PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Genel Menajerimiz Kim Olmalı?

Cafer Bulur
27.06.2008, 23:40
arkadaslar bildiginiz gibi necmi perekli nin istifasindan sonra bir genel menajer boslugu olusmustur.
bu boslugu dolduracak adayiniz kimdir?
veya su anki profesyonel sube menajerimiz bu boslugu doldurabilir mi?
yorumlarinizi alalim.

Ahmet Faruk
27.06.2008, 23:47
Bence profosyonel biri olmalı.
Gerekirse yabancı olmalı...

isaret parmagi
27.06.2008, 23:47
Süleyman Hurma ilk tercihim.

Cafer Bulur
27.06.2008, 23:49
Süleyman Hurma ilk tercihim.
ben de olumlu bakiyorum.olabilir.
kayserisporda cok güzel islere imza atiyor.
ama sanirim orada sözlesmesi oldugundan zor olabilir.

Kasım Hilal
28.06.2008, 00:01
Ben rakiplerimizin de (özellikle ezik olamayan rakiplerimizin) güçlenmesi gerektiğine inanıyorum. Kayseri'nin geleceği açısından Hurma'nın orada kalması lazım. Biz mümkün ise başka birini bulalım.
Kimi peki?
Onu bilmiyorum bakın..

Ahmet AYDIN-28
28.06.2008, 00:02
Başbakan olabilir.

ÖzGür Ayar
28.06.2008, 00:05
Sezon başında bir isim geçmişti adını tam hatırlamıyorum ama sanırım Anteptemiydi orayamı gitmişti bilmiyorum. O kişiyi çok istiyordum. Tam profesyonel yabancı dilleri falan. Hatta o kişinin ismi geçince bali isyan etmişti. Serdar bali gibiler uzak dursunda gerçek anlamda profesyonel kişiler gelsin.

Cafer Bulur
28.06.2008, 00:08
Sezon başında bir isim geçmişti adını tam hatırlamıyorum ama sanırım Anteptemiydi orayamı gitmişti bilmiyorum. O kişiyi çok istiyordum. Tam profesyonel yabancı dilleri falan. Hatta o kişinin ismi geçince bali isyan etmişti. Serdar bali gibiler uzak dursunda gerçek anlamda profesyonel kişiler gelsin.
sanirim hasan cetinkaya dan bahsediyorsun.
sanirim ersun yanal da onu istiyordu.ama nedense olmamisti.

OYılmaz
28.06.2008, 00:12
Cevat Kol olsun :D

Şaka bir yana Lemi çelik olabilir

Tahir
28.06.2008, 00:20
bu işi yapacak işi bilen biri olabilir can cobanoğlu veya hasan cetinkaya olabilir

Mayls
28.06.2008, 00:25
Profesyonel birisi olmali. Sirf eski futbolcumuz, öz evladimiz diye birisine verilmemeli bu görev.

tsmetu
28.06.2008, 00:26
Ben olacağım arkadaşlar siz kafanızı yomayın.

b_m_61
28.06.2008, 00:31
Profesyonel birisi olmali. Sirf eski futbolcumuz, öz evladimiz diye birisine verilmemeli bu görev.

Aynen katılıyorum.Benim kritelerim; profesyonellik, başarı ve tecrübe...

Şenol Altunsoy
28.06.2008, 00:36
Lemi Çelik

agahozlu
28.06.2008, 00:36
Milli takımdaki performansını göz önüne alarak tecrübesine ve yeteneğine güvenerek Can Çobanoğlu diyorum.

Samet Yildirim
28.06.2008, 00:41
Sinan Engin modeli mi ??
Necmi Perekli modeli mi ??

ilk önce ona karar verip ona göre hamle yapmak lazim

Halil Atalay
28.06.2008, 00:45
bence başbakan olsun hep bizim insanımız hemde yürekden trabzonsporlu ve bence hayat öğrentikleri futbolculara aktarsa yeter

Cafer Bulur
28.06.2008, 00:45
Sinan Engin modeli mi ??

bizim aradigimiz tabiiki sinan engin modelidir.
sadece ismi ile anilan bir menajere ihtiyacimiz yoktur.
ersun yanal la uyum icinde calisabilecek,profesyonel bir menajer ihtiyacimizdir.

Atalay
28.06.2008, 00:48
Can Cobanoğlunu begeniyor ve takımın menejeri olarak görmek istiyorum açıkcası...

İnşallah olur Profesyonelleşme için iyi bir adım olur...

Sevgiler..

Fatih Yücel
28.06.2008, 00:50
can çobanoğlu diyorum...

Cafer Bulur
28.06.2008, 00:53
bmn yöneticileri bu konuda bir anket yaparsa fena olmaz diye düsünüyorum.
taraftarin genel görüsünün bilinmesinde fayda vardir .

Serdar A
28.06.2008, 00:53
Sinan Engin modeli mi ??

Seçme şansım varsa Frank Arnesen modeli istiyorum :)

Kasım Hilal
28.06.2008, 01:08
Sinan Engin modeli mi ??

