 0. Yeni kurulmuş bir takımız. Bu takımdan tek beklentim Avrupa kupalarına katılması. Hangisi olduğu farketmez..

Eğer yeni transfer yapmazsak hücum hattında ciddi sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum..

Murat TONBUL
06.07.2008, 17:16
Bu işler biraz da şans gerektiriyor.
eğer şansımız da yaver gider sakatlıklarla uğraşmazsak şampiyonluk ihtimalimiz çok yüksek.

Murat TONBUL
06.07.2008, 17:19
eğer şampiyon olmak istiyorsak ilk yarı sonunda lider olamasak bile liderle aramızdaki farkın 6-7 yi geçmemesi lazım.biz ikinci yarılar daha çok puan toplayabiliyoruz.ilk yarı lige iyi başlayıp yarıştan erken kopmamamız lazım.ikinci yarı zaten tutamazlar bizi.sezon boyunca 6 derbiden de minimum 12 puan çıkarmamız da şart ayrıca.

cabri
06.07.2008, 17:45
Benim bu sezondan tek beklentim takım olabilmek ve avrupa vizesi almaktır. Şampiyonluk hedefi bu yaş ortalaması biraz erken sayılır. Takım baskı altına girerse normal gelişimini gösteremez... Ne yapacaklarsa kafaları rahat yapsınlar. İlk senenin günahı olmaz.

Uğurtan
06.07.2008, 17:50
Bu sene için düşük olduğunu düşünsemde neden olmasın da diyorum.. Ancak lige iyi başlayıp istikrarımızı olabildiğince çabuk yakalamlıyız.. Ve yukarda da bir arkadaşı bahsettiği gibi ilk yarıyı ilk 3 içinde az puan farkıyla kapatırsak kendi şansımızı kendimiz yükseltiriz dye düşünüyorum..

master yoda
06.07.2008, 19:42
Bence şampiyonluk ihtimali olan 5 takımdan en yüksek 4. ihtimal bizimki

Hüseyin Şahin
06.07.2008, 21:57
Ula uşaklar haboyle konuşmayın daaaaa.bizim ölümüz bile her sene kafaya oynar.bu sene kesin şampiyonuz başka biihtimal söz konusu bile olamaz. trabzon şampiyon olamaz diyenler günün pardon ayın hatta yılın espirisini yapmş olur.
Escezmi gürlücezmi bilmem ama ortalıgı birbirine katıcağımız kesin

Cafer Bulur
06.07.2008, 22:29
ligin ilk yarisini minimum kayipla atlatirsak her sey olabilir.
yeni bir takim oldugumuz icin ilk maclarda zorlanabiliriz.
skor bakimindan bu maclari kayipsiz gecersek önümüz acilir diye düsünüyorum.
bir de su acidan düsünüyorum:yillardan beri hep seneye seneye sözleriyle kendimizi kandirdik.
iyi bir yönetim,iyi bir teknik kadro,iyi bir futbolcu kadrosu ve sampiyonluga susamis olan camia güclerini birlestirirse nedén olmayalim diyorum.
hedef sampiyonluktur.bunu gizleyemeyiz.
oluruz veya olamayiz.ama bu yarisin icinde sonuna kadar olmaliyiz.

Hamdi Karamahmutoğlu
07.07.2008, 02:15
Sampiyonluk sarkimiz cok degil.
Gercekci olmamiz lazim, uyum suresine bagli.
Ama 21 yeni transfer.
Yeniden isna edilen bir takim.
Tamami dunya yildizi olsa bile zor.

Hakanbostan
07.07.2008, 02:24
bence bu sene şampiyonluk şansımız %20 falandır. tahminlerime göre ilk ikiyi eziklerden GS ve FB paylaşır (büyük ihtimal FB) bizim için üçüncülüğü öngörüyorum. ki böylesine yeni ve genç bir takım için gerçek bir başarı sayılır. 8taş a gelince kaptanların kavgası ardından çıkan delgadonun ispanyol klubü ile anlaşması vs.vs. beşiktaş en iyi ihtimal 4-5. liğe oynar. ilk beşteki dier takım ise kayseri olacak gibime gelior... bekelyip göreceğiz ama olurda Ahmet çakarın tabiriyle bir mucize gerçekleşirse (ki neden olmasın) inş şampiyon oluruz...

