PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonanın En İyi Maçı

EMine_61
16.06.2008, 09:58
İsveç: 'Şampiyonanın en iyi maçı

İsveç televizyonu, Türkiye-Çek cumhuriyeti maçını "Avrupa Şampiyonası'nın en iyi maçı" olarak yorumladı.
Avrupa Şampiyonası maçlarını naklen yayınlayan İsveç'in 4'üncü kanalı, maç sonrasında yapılan yorumda Türk milli takımına geniş yer ayırdı. Naklen yayından sonra maçı tekrar tekrar ekrana getiren televizyon kanalına konuk olan spor yazarları ve yorumcular, karşılaşmayı Avrupa Şampiyonasının en iyi maçı olarak değerlendirdi.
İsveç'te yaşayan Türkleri de ekrana getiren kanal, Türk seyircilerin de yorumlarına yer verdi.
İsveç Haber Ajansı TT de geçtiği haberde, "Türkiye'nin mucize dönüşü" başlığını kullandı. Dagens Nyheter gazetesi de "Zaman Türkiye için döndü" başlığıyla verdiği haberde Nihat Kahveci'yi ulusal kahraman ilan etti. Bu arada Türkiye'nin maçı kazanmasından sonra İsveç'te yaşayan Türkler sokaklarda sevinç gösterilerinde bulundu.

EMine_61
16.06.2008, 09:59
Sizinle gurur duyuyoruz kalbimiz sizinle :)

Dursun Kaplan
16.06.2008, 10:00
Şampiyonada Eşi benzeri oLmayan bir maç oLdu... :)

Romeyiga
16.06.2008, 10:02
bende burdaki kisileri futboldan anlayan kisiler olarak goruyordum!!! su ana kadar hangi macin ne oldugunu galiba goremiyenlerde var!!!mis, mis

fazlasi ile gaza geldik galiba yoksa gazami getiriliyoruz...:)

Mehdi
16.06.2008, 10:07
Bizim maçı izleyene kadar Hollanda - Fransa maçı demiştim.

Bizim maçı izledikten ne kadar önemsiz olduğunu anladım.

2-0 dan 3-2.Avrupa heyecan görsün:)

Kadir
16.06.2008, 10:08
Romeyiga .. Dün topu oynayan bizdik hele ikinci yarı gol için herşeyi yaptık. Hak ettik ve kazandık.

Gerçekten güzel maç oldu şans , gaz maz ama 2-0 dan 3-2 e çevirmek böylesine önemli bir maçta hemde futbol tarihine geçer .

Harun-61
16.06.2008, 10:08
e baska mac olsa sasardim zaten :)

Helal Cocuklar :)

alper*
16.06.2008, 10:12
türkiye gibi bir takım olmadığı için buna benzer bir heyecan da ancak bizim maçlarımızda yaşanabilir =) :cool:

melâl
16.06.2008, 10:17
dün mucizenin ne demek olduğunu öğrettik avrupaya :)

benim içim hala petr cech e acımakta... :)

Atılay
16.06.2008, 11:10
çok şanslıydık bence dün akşam şampiyonanın en iyi kalecisi topu elinden kaçırıyo şampiyonanın en iyi defans yapan takımı 2-0'dan maç veriyo inanılmaz

ama arda'nın açıklaması herşeyi anlatıyo bu akşam kutlama yok Allah'a şükretmemiz lazım

macka61
16.06.2008, 11:54
bencede şampiyonanın en güzel maçıydı

Berk
16.06.2008, 11:56
çok şanslıydık bence dün akşam şampiyonanın en iyi kalecisi topu elinden kaçırıyo şampiyonanın en iyi defans yapan takımı 2-0'dan maç veriyo inanılmaz

ama arda'nın açıklaması herşeyi anlatıyo bu akşam kutlama yok Allah'a şükretmemiz lazım

arkadaşım maçı biz alıyoruz onlar vermiyor tamam mı saçma saçma yorumlar

Ali Can
16.06.2008, 11:58
arkadaşım maçı biz alıyoruz onlar vermiyor tamam mı saçma saçma yorumlar
maç veriyor derken başka anlamı kastetti :D

güzel maçtı hayatımda bu kadar fantastik maç görmedim.

