PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye - Almanya: 2-3 | TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE...

Sayfa : 1 2 3 [4]

EmrahYalçınalp
26.06.2008, 00:09
Bu gecenin en etkili ismi Gary Lineker oldu.

m@rdi
26.06.2008, 00:10
İstifası bile kaçak göçek adamın. Sıkıysa ortam sakinleştikten sonra istifa etsin.

Karambolden yararlanmak istiyor sıcağı sıcağına,kimsenin ses çıkarmayacağını bildiğinden yavaş yavaş tüyme peşinde.

Murat'
sabri denen dingil maci verdi, cok yazik oldu....

Yahu gidin yaaa...İkinci golü kim attırdı...

Cafer Bulur
daha kötü oynadigimiz hirvat macinda tur atlarken iyi oynadigimiz bir maci keybettik.
futbolun cilvesidir bu.
almanlar yakaladiklari pozisyonlari iyi degerlendirdi.
rüstü geriye düsmememiz gereken anlarda yaptigi hata ile yenilgimize mal olmustur.
yine de buraya kadarki hizmetleri icin basta terim olmak üzere bütün futbolcularimiza yürekten tesekkürler.
sagolun,varolun.
bu millet sizinle gurur duyuyor.
hayirlisi olsun.

Emre B.
26.06.2008, 00:11
Yahu lafa gelince yılların tecrübesi Rüştü.O topa niye çıkarsıb Rüştü?Tolga olsa o topa çıkmazdı.

Hüseyin İlkin
Bütün oyuncularımıza teşekkürler,yaşattıkları duygular için..

mehmet83
beyler ilk başta hakem baltaladı maçı bunun da nedeni lobi faaliyeti yapamıyoruz... şenez erzik bey ne işe yarıyor orda onu anlamıyorum..2.si rüştü ve hamit altıntop bizden maçı dinamitlediler helal olsun..hamit heralde iyi oynarsam beni bayern münihden kovarlar düşüncesine kapıldı koçum sen oyna seni her takım alır ama buraya kadar gelmişken burda olmaz o iş..Rüştüye gelince o nası bi çıkıştır yaa 2.golde kaleyi boş bırakıyosun klose de atar kardeşim boş kaleyi adama veriyosun nası bi iştir anlamadım..

ama herşeye rağmen bizden saydığım isimler hariç iyi oynadık ezilmedik lehmannda bunu söledi..saolun arkadaşlar inşallah fatih terim kişisel egosunu bırakırda adam gibi takım çıkarır 2010'da dünya kupasına da keyifle izleriz kanser olmayız...
Sacmaliyorsun!!! Herseyi anlarim ama Hamit'e laf soylemeni asla! O adam sendende bendende daha TURK!

Talha.YILMAZ
Teşekkür ederiz A Milli takımımıza.
Şimdi ne desek Boş..
Hep Destek TAM DESTEK.

Murat'
26.06.2008, 00:12
Bu arada Hamit'te bugün çok büyük bir özgüven eksikliği vardı...Kaleyi görmesine rağmen uygun pozisyonlarda kaleye vurmadı....İkinci yarı kale boştu yine vurmadı...Semih'e pas atmayı denedi...

OYılmaz
dk 70 civarları tam Gökdenizin dakikalar oyun iyice soğumuş peş peşe 2 gol atabileceğimiz dakikalar artık olan oldu Tebrikler Türkiye....

Hasan Ayvenli
mağlubiyetimiz bile heyecan stres. ulan 5 yiyip elensek böyle koymazdı be. adamlar hiçbişey yapmadan 3 gol attılar. kalemize gelmeye korktular genelde bu kadar mı korkutmuşuz dünyayı.
teşekkürler çocuklar. sevinçte de üzüntüde de...

Ali Can
26.06.2008, 00:13
maçtan görüntüler;
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B666498848472A4.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/2.html#galeri)
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B666383698787A8.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/7.html#galeri)
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163A1808594A9.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/12.html#galeri)
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B61636386A1A69D.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/14.html#galeri)
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B61637285A07F92.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/21.html#galeri)
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65687B87AA96A3.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/bgrubu/galeri/586/28.html#galeri)

h@msi61
Yahu gidin yaaa...İkinci golü kim attırdı...

Bir kere uslubuna dikkat et. Bize bir gol attirsa da almanlarin 1. ve 3. golunu izlemedin herhalde, resmen hediye etti....

DKaraduman
Yahu lafa gelince yılların tecrübesi Rüştü.O topa niye çıkarsıb Rüştü?Tolga olsa o topa çıkmazdı.

abi yapmayın şöyle ya iyi o zaman bütün milli takımı bizden oluştursunlar yok gökdeniz girsin kazım oynamıyor yok tolga daha iyi oynardı yok sabri denen dingil falan daha napsın adamlar anlık sinirle gelip burda saçmalamayın..

zafer6161
teşekkürler TÜRKİYE,:alkış::alkış::alkış::alkış:

Armağan Dere
26.06.2008, 00:14
Sacmaliyorsun!!! Herseyi anlarim ama Hamit'e laf soylemeni asla! O adam sendende bendende daha TURK!

tabi mehmet öle tabi :)..gece gece sinirim bozuk zaten.. belli oluyor 3 maçta maçın adamıydı niye oynamadı ya da oynayamadı ya da maçtan sonra niye konuşuyon...belli oluyor korkuyor kovarlar diye bayern münihten..

macka61
26.06.2008, 00:16
rüştü halı sahada oynasın o zaman o topu tutardı

h@msi61
26.06.2008, 00:17
rüştü halı sahada oynasın o zaman o topu tutardı

Hali sahayi bilmem ama Trabzon'a karsi oynasa 3 golu de yemezdi heralde...

ulaş sedat
26.06.2008, 00:18
tabi mehmet öle tabi :)..gece gece sinirim bozuk zaten.. belli oluyor 3 maçta maçın adamıydı niye oynamadı ya da oynayamadı ya da maçtan sonra niye konuşuyon...belli oluyor korkuyor kovarlar diye bayern münihten..

Hamiti kara kaşı için oynatmıyorlar bayern münihte .oynayamadı o ayrı ama bakkal çırağı değil sonuçta adam oynayabilse kendisi içinde çok iyi olurdu

Murat'
Forumlardan ahkam kesmekte gerçekten de üstümüze yok...Şu Sabri'den ne istiyorsunuz anlayamıyorum..Ne yaparsa yapsın yaranamıyor....Ben bütün futbolcularımızı, teknik ekibi ve orada bizi destekleyen taraftarımızı tebrik ediyorum...Ayrıca bence maçın hakemin de çok kötü bir maç yönettiği kanaatinde değilim..En azında maçın skoruna tesir ettiğini düşünmüyorum.

Cafer Bulur
Bu kupada yarı final oynadıkysak bunda en son pay Terim'indir bence.

Çok da mühim değil...

Türkiye'm.
Helal Olsun.
Daha iyilerine layığız.
akli basinda biri olarak bari sen bu yorumu yapma!
biz degerlerimize ne zaman sahip cikacagiz?
zamaninda senol günese ragmen dünya 3.sü olduk dedik,adami harcadik.
simdi ise tarihinde ilk defa yari final oynayan takimin hocasina ragmen diyoruz.
bu nasil bir mantiktir?
oyuncularimiz bile terimin motivasyon ve diger yönlerini överken biz neden hala terim e salliyoruz.
terim hata yapmamis midir?elbette yapmistir.
ama daha kendisne tesekkür bile edilmeden gitmesini istemek vefasizliktir
yabanci hoca diyorsun.ne zaman milli takim yabanci ile bir yere varmistir?
türk milli takimi yabanciya emanet edilemeyecek tek ülkedir.

c1967
26.06.2008, 00:19
yazık yazık gerçekten çok yazık... bu kadar iyi futbol oyna ve yenil...
herşeye rağmen tebrikler bütün topçularımıza... :S

Mustafa Uzuner 61
26.06.2008, 00:19
hamitin türklüğüne kimse bişey diyemez de bugün hiç gününde değildi gerçek performansında oynasaydı bu maçı rahat alırdık ilk yarı bir pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kalcakken topu kontrol edemedi 2. yarı 1-1 ken boş kaleye vurmadı normalde bunları çok rahat atardı ama bunu hamitin aldığı sorumluluk ve o maçın stressi onda bugün bir başkaydı ona da hakvermek lazım

unique
26.06.2008, 00:20
Semih de utandırdı beni turnuva boyunca, kendisine özür borcum var! Adamda müthiş bir gol hissi var; hani Tanju Çolak ve Mario Jardel'de var ya, ondan:)

kübraTs
26.06.2008, 00:20
Maci alamadik ama bizi kolaylikla gecebileceklerini zanneden,günlerdir susmayan almanlara kim oldugumuzu gösterdip 90 dakika boyunca kök söktürdük!Yenilmemize ragmen yarin Türkiye formamla dimdik yürüyebilirim! Tek zoruma giden suan almanlarin sevinclerine sahit olmak zorunda olmam:o

murat
26.06.2008, 00:21
Tesekkur etmekten baska birsey dusmez bizlere, muthis bir avrupa sampiyonasi yasadik biraz sansimiz olsaydi finaldeydik ama bukadar zorluklarla karsilasan takimimizdan birde final beklemek biraz haksizlik olur.

Tesekkurler Turkiyem :)

unique
26.06.2008, 00:23
Fatih Terim'i çoğu konuda ben de eleştirdim; ama bize yaşattığı bu kadar heyecan için onu eleştirmek yerine tebrik etmeliyiz. Koskoca turnuvada nasıl olursa olsun yarı final oynadık; üstüne yarı finalde Almanya gibi bir devi futbolumuzla ezmemize rağmen elendik. Sevmezsek bile saygı duyalım...

TolgaTopçu61
avrupa sampiyonasindan önce heralde kimse beklemezdi yari finale kadar gelecegimizi,tekrardan helal olsun tüm oyunculara

Canİlker
hakem müsvettesi 3. golü atan lahmın 2 defa sarı kartını vermedi. adam kırmızı kartla dışarda kalması gerekirdi. bu kadar olmaz ya bize gelince kartlar kolay onlara kart yok. bu kadar adaletsizlik olmaz. finalde almanya-ispanya oynasın isteniyor vede öle olacak görün bakın yarın.

ayrıca orda terlerini akıtan tüm futbolcularımızdan ALLAH razı olsun. hepsine kocaman bir alkış. turnuva boyunca TÜRKlerin neler yapabileceğini herkese gösterdiler. ayrıca fatih terime neden bu kadar kızıyorsunuz anlamıyorum. yarı final oynadık , yarı finalde tüm takım eksik iken almanyayı sahaya gömdük , fatih terimin bunda hiçmi katkısı yoktu. bu kadar gaddar olmayın. ama rüştüye bir çift lafım olacak. 35 yaşına geldin hala ne zaman topa çıkacağını bilmiyorsun, top 10 dakkada geldi ceza sahasına o zamana kadar nasıl pozisyon alamadı anlamıyorum. ama sonuçta cehc te bu hatayı yaptı olabiliyor böle şeyler. şimdi milli takımımızla gurur duyma onlara destek olma zamanı...

KUTADGU
26.06.2008, 00:24
akli basinda biri olarak bari sen bu yorumu yapma!
biz degerlerimize ne zaman sahip cikacagiz?
zamaninda senol günese ragmen dünya 3.sü olduk dedik,adami harcadik.
simdi ise tarihinde ilk defa yari final oynayan takimin hocasina ragmen diyoruz.
bu nasil bir mantiktir?
oyuncularimiz bile terimin motivasyon ve diger yönlerini överken biz neden hala terim e salliyoruz.
terim hata yapmamis midir?elbette yapmistir.
ama daha kendisne tesekkür bile edilmeden gitmesini istemek vefasizliktir
yabanci hoca diyorsun.ne zaman milli takim yabanci ile bir yere varmistir?
türk milli takimi yabanciya emanet edilemeyecek tek ülkedir.

Yaptığım yorumun değerlere sahip çıkmamasıyla ne alakası var.
Düşündüğüm neyse onu açıklıyorum.
Terim'in motivasyon yeteneğini de konuşacak değilim.
Aslında Terim'i hiç konuşacak değilim.

Türk Milli Takımı yabancıya emanet edilemeyecek tek ülkedir, yorumuna ise kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum.
Futbol evrensel değerleri olan bir spor ise, bu ayrışmalar hiç bir zaman yararımıza olmaz diyorum.

Neyse.
Artık önümüze bakma vakti geldi.

Harun
26.06.2008, 00:24
Bu saatten sonra eleştirmek yanlış olur.Milli takımla gurur duydum.Turnuvaya heyecan verdi.Hepsine teşekkür ediyorum.

Harun-61
26.06.2008, 00:25
arkadaslar, vakit kizma zamani degil sevinme zamani...

oyuncularimiz bilhassa 1. yarida Almanlari sahadan sildi, ezdi !
Futbol adina herseyi yaptilar.

iste Futbol bu, herzaman iyi olan kazanmiyor.

bu kadar eksige ragmen bu kadar iyi oynayan futbolculari tebrik ediyorum.

nasip degilmis...

Tüm Dünya Saygi, Sevgi ve Sempati ile bakiyor bize. prestij kazandik.

not: alman arkada$lar'dan SMS geliyor--> Maci Hak eden kazanmadi, diyorlar.

Türkiyemmmm

Cafer Bulur
26.06.2008, 00:26
avrupa sampiyonasindan önce heralde kimse beklemezdi yari finale kadar gelecegimizi,tekrardan helal olsun tüm oyunculara
ve teknik direktörümüz fatih terim e.
hirsi ile oyuncularimizi ateslemistir.yapabileceginin en iyisini yapmistir.
bunu kimse birilerini kizdirmak icin yazdigimi algilamasin.
fatih terim in istifa etmesi de bu yapilan islere karsi isyanidir.

İdris Toksoy
26.06.2008, 00:26
sağlık olsun TÜRKİYEM...

Cem Balcı
26.06.2008, 00:27

bak canım kardeşim;o topa rüştü çıkmasa dahi 6 pasın üstünden gelen ve yere çarparak köşeye giden topu hiçbir kaleci çıkaramaz.ayrıca;6 pasa gelen ortaya çıkmayan kalecide aptaldır.

biraz mantıklı düşünün.

Hasan Ayvenli
26.06.2008, 00:28
yav resmen ezdik adamları. kendileri de şaşırdılar nasıl kazandıklarını. demekki bizi yenmenin formülü kötü oynamakmış.. hiçbişey yapmadan kazandılar resmen. bizimkiler de bir sürü hızlı hücum şansını yürüyerek kullanmadık. çok acaip bi maçtı. zaman zaman inanılmaz durgunlaştı oyun. iki takım da yorulmadan oynayalım der gibi oynuyodu. ne biliyim izlediğim en enteresan maçlardan birisi oldu bu.

Cem Akyüz
26.06.2008, 00:29
3 maçı son dakika golleri ile kazandık ama bu sefer son dakikada biz yıkıldık söylencek laf yok alkışlıyorum sadece...

ilhan
Buralara gelmesi hayal gibi görünen bir takımı eleştirecek hiçbir yer bulamıyorum.

Helal olsun Rüştü!
Helal olsun Sabri!
Helal olsun Mehmet Aurelio!

Gurur duyduk! Helal olsun Milli takım!

23 Kişilik kadroya helal olsun!

Ne mutlu Türküm diyene!

TolgaTopçu61
ilk golü biz atinca ise yaramiyor keske ilk golü almanlar atsaydi

Cafer Bulur
26.06.2008, 00:30
Yaptığım yorumun değerlere sahip çıkmamasıyla ne alakası var.
Düşündüğüm neyse onu açıklıyorum.
Terim'in motivasyon yeteneğini de konuşacak değilim.
Aslında Terim'i hiç konuşacak değilim.

Türk Milli Takımı yabancıya emanet edilemeyecek tek ülkedir, yorumuna ise kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum.
Futbol evrensel değerleri olan bir spor ise, bu ayrışmalar hiç bir zaman yararımıza olmaz diyorum.

Neyse.
Artık önümüze bakma vakti geldi.
biz onca iyi teknik direktörümüz varken neden yabanci istiyoruz ki?
bu isi en az onlar kadar iyi yapabildiklerini denizli,senol günes ve terim kanitlamadilar mi?
guus hiddink diyorsun.adam muhtemelen rusya nin vatanadasi bile olacak.
sen ona sulaniyorsun.
peki kim gelecek yabanci olarak?
paragöz daum mu?
kimi layik görüyorsun?

Murat'
26.06.2008, 00:32
Almanları sahadan sildik arkadaşlar...Birinci yarıda attıkları golün dışında kendi sahalarında oynadılar...Dünya yıldızı Ballacak'ın esamesi bile okunmadı...Ben herkesi teker teker tebrik ediyorum....

