PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derin Trabzonspor (Kitabı Edinmek İçin Gerekli Bilgiler syf. 1'de)

FANATIK61
23.06.2008, 13:58
Ocak'tan ''Derin Trabzonspor''

Gazeteci Cevat Ocak, ''Derin Trabzonspor'' adlı kitap yazdı.
Ocak, kitabında daha çok Trabzonspor genel kurullarıyla ilgili yaşanan gelişmelere yer verdiğini belirtti.

Trabzonspor'un kendine özgü bir derin Trabzonspor'u olduğunu savunan Ocak, ''Bunların kimler olduğunu öğrenmek için, Trabzonspor'un derinliklerine inmek, oralarda yoğrulmak gerekiyor. Kaç kişi olduklarını sorarsanız, bazen bir kişi, bazen de bin kişi olurlar. Onlar için Trabzonspor, bir ana, bir baba ve bir evlattan öte değildir. Trabzonspor'un çok özel bir yapıya sahip olduğunu en iyi onlar bilirler. Bu özel yapıyı korumak, kollamak ve hayata geçirmek, ana stratejileridir'' dedi.

Ocak, kitabı hazırlarken kendi tanık olduğu, bizzat olayları yaşayan birinci ve ikinci şahısların anlatımlarından, kitap, gazete, dergi ve broşürlerden elde edilen bilgilerle yola çıktığını kaydederek, ''Bu kitap, Trabzonspor'u kimlerin yönettiğini, kimlerin nasıl yönetemediğini ve kimlerin başkan olmasının önünün kesildiğini anlatmaktadır. Kitap, Trabzonspor efsanesini yaşayanlar için hatırlatma, yaşamayanlar içinde yaşatma bakımından bir klavuz olacaktır'' diye konuştu.

23.06.2008
Kaynak : AA

Konuyu acmamin sebebi:

Trabzonspor'u gercekten kimler yönetiyor ???

thehell61
23.06.2008, 14:05
alıp okuyacam ıns bulurum buralarda

okg_53
23.06.2008, 14:08
böyle bir oluşum olsa 23 sene de 20 kere şampiyon olurduk...

Muhammed
23.06.2008, 17:05
Bencede böyle bir oluşum olsaydı bu hallerde olmazdık.

Özgür MERCAN
23.06.2008, 17:06

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: haklısın valla

Adil ÖZGÜR
23.06.2008, 17:32
Trabzonsporun derinliğini bir kitapçık ile açıklayabildimi?
Zira Bordo Mavi olmadan önce varlığı olan, Cumhuriyetin kuruluşundan önceye kadar uzanan milatta, Bordo Mavi renklerin alınmasındaki gizemi yakalayabilmiş ise derinliği ölçmüştür.

Harun-61
23.06.2008, 17:48
Gazeteci Cevat Ocak, ''Derin Trabzonspor'' adlı kitap yazdı.

Cevat Kol.... :eek::confused::eek:

erannsimsekk
23.06.2008, 17:48
derin trabzonspor trabzonsporun canına od tıkamıştır
onu küçültmüş
şehre hapsetmiştir
ocak ın yazdığı kitap bu rezaletin kitabından öteye geçmez
derin trabzonspor a özlem duymak postal seviciliği gibi bişidir
asla kabul etmiyorum
uzak dursun trabzonspor dan

Erdal
23.06.2008, 17:51
derin trabzonspor trabzonsporun canına od tıkamıştır
onu küçültmüş
şehre hapsetmiştir
ocak ın yazdığı kitap bu rezaletin kitabından öteye geçmez
derin trabzonspor a özlem duymak postal seviciliği gibi bişidir
asla kabul etmiyorum
uzak dursun trabzonspor dan

:)) Bu dedikleriniz de tartışılır abi ....

