PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Recep İvedik 2 Sinemalarda

Sayfa : [1] 2

Serdær
28.06.2008, 16:16
http://www.teknolojiherseyim.com/wp-content/uploads/2008/02/recep.jpg

Vizyona girdiği günden bu yana 5 milyondan fazla kişinin (http://www.teknolojiherseyim.com/recep-ivedik-bombasi/) izlediği Recep İvedik (http://www.teknolojiherseyim.com/itiraf-ediyorum-recep-ivedik-kedi-gibi-bir-insan/)‘in devamı da çekiliyor. Ben de Şahan’ın yerinde olsam çekerdim çünkü adam Türk sinema (http://www.teknolojiherseyim.com/tag/sinema/) tarihindeki en büyük izlenme oranlarından birisini yakaladı Recep İvedik ile. İlk film ile benzer başarıları yakalacak mı bilinmez ama 2 .filmden sonra 3. ve son bir Recep İvedik filmi daha çekilecek. Bu da sanırım ilk Türk Trilogy’si olacak http://www.teknolojiherseyim.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif 2. Recep İvedik filmlerinin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanacak ve bu senenin sonuna yetiştirilmeye çalışılacakmış. Söylenenlere göre 2. ve 3. filmlerde Recep İvedik, Uludağ ve bir üniversite kampüsünü yerle bir edecek.

Not : Alıntıdır.

Dursun Kaplan
28.06.2008, 16:17
Şu sıraLarda Recep'in Tavuğu tv lerde dönüyo.. :)

İzLemek isteyenLer için..

http://www.mavigenc.com/recebin-tavugu-fragmani

Kemence_61
28.06.2008, 16:18
ilkinden daha güzel olur umarım..

Serdær
28.06.2008, 16:21
http://www.sinema.com/images/original/41247.jpg

Şahan Gökbakar, Recep İvedik'in ikinci filminin de yolda olduğunu söyledi.

Bir televizyon programına konuk olan Şahan Gökbakar , kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verirken geleceği ilişkin projelerini de anlattı.

Recep İvedik filmiyle bir hayli eleştiri alan ve ilk kez bir programda yanıt veren Gökbakar, televizyonda yaptığı Recep İvedik skecinin nasıl doğduğunu anlattı ve kendisi hakkında olumsuz değerlendirmelerde bulunanlara net bir yanıt verdiğini ifade etti.

Gökbakar, özellikle Eşkiya filminden sonra çekilen tüm komedi filmleri arasında Recep İvedik'in en başarılısı olduğunu söyledi.

Recep İvedik nasıl doğdu?
"İnternette bir haber vardı. Bir adam üst komşusunu sepetin ipinden çekerek düşürmüş. Kadın sürekli sepet sarkıtıyormuş, bu adam da rahatsız oluyormuş o sepetten. 'Yapma' demiş. Sepeti de kadın bileğine bağlamış, balkondan sarkarken. O da sepetten çekip düşürmüş kadını. Bu gerçek bir haber. 'O kadını oradan çekebilecek zihniyet nasıl bir zihniyet olabilir' deyip kendimi aynada boyadım ve Recep İvedik çıktı."

En başarılı komedi filmi
"Türkiye'de çekilmiş bir çok profesyonel filmden daha profesyonel duran amatör bir film. Eşkiya'dan sonra yapılmış komedi filmleri arasındaki en kaliteli komedi filmi. Kahpe Bizanslar, Maskeli Beşler, Çılgın Dersaneler diyebiliriz belki. Yeni seri Hababam Sınıfı falan, bence bunlardan daha eli yüzü düzgün bir film. Benim fikrim bu tabii ki kimseyi bağlamaz. Ama bence daha lezzetli bir film yani. Goralar işte..."

Her şeye net bir cevap
"Bu çok net bir cevap zaten (filmin gişedeki başarısını kastederek). Her şeye çok net bir cevap. Sizin meşhur bir lafınız var, 'Birinci belli, ikinci kim' diye. Tabii siz kendi meslektaşlarınız arasında bunu söylediniz. Bu çok net bir cevap oldu. Benim kimseye bir cevap verme gibi bir şeyim de yoktu aslında. Öyle bir güdüm de yoktu, hevesim de yoktu. Fakat bu mevcut televizyon düzeni içerisinde benim konduğum yer, başladığımdan itibaren bana yapılan muamele... Benim kendimi tekrar ettiğime dair yapılan yorumlar, benim bittiğime dair yapılan yorumlar... Bana bunu diyerek mutlu olan insanlara verdiğim güzel, nacizane, kibar, çok efendice, hiç konuşmadan güzel bir cevap oldu. Bana bunu yaşattıkları için de filmime giden gitmeyen herkesi o kadar çok seviyorum ki..."

En çok gülünen sahneler senaryoda yok, doğaçlama
"Filmi çekmeden önceki senaryoda, şu anda filmde gördüğünüz hiçbir espri yok. Evet yok, hiçbiri yok. Filmde insanların yarılarak güldüğü esprilerin hepsi doğaçlama. Hiçbir şeyi yazmadık, daha önceden yani..."

Bana teşekkür edilmeli
"Sokakta bir birinin kafasını kıracak insanlar yan yana oturup, bir şey izleyip güldüler. Bu kadar toplumsal gerginliğin olduğu bir ülkede aynı anda gülme seansı gibi oldu film. Herkes aynı anda güldü. Sağcısı-solcusu, dertlisi-tasalısı, Türkü-Kürdü-Çerkezi-Lazı herkes aynı salona gidip, yan yana oturup gülebildi aynı şeye. Bu güzel bir şey. Bunun için bana teşekkür edilmeli."

Politik mizah yapacak olsam...
Tayyip Erdoğan binicilik okulu diye bir skeç yapabilirdim. Orada attan nasıl düşülürü anlatırdım mesela. Çok artistik düştü. O kadar kontrollü düştü ki... Attan öyle düştün mü kalkamazsın yerden. Benim bir kaçtane binicilik yapan arkadaşım var, diyorlar ki 'öyle bir düşüşte yerden kalkman mümkün değil'. At bayağı yüksek ve çok ters düştü, yan şekilde düştü. Acayip kontrollü düştü. Böyle bir skeç yapabilirdim. 'Attan nasıl düşülür çocuklar' diye...

Televizyona ara verecek
"Bir süre televizyon yapmayacağım. Ben bunaldım, vallaha bunaldım. Bir süre televizyon yapmayacağım yani."

İkinci film gelecek
"İkinci filmle ilgili yeni bir şeyler tasarlamam lazım. İkinci film geliyor".

Not : Alıntıdır.

TS-Tiryaki
28.06.2008, 16:26
Güzel olur. Zaten ilk bölümünden belliydi devami gelecegi

Cengiz Çubukcu
28.06.2008, 16:35
tabi gelir paranın tadını aldı...

Sacit
28.06.2008, 16:44
adam kendi ekolünü oluşturdu, bundan sonrada devami gelecek tabii..

ççç ççç

Şeykan
28.06.2008, 16:45
celsun celsun ilkinde koptum yine cüülelim daa argo-margo insanlarımızın gülmeye ihtiyacı vardur daaa:D:rolleyes:

macka61
28.06.2008, 16:51
süper bir film di gerçekten ikinciside güzel olur muhakkak

alper*
28.06.2008, 16:52
saçmalığın devamı desene :/

Mayls
28.06.2008, 18:08
Güzel haber :D

Bu arada ilk Türk trilogi olmaz bu, Bundan önce eski Hababam Sinifi (Gerci o 3'ten fazla), yeni Hababam Sinifi ve Maskeli Besler serileri var :)

omer61
28.06.2008, 19:33
sinemaya gittiğimde o kadar sanatsal film varken, sanatla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece güldüren ve güldürürken de düşündürmeyen bu filmin başında onlarca kişinin kuyrukta beklediği ve bilet almak isteyenlerin 3 seans sonrasında yer bulabildiği filmin 2.si...

EyüpKILIÇ61
28.06.2008, 19:58
Bugüne kadar seri filmlerin her zaman birincisi güzel olmuştur.Bunun nedeni ilk filmin çok izlenmesi nedeniyle ikinci filmin çekilmesidir.Birincisideki Sinema sanatı önde tutulurken ikinci ve üçüncü filmde artık sinema sanatının önüne ekonomik kaygı geçmektedir."Ne çeksem insanlar izleyecekler" düşüncesiyle hareket ederler.

Bu benim kendi kanım tabi ama berbat bir film bizi bekliyor...

Kaya
28.06.2008, 20:04
Gülmekte lazım. :) Bu hayat içerisinde herşeyi bir kenara bırakıp 2 saat kahkaha atmak güzel şey olsa gerek...

OYılmaz
28.06.2008, 20:08
Recep ivediği eleştirenler komedi filmmi izlemesin bütün komedi filmleri aynı tarz aynı küfür aynı hakaret millet garip gerçekten ..

Ozan
28.06.2008, 20:18
Bugüne kadar seri filmlerin her zaman birincisi güzel olmuştur.Bunun nedeni ilk filmin çok izlenmesi nedeniyle ikinci filmin çekilmesidir.Birincisideki Sinema sanatı önde tutulurken ikinci ve üçüncü filmde artık sinema sanatının önüne ekonomik kaygı geçmektedir."Ne çeksem insanlar izleyecekler" düşüncesiyle hareket ederler.

Bu benim kendi kanım tabi ama berbat bir film bizi bekliyor...

Evet Eyüp genelde sonradan çıkan seriler kötü oluyor ancak güzel olanlar da yok değil . Mesela örnek vermek gerekirse " Yüzüklerin Efendisi " ve " Örümcek Adam " serileri bence gitgide güzelleşti . İnşallah bu film de güzelleşir diyorum :)

EmrahYalçınalp
28.06.2008, 20:33
Ben ilk filme baş yapıt görmeye gitmemiştim. Gitmiş ve gülmüştüm. İkinciye de onun için giderim. Yine gülersem sorun yok. Maskeli bilmem kaç diye bir filme de aynı gerekçe ile gitmiş, 15. dakikada çıkmıştım. Hasılı, amaca hizmet ediyorsa iyidir. Türkiye'de ise bir "Ah Belinda"cılar vardır yıllardır. Onlara göre bir filmi yoldan geçen adam da anlıyorsa film basittir, bayağıdır. Ben sevfim valla bu "bayağı" filmi. Ama mesela bir "The bodyguard"ı 70 defa izleyen ben 2. kez İvedik sayredemem. E olsun, ne olmuş ki?

EyüpKILIÇ61
28.06.2008, 20:36
Yanlış anlaşılmasın ben birinci filmi çok beğenmiştim.Zaten Şahanın fanatiklerindenim ikincisinide izlemeye gideceğim kesin...

ilhan
28.06.2008, 20:46
Oyunculuğunu, espri skeçlerini beğenmediğim bir tip. Beğenenlere elbette saygı duyuyorum. :)

Yeni filmide çekiyor hayırlı olsun. =)

Mert67
28.06.2008, 21:36
Espirileri biraz argo olsada yinede insanı güldürüyor.2. filmi çekmesine sevindim.:)

Misina
28.06.2008, 23:24
Millet olarak İçimizdeki kırolukları ortaya çıkardı bu film.İnsanlar kendinden bişeyler bulduğu için bu kadar ilgi gördü.2-3-4 Çekilmeli :D

Barış Mayda
28.06.2008, 23:27
Kutsal Dabacana 2 Nezaman Cekİlİr Acaba Merakla Beklİyoruz Recep İvedİkten Daha GÜzel Kutsal Dabacana

Kaya
28.06.2008, 23:30
Millet olarak İçimizdeki kırolukları ortaya çıkardı bu film.İnsanlar kendinden bişeyler bulduğu için bu kadar ilgi gördü.2-3-4 Çekilmeli :D

2 saat boyunca eğlenceli vakit geçiren biri olarak yorumunun doğruluk payı %0 arkadaşım!..
Bahsettiğin millete böyle gönderme yapılmamalı!..

Mayls
28.06.2008, 23:48
'Recep Ivedik' filmi bir konu üzerine degilde espri üzerine kurulu oldugu icin bir defadan fazla izleyemiyorum. Acikcasi 'Recep Ivedik' filmden ziyade hareketli bir stand-up gösterisiydi. Konudan ziyade espriler ön plana cikiyordu. Sahan'in hedefi de zaten buydu sanirim. Ayni espri iki defa yapildiginda tadi kalmiyor. Bu filmde öyleydi, ikinci defa izledigimde tadi kalmamisti.

TSelif
28.06.2008, 23:52
Aman eksik kalsın :D

Uzunoğlu
28.06.2008, 23:55
birincisini izlemedim , merakta etmiyorum.

Kaya
29.06.2008, 00:50
birincisini izlemedim , merakta etmiyorum.

Eeee? Başlık buna dair bir sual içermiyor...

Nytre
29.06.2008, 07:14
recep ivedik`in malzemesi bitmez 6-7 tane cikar.

ancak `bana tesekkur edilmeli` lafini begenmedim oyle bir laf ettiyse.

5.000.000 kisi gelmis zaten hala mesaji alamadin mi

Uzunoğlu
29.06.2008, 09:38
Eeee? Başlık buna dair bir sual içermiyor...

yani ikinciside umrumda değil

kelkitli29
29.06.2008, 09:54

Bu basliktaki en güzel yorumu yapmis arkadasim. Hepimizden bir parca var bu filimde. Dogal halimizi cok güzel anlatan film. Aynen o sebepten izledim ilk bölümü. 10 Bölümde cekse hep izlerim.

Hüseyin İlkin
29.06.2008, 09:56
İlkine sınıfça gidip baya gülmüş,eğlenmiştik.Bakalım mezunda olduk,tekrar toplanıp bütün sınıf gidebilecekmiyiz.

2'de çıksa giderim,3'te,4'te.

Emirhan Makul
29.06.2008, 10:04
filimin ucu açık kalmışdı gelmesi lazımdı yakışır zaten şahana

Kaya
29.06.2008, 16:29
yani ikinciside umrumda değil

Başlık bunu da sormadı...

Adem Erdoğan
29.06.2008, 16:33
O kadar saçma sapan film varki bunların yanında Recep İvedik filminin tartışılması komik.İnsanları güldürüyomu güldürüyo.Olay bitmiştir.
Şahan o rolü çok iyi giydi üstüne kolay kolayda çıkarmaz.

Fatih
29.06.2008, 17:02
tvde yayınlanan fragman mı yoksa Turkcell reklamı mı ??

Adem Erdoğan
29.06.2008, 17:06
tvde yayınlanan fragman mı yoksa Turkcell reklamı mı ??

Tam olarak bende anlayamadım.Turkcell filme sponspor olmuş olabilir.

Sinan SARI
29.06.2008, 17:23
Ben bu adamıda,filminide,canlandırdığı rolüde hiç tasvip etmiyorum.Kendini komedyen zannedip abuk-subuk küfür ve hakaretelerle insanların direk fiziksel görünüşlerine resmen hakaret eden birisinden kesinlikle komedyen olamaz. :mad:

Bakıyorum piyasaya herkezde bir Recep ivedik havası ve onu taklit etme uğraşı, nasıl; 8-10 yaşındaki çocuklar bile karşısındakinin yaşı ne olursa olsun ''konuşma-leyn,kes-sesini leyn'' diye hitap ediyor.Aferin bize ki gençlerimize neleri öğretiyoruz.

Kazandığı para veya yaptığı gişe hasılatı beni hiç ilgilendirmez,herşey para demek değildir,(Amerika dünyaya 2 şey satar 1.)silah 2.)sinema, neden sinema bu kadar önemli bir düşünelim.) bu benim şahsi düşüncemdir.