Şimdi bu giyotin ile mi öldürülmek istersin yoksa zehilenerek mi (asılarak, kurşuna dizilerek, boğularak.. örnekler çoğaltılabilir.)..
Ben iki modeli de istemiyorum.

Terzioğlu
28.06.2008, 01:16
Ersun hoca'nin secip isteyecegi bir isim olsun. Can Cobanoglu ve Hasan Cetinkaya ile daha önce calismisti ve büyük ihtimal tekrar calismak ister. Bu ikisinden biri olsa iyi olur.

Selami Gürpınar
28.06.2008, 01:16
LEMİ ÇELİK bu görevi ondan ii kimse yapamaz başbakan ne can çobanoğlu nede başka biri adam ingiltereye gitmiş kendini geliştirmiş ve trabzonspor hakkında çok biligili biri trabzonlu yeni transferimiz cale yide bize öneren başbakan lemi ydi geçen sene fabiano eller i bize öneren başbakan lemiydi oynadı oynamadı ziya doğanın yüzünde adam şu an ispanyanın en ii kulüplerinden birinde as oynuoo bu adam futbolcudan çok ii anlıo kendini geliştirmiş yabancı dili olan bi adam ve kendi öz değerlerimizden olan bi adam LEMİ ÇELİKTEN iisini hayatta bulamayız ...

Semih Kırsüleymanoğlu
28.06.2008, 01:17
Sinan Engin modeli mi ??

ortasi olsun ya:)

Selami Gürpınar
28.06.2008, 01:18
Lemİ Çelİk

Kaya
28.06.2008, 01:21
Serdar Bali ve Lemi Çelik'in yapabileceği bir görev değil bu.

Selami Gürpınar
28.06.2008, 01:23
Trabzonspor efsane kadrosundan değildi. Efsane kadronun misyonunu tamamlamasından sonra, Trabzonspor altyapısından A takıma çıkanlardan biriydi. Herkes onu sağbek ve 2 numara olarak hatırlasa da, aslında o ofansif orta alan oyuncusuydu. Akılda başbakanlığı kalsa da, bize göre döneminin devamlılığı en yüksek oyuncularından biriydi.

Lemi Çelik’ten bahsediyoruz. Trabzonspor formasının hakkını vererek oynayan ve zamanı geldiğinde de, futbolu bırakmasını bilen Lemi Çelik, bugünlerde Trabzonspor için futbolcu arayışında. Geçmişte mesela benim aklıma gelen Fabiano Eller’i o getirmişti. Biz beğensek de beğenmesek de Eller La Liga’nın en köklü kulüplerinden birinde oynuyor. En son Hırvat Cale’yi de onun izleyip beğendiğini biliyorum.

Lemi hoca, geçmişte teknik direktörlük denemelerinde bulundu ama her şey istediği gibi gitmedi. Oysa Trabzonspor için yaptığı seçimlerde doğru yolda. Futbolu bıraktıktan sonra İngiltere’de futbol ve dil üzerine kendini geliştirmeye giden, daha doğru bir ifadeyle, parasına ve zamanına kıyarak, bu atılımı yapan Lemi hoca neden Trabzonspor ile yan yana gelince homurdanmalar oluyor?

Hani, hala futbol oynuyor ve gol kaçırıyor desek, değil. Başka bir şey var bunda. Hem Trabzonspor’un kaç eski oyuncusu kendini geliştirme adına yurt dışına açılmayı akletti? Umarım ve dilerim ki, Trabzonspor kamuoyu, hazır bir eski evladından faydalanır. Lemi Çelik, Trabzonlu olmasa, yabancı biri olsaydı ve bu konularda uzman olsa, baş tacı edilirdi. Trabzonlu ve Trabzonsporlu olmak suçsa onun için, bunu suç sayanlara sormak lazım. Neden?

Hep ne diyoruz? Camiamız dağınık, camiamız kendi içinde iç barışı sağlasın. Camiamız güçlerini birleştirsin. Daha en basit konuda bile anlaşamıyoruz. Lemi Çelik değil de, başka bir eski değerimiz kendini yetiştirmişse ve Trabzonspor’a faydalı olacağını düşünüyorsa, ona bu şansı vermeliyiz. Kimlere hangi şansı vermedik ki? Sonunda onlar gitti, Trabzonspor yine bize kaldı.

Benim, Lemi Çelik’in futbol bilgisine, görgüsüne, birikimine inanmam çok önemli değil. Trabzonspor’un kurulları (teknik-idari) ona inanmalı. En azından dinlemeli. Lemi Çelik’in, bu saatten sonra tekstil işine girecek hali yok. 30 senesi futbolla geçmiş bu adamı Trabzonspor değerlendirmezse kim değerlendirir? Umarım sadece Trabzonspor değerlendirir.

KAYNAK:SPOR61.NET YAZAN:ABDÜLKADİR BIYIK okuyun başka bişe demiorum

TS-Tiryaki
28.06.2008, 01:31
Ahmet Agaoglu. Sonrada Baskanlik yapar.