Burçak
23.06.2008, 18:01
Cevat Kol.... :eek::confused::eek:

cevat kol değil
Cevat Ocak :)

Mayls
23.06.2008, 18:04
Heyecan verici :)

robinhood61
23.06.2008, 18:06
ben böyle şeylerin gereksiz olduğunu düşünüyorum. bence trabzonsporu büyütmek için neler yapılabilir adlı kitap çıksaydı daha anlamlı olurdu

Tayfun
24.06.2008, 16:40
ben böyle şeylerin gereksiz olduğunu düşünüyorum. bence trabzonsporu büyütmek için neler yapılabilir adlı kitap çıksaydı daha anlamlı olurdu
Aynen katılıyorum; Zaten bu kitabı alıp okuyacağımı da sanmıyorum kaç kişi alır okur o da tartışılır....

Külünkoğlu
24.06.2008, 16:54
Kitabın tek satırını dahi okumadan bu yorumları nasıl yapabiliyorsunuz hayret.

"e üstte yazarın kitabın ne olduğu ile ilgili yorumları var" diyeceksiniz.

evet böyle de bir yorumu da var. ''Bu kitap, Trabzonspor'u kimlerin yönettiğini, kimlerin nasıl yönetemediğini ve kimlerin başkan olmasının önünün kesildiğini anlatmaktadır. Kitap, Trabzonspor efsanesini yaşayanlar için hatırlatma, yaşamayanlar içinde yaşatma bakımından bir klavuz olacaktır''

Bence alınması okunması gereken bir kitap.

Ayrıca Trabzonsporla ilgili sokakta uçuşan bir gazete parçası bile gördüğümüzde alıp okumalıyız.

Tayfun
24.06.2008, 16:57
Kitabın tek satırını dahi okumadan bu yorumları nasıl yapabiliyorsunuz hayret.

"e üstte yazarın kitabın ne olduğu ile ilgili yorumları var" diyeceksiniz.

evet böyle de bir yorumu da var. ''Bu kitap, Trabzonspor'u kimlerin yönettiğini, kimlerin nasıl yönetemediğini ve kimlerin başkan olmasının önünün kesildiğini anlatmaktadır. Kitap, Trabzonspor efsanesini yaşayanlar için hatırlatma, yaşamayanlar içinde yaşatma bakımından bir klavuz olacaktır''

Bence alınması okunması gereken bir kitap.

Ayrıca Trabzonsporla ilgili sokakta uçuşan bir gazete parçası bile gördüğümüzde alıp okumalıyız.
Abi herşeyi iyi güzel açıklamışsında zaten Türk toplumu olarak kitap okumada (hangi kitap olursa olsun) 10 yılda bir kitap bitirebiliyoruz istatistiklerle kanıtlanmış :D

LazAnisT
24.06.2008, 16:59
ben böyle şeylerin gereksiz olduğunu düşünüyorum. bence trabzonsporu büyütmek için neler yapılabilir adlı kitap çıksaydı daha anlamlı olurduTrabzonsporu büyütmek için ilk şart bu problemlerden arınmaktır.Bunları yok etmeden Trabzonsporun büyümesine imkan yok..

Külünkoğlu
24.06.2008, 17:10
Abi herşeyi iyi güzel açıklamışsında zaten Türk toplumu olarak kitap okumada (hangi kitap olursa olsun) 10 yılda bir kitap bitirebiliyoruz istatistiklerle kanıtlanmış :D
Güzel kardeşim geçtim kitap okumayı iki satırlık yazıyı doğru okuyalım hiç olmazsa.
etmayın yav :)

Mustafa Yılmaz
24.06.2008, 17:21
Bu derin TRABZONSPOR denilen oluşum faydalı bir şey midir,yoksa zararlı bir şey midir acaba ?

Tangerine Dream
24.06.2008, 17:24
Cevat Ocak geçtiğimiz sezon adaşı Cevat Kol ile birlikte Pazartesi akşamları Kadırga tv'de program yapıyordu. Konuşmaları genelde eleştirisel yönde oluyordu, en çok da Ersun Yanal'ı eleştiriyordu. Şahsi kanım kendisinin "yerlinin yerlisi" görüşünü savunanlardan olduğudur. Yazdığı kitabı alıp okumadan hakkında yorum yazmak tabii ki doğru değil ama, hem kitabın ismini hem de yayınlanma zamanını doğru bulmadığımı belirtmek istedim. Geçmişte yaşanan bir takım olumsuzluklar olabilir, ancak şu an kendisine çok güvendiğimiz bir başkanımız ve yönetim kurulumuz var. Bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyemesek bile desteğimizi esirgemeyeceğimiz bir teknik direktörümüz ve her yönüyle bize umut veren genç bir futbolcu kadromuz var. Açıkçası yeni sezonu heyecanla beklerken artık geride kalan kötü anıların yeniden karşıma çıkmasını ya da çıkartılmasını istemiyorum. Sadece yeni sezona konsantre olup futbol dışı şeylerle fazla ilgilenmememiz gerektiğini söylemek istiyorum. Kaldı ki kitabın ismi de tam İstanbul medyasının iştahını kabartacak cinsten.

