PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye - Almanya: 2-3 | TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE...

Sayfa : [1] 2 3 4

Fatih
21.06.2008, 00:38
http://img59.imageshack.us/img59/3540/yarifnalcz9.png

http://img162.imageshack.us/img162/2598/1234xl0.png

http://img529.imageshack.us/img529/7415/664748w2sn9.jpg

yarı final maçı

böyle giderse finale de yükselebiliriz:)

Murat'
21.06.2008, 00:39
Çok cezalı oyuncumuz oldu......İnşallah bu maçı da alacağız...

Erbay
21.06.2008, 00:39
Almanya mı o da kim?:D

Dursun Kaplan
21.06.2008, 00:40
Rabbim yanımızda kupayı aLana kadar devam...

Kaya
21.06.2008, 00:43
Neden olmasın. Küçümsemek yok. Ciddiyeti elden bırakmadan; Allah Yardımcımız Olsun...

Kadir
21.06.2008, 00:43
Önce onlar atsın . Yoksa oynamayız :cool:

ÖzGür Ayar
21.06.2008, 00:46
Buraya kadar gelmişken durmak olmaz. Yüce Allahıda almışız arkamıza hurra gidiyoruz. Şansımız Almanya maçındada böyle giderse finale uzanırız. Ama sakat ve cezalı çok. Rakipte Almanya. Zor çok zor ama imkansız değil.

Mustafa
21.06.2008, 00:47
Almanya maçını 85. dakikadan sonra izlemeyi düşünüyorum :)

ilhan
21.06.2008, 00:48
Ben açıcaktım başlığı. Keramet ben de :D

Ben artık hiç bir maç hakkında konuşmuyorum.

Erbay
21.06.2008, 00:48
Servet yok,Arda yok,Tuncay yok,Emre Aşık yok galiba...Çok eksiğimiz var.Ama bu gece için bile canımı verirdim yarı finalde yenilsek ne olacak.Buraya kadar geldik çok şükür.

Selman
21.06.2008, 00:57
Neden olmasın. Küçümsemek yok. Ciddiyeti elden bırakmadan; Allah Yardımcımız Olsun...

Doğru yorum siyahlaştırdığım yer.:)Turnuvanın en kötü top oynayan takımı son 4'e kaldı, başka açıklaması yok ki zaten.Yüce Yaradan Türk Milletinin sevinmesini istiyor.

m@rdi
21.06.2008, 01:08
Yanılıyorsam düzeltin. Yunanistan'da kötü bir futbolla şampiyon olmuştu.

Allah'ın izniyle bizde olabiliriz. Sakatmış,cezalıymış,teknik yetersizlikmiş bağlamıyor ne de olsa Türk milletini :)

AKSOY_61
21.06.2008, 01:19
çok eksik var ayrıca bu kadro sahada tam 120 dakika oynadı.
allah yardımcımız olsun diyorum

Ama almanyaya 1 gol fazladan verirsek belki alabiliriz.şaka şaka:D
bizim ne yapacağımız belli olmaz

Hasan61
21.06.2008, 01:20
öne geçerler sonra geriden gelir alırız

Cabri61
21.06.2008, 01:20
1-0 dan 2-1 yeneriz :)

macka61
21.06.2008, 01:22
inşallah yarı finalide geçip finale çıkarız olmazsada bugünleri görmekte güzel

Hasan61
21.06.2008, 01:22
tuncay yok
arda yok
emre aşık yok
aurelio dönüyor
nihat???
15 kişiyle maça çıkmıştık
almanya maçına 11 bile çıkaramayabiliriz

AKSOY_61
21.06.2008, 01:26
tuncay yok
arda yok
emre aşık yok
aurelio dönüyor
nihat???
15 kişiyle maça çıkmıştık
almanya maçına 11 bile çıkaramayabiliriz

Ardanın olmayışı fena oldu
yav bu kısıtlı kadroda emre aşık gibi bi adama bile muhtacız ya.

ofluhalit
21.06.2008, 01:27
hollanda elenirse kupayı alırız bu gazla ve balla o kadar diyorum :)

antagonist
21.06.2008, 01:35
Yahu her şeyi tesadüfe ya da benzer şeylere bağlamak doğru değil. Bugün bunu diyen zihniyetin, 2002 Dünya Kupasındaki başarıyı da tesadüflere bağlayan zihniyetle farkı yok...

Durma, yürü Milli Takım...Kalbimiz seninle...

Avrupa hâla Haçlı zihniyetinde... İyi bir dersi hak ediyorlar. :cool:

Kaya
21.06.2008, 01:36
Servet yok,Arda yok,Tuncay yok,Emre Aşık yok galiba...Çok eksiğimiz var.Ama bu gece için bile canımı verirdim yarı finalde yenilsek ne olacak.Buraya kadar geldik çok şükür.

Allah var... :) Oynadığımız 4 maçta olduğu gibi.

Dua etmeyi ihmal etmeyin... :)

ARAF
21.06.2008, 01:39
3 tür sıçrıyoruz çekirge gibi 4 üncüsü neden olmasın allahın izniyle

sodelhuseyin61
21.06.2008, 01:41
3 tür sıçrıyoruz çekirge gibi 4 üncüsü neden olmasın allahın izniyle

bizde bu şans ve bu inanç olduktan sonra biz cok sıçrayışlar yaparız evelallahın izniyle

.....
21.06.2008, 01:43
biz bu gidişle şampiyon bile oluruz. buraya yazıyorum :)

İsmail Alkan
21.06.2008, 01:43
Arkadaşlar almanya gol atmadan bizi eliyemez,yok eğer gol atarsada zaten elenecek,kesin maça çıkmazlar :)

İdris Toksoy
21.06.2008, 01:47
yaaa takım bugün tesadüfen kazanmadı.keza maç ortadayken son dakikada gol yedik.akabinde de attık.maçın hakkı beraberlikti ve öyle bitti.
büyük takım oluyoruz yavaş yavaş.eskiden büyük takımlara karşı bizim müsabakalırımızda öne geçen biz olurduk ama rakip ne yapar eder galip bitirirdi.Türkiye de ben onu görüyorum bu turnuvada.

İsmail Alkan
21.06.2008, 01:53
Almanlar'ın gözü korktu
http://www.hurriyet.com.tr/_np/0684/5840684.jpg Euro 2008 çeyrek final maçında Hırvatistan'ı eleyerek yarı finale yükselen Türkiye, yarı finaldeki rakibi Almanlar'ı da korkuttu. Almanya'nın en ünlü gazetesi Bild, "Bu Türkler bizi de paketler" başlığını kullandı.

İşte Avrupa basınından diğer başlıklar:
Skysports: Penaltılarda Türk lokumu
Corriera Della Sera: Türkler vurdu, Hırvatlar nakavt
La Gazzette Dello Sport: Türkler peri masalı gibi
Marca: Başka bir inanılmaz sonun ardından gelen galibiyet
AS: Türkiye'yi inanç zafere taşıdı
Lequipe: Yeni bir Türk mucizesi
Football365.fr: Çılgın Türkler
France Football: Hayret verici Türkler
Abola: Acımasız Türkler

unique
21.06.2008, 01:56
Yeneceğiz, sahada kim olursa olsun. Ama Fatih terim stoperde kimi oynatacak çok merak ediyorum; Emre Aşık cezalı, Emre Güngör turnuvayı sakatlıktan dolayı kapattı. Gökhan Zan'ın yanında kim oynar acaba? Umarım Servet yetişir maça kadar ama sanırım sakatlığı ciddi..

TSelif
21.06.2008, 01:57
Almanlar'ın gözü korktu

http://www.hurriyet.com.tr/_np/0684/5840684.jpg

"Bu Türkler bizi de paketler"

Aynen öyle yapacuk :D
Biz TÜRK'üz .......

Uzunoğlu
21.06.2008, 01:58
yarı final maçı

böyle giderse finale de yükselebiliriz:)

Başlığın inşallah uğurlu gelir. Gerçi bu ilahi el sırtımızdayken uğura muğura ihtiyacımız yok

Hasan Ayvenli
21.06.2008, 02:00
böyle mücadele edelim onu da alırız

Muhammed KOÇ
21.06.2008, 02:09
Gökdeniz Karadeniz 10 !

bu maçta ilk 11 de çıkabilir sahaya

Hasan Ayvenli
21.06.2008, 02:15
Gökdeniz Karadeniz 10 !

bu maçta ilk 11 de çıkabilir sahaya

çıksın artık adam kalmadı :D

AYYILDIZ
21.06.2008, 02:44
Defansa Mehmet Topal'ı çekip ortasahayı Aurelio ve Hamitle oluşturacak hücum hattı ise Nihat-semih ve Gökdeniz ile oluşacak özellikle bu maçta Gökdenizden çok ümitliyim son sözüm Almanya'yı yeneceğiz.

Uzunoğlu
21.06.2008, 02:47
Defansa Mehmet Topal'ı çekip ortasahayı Aurelio ve Hamitle oluşturacak hücum hattı ise Nihat-semih ve Gökdeniz ile oluşacak özellikle bu maçta Gökdenizden çok ümitliyim son sözüm Almanya'yı yeneceğiz.

kimin oynadığı önemli değil :)

Muhammed KOÇ
21.06.2008, 02:49
bizim çağdaşı neden çağırmıyor bu adam anlamıyorum.şimdi olsaydı fena mı olurdu

seyyah61
21.06.2008, 03:05
Macin tarihi belli mi acaba? 25 Haziran diye okudum bir yerde ama ne kadar dogru bilmiyorum.

Uzunoğlu
21.06.2008, 03:10
Macin tarihi belli mi acaba? 25 Haziran diye okudum bir yerde ama ne kadar dogru bilmiyorum.

çarşamba akşamı

Egemen
21.06.2008, 03:12
rahat olun ;)

almanları da geçeriz biz bu ilahi kuvvetle :)

Uzunoğlu
21.06.2008, 03:15
rahat olun ;)

almanları da geçeriz biz bu ilahi kuvvetle :)

Bu ilahı kuvvet ne zaman trabzonspora dokunacak :)

Terzioğlu
21.06.2008, 03:59
Bu turu gececegimizden süphem yok. Bastan beri böyle bir his vardi icimde. Almanlarla yari finalde karsilasip onlari eleyip finale cikmak. Final icin henüz bir hissim yok :)

lazooo28
21.06.2008, 04:23
sonunda piyango cikti almanlara..Arkadaslar her ne olursa olsun Provokasyonlara gelmeyelim,amcalarin gözü üzerimizde olacaktir

DeAgLeMaNyAq
21.06.2008, 06:28
Tuncay ve Arda'nın ikisinin birden cezalı duruma düşmezi kötü oldu. Umarım Nihat'ın sakatlığı ciddi değildir. Onunda olmama ihtimali olursa işimiz çok zorlaşır. Almanların da birsürü ceza sınırında oyuncuları vardı ama hepsi bilinçli şekilde oynayıp kart görmemeyi başardı. Bence Emre Aşık'ın yerine muhtemelen Hakan Balta oynayacak. Onun bölgesine de Uğur Boral geçecek. Aurelio'nun cezası bitti, böylelikle Hamit ortadan sağ açık mevkisine kaydırılır. Arda yerine Kazım ve Gökdeniz'den birisi, Tuncay'ın yerine de Semih oynar. Eğer Nihat oynayamazsa Terim ya atak düşünüp Mevlüt'e şans verecek yada ortayı kalabalık tutup Ayhan'ı oynatacak...

Hamdi Karamahmutoğlu
21.06.2008, 07:33
Almanya macinda ben Gokdeniz'den cok sey bekliyorum, tabi sans verilirse.

Nytre
21.06.2008, 08:33
``La Gazzette Dello Sport: Türkler peri masalı gibi```

isvicre , cek cumhuriyeti ve hirvatistani geride gel yen ... bir degil iki degil tam uc takima da ayi tarife!...

almanya maci ne zaman?

ilhan
21.06.2008, 08:45
Almanlar dersini çalışacaklardır. Hırvat hoca şey diyor ya maçtan sonra " Türkler gol yemeden gol atmıyor. Son kurbanları biz olduk. " diye. Şimdi Panzerler de sıkıysa atsın gol. :D

Bahtiyar
21.06.2008, 09:07
Allah yardımcımız olsun. gaza gelmeyelim çok zor maç.

Hasan61
21.06.2008, 09:15
hadi klose at bir gol
sonra gerisini halleder bizimkiler

Hasan61
21.06.2008, 09:23
Yine ağır yaralıyız !..

Artık yedek kulübesini geçtik, neredeyse sahaya çıkacak 11 adam bulamayacak hale geldik !.. Turnuvanın başından beri sakatlıklarla boğuşan Ay Yıldızlılarımızda son 2 maçtır bir de cezalılarla başımız derde girdi !.. Hırvatistan maçında sarı kart gören Tuncay, Arda ve Emre Aşık cezalı duruma düştü !.. 3 futbolcu da Almanya maçında forma giyemeyecek. Bu 3 oyuncunun yanı sıra Çek maçındaki kırmızı karttan dolayı UEFA'dan 2 maç ceza alan Volkan Demirel de oynayamayacak.

STOPER KRİZİ
Emre Güngör'ün turnuvayı kapatması, Servet Çetin'in de sakatlığının sürmesinin ardından Emre Aşık'ın kart cezalısı durumuna düşmesi Almanya maçı öncesi stoper krizine yol açtı. Emre Güngör veya Servet Çetin mucizevi biçimde iyileşemezse Fatih Terim'in takım içinden bir stoper yaratması gerekecek. Mehmet Topal akla gelen ilk alternatif.

NİHAT KORKUTUYOR
Milli Takımımızın yıldız golcüsü Nihat da maçın son anlarında sakatlanarak oyunu terketti. Penaltı atmasına kesin gözüyle bakılan Nihat, 2. uzatma devresinin son dakikaları olmasına rağmen sağ baldırındaki sakatlıktan ötürü kenara alındı. Nihat'ın sakatlığının ne kadar ciddi olduğu şu an için bilinmiyor. Yıldız futbolcumuzun durumu çekilecek MR'dan sonra belli olacak.

ORTA SAHADA SIKINTI
Milli Takımımız Almanya maçı öncesi orta sahada da sıkıntı yaşıyor. Ay Yıldızlılarda hem Tuncay hem de Arda Turan sarı kart cezalısı. Sadece Portekiz maçında forma giyebilen Emre Belözoğlu ve İsviçre maçınının ilk yarısında oynayan Tümer Metin'in durumu netleşmedi. Burada diğer alternatifler de Gökdeniz Karadeniz ve Ayhan Akman.

