PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kombineye Direk Darbesi!

magicyattara
18.06.2008, 09:15
Uzun zamandır bunu yazıyorum.
Maraton tribün acilen bu direklerden kurtarılmalı diye.
O güzel maraton tribünü komple satılmalıydı şimdiye kadar ama sadece sahayı net gören yerlere karşılık gelen 1/4 satılabildi.Maraton almaya gelenler,klüpteki şemaya bakıp geri dönüyor.Kombine patlamasına direkler darbe vuruyor.
Sadece D,F,C Blok komple satılmış(D ve C nin kenarları hariç),E blokun yarıya yakını satılmış.
Tribünün 2/3 üne karşılık gelen A ve B bloktan ise tek tük satılmış.

Bunu yönetim nasıl görmezden geliyor anlamıyorum.

Nytre
18.06.2008, 09:40
dogru diyorsun ama bu direkleri kaldirmak da kolay is degil olmadigi icin kaldiramadilar herhalde. direkler kalksa maratonun ustu de kalkacak. maratonun ustu kalkarsa kisin ne olacak.

bence bu direkleri yapanlar satin alsin direklerden gozukmeyen kombinelri.

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 09:44
Çok kolay bir iş aslında

UZLU
18.06.2008, 09:48
ula bu kadar inşaatçısı olan bir memlekette bunu pratik bir şekilde halledecek birileri vardır herhalde : )))

Hekimoğlu
18.06.2008, 09:50
seneye direkleri de kaldırırız tüm stadın üstünü de kapatırız inşallah.bu yıldan geçti.

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 09:54
ula bu kadar inşaatçısı olan bir memlekette bunu pratik bir şekilde halledecek birileri vardır herhalde : )))

Ben gönüllüyüm mesela :) Bedava proje de çizidirim maaliyetine de yaparım ;)

Mehdi
18.06.2008, 10:10
Yahu şimdi birşey anlatmaya çalışacağım ama bilmem nasıl tarif edebilirim.

Fizik kurallarına aykırımıdır bilmem.:)

Stadın üstünü yıkmadan,direkleri çaprazlama olarak maratonun en üstüne demir direklerle dikilmesi söz konusu olabilir mi?

Çizmeye çalışırsam şu şekilde;

http://img372.imageshack.us/img372/7250/s5001675lq4py2.jpg

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 10:14
Yahu şimdi birşey anlatmaya çalışacağım ama bilmem nasıl tarif edebilirim.

Fizik kurallarına aykırımıdır bilmem.:)

Stadın üstünü yıkmadan,direkleri direkt olarak çaprazlama üst maratonun en üstüne demir direklerle dikilmesi söz konusu olabilir mi?

Çizmeye çalışırsam şu şekilde;

http://img372.imageshack.us/img372/7250/s5001675lq4py2.jpg

Olmaz kardeşim :) Kolonlar o şekilde yük taşımak için tasarlanmamış . İmalat yaparken bir çok yükü hesaba katman gerekir . Bu şekilde bir tasarıma dönüştürebilmen için eski imalatın uygunluğu araştırılmalıdır ...

Benim fikrime göre bunu yapacağına sıfırdan imalat yap daha ucuza malolur ;)

mustafakaya
18.06.2008, 10:18
bu direkleri buraya yapan sivri akıllıya ne dense az.

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 10:20

Kim olduğunu bilmiyorum tam ama mesleği Makina Mühendisliği çok iyi biliyorum ...

İşi ehline yaptıracaksın ...

Murat'
18.06.2008, 10:45
çok doğru diyorsunuz...direklerin acilken kaldırlıması lazım...birçok kişi bu yüzden kombine almak istemiyor.....

AKSOY_61
18.06.2008, 10:47
Bu direkleri ilk defa görüyorum ve şaşardım yani.
Ne işi var onların orda yaa.Yapılırken kimsenin aklına gelmedi mi bu direkler görüşü kısıtlar diye?

bysurmeneli
18.06.2008, 11:01
Maratondaki direkleri istemiyoruz

zafercalikoglu
18.06.2008, 11:14
BÖyle Bİr Stad Kapatma Ayoktur ,bİzden BaŞka Bİr Yerde

Mustafa Önal
18.06.2008, 11:15
mehdi artık teknoloji gelişti maratonun iki ucuna direk dikilip bu direklerin üzerine bağlanacak demirler üzerine çatı monte edilebilir. bugün bütün kapalı tribünler böyle hemen hemen

ilhan
18.06.2008, 11:16
Sırf Yattara'yı izlemek için bile kaldırılabilir.

SDanışmaz
18.06.2008, 11:17
Avni Aker'de bir kez maç izledim, onda da direkler maçı katletmişti..

Bu konu yıllarca dile getiriliyor ama ilgilenen yok..

Akif Gür
18.06.2008, 11:24
Asma Çati Uygulamasi Yapsak GerÇİ Bİraz Pahali Olur Ama Yapmamiz Lazim Abdİ İpekÇİ Gİbİ Mesela

Akif Gür
18.06.2008, 11:28
http://tbfweb.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweblisansresim.nsf/0/C8A1DA5F7D5BD31AC2256CED003640E4/$FILE/Abdi%20%DDpek%E7i1.gif

mesela burada hiç direk yok asma çatı uygulaması yapılmış ama duyduğum kadarıyla bu sistem biraz tuzlu

SERDAR-61
18.06.2008, 11:31
Dİrekler Kaldirilirsa Bİnanin StatİĞİ Bozulur En İyİsİ Stadin ÜstÜ Kapalik AÇilmasi Şeklİnde Olmasidir Örnek Ajax Amsterdam Stadi Ve Yokohama Stadi

sanatik
18.06.2008, 11:31
Direklermi gitsin Catimi gitsin gibi durum var ortada

1 ) direkler gitsin diyenler

2) Cati gitsin diyenler

ben 2 diyorum :--)

Serdar A
18.06.2008, 11:32
Maraton kadar olmasada kapalıdada aynı sorun var .

Avni Aker dışında Rize'nin eski stadı ve Bursa Atatürk stadlarıda aynı sistemle kapatılmış .

Şahsen benim maraton almamı engelleyen o direklerden başka bir şey değildir .

Aralıklarlada olsa sürekli gündemimizde olan bir konu , ben en son şunu yazmıştım ;

Peki , çatıya farklı bir destek sistemi inşaa ettikten sonra direklerin kaldırılması mümkün mü ?

Çatıyı yukarıdan taşıyan sistemler incelenebilir . Çatının ağırlığından başlayıp kullanılan meteryallerin özelliklerine kadar bir çok teknik detay olsada mutlaka uygulanabilecek bir model oluşturulabilir .

O direklerin kalkması stadın doluluğuna etki edecektir .

Google'da bulduğum örneklerin hepsinin çatıyı taşıyan sistemi çatı ile beraber inşaa edilmiş . ancak fikir verebilir .

http://www.daversteels.co.uk/projects/1163513139_web%20Rebok%201.jpg

http://www.daversteels.co.uk/projects/1163513154_web%20REEBOKS%202.jpg

http://www.daversteels.co.uk/projects/1171019762_web%20REEBOK%204.jpg

http://www.daversteels.co.uk/projects/1171019908_web%20REEBOK%205.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/3479/05hk3.jpg

Akif Gür
18.06.2008, 11:33
http://tbfweb.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweblisansresim.nsf/0/C8A1DA5F7D5BD31AC2256CED003640E4/$FILE/Abdi%20%DDpek%E7i1.gif

mesela burada hiç direk yok asma çatı uygulaması yapılmış ama duyduğum kadarıyla bu sistem biraz tuzlu

ben böyle olması kanaatindeyim saraçoğluda böyle galiba onlardada asma çatı uygulaması yapılmış ve direkler yok

Bakanay61
18.06.2008, 11:35
Mehdi aracılığıyla aldığımız Maraton kombinelerinin direklerle olan durumu nedir acaba? Bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim..

AKSOY_61
18.06.2008, 11:49
Valla asma çatının hem maliyeti çoktur
hadi onu da geçtik sonradan o dev gibi askı sistemini koskoca stada uygulaması da zordur.
Sıfırdan bi stad yapılsa neyse...

Akyazıdan dolayı böyle bişey yapılmaz bence.Yani yeni stad yapılana kadar o direkler olduğu yerde kalır diye düşünüyorum ben

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 11:50
Valla asma çatının hem maliyeti çoktur
hadi onu da geçtik sonradan o dev gibi askı sistemini koskoca stada uygulaması da zordur.
Sıfırdan bi stad yapılsa neyse...

Akyazıdan dolayı böyle bişey yapılmaz bence.Yani yeni stad yapılana kadar o direkler olduğu yerde kalır diye düşünüyorum ben

:) Kaç defa asma çatı yaptırdın kardeşim ???...

Maliyet hesabı çıkardın mı hiç ??? ...

Proje yaptın mı ??? ...

İmalat esnasında orada bulundun mu ???...

magicyattara
18.06.2008, 11:51
Direkler şu anda maraton kombine satışlarını durdurmuş durumda.

AKSOY_61
18.06.2008, 12:01
:) Kaç defa asma çatı yaptırdın kardeşim ???...

Maliyet hesabı çıkardın mı hiç ??? ...

Proje yaptın mı ??? ...

İmalat esnasında orada bulundun mu ???...

Görende seni Akashi köprüsünün yapı mimarı sanır:D

Ya bu iş çok pahalıya patlar demek için mühendis mi olmak gerekiyo
yada bi kaç tane stad mı yapmak gerekiyor?

akyazıya başlanacakken bu işe kim kalkışır?
Kimse şimdiye kadar el sürmediğiğe göre demekki astarı yüzünü geeçn bi proje

DNA-TS
18.06.2008, 12:06
bencede bunun çözümöü var fakat yönetim maliyet yüzünden bu işe kalkışmadı...çünkü taşıyıcı sistemi stadın dışından kurularak çatının taşınması sağlanabilir ama dediğim gibi biraz maliyetli bir iş ama stad rivayete göre 2011 yılında hazır olacağı için direklerin kaldırılması işi tırt oldu

Mertcan
18.06.2008, 12:25
eğer bu seneden bunu dile getirirsek seneye lig bitiminde başlanabilir.. ama seneye demeyi beklersek bidahaki seneye başlar

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 12:26

Akashi değilse bile köprü yaptım ;) ...

Varsayımlarla imalat hakkında yorum yapmayalım ...

Ucuza maledilebilecek projeler yapılabilir ...

BU STAD TRABZONSPOR'A YAKIŞMIYOR !!!

Misina
18.06.2008, 12:28
Direkler Çok ilkel.Olimpitay stadındaki direksiz teknolojiye geçmemiz lazım.2 dönemdir başkanlarımız inşaatçı ama bu detayı hep gözden kaçırdılar.

Murat'
18.06.2008, 13:17
Kusura bakmayın ama bence çatıya bile gerek yok.....Ama akustik açısından belki çatı olmaması kötü olabilir.....o direkler yüzünden birçok kişi maça gitmiyor...

sarman61
18.06.2008, 13:36
En geç 2011 yılında yeni stada sahip olacağız sizce 2 yıl için bu masrafı yapmaya değer mi.

Hekimoğlu
18.06.2008, 13:38
En geç 2011 yılında yeni stada sahip olacağız sizce 2 yıl için bu masrafı yapmaya değer mi.kale arkalarının sponsor ile yapıldığı söyleniyor.aynı yöntem ile yapılabilir.

Kalkinmali
18.06.2008, 13:41
direkler kaldirilsin.. ama cati dursun arkadaslar o ne is yaa? cati niye kaldiriyorsunuz?

pekala bu direkleri kaldirirsak stad cokmez daa? :D

Tolpaş61
18.06.2008, 13:44
yapacak birşey olduğunu zannetmiyorum.katlanmak lazım.en azından yeni stat yapılana kadar.

magicyattara
18.06.2008, 13:55
En geç 2011 yılında yeni stada sahip olacağız sizce 2 yıl için bu masrafı yapmaya değer mi.

Belki değmez ama,kombine satışında patlama bekleyen yönetimin bunu düşünmesi gerekirdi.
Taraftarın Trabzonspor sevgisinden kuşkum yok fakat kombine almaya gidenler direkler yüzünden geri dönmeye başladı.
En önemliside maratonun kapasitesinin çok büyük çoğunluğu bu direklerin arkasında.
Yani konu "kral çıplak"a döndü.
Kral çırılçıplak :)

sarman61
18.06.2008, 14:00
o zaman şöyle birşey yapılabilir. Maratonun direk sorunun kaldıran sponsorun ismi (firmanın), maraton türbüne verilebilir. Tabi bununla yırtamaz ayrıyetten koltuk masrafları filanda sponsor firma üstlenirse olabilir öyle ucuza olmaz. Mesela atıyorum xtürbün deki taraftarların şampiyonluk kutlamaları görülmeye değer. xtürbünündeki türbünlerin bayrak şovu vs. :)

Faik Yılmaz
18.06.2008, 14:02

2008-2009
2009-2010
2010-2011

üç yıl için değer..... değişen haliyle kale arkaları bile cazibe merkezi olucak.......

kaldıki tribünler portatif yani sökülebilen şekilde olacak. 13-14 senedir bir çivi bile çakılmadı iyi bir elden geçmesi lazımdı.....

el_conquistador
18.06.2008, 14:23
Almanyada görüsün kisitli oldugu yerlerdeki koltuklarin biletleri hep ucuza satilir, günlük olsun kombine olsun. Yani görüsün ne kadar kisitli olduguna bagli. Öyle bir cözüm en anlamlisi bence. Direklerin yikilmasi cok önceden planlanmasi lazimdi, sezon basina yetismesi icin. Iki seneye yeni stad gelecekse zaten öyle bir büyük degisiklige gerek yok bence.