Mayls
24.06.2008, 17:31
Istatistigi bosver, sahsen ben hic basladigim bir kitabi bitirmedim :D

Kapak tasarimi ve konusu hosuma giden her kitabi alirim ama hic birini bitir(e)mem :) Ama sanirim bu kitabi (bulabilirsem) alip bitiririm.

Can basten
24.06.2008, 17:43
Cevat Ocak sözüne güvenilir bir gazetecidir, ilk fırsatta alıp okuyacağım kitabını...

Badaloğlu
24.06.2008, 17:45
Cevat Ocak geçtiğimiz sezon adaşı Cevat Kol ile birlikte Pazartesi akşamları Kadırga tv'de program yapıyordu. Konuşmaları genelde eleştirisel yönde oluyordu, en çok da Ersun Yanal'ı eleştiriyordu. Şahsi kanım kendisinin "yerlinin yerlisi" görüşünü savunanlardan olduğudur. Yazdığı kitabı alıp okumadan hakkında yorum yazmak tabii ki doğru değil ama, hem kitabın ismini hem de yayınlanma zamanını doğru bulmadığımı belirtmek istedim. Geçmişte yaşanan bir takım olumsuzluklar olabilir, ancak şu an kendisine çok güvendiğimiz bir başkanımız ve yönetim kurulumuz var. Bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyemesek bile desteğimizi esirgemeyeceğimiz bir teknik direktörümüz ve her yönüyle bize umut veren genç bir futbolcu kadromuz var. Açıkçası yeni sezonu heyecanla beklerken artık geride kalan kötü anıların yeniden karşıma çıkmasını ya da çıkartılmasını istemiyorum. Sadece yeni sezona konsantre olup futbol dışı şeylerle fazla ilgilenmememiz gerektiğini söylemek istiyorum. Kaldı ki kitabın ismi de tam İstanbul medyasının iştahını kabartacak cinsten.

Haklı olabilirsin belkide ama olaya şöyle bak... Nuri Albayrak döneminde yaşadıklarımız ve sonraki süreç... İşte Cevat Ocak, belkide bu süreci içine yaşayarak bu kitapta anlatmaya çalışmıştır.Takdir etmek lazım, kitap yazmak kolay bir iş değildir!...

Şimdi bu zamanda bu kitap neden çıktı? diye soruyorsun, kaliteli ve güvendiğimiz bir başkan ve yönetim var, şimdi sırası mı? ya getiriyorsun.Belki bu düşündende haklı olabilirsin ama yazılanlar zaten bu yönetim ile ilgili olduğunu nerden biliyorsun?

Yani geçmişte yaşadığı olumsuzlukları, gördüklerini ancak bu döneme yetiştirip, kitap olarak basmış.Şimdi bunları yayınlamak için ortamın kötü olmasını beklemek sence ne kadar doğru olur? ya da öyle mi olmalı?

Bence herşey iyi giderken eleştiri (yapıcı) yapılmalı...Araba devrildikten sonra, yol gösteren çok olur...