master yoda
07.07.2008, 09:05
Gerçekçi ol,imkansızı iste
Che Guavera

Faruk BERBER
07.07.2008, 10:24
Konyaspor TD Raşit Çetiner bu sezon şampiyonluk yarışında Trabzonspor ve 8taşı daha önde gördüğünü söylemiş.Bence Trabzon kısmı doğru fakat ben 8taş yerine gs nin bizi zorlayacağını düşünüyorum ve yarış bu iki takım arasında geçecektir.Fb yarışa erken veda edecek :)

Hasan61
07.07.2008, 10:31
bu kadro bozulmadan devam ederse ve gerekli yerlere 1-2 transfer yapılırsa 2 sene sonra çok büyük şampiyonluk adayı oluruz

TSelif
07.07.2008, 10:32
Lige iyi başlarsak moralli olursak ve inanırsak o gazla şampiyon oluruz biz :)

Selman
07.07.2008, 10:45
Bu sene için düşük olduğunu düşünsemde neden olmasın da diyorum.. Ancak lige iyi başlayıp istikrarımızı olabildiğince çabuk yakalamlıyız.. Ve yukarda da bir arkadaşı bahsettiği gibi ilk yarıyı ilk 3 içinde az puan farkıyla kapatırsak kendi şansımızı kendimiz yükseltiriz dye düşünüyorum..

Uğurtan tahmin et niye senden alıntı yaptım?Tabi ki yine sana katılmıyorum.:)

Birincisi; bu sene bu yeni kadrodan şampiyonluk beklentim yok.Temiz ve güzel futbol kafi gelir.İkincisi; bu takım geriden gelip şampiyon olamaz bence.Mutlaka önde götürmemiz lazım.Geride olduğun zaman büyük maçlar tecrübe ister, takdir edersiniz ki birkaç futbolcumuz dışında tecrübesiz bir takım olacağız.Ama önde götürürsek o özgüvenle ve taraftar desteği ile karşımızda durmaları zor olur.İlk yarıyı 1 puan farkla da olsa önde kapatmamız gerekiyor.

Ömer TOPAL
07.07.2008, 13:00
şampiyonluk zor degil..kolay ve hayret ettiğim şey bu kolay şeyi biz neden yapamıyoruz..çok basit ya çık tüm maçları al şampiyon ol :) öyle ümitsiz konuşmayın beyler...bir kişiye 40 kere deli derse n deli olurmuş...

Trkz61
07.07.2008, 13:37
şampiyonluk zor degil..kolay ve hayret ettiğim şey bu kolay şeyi biz neden yapamıyoruz..çok basit ya çık tüm maçları al şampiyon ol :) öyle ümitsiz konuşmayın beyler...bir kişiye 40 kere deli derse n deli olurmuş...

Şampiyonluk Trabzonspor için hiçte kolay değil kardeşim.3 İstanbul takımını birden alt etmek çok zor ama Sadri Şener'den çok ümitliyim.

master yoda
07.07.2008, 18:15
gs:iyi(kesinlikle çok iyi değil)ve oturmuş kadroları var.Her mevkide yeterli adamları var.Çok da sıkıntıları yok
fb:gerçekten iyi oyuncuları var ama takımda düzen hakgetire.Yeni hoca geldi.Tüm bunların deivid in sakatlığı gerçekten olumsuz etkileyecektir onları
bjk:ertugrul saglam ın 2.senesi olması avantaj.Fener gibi onlarında düzeni yok ama bunlara ragmen holosko-bobo-delgado-nobre-tello-cisse gibi kaliteli oyuncuları var.

sonuç olarak takım uyum süresini erken atlatırsa 3 ünüde geçmek mümkün bence

Selçuk Aydın61
07.07.2008, 18:25
2 tranferle şampiyonluk için en iyi adayız 10 numara ve arternatif forvet hakemleride alt edriz kaç golumuzu yerlerki 1 fazlsını atarız

Harun_ayar_ts
08.07.2008, 11:00
hersey futbolculara baglı ama taraftarda görevini yerine getirsin

