PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tony Sylva

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21

karatasof
10.08.2009, 18:21
Reflexsine hayranımm

Yeni yetme bir kaç genç kız bisikletleri ile kaldırımda oturan Temel'in etrafında dolaşıp,çeşitli numaralar yapıyor sözüm ona bizimkine hava atmaya çalışıyorlar.İçlerinden biri biraz fazla abartıyor bisikletini tek teker üstünde sürmeye çalışıyor ancak başaramıyor ve açık düşüyor.Etekler fora tabi bizim Temel'in de gözler faltaşı gibi açılıyor.Düşen kız hızla düştüğü yerden kalkıyor ve gururlu bir şekilde Temel'e;
''Nasıl'' diyor. ''Refleksimi gördün mü?''
Bizim Temel şaşkın ve mahçup;
''Siz oğa refleks mi deyisunuz?'' diyor.:D:D:D

endlessdeath
10.08.2009, 19:06
http://www.fotomac.com.tr/2009/08/10/im/D86493D4FDA829429C3FDB88x.jpg

Tony Sylva'dan özür

Sivasspor karşısında Yannick Kamanan'ın şutunda hatalı yer tutan ve kalesinde golü gören Tony Sylva, antrenörü ve arkadaşlarından özür diledi. Bir anlık konsantrasyon eksikliği nedeniyle kötü gol yediğini belirten Senegalli file bekçisi, "Neyse ki maçı kazanıp, bu hatayı telafi ettik" ifadesini kullandı.
Böyle hatalı gol yene bilir ancak tekrarı olmaması gereken bir hatadır.Olursa sivasspordaki eski kalecimiz gibi olur akıbeti yedekler arasına girebilir

Mehmet Zeki
11.08.2009, 01:56
Bir kaleci nasil iyi bir kalecidir? Yedigi golu cabuk unutursa :rolleyes:? Sylva unut gitsin o golu. Sen iyi kalecisin. Olabilir..

Kaan
11.08.2009, 03:40
Valla o golde pek bir hatası yoktu ama , neyse. :rolleyes:

Olan oldu ; iyi de oldu.

Takım canlandı.

Helal olsun Sylva ! :alkış::D

Mehmet BAL
11.08.2009, 10:12
yahu ben ne diyeyim sizlere! kaleci her topu tutacak golcu her sutu sokacak ortasaha her daim güzel ara paslari atacak..

var mi böyle bir sey!
bizler 67-62 top istatistigiyle oynayan tjiyi elestiriyoruz yine mükemmel mac cikaran colmani begenmiyor ortasahada gizli gizli cok iyi isler yapan selcuga kiziyoruz ve en nihayetinde de bizim tosuna gol yedigi icin darilip garip isler icine giriyoruz.
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Ali İhsan
11.08.2009, 10:34
Golde hatası vardı, hem de bariz. Ama bu hata onun kronik bir hatası değil veya yeteneksizlikten değil, bir anlık dalgınlıkla geç kaldı veya topun yavaş gelmesine aldandı sanırım.

Benim Sylva hakkında görüşüm net, çok iyi yer tutuyor, topu oyuna çok efektif sokuyor, herşeyden önemlisi bana güven veriyor. Kaleciler gol yer, yediği gollerin çoğunda hatalıdır zaten çoğu kaleci, mühim olan bunun kronikleşmemesi ve kalecinin yediği golden sonra maçı beyninde bitirmemesi. Tolga bu hataya çok düşüyor, zaten o yüzden taraftarın güvenini kazanamadı, yoksa yetenek olarak Sylva'dan bile iyidir ama Sylva kafasında bazı şeyleri çoktan aşmış...

Fatih Kuloğlu
11.08.2009, 10:43
Golde hata sylvada değil serkandaydı kalenin önünde o pas hatasını yaparsan olur böyle vakalar ama tony yine takımı toparlar..

Uğur Ö.
11.08.2009, 11:10
bazılarına göre iyi kalecinin yediği her gol jeneriklik olmalı kaleci bu yediği her golde ne olursa olsun bir hata vardır.Dünyada en iyi dediğimiz kaleciler bile saçmasapan goller yiyor tony bence dünyanın en iyi kalecilerinde birisi

mustafadinç
11.08.2009, 11:21
bakın sevgili dostlar Tony hakkında son noktayı koyuyorum buraya başkasıda başkada bir şey yazmasın.
ben 18 yılı profesyonel olmak üzere 32 yıl kalecilik yaptım.
Tony sadce bir kaleci değil aynı zamanda orta saha adamı,oyun kurucu gibi topu tuttuğu anda rakipler korkuya kapılıyor asist yapacak diye,tecrübesi yerinde hava toplarında çok çok iyi sadece Trabzonsporda 1-2 tane yer tutma hatasından gol yedi oysa ben Tony nin kendini paralayarak uçarak filan gol kurtardığını görmedim.O gollerin sebebi ise anlık konsantre bozukluğu yoksa Türkiye,ye gelmiş en iyi kaleci diyebiliriz.

Emirhan Makul
11.08.2009, 12:53
Şu Şirinliğe bak ya ;

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2360-1Q5Z4F4Q.jpg

Yunus Güneş
12.08.2009, 12:04
Şu Şirinliğe bak ya ;

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2360-1Q5Z4F4Q.jpg

Saçlarını mı uzatıyor...:D

Emrah KabuL
12.08.2009, 12:05
bakın sevgili dostlar Tony hakkında son noktayı koyuyorum buraya başkasıda başkada bir şey yazmasın.
ben 18 yılı profesyonel olmak üzere 32 yıl kalecilik yaptım.
Tony sadce bir kaleci değil aynı zamanda orta saha adamı,oyun kurucu gibi topu tuttuğu anda rakipler korkuya kapılıyor asist yapacak diye,tecrübesi yerinde hava toplarında çok çok iyi sadece Trabzonsporda 1-2 tane yer tutma hatasından gol yedi oysa ben Tony nin kendini paralayarak uçarak filan gol kurtardığını görmedim.O gollerin sebebi ise anlık konsantre bozukluğu yoksa Türkiye,ye gelmiş en iyi kaleci diyebiliriz.

Yediği o talihsiz golde de zaten asisti Serkan yapmıştı :)

ensar6161
12.08.2009, 12:10
Mİllet kiyima baŞladi medyada..yok gÜven vermİyor yok dalip gİdİyor falan dİye..ama ben tonyİ sevİyor ve ona gÜvenİyorum..tony gİbİ kalecİnİn Öyle gol yemeye hakki olduĞunu dÜŞÜnÜyorum..bİ kaÇ hafta daha geÇsİn gene yİyebİlİr

seydisehir1
12.08.2009, 16:06
Türkiye deki 1 numara.

Avrupa'da rahat ilk 10.

Gol normAl, onun dısında gene superdi, yer tutma, oyunu okuma. Onun sayesinde 7 geliyor 77777

mustafadinç
12.08.2009, 16:35
Mİllet kiyima baŞladi medyada..yok gÜven vermİyor yok dalip gİdİyor falan dİye..ama ben tonyİ sevİyor ve ona gÜvenİyorum..tony gİbİ kalecİnİn Öyle gol yemeye hakki olduĞunu dÜŞÜnÜyorum..bİ kaÇ hafta daha geÇsİn gene yİyebİlİr

daha durun siz üç-beş hafta lider götürelim bakın o zaman karıştırmak için ne yalanlar söyleyecekler neler neler yazacaklar Trabzonlu birinin fair play ödülü alması bile ne kadar zorlarına gitti Tolga ya hemen iftira attılar.

Emo91
12.08.2009, 16:50
sylva kötü bir gol yedi evet ama o durumda gercekden cok sansizdi!

kamananada helal olsun harbiden, o topu öyle dönerek tam diregin dibine nasil atti!

ama önemli olan maci yenmemiz! yendikmi, bunlari unutucaksin!
tabzon taraftari cogu seyi unutmadigi icin birikiyor birikiyor sonra herkez elestiriyor!
UNUTUN GITSIN BEEEE :)

Emrah KabuL
12.08.2009, 16:56
İşte o da bi şans.. Kamanan kaleye bakarak bile oradan vursa belki de o köşeyi tutturamaz.. Hatta ben top kaleye giderken dalga geçecektim.. top dışarı çıkar diye :)

Adem Erdoğan
12.08.2009, 16:57
O gol Tony'nin şanssızlığı değil sivasın şansı.geçen sezon azmı maç kazandılar böyle balon gollerle.

ama hakkını vermek lazım kamanan da iyi vurdu.

Mollasalihoğlu
12.08.2009, 17:01
Sıranın Slyva'ya geleceği hiç aklıma gelmezdi :)

Süleyman50
12.08.2009, 17:16
ne olursa olsun yıllar sonra güvenebileceğimiz iyi bir kalecimiz var...

ucubergin
13.08.2009, 02:43
Dünyanın en iyi kalecilerinden Petr Cech in bize karşı oynadığı maçtaki hatasını unutmayın. Her kaleci hata yapar.

AdemS
13.08.2009, 02:50
Sylva bu hafta, her zamanki gibi güzel kurtarışlarını yaptığı zaman burası tekrar canlanır..
Size Orhan Gencebay'ın Hatasız Kul Olmaz şarkısını hediye ediyorum :)

Not: Bu da benim forumdaki 500. mesajım.. Tosunuma feda olsun :D

ibrahim_yattara
13.08.2009, 09:22
bu zamana kadar buna benzer saçma gollerden 1-2 değil rahat 4-5 tane yedi ama bu çok iyi kaleci olduğu gerçeğini değiştirmez.

hava toplarında iyi ve en büyük artısıysa topu oyuna kusursuz sokuyor. tek bir hatası var bazen yerini kaybediyor..

Süleyman50
13.08.2009, 09:25
yıllardır böyle bir kaleciye hasrettik....

KUTADGU
13.08.2009, 10:29
Slyva bu golde bir an dalgınlık yaşadı doğru.

Ama yediği gollere bir bakın, çoğunda top inanılmaz yerlere gitmiş.

Yani bu adam asla kolay gol yemiyor.

Kamananın şutu da direğin tam dibine gitmese her şeye rağmen o topu çıkaracaktı.

İyi ki varsın Slyva.

