PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kombineliye Özel: 96 Kadrosu 2008'e Karşı

Serdar A
14.06.2008, 00:56
Metin MERT, Metin AKTAŞ, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ASLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATİLLA, Mehmet İPEK, İskender EROĞLU, Osman ÖZKÖYLÜ, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK,Orhan ÇIKRIK, Zafer HIZARCI, Erhan KOÇ, Akın SAĞLAM, Hasan ÖZER, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Şota ARVELADZE , Arçil ARVELADZE

Şenol GÜNEŞ (T. Direktör) , Turgay SEMERCİOĞLU (Antrenör) , Hüseyin TOK (Anterenör) , İhsan DERELİOĞLU (Kaleci Antrenörü)

Türkiye liginde şampiyonluk görmeyen tek büyük kadro ...

Aradan geçen 12 yıl , onlarca teknik adam , onlarca futbolcu . Çok az sezon aklımızda kaldı 12 yıldan bu yana , çok az futbolcu ve teknik adam . 96 takımının bütün kadroyu bugün bile ezbere sayabiliyorken 2000'i 2002'yi, 2004'ü onbire tamamlıyamıyoruz belki .

96 kadrosunda herkesin ayrı bir anısı var ; güldüren , ağlatan , gururlandıran bazen öfkelendiren . Tabi birde şampiyon olamayan bir takımın nasıl silkinip ayağa kalktığı . Şampiyonluk kupasını kaldıramasakta nasıl şampiyonluk hazzının iliklere işlediğini tıpkı büyüklerimizin anlattığı gibi hissettik . Lig bittiğinde elde bir şey yoktu belki ama anlamıştık artık bu sevgi nasıl tarifsiz .

İkinci ligden , altyapıdan , dünyada çoğu insanın yerini dahi bilmediği bir ülkeden gelen ikiz kardeşler bir araya gelip bir takım olmuştu . O takım karadenizin dalgalarının en sert vurduğu kıyılarda ; bordo ve mavinin altında 12 yıldır hiç birimizin unutmadığı şampiyonluk görmeyen tek büyük kadro olmuşlardı .

Şimdi başkan o kadronun temellerini atan Sadri Şener . Tıpkı seneler öncesinde olduğu gibi yine Anadolu'nun her köşesinden Trabzon efsanesi için gelen genç futbolcular . Tıpkı o yıllarda olduğu gibi yine takımın başında genç ve geleceği parlak bir teknik adam .

Şehirde sürekli yükselen enerji hepimizi heyecanlandırıyor . Her sene hedefi şampiyonluk olan takım bu defa "7" diyor . Takıma sahip çıkmak adına taraftar forma sözleri veriyor ve kombine alıyor .

Şimdi düşünün ; Yattara , Şota'ya karşı . Gökhan , Hami'ye karşı . Ogün , Egemen'e karşı . Selçuk , Ünal'a karşı . Cale , Abdullah'a karşı . Barış , Orhan'a karşı . Tayfun , Lemiye karşı...

Çoğuna jübileyle dahi veda edemedik , bazılarını hiç hoş olmayan şekillerde klüpten uzaklaştırılmasına göz yumduk . Şampiyon olamıyorsak belki birazda bu vefasızlığımızdan .

Bir maç ... 90 dakika ... Çocuklarımıza , hatta torunlarımıza " evet oradaydım , BEN GÖRDÜM " diyebileceğimiz görkemli bir yıldızlar geçidi . O yıldızların sahayı omuzlarda terkettiği , terkederken şimdikilere el verdiği bir gece .

ve bu geceye tanık olan takımına inanmış , bu sefer şeytanın bacağını kıracağız diyen değil , "bu defa şeytanın ağzını burnunu ..... " diyen taraftar .

Kombine alıp takımını bu yolda yalnız yürütmeyecek taraftar . O gece orada olacak taraftar .

Ben bu maçı istiyorum . Eğer yıldız transferse kombineleri 15000 sattıracak , alın size 24 yıldız .

Çağrı Bilici
14.06.2008, 01:10
mükemmel bir düşünce.

Ömer SEVİNÇ
14.06.2008, 01:12
Çok iyi bir düşünce ama uygulanabileceğini sanmıyorum..

Mehmet Öztürk
süper fikir

ama bence rakip olmasinlar, bu kadrolardan iki karisik takim yapip oynatilmali

şahinler61
çok iyi fikir bence yönetime duyurmak lazım

Sencer Bulut
14.06.2008, 01:14
olabilirse harika olur...

okg_53
14.06.2008, 01:17
Şiirsel yönünüde gördük farabi.Eyvallah...
umarız olur...

alper*
14.06.2008, 01:22
düşünce çok güzel ama 96'ya takmamak lazım.
ben o zaman çok ağlamıştım..
hatırlamak istemiyorum tekrar tekrar ..

seyyah61
14.06.2008, 01:31
Yilmaz Erdogan'in da Vizontele'de dedigi gibi. Serefsizim benim aklima gelmisti. :D Gayet güzel bir düsünce. Böyle bir sezon acilisi yapabiliriz. Pek de zor olmasa gerek.