Bayundur Han
08.07.2008, 11:14
Ben ligin ilk yarisi bitmeden sampiyonluk konusmaya karisiyim. Insallah yoneticilerimizde bunu yapmaz. Serkan Balci'nin dedigi gibi supriz sampiyon olalim:D

Onur Civelek61
16.07.2008, 10:53
TS'de başarının anahtarı sabır
16 Temmuz 2008 / 09:13
Dilmen, Trabzonspor'da başarının anahtarının sabır olduğunu vurgulayarak köşesinde şunları dile getirdi:

Dün Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde Can Bartu Trabzonspor'a yer vermişti. Bugün de Milliyet Gazetesi'nde Rıdman Dilmen Trabzonspor ile ilgili şunları yazdı.

Dilmen, Trabzonspor'da başarının anahtarının sabır olduğunu vurgulayarak köşesinde şunları dile getirdi:

Başarının anahtarı sabır!

Kesinlikle heyecan verici bir takım yarattılar. Burada Trabzon camiasına düşen çok önemli bir görev var. Şu kelimeyi çok ciddiye alsınlar: Sabır. Ersun Yanal'ın çok doğru olan kısa demecine de katılıyorum: “Şampiyonluk süreci başladı.”

Televizyon yorumlarında ben de dahil birçok yorumcu takımları değerlendirirken üç büyükler diye gireriz, sonra aklımıza hemen Trabzonspor gelir ve dört büyükler diye değiştiririz. Çünkü Trabzonspor tarihine baktığımızda hemen saygı duyarız ve dört büyüklerin arasına ekleriz.
Trabzon efsanesinin son bölümünde futbola başlamıştım. 81-82 sezonunda Boluspor'a geldim, profesyonel olarak. Futbolcu arkadaşlarla fikstürü önümüze alıp kendi kendimize puanlar belirlerdik. Samimi olarak söylüyorum; Trabzon deplasmanlarına hep sıfır yazıyorduk. Hatta espri de yapıyorduk; “Avni Aker'de korner bile atamayız.” Gerçekten de Boluspor ile gittiğimizde takımda bir tedirginlik olurdu. Hatta bir maç öncesi uzun süre gol yememiştik. Takım rekora gidiyordu. Maç başladı daha 2. dakikada golü yedik. Öylesine yoğun baskı oluşturuyorlardı ki, gerçekten puan almak zordu. Kızılderili gibiydiler. Bir çok şampiyonluklar yakaladılar. Ancak birkaç sezon dışında uzun yıllardır zirveye ortak olamadılar.

'Trabzon'a yakışmıyordu'
Samet Aybaba döneminde Fatih Tekke bir Adanaspor maçı öncesi Gaziantep'ten transfer edildiğinde tekrar çıkış yakaladılar. Ve birkaç sezon şampiyonluğa oynadılar. Arada kupa şampiyonlukları (Ziya Doğan zamanında) da var tabii. Ama son birkaç yıldır sıradanlaşmaları Trabzon'a yakışmıyordu.

Kötü sezon geçirmelerine rağmen arada kazanılan üst üste bir iki maç bile taraftarın stadı doldurmasına yetiyordu. Kongre oldu, Sadri Şener ve ekibi geldi. Biz de merakla bekliyorduk, ne olacak diye. Merakımızı fazlasıyla giderdiler. Kabuk filan değişmedi, komple takım değişti. Ciddi harcamalar yapıldı. Niye böyle oldu diyemiyoruz çünkü böyle bir devrime ihtiyaçları vardı. Gözüken o ki sanki bu yönetimi daha önce yakalasalar, ne Fatih, ne de Gökdeniz giderdi. Ekonomik sıkıntılardan Gökdeniz ve Fatih'i satarak kurtulmaya çalışan bir kulüpten, ekonomik olarak risk alan bir kulüp hüviyetine büründüler. Kesinlikle heyecan verici bir takım yarattılar. Ersun Yanal'ın çok doğru olan kısa bir demeci var; “Şampiyonluk süreci başladı.”
Takımın ihtiyacı olan iyi oyuncular alındı. Ciddi harcamalar yapıldı. Bol alternatifli bir kadro kuruldu. Trabzonspor gerçek bir deplasmandır. Ancak zor deplasman özelliğini kadro zaafı yüzünden son dönemlerde kaybetmişti. Artık oradan puan almak yine zorlaştı. Onları bundan böyle yukarılarda görebileceğiz gibi geliyor.
Burada Trabzon camiasına düşen çok önemli bir görev var. Şu kelimeyi çok ciddiye alsınlar: Sabır. Çok yeni bir kadroları var. Bu yüzden zamana ihtiyaç duyacaklar. Ama öyle iyi bir kadro yaptılar ki, çok fire vermezler. Özellikle de sezon başında. Ama uzun vadede düşünürsek beklemek lazım.