Tangerine Dream
24.06.2008, 18:13
Sevgili Badaloğlu, ben de yazılanların mevcut yönetimle ilgili olmadığını düşünüyorum. Benim tek korkum, yeni sezonda futbol dışı faktörlerin bizi ve takımımızı olumsuz yönde etkilemesidir. Çünkü Ulusal Medya'nın Trabzon ve Trabzonspor'daki en küçük olumsuz olayı bire bin katarak nasıl da insanlara yansıttığını hepimiz biliyoruz. Trabzonspor için en iyisi ne ise onu dilerim.

ugurTS1989
24.06.2008, 19:43
beyler bu kıtapı cevat ocak mı?cevat kolmu? yazdı ocak yazdıysa kol kım bu ısımlerı bıyerden hatırlıyorum bu kıtapı almam lazım nerede bulabılırım ıstanbulda bılgısı olan varsa ıletsın bı zahmettt;)

Can basten
02.07.2008, 14:34
Geçen hafta birkaç günlüğüne Trabzon'daydım, Cevat abiyle de görüştük ve bana da kitabından hediye etti. Gerçekten okunması gereken bir eser ortaya çıkarmış Cevat Ocak.

Zaten kitap, adı ve değindiği konularla herkesin ilgisini çekmeyi başardı, kitaptan edinmek isteyen çok arkadaşımız var. Bu arkadaşlar için yardımda bulunalım ve kitabı temin edebilmeleri için gerekli posta çeki hesabını bildirelim.

Posta Çeki Hesap No: 5698787
Hesap Sahibi: Cevat Ocak
Adres Bildirim Maili: cevatocak@hotmail.com

Bu hesaba kitap bedeli olarak 20 ytl'yi ödeyen arkadaşlarımızın adreslerine kitapları bizzat Cevat Ocak tarafından postalanacaktır. ;)

ugurTS1989
02.07.2008, 17:18
Kardesim Ben Ist Oturuyorum Parayi Yatirdiktan Sonra Kac Gunde Gelir Yatirdigimiza Dair Bilgilendiricekmiyiz Yazari

TSezgin61
02.07.2008, 17:22
kitabta 1996 ile alakali seyler varmidir acaba... en cok merak ettigim konu 96 yilinda neler oldugudur...

kitabi alip okuyacagim ama okuyanlar lütfen bu konudada bana bilgi verebilirmi...

bide haftaya Trabzona gidiyorum Allah nasip ederse, ordan direkt olarak alma ihtimalim varmi

OYılmaz
03.07.2008, 15:21
En kısa zamanda okumak isterim kitapçılara geldimi acaba takip eden varmı ?

Can basten
04.07.2008, 14:07
Kardesim Ben Ist Oturuyorum Parayi Yatirdiktan Sonra Kac Gunde Gelir Yatirdigimiza Dair Bilgilendiricekmiyiz Yazari

Arkadaşım, ücret belirtilen posta çeki hesabına yatırıldıktan sonra cevatocak@hotmail.com adresine mail yollayarak parayı yatırdığınızı belirtir ve adresinizi bildirirseniz işlemi hızlandırmış olursunuz, kitap da en yakın zamanda elinize ulaşır. ;)

Sönmez Özlü
09.07.2008, 23:25
Değerli çalışması için Sayın Cevat Ocak'a şahsım adına teşekkür ederim. Trabzonsporlu gençlerin de kendisine müteşekkir olduğuna eminim.

Sayın Ocak'tan çalışmalarının devamını bekliyoruz ve kendisini tebrik ediyoruz.

Nihal Ayvaz
24.11.2008, 23:21
Kitabı yeni aldım.Hemen okumaya başladım daha yarısına gelemedim ama kesinlikle okunması gereken bir kitap.
bilmediğimiz ne çok şey varmış..
Özellikle ilk başlarda şampiyonlukların anlatıldığı yerler duygulandırdı çok beni
kitabı okudukça yeniden gurur duydum takımımla ,iyiki Trabzonsporluyum dedim tekrar..

Tsclup sayfamızda da satışa çıktı almak isteyen burdan alabilir.
https://www.trabzonspor.com.tr/categories.asp?catID=12

Serhat ŞAHİN
25.11.2008, 02:52
iyi tanıdığım
bu işleri iyi bilen bi tanıdığım böyle bi derin Trabzonspor oldugunu soylemişti.
hatta kuyumcular çarşısında iki dükkan arasını belirtmişti (orayı pek bilmediğimden isimleri hatırlamıyorum)
Trabzonspor a dedi; bunlar büyük darbeyi vurur. bunlar dedi derin Trabzonspor.
kimi isterlerse onları getirir bunlar. bunlarda büyük bir oy potansiyeli var dedi.
daha da bir sürü şey.

