PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tony Sylva

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21

Samet Yildirim
14.09.2009, 12:20
Bunu görmüştüm..Anlatmak istediğini anlayamadım..:confused:
Anlatmak istedigim. Her topa artislik yapmak icin veya atladim desinler diye atlamaya gerek yok.

Atlayacak toplar vardi atlamana gerek olmicak toplarda vardir.

mesela bursa macidaki topa atlamaya gerek yok cünkü cikmasi imkansiz orda yapacak tek sey dua edip direge vurup sana gelmesidir.

Ali Güzeldalin topuna atlamaya gerek yok 3 kaleci zor tutar o topu. örnek yani.

Gökhan KAN
14.09.2009, 12:28
Anlatmak istedigim. Her topa artislik yapmak icin veya atladim desinler diye atlamaya gerek yok.

Atlayacak toplar vardi atlamana gerek olmicak toplarda vardir.

mesela bursa macidaki topa atlamaya gerek yok cünkü cikmasi imkansiz orda yapacak tek sey dua edip direge vurup sana gelmesidir.

Ali Güzeldalin topuna atlamaya gerek yok 3 kaleci zor tutar o topu. örnek yani.
Ama her maç bir tane kesin oluyor bunda bir acayiplik var..Hemen hemen Dünyadaki her maçı izlemeye çalışırım hiç böyle bişeye rastlamadım..Olurda bir kere olur iki kere olur..Her maç olurmu yahu..:o

Verdiğimiz pozisyonlarda bir acayiplik var diyeceğim ama öteki takımların başına niye gelmiyor diye de kendime soruyorum..

Tahsin Ağaoğlu
14.09.2009, 12:44
snn gibi kalece var mı be türkiyede iki ayağını ii kullanan topları oyuna snn gibi sokan

Emre GÜRDAL
14.09.2009, 13:02
dun ku macta yedıgımız golde bırazcık yer hatası vardı gecen sezon son fb macıunddaa aynı golu yemıstık bu mactada ılk yarıdakı ıskenderın kafa vurusunu guzle cıkartı baskada ole aham saham bı olay goremedım ben yan toplarda gene basarılıydı oyuna top sokusu gerı pasların hıcbrırını taca atmıyo yok bole bı kalecı ya

Yunus Güneş
14.09.2009, 13:04
Yahu bizim yediğimiz goller kanattan içeri atılan topa vurup gol olması bu tarz golü çok yedik bunun üzerine durmak lazum...Slyva... Seri bağlayalım..

28TS61
14.09.2009, 13:51
dünki yedigimiz golde tayfun adamini bos biraktigindan gol yedik. dikkatlice izleyin tayfun ve golu atan ibb liyi

Yavuz Hasan
14.09.2009, 17:23
Yahu bizim yediğimiz goller kanattan içeri atılan topa vurup gol olması bu tarz golü çok yedik bunun üzerine durmak lazum...Slyva... Seri bağlayalım..
evet genelde aynı tip goller yiyoruz

basit ve göstere göstere gelen goller

Mert Oğuzlu61
14.09.2009, 17:39
son zamanlarda tony nin moralini bozan şeyin lille ye tazminat ödemeye mahkum edilmesinden kaynaklandığını düşünüyorum, 1.1m euro ödemesi gerekiyormuş, cas a gitmiş tony, bakalım ne olacak...

SDinc
14.09.2009, 17:48
Kaliteli bir kaleci olduğundan şüphem yok ancak bu taraftarı bilmezmisin illaki bir yerlerini yırtman lazım gözlerine girebilmen için. Kurtarman imkansız olan pozisyonlarda bilene uç.
Ayriyetten takımı hızlandıran en önemli faktörlerden biri , topu aldığı gibi hemen oyuna sokuyor vede genelde yerden oyuna sokuyor. Bu işi çok iyi yapıyor.

Cafer Bulur
14.09.2009, 17:51
Böyle bir mactan sonra bile kalecide kabahat buluyorsunuz ya en iyisi bu basliga girmeyi güldürmeyin adami ya.

Ibrahim akinin ofsayt pozisoynuna da süper kurtardi.

Son golde topu hemen baslatarak gol attik süperdi.
Umutun ilk golünde kornerden aldi topu hemen baslatti oda inanilmaz süperdi.

Tony Sylva sen kafani yorma bu ülkede kaleci cikmamasi ayet dogal yapilan bircok yorumlardan belli.
Evet,dün sylva fena degildi.

Ama su var,kalemizde tolga da olsaydi o maci 6-1 alirdik.:)

Muhammed
14.09.2009, 17:53
Dün aslında baya zor toplar çıkardı. Ama çok iyi yer tuttuğu için köşeye giden topları çok rahat kurtarıyor taraftarada o toplar zaten çok kolay toplarmış gibi görünüyor. Oyunu kurmasından hiç bahsetmiyorum bile...

.....
14.09.2009, 17:55
Sylva Her şeyi ile Bu takıma katkı sağlıyor. Bir kere Topu eline alınca içime güven geliyor. Tolga olsa Allahım ya top adamlar giderse diye bi şüpe duyardım. Sağolsun Sylva bunu giderdi :)

Samet Yildirim
14.09.2009, 17:58
Evet,dün sylva fena degildi.

Ama su var,kalemizde tolga da olsaydi o maci 6-1 alirdik.:)
6-1 olmazdi cünkü...

Umutun attigi ilk gol 2 pasla basladi...sylva kapti topu hemen baslatti daha sonra umuta bir pas ve gol...tolga olsa 280 dk sag sola bakardi..
umutun attigi ikinci gol yine sylva kapti hemen baslatti 5-6 pasla gol...tolga olsa 280 dk sag sola bakardi yani 4-1 olabiliri belki;)

SDinc
14.09.2009, 18:01
Evet Tolga olsaydı 6-1 olurdu. Ancak saolsun Sylva ile 1-6 yaptık :)

oguzhann
14.09.2009, 21:02
Evet Tolga olsaydı 6-1 olurdu. Ancak saolsun Sylva ile 1-6 yaptık :)
çççççççççççç

Özgür60
14.09.2009, 21:43
evet genelde aynı tip goller yiyoruz

basit ve göstere göstere gelen goller
hocam o tip pozizyonlar genelde gol ile sonuçlanıyor sade bizim takım deil başka maçlardada dikkatimi çekiyo genelde gol ile sonuçlanıyo.

Sefa Murat Dokuz
14.09.2009, 21:59
Ofsayt pozisyonunda İbrahim Akın'dı galiba tam hatırlamıyorum ofsayt verdi hakem ama iyi çıkardı topu yine de.:D

Sylva bana göre mükemmel oynadı.

Bir an 20 lik bir kalecinin reflexi görüntüsü çizdi orda.:alkış: Güvenim tam.
2. Tolga zamanlarını hatırladım ona döndüğümüz toplarda ödümüz kopar her 2 toptan 1i taca giderdi.
Dün bu sezon kaleciye en çok pas verdiğimiz maç oldu sağla kontrol etti solla vurdu solla kontrol etti sağla vurdu havada kontrol etti vole vurdu,D gelişine vurdu 1 kere dışarı atmadı topu. Bir kere kaçırdı hemen yakaladı kaçırdı dediysem eğleniyordu zaten orda.

TSL'nin topu oyuna en olumlu sokan kalecisi. Rakip takım 5-6 kişiyse sahamızdayken bunların hepsini oyundan düşürüp topu çabucak oyuna sokuyor.

Top gelmedi harika kurtarışlar yapamadı diye kötü oynadı ne saçma zihniyet.Bilerek pozisyon mu verecektik adamlara.
Ali Güzeldalın vuruşuna atlasan ne olacak ki,D adam atlanacak topları biliyor. Zaten o ellerini kaldırınca gol olmayacağını anlıyorum. Elleri yerdeyse çok tehlikeli bir şuttur kesinlikle.

Kubilay ŞAHİN
15.09.2009, 01:45
Sylva.. Teşekkürler Sana.. Her Ne Kadar Yediğin Gole biraz Etkili Olamasanda.. Amaan Ne Diyorum..

Harbi Teşekkürler La..:)

yorumsuz6117
15.09.2009, 01:46
İbb maçında genel olarak iyiydi..

KUTADGU
15.09.2009, 02:28
Klasik bir 10 numara meziyetinde takımı hücuma çıkarıyor.

Futbol 90 metrede değil de 40-50 metrede oynansa ligin en çok asist yapan oyuncusu olur sanırım.

Bunun yanında en büyük özelliği yer tutmayı bilmesi. Böylece tehlikeli olabilecek topları çok basit toplarmış gibi karşılıyor. Çok fazla yere yatmadan maçı bitiriyor. Ama bazen çok ters gelen toplarda yapacak hiç bir şeyi kalmıyor.

Türkiye'de izlediğim en iyi kaleci Taffarel'de aynı Slyva gibi bir kaleciydi.

İyi kaleciler ayakta çok duran kalecilerdir bence.

Cafer Bulur
15.09.2009, 17:57
İyi kaleciler ayakta çok duran kalecilerdir bence.
Ayakta durmak iyidir ama bazi toplari seyretmek iyi degildir.:)

Sylva yi abartiyorsunuz,hem de cok.

Sanirim yabanci oldugu icin....

Osman Yavuz
15.09.2009, 18:09
4. golü 11 saniye ve 2 pasta atarken Sylva sol taraftan gelen yan topla oyuna soktu topu.Adam yan topa bakmadan sahanın dizilişine bakıyor zaten.Yine 6. golde de yan topu oyuna hızla soktu ve golü 20 saniye gibi bir sürede attık.Benim için çok önemli bir özellik bu.Umarım genç kalecilerimiz örnek alıyorlardır bu özelliğini.

Emrah Akcagöz
15.09.2009, 18:33
Kaleci dediğin yere sağlam basmalı tıpkı Sylva gibi..

Ahmet Başkaya
15.09.2009, 18:42
Bana güven veriyorsun ......Tebrikler....

Gökhan KAN
15.09.2009, 18:57
Kaleci dediğin yere sağlam basmalı tıpkı Sylva gibi..
Sylva biraz fazla sağlam basıyor galiba...:)

Samet Yildirim
15.09.2009, 23:34
Tony Sylva usta bir kaleci laf yok

KUTADGU
16.09.2009, 00:20
Ayakta durmak iyidir ama bazi toplari seyretmek iyi degildir.:)

Sylva yi abartiyorsunuz,hem de cok.

Sanirim yabanci oldugu icin....

Ben yabancı oyuncu hayranıyımdır. Hatta manyağıyımdır bile denilebilir.

Yapılacak bir şey yok yani.

Kriterim direk budur. "Cihan zenci sever" gibi laflara gitmesin de :)

Futbol kalitesi ya da kariyeri de hiç önemli değildir benim için.

Yeter ki yabancı olsun...

Çok taraflıyım; öyle olmasa Şampiyonlar Ligi'nde ve Dünya Kupası'nda defalarca forma giymiş Tolga'ya tercih etmezdim kariyersiz Slyva'yı.

Kahrolsun benim gibiler ama kahrolmuyoruz da arkadaş.

61_Serhat_61
16.09.2009, 05:44
bende tony yi begeniyorum...tecrübeli kaleci..
ama simdi isin detayina girersek tabiki cok hatalarini buluruz...
hangi kaleci hata yapmiyorki...
dünya devi kaleciler bile bazen mac esnasinda rüya görüyor...dalip gidiyorlar...

Bulut61-34
16.09.2009, 21:14
Galatasaray maçında 3 goö yiyen Rüştü'nün yedikleri Tony Sylva'nın yediklerine ne kadar da benziyor di mi?

Hatırlrasanız Rüştü de elieyle oyun kurup çok gol attırmıştır.

Neden 3 büyüklerle yarışıp 1. gelemediğimizin bir açıklaması da bu olabilir mi?

Adamlar Rüştü'yü hemen astılar, oysa benzer golleri, hatta daha beterini yiyeyn Sylva hala kesik yemedi.

Sırf Tolga oynamasın da ne olursa olsun düşüncesiyle Sylva'ya bu kadar sahip çıkmak bize ne kazandıracak bilemiyorum.