Osman Erdoğan
28.06.2008, 01:32
serdar bali

kalavara
28.06.2008, 01:41
ya bi de şu açıdan bakmak lazım, lemi çelik neden olmasın?

FANATIK61
28.06.2008, 01:48
Lemi Celik ;)

Selami Gürpınar
28.06.2008, 01:50
Bencede Lemİ Çelİk

Selami Gürpınar
28.06.2008, 01:51
Lemİ Çelİk Enn İİ Aday İlk Sayfada BİŞe Yazdim Okuyun LÜtfen Adam Çok GÜzel KonuŞmuŞŞ

macka61
28.06.2008, 01:51
kim olursa olsun farketmez benim için

ismail tüfekçi
28.06.2008, 02:05
mümkünse süleyman hurma olmazsa başbakanımız var tabiki adam devlet bakanı cavitbeye gider yapmıştı bursada bizi cevikkuvvetle kaderimize terkeden necmi perekli olmasında

Öztürk Adem
28.06.2008, 02:18
Lemı Celık olmustur dah da tartısmay da gerek yok ve de bu gorevı basarıya da yerıne getırecek 1 ısım
yanın da bır de Serdar Balı varsa sorun yok

şahinler61
28.06.2008, 02:28
bazı arkadaşlar lemiyle dalga geçiyor ama şu ana kadar trabzonlu kimse onun gibi gidip eğitim almadı yurt dışında

@FLU
28.06.2008, 02:50
başbakan olsun

Onur Civelek61
28.06.2008, 03:03
en iyi Lemi Çelik yapar:)

DeAgLeMaNyAq
28.06.2008, 04:58
Ersun Yanal geldiğinden beri ısrarla Can Çobanoğlu'nu istiyorum ama yönetimden böyle bir teklif yok sanırım. Yoksa Denizlispor'a bile menajer olurken memleketi Trabzon'da niye menajerlik yapmasın. Can Çobanoğlu şu takıma gelse takım içerisindeki arkadaşlık ve enerji maksimum seviyeye ulaşır...

Travelair
28.06.2008, 09:22
1- Süleyman Hurma
2- Can Çobanoğlu
3- Hasan Çetinkaya
4- Lemi Çelik

Ama Sportif direktör olarak düşünülüyorsa, işin daha çok sportif yanına bakacaksa Zinedine Zidane'ı istiyorum. Kulüp imajı ve prestiji açısından çok yararı olur. Her istediğimizi futbolcuyu da alırız. Eğer Kırıkkale'de bir köye firma davetlisi olarak gelip miniklerle top oynuyorsa bize de gelir. Faydası muazzam olur

Hotaman
28.06.2008, 09:28
Lemi Çelik

Hatta oldu diye biliyorum...

LazAnisT
28.06.2008, 09:34
Hasan Çetinkaya
Hacettepe Üniversitesi Fransızca tercümanlık ve mütercimlik bölümü mezunu.Gençlerbirliğinin yabancı futbolcu başarısı tamamen bu adam ve ekibinin başarısı.Fifa menejeri yanılmıyorsam 3 yaBabcı dil biliyor.

Ersun Yanal ilk geldiğinde almak istediği ilk kişiydi ama yerel basın neredeyse tüm şehri ayağa kaldırdı ve iş olmamıştı.Menejer olarak biri alınacacaksa bu adam olmalı.Profosyenel anlamda güzel bir adım daha atılmış olur.

Cengiz Çubukcu
28.06.2008, 09:40
İçimdeki his Lemi Çelik olacak ve kendini yine sevdirecek diyor....

Harun-61
28.06.2008, 09:51
Can Cobanoğlunu begeniyor ve takımın menejeri olarak görmek istiyorum açıkcası...

İnşallah olur Profesyonelleşme için iyi bir adım olur...

Sevgiler..

+1967 :alkış:

ccd6167
28.06.2008, 11:38
hasan cetinkayayi cok basarili birisi gercekten bize gelirse cok ii olur.
can cobanoglu tam bir pro adam gibi de adam
lemi de saglam adam kendini gelisterebilecek kapasitesi olan birisi..
ama tonyi bize getiren yoneticide olabilir..

machi_61
28.06.2008, 11:39
Lemi Çelik olsun Özer Hurmacı bize gelsin :D

afsbahar
28.06.2008, 11:46
Adı geçen dört isim bence en uygun olanlarıdır. İlk üç ismin olması zor gibi, Lemi Çelik kendini geliştirmiş ve geliştirmeye açık bir spor adamı olduğu için olabilir.

poetricus
28.06.2008, 12:24
Adama iş değil de işe hakkını verecek adam bulma felsefesiyle layık olan, üstesinden gelen nitelikli ve becerikli biri olsun da kim olursa olsun.
Benim gönlümden de can Çobanoğlu geçiyor.
Hayırlısı...

Tolpaş61
28.06.2008, 12:52
can çobanoğlu bu iş için aranan kişi bence.

Ahmet Kuru
28.06.2008, 13:08
bir gazetede okumuştum...Trabzonspor un yeni menejeri Başbakan lakaplı Lemi Çelik diye...