Gittiğimiz her turnuvada çıtayı bir üste çıkarıyoruz...2012'de şampiyon olacağız inşallah...

Terzioğlu
26.06.2008, 00:32
Ben bu takimin basinda Abdullah Avci'yi görmek isterdim.

KUTADGU
26.06.2008, 00:33
biz onca iyi teknik direktörümüz varken neden yabanci istiyoruz ki?
bu isi en az onlar kadar iyi yapabildiklerini denizli,senol günes ve terim kanitlamadilar mi?
guus hiddink diyorsun.adam muhtemelen rusya nin vatanadasi bile olacak.
sen ona sulaniyorsun.
peki kim gelecek yabanci olarak?
paragöz daum mu?
kimi layik görüyorsun?

Bakınız,
Guss Hiddink dedim.
İlla da yabancı olsun demedim.
Şimdi burada bir anlaşalım.
Ha çok şükür kimseye de sulandığımız yok, adetim değil zaten.

Ben yakın zamanda şansıyla veyahutta başka bir şeyle maç kazanan bir takımdan daha çok sistemiyle, taktik varyasyonlarıyla, oyun içi kurgularıyla takım olan bir Türkiye istiyorum.

Çok şey mi istiyorum yahu..

SDanışmaz
26.06.2008, 00:38
Turnuvanın en iyi maçını oynadık, ama yenildik :(

Yinede Teşekkürler Türkiye :)

ÖmerFarukYılmaz
26.06.2008, 00:38
Buralara gelmeniz mucize....

Ama insan istiyor işte...

Biz 3.lükle avunacak bir millet değiliz....

Kupayı istiyorduk...

Yaptıklarınız için teşekkürler,yapamadıklarınız için siz sağolun........

TolgaTopçu61
26.06.2008, 00:41
mac yorumlari:
Milli Takımımızın Almanya’ya son dakikalarda yediği golle 3-2 yenilmesinin ardından gelen açıklamalar hep gurur dolu.

FATİH TERİM

“Vallahi oluyor futbolda. Biz de tebrik etmesini bilmeliyiz. Ben de oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu oyunun sonu final olmalıydı. Ama bu komik gol yeme hastalığımızı bir türlü atamıyoruz. Bu sefer son dakikalarda biz yedik, tekrar kovaladık ama olmadı. Bu ülke halkının bu takımla gurur duymasını engellemez. Sakatıyla, oynayanıyla oynamayanıyla herkesle gurur duyulmalı. Hepsi birer pırlanta. Onların hocası olmaktan ben de gururu duyuyorum. Benim salim kafayla düşünmem lazım ama sağlıklı düşündüğüm zaman kararımı yakında açıklayacağım Milli Takım’dan ayrılıp ayrılmama konusunda.”

NOT: GÖKHAN ZAN'IN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE: FATİH TERİM'İN SOYUNMA ODASINDA YAPTIĞI KONUŞMADA FUTBOLCULARA "SİZİNLE DEVAM ETMEK İSTERDİM AMA SANIRIM BU ÇOK DA MÜMKÜN GÖRÜLMÜYOR" DEDİ!..

SEPP BLATTER

“İki takıma da güzel sözlerimi göndermek istiyorum. Özellikle Türkiye’ye. Futbol bu ne olacağı belli olmaz. Uzatmaya gideceğini tahmin ediyordum ama olmadı. Bçyle bir Türk Milli Takımı’nı izlediğim için gurur duyuyorum.”

PİERRE VAN HOOİJDONK

“Bugün oynayan tüm oyunculara çok saygı duyuyorum. Bir takım bugün kazanmayı hak ettiyse bu Türkiye’dir. Bugün gördüğüm şey inanılmazdı. Kazanmak için oynadılar ve her şeyi yaptılar. Sanırım ilk maçlarda oynatmadığı oyuncuları bu maç için dinlendirmişti Sayın Terim. Linekeer’in bir lafı vardır ya sonunda Almanlar kazanır diye. Yine öyle oldu. Fatih Terim ile ve bu takımda oynayan herkesle gurur duyuyorum. Türkiye’deki herkes de bu takımla gurur duymalı. Sanırım Dünya’da ve Avrupa’da bu maçı izleyen herkes de Türkiye’nin mağlubiyetine üzülmüştür. Bu kadar sakat ve eksiğe rağmen bu gece gösterilen performansla herkes gurur duymalı.”

GÖKHAN ZAN

“Biz bence en iyi takımız. Bütün Türkiye ve Avrupa bizimle gurur duymalı. En iyi maçımızdı bence. Bizden iyi oynamadılar. Her şeyi biz yaptık ama bir anda olan bir şey işte ne diyeyim. Allah herkese böyle bir takım böyle bir birliktelik nasip etsin. Ben ilk kez bu kadar zevk aldım 45-50 günde. Çok özleyeceğim burayı. Herkes bu takıma güvenmeli. İnşallah artık Dünya Kupası’nda devam ederiz. Tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz duaları için. Yaptığımız bütün hatalar için özür diliyoruz. Biz bu ay-yıldızlı formaya layık olmaya çalıştık. Bir yandan sevinçliyiz bir yandan üzüntülüyüz.”

ABDULLAH GÜL

“Elimizde değil gollerden sonraki sevincimizi kontrol edemedik. Yine de sevinçliyiz. Buradan gururlu şekilde ayrılıyoruz. İyi bir iz bıraktık burada. Herkes aynı şeyi söylüyor maçın bizim hakkımız olduğunu söylüyorlar. Ama sonuçta bu bir maç. İyi oynayan da kaybedebiliyor. Üzüleceğiz tabi ki ama ben tüm Türkiye’ye söylüyorum: Bu takımla gurur duymamız gerekir, onları şampiyon gibi karşılamamız gerekir. 2-2 olunca açıkçası bu işin penaltılara kalacağını ve orada alacağımızı düşündüm ama olmadı. Netice bu oldu. Herkese tekrar sesleniyorum. Bu maç çok konuşulacaktır. Bu takım bir iz bıraktı burada. Platini de bana “çok iyi oynuyorlar” dedi. Ama futbol bu. Netice böyle oldu. Soyunma odasına gittim hepsini tebrik ettim. Fatih Hoca’ya da söyledim. Fatih Hoca ne yapacak bilmiyorum ama bırakmaması lazım bana göre. Futbol bu olur böyle şeyler. Maçın analizini yapanlar muhakkak en iyisini söyleyeceklerdir ama ben tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum başarılar diliyorum. Türk halkı büyük bir coşku ile bütünleşti. Bugün üzüldük ama ayrılırken de gururlu ayrılıyoruz.”

HASAN DOĞAN

“Onlara helal olsun. Türk Milletine yaşattıkları bu gurur için. Daha yeni başlıyoruz. Çok daha büyük başarılara umarız imza atacaklar. Bugün tarihimizin en önemli maçına çıktık. Ancak futbol ve hakem şansımız bugün yanımızda değildi. Kaybettik ama herkes bu çocukları alınlarından öpsün. Bütün Dünya’nın gönüllerinin şampiyonu bu turnuvada Türkiye oldu. Bütün milletimiz birlik beraberlik içindeydi bu maçta. İnşallah bundan sonra da öyle olur. Hocamızın ne zorluklarla buraya geldiğini biliyoruz. Rahat çalışma ortamı bulmakta çok sıkıntı çekti. O çalışma ortamını hocamıza mutlaka vermemiz lazım. Bu değerler ülkemizde çok fazla yetişmiyor. Ona hak ettiği değeri vermemiz lazım. Tabi ki konuşacağım onunla. Fatih Terim’i lütfen sevelim. Sevmesini bilmeyenler de öğrensinler. Biz onu bırakmayacağız.”

LEVENT KIZIL

“Bu kadar iyi oynadık. Bizi küçük görüyorlar ama biz sahada aslanız dedim. Dediklerimiz oldu ama sonunda istediğimiz olmadı. Sonunda üzüldük. Herkesle 40 gün inanılmaz bir güzellikte yaşadık. Yenildikten sonra her takımın böyle soyunma odasına giderken alkışlanması nasip olmaz. Biz bunu başardık. Herkese teşekkür ettik. Bu turnuva artık bitti ama Türk Futbolu dünyada bir kere daha kendini gösterdi. 2010 ve 2012 turnuvalarından birinde bu takımı şampiyon olarak göreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

LÜTFÜ ARIBOĞAN

“Çok büyük bir gurur var. Çok da üzülmemek lazım. Turnuvaya bakınca bugüne kadar iyi oynadığımızı tüm Dünya gördü. Bunu değerlendirmek lazım artık. Türkiye bir futbol ülkesi. Finali nasıl kaçırdığımızı hep beraber gördük bütün eksiklerimize rağmen. Buraların takımı olduğumuzu ispat ettik.”

KARL HEINZ FELDKAMP

“Turnuvada bugüne kadar en iyi oyununu oynadı Türkiye. Alman takımı bugün çok kötü bir performans sergiledi. Bunda Türkiye’nin mücadelesi de çok etkili. Bugün kötü oynayan takım kazandı. Türkiye çok iyi oynadı ve Almanya’nın tecrübesinin önemi kalmadı. Sadece Galatasaraylı oyuncular değil Uğur ve Kazım başta olmak üzere tüm oyuncular iyi oynadı. Türkiye Çek Cumhuriyeti karşısında kaleci hatasıyla kazandı ama bugün de kendi kalecisinin hatasıyla yıkıldı.”

SEMİH ŞENTÜRK

“Çok iyi oynadığımız bir maçta rakibin 3 atağı var hepsi gol oldu. Bunları görünce çok üzülüyoruz. Turnuvaya renk katan bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Buraya mucizevi gollerle geldik ama boşa olmadı bu. Oynayan oynamayan herkes mücadele verdi. İyi oynayarak kaybedince tabi ki üzülüyorsunuz. Onlar turnuva takımı. Biz buraya üçüncü defa katıldık. İşte görüyorsunuz kaç kere geldilerse hepsinde gol oldu. Hocamız bizim için bir baba gibi. Onun kendi düşünceleridir. Sıcağı sıcağına herkesle gurur duyduğunu söyledi. Her şey için bize teşekkür etti. Ne olursa olsun takımı bırakacak olduğunu söyledi. Üzgün olduğunu ve bırakacağını söyledi.”

AYHAN AKMAN

“Maçı genel anlamda düşünürsek gerçekten çok üstün oynadık. Ama ne yazık ki bugün işler ters gitti ve son dakikada bu kez biz yedik. Yapabilecek fazla şeyimiz yoktu çok az dakika kalmıştı. Ama biz çok mutluyuz buraya kadar geldik. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Benim açımdan zor bir maçtı çünkü fizik açıdan biraz gerideydim. Hocamız çok duygulu bir konuşma yaptı üzüldük biz de. Bizimle gurur duyduğunu söyledi. Önemli olan Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmemizdi. Artık yolumuza gideceğiz.”

ilhan
26.06.2008, 00:44
Hamit turnuvanın en iyi 5 ortasaha futbolcusundan biri değilse ben futboldan anlamıyorum. ;)

TolgaTopçu61
26.06.2008, 00:45
macin yildizi lahm secilmis uefa tarafindan

Cem Akyüz
26.06.2008, 00:45
Hamit turnuvanın en iyi 5 ortasaha futbolcusundan biri değilse ben futboldan anlamıyorum. ;)

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Cem Balcı
26.06.2008, 00:46
az daha bir mucize daha oluyordu... :S

Cem Balcı
26.06.2008, 00:46
macin yildizi lahm secilmis uefa tarafindan

tabi ya...

okadar pozisyonda bi kırmızı görmedi büyük başarıdır bu.

MehmetGÜRSOY61
26.06.2008, 00:48
şu uefaya bitiyorum benden bidee bizlerden böyle şecilse yaa banane lahm dan off off :(

Murat'
26.06.2008, 00:51
Kazanan takımdan seçiliyor maçın adamı...

TolgaTopçu61
26.06.2008, 00:54
http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/ist_tr_alm1.jpg

almanlarin 3 sutu da gol olmus ya, off bu maci kazanmamiz gerekirdi

AYYILDIZ
26.06.2008, 01:03
Moralim çok bozuk bu iyi futbolun karşılığı bu olmamalıydı.

Kasım Hilal
26.06.2008, 01:04
beyler ilk başta hakem baltaladı maçı bunun da nedeni lobi faaliyeti yapamıyoruz... şenez erzik bey ne işe yarıyor orda onu anlamıyorum..2.si rüştü ve hamit altıntop bizden maçı dinamitlediler helal olsun..hamit heralde iyi oynarsam beni bayern münihden kovarlar düşüncesine kapıldı koçum sen oyna seni her takım alır ama buraya kadar gelmişken burda olmaz o iş bi de maçtan sonra niye o adamlarla konuşuyon(podolski,klose) sen nası milliyetçisin adamlar lobi fln aldılar maçı hakem sayesinde...Rüştüye gelince o nası bi çıkıştır yaa 2.golde kaleyi boş bırakıyosun klose de atar kardeşim boş kaleyi adama veriyosun nası bi iştir anlamadım..

ama herşeye rağmen bizden saydığım isimler hariç iyi oynadık ezilmedik lehmannda bunu söledi..saolun arkadaşlar inşallah fatih terim kişisel egosunu bırakırda adam gibi takım çıkarır 2010'da dünya kupasına da keyifle izleriz kanser olmayız...

Evet hakem maçı katletti ama bizim elimizden alıp onlara vermedi doğrusu. Dengesiz bir biçimde sürekli yanlış kararlar verdi.
Ve Hamit takımın en iyilerinden idi..
Hata yapacak elbet..

Mira_61
26.06.2008, 01:06
Şenes Erzik ne yapıyor? İşi ne? Bostan korkuluğu mübarek.:mad:

Hasan Ayvenli
26.06.2008, 01:08
tüm maçlarda hakemler açık açık aleyhimize kararlar verdiler.
maçın istatistikleri de gösteriyor ki EZDİK. hem de hiç EZİLMEDİKLERİ kadar. ama sonuca bakınca yendik diye seviniyorlar

Cem Balcı
26.06.2008, 01:10
http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/ist_tr_alm1.jpg

almanlarin 3 sutu da gol olmus ya, off bu maci kazanmamiz gerekirdi

resmen ezmişiz...

Halit Aydın
26.06.2008, 01:12
Arkadaşlar bu kupada 3.lük maçı da var mı ?

TolgaTopçu61
26.06.2008, 01:14
avrupa sampiyonasinda 3.lük maci olmuyor

Murat Keçeci
avrupanın en iyi 4 takımından biriyiz var mı ötesi hepsine teşekkür ediyoruz bizim için film burda bitti ama güzel bir sonla bitti şimdi tsnin flimi başlıycak artık herşeyimizi oraya verecez

ilhan

Hayır yok Halit.

Eğer Almanya şampiyon olursa biz 3.yüz. Ama Almanya 2. olursa biz 4.yüz.

Kurallar böyle. Şampiyon takımın yarı finalde elediği rakibi diğer takımdan bir önde oluyor.

Erkan
26.06.2008, 01:15

Resmi sitede oyle birsey gozukmuyor:S

Halit Aydın
26.06.2008, 01:18
Oysaki ben 3.lük maçını bekliyordum :S

Neyse sağlık olsun. Gruptan çıkmamız zor gözükürken buralara kadar geldik bu başarıyı yaşatan herkese helal olsun!

Cagdas Topal
26.06.2008, 01:19
ne desek bilemiyorum sözün bittigi yer hakemi ve uefayı hesaba katmadık ...

gurur duyuyoruz yürekli cocuklarımızla , hepsinin alnından öpüyorum ...

fatihin aslanları bize 2 haftadır büyük sevin yaşattıgnız için :alkış:

Uzunoğlu
26.06.2008, 01:19
Bu iş bu gece bitmemeliydi

kupanın kulpundan tutmuştuk öyle ya da böyle

oynayan her oyuncumuza helal olsun

beklemediğimiz bir heyecan , sevinç ve gurur yaşattılar bize

keşke yıldıray, halil, fatih ve mehmet topuz orada olsaydı

sanki her şey çok farklı olurdu diye düşünüyorum

buraya kadar gelmişken bu şekilde elenmek çok koyuyor adama

Özge
26.06.2008, 01:21
Uğur'un golünde Fabregas neredeyse bizim kadar sevindi:D

Cagdas Topal
26.06.2008, 01:24
Moralim çok bozuk bu iyi futbolun karşılığı bu olmamalıydı.

moral bozmaya gerek yok bu oyun final ile ödüllendirilmeliydi ama olmadı üzülmeye hiç gerek yok mutlu olmalıyız gurur duymalıyız ;)

Cem Balcı
26.06.2008, 01:26
Bu iş bu gece bitmemeliydi

kupanın kulpundan tutmuştuk öyle ya da böyle

oynayan her oyuncumuza helal olsun

beklemediğimiz bir heyecan , sevinç ve gurur yaşattılar bize

keşke yıldıray, halil, fatih ve mehmet topuz orada olsaydı

sanki her şey çok farklı olurdu diye düşünüyorum

buraya kadar gelmişken bu şekilde elenmek çok koyuyor adama

evet buraya kadar gelmişken böyle bitmemeliydi...

nediyelim;teşekkürler milli takım...