Bu adam gitsin de önce Beyazıt Öztürkten komedyen nasıl olunur nasıl mizah ve espri yapılır öğrensin.

***NiLLYyY***
29.06.2008, 17:40
ben ilk ini de izledim bunu da izliycem:)

Uzunoğlu
29.06.2008, 17:45
Başlık bunu da sormadı...

2. film ile alakalı yorumum bu. soru sorulmuyor bana yani.

Recep İvedik 2 Geliyor (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1452936#post1452936) bu cümledeki soru öğesini bana gösterin başka bir şey demiyeceğim.

Mesela her başlıkta soru mu var?

Bu kadar kasmaya gerek yok :)

Egemen
29.06.2008, 17:51
1i izlemedim heralde 2yi de izlemem :D

hayranları için güzel olur Tvye de ara verecekmiş :D

Ozan
29.06.2008, 18:05
Ben bu adamıda,filminide,canlandırdığı rolüde hiç tasvip etmiyorum.Kendini komedyen zannedip abuk-subuk küfür ve hakaretelerle insanların direk fiziksel görünüşlerine resmen hakaret eden birisinden kesinlikle komedyen olamaz. :mad:

Bakıyorum piyasaya herkezde bir Recep ivedik havası ve onu taklit etme uğraşı, nasıl; 8-10 yaşındaki çocuklar bile karşısındakinin yaşı ne olursa olsun ''konuşma-leyn,kes-sesini leyn'' diye hitap ediyor.Aferin bize ki gençlerimize neleri öğretiyoruz.

Kazandığı para veya yaptığı gişe hasılatı beni hiç ilgilendirmez,herşey para demek değildir,(Amerika dünyaya 2 şey satar 1.)silah 2.)sinema, neden sinema bu kadar önemli bir düşünelim.) bu benim şahsi düşüncemdir.

Bu adam gitsin de önce Beyazıt Öztürkten komedyen nasıl olunur nasıl mizah ve espri yapılır öğrensin.

Amerikan sinemasını övdüğünüze göre Amerikan Pastası adlı filmi izlemediniz bence . Recep İvedik'in bu kadar toplumsal soruna neden olduğunu ve gençlerimize kötü örnek olduğunu düşünüyorsunuz . Amerikan Pastası adlı film de komedi filmiydi ancak çok açık seçik ve kültürümüzle uyuşmayan şeyler vardı . O filmde gençlerimize bir şey olmadı da bu filmde mi oldu ? Bence illaki muhalefet olmak için değil de yapıcı ya da dengeli eleştiriler yapılırsa o zaman sözler değer kazanır . Aksi taktirde kuru kalabalığın kuru bir şekilde yaptığı karalama olarak kalır .

SDanışmaz
29.06.2008, 18:25
İlkinde çok gülmüştüm, bunuda bekliyorum :)

Samet Türkmen
29.06.2008, 18:37
Belki çoğu kişi görüşlerime katılmayabilir ama son yıllarda terbiyesizlik espri diye reyting,prim yapmaya başladı. Bunların başındana şahan(recep ivedik) ve komedi dükkanı(özellikle trt'ye geçtikten sonra) geliyor. Cem yılmaz vs... sayabilirim. Espri yok ortada ama bolca küfür var. Bu mudur yani espri anlayışı? Yoksa hep böyleydi de büyüyünce mi farkettik?

Egemen
29.06.2008, 18:45
Belki çoğu kişi görüşlerime katılmayabilir ama son yıllarda terbiyesizlik espri diye reyting,prim yapmaya başladı. Bunların başındana şahan(recep ivedik) ve komedi dükkanı(özellikle trt'ye geçtikten sonra) geliyor. Cem yılmaz vs... sayabilirim. Espri yok ortada ama bolca küfür var. Bu mudur yani espri anlayışı? Yoksa hep böyleydi de büyüyünce mi farkettik?

cem yılmaz yıllardır bunu anlatmaya çalışıyor aslında..

sokakta olanı perdeye yansıtıyor.. kusura bakmasın kimse ama sokakta, evlerde kısaca her yerde bolca küfür kullanıyoruz.. bunu sinemada görmek neden şaşırtıyor ben de bunu anlayamıyorum :)

GORA'daki arif ışık tiplemesi realist bir gözle baktığımızda sokaklarımızdan biri gibi değilmiydi?
şahan bunu biraz abarttı sanırım..

Samet Türkmen
29.06.2008, 18:47
Ben böyle bir kültürün veya kültürdeki yozlaşmanın televizyon,dergi,internet(bizde da tabii ki kusur var) gibi araçlarla ülkemiz insanına empoze edildiğini düşünüyorum. Kendi kendine olacak şeyler değil çünkü

Sinan SARI
29.06.2008, 21:50
Amerikan sinemasını övdüğünüze göre Amerikan Pastası adlı filmi izlemediniz bence . Recep İvedik'in bu kadar toplumsal soruna neden olduğunu ve gençlerimize kötü örnek olduğunu düşünüyorsunuz . Amerikan Pastası adlı film de komedi filmiydi ancak çok açık seçik ve kültürümüzle uyuşmayan şeyler vardı . O filmde gençlerimize bir şey olmadı da bu filmde mi oldu ? Bence illaki muhalefet olmak için değil de yapıcı ya da dengeli eleştiriler yapılırsa o zaman sözler değer kazanır . Aksi taktirde kuru kalabalığın kuru bir şekilde yaptığı karalama olarak kalır .

Öncelikle Amerkan sinemasını kesinlikle ama kesinlikle övmüyorum.Sen yanlış anlamışsın.Zaten yazımın o kısmında belirtmek istediğim amerikanın sattığı sadece 2 ürün olduğu ikisininde kötü olduğunu belirtmek istedim.Amerika yaptığı filmlerle Türkiye gibi milli-manevi değerlerine bağlı olan ülkere karşı kültürel değerlerini aşağılayıcı-yok edici bir amac gütmektedir.Amerikan pastasıda-Recep ivedikte buna çok güzel bir örnektir.

Benim de belirtmek istediğim bu, bakış açım bu yönde ve olayın bu yönü de beni kaygılandırıyor.

O yüzden ben gülüp geçemiyorum, kardeşim umarım anlamışsındır.

Mustafa K. Demirbaş
29.06.2008, 21:57
çekilsin bakalım gülelim biraz ya

ApoCaN28
29.06.2008, 22:58
Güzel Olucaktır Muhakkak beklemedeyiz bakalım...

Ozan
30.06.2008, 14:03
Öncelikle Amerkan sinemasını kesinlikle ama kesinlikle övmüyorum.Sen yanlış anlamışsın.Zaten yazımın o kısmında belirtmek istediğim amerikanın sattığı sadece 2 ürün olduğu ikisininde kötü olduğunu belirtmek istedim.Amerika yaptığı filmlerle Türkiye gibi milli-manevi değerlerine bağlı olan ülkere karşı kültürel değerlerini aşağılayıcı-yok edici bir amac gütmektedir.Amerikan pastasıda-Recep ivedikte buna çok güzel bir örnektir.

Benim de belirtmek istediğim bu, bakış açım bu yönde ve olayın bu yönü de beni kaygılandırıyor.

O yüzden ben gülüp geçemiyorum, kardeşim umarım anlamışsındır.

Evet şimdi daha iyi anladım . Görüşünüze saygı duyuyorum . Ama bana göre terbiye ve buna benzer manevi şeylerin öğretimi ailede başlar . Filmlerden ise illaki örnek almak gerekmez . Ama ülkemizde örnek alan çok olduğu için bu kadar tepki görüyor bu tür filmler bence .

Harun-61
30.06.2008, 14:33
ilk filimde 1-2 sahne gereksiz ve abartili idi.

biraz daha az "küfür ve argo" kelimeler icerse daha hos olur.

hadi bakalim
:)

Badaloğlu
30.06.2008, 15:01
Tipim ve tarzım değil... Tepe tepe kullanın:)

Tayfun
09.07.2008, 13:15
Zaten şahanı tv8'deyken hep izlerdim Recep İvedik'de bomba olmuştu 2.sine kesin gidecem :)

İskender YILMAZ
09.07.2008, 15:25
Recep İvedik harika yaa, izleyen bir insan en azından bi 2 saat derdini, sıkıntısını unutuyor.. ilk film müthişti, eminim ikinciside öyle olur..

Forever.. Recep İvedik.. :)

pReN@_61
09.07.2008, 17:39
Beklemedeyiz :)

Harun_ayar_ts
09.07.2008, 20:04
çıksında gidelim

KiLLMAN
10.07.2008, 12:01
Zaten Şahan bi konuşmasında söylemişti Kemal Sunal gibi filmin serisini çıkaracaklarmış.

Misina
10.07.2008, 12:44
2 saat boyunca eğlenceli vakit geçiren biri olarak yorumunun doğruluk payı %0 arkadaşım!..
Bahsettiğin millete böyle gönderme yapılmamalı!..

Bizim millet olarak mizah kültürümüz biraz argo ve küfürün üzerine kurulu değil mi? 40 senedir hep böyle gelmedi mi?

omer61
10.07.2008, 13:32

Ben de senin gibi düşünüyordum da Cem Yılmaz son oyununda ( telekom sponsorluğuyla çıkan dvd sinde) bu konuya değiniyor. Onu dinleyince aslında olayın o kadar basit olmadığı anlaşılyor.

TS-Tiryaki
10.07.2008, 15:20
''Bikinili kız imajından rahatsızım''

http://image2.haber3.com/haber/210080.jpg"Recep İvedik"teki rolüyle şöhreti yakalayan Fatma Topbaş isyan etti.

http://img.haber3.com/icon_textsize.gif http://img.haber3.com/icon_textsize_minus.gif http://img.haber3.com/icon_textsize_plus.gif

10 Temmuz 2008 10:46 "Recep İvedik"teki rolüyle şöhreti yakalayan Fatma Topbaş D-Smart dergisine konuştu.

İlk sinema filmi "Recep İvedik", 4 milyon 300 bin izleyiciyle tüm izlenme rekorlarını altüst eden "Recep İvedik"in seksi güzeli Fatma Topbaş, "İnsanların kafasında 'Recep İvedik'in afişindeki bikinili fotoğraf var. Ama bundan sonra yüzüme bakılsın istiyorum" diyor. "Fatma Topbaş", "Recep İvedik"e yapılan eleştirilere kızgın.

Hayalleriniz arasında oyuncu olmak var mıydı? İlkokul, ortaokul ve lisede hep tiyatro kolundaydım. Erkek çocuklara, "Göster bakalım şeyini" derler ya, bana da "Göster oyununu""derlerdi. Ama oyuncu veya ünlü olmak gibi bir hedefim yoktu. İstanbul’a geldiğimde 18 yaşındaydım ve ağabeyim gibi polis olmak istiyordum. Üç yıl sonra kafama dank etti. Müjdat Gezen Tiyatro Okulu’nda iki yıl eğitim aldım. Bölüm oyunculuğu, reklam derken, "Recep İvedik" ortaya çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/5087/5955087.jpg "Recep İvedik" ile bir anda çıkış yaptınız. Oyunculuğunuzu nasıl buluyorsunuz?

- Ben henüz sıfır kilometre bir oyuncuyum. Birçok insan, bu sektöre dizilerde oynayarak girmeye çalışıyor. Sonra sinema filminde belki oynuyor. Bense gişe rekoru kıran bir sinema filmiyle giriş yaptım. Bizim dönemimizde, oyunculuk ve medyatiklik televizyondan kazanılmaya başlandı. Bense sinemadan ün kazandım.

Filmin başarısı sizi şaşırttı mı?

- Kafamdaki rakam 1.5 milyon civarındaydı. Çok eğlendik ve "Eğer biz bu kadar eğleniyorsak, insanlar da eğlenir" dedik.

Şahan Gökbakarile çalışmak nasıldı?

- Çok başarılı biri. Bu projenin betonunu döken de o, duvarını ören de... Bana çok destek oldu. Bu piyasaya girdiğimde başıma gelebilecekleri söyleyecek kadar açık yürekli.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/5082/5955082.jpg"Recep İvedik"in ikincisinde oynayacak mısınız?

- "Recep İvedik 2"de ben yokum. Zaten ilkinde Sibel görevini tamamlamıştı. Film virgülle bitmedi. Yani kavuşmadılar. Gerçi bana "Oynar mısınız" diyen olmadı. Deselerdi de herhalde "Hayır" derdim. Çünkü ben birinciyi çok keyifli bitirdim. Bu bir dram veya sanat filmi değil. Komediyse, seri halinde devam etsin. Bu şekilde daha başarılı olacaktır.

Oyuncu olarak bundan sonraki hedefiniz nedir?

- Sadece, 4 milyon 300 bin kişinin izlediği bir filmde oynayan kız olmak istemiyorum. Başarılı olduğumu gösterebileceğim bir filmde yer almak istiyorum. "Recep İvedik" büyük bir oyunculuk gerektirmiyordu. Sibel hep aynıydı. Oyunculuğu çok ön plana çıkarmaya imkan yoktu.

Ne tür projeler var önünüzde?

- Daha çok benim üzerime olan bir sinema projesi var. Oyunculuğumu gösterebileceğim. Ben insanların bikiniyle görüp, "Vay, ne güzel kadın" dedikleri biri olmak istemiyorum. Benim için "karizmatik kadın", ama özellikle "çok iyi oyuncu" demelerini istiyorum. İlk izlenim çok önemlidir. Yargılar sonradan çok kolay değişmez. İnsanların kafasında "Recep İvedik"in afişindeki bikinili fotoğraf var. O Fatma Toptaş değil, Sibel. Sibel filmde hep bikiniyleydi ve afişte kapalı bir fotoğrafını koymak doğru olmazdı. Ama bundan sonra insanlar yüzüme baksın istiyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/5091/5955091.jpg Recep İvedik gibi bir adamla beraber olur musunuz?

- Recep’in ruh halinde bir adamla beraber olurum. Recep saf, inişleri ve çıkışları olan, her şeyi insanın yüzüne söyleyebilen bir adam. Böyle bir adam bulursam, beraber olurum. Recep, kadınına düşkün biri. Yıllarca cebinde bir bilyeyi taşımış. Bir gün Sibel’e o bilyeyi verme umuduyla yaşamış. Böyle bir adam olursa, başımın üstünde yeri var.

Dış görünüşün hiç mi önemi yok?

- Söylediğimin dış görünüşle ilgisi yok. Tabii ki böyle bir tiple beraber olmam. Dış görünüş de önemli. Ama beni güldürebilen, eğlendirebilen biri olmalı. Soytarılık, şempanzelik anlamında söylemiyorum.

Peki, geğirme gibi özellikleri?

- O kadar da değil. Aslında bunlar bence gayet doğal. Bunu anlamıyorum, insanız sonuçta. Avrupa’ya gidiyoruz. İnsanlar gözümüzün önünde neler yapıyor. Biz Müslüman olarak temizliğimize, inancımıza düşkün olduğumuz için, bunlar bize ters geliyor. İnsan olarak gaz çıkarabiliriz de, geğirebiliriz de, küfür de edebiliriz. En tutucusundan en açığına kadar biz böyleyiz. Recep İvedik de bence doğru yaptı. Ona "kıro" deniyor. Bence kesinlikle değildi.

Recep İvedik kıro değilse, sizce kıro kimlere denir?

- Bence kıro, paraya sonradan kavuşmuş, görmemiş insanlara denir. Koluna Rolex saat takıp, cipine biner. Üzerinde takım elbisesi, yüzünde sakalı, elinde de altın tespihi olur. Bazen "Para yanlış insanların elinde" deniyor. Bence de bu çok doğru bir söz. Eğitimlerindeki veya kültürlerindeki boşlukları doldurmak yerine, "Ben bu ortama girdim" demek isteyen insanlar var. Paralarını kadınlara harcıyorlar. Bence kıro onlar.