TEK İYİ HABER: AURELIO
Milli Takımda sakat ve cezalılar konusunda şu an için tek iyi haber Aurelio'nun cezasının bitmesi. Mehmet Aurelio Almanya maçında oynayabilecek.

(Ligtv.com.tr)

ilhan
21.06.2008, 09:24
Olurda elenirsek tüm futbolculara bu gururu bizi yaşattıkları için teşekkür etmekten başka yapacağım birşey yok. Haz etmediğim bir teknik adam ve kadroda nasıl bulunduğunu merak ettiğim futbolcuların bu gururu yaşatması yetmiştir.

OYılmaz
21.06.2008, 09:25
ilk yarı 2-0 almanya lehine olur maç sonu 3-2 alırız :D

Özge
21.06.2008, 09:28
Sakat ve cezalı oyuncumuz çok fazla.İşimiz oldukça zor ama Fatih Terim şansını unutmamak lazım:D

sarman61
21.06.2008, 09:36
Dünyadaki müslümanların duaları bizlerle olduğu sürece Almanya yıda yeneriz. Beni mutlu eden nokta ise. Futbolcularımızın galibiyetlerden sonra Allaha şükretmeleri. Böyle devam ettikce kendimizi büyük görmediğimiz sürece Yaradan dan yardım istediğimiz sürece bizi yenebilecek bir takım yok.

murseltaskin
21.06.2008, 10:10
çok eksiğimiz var.ben yine maçın uzatmalara gideceğini tahmin ediyorum.şans bizimle olursa finale çıabiliriz

Samet Başdağ
21.06.2008, 10:18
..................rüştü.........
sabri m.topal emre hakan

aurelio
hamit gökdeniz tümer

nihat semih(mevlüt-kazım)

başka bir kadro aklıma gelimiyor...

Cengiz Çubukcu
21.06.2008, 10:20
Allahın izniyle almanyayı da yeneceğiz....onları elemeyi gurbetçi vatandaşlarımız için o kadar çok istiyoruz ki....

Akif Gür
21.06.2008, 10:21
..................rüştü.....................

sabri...gökhan.....servet(balta)...balta(uğur)

.................aurelio.....hamit................ ......

c.kazım........................................... ..gökdeniz

.........................nihat.................... ............

..........................semih................... ..........

büyük ihtimalle böyle çıkacak

BALKAN 06
21.06.2008, 10:28
bana kalırsa guruptan bile çıkamayız demiştim
gerçi İsviçre maçı olsun Çek maçı olsun mucize gibi oldu ama benim yinede bu turnuvada 300 kere yanıldığım kesin
Almanya maçındada umutlu değilim inşallah bir kez daha mahçup olurum
eksiğimiz çok Allah yardımcımız olsun

Tuncay-Arda-Volkan cezalı
Marko nun cezası bitti
Servet-Emre1-Emre2-Nihat-Tümer sakat ve maça yetişip yetişmeyecekleri belli değil
ama ne gariptir ki yinede içimizde umut var nasıl bir iştir kimsenin aklı ermiyor
Dualarımızla birlikte Allah yanımızda bunun başka izahı yok

Gürkan
21.06.2008, 10:33
Yahu her şeyi tesadüfe ya da benzer şeylere bağlamak doğru değil. Bugün bunu diyen zihniyetin, 2002 Dünya Kupasındaki başarıyı da tesadüflere bağlayan zihniyetle farkı yok...

Durma, yürü Milli Takım...Kalbimiz seninle...

Avrupa hâla Haçlı zihniyetinde... İyi bir dersi hak ediyorlar. :cool:

Tesadüf değil ama bu sadece futbol da değil, hatta dün gece yaşanan futbol felan değil başak bir şey bu kondisyonla vs açıklanamaz hatta çek maçından bile farklı orada yinede önünde belli bir dakika vardı. bastırdık vs. burada 119 golü yemişsin 120 golü atmışsın.

penaltılar normal o moral bozukluğu ile kim gelse atamazdı. hani derler ya allah düşmanımın başına vermesin aynen öyleydi. dünya da kimse böyle zulüm görmedi.:D

Gürkan
21.06.2008, 10:36
ha şu saatten sonra kafasında tur için soru işareti olmayan bir tane alman varsa dişimi kırarım.

Anne Türkler Geliyor.

EMine_61
21.06.2008, 10:37
onları da yeneruk inşallah

Serdær
21.06.2008, 10:52
Öncelikle oynadığımız diğer takımlar gibi olmayacak.

Almanlar en zayıf bölgesi defans ve kalecileri ve bu bizim iyi bir haber.

Almanların en iyi yanları Duran Toplar. Bu da bizim en kötü yanımız.

Açıkçası o kadar eksiğimiz olmasına rağmen başa baş bir mücadele edileceğini düşünüyorum.

Almanya Portekiz maçını dikkate almamak lazım.2 yan toptan gol attılar.

Açıkçası Fatih terim Futbolculara Hırvatistan - Almanya maçını izletmesi gerekiyor. Gerçekten derslik bir maç oynamıştı Hırvatlar. Bizde Hırvatlara benzer bir oyun yapamız olduğu için başa baş mücadele olur.

Eksik oyuncular olabilir ama her maç yeni bir yıldız çıkıyor.

Almanya maçının yıldızı Gökdeniz Karadeniz olabilir.

Kadroumuz şöyle olabilir.

--------Rüştü------

Sabri---Gökhan Zan--Servet---Hakan Balta

Mevlüt---Hamit-Mehmet Aurelio--Kazım

------------Gökdeniz-------

-----Nihat---------

Bu arada her maçta olduğu Yenersek Sürpriz Olur ! Diyorum.

Not : Dediğim zaman yeniyoruz :)

OYılmaz
21.06.2008, 11:23
...................Rüştü.........................

Sabri.....Gökhan.....Servet(yetişirse).....HakanBa lta

Kazım......Gökdeniz.....Hamit......Aurelio.....Uğu rBoral

.......................Nihat...................... ...

ApoCaN28
21.06.2008, 11:25
Bu şansla finale kadar gideriz gibi gözüküo :D:D
Almanya çok ters ve iyi bir takım bakalım:D

sanatik
21.06.2008, 12:00
almanlar portegizlerinden korkularindan (hirvatlar yenilgisi ve avusturyayi zar zor yenmeleride unutmayalim ) polonyaya karsi oynadigi topdan daha iyi oynarak sanslarini hemen degerlendirerek - mental üstünlük - saglayarak özelliklede orta sadaha önemli degisiklik yaparak - ballackin pozisyonu degistirerek (önce bunu ballack kabul etmemis) portegizleri orta sahada durdurup oynatmamis kaleye yaklastirmamis. O macda zaman zaman sanki biz almanyaya karsi oynuyoruz gibi oldum portegizler topu ceviriyor ama kaleye gidemiyorlar bir türlü veya benzer seyler.

Almanya ile karsilasacagimizi umuyor ancak burada alman medyasi olsun almanlar olsun hep hirvatlar ile esleseceklerinden bahsediyordu türkleri agizlarina bile almiyordu. Simdi ne düsündüklerini bilmiyorum ama bild gazetesinde türkleri yeneriz diye baslik atmislar ve umarim bizi kücük görür portegizler gibi bizden korkmaz mac günüde kimin ne oldugunu ögrenirler. Almanyada dogmus büyümüs biri olarak Türkiyenin varini yogunu (yedekde 5 oyuncu ( ve bunlardan biride defans ) kalsada biraz komik durum olsda) ortaya koyarak sonuna kadar mücadele etmelidir yine.

Inschallah bu sefer önce golü biz buluruz diyorum. Inschallah nihat düzelir inschallah yine turlariz finali kazanmis gibi olurum su almanlari eledikmi ilk defa macdan sonra sokaga cikip sevinecegim cunkü finali kazandik kazanmadik umrumda olmayacak :--)

Serdær
21.06.2008, 12:03
almanlar portegizlerinden korkularindan (hirvatlar yenilgisi ve avusturyayi zar zor yenmeleride unutmayalim ) polonyaya karsi oynadigi topdan daha iyi oynarak sanslarini hemen degerlendirerek - mental üstünlük - saglayarak özelliklede orta sadaha önemli degisiklik yaparak - ballackin pozisyonu degistirerek (önce bunu ballack kabul etmemis) portegizleri orta sahada durdurup oynatmamis kaleye yaklastirmamis. O macda zaman zaman sanki biz almanyaya karsi oynuyoruz gibi oldum portegizler topu ceviriyor ama kaleye gidemiyorlar bir türlü veya benzer seyler.

Almanya ile karsilasacagimizi umuyor ancak burada alman medyasi olsun almanlar olsun hep hirvatlar ile esleseceklerinden bahsediyordu türkleri agizlarina bile almiyordu. Simdi ne düsündüklerini bilmiyorum ama bild gazetesinde türkleri yeneriz diye baslik atmislar ve umarim bizi kücük görür portegizler gibi bizden korkmaz mac günüde kimin ne oldugunu ögrenirler. Almanyada dogmus büyümüs biri olarak Türkiyenin varini yogunu (yedekde 5 oyuncu ( ve bunlardan biride defans ) kalsada biraz komik durum olsda) ortaya koyarak sonuna kadar mücadele etmelidir yine.

Inschallah bu sefer önce golü biz buluruz diyorum. Inschallah nihat düzelir inschallah yine turlariz finali kazanmis gibi olurum su almanlari eledikmi ilk defa macdan sonra sokaga cikip sevinecegim cunkü finali kazandik kazanmadik umrumda olmayacak :--)

Almanyanın bizi küçük görmesi bizim için mükemmel olur.

İnşallah ta küçük görürler.

Bu arada Inschallah değil İnşallah ! ;)

Murat'
21.06.2008, 12:08
Tuncay Arda ve Emre Aşık yok maalesef.....Hani yine Emre o kadar önemli değil....Ama Arda .ok önemli oyuncularımızdan bir tanesi...Yokluğunu hissedebiliriz...

Hüdai Pervaneli
21.06.2008, 12:25
Kazanirsak süpriz olur

sanatik
21.06.2008, 12:26
serdaer alman klavyesinde S olamdigindan sch yaziyorum bazen dikkat etmeden.

burada enteresan bir durum oldu birde. Günlerdir Süryaniler (türkiyeden göc etmis) evlerine arabalarina alman bayraklari asip duruyorlar. Kaldigim sehirde cok süryani (birde rus ve polonyali) var. Cogunlugu türk düsmani simdi almanya macinda neler olacak bakalim. Ben zaman zaman türk bayragi yanina alman bayraginida takdim arabaya pek islerine gelmedi gibi hatta isyerimde etrafimdaki almanlarda bir hal oldular neyse onlarin sorunu bizim saygimizdan burda ekmek parasi kazaniyoruz dogup büyüdügümüz ülke saygi hernekadar bir cok futbolcusuna uyuz olsamda.

Türk ve Müslüman düsmalari icin cok kötü oldu simdi umarim burda almanlari eledikden sonra delirmezler. Bir büyük apartmanda 25 camin 24 ündü türk bayragi ve birindede alman bayragi asmislar dazlaklar yakinda o bayrakda yok olacak diye resmi cekmis (belkide foto montaj yapdilar - pek inandirici gelmedi o kadar bayrak her pencerede - cek macindan sonraydi sanirim)

http://www.terkip.eu/files/images/tuerken_deutsche.jpg

KADRODA Kim olacak Almanyaya karsi ?

Cafer Bulur
21.06.2008, 12:46
Kazanirsak süpriz olur
biz mucizeleri basardik.sen sürprizden bahsediyorsun.
almanlar bizden daha iyi bir takim olabilir.öyledir de.
ama bunu türkiyeyi yenmek icin yeterli olmadigina arka arkaya 3 kez sahit olduk.
almanlar dünkü maca bakarak bizi rahatlikla yenebileceklerini düsünüyorlar.
ama insallah hayal kirikligina ugrayacaklar.Allahin izni ile onlari da eleyecegiz.

kübraTs
21.06.2008, 12:51
Alman arkadaslarim Türkiyeyle yari final oynayacaklarina cok sevindiler bizi yenebileceklerini zannediyorlar:D
Ben Allahin izniyle bu macida alip, finaldede kazanip Avrupa sampiyonu olacagimiza inaniyorum..Zaten Almanlari eleyelim sampiyon olmasakta olur:D

Serdær
21.06.2008, 13:20
http://www.terkip.eu/files/images/tuerken_deutsche.jpg

Mükemmel Bir Resim ! :alkış: :alkış:

Servet var ise ;

--------Rüştü------

Sabri---Gökhan Zan--Servet---Hakan Balta

Servet yok ise ;

--------Rüştü------

Sabri---Gökhan Zan--Hakan Balta---Uğur Boral

-----Nihat---------

-----Nihat---------

AtalaY_BuğrA
21.06.2008, 13:47
Ciddi eksiklerle daha da zor olacak ama bu İlahi güç bizle beraber olduğu sürece başımız eğik ayrılmayız sahada.

Herkes kendine göre kadrosunu kuruyor ama ben bu maça nedense M.Topal ve M. Aurelio ile çift ön libero başlayıp.Ama muhakkak Aurelio'nun daha fazla hücuma katılması gerekiyor ikiside defansif kalmayacak. Sağda hamit solda U.Boral önde nihat ve semih'le başlasa diyorum.:)

Almanlara dünki pozisyonları vermememiz lazım. Çünkü Klose ve Podolski'nin bu kadar çömert olmayacağını düşünüyorum.

pReN@_61
21.06.2008, 14:04
Eksiklerimiz çok ama malumunuz "kalan sağlar bizimdir..."

Allah'ın izniyle almanları da geçeceğimizi düşünüyorum.

İnşallah kazanırız, Allah yardımcımız olsun...

sanatik
21.06.2008, 14:06
Almanlarin bize karsu su anda son portegiz macinda oldugu gibi 4-5-1 mi yoksa yine 4-4-2 mi oynayacagi sözkonusu.

bu alman welt.de yazisinda (http://www.welt.de/sport/em2008/article2126957/Bundestrainer_Loew_hat_seine_Titeltaktik_gefunden. html) güzel aciklamislar.