Yüz üzerinden 65 eden Tolga'yı , 100 üzerinden 70 eden Sylva'ya tercih ederim. Eb azından oynaya oynaya daha iyi olma şansı var. Sylva ise bundan sonra hep düşüşte olacaktır.

İlk tercihim Tolga, olmazsa Onur'dur.

Ömer SEVİNÇ
16.09.2009, 21:19
Tolga yüz üzerinden 65 etse zaten kaleye girer.

Ayrıca Rüştü kesik yemedi. Ameliyat oldu.

Yazdığı bütün mesajlar Sylva hakkında olan biriye ne anlatıyorum gerçi? Takılmanıza devam edin siz:))

Bulut61-34
16.09.2009, 21:34
Tolga yüz üzerinden 65 etse zaten kaleye girer.

Ayrıca Rüştü kesik yemedi. Ameliyat oldu.

Yazdığı bütün mesajlar Sylva hakkında olan biriye ne anlatıyorum gerçi? Takılmanıza devam edin siz:))

Bulaşmadan, insanları alaya almadan mesaj yazamıyor musunuz siz?

Bütün mesajlarımı okumuş olsanız bunları demezdiniz.

Sataşmalı yorumlar yazacaksanız siz bilirsiniz ama benimle ilgili olmasın lütfen.

Ömer SEVİNÇ
16.09.2009, 21:41
Bulaşmadan, insanları alaya almadan mesaj yazamıyor musunuz siz?

Bütün mesajlarımı okumuş olsanız bunları demezdiniz.

Sataşmalı yorumlar yazacaksanız siz bilirsiniz ama benimle ilgili olmasın lütfen.

Siz önce bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı, önyargıların esiri olmayı bırakın, ondan sonra başkalarının üslubunu eleştirirsiniz. Önce Rüştü kesik mi yemiş yoksa ameliyat mı olmuş öğreneceksiniz, ondan sonra gelip buraya yazacaksınız.

Bulut61-34
16.09.2009, 21:45
Siz önce bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı, önyargıların esiri olmayı bırakın, ondan sonra başkalarının üslubunu eleştirirsiniz. Önce Rüştü kesik mi yemiş yoksa ameliyat mı olmuş öğreneceksiniz, ondan sonra gelip buraya yazacaksınız.

Kesik yedi diye bir mesajım var mı?

Yazılan orda.

Kabadayılığın lüzumu yok.

Ömer SEVİNÇ
16.09.2009, 21:48
Kesik yedi diye bir mesajım var mı?

Yazılan orda.

Kabadayılığın lüzumu yok.

Tamam haklısınız özür dilerim..

Adamlar Rüştü'yü hemen astılar, oysa benzer golleri, hatta daha beterini yiyeyn Sylva hala kesik yemedi.

KUTADGU
16.09.2009, 23:49
Bu senede moda Tony Slyva'yı eleştirmek oldu.

5 maçta 5 gol yiyen bir kalecinin kesik yemesi gerektiğini düşünenler var üstelik.

Hatta kaç yıldır şans bulmasına rağmen milim ilerlememiş Tolga'yı muhakkak kalede görmek isteyenler var.

İlginçtir.

Tony Slyva bu haliyle kalenin muhakkak ama muhakkak tek sahibi olmalıdır.

Oldu ki sakatlandı, Allah korusun kaza geçirdi de kaleye geçemedi, alternatif de bellidir, Onur.

Bir Tolga sevgisi hortladı ki buralarda anlamak da mümkün değil, birisi bir ışıktan, bir gelişimden hatta Tolga hakkında bir devinimden bahsetsin, gam yemeyeceğim ama o da yok.

Tony Slyva'nın özellikleri ile Tolga'nın özelliklerini karşılaştırıp değerlendirme yapalım var mısınız?

Mesela,

- Yan toplarda kim daha etkili?
- Cepheden gelen şutlarda kim daha iyi yer tutuyor?
- Kimin reflexleri daha kuvvetli?
- Topu oyuna kim daha iyi sokuyor?
- Geri paslarda kim daha isabetli ve de güvenli?
- Hangi kaleci daha tecrübeli?
- Hangi kalecinin kariyeri daha iyi?

Bir anda aklıma gelen 7 tane soru bu 7 taneden 2 tanesine bile Tolga cevabı verirseniz haklılığınızı kabul edeceğim.

Diyelim ki, benim sorularımı geçerli ve değerli bulmadınız.

Sizlerden 7 tane soru alalım, ya da 6.

Evet, bu bir meydan okumadır.

Bulut61-34
17.09.2009, 00:51
Benzer tartışmaları Jefferson varken de yapmıştık.
Aynı kişiler Jeferson da Jefferson derken biz Tolga'ya bir üstünlüğü yok demiştik. Malesef dinletemedik, ancak ortalama bir takımda oynarken kumaşı anlaşılabildi Jeffersonun. Hatta gittiği dakkaya kadar Jefferson fanatikliği yapılıyordu.
Tony Jefferson'a göre daha iyi amaonu da Trabzonspor yerine ortalama bir takımda oynarken seyrettikten sonra anlayacaksınız. O zaman ben demiştim demenin bana faydası var ama kaybedeb Trabzonspor oluyor.
Belki Tolga'da ortalama bir takımda oynasa tam olarak kalitesi veya kalitesizliği belli olacak. Trabzonsporda oynadığı maçlar ölçü olamadı, oldu derseniz Sylva daha beter golleri yedi ve yiyor. Evet Tolga kalede tedirgin ediyor ama Sylva'nın yediklerinden beter goller yemiyor. Aysberkin görünen yüzüyle karar veriyor çok bilmiş Trabzonsporlular.

slmn
17.09.2009, 06:14
- Yan toplarda kim daha etkili? kesinlikle tolga ( ben slyva kadar elinden top kaçıran adam görmedim)
- Cepheden gelen şutlarda kim daha iyi yer tutuyor? tolga ( slyva bakınız sivas maçı)
- Kimin reflexleri daha kuvvetli? slyva
- Topu oyuna kim daha iyi sokuyor? slyva
- Geri paslarda kim daha isabetli ve de güvenli? ikiside güven vermiyor
- Hangi kaleci daha tecrübeli? slyva
- Hangi kalecinin kariyeri daha iyi? slyva

Kaan
17.09.2009, 07:43
- Yan toplarda kim daha etkili? kesinlikle tolga ( ben slyva kadar elinden top kaçıran adam görmedim)
- Cepheden gelen şutlarda kim daha iyi yer tutuyor? tolga ( slyva bakınız sivas maçı)

Sen baştan kaybettin. :rolleyes:

slmn
17.09.2009, 11:13
Sen baştan kaybettin. :rolleyes:

Valla ben bişey kaybetmedim.Olan takımımıza oluyor.

ilhan
17.09.2009, 11:41
Yan toplarda çok etkili olan Tolga'nın geçen sene Konyaspor maçında yediği 2 golü izleyip öyle yazın bari. Ligin 5. haftasında Antalyaspor'dan yediğimiz 1. golü de izleyin. Yine Antalyaspor maçında yediğimiz 2. golü hangi milli(!) kaleci öyle yer bir bakın bakalım. :) Hatta 2-3 sezon önce Kasımpaşa ile Trabzon'da oynadığımız bir 61. dakika faciası var. Aklıma şapadanak gelen iki maç. Dahasını tek başıma yazamam. Malumunuz adamın yediği o kadar boş, beleş gol varki tüm forum bir araya gelsek anca yazarız.

Dursun Kaplan
17.09.2009, 11:43
Ekleme yapayım İlhan ;

Geçen sene Gs maçında Arda'nın neredeyse korner direğinin ordan Tolga'ya attığı hoppadanak gol.

Süleyman50
17.09.2009, 11:50
son yıllara baktığımızda iyi bir kalecimiz olduğunu düşünüyorum...

ilhan
17.09.2009, 11:54
2007-2008 sezonu 25. hafta maçında yan toplarda Sylva'dan üstün olan Tolga'nın yediği golü herkesin ligtvde videoligden izlemesini rica ediyorum.

Samet Berber
17.09.2009, 11:55
Lige kötü başladın ama iyi devam ediyorsun bence .

Sözleşmesi uzatılmalı Sylva'nın , sonra başımız çok ağırır .

28TS61
17.09.2009, 13:00
- Yan toplarda kim daha etkili? kesinlikle tolga ( ben slyva kadar elinden top kaçıran adam görmedim)- Cepheden gelen şutlarda kim daha iyi yer tutuyor? tolga ( slyva bakınız sivas maçı)

bu 2 noktada yanlissin

Hasan ZAİMOĞLU
17.09.2009, 13:02
tony son yıllarda kalemizde güven veren en tecrübeli kalecimiz !! insan evladı hataları olacaktır

Emre ÖZTÜRK
17.09.2009, 13:05
renktaşlar lütfen burda tolga nın sylva dan üstün falan olduğunu söylemeyin

geçen seneki gs maçını aklınıza getirin sadece o kadar.Hele o auta giden topu tutmaya çalışıpta tutamayıp sabri ye kaptırdığı ve sonra sabri yi düşürdüğü pozisyon aklıma geldikçe deliriyorum

Hasan ZAİMOĞLU
17.09.2009, 13:07

tolga daha üstün olsa milli takımın vazgeçilmezi olurdu (:

28TS61
17.09.2009, 13:17

geçen seneki gs maçını aklınıza getirin sadece o kadar.Hele o auta giden topu tutmaya çalışıpta tutamayıp sabri ye kaptırdığı ve sonra sabri yi düşürdüğü pozisyon aklıma geldikçe deliriyorum

nerdeyse durduk yere penalti yicektik :)

Samet Yildirim
17.09.2009, 13:45
Geri toplarda sylva cok iyi, libero olarak oynatsan siritmaz yani:)

Emre B.
17.09.2009, 14:09
Yan toplarda çok etkili olan Tolga'nın geçen sene Konyaspor maçında yediği 2 golü izleyip öyle yazın bari. Ligin 5. haftasında Antalyaspor'dan yediğimiz 1. golü de izleyin. Yine Antalyaspor maçında yediğimiz 2. golü hangi milli(!) kaleci öyle yer bir bakın bakalım. :) Hatta 2-3 sezon önce Kasımpaşa ile Trabzon'da oynadığımız bir 61. dakika faciası var. Aklıma şapadanak gelen iki maç. Dahasını tek başıma yazamam. Malumunuz adamın yediği o kadar boş, beleş gol varki tüm forum bir araya gelsek anca yazarız.

Geçen sene GS maçında yediği golü, Lazoroni zamanında Antep'ten yediği 2 gol de var.Buna ilaveten kolunun altından kaçırdığı topları, yediği frikik gollerini de ilave edebiliriz.

SDinc
17.09.2009, 15:56

Ne yani sadece 1 maça göre mi yorumunu yaptın ? İstersen ben sana 1 değil bimnem kaç tane cepheden yer tutma hatası yüzünden yediği golleri söyliyeyim. Yan toplarda zaten saçmalamışsın. Geri paslarda ligin en iyi topu oyuna sokanlarından zaten.

slmn
17.09.2009, 16:49
Ne yani sadece 1 maça göre mi yorumunu yaptın ? İstersen ben sana 1 değil bimnem kaç tane cepheden yer tutma hatası yüzünden yediği golleri söyliyeyim. Yan toplarda zaten saçmalamışsın. Geri paslarda ligin en iyi topu oyuna sokanlarından zaten.

barcelona kapıda bekliyo slyva slyva diye.Hala aynı muhabbet bir maça göre.Hatalı yerde durur bir maça göre.Topu seyreder bir maça göre ne slyvamıyş be.

Muhammed
17.09.2009, 16:51
Tolga Sabri'nin uzaktan şutuyla gol yer be.

slmn
17.09.2009, 16:54
Tolga Sabri'nin uzaktan şutuyla gol yer be.

Ne farkeder slyvada kamanın şutundan yiyor.Sabriden yeyince 2 gol saymıyorlar ya ?

Ali Tunahan Güllü
17.09.2009, 16:54
Yediğimiz gollerde hamle bile yapmıyor şuana kadar bize en önemli katkısı topu oyuğuna hızlı sokması.