Peşinizden koşan böyle tipler var mı?

- Olsa da benim altıncı hissim çok kuvvetli. Sinsice yaklaşan insanları sevmem. İşin ucunda başka bir şey varsa, sırtımı döner giderim. Beni etkilemek için pırlanta yüzüğe, son model arabaya gerek yok. Mesela, sırtımda bir tane gül dövmesi var. En çok çiçekleri severim. Benim için doğru adam olsun. Adam gibi adam olsun, onun için yapamayacağım hiçbir şey olmaz. Bana paranla, şöhretinle gelme. Özünle, sevginle gel.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/5102/5955102.jpg Filminiz neden bu kadar eleştirildi?

- Boşuna 4 milyon 300 bin kişi izlemedi "Recep İvedik"i. Birileri "Recep İvedik sanat filmi değil" diye bağırıyor. Biz hiçbir zaman "Çok iddialıyız, rekor kıracağız, milyon dolar harcadık, sanat filmi yaptık" demedik. Biz keyifli bir proje yaptık. Şahan yazarken çok eğlenmiş. Biz de çekerken çok eğlendik. Bu kadar insan da seyrediyorsa, bir bildikleri vardır.

Aslında izleyenler de eleştirilmiş olmuyor mu?

- Bu kadar eleştiriyorlar; ama sen aslında halkı eleştiriyorsun. Ne Şahan’ı, ne de ekibi... Sen, bu filme giden her Türk vatandaşını eleştiriyorsun. "Niye gittiniz kardeşim bu filme?" diyorsun. "Özgürlük, özgürlük" diye bağırıyorlar. O zaman sen, bir insanın bu filme gitmesine de mani olamazsın. O da bir özgürlük. Çok beğenmiş, üç kere gitmiş. Sana ne?

Filmle ilgili son olarak ne söyleyeceksiniz?

- Biz gerçekten kötü bir şey yapmadık. Bence sadece susup bizi alkışlamaları gerekir. "Helal olsun Şahan’a ve ekibe! İnsanların bu sıkıntılı döneminde, onları güldürecek, eğlendirecek güzel bir proje yapmışlar" desinler.

Üşümemem için sıcak su döküp beni haşladılar

Recep’in beni havuza düşürdüğü sahnede, normalde Şahan ile beraber havuza girecektik. Onun üzerindeki kıllar suda döküleceği için senaryo değişti. Kurban olarak, havuza sadece benim düşmeme karar verildi. Mayokini giydim. Kasıklarıma yakılar yapıştırıldı. "Bu, seni soğuktan korur" dediler. Sonra aralarda, üşümemem için üzerime sıcak sular döküldü. Resmen piştim. Her tarafım su topladı. İki gün duş alamadım. Meğer yakının üzerine sıcak su dökmemek gerekiyormuş.

Hürriyet / Kelebek

Emirhan Makul
23.09.2008, 23:48
Bu da Sivaslı Recep İvedik
http://www.haber3.com/images/news/231125.jpg Beyaz perdede rekorları alt-üst eden Recep İvedik meğer gerçekmiş!
23 Eylül 2008 / 17:17

Ramazan'da gece geç saatlere kadar durakta bekleyen taksiciler, gündüzleri iş yokluğundan otomobillerinde uyuklayarak vakit geçiriyor.

http://www.haber3.com/images/news/231124.jpgAtatürk Caddesi Afyon sokakta bulunan Köşk Taksi Durağı'nda gece geç saatlere kadar çalışan taksiciler, ramazanın verdiği yorgunluğu gündüzleri taksilerinin içinde uyuyarak atmaya çalışıyor.

Hürriyet'in haberine göre taksilerin uyuklayan şoförlerinden birinin görüntüsünün Recep İvedik'e çok benzemesi yoldan geçenleri gülümsetti.

Emirhan Makul
02.10.2008, 06:48
"Recep İvedik 2" geliyorSenaryo tamamlandı. Çekimlere 1 Kasım'da başlanıyor..

02.10.2008 06:25http://www.haberturk.com/2008/10/02/kuturesim/recepivedikkuttu.jpg En çok izlenen film unvanını elinde bulunduran "Recep İvedik"in devamı çekiliyor.Çekimlerine 1 Kasım'da başlanacak film, 12 Şubat'ta gösterime girecek.
Kelebek'te yer alan habere göre, Şahan Gökbakar, 4 milyon 300 bini aşkın seyirci sayısıyla en çok izlenen yerli film unvanını taşıyan "Recep İvedik"in devam filminin senaryosunun tamamlandığını açıkladı. "Recep İvedik 2", ilk filmden bağımsız bir öyküyü anlatacak. 'Ölmeden önce yapılacaklar listesi' hazırlayıp, bunları hayata geçirmeye çalışan Recep'in maceraları anlatılacak.
Filmin 12 Şubat olan vizyon tarihinde bir gecikme olmayacak. Çünkü yapımcı Faruk Aksoy, daha film çekilmeden sinema salonlarıyla el sıkıştı. Öte yandan Şahan Gökbakar, "A.R.O.G"un "Recep İvedik"in rekorunu geçmesi halinde neler hissedeceği konusunda ilginç bir açıklama yaptı: “Recep İvedik'i geçtiklerinde bir delirme anı ya da buhran yaşamam. Rekoru geri almak için kolları sıvarım.”

LazAnisT
02.10.2008, 11:55
Birincisini çocuğa izletme gafletinde bulunmuştuk.''Buda sana kapak olsun'' lafı hala iki lafından biri.İkincisinden kesin sakınmamız lazım:)

Dursun Kaplan
28.11.2008, 14:20
http://img4.mynet.com/ha4/r/recep-babaanne.jpg

Şahan Gökbakar'ın yarattığı ve fenomen haline gelen Recep İvedik2'nin çekimlerine İstanbul'da devam ediyor. 12 Şubat 2009'da izleyicisiyle buluşacak olan filmin çekimlerinden ilk kare karşınızda! Medyafaresi'nin haberine göre Recep İvedik2'de büyük ilgi görecek olan babaanne karakterini izleyenler, Recep İvedik'in kime benzediğini hemen anlayacaklar.

TS-Tiryaki
28.11.2008, 14:38
Cok güzel bir haber. Recep Ivedik 2`yi Sabirsizlikla bekliyorum. :D:D

Cengiz Çubukcu
28.11.2008, 14:57
inşallah başarısız olur ve de bu işe bir daha kalkışmaz....filme gitmemiştim ki çok şanslıyım, bir iki esprisini izledim hakikaten berbat ötesi birşey.... esprinin de bir düzeyi, güldüreni olur..tamamen bel altı ve anadolu insanını küçük düşürücü şeyler..

Muhammet
28.11.2008, 14:57
İzlemediğim, ısrarla da izlemeyeceğim filmler serisi :D

Mayls
28.11.2008, 15:37
Yeni film Recep İvedik Askerde olacakmış.

Sanırım konusu da şöyle olur; Recep bir şekilde askere çağırılır, orda ortamı ve düzeni alt üst eder. Filmin sonunda bir kahramanlık yapar, herkese sevdirir kendini ve film biter.

Keşke asker hiç karıştırılmasaydı bu işe.

Şaban Askerde
Hababam Sınıfı Askerde
Çılgın Dersane Kampta

Şimdi de Recep İvedik Askerde. Kabak tadı vermeye başladı artık...

Dursun Kaplan
29.11.2008, 14:52
http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2008/11/29/fft15_mf141009.Jpeg

ilhan
30.11.2008, 11:35
(21:24) Salazarach: arka sokaklar:d
(21:25) Salazarach: :D
(21:25) Salazarach: insan haber verir olm ya
(21:25) {: recep ivedik 2 de oyunuyorum şimdi şubat ayında vizyonda he :)
(21:26) Salazarach: yalancının ?
(21:26) {: şubatta izlediğinde görrüsün kanam:)
(21:26) {: kankam yani :)
(21:27) Salazarach: :D
(21:27) Salazarach: helal be
(21:27) Salazarach: sen yüksel biz okula devam edelim kenka ;)
(21:27) {: recep ivedik senaryo icabı kuzenin ajansına gidiyo bendeo ajansın müdürünü oynuyorum kardeşim 2 haftadır hayatımız .... yorgunluktan :)
(21:28) Salazarach: ;o
(21:28) Salazarach: sen yüksel ki biz övünelim ;ohohoh
(21:28) {: inş. devam edicez ya bi terslik olmazsa :)
(21:28) {: ama recep ivedik çok okmik moruk gülmekten çekim fln yapamıyoz ahahah
(21:29) Salazarach: ;o
(21:29) Salazarach: Star olcan çxçöx :D
(21:30) {: gerekirzse kadın programlarına katılıcam ahahah
(21:31) Salazarach: ;hahaha

Bizim okuldan bir arkadaş da oynuyor Recep İvedik 2'de. Kendisi dj olduğu için okulu bırakmıştı. Geçen gün bizzat söyleyince şaşırmıştım. Neyse çıksın bakalim. :p

İskender66
30.11.2008, 14:54
Recep ivedik'in ilk filmi süperdi. Defalarca izledim gülmekten koptum. 2. seriside güzel olur inşallah. Heyecanla bekliyoruz :)

TaraftaR
30.11.2008, 23:32
Bence Maskeli Besler serilerinden ve yeni Hababam Sinifi ndan daha düzgün bir filmdi. Ama, kaba komediye dayali filmleri pek sevmem. Bu isi en iyi Leevent Kirca yapardi. Her esprisinde bir zeka vardi cünkü. Recep Ivedik öyle degil halbuki.

Recep Ivedikte ki esprileri 10 yasinin altindaki cocuklar bile anlayabiliyordur.

Dursun Kaplan
20.12.2008, 16:04
İlkinden apayrı bir konuya sahip olan recep ivedik 2 de ‘Ölmeden önce yapılacaklar listesi’ hazırlayıp, bunları hayata geçirmeye çalışan Recep’in maceraları anlatılacak.

Fragmanlar çıkmaya başladı.

Fragman 1 (http://www.izlesene.com/video/sinema-recep-ivedik-2fragman/262378)

Fragman 2 (http://tr.truveo.com/recep-ivedik-2-full-fragman-ilk-kez/id/354747333) ( En güzel fragman :D )

Berk
20.12.2008, 17:37
İlkine gittim, ikincisini de merakla bekliyorum..

Misina
20.12.2008, 21:41
Bekliyoruz Bakalım İlki gibi süpermiymiş:D

İskender66
20.12.2008, 23:35
http://videogaleri.gazetevatan.com/5982_Iste-Recep-Ivedik-2.html :)

pReN@_61
20.12.2008, 23:46
Kesin gitmek lazım 2 ye de.

Serdær
21.12.2008, 01:37
Recep İvedik 2 Fragman

1JNHXj7hALQ

Tamam yine bayılacam güLmekten.. :D

Not : Youtube açamayanlar için aşağıdaki linkten faydanlanmalarını tavsiye ederim..

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1500326&postcount=134

AYYILDIZ
21.12.2008, 02:17
Fragmanlardan görüleceği üzere yine müthiş bir film yapıor şahan çıktığı gün gideceğim.

Murat'
21.12.2008, 02:21
Az önce fragmanına bakma fırsatım oldu...Şunu söylemek istiyorum bunu hiçbir zaman bir sinema eseri gibi seyretmeyeceğim...Ama komik mi derseniz bence komik..

İskender66
21.12.2008, 13:08
Fragmana gülmekten koptum. Çıkar çıkmaz gidecem. Daha çok var 13 Şubata ama neyse :)

Burçak
21.12.2008, 22:41
Hangi Mandıradan aldık seni bilmiyorum ki :D

Dursun Kaplan
21.12.2008, 22:47
Senin kaporta biraz çürük,perte çıkmışsın. ççç

Emirhan Makul
21.12.2008, 23:07
Ya süper ya doğal şeyler beni daha çok cezbediyor ya kesinlikle 13 şubatta izlemeye gideceğim

Bağırıyorum haykırıyorum duyan yok Cem yılmazda diğer komedyenlerde sinema filimlerinde bizlerden karakterleri oynasınlar yok uzaydı eski çağdı ya zaten olmayacak imkansız doğa üstü şeyleri çok izledik biz kendimizi sahnede görmek istiyoruz aramızdan çıkıp bizim güldüğümüz insanları oynayın sahnede bu filim tam istediğim gibi.

Muhammet
21.12.2008, 23:13
Kötü bir film demiyorum.

Ama ilkine gitmediğim ve izlemediğim gibi, bunu da izlemeyeceğim. :)

Misina
21.12.2008, 23:16
Hostes sahneleri süperHele dolmuş muavini gibi devam ett demesine koptum :D

Adem Erdoğan
21.12.2008, 23:20
Şahan Recep İvedik'ten baya ekmek yiyecek anlaşılan.Birincisini bazen açıp izliyorum hala gülüyorum.

Dilara
21.12.2008, 23:23
Recep ivedik 2 ye hemen organizasyon yapalım :)

Emirhan Makul
21.12.2008, 23:25
Ertesi gün sevgililer günü recep ivedik gişe rekoru kırar çünkü artık sevgililer duygusal filimlere gitmiyorlar komedi filimine gidiyorlar.

Harun Karadeniz
21.12.2008, 23:29
bu filim kaçmaz

zaten ilkini ezberledim evde sesi kapatıp kendim konuşuyodum:D

Dursun Kaplan
19.01.2009, 15:53
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1597/178/22/1062316434/n1062316434_250817_3644.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v888/178/22/1062316434/n1062316434_229479_8020.jpg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1597/178/22/1062316434/n1062316434_250824_7036.jpg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1597/178/22/1062316434/n1062316434_250825_7249.jpg

Vkgz
19.01.2009, 16:35
E n gıcık olduğum şey filmden sonra okulda öğrencilerin bu hanzo arkadaşın taklidini yapmaları... Bu sene ceza vereceğim, kafaya koydum.

Mayls
19.01.2009, 19:35
E n gıcık olduğum şey filmden sonra okulda öğrencilerin bu hanzo arkadaşın taklidini yapmaları... Bu sene ceza vereceğim, kafaya koydum.
Gülmek için, keyifli vakit geçirmek için gidip izliyoruz da, güzel bir şeymiş gibi taklit etmeler beni de inanılmaz rahatsız ediyor.

Hani yaratıcı bir şeyler olsa eyvallah ama Google'da iğrenç espriler diye arattığında bile hepsi çıkıyor :o

Muhammet
19.01.2009, 20:00
Bizim okulda 2 ay çakma ivedikler görmekten gına gelmişti.

Yine göreceğiz demek ki. :o

Semih
19.01.2009, 20:18
Yine mi o film!

Haluk Bilginer'e sormuşlar Recep İvedik'i izlediniz mi diye.
Hayır demiş izlemedim...

Neden sinemayı takip etmiyor musunuz efendim diye ekleyivermişler.

Ediyorum tabi demiş. Ama "sinemayı" takip ediyorum.

Adem Erdoğan
19.01.2009, 20:27
Filmi izlemeyen Haluk Bilginer nerden varmış bu kanıya.Kendisi çeksin daha iyisini.:rolleyes:

Filmin çok izlenmesinide Türk halkının cahilliğine bağlamıştır büyük ihtimal.:)

Semih
19.01.2009, 20:39
Haluk Bilginer'in oynadığı en basit film dahi Recep İvedik ile kıyaslanamaz.
Lütfen bu noktada tecrübe ve sanata saygı duyalım.

Evet Recep İvedik bir film değildir. Çekim kalitesi ile, oyuncu kadrosu ile, şusuyla busuyla olsa olsa uzatılmış bir skeçtir çekilen.