Cafer Bulur
28.06.2008, 13:14
bir gazetede okumuştum...Trabzonspor un yeni menejeri Başbakan lakaplı Lemi Çelik diye...
bu haber yönetimce dogrulanmadi.
menajer konusunun yönetimce degerlendirilmedigi aciklandi.
önümüzdeki haftalar ve aylar icinde sanirim bir genel menajer yönetim tarafindan belirlenecektir.

Baggio
28.06.2008, 20:02
Ben Lemi Celik'den yana deyil'im. Adam kendisini cok ön planda tutuyor,ayni Serdar Bali gibi. Ben Abdullah ercan,Ogün temiskanoglu veyahut Sota Arveladze'den yanayim.

Birtan Karaman
28.06.2008, 20:07
leeemmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
çeelliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik

Ali Can
28.06.2008, 20:11
Can Çobanoğlu Daha Güzel Gider Takımımıza

Can Çobanoğlu Kimdir?
1956 Sakarya doğumlu olan Can Çobanoğlu, 18 senelik spor yaşamında 40 kez Voleybol Milli Takımı'nda görev aldı. Milliyet Gazetesi'nde kısa süre spor yazarlığı yaptı. Küçük ve orta ölçekli ithalat ve ihracatçıları Türkiye İhracatçılar Derneği (TİDER) adı altında kurduğu dernek çatısı altında topladı ve derneğin kurucu başkanlığını yaptı. Genç yönetici ve işadamları derneği kurucularından ve yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Çobanoğlu, ihracat, turizm ve borsa şirketleri kurucusu ve yöneticisi olarak iş hayatına devam ederken, sporun içinde bulundu. 1996 yılında futbol federasyonu dış ilişkiler kurulu üyeliğinden başlayan süreçte sırasıyla: A Milli Takım İdari Yardımcılık, A Milli Takım Menajerliği ve Milli Takımlar Departman Sorumluluğu ve menajerliği görevlerinde bulundu. #content { ); }#content li { margin-left:25px; }

Selami Gürpınar
28.06.2008, 21:30
en iiyi LEMİ ÇELİK kendini ingilterede ve bir çok yerde geliştirmiş bir adam ve trabzonlu TRABZONSPOR lu bize en iiyi uyum sağlaycak ve bu işi en iyi yapacak adam olarak Lemi Çelik i görüyorumm ondan ii kimse yapamaz Can ÇOBANOĞLU da ii bir menajer olabilir geçen yönetim de istemişti ama neden olmadı bilmiorum ama ilk tercihim LEMİ ÇELİK tir bu işi ondan ii kimse yapamaz BAŞBAKAN tabi burda ersun hocanın da isteği önemlidir...

Burak_52
29.06.2008, 00:37
bence can çobanoğlu yıllardır profesyönelce yapıyo bu işi

gurcan_altan
29.06.2008, 15:22
Bence de Süleyman Hurma olmalı adam tuttuğunu koparıyor.. Hem koyu bir Trabzonspor lu

İskender YILMAZ
29.06.2008, 15:26
hmm.. kim olsun, kim olsun.. hayırlısı olsun valla..

en önemli kriter Trabzonspor'lu olsun.. profosyonelliğin yanında Trabzonspor taraftarı olsun.. o heyecanı yaşasın..

TSknbkTS
29.06.2008, 15:28
serdar bali olmasında...

Cafer KILIÇSOY
29.06.2008, 19:18
Lemi Çelik?

Serdar Bali?

Bunların olduğu yerde menejerlik kelimesini ağzıma almam, yorum yapmam!!!!

erkankoc
29.06.2008, 20:03
bencede profosyonel olmali..eski futbolcu olmamali

Osman Yavuz
29.06.2008, 20:34
Süleyman Hurma gibi etkili bir isim olmalı bence menajer.Sakın yanlış anlaşılmasın.Süleyman Hurma'yı istediğim falan yok ama şu an Türkiye'deki en etkili menajer bana göre o.Takımını çok iyi sahipleniyor.Konuşması düzgün ve en azından büyük bir tecrübeye sahip.Keşke onun gibi bir menajere sahip olsak.

Erdal
29.06.2008, 20:46
Lemi Çelik?

Serdar Bali?

Bunların olduğu yerde menejerlik kelimesini ağzıma almam, yorum yapmam!!!!

Daha önce kendilerine verilen hangi görevi yapamadılar bu iki isim Cafer..Tamam Lemi nin sağ kanadı müdafasında zaafları olmuştur. Serdar Bali Trabzonspor un en zor döneminde ( 2000 devrimi dedikleri) futbol şubesini aldı. Lemi nin transferde ciddi bir hatasımı oldu? Nedir kendimize kendi adamlarımıza bu önyargı

Erdinho_61
29.06.2008, 21:03
Kesin Lemi Celik olmali.

