PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZON Büyük Şehir Olsun mu?

SERDAR-61
28.06.2008, 14:59
TRABZON büyük şehir olsun mu olmasın mı?
bu konuyu iki boyutta düşünelim büyük şehir olsun trabzonda yaşayan işsiz vatandaşlarımıza iş imkanı doğar büyük şehir olduğumuz için daha çok sanayi fabrika kuruluşları açılır şehir kalkınır ve şehrin kasasına daha çok para girer.
BÜYÜK ŞEHİR OLMASIN : TRABZON büyük şehir olursa eminim ki kendi özdeğerlerini kaybeder ve kozmopolitik bir şehir haline bürünür. bunun en önemli örneği samsun ilimizdir.şehir 15 sene önce gayet nezih bir şehirdi şimdide öyle fakat şehrin nufusu arttığı gibi dertleride arttı dışarıdan olan göçler şehrin asayişinden sakinliğine kadar
her konuda yavaş yavaş bozulmalar oldu.bence TRABZONUMUZ bu özdeğerlerine sahipken bu değerlerin kaybedilmesi gereksiz bunu kimse inkar edemez

BENCE BÜYÜKŞEHİR OLMAMALIYIZ SİZCE?
SAYGILARIMLA...

EyüpKILIÇ61
28.06.2008, 15:04
Olsun ya da olmasın demekle tabiki bir yere varamayız fakat Trabzon'da şöyle bir tur attım dün.Büyükşehir olmayı gerçekten hak ediyor ki ülkemizdeki bazı büyükşehir olmuş illere nazaran çok iyi bir konumda :)

Cengiz Çubukcu
28.06.2008, 15:04
Trabzon bozulmasın ama büyükşehir olsun tabi ki...memleketimin birçok şehri büyükşehirlere sunulan avantajlardan yararlanırken Trabzonum bunlardan niye mahrum kalsın...

sümela61
28.06.2008, 15:05
ben doğallığın bozulmamasından yanayım... benimkisi enine boyuna araştırıp sonucunda varılmış bir fikir değil... sadece duygusal yani... Trabzon'umun kimyası bozulmasın...

ancak tabii ki globalleşen dünyada bu yapının bozulmaması imkansız... büyükşehir olsak da, olmasak da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, bu kesin...

son olarak; Trabzon zaten benim gözümde dünyanın en büyük şehri... ;)

Egemen
28.06.2008, 15:11
GEÇİCİ MADDE 2.- Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte; büyükşehir belediye sınırları, İstanbul ve Kocaeli ilinde, il mülkî sınırıdır. Diğer büyükşehir belediyelerinde, mevcut valilik binası merkez kabul edilmek ve il mülkî sınırları içinde kalmak şartıyla, nüfusu birmilyona kadar olan büyükşehirlerde yarıçapı yirmi kilometre, nüfusu birmilyondan ikimilyona kadar olan büyükşehirlerde yarıçapı otuz kilometre, nüfusu ikimilyondan fazla olan büyükşehirlerde yarıçapı elli kilometre olan dairenin sınırı büyükşehir belediyesinin sınırını oluşturur.

beni düşündüren mesele bu..

izmirde de bu sorun oldu.. ve tartışılıyor hala.. çevre ilçelere de hizmet götürmek durumunda kaldı BŞBsi yarıçap muhabbeti yüzünden..

5216 sayılı BŞB kanunu (http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5216.html)

kanunu bi inceleyin isterseniz :)

Berk
28.06.2008, 15:12
Bozulmuş zaten bozulacağı kadar..

ÜNAL
28.06.2008, 15:24
Bence doğallığı ile kalsın fakat standartların artırılması gerek.;)

Harun-61
28.06.2008, 15:24
cahilligime bagislayin, Büyük Sehir olabilmek icin 1 Milyon kisinin o il'de ikamet etmesimi gerekiyor ???

?

Egemen Yılmaz
28.06.2008, 16:27
cahilligime bagislayin, Büyük Sehir olabilmek icin 1 Milyon kisinin o il'de ikamet etmesimi gerekiyor ???