Dikkatinizi çekerim Kurtlar Vadisi dizisi bile çekim kalitesi açısından Recep İvedik filminden fazlasıyla üstün.

Gazetecilerin niyeti belli. Konuyu gişe başarısına çekecekler.
Haluk Bilginer hafif bile konuşmuş kanımca.

Sebep halkın beğeni kıstasının düşüklüğüdür dememişse,halka olan saygısındandır.

Emirhan Makul
19.01.2009, 20:48
Muraya Gora ya gitmedim kendimi bu filime sakladım turuncu gömleğimle sinemada olacağım :D

Ozan
19.01.2009, 20:50
Absürt komediden sanatsal değer bekleyenlere şaşıp kalıyorum .
Gidip stres atmak için uygun bir film bence . Daha fazlasını yapıyoruz demiyor zaten Şahan Gökbakar . Filmde gülmek tek amaç .

Murat'
19.01.2009, 21:08
Yaaaa bana da sinema filmi gibi gelmiyor bu film...Sanki televizyon için yapılmış uzun bir skeç...

Adem Erdoğan
19.01.2009, 21:10
Gidip stres atmak için uygun bir film bence . Daha fazlasını yapıyoruz demiyor zaten Şahan Gökbakar . Filmde gülmek tek amaç .

Tam da bunu diyecektim.Komedi filminin amacı insanları güldürmek bu filmde de fazlasıyla var.Geri kalanı hikaye boyutu.

Misina
19.01.2009, 21:19
Kafa kesme taşdevrine gitme gibi saçmalıkları izleyeceğine sokaktaki ahmetin mehmetin kroluklarını izlemek daha keyiflidir kanımca

Dursun Kaplan
19.01.2009, 22:17

Meyve veren ağaç taşlanır misali,illa sanatsal anlamda bakan çok kardeşim. :)

Şahan Gökbakar asla sanatsal anlamda bakmayın diyo bağıra bağıra. Gülmek için gidin diyor. Bu kadar basit.

Mehmet Fırat
19.01.2009, 23:08
http://medya.zaman.com.tr/2009/01/18/gokbakar.jpg

Şahan Gökbakar: Sanat filminde de çok iyi oynarım şaşırırsınız

Recep İvedik tiplemesiyle 4,5 milyon seyirci sayısına ulaşarak gişe rekoru kıran oyuncu Şahan Gökbakar, Recep İvedik 2 filmi öncesinde açtı ağzını, yumdu gözünü. Filmde iddia edildiği gibi argo ve küfür yoğunluğu olmadığını söyleyen Gökbakar, sahte elitlerin görüşlerini umursamadığını söylüyor.

Devamı için;

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=804838&title=sahan-gokbakar-sanat-filminde-de-cok-iyi-oynarim-sasirirsiniz

Halit Aydın
19.01.2009, 23:15
Şahan Gökbakar işini biliyor. Az maliyetle çekimlerini yapıyor muhtemelen yine gişe rekorları kıracaktır 2. filmi

AROG o kadar maliyetle çekildi fakat Recep İvedik 2 ile yarışamaz :D

Semih
19.01.2009, 23:25
Komedi ve Sanat arasındaki ilişkinin farkına varılabilmesi için Fasulye'nin izlenilmesini tavsiye ederim.

Onun dışında, kimse kimsenin komedisine laf etmiyor.
Filmin vcd'sini ben de izledim, güldüm de yeterince.
Kabullenilmesi gereken şey, altını çizerek söylüyorum yapımcının filmi katletmesidir.
Bu kadar kalite fakiri bir film olamaz. Bu bir film değil, youtube'luk bir videodur benim için.

Vkgz
19.01.2009, 23:29
Bir yerde, kitap yada film..
adam kitaplarım 10larca dile çevrildi diyor
karsısındaki adam bi goz gezdirip italyanca ve turkce yok ama diyor
aaoooww onlarmı kültür onlara göre değil diyor.
Haklı galiba ortalama eğlencelik filmlerin mesaj verme derdinde olan filmlerden fazla izlenmesi normal ama recepivedik denen bu filmin bu kadar cok izlenmesi çok vahim bir durum vede bu filmi çeken arkadaşın konuşmalarından çıkardığım banane sanattan ben cebime bakarım tarzı yaklaşımıda kaygı verici. Sanat filmindede çok iyi oynarım diyor, bre adam senin oyunculuğunumu eleştiriyoruzki bize çok iyi oynarım diyorsun. Hele bir çek bakalım topluma ahlaki birşeyler aşılama derdinde olan bir filmde görelim. Bakalım yetiyor mu edebiyatın tarihin kültürün. Sen bin ferrarine bak keyfine yada dur bide lamborghini alırsın sen şimdi bu filmden gelecek parayla. Recep İvedik 2 Videosuna gidecek tüm arkadaşlarıma iyi seyirler dilerim.

Öztürk Adem
19.01.2009, 23:32
Sankı bırıncısınden cok daha ıyı gıbı

Adem Erdoğan
19.01.2009, 23:49
Fatih Akın dediğiniz adam her filmden sonra altından bişeyler alıyor.Sanat!
Ahlaki olarak insanlara katkısı çok filmlerinin.Sanat!
Bu sanat eserleri insanların ahlakını bozmuyorda ivedik'in 2 el hareketimi bozacak.

Semih
19.01.2009, 23:55
Bunun Fatih Akın ile ne ilgisi var şimdi?
O ayrı bir başlık, onun hakkında da yoğun eleştirilerim var.
Anlamadığım bir yerde bak Fatih Akın'a ne güzel film çekiyor mu dedik?

Hadi el hareketlerini geçiyorum Recep Bey'in.
Gaz çıkararak şişeleri uçurması kadar iç bulandırıcı bir sahneye nasıl katlanabiliyorsunuz?

Misina
19.01.2009, 23:59
Hadi el hareketlerini geçiyorum Recep Bey'in.
Gaz çıkararak şişeleri uçurması kadar iç bulandırıcı bir sahneye nasıl katlanabiliyorsunuz?

4,5 milyon insan böyle düşünmüyor demekki.

Adem Erdoğan
20.01.2009, 00:03
Fatih Akın'ı örnek olarak verdim.Hani sanatçı ya.Sanat çok önemli ya o yüzden.;)

O dediğin sahnenin yabancı komedi filmlerinde kralı var.İvedik 1'de porno film sahnesi alakasız olmuş onun dışında herhangi bir problem göremedim.Hatta 300 balık espirsi çok kaliteli bir espriydi.İğneleme vardı orada.

İvedik 2'de de Starbucks muhabbeti var.Burada kroluk yapmıyor aslında özentilikle dalga geçiyor.Görmesini bilirsen filmin sadece kuru kuru komedi filmi olmadığını anlarsın.;)

Kaya
20.01.2009, 00:10
Şu stresli dünyada 2 saat beni keyiflendiren Şahan'ı tebrik ediyorum... 3'ü de isteriz...

Semih
20.01.2009, 00:12
Bu anlattıklarını yalnız senin farkedebildiğini düşünüyorsan ben de daha birşey söylemiyorum...

Adem Erdoğan
20.01.2009, 00:19
Ne demek istediğini anlamadım aslında pek de önemli değil, özet olarak şunu belirteyim film başlar izlersin ve biter.Ya beğenirsin ya beğenmezsin.Sanatsal açıdan değeri vs benim için hiç önemli değil.Sanat dediğin olay insan içindir yani para içindir.
Bak buradada ben Recep İvediklik yapıorum.:D Tamamen düz mantık.;)

Eğer sanata önem veriyosan haklısın diyorum çünkü ben hiç önemsemiyorum.:)

macka61
20.01.2009, 00:24
fragman harikaydı helal olsun şahana

Semih
20.01.2009, 00:25
O halde anlaştık Adem abi (bilmiyorum doğru mu yazdım ismini).
Tartışıp anlaşamayacağımız belli, uzatıp birbirmizi kırmaya gerek yok.:)
Teşekkür ederim anlayışın için.

Vkgz
20.01.2009, 02:23
Ne demek istediğini anlamadım aslında pek de önemli değil, özet olarak şunu belirteyim film başlar izlersin ve biter.Ya beğenirsin ya beğenmezsin.Sanatsal açıdan değeri vs benim için hiç önemli değil.Sanat dediğin olay insan içindir yani para içindir.
Bak buradada ben Recep İvediklik yapıorum.:D Tamamen düz mantık.;)

Eğer sanata önem veriyosan haklısın diyorum çünkü ben hiç önemsemiyorum.:)

Evet malesef toplumumuzda büyük bir çoğunluk senin gibi düşünüyor. Ayrıca sanatla aranın iyi olmadığı "Ne demek istediğini anlamadım aslında pek de önemli değil," cümlendende belli. Biraz gözlerini yorup ahlak dersi alsaydın sevgili kardeşim o konuştuğun arkadaşı böyle küçümsemezdin. Sana mutluluklar diliyorum, yüksek seviyeli videolarınla. Gaz çıkarmaya gülebilen biri olman ne üzücü

Muhammet
20.01.2009, 06:54
Bu filmde olsa olsa ülkede başını alıp giden söz gelimi kıroluk ve bir de starbucks, golf sahası muhabbeti ile de sosyetik dünya üzerinden komedi yapılmıştır.

Ben filmde herhangi bir sanatsal değer göremiyorum açıkçası. ;)

Ülkemizde insanlar da gülmek için izliyor zaten. :rolleyes:

Recep İvedik komik olabilir. Ben de izlerken gülebilirim belki. :D Ama izleyenlerin gidip o lanet karakteri taklit ederek gözümüzün içine sokmalarından bıktım usandım geçen sene. Yine izlemeyeceğim, vcdsini de sinemasını da.

Adem Erdoğan
20.01.2009, 10:00
Evet malesef toplumumuzda büyük bir çoğunluk senin gibi düşünüyor. Ayrıca sanatla aranın iyi olmadığı "Ne demek istediğini anlamadım aslında pek de önemli değil," cümlendende belli. Biraz gözlerini yorup ahlak dersi alsaydın sevgili kardeşim o konuştuğun arkadaşı böyle küçümsemezdin. Sana mutluluklar diliyorum, yüksek seviyeli videolarınla. Gaz çıkarmaya gülebilen biri olman ne üzücü

Kusura bakma senin gibi elit gözlerle bakamıyoruz filmlere.:)
Kapasitemiz müsaade etmiyor.:(
Ahlak dersi, küçümsemek falan.Cümlenin muhatabı olan arkadaş ne demek istediğimi anlamış.;)

Bu filmi eleştirenler çok izlendiği için eleştiriyorlar.Yani bir bakıma asıl eleştirilen o 4 küsür milyon kişi.
Sinemadan sanattan anlamayan bu büyük çoğunluk gibi bende 2'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 11:39
Sinemadan sanattan anlamayan bu büyük çoğunluk gibi bende 2'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bende , bende .

Çıksada gitsek :rolleyes:

pReN@_61
20.01.2009, 11:47
Az kaldı az sabrediniz.. :)

Şubatta geliyoor

İskender66
20.01.2009, 22:13
gel 13 Şubat geell :)

Selman
20.01.2009, 22:14
afm sinemalarında biletleri satılmaya başladı İstanbul'da ki arkadaşlar için:)

Gürkan
20.01.2009, 22:15
ilikinden daha komik gibi.

Burçak
21.01.2009, 00:13
beni çok eğlendirmişti. 2. ye belki 3 çıkarsa onada gideceğim. Şubat ayına bişi kalmadı :)

m@rdi
21.01.2009, 00:40
İvedik Recep,efsane adam. :)

Küfürlü konuşuyor,el hareketi yapıyor kötü örnek oluyor diye eleştirdiğimiz karakter aslında hergün sokaklarda gördüğümüz tipler.Onlar daha mı az küfrediyorlar (en okkalısını savuruyorlar etrafa),daha mı az hareket çekiyorlar ( trafikte en alasını yapıyorlar )?
En azından Recep'in agresif,kompleksli duruşunun altında kedi gibi uysal biri var. Ya olmayanlar ne yapsın. :D

Ön yargılarımı yıktım,bekliyorum 2. filmi :)

Burçak
21.01.2009, 00:55
yürü be m@rdi , kim tutar seni :D

Yasin Berber
21.01.2009, 01:31
güzel film olacak

Emirhan Makul
26.01.2009, 21:18
İvedik Recep,efsane adam. :)

Küfürlü konuşuyor,el hareketi yapıyor kötü örnek oluyor diye eleştirdiğimiz karakter aslında hergün sokaklarda gördüğümüz tipler.Onlar daha mı az küfrediyorlar (en okkalısını savuruyorlar etrafa),daha mı az hareket çekiyorlar ( trafikte en alasını yapıyorlar )?
En azından Recep'in agresif,kompleksli duruşunun altında kedi gibi uysal biri var. Ya olmayanlar ne yapsın. :D

Ön yargılarımı yıktım,bekliyorum 2. filmi :)

Kesinlikle katılıyorum Ya bu filimi beğenmemek kendimizi beğnmemekdir sahnede biz varız ya hep bir sanatsal bir hava arıyoruz gülmek çok değerlidir arkadaşlar vücut endorfin saldılar beyin senotenle dolar bir enerji patlaması olur yararlıdır bırakın gülün olayda bir sanatsal değer olmadığını bizde biliyoruz ama bir senaryo bir taklit bir izleyiş bir emek var
Neyse Recepçiler Müjde :D

Recep İvedik hayranlarına müjde!Biletler yoğun ilgi üzerine erken satışa sunulacak.

26.01.2009 15:46http://www.haberturk.com/2009/01/26/kuturesim/receppkttuut.jpg

Şahan Gökbakar'ın yarattığı, fenomen haline gelen ve 13 Şubat 2009'da vizyona girecek olan “Recep İvedik 2” filminin biletleri yoğun ilgi üzerine erken satışa çıkıyor. Filmi sinema severler büyük bir merakla bekliyor.

Ozan
27.01.2009, 16:40
Ankara'da Migros Ankamall'de biletleri satışa çıkmıştır dün gördüm arkadaşlar ilgilenenlere duyurulur :)

Kubilay ŞAHİN
27.01.2009, 16:42
İlkinden daha güzel olacak gibi.

pReN@_61
27.01.2009, 18:16
Az kaldı 13şubat a :)

Taner Gündoğdu
28.01.2009, 10:53
komedi filminde sanatsal öğeler arayan, küfüre mi güleceğiz diyenler acaba nasıl bir komedi filmi hayal ediyor çok merak ediyorum. çok klişe bir laf belki ama bir tane küfürsüz yabancı film gösterin bana!
m@rdi'ninde çok güzel ifade ettiği gibi sokaktaki bizi anlatmıyor mu recep ivedik? gora? arog? çocuklara kötü örnek oluyor diyenler sigara içmiyorlar mı? evde sokakta küfür etmiyorlar mı? şiddet-cinsellik içeren film yada dizi izlemiyorlar mı? geçiniz bu örnek olma meselesini artık lütfen...

13 şubatı sabırsızlıkla bekleyenlerdenim ve o filme sadece "komedi filmi" olarak bakıcam ve gülücem...

MehmetGÜRSOY61
28.01.2009, 11:34
13 şubattamı şimdi giriyor gösterime ??

Dilek61
28.01.2009, 16:57
'' Recep İvedik 2 '' birinci serisi kadar güzel olacaktır emınım. Fakat bu tarz filmlerde argodan cok komedinin ve mizahın öne cıkması daha hoş ve kaliteli olabilirdi. Ama buna rağmen film ülkemizde büyük talep görüyor.