Tanju
13.08.2009, 10:51
Slyva varsa sorun yok, teke tek kalsa bile hiç endişelenmiyorum.

Cihad Varlı
13.08.2009, 10:53
Aarada sırada basit goller yemesine rağmen takımda en çok güvenilen isimlerden birisi :)

EmreTS61
13.08.2009, 11:48
evet sylva cok tecrubelii...

Yunus Güneş
13.08.2009, 14:35
Kale emin ellerde...

Zeki Akyol
15.08.2009, 16:57
ınşlh o hatalı golu tekrr lamazsın özellıkle touluse macında :) bıde ısmını yazabılsem :)

Bulut61-34
15.08.2009, 21:39
İkinci Jefferson vakası, hakkını yemeyelim Jefferson kadar da kötü değil ama gittikçe yaklaşıyor.

endlessdeath
15.08.2009, 21:41
Ah sylva mısın ne isen artı ilk golde adamı alın diye göstercene yatıp uzanıp topu alsana ne biçim kalecisin sen sende egemen hata yaparsan takımdakilerin alayı hatalı zaten yani bir nevi kaleci ile birlikte maçı diyerbakır spora hediye ettiniz hadi sen kaçırdın dar açıdan öyle gol mü yenir Allah aşkına sonra berabere giderken bu kadar açılmak niye savunmayı serbest bırak mak nerden çıktı.Bu arada umut buluttan umut yok artık başka adamı oynatın ileride artık yeter yaa.Teknik heyette eleştirilmeli sivas maçındaki paslaşmadan eser yok yaa bu ne biçim lahana turşusu

Ömer SEVİNÇ
15.08.2009, 21:44
3 maçtır kalemiz boş olsa birşey değişmezdi vallahi. Sylva'ya bi haller oldu.

Fatih Kuloğlu
15.08.2009, 21:45
Sylva'nın hiç bir hatası yoktu iki maçtada

Ömer SEVİNÇ
15.08.2009, 21:47
Tamam canım.

Gökhan KAN
15.08.2009, 21:49
Hep aynı kronik goller...İlk golde adamın başka atacağı yer yok belli nereye atacağı öne çıkması gerekirdi..İkinci golde yenmezdi bana kalırsa..Geçmiş olsun

el_conquistador
15.08.2009, 21:50
Günah kecisi aramayi cok seviyoruz. Gecen haftaki gole birsey demem, ama bu macta Sylva'nin ne yanlisi var, anlayamadim? Birde Jefferson'la karsilastirmalar. Hey Allah'im, sen sabir ver...

fındıkoğlu
15.08.2009, 21:51
Aynen katılıyorum geçen haftaki kamanan'ın golünden sonra erman toroğlunu bir lafı var sylvan'ın kendisi burada kafa memleketinde heralde..
Bir an önce önlem alınmazsa iş işten geçmiş olacak....:cool:

Fatih Ay
15.08.2009, 22:04
son gölü yememeliydin be silva

Halit Aydın
15.08.2009, 22:21
Yalnız Sylva'nın jubile yılları yaklaştı gibime geliyor.

Erbay
15.08.2009, 22:24
Hıncal Uluç diyor ya " Benim için iyi kaleci, yenilecek golleri yiyecek ama yenmeyecek golleri yemeyecek kalecidir " . Yenmeyecek golleri yiyorsun Sylva.

Cafer Bulur
15.08.2009, 22:25
Günah kecisi aramayi cok seviyoruz. Gecen haftaki gole birsey demem, ama bu macta Sylva'nin ne yanlisi var, anlayamadim? Birde Jefferson'la karsilastirmalar. Hey Allah'im, sen sabir ver...
Bir espinoza ya baktim,bir de bizim sylva ya.

Bir diyar kadar olamadik dedim kendi kendime.

Sylva yine güven verdi ama bir maci daha kurtaramadi.;)

Oruç
15.08.2009, 22:30
Uzak direklere uzanmada problem yaşıyor.

Slyva varsa sorun yok, teke tek kalsa bile hiç endişelenmiyorum.

Ben de endişelenmiyorum.:)

Fatih
15.08.2009, 23:05
İlk golü iyi kaleciler yemez.İkinci golüyse sadece kötü kaleciler yer.

erolizmts
15.08.2009, 23:11
İyisiyle kötüsüyle bu yılda takımın kalesini koruyacak ama önümüzdeki sezon için kaleci arayışlarına şimdiden başlanması lazım. Çok fazla güven vermiyor açıkcası.

Sivasspor maçında yazdığım bu yorumda"İyisiyle kötüsüyle bu yılda takımın kalesini koruyacak" demiştim ama devre arasında kaleci ihtiyacımız daha fazla nüksedecek gibi görünüyor.

İskender YILMAZ
15.08.2009, 23:16
Şaşırtıyor .. Silkelen Sylva ..

Gökhan KAN
15.08.2009, 23:23
İyisiyle kötüsüyle bu yılda takımın kalesini koruyacak ama önümüzdeki sezon için kaleci arayışlarına şimdiden başlanması lazım. Çok fazla güven vermiyor açıkcası.

Sivasspor maçında yazdığım bu yorumda"İyisiyle kötüsüyle bu yılda takımın kalesini koruyacak" demiştim ama devre arasında kaleci ihtiyacımız daha fazla nüksedecek gibi görünüyor.
Ben demiştim demek gibi olacak ama...

Kötü kaleci değil..Ama hava topları dışında hiç bir varlığını göremedik..Geçen yılda böyleydi..İpten aldığı maç sayısı yok denecek kadar az..İbb maçını hatırlıyorum bir tek..Daha varsa hatırlatın..Çok rahat olması hava toplarıındaki etkinliği iyi bir tek..Bunu dışındaki her pozisyon gol oldu zaten..Buraya birçok maç yazabilirim hatalı..Hep aynı goller..Hepsi birbirine benziyor..Daha karşı karşıya pozisyonlarda etkinliğini göremedik..Ya uzaktan yedi ya kanatlardan gelen topları birileri tamamladı..Daha önce seneye kaleci ihtiyacımız var derken bana gülmüşlerdi..İyi ve hızlı bir kaleci şart..

Samet Yildirim
15.08.2009, 23:25
Kaleci hatasiz oynadi. Yapacak bisi yok.

Gökhan KAN
15.08.2009, 23:32
Kaleci hatasiz oynadi. Yapacak bisi yok.
Hocam görüşüne saygılıyım ama sormak istiyorum..Sence ilk golde içeri kesen arkadaşın topu başka bir yere çıkarabilceği bir yer varmıydı ?

Samet Yildirim
15.08.2009, 23:36
Hocam görüşüne saygılıyım ama sormak istiyorum..Sence ilk golde içeri kesen arkadaşın topu başka bir yere çıkarabilceği bir yer varmıydı ?

Öyle toplarda kaleciler bisi yapamaz.
Sen diyorsun ki 2 adim öne atsa topu yakalicak. gecen hafta diyarbakirspor gol atti sener girdi 2.direge havadan top atti serkan yetisemedi cünkü cocuk 1 adim ileri atinca geri kosamadi, golü atanda mendozaydi galiba.

Ilk önce cale ye niye yardimci yok ?? Engin BAytar niye adamiyla kosmadi ? Egemen niye öyle yatti da ayaklariyla kapatmadi önünü ?? Serkan niye adamin arkasinda duruyorda önünde durmuyor ?? okadar hata var ki sylva icin bisi diyemem bence zaten hatasi yoktu.

shade6161
15.08.2009, 23:38
slyva ya bakıyorumda tam bir trabzonsporlu olmus:F umutun kacırdıgı pozisyondan sonra baktım bu gol kacarmı gibisinden yakınıyordu:)

h@msi61
15.08.2009, 23:52
Bizim kalemizde oynayacak kaleci 2. golu yememeliydi. Gecen haftadan sonra yine soru isareti birakti...

Cafer Bulur
15.08.2009, 23:54
Ben demiştim demek gibi olacak ama...

Kötü kaleci değil..Ama hava topları dışında hiç bir varlığını göremedik..Geçen yılda böyleydi..İpten aldığı maç sayısı yok denecek kadar az..İbb maçını hatırlıyorum bir tek..Daha varsa hatırlatın..Çok rahat olması hava toplarıındaki etkinliği iyi bir tek..Bunu dışındaki her pozisyon gol oldu zaten..Buraya birçok maç yazabilirim hatalı..Hep aynı goller..Hepsi birbirine benziyor..Daha karşı karşıya pozisyonlarda etkinliğini göremedik..Ya uzaktan yedi ya kanatlardan gelen topları birileri tamamladı..Daha önce seneye kaleci ihtiyacımız var derken bana gülmüşlerdi..İyi ve hızlı bir kaleci şart..
Yüzde yüz katiliyorum.

Sylva hakettiginden daha fazla deger görüyor ts taraftarindan,bunu da eklemek istiyorum.

Samet Yildirim
15.08.2009, 23:59
Herkesin görüsüne saygi duyarim ama sylva nin gollerde hatasi var demek kusura bakmayin kalecilkden anlamiyorsunuz demekdir...

Cafer Bulur
16.08.2009, 00:02
Herkesin görüsüne saygi duyarim ama sylva nin gollerde hatasi var demek kusura bakmayin kalecilkden anlamiyorsunuz demekdir...
Bence yok demek kaleciligi bilmemek demektir.

Ilk golde yere atip hamle yapmayi denemezsen golü yersin,ikinci golde caprazdan o golü yememeli iyi bir kaleci.

Yüzde yüz hatalidir veya degildir,burasi tartisilir tabiiki.

Fatih Kuloğlu
16.08.2009, 00:02
Tony bizi kaç maç kurtardı ya ayıptır.Sizleri bilmem ama Tony'in bendeki kredi 1 maçtan çok daha fazla

Gökhan KAN
16.08.2009, 00:03
Onuru hazırlamalı diyorum..Olmadı Gs den önce Manisadaki Ufuk u kapalım..

Gökhan KAN
16.08.2009, 00:04
Tony bizi kaç maç kurtardı ya ayıptır.Sizleri bilmem ama Tony'in bendeki kredi 1 maçtan çok daha fazla
Kurtardığı maçları zahmet olmazsa sayarmısın...