Erbay
16.06.2008, 12:41
Öyle sevimdim ki maç kaç kaçken kaç kaç oldu unuttum.Maç bittikten sonra yavaş yavaş anladım ki 2-0'dan maç çevirmişiz.Bu maç tarihe geçer.

Serdær
16.06.2008, 12:48
Çek basını şokta!

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri A Grubu üçüncü maçında A Milli Takıma 3-2 yenilerek turnuvaya veda ederken, ülke basını ise son 15 dakikada yenilen 3 golün şokunu yaşıyor.

(http://www.ajansspor.com/euro2008/takim/cek_Cum)

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0'lık mağlubiyetten 3-2'lik galibiyete uzanması tüm dünyada olduğu gibi Çek Cumhuriyeti basınında da geniş yankı buldu. Çek gazeteleri, yenilgiyi, 'kabus, korkunç son' gibi başlıklarla okurlarına aktarırken, maç boyunca milli takımlarının yaptığı hatalar zincirinin yenilgiyi hazırladığı görüşünde birleştiler. A Milli Takımın attığı ikinci golde topu elinden kaçırarak dikkat çeken Chelsea'li dünyaca ünlü kaleci Petr Cech, ülke gazeteleri tarafından manşetlere taşınırken, Blesk Gazetesi Cech'in dizlerinin üstüne çökmüş üzgün fotoğrafını ilk sayfasına taşıdı ve "Yalnızca onun suçu değil" başlığını kullandı.

Mlada Fronta Dnes Gazetesi de Cech'in diz çökmüş fotoğrafıyla verdiği haberinde, "15 dakikada 3 gol ve eve gidiyoruz" manşetiyle okurlarına seslenirken, bir başka günlük gazete Lidove Noviny ise, "Dayanılmaz başarısızlık. Güle güle, Avrupa!" başlığını kullandı. Günlük spor gazetelerinden Sport, "Korkunç son!" manşetini kullanırken, Pravo Gazetesi ise, "Maçın sonu kabus gibiydi" cümlesiyle yayınlandı.

Karşılaşma sonrası takım kaptanı Tomas Ujfalusi ve teknik direktör Karol Bruckner'in maçla ilgili yorumları da aktarılırken, ortak açıklama olarak, "İki gollük galibiyeti koruyamadık" ifadesi yer aldı.

CTK Haber Ajansı ise bir çok tecrübeli futbolcu gibi Karol Bruckner'in de milli takıma veda maçını oynadığına dikkat çekerken, aynı konuda yorum yapan Sport Gazetesi, "Bruckner'in ulusal takıma vedası daha üzücü olamazdı. Onun değişiklikleri Türkiye'yle mücadelede başarısız oldu" ifadesini kullandı.

Petr Cech ise ülke basınına yaptığı açıklamalarda hatasını kabul etti ve çok üzgün olduğunu ifade etti. Cech, "Bu maç benim hatamdı. Neden eve gittiğimizin sorumlusuyum. Bu hatayı kabul etmem çok zor. Ancak hayat devam ediyor. Bu sadece bir maçtı. Hayatta kötü şeyler de olabilir" diye konuştu.

ÜNAL
16.06.2008, 13:08
Türkiye-Çek Cum...

Tolpaş61
16.06.2008, 13:17
bu maça şampiyonanın en iyi maçı demek için hollandanın maçlarını ve almanya hırvatistan maçını görmemezlikten gelmemiz lazım.en inanılmaz maçı denebilir.tam anlamıyla futbolcularımız ve teknik ekibimiz berbattı.buna çeklerin hocasıda iki misli ayak uydurunca mucize denecek skor ortaya çıktı.tam kelimeyle türkiyenin maçları futbol olarak sıfır.skor olarak inanılmaz.ayrıca kupayı dahi alsak fatih terimden nefret ediyorum.işin yoksa kasılmalarını izle dur.valla futboldan ve milli takımdan soğuttu beni.

OLCAY ÇAKIR
16.06.2008, 13:30
Hollanda'nın tüm maçları.
**
Bizim maçlar en ilginç maçlar oldu.
Çek maçımız tarihte yerini aldı bence.Başka bir şeydi.