Tayfun
02.02.2009, 16:55
http://www.resimupload.org/data/media/331/6262RecepIvedik21.jpg

http://www.sinemam.net/galeri/files/3/recepivedik/recepivedik5.jpg

http://img117.yukle.tc/images/2176RecepIvedik17.jpg

http://fragman.vizyondaki-filmler.com/2/recep-ivedik/recep-ivedik-resim3.jpg

http://www.medyakronik.com/site_media/uploads/2008/03/18/recep_misket.jpg

Kral adam yahu :D

Selim Albayrak
02.02.2009, 16:59
Şahan gökbakar: Film yapmak istiyorum bu serinin 3,4.sünü çekmek istiyorum.

ÜNAL
02.02.2009, 17:02
Adam bir şekilde güldürüyor:)

Mayls
02.02.2009, 17:32
Adam bir şekilde güldürüyor:)
Ve bir kere güldürüyor :) Filmi ikinci kez izlediğimde komik olmadığını, hatta tam tersi iğrenç olduğunu anlamıştım. İkincisinin de senaryo olarak pek bir düşünülmüş olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden bir defa izleyeceğim ve mutlaka sinemada izleyeceğim :)

unique
02.02.2009, 22:23
Az kaldı, sabırsızlıkla bekliyoruz...

iskenderunlu
02.02.2009, 22:36
bekliyoruz gelsinde izleyelim

en merak ettiğm film eleştirmenleri hangi yönünü kötüleyecekler

Kadir
02.02.2009, 22:37
Operasyon Valkyrie başlamadan önce verilen fragmanını gördüm ve beğendim :)
Ayrıca Nefes isimli filmde sağlam gibi .

Selman
02.02.2009, 22:58
Biletimi almış bulunmaktayım:)

Ozan
03.02.2009, 18:09
Biletimi almış bulunmaktayım:)

Hayırlı olsun o zaman ağbi iyi gülmeler :D Ben de bugün yarın alırım sanırım .

Ozan
09.02.2009, 19:35
Recep İvedik 2'ye +13 yaş sınırı konmuştur herkesin bilgisine .
Kaynak : İnternethaber.com

Mustafa ÖZDEMİR
09.02.2009, 19:41
desenize yine kopacağız ...

İskender66
09.02.2009, 21:32
Recep İvedik 2'ye +13 yaş sınırı konmuştur herkesin bilgisine .
Kaynak : İnternethaber.com
Bu kötü haber işte. Bende 10 yaşındaki oğlumla gidecektim. Recep İvedik hastası :) İlk filmi izledik. Neden 2. filme +13 koydular anlamadım. Neyse o zaman ben sinemada izlerim. Cdsi çıkınca da oğlan da izler artık.

Akın_61
09.02.2009, 23:10
Bu kötü haber işte. Bende 10 yaşındaki oğlumla gidecektim. Recep İvedik hastası :) İlk filmi izledik. Neden 2. filme +13 koydular anlamadım. Neyse o zaman ben sinemada izlerim. Cdsi çıkınca da oğlan da izler artık.

eksik bilgi var orada..haberlerde izledim +13 A imiş..yani 13 yaşından küçükler (7 yaşına kadar) ailesi ile izleyebilecekmiş..

İskender66
09.02.2009, 23:12
eksik bilgi var orada..haberlerde izledim +13 A imiş..yani 13 yaşından küçükler (7 yaşına kadar) ailesi ile izleyebilecekmiş..
O zaman iyi. Oğlumla beraber gidebilirim yani :)

Ozan
09.02.2009, 23:15

O zaman pek sorun olacağını sanmıyorum . 13 yaşından küçük olan çoğu kişi zaten tek başına sinemaya gitmiyor .

bekir61
09.02.2009, 23:59
bayiliyorum bu filme

MuratJ
10.02.2009, 02:30
bu adamdan tiksiniyorum 1. filminide izlemedim bunuda izlemicem.

Burçak
10.02.2009, 09:38
hangi tarihde gösterime girecekti.
ilk hafta bilet bulmamız zor olacak anlaşılan.

TAHSİN 61
10.02.2009, 09:48
13 şubat cuma gösterimde p.tesi GNCTRKCLL yapıp 1 bilet alana 1 belet beleş yapıcaz büyük ihtimal

Oramakoburamako :D
Bu kadar ensesi kalın godamanı bir arada görmek... :D

Great White
10.02.2009, 12:58
Bana göre Türk Sinema tarihinin şimdiye dek izlediğim tartışmasız en berbat ve en sığ komedi filmiydi İvedik..

Şu Şahan denen itici herifin oynadığı reklam filmlerindeki insanın yüzünü güldürebilmek yerine daha da buruşturan skeçlerinden bile berbattı..

Şu filmin bu kadar çok gişe yapmış olması ile Gelin kaynana programlarının ratinglerde tavana vurması arasında hiçbir fark yok aslında:)

Her ikisinin de kalitesi aynı benim gözümde..

Ama Şahan bu filmi, içerisinde zekice espriler barındıran bir komedi filmi olarak değil de, sadece ülkemizdeki sinema izleyicisinin kalitesini gözler önüne sermek adına bir gönderme yapmak amacıyla çekmişse o zaman bir nebze de olsa kayda değer bulabilirim belki :rolleyes:

tuncay1984
10.02.2009, 13:00
indirebilecegimz yer söyleyin gelöip gelmez
vatana millete hayriniz olsun

only ts
10.02.2009, 14:12
adam vurdu parayı :D

Emirhan Makul
10.02.2009, 18:49
Türk Sinema Tarihiin En Kötü Film'leri Mehmet Ali Erbilin Son 7 Yıl İçinde Oynadığı Projeler'dir

Keleoğlanla Karaprens diye saçma bir film daha görmedim o filmin üstüne bu film doğallık olarak üst düzey bir film bence yahu senaryo özgür tamam bir hikaye yok bir kişi anatomisi var buda bizlerin arasında yaşayan bir karakter film havada kalıyor bu yüzden.

Ozan
10.02.2009, 19:12
Bana göre Türk Sinema tarihinin şimdiye dek izlediğim tartışmasız en berbat ve en sığ komedi filmiydi İvedik..

Şu Şahan denen itici herifin oynadığı reklam filmlerindeki insanın yüzünü güldürebilmek yerine daha da buruşturan skeçlerinden bile berbattı..

Şu filmin bu kadar çok gişe yapmış olması ile Gelin kaynana programlarının ratinglerde tavana vurması arasında hiçbir fark yok aslında:)

Her ikisinin de kalitesi aynı benim gözümde..

Ama Şahan bu filmi, içerisinde zekice espriler barındıran bir komedi filmi olarak değil de, sadece ülkemizdeki sinema izleyicisinin kalitesini gözler önüne sermek adına bir gönderme yapmak amacıyla çekmişse o zaman bir nebze de olsa kayda değer bulabilirim belki :rolleyes:

Piyasada fazlaca kalitesiz komedi filmi varken Recep İvedik filmini sonuncu sıraya yerleştirmeyi becerebilen ruh halinin ve düşünce yapısının nasıl bir şey olduğunu merak ediyorum gerçekten .

Umarım günün birinde bu kültür seviyesine ulaşırım Tanrım :cool:

Great White
10.02.2009, 19:22
Yürürken de o kadar dikkat ediyorum aslında bir şeye basıp da çizmelerime bulaşmasın diye ama ne yaparsın işte, insanlık hali :))

Emirhan Makul
10.02.2009, 19:28
Cem yılmaz " Bizim seyircimiz acımasız burda ne aktiviteler harcandı milyonlarca dolarlık prodüksyon geldi de burun kıvırıldı David kapılfeeld geldi adam benim gibi değil böyle siyah tişört pantolon değil adam uçuyor ön sıradayım bir sıra arkamdaki adam yanındakine böyle diyo "Bak lan ip var orda uçmuyo" Al işte adam uçuyor olsa peygamberliğini ilan eder burda ne işi var adam hem uçuyor hemde biletle gösteri veriyor olabilir mi ya Bunun için bu zihniyetle hiç bir aktiviteden zevk alamazsınız Titaniği izliyo adam yorumu şu aman titanicmiş sonunda batıyo yahu gemicilik zihniyeti ile film izlenmezki bu düşünce ile hiç bir aktiviteden zevk alınmaz"

Kesinlikle katılıyorum her Film'i sanat değerlerinde ölçüp biçmeye kalkarsak Türk sinemasının ilerlemeyeceğini düşünüyorum tamam bu böyle olabilirdi şu şöyle olabilirdi Türk sineması için çok değerli eleştrilerdir ama diyorum size "Keleoğlnala Karaprens" ki bence şu 10 sene içinde en saçma filmlerden biridir bunun hakkında bile düzeltmeler yapılabilir ama direk yargısız infaz yapıp bu film değil bundan bişe olmaz denilmesi pekde Sinemamızın Hak ettiği birşey değil diye düşünüyorum.

Great White
10.02.2009, 19:32
Emirhan, Keloğlan ile Karaprensi kim takıyor zaten yahu..

Rüştü Asyalı' nın keloğlanı bile çok daha iyiydi ondan:))

Ömer SEVİNÇ
10.02.2009, 19:45
Aman gelmesin. Gitsin..

Sümeyye Şahin
10.02.2009, 22:43
tanıtımlarındaki fotokopi sahnesine bayıldımççç adam hakkını veriyo yaptığı işi...

Emirhan Makul
11.02.2009, 15:52
Recep İvedik'ten yüzde 50 indirimli sürpriz!Film vizyona girdiği gün hayranlarını bakın ne bekliyor...

11.02.2009 13:08http://www.haberturk.com/2009/02/11/kuturesim/rr44d4d4d.jpgRecep İvedik 2 filminin vizyona girmesi uzun zamandan beri bekleniyor. Pek çok sinema salonunda ise filmin biletleri bitmiş durumda. Recep İvedik'in hayranlarını sevindirecek bir diğer haber ise filmin orjinal müziklerinin de piyasaya çıkması.

Şahan Gökbakar'ın yarattığı halk kahramanı Recep İvedik'in başından geçen ilginç maceralarını süsleyen film müzikleri bir albümde toplandı. Piyasaya çıkmadan 20 bin sipariş alan albümde, filmde kullanılan müzikler yer alıyor.

Avrupa Müzik tarafından piyasaya sürülen ve Müzik Direktörlüğü ile yapımcılığını Oğuz Kaplangı’nın üstlendiği albümde “I Can’t Let Go” ve “My Last Love” gibi yabancı parçalar, “Cheezy Cha Cha”, “Theory”, “The Social Girl”, “Asian”, “Planet Zebulan-The Skeptics” adlı şarkılar da sadece müzikleriyle bulunuyor.

YÜZDE 50 İNDİRİM!

Filmin fragmanının yanı sıra, kamera arkasında çekilen görüntülerle burada geçen komik diyalogların yer aldığı Recep İvedik 2 Orijinal film müzikleri CD’si, filmin vizyona girdiği sinema salonlarında %50 indirimli olarak satışa sunulacak.

KİMLERLE ÇALIŞTILAR?

Bağlamada Çetin Akdeniz, Darbuka, Tef, Bendir ve Parmak Zili’nde Hamdi Akatay, Ud’da Hüseyin Bitmez, gitarda Selçuk Sami Cingi, Keman’da Özcan Şenyaylar gibi müzisyenlerin de albümde imzası bulunuyor. Ayrıca Çiğdem Alkang Kaplangı’da “Majestic Bear” adlı şarkının söz ve müziği ile ön plana çıkıyor.

Begüm Çelikkol/ Yasemin Ateş/ HABERTURK.COM

Harun-61
11.02.2009, 16:33
Fragman'i izledim iki gün önce, Ucagin kapisini kapatirken kaportaya vurmasi bayaa güldürdü beni :)

TSMareNero
12.02.2009, 09:39
bu aksam bende gidiyom filme, bakalim nasil... amacim gülmek arkadaslar, bu tür filmlerden ne bekleyebilirizki...
adam icimizdeki bazi insanlari canlandiriyo, yokmu böyle insanlar ? ben cok taniyom...

Badaloğlu
12.02.2009, 10:59
Dallamaya para verip onu zengin etmenize gerek yok.Çevremizde o kadar çok Recep hıyarı varki, yazık verdiğiniz paraya...

Kazım Uzunboy
12.02.2009, 11:01
Gelsin bakalım bekliyoruz. :)

Selman
13.02.2009, 07:55
Biletini almıştık ama dün gece test yayınında izledim filmi.Bileti de geri veririz artık:)

Şahan hakkında düşündüklerim halen daha geçerli.

Filme gelince, ilkinden daha komik olduğunu söyleyebilirim.Özellikle "maun sandık" esprisine yaklaşık 1 dakika gülmüşüzdür beraber izlediğimiz kişilerle.Bu espriyi Recep İvedik yapmıyor ama.Filme yeni bir soluk getiren Recep İvedik'in ninesi Pakize İvedik:)

Playstation oynamalarına, markette ve eczanede geçen diyaloglara da bir hayli güleceksiniz.Fazla anlatmıyorum tamam:)

Filme belli bir yaş sınırlaması getirilmesi de iyi olmuş zira espirilerin çoğunluğu bel altı.

Great White
13.02.2009, 09:07
Filme belli bir yaş sınırlaması getirilmesi de iyi olmuş zira espirilerin çoğunluğu bel altı.

Başka bir şekilde güldürme şansı var mı sanki bu herifin:)

Esprilerin bel altı olmasının en büyük sebebi bu hödüğün belinden yukarısında işkembeden başka kayda değer bir şey bulunmamasındandır sanırım..

Mehmet Zeki
13.02.2009, 09:12
Hollanda'ya dun geldi. Turkiye'ye bugun geliyor galiba.

Hüseyin Kurt
13.02.2009, 09:30
Türk Sinemasında kalitesiz film çekmek moda oldu.
2-3 haftada çekilen,acemi,aceleye gelmiş,çoğu sadece zaman doldurmaya oynamış filmleri görmek Türk Sinemasının berbatlığına tanık olmaktır.
Ortada dolaşan "Türk sineması atılım içinde,devamlı yeni filmler çekiliyor." sözü de delirtiyor beni.Yahu bu kadar film çekiliyor da hangisi doğru düzgün izleniyor?Hangisi evrensel olabiliyor?Çekilen filmlerin de genelde en berbat film seçiliyorlar.
-Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu
-Hababam Sınıfı Merhaba
-Kolay Para
-Mumya Firarda
-Şans Kapıyı Kırınca
-Ömerçip
-Hababam Sınıfı Askerde
-Hırsız Var
-Hemşo
-Recep İvedik
-Recep İvedik 2
-Arog
.....

Şu filmleri toplayın belki hepsinde ancak 1 film çıkar.Nedir bu kalitesizlik?Neden "Muhsin Bey","Uçurtmayı Vurmasınlar","Yusuf ile Kenan","Tatar Ramazan" tadında filmler yapılamıyor.En çok beğendiğimiz "Eşkiya" da bile o kadar çok araklama var ki.

Türk sineması atılım içindeymiş...Pehh...

Alihan Ertürk
13.02.2009, 11:26
film cuma günü giriyor gösterime pazar günü bilet bulma imkanımız var mı acaba bursa'da ??
bence yok ama yinede sorayım dedim , sizler biliyorsunuzdur eminim ;)

Harun_ayar_ts
13.02.2009, 13:55
bilet bulamadık filime gene receb rekor kıracak yürübe recep:D

ÖP BENİ RECEP YE BENİ RECEP:D

Harun-61
13.02.2009, 19:51
burada dün gösterime girdi...

gurbetcilerden giden oldumu ?

.