Bulut61-34
17.09.2009, 20:12
Tolga'dan kaleyi devraldıktan sonraki hafta Antepten yediği gol, Tolganın Konyadan yediği gollerden farklı değildi, ki Konya maçında gelen yan toplar kalecinin çıkacağı yerlere gelen toplar değil, ön direkten akaya aşırtılan toplardı.Ayrıca Trabzonda oynan Konya maçında Sylva’nın yediği gollerle nerdeyse tıpa tıp aynı. Oysa kimse o golleri yediği için Sylvaya Kabahat bulmadı.

Kocaelinden yediğimiz gol, yine forvetin yanında savunma varken adam vuruyor ve tıngır-mıngır giden top gol oluyor.
Bursadan deplasmanda yenen 1. gol ve Tony yine seyrediyor.
Eskişehirle kendi sahamızda oynan maçta yine yandan orta sonucu yenen gol.

Ankaragücünden kendi sahamızda yediğimiz gol, yine önde yakalanıyor, tamam defansa çarpıyor ama nedense Tony’nin yedikleri ŞANSIZLIK olurken Tolgaya bu hoşgörü yok.

Deplasmandaki BJK maçı yine yan top ve çıkması gerekn topa çıkmayan kaleci. Sert olmayan bir kafa şutu.
Kendi sahamızdaki Denizli maçında kale sahsına gelen topa çıkmadı, bu gol Tolga’nın Konyada yediği golden bin beterdi.Hadi vurdurdun diyelim yine de sert olmayan bu şut kurtarılabilirdi.
Konyadan kendi sahamızda yediğimiz golde top kale sahasına düşüyor. Yine Tolga’nın Konyadan yediği golden bin değil 2 bin beter gol.
Trabzondaki GS maçında ilk golde yanlış çıktı. Forvetin yanında adam varken ve top çapraza giderken çıkarak golü yemize sebep oldu. Bu maçtaki 2. golü gerçekten iyi olan bir kaleci yemezdi.(yine burda Egemen’nin hatası var, zaten bizi yakan 2’li hep aynı).
Deplasmandaki Antep maçında yediğimiz ilk gol; hatlı demiyorum ama iyi bir kaleci böyle tıngır-mıngır giden topu kurtarabilirdi. Yine bu maçta yediğimiz 2. golde önde yakalandığı için topu rahat çelemedi, rakip önüne düşen topu gol yaptı. Bir de defansa çıkışıyor bu golde.
Deplasmanda 4-1 kazandığımız Hacettepe maçında yenilen gol yine sadece seyrediliyor.
Sivas deplasmanında ilk gol yine yediğimiz kopya gollerden biri. Bu maçta yediğimiz gol; buda yenebilri golerden biri ama iyi kaleci böyle tıngır-mıngır giden topu kurtarabilirdi.

Yoruldum yazmaktan isteyen olursa devamı gelecek.
Ha Antalyadan yediğimiz 1. golde forvet oyuncusu kalecinin hamlesini bozuyor. Sylva bunun daha kötüsünü kaç kez yedi gördük.

Bütün bu gollerin her kalecinin yiyebileceği goller olduğunu düşünüyorum, terslik her kalecinin yiyebileceği golü Tolga’nın yediğin verilen tepkidedir.

Bulut61-34
17.09.2009, 20:57
Sylva'nın yediği gollerin en az üçte ikisi iyi bir kaleci tarafından kurtarılabilecek gollerdi.

Cafer Bulur
18.09.2009, 00:48
Bulut abi sylva konusunda yaptigin elestirilere katiliyorum.

Sylva nin tolga ya oranla en büyük artisi bizim taraftara güven vermesi ve tecrübesiyle isi götürmesidir.

Bu yüzden de sylva oynamalidir ama sylva cok iyi bir kaleci degildir.

Tolgaya da sans verilmeye devam edilmeli ve sylva vazgecilmez olmamalidir bence.

Yavuz Hasan
18.09.2009, 01:41
sylva nın tolgaya oranla artısı asist yapıyor olması

Ali Tunahan Güllü
18.09.2009, 01:43
Bulut abi sylva konusunda yaptigin elestirilere katiliyorum.

Sylva nin tolga ya oranla en büyük artisi bizim taraftara güven vermesi ve tecrübesiyle isi götürmesidir.

Bu yüzden de sylva oynamalidir ama sylva cok iyi bir kaleci degildir.

Tolgaya da sans verilmeye devam edilmeli ve sylva vazgecilmez olmamalidir bence.

Bence Tolgadan ziyade daha çok Onura şans verilmelidir böyle bir yeteneğe yazık oluyor hiç değilse süper ligdeki başka takımlara kiralanmalıdır.

AdemS
18.09.2009, 01:45
Sylva'nın yediği gollerin en az üçte ikisi iyi bir kaleci tarafından kurtarılabilecek gollerdi.

Bulut abi, Sylva ile ilgili yazdıklarının hepsine katılıyorum.. Ama ben Sylva'nın yerine Onur'un denenmesi taraftarıyım..
Doğru dürüst izletmediler bu çocuğu taraftara..

Tansu Onur Erdoğan
18.09.2009, 01:51
slyva nın yan toplara cıkıstaki kendine güveniyle tolganın kendine güvenmeyen tereddütlü durusunu kıyaslayın..

izlerken tolganın bile kendine güvenmediği gözler önünde..taraftar nasıl güven duyacak ki..

Yavuz Hasan
18.09.2009, 01:56
tolga veya onur belki sylva nın yediği golleri yemeyebilirdi

ama ikiside sylva gibi oyun kuramıyorlar

tolga uzun süre şans buldu ne yapabildiğini ne apamadığını gördük

onur çok fazla şans bulamadı ama izlediğim kadarıyla en büyük eksiği topu oyuna sokamayışı

Emirhan Makul
18.09.2009, 03:45

Yani bu denkleme göre Sylva kaleci değildir öyle mi ?

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=1174073

Şu linkte kaleci olduğu yazıyor resmi bir belge olması gerek .org çünkü resmi site yanlış olmaması lazım ama.

Cem Akyüz
18.09.2009, 03:48
Tolga ile Sylva'yı mı kıyaslıyorsunuz

Emirhan Makul
18.09.2009, 03:50
Tolga ile Sylva'yı mı kıyaslıyorsunuz

Yok Sylva kaleci değilmiş zaten istanbula kaçak gelmiş konteynırda ordan bulmuşlar öyle dediler valla ben bilmiyorum kaleci değilmiş.

Kaan
18.09.2009, 04:12
barcelona kapıda bekliyo slyva slyva diye.Hala aynı muhabbet bir maça göre.Hatalı yerde durur bir maça göre.Topu seyreder bir maça göre ne slyvamıyş be.

Bir de adını yazmayı bilseydin. :rolleyes:

Cem Akyüz
18.09.2009, 04:18
Sylva ile Tolga'yı kıyarlıyosanız başlığı kapatalım bu resmen Sylva'ya hakarettir..Tolga ne yaptıda kıyaslıyorsunuz adam 50 maç oynadı bir maç güven vermedi kalede

Bulut61-34
18.09.2009, 23:36
Her maçta Sylva bedava 1 gol hediye ediyor. Sylva oynadığı her maçı kazanmamız için 1'den fazla gol atmamız gerekecek. Sanırım bu da kolay bir iş değil.

Samet Yildirim
18.09.2009, 23:38
Tony Sylva macin genelinde mükemmeldi...yatigi hata yakismadi cani sagolsun...ama nedense yine yan topda adam bombos ..

O hata disinda böyle devam aslanim

Muhalif
18.09.2009, 23:40
Slyva, Petkoviç olma yolunda hızla ilerliyor. Petkoviç'e objektif bakarsak normalde Türkiye liglerine göre iyi bir kaleciydi. Olmadık pozisyonları çıkarabiliyordu. Ama çok iyi oynadığı maçlarda bile olmadık bir zamanda olmadık bir gol yiyip bir çuval inciri berbat ediyordu.

Benim için iyi kaleci kurtarılmayacak topları kurtaran değil, yememesi gereken golleri yemeyen kalecidir. Sene sonunda Slyva'nın yerine iyi bir kaleci bulmamız gerekecek sanırım...

Özge
18.09.2009, 23:41
Golde hatalıydın Sylva:)Çıkıp çıkmamak arasında kaldın yine.Çıkıyorsan alacaksın o topu.Neyse olsun:)

SDinc
18.09.2009, 23:41
Maçın genelinde iyiydi ama o golü yememeliydin be hacı.

Sefa Murat Dokuz
18.09.2009, 23:42
Yediği golü geçtim. Karşılaşmanın ilk yarısında topu elle soktuğu bir pozisyon var Serkana. Bir kaleci elle nasıl ara verire ders. Keşke o görüntü bulunup Tolga ve Onur'a tekrar tekrar izletilse.
Serkan'a 2 kişiyi oyundan düşüren bir futbolcu arapası verdi. Yediği golde evet hatalıydı ama onun dışında maçta kusursuz oynadı diyebilirm.Oyuna sokmada inanılmaz iyi. Topu oyuna sokuyor.Colman bir yüzünü dönüyor bomboş,Gabric dönüyor bomboş.
Ayrıca kaçan pozisyon ve gollerde takım ruhunu nasıl yaşadığını herkes görmeli.

Bir de havada Tek elle bloke ettiği pozisyon, Bu adam çok iyi kaleci başka söze gerek yok.

oguzhann
18.09.2009, 23:43
tek elle aldığı topa hayran oldum!

Samet Yildirim
18.09.2009, 23:45
Tony Sylva macin genelinde mükemmeldi...yatigi hata yakismadi cani sagolsun...ama nedense yine yan topda adam bombos ..

O hata disinda böyle devam aslanim
Eklemek istedigim takimin esas oyun kurucusu Sylva dir:)

Heycani cok güzel kacirdigimiz goller veya attgimiz goller sonrasi

Dursun Kaplan
18.09.2009, 23:51
Nazar boncuğun olsun yediğin gol paşam. :)

Sefa Murat Dokuz
18.09.2009, 23:52
takimin esas oyun kurucusu Sylva dir:)

İşte Tüm mesajların gizli şifresi bu.

Ali Tunahan Güllü
18.09.2009, 23:57
Güzel bir maç çıkarda tek hatası goldeki çıkışıydı:)

ilhan
18.09.2009, 23:58
Attığımız ilk gole dikkat.

LaZ_KoPaT
18.09.2009, 23:59
iyi hosta kavisli gelen topa kaleci cikarmi ya ? Insallah boyle hatalari bir daha yapmaz

Dursun Kaplan
18.09.2009, 23:59
Attığımız ilk gole dikkat.

Binevi Antalya'da ki maçta ki gol gibi oldu İlhan. :)

Başlangıçlar da Sylva var. Seviyor Antalya'yı. :cool:

izzet
19.09.2009, 00:00
Goldeki hatasi amatörce idi. Petkovicin kararmis hali yani.

Ama bir topu bir elle yumusatarak kurtardi. O cok hosuma gitti. Iyi oyun okuyor, ve isabetli degajlarini begeniyorum.

Ne yazikki son senesi. Insallah seneye yerini doldurabilecek bir oyuncu bulabiliriz!

ApoCaN28
19.09.2009, 00:15
Tony sen de bir tanesin =)

Cafer Bulur
19.09.2009, 00:17
Yedigi golde hataliydi,bunun disinda oyuna yaptigi katki iyiydi.

Elle ve ayakla oyunu hizlandirmasi en büyük artilarindan.

Osman Yavuz
19.09.2009, 00:18
Tombalak genel olarak iyi bir maç çıkarmana rağmen goldeki hatalı çıkışın affedilmez.Gerçi orada Orhan'ı kimin tuttuğu da belli değil ya.Herhalde 3-0'ın rehavetinden olsa gerek.

Samet Yildirim
19.09.2009, 00:19
Yedigi golde hataliydi,bunun disinda oyuna yaptigi katki iyiydi.

Elle ve ayakla oyunu hizlandirmasi en büyük artilarindan.
Gecen hafta 2 gol onun sayesinde.
Bu hafta ilk gol, selcuka hizli top 2.pasda gol...

Sylva cok yetenekli iyi bir kaleci bazen rehaveten yedigi goldeki gibi hata yapyior.