Adem Erdoğan
16.08.2009, 00:11
tony'ye laf yok, 20 sene sonra adam gibi bi kalecimiz olmuş, olacak o kadar hata, tolgalara metin aktaşlara katlanamam ben valla.

Gökhan KAN
16.08.2009, 00:11
tony'ye laf yok, 20 sene sonra adam gibi bi kalecimiz olmuş, olacak o kadar hata, tolgalara metin aktaşlara katlanamam ben valla.
O konuda haklısın Adem abi onları cebinden çıkarır..

Samet Yildirim
16.08.2009, 00:13
Bence yok demek kaleciligi bilmemek demektir.

Ilk golde yere atip hamle yapmayi denemezsen golü yersin,ikinci golde caprazdan o golü yememeli iyi bir kaleci.

Yüzde yüz hatalidir veya degildir,burasi tartisilir tabiiki.
inanilir gibi degil:)

Serkan Miletli
16.08.2009, 00:55
bu sene gerçekten garip bir kalecilik yapiyor. inşallah tahmin ettiğim şeyler olmaz.

AdemS
16.08.2009, 01:05
Sezona kötü başladı..İnşAllah toparlar bir an önce kendini..

Kubilay ŞAHİN
16.08.2009, 02:50
Şu Kalede Kaç Senedir Onun Gibi Güven Veren Oyuncumuz Var..?

Teşekkürler Sylva

Hasan Ayvenli
16.08.2009, 02:53
Bu maç için hatalı olduğunu düşünmüyorum. Egemen'in orada hata yapacağını nerden bilebilirdi. Egemen'in topu ona atacağını düşünerek sol tarafa doğru yönelmiş orada belli ki. O yüzden de kale boşta kaldı biraz. İlk golde hatalı derseniz, ona gelene kadar kaç kişi var hatalı olan.

Gökhan KAN
16.08.2009, 02:57
Şu Kalede Kaç Senedir Onun Gibi Güven Veren Oyuncumuz Var..?

Teşekkürler Sylva
Kubi zaten güven verdiği için göze hoş geliyor..Ama kaç tane maç almışlığı bir say bakayım..Yüksek topları alıp oyunu iyi kurması güzl görünüyor ama çekilen her şut yada çizgiden kesilen bir topa müdahale yoksa kesin yiyor..

Örnek..Beto-Anderson-Angelov-Bangoura-TAzemeta

Bunlardan yediği gollerin hepsi aynı..Birbirinin kopyası neredeyse..Müdahale yoksa gol..

Kubilay ŞAHİN
16.08.2009, 02:59
Kubi zaten güven verdiği için göze hoş geliyor..Ama kaç tane maç almışlığı bir say bakayım..Yüksek topları alıp oyunu iyi kurması güzl görünüyor ama çekilen her şut yada çizgiden kesilen bir topa müdahale yoksa kesin yiyor..

Örnek..Beto-Anderson-Angelov-Bangoura-TAzemeta

Bunlardan yediği gollerin hepsi aynı..Birbirinin kopyası neredeyse..Müdahale yoksa gol..

Olacak O Kadar Gökhan Hiçmi Gol Yemeyelim..:)

Şaka bir Yana Eğer Sadece Böyle Bir Zaafı Var Diye Kaleci Değiştireceksek Biraz Fazla Şeyler İstiyoruz Gibime geliyor..:)

bordoylamavi
16.08.2009, 03:11
ondan önce savunma hatalı. ha o da kurtaramazmıydı bence 2. golü yememeliydi ama egemen dururken toy ye suç bulmak komik olur

Gökhan KAN
16.08.2009, 03:13
Bana maç alsın yahu..:)Yokki..Birtek İ.B.B maçı nı hatırlıyorum..Karşı karşıya pozisyonu bile yok gibi..Alan daraltma yı hiç göremedik zaten..İlginç gerçekten..

MuratB.
16.08.2009, 04:34
2 haftadır inanılmaz kötü. kronikleşen ve klasikleşen bir gol yeme stili var. bu da bir kale diregine yapışması ve kaleyi tamamen boş bırakması. geçen sene kocaelisporlu tanerin trabzonda bize attıgı gol gibi saçma goller yemeye devam ediyor. birinin sylvaya kalenin 7 metre oldugunu hatırlatması gerekiyor.

is_mail61
16.08.2009, 04:39
2. golde hatası var o açıdan o gol yenmez arkadaş okadar da zor bir top diildi açıkcası

Barış Bağcıoğlu
16.08.2009, 05:04
2 haftadır inanılmaz kötü. kronikleşen ve klasikleşen bir gol yeme stili var. bu da bir kale diregine yapışması ve kaleyi tamamen boş bırakması. geçen sene kocaelisporlu tanerin trabzonda bize attıgı gol gibi saçma goller yemeye devam ediyor. birinin sylvaya kalenin 7 metre oldugunu hatırlatması gerekiyor.

aynen katılıyorum geçensene ankaragücü maçında canlı izlemiştin gerçekten kaleyi unutuyor yer tutmada ve sıfıra inilip yapılan ortalarda zayıf ama elimizdekinin iyisi ayrıca onurda hazırlanmalı

Orhan Kahraman
16.08.2009, 05:26
inşallah toparlar. güvenemiyorum kimse kusura bakmasın.

OnurKul
16.08.2009, 05:43
slyva ya bakıyorumda tam bir trabzonsporlu olmus:F umutun kacırdıgı pozisyondan sonra baktım bu gol kacarmı gibisinden yakınıyordu:)

Evet bizimle beraber resmen " tüüüüh kafana, ayağına" diyordu :) :) :)

must61
16.08.2009, 05:59
Tosunumuza güvenimiz sonsuz:)
Sylva'nın çok üst düzey bir kaleci olduğunu kimse iddaa etmiyor...Fakat kalede güven veriyor hem takıma hem taraftara...Arada her kaleci gibi hatalı goller yiyebiliyor tabiki...Ama bügünkü gollerde Sylva'ya suç bulmak saçma...Tolga ile kıyaslayan arkadaşları görünce de gülüyorum sadece...

Özge
16.08.2009, 09:59
2 haftadır bir şeyler oldu sanki.Kendine gel Tony.

Jackdaniels
16.08.2009, 13:47
2 hadtada yediğin golleri hiç yakıştıramadım tecrübene tony...

Birtan Karaman
16.08.2009, 14:17
Sylva'ya Olan Güvenim Bitmiştir ..

Mehmet Zeki
16.08.2009, 14:19
Sylva moralini bozma aslanim. Az once Isakson'un yaptigi hatayi gordum dedimki acaba bizim Sylva boyle birsey yapsa ne olurdu? Guveniyorum sana. Toulouse macinda ne yap et gol yeme.

slmn
16.08.2009, 15:05
Bu adam fazla abartılıyor.Hava toplarında çok kötü birebirlerde etkisiz konsantrasyon eksikliği çok fazla.Geçen sene bizi bjk'leyle oynanan kupa maçında yaktı.Kendi evimizde gs'yle 2-2 kaldığımız maçta yaktı yakmayada devam ediyor.Tolga bundan bin kat iyidir.Boşuna yabancı kontenjanı harcanıyor bu adama.

Adnankazaz
16.08.2009, 15:16
slvia iyi bir kaleci değil bence onur a şans verilmeli

Cafer Bulur
16.08.2009, 16:18
Toulouse macinda degil ama manisa macinda tony dinlendirilmeli.

fatih6t1s
16.08.2009, 16:22

iki maçla adamı hemen yerden yere vurmayın belki biraz yedek kalması gerekiyor kendini toplamalı geçen sezon ligin en iyi kalecilerindendi. ayrıca ülkesinin milli takımına hala devam ediyor

muratd61
16.08.2009, 22:24
öncelikle şunu söliyim slyva bu takımın kalecisidir ne onur nede tolga slyvayı kesemez.ancak slyvanın garip bir özelliği var d.bakırın ilk golü gibi golleri çok yiyor yani o pozisyonlarda çizgide duruyor hep yerden orta geliyor rakip oyuncu vuruyo slyva da izliyo.bu tarz pozisyonları çıkardığını hiç görmedim.bir de konsantrasyon eksikliği var slyvanın bu da kendine aşırı güveninden kaynaklanıyor bence.. herşeye rağmen seni seviyoruz slyva..bundan sonraki maçlarda başarılar

shade6161
16.08.2009, 22:53

valla istedii kadar hatalı gol yesin...topu eline alınca hemen oyuna sokması en sevdiğim özeliiği o bile yetiyor..

Enes Ünal Kaya
16.08.2009, 22:58
Sylva bana pek güven vermiyor artık.. Onura Şans Verilmeli Bir Kaç Maç . Bellki Akıllanır.

Emrah KabuL
16.08.2009, 22:58
Güveniyorum fakat yan toplarda çok çağresiz.. hiçbir şey yapmıyor.

Tanju
16.08.2009, 23:13
Slyva'ya laf söyleyenlere inanamıyorum ya...

Hamdi Karamahmutoğlu
16.08.2009, 23:20
Kendine biraz çekidüzen vermesi gerekiyor.
Kimse onun kalitesini tartışmamalı.
Onun kadar iyi pas yapan, top atabilen, oyuna iyi top sokabilen bir kalecimiz yok kadroda.
İlerki haftalarda daha iyi olacaktır.

Cihad Varlı
16.08.2009, 23:24
Sylva'ya laf söyleyenler mi var ? Allah aşkına gollerde ne gibi bir hatası var ki..

Fatih
17.08.2009, 00:21
Yediği 2. gol bana Tolga'nın 2 sene önce sıfırdan yediği golleri hatırlattı.Bu seneye kötü bir başlangıç yaptı umarım toparlanır.

ozturk
17.08.2009, 11:06
2 haftadır hazırolda uyuyor...

Tayfun
17.08.2009, 11:07
Sylva sezona kötü başlamış olabilir ama bize sezon boyu lazım olacak bunu da unutmayın derim...