Cem Balcı
16.06.2008, 14:05
hollandanın tüm maçları ve bizim dünkü zaferimiz...

ARAF
16.06.2008, 15:21
bizim maç ilgiçti ama hollandanın fransa maçı daha güzeldi

Cafer Bulur
16.06.2008, 16:46
kesinlikle dogru.muhtesem bir macti.bizim galibiyetimizle sonuclanmasi bir o kadar daha muhtesemdi.emegi gecen herkese tesekkürler.

Punisher-61
16.06.2008, 19:44
sampiyonaya katilmak icin son macia kadar bekledik..
isvicreyi yenene kadar 92. dakikayi bekledik
simdi ceklere 2-0 yenikken son 15 dakikada 3 gol atarak yendik..

bakalim hirvatistan macinda bizi ne gibi sürprizler bekliyor:))))
ama sunu söylim heycanli olacak hehe:)

Samet Berber
16.06.2008, 19:47
Kesinlikle Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçıydı .

Bahtiyar
16.06.2008, 19:47
sampiyonaya katilmak icin son macia kadar bekledik..
isvicreyi yenene kadar 92. dakikayi bekledik
simdi ceklere 2-0 yenikken son 15 dakikada 3 gol atarak yendik..

bakalim hirvatistan macinda bizi ne gibi sürprizler bekliyor:))))
ama sunu söylim heycanli olacak hehe:)

orası kesin. tamam bu maç çok heyecanlıydy ama oynanacakları bilmiyoruz nasıl olacak.

pReN@_61
16.06.2008, 20:01
avrupa biraz heyecan görsün :)

6Şafak Aydın1
16.06.2008, 20:43
kalite olarak imkansizda heyecan acisindan en`i haketti

ezgi cubukcu
18.06.2008, 00:12
En kalitelisi tartışmasız Hollanda - Fransa maçıydı Henry de tıpkı Arda gibi takımı ateşlemeye çalıştı ama malesef şansı
yağver gitmedi ...

Fatih BALTA
18.06.2008, 01:14
Hollanda nın ilk 2 maçı ve Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçları seyir zevki veren maçlardı.

Trkz61
18.06.2008, 18:55
bu maça şampiyonanın en iyi maçı demek için hollandanın maçlarını ve almanya hırvatistan maçını görmemezlikten gelmemiz lazım.en inanılmaz maçı denebilir.tam anlamıyla futbolcularımız ve teknik ekibimiz berbattı.buna çeklerin hocasıda iki misli ayak uydurunca mucize denecek skor ortaya çıktı.tam kelimeyle türkiyenin maçları futbol olarak sıfır.skor olarak inanılmaz.ayrıca kupayı dahi alsak fatih terimden nefret ediyorum.işin yoksa kasılmalarını izle dur.valla futboldan ve milli takımdan soğuttu beni.

Aman ha.Sen milli takımdan soğudun diye şimdi milli takımı kapatmasınlar.Saçma sapan yorumlar yapma.Adamlar dinlerini şaşırdılar son 20 dakikada.Korkudan ayakları topa gidemedi.Maç sonu yürüyecek halleri kalmadı.Darmadağın ettik.Senin gibilere de iyi kapak oldu.

_lazkızı_
18.06.2008, 19:01
süper bii mactı son 20 dakkaya kadar korku dolu son 20 dakka heyecan ve sevinç dıolu :D:D helal olsun mıllılerıme:D

Egemen
19.06.2008, 13:05
bizim gibi başka bir takım yoktur heralde.. ne yapacağımız belli değil..

portekiz maçına bakıp bu takım gol atamaz puan alamaz demiştim..
isviçre - çek cum maçlarına bakıp finale gider diyebiliyoruz..

hey Allahım sen bize ve terime akıl fikir ver :)

turnuvanın en iyi maçı almanya - portekiz maçı olacak demedi demeyin :D

LazAnisT
19.06.2008, 13:09
Çek maçımızın son 20 dakikası çok keyifliydi.90dakikayı baz aldığımızda Hırvatistan-Almanya maçı çok keyifliydi.Almanların yüzlerindeki bunlarda nerden çıktı ifadelerini unutamıyorum:)

sümela61
19.06.2008, 13:13
Aman ha.Sen milli takımdan soğudun diye şimdi milli takımı kapatmasınlar.Saçma sapan yorumlar yapma.Adamlar dinlerini şaşırdılar son 20 dakikada.Korkudan ayakları topa gidemedi.Maç sonu yürüyecek halleri kalmadı.Darmadağın ettik.Senin gibilere de iyi kapak oldu.