Miraç Atalay Çiftçi
13.02.2009, 20:07
Bugün bir vesile ile seanslara baktık hafta sonu, en ön koltuklara kadar tüm koltuklar dolu...

reisoğlu61
14.02.2009, 01:44
cumartesi aksam gitmeyi düsünüyorum

Hüdai Pervaneli
14.02.2009, 01:45
bu aksam iki Sinamada da yer bulamadik

ibrahim
14.02.2009, 01:46
bizim futbolcular gitmisler diye duydum hehe

Harun-61
14.02.2009, 09:53
bizim gencler gitmisler, Harun abi sen gitme Ahlakin bozulur diyorlar :D

Hüdai Pervaneli
14.02.2009, 09:57
bizim gencler gitmisler, Harun abi sen gitme Ahlakin bozulur diyorlar :D

:D Harun Nasilmis Film Sinamada Yer bulamadik Iki sinema Ikiside Gunde 3 defa gösteriyorlar Filmi ama yer yok Hep ön önden var

MetiN08
14.02.2009, 10:49
bizde var 24 tane bilet valla bu aksam icin UFA Stuttgartda, gelmek isteyen gelsin bizle :D

Fatih KIRAN
14.02.2009, 12:14
Takım bugün tam kadro filmi izlemeye gitmiş..

Cyzio
14.02.2009, 12:58
Maalesef gene gittim. İlk filmden farkı, ona göre biraz daha senaryomtrak ögelerin olmasıydı. Yani "Tamam bu sefer adam konu için onbeş dakika düşünmüş." diyebilirsiniz.

Esprilerin çoğu gene maalesef çok belden aşağı ve kaba. Bir de canlandırdığı tipi nasıl "iyi, dürüst ve bozulmamış" olarak tanımlıyorlar, anlayamıyorum. Ninesinden başka kimseye iyi değil.

Eğer ilkinden "nefret etti"yseniz, bu sefer sadece "çok sıkılmak"la kalabilirsiniz. Film tekniği olarak ilkinden bir arpa boy yol almış, o kadar.

28TS61
14.02.2009, 13:00
bizde var 24 tane bilet valla bu aksam icin UFA Stuttgartda, gelmek isteyen gelsin bizle :D

sen kesin karaborsacisindir :D

Muhammet
14.02.2009, 13:06
Bu filmi para verip izlemem.

Harun-61
14.02.2009, 13:07
Maalesef gene gittim. İlk filmden farkı, ona göre biraz daha senaryomtrak ögelerin olmasıydı. Yani "Tamam bu sefer adam konu için onbeş dakika düşünmüş." diyebilirsiniz.

Esprilerin çoğu gene maalesef çok belden aşağı ve kaba. Bir de canlandırdığı tipi nasıl "iyi, dürüst ve bozulmamış" olarak tanımlıyorlar, anlayamıyorum. Ninesinden başka kimseye iyi değil.

Eğer ilkinden "nefret etti"yseniz, bu sefer sadece "çok sıkılmak"la kalabilirsiniz. Film tekniği olarak ilkinden bir arpa boy yol almış, o kadar.

Hocam, kisa ve net...herseyi özetlemissiniz :cool:

Emirhan Makul
14.02.2009, 14:35
Recep İvedik'i izlediler

Hafta boyunca derbiye konsantre alan Trabzonsporlu futbolcular, dün biraz da olsun eğlenceli vakit geçirdi. Futbolcular akşamki idmanın ardından aileleri ile birlikte kendilerine ayrılan sinema salonunda vizyona giren Recep İvedik 2 adlı filmi izlediler.

AYYILDIZ
14.02.2009, 14:46
Az önce geldim 2-3 yer çok komik ama beklediğim gibi değildi.

28TS61
14.02.2009, 14:52
Az önce geldim 2-3 yer çok komik ama beklediğim gibi değildi.

sabah sabah sinemayami gidilir ya:)

Misina
14.02.2009, 14:52
Eleştirenler izlemekten geri kalmıyor.

Recep İvedik Tipinin kaba saba biraz argo ve belden aşağı konuşan bi tip olduğunu filme gitmeden bilmiyorlarmıydı sanki.

28TS61
14.02.2009, 14:53
ha bide seyi cok merak ediyorum, tr de 6-7 defa sinemaya gittim ve her defasinda filmi bölüp mola verdiler :D
halen devam ediyormu bu, cok sacma bence öyle yapilmasi

Emirhan Makul
14.02.2009, 14:59
ha bide seyi cok merak ediyorum, tr de 6-7 defa sinemaya gittim ve her defasinda filmi bölüp mola verdiler :D
halen devam ediyormu bu, cok sacma bence öyle yapilmasi

abi hiç kesmeden devam etmeside sıkıyor valla bu mola iyi oluyor :)

28TS61
14.02.2009, 15:03
abi hiç kesmeden devam etmeside sıkıyor valla bu mola iyi oluyor :)

evet bazen iyi oluyor (altimiza kacirmamak icin :) )mola arasi ama bence filme olan konsantrasyonu ve dikkati dagiliyor insanin

DKaraduman
14.02.2009, 15:39
evet bazen iyi oluyor (altimiza kacirmamak icin :) )mola arasi ama bence filme olan konsantrasyonu ve dikkati dagiliyor insanin

Ben bütün dünyada öyle zannediyordum :D Ama hiç durmadan izlemek sıkar sanki biraz.

Bir de Recep İvedik beklediğimin çok çok altında çıktı valla.2-3 yeri çok beğendim gerisi çok klasik.

-----spoiler-----

Fok balığı espirisine hayran oldum yalnız.:D

-----spoiler-----

Samet Yildirim
14.02.2009, 15:47
dün aksam izledim...abartili olsada güzel yani....cok cokgüzel olmasadaa

Tansu Onur Erdoğan
14.02.2009, 16:11
yani insanı bi şekilde gldürüyo espriler ama bir müddet sonra güldüğünüz seyin hep bel altı oldugunu düsününce insan biraz soğuyor o an

acıkcası coluk cocugun hiç izlememesi lazım..

güldükmü güldük basarının kıstası buysa basarılı .

Armağan Dere
15.02.2009, 12:56
Recep İvedik'le Şaban arasındaki farklar!
İki karakter de alt sınıfı temsil ediyor peki ya diğerleri...

15.02.2009 08:31
Nereden çıktı şimdi bu demeyin, bizim de aklımızda yoktu böyle bir kıyaslamaya gitmek. Ama Şahan Gökbakar '2000'lerin Şaban'ıyım' diye iddiada bulununca iş başa düştü. Kemal Sunal'ın yarattığı fenomen karakter Şaban ile Şahan Gökbakar'ın canlandırdığı Recep İvedik arasında tabii benzerlikler mevcut. İki karakter de alt sınıfı temsil ediyor, izleyici karşısına kaba güldürü olarak tarif edebileceğimiz bir mizahla çıkıyor, izleyici üzerinde önemli etkileri oluyor. Fakat buna rağmen aralarında bariz farklar da var. Detaylı incelediğimiz vakit bu farklılıklar bir bir ortaya çıkıyor.

ŞABAN
Kökeni
Kırsal kökenlidir. Ya bir köyde ya da kente göçenlerin yaşadığı İstanbul'un fakir mahallelerinde yaşar. Bu da onun toplumsal değerlerini belirler.

Aile fertleriyle ilişkisi
Büyüklerine saygılı olduğu aşikar. Genelde annesinin (Çoğu zaman Adile Naşit canlandırır) 'bir an önce evlen,' ya da 'bir iş tut,' nasihatlerine kulak vermekle birlikte, kendi bildiği yolda yürüme eğilimi gösterir. Mesela Davaro'da olduğu gibi annesinin 'kanlını öldür' isteğine kesinlikle karşı çıkarak onunla ilişkisinin sınırlarını da çizer.

Toplumsal sorunlara duyarlılık
Yolsuzluk, yoksulluk, feodal düzenin yarattığı sorunlar, adam kayırmaca, din bezirgânlığı gibi Türkiye'nin temel sorunlarına hep bir itirazı vardır.

İş karnesi
Çalışkandır, öyle iş seçme gibi huyları yoktur. Ne iş olsa yapar. Çil çil paralar kazandığı da görülür. Fakat ihtiyaç fazlasını bağışlamayı ya da insanlarla, ki bu genelde kendi sınıfıdan insanlar olur, paylaşmayı tercih eder. Bu nedenle Şaban Anadolu'nun bağrından kopmuş bir Robin Hood'dur.

Karşı cinsle münasebet
Çoğu zaman kendi sınıfından bir kadına sevdalanarak davul bile dengi dengine atasözünün doğruluğunu ispatlar. Kendince bir çekiciliği vardır. En çok da sevdiceğiyle bir araya gelmesini engeleyen, feodal kurallarla ya da patron, ağa gibi iktidar sahipleriyle uğraşır. Tabii arada daha üst sınıftan birtakım kadınlarla flört etmeyi de ihmal etmez. Ama onlarla kalıcı ilişkilere girmeye pek niyeti yoktur.

Modern dünyanın imkânlarından yararlanma
Modern dünyanın kendisine sunduğu imkânlara karşı temkinlidir. Mesela parasını bankaya yatırmak yerine çuvalda taşımayı tercih eder. Ama buna rağmen günlük hayatını kolaylaştıran kimi imkanları sever.

Sınıf atlama hissiyatı
Çoğu zaman sınıf atlama adına birtakım fırsatlar elde eder ve bu fırsatları da zekice kullanır. Fakat fink attığı üst sınıf ortamlarında pek rahat etmez. Üst sınıfın görkemli ve gösterişli hayatından haz etmez. Sadelikten yanadır. Bunun için alt sınıfın değerlerini hep savunur. Ve en önemlisi tilkinin dönüp dolaşıp gideceği yerin kürkçü dükkânı olduğunu bilir.

Yabancısı olduğu ortamlara karşı tepkisi
Temkinlidir, önce ortamın havasını koklar. Aklı yatmazsa kendince bir çözüm bulur. Ama ortamı pek rahatsız etmemeye de özen gösterir.

İçki tercihi
Rakıcıdır, adabıyla içer, sapıtmaz Şöyle güzel bir rakı masasında eş dost içsinler ondan mutlusu olmaz. En samimi itiraflarını bu masalarda yapar. Şarhoş oluncada "Heyyyt ulen" deyip oyun havası eşliğinde oynamaya başlar.

İntikam repliği
Çok kızdığı ya da birine içerlediği zaman ona "Eşekoğlu eşşek" diyerek intikamını alır.

Yorumlar
Kemal Sunal yarattığı Şaban karakterine yönelik eleştirileri büyük bir olgunlukla karşılamıştı ve fenomen olarak karakteri bir söyleşisinde şöyle tarif etmişti: "Şaban'a kimileri saf, iyi niyetli, dürüst dedi. Sırf güldürür, eğlendirir dediler. Kimileri de anarşisttir, aslında düzeni sessizce yıkıyor dedi. Hepsinin doğruluk payı var. Şaban halkın yanında bir adam. İnsanlara sıcak ve içten geldi. Bunun için sevdiler."

RECEP
Kökeni
İstanbul'un çok da gözde olmayan bir semtinde yaşıyor. Yoksul olduğu pek söylenemez ama gönlü de tok. Gönüllü olarak açlık sınırında yaşayabiliyor.

Aile fertleriyle ilişkisi
Serinin ikinci filminde ninesiyle tanıştık ve gördük ki o da en az Recep kadar rahatsız edici bir aile ferdi. Adeta armut dibine düşmüş! Şimdilik onun her türlü isteklerine boyun eğme eğiliminde. Yani anlayacağınız kayıtsız şartsız teslimiyet söz konusu.

Toplumsal sorunlara duyarlılık
Şimdilik pek bir fikrimiz yok. Çünkü, iki filmde de bir duyarlılık sergileyeceği bir ortam olmadı. Ama 'entel' dünyaya karşı sebebi pek de anlaşılmayan bir düşmanlığı var. Ama onların ortamlarında da bulunmaktan geri kalmıyor. Yoga, disco, parti gibi ortamlara ilgisi aşikâr.

İş karnesi
Çalışmak DNA'sında yokmuş, öyle söylüyor. Belki bunun için girdiği bütün işlerde başarısız oluyor ve akabinde hemen kovuluyor. Lakin gariptir ki patronluğu pek seviyor. Müthiş bir girişimci değil ama şansı yaver gidiyor. Onun Şaban gibi kazandığı paraları insanlarla paylaşma eğilimi içerisinde olduğuna şimdilik tanık olmadık.

Karşı cinsle münasebet
Kendisi gibi birisini bulması zor gözüküyor. Bunun için olsa gerek, ilk macerasında ilkokul aşkını bulduktan sonra onu kendisine benzetmeye çalışmıştı. Yere tüküren bir kadını ancak Recep İvedik filmlerinde görmemiz başka türlü nasıl açıklanabilir ki?

Modern dünyanın imkânlarından yararlanma
İnternet ve PlayStation gibi teknolojik gelişmeler onun belki de en hakim olduğu alan. Facebook mu dersiniz, mail dünyası mı dersiniz hepsinden haberi var. Lakin cep telefonu konusunda biraz geri kaldığı aşikâr.

Sınıf atlama hissiyatı
Serinin yeni filmi ona sınıf atlama imkânı tanıyor. Kendince sınıfsal çatışmalar yaşıyor. Bir taraftan oraletten, oyun havasından vazgeçmiyor ama üst sınıfın gösterişinden etkilenmediğini de söylemek zor. Çünkü onların gösterdiği saygıyı pek bir önemsiyor. Bu kendi sınıfına ihanet ettiğinin de göstergesi gibi de algılanabilir. Şimdilik onu büyük bir reklam ajansının patronu olarak bıraktık. Bakalım hayat ne gösterecek!

Yabancısı olduğu ortamlara karşı tepkisi
En belirgin özelliği tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Agresifleşip kendi doğrularını dayatmaya çalışır. Umursanmadığını hissettiği vakit tehlikeli olmaya da başlar.

İçki tercihi
Biracıdır, göbeğinden de belli değil mi zaten! Onun da oyun havalarına karşı özel bir ilgisi var. Fakat ilk fimde gördük ki, her türlü dansı da kıvırmayı biliyor. Nereden öğrendi acaba?

İntikam repliği
Kızdığı zaman karışısındakinin lafını bal yerine 'Gonuşma laynn!!!" diyerek keser.

Yorumlar
Şahan Gökbakar Recep İvedik'e şimdilik toz kondurmuyor. Canlandırdığı karaktere yönelik gelen eleştirenlere karşı sert diyebileceğimiz açıklamaları da var. Son tahlilde onun Recep İvedik tarifi ise şöyle: "Recep İvedik, zaten içimizden biri gibi. Onun kendi yapısı ve hayata bakışı var."

Sabah

ayıptır kemal sunal'a şahan kimdir yaa...

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 13:09
YAni bu filme bir tek ben mi Güldüm Gece kendime gelemedim zaten Karnima agrilar girdi film i izlerken

Osman Pervaneli
15.02.2009, 13:12
moralim bozuk oldugu halde abim zoruyla gittigim filmde
baya bi güldüm bende, ilkinden güzel olmus bence :)

Great White
15.02.2009, 13:23
Kazaklar Borat' a ne kadar gülebildiyse bazı Türkler de İvedik denen 7-15 yaş arası bu gıdıklama komediye ancak o kadar gülebilir herhalde:))

Kaldı ki İvedik, Borat' dan on gömlek daha rezil bir film..

Bizim artık arkadaşlar arasında bile yapmaktan bıktığımız ve artık tamamen klişeleşen b.ktan esprileri 10 yıl aradan sonra hem de parayla girilen bir mekanda zorla gözümüze gözümüze sokması ise ayrı bir acınası durum:)

"Murat, koyiyim de tur at"

"Gel bi pes oynayalım da eline takdim edeyim"

"O direk var ya o direk. Sana gelsin"

tarzında en son ilkokul bahçelerinde dillendirilmiş pespaye espriklere hala gülebilmeyi becerenler için biçilmiş kaftan vallahi:))

Bir de utanmadan hemen her gün şu iğrenç Turkcell reklamıyla da şu salaklığı gözümüze sokmuyorlar mı? Hey gidi yurdum insanı hey..

