PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şşşşşş!! Sessiz Olun..! Memur Tribünü Burası..!

Mertcan
18.06.2008, 21:04
Valilikten kombine kart kampanyası
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/valitoplanti.jpgTrabzon Valisi Nuri Okutan kulübümüze kombine kart satışlarından katkı sağlamak amacıyla kentteki resmi daire amirleriyle bir toplantı yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıya Okutan’ın yanı sıra Trabzon’daki resmi kurum ve kuruluşların amirleriyle birlikte Genel Müdür Yardımcımız Osman Aydın katıldı. Okutan toplantıda daire amirlerinden kulübümüze, kombine kart alarak ve bu konuda çalışmalar yaparak destek olmalarını istedi.

Okutan, “Geçmişi başarılarla dolu olan kulübümüzü tekrar eski günlerine döndürmek için katkı sağlamaya çalışıyoruz. Camiada büyük bir hareketlilik var. Yönetimi, teknik heyeti, futbolcusu ve taraftarı olarak bir bütün halinde yeni bir Trabzonspor ortaya çıkaracağız. Bunun sonucunda önce ikinci, sonra üçüncü yıldızı takma başarısını göstereceğiz. Bu konuda herkesin katkı sağlaması, şu an satışta olan kombine kartlara bu kulübe gönül verenlerin daha fazla ilgi göstermesi gerekiyor. Biz valilik olarak bu konuda üzerimize düşen tüm görevi yapacağız” dedi.

Toplantıda ayrıca Genel Müdür Yardımcımız Aydın, kombine kartlarla ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi.

-----------

Valimiz Okutan' ın başlatıığı kampanya sonrası kalearkalarından toplam 5000 kombine satıldı veya rezerve edildi.. Kombine almaya gelen taraftarlarımıza ''bitti'' cevabı verildi..

erdoğdulular grubutoplu olarak kombine almaya gittiklerinde aldıkları cevap sonrası yerel basına şikayetlerini dile getirdiler..

kalearkası tribünü memur tribünü değil, taraftar tribünüdür.. tribünümüze sahip çıkalım...

!

Haydi BMN göster kendini...

Hasan61
18.06.2008, 21:06
ne güzel versinler kale arkalarını kime istiyorlarsa
taraftar grupları toplansın maratonda birlik olsun

Emo91
18.06.2008, 21:08
iyi is, helal olsun

Mertcan
18.06.2008, 21:08
sende haklısın.. ben bağırmaya gidiorum maçlara kalearkasından aldım kombinemi şimdi memurlar maç izlicek nasıl olacakta kombinemi deiştirecem.. ki ben dilim sadece benim gibi birsürü mağdur var

Kazım Uzunboy
18.06.2008, 21:09
Yaptıkları bir anlamda doğru ama maratondan almaları daha doğru olurdu..

Erdoğduluların maçlarda yerlerinde olmaları gerekli..

Koray
18.06.2008, 21:11
Ben yanımda kravatlı takım elbiseli taraftar istemiyorum şahsen...
Ellerinde de çekirdek ohh ne ala !

Mertcan
bizim amacımız bir cehennem yaratmak.. tribün şovları yapmak..

birzamanlar maçlarda çekirdeğede karşıydık.. ama buna iyi diyorsunuz..

tebrikler vallahi..

Hasan61
erdoğdulular yerinde olmalı
farozlular yerinde olmalı
çılgınlar yerinde olmalı
sonra aynı tas aynı hamam
her şey eskisi gibi

ApoCaN28
Vip alsaymışlar da:D

Emirhan Makul
dağıtsınlar çekirdekleride otursunlar orda

Murat Keçeci
çıksınlar maratondan izlesinler yok illada kale arkası isteriz derlerse alsınlar maraton gidip valinin elindekilerle değişssinler

Hüdai Pervaneli
18.06.2008, 21:12
Ben yanımda kravatlı takım elbiseli taraftar istemiyorum şahsen...
Ellerinde de çekirdek ohh ne ala !

hatta anlasma bile yaptik:D

Mertcan
18.06.2008, 21:14
inşallah orda getirip oturmazlar

logitech
18.06.2008, 21:15
bir hengamedir gidiyor kalearkalarında bilet kalmadı gruplar nerde yerlerini alacaklar.
şahsen ben memur zihnietindeki adamların tribunlerin can alıcı yerlerine gelmelerini istemiyorum.
yönetimin tavrı ne olacak çok merak ediyorum açıkcası.
vali iyi bir iş yapmak istiyorsa numaralı dan alsaydı ya.

Koray
18.06.2008, 21:16
Bu işte en çok çekirdekçiler karlı çıkacak...

Hasan61
18.06.2008, 21:17
taraftar gruplarının kale arkasında olması şart mı çıksınlar maratona hem daha geniş daha çok kişi katılır
taraftar grupaları daha bir bütün olabilir

Tayyip Bosnalı
18.06.2008, 21:17
olumlu tarafından bakarsak bir memur aklını kaybetmedikten sonra sahaya atlamaz herhalde :):):)

iyi 5000 kişi garanti :) güvenlik diğer elemanlara yogunlaşır :)

zaten biri atlarsa güvenliğin ocagına incir ağacı kampanyası başlatcakmış sadri başkan :):):)

SERDAR-61
18.06.2008, 21:18
sayın vali güzel iş yaptı fakat boş iş yaptı:cool:
bu 5 bin kişinin kaçı trabzonsporlu acaba içimizde eziklerde olacak ben buna karşıyım.sadri şeneri ilk defa eleştiriyorum sırf kombine satılsın diye kombine satılmaz sdettin saran 2 adet vip i ne yapacak maçlara gelip izleyecek mi hayır o zaman 30.000 euro cepte 2 taraftar kayıp
stadda 25 bin kozmopolitik tartar olacağına 15 bin HAS TRABZONSPOR TARAFTARI OLMASIN İSTERİM.
SAYGILARIMLA...

Harun
18.06.2008, 21:19
Trabzon'da 5000 tane memur var mı ki?

Misina
18.06.2008, 21:19
Kombinede son rakam nedir?

logitech
18.06.2008, 21:20
katılmıyorum hem de hiç yaşanmış acı tecrübeleri temcit pilavi gibi önümüze getirmeyin tekrar tekrar en çok bize zararı var bu işlerin.

ceserdar
18.06.2008, 21:22
Bu işte en çok çekirdekçiler karlı çıkacak...
Çekirdekçiler her zaman var. Ben ne zaman gittiysem maraton tribününe aynı manzarayla karşılaşmışımdır. Bence seneye farklı olacaktır. O yüzden bu işin memuru falan yok.

Mertcan
18.06.2008, 21:22
Trabzon'da 5000 tane memur var mı ki?

İnşallah Yoktur Harun Abicim:):)

OYılmaz
18.06.2008, 21:23
Çok önyargılıyız bekleyin görün onlarda insan değilmi onlarda bağırmıyacakmı Trabzon Trabzon diye ...:cool:

ÖmerFarukYılmaz
18.06.2008, 21:24
Beyler memurların bağırmayacağını,Çekirdek çıtlatacağını nerden biliyorsunuz...

Siz bağırdınızmı onlarda hemen havaya girer...;)

Hasan61
18.06.2008, 21:24
ben haberde kale arkası biletleri memurlara verilecek diye bir şey göremedim:(:(

EmrahYalçınalp
18.06.2008, 21:26
Kusura bakmayın da, boş boş işlerle uğraşıp enerji kaybetmeyin bence. Kimse annesinden memur doğmadığı gibi, eminim o "gerçek" taraftarlar arasında memur olmak için girmedik sınav bırakmayan ve üstüne 40 takla da atabilecek tek bir kişi yoktur.

Murat Keçeci
18.06.2008, 21:26
valla taraftar grupları bu işte birlikte organize olmadıkları sürece hangisi kale arkasında hangisi maratonda umrumda değil herkes kendi haline bişeyler yapmaya çalışıyor bi grup denız tarafında bagırıyor bı grup maratonun ortasında bı gurp kapalının ustunde hep bir agızdan bagırmadıkca memur veya taraftar grubu farketmıyor taraftar gurplarının liderlerine hep birlikte hareket eğitimi vermek gerek bence mesela ilk on beş dk şu sloganı söylüyelim sonra şunu sonra şunu butun stad aynı şeyi soylemeli

abbas
18.06.2008, 21:27
taraftar gruplarının kale arkasında olması şart mı çıksınlar maratona hem daha geniş daha çok kişi katılır
taraftar grupaları daha bir bütün olabilir

Bende bu görşe katılıyorum aslında. Şöyle ki; valimiz sağolsun Trabzonspor a destek amacıyla almış bu kararı ha ngi vali yapıyor bunu bir düşünün 5000 adet hemde. Adama, yardım etmek istiyorsan 3 katı para ver git maraton dan al diyemezsin. Çekirdekçide olsa kombinelerin satılması önemli. Hem sportif başarıyla umuyorum ki çekirdekçilerde zamanla gerçek taraftar olacaktır (taraftar gruplarının baskısıyla). Ama bir yandan Erdoğdulular ve diğer taraftar gruplarıda haklı. Burada ödün vermesi gereken taraftar gruplarımız gibi görünüyor aslında. Yani valiye sizin ne işiniz var burda git maratondan izle demek manasız geliyor bana. Saygılar...

Mustafa K. Demirbaş
18.06.2008, 21:27
arkadaşlar ne kadar kızsakta bırlık yok desekte taraftar grupları olmadan bu stadda kımse bagırmaz helede bu sene ıcın bazı seyler dusunulmustu grupların cogu hatta hepsı kalearkalrında olacaktı ama eger bu memur olayı gerceklesırse bu ıs olmayacak bende bu ıse karsıyım kalearkaları yaklastı daha ıyı olacak sesımızı daha ıyı duyuracagız baskı daha ıyı olacak dıye sevınırken bu ıs cıktı bakalım ne olcak ınsallah hayırlı ne ıse o olsun

KuĞu
18.06.2008, 21:28
Trabzon memur ve esnaf şehridir, kombine almasını beklediğiniz insanlar zaten bunlar! aile sahibi bir memurun maratondan kombine almaya gücü yetmeyebilir, gücü yetenler şimdiye kadar alanlar içindedir zaten, ee geri kalanlara kombine nasıl satılacak! valibey kalearkalarını bu nedenle düşünmüşür, içinizde memur çocuğu olup maratondan kaç kişi bilet almıştır? yada memur çocuğu olup hala kalearkasından bile kombine alamayan? tepki verirken her yönüyle düşünün arkadaşlar, bir iş adamı 100 150 bilet alıp birilerine dağıttığında maratonda olanları gördünüz, ben yanımda böyle tipler olacağına bir memurun olmasını tercih ederim, çekirdek yesin en azından kulübe ve takıma zarar vermemiş olur!