Szymkowiak
Eller
Cale
bunlarin hepsini Lemi önerdi.
Türkce, Ingilizce, Almanca ve azicik Fransizca biliyor. Futboldan cok iyi anliyor hem Özer Hurmaci garanti bizde olur seneye :D

Cafer KILIÇSOY
29.06.2008, 21:57
Daha önce kendilerine verilen hangi görevi yapamadılar bu iki isim Cafer..Tamam Lemi nin sağ kanadı müdafasında zaafları olmuştur. Serdar Bali Trabzonspor un en zor döneminde ( 2000 devrimi dedikleri) futbol şubesini aldı. Lemi nin transferde ciddi bir hatasımı oldu? Nedir kendimize kendi adamlarımıza bu önyargı
Önyargımız kendi adamlarımıza değil abi.:) İşini yapacak olanın başımızın üstünde yeri vardır. Bu futbolcuda da böyle yöneticide de böyledir.

Genel Menejerlikten bahsediyoruz. Bu görev transferde hata yapmamakla alakalı değil. Temsil edebilme gücün olmalı. Trabzonsporu taşıyabilme yeteneğin olmalı vs. Bizim burada Lemi'yi kötülemek aşağılamak gibi bir düşüncemiz yok. Sadece Genel Menejerlik için uygun görmüyorum kendisini. Yıllardır bu işi yapan ve Türkiye'de menejerlik denince akla gelen isimlerden olan Can Çobanoğlu, Süleyman Hurma (ki birinin Milli Takımda diğerinin ise Kayseri'de yaptıkları ortadadır) gibi isimlerle çalışma olanağımız varken neden Lemi.

Serdar Bali'yi o dönemde bende çok iyi hatırlarım abi. Sağa sola bilincsizle laf yetiştirdiğinide;) Ki ayrıca Serdar Bali şu anda Trabzonsporun üstünde dolaşan bir karabulutdur. Serdar Bali'ye bu görevi vermekle kedinin boynuna ciğeri asmak arasında fark yoktur. Biliriz zatı muhteremin ne amaca hizmet ettiğini!!! Umut ediyorum ki bunu yönetimdeki insanlarda biliyordur.

Sevgiyle Kal

Adil ÖZGÜR
29.06.2008, 22:06
Szymkowiak olsun, çok manalı olur, kabul eder herhalde. Kesinlikle Szymkowiak

legendUFUK
30.06.2008, 14:06
Bence Ünal Karaman olmalı...
futbolculara ondan iyi bi ABİ bulunamaz...+++yönetim tarafından da cok sevilen bi sima ..
SEVGİ ve OTORİTEyi müthiş dengeleyecek bi isim...

Hersey; yabancı dil,diploma vs değil...bazen AMATÖR RUH bu saydığımız vasıfları bastırabilir...

legendUFUK
30.06.2008, 14:08
Szymkowiak olsun, çok manalı olur, kabul eder herhalde. Kesinlikle Szymkowiak

Szymkowiak'ı menejer yaparlar mı bilmem ama sana bi yönden katılıyorum...

Szymkowiak, antremnan bitince, diğer futbolcular dinlenmeye cekilirken o t. direktörün yanına gidip FİKİR ALISVERİSİ yapıyomus...
Aslan yatttığı yerden belli olurmuş ;);)

Kasım Hilal
30.06.2008, 14:34
Bence Ünal Karaman olmalı...
futbolculara ondan iyi bi ABİ bulunamaz...+++yönetim tarafından da cok sevilen bi sima ..
SEVGİ ve OTORİTEyi müthiş dengeleyecek bi isim...

Hersey; yabancı dil,diploma vs değil...bazen AMATÖR RUH bu saydığımız vasıfları bastırabilir...

İyi de Ünal Karaman menajer değil, teknik direktör. Hem her şey amatör ruh ile de olmaz.. Menajerin dil bilmesi çok önemli.l

legendUFUK
30.06.2008, 15:38
İyi de Ünal Karaman menajer değil, teknik direktör. Hem her şey amatör ruh ile de olmaz.. Menajerin dil bilmesi çok önemli.l

Ünal2ın t. direktör olduğunu biliyorum. daaaaa T. direktörden menejer olunmaz diye bi kanun mu var onu anlamadım.Buna bircokkkkkkk örnek var....
sinan Engin de T. direktörlük yapmıs biridir,senin mantığına göre o da menejer olamamalı:D

buarada (dil olsa tabi ki SÜPER ama bence dil olmazsa olmaz bişey değil...

basbakanımız bile dil bilmiyo :D ama tercümanla her işini halledebiliyor ;)

brutalize
30.06.2008, 16:03
Can cobanoglu olmalı ersun hocayla daha once calıstı ve cok tecrubeli bir profosynl

Oruç
30.06.2008, 16:06
Önce Genel Menajer ne yapar/ne yapmalı/ne yapmamalı onu belirlemek lazım. İsim bulma daha sonraki mevzuu

Egemen
30.06.2008, 16:12
Ünal2ın t. direktör olduğunu biliyorum. daaaaa T. direktörden menejer olunmaz diye bi kanun mu var onu anlamadım.Buna bircokkkkkkk örnek var....
sinan Engin de T. direktörlük yapmıs biridir,senin mantığına göre o da menejer olamamalı:D

buarada (dil olsa tabi ki SÜPER ama bence dil olmazsa olmaz bişey değil...

