PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkan'a 2 Maç Ceza! UEFA ve Adalet?

Harun-61
18.06.2008, 11:20
Volkan'ın cezası açıklandı !..
A Milli Futbol Takımımızın, Çek Cumhuriyeti ile yaptığı maçın son dakikasında Koller'i iten ve kırmızı kart görerek oyun dışında kalan Volkan Demirel'e, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından 2 maç oynamama cezası verildi.

Lig Tv.com.tr

----

Ayni hareketi Alman SchweinsteigerHirvatistan macinda yapti.

Nedense o bir Mac ceza almisti ? !!!

Bu'mu adalet ???

.

Kadir
18.06.2008, 11:27
Ben de dün gece diğer başlığa bu Schweinsteiger işini yazmışdım. Aynen sizinde dediğiniz gibi hareketler aynı ama Volkan'a 2 maç ceza verilmesinin nedeni Türk olması olabilir .

Erbay
18.06.2008, 11:29
Volkan'ın hareketi çok sert de değildi.Koller'i itti Koller de o vücutla nasıl olduysa uçuşa geçti.Bir maç ceza olmalıydı.Belki başka sebep de vardır iyi bilmiyorum.

ApoCaN28
18.06.2008, 11:32
Bizi engellemeye çalışıyorlar..Bence de 1-2 maç olmalıydı Türk olduğumuz için 2 maç ceza vermişler..Dünyada adalet yok ki fifa da olsun

Fatih BALTA
18.06.2008, 12:02
Volkan 3 ay önce benzeri hareketleri tekrarlamış bir oyuncu Volkan.
Böyle kritik zamanlarda oynadığı takımları hep zor durumda bırakıyor.Ya maçın uzatma dakikalarında değilde 7-8 dk önce bu hareketi yapsaydı.Maç her halukarda gidecekti.Bence Volkan a verilen cezanın az olduğunu düşünmüyorum hatta federasyonumuz tarafından ciddi bir şekilde uyarılması taraftarıyım.

Hekimoğlu
18.06.2008, 12:04
çifte standart olduğu açık ama volkanın yaptığına karşılık biz kadro dışı bırakmalı idik zaten.

OYılmaz
18.06.2008, 12:08
Boşverin alsın Rüştü daha iyi kaleci :) ardında Tolga var ;)

Uzunoğlu
18.06.2008, 12:09
çifte standart olduğu açık ama volkanın yaptığına karşılık biz kadro dışı bırakmalı idik zaten.

yapmış olduğu davranış büyük bir hatadır ama kadro dışı bırakılması en az onun hatası kadar büyük bir hata olur. Belliki sinirleri kaldırmıyor böyle zor anları. Bu konuda profesyonel destek alması lazım...

Serdær
18.06.2008, 12:09
Bence UEFA az bile vermiş.

Hiç itiraz'a gerek yok.

Ona Müstahak !

Bu arada neden Schweinsteiger1 maç Volkan neden 2 maç derseniz Hakem Raporuna göre veriliyor bu.

Dolayısıyla Helbert Fandel Schweinsteiger için çok kötü bir rapor vermemiş.

Bizim İsveçli hakem kötü bir rapor vermiş demek ki.

Harun-61
18.06.2008, 12:15
Bence UEFA az bile vermiş.

Hiç itiraz'a gerek yok.

Ona Müstahak !

Bu arada neden Schweinsteiger1 maç Volkan neden 2 maç derseniz Hakem Raporuna göre veriliyor bu.

Dolayısıyla Helbert Fandel Schweinsteiger için çok kötü bir rapor vermemiş.

Bizim İsveçli hakem kötü bir rapor vermiş demek ki.

Kardesim ne Fandel'i.
Fandel Alman Hakem, niye Schweinsteiger hakkinda rapor versin ???

yanilma var galiba :)
.

Serdær
18.06.2008, 12:17
Kardesim ne Fandel'i.
Fandel Alman Hakem, niye Schweinsteiger hakkinda rapor versin ???

yanilma var galiba :)
.