'Ben takımdan ümitliyim'
Gökhan Ünal, Umut, Yattara gibi önemli hücumculara sahipler. Yıllardır yaşadıkları savunmanın göbeğindeki sıkıntıları çözdüler. Öyle çözdüler ki, yokluktan sıkıntı yaşanırken, çokluktan sıkıntı olacak. Giray, Egemen, Song ve Ceyhun ile oynamak bir şans. Çok tecrübeli Song savunma orgazinasyonunda saha içinde antrenörlük yapacaktır. Önlerinde Selçuk çıkış yapan yerlilerden birisi. Hüseyin ile birlikte orta sahadaki paniği kaldıracaklardır. Şimdi daha organize olacaklar. Ben açıkcası Trabzonspor'un geleceğinden ilk kez ümitliyim. İnşallah başkan ve yönetim bu harcamaların karşılığını alırlar.
Ersun Yanal ilk gittiğinde Ziya Doğan'ın performansının altında kaldı. Ama eleştirirken yutkunuyorduk. Çünkü uzun süreli projeler için gitmişti. Projenin temeli atıldı. Ersun Yanal bence kulüp takımlarındaki performansıyla değil milli takımdaki daha kontrollü, daha dengeli performansıyla çalışmalı. Çünkü kulüp takımlarındaki Ersun'u hatırladığımızda maçların sürekli gidip geldiğini, girdikleri pozisyon kadar verdiklerini gördük. Şimdi savunma kurgusu oturmuş, orta saha oyuncuları daha iyi pas yapabilen, hücumda bitirici isimleri olan bir ekip var. Bunun için de sabır lazım. Yabancıları bilmediğim için yorum yapamayacağım. Onu zaman gösterecek.

Bahattin Aydın
16.07.2008, 14:01
bu ene şampiyonluğun en büyük adayı biziz neden mi ?

--Trabzonspor tam bir takım olmuştur artık..yönetimiyle taraftarıyla futbolcusuyla tam bir bütünlük içinde.Şu an Türkiye'de bu kadar birliktelik içinde olan hiç bir takım yok..
--Tüm camia olarak şampiyonluğa inanmış durumdayız
--Şampiyonluğu bu kadar çok isteyen futbolcu,yönetim ve taraftar hiç bir kulüpte yok

Cagdas Topal
16.07.2008, 14:04
Bu sene cok iyi top oynayalım yeter şampiyonluk istemem ama şampiyonluk bekleriz diger senelerde haberiniz olsun :alkış:

Egemen Yılmaz
16.07.2008, 14:05
Rıdvan Dilmen çok doğru söylemiş.

Sabretmemiz lazım, ne olursa olsun sabır...

Sinan Ayaz
16.07.2008, 14:06
ilk yıl şampiyonluk hayal arkadaslar bizim takıma biraz sabretmemiz lazım insallah önümdeki yıllarda avrupada bile çok basarılı bi takım izlicez ama bu yıl bence ilk 3 ü zorlarız

Cagdas Topal
16.07.2008, 14:08
ilk yıl şampiyonluk hayal arkadaslar bizim takıma biraz sabretmemiz lazım insallah önümdeki yıllarda avrupada bile çok basarılı bi takım izlicez ama bu yıl bence ilk 3 ü zorlarız
şampiyonluk hayal degil ama kolay da degil ben zaten bu sene şampiyonluk beklemiyorum takımdan ama bize ilerki seneler için umut vermelerini bekliyoruz işte ozaman ersun hocanın sözü devreye girer ' sampiyonluk süreci baslamıstır '

eminbayram
16.07.2008, 14:10
avni akerde kaybedilen puanlar şampiyonluk yüzdemizi belirler bence..herşey olurda Trabzonda maç kaybedilmesine tahammül edemiyorum..