Orta SAhanin önemi gittikce artiyor hatta sampiyonluk icin güclü orta saha diyorlar.

excelance
21.06.2008, 14:07
Bence Türkiye Almanya karşısınada dünkü kadro ile çıkarsa avucumuzu yalarız dünkü kadro neydi öle ya görünce beynimden vurulmuşa döndüm yaa gökhan zan ile emre aşıktan savunma kurulur yaa bide beni en çok üzen kadroda ts kökenli hiç bir futbolcu yoktu.gökdeniz 1-2 dk oynadı o kadar..inş Almanlarıda yeneriz finale çıkarız

pReN@_61
21.06.2008, 14:09
renkdaşlar,

f.terim olası yarı finalde bile servetin kadroda yer alamayacağını belirtmişti geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında.

bilginize..

sbay
21.06.2008, 14:10
Bence Türkiye Almanya karşısınada dünkü kadro ile çıkarsa avucumuzu yalarız dünkü kadro neydi öle ya görünce beynimden vurulmuşa döndüm yaa gökhan zan ile emre aşıktan savunma kurulur yaa bide beni en çok üzen kadroda ts kökenli hiç bir futbolcu yoktu.gökdeniz 1-2 dk oynadı o kadar..inş Almanlarıda yeneriz finale çıkarız

istesek de dünkü kadroyla çıkamayız...arda tuncay emre aşık cezalı...Nihatta sakatlandı..bence Almanya maçında bu kadroyu bile arayabiliriz...:cool:

FANATIK61
21.06.2008, 14:10
Almanya'nin oyunu Michael Ballack ve Lukas Podolksi üzerine kurulu. Bu 2 oyuncuyu durdurabilirsek mac bizimdir ;)

Mira_61
21.06.2008, 14:14
Türkiye:2 Almanya:1
dk 30 Podolski
dk 70 Semih Şentürk
90+3 Gökdeniz Karadeniz :D
Bizde bu kısmet varken yazık olucak Almanlara:)

alper*
21.06.2008, 14:18
yensek de yenilsek de farketmez =)
buraya kadar gelmek de başarı =)
almanya'yı da yeneriz,bana göre..

pReN@_61
21.06.2008, 14:18
gel almanım geel !

:)

Kaya
21.06.2008, 14:19
Sakatlar, cezalar ve türlü türlü sorunlar; maç öncesi "yok artık; burada eleniriz" dediğimiz tüm maçları almayı bildik... :)

Kaya
21.06.2008, 14:21
1-0'dan 2-1 yaptık...
2-0'dan 3-2 yaptık...

şimdi 3-0'dan 4-3 zamanı. :):):) Biraz uçuk oldu ama tüm Almanlar böyle bir netice sonrası yaşamlarının en büyük şokunu geçirir. :) Allah nasip eder inşallah. :)

Terzioğlu
21.06.2008, 14:21
----------------------------- Rüstü Recber ------------------------
Sabri Sarioglu --- Mehmet Topal ------- Gökhan Zan ---- Hakan Balta
----------------- Hamit Altinop -------- Mehmet Aurelio -------------
Gökdeniz ----------------------------------------------- Ugur Boral
---------------- Nihat Kahveci -------- Semih Sentürk --------------

Nihat oynayamazsa Mevlüt
Emre B. yetisirse Hamit'in yerine, Hamit ise sag tarafa Gökdeniz'in yerine.
Servet yetisirse Mehmet Topal'in yerine.

Terzioğlu
21.06.2008, 14:22
Almanlar kendilerini finalde görüyor :) Cok güzel. Insallah kücümserler bizi.

TolgaTopçu61
21.06.2008, 14:22
bide su almanlari yensek ne güzel olur:D

yns_emre61
21.06.2008, 14:30
macın 85. dakikadan sonra izlemek daha keyifli olacak :)
gökdeniz kesin oynar tuncay yoklugunda

Serdær
21.06.2008, 14:34
Yunan uzun boylu defansları ne hale getirdiğini gördüğümde Alman uzun boylu defanslara karşı ;

İçimden bir ses bu maçın yıldızı Gökdeniz Karadeniz olacak diyor.

Ali Can
21.06.2008, 14:37
eksiğimiz çok...
bu serüvenin sonu olacak gibi..

Cafer Bulur
21.06.2008, 14:37
Almanlar kendilerini finalde görüyor :) Cok güzel. Insallah kücümserler bizi.

----------------------------- Rüstü Recber ------------------------
Sabri Sarioglu --- Mehmet Topal ------- Gökhan Zan ---- Hakan Balta
----------------- Hamit Altinop -------- Mehmet Aurelio -------------
Gökdeniz ----------------------------------------------- Ugur Boral
---------------- Nihat Kahveci -------- Semih Sentürk --------------

Nihat oynayamazsa Mevlüt
Emre B. yetisirse Hamit'in yerine, Hamit ise sag tarafa Gökdeniz'in yerine.
Servet yetisirse Mehmet Topal'in yerine.
güzel bir kadro kurmussun.bu kadro da almanya yi yenebilecek güctedir.
Mevlam nasip eder insallah.

Cafer Bulur
21.06.2008, 14:43
almanya ya yenilmek benim icin sahsen bir yikim olur.
su kendilerini büyük ve bulunmaz hint kumasi zanneden almanlari yenelimde gerekirse finalde kaybedelim diyorum.bild gazetesinin basligina bakarmisin:biz bu türkleri yeneriz diyorlar.yani büyük konusuyorlar.
sanki bizim eledigimiz hirvatlara karsi sürklase olan ayni alman takimi degilmis gibi.
türkiye nin dünkü futboluna bakarak kendilerini finalde görüyorlar.
ALLAHIM:su su magrur almanlara bir osmanli tokadi atmayi nasip eyle.amin.

Cafer Bulur
21.06.2008, 14:44
almanya ya yenilmek benim icin sahsen bir yikim olur.
su kendilerini büyük ve bulunmaz hint kumasi zanneden almanlari yenelimde gerekirse finalde kaybedelim diyorum.bild gazetesinin basligina bakarmisin:biz bu türkleri yeneriz diyorlar.yani büyük konusuyorlar.
sanki bizim eledigimiz hirvatlara karsi sürklase olan ayni alman takimi degilmis gibi.
türkiye nin dünkü futboluna bakarak kendilerini finalde görüyorlar.
ALLAHIM:su magrur almanlara bir osmanli tokadi atmayi nasip eyle.amin.

sanatik
21.06.2008, 14:47
++++ Klose lobt seinen Klubkameraden Hamit Altintop. Dieser sei der beste türkische Spieler bei der EM. ++++

Basin toplantisindan
Miroslav Klose:"Hamit Altintop avrupa sampiyonasindaki türkiyenin en iyi topcusu"

++++ Der türkische Ersatztorwart Rüstü habe zwar nicht den solidesten Eindruck gemacht, so Friedrich. Aber die Türken seien in der Lage, ein Spiel umzubiegen. Man dürfe sie nie abschreiben. Dennoch glaubt Friedrich, dass die Türken der deutschen Elf besser lägen als die Kroaten. Sie hätten ihn bisher nicht wirklich überzeugen können. Deswegen habe er den Türken die Daumen gedrückt. ++++

Friedrichs "rüstü pek güven verici degildi ancak türkleri maci cevirmeyi biliyor. Yinede hirvatlardan daha iyi bir eslesme. Türklerin kazanmasini istemis"

kaynak (http://www.welt.de/sport/em2008/article2130195/Tuerken_haben_Arne_Friedrich_nicht_ueberzeugt.html )

Almanya'nin oyunu Michael Ballack ve Lukas Podolksi üzerine kurulu. Bu 2 oyuncuyu durdurabilirsek mac bizimdir ;)

ve schweinsteiger

aslinda schweini kirmizi kart ila atilamsi gerekirdi ronaldonun ayaklarina bastigi icin ya kimse bahsetmedi nedense.

uamrim almanlara karsi eksik kadro ile olsada (ach terim ach almanyadaki topculari evine göndermeklen bizi finalden edersen ... ) iyi top oynariz - simdiye kadar oynamadan turladik diyorlar ikidebir - sanki kendileri ya neyse ...

esmertr
21.06.2008, 14:53
biz bu gidişle şampiyon bile oluruz. buraya yazıyorum :)

Bizde bu şans oldukça tabiki oluruz:)

Berk
21.06.2008, 15:13
Not: Avrupa futbol şampiyonlarında Çekleri yenen takımlardan en az biri turnuvada final oynamışlardır.

Portekiz gittiğine göre bu diğer takım biz oluyoruz.Fazla tasaya gerek yok:D

Murat'
21.06.2008, 15:14
Arkadaşlar her evden bir bayrak asın gerçekten çok güzel görüntü olacaktır.....

Ben büyük bir tane astım.....

TolgaTopçu61
21.06.2008, 15:24
Dün oynanan ve penaltılar sonucu milli takımımızın Hırvatistan'ı yenerek Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükseldiği maçın son anlarında sakatlanarak yerini Gökdeniz'e bırakan Nihat Kahveci'den kötü haber geldi.

MR'ı çekilen milli futbolcumuzun adalesinde yırtık tespit edildiği, en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı ve turnuvayı kapattığı öğrenildi.

DETAYLAR MARATON.COM.TR'DE OLACAK!..
:(:(:(

Mira_61
21.06.2008, 15:28
Dün oynanan ve penaltılar sonucu milli takımımızın Hırvatistan'ı yenerek Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükseldiği maçın son anlarında sakatlanarak yerini Gökdeniz'e bırakan Nihat Kahveci'den kötü haber geldi.

MR'ı çekilen milli futbolcumuzun adalesinde yırtık tespit edildiği, en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı ve turnuvayı kapattığı öğrenildi.

Çok kötü oldu:( İnşallah aramayız onu...

Murat'
21.06.2008, 15:31
Tüh kötü oldu.....

Dün çıkıyorken ciddi birşey olduğunu tahmin etmiştim zaten....

Terzioğlu
21.06.2008, 15:44

Oha be bukadarda olmaz. Bu ne ya. 11 futbolcu buluruz umarim..

Cafer Bulur
21.06.2008, 15:46

bir bu eksikti.desenize forvette cömez mevlüte kaldik.
neyse ben ilk önce ALLAH in yardimina daha sonra milli takima güveniyorum.

TolgaTopçu61
21.06.2008, 15:47

Üst adalesinden sakatlanan ve MR'ı çekilecek olan milli futbolcumuzun ilk kontrollerinde durumunun iyi olmadığı öğrenilirken, Almanya ile oynanacak olan yarı final maçında oynamasının çok zor olduğu belirtildi. Nihat'ın Türkiye finale kalması halinde ise oynama şansı bulunuyor. Golcü oyuncunun kesin durumu çekilecek MR'dan sonra netleşecek...

--------------------------------

maraton.com.tr'de simdi baska yazi yaziyor:confused:

TSelif
21.06.2008, 15:47
Adam bulup oynatamayacağız ya . Bu gazla kupayı almak vardı iyi olmadı Nihat'ın yokluğu .
Ne Arda ne Tuncay napıcaz biz :rolleyes:
Gene iman gücü ile oynayacağız :D

Murat Aydın
21.06.2008, 15:49
rahat olun almanyayı yenecez

Hasan61
21.06.2008, 15:50
nihat yok semih oynar
semih'te 11'de başlarsa gol atamaz
kim oynayacak

Serdær
Nihat'ın sakatlanması çok kötü oldu.

Gerçekten kart cezalıları sakatlar revire döndük.

Allah bize yardım ediyor.

İnşallah Almanya maçında da iman gücüyle..

TSelif
Sanırım Rubin'li TÜRK'ü (Gökdeniz) 90 dakka ilk kez izleyeceğiz :D

Serdær
21.06.2008, 15:51
----Rüştü--

Sabri----Gökhan Zan--Hakan Balta--Uğur Boral

Kazım---Mehmet Aurelio--Mehmet Topal--Gökdeniz

---------------Hamit Altintop-------

-----------Mevlüt-------

Hey gidi hey kadroya bak :)

Cüneyt Canlıca
21.06.2008, 15:52
Türk Çılgınlığı Volume 1: Serinin ilk filmi Kısa Özet:Türkler filmin ilk yarısında tamamen aciz bir görüntü sergilemektedir.. 1-0 geriye düşerler.. Fakat filmin 2.perdesinde çılgınca bişeyler olur.... Olaylar kimsenin beklemediği bir biçimde gelişir...

Türk Çılgınlığı Volume 2: Serinin ilk filmi büyük ilgi görünce devamı çekilir Kısa Özet:Konu itibariyle serinin birinci bölümüne benzemektedir..Malum Türk filmi olduğu için... Bu bölümde senaristler heyacan dozunu yükseltmek için durumu önce 2-0 a getiriler.. Son 15 dakikada çılgınca bişeyler olur olaylar gelişir......

Türk Çılgınlığı Volume 3: Serinin ilk 2 filmi büyük gişe hasılatı elde eder.. Yapımcılarda işin suyunu cıkarır ve 3. yü çekmeye karar verirler..Kısa Özet : İlk iki bölümde yapılanlardan sonra daha ne yapılabilir diye düşünen senaristlerden birinin yaklaşık 2 kasa Türk rakısı içtikten sonra öylesine yazdığı bir senaryodur... Bu bölümde 2 saat boyunca psikolojik çözümlemeler yapılmış sanatsal agırlıklı bir film olup Aksiyon son iki dakikaya sıkıstırlılmıştır...

Türk Çılgınlığı Volume 4: Pek yakında sinemalarda....

Önemli Not: Bu filmlerde anlatılanların gerçek hayatla hiç bir şekilde bağlantısı yoktur. Tamamen hayal ürünüdür....

Cafer Bulur
21.06.2008, 15:52
nihat yok semih oynar
semih'te 11'de başlarsa gol atamaz
kim oynayacak
mevlüt erdinc!
hani su cok sey yapmak isteyen ama cogunu basaramayan mevlüt.
su zaferlere ragmen gelde halil altintopu eve yollayan terime kizma!mümkün mü?

Cafer Bulur
21.06.2008, 15:54
----Rüştü--

Sabri----Gökhan Zan--Hakan Balta--Uğur Boral

Kazım---Mehmet Aurelio--Mehmet Topal--Gökdeniz

---------------Hamit Altintop-------

-----------Mevlüt-------

Hey gidi hey kadroya bak :)
bu kadro bile almanya yi eleyecek güctedir!
isin güzel tarafi bu kadroyla almanyayi elemek herhalde dünyanin en zevkli eglencesi olur.
ben neden olmasin diyorum.