Mertcan
18.06.2008, 21:29
doğru.. 8 yıldır tribündeyim kalearkasındayim 7 den 70 e neredeyse sima olarak tanırım .. gelenler bellidir.. ve ben bildiimi söliim.. 8 yıldır yanımızdakileri bi türlü ayağa kaldıramadık.. ki çoluk çocuuyla gelmiş memurmu kalkacak ?

en fazla fenere 3. golümüzden sonra tüm stad trabzon diye baırırken 10 saniyeye yakın baırırlar yada yarısı gol sonu atanın ismini baırır..

bizim amacaımız orada bi ateş..güzel görüntü.. ses yaratmak..
adersiniz ama k*çı kırık bursalılar bizden tribün olarak daha ilerdeyken .. yavaş yavaş bizde onların ayarına gelmeye kalkmışken... önümüzdeki 5000 memur engelini kaldılarım derim..!

bu arada konu gruplar arası birleşmek değil..

Serdar A
18.06.2008, 21:33
Olaya birde iyi tarafından bakın ;

Bütün memurların kombinesi olacağı için muhtemelen tff Trabzonda gündüz maçı yaptıramayacak . :D:D

Trabzonda hizmet veren 5000 memurumuz var mı bilemem ama belediyelerde bu kampanyaya katılırsa 5000 az gelebilir . Zira eskiden mahalle dediğimiz yerler şimdilerde belediye diye geçiyor:)

Atalay
18.06.2008, 21:34
Valimizi eleştiren arkadaşlara gülüyorum....Tüm Trabzondaki memurları toplasan 1000'i geçmez...

Hoş valimizde daha bu alınan kombineleri kimlere verecegini açıklamamışken...

Şimdiden eleştirmek...

Ben kombine alan valiyide, belediye başkanınıda,ticaret odasınıda,esnaf odasınıda alkışlarım...

Sanki millet aldıda alan valiyi eleştiriyoruz...

Sevgilerimle..

abbas
18.06.2008, 21:34
doğru.. 8 yıldır tribündeyim kalearkasındayim 7 den 70 e neredeyse sima olarak tanırım .. gelenler bellidir.. ve ben bildiimi söliim.. 8 yıldır yanımızdakileri bi türlü ayağa kaldıramadık.. ki çoluk çocuuyla gelmiş memurmu kalkacak ?

en fazla fenere 3. golümüzden sonra tüm stad trabzon diye baırırken 10 saniyeye yakın baırırlar yada yarısı gol sonu atanın ismini baırır..

bizim amacaımız orada bi ateş..güzel görüntü.. ses yaratmak..
adersiniz ama k*çı kırık bursalılar bizden tribün olarak daha ilerdeyken .. yavaş yavaş bizde onların ayarına gelmeye kalkmışken... önümüzdeki 5000 memur engelini kaldılarım derim..!

bu arada konu gruplar arası birleşmek değil..

Kardeş ben sana hak vermiyor değilim ama 5000 kombinelinin maliyeti ne olacak? Her hafta 5000 kişi daha fazla olacak Avni Aker o ne olacak? Kaldıralım demek olmaz. Yapıcı fikirler söylemek lazım yıkıcı değil. Kaldırmak derken?

Koray
18.06.2008, 21:36
Bu sene bütün tribün grubları kale arkalarında olacaktı güya,hatta Saner Ayar açıklama yapmıştı bu konuda...

İlk sayfaya bakarsanız Vali'nin aldığı toplu kombineler yüzünden,Erdoğdulular kendilerine kombine alamamışlar...

ARAGORN01
18.06.2008, 21:38
Valimizi eleştiren arkadaşlara gülüyorum....Tüm Trabzondaki memurları toplasan 1000'i geçmez...

Hoş valimizde daha bu alınan kombineleri kimlere verecegini açıklamamışken...

Şimdiden eleştirmek...

Ben kombine alan valiyide, belediye başkanınıda,ticaret odasınıda,esnaf odasınıda alkışlarım...

Sanki millet aldıda alan valiyi eleştiriyoruz...

Sevgilerimle..

imzamı atıyorum ve teşekkür ediyorum

Uğurtan
18.06.2008, 21:39
Saçma bir mevzu.. Kale arkasında taraftar olduğunu söyleyenlerinde bize nelere maloldğunu görmüş yaşamışız.. En azından ben demiyorum o deyim ile memurları da bi görelim takıma zarar vermedikleri sürece 5000 de kombine almışlar ne güzel.. Boş işler bunlar tribüne sanki resmi daireye gidiyomuşçasına gelmicekler heralde..

Ayrıca memur dediğiniz insanlar uzaydan gelmiyor buranın bizim insanımız onlarda bilet alıp maça gelen insanlar.. Belki kendi değil çoluğunu çocuğunu yollayacak ne biliyorsunuz? Herşeye muhalefet olmazki ama.. Ama tabii ben biliyorum bundaki çığlığın nedenini beleşçiler maça giremicek çünkü.. Karaborsacılar bilet çıkmicağı için bu sene işsiz kalacak.. !!!

Abdullah Altıntaş
18.06.2008, 21:40
Vali kulübe katkı yapmak istiyor insanlar ne düşünüyor.Ne olacaktı yani aylığı 10 liraya gelen kombineler için milletin keyfimi beklenecekti.Trabzonda çok maç seyrettim doğru düzgün tezahürat görmedim.Heryerden ayrı sesler gelir.
Valiyi bu hareketinden dolayı tekrar kutluyorum

Hasan61
18.06.2008, 21:42
geçen sene 2500 kombine satmış bir klübe katkı olsun diye 2 katı kadar kombine alıyor ve bu eleştiriliyor

SERDAR-61
18.06.2008, 21:44
VALİMİZİN kombineleri dağıtacağı 5000 memur trabzonspor taraftarımı aramızda ezik olacak bunu hiç düşünmediniz mi

Burak_52
muhtar larda 50 veya 100 er konbine alıp muhtarlıklarda satamazlar mı acaba?

35deniz
hep bırlıkte oldugumuz surece bu bılegı kımse yıkamaz hos geldın sampıyon

Murat Keçeci
ya nıye herşeyi bu kadar dert ediyoruz herşey yoluna girer vali 5 bin kale arkası yerine 2500 maraton alır kale arkasını verir gruplara vali sonuçta iyilik olsun diye yapıyor yaptığı iyiliğede pişman edecez adamı

alper*
18.06.2008, 21:45
biletler kaç gündür satışta..
vali alana kadar alsaymış kim alıyorsa.
vali yapmış bir babalık ayıp mı etmiş.. : s

Uğurtan
18.06.2008, 21:45
Ne biliyorsunuz personele dağıtacağını? Belki başarılı bulduğu öğrencilere dağıtacak ödül niyetine.. Ya bi bekleyin.. Önce alkışlayın la havle yahu..

Mertcan
18.06.2008, 21:46
Kardeş ben sana hak vermiyor değilim ama 5000 kombinelinin maliyeti ne olacak? Her hafta 5000 kişi daha fazla olacak Avni Aker o ne olacak? Kaldıralım demek olmaz. Yapıcı fikirler söylemek lazım yıkıcı değil. Kaldırmak derken?

ben daha kombine alacak taraftar varken memurlar almasın diyorum...

dışarıda bağıracak, takıma destek olacak birsürü taraftar var.. onlar dışardayken oturanların olmasını istemiorum
bu arada beni anladığın için teşekkür dederim

Hasan61
18.06.2008, 21:46
VALİMİZİN kombineleri dağıtacağı 5000 memur trabzonspor taraftarımı aramızda ezik olacak bunu hiç düşünmediniz mi
şimdiye kadar maça giden binlerce var
benim 3-4 arkadaşım ist. takımları tuttuğu halde kombine bilet alıyor

recep_ıbısoglu
18.06.2008, 21:50
Bu işler yavaş yavaş olur aceleye gelmez,kayıp olan 2 yıldan sonra bu taraftar türübüne dönecektir.

Koray
18.06.2008, 21:50
biletler kaç gündür satışta..
vali alana kadar alsaymış kim alıyorsa.
vali yapmış bir babalık ayıp mı etmiş.. : s

Yaptığı babalığa kimsenin bişey dediği yokki zaten,ligin başlamasına daha çok var biraz daha bekleyebilirdi...
Zaten bu sene her halükarda tribünlerde beleşçi olmayacak,taraftar grubları kendini organize edip kombinelerini alana kadar sabredebilirlerdi...

omermk
18.06.2008, 21:51
bu işler zorla olmaz...