ben sadece duyduklarımı, işi az çok bilen birinden bildim.
ha ne kadar doğrudur, yanlıştır orasını bilemem ama anlattıkları gayet akla yatan şeylerdi...

fasop
25.11.2008, 13:25
Trabzonsporun şampiyon olamamasında CIA inde payı var çünkü abdnin karadenizde üs açma isteği için trabzonu sırdanlaştırma sindirme çabalarıdır kitapta çok güzel deyinmişler

Tunga
25.11.2008, 13:33
Bu kitabın tanıtımını BMN Dergimizin yeni sayısında bulacaksınız.

Aynı zamanda Gazeteci Yazar ve sitemizin de ÜYESİ
Cevat Ocak bey ile bir de röportajımız var.

Kitap Trabzonspor'un geçmişinin arşivi özelliğini taşıyan, ÇOK KIYMETLİ bir çalışma. Yeni baskısı da çıkıyor.

Bu kitap, "Ben Trabzonspor için sadece bağıran değil de aynı zamanda "düşünen" adamı da olacağım" diyen HERKESİN okuması gerekli bir çalışma.

Cevat Bey'e bu güzel çalışması için bir kere de buradan teşekkür ediyor, bu tip çalışmalarınsayısının artmasını diliyoruz.

Emirhan Makul
25.11.2008, 19:07
Kitapçılardan alabiliyormuyuz şuanda ?

Cafer KILIÇSOY
25.11.2008, 23:20
Bayramda Trabzona gidince ilk işim bu kitabı almak.

Yukarıda Nihal'inde dediği gibi Ts clup'ta satışta şu an.

macka61
25.11.2008, 23:44
ben okudum bu kitabı çok güzel bir kitap cevat ocakı tebrik ediyorum

carizma61
26.11.2008, 08:49
(Bu yazı 2005 yılında K.A.N da şahsım tarafından yazılmıştır."Derin Trabzonspor" bunlara keşke bir cevap verseymiş.O tarihten sonra daha bir çok olay oldu derince.güncellemeden başlığa uygun olur düşüncesiyle aynen gönderiyom)

Ben Trabzonlumuyum?
Bu yazı aslında benim değil,tüm Trabzonluların ve Trabzon'a gönül vermiş insanların ortak görüşüdür.Evet duygularımı ben kağıda döktüm ama herhangi bir Trabzonlunun eline kağıt kalem versen duygu ve düşüncelerinin aynen bu şekilde olacağından zerre kadar şüphem yoktur.

Yazımın başlığında Ben (Biz) Trabzonlumuyum? dedim.Neden anlatayım.Yıllardan beridir şampiyonluklar kaçtı,yönetimler ve teknik direktörler değişip,bir çok futbolcu gelip kimileri de gitti.Evet yıllardan beridir Trabzonda her şey değişti ama kafama her zaman şu soru takılmıştır.Ben (Biz) Trabzonlumuyum?

Mesela..Trabzonsporun ve milli takımın efsane futbolcularından ve Trabzonun Avrupa kupalarında en çok gol atmış isimlerinden Hami Mandıralı takımdan uzaklaştırıldı.Fakat hiçbir açıklama yok.Gerçi her kafadan bir ses çıktı ama kimse doğruyu biliyormu tam olarak.Kesinlikle bilmiyor.E soruyorum şimdi o şehirde yaşadığımız halde,kulüple iç içe olmamıza rağmen ben (biz) bunu bilmiyorsak ben (biz) Trabzonlumuyum?

Yakın tarihlere dönelim.İki yıl önce yine garip bir şekilde Trabzona çok faydalı olan ve gelecekte de çok daha faydalı olacak olan Gaziantepten alınan maxim romasencko neden niçin hangi sebeple takımdan ayrıldı.Bu futbolcu kötümüydü?Asla asla öle bir şey olamaz.Çok mu para istemişti.Yine hayır.Şuan takımda 1 trilyonluk yedek var en azından onlardan daha az para aldığını biliyorum.Kimse de bana yüksek maliyetli olduğunu falan filan söylemesin.Kimse buna inanmaz.Peki o zaman neden bu topçu Trabzon' dan ayrıldı.Bilen varmı,yok.Bir Trabzonlu bunu bilmeyecekse ben (biz) Trabzonlumuyum?