Kadir
21.06.2008, 15:55
Ah Gökhan Gönül ah .. sakatlanmsaydı süper olacakdı Almanya maçında yine Sabri'yi izleyip ekran başında işkence çekeceğiz . ve büyük ihtimalle Almanlar'da Sabri'ye yüklenecekler sürekli .. Nefret ediyorum bu adamdan .

OYılmaz
21.06.2008, 15:55
Terim Fatih tekkeyi çağırsın şimdi ... !! :)

Cafer Bulur
21.06.2008, 15:57
Ah Gökhan Gönül ah .. sakatlanmsaydı süper olacakdı Almanya maçında yine Sabri'yi izleyip ekran başında işkence çekeceğiz . ve büyük ihtimalle Almanlar'da Sabri'ye yüklecekler sürekli .. Nefret ediyorum bu adamdan .
sabri yi bende sevmiyorum.
ama dün aksam görevini yapanlar arasindaydi.
sabri hizi ile almanya ya karsi yine faydali olacaktir.

Fatih
21.06.2008, 15:58
nihat da gitti ama 11 kişi çıkacağız Allah yardımcıları olsun

Kadir
21.06.2008, 16:00
sabri yi bende sevmiyorum.
ama dün aksam görevini yapanlar arasindaydi.
sabri hizi ile almanya ya karsi yine faydali olacaktir.

Ya abi Allah aşkına ne yaptı ya ? Adam daha maçın başında kaç kere top katırdı atağa çıkarken . Taç atmayı bile beceremiyor bu adam . Bi ara kendini kanıtlamak ister gibi korner direğinin orda top sektirdi geriye vurdu hırvatlar kaptı yine topu . Bu adamın yeteneği falan yok dün gece milli takımımızn en berbat oyuncusuydu .. yani bu adamın oynadığı sağ bekde bizim Serkan Balcı rahat oynar o kadar net !

Serdær
21.06.2008, 16:08
Kaleciler

Rüştü Reçber (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50070) Oynayabilir
Tolga Zengin (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50071) Oynayabilir.
Volkan Demirel (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50069) Cezalı

Defans

Servet Çetin (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50075)Sakat
Hakan Balta (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50076)Oynayabilir
Gökhan Zan (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50074)Oynayabilir
Emre Güngör (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50078)Sakat
Emre Aşık (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50073)Cezalı
Uğur Boral (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50077)Oynayabilir
Sabri Sarıoğlu (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50072)Keşke oynamasa

Orta Saha
Emre Belözoğlu (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50081)Sakat
Mehmet Topal (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50080)Oynayabilir
Mehmet Aurelio (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50079)Oynayabilir
Tümer Metin (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50082)Sakat
Arda Turan (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50085)Cezalı
Tuncay Şanlı (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50086)Cezalı
Kazım Kazım (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50087)Oynayabilir
Ayhan Akman (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50084)Belirsiz
Hamit Altıntop (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50083)Oynayabilir

Forvet

Nihat Kahveci (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50089)Sakat
Semih Şentürk (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50090)Oynayabilir.
Gökdeniz Karadeniz (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50088)Oynayabilir
Mevlüt (http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=50091)Oynayabilir

Toplamda ;
13 oyuncumuz oynayabilecek düzeyde

4 oyuncumuz Cezalı

5 oyuncumuz sakat

selcuk
21.06.2008, 16:10
vallahi bana öyle geliyorki bosuna korkuyorsunuz

son iki haftada burda bi olusan hava varki inanilmaz
3 gün önce almanyadan kuzenler geldi onlarda öyle diyor böyle sey yok

dün mactan sonra bütün viyana yürüyüsümüzde sokak kenarina gelib bizi alkisladi

bosnali , akrika kökenlimi korelimi ne derseniz yürüyüste yanimizdaydi

artik bence bu kupayi almadan milli takimi vatana yolcu etmiyecegiz

61_dnc_TS
----------rüştü---------
sabri-topal-gökhan-hakan
hamit-ayhan-aurellio-uğur
-----gökdeniz-semih-----

(yedek>mevlüt,kazım, tolga)
Allah yardımcımız olsun

Berk
UEFA'nın izin vermesi gerek yoksa yedeksiz çıkacaz.

TolgaTopçu61
sade 12 oyuncu oynayabilecek halde:eek:
yedeklerde sade bir oyuncu bu olacak?

Hasan61
21.06.2008, 16:12
----------rüştü---------
sabri-topal-gökhan-hakan
-----gökdeniz-semih-----

Allah yardımcımız olsun
:eek::eek::Dçççççç
bu ne 3 tane mi yedek
2 oyuncu değişikliği sonrası birisi sakatlanırsa tolga girer artık oyuna

OYılmaz
21.06.2008, 16:16
Bu Turnuvadan sonra Genelkurmayın milli takımımıza Gazi madalyası takması gerekir

Fatih
21.06.2008, 16:17
semih nihatın yerine tek forvet oynayacak sağ kanatta gökdenizle başlayabilir defansa mehmet topal veya hakan baltayı monte edecek orta alanda aurelio kesin gibi aslında kimin oynadığı belli değil 11 kişi çıkacağız :)

Almanyada da lahm ve freidrich cezalı bizim için büyük avantaj olduğunu düşünüyorm

Hasan61
21.06.2008, 16:18
umarım g.zan'ın omuzu maçın ortasında çıkmaz stoperimiz yok:(:(

Kadir
21.06.2008, 16:19
lahm'ın yerine jansen friedrich'in yerine fritz oynar yani o kadar büyük avantaj olmaz herhalde .

ama bizim kadro durumu gerçekten çok zor .

Fatih
21.06.2008, 16:20
lahm'ın yerine jansen friedrich'in yerine fritz oynar yani o kadar büyük avantaj olmaz herhalde .

ama bizim kadro durumu gerçekten çok zor .

özellikle lahm ın olmamasına çok sevindim ne yalan söyliyim adam her iki ayağını da kullanabiliyo hem defans hem hucum gücü yüksek kaleye şut atabiliyo çok özellikli bir futbolcu jansen daha defansif

61_dnc_TS
21.06.2008, 16:23
----------rüştü---------
sabri-topal-gökhan-hakan
-----gökdeniz-semih-----

Allah yardımcımız olsun

Uğurun yerine Arda veya Tuncay olsa fena bir kadromuz olmayacaktı aslında

Hasan61
21.06.2008, 16:24
ah ah bu kadroyu verecen ziya doğana
2kaleci 1stoper 1 sol bek 2 ön libero
diğer hepsi hücumcu

Kadir
özellikle lahm ın olmamasına çok sevindim ne yalan söyliyim adam her iki ayağını da kullanabiliyo hem defans hem hucum gücü yüksek kaleye şut atabiliyo çok özellikli bir futbolcu jansen daha defansif

Ama Lahm bu turnuvada fazla ofansif işler yapmadı gibi geldi bana bizim asıl korkmamız gereken yeni effenbergleri şıvanşıtayger ,ballack,klose,podolski . bu 4 lü çok tehlikeli

OYılmaz
Bildiğim tek şey var Gökdenizi bu maçta izleyeceğiz :)

seyyah61
21.06.2008, 16:27
Servet ve Emre B. kesin yetisemiyor mu maca? Ayrica hani gruptaki sari kartlar siliniyordu cikinca. Niye Tuncay, Emre Asik ve Arda cezali?

Fatih
21.06.2008, 16:28
Ama Lahm bu turnuvada fazla ofansif işler yapmadı gibi geldi bana bizim asıl korkmamız gereken yeni effenbergleri şıvanşıtayger ,ballack,klose,podolski . bu 4 lü çok tehlikeli

evet bu 4lü çok tehlikeli büyük ihtimalle tek forvet klose çıkacaklar kanatlarda podolski ve scweinstaiger orta alanın önünde de ballack oynayacak çok iyi alan markajı yapmamız kademelere iyi girmemiz lazım çok hareketli oyuncuları var çünkü

Hasan61
21.06.2008, 16:28
Servet ve Emre B. kesin yetisemiyor mu maca? Ayrica hani gruptaki sari kartlar siliniyordu cikinca. Niye Tuncay, Emre Asik ve Arda cezali?
yokmuş öyle birşey silinmiyormuş

Adem CAKIR
21.06.2008, 16:30
Kurban Almanya !
Kurban Almanya !
Mezbahaya lütfen!..

SDanışmaz
21.06.2008, 16:40
Allah (c.c) yürü ya kulum diyor, bu maçta bizimdir :)

Cafer Bulur
21.06.2008, 16:47
bu kadar eksige ragmen su kibirli almanlari yenmek ne kadar zevkli olur biliyormusuz?
o kadar büyük bir olay olur ki almanya da yer yerinde oynar.
aksi bir sonucu düsünmek bile istemiyorum.
almanya da yasayan biz türkler olarak almanya ya elenmek kadar vahim bir durum olamaz.
Allah korusun!

DeAgLeMaNyAq
21.06.2008, 17:04

Kartlar sadece yarı finalde siliniyor. Amacı da futbolcuların sarı kart görüp final maçından mahrum kalmamaları. Ama bizim yorumcularımız sağolsun gruplardan sonra siliniyor diye duyurmuştu. Hatta Ömer Üründül, Çek maçında sarı kart gören Aurelio için cezalı duruma düşmeyecek demişti...

Serdær
21.06.2008, 17:05
Buraya kadar geldik bundan sonra kupayı alıp dönelim..

isaret parmagi
21.06.2008, 17:22
arkadaşlar dün akşamki maçın özetini izlerken youtube de şöyle bir yorum gördüm...

Semi Final:

1st half: Germany 2-0 Turkey
2nd half: Germany 2-3 Turkey (3rd goal 90+4)

Europeans are so funny We enjoy to fu.. you forever

sümela61
21.06.2008, 17:53
Allah'ım, yarı finalin ertesi sabahı (özellikle Almanya'da yaşayan) gurbetçilerimizin başlarını öne eğdirme...

Ahmet Karadeniz
21.06.2008, 18:10
bizim futbolcularda boyle yurek olduktan sonra ne kadar eksik olsa bile almanyayı eleyip finale cıkabiliriz.

pReN@_61
21.06.2008, 18:28
Milliler'de şok üstüne şok. Dünkü maçta sakatlanan Nihat Kahveci'nin durumuyla ilgili kötü bir haber geldi.
Nihat Kahveci turnuvayı kapattı. Milli futbolcunun adalesinde yırtık tespit edildi.
Yıldız oyuncunun bir ay oynamayacağı açıklandı. Kesin sonuç MR çekildikten sonra belli olacak.
Sıkıntı sadece Kahveci ile ilgili değil. Servet'in de oynaması şüpheli. Kamp doktorlarından alınan bilgilere göre Servet ayağının üstüne basamıyor. Yan ayak bağlarında esneme olduğu ve oynma ihtimalinin maç saatinde belli olacağı açıklandı.
Sarı kart cezlıları ve sakatlıklar milillerin belini büktü. Dünkü cezalılardan sonra Terim'in nasıl bir kadro kuracağı merak konusu oldu.
Hatırlanacağı üzere 4 futbolcumuz Arda, Tuncay, Emre Aşık ve Volkan oynamayacak.
Çek maçında da savunmaçı Emre Güngör sakatlanarak turnuvayı kapatmıştı.

mehmet83
21.06.2008, 18:37
Allah'ım, yarı finalin ertesi sabahı (özellikle Almanya'da yaşayan) gurbetçilerimizin başlarını öne eğdirme...

Inan bana benimde en buyuk temennim bu. hersey bir yana, orda yasayan insanlarimizin basinin dik gezmesi bir yana. Sen utandirma Yarabbim!!

Erbay
21.06.2008, 18:40
Nihat'ın sakatlanması çok kötü oldu.Semih artık kesin ilk 11'de.Ne olursa olsun Nihat'ın eksikliği hissedilecektir.:( Bu kadar şanslı ve bu kadar şanssız olmayı birarada nasıl beceriyoruz anlamıyorum.

powerts61
21.06.2008, 18:47
Emre Belezoğlu yetişirse sola yakın oynar sağda gökdeniz ortada aurelio*hamit ikilisi oynar önliberoda Mehmet Topuz oynar defansın göbeğinde gökhan zan-hakan Balta ikilisi sol bektede Uğur Boral oynar.Özellikle Gökdeniz iyi oynarsa kimseyi aratmaz

Uğurtan
21.06.2008, 18:48
Eksikler çook.. Eksiklere bakarsak.. Futbolumuza da bakmak gerekir.. Futbolumuzla zaten Almanları yenemeyiz..Bizim yapacaklarımız şunlar;

1-Mücadele edip, terimizin son damlasına kadar akıtıp eşşeği sağlam kazığa bağlicaz..
2-Sonrasına Allah kerim diyip dualarımızı eksik etmicez..

Başka bir yol yok.. Ve kısmette ne varsa o olacak.. :)

LazAnisT
21.06.2008, 19:02
Milli takım ve Fatih Terim hakkında artık konuşmayacağım.Benim forumlara yazdıklarıma inat finale koşuyorlar.İlk penaltıyı atan hırvatın şutunun dışarı çıkması, Ardanın penaltısının gol olması Rüştünün panter misali kurtardığı son penaltının normal olduğunu bana kimse anlatamaz.

Sakatlardan bahsediliyorya hiç düşünmüyorum bile.Sahaya kim çıkardsa çıksın Almanları yeneceklerdir.Ortada normal olmayan birşeyler var.

unique
21.06.2008, 19:11
Bu gazla sahaya on bir kişi çıktığımız müddetçe Almanları da yeneceğiz, buna inanıyorum.

h@msi61
21.06.2008, 19:27
Bu maci Almanya'daki gurbetcilerimiz icin kazanmamiz lazim....
Adamlar yan toplarda cok iyiler, yani bizim en yumusak karnimiz konusunda. En buyuk korkum bu yonde. Lahm'in olmamasi buyuk avantaj, Gokdeniz oynarsa o Jansen denen adami suzgece cevirir. Cok eksigiz ama kim takar artik, bir sekilde kazaniyoruz, insallah yine aynisi olur....

AYYILDIZ
21.06.2008, 19:52
Eksiğiz ama Gökdenizi kimse hesaba katmıyor Gökdeniz Gökdeniz gibi oynasın Arda kadar etki yapar avrupada ben çok güveniyorum Gökdenize ayrıca Uğur Boralın mutlaka fbnin sevilla maçında oynadığı gibi oynaması lazım kısaca Almanya falan farketmez alacağız bu maçı.