TolgaTopçu61
26.06.2008, 01:26
hic üzülmeyin gurur duyun, euro 2008'in takimi biziz

robinhood61
26.06.2008, 01:30
fatih terime rağmen bueaya geldik. bakıyorum da şu maçta yıldıray halil ve fatih tekke oynamaz mı yav
herşeye rağmen teşşekürler türkiye. bu arada son dakikada o frikiğe tümer değil de hamit vursaydı iyi olacaktı
ne desek boş. geçmiş olsun. trabzon bu sene şampiyon olsun artık milli takım 3 eziklerden oluşmasın temennisiyle..

Cem Balcı
26.06.2008, 01:31
hic üzülmeyin gurur duyun, euro 2008'in takimi biziz

gerçekten de öyle..

bukadar sürprizle...

Uzunoğlu
26.06.2008, 01:32
senelerce kazma diye tabir ettiğimiz servetin sakatlığı belkide bizi şampiyonluktan etti

Cagdas Topal
26.06.2008, 01:35
fatih terime rağmen bueaya geldik. bakıyorum da şu maçta yıldıray halil ve fatih tekke oynamaz mı yav
herşeye rağmen teşşekürler türkiye. bu arada son dakikada o frikiğe tümer değil de hamit vursaydı iyi olacaktı
ne desek boş. geçmiş olsun. trabzon bu sene şampiyon olsun artık milli takım 3 eziklerden oluşmasın temennisiyle..

fatih hoca olmasaydık gruplarda inan 0 cekerdik fatih hoca yeniden eski fatih terim oldu onun sayesinde gelen bir başarı ;)

halil - yıldıray - fatih oynayamaz ayak uyduramaz inanamazdı iyi ki almadı takıma en iyisini fatih hoca yaptı :alkış:

tesekkürler fatih terim :alkış: tesekkürler yürekli cocuklar :alkış: tesekkürler TÜRKİYE :alkış:

TolgaTopçu61
26.06.2008, 01:39
Maçın isviçreli hakemi Busacca ve yardımcıları, yarı finale yakışmadı. Almanya'nın mutlak sarı kartlık pozisyonlarını görmezden gelip, Türkiye'nin çoğu atağını ofsayt ile kesti. Maçın yan hakemi, tarafalılığını, öylesine abarttı ki, Türkiye'nin ikinci golünde kurallar gereği orta sahaya doğru koşması gerekirken, üzüntüden yerinde dondu kaldı.

Rıdvan Dilmen'in gözünden kaçmayan bu olumsuz ve yanlış kararlar hakemin karşılaşmaya gölge düşürdüğünün adeta kanıtıydı. İşte Dilmen'in açıklamalarından satırbaşları:

Rıdvan Dilmen: Yan hakem bütün toplarımızı kesti. Bütün ataklarımızın önüne geçti. Senelerdir futbol oynuyorum böyle bir hakem görmedim. Hareketleri hep kastiydi. Böyle bir hakem görmedim, bu hakem futboldan silinmeli. Türkiye'deki hakemleere şükretmeli. Kendi hakemlerimizi eleştiriyoruz ama onlar faul yapınca kart yok, bize gelince ilk gösterilen şey kart. Olacak şey değil!

Tamu
26.06.2008, 01:47
Hepsine helal olsun. Çok iyi oynadılar. Bu maçı izlerken Türk olduğum için gurur duydum. Yenilmek önemli değil ama ezilmemek dim dik durmak çok önemli. Biz bunu başardık.

Onur Civelek61
26.06.2008, 01:53
Çok iyi oynadık hiç beklemiyordum.Pas şov yaptık.Şutlar,direkler,ortalar,çalımlar çok iyiydik.Bu kadar eksikle iyi iş yaptık.Eleyebilirdik Almanları neyse başka bahara kaldı final.Gururluyuz:)

lazrail8989
26.06.2008, 02:01
Eğer Arda,Tuncay,Serwet cezalı olmasaydı hiç abartmıyorum bu takıma fark atardık adım gibi emindim o buldugumuz bosluklar tam Ardaya Tuncaya göreydi ama yine de hepsine helal olsun sizinle gurur duyuyoruz gönüllerin ŞAMPİYONU TÜRKİYE Yİ ADAM GİBİ TEMSİL ETTİNİZ çok üzgünüz ama napalım kısmet değilmiş

Adil ÖZGÜR
26.06.2008, 02:09
Bana göre Fatih TERİM son iki dakikada maç 2-2 iken geri dörtlüyü kesinlikle desteklemesi lazımken, adamlar bir kişiyi oyundan düşürdüler ve zımpa gibi gol attılar. Fatih hoca macı vermiştir.

trbahmet
26.06.2008, 02:18
Bize bu zaferleri yaşatan milli takımımızı gönülden destekliyoruz...

canın sağolsun Türkiyem...

ben hep derim futbol da hayatın kendisi gibidir...

daha güçlü eğitimli adaletli vatansever bir Türkiye, daha fazla başarabilen bir Türkiye olacaktır...

O yüzden tarihimizi adam gibi öğrenip geleceğimizi şekillendirmeliyiz...

daha mutlu ve başarılı olmamız dileklerimle...

h@msi61
26.06.2008, 02:23
Hic bir takim hocasina ragmen Avrupa sampiyonasinda yari final oynayamaz, ne kadar sevmesem de adamin payi cok, ozellikle maclari birakmamamizda. bugunku 11 de gercekten guzeldi, zaten goller hep bireysel hata. hepsinin canlari saolsun fakat icim kan agliyor, inanmak istemiyorum elendigimize...

cabri
26.06.2008, 02:40
tek kelimeyle yazık oldu.. avrupanın türkiyeyi siyasette ezmesine alışmıştık futbolda bile bir dışlamışlık var. hem de ırkçılık zırvaları içinde.. ulan ırkçılığın kralını o busacca ve arkadaşları yaptı sahada!!

terim iyi yönetti takımını.. baştan kadro seçimi ve portekiz maçı tam bi facia olmasına rağmen iyi sıyırdı. kendini bitiriyordu mucizeler olmasa. bu akşam kazım çok lakayıt oynadı adamda milli duygu eksik biraz..arkadaşları ağlarlen maçtan sonra löw e sırıtması bunun kanıtıydı..onun yerine gökdeniz sağ kanatta daha verimli olurdu.. son anlarda uğur boral değil kazım çıkmalıydı, 3.golü de onun yüzünden yedik. rüştü yıllandıkça aptallaşıyor galiba avrupanın zirvesinde bir maçta bu hata yapılır mı?

Nytre
26.06.2008, 04:14
ne mutlu bize ki `elimizden kacirdik` diyebiliyoruz bu finali burada sonlandirirken... (elimizdeki kadronun darligina ragmen)

yuregini ortaya koyan herkese tesekkur ederim..

Avrupa Turklerin elenmesine ne kadar sevinmistir tahmin edemeyiz herhalde. biyik alti gulumsemeler , tribunlerde almanlar disindakimilletlerden insanlar...

TURKIYE...BUYUKSUN!!!

lazooo28
26.06.2008, 04:34
gercekten bugün gurur verici bir futbol izledim,hepsine tesekkür ederim..3. Insallah final oynariz
www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net) klip süper olmus,cok duygulandim.

Herkese Tesekkür ederim

Oğuzhan Turhan
26.06.2008, 07:37
Helal olsun tüm futbolcularımıza,teknik ekibe ve bu başarıda kimin katkısı varsa...
Zerre kadar üzülmedim elendiğimize,ki onlar bize bu başarıları yaşattılar ya hepsine helal olsun
Arda sından tutta tuncay ına kadar ve hatta sevmesemde, antipatik bulsamda terime bile sonsuz teşekkürler...

Hasan61
26.06.2008, 07:51
Bana göre Fatih TERİM son iki dakikada maç 2-2 iken geri dörtlüyü kesinlikle desteklemesi lazımken, adamlar bir kişiyi oyundan düşürdüler ve zımpa gibi gol attılar. Fatih hoca macı vermiştir.
geri dörtlüyü kimle destekleyecek tolgayı mı sürsün oyuna
fatih hoca oynanabilecek en iyi taktikle oynatmıştır takımı
bende sevmiyorum onu ama hakkını verelim

Kazım Uzunboy
26.06.2008, 07:53
Güzel maçtı gerçekten ama sonu mutlu bitseydi keşke :(

TS57
26.06.2008, 07:58
gerçekten süper biç maçtı tüm futbulcularımıza cani gönülden teşekkür ederim

legendUFUK
26.06.2008, 08:20
Tüm futbolcuları can-ı gönülden kutlarım...Hepsine helal olsun...

Fatih Terim hariç...---->Turnuva öncesi ve turnuva sırası KADRO-FUTBOLCU seçiminden dolayı ...!!!

Faik Yılmaz
26.06.2008, 08:36
Akşam Terim kadroya almadığı Yıldırayı Fatih Tekkeyi ve Mehmet Topuzu çok aradımı acaba merak ediyorum....

Terimin şahsi egolarından dolayı dün maçı kaybettik. Çünkü takımda 2-3 tane tecrüberli iş bitirici adam olsaydı bu maçı rahat alırdık.....

Buna rağmen canla başla mücadele eden 3 avrupa 3 dünya şampiyonu Almanyayı takımımızın hızını düşürmek için kendilerini yere atmak zorunda bırakan futbolcu arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ederim.....

Akşam Platini hiç bir alman golünden sonra sevinmedi hatta yüzü perşembe pazarı gibiydi o bile yenilgimize üzüldüyse gerçekten büyük takım olduk....

Külünkoğlu
26.06.2008, 08:40
Gökdeniz geçen maçta şanssızdı yağmurdan kopuyordu ortalık. Tam oynayacağı zaman İsviçre savunması kabak gibi açılıp aralara dalacağı zaman da Fatih Terim onu soyunma odasından dışarı çıkartmadı.
Bu maçın önemini biliyor bence gününde olursa Gökdeniz Alman defansını allak bullak eder.
Demiştim, peki fatih terim ne yaptı ? almanların boşluklar yaptığı hafiften ileri çıkmaya başladıkları anda değil kapandıkları anda kerhen oyuna soktu Gökdeniz'i. Sonra da bir numaralı kahramanı Tümer'i oyuna aldı o da en iyi karşılığı hocasına verdi. Bu kadar kötü tercihleri yapan fatih terim efendi kendisi ile uğraşmaktan sahayı göremedi beynine fazla kan gitmedi heralde.

Bu oyunu turnuva boyunca hiç oynamadık, hep kötü fakat azimli oynarak kazandık. iyi oynadık ve kaybettik. Herşeye rağmen sahada mücadele eden futbolcularımıza teşekkürler.

Faik Yılmaz
26.06.2008, 08:44
Bu senin yıldızı Mehmet Topuz dururken Tümerin oymasını hiç içime sindiremedim.... Adam hem daha genç hem daha yetenekli üstelikte Tümer gibi uzaktan şutlarda atabiliyor....

Tıpkı Mevlüt varken Fatih Tekkenin olmadığı gibi....

MehmeTS_ADANA
26.06.2008, 08:47
bundan iyisi olmazdı başarıda emeği geçen herkese teşekkürler

Dursun Kaplan
26.06.2008, 08:49
Hayatının en önemLi maçını oynamasını gereken Rüştü, ne yazık ki hayatının hatasını yaptı..

Neyse, miLLi takımıda bırakıyomuş.. İsabet oLmuş..

CanLa , başLa oynayan oyuncuLarımızı kutLuyorum.. Bize bu heyecan Lazımdı.. Bu kadar güzeL günLer geçirdikLeri için teşekkürLer... ;)

EmrahYalçınalp
26.06.2008, 08:51
Kimse kusura bakmasın, alınmasın da... Bu "gönüllerin şampiyonu" ruh halini hemen terk etmemiz şart. Turnuvadan elendik. Üstelik 2 tane rezil rüsva maç oynadıktan sonra. Çek Cumhuriyeti ve Almanya maçlarında oldukça iyiydik, ama hala dünyanın bize hayran olduğunu falan sanmıyorum. Futbolcular bile "Almanya'ya sahayı dar ettik" falan diyorlar. Yahu, adam ne zaman gol atmak istese attı. Nasıl sahayı dar etmek böyle? Lineker'in sözüne geliyoruz. 11'e 11 oynarsın, Almanlar hep kazanır. İyi oynasa da, kötü oynasa da, saha çamurlu olsa da, zaman geçirmek için yerden kalkmasa da... Bu oyuna bir kural koymuşlar. Topu o direklerin arasından rakibinden daha fazla sayıda geçireceksin. Başarı kriteri de o. Biz böyle mağrur dura dura "kazanma kültürü"nü kazanamıyoruz. Her maçtan sonra "adamlar -özür dileyerek- karı gibi yerden kalkmadı" ya da "sahayı dar ettik ama adamlar 2 kere geldiler, ikisi de gol oldu" muhabbetleri. E 2 gol lazımsa 3. kez niye gelsin o zaman?

Sevinmeyelim mi? Elbette sevinelim, ama gerektiği kadar. Herşeyden önce bu turnuvayla Hamit ve Semih artık oldular mesela. İkisi de süper ötesi. Önce onlara helal olsun. Fatih Terim yarattığı ego canavarını takımın üzerine koymasa çok daha güzel bir enerji oluşturabilirdik. Yazık oldu. Final oynamak şık olacaktı.

Rusya'nın Avrupa Şampiyonluğu hayırlı olsun. :)

Ayşe Aygün
26.06.2008, 08:53
Elendik ve hepimiz çok üzüldük.Ama öyle bir şey yaptık ki bence kupadan daha güzel ve anlamlı.Dünyaya Türkleri tekrar hatırlattık.Dünya bizi konuşuyor.:)Teşekkürler milliler.:)

Kaya
26.06.2008, 08:58
Eminim herkes hatırlar.
Yarı yolda zorla Ersun Yanal yerine Fatih Terim getirilmişti.
Ve denilmiştiki "başarısız olunursa bu zaten Terim'in kadrosu değil"
Nitekim öyle de oldu. Başarısızlığın faturası Ersun Yanal'a kesilmişti.

Peki ya şimdi...

Bu kupaya katılmak için grup elemeleri oynatan Terim bugün istifa ederken ne kattı bu takıma?
Yeni gelen hoca Terim'in bıraktığı yerden devam edebilir mi?
Bence asla!
Maalesef yeniden bir takım oluşturmak zorunda.

Başından akan kana, formasından akan tere helal olsun; lakin Emre Aşık'ın yerine kimi yerleştirebildi Terim...
Sabri ve Ayhan'ın yerine oyuncu neden bulunamadı.
Emre Belezoğlu'nun kalitesini kimse inkar etmiyor ama koca sezonu kıyasladığımız zaman bu forma Yıldıray'ın daha fazla hakkı değil mi?
Sadece bu sezon değil; son 3-4 yıl Tümer ne oynadı da bu kadroda...

Bugün elde edilen 3 ya da 4. lük başarısı için hepsine helal olsun.
Kocaman teşekkürler hepsine.

Fakat Terim, bu görevi Ersun Yanal'dan alırken esas görevi daha taze ve geleceğe yönelik bir takım oluşturması idi.
İşte tam da burada Fatih Terim teşekkürü haketsede başarız olmuş bir hocadır.

Ek olarak; unutmamamız gerekir ki; Fatih Terim'den daha fazla eleştiriyi hakeden bir spor medyamız var. Bu kadar yanar-döner, çelişkili, çıkarcı, yalancı yorumcuların kaleminin kırılması gerekir.

Esenlikler...