Mustafa Önder
14.06.2008, 01:33
o gece çocuk gözlerimle nasıl da ağlamıştım babamın o gece eve gelmediğini sabaha kadar sahilde ağladığını biliyorummmmm

EmrahYalçınalp
14.06.2008, 06:16
Kesinlikle çok güzel bir düşünce. "Maç" olur mu bilmem, biraz haksızlık olur. Bence 20'şer dakikadan karma takımlı iki devre, hatta açılışta bile bir gösteri maçı, çok güzel olur.

Bu arada, Orhan Çıkrıkcı, yanılmıyorsam...

bakigokhan
14.06.2008, 07:53
Viyonteledeki gibi olacak ama :)
Yeni yapılacak tesis ve stadın açılışında. O sezonun açılışında o zamanki kadro ile başlayan bir toplu jübile hayal etmiştim. Hatta efsane futbolcularımızın heykellerinin sıralandığı bir yoldan geçerek gidebildiğimiz bir stad hayalim vardı. Hayal kurmak parayla değil ya kuruyoz işte:):) Birgün o futbolcular gibi benim de bu yolda bir büstüm olacak diyebilecek gençler yetiştirmek hem de bu unutulmaz insanlara biraz olsun vefalı davranmak için bu yapılabilir diye hayal etmiştim. karşı karşıya değil de o dönemin futbolcuları aynı takımda sahaya çıktıktan 10 dakika sonra yeni kadromuzun teker teker çıktığı bir maç ne güzel olurdu. bu güzel analtımı bozmamışımdır inşallah:)

Hüseyin Kurt
14.06.2008, 08:28
olması gereken mükemmel bi düşünce

sarman61
14.06.2008, 08:32
Çok güzel bir düşünce. Çok büyük ilgi göreceği kesin. İnşallah gerçekleşir diyelim.

Ali Kemal Kalmuk
14.06.2008, 08:43
Düşüncene katılıyorum.Çok güzel bir düşünce.Bu takım için ter dökmüş bu futbolcularımızı nasıl unuttuk niye unuttuk neden jübile yapmadık bi bilsem.

Hasan61
14.06.2008, 08:47
müthiş bir şey 96 kadrosunu izlemek güzel olur

ÖmerFarukYılmaz
14.06.2008, 08:51
Farabi benden önce davranmışsın,Bende aynı fikirdeyim:)

Fakat; 95-96 kadromuzun kampa girmes gerek:)Ne zamandır tpa deymiyorlar...

Viyonteledeki gibi olacak ama :)
Yeni yapılacak tesis ve stadın açılışında. O sezonun açılışında o zamanki kadro ile başlayan bir toplu jübile hayal etmiştim. Hatta efsane futbolcularımızın heykellerinin sıralandığı bir yoldan geçerek gidebildiğimiz bir stad hayalim vardı. Hayal kurmak parayla değil ya kuruyoz işte:):) Birgün o futbolcular gibi benim de bu yolda bir büstüm olacak diyebilecek gençler yetiştirmek hem de bu unutulmaz insanlara biraz olsun vefalı davranmak için bu yapılabilir diye hayal etmiştim. karşı karşıya değil de o dönemin futbolcuları aynı takımda sahaya çıktıktan 10 dakika sonra yeni kadromuzun teker teker çıktığı bir maç ne güzel olurdu. bu güzel analtımı bozmamışımdır inşallah:)

Bu heykel fikri bendede var...

Ve yapılırsa süper olur..

x_man
14.06.2008, 09:01
çok iyi olur o kadrodan kimse jubilesini yapmamıştı böylelikle vefa göstermiş oluruz iyi olur

Kazım Uzunboy
14.06.2008, 09:06
Yönetime duyurulursa,kombinelerde gerektği kadar satılırsa bence gerçekleşebilecek süper bir organizasyon..

Mustafa K. Demirbaş
14.06.2008, 09:38
çok güzel bir fikir

yaranozlu
14.06.2008, 10:11
Gerçekleşmesi zor ama güzel bir düşünce. Bir de Orhan ÇIKRIK değil, çıkrıkçı olacak.

Çağatay_
14.06.2008, 10:20
Farabi, çok teşekkürler.

Sürekli söyledik, Hami'ye jübile, Tolunay'a jübile , hatta toplu jübile diye..

Ama bu başka birşey olur, kısacası harika olur.

Bence BMN olarak bunun arkasında duralım ve bu mükemmel organizasyona öncü olalım.Görüyorum ki herkes istiyor, ama zor falan diyor.Halbuki hep birlikte olursak gerçekleşmeyecek birşey değil..

Belki söylendiği gibi 96-08 maçı olmaz, ama buna benzer görkemli bir organizasyon yapılabilir.Ve inanın gerçek bir hava yakalayabiliriz.Yeni gelenler nerede olduklarının farkına varırlar.

Bence bu BMN yönetiminin elinde.Bu başlığı biraz sıkıştırabilirsek, biz Trabzonspor taraftarının yıllardır özlemini çektiği bu mükemmel organizasyon için yönetime kadar ulaşabiliriz.

Düşünsenize yere göğe sığdıramadığımız Hami'ler Şota'lar Tolunay'lar yeniden aynı sahada..Bizler için, onları yürekten sevenler için..

Gelin biraz gayret edelim bu iş için..