Pardon doru :)

Bizim İsviçre 4-2 maçı yöneten hakem vermişti :)

Karışıklık oldu :D

Hakem Frank De Bleeckere di :)

Cem Balcı
18.06.2008, 12:18
kalede sıkıntımız yok.rüştü de bize yeter.

geçmiş olsun volkan...

Sacit
18.06.2008, 12:21
hristiyan kulübü oldukları için normaldir, ne beklenirdi ki..

:mad:

Uzunoğlu
18.06.2008, 12:23
hristiyan kulübü oldukları için normaldir, ne beklenirdi ki..

:mad:

kırmızı kartı aurello ya da kırma kazım yeseydi ceza yemiyeceklermiydi...

sanatik
18.06.2008, 12:23
zdf de alman antrenörü macdan sonra volkana bir mac ceza gelebilecegini söylüyordu. Iki fazla olur bu davranisa demisdi.

Bu acidan 2 yi beklemeiyordum bende. Iyi abartmislar. Ancak Volkanda ne nane yedigini biraz anlasin penaltilara kalinca turdan olacakdik.

macka61
18.06.2008, 12:48
bence doğru karar kolleri itti bide orda başka bir çeke yumruk attı zaten koller ona ondan dolayı bir şey dedi oda onu itti volkan bunu hep yapıyor

pReN@_61
18.06.2008, 15:27
Sorun değil.Finalde oynar...

Özge
18.06.2008, 17:39
Aynı hareketi daha önce yapmış olmasına rağmen hala akıllanmamış.O harekete ne gerek vardı ki orada

TSelif
18.06.2008, 18:27
Maçın bitmesine 2 dakika kalmış ve 3-2 öndesin ..aferin Volkan hakikatten 1 numarasın !!!

Mayls
18.06.2008, 18:28
Huylu huyundan vazgecmez. Cok kolay gaza geliyor Volkan. Lincoln'e de benzer (biraz daha aci verici :D) bir hareket yapmisti.

Bence 2 mac biraz agir olmus. Ama genede 2 mac verilecekse Schweinsteiger'e de 2 mac verilmeliydi.

İsmail Çavuşoğlu
18.06.2008, 18:35
volkan iki kere direkten döndü.futbol hayatı bitebilirdi.birincisi sevilla maçında ikincisi çek maçında bakalım üçüncüde kim koruyacak onu.
ceza olayına gelince bencede çifte standart tabiki var 2 maça dua etsin o.Volkan bunu hep yapıyor.bir gün birisini iyice yakacak ama bakalım bu kim olacak..fb olur inşallah..

Trkz61
18.06.2008, 19:03
Volkan Lincoln'ü öldürmeye çalıştığında "aferin Volkan" diyen basın şimdi övünsün eseriyle.Az bile vermişler o sorumsuz sahte kabadayıya.Sıkıysa Lincoln gibi Kolleride dışarıya davet etseydi.Yemedi ama...

ilhan
18.06.2008, 19:21
Kimse kusura bakmasın başka cezayla da mukayese etmiyorum. Ceza az bile! Kendi takımında bunu yapabilir. Giden bir 3puan olur en fazla ama milli takım forması altında bunu yapma-ma-lı! Türkiye'de Volkan'ın yerinde olmak isteyen milyonlarca genç kaleci adayı varken kim onu örnek alabilir? Turnuvanın en iyi kalecilerinden olacak kapasitesi olan birisinin o hareketi yapma lüksü yok.

Ahmet Kuru
18.06.2008, 20:46
yapmış olduğu hareketin ne çifte standardı vardır...nede başka bir izadı vardır...
2 maç mı vermişler haktır...
sen Milli takımın kalecisisin böyle bir şeyi yapmaya hakkın yok!!!

Mira_61
18.06.2008, 20:55
Müstehaktır Volkana.Turuncuyu geçti resmen.Ya o maç penaltılara uzasaydı? Son dakikalarda yapılacak iş değil.

lazooo28
18.06.2008, 21:00
tühh beeee Insallah Volkani aramayiz :(

Kazım Uzunboy
18.06.2008, 21:04
Ceza çok doğru bir karar bencede..