S.DEMİRCİ
17.08.2009, 11:09
tolga aratacak bu gidişle...
ligde yediği 3 goldede hatası vardı...

karatasof
17.08.2009, 11:53
Umarım kendini Fransızlara saklıyordur.Hani hep öyle olurya,bir ülkede satışa konulduğunda futbolcu gurur yapar ve o ülke ve/veya takıma karşı cansiparene bir oyun ortaya koyarya işte öyle bir durum.Örneğin son diyar maçında Adnan'ın oynadığı futbolu takdir etmeyen oldu mu? Ben dahil kaç kişi ''Adnan böyle sol bek oynayabiliyordu madem biz neden ondan faydalanamadık?'' diye sormadı ki kendi kendine....

Tayfun
17.08.2009, 11:56
Sylva iyi kaleci değil mi?
yahu iyiki adam hatalı 2 gol yedi adamı bi asmadığınız kaldı.......!!

Arif Timurcioğlu
17.08.2009, 11:58
Sylva iyi kaleci olabilir ama ciddi bir konsantrasyon eksikliği ile oynuyor, Sylvaya laf söylenmez diye bişeyde yok sivas maçındaki gibi evlere şenlik goller yerse çok şeyler söyleriz.

Erdem Keser
17.08.2009, 14:13
Gerginlik yaratmayalım arkadaşlar.

SDinc
17.08.2009, 14:22
Touluse maçının bankosuda Manisa'da dinlenebileceğini düşünüyorum.

Semih
17.08.2009, 16:45
Konsantrasyon eksikliği...
Derdimiz bu, belli.

Bunu aşacak olan da, teknik kadro ve sensin.

Lütfen toparlan...

Sefa
17.08.2009, 17:00
Sezon öncesi Fifa olayları filan olduktan sonra bozuldu.. Gelişmeleri bilmediğimiz için bi'şey diyemiyoruz.. Ama o olaylardan sonra kendini veremiyor..

Ilelioglu
17.08.2009, 21:17
Kaleye cekilen her isabetli sut aglarla bulustu, Sylva ne yapiyor?

Cafer Bulur
17.08.2009, 22:44
Kalecinin mac kazandirmayacagini düsünenler dün volkan in kurtarislarini izlediler mi?

O pozisyonda sylva olsa muhtemelen bakar,bizim taraftar da ee ne yapsin yani,adam iyi yere vurdu derdi,degil mi?:)

Muhammed
17.08.2009, 22:49
Kalecinin mac kazandirmayacagini düsünenler dün volkan in kurtarislarini izlediler mi?

O pozisyonda sylva olsa muhtemelen bakar,bizim taraftar da ee ne yapsin yani,adam iyi yere vurdu derdi,degil mi?:)

Sende geçen seneki Antalyaspor maçına bak o zaman abi kalecinin nasıl gol attırdığını görmek için.

gcolman
17.08.2009, 22:52
bu kalecinin savunulacak hic bir tarafi yok soluna gelen her topu yiyor sagolsun gecen sene kocaeli ve bursa bu sene sivas macinda yedigi goller ayni daha cok cekerz biz bu kaleci yuzunden

alpozan61
17.08.2009, 22:53
bu kalecinin savunulacak hic bir tarafi yok soluna gelen her topu yiyor sagolsun gecen sene kocaeli ve bursa bu sene sivas macinda yedigi goller ayni daha cok cekerz biz bu kaleci yuzunden

sağına olmasın :confused: ;)

Cafer Bulur
17.08.2009, 22:55
Sende geçen seneki Antalyaspor maçına bak o zaman abi kalecinin nasıl gol attırdığını görmek için.
Eksik tarafini savunmak icin arti yönlerini öne sürmeyin.

Sylva gol attirmakla degil,gol yememekle ölcüldügü icin ben kurtardigi zor toplara bakarim.

Sylva ninda bundan cok fazla kurtardigini söyleyemem...

alpozan61
17.08.2009, 22:58
sylva gerçekten de sağ tarafından gol yiyip duruyor sağına doğru refleksleri iyi değil kaleci antrenörleri bu yönde çalışmalar yaptırsalar iyi olur

gcolman
17.08.2009, 22:58
sağına olmasın :confused: ;)

haklisin:)kalenin soluna kalecinin sagina yerden kesin gol di mi:cool:

stormtiger61
17.08.2009, 23:04
Ya dogru durust bir kaleci almak bu kadar zor mu? Bakin Diyarbakir a adamlar tas gibi kaleci almislar arkadas. Nerden bu adamlar buluyor ama bir bir halt edemiyoruz. 33 luk Slyva bir iki sene daha kalede olsa ne olur ki? Bizim icin gelecek onemli.

ozturk
18.08.2009, 09:18
birkaç hafta dinlensin bence..

aaahmet61
18.08.2009, 09:40
diyarbakırın kaleci mi iyiydi yoksa bizim forvet mi kötüydü.slyva nın artık emeklliği gelmiş.uzatmaları oynuyor bu kesin.yeni kaleci şart.yedek kalecilerimiz slyvadan berbat.yapacak birşey yok bu sene.güzelim kaleci bir senede ne hale geldi.

Samet Yildirim
18.08.2009, 09:42
Volkan Demirel ne kadar cok mac kaybettirdigini de hepimiz biliyoruz gerekziz yorumlara gerek yok.

Mesela

GS-FB macinda Sampiyonlugu Volkan Demirel kaybettirdi gerekziz sacma sapan yorumlara gerek yok.

Samet Yildirim
18.08.2009, 09:42
Sylva dört dörtlük bir kalecidir

albatros
18.08.2009, 13:38
eskisi gibi güven vermiyor bana tony malesef.

Kadir
18.08.2009, 14:04
Ya dogru durust bir kaleci almak bu kadar zor mu? Bakin Diyarbakir a adamlar tas gibi kaleci almislar arkadas. Nerden bu adamlar buluyor ama bir bir halt edemiyoruz. 33 luk Slyva bir iki sene daha kalede olsa ne olur ki? Bizim icin gelecek onemli.

Gelecek için Onur var .

Abdülkadir Kılıç
18.08.2009, 14:10
Geçen hafta bunları dediğimde neredeyse dayak yiyordum. Silva basit hatalar yapıyor. Volkan'ı bırakın Diyarbakır'ın kalecisine bakın.

Mehmet BAL
18.08.2009, 14:15
Geçen hafta bunları dediğimde neredeyse dayak yiyordum. Silva basit hatalar yapıyor. Volkan'ı bırakın Diyarbakır'ın kalecisine bakın.
zaten anadolu takımlarının kalecileri bize karşı panter kesiliyor yada bizim forvetler kalecileri panter yapıyor

Abdülkadir Kılıç
18.08.2009, 14:17
zaten anadolu takımlarının kalecileri bize karşı panter kesiliyor yada bizim forvetler kalecileri panter yapıyor
Yok yaa adam iyi oynadı. Çoğu kaleci o topa yetişemem diye bırakır. Adam iyi plonjonlar yaptı.

Gökhan KAN
18.08.2009, 14:19
Yahu burada herkes olumlu yada olumsuz yorum yapmakta özgür..Olumlu yada olumsuz yorum yapmayacak mı kimse..Örneğin Olumlu yapacak arkadaşlar olumsuz a neden sert tepki veriyorlar ki..Yada tam tersi...Sen olumlu konuşacaksan yorumunu yaz çekil kenara..Herkesin futbol anlayaışı farklı..

Bu yüzden birçok insan burada düşündüklerini yazmaya çekiniyor..

_SeRKaN_
18.08.2009, 14:55
Çok basit goller yemeye başladı...Kesinlikle dinlendirilmeli...

Oğuzhan İnce
18.08.2009, 14:58
iki sne önceki taş gibi kaleci martinez'i de alalım diyorduk nerde acaba şimdi?
ben memnunum kalecimizden,hatadır olur,çok da kızıyorum sövüyorum ama okadar,gitsin yenisini bulalım demeye gerek yok

Harun-61
18.08.2009, 15:33
Volkan Demirel ne kadar cok mac kaybettirdigini de hepimiz biliyoruz gerekziz yorumlara gerek yok.

Mesela

GS-FB macinda Sampiyonlugu Volkan Demirel kaybettirdi gerekziz sacma sapan yorumlara gerek yok.

Sivas Macinda iki dakka icinde müthis bir refleks ile kurtaris yapti Volkan, cok iyidi. bunu da görmek lazim.

Gökhan KAN
18.08.2009, 18:03
Sivas Macinda iki dakka icinde müthis bir refleks ile kurtaris yapti Volkan, cok iyidi. bunu da görmek lazim.
Volkan ın birçok öyle pozisyonunu gördük ama Slyva nın neredeyse görmedik..İstisnalar hariç..

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2009, 09:27
Kötü başladı kötü devam ediyor. Bunun nedeni olarakta sene başında yaşanan sorunları gösteriyorum. Tabii ailevi ve kulüpsel olarak başka sorunlar da yaşamamışsa...

Umarım çabuk kendine gelir, saçma sapan goller yemez.

Samet Yildirim
19.08.2009, 21:40
Toulouse maciyla elestiriler duracakdir muhtemelen.

ALİ FATİH
19.08.2009, 23:29
Uyuyan kalecİ tonİ sİlva'dan ts kurtulmalidir!!! Tolga'dan anlamli bİr fazlaliĞi yok!!! Bİr Çok hedef maÇi onun lakaytliĞi sayesİnde kaybettİk. Bu sezon 3 tane top geldİ.hepsİ gol oldu!!!

selman_ayas
19.08.2009, 23:32
bence de bu kadar basit topları yedikten sonra kalede tolganın durması daha mantıklı

AdemS
20.08.2009, 00:44
Tosunum, inşAllah bu maçta eleştirilere gereken cevabı verecektir ;)

Kaan
20.08.2009, 01:14
Uyuyan kalecİ tonİ sİlva'dan ts kurtulmalidir!!! Tolga'dan anlamli bİr fazlaliĞi yok!!! Bİr Çok hedef maÇi onun lakaytliĞi sayesİnde kaybettİk. Bu sezon 3 tane top geldİ.hepsİ gol oldu!!!

bence de bu kadar basit topları yedikten sonra kalede tolganın durması daha mantıklı

Sizi koymayı düşünüyor Broos kaleye. ;):cool:

Emirhan Makul
20.08.2009, 01:36

Sylva'nın kurtardığı maçları saymayayımda Şöyle bir genelleme yapayım

Sylva kalede durdukça rezil olma potansiyelimiz düşer sıfıra iner.

