PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ülkenin Size İhtiyacı Var

trbahmet
17.06.2008, 12:50
1-Bu ülkenin işini hakkıyla yapan insanlara ihtiyacı var
2-Milletini seven ve öncelik hakkını milletinden yana kullanacak insanlara ihtiyacımız var
3-Bu ülkeyi temsil edecek olanlar insanlıkta, adalette, çalışmada, ...ve her ne güzellik varsa onlara sahip olan insanlara ihtiyacı var
4-Bu ülkenin menfaat ve çıkar birliği yapmak için kendi adamlarını, işinin ehli olmasa da, iş başına getireceği insanlara ihtiyacı yok
5-Bu ülkenin Osmanlı tarihini gerçekten objektif olarak analiz edebilcek insanlara ihtiyacı var(Bu konuda Prof Dr İlber Ortaylıya hayranım ben, objektif olarak tarihi anlatıyor adam.TRTdeki programını herkesin dinlemesini tavsiye ederim)
6-Bu ülkenin insanları artık umutsuz olmak istemiyor.Bu ülkenin herkese hakkını teslim eden, hakiki mümin olan ama dini alet olarak kullanmayan güçlü bir lidere ihtiyacı var.Artık ümitlerimiz tükenme noktasına geldi.Biri sesimizi duysun, ne olursunuz...Allah'ım yardım et bize

Tolpaş61
17.06.2008, 13:10
bu ülkenin bana göre herşeyden önce eğitimli anne babalara ihtiyaci var.vatanı için çalışan eğitimçilere ve güvenlik güçlerine ihtiyacı var.bu şıkları o kadar çok çoğaltabilirizki.ama öncelik eğitimli vatanseverlerde bence.

Çağatay_
17.06.2008, 13:22
O kadar derin bi konu ki..Burada tartışılamayacak kadar da siyasi..

trbahmet
17.06.2008, 13:44
O kadar derin bi konu ki..Burada tartışılamayacak kadar da siyasi..

siyaseti katmadan antabildiğimi düşünüyorum...
siyasetle işim olmaz....

Çağatay_
17.06.2008, 14:54
Ben sana siyaseti kattın demedim, ama forumda bunun tartışılması siyasi olacaktır :)

Uzunoğlu
17.06.2008, 15:07
sosyal yaşamda saygısızlığın doruklarda dolaştığı bir toplumun şanstan başka hiç bir şeye ihtiyacı yok!!!

FatmaÇelik
17.06.2008, 16:33
Ben de her şeyden önce eğitim şart diyorum..

Bu ülke eğitimle geleceğe ihtiyaç duyuyor.

Yarınki nesil bizim elimizden geçecek o nedenle ilk önce kendimizi eğitelim diyorum.
Düşünen üreten bir gelecek için ilk önce kendimizi sorgulayalım...Çünkü bu ülkeyi daha ilerilere götürecek olan bayrağı biz taşıyoruz...

trbahmet
18.06.2008, 15:12
yaa arkadaşlar gerçekten çok dikkatli olalım trabzonumuzu çekemeyenler var ve hatta türkiyemizi de ama onlar uygun zamanda bu kinlerini boşaltacaklardır!bunlara karşı tek yürek tek bilek olalım.Asla bölük pörçük olmayalım.

Okunması gerekn 1 kitap varsa o da Kuran'ı Kerim'dir.Kuranın türkçe mealinde bahsedilen ise gerçek birliğin müminlerin birliği olması gerektiğidir.
size birlik olma konusunda bir kaç ayet meali söylemek isterim:

"Müminler müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmesin.Kim bunu yaparsa artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur(Al-i İmran-28)"

"Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın(Al-i İmran-105)"

"Hep birlikte Allah'ın ipine(İslam'a) sımsıkı yapışın;parçalanmayın(Al-i İmran-103)"

Kaynak:Kuan-ı Kerim ve Açıklamalı Meali.Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları-2007

Bu ayetleri görünce aklıma ilk takılansa acaba gerçek müminler nerelerdeler, kaldık müslüman olduğunu söyleyenler arasında. bunların arasından gerçek müslüman olanları ayırdedebilmekse en zoru bana göre.Doğru ile yanlış karmaşasında sürükleniyor gidiyoruz ömrümüzün bizi getirdiği yere...

Bence birlik sırasıyla aile,akrabalar,millet,müminler olarak ilerlemeli...

yani müminler birliği için öncelikle tek yürek tek bilek bir millet olamız gerekir bence....

Ayrıca dini alet olarak kullananlardan bu millet çok çekti...

Kaç bilinmeyenli denklem, gel de çöz şimdi, hadi çık çıkabilirsen işin içinden...

neyse arkadaşlar beni bekleyen final sınavlarım var, o yüzden şimdilik hepinize hoşçakalın diyorum hemşerilerim benum:)

saygı ve sevgilerimle:)