CAFER ÖZER
26.06.2008, 08:59
Fatih Terimle Çekirge 3 kez sıçrama hakkını kullanmıştı,
En iyi Oynadığımız maçta Bu sefer Almanya çekirge rolünü kaptı.
Bu Şampiyonada elenmemizin en büyük nedeni Fatih Terimdir.
Gökdeniz gibi Bir adam varken Oynatmıyorsun,Son 10 dakika kala Gökdenizi Oyuna alıyorsun,Ayrıca Arda ve Tuncay cezalı iken Oynatman Gereken Gökdenizi oynatmıyorsun.Gökdeniz Şampiyonaya en hazır gelen Oyuncu iken Oynatmıyorsun.
Milli Takımı seçerken tamamen ORTA saha ağılıklı Oyuncularla oraya gidiyorsun,
Forvetsiz bir takımla gidiyorsun,
Buna rağmen Çekirge 1,2,3 defa zıpladı,Sen Çekirgeden habire zıplama bekliyorsun.
Şimdi Medya Utanmadan Dünya Kupasındaki 3.lükten daha büyük bir başarı diye tartışma başlattılar,Ve bu tartışmayı bu günden sonra daha fazla duyacaksınız,
Ne olursa olsun,Tüm teknik direktörler ve Milli Oyuncular bizimdir.
Beğensekte beğenmesekte,Ersun hoca,Denizli,Terim,Şenol Güneş hepsi bizim hocamızdır,Ama Sırf inat yüzünden Ksıkançlık Yüzünden Şenol Hoca ile Terimi kıyaslayıp,Terim daha büyük başarılar imza attı derseniz,o zaman Zırvalamış olursunuz.
Dün resmen Bunu tartışıyorlardı.Avrupa Şampiyoansı daha büyük başarı imiş.Dünya Avrupa takımları ile Hiç oynamamışız.Avrupa Takımlarını eleyen,Sengali yenmek,Japonyayı yenmek,koreyi yenmek küçük başarı ama Sırdan avrupa takımlarını yenmek Büyük başarı,
Dünya kupası büyüktür Avrupa Kupasından.
Hala ısrar edenlere duyrulur.
Brezilya Büyüktür Almayadan,İtalyadan,İngiltereden
Bir avrupa şampiyonası yaşadık,Şansla öyle yada Böyle bunu Terimle yaşadık,Keyfini çıkarmaya bakmak lazım.
Ama bazı şerefsizlere Trabzondan ve Anadoludan çıkan değerler batıyor.

Adem ÖZER
26.06.2008, 09:09
Fatih Terimle Çekirge 3 kez sıçrama hakkını kullanmıştı,
En iyi Oynadığımız maçta Bu sefer Almanya çekirge rolünü kaptı.
Bu Şampiyonada elenmemizin en büyük nedeni Fatih Terimdir.
Gökdeniz gibi Bir adam varken Oynatmıyorsun,Son 10 dakika kala Gökdenizi Oyuna alıyorsun,Ayrıca Arda ve Tuncay cezalı iken Oynatman Gereken Gökdenizi oynatmıyorsun.Gökdeniz Şampiyonaya en hazır gelen Oyuncu iken Oynatmıyorsun.
Milli Takımı seçerken tamamen ORTA saha ağılıklı Oyuncularla oraya gidiyorsun,
Forvetsiz bir takımla gidiyorsun,
Buna rağmen Çekirge 1,2,3 defa zıpladı,Sen Çekirgeden habire zıplama bekliyorsun.
Şimdi Medya Utanmadan Dünya Kupasındaki 3.lükten daha büyük bir başarı diye tartışma başlattılar,Ve bu tartışmayı bu günden sonra daha fazla duyacaksınız,
Ne olursa olsun,Tüm teknik direktörler ve Milli Oyuncular bizimdir.
Beğensekte beğenmesekte,Ersun hoca,Denizli,Terim,Şenol Güneş hepsi bizim hocamızdır,Ama Sırf inat yüzünden Ksıkançlık Yüzünden Şenol Hoca ile Terimi kıyaslayıp,Terim daha büyük başarılar imza attı derseniz,o zaman Zırvalamış olursunuz.
Dün resmen Bunu tartışıyorlardı.Avrupa Şampiyoansı daha büyük başarı imiş.Dünya Avrupa takımları ile Hiç oynamamışız.Avrupa Takımlarını eleyen,Sengali yenmek,Japonyayı yenmek,koreyi yenmek küçük başarı ama Sırdan avrupa takımlarını yenmek Büyük başarı,
Dünya kupası büyüktür Avrupa Kupasından.
Hala ısrar edenlere duyrulur.
Brezilya Büyüktür Almayadan,İtalyadan,İngiltereden
Bir avrupa şampiyonası yaşadık,Şansla öyle yada Böyle bunu Terimle yaşadık,Keyfini çıkarmaya bakmak lazım.
Ama bazı şerefsizlere Trabzondan ve Anadoludan çıkan değerler batıyor.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

EMine_61
26.06.2008, 09:13
Elimizden geleni yaptık son dk golü bizi bitirdi her şeye rağmen helal olsun takımımıza .

Sacit
26.06.2008, 09:16
Bizlere yaşattıkları, büyük sevinçler için hepsine teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız..

Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Milli takım, Teşekkürler Gurbetçiler

inşallah daha nice başarılara...

Kaya
26.06.2008, 09:20
Borcumuz Olsun

2002 yılından beri, Haziran ayı hiç bu kadar mutlu geçmemişti. Dünya Kupası heyecanımızdan sonra, büyük bir turnuvaya katılabilmek için tam 6 yıl bekledik, iki turnuva kaçırdık.

Kaçanların ardından öyle bir turnuva oynadık ki, şaşkınlık, gurur, mutluluk, hüzün, coşku hepsini bir arada yaşadık. Hatta bazen, tek bir maçın içinde bile yaşadık bu tezat duyguları; ama bu güzellik, bu rüya da son buldu. Hem de en güzel oyunumuzun ardından, bir son dakika golüyle.

“Geri Dönüşün Kralları” diye bir tabir atıldı ortaya. Aslında bu ünvanı biz daha 1919’da almıştık. Çok geri düşmüş; ama birçok da eksiğimize rağmen inançla “geri dönmüştük”. Avrupalılar bunu unuttular herhalde.

Oynanan / oynanamayan futbolun analizi elbette eleştirmenler tarafından çokça yapılacaktır; ama futbol dışında da yaşanan çok şey vardı. Dersler almamız gereken, futbolun tetiklediği çok şeyi de beraber yaşadık bu turnuvada.

Daha turnuvaya aylar kala, çok büyük marifetmiş gibi, hocamızın aldığı maaşı tartışmaya başladık. Oysa ki, belki de büyük takımların hocaları içinde en mütevazi parayı alıyordu Terim. Türkiye’de kaldığı onca dönemde, tek bir oyuncuyu vitrine koyamamış Daum’dan, sadece 4 maç için Trabzonspor’un başında kalan ancak tazminatını alıp öyle giden Lazaroni’den, Alman Köylüsü denilen Lorant’tan fazla para almadı Terim. Dahası, ne aldıysa karşılığını da verdi.

Bu eleştiriler Terim için yapılırken şöyle demiştim: “Aldığı para normaldir, hatta belki de azdır. Zira maaş yapılan işin değil, yeri doldurulamazlığın bir fonksiyonudur. Arz talep işidir”. Bunca beğenilmeyen hocaya bir taraftan Fenerbahçe, bir diğer taraftan pek çok Avrupa Kulübü talip oluyor ve Milli Takım’dan aldığından daha fazlasını da teklif ediyorsa, bu insana “çok kazanıyor” denmez.

Fatih Terim, her insan evladı gibi, mesleğinde, uzmanı olduğu konuda bile olsa, yanlış yapma kredisine sahiptir. Bu kredisini de zaman zaman kullanmıştır. Bu turnuvada yaptığı yanlışlar konusunda tartışılırken, ona kızma, onu eleştirme sırasının en sonunda Trabzonsporlular olmalıdır diye düşünüyorum.

Ülkemizdeki yegâne futbol kenti, 4 büyükten biri ve oyuncu yetiştirme kabiliyeti olan bir kulübün, kendisinin bile yedek bırakmayı planladığı kalecisi dışında ne yazık ki tek bir milli oyuncusu yoktur. Fatih Tekke (alınsaydı bile) ve Gökdeniz artık Trabzonspor’un futbolcuları değillerdir. Dolayısıyla Tolga dışında tek bir milli oyuncumuz yoktur, Tolga da bir dakika bile olsa oynama şansı bulamamıştır.

Trabzonsporlular olarak, kendi derdimize öyle bir düştük ki, ülkenin en önemli vitrini olan Milli Takımımız’a “hiç” katkı yapmadığımızı fark ettik mi? Hatta bu sene bile yaptığımız onca transferde, tek bir tane bile olsun milli oyuncu var mı? Milli Takımımız’ın en çok ihtiyacı olduğu dönemde ona fayda sağlayabildik mi?

1996’daki turnuvada 6 milli oyuncumuz vardı. 2002’deki Dünya Üçüncülüğü’nde takımımızın başında milli gururumuz Şenol Güneş vardı. Onlar bizim övünç kaynağımızdı. Bu turnuvada da böyle olsun çok istedim; ama olmadı.

Şenol Güneş’i çok seven ve yaptıklarını “görebilen” kişilerden biri olan ben, Terim’i eleştirmek için Güneş’e ve başarılarına, Güneş’i eleştirebilmek için Terim’e ve başarılarına destek verenlerden olmayı reddediyorum.

Türk Milli Takımı, kurulduğundan beri iki çok büyük başarıya ulaştı. Biri Dünya Üçüncülüğü, biri Avrupa Kupası’nda yarı final. Her ikisi de hoş gelsin, sefalar getirsin. Bunları birbiriyle kıyaslamayı bile abes buluyorum. Her ikisi de benim için çok çok değerlidir ve yerli hocalar ve emek veren futbolcularla kazanılmıştır. Dolayısıyla her ikisi de çok anlamlı ve gurur vericidir.

Biri Şenol’un, biri Terim’in değil, her ikisi de Türkiye’nin başarısıdır. Kıyaslama ve buna paralel karalama yapmadan, bu iki başarının da zevkini çıkarmak, keyfini sürmek hepimizin hakkıdır. Hayatını en ağır şartlarla yaşayan Türk Milleti’nin böyle mutluluklara o kadar çok ihtiyacı oluyor ki.

Ağustos – Mayıs dönemlerinde ne renk forma giyerlerse giysinler, Haziran aylarında bizi gururlandıran, Avrupalı dostlarıma, iş arkadaşlarıma karşı başımı dik tutan tüm futbolcularımıza, teknik heyetimize ve emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkürler. Yetmez!

Haziran ayının başından beri gözlerim bordoyu kırmızı, maviyi beyaz görmeye başlamıştı. Maalesef bu görüntüyü bu ayın son gününe taşıyamadık. Bundan bir sonraki büyük turnuvaya kadar da, futbol deyince gözlerimiz yeniden bordo ile maviyi diğerlerinden ayırarak seçmeye başlayacak. “Futbol eşittir Trabzonspor” diyeceğiz yeniden; ama borcumuz borç!

Bu milli takıma, bu ülkeye böyle bir borcumuz var.

Olsun.

Borcumuz olsun! Bir sonraki turnuvada, hatta eleme gruplarında bu borcumuzu, bizleri gururlandıracak milli oyuncularımızla ödeyelim.

Trabzonspor kimseye borçlu kalmaz.

Tunga LİMAN
Bordomavi.net

Badaloğlu
26.06.2008, 09:39
Maçtan evvel hep söylüyordum.Eksik olmamız takıma ters motivasyon yapacak, Almanlar bizim takımda yeri geldi mi sistem olmadan oynadığımız için ilk dakikalarda şaşkındılar ve ne yapmaya çalıştığımızı çözmeye uğraştılar.Bizde bu avantajı aslında iyide kullandık ve ilk yarıdaki bir topumuz direkten dönmesine rağmen, soyunma odalarına 1-1 ile gidildi.

İlk yarıda aslında bir sorun vardı o da Kazım'ın yalandan yere topla çok oynama isteği bize aslında tarihi fırsatı kaçırdı diye düşünüyorum.Özellikle 2 tane pozisyon var ki, bu pozisyonlarda arkadaşına pas verse iş bitecek diye düşünüyorum...

Maçtan evvel bize sorsalar takımın en zayıf yeri neresi? diye hiç terettüt etmeden defans göbeğinde oynayan 2 stoperin yeri diye cevap verirdik.Çünkü Mehmet Topal hayatında orada ilk defa oynadı.O bölgede oynamak çok kolay bir iş değildir ama imkansızlıklar nedeni ile onu orada oynattı.Bir kaç pozisyonda terettütlü hareketler yapmasının nedeni mevkisinin acemisi olmasından dolayı idi...Çzellikle Klose'nin hava topuna birlikte çıkamamış olması bence bir şansızlıktı...Tecrübesizlikte cabası...

90 dakika sonunda görüldüki en zayıf yerimiz sağ tarafımızdı.Yani Sabri'nin olduğu taraftı.Yediğimiz gollere bakın hepsi de sağ taraftan... Neden? çünkü Sabri'nin defansif yönü zayıf, bu zayıflığını sürati ile kapatıyordu ama son goldede görüldüki Kazım ile yer değiştirme kurgusu bize pahalıya mal oldu...

Ben, Sayın Terim'den Gökdeniz'i sol tarafa değilde, Semih'in arkasına yerleştirmesini beklerdim.Madem Tümer'i oyuna alma düşüncen var o zaman sola onu al, Gökdenizi'de hemen forvet arkasına koy bakalım neler oluyor?Zaten Almanların çift stoperi yorulmuş, ve Semih ile girdikleri her pozisyonda kendilerini yere atıp faul yaptırmaya çalıştılar.Bu ağır ve yorgun Alman defansını 60.dakikada oyuna girecek zımba gibi bir Gökdeniz ile vurabilirdi.Ama bu tarihi fırsatını Fatih Terim kaçırdı.

Ayhan, müthiş oynadı, daha doğrusu tam bir taktik şablonu üzerinde hatasız oynadı diyebiliriz.Oynadığı oyun çok görülmedi belki ama orta sahada iyi top tuttu ve iyi paslar yaptı...Tarihinde belkide milli takımın bu kadar çok pas yüzdesi fazla bir maç hatırlamıyorum! Ama şu da var, gereksiz yere yana doğruda çok oynadık.Hamitten başka kaleye dikine gidecek başka adam olamayınca, tüm beklentilerimiz haliyle onun üzerine oldu.

Maçta kullanılan son serbest vuruşta bence büyük bir hata yapıldı.Daha top ayağına değmemiş Tümer'in topun başına gelmesine anlama veremedim!... Tamam Hamit yorulmuş olabilir ama bu takımın bu tip vuruşlarını yapan, Norveç maçında attığı golüde hatırladıktan sonra neden topa vurmadığını anlayamadım!!! Mesafe tanımaksızın toplara sert vurabilen Hamit o topu kaleye doğru vursa, belkide rakip oyunculara çarpıp yop kaleye girecekti.Yahu hadi Hamit vurmadı, vursaydı Sabri ya da Kazım...