Mustafa K. Demirbaş
18.06.2008, 21:53
şampiyonluğa oynayacak bır takımın 90 dk destege ıhtıyacı var kalearkalarının yakınlasmasıyla beraber bu destek bence cok verımlı olacaktı ses daha ıyı cıkacaktı ve bıldıgım kadarıyla grupların cogu kalearkarında olacaktı bende 10 seneden berı trıbundeyım ve hıcbır macta bagırmadan durdugumu hatırlamıyorum kombıne bılet alan arkadaslar bılırler bende alırken orda gorevlılerın soyledıgı maratonda hıc grup olmayacak butun gruplar kalearkalarında olacak dedı pekı bu durumda sımdı ne olcak acaba ,trıbun grupları olmazsa kım destek verecek tamam bazı konularda haklısınız bırımız baska dıgerımız baska bagırıyoruz bu konuda sonuna kadar hak verıyorum ama bu sene ıcın cok guzel seyler dusunuluyordu bakalım sımdı ne olacak eger maratonda grup olmayacaksa bu gruplar nerede olacak hayırlısı ne ıse o olsun bekleyıp gorecegız ama sn valımızıde gercekten kutluyorum

ha bu arada bende bmn ye ayrılan yerden kombınemı aldım

Mertcan
18.06.2008, 21:54
Yaptığı babalığa kimsenin bişey dediği yokki zaten,ligin başlamasına daha çok var biraz daha bekleyebilirdi...
Zaten bu sene her halükarda tribünlerde beleşçi olmayacak,taraftar grubları kendini organize edip kombinelerini alana kadar sabredebilirlerdi...

iyi yönden bakmak gerekirse eğer (!)

alıntı ptığım abimin avatarındaki görüntü sadece kalearkalarında olmıcak :) iyi yönden bakalım .. kapalının yol tarafına bakan köşesi ve maraton duruyo hala..

kalan sağlar bizimdir:mad::mad:

Uğurtan
18.06.2008, 21:55
Para vermeyen gidip kahvede tv den izleyecek grup falan bilmem ben..

Canİlker
18.06.2008, 21:56
bu istemezukçular herzaman vardır. kombine satılmaz kombine almayan taraftar istemezuk derler, kombineler satılır bağırmayan kombine sahibi istemezuk derler, taraftar bağırır bilet almayan taraftar istemezuk derler... bu uzarda gider.

bağırmak isteyen taraftar heryerde bağırır, iyiya işte erdoğdulular maratona gider o zaman daha güzel bir ambiyans yakalanmış olur.

ccd6167
18.06.2008, 21:58
ha memurlara vermissin ha yaslilara vermizsin ne farkederki
snki 90 dk kale arkasi cagiryo da Allahinizi severseniz kale arkasiyla sadece bordo-mavi cekilir.baska bisi olmaz.kimse yalandan memur olayina falan girmsin..

Koray
18.06.2008, 22:00
bu istemezukçular herzaman vardır. kombine satılmaz kombine almayan taraftar istemezuk derler, kombineler satılır bağırmayan kombine sahibi istemezuk derler, taraftar bağırır bilet almayan taraftar istemezuk derler... bu uzarda gider.

bağırmak isteyen taraftar heryerde bağırır, iyiya işte erdoğdulular maratona gider o zaman daha güzel bir ambiyans yakalanmış olur.

Yöneticilerimizin bazıları açıklama yaptı ''Maraton tribünde hiç bi grub olmayacak,bütün grubları kale arkalarına toplayacağız '' diye...

zafer6161
18.06.2008, 22:01
taraftar istediği yerde oturur bu ister kale arkası olur ister maraton veya kombine,adama sen bu tribüne bilet alma diyemeyiz,deme hakkımızda bulunmamaktır
memur kısmının kale arkasında bilet almasının sebebi ,türkiye şartları ortada,adam ev kirası,ihtiyaç gider verdikten cebinde kalan paraylada kombine alıyor,

yanlız işin diğer noktasına gelince kale arkalarında memur kısmı sessiz durur bol bol çekirdek yer,40-50 yaşındaki adam yerinden kalkıpta lay lay laay diye bağırmaz,tabi bu sessilik de takıma olumsuz yansır, umarım buna bir düzenleme gelir,yada memur kısmına kale arklarının bir kenarında yerde ayırtılabilirdi,,,

vali beyi kutluyorum,işte gerçek trabzonsporluluğunu burada gösteriyor,ama bu yanlış karadan dönüleceğine inanıyorum

Canİlker
18.06.2008, 22:03
Yöneticilerimizin bazıları açıklama yaptı ''Maraton tribünde hiç bi grub olmayacak,bütün grubları kale arkalarına toplayacağız '' diye...

söylemiş olabilirler ama demekki öle yapmayacaklar yoksa neden 5000 bin kombine satılsın valiliğe, kombineler gruplara satılırdı direk

Emre B.
18.06.2008, 22:05
Hepsi memurlara verilse bile en azından sahaya atlayan olmaz.

Koray
söylemiş olabilirler ama demekki öle yapmayacaklar yoksa neden 5000 bin kombine satılsın valiliğe, kombineler gruplara satılırdı direk

İşte acele ettiler bu konuda biraz daha beklemeliydiler...

zafer6161
arkadaşlar bu haber ne kadar doğru bilen varmı,tamam memur kısmı toplu bilet aldı deniliyor fakat onlar bilet almadan önce grupların oturacağı yerler zaten rezerve edilmişti,başkasına satılmıyordu

asikaplan
18.06.2008, 22:07
puhaha hocam başlık çok süper ya:D içeride attırırlar bunlar :Dhaha koptum ya

Uzunoğlu
18.06.2008, 22:07
Taraftar guruplarına 50 ytl den kalearkası kombineleri önerildi...

Buna burun kıvırıp beleşçi olmak isteyen hatta alıştıkları gibi fazladan kombine isteyen guruplar kombineye rağbet göstermedi...

Şimdi de yok neden memurlara satıldı. Siz alsaydınız kardeşim. Tabi alışık değilsiniz para vermeye.

Bu düzen bundan sonra böyle işinize gelirse...

Canİlker
18.06.2008, 22:08

Buna burun kıvırıp beleşçi olmak isteyen hatta alıştıkları gibi fazladan kombine isteyen guruplar kombineye rağbet göstermedi...

Şimdi de yok neden memurlara satıldı. Siz alsaydınız kardeşim. Tabi alışık değilsiniz para vermeye.

bunu nereden biliyorsun?

Uğurtan
18.06.2008, 22:09

Ağzına sağlık abicim yaa işte bu :alkış: :alkış:

10-61
18.06.2008, 22:10
Sanki herşeyi hallettik te bunu mu tartışacağız şimdi..Yok memurmuş yok bilmem neymiş..Sanki şimdiye kadar taraftar süperdi,harikaydı da bundan sonra mı kötü olacak?Bizim taraftarımızın verdiği zarar kadar hangi takımın taraftarı vermiştir kulübüne..

Kimse hemen celallenip Trabzonspor'luluğumu falan sorgulamaya kalkmasın..Takım iyiken ,güzel skorlara imza atılırken desteklemek taraftarlık değildir,bunu herkes yapar zaten.Benim istediğim takımının kötü gününde de yanında olan;sahaya sırtını dönüp futbolculara,yönetime küfür edenlerden olmamayı becerebilmek...

Sahi biz mükemmel olmadığımız halde herşeyin süper ötesi olmasını hangi hakla isteyebiliriz ki?

Canİlker
18.06.2008, 22:13
Sanki herşeyi hallettik te bunu mu tartışacağız şimdi..Yok memurmuş yok bilmem neymiş..Sanki şimdiye kadar taraftar süperdi,harikaydı da bundan sonra mı kötü olacak?Bizim taraftarımızın verdiği zarar kadar hangi takımın taraftarı vermiştir kulübüne..

Kimse hemen celallenip Trabzonspor'luluğumu falan sorgulamaya kalkmasın..Takım iyiken ,güzel skorlara imza atılırken desteklemek taraftarlık değildir,bunu herkes yapar zaten.Benim istediğim takımının kötü gününde de yanında olan;sahaya sırtını dönüp futbolculara,yönetime küfür edenlerden olmamayı becerebilmek...

Sahi biz mükemmel olmadığımız halde herşeyin süper ötesi olmasını hangi hakla isteyebiliriz ki?

abicim sana hiç ama hiç katılmıyorum. bu sene takım o kadar kötüyken statta taraftarın futbolculara nasıl destek verdiğini kendi gözlerimle gördüm. belki desibel rekorları kırılmıyor ama takımına bizim kadar sahip çıkan başka bir taraftar yoktur.

fener ŞL de çeyrek final oynuyor GS maçında yenildikleri için futbolcularına saldırıyorlar. takımına zarar veren taraftar onlar işte biz değiliz.

Mertcan
18.06.2008, 22:16

dediklerine tamamen katılıyorum.. neredeyse özetti..

ben deniz tarafında taraftarlığımı yapıyorum.. yeni tribünle güzel bir hal alan tribünü dahada güzelleştirmeye çalışırken bi anda kaynar sular döküldü ... MEMURLAR GELİYOR die!

bakın.. 10 tane taraftar grubu warsa 8 i dernektir.. fakat dernek olmayan kalearkasında çılgınlardır.. maçlarda kimseden ne bilet alınmıştır nede bedava girilmiştir..

her maç PARAMZLA bilet alıyoruz.. ben çok gördüm ts club ın önüne arabayla gelip 2 takım elbiseli gözlüklü adamın içeri gelip binlerce bilet alıp çıktıını..

çılgınlar böyle deil.. millet sigarasından, harçlığından kesip alamayan arkadaşlarımza ilet dahi alıyoruz.. bu maratında olsaydı tenezzül etmezdim.. iyi olmuş derdim..

bilmem anlatabildimmi..

Uzunoğlu
18.06.2008, 22:34
bunu nereden biliyorsun?

taraftar guruplarıyla veya o bünyedeki insanlarla görüşürsen sende bilirsin bana ayrıcalıklı bir durum değil...

Uzunoğlu
18.06.2008, 22:37
dediklerine tamamen katılıyorum.. neredeyse özetti..

ben deniz tarafında taraftarlığımı yapıyorum.. yeni tribünle güzel bir hal alan tribünü dahada güzelleştirmeye çalışırken bi anda kaynar sular döküldü ... MEMURLAR GELİYOR die!

bakın.. 10 tane taraftar grubu warsa 8 i dernektir.. fakat dernek olmayan kalearkasında çılgınlardır.. maçlarda kimseden ne bilet alınmıştır nede bedava girilmiştir..

her maç PARAMZLA bilet alıyoruz.. ben çok gördüm ts club ın önüne arabayla gelip 2 takım elbiseli gözlüklü adamın içeri gelip binlerce bilet alıp çıktıını..

çılgınlar böyle deil.. millet sigarasından, harçlığından kesip alamayan arkadaşlarımza ilet dahi alıyoruz.. bu maratında olsaydı tenezzül etmezdim.. iyi olmuş derdim..

bilmem anlatabildimmi..