basbakanımız bile dil bilmiyo :D ama tercümanla her işini halledebiliyor ;)

bir çok örnek var diyosun gidip en menejer olmaması gerekeni örnek gösteriyorsun :)

deseler ki menejeriniz nasıl olmasın.. sinan engin gibi olmasın derim :)

ünalın menejer olması da ayrı bir garip :)

Ayhan Çolak
30.06.2008, 16:15

Can Çobanoğlu Kimdir?
1956 Sakarya doğumlu olan Can Çobanoğlu, 18 senelik spor yaşamında 40 kez Voleybol Milli Takımı'nda görev aldı. Milliyet Gazetesi'nde kısa süre spor yazarlığı yaptı. Küçük ve orta ölçekli ithalat ve ihracatçıları Türkiye İhracatçılar Derneği (TİDER) adı altında kurduğu dernek çatısı altında topladı ve derneğin kurucu başkanlığını yaptı. Genç yönetici ve işadamları derneği kurucularından ve yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Çobanoğlu, ihracat, turizm ve borsa şirketleri kurucusu ve yöneticisi olarak iş hayatına devam ederken, sporun içinde bulundu. 1996 yılında futbol federasyonu dış ilişkiler kurulu üyeliğinden başlayan süreçte sırasıyla: A Milli Takım İdari Yardımcılık, A Milli Takım Menajerliği ve Milli Takımlar Departman Sorumluluğu ve menajerliği görevlerinde bulundu. #content { ); }#content li { margin-left:25px; }
kesinlikle can çobanoğlu olmalı..

poetricus
30.06.2008, 16:15
Ersun Hoca'yı kovup yerine Giray Bulak'ı getirmenin daha masrafsız yolları var. Onun için Serdar Bali'yi genel menajer yapmaya gerek yok.

Lemi'ye ihtiyatla ama daha müspet yaklaşıyorum.

Cale'yi önermiş olması şu an için müspet referans değil. Bu futbolcu iddia ettiği gibi iyi çıkarsa o zaman hanesine bir artı eklemiş olur.
Eller'i o mu buldu tartışılır. Onun içinde yer aldığı ekip buldu. Yine de aslan payını Lemi'ye vermeye hazırım.
Szymkowiak konusu tam bir komedi.
28 yaşında bir adam. Polonya milli takımının değişmezi ve bu adamı Lemi keşfetti diye Trabzon'daki bazı gazetelerde boy boy yazılar yer aldı. Mizah köşesi olsa neyse, basbayağı spor sayfasında.

Bir de Jefferson de Galvao vardı Lemi'nin keşfettikleri arasında. Hani şu yer ve top tutamayan ama oynatılmadığı için yıldız zannedilen kalecimiz.

Hadi hepsini Lemi'nin bulduğunu ve bütün bu oyuncuların iyi olduğunu varsayalım.
Yabancı dil bilgisi ve dünya futbolunu mümkün mertebe takip etmeye çalıştığını da artılar hanesine ekliyorum. Ah bir de Türkçesi çok iyi olsaydı...

Trabzonspor'a genel menajer olmak için bunlar yeterli midir?
Asıl sormamız gereken soru bu bence.

Oruç
30.06.2008, 16:17
Lemi ismi geçince aklıma Poetricus hocamın da değindiği gibi Jefferson geliyo:D Lemi kalsın bence:)

Ö.Hamsi
30.06.2008, 18:36
can çobanoğlu

TSezgin61
30.06.2008, 18:38
can cobanoglu bu isi bilenle calismamiz lazim...

ÖmerFarukYılmaz
30.06.2008, 18:52
Can Çobanoğlu:alkış:

tonyali_61
30.06.2008, 19:16
Can Cobanoğlu en azından tecrübeli...

Emirhan Makul
30.06.2008, 19:46
Can ÇobanOğlu olmazsa de şey olsun bilmem o işden anlat mı ama bizim yönetici varya iskender büyük o olsun.

Cafer Bulur
30.07.2008, 23:32
gecen aksam samanyolunda izledikten sonra can cobanoglunun trabzonspor icin uygun bir menajer oldugunu düsünüyorum.
daha önce ersun yanal la calismis olmasi bizim ve kendisinin isini kolaylastirirdi.
menajerlik görevinin caner cuvalcioglu ile dolu oldugunu düsünmüyorum.
yönetimin bu konuda neden sessiz kaldigini da merak ediyorum dogrusu.
kurumsallasma adina genis yetkili bir genel menajere ihtiyacimiz var bence.
can cobanoglu uygun bir isim bence.

İlker Akçay
30.07.2008, 23:34
can çobanoğlu genel menajer,sinan enginde terliklerden sorumlu menajer olsun :D

Bartuğ13
30.07.2008, 23:46
can çobanoğlu bence de ilk sıradadır.ikinci kim derseniz yok bile belki de.
ama lemi de olabilir.