Tolga ile enteresan kişilerden dünyanın en enteresan gollerini yiyebiliriz
Tolga ile degaj ve autları taça atarız
Tolga ile 90 dakikanın her dakikası gol yeme korkumuz olur

Sylva Gs'de olsaydı iddaa ediyorum şuanda abartıla abartıla şişirle şişirile konuşuluyordu buralarda Sylva Cordobadan sonra oyunu takip eden tek kalecidir onun kurduğu oyunu Şuanda ligde kimse kuramaz.

Kısacası şunu söyleyim Tolga Zengin Tony Sylva'nın Ayakkabısının bağcığı olamaz Onur Recep Kıvrak olur ancak Trabzonspor'da olamaz çünkü önü Tolga ile tıkanmış durumda.

İddaa ediyorum denensin görülsün Tolga başka takıma satılsın Hasan üçüncü gibi eriyip gidecektir.

Tolga'nın kalecilikte en baş kural olan top tutmada bile ellerinin duruş mesafesini ayarlamayı bildiğine inanmıyorum Örnek ; Maastricht maçında ki elinden 2 kez kaçırdığı top Uygulama ; Ntvspor'da ki Futbolu Öğreniyorum Programında kalecilere gösterilen eğitim.

Burda yok tolga geçsin yok onur geçsin demeyelim lütfen birbirimizi kandırmayalım

Tolga zengin Trabzonspor kalesine geçecek cibiliyette değildir. Onur Recep Kıvrakta Tolga zenginin 2.kalecilikte sahip olduğu sözde cibiliyeti aşacak güçte değildir.

Tony Sylvaya Sonuna Kadar destek
Tolga Zengine tez zamanda futbolu bırakmasını
Onur Recep Kıvrağada Allahtan sabır diliyorum.

AdemS
20.08.2009, 01:39
Gayet güzel özetledin Emirhan :alkış: Sonuna kadar katılıyorum..

Emirhan Makul
20.08.2009, 01:44
Bak gecenin vakti açık konuşasım geldi buraya gelip tolga kaleye geçsin ya diyenlerin çoğu da

"Ulen ilk 11'de Trabzon'lu yok nasıl iş ya acaba olmalı mı olmamalı mı olsa ne olur acaba olması çok önemli mi olmazsa ne yapacağız" gibi ikilemlerde kalmış insanlardır tolga Siirt'li olsaydı çoktan takımdan atılmıştı çünkü bu kadar kısıtlı yeteneklerle bu takımda 2. kaleciliği yapan birisini ben görmedim (20 yaşındayım).

Ömer TOPAL
20.08.2009, 01:50
tosun sana olan güveni geri getirecegine eminim...Allahtan kalede bir kişi durabiliyor..umuttan sonraki kurban tolga olucak ama klubede fazla ugrasılmıyor onunla...bu kdarına sükret tolga sen :) ahh ahhh ne zaman ögrenicez biz şu destek olmayı....

Osman Yavuz
20.08.2009, 10:14
Sylva'ya yapılan eleştirilere gülüp geçiyorum.Yaptığı bir iki hatadan dolayı böyle şeyler yazılıyorsa Cech'in Çek milli takımını Avrupa Şampiyonasından tek başına eleyişini hatırlatıyım size.

oguzhann
20.08.2009, 10:16
Sylva'ya yapılan eleştirilere gülüp geçiyorum.Yaptığı bir iki hatadan dolayı böyle şeyler yazılıyorsa Cech'in Çek milli takımını Avrupa Şampiyonasından tek başına eleyişini hatırlatıyım size.
bu en yakın örneği,daha neler neler var.taraftar sylva'yı bile acımadan eleştiriyorsa futboldan gram anlamıyordur.

Ali İhsan
20.08.2009, 10:54
Bir haftadır burada yazılanları gördükçe bizim taraftarın ne kadar çok bilmiş olduğunu görüyorum, Allah'tan arada sağduyulular var da...

Bu eleştiri manyağı arkadaşların patronları ilk hatalarında bunları kovuyor mu işyerinden acaba?

Halmanli
20.08.2009, 13:08
Son zamanlara iyice dağıttın kendine gelmen lazım.

Sivas maçında resmen gol yemeyi başardın. Diyarbakır maçında iyi bir kaleci ikinci golü de yemezdi ama ilk golü dandik bir kaleci bile yemezdi.

Tanıyamıyoruz seni kendine gel.

Yunus Güneş
20.08.2009, 13:51
Bu maç moral depolaması lazım...Hataları bırak artık slyva...

Birtan Karaman
20.08.2009, 14:23
Uyuma Tamam mı Sylva ?

Gignac Affetmez

;)

Volkan
20.08.2009, 15:43
hadi toni göster kendini

recdodo
20.08.2009, 15:46
Her şey bir silkelenmene bakıyor. Hadi Tony....

Uğurtan
20.08.2009, 15:48
Son 10 senedir kalesinde kaleci olmayan bir takım 1-2 hatanda sildi bile.. Vay bee ne camiayız biz.. Petkoviç çok iyi bir kaleci değildi Tony'den de kötüydü misal.. Onu da böyle yollamıştık hatırlarsanız ama çektiğimiz sonraki acıları çabuk unutmuşuz..

Hafıza diye birşey yok bizim camiada bu kesin.. Her konuda bile bile lades..

mehmetali61_55
20.08.2009, 15:48
büyük kaleciler büyük maçlarda kendini gösterir ben tonye güveniyorum bu maçta üstüne düşeni yapacaktır

evrents
20.08.2009, 22:15
Tony sadece seyretti.

Cafer Bulur
20.08.2009, 22:15
2.golü resmen seyretti.

Bu adam mümkünse elden cikarilmali,yoksa daha cok yakar bizi...

Oruç
20.08.2009, 22:28
Evet Tony'ciler biz çok bilmişlere tavsiyeleriniz neler ? İlk golün benzerini hep yiyor, ikinci gol tam komedi. Üçüncü golde neden yerinde durur o ayrı mevzu. Çık topa aldın aldın, alamadıysan zaten sorun yok. Yerinde beklemenin anlamı ne ? Bir de şöyle bir yorum okumuştum maçtan önce "Sylva Şenol Güneş'ten sonra bu takımın gördüğü en iyi kalecidir..." Çok şükür, iyi ki futboldan anlamıyorum.

Samet Yildirim
20.08.2009, 22:40
mükemmel bir mac cikardi..

ilk golü dünyanin en iyisini getir cikarsin kendimi asarim...

2.golde zaten yapacak bisi yok defans elvere senlik

3.golü görmedim sinirlendim ciktim kahveden

macin genelinde süperdi gollerde hatasi yoktu...

Cafer Bulur
20.08.2009, 22:42

Senden baska bir yorum beklemezdim.

Sylva yi ne kadar savunsanda hersey ortada ama sen görmek istemiyorsun.

Samet Yildirim
20.08.2009, 22:44
Senden baska bir yorum beklemezdim.

Sylva yi ne kadar savunsanda hersey ortada ama sen görmek istemiyorsun.

Görüsüne saygi duyarim.

Senin göndermeye kalktigin songuda gördük bugün...5 yildizli degil 10 yildizli top oynadi..

Cafer Bulur
20.08.2009, 22:47
Görüsüne saygi duyarim.

Senin göndermeye kalktigin songuda gördük bugün...5 yildizli degil 10 yildizli top oynadi..
Gecen sezon yaptigi o kadar hatadan sonra arada böyle maclarda cikarabilmeli.

Önemli olan uzun soluklu olmaktir,o da song da yok.

Sadece ben degil,akli basinda yorum yazan herkes song gitmeli diyordu...

gustavo_colman
20.08.2009, 22:48
tony iyisin hoşsunda hala ağırsın bence ilk 2 golü de tutabilirdin hele 2.gol kurtarılabilirdi ama kıvrak değil

Samet Yildirim
20.08.2009, 22:49
Gecen sezon yaptigi o kadar hatadan sonra arada böyle maclarda cikarabilmeli.

Önemli olan uzun soluklu olmaktir,o da song da yok.

Sadece ben degil,akli basinda yorum yazan herkes song gitmeli diyordu...

Giray ne güne duruyor. Onu oynatrsin olur biter. Giray Süper Lig icin cok yeterli bir stoper.

Song gibi lideri zor bulursunuz ben size söyligim.

Avrupa degil Dünya tecrübesi ve Kaptan Egemeni gördük daglar kadar fark vardi...bravo song...egemen de iyi oyuncu tabiki ama avrupa tecrübesi sifir...

ama herkesin görüsüne saygi duymak lazim

Kaan
20.08.2009, 22:50

Abi ben de Tony'i çok sever ve savunurum ama savunduğun nokta yanlış. :o

Kaan
20.08.2009, 22:50
tony iyisin hoşsunda hala ağırsın bence ilk 2 golü de tutabilirdin hele 2.gol kurtarılabilirdi ama kıvrak değil

Ama Onur ( Recep ) Kıvrak. :D:D:p

Samet Yildirim
20.08.2009, 22:52
Abi ben de Tony'i çok sever ve savunurum ama savunduğun nokta yanlış. :o
Yahu herkesin görüsü ayridir.

Gignac gibi adamin yaninda 10 metre kimse yok ondan sonra sylva...

sylva ne yapacak nereye cikacak nasil kurtaracak anlamadim ki...

allahdan alt yapida cocuken kaleciligi birakip futbolcu olarak devam etmissim...

Oruç
20.08.2009, 23:01
Süper maç çıkardı ha. Bravo, pes...

Hürgün Aygün
20.08.2009, 23:11
O 2. Goldekİ yerİ neydİ be bence de pes

T.B_1461
20.08.2009, 23:21
Artık güven vermiyor.

oulcan_ts
20.08.2009, 23:27
1.gole kimse birşey demesin dua edin 2.şutunu kurtardı Gignac'ın.

dimsag
21.08.2009, 00:10
kalede olması güven veriyordu bana ama artık endişe veriyor ilk gol yine jeneriklik 2.gol kendi hatası

alpozan61
21.08.2009, 00:14
kaleci iyice batırdı ben de güvenmemeye başladım tolga zengin kaledeyken ona bi top gelince ne hissediyorsam aynısını sylvada da hissetmeye başladım 2. golde neydi o öyle ya tabiri caizse apıştı kaldı.. acaba bir derdi sıkıntısı problemi mi var varsa nedir????