H.A.Y
16.07.2008, 14:42
şampiyonluğa oynamak da biraz tecrübe işi hani....bizim kadromuzda da şampiyonluk yaşamayı bırak şampiyonluk yarışına girmiş fazla oyuncu yok..geçen sene sivasın istanbul takımlarıyla yaptığı maçları gördük...ister istemez baskı oluşuyor şampiyonlukta yarışırken ve bu baskıyı kaldırmak da her zaman kolay olmuyor...

en iyisi gizliden gizliye şampiyon olmak :)

mustafa başar
16.07.2008, 14:45
bu gidişle %80 diyorum valla :D

Cafer Bulur
16.07.2008, 14:46
avni akerde kaybedilen puanlar şampiyonluk yüzdemizi belirler bence..herşey olurda Trabzonda maç kaybedilmesine tahammül edemiyorum..
zaten sampiyonluga oynamak icin önsart icsaha maclarini kazanmamiz.
bu yapabilirsek önümüz baya bir acilacak.
gecen sene sivas örnegini de hatirlarsak ic saha maclarini minimum kayipla atlatirsak sampiyonluk icin epey yol katedecegiz.
derbiler haric anadolu takimlariyla oynayacagimiz 14 macin en az 11 ini kazanmamiz lazim.

Tayfun
16.07.2008, 16:36
Bu sene illede şampiyon olalım diye bi beklentiye girmiyorum , girmemeliyizde yeni oluşan bi takımız ve bayağı bi zamana ihtiyacımız var... Bu sezon seyir zevki versinlerde sonraki sezonlarda şampiyonluk şansımız dahada artar....

alper*
16.07.2008, 16:40
bir kere kafadan 17*3=51 puan olacak.
sonra dışarıda da 9 galibiyet.9*3=27
78 puan bizi bir yerlere getirir.
:)

leavemealone
02.08.2008, 01:46
Şampiyonlar Liginde 2009 dan itibaren Değişikliğe Gidiliyor

Şampiyon doğrudan katılacak
UEFA, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası’nın statülerinde 2009’dan itibaren değişikliğe gidecek.
Şampiyonlar Ligi’nin genel yapısında temel bir değişiklik yok ve eleme turlarının ardından gruplarda 32 takım 4’erli 8 grupta mücadele edecek. Ancak gruplara doğrudan katılan takım sayısı 16 yerine 22’ye çıkartılacak. Böylece UEFA sıralamasında 10 ve 12. basamaklar arasında yer alan ülkelerin şampiyonları, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara doğrudan yani ön eleme oynamadan katılma hakkına sahip olacak.

UEFA Kupası’nda ise 1. tur ön elemeye dönüştürüldükten sonra 48 takım 4’erli 12 gruba bölünecek. Gruplarda ilk ikiye giren takımlar Şampiyonlar Ligi’nden gelen 8 takımla yollarına devam edecek. Statüdeki bu değişimin Türkiye’ye de önemli yansımaları olacak. Öncelikle UEFA klasmanında 11. sırada bulunan Türkiye’nin Avrupa kupalarına katılan takım sayısı 4’ten 5’e yükselecek.

Süper Lig şampiyonu, 2009-2010 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde gruplara ön eleme oynamadan doğrudan katılacak. Süper Lig ikincisi ise ikinci ön elemeden itibaren Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak. UEFA Kupası’nda ise kupa şampiyonu 4. ön elemeden itibaren mücadele etmeye başlarken, lig üçüncüsü 3., lig dördüncüsü ise 2. ön elemeden itibaren Avrupa’da ter dökecek.

Bu yüzden bu sezon Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan takım gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde gruplara doğrudan katılacağı için 2008-2009 sezonu her zamankinden daha çetin bir mücadeleye sahne olacak.

----------------------------------------------------

Sampiyon oldukmu sampiyonlar ligine direk katilabiliyoruz .. Iyi baslayip iyi bitiririz insallah ..

Mustafa AYDIN
03.08.2008, 00:29
Ben bu sene ilk iki yi garanti gibi görüyorum...