Yine yakın tarihte olan bir olay.Özkan Sümer istifa etmiş, yeni yönetim seçilecek.Birkaç tane aday var.Adaylardan birisi gece yada gündüz her neyse Trabzondan kaçıyor.Listesine alacağı bir kişi ise vurularak yaralanıyor.Ve adaylıktan çekiliyor.Benim gibi çoğu Trabzonlunun kulübün başında görmesini istediği kişinin neden adaylıktan vazgeçtiğini,neden Trabzondan kaçarcasına gittiğini hangi Trabzonlu biliyor.Hiç kimse tabiki.E peki ben (biz) Trabzonlumuyum?

Yine yakın tarihe bakalım.Takımın başında birkaç ay önceye kadar Şenol Güneş vardı.Bizi geçen yıl GS'yi yenip ikinci yapan hoca.Sonra arkası gelmeyen şansızlıklar sonucunda Şenol hoca istifa ettirildi.Tek suçlu omuydu yani.Şimdi çıkıp kimse demesin bana Başarısızdı diye. Trabzonum o kadar kötü sezonlar geçirdi ki bu kadar acımasızca kimse gönderilmedi.Hele hele Şenol hoca Trabzonluydu.Şenol hocanın teknik bilgisi iyi olur kötü olur.Beni orası ilgilendirmez.Bu ağır yükü tek başına Şenol hocanın sırtına kim yada kimler yükledi.Bilen varmı.Eminki yoktur.Peki ben (biz) Trabzonlumuyum?

Şimdi çok yakına bakalım.Yönetim Diyarbakır maçından sonra genel kurula seçim maddesi koydurdu.Tamam bu doğal.Olabilir.Atay Aktuğ genel kurulda aday olacağını açıkladı ya da ima etti.Fakat aniden yine bir karar değişikliği,ben yokum diyor.Bilen var mı arkadaşlar.Kesinlikle yine yoktur.Trabzonluyuz ama bunu da bilmiyoruz.Peki ben ( biz) Trabzonlumuyum?

Genel kurulda kimileri adaylığını hemen açıkladı.Listesini yapmaya başladı.Kimileri ise ben yokum dedi.İlk başta adaylığını açıklayan kişi ben yokum diyor.Son dakikada şapkadan başka bir aday çıkıyor.Aday olmayacağım diyenler adaylığını açıklıyor.Yav Allah aşkına neler olduğunu hangi Trabzonlu biliyor.Var mı bilen.Yok yok yok yine de yoktur.Peki ben (Biz )Trabzonlumuyum?
Yukarıda anlattıklarım kafama takılanlardan sadece bazıları.Bunun gibi bir çok örnek daha vardır.Yıllardır yaşadığım güzide şehrin güzel takımında neler oluyor neler bitiyor bunca yıl çözemedim,çözemedik.Gönül verdiğimiz aşık olduğumuz bu kulübü başka birilerimi idare ediyor acaba.Bunu da bilmiyoruz.Bunların cevabını bana hangi Trabzonlu verecek sabırsızlıkla bekliyorum.
Beklemeye gerek yok tabiki.Kimse cevap vermez yada veremez.Bunca yıl olduğu gibi.Bu böyle gelmiş böyle gider.Ben yine ilk aşkım Trabzonumu tertemiz duygularımla desteklemeye devam edeceğim.Sonuçta yine şampiyonluklar kaçar,kimileri gelir kimileri gider ama Trabzonlum yine kendi kendine sorar.BİZ TRABZONLUMUYUZ?...

Behlül Çil-Makine yük.mühendisi

attagümüshane
27.11.2008, 17:18

doğru..kurtlar vadisi ihtiyarları hem bizi hem ülkeyi yönetiyormuş da haberimiz yokmuş meğerse..

FANATIK61
28.04.2009, 20:15
Acaba Derin Trabzonspor'mu efsaneleri korumak icin Takimin Sampiyon olmayisini sagliyor ?