7 AHMET 7
21.06.2008, 19:54
Almanya'yı yıkacak adam gökdeniz'dir.

Celâl Emre Samancı
21.06.2008, 20:08
arkadaşlar.. almanya karşısında sanırım 2 yedek topçuylan çıkacaz:D

sanırım kadroda böyle olacak:D:D:D

--------------rüştü---------------

sabri-----marco----gökhan----hakan

kazım ----hamit---- mehmet---- uğur

---------gökdeniz----semih---------

yedeklerde tolgayla mevlüt olacak.. başka kimse kaldımı???

alper*
21.06.2008, 20:09
marco stoper mi :eek:

7 AHMET 7
21.06.2008, 20:10
marco stoper mi :eek:
stoperde sağlam oyuncu kaldı mı

Celâl Emre Samancı
21.06.2008, 20:11
mehmet topalla yerde değiştirebilirm:) gerçi fatih terimin işi belli olmaz gökdenizin yerine mevlütlende başlayabilir..

Hasan61
21.06.2008, 20:11

marco-mehmet değişikliğiyle
beklediğim kadro oluşur

Fatih
21.06.2008, 20:22

sabri-----hakan(mehmet)----gökhan----uğur(hakan)

kazım(hamit) ----marco---- mehmet---- gökdeniz(uğur)

---------------hamit(gökdeniz)-------------------

--------------semih-------------------

sakatlar iyileşmezse bu şekilde olur diye düşünüyorum

pReN@_61
21.06.2008, 20:26
Ortada normal olmayan birşeyler var.
Tv kanalından bir yorumcu:
"Farklı bir şeyler var.Bir el bu iş öyle değil, böyle olacak diyor !"

Allah'ım sana şükürler olsun.

Almanya maçında Allah yardımcımız olsun...

canibus
21.06.2008, 21:10
bu günleride görecektik milli takimimizdan son istegimiz bu turuda gecsinler vallahi ben münihte oturuyorum üniveristede arkadaslarimin yarisi alman hic düsünmek bile istemiyorum bu almanlara karsi kaybetmemizi. Biz almanyada yasayan gurbetciler icin cok kötü olur. Allahim yüzümzü bi kez daha güldür Yarabbim.

Kaya
21.06.2008, 21:24
HERŞEY SENiN UĞRUNA; KATLANMAK BOYUN BORCUM
ŞAMPİYON OLACAKSIN; BAŞKA YOLU YOK BUNUN

robinhood61
21.06.2008, 23:04
arkadaşlar nihat turnuvayı kapatmış. gökdeniz artık mecbur oynayacak :D
gökdenizle ilgili bir fantezimi paylaşmak istiyorum.
maçın son anları durum 0-0. bu arada gökdeniz aldu gidiyor gökdeniz gökdenizz gökdenizzzz.
gollllllllllllllllllllllllll.goooooooooooooooooooo oooooolllllllllll goooooooooooooooooooooooooooll. türkiye finalde
nası ama :D

Celâl Emre Samancı
22.06.2008, 00:12
arkadaşlar nihat turnuvayı kapatmış. gökdeniz artık mecbur oynayacak :D
gökdenizle ilgili bir fantezimi paylaşmak istiyorum.
maçın son anları durum 0-0. bu arada gökdeniz aldu gidiyor gökdeniz gökdenizz gökdenizzzz.
gollllllllllllllllllllllllll.goooooooooooooooooooo oooooolllllllllll goooooooooooooooooooooooooooll. türkiye finalde
nası ama :D
maçın 90+6ıncı dakikası 1-0 yenik durumdayız artık umutlar tükendi.. ama oda ne gökdeniz alıdı gökdeniz vurdu gökdenizzzzzzzzzzzzzzzzzz ve gollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll !!! oha oluyorum sayın seyirciler hakem penaltı noktasını gösteriyorrr:D hem gol hem penaltı kullanacak millilerimiz :p

hayal gücümü sonuna kadar kullandım:D belki birazda cıvıdım ama hoş görün:)

Fanatik28
22.06.2008, 00:17
Sagolsun UEFA takimda 14 kisi kaldi. Ben yinede Semih´i ilk onbir koymam, adam oyuna girince kesin takiyor.

-------------------------------------Rüstü---------------------------------------
Sabri-----------------Hakan------------------------Gökhan-------------------Ugur
---------------------------------------------------------------------------------
----------Hamit----------------------Aurelio---------------------Mehmet---------
---------------------------------------------------------------------------------
-------------------Colin Kazim---------------------Gökdeniz----------------------
-------------------------------------Mevlüt-------------------------------------

sbay
22.06.2008, 01:24
hakan balta sol bekte çok iyi onu yerinde oynatmak lazım...gökhanın yanına mehmeti çekmek daha mantıklı...ayhan'da orta sahada oynar...

...................rüştü...................

sabri.....gökhan...mehmet.......hakan

hamit......ayhan.....aurello......uğur

.................gökdeniz....................

..................semih........................

FANATIK61
22.06.2008, 01:46
EURO 2008: Altintop stellt Rekord auf

Der türkische Fußballspieler Hamit Altintop stellte im gestrigen Spiel gegen Kroatien einen neuen Rekord auf.
Während des Viertelfinales gegen die kroatische Nationalmannschaft legte der beim FC Bayern München verpflichtete Spieler eine Strecke von 14,216 Kilometern zurück.
Damit erreichte er die bisher höchste Laufleistung in der Geschichte der Europameisterschaft. Der Kroate Dario Srna hingegen verfehlte den Rekord um nur 63 Meter.

Hamit Altintop Türkiye - Hirvatistan macinda 14,216 km kosarak yeni bir rekor elde etti. Hirvat Dario Srna rekoru 63 m az kosarak kacirdi.

Erdem Keser
22.06.2008, 02:05
----------------Rüştü--------------

Sabri-----Gökhan Zan---Mehmet Topal---Hakan Balta

Kazım--------Hamit---------Aurelio-------Uğur Boral

-----------Gökdeniz-------------------------------

---------------------Semih------------------------

Buarada Emre ile Servet'in durumları maç saatinde belli olacakmış.Emre oynarsa Gökdeniz yedek kulübesinde başlar.

Hüdai Pervaneli
22.06.2008, 02:39
----------------Rüştü--------------

Sabri-----Gökhan Zan---Mehmet Topal---Hakan Balta

Kazım--------Hamit---------Aurelio-------Uğur Boral

-----------Gökdeniz-------------------------------

---------------------Semih------------------------

Buarada Emre ile Servet'in durumları maç saatinde belli olacakmış.Emre oynarsa Gökdeniz yedek kulübesinde başlar.

sence ugur boral gökdemizden daha mi iyi

Hüdai Pervaneli
22.06.2008, 02:39

bombayi acikliyorum:D ayhan akman var onu unutmussun:D:D

MetiN08
22.06.2008, 02:56
ben artik bizim takimdan herseyi bekliyorum valla, ama carsamba günü ne olursa olsun fark etmez (ins. yeneriz) artik elensek veya fark yesek bile artik tarih kitablarinda yaziyoruz ve onu kimsede degistiremez artik ne olursa olsun, futbol kuralarini bile degistirdik eskiden derlerdi: Top yuvarlakdir ve bir mac 90 dakka sürer artik onu degistik simdi böyle diyor herkes: Top yuvarlakdir ve bir mac 122 dakka sürer !!!!!!!!!!!

ben bu takimla cok gurur duyuyorum hellal olsun onlara, Türkiye sizinle gurur duyuyor be

h@msi61
22.06.2008, 03:19

Ugur Boral sol kanatta Gokdeniz'den daha iyi. Emre yetisirse Hamit saga kaydirilir ve Gokdeniz kulubeye gider muhtemelen. Kimin oynadiginin onemi yok, insallah kazaniriz....

Özkan
22.06.2008, 04:12
bwin bize 7.0 veriyor. Bu oran kaçmaz.

DeAgLeMaNyAq
22.06.2008, 05:50
Hepimiz Gökdeniz'i ilk 11'e koyuyoruz ama sağda solda ve TV'deki yorumcuların kurdukları kadrolarda herkes Gökdeniz'i yedeğe çekmiş. Bence Fatih Terim, Hırvatistan maçında Gökdeniz'in oyuncuları yerden kaldırmasını da göz önüne alıp onu oynatır...

Selimag
22.06.2008, 07:02
ya hersey iyi guzel de niye seyircimiz az oluyor, o kadar gurbetci var, milyonlarca insandan bahsediyoruz avrupada, hala kac mactir tribünlerde seyircimiz azinlikta kaliyor, almanya macida boyle mi olacak ?

biri bana bir aciklasa... kafayi yiycem ya :p

Kazım Uzunboy
22.06.2008, 09:28
Gökdeniz 11 de başlar umarım..

Yunanistan'a attığı gibi bir gol bekliyorum bu maçta da

Berk
22.06.2008, 09:51
ya hersey iyi guzel de niye seyircimiz az oluyor, o kadar gurbetci var, milyonlarca insandan bahsediyoruz avrupada, hala kac mactir tribünlerde seyircimiz azinlikta kaliyor, almanya macida boyle mi olacak ?

Bende anlamıyorum bunu nerde bu millet?

Erdem Keser
22.06.2008, 11:52
Uğur Boral mevkisinde Türkiye'nin en iyi oyncusudur.;)

Peki o zaman bende sana bir kaç soru sorayım;
*Gökdeniz sol açık mıdır?
*Benim kurduğum kadroda Uğur Boral'ın yerinde oynayabileceğini önerdiğin oyuncu var mı?:)
*Gökdeniz ilk 11'de başladığı hangi Milli maçta bekleneni vermiştir.

Hasan61
22.06.2008, 11:56
stoperde mehmet başlayacaktır
hakan başlarsa uğur sol bek oynar ki savunması çok zayıf birisi diğer tarafta zaten sabri varken o tarafta çok kötü uğur da oynarsa yanarız

Emre B.
22.06.2008, 12:16
-------------------Rüştü--------------------
Sabri------Gökhan-----Mehmet T.-----Hakan Balta
------------Aurelio-------Ayhan---------------
Gökdeniz-------------Hamit--------------Uğur--
--------------------Semih----------------------

İskender YILMAZ
22.06.2008, 12:38
........................... Rüştü ...............................

Sabri ......... Gökhan ......... Hakan B. ........ Uğur B.

................. Aurelio .......... Mehmet T. ..............

.......... Hamit ............................. Gökdeniz .......

...................... Mevlüt ...................................

............................. Semih .............................

kazım ilk 11 ' de başlayınca etkili olamıyor, 60'dan sonra girince çok iyi oynuyor.. Zaten hiç alternatifimiz yok, allah başka sakatlık vermesin.. Emre Belözoğlu, Tümer, Servet'in düzelme ihtimali var mı..?

pReN@_61
22.06.2008, 12:39
Alem bize hasta!
Biz de sana
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/14_218628_kupa2206_490.jpgHerkes farklı futbol tarzımıza, son dakika gollerimize, hırsımıza bayılıyor. Bizim de bayıldığımız, hatta eriyip bittiğimiz bir şey var...
22.6.2008

Türk Milli Takımı’nın şartlar ne olursa olsun rakibine asla boyun eğmediğini artık bütün dünya öğrendi, Hırvat zaferinden sonra bütün dünya yine bizi konuştu. Kimisi, ‘Bunlar deli’ dedi, kimisi, ‘Çılgınlık değil, Türklük’ ifadesini kullandı. Ay-Yıldızlı zafer Uganda’da bile coşkuyla kutlandı
Herkes farklı futbol tarzımıza, son dakika gollerimize, hırsımıza bayılıyor. Bizim de bayıldığımız, hatta eriyip bittiğimiz bir şey var. Boyu 60 cm, 8 kilo ağırlığında, özel işlemeli, tamamı gümüş. Onu 4 yılda bir kez Avrupa’nın en büyüğüne veriyorlar. Allah aşkına... Şu güzelliğe bakar mısınız

:)

pReN@_61
22.06.2008, 12:43
Bunların hepsi deli
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/14_218620_deli2206_490.jpgTürkiye'nin, Hırvatistan karşısında aldığı inanılmaz galibiyet dünyanın önde gelen gazetelerinde manşetlere taşındı. Ay-Yıldızlılar için, "Onların son 20 dakikasını izlemek yeterli. Türkler'in tek bir kahramanı yok. Bunların hepsi deli" denildi.
22.6.2008