Çılgınlar konusunda haklısın. Ezelden beri bu böyle olmuştur onlar için. Mahallemizin uşaklarıdır onlar beleşçi değillerdir.

Yalnız 2-3 bin kombine alan diğer gurupların 2-3 bin üyesi olmadığı halde bu kombineler ne oluyordu :) Kulüpten geçinme devrinin bitmesi bir taraftar olarak beni çok sevindirdi.

AtalaY_BuğrA
18.06.2008, 22:40
Sonunda benim de bir tribünüm oldu yani desenize.:) Artık nerede izleyeceğim belli maçları.:D

Mertcan
18.06.2008, 22:40
benide çok sevindirdi .. ama kurunun yanında yaşda yanar hesabı oldu sanırım

Berk Akçay
18.06.2008, 22:46
neden memur diyince akla 40 yai ve yukarısı geliyor yani hem bunda ne avr çokta güzel memurların kombine alması...

Mertcan
18.06.2008, 22:55
berk abi eğer maç seyredilecekse bencede çok güzel bir uygulama ....!

Sezer Soykan
18.06.2008, 22:58
bilet alamayan gruplar gidip valilikten de biletlerini alabilirler bence. sonuçta valinin bu biletleri elden çıkarması zor olacak onunda işine gelir.

erkankoc
18.06.2008, 23:03
memurlar neden fanatik olmasin..benim bildigim bazilari var hepimizden fanatik degilse bisey bilmiyom..normal bi taraftarin destekledigi gibi destekliyeceklerinden eminim.asiriya zaten kacmasinlar ..trubunde kufur eden grup olmasindanda memur olsun daha iyi

Vkgz
18.06.2008, 23:04
yanlıs bir uygulama. isteyen alır isteyen almaz. valiliğin karısmaması lazım.

Çağrı Bilici
18.06.2008, 23:30
bence gereksiz yorumlar var.memur olan bağıramıyor mu insan değil mi onlar? adam belki fanatik bi taraftar nereden biliyorsunuz

Can
18.06.2008, 23:32
tamam iyi güzelde maratondan yada kapalıdan almaları lazımdı

ilhan
18.06.2008, 23:35
İngiltere'de en çok bağıran taraftar Liverpool'un ama maçlarda taraftarının pek sesi çıkmayan ManU şampiyon oldu. :)

Bu iş bağırmayla felan olacak değil. En azından kalearkalarından sahaya atlayacak adam olmaz. :D ( İroniyi anlayacağınızı düşünüyorum. ) Bunlara takılıp kalmamalıyız. Burada orası benim memurların ne işi var fanatikliğini hiç kimse yapmasın. Kusura bakmayın ama komik oluyor.

Fatih Yücel
18.06.2008, 23:36
memurda insan arkadaslar yapmayın devlete çalışıyo diye bu kadar dışlanmaması gerek eger o kombineyi alıp maça gelıosa emin olun içinde bi şeyler vardır bagırmayacak olan adam maça gitmez zaten...

macka61
18.06.2008, 23:39
ne alakası var kale arkası memur tribünü değil burası orası tapulu mal mı memur insan değil şimdiye kadar niye beklemiş erdoğdu valilik alıncamı aklına gelmiş o tribün bu başlık kapatılmalı haddini aşan bir başlık olmuş kınıyorum bu başlığı

matalar
18.06.2008, 23:48
memurda insan arkadaslar yapmayın devlete çalışıyo diye bu kadar dışlanmaması gerek eger o kombineyi alıp maça gelıosa emin olun içinde bi şeyler vardır bagırmayacak olan adam maça gitmez zaten...

arkadaşlar ne yaptınız yaaa.başlığa girince kendimi 2. sınıf vatandaş gibi hissettim.bu ne millet yaygara yapıyor memurlara satılmış falan. benim ailemde 4 memur var hepimizde trabzonspor aşığıyız. şu yazıya bakın 'memurda insan arkadaslar yapmayın devlete çalışıyo diye bu kadar dışlanmaması gerek' sanki dilenciden falan bahsediliyor. ayıp yani...

sancakbeyi_61
18.06.2008, 23:51
öncelikle valimizi tebrik ediyorum.ama bence 5000 bileti verecek memur bulamaz,yine başkalarına satmak zorunda kalacaklar..

tribun acısından bakılınca bence olumsuz etkiler,ki bu sene kalearkalarında toplanılacagı yönünde haberler vardı.iki kale arkasında toplanma olsaydı-olursa gercekten büyük kademe atlarız tribün acısından..

son olarak yok sahaya atlama muhabbeti.bazı arkadaşlar alttan alttan bagıran taraftarları zan altında bırakacak acıklamalar yapıyorlar..neymiş sahaya giren olmazmıs böylece..yani birinin yaptıgı yanlısı tüm bagıran taraftarlara mal etmek nasıl bir mantıgın eseridir merak ettim..sanki işi gücü olan,zengin olan,bagırmayıp çekirdek yiyenler kulubun aleyhinde hiç iş yapmadı,tüm kötü şeyler yagmurda camurda bagıran,birileri sıcacık evde otururken deplasmana giden tarftarlar yaptı dimi?..

erannsimsekk
18.06.2008, 23:52
vali trabzon vergi dairesi müdürüne talimat verse borcu olan firmalar eldeki kombineleri piranhalar gibi tüketir
yoooo yanlış anlaşılmasın valiye yol göstermiyorum
o zaten işi bilir
aklına sağlık sayın valim

ilhan
18.06.2008, 23:53
tüm kötü şeyler yagmurda camurda bagıran,birileri sıcacık evde otururken deplasmana giden tarftarlar yaptı dimi?..

Onlara da mâl eden yokki :) En azından o iletimi düzenliyorum. İroni olduğu anlaşılsın diye smiley ekleyeceğim. Madem böyle yanlış anlaşılacak.

sancakbeyi_61
18.06.2008, 23:59
hayır ilhan sözüm sana deildi..4 sayfada en az 10 kere: yok sahaya giren olmaz tarzı yazı yazıldı.ayıptır bence..

+ benim babam da ögretmen..

Mustafa Hazıroğlu
19.06.2008, 00:00
Habu işde nerden çıktı yav..Yine çekirdekçiler saracak stadı...
Anca küfr ederler, çekirdek yerler, gol olunca da gol diye bağırırlar..
Böyle taraftar olmaz olsun...

Uzunoğlu
19.06.2008, 00:01
hayır ilhan sözüm sana deildi..4 sayfada en az 10 kere: yok sahaya giren olmaz tarzı yazı yazıldı.ayıptır bence..

+ benim babam da ögretmen..

memur adam sahaya girmez adap erkan bilir bahsedilen onların bu özelliğidir

OLCAY ÇAKIR
19.06.2008, 00:02
Valimizi destekliyorum.

sancakbeyi_61
19.06.2008, 00:04
memur adam sahaya girmez adap erkan bilir bahsedilen onların bu özelliğidir

tabi canım kesin öledir,adab bilip bilmemenın ölçüsü sahaya girip girmemek..mesela tribünde 90 dk bagırmadan her hatada küfredebilir adap ve erkan sahibi bir insan..veya önündeki bagıranlara oturun lan diye bagırabilir.ama önemli olan sahaya girmemektir.zaten her sene 500 kişi sahaya giriyor maclarımızda...

ibilek
19.06.2008, 00:07
Arkadaşlar valimiz kulube destek olmak adına bilet almış tşk ederiz...
Yorum yapılacak bir şey yok, keşke herkes valimiz kadar iyi niyetli olabilse...

Benim bildiğim ve inandığım tek bir taraftar topluluğu vardır oda ts taraftarı, o grup bu topluluk anlamam, kafamda almaz zaten.ha erdoğdulu ha farozlu...Taraftar kalearkasında da taraftardır, maratonda da...

Trabzon eski günlerine dönmedikçe taraftarı ayağa kaldırıp zorla bağırtamazsınız. Bursayı 5-1 yendiğimiz maçta hangi taraftar yerinde oturuyordu !!! Takım önce takım olacak, taraftara güven verecek.Yenip yenilmesi çokda önemli değil.Hayatımda izlediğim ender maçlardan biride gs ye 2-1 yenildiğimiz maçtı.hakem sayesinde kaybetmiştik ama sahada gerçek bir takım vardı. 2-3 yıl önceydi yine duygularımı bastıramayıp ankaradaki ts maçına gittim.30 dk dan sonra dayanamadım maça.Ortada dam dum topa vurmaya çalışan bir kaç adamdan başka bişi yoktu.

Bu sezon yönetim iyi şeyler yapıyor.25 yıldır eleştiriyoruz.2 sezon eleştirmeden bu takıma destek olalım...Eğrisiyle doğrusuyla...Ne kaybederiz...

OLCAY ÇAKIR
19.06.2008, 00:09
Hatta ben tribünde İngiliz modelinden yanayım.

Çekirdek yemeliyim mesela.

Güzel bir tezahürata eşlik etmeliyim.

Küfür ve böğürmeyi;bağırmaktan saymamalıyım.

Bağırmanın değil şarkılar söylemenin,marşlar söylemenin faydalı olacağına inanıp,inandırmalıyım.

Koltuğumda ailemle oturup,güzellikleri izlemeliyim.

Çekirdek yiyeninde benle aynı haklara sahip olduğunu bilmeliyim.

İngilizler sanki eğleniyorlar maçlarda gibi ha ne dersiniz.?