Emre ÖZTÜRK
19.09.2009, 00:20
bugun iyiydin ama o golu yemesen tam süper olurdu:D o pençe atar gibi aldığın top harikaydı.Birde yeni saçların iyi değil:D

Mustafa Ayazoğlu
19.09.2009, 00:23
Beleş gol yemesi çok ilginç, bazen hayal mi kuruyo dalıo gidio sonra Anaaa ben maçtayım dio ama top girio GOL yani :)

Rüştü 1
Slvya 2

Yavuz Hasan
19.09.2009, 01:03
hani derler ya yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlat

goller bir yana

oyun kurmayı ve topu oyuna hızlı sokmayı tolga ve onura öğretebilirse benim için trabzondaki görevinin fazlasıyla tamamlamış sayılır

tolga ve onur un yerinde olsam tony nin kasetlerini defalarca izlerim

Kaan
19.09.2009, 01:20
Yediği gol dışında harikaydı. :alkış:

Onur Civelek61
19.09.2009, 01:36
Saçlarda bob marley :D

Bulut61-34
19.09.2009, 01:48
Tel elle aldığı topu öven arkadaşlar, zaten görevi o topları almak değil mi?

Her maç böyle bedava gol yiyecekse ilerleyen maçlarda işimiz oldukça zor.

Enes Ünal Kaya
19.09.2009, 01:50
Aklı Bazen Nerde Anlamıyorum .. Biraz Daha Ciddi Olmalı Bence Uefa Maçındaki Gibi .. İsteyince Yapabiliyor.. İyİ Konsantre Olsun Artık :S Her Hafta Banko Hatalı Yiyor

Öztürk Adem
19.09.2009, 02:07
Tosuncuk ya neden o kadar rahatsın :D

Yavuz Hasan
19.09.2009, 02:08
Tel elle aldığı topu öven arkadaşlar, zaten görevi o topları almak değil mi?

Her maç böyle bedava gol yiyecekse ilerleyen maçlarda işimiz oldukça zor.
sylva ya da tolgaya da onura da aynı mesafedeyim aynı derecede seviyorum

ama görevi olması başka iyi yapması başka

yorumlarınızdan anladığım kadarıyla sylva yı beğenmiyorsunuz ama yaptığı iiyi şeyleri takdir etmenizi beklerim

tolga sylva gibi başlatabiilyormu oyunu

hepimiz izledik tolgayı ileriye attığı toplar hep taca çıkıyor

geçen sezon antalya maçında sylva nın oyun kuruşuyla gol oldu ve üç puan aldık

Mustafa Çolak
19.09.2009, 02:10
Taraftarlar Sylva Diye Tempo Tuttuğunda Çok Sevindim, İçinde Ayrı Bir Sevinç Oldu :)

Kazım Uzunboy
19.09.2009, 02:19
tek elle aldığı topa hayran oldum!

Kesinlikle harikaydı.

Bulut61-34
19.09.2009, 02:20
sylva ya da tolgaya da onura da aynı mesafedeyim aynı derecede seviyorum

ama görevi olması başka iyi yapması başka

yorumlarınızdan anladığım kadarıyla sylva yı beğenmiyorsunuz ama yaptığı iiyi şeyleri takdir etmenizi beklerim

tolga sylva gibi başlatabiilyormu oyunu

hepimiz izledik tolgayı ileriye attığı toplar hep taca çıkıyor

geçen sezon antalya maçında sylva nın oyun kuruşuyla gol oldu ve üç puan aldık

Artı yönleri var ama benim takıntım Tolga'dan daha beter goller yemesine rağmen gösterilen hoşgörüdür ve neden Tolga'ya gösterilmediğidir. Tolga kalede tedirgin duruyor ama Sylva'nın topu oyuna sokuşunun iyi olması her maçta bedava gol yeme hakkını vermez.
Diyelim bundan sonraki maçlarda yine böyle ucuz bir gol yedi ve 10 tanede olumlu top kullandı. Yediği gol skora yazılır ama o 10 topun gol olacağı garantisi yok.

Yediği 1 gol için 2 gol attırması gerekir. Hesap ortada, hangi şık doğru.

Ömer Kaya
19.09.2009, 02:21
Bu sene pek güven vermiyor:(

Bulut61-34
19.09.2009, 02:21
Örneğin Tolga penaltılarda son derce başarılı ama penaltılarda başarılı diye kaleye geçme hakkı olamaz.

muratd61
19.09.2009, 02:44
tek eksiği olan yan toplara çıkmaması.ister yandan orta ister frikik korner vs olsun çıkıp hiçbir topu almıyor.bugün orhan ak ın golünde çıkar gibi oldu sonra ben ne yapıyorum der gibi geri çekildi ve golü yedi.ama yinede son yıllara TS ye gelen en iyi kaleci hiç tartışmasız.takıma ve taraftara güven verdiği kesin..

Yavuz Hasan
19.09.2009, 03:03
Artı yönleri var ama benim takıntım Tolga'dan daha beter goller yemesine rağmen gösterilen hoşgörüdür ve neden Tolga'ya gösterilmediğidir. Tolga kalede tedirgin duruyor ama Sylva'nın topu oyuna sokuşunun iyi olması her maçta bedava gol yeme hakkını vermez.
Diyelim bundan sonraki maçlarda yine böyle ucuz bir gol yedi ve 10 tanede olumlu top kullandı. Yediği gol skora yazılır ama o 10 topun gol olacağı garantisi yok.

Yediği 1 gol için 2 gol attırması gerekir. Hesap ortada, hangi şık doğru.
abi futbolcular arasında ayrımcılık hep vardı var olmaya da devam edecek bunun önüne geçebilmek çok çok zor

olay kafada biter kim nerde yazmıştı hatırlamıyorum ama birisi tayfun iiçn bi maçda 10 gol atsa da farketmez diyordu

söylediklerinize katılıyorum futbolcularımıza gösterilen müsamma aynı değil

mesela bir yattara var ki artısı mı daha çok eksisi mi belli değil ama baş tacı

bir tayfun var yediği küfürden topu nereye atacağını şaşırıyor

Dursun Kaplan
19.09.2009, 09:17
Bu sene pek güven vermiyor:(

Adam gol attırıyor Ömer,daha ne yapacak. :)

Biz istiyoruz ki kalecimiz hiç gol yemesin. Yok artık. :p

F.Erdem
19.09.2009, 09:19
göze batıyor ve güven vermiyor artık...

Hasan61
19.09.2009, 11:38
o golü yediğin için daha çok seviyorum seni sylva
o gol olmazsa iddaa'da yatıyordum
4-6 gol oynamıştım:D

Ali Yerlikaya
19.09.2009, 11:45
Arada bi yanlis cikislari olsa bile suan Türkiyedeki en iyi kalecilerden bir hatta en iyisi. Kalecide bi insan oldugunu unutuyoz herhalde.
Sylvanin tek dezavnataji yaptigi ilk büyük hata kesinlikle golle sonuclaniyor pek haa hakki olmiyor maalesef.

Sönmez Özlü
19.09.2009, 11:53
Uyuyor.

Yani ciddi ciddi uyuyor. Ne bileyim mesela, o Sivas maçında yediği golde... Benzer birçok pozisyonda... Bence uyuyor ve şut çekildiğinde taraftarın sesiyle uyanıyor. Başka türlü olmaz herhâlde.

Bu sene böyle geçer. Ama seneye kesinlikle yeni bir kaleci almamız gerekecek. Sylva emekliliğe hazırlamış kendisini. Bir sezon daha oynayabileceğini sanmıyorum.

Erbay
19.09.2009, 12:52
Olmadı Sylva yine dayanamadın yedin golü :D Bu maç birkaç pozisyonda daha çıkıp çıkmamakta tereddütte kaldı.

28TS61
19.09.2009, 13:04
golü yediginde seni elestirmek isteyenler icin gün dogdu dedim hemen :)

AYYILDIZ
19.09.2009, 13:16
Bu sene yediğimiz gollerin çoğunda hatası var.Dün yediği gol hiç yakışmadı.

Burak
19.09.2009, 13:18
Bı kalecı ıcın en kotu seylerın basında kararsızlık gelır, sylva dun bunu aşamadı ve golu attırdı ...

f1bekir
19.09.2009, 13:26
Dün o golü maç 1-0 iken yeseydik sylvaya neler söyleyeneceğini çok merak ediyorum.

Aklı lille'e vereceği parada mıdır nedir. artık eskisi gibi değil sylva, bu sene kaledeyken derin düşüncelere dalıyor. galibiyetlerimizi sabote edebilir ilerde. birisi kötüyse alternatif aramak lazım. ama şu an elimizdekilerin en iyisi sylva yine.

Emrah Akcagöz
19.09.2009, 14:08
Uyuyor.

Yani ciddi ciddi uyuyor. Ne bileyim mesela, o Sivas maçında yediği golde... Benzer birçok pozisyonda... Bence uyuyor ve şut çekildiğinde taraftarın sesiyle uyanıyor. Başka türlü olmaz herhâlde.

Bu sene böyle geçer. Ama seneye kesinlikle yeni bir kaleci almamız gerekecek. Sylva emekliliğe hazırlamış kendisini. Bir sezon daha oynayabileceğini sanmıyorum.
Uyumak buysa bırak uyusun Tolga resmen horluyodu kalede be..

Emrah Akcagöz
19.09.2009, 14:16
Hatalı goller deniyor Sylvanın yedikleri için kale ağzında savunmanın vurdurduğu topa kaleci ne yapsın hatası elbet var ama bence abartılacak kadar da hatalı gol yemedi hadi diyelim sivas maçındaki yediği gol hatalı olsun e birde bu maç buyrun asıp kesmeye devam edin..

Samet Yildirim
19.09.2009, 14:23
Sivas ve dünkü mac disinda hatali gol yemedi...

Mustafa ÖZDEMİR
19.09.2009, 15:51
yine hatalı gol yedi .kendisini düzeltmesi lazım bence...

Ercan DEMİRCİ
19.09.2009, 16:02
Bu Kadar Tartışmaya Gerek Yok Bence Tony İyi, Tolga Oynasa Daha Mı İyi?

Yunus Emre SEYHAN
19.09.2009, 17:25
Golleri tekrar izleyince fark ettim..
1. golde Selcuk'a eliyle hızlıca aktarmıs topu..

karatasof
19.09.2009, 17:33
Golde çıkıp çıkmama tereddüdü yaşaması başlıca sebep gibi görünse bile bence asıl sorun Orhan'ın kafa vurmasına engel olamayan diğer futbolcularımızdı.Hemen önündeki Selçuk Orhan'ın kafaya çıkmasını engelleyemediği gibi önünde eğilerek daha iyi yükselmesi için adeta destek görevi görmüş.Tabii Orhan'ı tutma görevi Selçuk'un mu idi diye sorarsanız onu da zannetmiyorum.Büyük ihtimalle bizim forvetlerden biri olmalı diye biliyorum.

cem arin
19.09.2009, 17:50
bilmem nereden baslasak nasil anlatsak insanlara! Futbolun icinde hatalarin olacagini.attigimiz gollerin rakibin hatalarindan,yer tutamamasindan,kalecilerinin hatalarindan kaynaklandigi gibi yedigimiz gollerde de aynis eyler gecerli! Kanunlari yeniden yazmayacagiz bizim icin. rakibe hangi kurallar gecerliyse bize de ayni kurallar isleyecek. tonyhatalari goller yiyecek. her kaleci hatali goller yiyor! Bir kaleciyi hatali yedigi gollerden dolayi elestireceksek birakalim futbol oyunundan tad almayi. bir kalecinin ne yapmadigini degill neler yaptigini gözlemlemeliyiz!
Tolgayla onurla karsilastirirsak yanlis yapmis oluruz. cünkü herseyden önce diger kalecilerimize göre tecrübesinden dolayi bir kac adim önde! yetenek olarakta onlardan iyi. bakmayin siz yedigi hatali gollere. siz tuttuklarina bakacaksiniz. adamin iyi yer alamadigindan bahsediyor kimis. yan top zaafiyetinden dem vuranlar,uyudugundan bahsedenler dahi var. neden bu kadar büyük beklenti icindeyiz anlamis degilim. bizi bu beklentiye sokan nedir!
Tony su anda kanimca kalemizdeki garanti. kim ne derse desin tolga kaleye gectiginde ona simdi taninan kredinin gecerliligi iki hafta. onur icin de ayni seyleri söylemek mümkün.
her oyuncuya yapilan elestirinin tonu stili ayni! Bekjlenti büyük. hatasiz futbol. ancak yok öyle bir sey. hatasiz futbol yok hatasiz defans,hatasiz ortasaha yok... fubol hatalardan dogru ortaya cikan snuclarla bu denli seviliyor.