Müstehaktır Volkana.Turuncuyu geçti resmen.Ya o maç penaltılara uzasaydı? Son dakikalarda yapılacak iş değil.

Penaltılara uzamasından çok korkmuştum bende..

Kalede Tuncay. :S

Cafer Bulur
18.06.2008, 22:39
uefa nin her zamanki cifte standardi ve gercek yüzü.
bizim basarili olmamizi istemediler ve istemiyorlar.
alman schweinsteiger ile volkanin yaptigi hareket arasinda ne fark var?
fark belli.bizim türk digerinin ise alman olusu.
insallah bu haksizliklari da yenecegiz.

Vkgz
18.06.2008, 22:52
doğru karar tebrik ediyoruz uefayı

TolgaTopçu61
18.06.2008, 22:55
ozaman da schweinsteiger'e verilen 1 maclik ceza yanlis karardir:cool:

Özkan
19.06.2008, 02:43
Volkan'ın yaptığı hareketin cezâsı 1 maç, sorumsuzluğunun cezâsı ise kadro dışı kalmak olmalıydı. UEFA'nın bu çifte standartının sebebini anlayabiliyorum da benim asıl merâk ettiğim Sayın Şenes Erzik'in ne iş yaptığı.

Kadir
19.06.2008, 02:46
Kimse bilmiyor yıllardır Türk futboluna bir katkısı var mı acaba ? yok demiyorum var mı diyorum ?

Hasan61
19.06.2008, 09:54
bir kaç yerde dinledim
uzun isimli almanın yaptığı pozisyon sonrası sinirle yaptığı için 1maç
volkan'ın pozisyon bittikten sonra durduk yere yaptığı için 2maç aldığı söylendi

bana pek inandırıcı gelmedi

Harun-61
19.06.2008, 10:03
doğru karar tebrik ediyoruz uefayı

Hocam, Anti Fenerbahce-Anti Volkan öylemi ?

konu Volkan'in onlarca kez yaptigi cirkeflik v.s. degil, Adaletsizlik !!!

nedense hep biz magdur duruma düsüyoruz !!!

:confused:

Erbay
19.06.2008, 11:54
Volkan cezayı ikiye katladı

Çek maçının uzatmalarında Koller’i iterek kırmızı kartla atılan Volkan’ın kurallara uymadığı için cezasını katladığı ortaya çıktı.

UEFA, kart nedeniyle verilen 1 maçlık cezanın, genç kalecinin soyunma odasına gitmemesi yüzünden 2 maça çıkarıldığını bildirdi. Volkan karttan sonra yedek kulübesine gitmiş, sonra da Koller’den özür dilemişti. Bu arada UEFA, akreditasyon kartı olmayan 25 kişinin soyunma odasına girmesi nedeniyle Futbol Federasyonu’na 44 bin İsviçre frangı ceza verdi.

Kaynak:Milliyet

Faik Yılmaz
19.06.2008, 11:56
gazetelerde öyle bir yazdıki kolleri öldürdü zannettim.....

avrupanın her zamanki çifte standartı.....ama Volkanında böyle önemli bir maçta daha dikkatli olması lazımdı

61viya
19.06.2008, 12:26
Yaptğı hareketin Türkçedeki en kiabr karşılığı "saçmalık". Tuncay bitime çok az bi süre geçse o kaleye neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.. Ki bu zamana kadar çok da güzel işler yaptı Volkan kalede.Belki turnuvanın en iyi kaleciliğine gidebilirdi,kendini yaktı..Umaım bizi de yakmaz...

Yerine kalemizi kouyacak elemana yürekten başarılar.

unique
19.06.2008, 21:35
İyi de kalecilik yapıyordu, ama bir anlık sinir işte. Neyse, finalde kaleye geçer artık:)

FatmaÇelik
19.06.2008, 22:31
Bizim için çok büyük kayıp oldu inşallah yerine geçecek olanlar en az onun kadar başarılı olabilir de böylece ne güzel cevabı veririz onlara.