İsmail Çavuşoğlu
14.06.2008, 10:26
@Farabi;
yurtiçi ve yurtdışında futbol oynayan yıldız adaylarını,yıldızları ve isim yapmış futbolcuları bizlere burada tanıtarak ve istatistik vererek ve neden olması gerektiğini süper bir yazı şekliyle açıklayarak çok önemli hizmetler verdiğin için sana binlerce kez teşekkür ediyorum..
senin yalnızca düşüncelerinin, futbolcu isimleri ve istatistiği olmadığını öğrenmiş bulunduğumuz yukarıdaki düşüncenden dolayı seni tebrik ediyor ve destekliyorum..
inşallah bu olay gerçekleşir...

Tolpaş61
14.06.2008, 10:26
gerçekleşirse toplu bir jubile maçı olur.harika bir düşünce.

Çağatay_
14.06.2008, 10:37
Harika olduğuna hemfikirsek destek verelim arkadaşlar :)

ismail tüfekçi
14.06.2008, 10:47
müthiş bir şey 96 kadrosunu izlemek güzel olurBEN 1996 YILINIDA ŞOTA HARİÇ KADROSUNUDA DUYMAK GÖRMEK VEDE ŞANLI FORMAMIZI GİYMELERİNE TAHAMMUL BİLE EDEMEM YA SİZ

İsmail Çavuşoğlu
14.06.2008, 10:50
BEN 1996 YILINIDA ŞOTA HARİÇ KADROSUNUDA DUYMAK GÖRMEK VEDE ŞANLI FORMAMIZI GİYMELERİNE TAHAMMUL BİLE EDEMEM YA SİZ
bir de nedenini söylersen iyi olur..

a f s
14.06.2008, 11:16
http://sunum.bordobank.com/misafir/files/bordomavi/afsbanner2.png

Efsane kadroya karşı vefa,
görmeyenlere fırsat,
taraftara heyecan,
yeni gelenlere büyüklüğümüzü hatırlatmak,
rakiplere gözdağı,
şehire büyük moral,
imza günü düzenlenirse ürün satışlarında patlama,
Trabzonspor'a yakışır bir organizasyon,
ve futbol tarihininde olay olur.

Süper :alkış:

http://sunum.bordobank.com/misafir/files/bordomavi/afsbanner.png

ismail tüfekçi
14.06.2008, 11:17
5 genç bunalıma girip intihar ettiği yıl ve kadrosudur kara bir yıl

Emirhan Makul
14.06.2008, 11:19
güzel fikir gündeme gelmesi lazım

ismail tüfekçi
14.06.2008, 11:26
bir de nedenini söylersen iyi olur..
adaşım kaç yaşındasın

61trabzonomer
14.06.2008, 11:28
Kesinlikle mükemmel bir fikir inşanlah olur...

ismail tüfekçi
14.06.2008, 11:34
efsanenasıl olur uefa kupasımı almışlar yada finalmi oynamışlar şampionmu olmuşlar hazır şampiyonluğu ali şene veripte tarihmi yazdılar ben ahmet suat hocanın özkan hocanın şenol turgay necatinin ayağının suyunu içerim

bordo61
14.06.2008, 11:35
Ayrıca taraftarların proje önerilerini taraftarprojeleri@trabzonspor.org.tr mail adresiyle, 0462 38 10 93 nolu fax ve Trabzonspor M.Ali Yılmaz Tesisleri Havaalanı altı TRABZON adresine posta yoluyla gönderebilecekleri açıklandı.
Göndermeye Ne dersiniz ??

Fatih Solmaz
14.06.2008, 12:16
güzel düşünce aslında da şu 96 şini karıştırmasak..

KUTADGU
14.06.2008, 12:33
@ Farabi...

Bu organizasyon başarılabilirse,
Türkiye tarihinde ilk ve tek olur sanırım...

Harika bir öneri..
Duygular düğüm düğüm olur çoğumuzda..

Bu fikri Taraftar Projelerine bildirmek lazım..
Gerçi anladığım kadarıyla bildirmişsindir zaten..

Başarırız..
Başaracağız..

Yeniden Tebrikler.

fındıkoğlu
14.06.2008, 13:04
süper bi fikir.:alkış:
Ve bu maç olacaksa istanbul olimpiyatta olmalı.
Biraz eziyet çekeriz ama olsun değmezmi sizce:cool:

POYRAZ
14.06.2008, 13:20
Bence de güzel bir fikir ama onca oyuncu bir araya toplanabilir mi o var!

Çağatay_
14.06.2008, 13:23
Bence de güzel bir fikir ama onca oyuncu bir araya toplanabilir mi o var!

Hepsi burnumuzun dibinde :)

Tolunay ve Ünal daha bir hafta önce geleneksel yemekteydi.Çoğu futbolcumuz da oradaydı.Onlar zaten sürekli toplanıyor biz göremiyoruz :)

Murat Aydın
14.06.2008, 13:29
kesinlikle harika bir fikir bu seneki kadromuz 96 yılındaki takım gibi kuvvetli tam bir gövde gösterisi olur

OLCAY ÇAKIR
14.06.2008, 13:31
Mükemmel bir fikir daha.

Farabi çıkışlı.

E normal.

Mustafa Hazıroğlu
14.06.2008, 13:36
Düşüncelerinden, fikirlerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkürler Farabi..