“120 dakika durup, 180 saniyede işi bitirdiler. Son düdük çalmadan Türkiye’nin üstü asla çizilemez” “Bu çılgınlık değil, bu bir Türklük. Bu takım için kanun ya da mantık diye bir şey yok. Mucizeler var...”
Almanya
Bild Gazetesi: “Biz Türklere karşı. Diğeri lütfen. Şımarmayıp bir takım gibi oynarsak Türkiye dahil herkesi yeneriz.” Berliner Kurier: “Şaka değil! Yarı finalde Türkiye’ye karşı. Hırvatlar’ın aptalca hareketleri sonucu belirledi.” B.Z: “Hilal Berlin’de parlamayı başardı. Kıvrak Türkler’e dikkat edin.” Berliner Morgenpost: “Gelecekteki rakip: Almanya. Türkiye halkı bu takımla gurur duyuyor.” Frankfurter Allgemeine Zeitung: “Türkler üçüncü kez geri dönüşlerini kutluyorlar.”
İngiltere
Daily Telegraph Gazetesi: “Türkiye asla vazgeçmiyor. Daha bir dakika önce Klasnic’in golüyle sahada dans eden Biliç, hemen ardından düdüğü geç çaldığı gerekçesiyle hakeme saldırıyordu.” The Guardian: “Geri dönüşlerin kralı olan Türkiye, bu kez tam bir son dakika çalımı attı.” The Times: “Yenilgi... Biri Fatih Terim’in takımının ilerleyişini bir şekilde izaha kalksa, mantıken yenilgiye uğrar.” The Independent: 120 dakika durup, 180 saniyede Türkler işi bitirdi. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkler, en inanılmaz futbolunu oynadı. Son düdük çalana dek Türkiye’nin üstü asla çizilemez.” Daily Mail: İmparator Terim... Bu başarının ardından bakalım şimdi nasıl bir onur unvanı bahşedilebilecek? Bu kadar şanslı olmaları düşünülemez.” The Sun: “Türkler dalgasını geçiyor. Nasıl olup da bunu hep başarıyorlar?”
İspanya
AS Gazetesi: “Taktik gibi mucize. Bir maçtan ziyade, tiraji komik, hüzünlü bir tiyatro gibiydi. Saat ile beslenen Türkiye, 3. mucizesini yaptı.” Marca: “Türkiye çiçeği bir bahçe. Türk taraftarların takımlarını son 20 dakika izlemeleri yeterli. Tek bir kahraman yok. Bunların hepsi deli!.” El Pais: “Türk deliliği.” El Mundo: “Viyana en deli finallerden birine sahne oldu.” ABC: “6 yıl sonra Türkiye yarı finalde.” Sport: “Hitchock filmi gibi bir finalin ardından Türkiye penaltılarla yarı finalde.” El Mundo Deportivo: “Yeni bir Türk mucizesi.”
İtalya
La Gazzetta dello Sport: “Penaltılar. Hırvatistan’ın yıkılışı.. Ve yedi canlı Türkiye. Unutulması gereken bir maç, unutulmazlar arasına giriverdi.” Corriere dello Sport: “İnanılmaz Türkiye: 121’de durumu eşitledi, penaltılarda geçti.” Tuttosport: “Hırvatistan’da hayal kırıklığı. Türkiye penaltılarda yendi.”
Fransa
L’Equipe Gazetesi: “Türkiye, Ne Çılgınlık. Türkiye hiçbir zaman vazgeçmez. Tuncay çok iyiydi.” Le Parisien: “Heyecan uyandıran Türkler.” Le Figaro: “Türk mucizesi devam ediyor.” Liberation: “Türkler mutluluktan uçuyor.”
Yunanistan
Filathlos Gazetesi: “Ölümsüz Türkler. Bu oyun dünyanın 8. harikası.” Fos ton: “Evren yardım etti, yoksa Türkler’in başarısı başka türlü zor açıklanır. Delikanlıca galibiyet” Sport Day: “Terim’in takımı akla hayale gelmezi başardı. Rüştü 2002’deki performansını gösterdi.”
Macaristan
Nemzetisport Gazetesi: “Yüksek gerilim. Allah her zaman onlara yardım ediyor. Toplamda Türkler 6 dakika öndeydi.” Nepszava: “Trajedi dönemeçleri, Türkiye yarı finalde.” Origosport: “Türkiye’ye karşı önde oynayan yanar.” Mahu: “Allah ebedi.” Samsungsport: “Avrupa’da Türk tehlikesi.” Zoon: “İnanılmaz dirilişin ardından Türkler ilk dörtte.” Figyelönet: “Viyana’da Türk Zaferi.”
Hollanda
De Telegraaf Gazetesi: “Muhteşem Türkler, EURO 2008’de sürpriz yapmaya devam ediyor. Grupta Portekiz’e mağlup olduktan sonra tekrar ayağa kalkmayı başaran Fatih Terim’in öğrencileri, önce İsveç ve ardından da Çek Cumhuriyeti’ni attığı inanılmaz gollerle yıkmayı başarmıştı. Finallerin flaş ekiplerinden Hırvatistan da Türkler karşısında kâbus gördü. Penaltılar onların sonu oldu.”
İsveç
Expressen Gazetesi: “Mucize... Bu çılgınlık değil, Türklük. Geriye düşen Türkiye, üçüncü kez kazanmayı başardı.” Expressen yazarı Johan Orrenius köşesinde: “Bu bir çılgınlık değil, bu gerçek bir Türklük. Bu takım için kanun ya da mantık diye bir şey yok. Türkiye için sadece mucizeler vardır.”
Avusturya
Österreich Gazetesi: “Türkiye penaltı gerilimini kazandı. Bu maç TV başındaki seyircileri değil stattaki ateşli taraftarları bile sıkacak kadar yavaş geçti.” Kronen: “Viyana’da Türklerin bayram akşamı. Türkler bir polisiye filme taş çıkartacak bir beceriyle Hırvatistan’ı mağlup etti.” Kurier: “Türkiye- Hırvatistan; Viyana’da gerilim filmi.”
Brezilya
Globo Esporte Futbol Sitesi: “Ölümsüz Türkler, üçüncü kez bir mucizeyi daha gerçekleştirdi.. Ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Hırvatistan’ı geçerek, yarı finale çıkmayı başardı. Semih Şentürk’ün son andaki golüyle beraberliği yakalayan ekip, penaltılarla Hırvatlar’ı yıktı. Cezası sona eren Mehmet Aureilo bu kez oynayacak.”
FİFA: Son
anda vurdu
“Türkiye, geri dönüşlerinde tarih yazmaya devam ediyor. Hırvatlar öne geçmesine rağmen, uzatmaların son anında ilk önce beraberliği yakaladılar. Ardından da unutulmayacak bir işe imza atarak, penaltılarla rakibini 4-2 geçerek Almanya’nın karşısına çıktılar. Bu bir Türk lokumu.”
UEFA: Süper
yedek coştu
“Türk taraftarlar Semih Şentürk’ün son anda attığı golle inançlarını geri döndürdüler. İsviçre karşısında fileleri havalandıran Semih, takımına hayat verdi. Oyuna sonradan Mehmet Topal’ın yerine giren ‘Süper yedek’, kalecisinin pasıyla çeyrek final maçının kahramanlarından oldu.”
eurosport.com
“Türkiye tekrar ‘Krallar’ gibi dönmeyi başardı. Viyana’da gerçekten inanılmaz bir gece yaşandı. Son dakikalarda atılan golle Hırvatistan’ın hocası Slaven Bilic’ın ellerini açarak yaptığı zafer koşusu bir anda sona erdi. 2002 Dünya Kupası’nın yıldızlarından Rüştü Reçber, penaltılarda kalesinde devleşti. Rakibini 3-1 penaltılarda mağlup eden Türkiye’nin rakibi güçlü Almanya:”
goal.com
“Yine kazanan taraf mağlup duruma düşen Türkiye... Hırvatistan, golcü futbolcusu Ivan Klasnic ile öne geçti. Ardından Semih Şentürk beraberliği sağladı. Penaltı atışlarında Viyana’nn Ernst Happel Stadı’nda kalpler durdu. İkinci yarıda inanılmaz hatalar yapan Rüştü, maçın kahramanlarından biri oldu.”
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/9_218623_turkluk2206.jpg

Çılgın Türkler ne dedi?
Nihat Kahveci
Daha öne geçip kazanamadık. Ancak bu maçtaki galibiyet kadar coşku veren başka bir şey olamaz. Uzatmalarda geriye düştükten sonra maçı çevirmek her takımın yapabileceği iş değil. Golü yedikten sonra inanın ümidimi kaybetmedim, yine kazanacağız dedim. Bence burada ilk dörde kalmak, dünya üçüncülüğünün de üzerinde bir netice. Almanya’yı geçip finale çıkacağız. Finalde kim gelirse gelsin farketmez ama İspanya gelirse benim için ayrı bir mutluluk olur.
Hamit Altıntop
Takım olarak Portekiz ile karşılaşıp rövanşı almak istiyorduk ama olmadı. Almanya benim oynadığım ülke olduğu için o da ilginç bir takım. Hırvatlar güçlü ve teknik yapısı ile iyi maç çıkardılar. Biz de bırakmadık. Hep diyorum; biz hocamızın söylediğini sahaya yansıtalım, yenemeyeceğimiz takım yok diye. Bu maçta da aynısını yaptık ve kazandık. İnsanları sokalara döktük. Bu bizim için en büyük prim ve mutluluktur.
Emre Aşık
Gol için çok yüklendik ama Hırvatlar’da penaltı için mücadele ediyordu. İnanılmaz bir gol yedik. O golün telafisi imkansız gibiydi. Ama kenardan ileri ve hücum diye bağrıldığını duyduk. Ben de ileri gittim. Rüştü abinin pasını kafayla aşırmak isterken top Semih’in önüne düştü, gerisini hatırlamıyorum. Biz buraya gelirken ‘finale çıkarız’ dedik, kaç kişi inandı bilmiyorum ama artık şampiyon olacağımıza herkes inanıyor.
Rüştü Reçber
Şampiyona sonrası milli takım ile vedalaşacak biri olarak bugünleri gördüğüm için Allahım’a şükürler olsun. Bu galibiyet vatanımıza, milletimize armağanımızdır. Yediğimiz golde konsantrasyon eksikliğinden olacak hata yaptık. Baktım herkes kendini yere attı. Boğazım yırtılana kadar bağırdım. Hocamızda kenarda ‘gidin’ diyordu. Bu ekip ruhu ile birlikte Almanya’yı da geçeceğiz ve finalde eldivenleri Volkan’a vereceğim.

pReN@_61
22.06.2008, 12:43
Elde var 14!
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/14_218613_14_218503_Nihattttt490.jpgAlmanya maçı öncesi Nihat da turnuvayı kapadı. Takımda 4 cezalı 5 sakat var. Gerçekten de Avrupa'da eşimiz benzerimiz yok.
22.6.2008

Dünkü idman iptal...
Avrupa Şampiyonası’nda Çarşamba günü Almanya ile yarı final maçına çıkacak olan A Milli Futbol Takımımız’da yine sakatlık ve ceza kabusu hakim. Dünü idman yapmadan dinlenerek geçiren A Milliler’in, Viyana’da kaldığı ve Salı günü Basel’e geçeceği bildirildi. Kamp etabından bu yana rahat yüzü göremeyen ve maçların başlamasının ardından da aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalan teknik heyet, bu kez en ciddi sınavlarından birini verecek. Çünkü dile kolay, takımda 9 eksik, sadece 14 oynayabilecek oyuncu var!
Nihat’tan şok haber
Hırvatistan'ı kaleci Volkan, Aurelio, Servet gibi önemli eksiklere rağmen devirmeyi başaran Ay-Yıldızlılarımız’da sorunlar kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı. Emre Güngör’den sonra Nihat Kahveci de turnuvayı kapattı. Servet, Emre Belözoğlu ve Tümer de sakat, Arda, Tuncay, Volkan ile Emre Aşık cezalı. Terim’in bu şartlar altında sahaya Rüştü, Sabri, Gökhan, Hakan Balta, Uğur Boral, Kazım, Mehmet Aurelio, Mehmet Topal, Hamit, Mevlüt ve Semih ile sahaya çıkıp Gökdeniz ve Ayhan’ı alternatif olarak hazırlaması bekleniyor.
Ceza iptalini kaçırdılar!
UEFA’nın şampiyona statüsündeki yorum hataları tüm dünya basınında sıkıntı yarattı. Bilinenin aksine ikinci sarı kartını yarı finalden önce gören oyuncuların cezalı duruma düşmesi sebebiyle Arda, Tuncay ve Emre, Almanya maçında oynayamayacak. Oysaki bu futbolcularımız Hırvat sınavını kartsız atlatıp, Almanya önünde sarı kart görse dahi finalde oynayabilecekti. UEFA, takımların finalde tam kadro olabilmesi için bu değişikliği yapmıştı.
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/9_218616_tuncay-Kart2206.jpg

İşte sakatlar
SERVET ÇETİN
EMRE BELÖZOĞLU
NİHAT KAHVECİ
TÜMER METİN
EMRE GÜNGÖR
İşte cezalılar
ARDA TURAN
TUNCAY ŞANLI
VOLKAN DEMİREL
EMRE AŞIK
İşte kalanlar
RÜŞTÜ REÇBER
TOLGA ZENGİN
SABRİ SARIOĞLU
GÖKHAN ZAN
HAKAN BALTA
UĞUR BORAL
KAZIM KAZIM
MEHMET AURELİO
MEHMET TOPAL
AYHAN AKMAN
GÖKDENİZ KARADENİZ
SEMİH ŞENTÜRK
MEVLÜT ERDİNÇ
HAMİT ALTINTOP

pReN@_61
22.06.2008, 12:46
Almanya
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/6/14_218607_almanya2206_490.jpgBayanlar, baylar... Karşınızda yarı finaldeki rakibimiz...
22.6.2008

1996 yılında Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştıktan sonra duraklama dönemine giren Panzerler, EURO 2008’de yeniden şaha kalktı, yarı finale çıktı.
Löw ayağa kaldırdı
Türkiye'nin yarı finaldeki rakibi Almanya, Euro 2008’de adeta yeniden doğuyor. Bir dönem ülkemizde Fenerbahçe’yi de çalıştıran Löw yönetiminde adını ilk dörde yazdıran Panzerler, 1996’dan bu yana ilk kez bu başarıyı yakalıyor. İngiltere’de düzenlenen 1996 Avrupa Şampiyonası’nda zirveye çıktıktan sonra büyük bir durgunluğa giren rakibimiz, 2000 ve 2004’te tam bir hüsran yaşamıştı. B Grubu’nda Polonya, Hırvatistan ve Avusturya arasından sıyrılan Almanya, çeyrek finalde de kupanın favorilerinden Portekiz’i safdışı bıraktı.
İki cezalıları var
Grup maçlarında Türkiye’yi deviren Portekiz’i çeyrek finalde 3-2’lik skorla geçen Almanya, Ay Yıldızlı ekibimize yenilerek kupaya veda eden Hırvatistan’a ise direnememiş ve rakibine boyun eğmişti. Sakat ve cazalılardan yana çok dertli olan Türkiye karşısında Panzerler’de de Arne Friedrich ile Philipp Lahm sarı kart cezalısı. Topun değerini çok iyi bilen ve yüzde 77 oranında başarılı pas yapabilen Almanlar görev adamlarından kurulu bir ekip gibi görünse de, Ballack, Klose ve şampiyonada 3 gole ulaşan Podolski gibi yıldızlarıyla etkili oluyor.
İdeal 11'i
Lehmann
Jansen
Mertesacker
Metzelder
Fritz
Hitzlsperger
Rolfes
Ballack
Schweinsteiger
Klose
Podolski
Euro 2008 kadrosu
Kaleci
Jens Lehmann
Robert Enke
Rene Adler
Defans
Christoph Metzelder
Per Mertesacker
Philipp Lahm
Arne Friedrich
Marcell Jansen
Clemens Fritz
Heiko Westermann
Orta saha
Michael Ballack
Thomas Hitzlsperger
Simon Rolfes
Torsten Frings
Bastian Schweinsteiger
Piotr Trochowski
Tim Borowski
David Odonkor
Forvet
Mario Gomez
Miroslav Klose
Kevin Kuranyi
Lukas Podolski
Oliver Neuville
Teknik Direktör
Joachim Löw
Başarıları
3 Dünya Kupası
Şampiyonluğu
3 Avrupa
Şampiyonluğu
Euro 2008’de oynadığı maçlar
B Grubu
Almanya-Polonya: 2-0
Almanya-Hırvatistan: 1-2
Almanya-Avusturya: 1-0
Çeyrek final
Almanya-Portekiz: 3-2
Miroslav Klose Hamit’i övdü
Alman milli takımının en tehlikeli isimlerinden Miroslav Klose, Bayern Münih’te takım arkadaşı olan Hamit Altıntop ile haberleştiğini belirterek, “Hamit ile yazıştım. Hamit bence Türk milli takımındaki en iyi oyuncu. Üstelik istemediği bir yerde defansta oynamasına rağmen çok başarılı bir oyun sergiliyor. Türkiye’ye karşı oynayacağımız maç iyi bir oyun olacak” dedi. Teknik direktör Joachim Löw ise “Rakibimizin gücünü çok iyi biliyoruz. Ne zaman ne yacakları belli değil. Çok dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Emirhan Makul
22.06.2008, 13:00
ahhhh arda servet olsaydııı varya biz bu turu atlarız derdim valla

FatmaÇelik
22.06.2008, 13:14
Çok eksik var malesef ama biz bu hırsla bununda üstesinden gelip finale adımızı yazdırırız inşallah...