Emirhan Makul
21.08.2009, 00:26
3 golde senin yüzünden ne biçim kalecisin sen ya neden defansda adam almıyorsun aynı anda defansın göbeğinde sağ bekde sol bekte olman gerekmez mi pes Sylva pes ya hele o kornerlerde ön ve arka direkler neden boş burda ki taraftarlar sana 50 defa dedi sol kolunu ön direğe sağ kolunu arka direğe gövde ortada sol kol sol bekte sağ kol sağ bekte kafanda defansın göbeğinde olması gerek yok sen bu işi bilmiyorsun tolga kaleye geçsin yok valla yok !

lazrail8989
21.08.2009, 00:34
hemen de satma noktasına getiriyorsunuz anlamadım gitti o zaman egemen 2 maçtır hata yapıyor satalım cale 2 maçtır varlık gösteremiyor satalım böyle olmaz ki 2-3 maç kötü oynadımı eleştirebilirsin ama yollamak nerden çıkıyor yollanacak 2 kişi var umutla tayfun.Ayrıca yabancı kontenjan acmaya da gerek yok fatih tekke yi alın bitsin bu işkence hiç olmadı mustafa pektemek

OnurKul
21.08.2009, 01:10
Umarım formunu tekrar yakalar... Geçen sene çok güven vermişti. Bekliyoruz... :)

28TS61
21.08.2009, 01:22
sylvayi elestirenleri anlamiyorum. tolga kalede olsa 5 yerdik.

gecen seneden beri diyorum kornerlerde arka diregi hep bos birakiyoruz nedense

fish_bone
21.08.2009, 01:23
Süper bi kaLeci oLduğunu bi kez daha gösterdi...
Yan topLarı zayıf diyebiLen arkadaşLar var etrafta ne garip :)

worldmaster
21.08.2009, 01:48
Her gelen topu içeri alıyor artık neredeyse...

muratd61
21.08.2009, 03:11
neden hiç bir yan topa özellikle de kornerlere çıkmıyosun anlamak mümkün değil :S herşeye rapmen 1.kalecimiz SYLVA dır .. biraz morale ihtiyacı var sanırım bu da takımın en az 2 maç üst üste kazanmasıyla olur..

Bartuğ13
21.08.2009, 03:13
maalesef artık güvenmiyorum ben de kendisine...bunun bugünkü gollerle bir ilgisi yok(2.gol hariç).şu kornerleri çık da al be adam ağzına geliyor ortalar.bugünle bir alakası olmasa da ben kendisine güvenmiyorum artık.maalesef güvenemiyorum.

Halmanli
21.08.2009, 11:30
Tony seni sivas ve diyarbakır maçlarında insanüstü performans gösterip yemeyi başardığın gollerden sonra dün yediğin 2.golden dolayı da tebrik ediyorum. Aman eleştirmeyeyim sonra yine derler bizim taraftar anca eleştirmeyi bilir. çok tebrik ederim. top altıpasa havadan gelip arkaya düşüp gignac topa hamle yapıp ağlara sokana kadar müthiş seyrettin topu gerçekten bunu vasat bir kaleci bile yapamazdı.

Bir tony resitaliydi bu...

cınar#7
21.08.2009, 11:33
sonuna kadar güveniyorum Slyvaya.

Harun-61
21.08.2009, 11:43
Artık güven vermiyor. Alın size yabancı kontenjanı.

adam ne yapti yahu ?

SDinc
21.08.2009, 11:48
3 golde senin yüzünden ne biçim kalecisin sen ya neden defansda adam almıyorsun aynı anda defansın göbeğinde sağ bekde sol bekte olman gerekmez mi pes Sylva pes ya hele o kornerlerde ön ve arka direkler neden boş burda ki taraftarlar sana 50 defa dedi sol kolunu ön direğe sağ kolunu arka direğe gövde ortada sol kol sol bekte sağ kol sağ bekte kafanda defansın göbeğinde olması gerek yok sen bu işi bilmiyorsun tolga kaleye geçsin yok valla yok !

Mesajı okurken aklım başka yerdeydi , sonunda ki ünlemi görmesem birsürü şey yazacaktım buraya ama :)

Sylva bizim birinci kalecimizdir , o'na güveniyorum.

28TS61
21.08.2009, 13:36
adam ne yapti yahu ?

sylva agziyla kus tutsa yine begenmezler.

T.B_1461
21.08.2009, 14:07
adam ne yapti yahu ?

Bende onu merak ediyorum. Bu sezon şimdiye kadar oynadığımız maçlarda Sylva ne yaptı ? Yaptığı bişey var evet oda sadece bakmak.
Sonuca etki edecek hangi topu kurtardı.
İdmanlara gidiyorum sürekli, orda gayet iyi ama sahada oldukça etkisiz.
Kulübedeki kalecilerden kötü diyemem orası ayrı.

Halmanli
21.08.2009, 14:17
adam ne yapti yahu ?

ne demek ne yaptı? hiçbirşey yapmadı. altıpasa düştü top almadı, arkaya düştü hamle bile yapmadı. gignac kafasıyla ittirdi top ağlara gidiyor bizimkisi hala hamle bile yapmadı. diyarbakır maçında sağdan orta top yerden geliyor bizimkisi ön direk dibinde altıpasta önünden geçiyor top bizimkisi hiçbirşey yapmıyor. Sivas maçında topu içeri sokuyor. Bu seneki gidişatı iyi değil. hiçbirşey yapmıyor Ağzıyla kuş tutmasın eliyle top tutsun slyva.

Birtan Karaman
21.08.2009, 14:22
Gignac Attığı 2 Gol'de Yeteneğini Konuşturdu .. Sylva'nın Yapacağı Pek Birşey Yoktu ..

3.Gol Malum .. Her Kalecinin Yapacağı'nı Yaptı Açıldı , Top Sekti Mansare'nin Önünde Kaldı.

Halmanli
21.08.2009, 14:27
Bende iyi bir kaleci 2.golü Yemezdi diyorum. Yani bizim kalecilerimiz hiç iyi değil, yetersiz bu kadar basit.

Varlıbaş61
21.08.2009, 14:29
sylva kötü- egemen kötü- colman kötü- cale kötü-kondisyon çok kötü

ne oluyoruz ya böyle?

Samet Yildirim
21.08.2009, 14:47
sylva ilk 2 golde kesinlikle hatasiz, 3.golü göremedim görmedim yani...

Sefa Murat Dokuz
21.08.2009, 15:13
İyi bir kaleci ne demek Sylva kötü kaleci mi geçen sene iyiydi şimdi kötü!
Sylva formsuz Egemen ve Cale de öyle hele Colman çok kötü durumda. Ersun Yanal geçen sene başında takımı çok iyi hazırlamış görünen o.

Samet Yildirim
21.08.2009, 15:26
Türkiyede neden kaleci cikmadigi belli. yorumlarimizdan belli yani

ilk gole bakiyorum; havadan gelen topa direk uzun köseye cakti o topu degil sylva buffon bile kurtaramaz. 2 gole bakiorum; korner topun cikabilir mi ?? cikamaz cünkü hafif sert ve kaleye yakin gelmedi arka direk bombos. gignac gibi adamin yaninda 10 metre kimse yok sonra kaleci hatali, yanlis olur. 3.golü göremedim.

macin genelinde süperdi, birtane hatali cikisi yok cogunda cikti ve aldi. toulouse birtane direkten dönen topu var ondan önceki pozsioyna kisa mesafeden cok iyi yatip kurtardi topu. iyi oynadi

Hasan61
21.08.2009, 15:30
yediği gollerde çok bariz hatası olduğunu düşünmüyorum ilk gol tayfunun hatası adamı bom boş bırakıp stoper gibi içeri daldı herkes bizim forvetler gibi değil müthiş şut çıkardı
2.golde onu kim tutması gerekiyorsa suç ondadır
3.golde 1 golün bile önemli olduğu hatta deplasmanda atılan golün daha önemli olduğu bir elemede 3'e 1 yakalanıyorsanız diyecek başka bir şey yok

lig maçlarında hatalı goller yedi umarım kısa sürede toparlanır

Oruç
21.08.2009, 17:58
Yediği ikinci golde hatası yok diyorsanız size söyleyecek bir şey bulamıyorum doğrusu. Ne demek hatası yok ya ? Farklı maçlar mı izliyoruz biz ?

Halmanli
21.08.2009, 18:15
Bende şu 2.gol'de hatası yok diyenleri anlayamıyorum. Kesinlikle farklı maçları seyrettik, farklı pozisyonlardan bahsediyor olmalıyız

must61
21.08.2009, 18:55
Artık Onur'a şans verilmeli...
Tolga'nın üstüne gelen topu tutabilen versiyonu haline geldi Sylva...
Kalede güven veriyor sadece fakat takım kötüyken bu çok yetersiz bir özellik...Takım gol bulabilse belki görmezden gelinebilir...
Yaşlandığını da fazlasıyla belli ediyor artık...

Emirhan Makul
21.08.2009, 22:56
Türkcell Süper Lig'de ki En Yetenekli Kaleci Tony Sylva.

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4307_20090820215405563_er12.jpg (http://fanatik.ekolay.net/Galeri/GalleryDetail.aspx?Gallery=4307&Photo=13)

muratd61
21.08.2009, 23:03
sylvayı bende eleştiriyorum ama unutmayın bu takım tolga ile neler yaşadı ne goller yedik :D kesinlikle kalecimiz slyvadır.kötü kaleci olsa geçen sene inönü ve kadıköyde mağlup olurduk ayrıca samiyende tolga değilde slyva olsaydı o maçta bırak 3 yemeyi maçı kazanırdık :)

yorumsuz6117
21.08.2009, 23:07
seneye yollanıp türk bi kaleci alınsın..