O kadroyu görmeyen gençlerimiz içinde iyi bir fırsat olur..(Mesela Ben):D

Çok süper bir düşünce..

Bartuğ13
14.06.2008, 13:36
gerçekten mükemmel bir fikir.90 dakika olmasa da bir gösteri maçı olabilir.eskilerimize de vefa göstermiş oluruz.onların hiç de eski olmadığını göstermiş oluruz.mükemmel bir fikir bence.destek görmeli.

Seyit Hoca
14.06.2008, 13:38
Ne demeli bilmem ki....
Bu işi böyle nette dillendirmek te yetmez ki..
Gerekirse gider başkandan isteriz.
Alkışlıyorum.

AyhanPe
14.06.2008, 13:39
cok güzel bir fikir gercekten..bence 96 daki takim yener:D

Travelair
14.06.2008, 13:42
Aynen katılıyorum. Hatta 2 maç olsun. Fındıkoglu'nun dediği gibi biri İstanbul Atatürk Olimpiyat stadında, diğeri Avni Aker'de. Mükemmel olur. Hele bir de işin cilası 10 numarayı alırsak

Sait Yıldız
14.06.2008, 13:45
harika fikir gercekleşirse süper olur

Çetin
14.06.2008, 13:46
jübile yapmamak bizim ayıbımız. bu ayıp(lar)dan bir an önce kurtulmamız gerekiyor..

Serdar A
14.06.2008, 14:04
Tam olarak derdimi anlatamadım ;

İki büyük ata nasihatım vardır . İlki bir iş için elinden gelen en fazla emeği göster ve senin için gösterilen emeğe saygı duy . İkincisi ise senin için fedakarlıkta bulunan insanlara asla vefasızlık etme .

Biliyorum , bunlar çok para etmiyor . Erozyona uğramış milletin sosyal yapısında , hani Nihat Genç'in dediği gibi hepimizin bir tarafı fenerli aslında . Belkide bu yönümü azdırmamak için eski kafalı olmaya çalışıyorum .

Bu başlığı açma sebebim 96 takımı başarılı olmuştur yada olmamıştır bahsiyle alakalı değil .

Taşıdığım emeğe saygı , ahde vefa duygularıdır .

Saygı duyduğum emek ; Bir başkanın seneler önce bir takımın temelini atması, o takım bir kaç yıl içinde şampiyonluğa oynarken sahip olduğun malvarlığı elinden kaydığında Trabzondan alacak peşine düşmeyecek kadar Trabzonspor sevgisini özümsemesi. Yıllar sonra takım uçurumun kenarındayken (prestij olarak ) Trabzonspor'da yeniden birlik beraberliğin adresi olması . Yine aynı adımları aynı cesaretle atması .

Vefa duygusu ... Hani büyük klübüz diyoruz ya ! Bir takımı büyük yapan nedir ?

Kültürü ve geleneği değil midir ? Başarılı oldular veya olmadılar onu tartışmak istemiyorum . Bir çoğu bırakın Trabzon'u, Türkiyenin unutulmazları olmadı mı ? yahu biz bu futbolcuları klüpten nasıl gönderdik unuttuk mu ? 96 'daki "başarısızlığın" girdabında hepsini Karadenizde boğmadık mı ?

Hami Mandıralıya Trabzonsporun simgelerinden biri diyoruz ya ! Futbolunun son yıllarında neler yaşadığını hepimiz biliyoruz . En azından son kez kramponlarını bordomaviyi giyerken bağlasaydı . Durum tıpkı büyük bir şirketin telif ödemeden bir zamanlarının hit şarksını şarkıcısını kullanmasına benziyor . Nasıl olsa adı bizim , klüpten uygunsuz biçimde gönderilmiş çok önemli mi ? Büyük klübün kültürü ve geleneği önemli mi , zaten hatırlatan da yok taraftar kupa istiyor .

Konunun 96 kadrosunun yaptıkları / yapamadıkları eksenine sıkışmasının başlığı açan kişi olarak beni çok rahatsız ettiğini yinelemek istiyorum .

Başlık şu : Kombineliye özel .

Fuat abinin dediği gibi ;

Efsane kadroya karşı vefa,
görmeyenlere fırsat,
taraftara heyecan,
yeni gelenlere büyüklüğümüzü hatırlatmak,
rakiplere gözdağı,
şehire büyük moral...

... ve bir gerçek ; en az 15000 kombine lazım . Avni Aker kapalı gişe olsun , yıldız olmasada olur , Bizim takımın formasında zaten herkes üzerinde bir yıldız ile sahaya çıkıyor .

Tayyip Bosnalı
14.06.2008, 14:37
mükemmel olur gerçekten traftarprojeleri mail adresine atarım inş ben bunu izninle farabi kardeşim

Harun-61
14.06.2008, 14:38
Seyircimiz Ogün ve Abdullah'a "yuhh" cekmiycekse cok süper olur...

Sonuna kadar destek :)

Serdar A
14.06.2008, 14:43
mükemmel olur gerçekten traftarprojeleri mail adresine atarım inş ben bunu izninle farabi kardeşim

Bende başlığın ilk mesajında yazdığım metnin biraz benzerini klübe elektronik posta yoluyla ilettim .