Kalbimiz sizlerle...

Hasan61
22.06.2008, 13:41
Milli takımı bekleyen büyük tehlike
22 Haziran 2008 http://www.hurriyet.com.tr/_np/9258/5849258.jpg Türk Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda desten yazarken, bir taraftan da sakatlık ve cezalılarla boğuşuyor. Şimdiye kadar hiç bir turnuvada görülmeyen kadar çok sakat veren Milli Takımı Almanya maçında da aynı tehlike bekliyor.

Geriye 14 futbolcu kaldı- Foto Analiz (http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=13426&rid=4369)
Turnuvaya 23 kişi ile başlayan Türkiye'de şu anda sadece 14 futbolcu kaldı. O 14 futbolcudan birisi de kaleci Tolga Zengin. Yani Almanya maçında Fatih Terim (http://www.hurriyet.com.tr/index/fatih_terim/) büyük ihtimalle üç değişiklik hakkını bile kullanamayacak. Kullanması durumunda da Tolga'yı ortada izlemeye hazır olun...
Türkiye'nin Almanya maçına defansta Gökhan-Mehmet Topal-Sabri-Hakan Balta, orta sahada Hamit-Aurelio-Uğur Boral-Kazım, ileride ise Mevlüt ve Semih ilk onbiri ile başlaması bekleniyor. Bu durumda yedekler Ayhan, Gökdeniz ve kaleci Tolga olacak.
DEFANSTAKİ SAKATLIKLARA DİKKAT
Hal böyle iken sakatlıklar konusu bir kez daha öne çıkıyor. Özellikle defans hattımız bu anlamda alarm veriyor.
Defans oyuncularından Mehmet Topal'ın orjinal yeri zaten defans değil. Mecburen stoperde oynayacak. Sabri de aynı şekilde devşirme bir sağ bek. Dörtlünün iki oyuncusu, Gökhan Zan ve Hakan Balta gerçek defans oyuncuları. Ancak burada da Gökhan Zan'ın sakatlık sorunu ortaya çıkıyor.
Sezonun büyük bir bölümünde sakatlıklarla boğuşan ve milli takıma alınması eleştiri konusu olan Gökhan, Türkiye'nin ilk maçı olan Portekiz karşılaşmasında da oyunu tamamlayamamış ve sakatlanarak çıkmıştı. Arkasında gelen iki maçta da oynayamayan Gökhan, Hırvat karşılaşmasında ise üstün bir performans ortaya koydu. Ancak Gökhan'ın sakatlanma olasılığı şu anda tam bir kabus senaryosu.
Milli takımın yedek kulübesindeki üç oyuncunun hiçbiri defans oyuncusu değil. Gökhan'ın sakatlanması halinde Fatih Terim (http://www.hurriyet.com.tr/index/fatih_terim/) ve milli takım büyük sıkıntıya girecek. Terim'in bu durumda en önemli alternatifi Hakan Balta'yı stopere kaydırıp Uğur Boral'ı sol beke çekmesi olabilir. Ancak bu sefer sol önde kimin oynayacağı muamma. Bir diğer alternatif Aurelio'nun stopere çekilmesi. Daha önce bu mevkide bir iki kez mecburiyetten oynayan Aurelio, görev verilirse yine geride oynamak zorunda kalacak. Onun boşalttığı yerin en büyük adayı ise Ayhan olacak.
TOLGA'YI UNUTMAYIN
Bir diğer alternatif ise belki son ihtimal ama yine de gözden uzak tutmayın. Çünkü Terim'in elinde sadece ve sadece 14 futbolcu var ve bunlardan birisi de kaleci Tolga. Maçın gidişatına göre Tolga belki de stopere geçmek zorunda kalabilir. Hatta öyle ki adam yokluğundan belki santrafor bile oynayabilir.
Biz turnuva boyunca ne olmazların olduğunu gördük. Üstelik bu seferki ihtimal hiç de azımsanacak gibi değil. Şimdiye kadar kimse tarafından beklenmeyen bir tarihi yazan Türkiye, belki de kalecini defansta oynatmak zorunda kalarak futbol tarihine yeni bir sayfa ekleyecek.
hürriyet

petriç kaleye geçip penaltı tutmuştu
belki tolga oyuna geçer gol atar

Serdær
22.06.2008, 13:46
Son dakikalar gelen goller Mucize dendi ama.

Eğer biz bu kadroyla bu kadar eksikle Almanya'yı geçersek o zaman gerçekten Doğa üstü bir olay diyeceğim.:cool:

OYılmaz
22.06.2008, 13:48
14 kişiyle Almanyayı geçersek resmen destan yazacağız Genelkurmay Turnuvadan sonra milli takımımıza gazi madalyası taksın inanılmaz bir işe girişiyoruz Haydi Türkiye ağlat bizi.. Ben buna savaş derim işte..

Cem Balcı
22.06.2008, 14:02
işimiz çok zor.

sanırım bu kadroyla artık bir mucize daha gerek bize...

Emirhan Makul
22.06.2008, 14:09
sanırım podolski eyvahhh...!

Uzunoğlu
22.06.2008, 14:12
sondan ikinci mucizeye hazır olun!!!

Proof
22.06.2008, 14:14
ya cok kolay
--------------MEVLUT------SEMIH-----------
GOKDENIZ-----------------------------KAZIM
--------------AUREKIO-----HAMIT-----------
UGUR---------HAKAN------GOKHAN-----SABRI
-------------------RUSTU-------------------

Egemen Yılmaz
22.06.2008, 14:15
Tolga' yı gerçekten defansta ya da santrafor olarak izleyebiliriz

furkansenokur
22.06.2008, 14:17
ya cok kolay
--------------MEVLUT------SEMIH-----------
GOKDENIZ-----------------------------KAZIM
--------------AUREKIO-----HAMIT-----------
UGUR---------HAKAN------GOKHAN-----SABRI
-------------------RUSTU-------------------

aslında bu kadroda iyi burada güvenemediğim iki isim var birisi gökhan diğeri mevlüt belki hakan da bizi batırabilir.ama mevlütünde ne yapacağı belli olmaz. diğerleri fena değil

Uzunoğlu
22.06.2008, 14:18
Tolga' yı gerçekten defansta ya da santrafor olarak izleyebiliriz

kim oynarsa oynasın farketmez nasıl olsa oyunla futbolla alakası yok bu başarının

İskender YILMAZ
22.06.2008, 14:22
almanya maçına rüştü, gökhan gönül, servet, emre güngör, hakan balta, aurelio, emre belözoğlu, hamit, arda, tuncay, fatih tekke 11'yle çıkmak vardı..

FANATIK61
22.06.2008, 14:31

Ceyrek Final biletleri 500 Euro'dan basliyor. Cogumuz kombine bilet almak icin zorlaniyoruz. Bir mac icin bu fiyat cok pahali. Buna ragmen yine tribünler dolu.

Hasan Ayvenli
22.06.2008, 14:44
2 oyuncu değişikliği yaptıktan sonra sakatlanan çıkarsa sahada 2 kaleciyle oynıcaz :D bu da damga vuracak olaylardan :D
bence tolgayı kaleci formasıyla oynatıp forvete koyalım. almanlar kaleciye bırakıyoz diye tolgaya verirler topu :D:D:D

İskender YILMAZ
22.06.2008, 15:39
sadece 11 kişiyle çıksakta ne demiş Atatürk : ' Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur..!!'

hadi bee koçlar, depin almanya'yı.. :) :)

Travelair
22.06.2008, 16:41
http://www304.mackolik.com/img/haberbuyuk/F/FatihTerim080608_B2.jpg

TERİM: KESİNLİKLE GERİ DÖNECEĞİM http://www303.mackolik.com/img/v3/tr.gif
Roma - (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, İtalyan spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'ta bugün yayımlanan bir demecinde, İtalya'ya, İkinci Lig'den (Serie B) bir takımı çalıştırma pahasına dahi olsa bir gün mutlaka geri döneceğini söyledi.
Serie A takımlarından FC Fiorentina ve AC Milan'ın çalıştıran Terim, İtalya ile halen süren gönül bağını ''henüz yaşanamamış bir aşk'' olarak tanımlayarak, ''Bir gün kesinlikle sizin ülkenize geri döneceğim. Bir Serie B takımı çalıştırma pahasına da olsa döneceğim'' dedi.
Terim, şu an için Türkiye'nin yarı finale yükseldiği 2008 Avrupa Şampiyonası'na odaklandığını belirterek, ''Geleceğe bakmadan önce şimdi Türkiye'nin rüyasını sürdürmeyi sağlamak durumundayım. Bir gazetenin başlığındaki ifade ile: Mucizeler bizim mesleğimiz'' diye konuştu.
La Gazzetta dello Sport, Luca Calamai imzasıyla bugün yayımladığı Terim söyleşisinden, teknik direktörün Almanya maçıyla ilgili olarak sarf ettiği, ''Türkiye dökülmekte olsa da Almanları yenebilir'' sözünü başlığa taşıdı.
Terim, Hırvatistan karşısında elde edilen galibiyet sonrasında soyunma odasında oyunculara neler söylediğine ilişkin soruya da ''Almanya'dan kesinlikle korkmadığımı söyledim. Korkunun ecele faydası yok. Almanları iki yıl önce bir dostluk maçında yenmiştik'' yanıtını verdi.
-TERİM'DEN, UEFA'YA İLGİNÇ SORU-
Teknik direktör Fatih Terim, ay-yıldızlı ekibin Almanya maçı öncesinde kart cezaları ve sakatlıklar nedeniyle zor durumda olduğuna ilişkin soruyu, ''UEFA'ya aciliyet durumunda üçüncü kaleciyi orta alanda oynatıp, oynatamayacağımı sordum. Şaka olsun diye sordum, ama kısmen gerçeklik payı da var. Tolga'nın ayaklarına hakimiyeti kötü. Ama sahaya çıkaracak bir ilk 11 bulacağım'' şeklinde yanıtladı.
''Almanya karşılaşması çok özel bir maç'' diyen Terim, ''Türkiye açısından bir derbi. Yarı ölmüş vaziyetteki bir 11 ile de olsa pekala kazanabiliriz. Zira neticeyi, yürek koyarak oynama belirleyecek'' dedi.
Terim, Arda'nın oynayamayacak olmasının hatırlatılması üzerine de ''Gördünüz değil mi? Ne büyük bir oyuncu. Niteliksel ve niceliksel açıdan mükemmel olan Tuncay'ın da kart cezalı olmasına üzüldüm. Ama Brezilya kökenli oyuncumuz Aurelio sahaya dönecek'' değerlendirmesini yaptı.
-''AVRUPA'DA YARI FİNAL MAÇINDA HERKES OYNAMAYA HAZIR OLMALI''-
Tecrübeli teknik adam, Hırvatistan karşısında elde edilen galibiyetin ardından gece sadece dört saat uyuyabildiğini belirterek, şöyle devam etti:
''Sabah yedide uyanıp, Almanya karşısına çıkaracağım ilk 11'i belirlemek üzere iş başına geçmiştim. Kahvaltı bile yapmadan takım doktorlarımızı çağırıp, şöyle dedim: 'Servet Çetin nasıl, Emre'nin durumu nasıl? Bana kötü olduklarını söylemeyin. Avrupa'da yarı final maçında herkes oynamaya hazır olmalı.''
Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport'taki söyleşisinde eşi Fulya Terim'i ise ''O benim gizli silahım'' diye tanımladı.
Hırvatistan maçında penaltılar öncesinde, tribünde bulunan eşiyle bakıştığını anlatan Terim, ''Penaltılar öncesinde tribündeki eşime baktım. Kendisine, 'Rahat ol, kazanacağız' diye bağırdım. Eşimin cebinde yarı final bileti de hazır. Her zaman olduğu gibi başlangıç düdüğü çalmadan önce yine kendisine bir öpücük yollayacağım'' dedi.
Terim, eşi ve kızlarının kendisi için büyük bir moral kaynağı olduğunu belirterek, ''Fulya, Buse ve Merve ile dünyaya meydan okurum'' diye konuştu.
(A) Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, inancın kendisi için büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, ''İnanç benim için büyük bir güç, ama maçları kazanmak için sadece inanç yeterli değil. İyi fikirlerin de olması şart'' diyerek sözlerini tamamladı.

22/06/2008 14:52
maçkolik

MetiN08
22.06.2008, 18:04
Arkadaslari sizleri bilmem ama bence maci alicaz biz icimden birsey öyle diyor final türkiye rusya olacak

Akif Gür
22.06.2008, 18:09
maçı alıcaz finali köyümde izliycem

logitech
22.06.2008, 18:39
Kanal D alt yazı geçti "Tolga Zengin oynayabilir " ama kale de değil. :eek:

Cafer Bulur
22.06.2008, 18:47
işimiz çok zor.

sanırım bu kadroyla artık bir mucize daha gerek bize...
bu mucizeleri cek ve hirvatistan macinda yasamadik mi?
ben sahsen bu mucizeyi bir daha yasamaya hazirim.
Allah utandirmaz insallah.