Ilelioglu
20.09.2009, 02:16
Yedigi goller sacma olsa bile oyunu hemen baslatiyor, özellikle takima kontra atak yapma sansi veriyor...:)

Bulut61-34
20.09.2009, 02:52
bilmem nereden baslasak nasil anlatsak insanlara! Futbolun icinde hatalarin olacagini.attigimiz gollerin rakibin hatalarindan,yer tutamamasindan,kalecilerinin hatalarindan kaynaklandigi gibi yedigimiz gollerde de aynis eyler gecerli! Kanunlari yeniden yazmayacagiz bizim icin. rakibe hangi kurallar gecerliyse bize de ayni kurallar isleyecek. tonyhatalari goller yiyecek. her kaleci hatali goller yiyor! Bir kaleciyi hatali yedigi gollerden dolayi elestireceksek birakalim futbol oyunundan tad almayi. bir kalecinin ne yapmadigini degill neler yaptigini gözlemlemeliyiz!
Tolgayla onurla karsilastirirsak yanlis yapmis oluruz. cünkü herseyden önce diger kalecilerimize göre tecrübesinden dolayi bir kac adim önde! yetenek olarakta onlardan iyi. bakmayin siz yedigi hatali gollere. siz tuttuklarina bakacaksiniz. adamin iyi yer alamadigindan bahsediyor kimis. yan top zaafiyetinden dem vuranlar,uyudugundan bahsedenler dahi var. neden bu kadar büyük beklenti icindeyiz anlamis degilim. bizi bu beklentiye sokan nedir!
Tony su anda kanimca kalemizdeki garanti. kim ne derse desin tolga kaleye gectiginde ona simdi taninan kredinin gecerliligi iki hafta. onur icin de ayni seyleri söylemek mümkün.
her oyuncuya yapilan elestirinin tonu stili ayni! Bekjlenti büyük. hatasiz futbol. ancak yok öyle bir sey. hatasiz futbol yok hatasiz defans,hatasiz ortasaha yok... fubol hatalardan dogru ortaya cikan snuclarla bu denli seviliyor.

Her kaleci gol yiyor elbet ama nedense daha kötü goller yiyen tanına tolerans Tolga'ya(veya Onur) hiçbir zaman tanınmadı, tanınmayacak futbol uleması Trabzonspor taraftarından.

Çünkü Sylva'nın imajı iyi, işin mahiyetinib ne önemi var?!!!

Emirhan Makul
20.09.2009, 03:23
Her kaleci gol yiyor elbet ama nedense daha kötü goller yiyen tanına tolerans Tolga'ya(veya Onur) hiçbir zaman tanınmadı, tanınmayacak futbol uleması Trabzonspor taraftarından.

Çünkü Sylva'nın imajı iyi, işin mahiyetinib ne önemi var?!!!

Elektronik devrelerde dirençler vardır onların üzerinde çizgi çizgi renkler vardır kırmızı mavi yeşil kahverengi felan orda birde tölerans denilen renk vardır elektrik geldiğinde ki ısınma payına göre direncin dayanaklılığını bu tölerans payı sağlar genel dirençlerde tölerans %10 dur yani dayanıklıdır Toy sylva bir direnç ve töleransı her direnç gibi %10 tolga'da bir direnç ama yanık bir direnç olduğu için devrede iletken demir kablo olarak görev görüyor yani gelen akım direk geçiyor hiç direncin direnmesine karşı koyamıyor devre de yanıyor onur ise deveye hiç koyulmamış ara eleman olarak kenarda beklemekte.

Colakoglu
20.09.2009, 03:46
Uyumak buysa bırak uyusun Tolga resmen horluyodu kalede be..

Alin size yorumun krali iste :D

miaksoy
20.09.2009, 08:35
Umut'un golundeki sevincine bayildim.

Emre ÖZTÜRK
20.09.2009, 08:57
yeni saçlarını beğenmedim sylva hemen kestir o saçları:D:D

Enes Ünal Kaya
20.09.2009, 09:13
he ya napmış öle saçlarına :D sylva nın gol sevincleri , kaçan gole tepkileri fln manyak atlıyor zıplıyor :D

Erdem Keser
20.09.2009, 09:24
Benim gözlemleyediğim süre boyunca Trabzonspor kalesine gelmiş geçmiş en iyi kaleci.Her kaleci hata yapar, yapacaktır da.Tolga kıyasına ise sadece gülüyorum.
Bu takımın 2. kalecisi Onur Recep'tir.

Elimizde maçın kaydı olsada şurada atıp tutanlara , sadece haklı olduğunu göstermek adına -hani bir kere söylemişlerdi ya- maç içerisindeki hatalarının çetelesini tutanlara oyunda neler yapmış , yapmamış gösterebilsek.

bordo61
20.09.2009, 09:45
Ya psikolojisinde topa atlamak yok sanırım yediği hiçbir golde topa atlamamış ben hatırlamıyorum

slmn
20.09.2009, 09:54
Benim gözlemleyediğim süre boyunca Trabzonspor kalesine gelmiş geçmiş en iyi kaleci

Şenol güneş haricinde bizde hiç iyi kaleci olmamıştır.Bir ara dünyaca ünlü pafmıdır pfafmıdır nedir o bile dikiş tutturamamış.Diğer kalecilerimizin hepsi vasat yada dahada altındadır.Sylvada bunlardan biridir.

slmn
20.09.2009, 10:03
Yani ayıptır.Aynı hataları tolga yaptığında söylenmeyen laf kalmıyor.Sylva yapınca işte adam nası vurur o kafayı sylva napsın çokda hatalı değil vs vs.Sylva uyuomudur evet fazlasıyla.

ilhan
20.09.2009, 10:08
Sylva uyuomudur evet fazlasıyla.

Bence de uyuodur. Tolga da uyuodu. Hepsi uyuo.

slmn
20.09.2009, 10:14
Bence de uyuodur. Tolga da uyuodu. Hepsi uyuo.
Bura sylva başlığı.İş hemen tolgaya çevriliyor.Tolga kendi başlığında sylva kendi başlığında değerlendirilsin.Tolganın yaptığı hatalarla sylvanın hatalarının üzerinin örtülmesi yanlıştır.

ilhan
20.09.2009, 10:15
O zaman Sylva başlığında Tolga ajitasyonu yapmaya gerek yok.

slmn
20.09.2009, 10:23
O dediğin şeyi yapan burda sylvayı savunanlar.Aç önceki sayfayı bak.Biri bu adam uyuyo demiş sylvayı savunan biri hemen bu uyuosa tolga horluyo demiş.Biri hatalı gol yedi diyor hemen savunanlar namluyu tolgaya çeviriyor.Dediğim gibi yapılan şey tolganın yaptığı hatalarla sylvanın hatalarının örtülmeye çalışılması.

SDinc
20.09.2009, 10:41
Elektronik devrelerde dirençler vardır onların üzerinde çizgi çizgi renkler vardır kırmızı mavi yeşil kahverengi felan orda birde tölerans denilen renk vardır elektrik geldiğinde ki ısınma payına göre direncin dayanaklılığını bu tölerans payı sağlar genel dirençlerde tölerans %10 dur yani dayanıklıdır Toy sylva bir direnç ve töleransı her direnç gibi %10 tolga'da bir direnç ama yanık bir direnç olduğu için devrede iletken demir kablo olarak görev görüyor yani gelen akım direk geçiyor hiç direncin direnmesine karşı koyamıyor devre de yanıyor onur ise deveye hiç koyulmamış ara eleman olarak kenarda beklemekte.

Alın size babalar gibi bilimsel açıklama. :)

Erdem Keser
20.09.2009, 12:28
Şenol güneş haricinde bizde hiç iyi kaleci olmamıştır.Bir ara dünyaca ünlü pafmıdır pfafmıdır nedir o bile dikiş tutturamamış.Diğer kalecilerimizin hepsi vasat yada dahada altındadır.Sylvada bunlardan biridir.
Yani bu benim düşüncem.Bana göre bahsi geçen süre içinde bize gelen en iyi kalecidir kendisi.Şuan Türkiye'ninde en iyi kalecisidir -yine bana göre-.Size göre olmayabilir , kesin yargılı fiillerle otoriter bir hava aldım mesajdan.

"Şenol Güneş'ten başka bizde iyi bir kaleci olmamıştır".
Hadi ya.Bana göre olmuştur ama , yada birçoklarına göre.Ben bu adam kaledeyken , hiç kimsede duyamadığım kadar güven duyuyorum.Benim için en iyisi , kimseyide zerre ilgilendirmez , kimsenin düşünceleride mutlak doğru değildir.
Ben nasıl "Sylva da bu vasat kalecilerden birtanesidir" şeklindeki kesin bir dille açıkladığınız kanaatinize gülüyorsam sizde gülebilirsiniz:)
Hadi iyi bayramlar.

yorumsuz6117
20.09.2009, 12:31
Yani bu benim düşüncem.Bana göre bahsi geçen süre içinde bize gelen en iyi kalecidir kendisi.Şuan Türkiye'ninde en iyi kalecisidir.Size göre olmayabilir , kesin yargılı fiillerle otoriter bir hava aldım mesajdan.

Hadi ya.Bana göre olmuştur ama , yada birçoklarına göre.Ben bu adam kaledeyken , hiç kimsede duyamadığım kadar güven duyuyorum.Bana göre en iyisi , kimseyide zerre ilgilendirmez , kimsenin düşünceleride mutlak doğru değildir.
Ben nasıl "Sylva da bu vasat kalecilerden birtanesidir" şeklindeki kesin bir dille açıkladığınız kanaatinize gülüyorsam sizde gülebilirsiniz:)
Hadi iyi bayramlar.
bana göre şu anda ligin en iyi kalecisi Leo Franco..

Anıl Caner
20.09.2009, 12:33
Kendisini çok sevmekle beraber daha önce Fransa'daki ve milli takımındaki performansın uzağından yakınından geçmemektedir Trabzonspor kalesinde. Hele ki bonservis sorunuyla alakalı aldığı cezalardan sonra iyice bir futboldan soğumuş gibi.

Ben hala kalenin Onur'a teslim edilmesinden yanayım. Sorgusuz sualsiz. İki gol yiyince eldiveni geri alınmadan ama bu tabi mümkün değil. Malesef 2. kalecimiz Tolga.

Ahmet Başkaya
20.09.2009, 13:35
Harikasın bana göre. ...

slmn
20.09.2009, 16:57
Yani bu benim düşüncem.Bana göre bahsi geçen süre içinde bize gelen en iyi kalecidir kendisi.Şuan Türkiye'ninde en iyi kalecisidir -yine bana göre-.Size göre olmayabilir , kesin yargılı fiillerle otoriter bir hava aldım mesajdan.

Hadi ya.Bana göre olmuştur ama , yada birçoklarına göre.Ben bu adam kaledeyken , hiç kimsede duyamadığım kadar güven duyuyorum.Benim için en iyisi , kimseyide zerre ilgilendirmez , kimsenin düşünceleride mutlak doğru değildir.
Hadi iyi bayramlar.

O sana göredir.Buda bana göre.bana göre sylva vasat kalecilerden birtanesidir anlamı çıkarılabilir.sanada iyi bayramlar.

demir
20.09.2009, 17:21
silva gercekten cok ıyı bır kalecı gecen senede bıze cok mac kazandırdı ..! ama bu ıkıncı yıla basladıgımızdan beri gordugumuz bekledıgımız slva yı goremıyoruz "resmen uyuyor" yakıstırması bencede cuk oturmus cunkı uzerıne gelen topları seyredıyor sivas macında antalya macında yedıgımız gollere bakın bırde kurtardıklarına bakın ben bunun aldıgı cezalar yada suren mahkemesınden ve baskanımızında yapmıs oldukları kontrat geregı bu durumla hıc ılgılenmemesınden kaynaklandıgını dusunuyorum ama kafası oyunda olursa gercekten cok ıyı bır kalecı ; bunuda gecın takımımızda isisti olmayan orta saha oyuncusu varken silvanın kac asıstı var geldıgınden beri bakın :D

KUTADGU
20.09.2009, 17:55
Geçen gün GS'li arkadaşımın bir tanesi bana Leo Franco yorumu yaptırmak için
"Sence Türkiye'nin en iyi kalecisi kim? diye sordu.