Sizinle aynı noktada kesiştimiz içinde ayrıca mutlu oldum .

macka61
14.06.2008, 15:38
olabilirse harika olur gerçekten

Osman Yavuz
14.06.2008, 15:53
efsanenasıl olur uefa kupasımı almışlar yada finalmi oynamışlar şampionmu olmuşlar hazır şampiyonluğu ali şene veripte tarihmi yazdılar ben ahmet suat hocanın özkan hocanın şenol turgay necatinin ayağının suyunu içerimBurada bu kadro için efsane kadro diye hitap eden bir kişi bile göremedim.Siz nereden çıkarttınız bunu.İnsanlar bu kadro için efsane değil büyük kelimesini kullanıyor.Şampiyonluğu Ali Şene verdiler dediğiniz günleri hatırlıyor musunuz bilmiyorum ama orada Ali Şen'in büyük entrikalar, ayak oyunları yaparak şampiyonluğu elimizden alışlarını, daha hakem düdüğü çalmadan topa vuran Oğuz'un attığı, Rüştü'nün Hami'nin 3 füzesini ve sayısız gol fırsatını kurtardığı, hatta 2 hafta öncesine kadar 10'a 0 bitecek Vanspor maçının çok talihsiz birşekilde 1-0 kaybedildiğini unuttunuz heralde bir kalemde.O kadro efsane olmasa bile çok büyük bir kadrodur.Bizim için şampiyonluklar kazanmış kadro kadar değerli olmasa bile ona yakın bir yeri vardır içimizde.Milli takımlara ilk 11'indeki hemen hemen her oyuncuyu göndermiş, bana kalırsa Türk futbol tarihinin en mükemmel sol beki Abdullah Ercan ve dünyanın ilk 3 ünde sayabileceğimiz frikikçisi, 200 gol barajını aşmış 5 futbolcudan biri,Türk futbol tarihinde en çok gol atan futbolcular sıralamasında 3. olan Hami Mandıralı, ve saymama gerek olmayan diğer isimlere biraz haksızlık etmiyor musunuz?

Terzioğlu
14.06.2008, 15:56
Bu fikir gercekten mükemmel. Fikri begenen ve gerceklesmesini isteyen herkesin taraftarprojeleri@trabzonspor.org.tr adresine mail atmasi bu isin olma ihtimalini dahada yükseltecektir.

vatandas61
14.06.2008, 16:05
süper fikir benden de destek. yanliz gurbet de yasiyoruz :S
insallah izinde olabilecegimiz bir zaman olur da gelir seyrederiz

ismail tüfekçi
14.06.2008, 19:48
Burada bu kadro için efsane kadro diye hitap eden bir kişi bile göremedim.Siz nereden çıkarttınız bunu.İnsanlar bu kadro için efsane değil büyük kelimesini kullanıyor.Şampiyonluğu Ali Şene verdiler dediğiniz günleri hatırlıyor musunuz bilmiyorum ama orada Ali Şen'in büyük entrikalar, ayak oyunları yaparak şampiyonluğu elimizden alışlarını, daha hakem düdüğü çalmadan topa vuran Oğuz'un attığı, Rüştü'nün Hami'nin 3 füzesini ve sayısız gol fırsatını kurtardığı, hatta 2 hafta öncesine kadar 10'a 0 bitecek Vanspor maçının çok talihsiz birşekilde 1-0 kaybedildiğini unuttunuz heralde bir kalemde.O kadro efsane olmasa bile çok büyük bir kadrodur.Bizim için şampiyonluklar kazanmış kadro kadar değerli olmasa bile ona yakın bir yeri vardır içimizde.Milli takımlara ilk 11'indeki hemen hemen her oyuncuyu göndermiş, bana kalırsa Türk futbol tarihinin en mükemmel sol beki Abdullah Ercan ve dünyanın ilk 3 ünde sayabileceğimiz frikikçisi, 200 gol barajını aşmış 5 futbolcudan biri,Türk futbol tarihinde en çok gol atan futbolcular sıralamasında 3. olan Hami Mandıralı, ve saymama gerek olmayan diğer isimlere biraz haksızlık etmiyor musunuz?
Tekrar yazıyorum 1996 yılındanda o kadroyuda midem kaldırmıyor sayısız fırsatı kaçırdığımızı biliyonda dakika 85 korner atıyoruz cengiz osman tolunay ogün apo beraberliğin bize yettiği maçta ne yin riskine girdi ya şenolun açıklamaları ne olacak konuş şenol konuş nezaman vicdan azabı çekeceksin

Çağatay_
14.06.2008, 19:51
Hatırlatmaların için teşekkürler Farabi.

Umarım mesaj gerekli yerlere ulaşmıştır.

Cafer Bulur
14.06.2008, 21:21
güzel bir fikir.yönetim tarafindan mutlaka degerlendirmeye alinmali.trbzonsporu son 20 senedir sampiyonluga en cok yaklastiran kadroya güzel bir vefa örengi olur.

zafer6161
14.06.2008, 21:58
zor ama imkansız değil:(
güzel düşüncen için tebrikler:alkış:

KuĞu
14.06.2008, 22:03
ne güzel olur,du ..