Emiroğlu
18.06.2008, 14:44

Valla kusura bakma ama evet " mühendis " olmak gerekiyor.

Bırakın da işin ehli konuşsun...

Kendimden biliyorum ,

1 ) Mühendislikte çareler tükenmez

2 ) Çok pahalı dediğiniz bir proje , basit nüanslar ile makul fiyata , çok makul dediğiniz proje ise dev paralar sonucu gerçekleşebilir.

Emo91
18.06.2008, 14:52
aslinda gercekden de cok bozuyomus görüntüyü , bir seyler yapilmali aslinda.....

belkide albayrak en iyisini yapdi ve yeni bir tesis ve stad isinde gercekdne haklidir...n destek ciksinda yeni tesislerimizi görelim cok yakinda..... ozaman yenileme gibi islerlen ugrasmayiz

Mehmet Fatih Yavuz
18.06.2008, 14:53
tam türk işi bir soru : "mühendis mi olmak gerekiyor"..

dışardan gelip türkiyede yaşamına devam eden tüm tanıdığım insanların ortak söylemidir..
türk insanı herşeyi bildiğini zannediyor..
ama hiçbiri bir işi çok iyi bilmiyor..

işin ehli konuşuyorsa itiraz etmek için o işi en azından bi miktar bilmek lazım.
bizim karadenizde müteahit çok olduğu için inşaat mevzusunda da uzman olan çok demek ki!!!

inşaat mühendisi veya mimar varsa işin özünü o söyler..
gerisi lafı güzâf.

sonuç..
mühendis mi olmak gerekiyor??

EVET..

yakuphoca
18.06.2008, 15:23
İddia ediyorum..
Mozambik cumhuriyetinde bile böyle bir saçma stad yoktur.
Bence o direkleri oraya diken her kimse onu bulalım. Ve yazının bulunuşundan beri yapılan en iyi proje ödülü verelim..
Bu direkler olacağına üstü açık olsun daha iyi. :(

Vkgz
18.06.2008, 15:25
yeni stadı bitirince yöneti bu sorun çözülür az sabır

CaMoKaEnEs
18.06.2008, 15:28
o direği oraya yapan odunu bulmak lazım ilk önce :D

zafer6161
18.06.2008, 15:28
maratonda sanırım 12 tane direk vardı,bunlardan 4-5 tanesini kaldırsalar geri kalan direkler çatıyı tutar,nede olsa üstü beton değil teneke

Emiroğlu
18.06.2008, 15:30
Süper bi yaklaşım.İnanılmaz profesyonelce...

magicyattara
18.06.2008, 15:32
yeni stadı bitirince yöneti bu sorun çözülür az sabır

Kombine satışı durdu diyorum...
Sorun çözüldü yani :)

pReN@_61
18.06.2008, 15:34
önemli bir sorun...el atılması gerekiyor..

Akif Gür
18.06.2008, 15:51

ben önerimin hala arkasındayım

AKSOY_61
18.06.2008, 15:58
Ne alaka ya?
Biz burda düşüncelerimiz söylüyoruz.
Bu işin maliyetinin fazla olacağını düşünüp(bakın düşünüyorum diyorum ortaya tez sunmuyorum) yakında yapılacak staddan dolayı bu işe kalkışılmaz diyorum.

Eeee bunu dedik sadri başkan inşaata başlamıcak mı?Ya da bak taraftar pahalı olur dedi biz bu işi yapmayalım mı diyecek?

Tabiki bu işi mühendisler bilicek ölçücek biçicek.maliyeti çıkaracak buna dediğim bişey yokki zaten.
Ben sadece tahmin ediyorum ve bu işe kalkışılmaz diyorum.

Ayrıca burda maliyet veya gereklilik konusunda yorum yapmak için mühendis olmak gerekiyorsa
transfer bölümünde yorum yapmak için yönetimden biri
bundan önceki kadro oluşturma bölümünde ise teknik direktör olmak gerekiyordu.
sizin mantıkla bakarsak böyle

ya ben burda yanlış anlaşııyorum dediklerim yorum değil kanun değeri taşıyor.
ya da ben kendimi yanlış ifade ettim

maratonda sanırım 12 tane direk vardı,bunlardan 4-5 tanesini kaldırsalar geri kalan direkler çatıyı tutar,nede olsa üstü beton değil teneke

dostum süpersin ya.Koptum yemin ediyorum:D:D

Bu arada Fatih Bayrakdar o Akashi köprüsü mevzusu şakaydı.
Ciddi anladın sanırım sözümü geri alıyorum

Atalay
18.06.2008, 16:12
Bu direkleri oraya dikme becerisini gösterip tüm tribünün içine eden mimarı ve mütahiti bulup o direklerin üstünde asacaksın...

Bende şu kanaatteyim o direklerle bir tribün yerine o direklersiz ve çatısız tribünü yeglerim...

Akif Gür
18.06.2008, 16:16
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/6/68/MaratonTribünü.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/StadResimleri/6101/TrabzonAvniAker5.JPG

Hamdi Karamahmutoğlu
18.06.2008, 16:20

Bu memlekette bu kadar muhendis varken bu direklerin hala orada duruyor olmasi, Trabzon'un imajinda bir lekedir arakdaslar.

Akif Gür
18.06.2008, 16:21
8 tane direk var onlardan 4 ü kaldırılamazmı acaba zaten üst taraf beton değil alüminyum gibi bi maddeden çatı yapılmış

Fatih Bayrakdar
18.06.2008, 16:51
Ne alaka ya?
Biz burda düşüncelerimiz söylüyoruz.
Bu işin maliyetinin fazla olacağını düşünüp(bakın düşünüyorum diyorum ortaya tez sunmuyorum) yakında yapılacak staddan dolayı bu işe kalkışılmaz diyorum.

Eeee bunu dedik sadri başkan inşaata başlamıcak mı?Ya da bak taraftar pahalı olur dedi biz bu işi yapmayalım mı diyecek?

Tabiki bu işi mühendisler bilicek ölçücek biçicek.maliyeti çıkaracak buna dediğim bişey yokki zaten.
Ben sadece tahmin ediyorum ve bu işe kalkışılmaz diyorum.

Ayrıca burda maliyet veya gereklilik konusunda yorum yapmak için mühendis olmak gerekiyorsa
transfer bölümünde yorum yapmak için yönetimden biri
bundan önceki kadro oluşturma bölümünde ise teknik direktör olmak gerekiyordu.
sizin mantıkla bakarsak böyle

ya ben burda yanlış anlaşııyorum dediklerim yorum değil kanun değeri taşıyor.
ya da ben kendimi yanlış ifade ettim

dostum süpersin ya.Koptum yemin ediyorum:D:D

Bu arada Fatih Bayrakdar o Akashi köprüsü mevzusu şakaydı.
Ciddi anladın sanırım sözümü geri alıyorum

Tam Karadenizlisin kardeşim :) Bu konu öyle tahminlerle konuşulacak ve kestirilip atılacak bir konu değilki ....

Ben mühendis olmama rağmen en az 3 defa hesaplamadan kesin yargıya varmıyorum ...

Transfer istemek için tabii ki Teknik direktör olmaya gerek yok ama bu forumdaki hiç kimse de bu adam alınırsa KESİN başarılı olur diyemez ;)

Umarım açıklayabilmişimdir kardeşim ...

Ayrıca darılmadım merak etme insan kardeşine darılmaz ;)

guarin
18.06.2008, 19:05
gercekten güzel olurdu direkler kalksa ama şimdi yeni stad yapılacak hic gerek yok masrafa girmeye diyecem bir yandan da diyemiyorum çünkü: yeni stad 2010 da mı ne olacakmıs var 2 sene. şimdi bu kadar güzel transferler olmus her alanda sezona süper müthiş moralle giriyoruz agaoglunun dedigi gibi bu takımın macları diil antremanları bile izlenir.Bu nedenle taraftar bu guzel takımı arada direk olmadan izlemek ister tabiki de en dogal hakkı.Benim düsüncem yeni stadın yapılmasına cok var bence kale arkalarının kapasitesi daha büyütülerek zemine dogru inilerek kapasiteyi 30 bin kisi yapmak catıyıda gayet güzel askılı çelik denilen o çatıdan oldumu daha stada da ihtiyacımız yok

Erdal DİLEK
18.06.2008, 20:08
kombineler kale aarkasının yeni haline göre mi satılıyor.

Emre İskender
18.06.2008, 20:12
bu sene kale arkalarını güzel bi yapalım oaradan gelecek parayla direkleri de kaldırırrız tüm engelleri de kaldırırız evelallah... sabreyleyin

Mertcan
18.06.2008, 20:18

tabiki eski haline göre

:alkış:!

Çetin
18.06.2008, 20:39
Kim olduğunu bilmiyorum tam ama mesleği Makina Mühendisliği çok iyi biliyorum ...

İşi ehline yaptıracaksın ...

lütfen meslek dalına hakaret etmeyelim :)

Nebiye
18.06.2008, 20:42

evet yeni haline göre :yattara: (Yani olmayan yerlerii aldık :D )

Ama henüz bi icraat yok.Yani yerler belli ama işte yapım aşamasında henüz :D

Hasan61
18.06.2008, 20:43
http://www.trabzonspor.org.tr/images/stad_yeni/stadyum_genelk.jpg (http://www.trabzonspor.org.tr/images/stad_yeni/stadyum_genel.jpg)
şu şekilde satılıyor
yani yeni şekliyle

Nytre
18.06.2008, 20:44
bu sene kalearkalari revacta olacak. maratonun ortasindaki iki diregi bile kaldirsaydilar usulunce guzel olurdu.

Çetin
18.06.2008, 20:48

arkadaşlar yapmayın etmeyin :) statik hesaba göre yapılmıştır oralar ve her direğin taşıdığı belli bir yük vardır.

logitech
18.06.2008, 21:03
bu sene kalearkalari revacta olacak. maratonun ortasindaki iki diregi bile kaldirsaydilar usulunce guzel olurdu.
evet maraton altsıra ve kalearkaları raytinglerini artıracak bu sene. :)

AyKaN
18.06.2008, 23:35
Binaların giriş katındaki kolonların kesildiği bir ülkede tribünden de 2 direk çıkartırız, çok mu yani? :)

fetih aydın
18.06.2008, 23:38
%100 katLıyorum bir inşaatçı çocuu oLarak...:):)

fetih aydın
18.06.2008, 23:39
arkadaşlar yapmayın etmeyin :) statik hesaba göre yapılmıştır oralar ve her direğin taşıdığı belli bir yük vardır.
yaaa emice kurban olayum sana şöLe konuşmada açuk açuk anLat ne statik mitatik....

martinpetrov
18.06.2008, 23:51
yaaa emice kurban olayum sana şöLe konuşmada açuk açuk anLat ne statik mitatik....
herhalde üst örtüye binecek yüklerden bahsediyor arkadaş.(rüzgar,kar,yağmur yükü vs.)Ayrıca örtünün kendi yükü.

extremer
19.06.2008, 00:00
maratonun üst kısmıda artık bizim gibi dönem dönem trabzona uğrama şansı olup kombine alamayan öğrencilere kalır maç zamanı ne yapalım:)

AyKaN
19.06.2008, 00:48
herhalde üst örtüye binecek yüklerden bahsediyor arkadaş.(rüzgar,kar,yağmur yükü vs.)Ayrıca örtünün kendi yükü.

Arkadaşım karla rüzgar yükünü anladık da bu yağmur yükü nerden çıktı :D

kalavara
19.06.2008, 00:58
ya benim bildiğim kadarıyla yönetim bu direkleri kaldıracaktı, yanlış mı hatırlıyorum.

Talat YAVUZ
19.06.2008, 01:39
yok babacan bişey olmaz nede olsa depremde olmuyor trabzonda:) fay hattı da yok

Selçuk Aydın61
19.06.2008, 02:10
birkaç direk eksilse çatıyı taşırmı ? üstünde çalışılabilir düşünce ama benim merek ettigim !!2 SENEDİR TRABZONDA MAÇ İZLEYEMİYORUM bunu belirtiyim

taraftarımız maraton altta belki numaralı koltuga oturuyor olabiklir tv den one görünüyor gol olmadıkça kalmıyorlar

ama üst tarafın numaralı oturdugunu hiç sanmıyorum kombineler sadece stad a giriş için kullanılıyor gibi geliyor bana eyer benim dedigim gibiyse kombine satışı durmaz !!

AMA SİZ ARKADAŞLARIM DURDU DİYORSANIZ BAŞKABİR SEBEB OLABİLİRMİ ?

adem73
19.06.2008, 02:16
sivas macinda direkler yüzünden ersenin golunu göremedim.keske kale arkasina girseydim dedim.

Fatih Bayrakdar
19.06.2008, 08:21
Millet mühendis olmuş haberimiz yok ...

Desene rakip çıktı bize...

Biri kolonları eksiltiyor diğeri depremi hiçe sayıyor ...