Fatih Ersoy
15.02.2009, 13:33
Manasız bir film..

ilhan
15.02.2009, 13:38
Dikkat Şahan Çıkabilir programında şekilden şekile girip her hafta farklı muziplikler ile insanı güldürüyordu. Recep İvedik tiplemesi tuttu hemen sinemaya uyarladı. Şimdi sürekli Cem Yılmaz ile kıyaslanıyor. Bunu yapanda Cem Yılmaz'ı yemeye çalışan medya. :) Yahu Recep ivedik filmi komiktir, inkar etmiyorum. Ama Şahan'ın Hamdi Alkan'dan farklı bir yanını göremiyorum ben.

Recep İvedik'e gidip gülersiniz ama asla bir Vizontele, G.O.R.A tadı alamazsınız. Gülmekten midenize kramplar girebilir Recep'te, hatta bir daha izlemek istersiniz. Ben Şahan'ın iyi bir sinema oyuncusu olduğunu düşünmüyorum. Çok iyi bir potansiyeli var ve insanları güldürüyor. Ama öyle Cem Yılmaz'la kıyaslanacak kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum. Kolay mı yahu Cem Yılmaz gibi olabilmek. :)

Terzioğlu
15.02.2009, 13:42
Sahan Gökbakar'i aslinda severim ve komik bulurum ancak bu filme ben bi türlü gülemedim. Ne Recep Ivedik 1e nede 2ye.

Yani afedersiniz ama film boyunca adamin osurup sicmaktan yaptigi baska hareket yok. Zaten düzgün konusuda yok.

Ama ne demisler, renkler ve zevkler tartisilmaz.

Muhammet
15.02.2009, 13:55
Tekrar söylüyorum.

Bu filmi para verip izlemem. :)

Her gün dışarda binlerce takliti, taklidini geçtim, Şahan'ın esinlendiği gerçekleri varken gidip film karakterini izlemek? :confused: :D Ne gerek var? :p

Emirhan Makul
15.02.2009, 14:41
Bu filmi çocuklara nasıl izletirsiniz?Recep İvedik 2'yi izleyenler "Film küfürden geçilmiyor, 13 yaşından küçük çocuklar kesinlikle izlememeli" görüşünde.

http://www.haberturk.com/2009/02/15/kuturesim/rerdmsmdsdsdsdsd.jpg

Sinema eleştirmenlerinden sonra Recep İvedik 2’yi izleyenler de ikiye bölündü... Filmi beğenenler “Esprilerdeki argo kelimeler hayatın içinde var” derken, beğenmeyenler ise “Film küfürden geçilmiyor, 13 yaşından küçük çocuklar kesinlikle izlememeli” görüşünde...
Şahan Gökbakar’ın “Recep İvedik 2” filmi ilki gibi çok konuşulacağa benziyor. Eleştirmenlerin ikiye bölündüğü film cuma günü gösterime girdikten sonra seyircilerden de farklı tepkiler aldı.

Filmi izleyen VATAN Dış Haberler Müdürü Uğur Koçbaş, izlenimlerini anlattı: Recep İvedik karakteri Şahan Gökbakar’ın televizyon şovunda belki de en çok ilgi çeken tiplemesiydi. Kıllı, medeniyetin kıyısından geçmemiş bir adamın pencereden sarkıttığı bira sepetiyle geçen hayatı gerçekten de “komik”ti. Şahan da bu durumu fark etmiş olacak ki bu hikayeyi sinemaya uyarladı ve Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmine imza attı. Biz de kendine “hayvanım ama evcil değilim” diyen bu adamı izledik. İvedik’in ikinci filminin fragmanı gençlerin sık sık karşılaştıkları ama ailelerinin çok da anlamadığı klişeleri çok iyi kullanıyor olmasından dolayı yüz binlerce kişi tarafından izledi. Bu nedenle arkadaş grubumuzla filmi açılış gününde izledik. Görüşlerimiz şöyle:

1) Film baştan sona argo ve küfür. TV’lerde her gördüğünü taklit eden 8-10 yaşındaki çocuklara bu filmi seyrettirirseniz size edecekleri küfürlere hazırlıklı olun.

2) Recep’in filmde ninesini oynayan karakterle diyalogları inanılmaz. Ninesinin “Gel sana PES’te k....yım” şeklindeki teklifine “Kimin k....cağı belli olmaz” cevabını gözlerimiz fal taşı gibi açılarak izledik.

3) Ninesinin ölüm döşeğinde sandıkla ilgili ettiği küfür, “Yuh artık bu kadar da olmaz” dedirtti.

4) Eczacı kalfasıyken kilolu kadına nasıl fitil kullanması gerektiğini anlattığı 2 dakika iğrençten de öte.

5) Fragmana aldanıp filmi izlemeyin. Şahan fragmana filmdeki tüm esprileri zaten koymuş.

"FİLM KÜFÜRDEN GEÇİLMİYOR"

İşte izleyici görüşleri :

ÇOCUKLAR SEYRETMEMELİ

Gizem Başaran (22) Grafik Tasarımcı: Ben filmi çok beğendim, hemen hemen her sahnede güldüm. Recep İvedik 2, birinci filme göre daha güzel. Argo kelimelere de dikkat edilmiş ama yine de küçük çocukların seyretmemesi gerekiyor bence.

VERDİĞİM PARAYA DEĞMEDİ

Hakan Yürür (30) Subay: Birincisinde çok gülmüştüm ve Şahan’dan yine aynı performansı beklerdim. Kesinlikle küçük çocukların izlememeleri gerekiyor. Ben kardeşimle birlikte geldim ve argo birçok sahnede rahatsız oldum. Verdiğim paraya değmedi.

İLKİNDEN GÜZEL OLMUŞ

Gizem Aydın (23) Moda Tasarımcısı: Bence Recep İvedik bir halk kahramanı. Herkesin içinde olan ama dışarıya göstermediği pis tarafların hepsi onda birleşmiş, bu yüzden güldürüyor bence. Çok ince espriler yok filmde, her seviyede her kültürde insan anlayıp gülebilir.

YİNE O HALK KAHRAMANI

Gökhan Naldemirci (26) İşletmeci: İlki gibi değildi. Komik sahneler var ama yetersiz kalmış. Birincisinden sonra Recep İvedik 2’ye gelirken beklentilerim daha fazlaydı bunu karşılayamadı Şahan Gökbakar. Ama tabi ki Recep İvedik’e karşı olar taraftan değilim. O bir halk kahramanı.

TEPKİ ÇEKEN DİYALOGLAR

- Ninesi, Recep’e kızıyor: Kalk s...r git hayvan herif!

- Nine: Gel play station oynayalım da k...yım sana. Recep: Kimin kime k...cağı belli olmaz.

- Recep bir kıza fal bakıyor: Sana biri k...armış.

- Recep yoga yapıyor: Siz insanları dom ... tıyorsunuz!

- Partide kanepe denildiğinde Recep cevap veriyor: Kanepeye bak, benim g...me bak!

- Japonlarla konuşuyor: Orama k.ma burama k. Çok s.. çek..

- Partide: Bu parti g.üm gibi geçiyor.

- Hemşire kıyafeti giyen kıza “Tansiyonumu ölçer misin” diyor. Daha sonra cinsel organını tutup “Küçük tansiyonumu ölçer misin” diyor.

- Marlyn Monroe kılığındaki bir kadına: Doğru söyle Einstein sana ç. tı mı?

- Ninesi 3-4 kere son nefesini verirken, “evdeki maun sandık” diyor, ölüyor, sonra tekrar canlanıp “evdeki maun sandık” diyor. Recep “yeter artık tamamla cümleyi” diyor. Ninesi “g.. ne girsin” diyor ve ölüyor.

Vatan

Uğurtan
15.02.2009, 15:02
Filmi izledik.. Çok komikti.. Sinemasal bir değeri yok.. Benim gibi sinema hastası biri bunu rahatlıkla söyler.. Ama kompleks ya da çok bilmiş ukalalığı da yapmaya gerek yok komik.. Komik olması orda yer alan esprilerden değil.. Çevremizde bunları espri sanarak yapanları yâd ediyor olması ve herbiririmize birini hatırlatıyor olması.. Şahan tipik bir salak rolünü oynuyor bizde o salağa gülüyoruz.. Gerçekçi bir salak.. Jim Carrey sağlam bir oyuncudur ama oynadığı salak rolleri ne kadar gerçekçidir?

Ayrıca izlediğimiz hollywood filmlerinde nasıl bir dil kullanılmaktadır? Çok edepli, çok terbiyelidir eminim.. :)

Yoksa o shit, fuck you.. Dendiğinde alt yazıda geçen kahretsinleremi inanıyorsunuz? :p

TSezgin61
15.02.2009, 15:06
luckdown,

o konuda haklisin... adam fuck you diyor, altta yazan yazi "lanet olsun":D

Adem Erdoğan
15.02.2009, 15:32
Luckdown güzel yazmış.

Çakma İvedikleri çakma Polat Alemdarlara, Yusuf Miroğlulara tercih ederim.:)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 15:48
Recep ivedik Nine sinin 3 de 2 sini yerne getirdi 1 eksik

Yani bu Filmin 3 cusude gelicek demekdir

Adem Erdoğan
15.02.2009, 16:04
Mahmut bu seri 20'ye kadar devam eder.:)

İvedik Askerde, İvedik Uzayda, İvedik Taş Devrinde, İvedik Returns, İvedik Kroların Kardeşliği vs. :)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 16:15

İvedik Askerde, İvedik Uzayda, İvedik Taş Devrinde, İvedik Returns, İvedik Kroların Kardeşliği vs. :)

Ama neden se Insanlar Gidip Izliyor bende Dahil Iki gundur Sinemalarda Zor yer bulduk En önde

Ama bu sefer rekor Kiracak Gibi

İskender66
15.02.2009, 23:58
Şu filme yasak falan gelmeden biran evvel oğlumla izlemek için sabırsızlanıyoruz. Bu hafta sonu izleyecez inşallah :)

Erkan
16.02.2009, 01:08
Sinema filmi degil ama komikti ve ben gulmek icin gittim. Yani bana gore basariliydi.

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 14:39
Ben cumartesi günü bi arkadas ve kardeslerimle gittim

Biz bayildik

Tam bizim millet icin yapilmis
Zorlanmadan basit ve kolay sahneler

Yarin birdaha gidecegim

Benim tek kizdigim nokta su

Avrupadakilere hic mi acimiyorlar? 8,70 € ödedim yani asayukari 19 ytl
ayipdir ayip

OnurKul
16.02.2009, 14:41
berbat bir film. film demeye zaten bin şahit lazım. skeçlerden ibaret bir kurgu... sinema ve yönetmenlik tekniğine dair hiç bir şey yok ! amatör bir ısa filmden hiç farkı yok.

senaryo yok, diyaloglar iğrenç... ilk filmde ki espirilerin çeyreği bile yok. çocuklarınızı götürmenizi hele hiç tavsiye etmem. küçük recep ivediklerle uğraşmak bir hayli zor oluyor (!)

komik desen komik değil film desen film değil... berbat bir şey... filmin izlenebilirliği yok, çekim kalitesi bir hayli düşük, izlemenizi tavsiye etmem 10 üzerinden 1 veriyorum.

not : zaten bende korsan izledim hoş para verecek değildim böyle iğrenç bir filme ! sizde vermeyin açın internetten indirin, çevrimiçi izleyin takılın.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 15:05
Bu tarz orangutanca yapılmış, sadece milletin cebindeki parayı almak isteyen ve buna karşılık hiçbirşey vermeyen, çok şey kaybettiren filmlere verecek param yok benim. Dvdsi çıksın izlerim..

Onur Akyüz
16.02.2009, 15:28
her türlü konu bulur şahan
çek babam çek.

Hekimoğlu
16.02.2009, 15:30
Bu film Şahan Gökbakar'ın filmi sadece yönetmenin hiçbir katkısı yok hatta Şahan'ın olmadığı herhangi bir sekansta hatırlamıyorum.Bu yüzden sinema sanatı için herhangi bir değeri yok görüntü de çok kötü.Ama sinema sanatını sinemacılar düşünsün ben filmi komik buldum ama önyargı ile bakan insanlar var filme bu filmi beğenmeyi bir cahillik olarak görenler sanat filmi diye tabir edilen ömür törpüsü filmleri yüceltenler var.Bir nevi sinema burjuvaları.

Faik Yılmaz
16.02.2009, 15:33
Bence çok saçma bir yapım olmuş...

komedi " adın murat .... tur at" şeklinde basite indirgenmemeli...Argo baştan sona kadar hep argo...

millet nasıl gidiyor gülüyor anlamadım.Yani o filme gitmek bir Şener Şene bir Kemal Sunala hakaret gibi geliyor bana. tamam onlarda argo kullanıyor bazen ama tadında tuzunda. jest yok mimik yok. insan büyüğüne "kim .... görürüz az sonra " dermi hiç... vede buna gülermi...

yazık ya " Eşkiya" filmi dururken bu filmin en çok seyirciyi çekmesi yazıktır günahtır yüzkarasıdır....

irfan61
16.02.2009, 16:47

İvedik Askerde, İvedik Uzayda, İvedik Taş Devrinde, İvedik Returns, İvedik Kroların Kardeşliği vs. :)Hahahah Recep İvedik Kroların kardeşliği bu güzeldi.:D

Hasan61
16.02.2009, 17:11
güldüm,eğlendim ama
sanatsal değer olarak 0'a bile yaklaşamayacak kadar düşük
böyle eğlenmek istiyorsanız alın karşınıza birini durmadan küfür etsin

Mayls
16.02.2009, 17:49
berbat bir film. film demeye zaten bin şahit lazım. skeçlerden ibaret bir kurgu... sinema ve yönetmenlik tekniğine dair hiç bir şey yok ! amatör bir ısa filmden hiç farkı yok.

senaryo yok, diyaloglar iğrenç... ilk filmde ki espirilerin çeyreği bile yok. çocuklarınızı götürmenizi hele hiç tavsiye etmem. küçük recep ivediklerle uğraşmak bir hayli zor oluyor (!)

komik desen komik değil film desen film değil... berbat bir şey... filmin izlenebilirliği yok, çekim kalitesi bir hayli düşük, izlemenizi tavsiye etmem 10 üzerinden 1 veriyorum.

not : zaten bende korsan izledim hoş para verecek değildim böyle iğrenç bir filme ! sizde vermeyin açın internetten indirin, çevrimiçi izleyin takılın.
İlk filmde espri mi vardı :)

Yasin Berber
16.02.2009, 17:55
Bu tarz orangutanca yapılmış, sadece milletin cebindeki parayı almak isteyen ve buna karşılık hiçbirşey vermeyen, çok şey kaybettiren filmlere verecek param yok benim. Dvdsi çıksın izlerim..

Bu yorumun son kısmına dvd si çıksın izlerim yazısı yakışmadı zıt düştü

macka61
16.02.2009, 18:20
ben bu filmi izleyerek çok mu şey kaybediyorum anlamadım yada 2 günde 1 milyon 200 bin kişi çok mu şey kaybetti

Great White
16.02.2009, 19:13
Bu yorumun son kısmına dvd si çıksın izlerim yazısı yakışmadı zıt düştü

Korsanından bahsetmiştir muhtemelen;)

Yoksa bu zırvaya 25 papel verip bir de ibret nişanesi gibi evde saklamak Ömer' in yapacağı son şey olur sanırım:)

Aslında korsanını izlerken bile şu fani hayatımızdan çalacağı 2 saate yazık oluyor ama neyse artık..