Tereddüt etmeden "Tony Slyva" dedim.

"Aslında haklısın dedi"

"Öyleyim" dedim.

"Ama Leo'da çok iyi yer tutuyor ve çok atletik" dedi.

"Sadece bundan ibaret ama" dedim.

Öyle devam etti..

Ahmet Başkaya
20.09.2009, 18:55
Geçen gün GS'li arkadaşımın bir tanesi bana Leo Franco yorumu yaptırmak için
"Sence Türkiye'nin en iyi kalecisi kim? diye sordu.

Tereddüt etmeden "Tony Slyva" dedim.

"Aslında haklısın dedi"

"Öyleyim" dedim.

"Ama Leo'da çok iyi yer tutuyor ve çok atletik" dedi.

"Sadece bundan ibaret ama" dedim.

Öyle devam etti..

Harikasın Cihan Abi :)

Bulut61-34
20.09.2009, 23:51
Sylva'nın imajı iyi yoksa diğer 2 kalecimizden fazlalığı yok.

Şöyle bir örnek verirsek; bir yemek görüntü olarak harikadır ama tadı kötü olabilir, orta olabilir, ortanın biraz üzerinde olabilir, iyi olabilir, harika olabilir(görüüntüsü gibi) veya harikadan öte muhteşem olabilir.

Syla görüntüsü harika ama tadı orta/orta üzeri bir yemek gibi. Tolga görüntüsü orta, tadı orta üzeri/iyi bir yemek gibi. Bazıları yemeğin tadı güzel olmasa da görüntüsünün güzelliğiyle yetinebilir(futboldan anladığı iddia edilen Trabzonspor taraftarının çoğunluğunun olduğu gibi). Oysa benim için görüntünün kıymeti yok, tadı(işin mahiyeti) önemlidir.

OK?

miaksoy
21.09.2009, 00:14
Sylva'nın imajı iyi yoksa diğer 2 kalecimizden fazlalığı yok.

Şöyle bir örnek verirsek; bir yemek görüntü olarak harikadır ama tadı kötü olabilir, orta olabilir, ortanın biraz üzerinde olabilir, iyi olabilir, harika olabilir(görüüntüsü gibi) veya harikadan öte muhteşem olabilir.

Syla görüntüsü harika ama tadı orta/orta üzeri bir yemek gibi. Tolga görüntüsü orta, tadı orta üzeri/iyi bir yemek gibi. Bazıları yemeğin tadı güzel olmasa da görüntüsünün güzelliğiyle yetinebilir(futboldan anladığı iddia edilen Trabzonspor taraftarının çoğunluğunun olduğu gibi). Oysa benim için görüntünün kıymeti yok, tadı(işin mahiyeti) önemlidir.

OK?

Tolga bize hangi maci kazandirdi simdiye kadar Allahaskina? Bence Sylva oynamayacaksa (ki bence oynamali) onun yerinde Onur oynamali.

Yavuz Hasan
21.09.2009, 00:23
tolga nın penaltı kurtardığı maç geldi aklıma 07-08 sezonunda

Bulut61-34
21.09.2009, 00:32
Tolga bize hangi maci kazandirdi simdiye kadar Allahaskina? Bence Sylva oynamayacaksa (ki bence oynamali) onun yerinde Onur oynamali.

Geçen yıl Konya, Antalya, Denizli, Ankraspor ve Ankaragücü maçlarını kazandırdı diye sığ bir cevap vereyim bu sığ soruya.

Serdær
21.09.2009, 00:50
Türkiye'ye gelen benim bildiğim topu en iyi oyunu sokan iki kaleciden birisidir Tony Slyva.

Diğeride Beşiktaş'ta oynayan Cordoba'dı.

Bütün kalecilerde olması gereken ayağı ve eliyle oyuna sokabilme özelliği Tony'de tecrübesiyle birleşmesiyle müthiş katkı sağlıyor bize.

Hemen aklıma gelen geçen sezon yine Antalya'da oynadığımız ve Yattara'nın Umut'u yaptığı ortadan sonra gol olan pozisyon.

O zaman'da Tony eliyle müthiş oyunu başlatmıştı.

Bunun gibi bir çok örnek var.

miaksoy
21.09.2009, 01:03
Geçen yıl Konya, Antalya, Denizli, Ankraspor ve Ankaragücü maçlarını kazandırdı diye sığ bir cevap vereyim bu sığ soruya.

Soru sig degil , ama cevap biraz oyle olmus. Konya ve Antalya maclarinda 2ser gol yedi diye biliyorum. Bir baska deyisle ona ragmen kazanmisiz o maclari. Maci kazandiran bir kurtarisini hatirlamiyorum saydigin maclarda.

Bulut61-34
21.09.2009, 01:35
Soru sig degil , ama cevap biraz oyle olmus. Konya ve Antalya maclarinda 2ser gol yedi diye biliyorum. Bir baska deyisle ona ragmen kazanmisiz o maclari. Maci kazandiran bir kurtarisini hatirlamiyorum saydigin maclarda.

E ozaman sığ olayan bir soru da ben sorayım.

Sylva'nın kazandırdığı kaç maç var?

miaksoy
21.09.2009, 01:50

Ilk aklima gelen gecen seneki IBB maci (istanbuldaki). ozetlerini bulabilirsen bir seyret. Bir kaleci bir maci nasil kazandirir super bir ornek.

Bulut61-34
21.09.2009, 02:47
Ben de geçen yılki Ankaraspor ve Denizli maçlarını söyleyeyim.

Gol yediği maçlar sayılmıyor madem.

Mustafa Yüksek
21.09.2009, 02:55
yuh tolga mı:eek:

seneler sonra kalecimize güveniyorum..kim ne derse desin..

abdullah6134
21.09.2009, 13:06
büyük kaleciler ufak hatalar yapar sözünün direk karşılığı olan fakat bir kalecinin aynı zamanda atakların ilk hazırlayıcısı olduğunu en güzel gösteren yetenek...

gustavo_colman
21.09.2009, 14:31
bu sene fazla güven vermiyor 6 maç oldu ligde gol yemediği maç yok ve gollerde hep hatalardan ve topa hamle yapmamasından kaynaklınıyor tolga yada onura kaleyi devretmeli az da olsa yedek bekletilmeli

Mahmut Baran
21.09.2009, 17:56
yedekte bekleyen kaleci tolganın (her ne kadar tolganın kalecilik gibi bir özelliği olmamasına rağmen) geçmiş yıllardaki maçlarını gözönüne getirip eleştirmeye kalkışmamak gerek

Kubilay ŞAHİN
21.09.2009, 18:19
Sylva'nın Kazandırdığı Kaç Maç Var ?..(!)

halil ibo
21.09.2009, 18:25
Bu sene kötü başladı ve öylede devam ediyor.Ancak geçen seneyi ne çabuk unuttuk...Şaşılacak şey!
Birde Tolga'yla kıyaslama gibi aklın sınırlarını zorlama mücadeleleri var ki şaşkınlık ötesi...

Bulut61-34
21.09.2009, 20:58
yedekte bekleyen kaleci tolganın (her ne kadar tolganın kalecilik gibi bir özelliği olmamasına rağmen) geçmiş yıllardaki maçlarını gözönüne getirip eleştirmeye kalkışmamak gerek

Yok öle bir şey. Tolga'nın kaleciliğinin Sylva'dan aşağı olmadığını kanıtlayacak bir sürü şey söyledik.

Kaleci olmadığı ile ilgili kanaat ise; köyün başında bir yalan söyleyip, köyün sonunda o yalana inanmak gibi bir şey.

Kaan
21.09.2009, 21:04
Yok öle bir şey. Tolga'nın kaleciliğinin Sylva'dan aşağı olmadığını kanıtlayacak bir sürü şey söyledik.

Kaleci olmadığı ile ilgili kanaat ise; köyün başında bir yalan söyleyip, köyün sonunda o yalana inanmak gibi bir şey.

Size sadece gülüyorum : :D

:)

lazanom
21.09.2009, 21:08
bence bizim ekip harika bi mac çıkaracaklar ve yeni teknik elemanlarda çok iyi başarılarının devamı dileğiyle

Serdar A
21.09.2009, 21:08
Tony Sylva'yı daha akıllıca kullanarak , Onur gibi bir cevheri takıma kazandırabilirdik .

Aynı sıkıntıyı Ceyhun'da yaşıyoruz , Hüseyin takımdan ayrılmasaydı belki son anda tutup çekme fırsatımızda olmayacaktı . Maalesef tecrübeli isimlerin arkasında yetenekli genç oyuncular yetiştiremiyoruz . Ülke futbolumuzun genel problemlerinden biri bu .

Bulut61-34
21.09.2009, 22:19
Size sadece gülüyorum : :D

:)

Küfür ve hakaretten iyidir, gül tabi. :)

KUTADGU
21.09.2009, 23:31
Takımın atanlarına söyleyecek laf kalmayınca, tutanlara geldi sıra.

Tutanlardan sonra sıra elbet birilerine gelir.

Tony Slyva gibi bir kaleci ile değil de Tolga gibi bir kaleci ile lige girmek gibi bir hata yapmıştık geçen sene.

Konya ve Antalya'dan yediğimiz iki golü çıkaracağız diye anamız ağlamıştı.

Galatasaray'dan yediğimiz 3 golü ise haliyle çıkaramamıştık tabi.

Bu arada Slyva'nın İstanbul'daki Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarında gösterdiği enfes performansı hatırlamanızı öneririm. Bir kaleci bir takımın çıtasını nasıl yükseltirmiş herkese göstermişti Slyva.

Bu seneye bakacak olursak, Sivas ve Antalya maçlarında hatalı goller yediği doğrudur.

Ama o kadar da olacak değil mi?

Hüdai Pervaneli
21.09.2009, 23:34

AntalyaSpor maci
Yattaraya verdigi pas

Antalya maci Gecen hafta

Kaan
22.09.2009, 00:00
Küfür ve hakaretten iyidir, gül tabi. :)

Zaten yaş farkından oluşan saygımdan dolayı size küfür ve hakaret etmem. :)

Bulut61-34
22.09.2009, 00:39

Tony Slyva gibi bir kaleci ile değil de Tolga gibi bir kaleci ile lige girmek gibi bir hata yapmıştık geçen sene.

Galatasaray'dan yediğimiz 3 golü ise haliyle çıkaramamıştık tabi.

Bu arada Slyva'nın İstanbul'daki Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarında gösterdiği enfes performansı hatırlamanızı öneririm. Bir kaleci bir takımın çıtasını nasıl yükseltirmiş herkese göstermişti Slyva.

Bu seneye bakacak olursak, Sivas ve Antalya maçlarında hatalı goller yediği doğrudur.

Ama o kadar da olacak değil mi?

Sivas ve Antalya değil; bu seneki Sivas, Antalya, Diyarbakır, Tolouse 1. maç ve Bursa maçlarında hatalı goller yedi.

Tolganın geçen yıl Konya ve Antalya maçında yediği 2 golden daha beterlerini Sylva'nın yediği golleri anlattığım mesajımda yazdım. Tolga Gs maçında ilk golde hatalıydı ama diğer gollerde hatası olduğunu nasıl söylersiniz. Sylva yiyince her kaleci yer, şansızlıktı, iyi kaleciler böyle goller yer diye bir sürü hoşgörü içeren mesajlar yazan arkadaşlar nedense Tolga Sylva'nın yediklerinden daha az hatalı goller yediğinde dar ağacı kurmaya çok hevesliler.

Bizlerin kendi futbolcularımıza adaletli davranmadığı bir ortamda başklarından adalet beklemek çok tezat bir durum.