Aslında bu maçın özeti şu olmalı... Klasik Almanya işte, oynamadı gibi gözüksede tecrübesi ile hem maçı aldılar hemde, kupayı alacaklardır.Yani kara gözlü cesur yürekler, tecrübe ve sisteme yenilmiştir...Türkiye onlar için en zor maçtı.Fanal onlar için çok kolay olacak...

ofli
26.06.2008, 09:40
en cok sevindigim konu, fatih terim deninen sahis'dan kurtulmamiz. bu kadar kendini begenen, kiro bir insan görmedim ben ömrümde! zaten milli takimi kurarkene yanlis üzerine yanlis yapti. sadece dedigim dedik olsun diye!!! cok sükür gitti!!! vatanimiza, milletimize hayirli ugurlu olsun!!!

kudu_61
26.06.2008, 09:45
Allahım sana şükürler olsun ben bu milli takımı izlerken sinir oluyordum şükür ki bitti de dönüyoruz bu kadar taraflı bu kadar ayrımcı bu kadar anti patik bir hoca olamaz teşekkürler milli takım fatih terim inş. gidişin olurda dönüşün olmaz bu takımın başına
takımın hepsi sakat olsa gökdeniz kadroya gene giremeyecek ben burada takılı kaldım dünkü oyun müthişti çok iyiydik ama ben bu kadar ayrımcılığa dayanamıyorum adamın ya kulüp olarak bize bir zıtlığı var yada şahsi olyarak gökdeniz-tekke problemi var

kalemize rüştüyü transfer ettik deseler millet ayağa kalkar yaşasın trabzonsporun kalesinde tecrübeli kaleci olacak onura-tolgaya eğitim verecek diye istemiyorum tecrübeli kaleci bana onurumu verin tolgamı verin sylvanız sizin olsun
grupta 3 maç oynadık terimin katkısını bana söyleyebilecek var mı
inancımızla,hırsımızla,azmimizle, futbolcularımızla buraya geldik terimin maç sonu entrikalarını göreceğime yarı finali görmeseydim daha iyiydi
deli oldum ya ben gökdenize yapılan bu hakareti kabul edemiyorum

mavilibordo
26.06.2008, 09:48
dün almanları aslında dize getirdikte fakat futbolda galim gelene turu geciyor ama olsun almanları ezdik arkadaşlar başım dik gururluyum hipsinden allahım razı olsun teşekkürler çocuklar bize bu heyacanı yaşattınız hiç ezilmediniz fakat ezdiniz rezil oldular hemde bu kadar eksihimiz varken fatih terimede teşekkürler o bir imparotor o bir tekniktrektör o bir korku filimi yani o bir her takımın belası o bir akıl ustası o bir türk fatih terim sahol

Gürkan
26.06.2008, 09:52
Lineker o ünlü lafını ettiğinde hakemler aklından geçmişmiydi acaba.

mavilibordo
26.06.2008, 09:56
benim için gökdenizi oyntmaması onun surunudur fatihi almamasıda onun sorunudur adam salaksa ne gelir elden gitti inş kurtulduk eyer kalırsa bizim futbolcuların milli hayali son bulmuştur üzülmeyin kardaşlerim o bu takımdan gider sizi anlayan bir milli teknik trektör anlaşırlar inş yoksa siz hiç umutlanmayın kalırsa

Berk
26.06.2008, 10:01
Bu turnuvada şansıyla buraya gelen bir takım varsa o da Almanya'dır.Başla grup maçlarından 1-Polonya: berbat bir defans anlayışları vardı ve savunma arkasına atılan her top tehlikeli oldu, 2-Hırvatistan- Almanya'yı darmaduman ettiler pozisyon bile vermediler, 3- Avusturya: yine müthiş mücadele ettiler ama kaliteli oyuncuları yoktu beceriksizlerinin cezasını ödediler, ballack maçı kişisel becerisiyle kazandı

Çeyrek finalde 4-Portekiz: ilk gol hazırlanmış, 2.golde kaleci ricardonun ve savunmanın 3.golde ise hakem hatası var ballack faul yapıyor golü atıyor.Almanya portekizi duran toplarda yıkıyor yine adam gibi top oynadığı yok

Ve yarı final: Almanya, o sadece şansla, balla buralara geldiği söylenen Türkiye karşısında 5.sınıf bir takım konumuna düşüyor, ezik bir takım olduğunu gösteriyor, atağa çıkamaz oluyorlar, doğru dürüst 2 pas yapamıyorlar.Solda Lahm sağda friedrich'ın bulundukları bölgeler otobana dönüyor.sabri heralde hayatında bu kadar rahat adam geçmemiştir.Lahm'ın maçın en geç 15.dakikada bir sarı ikinci yarıdada kırmızı görmesi gerekirken sarı kart görmeden maçı tamamlıyor.Bizde ise önceki maçlarda Arda, Tuncay rakibe hafif dokunuyor anında tereddütsüz kartı çıkarıyor hakemler.ve sonunda kazımın adeleleri işlemez çalışamaz duruma geliyor, bu fırsattan istifade almanlar 3.golü buluyor ve turu geçiyor.

Şimdi söyleyin bakalım kim şansla, hakem hatalarıyla gelmiş buralara kadar.Terim şaklabanına olan nefretiniz yüzünden milli takıma sadece ''şans'' ile buraya kadar geldi diyorsunuz.Bir kişi hiçbir zaman o ülkeden üstün olamaz.Son olarak; gördünüz mü dün gece kim şanslıymış??

Badaloğlu
26.06.2008, 10:02
Aslında Rüştü yanlış topa çıkmış, Fatih Terim kadroyu yanlış kurmuş v.s. gerek yok... Olayın özeti aslında şu olmalı... Avrupa futbol şampiyonasına Türk gibi başladık, Türk gibi yarı finale kadar çıktık ve yarı finalde de TÜRK gibi elendik...

Murat Keçeci
26.06.2008, 10:08
içimde bir burukluk kaldığını belirtmek isterim neden mi elin yabancısının futbolcusunın azcık kaşı açıldı kıyamet kopardılar kenarda ameliyata aldılar adamı sandım bizim futbolcunun yarasına zımbayı vurup sahaya yolladılar emre aşık 8 dikişlen maçlara çıktı ve diğerleri bukadar fedekar adamlara o kupa yakışırdı o yuzden içimde burukluk kaldı

Erdal
26.06.2008, 10:10
Sevgili Tunga nın yazısını iki kere okudum. Fatih Terim meselesinde tamammen ayrı düşünüyoruz. Mesele Fatih e vurmak için Şenol u kullanmak değil. Dübkü maçın sonunda rakip oyuncuları teknik heyeti hakemi tebrik eden ve bu anlamda tüm dünyaya olumlu bir mesaj verebilen Fatih hoca bunu İsviçre maçında niçin yapamadı. Benim itirazım şuna ; Fatih hoca oynuyor.Pekala her daim kontrol edebildiği duygularını kontrol edemiyormuş gibi yapıp oynuyor. Milli takımın şahsi ego tatmin aracı olarak kullanılmasınadır itirazımız. Onun dışında kimsenin "hata"lardan falan bahsettiği yok. Hata başka şeydir samimiyetsizlik başka şey. Ve ben Fatih hocanın taa İsviçre maçından bu yana oynadığı "karakter" oyununda bir samimiyet göremiyorum açıkçası....

Mertcan
26.06.2008, 10:13
bence süper bi maçtı... tadında bırakmak gerekir ...:)

TSelif
26.06.2008, 10:15
O çocuklar yürekleri ile oynadılar buraya kadar geldiler . Bütün öfkem Terim denen TD müsvettesine ...
Elenmemizin tek sebebi sensin ..Ömrüm boyunca senden nefret edecem ..İnşallah defolursun MİLLİlerimizin başından biz de onlarda rahatlarız . Babanın çiftliği sanıp kendi bildiklerini okudun şimdiye kadar ..Lütfen artık defol şu takımın başından defooool !!!

TSelif
26.06.2008, 10:18
Bu arada Alman taraftarların maçı 90 dakika endişe içinde korkarak titreyerek izlemeri buna karşılık TÜRKlerin başı dik coşkulu gururlu olmaları akşamki yenilgiyi biraz hafifletiyor bana göre :)

ilhan
26.06.2008, 10:37
Gollerde sevinçten ağlamayı bile özlemişim be :) En son kimbilir ne zaman yapmıştım bunu. Bu gurur hepimizin. Teşekkürler Türkiye.

LazAnisT
26.06.2008, 10:40
Gollerde sevinçten ağlamayı bile özlemişim be :) En son kimbilir ne zaman yapmıştım bunu. Bu gurur hepimizin. Teşekkürler Türkiye.İlhan çok duygusalsın bu aralar.Ben bunu kazıma yoruyorum :)

Punisher-61
26.06.2008, 10:41
avrupa kupasinda hic bir maci tam kadro oynayamadik ama Milli Takimin bol alternatifi oldugunu gördük..dün aksamki yedek agirlikli takim almanlara kök söktürdü..

su anki durumumuzu iyi degerlendirirsek 2010 Dünya Kupasinda ilk 3deyiz arkadaslar

Erbay
26.06.2008, 10:49
Bu kadar iyi oynayıp kaybetmek adama koyuyor.:( Maça da ne güzel başlamıştık.Almanlar 'ı sahadan sildik resmen.Şoke oldular.Soldan Uğur,sağdan Kazım Kazım dağıttık Almanları.Sonrasında Uğur'un golü geldi.4 dakika sonra Sabri'nin Podolski'nin önünde sadece "duruşu" ve Schweinsteiger'in harika dokunuşu...Adamlar'ın ikinci gelişi gol oldu.Çıldırmamak elde değil.İlk yarıda orta sahamız süperdi.Ayhan,çok etkili oynadı.

İkinci yarı,ilk yarı gibi geçmedi zaten öyle geçmesini de beklemiyorduk.İçimizdeki umut azalmıyordu yine.Rüştü'ye yakışmayan hata (diyeceğim ama kariyeri boyunca bayağı yapmıştır o hatalardan) 2.gol...O sırada hayvan gibi bağırdı tüm Zeytinburnu "Çıkmaa" diye.Maçı kalabalık ortamda izlemek harika oluyor bu arada.Ahh Rüştü ahh.Orada Klose bir adamımızla meşgulken niye çıkıyorsun ki?Kaleden çıkmasan Klose topu kucağına atacak çünkü senin çıktığını çok büyük bir ihtimalle görmedi.

Sonlara doğru Kazım ve Hamit yorulmaya başladı.Fatih Terim hamleleri yaptı sonunda.Sabri maç boyunca defansta gayet kötüyken hücumda o kadar iyiydi.Lahm'ı bağlayıp geçerken Semih'e harika pas attı,Semih de "gerçek golcü" olduğunu bir kez daha ispatlayarak harika dokundu topa.Yine haykırdık gol diye.Artık penaltılara gider diye düşündüm.Onu düşünmek bile kalbimi yerinden çıkarıyordu.

Olmadı.Dayanamadık...Sağ tarafımızda iki kişi bomboş,biri duvar pası yaptı yine aynı iki kişi bomboş...Gol yememek imkansızdı o pozisyonda.Almanya'nın kaleyi bulan şutları gol oldu. Almanya'nın karşısına kim çıkarsa çıksın onu destekleyeceğim.

Busacca mıdır Musakka mıdır nedir acayip sinir oldum hakeme.Her pozisyondan sonra nasibi aldı tüm halktan.Onların penaltısını vermedin bari bizimkini ver.:DFacebook'ta tüm grup kuracağım bu hakeme.

En iyi oyunumuzu oynayıp yenilmek çok kötü oluyor.Tüm ekibi tebrik ediyorum,helal olsun onlara.:alkış::alkış::alkış:100 yıl daha yaşasak belki bu duyguları bir daha yaşayamayacağız.

Son olarak bir şey söyleyeceğim.Başka spiker yok muydu?

peker61
26.06.2008, 10:51
Hepsine tek tek teşekkür etmek gerek bize bu sevinçleri yaşattıkları için inşalllah bidahaki sefere diyelim artık ...

afsbahar
26.06.2008, 10:54
Hepsine teşekkür ama gönül isterdi ki o kadroda Trabzonsporlu oyuncular da olsaydı.

Mert67
26.06.2008, 11:02
Tebrikler Türkiye.:alkış:

Gamze
26.06.2008, 11:03
Fifa'nın sitesinde ilgili habere dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan insanlardan gelen yorumlara baktığımızda da açıkça görüyoruz ki; Türkiye misyonunu misli misli tamamlamıştır...
Hani çok klasiktir ya; gönüllerin şampiyonu deyimi... Olmuşuzdur bu kez! Gerçekten...

Faik Yılmaz
26.06.2008, 11:07
Yunanistan şampiyon olduğunda bu kadar reklamı yapılmamıştı....

Bne kupa almak o kadra önemli değil artık kim bizle maç oynarsa oynasın buna dünya devleri talip korkuyla gelecekelr.... 2-0 önde bile olsalar korkacaklar biz hızlnınca kendilerini yere atacaklar.....

hakkemde yardım umar hale gelecekler..... titreyecekler.....

bence önemli olan bu korkuyu vermektiki Dün LÖW ün gözünde bu korkuyu gördüm ben.... kim ne derse desin dün Almanlar Hırvatistan maçında yenildiklerinde görmedikleri tatmadıkları korkuyu bizle yaşadılar....

Erdal
26.06.2008, 11:10
Fifa'nın sitesinde ilgili habere dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan insanlardan gelen yorumlara baktığımızda da açıkça görüyoruz ki; Türkiye misyonunu misli misli tamamlamıştır...
Hani çok klasiktir ya; gönüllerin şampiyonu deyimi... Olmuşuzdur bu kez! Gerçekten...

Bende onları okuyordum çok güzel şeyler :)

Halil Atalay
26.06.2008, 11:12
teşekkurler futbolculara teşekkurler teknik yönedime kısaca herkese teşekkurler

EmrahYalçınalp
26.06.2008, 11:12
FIFA'da ne var bakmadım ama UEFA sitesinde olay gerçekten güzel özetlenmiş. Benim çıkarımım şu:
Biz iyiydik, ama büyük maçlar iyi olmaktan fazlasını gerektiriyor.

iyattara
26.06.2008, 11:15
Helal olsun çocuklar Allah sizden razı olsun yaşattıklarınız için, takmayın kafanıza 2010 da alırız artık kupayı da!

ilhan
26.06.2008, 11:17
Tümer'in 1.90lık adamların üzerinden aşırtmaya çalıştığı serbest vuruş maçın en ilginç enstantanesiydi. :)

OYılmaz
26.06.2008, 11:18
Bu maç başlamadan önce gol yersek defans hatası yüzünden yiyeceğimizi düşünüyordum nitekim öyle oldu 9 eksikle buraya kadar Almanların en etkili olduğu kanatta Sabri görev yapıyorsa gol kaçınılmazdı Terim cesur davranıp oyunun soğuduğu dakikalarda Hamiti çıkarıp Gökdenizi almalıydı Uğur boralın çıkarılmasına anlam veremedim Mehmet topal müthiş bir oyuncu Semih attığı gollerin tesadüf olmadığı gösterdi çok kurnaz bir forvet Almanlar haketmedi ancak disiplinli oluşunu herkes gördü Türkiye pazar günü o finalde yer almalıydı yinede canınız sağolsun çocuklar bir başkadır benim memletim :alkış::alkış:

Travelair
26.06.2008, 11:20
Kahramanlar dönüyor
Euro 2008’de büyük bir başarıya imza atan A Milli Futbol Takımımız bugün yurda dönecek. İsviçre’den uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelecek olan millilerin dönüş saati 15.00-15.30 arası olarak belirtildi. Yarı final maçında şanssız bir son dakika golüyle turnuvaya veda eden kahraman oyuncularımızı ve teknik ekibi kalabalık bir taraftar topluluğunun Türk bayraklarıyla karşılaması bekleniyor.

fanatik

Ahmet Kuru
Yazık oldu...
şampiyonadaki en iyi futbolumuzu oynadık ama kaybettik...
Futbol işte burda devreye giriyor..Futbol bu yüzden seviliyor....
Ben sadece Avrupadaki gurbetçilerimiz için istiyordum...ama olmadı...
Bizi 2 hafta boyunca heyecanlandıran,gururlandıran Milli Takıma sonsuz teşekkürler...

ApoCaN28
Böyle Bitmemeliydi...
Çok Basit goller yedik...
Her zaman Şanslıydık ama bu kez olmadı...
Emeği geçen herkese Teşekkürler...

Erdal
26.06.2008, 11:21
Tümer'in 1.90lık adamların üzerinden aşırtmaya çalıştığı serbest vuruş maçın en ilginç enstantanesiydi. :)

Tümer milli takımda olmamalı, Bir çok sebepten dolayı olmamalı...Dünya bizim savaşı iyi becerdiğimizi zaten biliyor. Asıl önemli olan onlara diğer taraflarımızı da hatırlatmak işte bu sebepten Fatih Terim e de Tümer e de Emre ye de karşıyım....Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır der ya Sezai Karakoç tamda o oldu dün akşam Yenilgi yenilgi bir zafer kazandık...

Murat Keçeci
26.06.2008, 11:22
söyleyecek bişe yok portekiz maçından sonra sürekli üstüne koya koya giden 2 takım vardı biri biz diğeri rusya 2miz de finali haketmiştik ama diğer 2si tecrübeleriyle finali oynuycak gibi 3. 4.lük maçı olsaydı keşke asıl final maçı o olacaktı çünkü

Samet Başdağ
26.06.2008, 11:23
teşekkürler türkiye...
elenmemizde ne sabrinin ne de rüştünün hatası var tamamen fatih terim denen ukalanın yüzünden elendik...

Erdal
26.06.2008, 11:25
Hayata ve futbola sadece kazanmak-kaybetmek ikilemi arasında değil her ikisine de eyvallah diyebilen bir "yaşama" ve "yaşatma" geleneğimiz vardı bizim. Çok mu hayalciyim bilmem ama farkında olmadan bir yerlerde unuttuğumuz "biz" i hatırlıyor ve hatırlatıyoruz. Üstelik sadece futbolla sınırlı değil

yavuss
26.06.2008, 11:28
Bütün Milli takımdaki herkese tesekkurler bize bu sevinçleri yaşattıkları için,dün akşam futbol için ne gerekiyorsa yaptık almanlar bizi izledi ama olmadı canımız saolsun bundan sonrası önemli dünya kupasını alırız bizde.........