Cabri61
14.06.2008, 23:51
Çok güzel bir düşünce.Farabiyi bu güzel düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.06.2008, 04:25
benden de 10 puan...
düşünenin fikrine sağlık.
inşallah sadri başkan da duyar bu fikri

seyyah61
15.06.2008, 07:30
Tekrar yazıyorum 1996 yılındanda o kadroyuda midem kaldırmıyor sayısız fırsatı kaçırdığımızı biliyonda dakika 85 korner atıyoruz cengiz osman tolunay ogün apo beraberliğin bize yettiği maçta ne yin riskine girdi ya şenolun açıklamaları ne olacak konuş şenol konuş nezaman vicdan azabı çekeceksin
Senol Günes konustu, "Oyuncularima geri cekilin deim, ama hicbiri beni dinlemedi" dedi. Futbolcular da o ruh haliyle ne yaptiklarinin farkinda olmadiklarini, özgüvenleriyle fark atalim düsüncesine gittiklerini söyledi. Siz futbolcu ruhundan anlar misiniz bilmem ama en azindan o anda ne düsündüklerini hissedebiliyorum. Neyse düsünceleriniz size kalsin. Siz gelmeyebilirsiniz eger böyle bir acilis yapilirsa. Zaten mecburi de degil. Madem mideniz kaldirmiyor, gelmeyin, birakin da o sevdigi futbolculari tekrar seyretmek isteyenler veya hic seyretmeyenler gitsin. Herkes sizin gibi düsünecek diye bir kural yok.

pReN@_61
15.06.2008, 13:29
Süper olur...

erdemtilki
15.06.2008, 14:05
çok güzel bir düşünce bence arada gelip giden isimlerden iz bırakalarla beraber muhteşem görkemli bir sezon acılışı olabilir keşke hayata geçirmek münkün olsa kombine şartı yanlış

Ahmet AYDIN-28
16.06.2008, 11:00
96'da şampiyon olamamamızın tek açıklaması var bence "KADER". Güzellikleriyle hatırlamak ve fazla takılıp kalmamak lazım bence.
Böyle bir organizasyon gerçekten çok güzel olur. Ogün ve Abdullah'a da tepki olmayacağını zannediyorum/umuyorum. Nihayetinde bize hizmet etmiş ve güzellikler yaşatmış iki eski futbolcumuz.

UZLU
16.06.2008, 11:22
Tebrik ederim, müthiş bir fikir, ayrıca yeni stadın giriş yolunda heykeller, her yılın kadrosunun resimleri ve formalarından oluşan bir "tarihi yol" yapılması da mükemmel ve onore edici bir şey, düşünürken bile gururlandım...

UZLU
16.06.2008, 11:26
Senol Günes konustu, "Oyuncularima geri cekilin deim, ama hicbiri beni dinlemedi" dedi. Futbolcular da o ruh haliyle ne yaptiklarinin farkinda olmadiklarini, özgüvenleriyle fark atalim düsüncesine gittiklerini söyledi. Siz futbolcu ruhundan anlar misiniz bilmem ama en azindan o anda ne düsündüklerini hissedebiliyorum. Neyse düsünceleriniz size kalsin. Siz gelmeyebilirsiniz eger böyle bir acilis yapilirsa. Zaten mecburi de degil. Madem mideniz kaldirmiyor, gelmeyin, birakin da o sevdigi futbolculari tekrar seyretmek isteyenler veya hic seyretmeyenler gitsin. Herkes sizin gibi düsünecek diye bir kural yok.

Belki şampiyonluk avuçlarımızdan uçup gitti ama onlar, yani oyuncular duygularına gem vuramadılar diye suçlamıyorum, olması gerekeni seyirciye ve Kulübün tarihine hediye etmek için oynadılar, kısmet değilmiş, yine de helali hoş olsun onlara, şampiyon olsak müthiş olurdu ama Trabzonsporlu gibi oynadıkları için onları suçlayamadım asla, sadece kaderimize isyan ettim...

Çağatay_
16.06.2008, 12:58
96 kadrosunu tek tek alınlarından öpmek isterim.

Hepsini çok seviyorum.

Abdullah "Oradaydım" belgeselinde konuşurken ağladı.Ben hepsinin en az bizler kadar istediğini biliyorum.Bu da bana yeter.

5 Mayıs 1996 sadece bir şampiyonluğun kaybı değildir, büyük bir güven kaybıdır.Büyük ölçüde hata taraftardadır..Bu acıyı içimize sindirip takımın yanında yer alabilsek o kadroyu ileriki yıllara taşıyabilsek, dövmek yerine çiçeklerle karşılamayı bilsek belki 3-4 yıl üst üste şampiyonluklar yaşardık..

Hepimiz sinirlendik, yumruklarımız duvarlarda, betonlarda patladı.Kimisi intihar bile etti.Ama hiçbir güç bana o oyunculara suçu yıktıramaz..Hataları elbette vardır ama en az bizim kadar istemediklerini kim söyleyebilir.

Düşünün Hami,Ünal,Ogün,Abdullah,Tolunay,Şota,Arçil,Soner vs vs..Hangisine sen istemedin diyebilirsiniz..? Eminim hepiniz onları gördüğünüzde alnından öpmek isteyeceksiniz..

Bence istemeyenler bu başlığı kirletmesin.Gitsinler nostalji bölümüne yazsınlar.