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİ OLMADAN YORUM YAPMAYINIZ ;)

Akif Gür
19.06.2008, 10:24
Millet mühendis olmuş haberimiz yok ...

Desene rakip çıktı bize...

Biri kolonları eksiltiyor diğeri depremi hiçe sayıyor ...

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİ OLMADAN YORUM YAPMAYINIZ ;)

abi madem bilgin var şöyle bi yorum yapsana bize

Murat'
19.06.2008, 10:43
Çatı hiç olmaz ise ne olur sanki....Üstü açık olsun stadyumumuzun.....Nou campın bile büyük bir bölümünün üstü açıktır...Yağmuru falan da hiç bahane etmeyelim bence....Trabzonda her sene ortalama 2 maç yağmur yağar....Şu direkleri ve çatıyı kaldırsınlarda maratondaki seyirciler rahat rahat maç seyretsin..

biltrabzon
19.06.2008, 10:55
catıyı kaldırıp branda acarız.problem degıl

Çağatay_
19.06.2008, 11:27
Kombineye Direk Darbesi!!!

Şu başlık 2008 yılında atıldı, durum vahim :)

Ümit Küçük
19.06.2008, 11:31
ya direk büyük sorunda baska bir sorun daha var maratonda taraftarlar derneginin maratonun onune asdıgı seritler onlardan da görünmüyoki
kaldıki direkleri kaldrmak konusuna gelirsek onuda sadri baskan dan baska iyi kimse hesap edemez nede olsa insaat mühendisi adam yapar biseler direklere

lazmanyaq
19.06.2008, 14:45
gözünüz aydınnnn. çatı kaldırılıyor :)

Akif Gür
19.06.2008, 14:54
gözünüz aydınnnn. çatı kaldırılıyor :)

nerden biliyon

nuri45
19.06.2008, 15:00
AVNİ AKER'İN ÇATISI YIKILIYOR!

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nda, kombine kart satışları sırasında bordo mavili taraftarlardan gelen bazı şikâyetler üzerine Avni Aker Stadı'nın maraton tribününün üzerinde bulunan uzay çatının kaldırılması görüşü ağırlık kazandı.

Maraton tribününde bulunan sütunların görüş açısını olumsuz yönde etkilemesi üzerine yaşanan sıkıntılar nedeniyle çatının kaldırılmasını planlayan bordo mavili yönetim, bu konudaki teknik araştırmayı başlattı. Bu çalışmalar sonrasında elde edilecek sonuçlara göre konuyla ilgili kesin kararın verilerek kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.

Kaynak: maraton.com.tr

Akif Gür
19.06.2008, 15:16
2000 tanede bu olaydan sonra satılır artık

Mustafa K. Demirbaş
19.06.2008, 15:20
sımdı satıslar hızlanır resmı sıtede de cıktı bu haber

Gökhan ÖZDEMİR
19.06.2008, 15:27
hadi haırlısı

61_dnc_TS
19.06.2008, 15:31
Sivas maraton tribününü 3 ay da kapattı.Buna benzer birşeyde düşünülebilir.

önceki hali

http://wowturkey.com/tr150/cix_izmirli_Sivasspor_Stad_Agustos_2006__11_.jpg

bu da şimdiki

http://img138.imageshack.us/img138/4665/blacktolga4eylfcl2od6.jpg

kudu_61
19.06.2008, 15:32

önceki hali

bu da şimdiki

direksiz bu güzel miş

Halil Atalay
19.06.2008, 15:44
arkadaşlar biraz sabır bekleyin yeni stat daha güzel olacak bekleyın acele etmeyin

AYYILDIZ
19.06.2008, 15:46
Bir başlık açıldı yönetim hemen harekete geçti acaba Yıldırayı al başkanım diye başlık açsak başkan hareket geçer mi?:)

Koray
19.06.2008, 15:54
Maraton tribününün çatısının kaldırılması planlanıyor
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190608tribun.jpgYönetim kurulumuzda kombine kart satışları sırasında taraftarlarımızdan gelen bazı şikâyetler üzerine maraton tribünümüzün üzerinde bulunan uzay çatının kaldırılması görüşü ağırlık kazandı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Özellikle söz konusu tribünde bulunan sütunların görüş açısını olumsuz yönde etkilemesi üzerine yaşanan sıkıntılar nedeniyle çatının kaldırılmasını planlayan yönetim kurulumuz bu konudaki teknik araştırmayı başlattı. Bu çalışmalar sonrasında elde edilecek sonuçlara göre konuyla ilgili kesin karar verilerek kamuoyuna açıklanacak.

Resmi Site

-----------

Bu şaka mı ?.. Tam fıkralık olur bu iş,eğer yaparsalar...

POYRAZ
19.06.2008, 16:23
Ben Maratonun catisinin kaldirilmasini istemiyorum ama, yönetim taraftarin her dedigini dikkate aliyor, hatta yapmaya gayret gösteriyor. Taraftar Maratonun üstünün acilmasini istedi, yönetim saniyorum catiyi kaldiracak. Bir kez daha takdirimi kazandi yönetim. Taraftari önemsiyorlar.

Murat'
19.06.2008, 16:36

önceki hali

bu da şimdiki

şimdi ordaki yükseklikile bizimmaratonun yükseklği bir değil...burda diyelim ki 20 basmak vardır...bizimkisinde 40

bordo61
19.06.2008, 16:37
Maraton tribününün çatısının kaldırılması planlanıyor
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190608tribun.jpgYönetim kurulumuzda kombine kart satışları sırasında taraftarlarımızdan gelen bazı şikâyetler üzerine maraton tribünümüzün üzerinde bulunan uzay çatının kaldırılması görüşü ağırlık kazandı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif an
Özellikle söz konusu tribünde bulunan sütunların görüş açısını olumsuz yönde etkilemesi üzerine yaşanan sıkıntılar nedeniyle çatının kaldırılmasını planlayan yönetim kurulumuz bu konudaki teknik araştırmayı başlattı. Bu çalışmalar sonrasında elde edilecek sonuçlara göre konuyla ilgili kesin karar verilerek kamuoyuna açıklanacak.

Resmi Site

-----------

Bu şaka mı ?.. Tam fıkralık olur bu iş,eğer yaparsalar...
nie fıkralık oluyor anlayamadık direkleri çatıyı kaldıracaklar işte

Murat'
19.06.2008, 16:40
Bazı arkadaşlar fıkralık falan oluruz diyor.....Asıl o direkler orda durduğu zaman tam fıkralık oluyoruz....Tribünlerin üstü açık olsa ne olur...Islanır mısınız...merak etmeyin zaten en fazla 2 maçta yağmur yağar...Ortalama bu....

bordo61
19.06.2008, 16:44
Bazı arkadaşlar fıkralık falan oluruz diyor.....Asıl o direkler orda durduğu zaman tam fıkralık oluyoruz....Tribünlerin üstü açık olsa ne olur...Islanır mısınız...merak etmeyin zaten en fazla 2 maçta yağmur yağar...Ortalama bu....
ya kaldırıp oraya yeni çatı koyulmuyormu teknik açıdan bir bilgim yok ama koyulur zannediyorum

Atalay
19.06.2008, 16:45
Maraton tribünündeki direkler ve çatı kaldırılsın...

Ben bu konuyu çok önemsiyorum...

Seyredemiyecegim maçta ıslansam ne olur ıslanmasam ne olur...

Tribünün 3 te 1 maç seyredemiyor...

Sevgilerimle..

Koray
19.06.2008, 16:45

O zaman direkleri kaldırsınlar sadece çatıyı değil,biz kale arkalarınında üstünü kapatsınlar diye uğraşıyoruz onlarda kapalı olan yerleri açmaya çalışıyor,sizde bunu destekliyosunuz çok ilginç !

Eğer maratonun üstü açılırsa stad da ses falan kalmaz,orda bağıranların seside uzay boşluğa doğru yol alır...

Ömer SEVİNÇ
19.06.2008, 16:48
O zaman direkleri kaldırsınlar sadece çatıyı değil,biz kale arkalarınında üstünü kapatsınlar diye uğraşıyoruz onlarda kapalı olan yerleri açmaya çalışıyor,sizde bunu destekliyosunuz çok ilginç !

Eğer maratonun üstü açılırsa stad da ses falan kalmaz,orda bağıranların seside uzay boşluğa doğru yol alır...

Maratonda bağıran mı var?

Koray
19.06.2008, 16:49
Maratonda bağıran mı var?

Trabzon'dan uzak olduğun ne kadar belli Ömer...

Murat'
19.06.2008, 16:49

Evet dediğin gibi ses olarak birazkayıp yaşanabilir...Ama yeni yapılan kale arkaları sahaya daha yakın olacağı için maratondan eksilen ses kale arkalarından sağlanabilir....

bordo61
19.06.2008, 16:50
Maratonda bağıran mı var? ya bırakın kaç defa maç izlediniz trabzonda konuşuyorsunuz

Koray
19.06.2008, 16:52
Evet dediğin gibi ses olarak birazkayıp yaşanabilir...Ama yeni yapılan kale arkaları sahaya daha yakın olacağı için maratondan eksilen ses kale arkalarından sağlanabilir....

İlla ki bi yerden fire vermek zorundamıyız,iki taraftanda güçlü ses gelse daha iyi olmaz mı ?

Murat'
19.06.2008, 16:55
Bende o direkler olmadan tribünlerin üstünün bir şekilde kapatılmasını isterim....Ama bu pek mümkün görünmüyor...Belki aramızda bu işlerden anlayan birileri vardır....Mesela yukarda sivassporun stadyumu gösterilmiş....Bizim tribünler ordan çok daha yüksek olduğu için o şekilde kesinlikle kapatılamaz....

Mehmet_Mercanlı
19.06.2008, 16:57
hem catı kalkarsa yağmurluk satışları artar :D

Akif Gür
19.06.2008, 16:57
ben bu konu başladığından beri söylüyorum asma çatı yapılsın ama biraz tuzlu...sivas bile yaptığına göre bizim hayli hayli yapmamız gerekiyor

Murat'
19.06.2008, 16:59
ben bu konu başladığından beri söylüyorum asma çatı yapılsın ama biraz tuzlu...sivas bile yaptığına göre bizim hayli hayli yapmamız gerekiyor

güzel kardeşim sivasın tribünleri alçak....bizim tribünlerimize şu anda böyle birşey yapılmaz....yapılacak tek birşey var o da kaldırmak....

bordo61
19.06.2008, 17:02
Muhendis arkadaslarımız yokmu burda teknik olarak bu çatıyı kaldırıp şerefteki gibi bir çatı konulabilir mi

bakigokhan
19.06.2008, 17:06
İddia ediyorum..
Mozambik cumhuriyetinde bile böyle bir saçma stad yoktur.
Bence o direkleri oraya diken her kimse onu bulalım. Ve yazının bulunuşundan beri yapılan en iyi proje ödülü verelim..
Bu direkler olacağına üstü açık olsun daha iyi. :(

Odireklerin bir miktarını dikmiş olma ihtimali olan bir ustayla karşılaşöıştım. Evde küçük bir tadilat için gelmişti. Adamcağız bizim bir günahımız yok bize ne dendiyse oni ettuk dedi:) Bir de normalde bunlar yapılırken asma çatı şeklinde halatlarla tasarlandığını fakat sonrada bir malubiyete kızıp taraftarların o halatları kesme ihtimalinden (Çelik halatı nasıl keseceklerse:)) dolayı bu şekilde direklerle taşınmasına karar verildiğini söylemişti. Herhalde o da maça gitmiş direklerden sonra ya da çok kişi yakasına dalmış mecburen böyle bişey uydurmuş:) En kuvvetli ihtimalse neden yaptığını kendi de bilmeydi:D

Murat'
19.06.2008, 17:08
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/mozambique/maputo_machava.jpg

Mozambik lafı geçti....Alın size mozabikten stadyum....üstü açık...

bakigokhan
19.06.2008, 17:12
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/mozambique/maputo_machava.jpg

Mozambik lafı geçti....Alın size mozabikten stadyum....üstü açık...

Adamlar niye çatı yapsınlar ki. Güneşten korunmak için mi? üstü kapalı olsa Yağmur yağdığında ıslanmak için sahaya dalarlar:)

Murat'
19.06.2008, 17:20
Onlarda para yok ondan kapatmıyorlardır....

bordo61
19.06.2008, 17:28
Odireklerin bir miktarını dikmiş olma ihtimali olan bir ustayla karşılaşöıştım. Evde küçük bir tadilat için gelmişti. Adamcağız bizim bir günahımız yok bize ne dendiyse oni ettuk dedi:) Bir de normalde bunlar yapılırken asma çatı şeklinde halatlarla tasarlandığını fakat sonrada bir malubiyete kızıp taraftarların o halatları kesme ihtimalinden (Çelik halatı nasıl keseceklerse:)) dolayı bu şekilde direklerle taşınmasına karar verildiğini söylemişti. Herhalde o da maça gitmiş direklerden sonra ya da çok kişi yakasına dalmış mecburen böyle bişey uydurmuş:) En kuvvetli ihtimalse neden yaptığını kendi de bilmeydi:D

bende şerefin üstün yapılırken bir muhabbet etme şansım olmuştu bir ustayla bir kaç kişi hayatını kaybetmiş düşerek

Ömer SEVİNÇ
19.06.2008, 17:31
Trabzon'dan uzak olduğun ne kadar belli Ömer...