Recep Alkan
03.08.2008, 00:44
eger bızı bu sene rahat bırakırlar ve oyunlar oynamazlarsa sansımız % 100

Çağrı Bilici
03.08.2008, 00:49
belki şampiyon olamayabiliriz ama şampiyonlar ligine gideceğimizi düşünüyorum

AyhanPe
03.08.2008, 03:27
bu avni akerde bu takim mac kaybetmez bence..sürekli küme düsmeye oynayan takimlara karsi deplasmanlarda cokca puanlar verdik gectigimiz sezonlar..bu sene garanti dedigimiz deplasmanlari kazanirsak sampiyon oluruz.istanbuldaki maclara kalmaz bile..

lazzz61
03.08.2008, 11:56
herkes senye sampıyon olabılırzz diorr ama ts hr zaman ılklerı yapmıstır bu sefer de yapacak ve sampıyon olcagızz

İskender YILMAZ
03.08.2008, 11:57
şu bir gerçekki şampiyon olursak kesinlikle sürpriz olmaz..

Trkz61
03.08.2008, 12:12
Tamam Bremen'i fena yenmişiz ama fazla gaza gelmemek lazım.Nede olsa hazırlık maçı.

61hami61
03.08.2008, 12:50
Bennn inanıyorummm kesınnn olucazzz kesınnnn

Emo91
03.08.2008, 22:56
2008/2009 Sezonu Şampiyonluk Şansımız... (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9350) coook yüksek....

ama yinede bu takim illada sampiyon olur dememek lazim, baski oluyor takima, biz hayir demeyiz ama sampiyon olmasak da niye böyle oldu demiyleim, takim oturdumu marsa ucar vallah, bizi real madrid bile tutamaz

CaMoKaEnEs
04.08.2008, 13:17
bu sene şampiyon olursak gercekten süper olur

bütün herkes görür TRABZONSPOR 'un gücünü....

ALLAH'ın izniylede olcaz inş...

Recep Alkan
04.08.2008, 13:19
Bennn inanıyorummm kesınnn olucazzz kesınnnn

kardesım bız aslında her sene sampıyon oluruz. fakat bızı sampıyon yapmıyorlar. unutma kı artık futbol turkıyede sadece sahada oynanmıyor. eger bızı bu sene rahat bırakırlarsa dedıgın gıbı kesın sampıyonuz.

Uğur ÇIRAKMAN
05.08.2008, 12:54
Şimdiden Havaya Gİrdİk %%%% Sampiyonuzzz Bu Sene Bİzİm Senemİzzz Firtinam Esmeye BaŞladi

burhan_akgun
05.08.2008, 12:58
3 Kupanin 2 Sİnİ İstİyorum

Küçükalioğlu
05.08.2008, 13:06
Şampiyonluk hiç tatmadığım bir duygu ama ben bu sene şampiyon olabileceğimizi düşünmüyorum. 3 sene içerisinde mevcut kadroda bir kemikleşme sağlayabilirsek ve sezon sonlarında 1-2 iyi transfer yaparak buna güç katarsak şampiyonluktan çok şampiyonlukların geleceğini düşünüyorum. Bu sene için bana iyi futbol yeterli yani rakibi kiminle dans ettiğine inandıran bir takım kafi.

hodlu
05.08.2008, 16:40
Bu yıl çifte kupalı şampiyonluk yaşamak için herşey hazır, birli beraberlik ve sabır...

qrkm61
05.08.2008, 16:52
şampion olmamız içn orta sahaya oyunu yönlendirebilecek bi isim lazım sözde hakem hatalarının olmaması lazım 1 2 maç kaybedilince yönetim istifa ersun yanal istifa denmemesi lazım takımdaki uyum çok iyi olması lazım toplama bi kadro ilk sezon şampion olursa tarihe geçer ben bu sene olacağımızı sanmıorum açıkçası ama bu kadro beraber oynamaya alışsın önümüzde kimse duramaz die düşünüorum

JeoTR
05.08.2008, 17:11
%80 şampiyonuz bence takım Werder Bremen maçında gösterdi uyum sağlamak çok zor olamyacak bende başında bu 20 oyuncu nasıl beraber oynayacak diyordum fakat gerçekten sağlam bir takımız ve bu yıl bizim yılımız olacak kimse ümitsizliğe kapılmasın hep destek tam destek arkadaşlar