?

merkez ilçenin nüfusunu kastediyorsanız, hayır. en azından sınır 1 milyon değil.

macka61
28.06.2008, 16:52
merkezde 700 bin kişinin yaşaması lazım

Emirhan Makul
28.06.2008, 16:59
10 sene sonra trabzon daha çok başkaları tarafından gidilmek istenilen bir şehir olacak turizime açılacak özellikle sahil yolu forum trabzon ve yeni yapılacak stad şehre haraket ve ferahlık getirecek birde şehir düzenlemesi düzenli yerli yerinde olsun çarpık olmasın trafiğe daha çok çözüm bulunsun çok güzel olur

OYılmaz
28.06.2008, 17:00
Yanlış anlamayın ama sürekli göç veren il nasıl büyük şehir olabilir ? arazi şartları , iş hayatı , ekonomik etkinlikler ortada... malesef talihsiz kaderimiz

safakkocbıyık
28.06.2008, 17:58
bu şartlar altında büyük şehir olması komik olur ama şartlar düzeltielbilirse nufüs ta yeterliyse elbette olmalıdır. ama nufüs miktarına bakılırsa şimdilik gerekli olmadığı apacık ortada. öncelikle halledilmesi gereken sorun ulaşım :):)

Ahmet Faruk
28.06.2008, 20:56
Ne büyük şehiri, bizim olsun :D

Bana kalırsa büyük şehir olması, Trabzon açısından faydalı olacaktır.

Gökhan Cebecioğlu
28.06.2008, 21:10
Trabzon'lu değilim ama gitmişliğim vardır
Trabzon'un büyük şehir olabilmes için bence Akçaabat'la birleşmesi lazım alan olarak çok dar ve sosyal alan konusunda biraz zayıf bir şehir öncelikle bu sıkıntıları çözmesi lazım

Özkan
28.06.2008, 21:12
Diyarbakır, Erzurum ve Şanlıurfa da büyükşehir statüsünde ama işsizlik almış başını gidiyor. ;)

Eğer ekonomik büyüme dışarıdan göçü getirecekse ben bunu istemem, memleketim olan Amasya için de istemem. Göç alan şehirlerin durumu ortada.

seyyah61
28.06.2008, 21:37
Trabzon göc alan bir sehir haline gelebilir mi? Hic zannetmiyorum, ama yillardan beri süregelen ihmalkarligi giderecekse, büyük sehir olsun Trabzon. 10. yil marsinda tekerleme gibi söylüyoruz , demir aglarla ördük yurdu diye, ama Trabzon'a henüz en ufak bir yatirim dahi görmedik Cumhuriyet'in kuruldugundan beri, aci ama gercek. Üstüne üstlük bir de sahil yolu yaparak güzelim denizimizi de ayirdilar bizden. Dogu Karadeniz'den o kadar Cumhurbaskani, Basbakan ve Bakan cikmasina ragmen, Güneydoguya yapilan yatirminin 10'da biri Samsun'dan öteye Karadeniz'in hic bir sehrine yapilmadi. Yazik gercekten. Milletimizin sabrina ve vatan sevgisine güveniyorlar.

Alibeyoglu
28.06.2008, 22:09
Trabzonumuzun büyümesini gelismesini her trabzonlu ister Trabzonumuzun büyük sehir olmasi gerekdigine inaniyorum ama daha önceden trabzonumuza sanayiyi getirmemiz gerekiyor sanayide is gücünü beraberinde getirir
Karadeniz deyince akla ilk olarak gelen trabzonumuzda su ana kadar büyük is yerlerinin is olanaklarinin olmamasi gercekden cok üzücü trabzon gibi bir sehirde 500 kisiden fazla insanin calisdigi bi fabrikanin olmamasi cok üzücü birsey sanayiyi üretim gücünü trabzonumuza cektigimiz an trabzonumuz hic süphesiz büyük sehir olur bununla birlikde trabzonsporumuza katkisida hic düsünülemeyecek sekilde büyük olur. onun icin en kisa zamanda üretimi sanayiyi fabrikalari trabzonumuza cekmenin yollarini bulmaliyiz