Bulut61-34
22.09.2009, 00:42
AntalyaSpor maci
Yattaraya verdigi pas

Antalya maci Gecen hafta

Yattara o topu o kadar taşıyıp başarılı bir orta yapamasa ve Umut kafayla vuramasa gol olmayacak bir pozisyon için nasıl kazandırdığı bir maç diyebilirsiniz hayret.

Selçuk veya Collman'nın asistinden sonra Umut'un attığı golle kazanılan bir maç için Selçuk veya Collman'nın kazandırdığı bir maç tanımlaması yapılabilinir mi?

Sylva söz konusu olunca oldukça yaratcı olnuyor.

AdemS
22.09.2009, 00:52
Antalyaspor maçında goldeki hatası dışında gayet iyiydi.. İlk golümüzün de hazırlayıcısı zaten..

Hüdai Pervaneli
22.09.2009, 01:05
Yattara o topu o kadar taşıyıp başarılı bir orta yapamasa ve Umut kafayla vuramasa gol olmayacak bir pozisyon için nasıl kazandırdığı bir maç diyebilirsiniz hayret.

Selçuk veya Collman'nın asistinden sonra Umut'un attığı golle kazanılan bir maç için Selçuk veya Collman'nın kazandırdığı bir maç tanımlaması yapılabilinir mi?

Top u kaleci oyuna nekadar hizli sokar Ne kadar hizli kontra olur ve sonrasi gol olur o golde yari yariya gol kalecinidir

Hüdai Pervaneli
22.09.2009, 01:06
Sivas ve Antalya değil; bu seneki Sivas, Antalya, Diyarbakır, Tolouse 1. maç ve Bursa maçlarında hatalı goller yedi.

Tolganın geçen yıl Konya ve Antalya maçında yediği 2 golden daha beterlerini Sylva'nın yediği golleri anlattığım mesajımda yazdım. Tolga Gs maçında ilk golde hatalıydı ama diğer gollerde hatası olduğunu nasıl söylersiniz. Sylva yiyince her kaleci yer, şansızlıktı, iyi kaleciler böyle goller yer diye bir sürü hoşgörü içeren mesajlar yazan arkadaşlar nedense Tolga Sylva'nın yediklerinden daha az hatalı goller yediğinde dar ağacı kurmaya çok hevesliler.

Bizlerin kendi futbolcularımıza adaletli davranmadığı bir ortamda başklarından adalet beklemek çok tezat bir durum.

Yanii tolga Tony den daha Iyi

seyyah61
22.09.2009, 01:56
Sylva'nın Kazandırdığı Kaç Maç Var ?..(!)
Antalya macinda, kurtardigi topu, hizlica eliyle ceza sahasinin biraz gerisindeki Selcuk'a aktardi, Selcuk da ordan direkt Umut'a uzun bir pas cikardi ve ilk golümüzü attik. Sylva'nin da o golde en az Selcuk ve Umut kadar payi vardir. Cünkü Antalya üzerimize gelmisti ve savunmasi bu hizli hücum sayesinde dengesiz yakalandi.
Burdan cikaracagimiz sonuc: Dengesiz yorum yapmamak lazim, at gözlügüyle bakmadan, daha gecen hafta oynadigimiz maci iyi bir irdelemek lazim.
Mac 3-0 olduktan sonra konsantrasyon eksikligiyle yenilen golü durmadan insanlarin gözüne sokmamak lazim.

Yunus Emre SEYHAN
22.09.2009, 01:58
Çok cabuk unutulmuş.....
Bir kalecinin topu oyuna sokarken topu rakip takıma vermesi veya dışarı atması......

Hüdai Pervaneli
22.09.2009, 01:58
Antalya macinda, kurtardigi topu, hizlica eliyle ceza sahasinin biraz gerisindeki Selcuk'a aktardi, Selcuk da ordan direkt Umut'a uzun bir pas cikardi ve ilk golümüzü attik. Sylva'nin da o golde en az Selcuk ve Umut kadar payi vardir. Cünkü Antalya üzerimize gelmisti ve savunmasi bu hizli hücum sayesinde dengesiz yakalandi.
Burdan cikaracagimiz sonuc: Dengesiz yorum yapmamak lazim, at gözlügüyle bakmadan, daha gecen hafta oynadigimiz maci iyi bir irdelemek lazim.
Mac 3-0 olduktan sonra konsantrasyon eksikligiyle yenilen golü durmadan insanlarin gözüne sokmamak lazim.

Ayni gecen senede ki gibi

Hüdai Pervaneli
22.09.2009, 01:59
Çok cabuk unutulmuş.....
Bir kalecinin topu oyuna sokarken topu rakip takıma vermesi veya dışarı atması......

Bu taraftar O na layik

Özgür Öztürk
22.09.2009, 02:42
Bizim taraftar günlük/güne göre yorum yapmayı ne kadar seviyor bee.

Gol attı (Forvet) : Kral
Auta attı (Forvet) : Hiç bir halt olmaz bundan

Kritik Gol Kurtardı (Kaleci) : Panter
Gol Yedi (Kaleci) : Kova

Adam Kaçırdı (Defans) : Bu adamla bitmez bu lig... Pişmesi lazım/Bunu nerden bulduk/Ancak Yedek olur/Kızağa çekilmesi lazım / ....
Adam geçirmedi (Defans): Ooo etten duvar ördü

Asist Yaptı (Orta Saha) : Aslanım benim
Vasat oynadı (Orta Saha) : Pişmesi lazım / Bunu nerden bulduk / Ancak Yedek olur / Kızağa çekilmesi lazım / ....
....
...
..
.

Yavuz Hasan
22.09.2009, 02:44

güzel bir tespit:)

geçen sene savaşarak kazandığımız nadir maçlardandır bu iki maç

abi futbolculara aynı tolerans gösterilmiyor buna katılıyorum ama yiğidi öldür hakkını taslim et

sylvanın rakip oyuncuları oyundan düşürmesi ve topu çok hızlı bir şekilde yattara ya kazandırması, yattaranın o topu taşıması ortalaması ve umut un kafa vurması kadar önemli bir hareketti

ben şahsen sylva ya topu oyuna sokmadaki ve oyun kurmada ki başarısından dolayı müsammaha gösteriyorum

daha önce yazmıştınız sanırım tony 10 kez asistlik top sokar oyuna gol olmaz 1 hatalı gol yer 3 puan gider bu doğru ama olumlu hareketleri kusurlarını bir nebze örter

uyuşmazık yaşadığımız nokta burası tony sadece yabancı olduğu için ekstra toleransa sahip olmuyor sahip olduğu meziyetler sayesinde hataları tolera ediliyor

28TS61
22.09.2009, 03:27
@ Bulut61-34

abi sende bu tolga hayranigi nedir anlamis degilim.

Bulut61-34
22.09.2009, 15:12
güzel bir tespit:)

geçen sene savaşarak kazandığımız nadir maçlardandır bu iki maç

abi futbolculara aynı tolerans gösterilmiyor buna katılıyorum ama yiğidi öldür hakkını taslim et

sylvanın rakip oyuncuları oyundan düşürmesi ve topu çok hızlı bir şekilde yattara ya kazandırması, yattaranın o topu taşıması ortalaması ve umut un kafa vurması kadar önemli bir hareketti

ben şahsen sylva ya topu oyuna sokmadaki ve oyun kurmada ki başarısından dolayı müsammaha gösteriyorum

daha önce yazmıştınız sanırım tony 10 kez asistlik top sokar oyuna gol olmaz 1 hatalı gol yer 3 puan gider bu doğru ama olumlu hareketleri kusurlarını bir nebze örter

uyuşmazık yaşadığımız nokta burası tony sadece yabancı olduğu için ekstra toleransa sahip olmuyor sahip olduğu meziyetler sayesinde hataları tolera ediliyor

Beni bi sen anladın, sen de yanlış anladın demiyeceğim. :)

Toleransının sebebi imajının iyi olması(yemeğin görüntüsü ve tadı ile ilgili yazdıklarımda açıklamıştım).

Karar verilmesi gereken durum görüntünün mü önemli, tadın mı önemli olduğudur. Kaybolan yıllarımızın altında yatan sebeplerden biridir.

gustavo_colman
23.09.2009, 12:12
dinlenmeli

Cüneyt Canlıca
23.09.2009, 12:20
Takımda laf söylenmeyecek tek oyuncu Tony dir.. Ha macera arayıp Tolga nın oynamasını isteyenler varsada kendileri bilir..

Dip.Ing.Mag.
23.09.2009, 18:50
cok hatali goller yiyor fifa olaylari falan kafasini epeyce karistirdi galiba

Kaan
24.09.2009, 22:35
Sylva..

Güveniyorum sana.

Herkesin (daha doğrusu seni istemeyenlerin) ağzı açık kalsın. :)

Fatih Özkan
25.09.2009, 04:28
Ben anlayamıyorum artık...
Bu adama da kusur bulmaya başladık...
Bize nasıl bir kaleci lazım anlam veremiyorum!
Tony bana kalede güven veriyor...
Her yediği golde elbet bir hata buluyoruz...

Emirhan Makul
25.09.2009, 12:33
dinlenmeli

burası Ulusoy dinlenme tesisleri mi;)

Mira_61
25.09.2009, 12:39
Ligin en iyi kalecisi.;)
Ona sonuna kadar güveniyorum.Gollerden sonra benim gibi seviniyor.:)

ApoCaN28
25.09.2009, 12:42
Şu ligde adam akıllı 2 - 3 tane kaleci var ve bunlardan biri bizde daha neyi tartışıyorsak . . .

Harun-61
25.09.2009, 12:50
bu aksam gol yemek yok, ok'mi tony ;)

Ahmet Başkaya
25.09.2009, 13:00
Topu oyuna mükemmel sokuyor ...Maçın bazı kesimlerinde konsantresini kaybediyor sanırım golleri buna bağlıyorum ... İyi kaleci iyi...

Bulut61-34
25.09.2009, 14:52
Gençlerbirliği maçında gol hediye etmesze maçı kazanırız.

Dursun Kaplan
25.09.2009, 14:55
Tony görüyor musun herşey sende bitiyor. :)

Erbay
25.09.2009, 22:05
Yeter Sylva yeter!

Mira_61
25.09.2009, 22:05
Ligin en iyi kalecisi.;)
Ona sonuna kadar güveniyorum.Gollerden sonra benim gibi seviniyor.:)
Hala ligin en iyi kalecisi ve hala ona güveniyorum.;)
Yalnız artık dikkatli olması lazım.Kendine gel Tosunum.

must61
25.09.2009, 22:07
Aynı gol her maçta yenmezki be kardeşim!!! Yazık Onur'a yazık...Topu oyuna iyi sokuyo diye bir kaleciye bu kadar tahammül edilmez ki...

Mustafa Ayazoğlu
25.09.2009, 22:08
Armut dalda sallanır ... Toni bakar ... Yediği gol fiyasko !

Özge
25.09.2009, 22:09
Çok kötü bir gol yedin Sylva.Ön direğe baraj yaptırıyosun ona rağmen sende hâlâ ön direği tutuyorsun.

Muhammed
25.09.2009, 22:12
Top çok inanılmaz yere gitti ama en arka köşede bekleyip zıplaması lazım o topa. Çubukçu 50 tane çekse bir daha vuramaz oraya.

Gökhan KAN
25.09.2009, 22:17
Seyretmeye devam..Sürekliliği çok iyi..

Ali Tunahan Güllü
25.09.2009, 22:19
Oraya düz bişeY koysak senin yaptığını yapardı okadar paraya yazık hiç bi top kurtaramıyor üzerine gelenlerri sadece...

Artık yedek kulubesine ara transferdede güle güle!!!

h@msi61
25.09.2009, 22:22
Bu sene yaptigi hatalarin haddi hesabi yok. Haftaya klubede goruruz ins...

Emre B.
25.09.2009, 22:23
Kafası başka yerde.Yediği gol ona hiç yakışmadı.

Enes Ünal Kaya
25.09.2009, 22:26
Her Hafta 1 Tane Kalecilik sınırlarını zorlayan bi hata yapıo ztn .. iyi seyirler sylva

Bulut61-34
25.09.2009, 22:26

Araba devrilmeden, bu arabaninidisi iyi degil dedk ama nafile.

Bu takima, taraftara, kulube ve hatta BMNýe adalet gelmedikten sonra, hakedene hakki verilmedikce ayni senaryolari yasar dururuz.