O maçları alarak adaletsizliğe rağman biz buyuz demeliyiz...

Osman Yavuz
20.06.2008, 01:25
İyi de kalecilik yapıyordu, ama bir anlık sinir işte. Neyse, finalde kaleye geçer artık:)Yediği 2 golde de hatalıydı.Rüştü Volkan'dan bu haliyle bile 10 gömlek daha üstün.

Ayrıca Schweinsteiger'le Volkan'ın pozisyonunu gözünüzün önüne getirin neden birinin 2, neden birinin 1 maç aldığını görebilirsiniz.

Harun-61
20.06.2008, 09:50
Yediği 2 golde de hatalıydı.Rüştü Volkan'dan bu haliyle bile 10 gömlek daha üstün.

Ayrıca Schweinsteiger'le Volkan'ın pozisyonunu gözünüzün önüne getirin neden birinin 2, neden birinin 1 maç aldığını görebilirsiniz.

Osman göremedim kardesim :)

ikiside sinirlenerek oyunculari yere ittiler :confused:

.

murat_bayram
20.06.2008, 09:53
Volkan'ın hareketi çok sert de değildi.Koller'i itti Koller de o vücutla nasıl olduysa uçuşa geçti.Bir maç ceza olmalıydı.Belki başka sebep de vardır iyi bilmiyorum.

sözlü tartışmalarda temas varsa kırmızı kart çıkar koller in hareketi abartılı olabilir o abartıyı her futbolcu yapar çünkü abartmasa hakem pozisyonu görmeyebilir abartırsa en azından yan hakem teması görüp uyarır
kırmızı kart yüzde iki bin haklı

gelelim iki maç ceza olayına o tartışılır ama iki maç da hemen adaletsiz diye ahkam kesmek bana pek doğru gelmiyor önce çuvaldızı kendimize batıralım
volkan maç ta öndesin yani sinirli olan taraf rekibin maç bitmesine 1 dakka kalmış galibiyetin tadını çıkartmak profosyonelce davranmak varken bu hareket niye görüntüler etkili oluyosa uefa kararında 2 maç ceza haklıdır

Vkgz
20.06.2008, 09:54
Volkan cezayı ikiye katladı

Çek maçının uzatmalarında Koller’i iterek kırmızı kartla atılan Volkan’ın kurallara uymadığı için cezasını katladığı ortaya çıktı.

UEFA, kart nedeniyle verilen 1 maçlık cezanın, genç kalecinin soyunma odasına gitmemesi yüzünden 2 maça çıkarıldığını bildirdi. Volkan karttan sonra yedek kulübesine gitmiş, sonra da Koller’den özür dilemişti. Bu arada UEFA, akreditasyon kartı olmayan 25 kişinin soyunma odasına girmesi nedeniyle Futbol Federasyonu’na 44 bin İsviçre frangı ceza verdi.

Kaynak:Milliyet

Demekki herşeyin bi açıklaması varmıs . Hemen Türk düşmanı bunlar dememek lazım

Emiroğlu
20.06.2008, 11:50

Katılmak ile beraber , dünyada herkesi Türk düşmanı ilan ederek , o gözle bakarak yaşayamayız.

Volkan konusuna gelince...

Böyle gereksiz hareketlerin ardın , hangi haksızlıktan bahsedilebilir ? Bize ne elalemin adamı 1 maç aldıysa...

Yapmayacaksın birader ! Milli maçtasın , febe de değil !

5 maç verse ne olur ! ? Sen aptal olup takımı yaktıktan sonra !

Metin Ural
20.06.2008, 12:54
kırmızı kartı aurello ya da kırma kazım yeseydi ceza yemiyeceklermiydi...

daha fazlasını yerlerdi. onların ayıbı daha buyuk, hristiyan olup muslumanlarla beraber aynı takımda oynuyorlar!