Koraycım Ligtv'de izliyoruz maçları. Bordo Mavi Trabzon'dan başka ne bir tezaruhat duydum ne de bir bağırma. Ha bir de şu anlamsız ıslık var gerçi:)

Sencer Bulut
19.06.2008, 17:34
maraton catısız olamaz catılı bir cözüm sart...

Murat'
19.06.2008, 17:38
Olur arkadaşlar olur......Çatısız olacak görürsünüz....şu anki halinden bin kat daha iyi olur...

Murat Keçeci
19.06.2008, 17:39
çatı kaldırılmadan bir çözüm bulmak gerek bencede o çatı stada ayrı bir hava katıyor çatısız yavuz selimden bi farkı kalmaz

Mehmet Fatih Yavuz
19.06.2008, 18:09
Koraycım Ligtv'de izliyoruz maçları. Bordo Mavi Trabzon'dan başka ne bir tezaruhat duydum ne de bir bağırma. Ha bir de şu anlamsız ıslık var gerçi:)

top rakip takımda iken yapılabilecek en etkili şey o ıslıktır..

anlamsız??

bence trabzon tribünlerinin en iyi özelliğidir.

Ömer SEVİNÇ
19.06.2008, 18:12
top rakip takımda iken yapılabilecek en etkili şey o ıslıktır..

anlamsız??

bence trabzon tribünlerinin en iyi özelliğidir.

Hocam o ıslık değil bahsettiğim. Top rakipteyken ıslık tabi ki çalarsın ama bir de fuıyt fuıyt(:)) diye durup dururken yapılan anlamsız bir tezaruhatımsı var. Bilmem anlatabildim mi?

Mehmet Fatih Yavuz
19.06.2008, 18:14
Hocam o ıslık değil bahsettiğim. Top rakipteyken ıslık tabi ki çalarsın ama bir de fuıyt fuıyt(:)) diye durup dururken yapılan anlamsız bir tezaruhatımsı var. Bilmem anlatabildim mi?

hahaha:D

fuıyt fuıyt dediğin zaman hemen anlaşıldı.:D
şu gıcık sesten bahsediorsun.:D

o çok sık olan bişey değil yahu.:D

Gürkan
19.06.2008, 18:14
direklerin kaldırılması vs bunlar bence çok kolay işler tv gösteriyor adamalr neler yapıyor dudağın uçuklar yukarıdaki şehre hissttirmeden alt yapı yapıyorlar köprülerin ayakları vs değişiyor üsten traik akarken, binayı taşıyorlar bir yerden bir yer vs.

sorun bence yenisi yapılacak olan bir satada yapılacak olan masraf. bastrı parayı adam yapsın sana direkleri olmayan çatı.

ama ne kadar süre için. değecekmi yaptığın masraf kullanıldığı süreye.

macka61
19.06.2008, 19:25
direkler çatısız kalkabiliyor mu eğer öyleyse üstü kalsın direkler hemen kaldırılsın bence 2 birlikte kalkmak zorunda bide üstü açıkken nasıldı eski hali o şekildeyken maça giden yok mu hiç bu forumda bize anlatsa bir sorun oluyor mu diye

Erdogan
19.06.2008, 20:44
telasa gerek yok arkadaslar, catili direksiz bir sistem illaki bulunur , düsünemsi gerekenlere birakalim isi :)

Cafer Bulur
19.06.2008, 21:20
yönetim bu konuda da taraftarin sesine kulak veriyor.taraftarlardan gelen yogun istek üzerine catinin kaldirilmasinin düsünüldügü resmi sitede aciklandi.hadi hayirlisi...

magicyattara
19.06.2008, 21:25
direkler çatısız kalkabiliyor mu eğer öyleyse üstü kalsın direkler hemen kaldırılsın bence 2 birlikte kalkmak zorunda bide üstü açıkken nasıldı eski hali o şekildeyken maça giden yok mu hiç bu forumda bize anlatsa bir sorun oluyor mu diye

Çok daha görkemli ve ürkütücü.
Aradım taradım bir resim bulamadım.
Yağmurda çok maç seyrettim orda ben. İnan taraftar daha etkili oluyor o maçlarda.
Tabii hep açık kalsın istemem,kapatılsın ama modern ölçülerde olsun.Baraka gibi olmasın.

jako13
20.06.2008, 00:06
direk gibi direkler! Birinden kaçsan diğerine yakalanırsın! .....direkler kalksın,çatı sökülsün,yönetim her kombine alana bir şemsiye hediye etsin))))

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 00:34
yazıdan önceki çağa dönüüş..:D

italyada collesium un bile üstü kapalı be kardeşim.. roma imparatorluğu kullanıyordu hani..:D

trabzonspor gibi bir takımın stadının en büyük tribününün üstü açık olur mu bre?

iki ucu pisli de olsa üstü açık bir tribün bence çok daha kötü olur..

Osman Yavuz
20.06.2008, 00:41
Nou Camp desem 3 tarafı açık desem birşey ifade eder mi size.Bizim gelir düzeyimiz sanki daha gelişmiş Barcelona şehrinin insanlarından.Onlar ıslanıyor da biz ıslansak ne olur?Alırsın üstüne yağmurluğu damla düşmez kafana.Hem yağmurlukla Bordo Mavi renkleri yakalamak daha kolay.Başkan çıkartır Bordo Mavi yağmurluk olur biter.:D

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 00:44
120 bin kişilik bazı yerleri 4 katlı bir staddan bahsediyorsun :D

FANATIK61
20.06.2008, 00:50
83.000 kisilik Westfalenstadion (Dortmund Stadi) catisini su direkler tutuyor:

http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/Diashow/_1053332635.jpg

http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/Diashow/_1053332629.jpg

Osman Yavuz
20.06.2008, 00:50
http://img139.imageshack.us/img139/1163/dscf0948mr0.jpg (http://imageshack.us)

Sevgili Fatih bu stad isterse 16 kat olsun farketmez.Burada en azından 80 bin kişi ıslanıyordur.:D

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 00:53
ben ıslanmasından bahsetmiyorum.
zaten stadı yenileyecekler sırf bu yüzden..
o büyüklükteki bir stadın üstünü sonradan kapatmak baya kasacaktır..
yeni stadları zaten kapalı olacak..

attan inip eşşeğe binilmez.
üstü kapalı bir stadın üstünü açmak gerilemektir..

Osman Yavuz
20.06.2008, 00:56
Ama şu an çoğu insanın endişesi yağmur endişesi.Onun için bu örneği verdim.
Az önce gördüm bir arkadaş demiş ki direk yüzünden Yattara'nın fenerbahçe maçında attığı golü göremedim.:)İnsanlar da bu yüzden oradan bilet almak istemiyorlar doğal olarak.Ancak sana da katılmamak elde değil.Ama sonuç olarak stadın üstünün kaldırılması lazım şu aşamada.

Ümit Küçük
20.06.2008, 00:59
olay staddan acılmısken su olaya da deginelim arkadaslar su mac baslamadan once calan müzik olayı bir takımı etki altına almanın en kolay yolu rakip takım sahaya cıkınca taraftarın tepkisidir ama bizim müzik sesi yüzünden sesimiz duyulmuyor bunada bir care bulsalar tam süper olacak

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 00:59
valla ben kiev maçına 5 saat yağmur altında nöbetle girdim.. direk yüzükden sahanın yarısını da göremedim...
ama bunu da sıkıntı yapmadım.

sebep arayana sebep çok..

yarın "yahu 300 miyon veriyorum ama tepeme yağmur yağıyor, güneş tepemden bakıyor" diye serzenişte bulunulur...

bunun sonu yok.

yeni stada kadar bir değiişikliğe gerek yok..

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 01:27
şunu da ekleyeyim..
maratonun üstünün açılmasında asıl sıkıntı yağmur değil güneş olur..

özellikle ağustos ve eylüldeki maçlarda

35 derece sıcaklık %90 nemde tepende güneş..

yağmura yağmurlukla çözüm bulursun.
bunun çözümü yok.

Kasım BEKTAŞ
20.06.2008, 02:03
çatı kaldırıldıktan sonraki en önemli konu yağmur veya güneşten daha önemlisi
taraftarının sesinin uzay boşluklarında kaybolmasıdır...

Sencer Bulut
20.06.2008, 02:07
83.000 kisilik Westfalenstadion (Dortmund Stadi) catisini su direkler tutuyor:

http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/Diashow/_1053332635.jpg

http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/Diashow/_1053332629.jpg
Signal Iduna Park...Bu stada 3 ay önce gitmistim gercekten mükemmel bir stad...

şahinler61
20.06.2008, 02:37
çatının kaldırılmasını düşünmek bile istemiyorum sıradan bir stad olur

selimatal
20.06.2008, 02:46
Kalkmasına kalksında, yağmurda ne olacak seyircinin hali? Yağmur yağınca da kim kaldırdı bu çatıyı diye küfüre başlar bizim millet. Ayrıca kombine almayan, daha sonra direklerin arkasında bilet bulabilmek için kuyruğa girecek, bunu da unutmayın. Aslında direkler sahanın çok az bir bölümünü kapatıyor. Önemli olan kalelerden birinin görülmediği yerler ve onlar da çok az.

Hem unutmayın, sadece 3 yıl var yeni stadyuma. Bu nedenle büyük bir yeni çatı masrafı da beklemesin kimse yönetimden. Bir kez kalktımı bidaha yapılmaz.

FeBe yi taklit edersen sonu böyle olur. Şükrü Saracoğlunda yapılanın aynını kopyalamıştı vaktiyle yönetimimiz. İnanması zor ama direklerin rengi bile taklitti. Bari rengini mavi değil de bordo yapsalardı. Sonra onlar modern bir stadyum yaptılar, bizimki kaldı aynen. Yeni stadyum için bize ders olsun. Sakın Şükrü Saracoğlunu taklit etmeyelim. Evet güzel bir stadyum ama dünya kadar eksiği var. Bize özgü bir stadtum olsun.

Uğurtan
20.06.2008, 03:22
Ya bu direklerin arkasında yıllarca bende maç izledim..
-evet çağ dışı
-evet işkence çektiriyor...
Ama 3 yıl sonra -ki tam olarak 3 yıl değil bu 2,5 yıla felan tekabül eder, yeni stad yapılacaksa ne gereği var demekten kendimi alamıyorum.. Kızmayın ama kulüp benim için daha önemli fuzuli masraf istemem..
Kombine satılmıyo diyorsunuz.. Ne olacak sezon boyu oralar boş mu kalacak.. bilet basıldımı almıyor mu kimse.. Sıksın millet dişini 3 yıl nedir yani.. Ayrıca kombineyi keyif için değil daha çok orda bulunmak kulübe destek amaçlı almıyoruz mu ben mi yanılıyorum..?
Yönetimi eleştirmiyorum ama sözlerim yanlış anlamasın.. Yönetim herkesimi memnun etmeye çalışıyor.. İmkansız bi durum tabii bu ama çabalıyolar takdir ediyorum ayrıca.. Ama bence gereksiz..

AyKaN
20.06.2008, 03:45
şunu da ekleyeyim..

bunun çözümü yok.

Trabzon'dan bahsediyoruz. Ağustos-Eylül 5 hafta güneşli olabilir. Nisan-Mayıs da 5 hafta dersek. Bu maçların yarısı içerde. Yani 34 lig maçının topu topu 5 haftası "tepeden güneş" durumunda olabilir. Hem Trabzon son 30 senedir 35 dereceyi görmediki.

Nytre
20.06.2008, 06:07
cogu arkadas direklerden sikayetciydi buraya bir suru mesaj attilar. simdi is ciddiye binince elestiri mesajlari artti.

liverpool ya da lyon macini izleyin youtube`da maratonun ustu acik ve o insan selinin ne kadar tuyler urpertici bir goruntu olusturdugunu gorun.

ben onceden demistim `kisin ne olacak diye` ama bu direk darbesi besbelli insanlari bezdirmis canindan (maratonda fazla mac seyretmedigim icin o tecrubeyi bir iki kez yasayanlardanim) ve kombine satislarini vuruyor bu is.

onceden eriyen olmadi simdide olmaz herhalde.

magicyattara
20.06.2008, 09:17
şunu da ekleyeyim..

bunun çözümü yok.

Şapka takarsın:)
Maçların oynandığı saatlerde(gündüz oynanan) güneş tam maratonun karşısında oluyor.Çatının koruması diye bir şey sözkonusu değil.Ki yazın oynanan maçlarda öğle vaktinde değil akşam oynanıyor.
Maratonda satıl(a)mayan yerler satılanların 4 katı ve bu yerler direklerin arkası.

Nytreninde söylediği gibi Barcelona ve lyon maçlarında tıklım tıklım dolan maratonun heybetine bir bakın.O maçlardan sonra bir daha aynı coşkuyu yakalayamadı,resmen inzivaya çektiler maratonu.

Aslolan müşteriyi memnun etmektir.

Yeni kurallara göre herkes aldığı numarada oturmak zorunda ve bu yerlerden bazıları(samimi söylüyorum) yeşil zemini dahi görmüyor.Tam direklerin dibindeki o beton ayakların arkasında koltuklar var ve buralar bile satılıyor.Doğal olarak bu duruma düşen çok kişide maratondan bilet almak istemiyor.(ve almıyorda)

Bu çağda böyle bir tribün kabul edilemez.Trabzonspor yönetimi derhal bu sorunu halletmelidir.