UğuR
26.06.2008, 11:32
Bir mucize olur mu diye yazmıştım dün formda.
Ama iyi oynayıp Almanlar ı elimizden kaçıran biz olduk.
Evet Almanlar şansıyla ve tecrübeleriyle eledi bizi.
Ama bunları da aşacağız. Bizde böyle turnuvalarda devamlılık göstererek tecrübeleneceğiz.
Bu kadro Terim'e rağmen buralara geldi ya helal olsun.
Yıldıray'ın Hamit'in Fatih Tekke'nin,Mehmet Topuz'un olmadığı bu kadroyla ve kendini İmparator sanan Terim'e rağmen buraya gelmesi gerçekten olay.
Doğru bir teknik direktörle ve doğru bir kadroyla neler yapabileceğimizi düşünüyorum ve ona yanıyorum.

ismail tüfekçi
26.06.2008, 11:33
mehmet topuz mehmet yıldız fatih tekke yıldıray bu takımda olsaydı sonuç bu olmazdı zaten fatih terimin sansı ile son saniye golleri ile buraya kadar geldik ama ikinci yarı yıldıray m topuz oyuna girse sonuç bu olmazdı kapris terim defol git italyaya makarna mı yersin neyersen yede o kupa senin kaprislerin yüzünden almanlara kaldı

ilhan
26.06.2008, 11:35
Tümer milli takımda olmamalı, Bir çok sebepten dolayı olmamalı...Dünya bizim savaşı iyi becerdiğimizi zaten biliyor. Asıl önemli olan onlara diğer taraflarımızı da hatırlatmak işte bu sebepten Fatih Terim e de Tümer e de Emre ye de karşıyım....Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır der ya Sezai Karakoç tamda o oldu dün akşam Yenilgi yenilgi bir zafer kazandık...

Bu saatten sonra olamaz-lar zaten Erdal abi.

Geçmiş bir maçın ardından konuşmak istemiyorum pek. Ama Tümer kullanmamalıydı. Oyuna daha yeni girmişti. Kafa olarak hazır değildi o topa vurmaya. Başkası vursa kaçırsa daha iyiydi.

Berk
26.06.2008, 11:44
Türkiye'nin bu turnuvaya yaptığı katkının unutulmayacağını da vurgulayan Times yazarı, Türk milli takımının bu katkısının aslında Yunanistan'ın 2004'te yaptığından bile fazla olduğunu ifade etti.

Bülent Bayraktar
26.06.2008, 12:31
BİZİ almanya deil HAKEMLER eledi bu kadar yanlı bir yönetim ömrü hayatımda görmedim,
küfürler ettiğimiz belalar okuduğumuz hakemlerimiz bunların yanında MELEK...!

koskoca UEFA nın asbaşkanı olmuş bize küçücük bir yardımı yok insan biraz ağırlığını koyar hakemlerin bu kadar aleyhimize olmalarını engeller.

Şenez erzikin TÜRK'lüğünden ŞÜPHE DUYUYORUM...!

ilhan
26.06.2008, 12:33
Sahadan başımız dik ayrıldığımız için de mutluyum. :)

35deniz
26.06.2008, 12:50
yasattıgın bu heyecan ıcın cok tesekkurler

Hasan Ayvenli
26.06.2008, 12:55
elenmemize bir suçlu da aramamalıyız. alkışlamalıyız sadece.

ÜNAL
26.06.2008, 12:57
Yüreğimizle oynadık..helal olsun varsa hakkımız hepsine.

Ali Can
26.06.2008, 12:59
herkese helal olsun...

Badaloğlu
26.06.2008, 13:02
BİZİ almanya deil HAKEMLER eledi bu kadar yanlı bir yönetim ömrü hayatımda görmedim,

koskoca UEFA nın asbaşkanı olmuş bize küçücük bir yardımı yok insan biraz ağırlığını koyar hakemlerin bu kadar aleyhimize olmalarını engeller.

Tabi sende haklısın...Alıştın tabi Türkiye'de bu işlerin böyle yürüdüğüne, o yüzden sende zannediyorsun ki koca Şenez Erzik bir telefon ile, talimat ile hakemi dize getirecek:D

İyide birde plağın arka yüzünü çevir.Orada neler var? onları bir dinle bakalım ne çıkıyor ortaya? Dünya futboluna Almanya'mı daha çok katkı yapmıştır? yoksa Türkiye'mi?, Avrupa futbolun'da Almanyanın mı daha çok sözü geçer? yoksa Türkiyenin mi? Almanyanın kaç dünya, kaç Avrupa şampiyonu olduğunu biliyormuyuz?Almanya'nın dünya futbolun akazandırdığı yıldız futbolcuları yazmaya kalksak, nasıl bir defter lazım gelir bize? Alman ligi'mi?, Türkiye ligi'mi? v.s...

Bunun yanında hala daha bu çağda Türkiye Avrupa ülksi değil, neden bu turnuvada oynuyorlar? diyecek kadar bize ön yargı ile yaklaşan bir sürü zerzevatlar varken, Türk tribünlerinde bilet alma hakkı olduğu halde aldığı bileti Almanlara çok daha pahalıya satan, milli duyguları körelmiş, ilk fırsatta bunu paraya çevirme derdine düşen gurbetçilerimiz mi hak etti finali? yoksa her şeye rağmen Türkiye'ye saygı duyan, maçın 90.dakikasına kadar takımlarını destekleyip, endişe ile maçı izleyen Almanlar mı?...

Daha bir sürü şey sıralayabilirim ama Şenez Erzik gibi dürüst, yaptığı işte Avrupa standartlarında yapan bir insanı-ki bu insan UEFA'da herkesin görevi değişirken, başkan bile değişmişken o hep görevde kalmasını bilmiş, ve görevine hep en çok oy alarak gelmiş- bir insanı bu şekilde karalamanı doğru bulmuyorum...

Beğenmediğin o Şenez Erzik, grup maçlarında Fatih Terim, Emre, Alpay ve diğer futbolcuların çok büyük ceza almamalarına çalışmıştır.Aynı Erzik, 6 maçlık seyircisiz oynama cezasını 3 maça düşürülmesinde baş rol oynadığını neden unutuyorsun?

Ama bundan sonra Şenez Erzik'in o hakem ile ilgili açıklamalarına dikkat etmeni tavsiye ederim senden...

Serdær
26.06.2008, 13:12

Bu arada hakem Lham'a yapılan penaltıyı es geçmiştir.

Ö.Hamsi
26.06.2008, 13:14
milli takımla gurur duydum.İşin açıkçası o kadar eksikle rezil olabiliriz diye düşünüyordum ama harika bir oyun ortaya koyduk.Maç kesinlikle bizim hakkımızdı.Müthiş iyi oynadık adamları sildik sahadan ama futbol hata affetmiyor, çok yazık oldu.Ama yinede herşeye rağmen çok büyük bir başarı.tebrikler millşi takım

Ö.Hamsi
26.06.2008, 13:20
o penaltıydı belki ama,aynı pozisyok bizede oldu semihi formasından çekti adam o zaman o da peneltıydı.Normal şartlarda almanyanın 4-5 adamına sarı kart vermeliydi, belki bunlardan kırmızıya dönen olabilirdi.olabilir bunlar normal şeyler.Biz iyi oynadık ama herzaman olan şans bu sefer ters taraftaydı

sanatik
26.06.2008, 13:34
helal olsun millilere ilerleyebildikleri kadar ilerlediler sonunda almanlar herzamanki gibi daha sansliydilar. Almanyada golleri haric almanlar 90 dakika boyu susmayi tercih etti cunkü sahada tek türkiye vardi ve böylelikle sehir segretme merkezlerinde türkiye aleyhine türkiyeden kacmis türk düsmanligi yapip sadece alman bayraklari ve boyalari sapkalari ile gelenlerede türkiyenin ne oldugunu göstermis olduki esas olan onlara oldu. Elendik biz ama dünyaya bir mesaj verdik ve bu mesaji o düsmanlarda aldi almanyada avrupada tüm dünyada türkiyeyi her önüne gelene kötüleyenler. Kaldigim sehirde sorun yasamasamda dikkatimi cekenleri anlatmak istedim cunkü bunlarda euro2008 de göze batanlar arasinda. Turlasayadik hem hakkimizdi hem daha cok yamulurdular ama yinede yeterince susduruldular.

Fatih Terim turnuvadan önce bende elestirenlerdenim halende elestiriyorum ancak yapdigi dogrulari hic unutmayalim. türkiye hernekadar basdan kötü top oynasada cok cesur top oynadi rakibini ezdi gerekdiginde ve bunu tüm dünya gördü tüm türkiye sevenleride bizimle sevindi gurur duydu sonucda avrupada bosna hereskden haric tek müslüman ülke olarak bu basarinin önemi final olmasa bile cok önemliydi özelliklede almanlara karsi basbakan hanim bile türkler cok iyi oynadi zar zor kazandik demesi türkiyeyi diger alanlardada kücümsememesine yol acabilmisdir. Futbol degildi sadece bir mesaj verildi dünyaya bu mesajda türkiyenin hic bir zaman pes etmeyecegidir.

Oynadigimiz futbolu konusmaya gerek varmi ? Resmen ezdik almanyayi Orta sahamiz mükemmeldi mükemmel, Mac basi basit hatalar yaparak gol yeriz diye korkmusdum ancak cok iyi bulduk kendimizi birde nerdeyse 2 hatta 3 gol bularak öne gecebilirdik ancak 2:0 önde olmamiz hakkimizdi yinede1 :0 dan sonra 1:1 erken gelmesi iyi olmadi almanlar kendine geldi fakat biz yine üstündük ve macin sonuna kadarda son yedigimiz gol haric üstün kaldik. Kadroda olamayan veya sakat olupda oynamayanlar ile ne olurdu olmazdiyi gecdik biz o kadro ile bu futbolu oynuyorsak cok daha güclü olabiliriz umarim dünya sampiyonasina katilir sonuna kadar gideriz.

Elbette üzgünüm ama bir tarafdada mutluyum gururluyum türkiyeyi ciftlik sanan, geri kalmis sanan, orda burda kötüleyenlere mesaj gitmisdir.

SUSDURULDULAR.

Faik Yılmaz
26.06.2008, 13:41
9 as oyuncusu olmayan üstelik zaten bir sürü iyi oyuncusuda hiç kadroya alınmayan hangi ülkenin imlli takımı olursa olsun kadrosunda hiç bir eksiklik olmayan Almanyadan fark yerdi.....

bunu başka örneği yok dünyada......

evrents
26.06.2008, 13:42
fatih terim milli takımı bıraksın gitsin gökdeniz bu 14 kişidende ilk 11'e giremiyorsa boşuna gitmesin milli takım kampına fatih terim gökdenizle başlamamakla çok büyük hata yaptı

Emo91
26.06.2008, 13:59
cok yazik oldu, ben hayatimdailk defa böyle güclü bir milli takim izledim ve gururlandim ama yenilmemiz cok kötü oldu.... ama bu turnuvanin en iyi takimi oldugunu rahat söylibelirim.....

almanyada yasadigim icin milletin agiz kokusunu cekmekden igreniyorum, simdi herkez sizi yendik diye takilicak, bende takilanlarin agzina takicam

Kamil Çakmak
26.06.2008, 14:21
şampiyona boyunca aldığımız sonuçlardan gurur duyduk. Hatta yenildiğimiz almanya macında bile.
Dün akşam güzel futbol oynadık. Ne kadar güçlü oldğumuzu ve finalı hak ettiğimizi dünyaya ıspatladık.

Hepsine ayrı ayarı teşekkür ederiz. Bundan sonrada dünya futbolunda var olmaya devam edeceğiz.

DEEP BLUE
26.06.2008, 14:42
Hiç düşündünüz mü, Almanlar için neden turnuva takımı denildiğini...

Bir ülke milli takımı düşünün ki, Teknik Direktörü, sadece alçak tepeleri değil, yüksek dağları da ben yarattım, üstelik kimsenin görmediğini görür, kimsenin yapamadığını yaparım edalarıyla, son derece hatalı bir 23 kişilik kadroyla başlıyor turnuvaya... Cam adamlardan tutun da, sakatlanmama riski benim Guatamala Maliye Bakanı olma ihtimalimle aynı olan oyuncuları dolduruyor kadrosuna... Çünkü nuhun gemisiydi elindeki ve istediğini bindirebilirdi...

Turnuvanın ilk maçına aynı türden 3 forveti, menemen tabağı gibi yanyana dizip çıkarmıştı... Kendince 4-3-3 vardı kafasında... Bayern Münih de aynı sistemi oynuyordu ama kullandığı santrfor Luca Toni'ydi, Nihat Kahveci değil... Yani sırtı dönükken de oynayabilen, fiziğiyle yıpratan, rakip stoperleri tac çizgisine kadar taşıyabilen ve hava toplarında çok etkili...

Egoları Everesti aşmış Teknik Direktör, mümkünse 1.30 boy ortalamasıyla kurduğu takımın vurucu gücünü de aynı ortalamadan seçerek kafasındakini göstermişti gören gözlere... Kimse bilmez, o bilirdi... Sonra şansı yaver gitmeye başladı, Emre Belözoğlu sakatlandı... Dünyanın 1 numarası Peter Cehc bile onun ışıldayan karizmasının (!) etkisiyle geçici körlük yaşadı, panik halde vurulan dan dun şutlar ona buna çarpıp gol olmaya başladı... Rakibin 25 milyon avroluk harika çocukları penaltılarda kale tutturamadı... Bay karizma, sadece 9 dakika önde oynadığı takımla yarı finale çıktı...

Ve şapka düştü kel göründü... Almanya'nın neden Almanya olduğu, bay karizmanın ise Milan'da neden 6 hafta dayanabildiği bir kez daha anlaşıldı... Bir takım düşünün ki, As kalecisi durduk yerde rakibi knock-out ederek iki maç ceza almış... Arda ve Tuncay gibi yarı finalde en çok işe yarayacak oyuncuları cezalı duruma düşmüş... Bilmem kaç sakat var... İlk bakışta ''bay karizma''nın şanssızlığı deyip geçebiliriz... Ama işin asıl irdelenmesi gereken tarafı başka...

Turnuva bir süreçtir ve her adımı çok büyük bir titizlikle dizayn edilmelidir. Rakibin en önemli silahları neden cezalı veya sakat değil... Neden Schweinsteiger yarı final maçında var ama Arda yok... Kimse bunu hakemlere veya oyunculara yüklemeye kalkmasın, bu tamamen teknik adam problemidir. İmam cemaat işidir... Detaylar atlanmıştır çünkü vatan millet sakarya naralarının yeterli olduğu düşünülmüştür. Arslanlarım edebiyatının son perdesi vizyona sürülmüştür... Çünkü bay karizmanın başka sermayesi yoktur... Ve ulusal takımımız ilk defa futbol takımı gibi oynadığı halde, disiplin ve sağlam fundamental'e boyun eğmiştir...Strateji, planlama ve süreç yönetimi, bir kez daha esnaf mantığını sürklase etmiştir... Sağduyu ve akıl, orta asya bozkırlarında kalan ''at binenin, kılıç kuşananın, hücuuum arslanlarım'' garabetine acı bir ders daha vermiştir...

İşin tuhafi, yine de bu hengameden karlı çıkan, muhtemelen banka hesabı iyiden iyiye kabaracak olan ''bay Karizma'' olmuştur... Olan ise, hesapsız kitapsız takımının ardından gözyaşı döken sokaktaki vatandaşa, ve yokoluşları halinde dünyanın 4 yıl ömrü kaldığı iddia edilen arılara olmuştur... Onlar da balın oluk oluk aktığı yere, Adana'lı Fatih'in arkasına takılmışlardır çünkü... Binmişlerdir bir alamete, gidiyorlardır kıyamete... Hepsinin yolu açık olsun, İtalya iyi ülkedir...

Son söz;

Maç başlar, pozisyonlar olur, biz futbolcular canımızı dişimize katarız, top gider gelir, ama sonunda Almanlar kazanır... Gary Lineker - İngiliz futbolcu

Saygılar...

Samet Yildirim
26.06.2008, 14:43
Berbat futbola buralara geldik son macta cok iyi oynadik ama olmadi...Almanya zaten berbat bi takim bunu 100 bin defa daha söylicem...onlarda 9 tane oyuncu eksik olsun (önemli oyunculardan) ozaman almanyayi görürüm ben..

Helal Olsun süper mücadele daha iyi oynadik ama olmadi...

Kazim-Sabri berbat isleri yok takimda...

Gökdeniz nerede...

Final oynardik ama olsun...

Insallah 2010

Sefa Murat Dokuz
26.06.2008, 14:56
Helal olsun hepinize...Yinede daha fazlasını da yapabilirdik...
Bu kupayı almayı sonuna kadar hak ettik aslında...Gerektiğinde savunma gerektiğinde hücüm ettik...
Almanya maçında turnuvanın en iyi oyunun oynadık...Yılların Almanyasını sildik süpürdük ama Bireysel 2-3 hatayla yediğimiz goller...hakem hataları finale çıkmamıza engel oldu...
Yanlız dünyanın her kesiminden taraftar sayımız oldukça arttı...
İnternette dolaşıyorum taa Kolombiyadan birisi elendiğimize çok üzüldüğünü şok olduğunu söylüyor...Mısırlı aynı şekilde üzüntüsünü belirtiyor.
İspanya kampı gösteriliyor maçı izliyorlar Fabregas ın dan Casillasına kadar şaşkınllıkla seviniyorlar... Casillasın yüz ifadesi korkusu ve sevinişini bile abartmadan sadece elini uzatarak yapması bile gururlandırıyor beni.
O 2-2 olduğunda Alman Tribünündeki taraftarların yüzündeki korkuları inanılmaz bir görüntüydü...
Yine mi dedik ama bu sefer başımıza geldi... bu maçı korusaydık 2-2 ben inanıyorum ki maçı kazanırdık...Bu oyunla keybetmemeilydik... Massimo Musacca mıdır nedir o ....... Ve yardımcı hakem mahvetti maçı zaten...