Çok çektiler evvelden ama .!

astatin
19.06.2008, 00:19
Sayın valimizi tebrik ediyorum,gönlümüze su serpti.En azından şunu biliyoruz ki bu sene kale arkasındaki taraftar grupları nedeniyle stadımız kapatılmayacak,19-20 yaşındaki gencecik futbolcularımız küfür yemeyecek,topa vururken tribündeki adam ne diyecek diye eli ayağına dolanmayacak,her maçta lig tv kameramanı kamerasını o kale arkasına zumlayıp kavga görüntülerini çevirip çevirip yayınlamayacak,dışarıdan üç kuruş para veren adamın istediği pankart o tribüne asılmayacak vs vs.......
Bu liste çok daha uzar gider,bizim bilinçli ne istediğini bilen ve buna nasıl ulaşılması gerektiğini bilen taraftara ihtiyacımız var.Kale arkaları bağırıyormuş! Hiç alakası yok,Trabzonda onlarca maça gittim bir defa bilinçli takımı ateşleyecek tezahüratlarına şahit olmadım.İstanbulda 3-0 yenildiğimiz Beşiktaş maçında tribündeydim,oradaki 2000 tane seyircimizin yaptığı tezahürat Trabzonda Avni Akerde 30.000 seyirci önünde oynarken bile olmuyor.Kendimizi kandırmayalım seyricimiz artık eski seyirci değil,olaya sadece seyirci olmakla kalıyorlar.Geçen yıl 3-2 kazandığımız Beşiktaş maçında Erzurumdan 5 arkadaşla maça gittik.Tezahürat yapmak için ayağa fırladığımızda arkadan sürekli laf işittik(Her otur yerine maçı izleyemiyoruz) Adamın maksadı sadece maç izlemek,banane diyor paramı vermişim tezahürat yapmam adamlardaki mantık bu.Şunu iddia ediyorum İnönü stadındaki 2000 seyircimiz her maç Avni Akerde olsun biz puan kaybetmeyiz sahamızda.Tiyatro izleyen 30000 kişi yerine takımına olan aşkını haykıran 2000 kişi çok daha faydalıdır.

Uzunoğlu
19.06.2008, 00:20
tabi canım kesin öledir,adab bilip bilmemenın ölçüsü sahaya girip girmemek..mesela tribünde 90 dk bagırmadan her hatada küfredebilir adap ve erkan sahibi bir insan..veya önündeki bagıranlara oturun lan diye bagırabilir.ama önemli olan sahaya girmemektir.zaten her sene 500 kişi sahaya giriyor maclarımızda...

Adap bilmek önemlidir

Sahaya bir taraftar giriyorsa adap bilmiyor demektir

Yani yapmış olduğu edepsizliktir. Bu iki kelime zaten müştaktır edebi olmayanda adap aranmaz.

6 yaşımdan beri avni akerde maç izleyen ben , senin sayende garip bir taraftar profilini tanıma imkanı buluyorum.

Bağırmayacak, çekirdek yiyecek ve bu sakinlikteki adam birde küfredecek. İnsanın tabiatına aykırı bu durum.

Sahaya girmemeyi önemsiz görmüşsün ya helal olsun. Bize 5 maç ceza az geldi anlaşılan.

Cafer KILIÇSOY
19.06.2008, 00:21
Trabzon Valisine teşekkür ediyorum. Güzel bir uygulama.

Fazla detaya inmeye gerek yok. Yukarıda Olcay Abi yazmış zaten.

Fatih BALTA
19.06.2008, 00:22
Neden bu memurlar çekirdekçi gibi davranılıyor.Benim tanıdığım çok fanatik memurlar var.
Erdoğdulular derbi maçların ve astıkları pankartların dışında ne kadar organize olabilmişler ki şu zamana kadar.Derbi dışında kalan maçlarda davul başına bir adamın düştüğü bir tribün değilmiydi orası.

sancakbeyi_61
19.06.2008, 00:25
Adap bilmek önemlidir

Sahaya bir taraftar giriyorsa adap bilmiyor demektir

Yani yapmış olduğu edepsizliktir. Bu iki kelime zaten müştaktır edebi olmayanda adap aranmaz.

6 yaşımdan beri avni akerde maç izleyen ben , senin sayende garip bir taraftar profilini tanıma imkanı buluyorum.

Bağırmayacak, çekirdek yiyecek ve bu sakinlikteki adam birde küfredecek. İnsanın tabiatına aykırı bu durum.

Sahaya girmemeyi önemsiz görmüşsün ya helal olsun. Bize 5 maç ceza az geldi anlaşılan.

sahaya girmeyi nerde önemsiz görmüşüm acıklarmıısın..itirazım;siz öyle bir hava yarattınızkı taraftar grupları zarardan başka birşey vermiyor.her mac bu gruplardan biri sahaya giriyor,sadece bu insanlar küfür ediyor..ki o macta sahaya giren adam(turunculu) grupların birinden değildi..söforluk yapan biriydi..ama önemli mi sizin için,ne güzel bulmussunuz işte,bak bunların alayı böyle deme imkanını..

ayrıca bende küçüklüğümden beri tribündeyim,deniz tarafı kalearkası..gelir misafirimz olursun birgün..ama belkı fazla muhabbet edemeyiz malum sahaya girme gibi bi huyumuz var !

Egemen Yılmaz
19.06.2008, 00:25
"memurlar tezahürat edemez maçlarda sadece çekirdek yer" gibi bir izlenim neden oluştu acaba çok merak ediyorum.

Uzunoğlu
19.06.2008, 00:33

Bu kalınlaştırdığım yazının türkçede geldiği mana sahaya girmenin diğer şeyler yanında pek bir öneminin olmadığıdır...

sahaya girmeyi nerde önemsiz görmüşüm acıklarmıısın..itirazım;siz öyle bir hava yarattınızkı taraftar grupları zarardan başka birşey vermiyor.her mac bu gruplardan biri sahaya giriyor,sadece bu insanlar küfür ediyor..ki o macta sahaya giren adam(turunculu) grupların birinden değildi..söforluk yapan biriydi..ama önemli mi sizin için,ne güzel bulmussunuz işte,bak bunların alayı böyle deme imkanını..

ayrıca bende küçüklüğümden beri tribündeyim,deniz tarafı kalearkası..gelir misafirimz olursun birgün..ama belkı fazla muhabbet edemeyiz malum sahaya girme gibi bi huyumuz var !

O turunculu adamın nereden geldiğini çok iyi bilmen lazım deniz tarafı kale arkasındaysan :)

Bu başlıkta yazmış olduğum mesajların hepsini okumuş olsan benim farklı açıdan yaklaştığımı göreceksin.

Benim itirazım kulübün üzerinden geçinen , takımına 50 ytl dahi vermeyi çok gören taraftarlaradır. Bu anlayışta rahmetli babam olsa yine itiraz ederim.

Bu taraftar guruplarını ben eski mısırda ve ilk çağ anadolu coğrafyasında cenazelerde para karşılığı ağlayan kadınlara benzetiyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Cafer KILIÇSOY
19.06.2008, 00:33
Ya memurda olsa parasını verip kombinesini almış neyi tartışıyoruz burda. Statda bizim memura bir üstünlüğümüz mü var? O da aynı parayı vermiş bende. Yok efendim memur tezahürat yapmazmış. Sahadakiler tribündekileri uyutursa tabi yapmaz.

Futbol horon gibidir Trabzon'da. İyi oynandığında kimse yerinde duramaz.

Mustafa Hazıroğlu
19.06.2008, 00:39
Stadda çekirdek satılmasın :D

Fatih BALTA
19.06.2008, 00:39
Adamlar bedava girecekmiş havası yaratılıyor sanki.Memur olması neyi değiştirirki.Memur adam takımını desteklemekten aciz değilki.Zaten tüm memurlara zorla kombine alıp maça gideceksiniz denilmeyeceğine göre.İçinde birazda olsa Trabzonspor aşkı olanlar gidip parasıyla kombinelerini alıp maçlarını izleyecekler.

Rıza ÇOLAK
19.06.2008, 00:42
Bu başlığı ve tartışmanın geldiği noktayı bir memur olarak kınıyorum.:(

61mehmet61
19.06.2008, 00:44

aynen katılıyorum. ne çok memur düşmanı varmış burda.

Uzunoğlu
19.06.2008, 00:45

aynen katılıyorum. ne çok memur düşmanı varmış burda.

ya abilerim hakkınız var siteminizde ama bu boyuta vardırmak yanlış

insanlar neden memur düşmanı olsunlar :)

macka61
19.06.2008, 00:49
burdaki görünüm öyle ama

ferhaTS87
19.06.2008, 00:50
gecmıs sayfalara baktım ama tam anlayamadım sımdı cılgınlar ve erdogdular gıbı taraftar grupları kale arkasında olmıcakmı onlar ıcın yer ayrılmamısmı benım bıldıgım cılgınlar lae arkasından baska yerde olmaz

Kobalas61
19.06.2008, 00:52
Valiye Tebrikler Ve Teşekkürler Demekten Başka Birşey Bulamıyorum
5Bin Kombine Ve Gelir Gurubu Belli Bir Kesim
Birşeyler Bekliyorsak İşçisiyle Öğrencisiyle Memuruyla Patronuyla Hep Birlikte Gerçekleştirebiliriz
Erdoğduluların Durumu Kötü Olmuş Ama Bence Buna İsyan Etmek Yerine Valiyi Ziyaret Edip konu Hakkında Bir İstişare Yaparsalar Daha Mantıklı Olur
Mesela Erdoğdulular Kaç Kombine Alacaklarını Belirtip O Sayının Kendilerine Verilmesini
Ve İmkan Varsa Verilen Sayı Kadar Maraton Dan Kombine Alınabilip Alınamayacağını Valiyle Konuşabilirler

Uzunoğlu
19.06.2008, 00:52
gecmıs sayfalara baktım ama tam anlayamadım sımdı cılgınlar ve erdogdular gıbı taraftar grupları kale arkasında olmıcakmı onlar ıcın yer ayrılmamısmı benım bıldıgım cılgınlar lae arkasından baska yerde olmaz

çılgınları bilemiyorum ama erdoğduluların yol tarafı kale arkasından kombine aldıklarını duydum. Belkide bmn ye yapılan onlarada yapılmışttır yer ayırtılmıştır onlar için.