Murat'
20.06.2008, 09:20
http://img139.imageshack.us/img139/1163/dscf0948mr0.jpg (http://imageshack.us)

Sevgili Fatih bu stad isterse 16 kat olsun farketmez.Burada en azından 80 bin kişi ıslanıyordur.:D

Bu yazıyı daha önce hiç görmemiştim.....

''Bir kulüpen daha fazlası'' yazıyor.....Gerçekten de güzel.....

Bizim stadyumada bir slogan yazılabilir mi acaba...

Murat'
20.06.2008, 09:22
şunu da ekleyeyim..

bunun çözümü yok.

Maç saatlerinde güneş maraton tribününe doğrudur...

Yani çatını güneşi önleme konusunda en ufak bir faydası bile yoktur...

Çetin
20.06.2008, 09:23
çatı kalsın direkler gitsin denildiği vakit gerçekçi bir çözüm olmuyor. çatı hesabı yapılırken her bir direğe gelecek yük belirlenmiştir. çatıda bulunan her bir mesnetin taşıdığı yük miktarı bellidir. ne olabilir arkadan asma çatı şeklinde direkler yaparsınız stadın arkasından o direkelri üstten önde kaldırımlası düşünen kolonlara üstten bağlarsınız. olmaz mı olur ama astarı yüzünden pahalıya gelir durumu olur. ya da uyanık bi girişimci çıkar ben hallederim der ortadan birkaç direği kaldırır arkadakielri güçlendirip yükü oraya bindirir yağmurlu ve rüzgarlı bir maçta -allah korusun- stadımızın çatısı kafamıza iner.

Harun-61
20.06.2008, 09:43
Direkler kalkarsa Seyirciler (yasak degilse) Semsiye ile gelirler maca.
ha bide Hakem cirkeflik yaptimi, o Semsiyeler ucarmi Saha'ya? ucar ucar :D :)

.

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 11:57
Trabzon'dan bahsediyoruz. Ağustos-Eylül 5 hafta güneşli olabilir. Nisan-Mayıs da 5 hafta dersek. Bu maçların yarısı içerde. Yani 34 lig maçının topu topu 5 haftası "tepeden güneş" durumunda olabilir. Hem Trabzon son 30 senedir 35 dereceyi görmediki.

son kaç senedir trabzona gitmedin??
yazın kaç kere 30 üstü gördüğümüzü ben söylemeyeyim..
emin ol görüyor...

34 lig maçının 5 haftası tepende güneş diye bir hesap olmaz.

17 lig maçı avni akerde bunun 5 haftası güneşle 2 haftası da karla geçse(tolam 1 ay yapar ki son yıllarda gene kar konusunda trabzons baya iyi) nerdeyse maçların yarısı sıkıntı halinde geçer.
buna yağmuru katmıyorum. dediğim gibi yağmur problem değil..

Maç saatlerinde güneş maraton tribününe doğrudur...

Yani çatını güneşi önleme konusunda en ufak bir faydası bile yoktur...

yani şimdi bana stadyumu mu anlatıyorsun??

yaklaşık 1.5 saat boyu vurur o güneş maratonun belli bölümüne.. alt bölümü daha çok alır, üst bölümü çok az alır. çünkü bi süre sonra karşı taraftaki kapalı tribünün çatısı güneşi engellemeye başlar.
zilyon kere maç izledim orada ne kadar güneş aldığını, aldığı anda nasıl sıkıntı yarattığını iyi bilirim.

Şapka takarsın:)
Maçların oynandığı saatlerde(gündüz oynanan) güneş tam maratonun karşısında oluyor.Çatının koruması diye bir şey sözkonusu değil.Ki yazın oynanan maçlarda öğle vaktinde değil akşam oynanıyor.
Maratonda satıl(a)mayan yerler satılanların 4 katı ve bu yerler direklerin arkası.

Nytreninde söylediği gibi Barcelona ve lyon maçlarında tıklım tıklım dolan maratonun heybetine bir bakın.O maçlardan sonra bir daha aynı coşkuyu yakalayamadı,resmen inzivaya çektiler maratonu.

Aslolan müşteriyi memnun etmektir.

Yeni kurallara göre herkes aldığı numarada oturmak zorunda ve bu yerlerden bazıları(samimi söylüyorum) yeşil zemini dahi görmüyor.Tam direklerin dibindeki o beton ayakların arkasında koltuklar var ve buralar bile satılıyor.Doğal olarak bu duruma düşen çok kişide maratondan bilet almak istemiyor.(ve almıyorda)

Bu çağda böyle bir tribün kabul edilemez.Trabzonspor yönetimi derhal bu sorunu halletmelidir.

trabzon güneşinden bahsediyoruz. nemin %90 olduğu yerde şapka taksan ne olur takmasan ne olur?

evet aslolan müşteri memnuniyetidir.

o stadın tepesi açıldığında bakalım kaç kişinin memnuniyeti kalacak.

insanlar direklerden şikayet ediyorsa çözüm olarak bütün çatı kaldırılmaz.

1 sorunu çözerken bin sorunu üst üste yığrasın.

tacon
20.06.2008, 12:07
Yaw Kaldirsinlar Çatiyida Dİreklerİde. Nolcak Yaaa. İsterse Dolu YaĞsin. Takim Futbol Oynadiktan, Bİzİ Memnun Ettİkten, DiŞarda BaŞimiz Dİk YÜrÜmemİzİ SaĞladiktan Sonra HertÜrlÜ O TrİbÜnler Dolar.

magicyattara
20.06.2008, 12:25
trabzon güneşinden bahsediyoruz. nemin %90 olduğu yerde şapka taksan ne olur takmasan ne olur?

evet aslolan müşteri memnuniyetidir.

o stadın tepesi açıldığında bakalım kaç kişinin memnuniyeti kalacak.

insanlar direklerden şikayet ediyorsa çözüm olarak bütün çatı kaldırılmaz.

1 sorunu çözerken bin sorunu üst üste yığrasın.

Biz Karadenizlilere has olan inat sende hadsafhada.Nem diyosun,o nemin akşam maçlarında bile çatının altında milleti ne hale getirdiğinden bahsetmiyosun.Oysa açılsa çatıda püfür püfür deniz rüzgarı vursa milletin üstüne daha iyi olmazmı.;)

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 12:38
Biz Karadenizlilere has olan inat sende hadsafhada.Nem diyosun,o nemin akşam maçlarında bile çatının altında milleti ne hale getirdiğinden bahsetmiyosun.Oysa açılsa çatıda püfür püfür deniz rüzgarı vursa milletin üstüne daha iyi olmazmı.;)

çatı varken de baya vuruor o rüzgar eğer rüzgar varsa tabi..

bunun inatla bi alakası yok..

üstü kapalı 10-12 bin kişilik bir tribünün üstünü açmak da ne demek??

kolonlar sıkıntı.. kolonlara bayılan bi adam değilim.

ama güneşi karı yağmuru.. çatının mani olduğu 1000 tane sıkıntı daha var.
kolon sıkıntısından kurtaracağın diye diğer sıkıntılarla taraftarı başbaşa bırakmanın alemi ne?

Fatih Bayrakdar
20.06.2008, 12:41
çatı varken de baya vuruor o rüzgar eğer rüzgar varsa tabi..

bunun inatla bi alakası yok..

üstü kapalı 10-12 bin kişilik bir tribünün üstünü açmak da ne demek??

kolonlar sıkıntı.. kolonlara bayılan bi adam değilim.

ama güneşi karı yağmuru.. çatının mani olduğu 1000 tane sıkıntı daha var.
kolon sıkıntısından kurtaracağın diye diğer sıkıntılarla taraftarı başbaşa bırakmanın alemi ne?

Trabzon gibi Yağmuru bol bir şehirde çatısız tribün yapamak resmen taraftara çin işkencesi olur görüşündeyim ...

Bu işin neden bu kadar uzadığını da anlamış değilim ...

Kolonlar kalkacak çatı yenilenecek o kadar bitti ...

@magicyattara

Çatıyla taraftara gelecek olan rüzgarın ne alakası var arkadaşım :)

Serdar A
20.06.2008, 12:46
Fatih , kombineni maratondan mı aldın ? :):)

Benim görüşüm , eğer çatının kalkması maratonu her maç tam dolduracaksa kalksın ama Fatih'inde dediği gibi bazı şartlar sezonun belirli bir dönemine en az direkler kadar etki edebilir .

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 12:47
yok ya benim kombine bmn ile birlikte kale arkası. zaten gideceğim 2-3 maçtır en fazla..

Osman Yavuz
20.06.2008, 12:55
Dün Nou Camp örneğini verdim burada yine vereceğim.Sanki Trabzon Barcelona şehrinden çok sıcak oluyor da güneşten şikayet ediyoruz.Takım iyi oynasın kimse birşey anlamaz valla.Ne soğuk ne sıcak etkiler kimseyi.Nou Camp'ın %75'i açık da birşey olmuyor o elit insanlara da bizim Trabzon halkına birşey oluyor.Yanlış anlamasın kimse.Bizim insanımızı küçültmüyorum.Sadece demek istediğim o kadar zengin bir şehrin stadının %75'i açık ve o açık olan yerlerin hepsi kombine olarak satılıyor.Bunu demek istedim.Kimse yanlış anlamasın.

Fatih Bayrakdar
20.06.2008, 12:58
Dün Nou Camp örneğini verdim burada yine vereceğim.Sanki Trabzon Barcelona şehrinden çok sıcak oluyor da güneşten şikayet ediyoruz.Takım iyi oynasın kimse birşey anlamaz valla.Ne soğuk ne sıcak etkiler kimseyi.Nou Camp'ın %75'i açık da birşey olmuyor o elit insanlara da bizim Trabzon halkına birşey oluyor.Yanlış anlamasın kimse.Bizim insanımızı küçültmüyorum.Sadece demek istediğim o kadar zengin bir şehrin stadının %75'i açık ve o açık olan yerlerin hepsi kombine olarak satılıyor.Bunu demek istedim.Kimse yanlış anlamasın.

Arkadaşım Trabzon'da kışın nerdeyse her gün yağmur yağıyor biliyor musun ?

Hakanbostan
20.06.2008, 13:11

bahsettiğin nou camp stadı ispanyanın güney bölgesine yakın yani oraya tüm yıl boyunca yağan yağmur trabzona yağan yaz yağmurlarının toplamı bile etmez o yüzden nou camp örneği yanlış olur. eğer örnek verecekseniz iklimi trabzona benzeyen ingiltereyi seçin. ki sanmıorum orada üstü açık stad olsun

Koray
20.06.2008, 13:21
Nedense maratonun üstünün açılmasına hep İstanbul'dakiler destek veriyor...
Bizim burda hava şartlarını bilmiyomuş gibi konuşuyosunuz,eğer stad'ın üstü açılırsa ne güneşli havada çekilir nede yağmurlu havada...

Buranın 30 derece sıcaklığı doğunun 40 derecesine bedeldir nem oranı yüzünden...

baho_61
20.06.2008, 13:30
yaa dırekler kalksın goruntu orantısı dusuk bı mac seyredıyoruz

magicyattara
20.06.2008, 13:33
Trabzon gibi Yağmuru bol bir şehirde çatısız tribün yapamak resmen taraftara çin işkencesi olur görüşündeyim ...

Bu işin neden bu kadar uzadığını da anlamış değilim ...

Kolonlar kalkacak çatı yenilenecek o kadar bitti ...

@magicyattara

Çatıyla taraftara gelecek olan rüzgarın ne alakası var arkadaşım :)

Kardeşim sen biraz fazla mühendissin galiba da bu arada bende bir mühendisim.

Çatı rüzgar akımını etkilediği gibi o kadar insanın bir arada olmasının verdiği sıcaklığında daha rahat akmasını engeller.Yazın akşam maçlarında bile terden sırılsıklam oluyo orda insanlar.

Ben araştırmadım ama araştıran arkadaşlar var;ortalama 3 maç yağmurlu geçiyor Trabzonda.20 maç olsa 3/20 %15 e denk gelirki bu oran için çatı bile komple kaldırılabilir.

Makina mühendisisiysen bunu çok iyi bilmen lazım.

Ayrıca statik makina değil inşaat mühendislerinin işidir.Olası çatı inşaatı için kullanılacak malzemenin niteliği haricinde makina mühendisliğiyle alakalı bir konu yoktur.İş inşaat mühendislerinindir.

sulo61gun
20.06.2008, 13:58
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/4f40a77143248fa5012e40911214449659568871a4bc72df58 765ddb08411237a00364f0fae16acd16026
izleyin bakın arkadaşlar stadın üstü açıkken olan ambiansa gençler bilmez. 1 liraya satılmıştı o gün biletler mahşeri bi gündü:)

sulo61gun
20.06.2008, 14:00
http://img293.imageshack.us/img293/4451/tsmw6.jpg

ozcan_asanoglu
20.06.2008, 14:12
Arjantin stadlarına benzemiş,muhteşem..ama şu an o derece olmaz çünkü koltuklar var..o zamanlar kucak kucağa nerdeyse 30 bin kişi alıyordu, baksanıza iğne atsanız yere düşmez..ama ben de sütunların kalkması taraftarıyım..olmuyosa çatı da kaldırılsın, yine de yukarıdakine yakın görünüm olur...