Sefa Murat Dokuz
26.06.2008, 14:59

Sabri dengesiz gelip sol ayağıyla lahmın sağ ayağına toslamıştır pozisyon dışardadır frikiktir... Kazımın çekilmesi penaltıdır... Semihe yapılan defalarca faul atlanmıştır...Kartlarda inanılmaz bir rezillik vardır...

Faik Yılmaz
26.06.2008, 15:06
ilk yarıda 3 ,2. yarıda 1 olmak üzere tam 4 direkt sarı kart verilmesi gerekiyordu ve bunların 2 si Lahm a verilecekti. 2 sarı kart 1 kırmızı kart.. dolayısıyla son dakikadaki golde olmayacaktı....

Harun-61
26.06.2008, 15:11
Berbat futbola buralara geldik son macta cok iyi oynadik ama olmadi...Almanya zaten berbat bi takim bunu 100 bin defa daha söylicem...onlarda 9 tane oyuncu eksik olsun (önemli oyunculardan) ozaman almanyayi görürüm ben..

Helal Olsun süper mücadele daha iyi oynadik ama olmadi...

Kazim-Sabri berbat isleri yok takimda...

Gökdeniz nerede...

Final oynardik ama olsun...

Insallah 2010

ben baska mac izledim galiba.

Sabri ve kazim'in neresini elestiriyorsun. taman Kazim arada bir abartti ama cocuk Sabri ile birlikte deli etti Lahm'i.

Sabri kadar kosan kac oyuncu vardi sahada. ???

.

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:14

Sabri ve kazim'in neresini elestiriyorsun. taman Kazim arada bir abartti ama cocuk Sabri ile birlikte deli etti Lahm'i.

.

Yok ayni maci izledik...Sabri 1-2 keren deli etti LAHMI ama Podolski böyle bi bos alanda oynayacagini düsünmezdi heralde...almanlar hep soldan geldi ben sagdan geldiklerini görmedim...

örnek ilk yarida podolski karsi akrsiya kaldi...herkes bagriyor oturudugum yerde sabri nerdeeeeesssin diye...bakiyorsun hucumda...savunma sifir...2 keren gecti lahmi birisi gol oldu...

Kazim iyi oynadi demek sacma olur...kazim birtane olumlu hareketni görmedim !!!

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:16
ilk yarıda 3 ,2. yarıda 1 olmak üzere tam 4 direkt sarı kart verilmesi gerekiyordu ve bunların 2 si Lahm a verilecekti. 2 sarı kart 1 kırmızı kart.. dolayısıyla son dakikadaki golde olmayacaktı....

tmm dogruda..ben hakemin iki tarafada yanlis yaptigini düsünyüorum...mesela sabri adami bicti hakem faul bile vermedi...semih sari karti vardi sari kirmizi verebilirdi...

Cafer Bulur
26.06.2008, 15:16
Yok ayni maci izledik...Sabri 1-2 keren deli etti LAHMI ama Podolski böyle bi bos alanda oynayacagini düsünmezdi heralde...almanlar hep soldan geldi ben sagdan geldiklerini görmedim...

örnek ilk yarida podolski karsi akrsiya kaldi...herkes bagriyor oturudugum yerde sabri nerdeeeeesssin diye...bakiyorsun hucumda...savunma sifir...2 keren gecti lahmi birisi gol oldu...

alman kicker dergisi sabir ve kazim a note 3 verdi.
sabri ofansta iyi savunmada yedigimiz golün ikisinde hataliydi.
1.golde podolskiyi rahatsiz etmeliydi.
2.golde lahm in kosu yolunu kapatmaliydi.

***NiLLYyY***
26.06.2008, 15:18
bugün almanlarin agzindan ilk kez aslinda türkler hakk ediyordu kazanmayi ama bizim sansimiz vardi,kötü oynamamiza ragmen biz kazandik dediklerini...

Faik Yılmaz
26.06.2008, 15:18
tmm dogruda..ben hakemin iki tarafada yanlis yaptigini düsünyüorum...mesela sabri adami bicti hakem faul bile vermedi...semih sari karti vardi sari kirmizi verebilirdi...

İlk sarısı doğru 2.de müsahale bile olmadı kaldıki aynı pozisyonlarda almanlara sadece faul çaldı.. bize hemen karı gösterdi....

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:19
alman kicker dergisi sabir ve kazim a note 3 verdi.
sabri ofansta iyi savunmada yedigimiz golün ikisinde hataliydi.
1.golde podolskiyi rahatsiz etmeliydi.
2.golde lahm in kosu yolunu kapatmaliydi.

Ilk golde Podolski hareket cekmeden orta yapti gol oldu...
ikinci golde kazim düstü fakat sabri adamin önünü kesecegine sag tarafda duruyor öyle...
podolski karsi karsiya kaldi ilk yarida sabri nerde ben göremedim..

neyse...

Harun-61

Istanbul takimlarina olan antisempatiden kaynaklaniyor bu sözler galiba :)

valla sabri'nin kisiligini, cirkefligini elestirin ama sahadaki futbolunu göz ardi etmeyin. tabii'ki soldan ataklar ve pozisyonlar olacak, gayet dogal. ama adam'in arkasinda motor var resmen. bi önde bi arkada. o kadar efor sarf etti. helal olsun.

.

Sefa Murat Dokuz

.

Sabri ilk yarıda attığı 70 metrelik deparlarla kendini bitirdi 2.yarı oyundan düştü. Almanyanın tüm atakları ordan geldi ve nihayetinde 2. ve 3. golü de o kanattan yedik.
Rıdvan Dilmen

Kazım tam bir dengesiz...
ilk golde iyi çevirdi topu ayağıyla, kaçırdığı bir gol var gereksiz yere abandı topa plase vursa zaten goldü 3 metreden topu öyle direğe vurmak ayrı yetenek şansla işi yok bak bastiana adam dokunup ayıyor golü...
kazım defalarca top kaybı da yaptı ancak lahmı deli etti.
Ancak kazımın bu performansında hakemin etkinliği çok büyüktü. Eğer lahm çift sarıdan oyundan atılsa orda penaltı verilse kazım kahraman olacaktı hakem değiştirdi onun kaderini.Lahmnı attırıp penaltı yaptırmış olsa kazım bugun göklerdeydi sağolsun hakem izin vermedi..

bana göre o metszeder 2 kez hakemi aldatmaktan kırmızı kart görmesi gerekirdi çift sarıdan o kayarak müdahalenin kale arksından izle semih adamın 30 cm yanından geçiyor uzaktan yakından müdahele yok...
Her türlü pisliği yaptılar semih atılsın diye...
Semihin oyundan atılması çok saçmaydı sabrinin yaptığı fauldu sadece 1 kez hata yaptı onu telafi edeyim derken batırdı hakemler...(penaltı değildi dışardaydı oda)

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:20
İlk sarısı doğru 2.de müsahale bile olmadı kaldıki aynı pozisyonlarda almanlara sadece faul çaldı.. bize hemen karı gösterdi....

tmm hakem iyi degildi ayni görüsteyim...bende maci izlerken hakeme sinirlendim..hele LAHM pozisoynlarinda...fakat elenmemizin hakem faktöründen oldugunu düsünmyüorum...

1-0 öndesin...
86.dk 2-2 yapmissin...

kusura bakma kiliti vuracaksin gecirmiceksin...

Bülent Bayraktar
26.06.2008, 15:21

İLHAN onu görmediğinden es geçmiştir ondan sora karşı oyuncuya değmediğimiz kaç tane faul çaldı + kazım ı çekip yere indirdiler oda penaltıydı yani
yanlışını hayli hayli düzeltdi

Cafer Bulur
26.06.2008, 15:22
arkadaslar bir kere su tesbiti yapalim.hata yapan futbolcu kötü oynadi denemez.
sabri hatalar yapmistir ama takimin iyileri arasindaydi.iyi oynayan futbolcu hata yapar.

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:23
Istanbul takimlarina olan antisempatiden kaynaklaniyor bu sözler galiba :)

valla sabri'nin kisiligini, cirkefligini elestirin ama sahadaki futbolunu göz ardi etmeyin. tabii'ki soldan ataklar ve pozisyonlar olacak, gayet dogal. ama adam'in arkasinda motor var resmen. bi önde bi arkada. o kadar efor sarf etti. helal olsun.

.

hakketten baska maca bakmissiz..ilk golde hatasi yok mu ??
Podolskiyi orta sahada bos birakip akrsi karsiya birakdtiginda hatasi yok mu...3.golde neden önünü kapatmiyor orda da mi hatasi yok...

Sabri benim gibi samsunlu gerekirse savunurum

ama ben giderim semihi-uguru-hamiti-aurelio yu-mehmet topali-vs. savunurum onlar süpper oyandi...ama sabri ve kazim ben hic begenemdim cok kötülerdi...

övdügüm adamlara baktiginda istanbulular var yani;)

POYRAZ
26.06.2008, 15:23
Malaesef turnuvaya veda ettik. Üc asagi bes yukari güzel bir mac yönetimi sergileyen hakem penaltimizi vermedi. Türk futbol tarihinin en pahali oyuncusu olan Gökdeniz, neden siradan oyunculara tercih ediliyor anlamak mümkün degil. Adami tutup son 10 dakikada küfür eder gibi oyuna sokuyorsun. Madem Tümer oyuna alinacakti neden son bir dakikada aliniyor? Hadi oyuna aldin, neden oyuna isinamadan serbest vurus kullandirtiliyor? Ayrica Fatih Tekke gibi tilki bir oyuncu neden milli takimin ilk 18 ine alinmadi? Yildiray Bastürk neden "Bu adam milli takimin basindayken oynamam" dedi? Neden durumu 2-2 yaptiktan sonra defansa cekilmedik? Eger defansa cekilsek gol yemeyip oyunu yarim saatlik uzatmaya götürecektik ve uzatmalarda gol yeseydik bile telafisi mümkün olabilirdi. Yenilginin bas mimari Terimdir.

Her seye ragmen, iyi niyetiyle sahada ter döken oyunculara tesekkür ediyorum. Bu bile bizim icin basaridir ama, buraya kadar gelmisken turnuvaya veda etmek cok dokundu bana acikcasi. Bu maci kazanabilirdik, olmadi.

Tesekkürler.

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:25
arkadaslar bir kere su tesbiti yapalim.hata yapan futbolcu kötü oynadi denemez.
sabri hatalar yapmistir ama takimin iyileri arasindaydi.iyi oynayan futbolcu hata yapar.

hocam 1.gol hatali...3. gol hatali...eee daha ne yapsin kötü oynamak icin hatta podolski gol atiyordu karsi karsiya...yani 3 tane büyük hata daha ne yaspin kötü oynamak icin...

aurelio mesela cok iyidi hata yaptigini görmedim...

Samet KILIÇ
26.06.2008, 15:26
tmm hakem iyi degildi ayni görüsteyim...bende maci izlerken hakeme sinirlendim..hele LAHM pozisoynlarinda...fakat elenmemizin hakem faktöründen oldugunu düsünmyüorum...

1-0 öndesin...
86.dk 2-2 yapmissin...

özellikle o yan hakem dünyadada futboldan kaldırılmalı bir insan bu kadar taraf tutabilir ve açıkça gösterebilir...semihin ikinci gölunde normalde santraya kosması gerekirken oldugu yerde kalakaldı ve sok oldu....

Harun-61
26.06.2008, 15:27
hakketten baska maca bakmissiz..ilk golde hatasi yok mu ??
Podolskiyi orta sahada bos birakip akrsi karsiya birakdtiginda hatasi yok mu...3.golde neden önünü kapatmiyor orda da mi hatasi yok...

Sabri benim gibi samsunlu gerekirse savunurum

ama ben giderim semihi-uguru-hamiti-aurelio yu-mehmet topali-vs. savunurum onlar süpper oyandi...ama sabri ve kazim ben hic begenemdim cok kötülerdi...

övdügüm adamlara baktiginda istanbulular var yani;)

kesinlikle gol / lerde hatali.
o zaman attigimiz 2. golü'de söyle :) ne yapti lahm'i ? nasil asist'di ? :)

ben mac geneline yayarak analiz ettim Sabri'yi. Hirvat macinda'da sonradan girerek büyük katki sagladi.

neyse, tartismaya gerek yok....herkesin yorumu kendine.

muhabbetle...

Faik Yılmaz
26.06.2008, 15:29

1-0 öndesin...
86.dk 2-2 yapmissin...

orası öyle....o konuda sonuna kadar haklısın.....

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:30
kesinlikle gol / lerde hatali.
o zaman attigimiz 2. golü'de söyle :) ne yapti lahm'i ? nasil asist'di ? :)

ben mac geneline yayarak analiz ettim Sabri'yi. Hirvat macinda'da sonradan girerek büyük katki sagladi.

neyse, tartismaya gerek yok....herkesin yorumu kendine.

muhabbetle...

2.gol de süper yapti kötü yapti dicek halimiz yok ama keske hakan balta gibi savunmasini saglama alip hucuma katki yapmasa daha iyi olurdu en azindan 1-0/ 1-1 olmazdi...2-2/ 2-3 olmazdi...

genel anlamda kötü oldugunu düsünüyorum hirvat macinda da begenmemistim...

neyse morelim zaten bozuk bide tartismayalim gerekziz yere..

Harun-61
26.06.2008, 15:31
2.gol de süper yapti kötü yapti dicek halimiz yok ama keske hakan balta gibi savunmasini saglama alip hucuma katki yapmasa daha iyi olurdu en azindan 1-0/ 1-1 olmazdi...2-2/ 2-3 olmazdi...

genel anlamda kötü oldugunu düsünüyorum hirvat macinda da begenmemistim...

neyse morelim zaten bozuk bide tartismayalim gerekziz yere..

niye moralin bozuk, alman'lari madara ettik.
dünya bizi konusuyor.
büyük prestij kazandik, buraya kadarmis.

nasip be :)

Erbay
26.06.2008, 15:33
Sergen'in bir lafı vardı maç sonu."Bana iki gol yedirmişsin bir gol attırmışsın.Defans oyuncusu önce defans yapacak."

Sabri harika asist yaptı gerçekten ama defansta hiç iyi değildi.Defansta oynatılması yanlış.Orada oynayacak başka oyuncu da yok.Gökhan Gönül'ün sakatlanmasının turnuva boyunca takımı çok etkilediğini düşünüyorum.Gökhan hem ofansif açından hem de defansif açıdan mükemmel bir futbolcu.

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:34
niye moralin bozuk, alman'lari madara ettik.
dünya bizi konusuyor.
büyük prestij kazandik, buraya kadarmis.

nasip be :)

Öyle deme hocam..

Mac bitti telefon susmadi...alman arkadaslarin yüzünden:)

Diger konulara katilyiorum;)

bukadarmis...

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:36
Sergen'in bir lafı vardı maç sonu."Bana iki gol yedirmişsin bir gol attırmışsın.Defans oyuncusu önce defans yapacak."

Sabri harika asist yaptı gerçekten ama defansta hiç iyi değildi.Defansta oynatılması yanlış.Orada oynayacak başka oyuncu da yok.Gökhan Gönül'ün sakatlanmasının turnuva boyunca takımı çok etkilediğini düşünüyorum.Gökhan hem ofansif açından hem de defansif açıdan mükemmel bir futbolcu.

Sergen yüzde yüz dogru söylyüor...

Gökhan Gönül yoksa basaksi vardir...18 takimdan 1 tane iyi sag bek mi yok...sacmalamasin Fatih Terim...Ibrahim Kas var niye gönderdi..

Hasan Ayvenli
26.06.2008, 15:36

ceza sahası dışındaydı o müdahele.

Samet Yildirim
26.06.2008, 15:39
ceza sahası dışındaydı o müdahele.

Evet ceza sahasinin disindaydi....