.....
22.06.2008, 18:50
Valla biz Türküz gerekirse oynayacak tabi.hemde hiç korkmadan izlerim Tolgayı bizde bu ruh varken forvette bile oynar :alkış::alkış:

logitech
22.06.2008, 18:59
valla oynar mı oynar kardeş.:)

TolgaTopçu61
22.06.2008, 19:01
valla oynar mı oynar kardeş.:)
bide gol atarsa hic sasirmam:)

Manu61
22.06.2008, 19:27
arkadaslar 3.luk 4.luk macı var dimi ?
avrupa sampiyonasında 3.lük macı yok

Erdal
22.06.2008, 19:27
arkadaslar 3.luk 4.luk macı var dimi ?

Hayır yok..

Hasan61
22.06.2008, 19:29
yedekteki en uzun isim oyun sıkışırsa kafa topu için sokabilir oyuna

İskender YILMAZ
22.06.2008, 19:30
tolga'nın neyine hakimiyeti varki ayaklarına olsun..?

brutalize
22.06.2008, 19:30
avrupa samiyonasinda 3.lük maci olmuyor
hmmm saol ..

DeAgLeMaNyAq
22.06.2008, 19:32
Emre ve Tümer maç gününe kadar iyileşemezse, maç içerisinde iki oyuncumuzu değiştirdikten sonra da bir oyuncumuz sakatlanırsa ancak Tolga oynar. Onun dışında oyuncu olarak oynama ihtimali yok...

Manu61
22.06.2008, 19:34
tolga'nın neyine hakimiyeti varki ayaklarına olsun..?
ama düsünsene dakika 85 mac 1-1 türkiyenin bir oyuncusu sakatlanıyor ve terimin elinde sadece tolga kalıyor tolga oyuna giriyor ve dakka 90 tolgayla hamit verkac yapıyor tolga önce metzelderi geciyor sonrada lehmanın üstünden klas bir asırtma yapıyor ve mac 2-1 oluyor finale cıkıyoruz :D:D:D:D:D gerci yapmadıgımız bi bu kaldı degilmi ??

m@rdi
22.06.2008, 19:39
Evet Çekler'i ve Hırvatlar'ı mucizevi bir şekilde yendik.

Evet millet olarak çok mutluyuz. Almanlar'ı "çekirdek gibi çitleme" kıvamındayız.

Buraya kadar ne taktik , ne de teknik gücümüzle geldik. Biraz inat,biraz şans, biraz da inanç.Ve Terim'in akıl almaz kararlarına rağmen yarı finaldeyiz.

Ancak artık sakinleşmeli,gerçeklerle yüz yüze gelmeliyiz. 9 önemli oyuncumuz yok! ( Her ne kadar her biri tek başlarına takım olsalarda sahaya 11 kişi çıkmalı :) )

Terim'in espiri ile karışık "Tolga'yı orta sahada oynatabilir miyim?" sorusu durumun vahametini ortaya koymakta.

2 takım çıkarabilecek kadroya sahip Almanlar'a karşı mücadele edeceğiz. Tek yenilgimizi aldığımız Portekiz'i eleyip geldiler yarı finale. Löw her nekadar "Türklerin ne yapacağı belli olmaz" dese de,millilerimizi yakından tanıyor. Önlemini alacaktır.

İşimiz artık çok daha zor.

Tüm bunlara rağmen umutluyum,yapabiliriz.
( Terim'deki bu balla şampiyon bile oluruz :) )

josehakan
22.06.2008, 19:46
POGREBNYAK eger Russia milli takımında çıkarılmasaydı sakatlıgından dolayı çook şeyler yapardu gerçekten çoook öenmli topcu TEk FORvet oynayacak teknik top sürebilioda kafacı uzun ve ayrıca Duran toplaradaçook etkili aslında alınır da biraz da istemeye baglı bu ssene işimiz zor SOL AÇIK ve FORVET almadık hadi hayırlısı

Hasan61
22.06.2008, 19:46
rüştü geçen maç asist yaptı belki tolga da gol atar

Emirhan Makul
22.06.2008, 19:49
resmen yedek forvetimiz ergin herhangi bir kartda sakatlıkda oyuna girecek veya bi daha ki maçda sahaya çıkacak isim düz koşu yapamayan bir insan evladı

Erdal
22.06.2008, 19:50
Tabi bu kadar sakatlığın sebebini sorgulamak akıllara gelmiyor....Kader de geç :))

Erdal
22.06.2008, 19:53
resmen yedek forvetimiz ergin herhangi bir kartda sakatlıkda oyuna girecek veya bi daha ki maçda sahaya çıkacak isim düz koşu yapamayan bir insan evladı

Azıcık tutarlı olalım, ya imzanı değiştir yada mesajını:)) Ve artık sabretmeyi öğrenelim. İnan bana her anlamda futbolu en az senin kadar bilen insanlar tarafından yönetiliyoruz

Manu61
22.06.2008, 20:02
POGREBNYAK eger Russia milli takımında çıkarılmasaydı sakatlıgından dolayı çook şeyler yapardu gerçekten çoook öenmli topcu TEk FORvet oynayacak teknik top sürebilioda kafacı uzun ve ayrıca Duran toplaradaçook etkili aslında alınır da biraz da istemeye baglı bu ssene işimiz zor SOL AÇIK ve FORVET almadık hadi hayırlısıBahsettigin adam icin 15 milyondan baslıo pazarlıga zenit ??

Bahattin Aydın
22.06.2008, 20:02
tolga bu maçta her yerde oynar canını ortaya koyar azmiyle inancıyla gol bile atar...bu takım inandı bizi kimse durduramaz artık..bu kupa bizim olacak !!!

Özkan
22.06.2008, 20:04
Tolga Zengin'in hat-trick yapması da dâhil hiçbir şeye şaşırmam bundan sonra.

Manu61
22.06.2008, 20:07
Tolga Zengin'in hat-trick yapması da dâhil hiçbir şeye şaşırmam bundan sonra.
yok artık lebron james :D:D:D:D:D

Emo91
22.06.2008, 20:07
isimiz cok zor......9 eksik var.....
ama tolga defans falan oynarsa acaip komik olur, sonra bide yenersek gör isi

Hasan Ayvenli
22.06.2008, 20:08
ama düsünsene dakika 85 mac 1-1 türkiyenin bir oyuncusu sakatlanıyor ve terimin elinde sadece tolga kalıyor tolga oyuna giriyor ve dakka 90 tolgayla hamit verkac yapıyor tolga önce metzelderi geciyor sonrada lehmanın üstünden klas bir asırtma yapıyor ve mac 2-1 oluyor finale cıkıyoruz :D:D:D:D:D gerci yapmadıgımız bi bu kaldı degilmi ??

evet bi de böyle bişey yaparsak futbol diye bişey kalmaz artık :D

Muhammed KOÇ
22.06.2008, 20:09
tolga zenginin ortada oynamasından çok gökdenizin performansının ne olacağını çok merak ediyorum.takım tam kadroyken terimin ilk 11 tercihinde olmuyordu gökdeniz. bu onun için tam bir fırsat. inş. güzel bir maç çıkarırsın gökdeniz..kendi bildiğini yap yeter ..

Hasan61
22.06.2008, 20:24
gökdeniz rusya liginin en iyisi olduğunu arshavine gösterecektir

DKaraduman
22.06.2008, 20:26
isviçre çek ve hırvatistan maçlarının 3ünde de 90 dakka sonu skoru bildim:cool: bu maç içinde 2-1 almanya diyorum:rolleyes:

Manu61
22.06.2008, 20:29
isviçre çek ve hırvatistan maçlarının 3ünde de 90 dakka sonu skoru bildim:cool: bu maç içinde 2-1 almanya diyorum:rolleyes:
agzından yel alsın diom bende sana :D:D:D

Ozzgur
22.06.2008, 20:34
Aslında çok zor ancak hepimizin bildiği gibi Aslan Yürekli Çılgın Türkler bu işi de becerecektir.Ben kupayı 30 Haziran'da Türkiye'ye bekliyorum.Haydi bakalım büyük bie merakla Çarşamba'yı bekilyoruz.Ayrıca Tolga'da oyunda oynamaz.O kadar da değil artık yav:D:D:D:D

Manu61
22.06.2008, 20:37
Aslında çok zor ancak hepimizin bildiği gibi Aslan Yürekli Çılgın Türkler bu işi de becerecektir.Ben kupayı 30 Haziran'da Türkiye'ye bekliyorum.Haydi bakalım büyük bie merakla Çarşamba'yı bekilyoruz.Ayrıca Tolga'da oyunda oynamaz.O kadar da değil artık yav:D:D:D:D
ama oynama durumu var yedeklerde 3 oyuncuuz var tolgayla beraber bir sakatlık olursa cıkar paşa paşa oynar golünü de atar kupayıda getirir:D:D:D yok artık lebron james:D:D

Serhat
22.06.2008, 20:48
Tek cümleyle ... Allah Yardimcimiz Olsun !
Gökdenize güveniyorum... Bence Bu işi Gökdeniz Halledecek... ;)

Cafer Bulur
22.06.2008, 21:08
gökdeniz rusya liginin en iyisi olduğunu arshavine gösterecektir
gökdeniz trabzonspor icin cok önemli bir futbolcuydu.
ama rusya da gökdenizden daha kaliteli en az 5 futbolcu daha vardir.
fatih tekkenin takim arkadasi pogrebnyak aklima gelen en somut örnek.
gökdeniz milli maclara tam anlamiyla kendisini veremiyor.
cok daha hirsli ve heyecanli oynamasi gerek.
herkes tuncayin yerine gökdenizin oynamasini savunuyor ama öyle degil.
tuncay daki hirs ve heyecanin yarisini gökdeniz ortaya koyamiyor.
umarim gökdeniz bu macta oynatilir da en iyi macini cikarir.
colin kazim i kesinlikle ilk 11 de görmek istemiyorum.
milli marsi söyleme ihtiyacini bile hissetmeyen bir oyuncuyu izlemek bana zevk vermiyor.

Erkan
22.06.2008, 21:38
agzından yel alsın diom bende sana :D:D:D

benim icin bir sakincasi yok 90+1 1 gol, 90+2 1 gol daha ve final bizim :D

bordo61
22.06.2008, 22:16
bu ne ya yakında fatih terim bile sakatlanır

Erkan
22.06.2008, 22:25
bu ne ya yakında fatih terim bile sakatlanır

O saglammiydi?:eek::eek::eek::eek:

Hasan61
23.06.2008, 10:57
gökdeniz trabzonspor icin cok önemli bir futbolcuydu.
ama rusya da gökdenizden daha kaliteli en az 5 futbolcu daha vardir.
fatih tekkenin takim arkadasi pogrebnyak aklima gelen en somut örnek.
gökdeniz milli maclara tam anlamiyla kendisini veremiyor.
cok daha hirsli ve heyecanli oynamasi gerek.
herkes tuncayin yerine gökdenizin oynamasini savunuyor ama öyle degil.
tuncay daki hirs ve heyecanin yarisini gökdeniz ortaya koyamiyor.
umarim gökdeniz bu macta oynatilir da en iyi macini cikarir.
colin kazim i kesinlikle ilk 11 de görmek istemiyorum.
milli marsi söyleme ihtiyacini bile hissetmeyen bir oyuncuyu izlemek bana zevk vermiyor.
gol yedikten sonra hamtle birlikte tüm oyuncuları ayağa kaldırıp gönderen gökdeniz'di

murseltaskin
23.06.2008, 11:04
ya ne hikmetse türkiye nin oynadığı tüm grup ve çeyrek final maçında hep yenileceğimizi düşündüm.ama almanlara karşı bu korku bende yok.turu geçeceğiz diye düşünüyorum

Serdær
23.06.2008, 11:16
Yenmemiz imkansız gibi birşey.

Egemen Yılmaz
23.06.2008, 11:23
şu Almanları Tolga ile yenersek rezil olurlar valla :D

Dursun Kaplan
23.06.2008, 11:44
Yenmemiz imkansız gibi birşey.

Turnuva başLamadan önce, gruptan çıkmamız imkansız diyoduk..

Buraya kadar geLmemiz mucize... Bundan sonrada bişiLer oLur inşaLLah..

Hani Hırvat teknik adam diyor ya ;

" Türk'Lerde benim anLamadığım bir şey var.. OnLarın yanında bişey var.. "

İşte buna güveniyoruz beLkide...

Akif Gür
23.06.2008, 11:50
ya ne hikmetse türkiye nin oynadığı tüm grup ve çeyrek final maçında hep yenileceğimizi düşündüm.ama almanlara karşı bu korku bende yok.turu geçeceğiz diye düşünüyorum

sen yine yenileceğimizi düşünmeye devam et

ilhan
23.06.2008, 12:09
Sahaya 11 kişi çıkacağız. 3 yedek olacak. Bu 3 yedekten bir tanesi kaleci.

İşimiz çok zor!

Futbolcuları eleştirme lüksümüzün olmadığı bir maç. Yenilirsekde başarılar yenersekte.

Serdær
23.06.2008, 12:14
Turnuva başLamadan önce, gruptan çıkmamız imkansız diyoduk..

Buraya kadar geLmemiz mucize... Bundan sonrada bişiLer oLur inşaLLah..

Hani Hırvat teknik adam diyor ya ;

" Türk'Lerde benim anLamadığım bir şey var.. OnLarın yanında bişey var.. "

İşte buna güveniyoruz beLkide...

Gruptan çıkmamız imkansız diyenler farklı kişilerdi.

Bence bu maçta Almanya yedeğimiz olmadığını bildiği için SERT oynayacaktır. Adamlarımızı sakatlamak için.

O yüzden maçı yönetecek hakem çok önemli bizim için.

Dursun Kaplan
23.06.2008, 12:14
Gruptan çıkmamız imkansız diyenler farklı kişilerdi.

Bence bu maçta Almanya yedeğimiz olmadığını bildiği için SERT oynayacaktır. Adamlarımızı sakatlamak için.

O yüzden maçı yönetecek hakem çok önemli bizim için.

İnşaLLah anası babası Alman oLan birini vermezLer... :rolleyes:

Serdær
23.06.2008, 12:15
İnşaLLah anası babası Alman oLan birini vermezLer... :rolleyes:

Sanki maçı Mejuto Gonzales yönetecek gibi geliyor bana.

Ahmet Kuru
23.06.2008, 12:19
Sanki maçı Mejuto Gonzales yönetecek gibi geliyor bana.
Bunun anası babası nereli:D