Osman Yavuz
20.06.2008, 14:28
Arkadaşım Trabzon'da kışın nerdeyse her gün yağmur yağıyor biliyor musun ?
90 dakika kafana yağmur yağsa ne olur?Ölür müsün?Trabzonspor için insanlar bazı şeylere katlanacaklar.

bahsettiğin nou camp stadı ispanyanın güney bölgesine yakın yani oraya tüm yıl boyunca yağan yağmur trabzona yağan yaz yağmurlarının toplamı bile etmez o yüzden nou camp örneği yanlış olur. eğer örnek verecekseniz iklimi trabzona benzeyen ingiltereyi seçin. ki sanmıorum orada üstü açık stad olsun

http://img53.imageshack.us/img53/5909/spainmapa3lc0.jpg (http://imageshack.us)
http://img53.imageshack.us/img53/5909/spainmapa3lc0.4434924b13.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=53&i=spainmapa3lc0.jpg)

İspanya'nın güneyinde dediğin şehir Trabzonla hemen hemen aynı paralel üzerinde.İstersen bir dünya haritasına bak.Aynı iklime sahip olmayabilirler ama Barcelona İspanya'nın güneyinde değildir.
http://img53.imageshack.us/img53/5909/spainmapa3lc0.4434924b13.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=53&i=spainmapa3lc0.jpg)

Koray
20.06.2008, 14:32
Osman Yavuz,niye devamlı İspanya'dan örnek veriyosun anlamadım gitti,nou camp falan ?

Samet Yildirim
20.06.2008, 14:34
Gecen sene TS sadece 1 macta yagmurlu bi havada oynadi AVNI AKERDE...!!! Hasan Yener demisti bunu..

Cati klmali direkler gitmeli...

Osman Yavuz
20.06.2008, 14:36
Dünyanın en önemli3-4 stadından biri de ondan onu örnek veriyorum anladın mı?İstiyorsan bir de git Zenit'in stadına bak.Onun da stadının 3 tarafı açık.Şimdi diyeceksin ki onlar maçlarını kışın oynamıyorlar.Farketmez ki.Onların baharı bizim kış gibi.

Mustafa Önal
20.06.2008, 14:43
arkadaşlar boş yere mevbsim tartışmasına girmeyelim TRABZONLA BARCELONA ARASINDA ki yağış farkı çok abartılacak düzeyde deil.

maraton tribünün açılması bize bişey kaybettirmez. bizim tüm tribünleri modern şekilde nasıl kapatabiliriz onu düşünmeliyiz. yeni stad yapılacak boş yere masraf yapılmasın diyorsak taş çatlasa 3 yılda ancak yeni stada geçeriz..

sponsorların katkılarıyla bu iş güzelce kısa zamanda çözülebilir. kış mevsimine çok rahat kapatılabilir tribünler. sponsor olacak firmalarda 3 yılda kaanacaklarını kazanırlar bile

Fatih Bayrakdar
20.06.2008, 14:45
Kardeşim sen biraz fazla mühendissin galiba da bu arada bende bir mühendisim.

Çatı rüzgar akımını etkilediği gibi o kadar insanın bir arada olmasının verdiği sıcaklığında daha rahat akmasını engeller.Yazın akşam maçlarında bile terden sırılsıklam oluyo orda insanlar.

Ben araştırmadım ama araştıran arkadaşlar var;ortalama 3 maç yağmurlu geçiyor Trabzonda.20 maç olsa 3/20 %15 e denk gelirki bu oran için çatı bile komple kaldırılabilir.

Makina mühendisisiysen bunu çok iyi bilmen lazım.

Ayrıca statik makina değil inşaat mühendislerinin işidir.Olası çatı inşaatı için kullanılacak malzemenin niteliği haricinde makina mühendisliğiyle alakalı bir konu yoktur.İş inşaat mühendislerinindir.

İş benim işim o zaman ...

Yorum yapmıyorum artık çatıyı kaldırın çatısız oynayalım ferah ferah ...

Rüzgar da girsin yağmurda yağsın kar da ...

Eğer bir mühendis olarak çatıyı kaldıralım açık bırakalım diyorsan başka diyecek yok ...

Koray
20.06.2008, 14:45
Takımına bakarak stad'ın iyi olduğunu söyleyemeyiz,sadece oranın kapasitesi fazla o kadar...
Dünya da daha güzel stad'lar da var,old trafford,anfield road gibi...

Zenit'i örnek vermişsin onlar zaten hep kış yaşıyolar alışmışlar,biz 1 günde 4 mevsim yaşıyoruz burda...

Osman Yavuz
20.06.2008, 14:50
Benim anlamadığım olay 90 dakika boyunca yağmur yağsa da ıslansan ne olur.Amaç Trabzonspor'u desteklemeye gitmek değil mi.Ayda 2 kere ki o da kesin değil 180 dakika ıslansan ne olur sorusu.Alırsın üstüne bir yağmurluk olur biter.17 maçın en fazla 5-6'sı yağmur altında oynanır.Buna da bi zahmet katlanın diyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 14:55
Benim anlamadığım olay 90 dakika boyunca yağmur yağsa da ıslansan ne olur.Amaç Trabzonspor'u desteklemeye gitmek değil mi.Ayda 2 kere ki o da kesin değil 180 dakika ıslansan ne olur sorusu.Alırsın üstüne bir yağmurluk olur biter.17 maçın en fazla 5-6'sı yağmur altında oynanır.Buna da bi zahmet katlanın diyorum.

bu nasıl mantık??

o zaman bi kısmını da göremeyiver stadın nasılsa desteğe gidiyorsun. ne olacak??

kendi kendinize mantık kuruyorsunuz..

üstü kapalı stadın üzeri açılacak. direkler yüzünden.
direkten kurtulacağız 40 tane başka sıkıntı çıkacak.

40 sıkıntıya katlan canım ne olacak.

e tek başına direğe katlan o zaman...

Dünyanın en önemli3-4 stadından biri de ondan onu örnek veriyorum anladın mı?İstiyorsan bir de git Zenit'in stadına bak.Onun da stadının 3 tarafı açık.Şimdi diyeceksin ki onlar maçlarını kışın oynamıyorlar.Farketmez ki.Onların baharı bizim kış gibi.

sen toplasan 3 tane örnek verirsin..
ben örnek vermeye başlayayım mı??

hatta bana sadece üstü kapalı iken sonrada açılan bi örnek göstersene..
bakayım bulabilyor musun...

Koray
20.06.2008, 14:55
Benim için sorun ıslanmak falan değil...
Üstü açık olan stad'lar da ses sahaya iyi gitmez,zaten az ses çıkıyor tribünlerimizden eğer üstümüzde açılırsa tamamen ses olmaz...

Ha şöyle olur ama kurtuluş yoksa,maratondan çıkan malzemelerle kale arkalarının üstü kapatılır o zaman,e ne yapalım olsun bari derim :)

Mehmet Fatih Yavuz
20.06.2008, 14:58
Benim için sorun ıslanmak falan değil...
Üstü açık olan stad'lar da ses sahaya iyi gitmez,zaten az ses çıkıyor tribünlerimizden eğer üstümüzde açılırsa tamamen ses olmaz...

Ha şöyle olur ama kurtuluş yoksa,maratondan çıkan malzemelerle kale arkalarının üstü kapatılır o zaman,e ne yapalım olsun bari derim :)

bunun getireceği dezavantaj 1 değil 2 değil..

bi direk yüzünden koca tribünün üzeri açılacak..

Kasım BEKTAŞ
20.06.2008, 15:01
bence de çatının kalkması pire yüzünden yorgan yakmaya benziyor

evet direkler görüntüyü engelliyor ama bence çatı kalktığı zaman daha fazla sıkıntı olacak güneş,yağmur vs.

en önemli sorun ise stadın atmosferi kaybolacak...tezahüratlar etkisini kaybedecek...

Atalay
20.06.2008, 15:06
Arkadaşlar önümüzdeki sezon avrupa kupası maçlarımız yok...türkiye kupasıda tek maç üzerinden oynanıyor toplasan iki maç oynanmaz...Tüm sezon boyunca o stadyumda ya iki kere bilemedin üç kere yağmur yağar..

Ama o tribünün 3 te 1'i maçı saglıklı olarak seyredemiyor....

Ya korneri göremiyor ya orta sahayı göremiyor yada kendi kalesini göremiyor...

Onun için kolanlar ve çatı kaldırılsın en azından maç seyredebilelim...

Sevgilerimle..

Koray
20.06.2008, 15:08
Gökhan abi üzerine alınma ama maç seyretmek isteyen evine lig tv alsın...

Osman Yavuz
20.06.2008, 15:10
Arkadaşlar önümüzdeki sezon avrupa kupası maçlarımız yok...türkiye kupasıda tek maç üzerinden oynanıyor toplasan iki maç oynanmaz...Tüm sezon boyunca o stadyumda ya iki kere bilemedin üç kere yağmur yağar..

Ama o tribünün 3 te 1'i maçı saglıklı olarak seyredemiyor....

Ya korneri göremiyor ya orta sahayı göremiyor yada kendi kalesini göremiyor...

Onun için kolanlar ve çatı kaldırılsın en azından maç seyredebilelim...

Sevgilerimle..Ben de onu diyorum abi.Adamlar 50 senedir üstü açık tribünde maç seyrediyorlar sesleri çıkmıyor.Biz 1 sene seyredicez ortalık yerinden oynuyor.

Atalay
20.06.2008, 15:14

Evet dogru söylüyorsun bundan sonra stadyuma giden sahaya sırtını dönsün dimi..

Güzel stada gel maçı seyretme kolon seyret...

Stada gel pazisyonları görme yandaki ali dayıyı seyret...

Stada gel maç seyretme tezahurat yap..

Güzel..

O da olmassa git lig tv al ne işin var kombineyle...

Bir Milli egitim bakanıda bir zamanlar şöyle demişti..

Şu okullar olmasaydı ne güzel yönetirdim bu bakanlıgı demişti...

Sevgiler..

Koray
20.06.2008, 15:21
Stada gel maç seyretme tezahurat yap..

Tam bunu demek istemiştim zaten,stad'a gelen tezahürat yapsın ''Pembe Dizi'' izler gibi maç seyretmesin...

Atalay
20.06.2008, 15:25
Tam bunu demek istemiştim zaten,stad'a gelen tezahürat yapsın ''Pembe Dizi'' izler gibi maç seyretmesin...

Tamam o zaman kulübü mail yağmuruna Tutalım kolon sayısını artırsınlar....

Yönetim uyuma kolon sayısını arttır..

Hatta tribünün önüne duvar ör...

Maç seyretmek isteyen lig tv alsın...

Kasım BEKTAŞ
20.06.2008, 15:25
maratonun çatısız olması çok kötü bir durum her bakımdan
ama maratondada direklerin olması kötü bi durum..

bu durumda yapılacak olan direkleri olmayan çatı...)

o kadar pahalı bir şey değildir umarım...

mesela yeni yapılacak kalearkalarının üzerine koyulacak çatıya maratona konulacak çatının yükünü vermek...

inşaat mühendisi olsaydım daha düzgün anlatabilirdim ama anlayanda çıkar umarım...

Koray
20.06.2008, 15:30
Tamam o zaman kulübü mail yağmuruna Tutalım kolon sayısını artırsınlar....

Yönetim uyuma kolon sayısını arttır..

Hatta tribünün önüne duvar ör...

Maç seyretmek isteyen lig tv alsın...

:eek:

Abi,yazdıklarımdan bunu çıkarıyosan daha bişey yazmama gerek yok...

magicyattara
20.06.2008, 15:43

Zaten herkes evde seyrediyor.
Merak ettinmi acaba,niçin Trabzonda bu kadar abone var diye.
Ben söyliyim,stada gidip rahat maç izleyemeyen taraftar ligtv ye üye olup evinde izliyor.
Ortalama seyircimiz 10000 i bile bulmuyor,neden acaba.
Bunda o kötü kapatmanın etkisi yokmu sanıyorsunuz.
Adam para verip maça gelecek ve seyredemeyecek,o adamı bir daha zor bulursun.
İddia ediyorum o direkler kalkmasın bu yılda ortalama seyirci 10000 civarında kalacak.
1. sayfadaki şemaya bir bakın,direklerin arkasında 1 tane satılmış yer yok.
Bu gün kombine almaktan bu yüzden vazgeçmiş insanlara yarın bileti nasıl satacaksınız.

Bu kafayla daha çook ligtv satın alır taraftarımız,hiç olmazsa çatılı evinde rahat rahat maçını seyreder,çayını içer.Staddaki çatının altındakilerde direklerin arkasında olanı biteni anlamaya çalışırlar.

Koray
20.06.2008, 15:51
Zaten herkes evde seyrediyor.
Merak ettinmi acaba,niçin Trabzonda bu kadar abone var diye.
Ben söyliyim,stada gidip rahat maç izleyemeyen taraftar ligtv ye üye olup evinde izliyor.
Ortalama seyircimiz 10000 i bile bulmuyor,neden acaba.
Bunda o kötü kapatmanın etkisi yokmu sanıyorsunuz.
Adam para verip maça gelecek ve seyredemeyecek,o adamı bir daha zor bulursun.
İddia ediyorum o direkler kalkmasın bu yılda ortalama seyirci 10000 civarında kalacak.
1. sayfadaki şemaya bir bakın,direklerin arkasında 1 tane satılmış yer yok.
Bu gün kombine almaktan bu yüzden vazgeçmiş insanlara yarın bileti nasıl satacaksınız.