Saygılar..

a f s
16.06.2008, 13:28
1996 kadrosunun ötesinde bir gelenek başlatılıp her sene yerli yapancı eski futbolcularımızın katılımının sağlanacağı gösteri maçları düzenlenebilir. Dünyaca ünlü bir kulüp ile hazırlık maçı öncesi bir gösteri maçı epey ilgi toplar.
Yalnız her sene performansını beğenmediğimiz futbolcuları kovar gibi yollarsak zor olur biraz. İyi oynasın veya oynamasın Trabzonspor'a gelen ve giden futbolcular geliş ve gidişleri kulübe yakışır bir tarzda olmalı. Başarılı da olsa başarısız da olsa son yıllarda futbolcularımızın kulüpten ayrılış yekli hoş değil.
Yönetimin hazırlık ve sezon açılış programlarını yaparken, İstanbul potansiyelini değerlendirmesi lazım.

highlaz_61
16.06.2008, 13:29
süper olur ya :)

Murathan
02.07.2009, 00:31
Güzel düşünce ;)

Şenol Altunsoy
02.07.2009, 00:34
Bu başlığı arkalardada bırakmamak gerek enfes bir düşünce farabi kutlarım seni kaptanı alıp bu başlığa iyice yüklenelim ve bu fikri yayalım

Erdem Koltuk
02.07.2009, 00:39
İlk okuduğumda çok umutlanmıştım...Baksanıza ne kadar zaman geçmiş tık yok kimselerden...

Serhat
02.07.2009, 00:55
Bunca zamandır nasıl almamış gözüme bu başlık hayret...

Bu orjinal fikirinden ötürü tebrikler Serdar...

Bende Şampiyonluğun ahdi vefa yerine getirilmediği süre içerisinde geleceğine pek imkan vermiyorum... Hep beraber kenetlenip eskisiyle yenisiyle bir bütün olmalıyız...

Kesinlikle olması gerekiyor... Yada bir şekilde giden oyuncularımızla beraber Kokteyl, Parti veya bir eğlence organizasyonu yapılmalı tabi taraftara açık olacak...

Eskisi yenisi bir bütün olmalı... Eskisiyle Yenisiyle Birlikten bütünlükten Kuvvet Doğar... ;)

cellchook
02.07.2009, 00:57
fikir çok güzel hatta yaratıcılık kokuyor ki vefayı böyle kompoze etmek çok önemli.
Ama edebiyatla hiçbir takımın basarılı oldugu gorulmemıstır.
Sana suç bulmuyorum elbette yazdıkların çok doğru şeyler ve ben senin yazdıkların üzerinden en azından bir şikayetimi belirtmek istiyorum.Kendini beğenmiş,kıskanc biri değilim ama bu takımın asıl sorunu ki buna başkan da dikkat çekiyor;"TARAFTARIMIZ". Bir futbol takımında taraftar gerçekte etki alanı açısından düşünürsek maça gelen taraftardır.
Benim sabit bir cümlem var son 10 yılda bir maçı da yaw biz aldık diyebileceğimiz,TS,macı taraftarının inanılmaz desteği ile kazandı,diyebileceğimiz tek maçımız dahi yok.
Yoksa bizimde cok iyi kadrolarımız oldu şampiyonluğa oynayacak ama biz 96 dan beri taraftarlıgı unuttuk.2 Sene üstüste 2.oldugmuz sezonların gollerine bakıyorum avni akerde birçok maçta boşluk var,gol öncesi stad sadece oturuyor.
Diyeceğim şu ki eger para kazandırmak için kombine alınacaksa hiç alınmasın.Biz her maç 10 dk saman alevi gibi bagırıp sonra tiyatro sessizliğinde maç izliyoruz.Biz her maçımızı seyircisiz oynuyoruz.
Grupların etkisi diyorlar.DÜNYANIN EN APTALCA OLUSUMLARINDAN BİRİ TAKIM TARAFTARLARI ARASINDA ki bu stadda olunca felaket oluyor,grup ayrımına gidilmesi.
TRABZONSPOR'dan büyük grup mu var.
2009-2010 Stada gelecek tarafar profili diye başlık açmıştım ama bilemedim ki çözüm bulunamayacağını.

Kombine alımları halledilir ama taraftar konu mankeni olduktan sonra o kasaya giren paralar bir işe yaramadan uçar gider.

ali+61+26
02.07.2009, 01:14
çok güzel bir düşünce.... hem güzel bir jübile olur hem sezona süper bir havayla gireriz .. inş gerçekleşir..

devilkid
02.07.2009, 01:17
olursa cidden güzel..hem birlik hem o zamanları bilmiyenler için iyi fırsat..dev ekranda da eski goruntuler ve sesler...off cok iyi olur...

Erdal
02.07.2009, 01:18
Harika bir fikir bu...Tebrik ederim Serdar...Çok önemsiyorum bunu çok.....

Erdal
02.07.2009, 01:20
Bu başlığı yukarda tutmak lazım...Mümkün olduğu kadar yukarıda....

Serdar A
02.07.2009, 01:21
Olabileceğini zannetmiyorum . Geçen seneki heyecanımla yazılmış bir yazı .