KuĞu
19.06.2008, 00:53
ben memurum;
kulüp üyesiyim, dergi abonesiyim, her sene kombinemi alır hermaça giderim, evim lisanslı ürün ve forma dolu, boş vaktimin çoğunu TS için bir şeyler üretmeye harcarım,girdiğim her ortamda lobisini yaparım, tribüne girmiş bedavacıların tezahurat adı altındaki böğürtülerine, beyni uyuşturan aptalca tezahuratlarına uymam, sıkıntılı zamanlarda çekirdek yerim, bazen arkadaş gruplarımla maça gitmek için kombinem olduğu halde bilet alır onlarla maça giderim, güzel tezahuratlara eşlik ederim.. vs.

ben tribünde bağırmam!
birinin emrine girmiş bedava kombineleri biletleri toplamış bir kısmını satıp cebine para atmış, ordan burdan kimi zorla kimi cebine 3-5 kuruş koyduğu için minnet zaruriyetiyle tribünlere getirtilmiş çocukların anlamsız, sinirbozucu ve insanı maça geldiğine pişman edecek tezahuratlarına hiç kimse beni eşlik etmeye zorlayamaz!

bana çılgınlar erdoğdulular muhabbeti de yapıp durmayın, her ne kadar tribünlerde gerçekten çok iyi niyetli bir grup arkadaş da olsa bizim gerçeğimiz ve tribünleri saran karabulut yukarıda anlattığım tablodur!

birileri memuru mu beğenmiyor?

el_conquistador
19.06.2008, 00:54
Arkadaslar, ugrastigimiz seye bakin. Fenerbahce simdiden 25.000!!! kombine satmis. Bir bunu düsünün. Fenerbahce bizim yarismak istedigimiz takim.

Mertcan
19.06.2008, 00:55
burda memur düşmanı yok eğer biz takımımızı desteklemek istiyosak.. stadımızı cehenneme çevirmek istiyosak maça oturmaya gitmeyecez, bağırmaya gidecez.. bende hiçbir memurun bağıracağı kanısında değilim.. madem valimiz memurlarımızı bu kadar düşünmüş.. kapalıdan alsaymış biletlerini.. orda paşa paşa otururlardı..

sorarım size...
!!!

hangi memur kışta-yağmurda-çamurda-karda-fırtınada takımının renkleri aşkına stada gelip bağırırki?hepsi evinde oturur..!

tribünde gençlik potansiyeli olmalı... ben demiorum memurun ne işi var stadda die.. sadece kalearkasında ne işi ar diorum orda bağırma olacak şov olacak meşale olacak yıkılacak orası.. hem yağmurda karda gelmeyecekler yerleri boş kalacak o zxaman ne b*k yicez ayıptır sölemesi?

Mertcan
19.06.2008, 00:57
ohooooo her memur olayı milli sorun haline getirdi ...
lütfen konuya kilit ...

Rıza ÇOLAK
19.06.2008, 00:58
burda memur düşmanı yok eğer biz takımımızı desteklemek istiyosak.. stadımızı cehenneme çevirmek istiyosak maça oturmaya gitmeyecez, bağırmaya gidecez.. bende hiçbir memurun bağıracağı kanısında değilim.. madem calimiz memurlarımızı bu kadar düşünmüş.. kapalıdan alsaymış biletlerini.. orda paşa paşa otururlardı..

sorarım size...
!!!

hangi memur kışta-yağmurda-çamurda-karda-fırtınada takımının renkleri aşkına stada gelip bağırırki?hepsi evinde oturur..!

tribünde gençlik potansiyeli olmalı... ben demiorum memurun ne işi var stadda die.. sadece kalearkasında ne işi ar diorum orda bağırma olacak şov olacak meşale olacak yıkılacak orası.. hem yağmurda karda gelmeyecekler yerleri boş kalacak o zxaman ne b*k yicez ayıptır sölemesi?

Sorması ayıpta kale arkasını tapuladınmı?

Furkan Dündar
19.06.2008, 00:59
ben 70 yasında dedemın schalke macında 2-0 dan donduumuzde 10 dakıka durmadan tezahurat yaptıını bılırım senın takımın saglam olsun cossun bak nasıl oluor memurlar!!!!!hem tezehurat bagırmak deıldır duzeylı bı alkıslama bıle en buyuk marstan etkılı olabılır bu konu tartısma gereksız bence parayı vermısler helal olsun ıstedıgı gıbı ızlesınler.....

Mertcan
19.06.2008, 01:00
kalearkasını tapulamakla ne alakası var?

Uzunoğlu
19.06.2008, 01:03
burda memur düşmanı yok eğer biz takımımızı desteklemek istiyosak.. stadımızı cehenneme çevirmek istiyosak maça oturmaya gitmeyecez, bağırmaya gidecez.. bende hiçbir memurun bağıracağı kanısında değilim.. madem calimiz memurlarımızı bu kadar düşünmüş.. kapalıdan alsaymış biletlerini.. orda paşa paşa otururlardı..

sorarım size...
!!!

Önyargılarla yorum yapıyorsun ve yanılgıya düşüyorsun...

Takımı desteklemek dediğin tribünde böğürmekse :) elleme sussunlar...

Kalearkasına gidip bağıran bir taraftar kapalıda oturup maç izleyen taraftardan daha mı fazla Trabzonsporlu. Neden bu ayrım...

Takım güzel futbol oynadığı müddetçe o stad dolar. Önyargıyla hareket edip gelmezler demek ne kadar doğru bir yaklaşım bilemiyorum...

Bahattin Aydın
19.06.2008, 01:05
iyi olmuş...geçmiş sayfalarda bi arkadaşımızın yazısını gördüm maratonda bütün gruplar tek bir grup olarak birleşsin..kulubün heryerinde birlik sağlandı stadda tek bir grup olursak daha çok ses getiririz...tezahüratlarımız daha organize olur

Mertcan
19.06.2008, 01:05
ben memurları kötülemiorum... hatta bi nebzede iyi olmuş diyebilirim... kalearkasına gelenler biraz daha eliyüzü düzgün insanlar olur... ben sadece takımı ateşlemek, bağırmak adına söylemiştim... ama konunun milli mesele haline geleceğini bilsydim söylemezdim

Erdem Keser
19.06.2008, 01:07
"Parayı veren düdüğü çalar" :)

efulim67
19.06.2008, 01:07
bende memurum!

Pirileri bağa kötü pir şey mi dedi ! (Avrupa Yakası Karakterlerinden Dursun)

Uzunoğlu
19.06.2008, 01:09
bende memurum!

Pirileri bağa kötü pir şey mi dedi ! (Avrupa Yakası Karakterlerinden Dursun)

Habu memurlarda bu gece ne alıngan oldu :)

Özkan
19.06.2008, 01:10
Bu işler bağırmakla olsaydı 8taş yıllardır şampiyon olurdu.

Vâli beğ klübümüze bir hoşluk yaparak 5000 kombine almış ve biz de kalearkasına geleceklerin bağırıp bağırmamasından söz ediyoruz.

Nytre
19.06.2008, 01:33
sayin vali rezerve ettigi butun biletleri memurlara ve onlarin yakinlarina vermeden once herhalde kalearkasindaki gruplarla iletisime gecip makul miktarda onlara verirler.

Talat YAVUZ
19.06.2008, 01:34
abi herşey insanın kendinde biter çekirdek almazsan çekirdek satılmaz tribünlerde memur kardeşlerimizide niye dışlıyosunuz onlarda..kalkıp bağırackalar destekliycekler her ne kadar uzak gorunsede:)

Nytre
19.06.2008, 01:40
buna bir cozum bulmak gerekiyor.

valilik sanirim rezerve ettirdiginin hepsini satamayacak ve bir sure (belki 1 ay sure verilmistir rezerveler icin) sonra diyelim 2000tanesini geri verecek. o zaman da kalearkasi kombinesi alamayanlar temin edebilirler.

TS-FAN
19.06.2008, 01:40
valimizi alkışlıyorum.
Bize bilet kalmadı diyenler de kendilerine ders çıkarsın.
seneye herkes biletini zamanında alsın.
gördüğünüz gibi artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.
kombineler artık aslanın midesinde.
ona göre....

Özkan
19.06.2008, 01:43
ben memurum;
kulüp üyesiyim, dergi abonesiyim, her sene kombinemi alır hermaça giderim, evim lisanslı ürün ve forma dolu, boş vaktimin çoğunu TS için bir şeyler üretmeye harcarım,girdiğim her ortamda lobisini yaparım, tribüne girmiş bedavacıların tezahurat adı altındaki böğürtülerine, beyni uyuşturan aptalca tezahuratlarına uymam, sıkıntılı zamanlarda çekirdek yerim, bazen arkadaş gruplarımla maça gitmek için kombinem olduğu halde bilet alır onlarla maça giderim, güzel tezahuratlara eşlik ederim.. vs.
Ne kadar para harcarsanız harcayın, bağırmadığınıza göre kötü taraftârsınız, hem de üstüne bir de me'murmuşsunuz. Yazıklar olsun! ;)

Abdullah Altıntaş
19.06.2008, 01:44
Sn.vali Trabzon ve Trabzonspor için elinden geleni yapıyor.Daha biletlerin kesin olarak kimlere verileceği belli değil biz ne tartışıyoruz.Vali bey bunları okusa ne düşünür acaba,hangi ilin valisi şehrin takımı için bu kadar çaba gösteriyor.

adem73
19.06.2008, 01:55
gecen sene tribundeydim.sivas macinda bu arada söyleyeyim bende memurum.bu arada turunculu adam taraftar gruplarinin arasindan gelmedimi? adama da kimse dur demedi hayret.memur sahaya atlayip zarar vermez takima.maraton direkleri sahanin görünmesini engelliyor.kombine ye etkisi kacinilmaz.

Talat YAVUZ
19.06.2008, 01:56
HERŞEY GÜZEL OLACAK İNŞALLAH:d:d

Uğurtan
19.06.2008, 02:03
Birilerinin tabiriyle olayı milli mesele haline gitiripte sonra olayın bu denli büyüyeceği aklıma gelmezdi sözünü kabul etmiyorum kesinlikle.. Başlıktan belli olayın ne denli dramatize edildiği.. O grup denenleri yeterince insanlar izah etmişler burda bırakında bu sene onlarsız bir sezonda nasıl oluyormuş görelim.. Onlarla nasıl olduğunu yıllarca gördük..

Ayrıca Erdem demiş "Parayı veren düdüğü çalar".. Duygusallığa yer yok hepimiz Trabzonsporluyuz.. Kimseninki kimseden üstün değil.. Parayı veren kulübüne katkısını yapan stada girer.. Ben bağırıyorum, cırlıyorumu felan yok..