Tolpaş'ın yazısına cevaben yazmışsınız bu yazıyı... bir kere en başta söyleyeyim Tolpaş'ın fikirlerinde katıldığım kısımlar var (turnuvanın en iyi maçı değildi bizim maç ama şu ana kadarki maçlar içerisinde en inanılmaz ve unutulmaz maçıydı kısmında bence haklı), ancak Milli Takım'a destek konusunda aynı fikirde değilim kendisiyle... inşallah kupayı alırız, Terim ne yaparsa yapsın, biz kupayı alalım yeter ki... yani bu konuda tamamen zıt fikirdeyim kendisiyle...

ancak burada asıl dikkat çekmek istediğim "buradaki üslubumuzun nasıl olması gerektiği" konusudur... bir üyeyle zıt fikirde olsak bile, "kapak oldu" vb. terimleri kullanmak hiç hoş değil... bize yakışmıyor...

sevgilerimle...

FatmaÇelik
20.06.2008, 09:07
Türkiye-Çek maçı bi de Hollanda-Fransa maçıydı bence...

Uğurtan
20.06.2008, 09:21
Türkiye-Çek maçı bi de Hollanda-Fransa maçıydı bence...

Katılıyorum.. :) Ayrıca İtalya-Fransa maçı da futbol olarak olmasada heyecan açısından ve garip duygular açısından ilginç bir maçtı.. :)

murat_bayram
20.06.2008, 09:57
HOLLANDA FRANSA
bu yıl ki barcelona - manchester maçından sonra bi maçta bu kadar futbola doydum
turnuvanın en kötü maçlarıda galiba bizim maçlar

istatistiklere bakmıştım ta turnuva da en çok pas yapan takımlar sıra sı ile ispanya , hollanda , almanya
biz ise sondan ikinci sıradayız turnuvanın en kötü top oynayan ikinci takımıyız umarım hırvatlara karşı da futbol şansı yanımızda olur

başlangıçta millilerin farklı mağlup olmasını arzu ediyodum çünkü gruptan çıkmamız imkansız dı bana göre eğer farklı yenilirsek terim takımdan kovulacak 2010 u bize zehir etmeyecekti diye düşünüyordum
bir mucize oldu ve gruptan çıktık futbol şansı bizim yanımızdaydı
( iyi oynayıp kaybettiğimizde maç hakkımızdı diyosak dürüst olalım iğrenç oynuyoruz )
artık takımın yenilmesini istemiyorum çünkü gruptan çıktık artık elensekte terim yalakaları buraya kadar gelmekte başarı dicek ve 2010 da rezil rüsve top oynamayan oyuncuları birbirinin ayağındaki topu almaya çalışan bir milli takım izleyecek olmaktan üzülüyorum umarım yanılırım

ama bu sefer gönlümden geçen hırvatistanı yenmeleri
şansımız yaver gitmese yine imkansızları oynayacaz gibi geliyo ama

ilhan
20.06.2008, 10:11
Hollanda - Fransa ve Hırvatistan - Almanya maçları şampiyona da şimdiye kadar izlediğim en iyi maçlardı.

robinhood61
30.06.2008, 00:48
arkadaşlar bu maç sadece euro 2008'in değil avrupa kupası tarihinin en iyi ve fantastik maçı seçilmiş :D

macka61
30.06.2008, 02:43
tabiki çeklerle olan maçımızdı

İskender YILMAZ
30.06.2008, 16:10
1. türkiye - çek republic
2. hollanda - fransa
3. rusya - hollanda

OnurKul
01.07.2008, 02:16
Türkiye-çesko
hollanda-fransa

Tayfun
09.07.2008, 10:25
Asıl şampiyona'nın en iyi maçı seçilmeseydi şaşırırdım :)

Alihan Ertürk
31.07.2008, 15:49
tartışmasız TÜRKİYE - Çek Cumhıuriyeti maçı :)