SERDAR-61
07.08.2008, 13:25
ya şampiyon olursun yada olmazsın şansımız &50;)
olmak yada olmamak bütün mesele bu

eminbayram
07.08.2008, 13:27
yattaranın performansı ile doğru orantılı olacağını düşünüyoru.ne kadar istikrar o kadar puan

Recep Alkan
07.08.2008, 13:29
herkes senye sampıyon olabılırzz diorr ama ts hr zaman ılklerı yapmıstır bu sefer de yapacak ve sampıyon olcagızz

bunca sene herseyı senelere bıraktık. hep seneye dedık. artık sıkıldık kardesım. zamanı geldı. ınsallah bu sene basarırız

JUVESAM
07.08.2008, 14:40
Büyük bir hayal kırıklığı olmazsa ilk ikideyiz ama Trabzonspor son 2 sezondaki gibi performans sergileyecek olursa Trabzonspor'un bittiği andır çünkü tüm para harcandı artık elde avuçta bir şey yok. Bi 30 sene daha bekleriz bu sene ilk 3 de olamazsak.

bilalharputoglu
11.08.2008, 09:30
Biiz elhamdülillah inançlı insanlarız, biz inanıyoruzki Allah bize yardım eder, Allah bize yardım ettiği vakit kimse şampiyon olmaz ancak biz oluruz...:):)

Ömer Yüce
11.08.2008, 09:40
Şu an şampiyon olmamız takım içi birlik beraberlik çok önemli. Biz yönetim ve taraftar tamamen bütünleştik ters giden hiç birşey yok. Ve görüdğüm kadarıyla yönetimle aramızda hiçbir çarpıklık yok. Takım daha yeni yapılanmada. Bana göre bu sezon şampiyon olmamız Yattara'ya bağlı takım içindeki neşeyi hazırlık kampı döneminde hep beraber gördük. Tabiki tamamen Yattara değil herkese bağlı olmalı özellikle biz taraftarlara. Şimdi bu önümüzdeki FC Burugge maçında takımızı yanlız bırakmayıp Türkiye'nin en büyük stadı olan Atatürk Olimpiyat stadını tıklım tıklım doldurursak hem futbolculara ne kadar canı gönülden şampiyon olmayı istediğimizi gösteririz hem de bütün Türkiye buna ne kadar inandığımızı görür...

bilalharputoglu
11.08.2008, 10:16
evet bu gücü gerçekten görmeliler, ayrıca bizim taraftarımızda daha bi aşka gelicek o stad dolarsa

ELA ELA LEOSE
11.08.2008, 12:06
fener sansı çok fazla adamlar etoyu alcak bi de on libero alcaklar kimse tutamaz bence bu sene feneri
galatasaray ardından ikinci olur yada çok buyuk husrana ugrarlar sorunlu bir lıncınları var çunku
beşiktaş gen taraftarla bir yere kadar gider fenerle galatasarayla karşılaştığında bombası söner
bizim için su an şampiyonluk çok uzak bu kadroyla artık senye dicez zaten ben kendimi bildim bilelim hep seneye diyoruz

Dursun Kaplan
11.08.2008, 12:07
fener sansı çok fazla adamlar etoyu alcak bi de on libero alcaklar kimse tutamaz bence bu sene feneri
galatasaray ardından ikinci olur yada çok buyuk husrana ugrarlar sorunlu bir lıncınları var çunku
beşiktaş gen taraftarla bir yere kadar gider fenerle galatasarayla karşılaştığında bombası söner
bizim için su an şampiyonluk çok uzak bu kadroyla artık senye dicez zaten ben kendimi bildim bilelim hep seneye diyoruz

Sen kendini bilme en iyisi be kardeşim.. :)

SpOtLesS
11.08.2008, 12:15
bence bu sene 2. veya 3. olursak gelecek yil 2-3 iyi transfer yapip sampiyonluga rahat ulasiriz. Ama bu yilda ümitliyim :)

Erdal DİLEK
11.08.2008, 14:54
1/18 şansımız var, kesin sonuc. . .

Cafer Bulur
11.08.2008, 23:18
fb :% 35
gs:% 30
bjk:%20
ts:% 15
aci ama gercek....