Ömer TOPAL
22.08.2009, 00:45
kimse savunmaya geçmesin ne bu ya...Slva kötü degil tamam iyi bir kaleci ama sezonu kötü açtı kabul edin bunu...ya bir sorunu var yada biraz dinlenmeli..bence onur veya tolga biraz kaleyi devralmalı....!gercekler acı gelmesin kimseye...

İskender YILMAZ
22.08.2009, 00:55

Anlaşıldı tamam .. Kim alınsın ? Başka arzunuz ? :)

Emirhan Makul
22.08.2009, 01:31

Hani Kuşlar ağaçlar binbir renkli çiçekler... :D

Siz dinlendirmeye çekin Sylvayı satın yeni kaleciler alın Kalecimiz Sylva'dır hepte öyle kalacaktır.

mkmsas
22.08.2009, 01:41
Trabzonspor'da iki maç kötü oynamayacaksın..

Aslında kötü oynamana gerek yok, iki maç üst üste yenilmeyeceksin..

İşte böyle ne kaleciliğin kalır ne futbolculuğun...

Önce yedeğe çekilirsin, kör badem gözlü olur, kaleyi alır..

Sonra gönderilmen gerekir, gerekirse szöleşmen feshedilebilir, kiraya gönderilebilirsin...

Dikkat et Sylva.. Yerin sakat ona göre.. 2-3 maç sonra yuhalanırsan şaşırma..

Erdem Keser
22.08.2009, 04:55
Son 15 senede Metin Aktaşları , Miloşevskileri , Petkoviçleri , Jeffersonları , Tolgaları seyrettim hep kalede...Ama nedense Trabzonspor'u seyrettiğim her maçta son iki sezon olduğu kadar rahat olamadım hiç.Belkide psikolojiktir bilemiyorum ama Sylva'nın kalede olması beni rahatlatıyor.Sylva çok büyük bir kaleci... Formsuz bir dönemini geçiriyor olabilir her kaleci gibi , hatalarda yapıyor olabilir ki yapacaktır da...Ama ben burada yazılanları ciddiye almıyorum , sizde almayın.Sylva çok önemli bir isim.Umarım uzun yıllar ayrılmaz bizden ve futbolu burada bırakır.

oguzhann
22.08.2009, 10:18
Son 15 senede Metin Aktaşları , Miloşevskileri , Petkoviçleri , Jeffersonları , Tolgaları seyrettim hep kalede...Ama nedense Trabzonspor'u seyrettiğim her maçta son iki sezon olduğu kadar rahat olamadım hiç.Belkide psikolojiktir bilemiyorum ama Sylva'nın kalede olması beni rahatlatıyor.Sylva çok büyük bir kaleci... Formsuz bir dönemini geçiriyor olabilir her kaleci gibi , hatalarda yapıyor olabilir ki yapacaktır da...Ama ben burada yazılanları ciddiye almıyorum , sizde almayın.Sylva çok önemli bir isim.Umarım uzun yıllar ayrılmaz bizden ve futbolu burada bırakır.
sonuna kadar katılıyorum.santiago canizares'in ve peter schmeichel'ın hayranıydım eskiden.onlar dünyanın en büyük kalecileri arasındaydılar ama bazen öyle hata yapıyorlardı ki 3. lig oyuncusu sanardınız.en yakın örneğini vereyim.iker casillias geçen sene barcelona maçında hem de bernabeu'da 6 gol gördü kalesinde ama kimse diyemez ki casillias kötü kalecidir.sylva da öyle,hatalı olabilir,kötü oynamış olabilir ama topa sadece bakmakla yetinen tolga zengin'in onun yerine düşünülmesi bile gereksiz.taraftarımız hâlâ akıllanmadı herhalde.

Uğur Cira
22.08.2009, 18:00
:alkış::alkış: hocam bravo. slyva iki hata yaptı diye adamı siliyorlar ya. tolgayı düşünenlere gülüyorum.

Yavuz Hasan
22.08.2009, 21:19
hatalar üst üste gelince dikkat çekiyor

hele birde mağlup olunca daha fazla dikkat çekiyor

Samet Yildirim
23.08.2009, 12:33
Babam amatör olarak 15 sene kalecilik yapti ve dün golleri yeni gördü. Sordum kalecinin hatasi var mi diye ?? Ne yapsin cocuk o toplari kurtamasi imkaziz dedi. Defans elvere senlik dedi.

Bende birkez daha izledim ve hata felan göremedim.

esra61
23.08.2009, 12:46
kalecimiz çok yetenekli ve ilk defa kaleye top geldiğinde korkmuyorum..
ama bu aralar kondisyon eksikliği var gibi.....
ama kalitesi ve güvenine söylenecek söz yok.......

oulcan_ts
23.08.2009, 15:06
slyvanın yandan gelen aldığı ortaları tolga parmağını ısırarak izliyor...

61viya
23.08.2009, 18:12
Tony bu taraftara güven veren ender file bekçilerinden. Yanında olmak gerek... Kötü olduğu zaman, ders alması adına forma kendisinden alınabilir,yapılmalıdır da. Ancak küstürmeden, daha iyi olduğunda o formayı alabileceği hissettirilerk..

Bulut61-34
23.08.2009, 19:37
Güven veren ama maç kurtaramayan bir kaleci.
Güven vermesi imajından kaynaklanıyor.
Futboldan anlayan Trabzonspor taraftarı için "imaj herşeydir"!

.GvN.
23.08.2009, 20:21
ayakların hakim olması topu oyuna iyi sokması sayesinde güven veriyor . Bu yüzden kale onun elinde zaten... Ama vasat bi kaleci olduğunu kabul etmek lazım istikrarlı da değil. Arkadaşın da dediği gibi çoğu taraftar performans tan çok imaja önem verdiği için gerçekleri göremiyor. O na tanınan müsamaha Onur a tanınabilse bende çok iyi bi kaleci kazanırız

Bulut61-34
23.08.2009, 23:30
AYnı trafik polisi gibi güven veriyor.
Elini kaldırıp gelen-geçen topun güvenini sağlıyor.

Sefa Murat Dokuz
24.08.2009, 10:48
Bu gole de ne yapacak insaf be!

corleone
24.08.2009, 10:50

başka birşey demeye gerek yok

Mollasalihoğlu
24.08.2009, 10:58
Güven veren ama maç kurtaramayan bir kaleci.
Güven vermesi imajından kaynaklanıyor.

Tolga'yı mı koyalım nedur yani?

Oruç
24.08.2009, 11:01
"Güven veren ama maç kurtaramayan biri..." Ne kadar ilginç bir cümle bu. Gelen top gol oluyor, iyi gidiyor maşallah iyi..

Ömer SEVİNÇ
24.08.2009, 11:16
Tulus maçında çıkardığı 1 top hariç kaleden top dönmedi henüz. Ne Tolga'ymış arkadaş Sylva'yı da kendine benzetti!

Yunus Güneş
24.08.2009, 12:05
Dün ki gol de slyva napsın ..Orta top sağ defanstaki adama yuvarlana yuvarlana gidiyor...

Samet Yildirim
24.08.2009, 12:16
yedigi golde hatasi var diyen birisi olursa kesinlikle art niyetlidir...

süper mac cikardi...song ile carpismasi disinda hatasi yok...

libero gibi de oynadi

mükemmel..

dimentio
24.08.2009, 12:21
çok kariyerli olabilir.ama bizde oldukça başarısız...çok formsuz...

Emirhan Makul
24.08.2009, 12:24
Dün çok hatalıydı onun yüzünden yedik golü ısaac'ı tutan adam o neden kademeye girmiyorsun ayrıca orta alanda çok top kaybı yaptı forvette de etkisizdi kesinlikle gönderilmesi gerek bu adam bizi rezil ediyor birde o oyuncu değişiklikleri yok mu Yapma bunu sylva.

Oruç
24.08.2009, 15:41
Emirhan dikkat ettim de futbolcularımızı eleştiren herkesle aklın sıra dalga geçiyorsun ve emin ol bu hiç de hoş durmuyor. Doğru düzgün yazabilirsin hatası yoktu beğendim diye. Çok mu zor bunu yapmak ? Yoksa dikkat mi çekmek istiyorsun ? Biri Fatih diyor hemen dokundurma, Tony diyor hemen dokundurma. Emin ol antipatik duruyor bu tip mesajlar.

Koray
25.08.2009, 10:20
Bu adam ne yapmaya çalıştığını kendiside biliyor mu acaba şimdiye kadar sustuk sustuk ama bu kadarı da yeter...

Bi kaleci bu kadar savruk oynamamalı.

oulcan_ts
25.08.2009, 12:03
Arkadaş orta sahadan cezasının köşesine kdr nerdeyse 40 metre yerden top atılıyor hepsi izliyor sizde bu durumda gidip slyva'ya suç buluyorsunuz...Pes ya...

oguzhann
25.08.2009, 13:46
sylva'ya sallayanlar kalemize kimi geçirecekler acaba?tolga geçerse neler olacağını düşünmek bile istemiyorum!onur kaliteli ama şu anda onu kaleye geçirmek onun için hiç de iyi olmaz.yenilen her golün bir şekilde faturasını savunma ve kaleciye kesen zihniyet onur'a da sallamaktan çekinmez sanırım.

Sefa Murat Dokuz
25.08.2009, 13:55
Adam hem kaleci hem libero gibi oynadı be rakiple iç içe oynadı çok zamanında 2 net çıkışı var. Hatasız oynadı.

Yavuz Hasan
25.08.2009, 14:27
yediği golleri tolga veya onur yese trabzon onlara dar gelirdi

Barış Kaptanoğlu
25.08.2009, 14:31
sylvayı bu sene formsuz buluyorum.yediği gollerde topa müdahale etmeye bile çalışmıyor hep ayakta

Barış Kaptanoğlu
25.08.2009, 14:32
Dün çok hatalıydı onun yüzünden yedik golü ısaac'ı tutan adam o neden kademeye girmiyorsun ayrıca orta alanda çok top kaybı yaptı forvette de etkisizdi kesinlikle gönderilmesi gerek bu adam bizi rezil ediyor birde o oyuncu değişiklikleri yok mu Yapma bunu sylva.
bu dediklerinde haklısın ama silva da topa bi yatsın bir şeyler yapsın

slmn
25.08.2009, 20:26
Şu adamı bikerede zamanında topa atlarken görmek istiyorum ya geç atlıo iş işten geçmiş oluo yada izlio.