Metin Ural
20.06.2008, 12:59

kulubede oturmak da 1 mac ceza oyuncuyu itmek de. bir yerde mantik hatasi varmis gibi.

sanatik
20.06.2008, 13:34
bu kadar titiz davranan uefaya dün foul ardindan yerde yatan ronaldonun bir ayagina basarak gecen schweinsteiger dikkatini cekmedimi ?

Yani ronaldo ikinci kivranmasini show yapdi - schweinsteiger basacak baska yer bulamadi.

Osman Yavuz
20.06.2008, 13:56
Osman göremedim kardesim :)

ikiside sinirlenerek oyunculari yere ittiler :confused:

.Ben Schweinstieger pozisyonunda kırmızı kart gerektirecek hiçbir şey göremedim.Tamamen saçma sapan bir karardı.

Trkz61
20.06.2008, 19:04
Konu FBli oyuncular ise her zaman karşı taraftakiler haklıdır.

Travelair
24.06.2008, 20:00
Yine 2 maçla iyi kurtarmış. Rıdvan'ın eline düşseydi hali niceydi? :)

http://www.dailymotion.com/video/x5tlcu_ridvan-dilmen-show_fun

Fatih
24.06.2008, 20:02
Ben Schweinstieger pozisyonunda kırmızı kart gerektirecek hiçbir şey göremedim.Tamamen saçma sapan bir karardı.

katılmıyorum sana osman hemen hemen aynı haraketti ikiside rakibini iterek yere düşürdü ;)

1982tr
24.06.2008, 22:16
Volkan'a verilen 2 macin sebebi sahadan cikmaya itiraz etmesi deniyor.
Hakemin kolundan tutup cekmesi ornegin.

Turkiye'de alisik olabilirler hakemlere 1 saat itiraz edip formasindan cekip
sonra tahkimde cezalarini 1 maca dusurmeye ama UEFA'da hakemi korurlar.

ezgi cubukcu
26.06.2008, 10:31
Futbol yetenekten öte biraz da akıl işi muhakkak ... böyle basit bir hatayla hem kendini hem takımı yaktın Volkan!
Eminim dün gece almanya maçında Rüştü'nün yediği iki basit golde gene nasibini almışsındır, en azından ben kendi adıma Volkan'ı fazlaca yadettim dün gece! Sinirlenmemek elde değil !!!

OnurKul
27.06.2008, 02:58
Kupayı elimizden aldılar... Bu olayların hepsini sıralasan okusan fıkra gibi gülersin, soykırım gibi üzülürsün... Lanet olsun, Çok üzdün bizi sayın rosetti, çok üzdün bizi sayın uefa yetkilileri, çok üzdün bizi sayın busacca isviçre maçının intikamını böyle aldınız tebrik ederiz...

Altan 61
27.06.2008, 03:58
Ikiside ayni hareket , tamamen ayni
Ama fark birisi turk oteki alman.....
Ve schweinsteiger portekize karsi olmamasi gerekiyordu ,ayrica o macta gol de atti ,adalet yok

Fanatik28
27.06.2008, 22:22
Bu Uefa ve Fifa herzaman böyleydi ve böyle kalacak. 80 ve 90 li yillarda sadece Trabzonspora yapilan haksizliklari bir düsünün. En son Famagusta maci, kimse kaale almaz, cok berbat oynadik ama son dakikadaki ceza sahasi icindeki elle oynamaya Hakem penalti calsa ( yanhakemin gözü önünde ) mac
2-0 ve tur bizim olacak. Ondan önce Kiev ve Bilbao maclari tam rezil Hakemlerle yönetildi.

Türk takimlari icinde en sanslisi GS´di. O da sadece 2000 yilinda uefa Hakem Komite Baskaninin Senes Erzik olmasi ve hicbir Hakemin GS´nin hakkini yememesi. Sonuc Uefa Kupasi. Eger Hakemler bizim maclari öyle yönetmis olsa biz kupayi 90´li yillarda en az 3 kere almistik.