Travelair
31.07.2008, 00:08
Can Çobanoğlu Ciner medya grubunun kurumsal iletişim müdürü olmuş

Travelair
31.07.2008, 00:13
Zinedine Zidane diyorum. Büyük bir adım olur bizim için

Osman Yavuz
31.07.2008, 00:22
Bence genel menajere gerek yok şu anda.Tüm yetki Ersun Yanal'a verilsin yeter.

canafar61
31.07.2008, 03:22
bence yami yada lemi olmalı kulübü iyi bilen kişiler

a.fındıkoğlu
31.07.2008, 03:23
Bence genel menajere gerek yok şu anda.Tüm yetki Ersun Yanal'a verilsin yeter.

bence de tüm yetki ersun yanal'a verilmeli..

canafar61
31.07.2008, 03:26
ünal da olabilir ama bence en iyisi hami olur

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 03:29
eger ki ersun yanal'a yuk olmuyorsa ersun yanal olsa daha iyi olur.. fakat olmzsa hami iyi tercih olur bencede..

canafar61
31.07.2008, 03:33
bence ersun hoca ikisini birden kaldıramaz

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 03:45
bu piyasayı cok iyi bilen bir kisi gelmeli bu isin basına.. ve sürekli genc transferleri olmalı.. sadece paftan futbolcu beklemek birasscık colde yagmur aramak gibi olur..

canafar61
31.07.2008, 03:47
bizde hami yapılan yanlış belli bari adamı önmeli görevlere getirerek bir nevi vefa borcu ödenmeli

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 03:53
haminin gidisini hala hatırlıyorum samet aybaba cekememezlik yuznden adamı yolladı ya yok boyle bir durum ve yonetim hic birsey demedi.. simdide ewladımız die 3 senedir canımıza okuyan adamı yollamıyorlar.. bu arada parlak bi fikir geldi aklıma hasan ve hüseyini genel menejerlige getirsinler hic degilse macta zarar vermezler bize hehehehe =)

canafar61
31.07.2008, 03:58
ahhh ahhh hamiye yapılan vefasızlık değilde neydi adam ne yapmadı ki bu kulube evet burda hami oldu ama insan kendi evladına bu kadar zulüm yapmaz:confused::confused:

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 04:02
yapıyormus demek ki.. adamın ahını aldık walla..

canafar61
31.07.2008, 04:04
ah ki ne ah adam hala konuşurken trabzonsporu bi başka moda geçiyor yazık hemde çok yazık:confused:

Cemil Çiçekli
31.07.2008, 04:14
jubile macı yapılmalı hemde acilen.. olimpiyat stadında ki mac eer ki schalke müsaitse onlarla yapılmalı ve jubile iside orada gorulmeli.. sadri baba vefalı adam bunuda halledecektir inş.

Cafer Bulur
27.09.2008, 17:05
Sanirim bu konu yeniden gündeme gelmeli.
Bu is sadece caner cuvalcioglu ile olmayacak.
Yaklasan transfer dönemi öncesi bir genel menajer ihtiyacimizin acik ve net oldugunu düsünüyorum.
Bu görev icinde en uygun aday can cobanoglu dur bence.

futbalski60
27.09.2008, 17:10
Sanirim bu konu yeniden gündeme gelmeli.
Bu is sadece caner cuvalcioglu ile olmayacak.
Yaklasan transfer dönemi öncesi bir genel menajer ihtiyacimizin acik ve net oldugunu düsünüyorum.
Bu görev icinde en uygun aday can cobanoglu dur bence.

Aynı şeyleri düşünüyoruz.Oyunculara bir anlamda rehber olacak bir menajer şart.Caner Çuvalcıoğlu yıllardır bu külüpte nasıl birisi olduğuna dair hiç bir fikrim yok.

Can Çobanoğlu bu işi becerebilecek kapasitededir.

hodlu
27.09.2008, 17:11
Daha öncede yazmıştım tartışmasız Serdar BALİ...

Travelair
27.09.2008, 17:12
Zinedine Zidane. Çok yararı olur

Cafer Bulur
27.09.2008, 17:13
Aynı şeyleri düşünüyoruz.Oyunculara bir anlamda rehber olacak bir menajer şart.Caner Çuvalcıoğlu yıllardır bu külüpte nasıl birisi olduğuna dair hiç bir fikrim yok.

Can Çobanoğlu bu işi becerebilecek kapasitededir.
Biraz da senin sadri sener basliginda oyuncu-yönetim arasindaki köprü görevini yapacak birisi yoktu yakinmalarin üzerine basligi tekrar gündeme getirmeyi uygun buldum.:)

Muhammed
27.09.2008, 17:14
Zinedine Zidane. Çok yararı olur

Zinedine zidane böyle birşey yapmak istese gidebileceği bizden cok daha büyük kulüpler vardır.

Erdal
27.09.2008, 17:15
Cafer e katılıyorum. Yeni bir manajere ihtiyacımız olduçu çok net. Önce kim olmalıdan değil mevcut arkadaşın gimesi gerektiğinin vurguluyorum. Kim olmalı konusuna gelince Tuncay Bender in boş vakti varsa....

Cafer Bulur
27.09.2008, 17:16
Daha öncede yazmıştım tartışmasız Serdar BALİ...
Anlasildi.
Takimda bir ersun yanal-serdar bali gerginligi eksikti.