Emre GÜRDAL
02.07.2009, 01:25
tememen katılıyorum bu dusunce olması lazım ve harıka olur

cellchook
02.07.2009, 01:26
olsa da bizim taraftar o sembolik macta bile elestırı yapar,apoya cok bencıl dıyen olacaktır.İroni yapıyorum ama bjk,fb,gs ve ts.Taraftarı olmayan tek takım ts.SESSİZ COGUNLUK veya KURU KALABALIK.
17 mac seyırcısız.

HAYRETTİN
02.07.2009, 01:32
Kombine satmak için ilginc öneri ama işe yaramaz bence yazdığınla kalır gusel masalsı bir dusunce

matalar
02.07.2009, 01:45
aslında uygulanabilir gayet mantıklı ve güzel bir düşünce..

lazkopatfaroz
02.07.2009, 01:47
yıldız transferını şampiyonluk için istiyoruz

Serdar A
02.07.2009, 01:48
Kombine satmak için ilginc öneri ama işe yaramaz bence yazdığınla kalır gusel masalsı bir dusunce

Son cümleme "çünkü" demeye gerek olmadığımı biliyordum .

Vefa nedir unuttuk , Trabzonspor ne demektir unuttuk .

Özellikle son bir kaç aydır şu forumda öyle yazılar gördüm ki , akan yaşlarıma engel olamadım . Yahu biz bu sevgimizi kimlerle paylaşmışız , haberimiz yok . Bırakın derin Trabzon işlerini , istanbul saflarını . Trabzon'un ne taraftan çatladığını görmüyoruz .

Biz bu şehri anamız bildik , öyle sevdik . Bu sevgimizi paylaşanları babamız , evladımız bildik . Hep bu aileye layık olmaya çalıştık , 10 kere düşündük bir kere söyledik , aynı denize ağ atanların aynı kuymağa ekmek batıranlarınların kardeşleriyiz , torunlarıyız . Amacımız bir gayemiz bir , çıktığımız yer bir , birimizin kapısı ötekimizin bahçesi değilmiydi . Sultan Murat'ın tepelerinde Kelali'nin yamaçlarında yatan ataların evladları değilmiyiz ? Trabzonspor'da bizim evladımız değil mi ? Ne verebildik , saygı mı , sabır mı vefa mı ?

Trabzonspor kulübü tam manasıyla Trabzon kentinin aynasıdır . Yansıttığı görüntü bizimdir . İşte 25 yıldır şampiyon olamayan takım . Hani ya değerlerini bir bir kaybeden şehir halkı ?

Bedeli var , her şeyin bedeli var . Trabzonspor bu güne kadar bize hangi armağanları hangi sevinçleri ve gururları verdi . Biz ona ve onun yücelmesi adına ter akıtanlara ne verdik ? Hiç . Yiyoruz birbirimizi , yiyecek bir şey kalmayana dek .

HAYRETTİN
02.07.2009, 01:56
Gusel kardeşim keşke acılan bu topik gerceklesse ama kombineler satıldıkdan sonra gercekleşse sorun burda bende isterim gusel şeyler olsun ama burda anlatılan masallarda olur biraz gozunuacın bana koymuyomu sanıyosun başkanın söyledikleri iki tane vip sattık diyo eskişehir bizden pahalı ve fazla kombine satıyosa eğer ozaman bize capımızı bileçeğiz kendimizi kandırmayacağız ligin orta sıralarında bitiriceğiz

TS-FAN
02.07.2009, 03:27
96 kadrosu 2008 kadrosuna karşı..
Harika olur.

bordo61
02.07.2009, 08:58
Geçen senenin konusu ama güzel bir düşünce :)

Volkan Taş
02.07.2009, 09:01
gerçekten güzel bir düşünce sezon açılışında böyle birşey yapılabilr..

Ayhan Çolak
02.07.2009, 12:07
farabi mükemmel bir fikir . tebrik ederim seni.
jubıle organızasyonu şeklinde ligler açılmadan bir hafta önce tek bir fıyata (20 tl olabilir)ve ozel formalarla yapılsa(mesaj içeren formalar) gurbetçilerin ve memeleketine hasretini gidermek için oraya gelenlerin yoğun ilgisi olabileceğini tahmın ediyorum. kombinelere ise ücretsiz olması kombine satışına da olanak sağlayacaktır.

reisoğlu61
02.07.2009, 12:17
buarada bu sene acilis hangi tarihte olacak bellimi?

ApoCaN28
02.07.2009, 12:22
Son hazırlık maçımız olur ya da sezon açılış maçı kombinesi olmayanlarada 50 lira bilet koyulur....

Güzel düşünce tebrikler umarım gerçekleşir...

Erdal
02.07.2009, 12:24
Yahu bu düşünceyi kulübe haber vermek lazım...Gelemeyen olabilir...Mesele değil...Düşünce çok güzel...Çok Çok çok çok...

Mayls
02.07.2009, 12:25
Bu yıl büyük ölçüde kaybolan heyecanı geri getirebilir bence böyle bir maç :)

Muhammet*
02.07.2009, 13:47
Çok güzel bir düşünce....

Mustafa ÖZDEMİR
02.07.2009, 21:14
yönetimmi düzenliyor bunu...

fındıkoğlu
03.07.2009, 00:13
harika bir düşünce.
sezon açılışına böyle bir proğram yapabilseler keşke.....