Bu kafayla daha çook ligtv satın alır taraftarımız,hiç olmazsa çatılı evinde rahat rahat maçını seyreder,çayını içer.Staddaki çatının altındakilerde direklerin arkasında olanı biteni anlamaya çalışırlar.

Bende paramı verip kombinemi alıyorum ama maç seyretmiyorum takıma destek veriyorum aktif olarak tribünlerde...

Maça oturmaya gelen zaten hiç gelmesin...

Ben direkler kalkmasın demiyorum ki çatı kalkmasın diyorum,Başkanımız nasıl olsa müteahhit düşünsün artık çatı yıkılmadan nasıl direkleri kaldırabilirim diye...

magicyattara
20.06.2008, 16:11
Bende paramı verip kombinemi alıyorum ama maç seyretmiyorum takıma destek veriyorum aktif olarak tribünlerde...

Maça oturmaya gelen zaten hiç gelmesin...

Ben direkler kalkmasın demiyorum ki çatı kalkmasın diyorum,Başkanımız nasıl olsa müteahhit düşünsün artık çatı yıkılmadan nasıl direkleri kaldırabilirim diye...

Gençlik böyle bir şey işte.
Biz otuzlu yaşlardayız daha genç sayılsakta artık yaşlanıyoruz haliyle.
Zamanında bizde kalearkasında çılgınlarla çok bağırdık,kaç maça gittim hatırlamıyorum orda ama yağmurdan ıslandığımı hiç hatırlamıyorum.Yüzde yüz çok ıslanmışımdırda çok önemsiz bir detay olarak gördüğümden,bu gün açıkçası hatırlayamıyorum.Keza maratondada çok yağmurlu maç seyrettim.
Seyrettim diyorum çünkü o zaman seyredebiliyordunuz.Her açısı muhteşem bir tribündü o zamanlar.Nerde oturursan otur net bir şekilde sahayı görürdünüz.
Bugün kapış kapış satılan alt kısım o zamanlar enaz rağbet edilen yerlerdi.
Demekki aslolan maçı izlemekmiş.

LazAnisT
20.06.2008, 16:38
Gökhan abimizin söylediğini ciddiye alın bence.Olacaklara karışmam:cool:

BOZOHAN
20.06.2008, 16:39
çatıların kaldırılması lazımdır bu açık ve seçik kombinelerin alımında ortaya çıkmıştır.

Osman Erdoğan
20.06.2008, 16:45
maratonu kapalı gibi yapsınlar

sarman61
20.06.2008, 17:03
bu nasıl mantık??

hatta bana sadece üstü kapalı iken sonrada açılan bi örnek göstersene..
bakayım bulabilyor musun...

Yakında gösterebileceğimiz bir öreneğimiz olacak galiba.

Misina
20.06.2008, 17:14
Direkli tribün ne kadar ilkelse açık tribünde o kadar ilkeldir.Direkler kaldırılmalı fakat trübünün üstü açılmamalıdır.Direksiz kapalı model en güzeli

DNA-TS
20.06.2008, 17:18
bişe soracam bu takım şampiyon olduğu yıllarda taraftarı maçları üstü kapalı şekildemi destekliyorlardı...ozamanki seyircimizin daha ateşli olduğundan bahsedilir..ben başındnaberi aynı şeyi destekliyorum...tamamen kaldırılsın..bu kadar bilinçsizce yapılmış bir çatı sistemi türkiyede bile yok bizden başka

Cafer KILIÇSOY
20.06.2008, 17:20
Katılmıyorum bu düşüncene sevgili Koray. Oturup sakin sakin maç seyretmek isteyen insana da birşey demeye hakkımız yok.

Ayrıca takım futbol oynasın kimse yerinde durmaz merak etme;):)
Direklere gelince;

Ben kaldırılmasından yanayım. Ama kaldırılıpta öylece bırakılmasından yana değil.

Yeni stat yapamayacağımıza göre en iyisi Avni Aker'i elden geçirmek. Bilmiyorum, mühendis değilim ama Maraton da kapalı gibi çift katlı olabilir mi? Yada şu anda yapılan kale arkaları.?

Muhammed
20.06.2008, 17:23
Ya bişi sorcam mersinde olduğumdan ve de mersinde iyi takımlar bulunmaması yüzünden haytımda stadta izlediğim maç sayısı 3 ü 5 i aşmaz. Bu nedenle sormak istiyorum ki maratonla kapalı arasındaki fark nedir ikiside sahanın yan taraflarında ama fiyat farkı var aralarında?
Bu arada sakın soruma gülmeyin nedenini yazımın başında söyledim:D

Akif Gür
20.06.2008, 17:37
Ya bişi sorcam mersinde olduğumdan ve de mersinde iyi takımlar bulunmaması yüzünden haytımda stadta izlediğim maç sayısı 3 ü 5 i aşmaz. Bu nedenle sormak istiyorum ki maratonla kapalı arasındaki fark nedir ikiside sahanın yan taraflarında ama fiyat farkı var aralarında?
Bu arada sakın soruma gülmeyin nedenini yazımın başında söyledim:D

koltuk farkı var...birde başkanı ve özel kişileri görebiliyorsun...birde maratonda bileti alan sırasına göre oturmaz ama kapalıda oturmak zorunda bırakılıyorlar

Misina
20.06.2008, 17:47
koltuk farkı var...birde başkanı ve özel kişileri görebiliyorsun...birde maratonda bileti alan sırasına göre oturmaz ama kapalıda oturmak zorunda bırakılıyorlar

son 2 sezondur Maratondada biletinde yazan numaraya oturabiliyorsun.

Akif Gür
20.06.2008, 17:52

en son galati maçına gittim maraton özelde biletin numarasına göre oturdum ama kupa maçı olduğu için yaptıklarını sandım

eMR3
20.06.2008, 18:51
Çatısız stat mı olur ya?? Çatı yı kaldırmasınlar direkleri kaldırsınlar??Direksiz olsun....

hamucera
20.06.2008, 20:34
çatıyıda kaldırsınlar direkleride kaldırsınlar sonra güzel bi kapatma sistemi uygulasınlar diyeceğim ama gerek yok bence. aslında çatıyı kapattıktan sonra parça parça maraonu da yapsalar çok iyi olurdı.

wolf_TS61
20.06.2008, 20:35
a ve b blokta oturamıyorsun.

Misina
20.06.2008, 20:37
a ve b blokta oturamıyorsun.

Evet Grupların işgal ettiği yerler hariç :D

Kadir Aydın
20.06.2008, 20:38
Çatıyı kaldırmayı düşünen oraya uygun bir çatı koymayı da düşünür merak etmeyin. Adamlar her şeyi düşünüyor da bunu mu akıl edemeyecekler? İlla bir şeyi eleştireceğiz diye yırtınıyoruz.

Cafer KILIÇSOY
21.06.2008, 02:06
TRABZONSPOR'A SAHİLDE STAD MÜJDESİ

Erdoğan, 2011 yılında gençlik olimpiyatlarına Trabzon'un ev sahipliği yapacağını anımsatarak, şunları kaydetti:

''Trabzonspor kulüp başkanımız burada MULTİ grup burada. Ben MULTİ gruba bir teklifte bulundum. Dedim ki; Bak sahilde yer hazır, biz diyoruz ki MULTİ Gruba, Avni Aker'i verelim, yanını verelim, spor salonunu verelim ve oturalım masaya bir anlaşma yapalım ve sahilde bir spor kompleksini stadıyla oteliyle terminaliyle hep birlikte yapalım. Şu anda kendilerinin de bir çalışması var. Sadri beye söyledim 'sen de bir çalışma yaptır' dedim ve birlikte şöyle Doğu Karadeniz'de model olabilecek, Trabzon'a yakışır ve bu tür olimpiyatlara ev sahipliği yapabilecek bir şehre biz de Karadeniz'de sahip olmuş olacağız.''

Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ve diğer yetkililerle kurdelayı keserek tesisi hizmete açtı. Erdoğan, kurdelayı keserken, ''Dakika 90, uzatmalardayız, Trabzonumuz'a, Türkiyemiz'e hayırlı olsun ya Allah bismillah'' dedi.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra alışveriş ve yaşam merkezinde gezerek incelemelerde bulundu.

Erdoğan, burada kurulan Trabzonspor Standı'nda incelemelerde bulunurken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener üzerinde, Başbakan Erdoğan'ın torunu Ahmet Akif'in adı yazılı küçük Bordo-Mavili formayı hediye etti. Başbakan Erdoğan, Trabzonspor Standı'nda parasını ödeyerek, alış veriş de yaptı.
AA

Cengiz
21.06.2008, 10:38
kışın ne olacak çatı kalkınca acaba

Murat'
21.06.2008, 11:03
trabzonda ortalama 3 maçta yağmur yağar...sorun olmaz merak etmeyin...kale arkasındakiler ne yapsın.

Fırtına_
21.06.2008, 17:56
tıkın direkleri hemen, direk arası maç izliyoe insanlar. bu şekilde kombine satılmaz maratonda

Çetin
22.06.2008, 00:30
daha öncede yazmıştım ama yine yazayım. direkleri kaldırdığınız zaman çatı çöker. bunu direkelri kaldıralık başka birşey yapmaya gerek yok diyen arkadaşlar için söylüyorum. öndeki direkleri söktüğünüz zaman -yapı statiği hesabından dolayı her kolonun taşıdığı yük vardır- bu kolanların taşıdığı yükleri bir şekilde yine taşımanız gerekir. bunun için asma çatı sistemi kullanılır. yani kabaca söylemek gerekirse arkadaki direkleri daha sağlamlaştırıp ya da stadın dışına direkler koyarak bu öndeki kolonların taşıdığı yükleri halatlar ya da kafes sistemleriyle çatının üst tarafından arkadaki direklere iletmek lazım. bunun maliyetine bakmak gerek tabi.

Murat'
22.06.2008, 16:49
sadece kolonlar kaldılımayacak zaten...çatıda kaldırılacak...görünen o....

logitech
22.06.2008, 18:33
kolonlar kaldırılırsa maraton tribunun adam akıllı yapılmasının önü açılır.

kurtcebe
22.06.2008, 18:40
direkler kaldırılsın bencede nasıl olursa olsun kaldırılsın, maraton türibünün üst kıosmına çıkardık eskiden taa tepeden maç seyrederdik, maratonda eski hava yok olmuyoda bir türlü, direklerdenmi taraftardanmı bilmiyorum eski hava olmuyo yani bizmi yaşlandık bilmiyorum. Eskiden maratona birisi bizi kabul edip girebilirsek ondan büyük keyif yoktu.
Bide şu taraftar organizasyonu düzenlense çok iyi olur, bir kaç güzel orjinal marş yazılsa ve bu marşlar söylenebilecek küfür içermeyen ama birazda iğneleyici marşlar olsa.

EmrahYalçınalp
22.06.2008, 18:44
Bugün sayın bakan, stadyumdan sorumlu yöneticimiz Mehmet Tunç ve beraberindeki birkaç teknik eleman stadyumda bir değerlendirme yaptıktan sonra kesin kararı verecekler. Şimdilik "yıkılacak gibi" duruyor sadece. Muhtemelen yarın resmi açıklama yapılır. Ya da sonraki günlerde...

zahido
22.06.2008, 18:59
Bence maratonun tamami yikilsin guzel bi maraton tribunu yapilsin :D

sulo61gun
23.06.2008, 22:34
son dakika!!!
maraton trübindeki direkler kalkıyor.muhtemelen uzay çatı yapılacak
kaynak :ziganatv canlı yayın asbaşkan hacısalihoğlu

Cafer Bulur
23.06.2008, 22:42
son dakika!!!
maraton trübindeki direkler kalkıyor.muhtemelen uzay çatı yapılacak
kaynak :ziganatv canlı yayın asbaşkan hacısalihoğlu
hadi gözünüz aydin!
cileniz bitecek.
hacisalihoglu transferler hakkinda bir aciklama yapti mi?