Gökhan Öz
27.09.2008, 17:17
Tuncay Bender kim?

Lemi bu işi yapamazmı acaba...

Erdal
27.09.2008, 17:17
Gerçi zamanının büyük kısmı yurt dışında geçiyormuş ve bu görev onun için fuzuli gibi görünsede o işi çok iyi yapacağından eminim...

Erdal
27.09.2008, 17:19
Tuncay Bender kim?

Lemi bu işi yapamazmı acaba...

Tuncay Bender eski yöneticilerimizden. Yurt dışında yaşar diye biliyorum. Ama futbol camiasında herkesle hem içiçe hem de samimidir. saygı duyulur. Sevdirir kendini...Lemi ye gelince, Lemi bencede yapar ama şimdilik erken.Yeriz Lermi yi....

alper*
27.09.2008, 17:19
can çobanoğlu.

Travelair
27.09.2008, 17:23
Zinedine zidane böyle birşey yapmak istese gidebileceği bizden cok daha büyük kulüpler vardır.

Türkiye'de köylere, çocuk tunuvalarına gelen bize de gelir. Çok büyük kulüpler sıfırdan o noktayı emanet etmeyebilirler. Hem futbolcular, takım, hem kulüp hem de transfer konusunda büyük yararı olur bence. Davet ve samimiyet meselesi. Davet ettik de gelmedi mi?

Erdal
27.09.2008, 17:24
hocanın istediği biri vardı? o olabilir. Ama şimdi yine özevlatçı damgası yemeyi göze alarak manajerin bizim camiadan olması gerektiği fikrimi söyleyeyi içini sonra doldurmak kaydıyla....Avrupada köklü kulüplerde öyle demişti geçene bir arkadaş...Bakmak lazım öylemi gerçekten...

Gökhan Öz
27.09.2008, 17:27
Sinan Engin mesela çok söz geçiren biri ne derse futbolcu onu yapıyo ama adam biraz abartıp yönetime ve teknik heyete karışıyo bunları yapmasa gerçekten büyük menejer olur.Ayrıca Kayserideki Süleyman Hurma'yı çok beğeniyorum eskiden bizde bir şey yapmadı ama Kayseriye çok yararı oldu.

Cafer Bulur
27.09.2008, 17:30
hocanın istediği biri vardı? o olabilir. Ama şimdi yine özevlatçı damgası yemeyi göze alarak manajerin bizim camiadan olması gerektiği fikrimi söyleyeyi içini sonra doldurmak kaydıyla....Avrupada köklü kulüplerde öyle demişti geçene bir arkadaş...Bakmak lazım öylemi gerçekten...
Bircok kulüpte eski futbolculari yapiyor.söyle ki;
Barcelona-beguiristain
Real madrid-mijatovic
schalke-andreas müller
werder bremen-klaus allofs
Bayern münih-uli hoeness
Bu demek degildirki mutlaka eski oyuncumuz yapmali.
Ben Trabzonspor camiasinda degerlerimizin cok cabuk yipratildigini düsünüyorum.
Bunun icin isi bilen,profesyonel bir menajerin bize daha faydali olacagini düsünüyorum.

Bayundur Han
27.09.2008, 17:30
Lemi 'Basbakan' Celik

Erdal
27.09.2008, 17:34
Sağol cafer içi dolmuş oldu. Lemi ingilizce biliyor. Futbolcu tanıdığına da kani olduk. Olabilir. İskender Gönen olabilir mesela...

futbalski60
27.09.2008, 17:36

Can Çobanoğlu Kimdir?

Şuanda çalışıyo mu acaba?

Mustafa Önder
27.09.2008, 17:37
Farabi olsun.:D

Erdal
27.09.2008, 17:38
Farabi olsun.:D
Farabi izleme komitesinde olacak :)))

reisoğlu61
27.09.2008, 18:47
Cosmos Engin

Ali Tunahan Güllü
27.09.2008, 19:00
kim olursa olsunda iyi biri olsun...

erkankoc
27.09.2008, 19:45
en az 2 yabanci dili olmali menegerin...siradan bi adam olmiyacak..yada eski futbolcu diye meneger olmiyacak...

Adil ÖZGÜR
28.09.2008, 03:42
Konu üzerinde fazla bilgim yok, ancak BMN Kocaeli İftar Yemeğinde bu durumu ele alıp değerlendirelim dedik. Sonerin bulunduğu masaya konuyu yatırdık, ben kem küm ettim, yanımdaki benden biraz daha mantıklı şeyler söyledi, ancak Efsane Soner'in düşüncesi ile NEŞTERİ aldık, diğer adaylarlar es gecildi, zira olması gerekenin özelliklerine göre bu işe en yatkın isim, en beceriklisi, en verimlisi, en uyumlusu, en iyi yabancı dil bileni, en iyi temsil edecek olan, En iyi anlayan özellikler BAŞBAKAN LEMİ'de toplanıyor. Bende tastik ettim.

BAŞBAKAN LEMİ. BAŞBAKAN LEMİ.