Bağırmayla stada girilme varsa.. Hakan Aysev'in yerinde olsam her sene beleş kombine peşinde koşardım..!

61mehmet61
19.06.2008, 02:05
burda memur düşmanı yok eğer biz takımımızı desteklemek istiyosak.. stadımızı cehenneme çevirmek istiyosak maça oturmaya gitmeyecez, bağırmaya gidecez.. bende hiçbir memurun bağıracağı kanısında değilim.. madem valimiz memurlarımızı bu kadar düşünmüş.. kapalıdan alsaymış biletlerini.. orda paşa paşa otururlardı..

sorarım size...
!!!

bursadaki maça bilet bulamadığıım için inegölden (bursaya 50 km) 5 saat önce gittim. stada bir polise yalvararak girdim. stadda polisler ve benden önce gelmiş bir kişi vardı. onun dışında kimse yoktu. 4 saat boyunca soğuk ve rüzgarla uğraştım durdum. eve geldiğimde saat 01.30 olmuştu. kaptığım soğuk yüzünden iki ay hasta hasta işe gittim. sen hangi gençlikten bahsediyorsun. benim yaşım 32. öyle insanlar tanıyorum ki yaşları 50 ama seni beni cebinden çıkarırlar. bu bir sevdadır. yaşı olmaz.

Furkan Dündar
19.06.2008, 02:26
arkadaslar bagırmaktan bahsedıoruzz bagırmak bı takımı atesler mı bagırmak nedır ya?????tezahurat etmek deyın anlayayım dedıım gıbı herkesın bı seklı semalı var barcalılar dedııgımız gıbı bagırmıor ama adamlar aynı anda homurdanıyor falan hakemlerı etkılıorlar bunlar onemlı yoksa maca gıtmısın sarkı turku solemısın bıl kı futbolcu o sahada senı dınlemıor!!!!!

Hamdi Karamahmutoğlu
19.06.2008, 05:39
arkadaslar bagırmaktan bahsedıoruzz bagırmak bı takımı atesler mı bagırmak nedır ya?????tezahurat etmek deyın anlayayım dedıım gıbı herkesın bı seklı semalı var barcalılar dedııgımız gıbı bagırmıor ama adamlar aynı anda homurdanıyor falan hakemlerı etkılıorlar bunlar onemlı yoksa maca gıtmısın sarkı turku solemısın bıl kı futbolcu o sahada senı dınlemıor!!!!!

Kimse inkar edemez tezahuratin gaza getiren, hirs yaptiran etkisini.
Bagirmak oyuncuyu motive eder.
Turk futbolcularinin yapilari boyle.
Aramizda prof. liglerde top oynamis insanlar var.
Sorun onalra bakalim, homurdansak mi daha iyi yoksa tezahurat etsek mi?

Cafer KILIÇSOY
19.06.2008, 08:21
ben memurum;

ben tribünde bağırmam!
birinin emrine girmiş bedava kombineleri biletleri toplamış bir kısmını satıp cebine para atmış, ordan burdan kimi zorla kimi cebine 3-5 kuruş koyduğu için minnet zaruriyetiyle tribünlere getirtilmiş çocukların anlamsız, sinirbozucu ve insanı maça geldiğine pişman edecek tezahuratlarına hiç kimse beni eşlik etmeye zorlayamaz!

bana çılgınlar erdoğdulular muhabbeti de yapıp durmayın, her ne kadar tribünlerde gerçekten çok iyi niyetli bir grup arkadaş da olsa bizim gerçeğimiz ve tribünleri saran karabulut yukarıda anlattığım tablodur!

birileri memuru mu beğenmiyor?
:alkış::alkış::alkış:

suat kalkan
19.06.2008, 08:44
İşte trabzonun ve trabzon taraftarının ruh hali, biz bu kafayla gidersek daha çok 24 yıl bekleriz.Sen memurdun amirdin , şu dernektendin bu dernektendin ,sen özkanın ,sen ahmetin adamı , sen nurinin..... devam devam bu bünyeden daha çok parça çıkar ......... yazıklar olsun

Gürkan
19.06.2008, 08:47
Bu bahsettiğiniz kale arkası kombineleri yaklaşık 15 gün önce satışa çıkan , 100 Ytl. ye satılan , maç başına ortalama 4-5 ytl düşen kombineler mi ? Bu kadar Komik fiyata rağmen hala tükenmeyen.

Bence de makul bir fiyata taraftar gruplarına verilmeli !!!

Tolpaş61
19.06.2008, 09:25
valimiz elinde bulunduracağı biletleri en uygun şekilde maçına göre dağıtacaktır.

Murat'
19.06.2008, 09:31
Makul fiyata taraftarlara verilmeli kısmına kesinlikle katılmıyorum...İSizce fiyatlar zaten makul değil miydi....

Bazı grupların derdi başka ama bedava bilet alıp onları satmak, Trabzonspor'dan nemalanmak....

ibilek
19.06.2008, 09:36
İşte trabzonun ve trabzon taraftarının ruh hali, biz bu kafayla gidersek daha çok 24 yıl bekleriz.Sen memurdun amirdin , şu dernektendin bu dernektendin ,sen özkanın ,sen ahmetin adamı , sen nurinin..... devam devam bu bünyeden daha çok parça çıkar ......... yazıklar olsun

olay budur...

Murat Acar
19.06.2008, 09:41
Bu bahsettiğiniz kale arkası kombineleri yaklaşık 15 gün önce satışa çıkan , 100 Ytl. ye satılan , maç başına ortalama 4-5 ytl düşen kombineler mi ? Bu kadar Komik fiyata rağmen hala tükenmeyen.

Bence de makul bir fiyata taraftar gruplarına verilmeli !!!Bu konuya hiç girmek istemiyordum ama şu yazılanları görüncede yazmadan edemedim Allah aşkına zaten 100 ytl olan kombinelerin neyini uygun fiyata verecekler taraftar gruplarına zaten yeterince uygun değilmi fiyatlar..Bence yazık o taraftar gurubu bu taraftar gurubu diye bölünmek o stadın içine girildimi tek vucüt olmayı başardığımız an Şampiyonluğun en büyük adayı biz oluruz diye düşünüyorum...

Sacit
19.06.2008, 09:46
çekirdekçiler, başladı göreve desenize!!!...

bence çok kombıne verilmş memurlara, taraftara verilmeliydi. adamlar maçta, çekirdek yiyip sövecekeler olumlu katkıları olur mu hep beraber görecez.

:confused:

Hasan61
19.06.2008, 09:47

bence çok kombıne verilmş memurlara, taraftara verilmeliydi. adamlar maçta, çekirdek yiyip sövecekeler olumlu katkıları olur mu hep beraber görecez.

o taraftar adı altında bağıranlardan çok daha az sövecektirler

zeki gursoy
19.06.2008, 09:49
ya bi dakka , hayırdır..
memur dediğiniz adam uzaydan gelmediki...
oda trabzonlu, oda taraftar..
bende memurum, alınıyorum ama..:)
kravatlı, resmi falan...
memur dediğiniz adamda, beşikdüzü ile, of - sürmene arasından bi yerdedir..
korkmayın memurdan o kadar..
şşiii...memur vaaar!

sende haklısın.. ben bağırmaya gidiorum maçlara kalearkasından aldım kombinemi şimdi memurlar maç izlicek nasıl olacakta kombinemi deiştirecem.. ki ben dilim sadece benim gibi birsürü mağdur var

Uzunoğlu
19.06.2008, 09:49

çekirdek düşmanımısın sen sacit :)

10-15 gündür 50 ytl ye kombinesini almayan taraftar gurubu hiç almasın boşver...

Sacit
19.06.2008, 09:50
o taraftar adı altında bağıranlardan çok daha az sövecektirler

taraftarların olumlu katkısı, o çekirdek yıyen ve küfür eden 40, 50 yaşlarındakı adamlardan daha fazladır .

Hasan61
19.06.2008, 09:51
taraftarların olumlu katkısı, o çekirdek yıyen ve küfür eden 40, 50 yaşlarındakı adamlardan daha fazladır .
ona bir şey demiyorum ama şunuda unutma şuana dek aldığımız tüm cezalar taraftarlardan dolayı kötü sözlerinden dolayı;)

Ahmet AYDIN-28
19.06.2008, 09:52
bmn'de ilk defa bir başlığın ön yargılı, düşüncesiz ya da
art niyetli, çıkarcı, hislerle açıldığını/yazıldığını düşünmeye başladım.
Ve ilk defa bir başlığın kapatılmasını istiyorum...

Sacit
19.06.2008, 09:52
çekirdek düşmanımısın sen sacit :)

10-15 gündür 50 ytl ye kombinesini almayan taraftar gurubu hiç almasın boşver...

evet engin, düşmanıyım çekirdekçilerin.. :)

Uzunoğlu
19.06.2008, 09:54
evet engin, düşmanıyım çekirdekçilerin.. :)

hiç tahmin etmediğin insanlar çekirdekçi olabiliyor dikkat et yolda yürürken
bir şey olmasın sana :)

Hüseyin Bağdat
19.06.2008, 09:59
Benim anlamadığım bu memurlar Trabzonspor'lu değil mi? Onlarda Trabzonspor'umuzu izlemeye gitmeyecek mi? Kombine bilet alan diğer taraftalardan ne farkları var ki böyle eleştiriliyor. Böyle güzel bir organizasyon alkışlanacağı yerde eleştiriler had safhada. Gruplar orda olmalıymış. Olmak istiyorlarsa şimdiye kadar neden almadılar,neyi bekliyorlardı. Biz kısa sürede bu kadar kombine aldık hemde çoğu kişi Trabzon dışında olmasına rağmen...

Trabzon valisini kutluyor teşekkürler ediyorum...

Trabzon'daki diğer kuruluşlara örnek olmasını diliyorum.