Halit Aydın
25.08.2009, 20:39
Refleksleri körelmiş. İzlemekle geçiyor ömrü topları. Kaç tane gol yedi birine hareket etmedi.

Kara deniz
25.08.2009, 20:51
Golleri izliyor ancak, nasıl kaleci yahu bu.. İnsan yalandan da olsa topa müdahale etmek için atar kendini:D Mal gibi topa bakmaktan başka yaptığı bir şey yok..

Sinan_Ts61
25.08.2009, 22:14
Son zamanlardir baya kötü hatali goller yeriyor biran önce kendine gelmesi lazim.

oflubektas
26.08.2009, 11:10
Golleri izliyor ancak, nasıl kaleci yahu bu.. İnsan yalandan da olsa topa müdahale etmek için atar kendini:D Mal gibi topa bakmaktan başka yaptığı bir şey yok..

Yandan gelen paralel topta senin defansın altı pasın önünden adama vurdursun, senin kalecin hatalı olsun, öyle mi? Bu sezon Sivas'ta Kamanan'dan yediği gol hariç gollerin hiçbirinde hatalı değildi. Evet tutulmayacak toplara yalandan uçmuyor, yediği golü güzelleştiremiyor :) Böyle yalandan uçmalar için Metin Aktaş ve Petranoviç'i izlemenizi hararetle tavsiye ederim :)

Ancak bu sezon en dikkatimi çeken husus şu oldu. Geçen sezon elinde bir saniye tutmaz, hemen oyuna sokardı topu. Şimdi topu eline alıyor, atacak kimse yok. Herkes rakibin arkasına saklanmış. Koca takım maç içinde sahada dizilemediği gibi, Sylva gibi oyun kuran bir kaleciye top gelmişken bir Allahın kulu boşa çıkıp pas istemiyor. Temel sorun bu olsa gerek...

Samet Yildirim
26.08.2009, 12:24
Sylva son mactaki gibi devam oyna..
mükemmeldi umarim böyle devam edersin...

sessizkral_1
26.08.2009, 13:25
Birtek yan toplarda ve topu oyuna sokma konusunda iyi.Normal ceza sahası önünde oluşan şut vs lerde hep izliyor; dün o berbat sivasın kalecisi akın shaktar ın ne şutlarını çıkardı.Slyva da bu canlılığı göremiyorum malesef.

Yavuz Hasan
26.08.2009, 14:26
memlekette olduğum için sivas diyarbakır tolus ve manisa maçlarının sadece özetlerini izleyebildim 4 maçda 7 gol yedik tony yi yediğimiz goller dışında bir pozisyonda göremedim yani özetlerde tony nin önemli bir kurtarış yaptığını göremedim acaba başka pozisyon mu olmuyor yoksa kurtarışı mı olmuyor

Sefa Murat Dokuz
26.08.2009, 14:47
memlekette olduğum için sivas diyarbakır tolus ve manisa maçlarının sadece özetlerini izleyebildim 4 maçda 7 gol yedik tony yi yediğimiz goller dışında bir pozisyonda göremedim yani özetlerde tony nin önemli bir kurtarış yaptığını göremedim acaba başka pozisyon mu olmuyor yoksa kurtarışı mı olmuyor
Özetlerle kaleci asla yorumlanmaz renktaş.
Diyarbakır ve Tolouse maçlarını stadta izledim. Tolouse maçındaki gollerde 1.derece suçlu değil. İlk golde top sekiyor, 2.golde tayfun sağ bek olarak arka direkte değil yada orada duracak kişi boş kaleye atıyor, 3.gol evlere şenlik 2 ye tek buna benzer bir golü de semih le alex avni akerde jefferson'a atmışlardı.
Diyar maçında ise Egemen'in bariz hataları ile yenilen goller var.
Manisa maçında ise savunmanın hiç toparlanmadığı yine ortaya çıktı.
Sylva ne mi yaptı?
Evet bazı golleri seyrediyor. Şimdi Gignac'ın 2.golünü ve Manisa maçındaki Isaac'ın golünü izledi de bunları dünyadaki her kaleci izler. Atlanacak süre yok ki zaten kaleye çok yakın mesafelerden yapılan vuruşlar.
Sivas maçında yediği gol dışında pek sucu yok.
Ayrıca Tolouse maçında Gignac'ın Egemen'e attığı bacak aranın ardından çok önemli bir kurtarışı var.
Yine Tolouse maçında attığımız golden 1-2 dk sonra Song'un arkaya Gignac'ı kaçırmasıyla oluşan pozisyon sanırım. Gignac'ın çaprazdan sert köşeye vuruşunu çok iyi yatarak çıkardı savunma yine uyudu dönen top direkten falan döndü.
Manisa maçında ise ön libero gibi oynadı o kadar çok açıldık ki arkada 2-3 kez ceza sahasını terketmek zorunda kaldı.Hepsinde zamanlaması çok iyiydi.

Sylva hala bu ligin en iyi 2-3 kalecisinden biri. Şahsen Franco eline su bile dökemez benim için.Tosun'a oldukça çok güveniyorum hala.
Asıl düşüş başta Egemen ardından Colman daha sonra Cale,Umut,Gökhan,Selçuk'ta.

AdemS
26.08.2009, 14:54
Refleksleri körelmiş. İzlemekle geçiyor ömrü topları. Kaç tane gol yedi birine hareket etmedi.

İşin özeti kısaca bu.. Tosunumuz maalesef çok formsuz bu sene..

Öztürk Adem
26.08.2009, 15:28
Bence cok da hatalı bır durum sergıledıgını dusunmedıgım oyuncularımızdan bırtanesı

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:46
Son zamanlardir baya kötü hatali goller yeriyor biran önce kendine gelmesi lazim.

kendine gelemez ki geçen sene defans daha sağlamdı belki aynı oyunculardı ama sorun yaşamıyorlardı bu sene sorun yaşayınca iş kaleye yani slyva ya düştü ve bizde takke düşünce keli gördük. iyi bi kaleci olduğunu hiç düşünmedim ellerini yere koyup ayaklarıyla top daha tutsa benim için iyi bir kaleci değildir. nacizane yorumum bu.

onur-ts
26.08.2009, 20:27
her daim arkandayım Sylva...
her kaleci gol yer.her kaleci belki 1-2 maç kötü oynar.ama takım kötü her şey kötü sylvanın maçları kurtarmasını bekliyorlar.kurtardığı pozisyonlar, oyunu kurması konuşulmuyor da yediği goller konuşuluyor.hatta bazıları defans hatası olmasına rağmen.
Sylva iyi kalecidir.son sözüm bu...

gustavo_colman
26.08.2009, 20:35
benimde dikkatimi çekti özellikle yerden köşeye giden yakın mesafedekilere sadece bakıyor insan ayağın uzatır da kahraman olur be adam(halısahalardan öğrendik bu taktikleri Tony :D )

EMiRHAN61
27.08.2009, 06:00
refleksleriyle meşhur bir kalecinin son haftalarda yediği gollerde etkisiz kalması gerçekten üzücü

.....
27.08.2009, 06:02
Sakın bu maçta tek bir gol bile yeme. sakın. ne yap ne et ama yeme. gol yemezsek bu turu geçeriz Allahın izniyle.

Doğan BULAT
27.08.2009, 08:47
Geçmişte iyi kaleciymiş.. Ama benim için anlamı yok.. Şuanki formuyla formayı haketmiyor.. Aynı golleri Tolga yemiş olsa Trabzondan içeri giremezdi eminim.. Hele o Sivasta yediği gol faciaydı..

Hüdai Pervaneli
27.08.2009, 09:06
Her Kalecı Gol Yiyebilir

Harun-61
27.08.2009, 11:08
Senegalli kalecimiz Tony Sylva, Fransa’ya tur için umutlu geldiklerini söyledi.

İlk maçta rakipleri karşısında ağır bir mağlubiyet aldıklarını hatırlatan Sylva, ''Ama yarın bizim günümüz olacak. Buna inanarak geldik. Zor bir işin peşindeyiz. Bunu gerçekleştirmek için sahada ne gerekiyorsa yapacağız. Turu geçme hevesi ile geldik. Yarın bunu göreceksiniz'' dedi.

İlk maçta rakiplerinin aldığı sonuca şaşırmadığını ifade eden Sylva, ''Çünkü, Fransız ligini yakından tanıyan biri olarak form durumlarını biliyordum. Takım arkadaşlarım sorduğunda onlara anlatıyordum. Toulouse'un giderek yükselen form grafiği var. İlk maçta bizi şaşırtmadı'' diye konuştu.

Uğur Ö.
28.08.2009, 00:05
tony oynadığın oyun gerçekten mükemmeldi bazıları hala günah keçisi arıyor ama yeteneğini herkese gösterdin

cınar#7
28.08.2009, 00:05
harikaydın,bu cevap olmuştur bazılarına..

Özge
28.08.2009, 00:14
Tebrikler Sylva.Çok iyi kurtarışlar yaptın.Son maçlarından sonra seni böyle görmek sevindirici.

Fatih
28.08.2009, 00:15
Maçın adamı Sylva.

Osman Yavuz
28.08.2009, 00:16
Bu performans senin kaleci olmadığını söyleyenlere kapak olmuştur sanırım.Tebrikler.Umarım hep böyle oynarsın.

Kubilay ŞAHİN
28.08.2009, 00:16
Sylva en son uyuyordun..:) Peh..

Teşekkürler Sylva Çok Teşekkürler.. Beklentimin Bile Üzerine Çıktın..

macka61
28.08.2009, 00:19
saolasın oynadığın bugünkü güzel futbolun için

Bulut61-34
28.08.2009, 00:21
İlk maçta da böyle kurtarışlar yapabilseydin keşke Sylva.
Umarım hep bu maçtaki gibi devam edersin.
İlerki maçlarda bizi yakma ihtimalin hala devam ediyor.

Emrah KabuL
28.08.2009, 00:23
Bu kaleci büyük kaleci.. performansı süperdi.. ama dikkat edelim en ufak hatasında yerden yere vurmayalım.. Tebrikler Tony..