TheDayAfter61
28.06.2008, 22:16
Trabzon göc alan bir sehir haline gelebilir mi? Hic zannetmiyorum, ama yillardan beri süregelen ihmalkarligi giderecekse, büyük sehir olsun Trabzon. 10. yil marsinda tekerleme gibi söylüyoruz , demir aglarla ördük yurdu diye, ama Trabzon'a henüz en ufak bir yatirim dahi görmedik Cumhuriyet'in kuruldugundan beri, aci ama gercek. Üstüne üstlük bir de sahil yolu yaparak güzelim denizimizi de ayirdilar bizden. Dogu Karadeniz'den o kadar Cumhurbaskani, Basbakan ve Bakan cikmasina ragmen, Güneydoguya yapilan yatirminin 10'da biri Samsun'dan öteye Karadeniz'in hic bir sehrine yapilmadi. Yazik gercekten. Milletimizin sabrina ve vatan sevgisine güveniyorlar.

katılmamak elde değil:alkış:

Nytre
29.06.2008, 07:17
Trabzon Buyuk sehir olursa akcaabati yomrayi ve guneyde kalan bir kac beldeyi icine alacak ve toplam nufusunu ve alanini gostererek TRABZONun yeni merkez nufusu belli olacak diye biliyorum.

Trabzon`un tutanabilecegi tek endustri TURIZM`dir . Tarim findik onu biliyoruz ancak yatirimcilar TURIZMI dusunecekler ve buna yatirim yapacaklar.

mensure 61
29.06.2008, 22:56
Bence olması lazım :)

ApoCaN28
29.06.2008, 23:03
sadece Trabzonda işssiz kalmaması için bir 2 fabrika belki ama güzelliğinin bozulmaması taraftarıyım...

Gökhan ÖZDEMİR
02.07.2008, 13:03
olsa iyi olur

Burçak
02.07.2008, 19:41
Diyarbakır, Erzurum ve Şanlıurfa da büyükşehir statüsünde ama işsizlik almış başını gidiyor. ;)

Eğer ekonomik büyüme dışarıdan göçü getirecekse ben bunu istemem, memleketim olan Amasya için de istemem. Göç alan şehirlerin durumu ortada.
Erzurum.
yıllar önce ligde iken Erzuruma deplasmana gitmiştik. ayrılan tribün full doluydu.
bunun konu ile alakası yok tabi . ama Erzurum denince aklıma bi anı geliyo. Maça gittik bi gece orda kalmak zorunda kaldık. sabah erkenden otobüsle döneceğiz. gittik bi parka.
parkta bank ta Erzurum Büyükşehir belediyesi yazıyo. (ilk burda öğrenmiştim büyük şehir olduğunu)
anlatmak istediğim hala bu değil :)
bankın yanında da ufak bi tabela vardı. hani bahçelerde olurya. çiçekleri koparmayınız türden.
bankın yanındaki bu tabelada çiçek felan yazmıyodu.
Oturmak serbesttir yazıyordu :D

Mayls
02.07.2008, 19:43
Erzurum.
yıllar önce ligde iken Erzuruma deplasmana gitmiştik. ayrılan tribün full doluydu.
bunun konu ile alakası yok tabi . ama Erzurum denince aklıma bi anı geliyo. Maça gittik bi gece orda kalmak zorunda kaldık. sabah erkenden otobüsle döneceğiz. gittik bi parka.
parkta bank ta Erzurum Büyükşehir belediyesi yazıyo. (ilk burda öğrenmiştim büyük şehir olduğunu)
anlatmak istediğim hala bu değil :)
bankın yanında da ufak bi tabela vardı. hani bahçelerde olurya. çiçekleri koparmayınız türden.
bankın yanındaki bu tabelada çiçek felan yazmıyodu.
Oturmak serbesttir yazıyordu :D
:D:D:D Müthis :D:D:D

Gökhan ÖZDEMİR
02.07.2008, 20:47
erzurum diyarbakır şanlıurfa büyük şehirse eğer trabzonun ülke olması lazım :)

OKANIZM
03.07.2008, 22:44
büyük şehir olabilmek icin şehir merkezinde 10 kilometre kare alanda toplam 300 bin nüfüsun ve 3 ayrı belediyenin olması lazım.ayrıca 3 tanede organize sanayi bölgesi olması lazım.