Erdogan
24.06.2008, 13:46
ya arkadaslar cok mu önemli yagmur yagsa, gökhan ile umutun golleri zaten yagmur gibi gelecek o ara islansak umrumuzda mi :)

Murat'
24.06.2008, 13:47
Yaa iyide bizim stadyum zaten uzay çatı

magicyattara
24.06.2008, 16:02
Yaa iyide bizim stadyum zaten uzay çatı

Şu bizim çatıya uzay diyorlarya;sırf bu yüzden uzaylılar dünyaya inecek.:)

demiradam57
24.06.2008, 16:19
Maraton’a yeni düzenlemehttp://www.spor61.net/images/news/hasan_yener.20080521170744.jpg24 Haziran 2008 12:09Yener Maraton tribünün çatısını kaldırır yerine kolonsuz üsten germeli sistem

Maraton’a yeni düzenleme
Trabzonspor yönetim kurulu yeni sezonda taraftarların daha rahat maç izlemesi için Avni Aker stadının maraton tribününü de değiştiriyor. Taraftarların maç izlerken maraton tribünde bulunan kolon direklerin önünü kesmesi üzerine Bordo- mavili yönetimde maraton tribünün çatısını kaldırarak yeni bir çatı yapmanın hazırlığı içerisinde.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener,” Maraton tribünün çatısını kaldırmak için daha evvel düşüncemiz vardı. Şuandaki mevcut çatıyı kaldıracağız. Ancak yeni sistemli çatı yapacağız. Öndeki direkleri kaldıracağız yeni sistemde üsten germeli sistem yapacağız. Bunun için istanbulda bu sistemi yapan firma ile görüştük. Pazar günü incelemeler yaptılar. Bize bir teklif hazırlayacaklar, anlaşırsak bu sistemi sezon açılışına yetiştirmeye çalışacağız. Tabi direklerden şikâyet vardı. Seyircilerin maçları izlemelerini engelliyordu. Bu istekleri şikâyetleri dikkate alarak yola başvurduk inşallah dilediğimiz gibi neticelenir”dedi

Genel Sekreter Yener yeni sezonda Trabzonspor takımının Nıke ile anlaştığını ifade ederek” Nıke sponsorluk anlaşması yaptık İstanbul, Ankara ve İzmir de bayilikler vereceğiz.Bunun içinde talipli olanların bu konuda kulübe başvurmaları halinde tespit ettiğimiz şartlar dahilinde bayilik anlaşması yapabiliriz.”diye konuştu

HAYDİ ÇOCUKLAR KOMBİNEYE GÖZÜMÜZ AYDIN

Tayfun
24.06.2008, 16:24
İyi ya güzel haber ! Çatısız stad mı olur?; çatıyı yapacaklarmış güzel güzel ! ....

Ayrıca çatı olmasa taraftarın hali ne olur zaten karadeniz bölgesi yılın yarısı yağışlı....

magicyattara
24.06.2008, 16:45
Maraton’a yeni düzenlemehttp://www.spor61.net/images/news/hasan_yener.20080521170744.jpg24 Haziran 2008 12:09Yener Maraton tribünün çatısını kaldırır yerine kolonsuz üsten germeli sistem

Maraton’a yeni düzenleme
Trabzonspor yönetim kurulu yeni sezonda taraftarların daha rahat maç izlemesi için Avni Aker stadının maraton tribününü de değiştiriyor. Taraftarların maç izlerken maraton tribünde bulunan kolon direklerin önünü kesmesi üzerine Bordo- mavili yönetimde maraton tribünün çatısını kaldırarak yeni bir çatı yapmanın hazırlığı içerisinde.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener,” Maraton tribünün çatısını kaldırmak için daha evvel düşüncemiz vardı. Şuandaki mevcut çatıyı kaldıracağız. Ancak yeni sistemli çatı yapacağız. Öndeki direkleri kaldıracağız yeni sistemde üsten germeli sistem yapacağız. Bunun için istanbulda bu sistemi yapan firma ile görüştük. Pazar günü incelemeler yaptılar. Bize bir teklif hazırlayacaklar, anlaşırsak bu sistemi sezon açılışına yetiştirmeye çalışacağız. Tabi direklerden şikâyet vardı. Seyircilerin maçları izlemelerini engelliyordu. Bu istekleri şikâyetleri dikkate alarak yola başvurduk inşallah dilediğimiz gibi neticelenir”dedi

Genel Sekreter Yener yeni sezonda Trabzonspor takımının Nıke ile anlaştığını ifade ederek” Nıke sponsorluk anlaşması yaptık İstanbul, Ankara ve İzmir de bayilikler vereceğiz.Bunun içinde talipli olanların bu konuda kulübe başvurmaları halinde tespit ettiğimiz şartlar dahilinde bayilik anlaşması yapabiliriz.”diye konuştu

HAYDİ ÇOCUKLAR KOMBİNEYE GÖZÜMÜZ AYDIN

Yönetim kurulunu aldığı bu karardan ötürü tebrik ederim.
Trabzonspor gibi büyük bir klübe yakışmayan,son derece ilkel,taraftarı mağdur eden bu çatı sisteminden sonunda kurtuluyoruz.
Yeni çatının sezon başına yetiştirileceği haberide ayrı bir mutluluk.
İnşallah bu karar kombine satışlarını hızlandıracak.
Taraftarlara bir çağrı daha;
"HERKES FEDAKARLIK YAPSIN,MARATONDA BOŞ YER KALMASIN."
Bilmeyenler için söyliyim,maratonda kalan yerler sahanın en güzel göründüğü,seyir zevki en yüksek yerler.

Adem CAKIR
24.06.2008, 16:50
Yönetim bir çok konuda olduğu gbi bu konuda da üzerine düşeni yapmak için gerekli adımları atmış.
Bize sadece alkışlamak kaldı....
:alkış::alkış::alkış:

toksoy61
24.06.2008, 17:47
eğer direkler kalkarsa hakikaten seyir zevkinin en güzel olan yerler ortaya çıkacak. artık yerler satılırlar herhalde...babam direk arkası diye almıyordu ama şimdi alacak:)

POYRAZ
24.06.2008, 18:33
Arkadaslar iyi güzel ama bunun yagmuru var, kari var, yakici günesi var. Bunlari da hesaba katmak gerekiyor. Evet hic kimse direklerin arkasinda mac seyretmek istemez ama, saganak yagis altinda ya da yakici günes altinda da kimse mac seyretmek istemez diye düsünüyorum.

TaraftaR
24.06.2008, 18:48
tam türk işi bir soru : "mühendis mi olmak gerekiyor"..

"Mühendis mi olmak gerekiyor?" sorusunu görünce aklima yasanmis bir hikaye geldi.

Futbolculuk gecmisi olmayan ünlü bir Ingiliz teknik direktörüne bu bu husus hatirlatildiginda su cevabi vermis:

- Iyi bir jokey olmak icin önce at olmak gerekmiyor

:-)

Tabii is insaat olunca durum degisir. Bir insaatin maliyet hesabini cikarabilmek elbetteki mühandislik bilgisi gerektirir.

azad53
24.06.2008, 19:17
Arkadaşlar dün ben bizzat stada gittim, Ancak şimdi fırsat bulabildiğim için yyazıyorum. Stadda görüştüğüm görevliden aldığım son bilgileri size aktarıyorum:
1. Kale arkaları sezon başına yetişecek. (Yol tarafında faal çalışma olsada deniz tarafında ben pek çalışma göremedim dün. Sadece kazılmış şekilde duruyor. Bunu sorduğumda yol tarafı bitmeden deniz tarafına geçiş yapılamadığı için olduğunu söylediler. Malum eski kale arkaları hala duruyor. Dolayısıyla içeriye malzeme, ekipman giriş ve çıkışı hayli zor oluyor. Bunlarıda ilerde yıkıp altlarına işyerleri yapılacağını söylediler. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim ben daha fazla sayıda eleman, ekip ve teçhizat olacağını düşünüyordum yanılmışım, sonuç olarak yeterki yetişsin.)
2. Staddaki tüm koltuklar kaldırılmış doğaldırki kale arkaları hariç iç dış boyaması yapılmış.
3. Maraton çatı ve direkleri için kararın alındığını ve kaldırılacağını, devre arasında direksiz yeni uzay çatının monte edileceği söylendi.
4. Çektiğim birkaç foto var umarım mesajıma düzgün bir şekilde ekleyebilirim. Problem olursa şimdiden özür herkesten.

Zuma_Yattara
24.06.2008, 19:31
Süper olur vallahi

Mustafa K. Demirbaş
25.06.2008, 18:59
Maraton tribününde direkler kalkıyor
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190608tribun.jpgYönetim kurulumuzda kombine kart satışları sırasında taraftarlarımızdan gelen bazı şikâyetler üzerine maraton tribünümüzün üzerinde bulunan uzay çatının kaldırılması yönünde oluşan görüş uygulamaya koyulacak.

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Özellikle söz konusu tribünde bulunan sütunların görüş açısını olumsuz yönde etkilemesi üzerine yaşanan sıkıntılar nedeniyle çatının kaldırılmasını planlayan yönetim kurulumuz bu konudaki teknik araştırmayı sonuçlandırdı. Buna göre maraton tribünün sütunlarla desteklenen çatısı kaldırılacak ve yerine germe uzay çatı sistemiyle yeni bir model inşa edilecek. Sütunsuz inşa edilecek olan yeni çatı sayesinde maraton tribünündeki görüş kaybı tamamen ortadan kalkacak. İnşaatın sezon başlangıcına kadar tamamlanması planlanacak
TRABZONSPOR.ORG.TR

Murat Keçeci
25.06.2008, 19:04
herşey güzel gidiyor Allah bozmasın

35deniz
26.06.2008, 12:41
Avni Aker'e yeni çatı
Trabzonspor Yönetimi Avni Aker Stadı'nın maraton tribünündeki uzay çatısını yenileyecek.

26 Haziran 2008 10:41
Daha önce kale arkası tribünlerini büyüterek kapasitesini artırmak için çalışma başlatan bordo-mavili kulübün, maraton tribüne taraftarların görüş açısını engellemeyecek yeni bir uzay çatı yapacağı bildirildi.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, "Maraton tribünde bulunan sütunların görüş açısını olumsuz yönde etkilemesi üzerine yaşanan sıkıntılar nedeniyle çatının kaldırılmasını planlayan yönetim kurulumuz, bu konudaki teknik araştırmayı sonuçlandırdı. Buna göre maraton tribününün sütunlarla desteklenen çatısı kaldırılacak ve yerine germe uzay çatı sistemiyle yeni bir model inşa edilecek. Sütunsuz inşa edilecek yeni çatı sayesinde, maraton tribünündeki görüş kaybı tamamen ortadan kalkacak. İnşaatın sezon başlangıcına kadar tamamlanması planlanacak" denildi.

haber:spor3

Onur Civelek61
26.06.2008, 13:21
Bu yönetim işi biliyor.Taraftarın her çağrısına yanıt veriyorlar.Daha ne olsun...

ATSIZ
26.06.2008, 13:56
neyse sırf direkler nedeniyle deniz tarafı kale arkasından almıştım. direklerin kalkacağı kesinleşirse bir de maratondan alırım...

Egemen Yılmaz
26.06.2008, 16:12
her sorunla ilgilenen yönetimi tebrik ediyorum

Özge
26.06.2008, 16:20
Direkler gerçekten çok engelliyordu sahayı görmemizi.Direksiz göreceğiz artık sahayı.:)

HerYerde
26.06.2008, 17:29
yaa ama bi çelişki sezdim ben şimdi foruma ve resmi siteye bakınca arkadaşların biri devre arasınada hazır hale gelecek derken resmi sitede lig başlangıcına yetişecek diyor.bu 2 açıklama kafamda şöle bi soruya sebep oldu eğer bu tribün ve çatı çalışmaları lige yetişecekse biz sezon açılışını inşaat halinde olan bi stadta mı yapacağız kaldıki yönetimin sezon açılışışı için güzel hazırları olduğunu duymuştuk

wolf_TS61
26.06.2008, 21:33
yaa ama bi çelişki sezdim ben şimdi foruma ve resmi siteye bakınca arkadaşların biri devre arasınada hazır hale gelecek derken resmi sitede lig başlangıcına yetişecek diyor.bu 2 açıklama kafamda şöle bi soruya sebep oldu eğer bu tribün ve çatı çalışmaları lige yetişecekse biz sezon açılışını inşaat halinde olan bi stadta mı yapacağız kaldıki yönetimin sezon açılışışı için güzel hazırları olduğunu duymuştuk
forumdakine niye inanıyorsunki.resmi site ne diyorsa o

Mustafa ÖZDEMİR
26.06.2008, 21:41
inşallah bu sene trabzonsporun senesi olacak inşallah stadın tamamı kombine olurda bu alanda türkiyede bir ilk i gerçekleştirmiş oluruz

Alpayer
26.06.2008, 21:48
arkadaşlar açılışa şantyiyeyle girmicemiz kesin gibi çünkü çatının yıkılmaası çok da zor değil takılması da aynı şekilde çünkü genel iş çelik boruların birbirine monte edilmesi bu da çok zaman almaz...bunu haricinde yagmurdan kardan bahsediosunuz da bunca yıldırr yani 40 yıldan bahsediorum kale arkalarındaki seyircilerimiz maçları sürekli yagmur kar güneş vb. şartlarda izledi demek ki izleniomuş..bende genelde hep deniz kale arkasından izlerim o kadar da yagmur yedim ama birşey olmuyor valla gayet de güzel oluyo ıslanmak :) çılgınlar napsın o zaman onlar hep açıkta kalıyolar?????????!!!!! dimi ama??

azad53
27.06.2008, 23:01
forumdakine niye inanıyorsunki.resmi site ne diyorsa o

ben bizzat stada gittim resimlerini çektim ve o an için ordaki çalışmadan sorumlu arkadaşa sorarak aldığım bilgileri sitede yazdım. Ancak tabiiki bizim için dikkate alınması gereken resmi sitede çıkan haberdir. Ancak yine de ben bizzat yüzyüze böyle bir bilgi de aldığım için bu durumu da gözardı etmiyorum. Bakalım hayırlısı, inşallah resmi sitede dendiği gibi yetişir.;)

HerYerde
27.06.2008, 23:39
valla inş yetişir de bizde takımımıza gereken desteği layıkıyla yerine getiririz

Ozan
28.06.2008, 00:50
Resmi sitede sezon başına yetişecek denmiyor ; sezon başına yetişmesi planlanacak diyor . Onun için her şey olabilir 2 tarafın da söylediği çıkabilir .