Bülent Bayraktar
26.06.2008, 15:45
Tabi sende haklısın...Alıştın tabi Türkiye'de bu işlerin böyle yürüdüğüne, o yüzden sende zannediyorsun ki koca Şenez Erzik bir telefon ile, talimat ile hakemi dize getirecek:D

İyide birde plağın arka yüzünü çevir.Orada neler var? onları bir dinle bakalım ne çıkıyor ortaya? Dünya futboluna Almanya'mı daha çok katkı yapmıştır? yoksa Türkiye'mi?, Avrupa futbolun'da Almanyanın mı daha çok sözü geçer? yoksa Türkiyenin mi? Almanyanın kaç dünya, kaç Avrupa şampiyonu olduğunu biliyormuyuz?Almanya'nın dünya futbolun akazandırdığı yıldız futbolcuları yazmaya kalksak, nasıl bir defter lazım gelir bize? Alman ligi'mi?, Türkiye ligi'mi? v.s...

Bunun yanında hala daha bu çağda Türkiye Avrupa ülksi değil, neden bu turnuvada oynuyorlar? diyecek kadar bize ön yargı ile yaklaşan bir sürü zerzevatlar varken, Türk tribünlerinde bilet alma hakkı olduğu halde aldığı bileti Almanlara çok daha pahalıya satan, milli duyguları körelmiş, ilk fırsatta bunu paraya çevirme derdine düşen gurbetçilerimiz mi hak etti finali? yoksa her şeye rağmen Türkiye'ye saygı duyan, maçın 90.dakikasına kadar takımlarını destekleyip, endişe ile maçı izleyen Almanlar mı?...

Daha bir sürü şey sıralayabilirim ama Şenez Erzik gibi dürüst, yaptığı işte Avrupa standartlarında yapan bir insanı-ki bu insan UEFA'da herkesin görevi değişirken, başkan bile değişmişken o hep görevde kalmasını bilmiş, ve görevine hep en çok oy alarak gelmiş- bir insanı bu şekilde karalamanı doğru bulmuyorum...

Beğenmediğin o Şenez Erzik, grup maçlarında Fatih Terim, Emre, Alpay ve diğer futbolcuların çok büyük ceza almamalarına çalışmıştır.Aynı Erzik, 6 maçlık seyircisiz oynama cezasını 3 maça düşürülmesinde baş rol oynadığını neden unutuyorsun?

Ama bundan sonra Şenez Erzik'in o hakem ile ilgili açıklamalarına dikkat etmeni tavsiye ederim senden...

ABİ sözlerimden bunun anlaşılacağından emindim aslında;
bnm istediğim şike yapıp bize maç kazanmasını sağlaması deil, ndn hep bizim maçlarda hatalar yapılıyor oynadığımız 5 maçta bir tane doğru maç yöneten hakem gösterirmisin ,
gereksiz kartlar gösterilip zaten eksik olan takımımızın dahada eksilmesinde rol oynadı bu yanlış kararlar,

6 maçlık cezaya gelirsek neden isviçredeki maçda yapılanlardan sonra onlar ceza almadı belki biz burda daha beterini yaptık ama onlarda bizi adam gibi ağırladı neler olduğunu adım gibi hatırlıyorum,
indirime gelirsek bn çok fazla rol oynadığına katılmıyorum sevmediğim haluk ulusoyun çabalarınında etkili olduğunu düşünüyorum,
zaten CAS a gittiğimiz için indirim şansımız vardı.

oguzkoc
26.06.2008, 15:57
bu turnuva dün gece itibariyle bitmiştir. 23 oyuncuyu birden yürekten kutluyorum ve hepsiyle gurur duyuyorum. artık dünya kupasını kazanmak için girişimlere bir an önce başlanmalı. gökhan gönüllü, giraylı, selçuklu,mehmet topallı, barışlı,ardalı mükemmel bir türkiye izleyeceğiz...

TolgaTopçu61
26.06.2008, 15:59
KAHRAMANLARIMIZ TÜRKİYE'DE!

EURO 2008'de finalin eşiğinden dönen kahraman milli futbolcularımız Türkiye'ye döndü. Büyük bir taraftar kitlesi tarafından karşılanan milli futbolcularımızı taraftarlar bayraklar ve yoğun sevgi gösterisiyle karşıladılar. Atatürk Havalimanına saat 15.50 civarında inen milli takım heyetimiz "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı.

Milli takımımız üstü açık bir otobüsle Taksim'e gidip turnuva boyunca kendilerini destekleyen taraftarlarla buluşacak.

poetricus
26.06.2008, 16:03
"Futbol basit bir oyundur ve sonunda Almanlar kazanır."
Teşekkürler çocuklar.

karatasof
26.06.2008, 16:20
Maçın en büyük hayal kırıklığı Hamit'ti.Belki Almanya'ya karşı oynamanın verdiği aşırı motivasyon onu bu hale getirdi.Diğer büyük hayal kırıklığıda kaleci Rüştü oldu.Kariyeri ve tecrubesi ile takıma sağladığı katkı taban tabana zıttı.Hem Hırvat maçında hemde Alman maçında hatalı çıkarak iki golü pisi pisine kalemizde görmemize sebep oldu.Yinede ilk defa bir takıma karşı tüm istatistiklerde üstün olduğumuz bir yarı final maçını kaybetmek bile anlamlıydı.Tüm futbolcuları tebrik etmek lazım.Teşekkürler çocuklar....

hüseyin1975
26.06.2008, 16:28
3 Gol yedik
3 Golü ayni kanatdan yedik

Sabri, Sabri ve Sabri

Bravo Sabri
Tesekkürler Rüstü.

Hakeme birsey demiyecegim cünkü Terbiyem Müsayit degil.

Son Kelime: Sansizlik

UğuR
26.06.2008, 16:30
Milli takım şuan Taksim meydan da.....

Akif Gür
26.06.2008, 16:35
hasan doğan terim kalacak diyor inşallah doğru duymamışımdır

Samet Yildirim
26.06.2008, 16:36
hasan doğan terim kalacak diyor inşallah doğru duymamışımdır

"Terim 2010'da takımımızın başında"
26.06.2008 16:33

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Fatih Terim'in istifa ettiği haberlerinin üzerine havalimanında bir açıklamada bulundu. Doğan, Terim'in 2010 Dünya Kupası'nda da takımımızın başında olacağını söyledi. "Hocamız ile uçakta dönerken de görüştük herkese şunu söyleyebilirim, Türk Milli Takımı bir Türk için çalıştırılabilecek en büyük takımdır. Hocamız takımın başındadır ve herhangibir istifa söz konusu değildir. Türkiye'de teknik direktör ve futbolcu olmak zor, başarı geldiğinde herşey çok güzel, en ufak başarısızlıklta eleştirinin dozu kaçıyor. Eleştiriler ailelere kadar varıyor. 2010 Dünya Kupası'nda Fatih Terim takımımızın başında olacaktır."

Kaynak : Sporx.com

Akif Gür
26.06.2008, 16:39
şenol güneş hayallerim suya düştü...yine işkence çekmeye devam edicez...bence bilerek söyledi bunu aynı azize nin gs şampiyon olduğu zamanda yaptığı gibi ilgi çekmek istedi ve başardıda

TSelif
26.06.2008, 16:40
Kurtulamıcaz anlaşılan bu adamdan !
Kaç para artıdan alacak acaba :mad:

Fanatik28
26.06.2008, 16:42
Bu Almanlar bizi en son 23 sene önce yendiler. Son oynadigimiz 5 macta 3 galibiyet, iki beraberligimiz var. Bizden resmen korkuyorlardi. Adamlarin ayaklari titredi. Cünkü biz cok rahat oynadik, iyi pres yaptik. Ama sag kanadimiz berbatti defansiv anlamda. Evet Sabri ofansta iyi isler yapti, ama yedigimiz iki goldede rakibi sadece seyretti. cezasahasi üzerinde bir faul yapti, evlere senlik.

Hamit´e gelince yine sahanin en cok kosan oyuncusuydu. Cok etkili oynamadi, onu fazla olan hirsina bagliyorum. Tüm yükte onun üzerinde olunca...Hele mac sonunda o isyanini görünce, burada yazilan hersey bos.

Rüstü´ye gelince, artik futbolu birakmali, ama bekelyip görecegiz.

Macin hakemini Papila´ya benzetenler olmus. Papila´nin yaptigini su dünya üzerinde hicbir Hakem beceremez. Belki yönettigi ve 3-2 kaybettigimiz Gaziantep maci olabilir. Ama olamaz, cünkü o macta 9 Sari kart görmüstük.
Ama turnuva boyunca Hakemler bize karsi böyleydi. Rakibler nedense dokunulmazdi, hic Sari kart yok. Macin adami Phillip Lahm, cift Sari kartla oyundan atilmasi gereken Lahm...
Hele kazim´in formasini cekerken Yanhakem herhalde gazete okuyordu...
Verilmeyen iki karsilikli 2 Penalti, Almanlarin bircok yere düsüsüne faul calan bir Hakem...bundan öncekilerde farkli degildi yani, ama yenmistik..

Yinede bu takim alkisi hak etmistir. Yenilmemize ragmen Almanlar tarafindan makaraya ugramamak...
Adamlar nasil kazandik diye düsünüyorlar hala. Tesekkürler Türkiye...

Ne mutlu Türküm diyene

Akif Gür
26.06.2008, 16:44
bunlar bizi 2000 yılında yenmemişlermiydi sergen abdullah ogün hakan filan vardı o zamanlar hatta

pReN@_61
26.06.2008, 17:51
Dün akşam hakemin bariz almanya desteği vardı.almanyayı EZDİK fakat hakemi yenemedik !

Futbolcularımız çok iyi mücadele ettiler, harika bir futbol ortaya koydular.

İlk defa öne geçtik ve kaybettik.Ne yapalım olmadı işte...

Tebrik ediyorum hepsini, teşekkürler MİLLİ TAKIM.

pReN@_61
26.06.2008, 17:53
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B666498848472A4.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B666466898BA292.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6664A58AA08497.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6664677FA382A5.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6664819E94A978.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 17:55
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B666383698787A8.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B66637F7D828364.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6663676292A665.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6663837CA28899.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6663A8A861AB78.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 17:56
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163A1808594A9.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163A972AB999A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B61636386A1A69D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163777BA4A4AB.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163A075808389.j pg

Alibeyoglu
26.06.2008, 17:57
tesekkürler türkiye

pReN@_61
26.06.2008, 17:57
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B616393639595AA.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B616389778A8B67.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B6163A09B649877.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B616369637B7AA4.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65666B61637285A07F92.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 17:58
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B656966A0979C88.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B656987A59E8276.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65696763A87E74.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65699E63979387.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B6568A49E836387.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 17:59
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65687482ABA8A2.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65687B87AA96A3.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65687C879AA092.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163646B65646B65687D7A77866A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B6568647F69A464.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:00
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B65676292A99389.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B6564969469659D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B62628165667599.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B6262A879A79688.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B626273698086AB.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:01
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65646B6261AB95AB9F9A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B6368AB62AAA465.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B63679F846A9967.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B6367667AA26299.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B63678887786174.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:02
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B6367628689639E.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B6367A39E7A9462.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B65636B63677C92958164.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62656B6164A17B9E6698.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B66676A9B9F9695.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:03
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B666774779F79A6.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B6666AA9AA9997D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B66669E69757966.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B66666992949E74.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B666687727D8681.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:05
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B66669FA199A3A8.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163636B62646B66667795629B9B.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B6564A768627DA9.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B61689B9A7D817C.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B61689A82957F9A.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:07
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B6167A495818A8A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B616780AA818773.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B616779A5A27D9B.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B65686B61677987899DA6.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B636378A9887981.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:08
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B63638AAA79A268.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B63639BAA866AA0.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B63637AA461997E.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B63639F8172AB84.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63656B63637A746A9E72.j pg

pReN@_61
26.06.2008, 18:09
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63646B64679F66A6A283.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63646B646767679687A6.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63636B66646993A27562.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61675F636161695163626B63636B6663AAA788628B.j pg

Akif Gür
26.06.2008, 18:23
fotoğraflar için teşekkürler

Orhan_Gazi
26.06.2008, 18:35
of be, icim yaniyor icim

SDanışmaz
26.06.2008, 18:59
TÜRKİYE Avrupa Şampiyonasında 3. olmuştur.. Yeni açıklandı :)

Erkan
26.06.2008, 19:01

O nasil oluyor?:S

Adem CAKIR
26.06.2008, 19:25
Teşekkürler Milli Takım yaşadığın ve yaşattığın herşey için.

Değinmeden edemeyeceğim.
Bu fatih terim artistin önde gideni.
Dünkü güzel oyunda fatih terim'in payı inkar edilemez.
Almanları her konuda iyi okumuş ama Kazım'a, Tuncay'a Emre ye gösterilen sabrın ve fırsatların onda biri Gökdenizlere, Fatihlere, Mehmet Topuz, Halil ve Selçuklara tanınsa acaba dünkü maçı kaybeder miydik ??? Önceki maçlar bu kadar sıkıntılı, bu kadar kalplere zarar olurmuydu ?

Emeğin için Allah senden razı olsun ancak adaletsizliğin için bu topçuların iki eli yakanda olacak haberin olsun...

Bu arada 3. olabilmemiz için kupayı Alman'ların alması gerekiyor diye biliyorum...

Terzioğlu
26.06.2008, 19:29

Benim bildigim kadariyla Almanya kupayi alirsa 3. oluyoruz. Yani yari finalde sampiyona karsi elenen takim 3.oluyor.

TS-Tiryaki
26.06.2008, 20:19
Tesekkürler Milli Takim. Hepinizi alnindan öpüyorum :alkış::alkış::Bayrağımız:

Almanlarin ücüncü golünde Kazim sakatlandi. Fair Play acisindan almanlar topu disari atmasi gerekmiyormuydu?

Berk
26.06.2008, 20:21
Ya ne oldu 3.-4. olduysak tur bizim hakkımızdı bu küçük şeyleri geçin.Sanki 3.olsak sevinecekmisiniz?

hüseyin1975
26.06.2008, 20:49
bunlar bizi 2000 yılında yenmemişlermiydi sergen abdullah ogün hakan filan vardı o zamanlar hatta

Hayir.
En son yenilgimiz 1992 yilinda Gelsenkirchende bir Dostluk Macinda oldu.
Ben o gün ordaydim.

Maci 1 - 0 kaybetmisdik. Golü Brehmenin ortasina ayak tabanini koyan Rudi Völler atmisdi.

O sirada Takimimiz 10 kisi oynuyordu cünkü Hakem Oguz Cetini Kramponlarini degistirmesi icin saha kenarina göndermisdi.
Yani o zaman tamamen amatörce bir Hatadan 1 - 0 yenilmisdik.

Ondan sonra 3 Mac oynadik.

1998 yilinda Bursada 1 - 0 Hakanin golüyle yendik.
199 yilinda Münchende 0 - 0 berabere kaldik. O macda yina ben vardim. Sergen oynamisdi ve hatta Mattheusu madara etmisdi.
Son Macimizi 2005 yilinda Istanbulda oynadik ve Halil ile Nurinin golleri ile 2 - 1 aldik.

Hüdai Pervaneli
26.06.2008, 20:53
Tesekkürler Milli Takim. Hepinizi alnindan öpüyorum :alkış::alkış::Bayrağımız:

Almanlarin ücüncü golünde Kazim sakatlandi. Fair Play acisindan almanlar topu disari atmasi gerekmiyormuydu?

evet fair play ödülünü kaybetmisler öylededi sabri

pReN@_61
26.06.2008, 21:55
İlgili fotoğraflar bir önceki sayfada.

Bilginize...

Oruç
27.06.2008, 13:40
3 golü de aynı kanattan yememize rağmen hala Sabri'yi eleştirmeyenleri gördükçe çıldırıyorum. Neymiş bir asist yapmışmış. E 3 golde de sağolsun parmağı var beyefendinin. Bu takımda nasıl olurda Sabri, Gökhan, Tümer, Emre Belözoğlu gibi oyuncular oynar ? Bunun tek cevabı Fatih Terim'dir. Medyanın ve taraftarların başarıya endeksli konuşmaları da ne yazık ki bitmiş değil. Bu takım Almanya maçı hariç futbol falan oynamadı ama bir kaç kişi hariç de kimse buna değinmedi ne yazık ki. Skor yorumcusu insan sayısı bayağı fazlaymış bunu da böylece öğrendik.

Trkz61
28.06.2008, 10:38
Sabri zaten bek değilki.

Oruç
28.06.2008, 16:52
Bek değilse o adamın orada ne işi var peki ? Bek olmaması O'nu temize çikarmaz. Oynadığın yerin hakkını vereceksin. Hamit de bek değil ama hiç bu kadar kötü oynamadı. Yani sorun bek olması veya olmaması değil. Onun gibi bir adamın Milli Takım forması giymesi + bir Allah'ın kulunun da buna değinmemesi. Yukarıda anlatmaya çalıştığım bu.

furkan emiroğlu
01.07.2008, 18:50
gururluyum çok