PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babalar Gününü Kutladık...

Külünkoğlu
16.06.2008, 10:05
Babalar Gününü kutladık...

Tüketim toplumunu özendirme uğraşlarına hiç girmeden "onların" babalar gününü kutluyorum.

İmkan olsa da tek tek "onların" ellerinden öpebilsem. Bu Vatan uğruna gözünden sakındıkları evlatları feda eden binbir acısına yürek yangınına rağmen "Vatan Sağolsun" diyen "Şehit babalarının" ellerinden öpebilsem hürmet gösterebilseydim keşke.

Şehitlikler'de neler yaşanmıştır..

Şehit mezarlarının başında Türk bayrakları dalgalanır şimdi, bir bayrağı öperler bir de oğullarının mezar taşlarını... karanfiller güller okşanır evladının saçlarını okşar gibi... çiçekleri koklarlar kendi evlatlarını koklar gibi.. küçükken saçlarını gözünün önüne geldiğinde düzelttikleri gibi şimdi oğlunun mezarında toprakları düzeltirler tarifsiz kavurucu hasret ile...

Dünyanın hiçbir yerinde rastlayamacağınız manzaralardır bunlar. Sağır eden büyük bir sessizlik içinde yaparlar bunu Şehit Babaları.. Yüreklerinden gelen gözlerinden dışarıya çıkan iki damla yaş yanaklarında süzülür toprağa düşer. Ağızlarından şu söz dökülür "yandım oğul.. bugün sen benim elimi öpecektin bense bugün senin mezar taşını öpüyorum yandım oğul, yandım.."

Kahramanların kahramanları babalarıydı, şimdi kahramanlar toprakta, babalar hayatla ölüm arasında bir yerde. Dert ile hasret ile kolu kanadı kırık mahzun buğulu gözlerle bakarlar hayata.

Şehitlik mertebesi tek tesellileri olan Şehit Babalarının asaletini görmek onların ellerinden bir kez olsun öpmek yerini tutmaz ama bir kaç dakikalığına olsa bile evlatlık yapmak sarılmak lazım anlamını yaşamamız gereken babalar gününde... kutlu olsun babalar gününüz.

Çağatay_
16.06.2008, 10:08
Dün o kadar yoğun bir gün geçirdim ki aklımda olmasına rağmen babamın babalar gününü kutlayamadım.

Oturuyorum "aa babamın yanına gidip de kutlayayım" diyorum, 2 dakka sonra unutuyorum.Bugün kutlucam içimde ukte kaldı :S

Külünkoğlu
16.06.2008, 13:59
ana konu bu değildi ama yine de hatırlatmak babında yardımcı olabildiysek ne mutlu..

hakankurt1967
16.06.2008, 14:50
benim için geçen en güzel babalar günü idi macı beraber seyrettik.O macta ki sevincimiz yeter Allah razı olsun Milli takımdan hediyemide mac basladıktan 10 dakika sonra verebildim zaten maca anca yetişmiştim.

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun darısı bizim başımıza :):o

sümela61
16.06.2008, 15:58
büyük emek ve fedakarlıklarla yetiştirdikleri evlatlarını, vatan uğruna feda eden Şehit Babalarını, tekrar hatırlamamıza vesile olan Metin Abi'ye teşekkürler...

tüm Şehit Babaları'nın günü kutlu olsun...

:Bayrağımız:

FatmaÇelik
16.06.2008, 19:13
Bütün babaların babalar gününü kutluyorum...

Trabzonlu olanlarınkini ayrıca kutluyorum...:D