Külünkoğlu
19.06.2008, 10:02
Ben fanatik Trabzonsporluyum,
İyi kardeş ne güzel bizde öyleyiz.
Ben tribunde devamlı sürekli destekden yanayımdır.
Bende senin gibi düşünürüm ama kimseyi de benim gibi düşünmeye zorlamam isterim ki içinden gelsin herkesin, yürekten olsun herşey, tribunun şimdiki gibi değil hayalimizde ki kültürü oluşsun ilk önce. Değil Türkiyeye dünyaya nam salsın.
Falanca gruptanım,
O da güzel kardeş, kombineni aldın mı ?
Yok almadım, bekliyoruz bakalım gelecek bir yerden.

İşte ayrıldığımız ve hiçbir zaman bir araya gelemeyeceğimiz en temel nokta.

Diyelim ki size bir şekilde istediğiniz şartlarda kombine geldi, nasıl içinize sinecek ? nasıl cebinize o kombineyi koyacaksınız ?

“Fanatik Trabzonsporluyum” dedin yani hayatının önemli bir bölümünü Trabzonspor işgal ediyor.

Ama aynı Trabzonspora ayda 4.16 ytl, haftada 0.96, ytl, günde 0.13 ytl ayıramayacaksın. Kusura bakmada sen değil Trabzonsporlu doğru düzgün adam bile değilsin.

“param yok, imkanım yok” deme ! hiç mi bir yere gezmeye gitmezsin ? hiç mi bir şey yemezsin ? ayda 4.16 diyoruz ayda ! bilmezmisin ki günde 0.13 ytl’ye artık sakız bile alınamıyor.
yalan söyleme ! inkar etme ! sen Trabzonsporlu falan olamazsın..

"memurlar aldı " madem şikayetçisin bırakmasaydın memurlara niye aldırttın ! hani Trabzonspor için yakardın yıkardın ortalığı ? yürü de ense traşını görelim.

Fatih Yücel
19.06.2008, 10:05
arkadaşlar ne yaptınız yaaa.başlığa girince kendimi 2. sınıf vatandaş gibi hissettim.bu ne millet yaygara yapıyor memurlara satılmış falan. benim ailemde 4 memur var hepimizde trabzonspor aşığıyız. şu yazıya bakın 'memurda insan arkadaslar yapmayın devlete çalışıyo diye bu kadar dışlanmaması gerek' sanki dilenciden falan bahsediliyor. ayıp yani...

nasıl bir taraf sergiledin anlayamadım ama ikimiz aynı şeyden bahsediyoruz sanırsam sen beni eleştirdin:D

Murat'
Bende senin gibi düşünürüm ama kimseyi de benim gibi düşünmeye zorlamam isterim ki içinden gelsin herkesin, yürekten olsun herşey, tribunun şimdiki gibi değil hayalimizde ki kültürü oluşsun ilk önce. Değil Türkiyeye dünyaya nam salsın.
Falanca gruptanım,

Diyelim ki size bir şekilde istediğiniz şartlarda kombine geldi, nasıl içinize sinecek ? nasıl cebinize o kombineyi koyacaksınız ?

“Fanatik Trabzonsporluyum” dedin yani hayatının önemli bir bölümünü Trabzonspor işgal ediyor.

Ama aynı Trabzonspora ayda 4.16 ytl, haftada 0.96, ytl, günde 0.13 ytl ayıramayacaksın. Kusura bakmada sen değil Trabzonsporlu doğru düzgün adam bile değilsin.

“param yok, imkanım yok” deme ! hiç mi bir yere gezmeye gitmezsin ? hiç mi bir şey yemezsin ? ayda 4.16 diyoruz ayda ! bilmezmisin ki günce 0.13 ytl’ye artık sakız bile alınamıyor. yalan söyleme ! inkar etme ! sen Trabzonsporlu falan olamazsın..

"memurlar aldı " madem şikayetçisin bırakmasaydın memurlara niye aldırttın ! hani Trabzonspor için yakardın yıkardın ortalığı ? yürü de ense traşını görelim.

Çok güzel yazmışsın Metin abi.....

Uzunoğlu
Bu tür tepkilere artık alışmamız gerekecek

Köklü değişimler hep sancılı olur

Bedava bilet kesilince ne yapsak ne etsek de yönetime vursak mantığıyla hareket ediyorlar.

Bedava bilet vermediği için sadri şener yönetimine muhalif olduklarını söyleyen taraftar gurupları var.

Bize düşen sezon boyunca bu konularda sağduyulu olup Trabzonspora destek olmaktır....

zisinoli
19.06.2008, 10:21
Zisinolida memurdur. Bilimsel bir araştırma mı var memurlar tezahürat yapmaz diye. Belki daha iyi daha organize bağırır ve çeki düzen bile verebilir tribünlere. Yol gösterir. Birlikte tezahürat yapılmasını önerir. Memeurların kravatından girip ceketlerinden çıktınız. Memrurlar kravat ve ceketleri isteyerek mi takıyor, giyiyor zannediyorsunuz! Komik bir başlı olmuş tartıştığmız konu da tuhaf. Yapmamız gereken mızmızlanmak değil. Valimize teşekkür etmek. 5000 kombine ayırtmış, toplantılar yapmış, anketler düzenlemiş... Ayrıca Trabzonda memurların tümünü maça getirseniz 5000 memur olmaz. Ayrıca tüm kombinelerin memurlara dağıtılacağı da söylenmemiş. Ayrıca ayrıca...Yani hiçbir şey belli değil ki tüm hepsi memurlara bile dağıtıldığını düşünelim. Ne güzel. Bu panik önyargılı, gereksiz, ayrımcı, üzüntü verici. Trabzonsporlunun urfalısı, maraşlısı, memuru, işçisi mi olurmuş!

LazAnisT
19.06.2008, 10:49
bu işler zorla olmaz...Normalde bu işler gönül işi ama mevcut şartları düşünürsek bizim taraftarı bu aralar biraz dürtmek gerek.Bence vali doğru bir iş yaptı.Sahada başarı gelirse zorla kombine verdiğiniz kişiler seneye kombine almak için şimdiden plan yapacaktır

magicyattara
19.06.2008, 10:50
Kalearkaları yerine maraton tribünden alsaydı keşke.
Gerçi 5000 deniliyor,kalearkalarında zaten o kadar yer yoktu.
Demekki kalan kontenjan maratondan veya kapalıdan tamamlanacak.
Ayrıca alınan kombineler içinde memur sayısı bence çok fazla.
Memurlar zaten almış kombinesini.

omermk
19.06.2008, 10:58
Normalde bu işler gönül işi ama mevcut şartları düşünürsek bizim taraftarı bu aralar biraz dürtmek gerek.Bence vali doğru bir iş yaptı.Sahada başarı gelirse zorla kombine verdiğiniz kişiler seneye kombine almak için şimdiden plan yapacaktır

dürtmekten ziyade ikna etmek gerekir bu insanları.
vali bey, ''bu biletleri alacaksınız yoksa... ''yerine, ''bu biletleri almalısınız çünkü... '' diye olaya yaklaşıyorsa benim bir itirazım yok buna...

maksat tribünleri doldurup kulübe gelir sağlamaksa buna söylenecek hiç bir şey yok valinin yaptığı da kulübün yaptığı da doğru, hatta devreye polis ve jandarma da sokulup hala almayanlara silah zoruyla da kombine satabiliriz ama amaç hem kulübe gelir sağlamak hem tribünleri doldurmak hem de rakibi baskı altına alıp kendi takımını mağlup durumdayken bile ayağa kaldırıp tekrar şahlandıracak bir taraftar grubu stadlara çekmekse işte bu kısım zorla olmaz benim anlatmak istediğim bu.

ilhan
19.06.2008, 10:59
Gerçi 5000 deniliyor,kalearkalarında zaten o kadar yer yoktu.

Kale arkaları büyütülüyor. Yani o kapasiteye ulaşabilir.

lazmanyaq
19.06.2008, 11:06
Falanca gruptanım,

“param yok, imkanım yok” deme ! hiç mi bir yere gezmeye gitmezsin ? hiç mi bir şey yemezsin ? ayda 4.16 diyoruz ayda ! bilmezmisin ki günde 0.13 ytl’ye artık sakız bile alınamıyor.

işte budur....

OYılmaz
19.06.2008, 11:07
Arkadaşlar Vallahi adamı güldürüyorsunuz Memurlar insan değilmi taraftarlık duygusu yokmu Bmnye üye olan memur yokmu geçen sene gördük çekirdek çıtlatanları ayrıca Trabzonda 5000 memur yoktur olsa olsa 2000 civarıdır Valimiz çok büyük işler yapıyor gerçekten bravo..

lazmanyaq
19.06.2008, 11:12
inşallah memurlar ilk maçta hepinizin sesini bastırır, hepinizden çok destek verir de bir nebze olsun utanır burda yazdıklarınıza pişman olursunuz.. ki böyle olacağından da şüphem yok en az sizler kadar destekleyeceklerdir takımı..
ayrıca tamam erdoğdu kale arkasında güzel işler yapıyordu ama bu kadar beklemeseydi daha önceden alsaydılar kombinelerini, metin abinin dediği gibi sen günde 0,13 ytl yi aşığıyım dediğin takımına ayırma yan gel yat kombine gelcek biyerlerden diye ondan sonra ağlan.. yazıklar olsun ayıptır yahu..

poetricus
19.06.2008, 11:24
Şimdiye kadar maça gidip "çekirdek çıtlatan" kesim memurlardan mı oluşuyordu?

Maça ilgisiz kalmanın sebebi seyircinin mesleği miydi yoksa sahadaki futbolla uzaktan yakından alakası olmayan mental mutant şov mu?

Ön kabul ve genellemeler bizi yanıltır.
Lütfen yorum yaparken, fikir beyan ederken daha dikkatli olalım.

Çağatay_
19.06.2008, 11:25
Metin abi, aynen katılıyorum.

Her kelimene imzamı atarım.

demiradam57
19.06.2008, 11:31
Falanca gruptanım,

İşte bu başlığı bu yazıyla kapatın.Söylenilmesi gereken söylenmiş.Sayın editörler bu başlık tarftarlar arasında ayrımcılı yapmaktadır.Forum dan bu konu çıkartılmalıdır.Saygılarımla.