Futbolcusuna, hocasina, taraftarina, yoneticisine adaletli davranmazsak futboldan adalet beklemek hata olur.

_SeRKaN_
25.09.2009, 22:30
Takımdan kesilmesinin zamanı geldide geçiyor bile şu haliyle Tolga'ya bile razıyım...Her hava topunda sağolsun onunla birlikte bizde izler olduk kaleye giriyor diye kesinlikle önümüzdeki haftadan itibaren kızağa çekilmeli...

ugurTS1989
25.09.2009, 22:31
tamamen bos kalecıymıs geldıgınden berı yedıgı hatalı goller nedır oyle.....

gustavo_colman
25.09.2009, 22:44
bu sene fazla güven vermiyor 6 maç oldu ligde gol yemediği maç yok ve gollerde hep hatalardan ve topa hamle yapmamasından kaynaklınıyor tolga yada onura kaleyi devretmeli az da olsa yedek bekletilmeli
gol yemediği maç sayısı 7 oluyor :) hala aynıyım kulübeye

F.Erdem
25.09.2009, 22:45
artık kaleyi teslim etmeli...

bordoylamavi
25.09.2009, 22:49
golde hatalıydı. ama hemen asıp kesmeyelim. ferhat ın hurşite buyur geç dediği bi pozisoynda ayağıyla önmeli bi pozisyonu geçiştirdi. sylva hatalı ama diyorum ya bu beraberlik havayı bozmamalı şu anda her maçı kazanacak kapasitedeyiz.

TolgaTopçu61
25.09.2009, 22:49
Bu sene cok formsuz,dinlenmeli bence...

Bulut61-34
25.09.2009, 23:06
Selcukun uzaktan vurdugu sutu kurtaran kaleci 3. golumuzu engelledi. Oysa bizim kaleci iyi bir kalecinin kurtaracagi 1. golden sonra, bedavadan yenen 2. gol.

Bross elbette suclu, kac haftadir alarm veren kaleciyi oynattigi icin.

Mustafa Ayazoğlu
25.09.2009, 23:08
Top çok inanılmaz yere gitti ama en arka köşede bekleyip zıplaması lazım o topa. Çubukçu 50 tane çekse bir daha vuramaz oraya.

Barajı öyle kurar önde ve ortada durursa 50 topun hepsini alır bu kaleci içeri !

Çokta güzel izler yani !

poetricus
25.09.2009, 23:09
Emekliliği geldi galiba.
Bu sezon aklı da bedeni de olması gereken yerlerde değil.

Mollasalihoğlu
25.09.2009, 23:10
Araba devrilmeden, bu arabaninidisi iyi degil dedk ama nafile.

Bu takima, taraftara, kulube ve hatta BMNýe adalet gelmedikten sonra, hakedene hakki verilmedikce ayni senaryolari yasar dururuz.

Futbolcusuna, hocasina, taraftarina, yoneticisine adaletli davranmazsak futboldan adalet beklemek hata olur.

adalet=tolga zengin?

BiZe HeR YeR 61
25.09.2009, 23:12
Onur'a çok hazkısızlık yapıyoruz...Bu seneden geçti Onur geçsin kaleye...Eminim kalemizi uzun seneler güvenle koruyacaktır..

Gökhan KAN
25.09.2009, 23:12
Her zaman ki gibi biri çıkıpta golde hatası yoktu demez inşallah..

Koray
25.09.2009, 23:13
Avni Aker'de kaleye geçerken ona tezahürat yapılmadan alkış tutar tribünlere, onlarda Tony'i alkışlar işin içinden sıyrılır her zaman ki gibi...

Adam işi biliyor...

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 23:17
bence dinlenmeli hatta emekli olmalı.Kaleye onur geçmeli Tolga değil ONUR

AdemS
25.09.2009, 23:18
Gökyüzüne bakıp Yıldızları seyrediyor gibiydi.. Çoban yıldızını gördü mü acaba? :)

Kaan
25.09.2009, 23:20
Sylva kendine gel !

Satılmasına karşıyım ama önce bir sorulsun, araştırılsın; neden böyle..

Böyle devam ederse haftaya yedek klübesinde bulur kendisini..

Suha
25.09.2009, 23:21
bu adamın tuttuğu topları tersimi döner kurtarırım..her yerden goll yersinn neişe yarasınn..

Hüseyin İlkin
25.09.2009, 23:21
Birinci kaleci; Tony Sylva : Bu sene yaptığı hatalar dinlendirilmesi gerektiğini gösteriyor.
İkinci kaleci; Tolga Zengin : Trabzonspor forması altında oynadığı maçlar sonunda, kaleyi teslim almak için yeterli değil.

Geriye Onur kaldı. Üçüncü kaleci olarak gözükmesine rağmen, haftaya formayı giyen o olmalı.

futbalski60
25.09.2009, 23:22
Refleks denen bir şey yok bence devre arası mutlaka ama mutlaka gönderilmeli.

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 23:23
Birinci kaleci; Tony Sylva : Bu sene yaptığı hatalar dinlendirilmesi gerektiğini gösteriyor.
İkinci kaleci; Tolga Zengin : Trabzonspor forması altında oynadığı maçlar sonunda, kaleyi teslim almak için yeterli değil.

Geriye Onur kaldı. Üçüncü kaleci olarak gözükmesine rağmen, haftaya formayı giyen o olmalı.

aynen katılıyorum kaleye onur geçmeli:alkış::alkış:

Gökhan KAN
25.09.2009, 23:25
Hocam bunu 1600 kere söyledim burda..Bu kadar süre alıpta alan daraltığını göremediğim tek kaleci kendisi..

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:25
Kesinlikle öyle.

Bu aksam da güven verdi ve kacan 3 puana zemin hazirladi.:)

UmutBaykan
25.09.2009, 23:47
2. golü nasıl yedin neyi seyrediyosun anlaşılır gibi değil..

Bulut61-34
25.09.2009, 23:56
adalet=tolga zengin?

Neden Tolga Zengin?

Illa Tolga olsun diyen yok ama bu golleri Tolga yese ne yapardi bu cok bilmis Trabzonsor taraftari?

Bu goruntuye gore adam degerlendirme asla adalet olamaz.

Soylenmek istenin disina tasimaya calismayalim konuyu.

Mollasalihoğlu
25.09.2009, 23:57
Onur olacaksa eyvallah manasında yazdım..

Tolga bugün izlediğimiz filmi bize zaten defalarca izletti.

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:57
Neden Tolga Zengin?

Illa Tolga olsun diyen yok ama bu golleri Tolga yese ne yapardi bu cok bilmis Trabzonsor taraftari?

Bu goruntuye gore adam degerlendirme asla adalet olamaz.

Soylenmek istenin disina tasimaya calismayalim konuyu.
Gecen sezon tolga bu aksam sylva nin yedigi ikinci golü benzer bir sekilde arda dan yedikten sonra mac sonrasinda hakaretler girla gidiyordu....

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:59
Bir maci da sen kurtar be adam.

Hatali golleri bolca yiyor ama bir maci bile ceviremiyorsun.

Seni yedigin bunca hatali gole ragmen oynatanda suc aslinda,sende degil....

Fatih Özkan
25.09.2009, 23:59
Güven veriyorsun dedim 1 gece önce...
Saol yani Sylva!
O golü Tolga bile yemezdi!
Kalede Onur'u görmek istiyorum artık!

Bulut61-34
26.09.2009, 00:00

Bu kanaat tamamen; koyun basinda yalan soyladim, sonunda kendim inandim seklinda olustu. Yok ole somut bir kanit, birine 40 yil deli dersen, deli olur gibi birsey.

Kalede Onur da olabilr, Tolga da.

Hadi sizin gonlunuz olsun diye Onur diyelim ama Tony degil.

antagonist
26.09.2009, 00:01
Kaleyi Onur'a devretmenin zamanı geldi Tony. ;)

Bulut61-34
26.09.2009, 00:02
Onur olacaksa eyvallah manasında yazdım..

Tolga bugün izlediğimiz filmi bize zaten defalarca izletti.

Arkadasim yok ole bir sey.

Allah var insaf biraz.

Tolga 1 tane hatali gol yiyor 10 sene anlatiliyor.

Sylva 5 tane hatali yiyor ancak 1 kez konusuluyor. Itirazim buna.

Mollasalihoğlu
26.09.2009, 00:04
Arkadasim yok ole bir sey. Tolga 1 tane hatali gol yiyor 10 sene anlatiliyor.

Sylva 5 tane hatali yiyor ancak 1 kez konusuluyor. Itirazim buna.

Tolga'nın 1 kez yediği de baya abartı olmuş..
Onur olsun, onun yüzünden de en az "1" maç kaybedelim.. Çocuğun kabahti ne??

Oynadığı hiçbir maçta bariz sırıtmadı..

Muhammet
26.09.2009, 00:05
Tribünden görememişim. Çok aptalca bir gol yemişiz. Sylva daha önce de böyle şeyler yaptı. Yeter artık.

Bulut61-34
26.09.2009, 00:05
Tolga'nın 1 kez yediği de baya abartı olmuş..
Onur olsun, onun yüzünden de en az "1" maç kaybedelim.. Çocuğun kabahti ne??

Oynadığı hiçbir maçta bariz sırıtmadı..

Onurun kabahati yok elbet.

Tolganin gunahida dendigi kadar degil.

Fatih
26.09.2009, 00:08
Uzaktan gelen şutlara karşı zaafı olduğuna artık eminim.

Kaan
26.09.2009, 00:09
Güven veriyorsun dedim 1 gece önce...
Saol yani Sylva!
O golü Tolga bile yemezdi!
Kalede Onur'u görmek istiyorum artık!

Bu çok ağır hakaret olmuş. :D

Sefaenes
26.09.2009, 01:20
bu sene cok güven vermiyor dinlenmesi gerek ama Gs maci yaklasirken bu da tehlikeli. Onur aslinda sansi coktan hak etti ama bizim hocalar Tolgaya verirler o da Gs macina gelirse yine hem bizi hem kendini yakar

bordobluex
26.09.2009, 01:35
Gençlerbirliği ikinci golü bulur ve spiker şu sözleri sözler ''Tony Sylva seyretti, gol oldu'' Peki, Sylva bu sene kaç topu seyretti? Sylva sezon başından beri seyrediyor. Sezon başında beri köşeden gelen topları, sağına gelen topları, ya da biraz üstünden geçip giden topları... Tony, üzerine atılmadığı sürece kalesine gelen tüm topları seyrediyor. Güven veren kaleci sözü kimliğinin üzerinden silikleşmeye, yok olmaya başladı. Çoğu kez kale boş endişesi yaşıyorum. Sezon başladı, 7 hafta geçti Sylva henüz gol kurtarmadı. Böyle bir çabası olduğunu da görmüyorum.

AdemS
26.09.2009, 01:39
Tony Sylva'ya "Yıldızların Altında" şarkısını hediye ediyorum.. Yıldızları çok güzel seyrediyordu..

Yanmam gönül yansa da
Ecel beni alsa da
Gözlerim kapansa da
Yıldızların altında..

Selman
26.09.2009, 01:42
Kaleyi artık Onur'a vermenin zamanı geldi.

Geçen sene eyvallah da bu sene adam gibi kurtarışı yok Tony'nin.

Tolga diyenleri ciddiye bile almıyorum.

SEDAT
26.09.2009, 01:42
birazda bu onur geçsin ya bu slyvanın halısahada kaecilik yapar gibi tavırları nedir ya ...bravo slyva devam nede olsa paran hazır..onuru istiyorum kaleye adam küflendi ya

Gökhan KAN
26.09.2009, 01:43
Madem seyredeceksin otur Ligtv nin başına..

28TS61
26.09.2009, 01:54
Madem seyredeceksin otur Ligtv nin başına..

gecenin yorumu oldu :D

sagolasin biraz olsun güldürdün gülmeyen yüzümüzü :alkış:

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 02:12
ligtv.com.tr bu sene yediğimiz 9 izledim.. Ben nasıl izlediysem Tony de 8 golü sadece izlemiş..

* Yediği gollerde hatası büyük

* Belkide en büyük sorunumuz kale, farkında değiliz