Anıl C
28.04.2009, 20:29
arkadas trabzonspor sadece trabzonluların değil ben trabzonsporluyum diyebilenindir.
bunu diyen ugandalıda olsa farketmez.
geçmiş yönetimlerin en buyuk hatası bu: takımı şehir takımı olarak hapsetmişlerdir.
soruyorum toplam avrupada kaç tane maçımız var?????
90lardaki 70lerdeki maçlarla kendimizi avutuyoruz
hatırlıyorum gs uefa kupası kaldırdığında 'fildişi sahilinde' bi resim vardı yabancı basında
bi taksicinin üzerinde gs forması vardı
küreselleşemediğimiz sürece birşey yapamayız
aynı şeyler etrafında dönüp dururuz

sifuni
29.04.2009, 00:24
arkadas trabzonspor sadece trabzonluların değil ben trabzonsporluyum diyebilenindir.
bunu diyen ugandalıda olsa farketmez.
geçmiş yönetimlerin en buyuk hatası bu: takımı şehir takımı olarak hapsetmişlerdir.
soruyorum toplam avrupada kaç tane maçımız var?????
90lardaki 70lerdeki maçlarla kendimizi avutuyoruz
hatırlıyorum gs uefa kupası kaldırdığında 'fildişi sahilinde' bi resim vardı yabancı basında
bi taksicinin üzerinde gs forması vardı
küreselleşemediğimiz sürece birşey yapamayız
aynı şeyler etrafında dönüp dururuz

cok haklisin:alkış:

TSezgin61
29.04.2009, 00:29
Acaba Derin Trabzonspor'mu efsaneleri korumak icin Takimin Sampiyon olmayisini sagliyor ?

ben böyle düsünüyorum...

bas baya sampiyonlugumuzu engelleyenler var gibi, ve üzülerek söylüyorumki bunlarin coguda büyük ihtimalle icimizden.

ankara kartalı
05.05.2009, 20:22
cok haklisin:alkış:

valla bravo arkadaşım. çok doğru söylersin.
o kadar Trabzonsporlu görünen var ki:
maalesef bu takımın şampiyon olmasını istemiyor.
münafıklık başka nasıl olur.
yazık.

ankara kartalı
05.05.2009, 20:24
arkadaşlar.
kitabı nereden alacağız.
okudum diyen arkadaşımız nereden satın aldı.
Yukarıda da nereden alacağız diyen arkadaş cevap alamadı. Bilenler yazarsa teşekkür.

Kazım Uzunboy
05.05.2009, 20:50
Yanılmıyorsam www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabzonspor.com.tr) den temin edebilirsiniz.

ankara kartalı
05.05.2009, 23:57
Yani Trabzonspor satış mağazalarına uğrarsak alabiliriz.
Teşekkür ederim.

Fanatik28
06.05.2009, 21:12
Tek bildigim sey, iceriden ve disaridan birilerinin Trabzonspor´u Sampiyon yapmak istememesi ve o birilerinin bunu hep basarmasi!!!

En iyi örnek gerektiginde yapilmayan transferler. Mesela 96 yili Ali Sen ortada cirit atarken, kimse cikipta birsey yapmadi. Isin Transfer kismi da cabasi

2004-05 yil sonu yapilmayan transferler. Evet yapilmayan diyorum cünkü bunun altinda birilerinin oldugu cok acik. Atay Aktug cikip aciklasin!

Bu sezon devrearasi yapilmayan forvet ve ortasaha transferleri...özellikle forvet transferi!!!

Bunlar sadece isin transfer kismi...Senol hoca 2005 yilinda istifa ederken "konusursam yer yerinden oynar" dedi. Niye konusamiyor, demek ki o dokunacagi birileri (artik kimse) ...???

Mesela biri bana bu sezon Gökhan Ünal´a verilen 6,250 bin Euro´yu aciklayabilir mi?
Sözlesmesinin bitmesine 1 sene kalmis, son 6 ayini neredeyse top oynamadan geciren birine Avrupa´da dahi Yildiz bir oyuncuya bu kadar verilmesi imkansizken...!!!

Bu kitapta ne yaziyor bilmiyorum ama bu sene izine geldigimde alacagim