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 19:21
Torrent o torrent:D

Ne Dvd'si Allah korusun:)

Great White
16.02.2009, 19:23
Torrent o torrent:D

Ne Dvd'si Allah korusun:)

Yani korsanına bile 5 papel vermem diyorsun:))

Zaten hep senin gibi torrentçiler yüzünden Türk sineması gelişmiyor ve yeni yeni ivedikler çevriliyor:p;)

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 19:29
Türk sinemasında Fight Clublar çekildi de biz mi gitmedik?:)

Konusuna ilgi duyduğum, emek olduğuna inandığım Türk filmlerini özellikle sinemada izlemeye çalışırım. Ne yazık ki şu sıralar güzel bir Türk filmi bulmak samanlıkta iğne aramak gibi..

3 maymun, Uzak vb. zırvalara da ilgi duymam bu arada.

Muhammet
16.02.2009, 19:36
Eomer,

Güz Sancısı?

Great White
16.02.2009, 19:42

3 Maymun' u izledin mi Ömer:)

Mayls
16.02.2009, 19:48
3 Maymun' u izledin mi Ömer:)
Soner abi ben indirsem mi, indirmesem mi diye düşünüyordum :) Tavsiye ediyor musun :D

SDanışmaz
16.02.2009, 19:52
Türk sinemasında Fight Clublar çekildi de biz mi gitmedik?:)

Konusuna ilgi duyduğum, emek olduğuna inandığım Türk filmlerini özellikle sinemada izlemeye çalışırım. Ne yazık ki şu sıralar güzel bir Türk filmi bulmak samanlıkta iğne aramak gibi..

Aynı tartışmayı dün akşam bir arkadaşla tartıştık..

Ben hep yabancı film izliyorum, "Niye Türk filmleri izlemiyorsun" sorusunu sordu bana. Verdiğim cevap çok açıktı "Kaliteli Türk filmi yapıldı da ben mi izlemedim?"

Geçen hafta Türk yapımı filmlerden olan "Kadri'nin Götürdüğü Yere Git" filmini izledim. Film başladı ve araya girdi ben hala filmden birşey anlamadım.. Ne çabuk araya girdi dedim..

Kaliteli film yapılsın bizde izlemeye gidelim :)

Haa bir de şu var, bir filmin kaliteli olup olmamasın da eleştirmenlerin büyük rolü var. Bir kaç eleştirmen aynı görüşleir yazarak filmlerin izlenme sayısıyla rahatlıkla oynayabiliyor günümüzde..

OnurKul
16.02.2009, 20:06
arkadaşlar inandığınız yapımlara gidiin mutlaka, şahsen 3 maymun ve özellikle sonbahar filmini öneriyorum size. alın izleyin. ancka bu recep ivedik neyin nesi arkadaş ! türk sineması bu recep ivedikler yüzünden gelişmiyor aslında... ben çok sinemaya giden biriyim, ama bu filme gitmem, para kazandırmam...

sizler de madem gülmek istiyorsunuz indirin internetten gülebiliyorsanız gülün... şahsen bu kadar kalitesiz filme gülmem mr. bean'e gülmediğim gibi...

Great White
16.02.2009, 20:39
Soner abi ben indirsem mi, indirmesem mi diye düşünüyordum :) Tavsiye ediyor musun :D

Sinema başlığında fazlaca detaylı olmasa da bir yorum yapmıştım yakın zamanda 3 Maymun ile ilgili..

Şimdi aramaya kalksam bulamam belki de:)

Benim şu ana dek izlediğim en etkileyici ve Yönetmen performansı olarakda en kaliteli yerli filmlerden bir tanesi..

Ben tavsiye ederim, ama sakin kafayla ve filmin her karesinde gönderilen mesajları hissedebilecek konsantrasyonda izlemen şartıyla;)

Selman
16.02.2009, 20:48
Recep İvedik gibi tek kişilik stand-up gösterisi gibi bir filme gitmemeyi anlarım, desteklerim de ama hiçbir Türk yapımı filmi sinemada izlemeyip sonra da "kaliteli Türk filmi çekmiyorlar" demeyi anlayamıyorum.Sen, ben, o gitmezse bu filmler gişe yapmazsa nerden para bulacaklar, nerden çekecekler:)

Ben elimden geldiğince sinemada yabancı filme gitmiyorum.Destek olmak lazım.

Ozan
16.02.2009, 20:52
Bu arada Avrupa'da yapılan bir ankette " sinemalarında en çok yerli film izleyen ülke " Türkiye seçildi . Bunu belirtme gereksinimi duydum .

Kaynak : internethaber.com

İskender66
16.02.2009, 21:28
Birkaç gün önce Şahan Gökbakar bir gazeteye verdiği röportajda şuna benzer bir açıklama yapmıştı: ''Ben en büyük ödülümü filmi izleyen insanlardan aldım. 4 milyon 350 bin gibi bir rakam Türkiye'de, 700 bin gibi bir rakam da yurt dışında. İnşallah 'Recep İvedik 2'de de böyle bir ödül verirler bana. Bu ödülleri aldıktan sonra başka hiçbir ödüle ihtiyacım yok.'' "Ben bu filmi sanat eseri iddiasıyla çekmedim. Hiçbir organizasyonda aday olmayacağımı da biliyorum. Benim amacım sinemaya gidip bu film izlenilsin diye çektim. Türk sineması bu tür filmlerle para kazanır. Kazanalım ki kazandığımız parayla da güzel sanat filimlerini çekelim."
Hatırladığım kadarıyla buna benzer bir röportajı olmuştu birkaç gün önce gazetede. Birebir aynısı olmayabilir. Aklımda kalanı bu. Bence bu kadar takıntı yapmamak lazım. İsteyen izler, isteyen izlemez. Bu tür filmlerin izlenmesinden neden rahatsız olunuyor onuda anlamış değilim. Bu tür filmlerin izlenmesinin ve rekorlar kırmasının bi zararı varmı bize acaba?

Muhammet
16.02.2009, 21:30
Selman Abi de bu açıklamaya paralel şeyler söyledi. Bir nebze haklı tabi Şahan Gökbakar.

Mayls
16.02.2009, 21:35
Bence Recep İvedik'in bu gişeyi yapması sinemamızda ciddi işlerin yapılmasını sağlamaz. Aksine sinemamızı daha fazla Recep, Muro tarzi filmlerle doldurur.

Muro, Recep İvedik 2, Osmanlı Cumhuriyeti, Şeytanın Pabucu gibi filmler giriyor vizyona. Ve Recep İvedik böyle bir gişe yapıyorsa cep sinemaları doğal olarak bu tarz filmleri getiriyor. Dolayısıyla ciddi ve sanatsal filmlerin yeterli gişe yapması zorlaşıyor.

İskender66
16.02.2009, 21:40
Bence Recep İvedik'in bu gişeyi yapması sinemamızda ciddi işlerin yapılmasını sağlamaz. Aksine sinemamızı daha fazla Recep, Muro tarzi filmlerle doldurur.

Muro, Recep İvedik 2, Osmanlı Cumhuriyeti, Şeytanın Pabucu gibi filmler giriyor vizyona. Ve Recep İvedik böyle bir gişe yapıyorsa cep sinemaları doğal olarak bu tarz filmleri getiriyor. Dolayısıyla ciddi ve sanatsal filmlerin yeterli gişe yapması zorlaşıyor.
Sanat filimleri de yapılıyor. Ama pek rekor kıramıyor. Bu İvedik filminden önce de böyleydi sonra da böyle. Bunun suçlusu bu filmi çekenler değil.

Vkgz
16.02.2009, 21:46
Arkadaşların ısrarı üzerine ivediğe cebimden para çıkarmamak kaidesiyle gittim.
Film kesinlikle yanında anası babası bulunsun yada bulunmasın 14 yaşından küçüklere izletilmemeli.
3.süne cebimden para çıkarsamda çıkarmasamda gitmeme kararı aldım rezaleti izledikten sonra.
Ninesine "pes 2009da sana koyacağım" diyen bi mahlukat yetişmemeli ülkemde.

pReN@_61
16.02.2009, 22:51
Filmi 3 günde 1 milyon kişi izlemiş.

Onurhan
16.02.2009, 23:51
verilen paraya yazık..

Egemen Yılmaz
17.02.2009, 00:10
Recep İvedik 2 kadar kötü bir film izlememiştim hayatımda :(

Faik Yılmaz
17.02.2009, 08:24
Bazı okullar öğrencilerini bu filme getiriyorlarmış.... Yazık ya.. Ne için getiriyorlar anlamadım. Küfür öğretmek içinmi....

Seneler önce Hitiler Belgeseline gitmiştik sinemaya. Salonda 4 kişi bizden olmak üzere 8 kişi idik toplam. Tarihimize Recep İvedik kadar değer vermediğimiz sürece büyük devletlerin maşası olmaya devam ederiz kimse kusura bakmasın....

Cengiz Çubukcu
17.02.2009, 09:32
Arkadaşların ısrarı üzerine ivediğe cebimden para çıkarmamak kaidesiyle gittim.
Film kesinlikle yanında anası babası bulunsun yada bulunmasın 14 yaşından küçüklere izletilmemeli.
3.süne cebimden para çıkarsamda çıkarmasamda gitmeme kararı aldım rezaleti izledikten sonra.
Ninesine "pes 2009da sana koyacağım" diyen bi mahlukat yetişmemeli ülkemde.

Ulen Volkanım, öğrencilerin duydu mu yoksa gittiğini ? adam arasıra derneğe de uğrar :)

Ahmet AYDIN-28
17.02.2009, 09:37
Şahan Gökbakarı zannedersem 2005 yılında tv8'deki Zoka programında gördüm ilk. Çok yetenekli bulmuş çok gülmüştüm. Sonra Dikkat Şahan Çıkabilir başladı. Orda da çok güldüm. Favori karakterim Berkut idi. Ama Metin Tok, Recep İvedik, Pala Remzi Kermes, Nevriye-Cengiz Budak çifti hepsine çok gülerdim. Recep İvedik Kim 500 Bin İstemezki de tavan yaptı. Filmini yapınca hemen gittim. Ama beklentimden çok uzaktı. Tv deki Recep ile Sinemadaki Recep çok farklıydı. Ha gülmedim mi? Çok güldüm ama sadece güldüm. Üç beş samimi arkadaş bir araya gelip muhabbet etsek te aynı seviyede gülerdim. Artı bir şey bulamadım. Onun için 2 ye gitmeyi düşünmüyorum.
Bir de bişey farkettim ki biz millet olarak küfür ve argoya çok gülüyoruz. Bunun psikolojik ve sosyal alt yapısını merak ediyorum doğrusu. Bunu A.R.O.G.da farkettim. A.R.O.G. u da G.O.R.A. kadar başarılı bulmadım ama çok emek verilmiş gibi geldi bana. Öyle söylendiği gibi ne yapsam izlenir diye yapılmamıştı bence. Bir çok yerinde güldüm eğlendim. Ama salonun büyük kısmının sadece G.O.R.A. ya göre daha az olan küfür ve argolu sahnelerde güldüğünü gördüm.

EmrahYalçınalp
17.02.2009, 11:52
Şahan Gökbakarı zannedersem 2005 yılında tv8'deki Zoka programında gördüm ilk. Çok yetenekli bulmuş çok gülmüştüm. Sonra Dikkat Şahan Çıkabilir başladı. Orda da çok güldüm. Favori karakterim Berkut idi. Ama Metin Tok, Recep İvedik, Pala Remzi Kermes, Nevriye-Cengiz Budak çifti hepsine çok gülerdim. Recep İvedik Kim 500 Bin İstemezki de tavan yaptı. Filmini yapınca hemen gittim. Ama beklentimden çok uzaktı. Tv deki Recep ile Sinemadaki Recep çok farklıydı. Ha gülmedim mi? Çok güldüm ama sadece güldüm. Üç beş samimi arkadaş bir araya gelip muhabbet etsek te aynı seviyede gülerdim. Artı bir şey bulamadım. Onun için 2 ye gitmeyi düşünmüyorum.
Bir de bişey farkettim ki biz millet olarak küfür ve argoya çok gülüyoruz. Bunun psikolojik ve sosyal alt yapısını merak ediyorum doğrusu. Bunu A.R.O.G.da farkettim. A.R.O.G. u da G.O.R.A. kadar başarılı bulmadım ama çok emek verilmiş gibi geldi bana. Öyle söylendiği gibi ne yapsam izlenir diye yapılmamıştı bence. Bir çok yerinde güldüm eğlendim. Ama salonun büyük kısmının sadece G.O.R.A. ya göre daha az olan küfür ve argolu sahnelerde güldüğünü gördüm.
"Komiklik" karşıtlıktan gelir. Yani ortamla, durumla, yerle, zamanla karşıtlık gösterecek söylem, eylem ve hallere güleriz. Son dönem filmlere monte edilen argo ve küfürler de bu anlamda güldürüyor olabilirler. Küfür çok eski birşey değil çünkü, ve insanlara filmde küfür duymak "tuhaf" geliyor. Yıllarca "nen var senin" gibi nerden geldiği belli olmayan o kadar yapay replikleri ezberledik ki, genel beklentimiz hep bu yönde ilerledi. Bir dönemin Kemal Sunal filmleri de bu yüzden çok sevildi ve samimi bulundu zaten. Filmlerde "naber lan" duymayı ayıp karşılayan ciddi bir kesim de oldu elbette ama, sokakta içinde küfür geçmeyen konuşmanın olmadığı gerçeğini de yadsımamak gerekir. Elbette bunun da modası geçecek ve birgün insanlar bunlara gülmemek gerektiğini anlayacaklar. Tıpkı şimdi Amerikan filmlerinde "f.ck" kelimesinin çok sıradan olması gibi. Zaman zaman dağıtım şirketleri için DVD'lere altyazı haızrlıyorum. Birkaç ay önce bu kelimeyi artık "kahretsin" olarak yazmam istendi. Çünkü kelime duyula duyula bu anlama geldi artık. Oysa 99 ya da 2000'di yanılmıyorsam, Blair Cadısı'nın ilk filminde bu kelimeyi her duyduğumuzda "36. oldu" diye saymaya başlayıp milletin gerilmesi için yapılmış filmde gülmekten yarılmıştık sinemada.

Bence de son dönem filmlerinde bu argo konusu biraz abartıldı. Bu yüzden, mesela "Sibel sor bakalım anangil OK mi?"yi duyunca çok gülmüştüm ama son filmde aynı tepkiyi veremedim. Bunun da zamanı geçecek elbette. Zamanında Nejat Uygur'a da çok gülüyordu millet. Adamın yaptığı espri de "hemoro kuçu kuçu, yok, neydi, hah! Hemoroit -ki o 'hemoroid'tir aslında-" idi alt tarafı.

Rİ2'ye dönecek olursak, bence yanlış birşey yapmış Şahan. Tüm iyi esprileri fragmanda vermişler. Bunun salonu doldurmak gibi somut bir başarısı elbette olacak. Ama bence erken davaranarak milleti 3,4,'ten soğutmuş oldu. Fragman haricinde güldürecek ne vardı diye düşünüyorum, yok sanırım. Galiba temel sorun hayatı boyunca oluşturduğu birikimle ortaya çıkan Rİ1 ile bir senede biriktirilmiş Rİ2'nin özgül ağırlık farkı. Ben çok daha az güldüm, ama güldüm sonuçta. Vakti olan, sinemada yer bulan seyretsin. Ama fragman çok daha iyiydi, onu aklında tutarak seyretsin.